PDA

Zobacz pełną wersję : Tynki cementowo-wapienne a lekkie przymrozki?



Jerry304
12-10-2010, 18:16
Tynkować czy nie?
Może są jakieś preparaty polepszające parametry zaprawy ?
Pozdr.

bochyn
15-10-2010, 01:18
witam,
mam podobne pytanie jak kolega powyzej z tym ze podam moze wiecej szczegolow,
dom stan surowy zamkniety, nieogrzewany.
ekipa proponuje tynkowac i suszyc nagrzewnicami.
pomijajac koszt pradu jakie skutki uboczne moga spotkac moje tynki,
jak dlugo powinny schnac i w jakiej temperaturze,
czy bedzie to mialo jakies negatywne skutki dla welny ktorym jest ocieplone poddasze
- welna nie jest jeszcze zabudowana plytami k/g - nie bedzie wchlaniala wilgosci?

Zbigniew100
15-10-2010, 06:49
A będzie mróz ?
Ile stopni ?
Oczywiście nie wiemy.
Jeżeli chodzi o tynki to lepiej że nie schną gwałtownie , nie trzeba polewać wodą.
Małe przymrozki nie szkodzą, Jeżeli przyjdzie mróz to przecież od razu nie przemrozi ścian.
Żeby tynki schły nie musi być +20 stopni wystarczy dobra wentylacja.
Jak nie zależy na czasie to zostawić tynki na wiosnę , ale czekać do maja ?

wojgoc
21-10-2010, 23:04
witam,
mam podobne pytanie jak kolega powyzej z tym ze podam moze wiecej szczegolow,
dom stan surowy zamkniety, nieogrzewany.
ekipa proponuje tynkowac i suszyc nagrzewnicami.
pomijajac koszt pradu jakie skutki uboczne moga spotkac moje tynki,
jak dlugo powinny schnac i w jakiej temperaturze,
czy bedzie to mialo jakies negatywne skutki dla welny ktorym jest ocieplone poddasze
- welna nie jest jeszcze zabudowana plytami k/g - nie bedzie wchlaniala wilgosci?
tynkowanie na jesien to najlepszy okres na te roboty,
lekkie nagrzewanie nie zaszkodzi i nie będzie mialo wplywu na tynki,
schnąc sa beda przez cala zie i dobrze bo powol beda oddawać wilgoć, a mroźne, suche powietrze nie będzie dostarczyc wilgoci z zewnatrz.
nie wiem co za idiota poradzil Ci ułozenie wełny przed tynkami bo jak nasiąknie wilgocia to bedzie bardzo trudno ja wysuszyć - wieksza część pewnie bedzie do wymiany.

marcin-26
16-11-2010, 18:08
A czemu ma nasiakąc wełna?Po prostu daj na nia folie paroizolacyjna jaka daje sie pod regips i po kłopocie, ponadto nalezy uchylac okna aby sie wietrzyło.Co do tynkowania to uwazam ze jest odpowiednia temperatura teraz w razie przymrozków dogrzewać.Bynajmniej lepsza pogoda niz w upalne dni gdzie tynki schna błyskawicznie co powoduje skurcze i pekniecia.

la***is
17-11-2010, 16:50
Można śmiało tynkować, pod warunkiem dodania do zaprawy domieszki zastępującej wapno (płynnej lub w proszku), w zależności od rodzaju domieszki chroni ona zaprawę do - 2 lub do - 8 stopni C

pozdrawiam