PDA

Zobacz pełną wersję : Tynk mozaikowy F-my Sempre, opinie



M K
18-09-2010, 15:32
Zastanawiam się nad kupnem tynku mozaikowego "Marmare" firmy "Sempre".
Proszę o opinie na temat tego produktu.

fighter1983
18-09-2010, 15:57
przy mozaikach nie ma znaczenia jakiej jest firmy. wybierz taki ktory Ci sie podoba i jest rozsadny cenowo

M K
18-09-2010, 16:27
Jeżeli chodzi o cenę, to tynk mozaikowy fimy Sempre jest tańszy od tynków mozaikowych Bolixa, Lakmy, Tytana.
Czyli jedna zaleta jest:)
Natomiast moje pytanie bardziej dotyczy jakości tynku mozaikowego "Marmare" firmy Sempre.
Zamierzam ten tynk o granulacji ziarna 1 mm, zastosować do tynkowania zewnętrznego.
A z wyrobami firmy Sempre nie miałem żadnego doświadczenia.

Vivia
18-09-2010, 20:31
Tynk o takiej granulacji nie nadaje się na elewację, może popękać.
Natomiast MA znaczenie producent tynku. Ja Sempre uważam za jedną z najgorszych marek, a do tego producenta nieuczciwego.
Różnice między tynkami mozaikowymi wychodzą przy nakładaniu, przy ewentualnych wysoleniach, przy zużyciu, przy rodzaju kruszywa (marmur, kwarc) itd....
Z tynków kwarcowych polecam Tytana, jest rewelacyjny i świetnie się nakłada. Z marmurowych - Weber.

coulignon
19-09-2010, 08:40
To nie są wysolenie tylko bielenie powłoki pod wpływem wody. Z różnych przyczyn. A w zasadzie jednej - finansowej :-)
Dlatego myslę że marka producenta mozaiki jest ważna bo jego błędy wyjdą już po pierwszym deszczu.
Z kruszywami: zarówno kwarc jak i łamany marmur w 90% pochodza z jednego źródła - weź dwie mozaiki róznych producentów i w 9 na 10 przypadków trafisz na te same kruszywa.

M K
19-09-2010, 08:56
Vivia napisał
Tynk o takiej granulacji nie nadaje się na elewację, może popękać.

coulignon napisał:
marka producenta mozaiki jest ważna bo jego błędy wyjdą już po pierwszym deszczu.

Lepszy więc będzie do zastosowań zewnętrznych, tynk mozaikowy o granulacji 1,5 mm i na przykład Bolix, Greinplast, Tytan ?

Vivia
19-09-2010, 12:10
To nie są wysolenie tylko bielenie powłoki pod wpływem wody.
Ależ wysolenia też się zdarzają, czasami po miesiącach / latach, ale to nie jest normalne.

Osobiście już się wypowiedziałam. Wyjątkowo nie polecę tu Kabe, bo choć ma kruszywo marmurowe, to jest suchy, źle się nakłada i przez to ma duże zużycie. Popsuł się...

Kwarc w istocie pochodzi najczęściej z jednej fabryki w Polsce (Tytan też ma stamtąd ;) ), ale sam kwarc to jeszcze nie wszystko :).

M K
19-09-2010, 13:43
To o granulacji 1,5 mm będzie dobry do stosowania na zewnątrz?
Ponadto kwarcowy czy marmurkowy i jak to rozpoznać?

coulignon
19-09-2010, 19:28
To o granulacji 1,5 mm będzie dobry do stosowania na zewnątrz?
Ponadto kwarcowy czy marmurkowy i jak to rozpoznać?

Kwarc to takie barwione, dość regularne kulki, marmur to takie barwione łamane "łupki"

Co do 1mm - nie wypowiadam bo nie wiem dlaczego miałby pękać lub nie. Może Viva ma jakieś głebsze informacje na ten temat. Ja mam 1mm na elewacji ale nakładany pistoletem i nie pęka.

M K
20-09-2010, 13:10
Wszystkim, dziękuję bardzo za wypowiedzi.
Pozdrawiam:)

Josh
21-09-2010, 12:53
Mam tynk Marmare położony na cokole domu. Do tej pory dobrze wygląda i nic się z nim nie dzieje (ponad rok czasu).

cheef
09-12-2011, 07:42
Drodzy forumowicze.
Co myślicie o wzornikach kolorów dostępnych w sieci?
Interesuje mnie ten tynk z racji ceny. Najlepszy wzornik znalazłem tutaj: http://kamaonline.pl/index.php?p713,tynk-mozaikowy-sempre-marmare-1-5-mm-opakowanie-25kg
Prośba do kogoś kto zna sprawę - to wzornik, który dobrze odzwierciedla rzeczywistość?

Tego nieco boję się przy zakupie tynku przez sieć...
Że wzornik znacznie odbiega od rzeczywistości...

Druga kwestia - zna ktoś ten sklep?
Jest wiarygodny?

Balto
09-12-2011, 19:08
coulignon: o ile mnie pamięć nie byli to marmur [a dokładniej Biała Marianna], i kamieniołom jest jeden - w Kotlinie Kłodzkiej, dawniej to byl Nowy Waliszów, teraz się to chyba zwie Romanowo. A kwarc - to centralna Polska. A wszędzie jest ważny nie tylko wypełniacz ale i wkład pozostały.
cheef: kolor na monitorze jest kolorem na monitorze a nie w realu. Wyjdź i przejdź się do składu i pooglądaj, zapisz numer i zadzwoń tam gdzie taniej, prosząc o ten konkretny numer tynku.

coulignon
09-12-2011, 20:08
coulignon: o ile mnie pamięć nie byli to marmur [a dokładniej Biała Marianna], i kamieniołom jest jeden - w Kotlinie Kłodzkiej, dawniej to byl Nowy Waliszów, teraz się to chyba zwie Romanowo. A kwarc - to centralna Polska. A wszędzie jest ważny nie tylko wypełniacz ale i wkład pozostały.
cheef: kolor na monitorze jest kolorem na monitorze a nie w realu. Wyjdź i przejdź się do składu i pooglądaj, zapisz numer i zadzwoń tam gdzie taniej, prosząc o ten konkretny numer tynku.

Kruszywo kwarcowe to raczej Kwarc System - w zasadzie opanowali cały rynek kruszyw barwionych (takie ida do mozaiki). Mają tez marmury łamane ale stosukowo niewiele. Centralna Polska to miałeś na mysłi Białą Górę i okolice? Oni nie robią barwionych kruszyw.
Wkład pozostały czyli chemia ma w mozaice kluczowe znaczenie - tu zgoda.

Balto
10-12-2011, 19:32
coulignon: tak miałem Białą Górę na myśli. \Kiedyś do swoich tynków myślałem dać ich kruszywo jako wypelniacz, ale mnie cena z nóg zwaliła. Za dużo zaś razy miałem ciekawe rozmowy o tym jaki dobry bo tani towar mają różne firmy w ofercie, a to -przecież od tej chemii zależy to jak tynk / farba / materiał reaguje przy nakładaniu, jak się zachowuje w różnych warunkach atmosferycznych i tak dalej. Podobnie n.p. z cementami czy materiałami spełniającymi rolę związków wiążących i innych w tym czy innym kleju, tej czy innej farbie.