PDA

Zobacz pełną wersję : Poproszę o przykłady ogrodów na małą działkę



darek2009
20-10-2010, 22:20
Mam małą działkę (1100m2) a na niej dom wielkości 160 m2. Szukam pomysłu na ogród. Nie znam się na tym zupełnie. Chciałbym, żeby ogród nie był za bardzo czasochłonny (o ile to możliwe). Mógłbym nad nim pracować w weekendy. Początkowo chciałem obsadzić ogrodzenie żywopłotem w środku tylko trawa. Jednak nie wiem, czy to nie zbyt nudne. Czy możecie podeslać jakieś zdjęcia lub linki w przykładami ogrodów na małych działkach? Z góry dziękuję.

Mymyk_KSK
21-10-2010, 09:42
Małą działkę?! Toż to całkiem niezła powierzchnia!
Mały ogród to ja mam, zaglądnij do mojego dziennika, może coś Cię zainspiruje. Poza tym było tu na forum pare wątków o urządzaniu małych ogródków, musisz poszukać.

magnolia
21-10-2010, 11:20
W ogóle powinieneś przetrząsnąc internet i oglądać zdjecia ogrodów. Gotowca nie znajdziesz, ale coś Ci się spodoba, inne rzeczy wykluczysz. Będziesz miał orientację. Tak to trudno Ci pomóc, pytanie jest zbyt ogólne. I zastanów się jakie funkcje(co będziecie w nim robić, jak spedzac czas) ma mieć Twój ogród bo to jak z domem- mocno go określa.

Elfir
21-10-2010, 15:08
1000 m to już taki średni-duży ogród jest. Małe to są ok 100-500 m :)

Wiele biur projektowych na swoich stronach pokazuje koncepcje zagospodarowania, prócz zdjęć z realizacji.

m.trybulec
27-10-2010, 18:46
Posłuchaj rady Magnolii. W internecie masz kopalnię pomysłów. Odwiedź też strony producentów materiałów na nawierzchnię. Na przykład http://www.libet.pl/?pid=299&mid=230

Blechert
27-10-2010, 21:08
Też uważam, że to ładny kawałek ziemi:)
Najpierw napisz jaki masz płot, bo to wiele wyjaśnia.
No i co tam chcesz robić poza działkowaniem i w ile osób.
Podzielam Twój pogląd, że trawa jest nudna a zwłaszcza jej koszenie, koszenie i koszenie...
Wiele osób ma tu swoje www. Wystarczy tam zajrzeć, na początek:)