PDA

Zobacz pełną wersję : Tynk silikonowy baranek 1mm?



mazo
20-09-2010, 14:08
Nie podoba mi się za bardzo struktura baranka 1,5 mm, dom w nowoczesnym stylu, chciałabym bardziej gładki tynk. Czy to dobry pomysł? Jeśli nie, to dlaczego?

mp_krk
20-09-2010, 14:50
Nie podoba mi się za bardzo struktura baranka 1,5 mm, dom w nowoczesnym stylu, chciałabym bardziej gładki tynk. Czy to dobry pomysł? Jeśli nie, to dlaczego?

Widziałem np tynk mineralny Ceresit - w kolorze białbym gładki (ceresit CT 35), na to np. farba silikonowa...też szukamy czegoś na nowoczesną elewację a baranek 2mm dość się odznacza fakturą...

mazo
20-09-2010, 19:45
Dzięki za informację.

mazo
20-09-2010, 21:18
Niewiele odpowiedzi na to pytanie, więc przy okazji zadam inne: przeczytałam, że najlepszym rozwiązaniem jest tynk mineralny i na to farba silikonowa - ładniej wygląda, ładniejszy kolor niż tynk barwiony w masie, ale czy przy białym kolorze elewacji ma to też takie znaczenie? Obawiam się, że nasz wykonawca znajdzie sposób, żeby tego w ten sposób nie robić i będziemy musieli wziąć silikonowy.

edde
20-09-2010, 21:35
... Obawiam się, że nasz wykonawca znajdzie sposób, żeby tego w ten sposób nie robić i będziemy musieli wziąć silikonowy.

niezłe, to wykonawca Wami rządzi czy Wy nim?? może czas na zmiany... ;)

bladyy78
20-09-2010, 21:53
Tynk im grubsza faktura tym lepszy. Tynk po to się nakłada żeby chronić elewacje przed działaniem warunków atmosferycznych i przed uszkodzeniami. Dlatego ja u soebie nigdy bym nie dał tynku o granulacji mniejszej niż 1,5mm. Każdy jednak ma swój gust i robi jak mu się bardziej podoba. Co do tynków całkiem gładkich to ich nie polecam widziałem już kilkanaście takich elewacji i wszystkie były uszkodzone ( popękane). Najlepszym i najdroższym rozwiązaniem jest tynk silikonowy. Tynk mineralny pomalowany farbą silikonową jest alternatywa dla tynku silikonowego i na pewno jest to dużo lepsze rozwiązanie niż tynk akrylowy.

mazo
21-09-2010, 06:55
niezłe, to wykonawca Wami rządzi czy Wy nim?? może czas na zmiany... ;)

Nie, nie rządzi nami, ale to generalny wykonawca (deweloper), który dostaje pieniądze na każdy etap, kupuje materiały itd., niestety podpisaliśmy mało szczegółową umowę i teraz dopłacamy do wszystkiego, co on uzna za stan ponaddeweloperski. Wystarczy, że poda bardzo wysoką cenę za malowanie i będziemy musieli zrezygnować.

bladyy78
21-09-2010, 07:36
No to uważaj żeby twój deweloper nie kupił jakiegoś badziewnego tynku bo za jakiś czas będziesz go musiał malować.

mazo
21-09-2010, 08:18
Nie, tak nie będzie - on na pewno zaplanował jakiś tani, będziemy musieli dopłacać - myślimy o Caparolu (wiem już że nie ma baranka 1mm).

ryan78
21-09-2010, 16:54
Generalny wykonawca to nie deweloper, a on buduje wasz dom. Przecież w umowie, którą podpisaliście jest cena za stan deweloperski, a ta cena nie wzięła się z kosmosu tylko jest wyliczona na podstawie kosztorysu. Zobaczcie w kosztorysie ile wykonawca przyjął za 1 kg tynku i wszystko jasne. NIE DAJCIE SIĘ NACIĄGAĆ. "Mazo" jak masz punkty z kosztorysu dotyczące docieplenia to napisz jakie kwoty, podpowiem czy zmieścisz się z dobrym tynkiem.

bladyy78
21-09-2010, 19:50
W kosztorysie powinien być uwzględniony przecież materiał z jakiego wam budują dom. Cena tynku może być różna w zależności od producenta, tak samo cena klejów, farb i innych rzeczy. W kosztorysie chyba powinni by uwzględnienie producenci danych materiałów. Bo w innym wypadku możecie płacić za materiał dobrej klasy a wykonawca kupi co najtańsze.

mazo
21-09-2010, 20:02
No niestety - tak to jest, jak się działa w pośpiechu... W kosztorysie nie ma nic na temat rodzaju tynku, a tym bardziej jego producenta... Wiem, głupota... Za 300 m elewacji: robocizna - 11 , materiał - 15 tys.

Vivia
22-09-2010, 10:05
Czy ocieplacie dom? Idzie tam styropian lub wełna? Jak tak, to NIE WOLNO położyć tynku o mniejszej granulacji niż 1,5 mm. Wykonawca nie zgodzi się na to, chyba że chcecie, aby nie udzielił Wam gwarancji na ocieplenie.
Tynk silikonowy baranek 1 mm jest na pewno dostępny w Kabe i Weberze.

mazo
22-09-2010, 10:13
Tak, styropian. Powiedzieliśmy już, że chcemy 1mm, nic nie powiedział... Vivia - dziekuję!

mazo
22-09-2010, 10:17
A czy jest może tak, że niektóre firmy mają tynk 1,5 mm, który jest mniej chropowaty niż inne? czy są takie różnice?

Vivia
22-09-2010, 10:40
Mazo, raczej nie. Wynika to z tego, iż jest to kruszywo naturalne (co tu dużo mówić, skała :) ). Ono nigdy nie będzie regularne po pokruszeniu. Tynki dobrej jakości będą tworzyć bardziej zwarte i jednolite struktury, szczelniej wypełnione kruszywem. W tych tanich łatwo o przetarcia, puste powierzchnie i przez to nieregularną ("poszarpaną") elewację.

mazo
22-09-2010, 10:58
Dzięki, czyli raczej zapominamy o 1mm...

mp_krk
22-09-2010, 11:20
My właśnie też porzuciliśmy myśl o położeniu na styropian tynku gładkiego lub b.drobnego....pozostaje 1.5mm

Mazo, na jaką firmę się zdecydowaliście?

Swoją drogą gwarancja na system jest tylko w przypadku zastosowania pełnego systemu (kleje, styro, siatka, tynk) czy można styropian i siatkę zastosować dowolną?

fighter1983
22-09-2010, 11:47
Swoją drogą gwarancja na system jest tylko w przypadku zastosowania pełnego systemu (kleje, styro, siatka, tynk) czy można styropian i siatkę zastosować dowolną?

Aprobata techniczna systemu okresla jakie parametry musza spelniac poszczegolne elementy tego systemu. Kazdy producent ma inaczej.

mazo
22-09-2010, 12:08
Chyba zdecydujemy się na Caparol - po lekturze forum :) Tylko nie wiem właśnie, co z tą aprobatą..., bo siatka i klej już położone... No i nadal nie wiem, czy tynk silikonowy czy mineralny i malowanie farbą silikonową.

fighter1983
22-09-2010, 12:33
Aprobata Capatect KD System 600 (http://caparol.pl/pliki/AT_Capatect_KD_System_600_2008.pdf) mowi jakie produkty wchodza w sklad systemu:
190S
190
PG610
Tynki
Siatka dopuszczona spelniajaca wymogi i rodzaj styropianu: strona 5 aprobaty

raffran
22-09-2010, 12:36
Czy ocieplacie dom? Idzie tam styropian lub wełna? Jak tak, to NIE WOLNO położyć tynku o mniejszej granulacji niż 1,5 mm. Wykonawca nie zgodzi się na to, chyba że chcecie, aby nie udzielił Wam gwarancji na ocieplenie.
Tynk silikonowy baranek 1 mm jest na pewno dostępny w Kabe i Weberze.

Mozesz uzasadnic dlaczego nie wolno?
Pierwszy raz spotkalem sie z taka opinia.
Jesli tak mowi wykonawca to sam probuje sie zabezpieczyc przed fuszerka jaka jest ocieplenie w jego wykonaniu.
Jezeli styro bedzie wlasciwie docinane i wlasciwie kladzione. Siatka polozona poprawnie z naciskiem na newralgiczne miejsca,(a ktore to sa to juz wykonawca powinien wiedziec) i nalezycie zaciagniete klejem i zagruntowana, to czy polozysz baranka 1mm czy grubszego to oprocz odczuc wizualnych nie powinno miec znaczenia.
Chyba ze ktos sie decyduje na pelen system docieplenia wraz z tynkiem np. firmy Webera, to moze byc taka sytacja, ale jaki jest powod to wie tylko w tym wypadku Weber.( byc moze kwestia markietingu).

fighter1983
22-09-2010, 12:55
uzasadnienie jest proste: ziarno drobniejsze niz 1,5mm nie rozprasza swiatla a co za tym idzie - elewacja mocniej sie nagrzewa, a co za tym idzie - moze pekac.

mazo
22-09-2010, 12:58
To jak to w końcu jest z tym nieszczęsnym barankiem?

mazo
22-09-2010, 13:02
uzasadnienie jest proste: ziarno drobniejsze niz 1,5mm nie rozprasza swiatla a co za tym idzie - elewacja mocniej sie nagrzewa, a co za tym idzie - moze pekac.

A - dopiero zobaczyłam Twoj post, fighter. Dzięki za wyjaśnienie.

mp_krk
22-09-2010, 13:30
A który produkt byście wybrali:

1/ Ceresit CT 137 (tynk mineralny biały baranek 1.5mm) + Ceresit CT 74 (farba silikonowa)

2/ Kabe Mineralit T (tynk mineralny biały baranek 1.5mm) + Kabe Armasil F (farba silikonowa)

Która opcja jest tańsza, ceresit czy kabe?

raffran
22-09-2010, 13:31
uzasadnienie jest proste: ziarno drobniejsze niz 1,5mm nie rozprasza swiatla a co za tym idzie - elewacja mocniej sie nagrzewa, a co za tym idzie - moze pekac.

W takim razie nie powinno byc w sprzedazy baranka z mniejszym ziarnem niz 1,5mm, a jest.
Dalej bede uwazal, ze na pekanie tynku duzo wiekszy wplyw ma jakosc wykonania ocieplenia i uzycie wlasciwego podkladu niz to co napisales.
Moge posluzyc sie swoim przykladem.

fighter1983
22-09-2010, 13:37
1.0mm baranek przynajmniej w Caparolu jest przewidziany do obrobki wokol okien i na powierzchnie nie narazone bezposrednio na dzialanie slonca.
Wyjatkiem jest tynk Carbopor z wloknem weglowym.
Technologicznie opieralbym sie na badaniach firm takich jak Dryvit/Sto/Caparol a nie jakis "innych". W skrajnych przypadkach niektorzy producenci z nieco nizszej polki cenowej jak i jakosciowej daja mozliwosc barwienia w kolorach prawie czarnych, przy granulacji ponizej 1,5mm .... a skutki pozniej sa oplakane.
Niewiedza i nieprzygotowanie i brak odpowiednich badan bardzo czesto sa przyczyna pozniejszych problemow.

ryan78
22-09-2010, 14:53
No niestety - tak to jest, jak się działa w pośpiechu... W kosztorysie nie ma nic na temat rodzaju tynku, a tym bardziej jego producenta... Wiem, głupota... Za 300 m elewacji: robocizna - 11 , materiał - 15 tys.

Według tego co piszesz, iż na materiał masz wydać 15 tys. zł powierzchnia 300 m2, wychodzi Ci 50 zł/m2 w takiej cenie wystarczy spokojnie na dobry system, a przy opcji tynk mineralny malowany farba silikonową to i na STO wystarczy.

fighter1983
22-09-2010, 15:30
tylko robocizna 36.66 troche malo.....

mazo
22-09-2010, 16:03
To cała elewacja, łącznie z ociepleniem, tak dla jasności.

fighter1983
22-09-2010, 16:13
Z materiałem spokojnie sie miescisz: 12cm frezowany dobry styropian, klejony 190S, siatka systemowa 162g, zatopiona w 190 szarej, kołkowane, gruntowane PG610, wyprawa elewacyjna tynk silikonowy 1,5mm baranek Amphisilan FassadenPutz wychodzi okolo 39 zl netto / 47,58 brutto na m2 za materiał i to jeszcze do negocjacji lekkich jest.
Dodatkowe narozniki, listwy przyokienne i kapinosowe to okolo 2zl netto / 2,44 brutto do m2
Czyli idealnie wychodzi 50,02 brutto materiał w silikonowym Caparolu.
Czyli z materialem sie miescisz, ale ta robocizna.... watpie czy znajdziesz za 36.66 kogos do zrobienia tego... a moze uda Ci sie z materialu powierzonego zrobic, niech developer/gen.wykonawca wykona Ci sama usluge.

mazo
22-09-2010, 18:13
Jak pisałam wyżej - styropian, siatka i klej już są i wszystko to, łącznie z tynkami, nad którymi się zastanawiamy robi będzie robić, jeśli chodzi o tynki) ekipa naszego wykonawcy. Kwestia tylko, co wykonawca nam zaproponuje (pewnie jakiś tani tynk akrylowy) i ile będziemy musili dopłacić do tynku silikonowego lub do malowania farbą silikonową.
Trudno wyliczyć te ponadstandardowe roboty, mamy wrażenie, że tracimy na tym.

tufus
24-09-2010, 07:50
Mam pytanie do Pana fighter1983, jest Pan dystrybutorem tynku firmy Caparol.
Czy tynk tej firmy z włóknem węglowym Carbopol o uziarnieniu 1mm mogę położyć na elewacji i będę miał gwarancję, że nie popęka?

fighter1983
24-09-2010, 09:38
e tam od razu Pan :) jestem tu na wpół prywatnie - Bartek
Zgodnie z wytycznymi Caparola:
1. System oparty na styropianie
- wartswa zbrojaca z Carbon Spahtel z zatopiona siatka 165 Caparola
- Putzgrunt 610
- Carbopor 1.0mm w kolorze o odbiciu swiatla wiekszym niz 15%

2. System oparty na wełnie
- wartswa zbrojaca z Carbon Spahtel z zatopiona siatka 165 Caparola
- Putzgrunt 610
- Carbopor 1.0mm w kolorze o odbiciu swiatla wiekszym niz 5%

I na to Panowie od Słonia maja na to aprobate a co za tym idzie - daja gwarancje

mp_krk
24-09-2010, 10:28
Bartek,

a jak Twoim zdaniem wygląda opcja połączenia tynku mineralnego i farby silikonowej Kabe lub Ceresit?

1/ Kabe Mineratil T + Armasil F
lub
2/ Ceresit Ct 137 + Ct48

fighter1983
24-09-2010, 12:06
a jak najbardziej dobre rozwiazanie (sam u siebie tak mam)
Tyle ze ja oczywiscie polecam Dryvit/STO/Caparol gdzie 2 pierwsze to w zasadzie moja konkurencja.
Kabe i Henkel w swojej ocenie klasyfikuje nieco nizej jakosciowo, chociaz cenowo sa zblizone do Caparola.

mp_krk
24-09-2010, 13:07
ok, w jakiej cenie można kupić tynk mineralny caparol 1.5mm oraz farbe silikonową (kolor jasny np kość słoniowa)?

fighter1983
24-09-2010, 13:31
Caparol mineralny (http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=caparol+mineralny)
Caparol Amphisilan Plus (http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=caparol+amphisilan+plus)

Vivia
24-09-2010, 17:53
.
Kabe i Henkel w swojej ocenie klasyfikuje nieco nizej jakosciowo, chociaz cenowo sa zblizone do Caparola.

Nooo, jak zobaczyłam ceny tynku mineralnego i farby z Caparola, to się niemal przewróciłam. :) Kabe jest zdecydowanie taniej, a jakość jest ta sama. I tutaj to nie tylko moja ocena... Z Caparola lepszy na pewno jest klej do siatki, ale tu z kolei tę samą świetną jakość ma Tytan EOS, a znów taniej... ;)

fighter1983
24-09-2010, 18:20
Tytan EOS - Vivia no ja Cie prosze, o tyle o ile mozemy tu probowac porównywac Henkla i Kabe tak TYTAN EOS?!!!! To tak jak porównać silnik z M3 do silnika z Poloneza...

mp_krk
24-09-2010, 18:43
fighter,
Caparol teoretycznie taniej niż myślałem ale mimo wszystko trochę za dużo niż mogę sobie pozwolić...

Zależy mi na dobrej jakości ale muszę patrzeć na cenę. Myślę że Kabe czy Henkel to będzie dobry wybór...

Co byś z tej dwójki bardziej polecał? Cenowo taniej chyba Kabe wychodzi...

Barthelemy
24-09-2010, 19:33
Nawiazujac do tematu czy ktos moze wypowiedziec sie na temat produktu firmy Henkel Ceresit CT 34 ( biały, mineralny gładki tynk do systemów ociepleń ), ktory chcialbym zastosowac jako elewacje na budynek ocieplony styropianem.

fighter1983
24-09-2010, 19:39
moja klasyfikacja jest taka:
1. Dryvit
2. STO
3. Caparol
długo długo nic
później cała rzesza: Bolix, Kabe, Henkel, Maxit, Basf itp.
później nic nic nic ..... Atlas, EOS i garażowcy
Ale ja nie jestem obiektywny

Vivia
24-09-2010, 20:30
No widzisz, do takich klasyfikacji trzeba namiastki obiektywizmu chociaż.... Znasz kogoś, kto robił na EOSie? Miałeś w rękach ten klej lub chociaż jego dokumentację? Znasz wykonawców robiących klejem Caparol i EOS na zmianę? Nie wyśmiewaj, jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałeś "nie".
A jeśli wrzucasz skończonego w ociepleniach Bolixa do jednego worka z Ceresitem czy Kabe, to daruj...... Weber (Maxit) już trochę gorszy, ale Bolix sięgnął chyba dna.

fighter1983
24-09-2010, 20:40
No widzisz, do takich klasyfikacji trzeba namiastki obiektywizmu chociaż.... Znasz kogoś, kto robił na EOSie? Miałeś w rękach ten klej lub chociaż jego dokumentację? Znasz wykonawców robiących klejem Caparol i EOS na zmianę? Nie wyśmiewaj, jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałeś "nie".

Znam
Miałem (i jedno i drugie)
Wykonawców kórzy robia na zmiane nie znam, znam takich ktorzy robili 1 raz.... czesc z nich jeszcze nie moze sie pozbierac po tym wyborze nad czym bardzo ubolewam.
PÓŁ ROKU NA REKLAMACJI !!! masz pojecie?! PÓŁ ROKU, prawie codziennie na budowie !
Tytan - dobre pianki, niezly klej do styro w formie pianki do pistoletu i KONIEC... bledem tej firmy bylo wejscie w elewacje
Kazdemu kto żyw odradzam
W szczególy reklamacji wole sie nie wdawac, chociaz zainteresowanym moge opisac dokladnie jak to przebiegalo, czasami sni mi sie to po nocach jako koszmar najgorszy

anula05
20-10-2010, 12:04
Witam, jestem zdecydowana na tynk StoLotusan i mam pytanie - czy warto szukać wykonawcy, który specjalizuje się w tynkach silikonowych czy to jest tak, że każdy spec od tynków kładzie dowolny rodzaj tynku?

fighter1983
04-04-2013, 17:48
a tak podniose dyskusje... bo jakos dziwnie mam przeczucie ze ktos szuka informacji na ten temat obecnie

EWBUD
04-04-2013, 19:41
szuka, szuka :)
Właściwie, to już chyba decyzja podjęta :)

fighter1983
04-04-2013, 19:50
bedzie problem? czy bedzie carbonspahtel?

EWBUD
05-04-2013, 08:53
zostaje na 190, ale jest ok.

zygii
29-04-2013, 19:53
No to pogadaliscie ....:cool:

fighter1983
30-04-2013, 07:06
No to pogadaliscie ....:cool:
Ale o co cho?

mateuszlob
15-08-2013, 15:29
I ja mam problem.
Zakupiłem dom z juz zrobionym ocieplenie. Z tego, co widze jest styro + siakta + szare wykonczenie. Nie mam pojecia jakiej marki. Chce dokonczyc elewacje i mam zamysl zrobienia jej gladkiej. Polozenie mam takie, ze budynek jest oswietlony od wschodu do zachodu - jedynie jedna sciana jest zacieniona. Jezeli mozecie, to doradzcie, co mam wybrac (gladkie, czy struktura). Dodam jeszcze, ze w odleglosci 10 m jest las. Bede wdzieczny za pomoc, bo czas mi niestety ucieka...

fighter1983
15-08-2013, 16:51
I ja mam problem.
Zakupiłem dom z juz zrobionym ocieplenie. Z tego, co widze jest styro + siakta + szare wykonczenie. Nie mam pojecia jakiej marki. Chce dokonczyc elewacje i mam zamysl zrobienia jej gladkiej. Polozenie mam takie, ze budynek jest oswietlony od wschodu do zachodu - jedynie jedna sciana jest zacieniona. Jezeli mozecie, to doradzcie, co mam wybrac (gladkie, czy struktura). Dodam jeszcze, ze w odleglosci 10 m jest las. Bede wdzieczny za pomoc, bo czas mi niestety ucieka...
to zly pomysl. rob strukture min 1,5mm

mateuszlob
15-08-2013, 18:26
dzieki za szybka odpowiedz, ale nie ukrywam, ze potrzebuje + i -.
;)

fighter1983
15-08-2013, 19:18
przejrzyj forum... masz wszystko napisane... nawet w tym watku dosc szybko i precyzyjnie zostalo okreslone dlaczego nie gladki lub 1.0mm baranek... wystarczy przeczytac....
nowi uzytkownicy i te same pytania... zawsze to samo :)

gp69
23-05-2020, 13:41
Oferta Caparola ewoluowała jednak w kierunku tynków gładkich.

System Capatect CLASSIC B:
Zaprawa do zbrojenia siatki = Capatect ArmaReno 700
Siatka = Capatect 650/110
Podkład gruntujący = Putzgrund 610
Tynk nawierzchniowy = Capatect ArmaReno 700 !!!

fighter1983
23-05-2020, 15:04
Oferta Caparola ewoluowała jednak w kierunku tynków gładkich.

System Capatect CLASSIC B:
Zaprawa do zbrojenia siatki = Capatect ArmaReno 700
Siatka = Capatect 650/110
Podkład gruntujący = Putzgrund 610
Tynk nawierzchniowy = Capatect ArmaReno 700 !!!

no to rozwiazanie bylo juz dawno.
ale tam raczej jeszcze farba nawierzchniowa jakas.
ciekawe czy to sie sprawdzi :)
Caparol poszedl w stosunkowo drogie szpachlowki cementowe, natomiast konkurencja w ukladach na gladko opiera sie o 2 tynki.
Zastanawiam sie kiedy trafi nam sie realizacja w tym ukladzie Caparolowskim, wiem jedno - jezeli sie trafi wszystkie narozniczki, listwy, okapniki itp beda z Caparol-a w razie jakiejs reklamacji, bo akurat w Caparolu teraz w procesie reklamacyjnym nalezy spodziewac sie wszystkiego i czepialstwa o kazdy detalik nawet nie zwiazany z zagadnieniem i faktycznym problemem

gp69
23-05-2020, 15:45
No tak, oczywiście farba.

A jaki producent się nie "czepia" ... ?

fighter1983
24-05-2020, 06:08
No tak, oczywiście farba.

A jaki producent się nie "czepia" ... ?
kazdy sie "czepia" tzn kazdy oczekuje poprawnosci wykonania i zastosowania kompatybilnych komponentow. to oczywiste, ale to musi byc jakos realne i rozsadne.
i stosowanie czasami zamiennikow jest nieuniknione.
poza tym pewne rzeczy nie maja na siebie wplywu zupelnie - sa niezalezne od siebie i uzywanie pretekstu na zasadzie np:
na scianie odpada na srodku tynk - wina tego ze na dole zamontowano okapnik innej firmy... co ma piernik do wiatraka?
no i kwestia dostepnosci "systemowego rozwiazania" przyklad SockelFlex. chcialem w pazdzierniku 2019r zamowic 4 opakowania - potrzebne na cokol i na wewnetrzne strony attyk: sa, 2szt, w Austrii :D na cala Europe :D 2 szt w PL za 3 tygdonie, pozostale 2 - nie wiadomo za bardzo kiedy.

kolejny przyklad: widziales kiedys zeby ktos stosowal taka listwe? a w zasadzie na kazdym budynku gdzie mamy polaczenie elewacji z dachem powinna byc zastosowana.
https://med-bud.pl/caparol-caparol-667-02-gewebeanschlussprofil-2m,c6,p522,pl.html

przeciez to jest nie do kupienia realnie, na 50 skladow budowlanych znajdziesz to moze... przy odrobinie szczescia w jednym :D poza tym wez i wypowiedz ta nazwe :D
Gewebeanschlussprofil 2m

Robinson74
15-08-2020, 21:00
uzasadnienie jest proste: ziarno drobniejsze niz 1,5mm nie rozprasza swiatla a co za tym idzie - elewacja mocniej sie nagrzewa, a co za tym idzie - moze pekac.
Z pewnych względów mam zaplanowany tynk StoSilco baranek 1mm.
Materiały będą raczej dobrej jakości, tzn. styropian chyba Austrotherm, a klej, grunt, wiatka i tynk ze STO.
Czy mimo zastosowania materiałów dobrego producenta i tak narażam się na pękanie?