PDA

Zobacz pełną wersję : jak wykona? fajn? bud? dla psa



duduś
02-03-2004, 23:33
pytanie j.w.

kc
03-03-2004, 08:11
Trzeba mieć psa. Należy postawić go na podwórku i obudować drewnem. Buda gotowa. :wink:

Józia S.
03-03-2004, 14:14
Trzeba mieć psa. Należy postawić go na podwórku i obudować drewnem. Buda gotowa. :wink:

Jak wybudować dom?

Trzeba mieć domowników, postawić ich na podwórku i zalać betonem. :o :D

Ps. Nie zapomnieć o przyłączach :lol:

Szadam
04-03-2004, 14:50
Duduś jakiego masz psa?????????

brzuzens
05-03-2004, 18:23
Trzeba mieć psa. Należy postawić go na podwórku i obudować drewnem. Buda gotowa.

Jak wybudować dom?

Trzeba mieć domowników, postawić ich na podwórku i zalać betonem. :o :D

Ps. Nie zapomnieć o przyłączach

Popłakałem się :D

tomek1950
05-03-2004, 18:45
Dla "jajnika" to musi byc dłuższa, dla "łyżwa" - wyższa, a taki mały biały "dupelek" to tylko na kanapie. Budy nie potrzebuje.

Filo
05-03-2004, 18:46
http://woodworkersworkshop.com/resources/index.php?search=dog&andor=&page=3

Może coś Ci się spodoba.

ARi.
05-03-2004, 20:59
Witam :D
Buda powinna być najlepiej ocieplona czyli z zewnątrz ozdobne deski zaimpregnowane kolorkiem jakimś, potem steropiam a nastepnie w srodku płyta tylko nie deski. Pod podłogą też może być steropian. Na dach bym dał pape.Bardzo fajnie było by dla pieska zrobić jeszcze zbudy przedłużony daszek w bok żeby sobie w upalne dni 8) siedział podnim a pozatym można tam kłaść miske i w czasie deszczu nic nie moknie a pozatym pies może sobie nocami te podnim spać, przed budą obowiązkowo najlepiej zrobić podest żeby tak nieciągneło od ziemi, niektórzy robia jeszcze przed budą taki jak by w kształcie L murek zeby dla spa niewiało zabardzo do budy bo kto by chciał żeby były przeciagi :) PIES JAK SIE PRZEZIEBI TO IDZIE NA CHOROBOWE I NICI Z PILNOWANIA :lol:

PODAJE stronke z budą http://www.buildeazy.com/fp_doghouse.html

Pozdrawiam ARi :wink:

zezo
05-03-2004, 21:08
Duduś ale lubisz jaja sobie z ludzi robić, a tak na poważnie to kup parę kantówek takich 4cm x 4cm + parę deseek skręć wkrętami zrób dach i buda gotowa, wykonaj ocieplenie i gotowe.

Jeszcze jedno zmierz psa /wiesz jak w kłebie/ potem mnożymy przez 1.4 / stały współczynnik psiego luuksusu/ i mamy "Q" wyokość budy, którą mnożymy przez 2 i mamy długość budy, dodajemyy do długości 38cm na wiatrołap i buda gotowa, jeszcze jedno kominek wentylacyjny niie zapomnij wykonać.

Cześć

tomek1950
05-03-2004, 22:13
Czyli miałem rację, dla "jajnika" buda musi być dłuższa, a dla "swetera" albo "łyżwa" wyższa :D :D

próchno
13-03-2004, 22:23
Wypowiedź ARI'iego uważam za najbardziej profesjonalną. Zwróćcie uwagę, że wiejskie kundle w zimie generalnie rezydują na dachach bud. Te co maja dwuspadowe maja przechlapane.
Pzdr
Grażyna

ARi.
15-03-2004, 19:59
Wypowiedź ARI'iego uważam za najbardziej profesjonalną. Zwróćcie uwagę, że wiejskie kundle w zimie generalnie rezydują na dachach bud. Te co maja dwuspadowe maja przechlapane.
Pzdr
Grażyna

:D :D :D A CO ROBI pies na budzie w zimie czy sie ślizga na dachu ?? bo tego nieczaje czy a może na dachu tak nie ciągnie jak leżąc na ziemi :lol: :lol:

Pozdrawiam ARi :wink:

ARi.
25-04-2004, 21:05
Witam
jeszcze żeby pies zabardzo sie nie przemeczał to proponuje zainstalowanie monitoringu poco ma biegac piesek jak moze wszystko obserwowac z budy co nie :P a pozatym powinno być obowiązkowe montowanie w nowo budujących sie budach dla psa klimatyzacja kto jest za kto jest przeciw kto sie wstrzymał co ??? :D

POZDRAWIAM ARi :wink:

ziaba
25-04-2004, 21:28
A kwestia łańcucha?
Najlepszy taki bezpośrednio na szyje , samozaciskowy.
I nie przekraczający 1.28 długości psa liczonej od łopatek do kolan w pozycji kucnej.

tomek1950
25-04-2004, 23:13
A swoją drogą biedne wiejskie kundle. Buda, pieskie żarcie, brudne, zapchlone, z liszajami, na łańcuchu, zimno i pilnować muszą.

ARi.
26-04-2004, 22:38
A kwestia łańcucha?
Najlepszy taki bezpośrednio na szyje , samozaciskowy.
I nie przekraczający 1.28 długości psa liczonej od łopatek do kolan w pozycji kucnej.

Ziaba ale ty to jesteś brutalna :o :o i pewnie jeszcze dla psa miske z jedzeniem położyć tak żeby nie dostał żeby niemugł zjeść ale było by w misce jedzenie to by Tobie odpowiadało (żaruje) oczywićsie ja jestem przeciw łancuchom i tak dalej pies powinien mieć godne warunki do życia tak jak wszyscy.

Pozdrawiam milośników tego POSTU :wink:

ziaba
27-04-2004, 17:42
Jaka miska....garnek dziurawy !

Sarkastycznie,ale nawet w wielkich mastach widuję takie obrazki.
Z przodu " wylla" jak się masz, z tyłu zakołtuniony szkielecik na łańcuchu..

ARi.
14-10-2004, 21:59
Witam :D
Odświeżam wontek bo właśnie bedzie mnie czekała robota czyli budowa BUDY dla psa wilczura narazie mały jest ale jak podrośnie to fiu fiu.
Jeśli bedzie buda to ogrodzenie też by sie przdało tylko czy siatka czy płotek płotek może pogryzie z czasem a siatke nie a pozatym jakie podłoże beton czy coś innego
Powoli trzeba bedzie rozgladać sie za stronkami jak wygkądają budy jak ktoś ma niech wysyła stronki tu
Pozdrawiam ARi :wink:

ARi.
14-10-2004, 22:18
stronki
http://www.chrapek.artvega.pl/obrazki/inne/budy.html

iren(k)a
10-11-2004, 14:05
Buda dla mojego "łyżwa" zbudowana była ze skrzyni na piasek "akcja zima".
Obłożyło się to styropianem, obiło drugą warstwą desek. na dach (podnoszony na zawiasach) poszły drzwi od komórki.
Dziura początkowo była przysłonięta kawałkiem szmaty przybitej powyżej otworu, ale kiedy pieseczak zjadł ją po raz trzeci to daliśmy sobie spokój :D .
Do środka sianko i super spanko.

adrian
02-12-2004, 11:18
Jeżeli budujecie oprócz budy tzw. kojec to radzę od razu przemyśleć kwestię zabezpieczenia przed podkopami.
Historia kolejnych ucieczek Fafika (nierasowca trochę mniejszego od "łyżwa") moich rodziców z jego kojca przebija to co widzieliśmy w Uciekających kurczakach. Po n-tej próbie (i n-tej modyfikacji klatki przez mojego ojca) jego kojec nieodparcie kojarzy mi się z jakimś łagrem.
U góry nachylona do wewnątrz siatka, od 30cm nad ziemią do 30 cm pod ziemią blacha stalowa, jeszcze głębiej wbite pręty zbrojeniowe co 10cm. Ale ja mam przeczucie, ze ten skubaniec jeszcze coś wymyśli... :D

ARi.
02-12-2004, 20:40
a nie lepiej wylać ławe betonową niż zbroić zienie jakimiś blachami pretami i tym podobne

Mam pytanie czy pies chowany w bloku 2 miesiące ma już długo bedzie sie przyzwyczajał do kojca jest to owczarek niemiecki narazie sie nie zapowiada aby był jeszcze w kojcu bo kojca jeszcze niema :D

Sylur
10-01-2005, 21:01
Jesli chodzi o psa to goraco polecam stronke, a własciwie forum na tej stronce : www.dogomania.pl mnóstwo porad i sympatycznych ludzi, zupełnie tak jak tu :D

ARi.
10-01-2005, 23:26
a mój pies nadal chodzi po budowie bez budy
http://www.dogomania.pl/grafiki/animacje/gsd2.gif



ozdrawiam ARi
Tylko tam gdzie bedzie kojec narazie jest szpka noi narazie musi jeszcze poczekać

nurni
03-02-2005, 20:57
Jeśli pies ma spać w budzie to nie można dopuszczać do zbyt wysokich różnic różnic temperatur. Ocieplenie budy zbudowanej z drewna nie jest nawet konieczne byle nie przewiewało jej "na wylot". Problem w tym, że pies musi wytworzyć sobie futro ochronne sam. Jak będzie miał "ciepłą" budę to może to zaburzyć proces i pies się przeziębi lub złapie zapalenie płuc. Niestety kiedyś z teściem "przedobrzyliśmy" z budą i pies chorował całą zimę (owczarek niemiecki). Po "odciepleniu" budy na następny sezon zdrowie wróciło do normy, a sierść miała jak haski - taki milusi jedwab. Z tego co zauważyłem pies nie lubił ustawienia kiedy z otworu wejśćiowego nie było widać frontu. Po zmianie ustawienia budy wszystko było OK.
Buda z desek 22mm/folia/22mm + dach kryty gontem bitumicznym. A i tak często/gęsto sypia na zewnątrz :o a kot na niej :wink: :o .

Pozdrawiam

ARi.
04-02-2005, 23:01
Wielkie dzieki za BARDZO DOBRE RADY !!!!!

może własnie nie bede przesadzał z dociepleniem budy to co radzisz NURNI nie dawać w środek styropianu ?
Z tym futrem masz pewnie racje i z usadowieniem budy masz jescze jakieś dobre rady
Gdzie powinno sie dawać zagrode czy aby Pies widział co sie dzieje z przodu czy z tyłu bo widziałem takie rozmieszczenie psa że był styłu za domem tylko że nie widzi zabardzo co sie dzieje z przodu. Pewnie coś zacoś chyba że dwa psy ale narazie odpada :D
Pozdrawiam ARi :wink:

ARi.
11-03-2005, 14:10
http://www.insomnia.pl/1/images2004/20040521183636.jpg

CIEKAWE JAKI TELEWIZOR TAM WSZEDŁ

bochyn
16-03-2005, 12:02
http://www.insomnia.pl/1/images2004/20040521183636.jpg

CIEKAWE JAKI TELEWIZOR TAM WSZEDŁ

:D:D:D

17-03-2005, 11:33
Z moich doświadczeń wynika, że buda to bardziej element ozdobny architektury ogrodowej, niż pożądane przez psa schronienie.
Otóż...
Zrobiliśmy naszym psom (owczarki niemieckie) piekne budy, ocieplone, wentylowane, z przedsionkami (żeby nie wiało do srodka),
dachy otwierane od góry (łatwo mozna posprzątać).
I co?
No właśnie...
Nie chciały tam w ogóle wchodzić!
W zimie, przy sporym mrozie i śniegu spały na zewnątrz,
rano jak wychodziłam z domu to widziałam tylko takie dwie kupki śniegu z czarnymi kropkami (nosy).
Wstawały, otrzepywały się i wygladały na wielce zadowolone.
A w miejscach, gdzie leżały zostawały przymarznięte kłaki sierści...
Dodam, że nigdy nie chorowały.

Buda cały czas jest, nastały inne psy i... to samo.
Śpią, leżą wszędzie, tylko nie w budzie.

Wydaje mi się, że psy po prostu czują się bezpieczniej, jeśli maja cały czas oko na to, co się dzieje,
dlatego jesli buda, to z otworem bezposrednio na zewnątrz tak, żeby siedząc w budzie mógł cały czas obserwować okolicę.
Ale to też nie gwarantuje, że będzie z niej korzystał.
Psy instynktownie wybierają najlepsze dal siebie miejsce na spoczynek
i niekoniecznie to musi byc buda, niestety... mimo naszych najszczerszych chęci...


Pozdrawiam.
:D