PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można siać trawę na uwalcowaną ziemię?



sloneczko30
23-09-2010, 06:59
Witam, wszystkich mam pytanie odnośnie sadzenia trawy. Mam nową działkę, jest ona wyrównana i uwalcowana zostało tylko posiać trawkę, i stąd moje pytanie czy można ją posiać na uwalcowaną działkę, czy ma to być raczej nie uwalcowana? Czy trawa stadionowa będzie dobra, bardzo proszę o odpowiedz, bo chciałabym skończyć z działką przed weekendem.

amber
23-09-2010, 15:43
Przed sianiem trawy należy zruszyć glebę grabiami, wysiać trawę , ponownie zwałować i podlać wodą.Trawa stadionowa to za mało informacji aby cokolwiek powiedzieć .

Elfir
24-09-2010, 11:11
przed założeniem trawnika teren trzeba zwalcować, więc zawsze sieje się na zwalcowaną.
Ale ja bym najpierw posiała a potem delikatnie zagrabiła wierzchnią warstwę gleby.
Bo chodząc podczas siewu trawy zadeptuje się to, co się zagrabiło wczesniej.

ArturPoniatowski
25-09-2010, 18:26
Po wyrównaniu i zwałowaniu terenu powinno się wzruszyć ziemię na głębokość 3-4cm wysiać trawę i zawalcować ponownie bynajmniej ta metoda jest stosowana przez wielu ogrodników. Sianie na nieprzegrabioną ziemię też może być ale wtedy nie dociśniemy nasion do ziemi jak należy podczas podlewania ziarno może się przemieszczać i wyjdą dziury.

Wojtek- LM
28-09-2010, 21:06
Po zwalcowaniu ponownie grabimy,potem siejemy trawę i znowu walcujemy.
Zakładanie trawnika (http://www.leroymerlin.pl/porady/zakladanie-trawnika,1102496950.html)

Pozdrawiam
Wojtek

darek63
03-10-2010, 13:45
Ja robię tak:
- wyrównuję i utwardzam powierzchnię pod trawnik (udeptywanie lub wałowanie)
- przed siewem zruszam wierzchnią warstwę na ok. 2 cm (stosuję grabie druciane do liści)
- po lekkim przeschnięciu wcześniej zruszonej ziemi wysiew siewnikiem na krzyż (2 razy dla równomiernego rozłożenia nasion)
- potem przegrabiam równomiernie (druciane grabie do liści) - wmieszanie części nasion w wierzchnią warstwę ziemi
- walcuję na krzyż
- jak jest mały areał dodatkowo na koniec przysypuję całość 0,5-1 cm ziemi (przykrycie reszty nasion ziemią) i już nie walcuję.

pozdr,
Darek