PDA

Zobacz pełną wersję : Popękana elewacja-klej kombi-uwaga!!!!!!!!!!!!!!!!!



rydzak
03-11-2010, 11:52
Witam wszystkich prosze o pomoc i kontakt z osobami którym popekała elewacja zewnętrzna-chodzi o klej na siatce z zewnątrz. Robiliśmy w tym roku ocieplenie i po wyschnięciu kleju wszystko poękało zanim mąż sie zorientował już było za późno!! Uważajcie na klej kombi firmy kabe therm. Oczywiście złożyliśmy reklamacje i odrzucili odwołujemy się i myśle że sprawa zakończy się w sądzie. Ale do czego zmierzam prosze wszystkie osoby spotkające się z czymś takim o kontakt.dobrze że zrobiliśmy tylko połowę budynku a jak to zobaczyliśmy natychmiast zmienilkiśmy klej na ceresit i nie ma żadnych pęknięć! Pozdrawiam

laguna71
15-11-2010, 12:36
Witam mój przypadek jest podobny z tym że u mnie pojawiły się pęknięcia po 2 tygodniach i tylko na ścianach nasłonecznionych,są to mało widoczne rysy widoczne z bliska (klej anserglob bcx 40 ) zastanawiam się gdzie jest przyczyna? dodam że prace były wykonywane przy osłoniętych ścianach i tak jak w książce pisze- tylko że u Pani pęknięcia wyszły zaraz . Życzę powodzenia w reklamacji:bash:

rydzak
19-11-2010, 11:51
Witam mój przypadek jest podobny z tym że u mnie pojawiły się pęknięcia po 2 tygodniach i tylko na ścianach nasłonecznionych,są to mało widoczne rysy widoczne z bliska (klej anserglob bcx 40 ) zastanawiam się gdzie jest przyczyna? dodam że prace były wykonywane przy osłoniętych ścianach i tak jak w książce pisze- tylko że u Pani pęknięcia wyszły zaraz . Życzę powodzenia w reklamacji:bash:

U nas pojawiały sie różnie ale z perpektywy czasu jak to z mężem analizujemy(a nie ma chyba dnia żebyśmy tego nie męczyli) to doszliśmy do wniosku że im dłużej to tym więcej pękało niedawno zagruntowaliśmy bo już nie wiedzieliśmy co robić i na razie nie ma dodatkowych pęknięć-ale już nawet nie miało by gdzie pękać bo tak to strasznie wygląda!!! czekamy na odpowiedź z Inspekcji Handlowej w sprawie tej reklamacji bo oczywiście nie chcą nam jej uznać. Myśleliśmy że to od wody którą używaliśmy do rozrobienia kleju-deszczówka ale kontaktowałam sie z działem technik w firmie produkującej klej CERESIT i mówili że to na pewno nie od wody! Być może to od tego słońca bo u nas połowa budynku tam gdzie popękało jest nasłoneczniona. Ale Pan składał reklamacje?

gipsi68
19-11-2010, 17:35
Zauważyłem ze często pęka jak na siatkę jest duzo kleju. Sprawdzałem w ten sposób ze w miejszczach popękanych myślałem ze nie ma pod spodem siatki, a ona była tylko ze głeboko wtopiona.

Jacek Zysnarski
26-11-2010, 07:58
Klej uniwersalny z Kabe jest bardzo porządnym klejem. Przyczyn szukałbym raczej w błędach wykonawczych (zbyt gruba warstwa, zbyt szybkie wysychanie-na słoncu, jeśli pęknięcia są w pionie lub poziomie-błędy w położeniu i zbrojeniu siatki, jeśli przy otworwch okiennych-brak siatki na narożach).
Może być słabej jakości styropian lub siatka (chińska)-choć tu pęknięcia pojawiłyby sie póżniej.
99% przyczyn jest po stronie wykonawstwa, choć oczywiście zostaje ten 1%....

laguna71
29-11-2010, 22:03
U nas pojawiały sie różnie ale z perpektywy czasu jak to z mężem analizujemy(a nie ma chyba dnia żebyśmy tego nie męczyli) to doszliśmy do wniosku że im dłużej to tym więcej pękało niedawno zagruntowaliśmy bo już nie wiedzieliśmy co robić i na razie nie ma dodatkowych pęknięć-ale już nawet nie miało by gdzie pękać bo tak to strasznie wygląda!!! czekamy na odpowiedź z Inspekcji Handlowej w sprawie tej reklamacji bo oczywiście nie chcą nam jej uznać. Myśleliśmy że to od wody którą używaliśmy do rozrobienia kleju-deszczówka ale kontaktowałam sie z działem technik w firmie produkującej klej CERESIT i mówili że to na pewno nie od wody! Być może to od tego słońca bo u nas połowa budynku tam gdzie popękało jest nasłoneczniona. Ale Pan składał reklamacje?

Na razie nie , tych rys nie jest tak dużo parę z nich poprawiłem i nic się nie dzieje,co prawda rozmawiałem z technologiem firmy ale w tym temacie niestety jest zbyt wiele czynników które mogły spowodować pęknięcia ( np. jak udowodnić że elewacja była osłonięta przed słońcem itp.).W najbliższych dniach ma obejrzeć to tynkarz ,czekam na jego opinie.Pozdrawiam p.s. technolog powiedział że gruntowanie przed zimą nie jest konieczne -w internecie piszą że trzeba gruntować (bądż:confused: tu mądry)http://forum.muratordom.pl/images/smilies/what.gif

rydzak
20-12-2010, 05:44
Klej uniwersalny z Kabe jest bardzo porządnym klejem. Przyczyn szukałbym raczej w błędach wykonawczych (zbyt gruba warstwa, zbyt szybkie wysychanie-na słoncu, jeśli pęknięcia są w pionie lub poziomie-błędy w położeniu i zbrojeniu siatki, jeśli przy otworwch okiennych-brak siatki na narożach).
Może być słabej jakości styropian lub siatka (chińska)-choć tu pęknięcia pojawiłyby sie póżniej.
99% przyczyn jest po stronie wykonawstwa, choć oczywiście zostaje ten 1%....

Był technik z firmy KABE a błędów wykonawczych sam nie potrafił wyjasnić bo ich nie ma. Obok naszego domu jest dom teścia który nie jest żadnym fachowcem kupował najtańszy styropian do ocieplenia domu a kjlej z firmy CERESIT kładł w samym słońcu w lecie i nie ptatrzył na grubość warstw-i nie ma żadnych pęknięć. Jeśli błędy wynikałayby z wykonawstwa to druga połowa budynku którą robiliśmy klejem CERESIT też by popękała -a żadne pęknięcia się nie pojawiły!!!.Kładą także w zimie w największym mrozie -sama widziałam i tez nic się nie dzieje. Jestem pewna że to wina kleju a jak zobaczyłam w tym roku gdzie go przetrzymują to się za głowę złapałam -w zimie na dworze!!!

fubek84
20-12-2010, 19:44
przechowywanie kleju cementy wapna i innych zapraw suchych na mrozie nie pogarsza ich właściwości...

rydzak
21-12-2010, 05:00
przechowywanie kleju cementy wapna i innych zapraw suchych na mrozie nie pogarsza ich właściwości...

No ciekawe dlaczego wszystkie firmy budowalne mają pomieszczenia zamknęte i tam je przetrzymują...Przy takich mrozach jakie u nas są na pewno kleju to nie ulepszy...

rafallogi
28-12-2010, 12:44
Witam mój przypadek jest podobny z tym że u mnie pojawiły się pęknięcia po 2 tygodniach i tylko na ścianach nasłonecznionych,są to mało widoczne rysy widoczne z bliska (klej anserglob bcx 40 ) zastanawiam się gdzie jest przyczyna? dodam że prace były wykonywane przy osłoniętych ścianach i tak jak w książce pisze- tylko że u Pani pęknięcia wyszły zaraz . Życzę powodzenia w reklamacji:bash:

U mnie też były spękania na całej (zachodniej ścianie) i też robiłem anserglobem. Pamiętam, że ściana ta robiona była jako ostatnia i siatka oraz kleje dokupowane były okazyjnie w różnych hurtowniach. Mój kuzyn, który zajmuje się ociepleniami zawodowo stwierdził:
1. siatka kiepskiej jakości (niskiej gramaturze)- zupełnie sie z nim zgadzam, rzeczywiście była jakaś taka delikatna i lejąca (zero sztywności).
2. klej ansera zbyt twardy i słabo zagruntowany przed zimą (tynk kładziony był na następny rok) i woda z opadów wnikała w strulkturę kleju i go uszkadzała, co objawiało się pajęczynowymi spękaniami- też zgodziłem się z nim w 100%
Kazał położyć ponownie cienką warstwę kleju, zatopić dobrej jakości siatkę i położyć ponownie klej. Klej jakiś zbrojony włóknem bodajże Knaufa. Po tych zabiegach problem zniknął.

face
29-12-2010, 15:35
no tak
siatka to tylko AKE

a co do spekan to zazwyczaj winnymi sa:
nakladanie kleju w bezposrednim naslonecznieniu
niewlasciwy stosunek mieszanka sucha-woda
niewlasciwie wymieszany klej

jar.os
29-12-2010, 19:33
no tak
siatka to tylko AKE

a co do spekan to zazwyczaj winnymi sa:
nakladanie kleju w bezposrednim naslonecznieniu
niewlasciwy stosunek mieszanka sucha-woda
niewlasciwie wymieszany klej

sorry ale nie kumam jak można żle wymieszać klej , a parę metrów zrobiłem na elewacji , klej żle wymieszany nie da się nałożyć na scianę

face
29-12-2010, 20:58
za gesty badz za rzadki sie nie da??
a mnie sie wydaje ze da i dlatego ludziom takie pajeczynki wychodza na scianach:)

jar.os
29-12-2010, 21:17
klej jest do bani i tyle , nie robiłem na kabe , ale na to wygląda że cos z nim jest nie tak

face
30-12-2010, 09:33
moze klej, moze warunki w jakich byl kladziony, kto to wie:)

ja u siebie mam polska lakme i nie peka - dodam ze pech chcial iz musielismy w poludnie kleic poludniowa sciane, w pelnym sloncu i klej nie popekal
wiec moze to klej:)

jar.os
31-12-2010, 16:32
dla mnie najlepszy jest bolix ,jeszcze nigdy nie przejechałem sie na tym materiale , i kleje i grunty i tynki , jest zajebi......sty