PDA

Zobacz pełną wersję : Impregnat do piaskowca na zewnątrz



Maxximilian
07-10-2010, 14:03
Witam - niby było - ale jakoś konkretnie nic z tego nie wynika.

Chciałbym wybrać jakiś impregnat do muru z piaskowca - wybór jest dość spory - jakoś moje zaufanie wzbudził sarsil W, ale jest jeszcze sarsil h-14/r, h-15 i h-16/s.

Nie umiem załapać jakie są różnice w tych impregnatach.

Ktoś miał z nimi doświadczenia ?

ANNNJA
11-10-2010, 13:47
podepnę się...
na kominie robiłam z HG- trochę zostało, przymierzam się do impregnacji kamienia na fundamentach...-
i ciekawa jestem co inni stosują?

Darpiot
15-10-2010, 13:18
BEFASIL , polecony przez kamieniarza u którego wycinałem parapety z piaskowca. Robią dużo elewacji z piaskowca i tylko tym impregnują. Trzeba pomalować dwukrotnie zanim pierwsza warstwa wyschnie. Kamień wchłonie wówczas odpowiednią ilość środka. Parapety mam polerowane, po pomalowaniu woda (krople) stały na nich 2 dni i nie wchłonął

la***is
18-11-2010, 20:07
Testowałem preparat EMULSJA HD, z piaskowcem radzi sobie znakomicie, a do preparatów silikonowych nie mam przekonania.....

Jacek Zysnarski
26-11-2010, 08:19
Zaimpregnowałem schody z piaskowca preparatem silikonowym Silikon B z KABE (1 ltr 30zł).
Woda stała przez 1 dzień jak rtęć.
Stosowanie tego na schody było idiotyzmem-deszcz padał w nocy i do następnego dnia na schodach miałem krople wody a wokoło było juz sucho.
Efekt-wchodząc do domu wnosiłem na butach błoto.
Tak było przez rok. Kilkakrotnie umyłem karcherem schody i jest juz normalnie z tym, że powierzchnia się mocniej brudzi.
Do impregnacji murków z piaskowca i klinkieru oraz np. nagrobków-super!

ccchudy
14-01-2011, 10:41
Maxximilian, ja moge podpowiedzieć jaka jest różniaca.
A więc:
SARSIL W - impregnat silikonowy który poza właściwościami hydrofobowymi dodatwkowo wzmacnia powierzchniowo impregnowany materiał.
SARSIL H-14/R - uniwersalny imprenat silikonowy, bez dodatkowych właściwości, poza tymi które wykazują związki silikonowe.
SARSIL H-15 - impregnat do stosowania wewnątrz pomieszczeń
SARSIL H16/S - impregnat z dodatkiem środka glono i grzybobojczego

Taka jest różnica :)