PDA

Zobacz pełną wersję : dobry poradnik ogrodnika



e-mól
07-10-2010, 08:09
W księgarniach jest sporo literatury typu Rok ogrodzie, kalendarz prac ogrodniczych itp
Czy polecicie konkretnie jakąś pozycję, gdzie będą dokładne porady gdzie jak co sadzić, kiedy czym nawozić jak pielęgnować itd
NO I ŻEBY POWAŻNYCH MERYTORYCZNYCH BŁĘDÓW NIE ZAWIERAŁA

reflexes
07-10-2010, 08:44
Ja dostałem w spadku Działka Moje Hobby. Amator ze mnie więc trudno mi powiedzieć czy zawiera jakieś błędy merytoryczne. Publikacja dość stara, co według mnie ma swoje zalety, bo nie jest jedną wielką reklamą różnego rodzaju produktów.

Elfir
07-10-2010, 14:02
ja jakoś nie widziałam dobrej lektury w księgarniach. Zwykle to sa przedruki angielskie, kompletnie niedostosowane do klimatu Polski.

ArturPoniatowski
07-10-2010, 18:40
Podobnie ja zdjęcia w prasie ogrodniczej rozmawiałem z przedstawicielami czasopism - większość zdjęć jest z zagranicy.

Elfir
07-10-2010, 18:58
W Polsce mamy przedruk niemieckiego "Mój Piękny ogród" oraz "Ogrody" - ci drudzy mają trochę swoich materiałów, ale mnóstwo błędów merytorycznych (łącznie z błędami w opisach roślin)

Mymyk_KSK
07-10-2010, 20:50
Bardzo dobrą rubrykę w stylu "co, jak i kiedy" ma czasopismo "Działkowiec" - chyba najlepsza pozycja na rynku jeśli chodzi o prasę branżową. Mają też w swoim wydawnictwie serię tematyczną - różne tytuły z zakresu roślin ozdobnych oraz warzywnika i ogrodu owocowego. Sa to książeczki pisane przez naszych rodzimych fachowców (niektórzy z mojej macierzystej uczelni) niestety koncentrujące się na określonej grupie/gatunku roślin; nie widziałam tam niczego przekrojowego.