PDA

Zobacz pełną wersję : Pękający klej - ocieplenie



problemowy19
22-09-2010, 18:34
Witam ! Otóż w tym roku sam ocieplałem dom i zauważyłem, że na powierzchni ścian pojawiły się pęknięcia. Wszystkie ściany były wykańczane w ten sam sposób, jednakże tylko na jednej zauważyłem coś takiego. Poniżej zamieszczam zdjęcia.

Czy można to w jakiś sposób naprawić ? Co mogło być przyczyną ?

Pozdrawiam

ryan78
22-09-2010, 19:42
Czy robiłeś zakład na siatce zbrojeniowej; zakład pionowy 10 cm., zakład poziomy 30 cm.

problemowy19
22-09-2010, 20:58
Tak, zakładka była robiona. Była robiona do czarnej linii na siatce.

Vivia
22-09-2010, 21:23
Nie podciąga tam wody kapilarami od dołu? Też możliwe. O ile dobrze widzę, pęknięcia zaczynają się w pionie?
Inny pomysł - złe proporcje wody i suchej mieszanki (kleju). Nie robiłeś tej ściany jako pierwszej być może i mieszałeś nieco rutynowo? Ale to luźna myśl tylko...:rolleyes:

problemowy19
22-09-2010, 21:34
No właśnie nie. Ta ściana była robiona jako ostatnia, ale jak widać z jakimś gorszym efektem ... Na pozostałych ścianach nie widzę takich pęknięć ... Dodam tyle, że ściana była robiona pod wieczór ... Wręcz w nocy, około godziny 22-23 skończyłem robotę ... Czy mogła naciągnąć w nocy wilgoci i przez to mam takie efekty ?
A co do pęknięć to nie występują tylko w pionie, w innych miejscach są pod różnymi kątami ...

I.W.
23-09-2010, 18:02
Czy to ściana południowa lub południowo-zachodnia? Jeśli tak to przyczyną mogą być skurcze termiczne- wszakże tam słonko ostro potrafi dać czadu.

problemowy19
23-09-2010, 21:04
Jest to ściana od wschodu, słońce przygrzewa tam od godzin wczesno porannych do około godziny 13 .

laguna71
15-11-2010, 13:55
Witam może temat jeszcze zostanie poruszony.Mam podobne zjawisko ściana wschodnia i południowa ,prawdopodobnie jest to związane z temperaturą gdy słońce przypiera nagrzewa mocno scianę i klej jest niedostatecznie elastyczny ja robiłem (anserglob bcx 40) a może siatka (made in china) ale raczej klej -jakim klejem robiłeś ? i czy zrobiłeś coś z tymi pęknięciami Pozdrawiam

problemowy19
21-11-2010, 21:25
Niestety z tym nic nie robiłem. W przyszłym roku przychodzi do mnie firma, która będzie kładła tynk, może oni coś na to poradzą ; ) . A klej nie pamiętam już nazwy, ale kupowałem w OBI

jar.os
28-11-2010, 07:26
na moje oko to wina kleju , na powiększeniu widać cos jakby piasek , taki efekt wychodzi gdy do siatki zamiast kleju do siatki daje sie klej do styropianu, i jeżeli materiał był z obi to to może być lipa ,szkoda że nie pamiętasz nazwy tego dziadostwa

pierwek
03-12-2010, 16:46
miałem podobnie... przyczyny są prawdopodobnie dwie: kiepski klej (ja kupiłem jakiś najtańszy w LM) oraz słonko. Miałem podobnie jak Ty pęknięcia na ścianie pd-ws pd-zach. Położyłem na to w tym roku akrylowego baranka 2mm Kabe. Jak na razie nic się nie dzieje ale myślę że trzeba poczekać na kolejne lato żeby ocenić czy nie wylezie to na wierzch. Być może jeszcze za gruba warstwa kleju. Ja kleju nie żałowałem ale przez to warstwa jest jeszcze mniej elastyczna.

problemowy19
11-12-2010, 21:11
Hmm, a jak myślicie, jeśli w przyszłym roku przyjdzie firma i położy na to warstwę dobrego kleju to coś to pomoże ? Tzn czy pęknięcia w późniejszym czasie znów się pojawią ...

jar.os
12-12-2010, 08:37
miałem już do czynienia z czymś takim , nie sądzę żeby było to coś poważnego , spod struktury nie powinno nic widać , myślę że nie należy niczego się obawiać pzdr