PDA

Zobacz pełną wersję : Połączenie ocieplenia ściany i ocieplenia balkonu



odaro
19-09-2010, 21:29
Jak powinno być prawidłowo wykonane ocieplenie w miejscu w którym styka się styropian z elewacji z styropianem balkonu.

Czy styropian z elewacji schodzi do samego dołu do płyty balkonowej i do niego dosuwany się styropianem który idzie na ocieplenie balkonu od góry czy odwrotnie?

Jak ocieplenie ma 15cm i dochodzi do samego balkonu to jak później będzie z wylaniem płyty dociskowej na balkonie?

Czy może najpierw wylewamy płytę dociskową na balkonie i do niej dochodzi ocieplenie z ściany?

edde
20-09-2010, 00:08
ja miałem najpierw zrobiony balkon, potem elewację
na płycie balkonu hydroizolacja (mapelastic z taśmą narożnikową) z wywinięciem 15cm na ściany, styropian 5 czy 6 cm, folia, wylewka 6cm, wylewka od ściany oddzielona paskiem styropianu grubości 10cm i wysokości takiej jak wylewka (6cm), potem ten styropian oddzielający zaciągnięty cienko klejem dla wyrównania z wylewką (bo wyszła ze 2-3mm wyżej niż styro), w ten sposób nie ma mostka w tym miejscu, potem przyszedł 15cm styropian na elewację i zakrył ten 10cm pasek

odaro
20-09-2010, 07:40
ja miałem najpierw zrobiony balkon, potem elewację
na płycie balkonu hydroizolacja (mapelastic z taśmą narożnikową) z wywinięciem 15cm na ściany, styropian 5 czy 6 cm, folia, wylewka 6cm, wylewka od ściany oddzielona paskiem styropianu grubości 10cm i wysokości takiej jak wylewka (6cm), potem ten styropian oddzielający zaciągnięty cienko klejem dla wyrównania z wylewką (bo wyszła ze 2-3mm wyżej niż styro), w ten sposób nie ma mostka w tym miejscu, potem przyszedł 15cm styropian na elewację i zakrył ten 10cm pasek


Jak dasz najpierw styropian 15cm na elewacje a dopiero płyta dociskająca to masz dylatację aż 15cm. Wtedy płyta ma mniejszą powierzchnie.

edde
20-09-2010, 21:09
i owszem, tyle, że w tej opcji gdybym nie miał gotowej wylewki panowie od dociepleń nie obrobiliby mi styropianem spodu, czoła i boków balkonu, mi 10cm EPS100 w tym miejscu w zupełności wystarcza
poza tym narysuj sobie lub wyobraź jak styropian elewacyjny 15cm "zachodzi kilka cm na wylewkę ze spadkiem: to tworzy "zakład" kierunkujący ew. wodę ze ściany na wylewkę i z jej spadkiem na zewnątrz (w przypadku kiedy jeszcze nie ma porządnej hydroizolacji lu taka zawiedzie), jeśli natomiast styropian elewacyjny dochodzi do płyty żelbetowej to i tam teoretycznie po nim może się znaleźć niepożądana wilgoć czy woda

odaro
20-09-2010, 23:25
Edde a jak zrobiłeś kapinos na dolnej płycie styropianu.

edde
21-09-2010, 20:12
nie łapię: jaki, gdzie kapinos? naszkicuj może w jakim paincie o jaki szczegół chodzi