PDA

Zobacz pełną wersję : Koncepcja elewacji - wasza podpowiedź



nodan
14-11-2010, 20:24
Mamy projekt Zx17. Ogólnie podoba mi się koceplcja elewacji wykonana przez studia, oprócz tych pionowych desek po lewj stronie od drzwi wejściowych.
Czym waszym zdaniem, zamienić ten fragment elewacji( zostawić białą czy coś innego). Sam kolor brąz mi się podoba i dość fajnie się komponuje z pozostałą kolorystyką

http://www.z500.pl/Thumb.php?src=projekty%2F2017%2Fwizualizacje%2Fz20 17_widok1_0.jpg&slash&size=473

Czekam na info

compi
14-11-2010, 22:19
Generalnie domy parterowe są dosyć szerokie. Zmiana wyglądu fragmentów elewacji, szczególnie na dłuższych bokach, ma za zadanie optyczne ich skrócenie. Bo tak szczerze bez tych elementów wygląda taki dom jak barak lub stodoła. Sam mam parter i z tymi problemami się borykam. Początkowo również miałem wprowadzić część elewacji w postaci szalówki. Spowodowałoby to jednak spore komplikacje na etapie konstrukcji, zmiany ocieplenia i późniejszej pielęgnacji oraz renowacji. Sposobów na wykonanie takiego skoku optycznego jest kilka. Od zmiany koloru na części powierzchni po zmianę materiału. Ja zdecydowałem się na wrzucenie na narożach i części wiatrołapu tynku żywicznego z dodatkiem miki i krzemu. Imituje to kamień. Cena spora, ale efekt wg mnie będzie odpowiedni i trwały na lata. Przy elementach drewnianych musisz się liczyć z koniecznością ich pielęgnowania. Można oczywiście szalówkę zastąpić jej drewnopodobną imitacją.