PDA

Zobacz pełną wersję : regipsy a tynki gipsow-wapienne



kviat
10-10-2010, 08:05
zastanawiam sie nad załozeniem regipsow przed tynkami na poddaszu uzytkowym znajomy mi odradzał bo twierdzi ze na puchna ja mam juz polozona wełne i niechce aby na siakła wilgocia co robic poradzcie

edde
10-10-2010, 09:05
zrób stelaże pod regipsy, połóż paroizolację i na tym poprzestań, po tynkach czy ew. wylewkach i z grubsza odparowaniu ich wilgoci połozysz regipsy
inaczej to i regipsy zagrożone (wilgocią i tynkiem bo nie wierz w czyste tynkowanie) i z wełny wode będziesz wyciskał

Niezależny Doradca
11-10-2010, 11:47
Bez znaczenia, ważne jest tylko zastosowanie specjalnej woskowanej taśmy na styku gips - tynk, nastepnie odciecie tego co wystaje i wypełnienie styku masą akrylową. W przypadku nie stosowania takiego rozwiazania powstają nieładne spękania w narożnikach.

Rom-Kon
12-10-2010, 21:53
Widzialem już takie "cuda" i chociaż to jest wbrew sztuce budowlanej to jednak płyty wytrzymują taki napór wilgoci. Ja bym raczej unikał miesięcy "mokrych" i oczywiście spoinowanie dopiero po dobrym wyschnięciu tynków! Oczywiście jako wykonawca całkowicie odradzam takie postępowanie bo to jest niezgodne ze sztuką budowlaną.