PDA

Zobacz pełną wersję : impregnacja cegły klinkierowej



luksek
23-09-2010, 08:12
Witam,
Poszukuję środka do impregnacji płytki klinkierowej (ręcznie formowanej) do wnętrza mieszkania, ale takiego aby byl bezpieczny (nietoksyczny) we wnętrzu oraz żeby po jego zastosowaniu nie pojawił się efekt połysku - bardzo zależy mi aby płytka pozostała naturalnie matowa.
Czy ktoś mógłby polecić jakiś środek sprawdzony i wypróbowany z własnego doświadczenia, bez wyżej opisanych efektów ubocznych?
Pozdrawiam

Świerzak
27-09-2010, 19:54
witaj.. ja osobiście impregnowałem cegłe ręcznie formowaną ( na kominie ) impregnatem o nazwie Sarsil. Cegła zmienia kolor na ciut ciemniejszy ale nie ma połysku. Moja cegła jest porowata a nie gładka - nie wiem jak wyjdzie na gladkim.
Ale pierwsze pytanie to po co impregnować płytki we wnętrzu zwłaszcza że zależy ci aby nie było wizualnych zmian.

luksek
27-09-2010, 20:07
chodzi mi przede wszystkim o łatwiejsze utrzymanie jej w czystości i zabezpieczenie przed kurzem i pyłem

moni_j30
29-09-2010, 10:05
Luksek... przyłączam się do twojego pytania.
Moje płytki były wykonane w cegielni również matowe i chciałabym aby takie pozostały ...
Czy masz już je położone, jestem ciekawa efektu

luksek
29-09-2010, 11:03
Płytki jeszcze nie są położone, na razie dopracowuję szczegóły techniczne.

ccchudy
14-01-2011, 10:43
Proponuje zastosować sarsil klinkier lub sarsil h15 impregnowałem oboma środkami u różnych klientów i oba sprawdziły się rewelacyjnie.

bind
14-01-2011, 14:26
Ja stosowałem specjalny środek do klinkieru (http://www.leroymerlin.pl/produkty/olej-do-piel-gnacji-cegie-klinkierowych-i-ceramiki-mellerud,1239010727,1288006673.html) Mellerud. Bardzo dobrze chroni cegłe i zabezpiecza. Klinkier pozostaje matowy.

coulignon
14-01-2011, 19:32
ten specjalny srodek to olej po prostu olej parafinowy.
Sarsil (impregnat silikonowy) oraz olej raczej sie nie sprawdż wewnatrz. Ich głównym zadaniem jest hydrofobizacja powłoki a tutaj chodzi o cos innego. W przypadku ochrony przed wnikaniem zabrudzeń trzeba użyc środka który robi powłokę (niewidoczną, delikatną ale powłokę). Nie kojarzę dedykowanych środków do tego.
Mozna to zrobic za pomocą dwóch rzeczy:
1. najzwyklejszy grunt ogólnobudowlany - moze byc tez atlas delfin.
2. bezbarwna bejca do drewna w układzie wodnym
Najlepiej sprawdzic to na małej próbce - pomalowac i odczekać do wyschniecia. Jesli widac powłokę to do preparatu należy dodać 20% wody i od nowa.

Croolick
14-01-2011, 21:10
ten specjalny srodek to olej po prostu olej parafinowy.
. W przypadku ochrony przed wnikaniem zabrudzeń trzeba użyc środka który robi powłokę (niewidoczną, delikatną ale powłokę). Nie kojarzę dedykowanych środków do tego.

Zastosuj impregnat nie SILIKONOWY ale SILOKSANOWY. Wnika w cegłę ale jest przepuszczalny dla pary wodnej.
Wrzuć hasło na forum i znajdziesz nazwy handlowe. ( funkosil chyba ....?)

Marqo
17-01-2011, 21:53
Luksek,
nie stosuj środków na bazie silikatów, nadają połysk. Jedynym sprawdzonym środkiem do impregnacji klinkieru i kamienia jest impregnat firmy mira. Jest do duński producent chemii budowlanej. Jeden ze środków na bazie oleju palmowego z pewnością nadaje się do impregnacji wewnątrz, produkowany środek używa się do mycia ( wystarczy raz na rok ) jednocześnie jest impregnatem mira 7130 ceramic oil i mira 7210 ceramic wash.

pwrenowa
10-04-2011, 12:02
Witam.
Ja osobiście używam środka firmy KABE o nazwie SILIKON B . Nie pozostawia połysku i doskonale chroni cegły przed wilgocią. A co najważniejsze nie wchodzi w ireakcje z innymi srodkami i nie zostawia nalotów.