PDA

Zobacz pełną wersję : Rozliczenie z ekipą od elewacji



ulkap
05-10-2010, 19:15
Witajcie, rozliczam się z ekipą od elewacji i policzyli mi dodatkowo za "obrabianie" drzwiczek w elewacji (chodzi o drzwiczki do skrzynek np. z wodą czy gniazdkiem elektrycznym). Czy Wy płaciliście za to dodatkowo? Ponadto, w powierzchnię elewacji wliczają wszystkie otwory (okna, drzwi i podwójna brama garażowa). Czy Wam też za to liczyli (chodzi mi zwł. o bramę garażową, bo tu otwór jest ponad 10 m2)? Będę wdzięczna za info bo tego nie uzgadniałam z ekipą zawczasu i teraz nie wiem co jest ogólnie przyjęte na rynku. Z góry wielkie dzięki!

froszka
05-10-2010, 20:19
Zazwyczaj liczy się wszystkie otwory. To jest jakby koszt ich obróbki. Przy większych przeszkleniach czy podwójnej bramie garażowej można by się trochę potargować ;-)

Zbigniew100
05-10-2010, 21:12
Kwestia umowy .
Powinno być tak;
poz. 18 do 24

http://www.zgl-zamosc.com.pl/kosztorysZaremby.pdf



Zazwyczaj nie odejmuje się otworów do 3 m 2 , większe należy odejmować a dodawać powierzchnie ościeży

adimex
08-10-2010, 19:21
To zupełnie normalne i z korzyścią dla Ciebie, że otwory okienne itp wliczyli do powierzchni, gdyż obrobienie okien, drzwi itp zajmuje więcej czasu i nakładu pracy niż analogiczną powierzchnię danego otworu. A jeżeli klient uprze się, że otwory należy odliczyc, to należy policzyc sobie obróbkę okien itp. co wychodzi drożej. Nie wszyscy jeszcze to rozumieją. Ale skoro przyjęli zasadę wliczania, to nieładnie, że zażyczyli sobie dodatkowo za obróbkę.

ulkap
09-10-2010, 16:55
Bardzo wszystkim dziękuję za cenne uwagi!