PDA

Zobacz pełną wersję : Ostatnie koszenie trawy



mu77
08-10-2010, 23:35
Przez całą wiosnę, lato kosiłem trawnik raz w tygodniu. Dzięki temu trawnik się zagęścił a trawa wyglądała jak prawdziwy dywan. Zastanawiam się nad skoszeniem trawy jeszcze przed zimą. Czy można kosić w październiku? Trawka od ostatniego koszenia nieco podrosła. Kiedy powinno nastąpić ostatnie koszenie? Proszę o podpowiedź

Zależy mi by w przyszłym roku trawnik prezentował sie równie dobrze.

pablitoo
09-10-2010, 10:48
Koszę dzisiaj - ale czy to ostatni raz ? - nieeeee

W zeszłym roku kosiłem chyba coś pod samiutki koniec października .

Midori
09-10-2010, 19:05
Kosisz dopóki odrasta. Albo aż spadnie śnieg, he he. Nie zapomnij wygrabić liści.

chopinetka
09-10-2010, 23:58
Witam
Midori ma rację, trzeba do trawki podejść bardzo indywidualnie...ja swoją trawę na pewno skoszę raz a może dwa razy przed mrozem

pozdrawiam

kamykkamyk2
10-10-2010, 07:23
Ja też koszę trawę dopóki odrasta.

Nysza
10-10-2010, 11:09
nasza trawka, to również piękny dywan, na który pracowaliśmy już drugi sezon. i skosiłam ją wczoraj - wiadomo ze rośnie już nieco wolniej także myślę ze u mnie to już było ostatnie koszenie .. tym bardziej, że została zgolona bardzo nisko ;) , a prawdę mówiąc to życie pokaże... jeśli okaże się że będzie potrzebne kolejne koszenie, to wówczas podniosę już trochę kosiarkę do góry aby nie wygolić trawy tak bardzo ...

e-mól
10-10-2010, 21:05
Przed śniegiem trzeba skosić jak najkrócej, bo zbyt długa zacznie gnić pod pierzynką.
Ja słyszałam że w grudniu ostatnie koszenie powinno przypaść.

gixxxar
10-10-2010, 21:22
ja tez kosiłem wczoraj i to bardzo nisko,ale za dwa tyg chyba ostatni raz i na tym koniec,bo zima nadchodzi,

NOTO
11-10-2010, 13:47
ostatnie koszenie nie powinno być zbyt niskie - bo już trawa nie rośnie i będzie brzydka. JA daję o jeden stopień wyżej niż normalnie.

Ważne aby zrobić wertykulację siana z trawy.