PDA

Zobacz pełną wersję : gruntowanie



tedew
08-11-2010, 07:57
witam,
Połżyłem gładź szpachlową, i chciałbym teraz to zagruntować. W CASTORAMIE, poradzono mi abym użył gruntu CASTO, ale wolałbym ATLAS Uni-Grunt. - bo ATLAS to ATLAS a CASTO to CASTORAMA :)
W związku z tym chciałbym się pradzić, który grunt będzie lepszy na gładzie po farby akrylowe ??


pozdr,
tdw

Piotrek T
13-11-2010, 21:07
witam,
Połżyłem gładź szpachlową, i chciałbym teraz to zagruntować. W CASTORAMIE, poradzono mi abym użył gruntu CASTO, ale wolałbym ATLAS Uni-Grunt. - bo ATLAS to ATLAS a CASTO to CASTORAMA :)
W związku z tym chciałbym się pradzić, który grunt będzie lepszy na gładzie po farby akrylowe ??


pozdr,
tdw
Snieżka grunt Polecam to farba podkładowa

Konto usunięte_12*
13-11-2010, 21:42
W związku z tym chciałbym się pradzić, który grunt będzie lepszy na gładzie po farby akrylowe ?

Mnie natomiast poradzono pod farbę akrylową (elewacyjną) zastosować jako grunt tę samą farbę, tylko rozcieńczoną 1:1. I zadziałało.
Wewnątrz natomiast w pomieszczeniach gospodarczych posłuchałem kogoś i zagruntowałem tynk cem.-wap. pod farbę "Jedynka" Unigruntem. Katastrofa!!:eek:
Do dziś niektórych miejsc nie jestem w stanie pokryć tą farbą (ciągle schodzi "płatami").
Pozdr.

yaco181
13-11-2010, 22:30
Ja tez polecam sniezke grunt. Tyle tylko,ze w okolicach Warszawy juz dwukrotnie spotkalem sie z "oszukana" farba. Mysle,ze na skladach dolewaja do niej wody i to sporo bo przy malowaniu strasznie chlapie. Na wiaderkach widac bylo ewidentne slady otwierania. Od tamtej pory do takich prac sam kupuje sniezke w zaprzyjaznionej hurtowni. Roznice widac od razu po otwarciu wiaderka - gestosc jest zupelnie inna..

laguna71
16-11-2010, 10:12
witam polecam jak wyżej śnieżka robi fajną strukturę tylko dobry wałek z krótkim włosem i wszystko zabezpieczyć bo ciężko domyć od 5 lat stosuje tylko ten grunt klienci są zadowoleni pozdrawiam