PDA

Zobacz pełną wersję : Styropian 5cm -jakiej firmy? i czy przy obecnej pogodzie ocieplać?



nofastbba
02-10-2010, 20:54
Witam, ocieplam dom zbudowany z porothermu 44 styropianem o grubości 5cm i mam pytanie której firmy jest najcieplejszy?
Daje tylko 5 cm z powodu okien a dokładnie ościeżnic, które przy grubszym styropianie "wpadłyby" w ścianę.

Druga sprawa -pogoda. Do 15 października mają być dodatnie temperatury z przelotnymi opadami. Czy to dobre warunki do takich robót? czy lepiej czekać do wiosny?
Po prostu mam firmę, która od poniedziałku może "wchodzić" i jutro mam dać odpowiedź. Co radzicie?

Zbigniew100
03-10-2010, 11:12
Jeżeli firma wejdzie w poniedziałek to pewnie do 15 .10 będzie po robocie.
Mrozy uniemożliwiają wykonywanie docieplenia , ale przymrozki nie.

Na ościeża można dać cieńszy styropian , na ściany grubszy.

wojgoc
03-10-2010, 22:11
jesli dajesz tylko 5cm to wg mnie powinienes dac styro o lepszych parametrach cieplnych.

danielon
03-10-2010, 22:34
ja przy dociepleniu uzywalem styropianu firmy izolbet. i spokojnie firma moze wchodzic z robotą.

wojgoc
03-10-2010, 22:39
ja bym połozył styro firmy Termoorganika

danielon
03-10-2010, 22:53
ja bym połozył styro firmy Termoorganika

lepsze parametry niz Izolbet?

wojgoc
03-10-2010, 22:54
ten dalmatyńczyk z pewnoscią.

danielon
03-10-2010, 22:56
a jak to stoi cenowo?

wojgoc
03-10-2010, 23:07
to zalezy jaki rodzaj, ale od 120 do 190zł/m3
im drozszy tym lepsze parametry lambda

danielon
03-10-2010, 23:22
aha, no dokładnie czym lepsze parametry tym cena wyższa... dzieki za info:)

wojgoc
03-10-2010, 23:29
masz standard, silver, gold, platinum i chyba jeszcze są pośrednie z +
najnizsza lambda o 0,032 jak dobrze pamietam.
jak ktoś ma sporo kasy to moze sobie połozyć ekstrudowany

danielon
03-10-2010, 23:59
koszt np. Platinum + to 212,87zł za m3 kosztuje ładnie ale cos za cos:)

wojgoc
04-10-2010, 00:04
a np tuaj jest taniej o wiele
http://allegro.pl/styropian-termoorganika-platinum-plus-fasada-031-i1240407151.html

danielon
04-10-2010, 00:30
o prosze, i przy zakupie kilku czy kilkunastu m3 różnica w cenie jest dosyc duża wtedy. a jakie masz zdanie na temat kleju do styropianu?jakiego byś użył? ja kleiłem płyty na klej do płyt styropianowych izolbet ks-sdb (z 15zł za worek) ...

wojgoc
04-10-2010, 09:01
nie mam pojecia.
temat styro zgłebiałem, do klejów nie doszedłem.

bind
04-10-2010, 10:20
Klej do styropianu stosuje się w temperaturach od 5 do 256 stopni Celsjusza, więc spokojnie jeszcze zdążysz ocieplić dom. Moim zdaniem wystarczy Ci styropian (http://www.leroymerlin.pl/produkty/-b-plyty-styropianowe-eps-100-b-br-izolacja-termiczna-stosowana-w-podlogach-scianach-i-stropodachach-przenoszaca-srednie-obciazenie-mechaniczne-,t1189169015.html?05-multikryteria-wyboru-render=off&01-naglowek-strony-render=on&1189170187.idnode=118916991125658313) EPS 100 np. Yetico.

nofastbba
04-10-2010, 15:48
Dziękuje wszystkim za odpowiedź i cenne rady. Roboty rozpoczęte. Styropian wykonawca kupił firmy Swisspor eps 40 5cm + na wykusz 8cm.

Mam pytanie jak wykończyć dół ściany tzn. dom otoczony jest brukiem -w większości 0.5m chodnik + przód i taras. Z przodu mam miejsce różniące się poziomami pomiędzy wjazdem do garażu a drzwiami wejściowymi jakieś 8 cm związane z koniecznością odprowadzenia wody.
Fachowcy proponują listwę startową na jednym poziomie około 2-3 cm nad brukiem. Wtedy z przodu między wjazdem do garażu a drzwiami przerwa między brukiem wychodziłaby około 10cm. Druga propozycja jest taka, żeby zawinąć siatkę od dołu pod styropian (co mam zabezpieczyć przed gryzoniami) i zrobić wszędzie około 1 cm przerwy. Nie bardzo wiem, którą opcję wybrać.

Tak jak pisałem wcześniej mam dosyć grube ościeżnice -obecnie ok. 19-20 cm -dlatego zdecydowałem się na styropian grubości 5cm. Spotkałem się jednak z takim rozwiązaniem, że przy oknach kładzie się cieńszy styropian -pasek 10-15 cm szeroki a resztę ściany grubszym styropianem. Osobiście nie spotkałem się z czymś takim i zastanawiam się jak to wygląda.

danielon
04-10-2010, 18:40
Dziękuje wszystkim za odpowiedź i cenne rady. Roboty rozpoczęte. Styropian wykonawca kupił firmy Swisspor eps 40 5cm + na wykusz 8cm.

Mam pytanie jak wykończyć dół ściany tzn. dom otoczony jest brukiem -w większości 0.5m chodnik + przód i taras. Z przodu mam miejsce różniące się poziomami pomiędzy wjazdem do garażu a drzwiami wejściowymi jakieś 8 cm związane z koniecznością odprowadzenia wody.
Fachowcy proponują listwę startową na jednym poziomie około 2-3 cm nad brukiem. Wtedy z przodu między wjazdem do garażu a drzwiami przerwa między brukiem wychodziłaby około 10cm. Druga propozycja jest taka, żeby zawinąć siatkę od dołu pod styropian (co mam zabezpieczyć przed gryzoniami) i zrobić wszędzie około 1 cm przerwy. Nie bardzo wiem, którą opcję wybrać.

Tak jak pisałem wcześniej mam dosyć grube ościeżnice -obecnie ok. 19-20 cm -dlatego zdecydowałem się na styropian grubości 5cm. Spotkałem się jednak z takim rozwiązaniem, że przy oknach kładzie się cieńszy styropian -pasek 10-15 cm szeroki a resztę ściany grubszym styropianem. Osobiście nie spotkałem się z czymś takim i zastanawiam się jak to wygląda.

witaj,

jesli chodzi o ten bruk to ja mialem podobnie tylko ze zamiast bruku mam chodnik betonowy i ja styropian dalem do samego betonu z tym ze przed przyklejeniem płyt w tym miejscu najpierw naciąłem sobie takie paski folii budowlanej o szerokosci 10cm (dlatego 10cm bo docieplalem 10-cio cm styropianem) a następnie polozylem te kawałki na ten chodnik blisko sciany a kawędzie dolne płyt posmarowalem grubiej klejem aby włąsnie zadne gryzonie nie wrąbały mi tego styro. folia ma za zadanie zatrzymanie w jakims stopniu wilgoci. i ja zastosowałęm takie rozwiązanie. jest tez takie rozwiazanie zeby tak 10cm tego bruku od sciany poprostu rozebrac jesli sie da, wpuscic ten styropian głebiej a pozniej kostke podocinac i tak jak wspominales podwinac siatke od dolu plyty i dobrze zapackac klejem. ale roboty troche wiecej byloby. a mam pytanie czy na rogach ościeżnic dawałeś lub będziesz dawał podwójnie siatke? ( mam nadzieje ze sie polapiesz w tym co napisalem;) )

danielon
04-10-2010, 18:47
" Tak jak pisałem wcześniej mam dosyć grube ościeżnice -obecnie ok. 19-20 cm -dlatego zdecydowałem się na styropian grubości 5cm. Spotkałem się jednak z takim rozwiązaniem, że przy oknach kładzie się cieńszy styropian -pasek 10-15 cm szeroki a resztę ściany grubszym styropianem. Osobiście nie spotkałem się z czymś takim i zastanawiam się jak to wygląda, "

a propo tego to ja również sie z czymś takim nie spotkałęm ja mialem ok 15cm szerokosci oscieznicy i dałem na sciane 10cm styropianu. a pozniej na boki oscieza pasek styropianu o gr 2cm.

nofastbba
04-10-2010, 19:28
witaj,

a mam pytanie czy na rogach ościeżnic dawałeś lub będziesz dawał podwójnie siatke? ( mam nadzieje ze sie polapiesz w tym co napisalem;) )

na rogach planuje zatopić profil aluminiowy z siatką. Natomiast kostkę rzeczywiscie moglbym wyciagnac tym bardziej, ze 10 cm pod siatka jest styropian, ktorym ocieplilem fundament jak robilem drenaz. Wtedy skladalem kase na wykonczenie wnetrz wiec myslalem, ze elewacji nie bede zmianial. Efekt jest taki, ze robie od tyl.
Taka sama sytuacja jest z podbitką, którą częściowo trzeba rozebrać. Rozwiazanie o ktorym piszesz, tzn. styropian do chodnika jest najbardziej estetyczne (dla mnie) jednak fachowcy mowia, ze kostki zima moga się podnieść i tynk popęka. Pewnie zdecyduje sie na rozwiazanie bez listwy startowej z wywinieta siatka i 1cm przerwy. Co o tym myslisz?

Zbigniew100
04-10-2010, 19:47
Proponuję styropian wpuścić do ziemi. Trochę więcej pracy ale zgodnie ze sztuką.
1 cm może4 być mało.

danielon
04-10-2010, 20:58
no wlasnie mi pozniej dopiero powiedzial znajomy fachowiec ze lepiej byloby wpuscic styro w ziemie ale juz za pozno bylo hehe a teraz mi sie tego nie chce ruszac chyba ze kiedys tez zrobie kostke bo marzy mi sie to - a propo sam robiles ten bruk czy ekipa? jasli ekipa to ile teraz mniej wiecej biora od metra? z podkladem i wogole? . i wlasnie listwa moim zdaniem nie potrzebna wtedy, szkoda kasy na nią a jak wpuscisz styr w ziemie to siatka to objedz i klejem zasmaruj od spodu nawet dobrze byloby polaczyc to z tym styropianem z fundamentu co myslisz o tym? i miedzy to łączenie wlozyc ta folie budowlana o ktorej wspominalem...

danielon
04-10-2010, 21:05
i jeszcze słówko na temat tej siatki z włókna na rogach, racja kątownik alu z siatka ale daj jeszcze na każdym rogu okna tak z 0.5 m2 siatki- naklej najpierw te kawałki 05. metrowe a dopiero pozniej siatke na calej scianie te kawałki siatki na rogach zapobiegna powstaniu ewentualnych pekniec

danielon
04-10-2010, 21:26
tu znajdziesz o tej siatce nad rogami okien: http://elewacje-alles.pl/technologie/80 tam bedzie puntk 8.Zbrojenie. stosuje sie to na dociepleniu welna i styropianem

nofastbba
05-10-2010, 11:40
Finalnie jeden rząd kostki ściągam i wpuszam styropiam, tak żeby połączył się z ocieplenie fundamentów (5-10 cm pod obecną kostką). Cena całości zwiększy się o 1 tys. Jednak wole dołożyć i mieć to zrobione jak napisaliście wsześniej "zgodnie ze sztuką".

Po tylu poprawkach które miałem dochodzę do wniosku, że na budowie nie ma miejsca na kompromisy. Dziękuję za radę.

danielon
05-10-2010, 12:12
Finalnie jeden rząd kostki ściągam i wpuszam styropiam, tak żeby połączył się z ocieplenie fundamentów (5-10 cm pod obecną kostką). Cena całości zwiększy się o 1 tys. Jednak wole dołożyć i mieć to zrobione jak napisaliście wsześniej "zgodnie ze sztuką".

Po tylu poprawkach które miałem dochodzę do wniosku, że na budowie nie ma miejsca na kompromisy. Dziękuję za radę.

troszke wiecej Cie to wyniesie ale bedzie wszystko dobrze zaizolowane i wykonczone, fajnie ze mozna bylo cos doradzic,pozdrowionka

nofastbba
05-10-2010, 15:15
W trakcie prac wychodzą kolejne kwestie:
1. Czy na ścianie o wys. 3,5 m robic otwory wentylacyjne np. 2 na jedna sciane?
2. Styropian nie trzyma idealnie kątów tzn. powstają w niektórych miejscach szczeliny do 1mm - piankować?
Znalazlem na stronach ponizej podanych, ze piankujemy pianką PU niskoprężną.
http://www.forum.domki.net/budowlane-f3/ocieplanie-styropianem-t483.html
3. Fachowcy kładą styropian na rogach nie na zakładkę tylko na równo tzn. ściana jest zakończona na równo, następnie styropian zostanie docięty i do końców zostanie przyklejony styropian z sąsiedniej ściany. Też tak robicie?

danielon
05-10-2010, 17:42
W trakcie prac wychodzą kolejne kwestie:
1. Czy na ścianie o wys. 3,5 m robic otwory wentylacyjne np. 2 na jedna sciane?
2. Styropian nie trzyma idealnie kątów tzn. powstają w niektórych miejscach szczeliny do 1mm - piankować?
Znalazlem na stronach ponizej podanych, ze piankujemy pianką PU niskoprężną.
http://www.forum.domki.net/budowlane-f3/ocieplanie-styropianem-t483.html
3. Fachowcy kładą styropian na rogach nie na zakładkę tylko na równo tzn. ściana jest zakończona na równo, następnie styropian zostanie docięty i do końców zostanie przyklejony styropian z sąsiedniej ściany. Też tak robicie?

witaj,

1. ja mam podobna sytuacje planuje zrobić otwory wentylacyjne z tym ze sciana ma wys. 2.5m i planuje zrobic 1 otwor wentylacyjny i dac rure 75, poniewaz za szafą mam wilgoć.
2. zdarza sie, mi tez mm dziurki sie tworzyly i tez czasem natrafialem na krzywe plyty styropinowe wiec dziury sie zdarzaly. tak, najlepiej to zapiankowac pianką niskoprężną polecam pianke pistoletową firmy Tytan Professional.warto kazda taka dziure zapiankowac to uniknie powstawania mostkow termicznych.
3. Styropian powinni klasc w tzw cegiełkę aby połączenia płyt się mijały. na tej stronce zobaczysz jak powinno byc to robione: http://www.budujemydom.pl/component/option,com_content/task,specialblogcategory/act,view/id,878/Itemid,38/ (Krok 2. Izolacja termiczna )

Zbigniew100
05-10-2010, 19:50
W trakcie prac wychodzą kolejne kwestie:
1. Czy na ścianie o wys. 3,5 m robic otwory wentylacyjne np. 2 na jedna sciane?
2. Styropian nie trzyma idealnie kątów tzn. powstają w niektórych miejscach szczeliny do 1mm - piankować?
Znalazlem na stronach ponizej podanych, ze piankujemy pianką PU niskoprężną.
http://www.forum.domki.net/budowlane-f3/ocieplanie-styropianem-t483.html
3. Fachowcy kładą styropian na rogach nie na zakładkę tylko na równo tzn. ściana jest zakończona na równo, następnie styropian zostanie docięty i do końców zostanie przyklejony styropian z sąsiedniej ściany. Też tak robicie?

Fajna instrukcja obrazkowa
http://www.fast.zgora.pl/index.php?a=pl&b=1&c=cert&d=cert_list&e=5

Ad 1 - w jakim celu ?
ad 2 tak, jak wejdzie pianka
Ad 3 powinno byc na zakład

danielon
06-10-2010, 11:37
Fajna instrukcja obraskowa
http://www.fast.zgora.pl/index.php?a=pl&b=1&c=cert&d=cert_list&e=5

Ad 1 - w jakim celu ?
ad 2 tak, jak wejdzie pianka
Ad 3 powinno byc na zakład



Bardzo fajna stronka. a mam pytanko znasz jakieś stonki gdzie mozna cos o zbrojeniu sie dowiedziec,poogladac... cos na temat rysunku zbrojarskim... jak tak to bylbym wdzieczny za linka i dziekuje z gory

Zbigniew100
06-10-2010, 13:11
Bardzo fajna stronka. a mam pytanko znasz jakieś stonki gdzie mozna cos o zbrojeniu sie dowiedziec,poogladac... cos na temat rysunku zbrojarskim... jak tak to bylbym wdzieczny za linka i dziekuje z gory

http://books.google.pl/books?id=ENTT51sf1f0C&pg=PA151&lpg=PA151&dq=zasady+zbrojenia&source=bl&ots=1J2zRKT2uQ&sig=9DdamOoJrQwglIo12hy0qO-GjAg&hl=pl&ei=rGGsTJLAPMjIswb8wbC-BA&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=9&ved=0CDUQ6AEwCA#v=onepage&q=zasady%20zbrojenia&f=false
http://www.youtube.com/watch?v=lVUm9NuBmKw&feature=related


To dla otuchy
http://www.youtube.com/watch?v=0ekDqJ6HXxA&NR=1