PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o poradę kolorystyczną



lilan
19-09-2010, 16:20
Mam dach grafitowy, kominy wykończone płytką klinkierową kalahari ton, elewację planuję jasną, byle nie wpadającą w żółty i nie zupełnie białą, stolarka jest w kolorze złoty dąb. Jaka powinna być kolorystyka cokołów i z czego je wykonać? Tarasy będą pewnie wyłożone gresem w kolorze zbliżonym do koloru elewacji, ale na jednym z nich jest słup, a na drugim ma być kominek zewnętrzny. Poza tym w projekcie są jeszcze przypory (nie wiem czy z nich nie zrezygnować). Ogrodzenie w dalekiej przyszłości będzie wykonane z klinkieru kalahari ton. Zostaje jeszcze wybór kostki na odwodnienie, ścieżki i podjazd - pod kolor dachu? A może granit? Muszę szybko podjąć decyzję, a z wyobraźnią kolorystyczną u mnie krucho:( Znalazłam projekt Archonu - Dom w chabrach, w kolorystyce, która jest trochę tylko podobna do moich wymagań. Czy ze złotym dębem nie będzie się gryzło?
http://img204.imageshack.us/img204/5170/289e.jpg
A to jest Kalahari ton
http://img412.imageshack.us/img412/7485/1266243400kalaharitoncr.jpg

myszonik
20-09-2010, 20:54
Hmm...
Mam wrażenie, że ktoreś zdjęcia kłamią, albo te kalahari z tego wątku, albo te w Twoim dzienniku, bo na zdjęciach w dzienniku mnie się ten klinkier wydaje o wiele ciemniejszy.
Tak w ogóle to widziałaby do tej elewacji szary klinkier, bo ja uwielbiam szary klinkier:)
Ale skoro na kominach masz już kalahari to byłoby zdecydowanie zbyt dużo szczęścia na raz...
Moim zdaniem zbyt dużego pola manewru nie ma i chyba musiałabyś zostać przy zrobieniu cokołu i słupów z kalahari.
Z przypor bym zrezygnowała zdecydowanie... działają na mnie alergiczne.
A podjazd, chodniki zrobiłabym z granitu lub w kolorze dachu:)

Margoth*
20-09-2010, 21:04
myszonik wyjęła mi wszystko z ust, popieram!
Moim zdaniem jedynym malutkim zgrzytem jest złoty dąb w oknach, ale jeśli nie powielisz tego koloru w innych elementach, to będzie OK. Podjazd z szarej kostki z drobnymi elementami grafitowej.

lilan
23-09-2010, 20:08
Dziękuję dziewczyny za Wasze uwagi. Pola do manewru zbyt wielkiego nie mam. Muszę szyć ubranko dla swojego domu z takich materiałów, które narzucają się same. Zbyt dużo rzeczy w moim domu podyktował pośpiech i przypadek. Nawet stolarka miała być początkowo w orzechu i to obustronnym, ale chciałam mieć identyczny odcień okien i drzwi, a ponieważ w orzechu drzwi nie było, więc został złoty dąb. Podobnie z płytkami i klinkierem na kominy - mąż nie chciał szarego, a Sahary w tym czasie nie było, więc:"Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma". Mam nadzieję, że mimo to całość jakoś będzie wyglądać.

myszonik
23-09-2010, 20:14
Zagra, zagra, będzie spójnie, a jak jest spójnie to już połowa sukcesu:)
Nie ma nic gorszego na elewacjach niż materiały od sasa do lasa...

majamp
27-09-2010, 11:25
Hej,
Ja mam grfitowy dach i grafitowy (antracytowy) tynk moizaikowy na cokole.U nas jest antracytowy komin, ale klinkier też się pojawi, w jakiejś odlgłej przyszłości, a przed domem będzie granitowa kostka (tez w dalekiej przyszłości). Ja tez chciałam złamaną biel na elewcji, ale w Greinplaście nie było nic takiego (tynk akrylowy) i stanęło na białym.
Mnie się podoba to zestawienie na górze, z cokołem pod komin i inne elementy na budynku, ale grfait też mógłby nawiązywać. do dachu Jeśli chodzi o podjazd to ja bym poszła w granit, tak dla równowagi do dachu. Wiem, cięzki wybór:)