PDA

Zobacz pełną wersję : co posadzić



Gregsos
07-10-2010, 12:20
Potrzebuję coś bardzo szybko rosnącego i kłującego najlepiej - chodzi mi o odgrodzenie działki od przylegającego do niej chodnika. Ogrodzenie musi być odsunięte z uwagi na linię rozgraniczającą drogi publicznej.
Najlepiej gdyby można było daną roślinę posadzić teraz w październiku
pozdrawiam

Elfir
07-10-2010, 14:03
róża dzika, pomarszczona - nawet z gołym korzeniem można sadzić w tym okresie.

magnolia
08-10-2010, 08:52
Albo berberysy- np. Green Carpet, , z wyzszych Erecta lub Red Pillar czy Maria

Blechert
09-10-2010, 06:47
Odradzam dziką różę, bo będzie łysa zimą, a chyba nie o to chodzi w tym wypadku. Polecam jodły, świerki lub jakąś ładną odmianę tui. Wszystko to należy mocno ciąć bo przesłoni całą działkę. Najlepiej kupić takie podhodowane rośliny, wtedy od razu będą na wysokość płotu.

Elfir
10-10-2010, 18:34
tuje nie sa kłujące. jodły w zasadzie tez nie.

Blechert
10-10-2010, 20:54
tuje nie sa kłujące. jodły w zasadzie tez nie.

Cierniowiec byłby ideałem?:) Albo opuncje?:) Na wakacjach czasem miewam taki płot przed wejściem hotelu:) Brak Ci tych klimatów? Mnie bardzo:)

Elfir
10-10-2010, 21:53
blechert - poczytaj dokładnie oczekiwania autora wątku - ma być kłujace.

Blechert
10-10-2010, 22:32
blechert - poczytaj dokładnie oczekiwania autora wątku - ma być kłujace.



wiesz, może ja nie umiem czytać, ale Ty źle widzisz. Iglaki z definicji są kłujące:) Może Ty jesteś gruboskórna, ale mnie kłują. Jestem delikatny.
Autor niniejszego wątku sam może wybrać co mu bardziej pasuje. Ja osobiście jestem za opuncjami:)

magnolia
11-10-2010, 08:51
Blechert ale działka graniczy z droga publiczną, więc jodły i sosny i tuje? No, chyba że ta droga publiczna jest droga rzadko uczęszczaną. jesli nie to iglaki nie będą się tam czuły dobrze w przeciwieństwie do róży pomarszczonej czy berberysów. Poza tym za ogrodzeniem , przy drodze raczej ludzie raczej nie chca inwestować, a pas iglaków będzie wiele razy droższy niż pas róż/ berberysów.

Blechert
11-10-2010, 10:08
Blechert ale działka graniczy z droga publiczną, więc jodły i sosny i tuje? No, chyba że ta droga publiczna jest droga rzadko uczęszczaną. jesli nie to iglaki nie będą się tam czuły dobrze w przeciwieństwie do róży pomarszczonej czy berberysów. Poza tym za ogrodzeniem , przy drodze raczej ludzie raczej nie chca inwestować, a pas iglaków będzie wiele razy droższy niż pas róż/ berberysów.

Autor wątku nie określił jaki ma budżet na ten cel. Ja sadzę za ogrodzeniem. Sąsiedzi mówią, że mnie podziwiają za odwagę. Jeden nawet powiedział, że działam dla dobra społecznego.