PDA

Zobacz pełną wersję : Vesila - trochę klasyki na przedmieściu



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19

kamiku
26-02-2013, 11:23
Alez cudne zakupy porobilas :rolleyes:
I lampa i lustro, komoda, laweczka.. wszystko mi sie podoba :D
Slicznie :yes:

monia i marek
26-02-2013, 12:49
Monia, a może taki- ciut dłuższy?
http://sklep.romantic-home.pl/product_info.php?cPath=42&products_id=431 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fsklep.romantic-home.pl%2Fproduct_info.php%3FcPath%3D42%26products _id%3D431)

Albo sprawdź u MagdyZ- u niej jest zagłębie kinkietów:yes:
https://www.facebook.com/MintGrey (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com% 2FMintGrey)

Ten dłuższy już widziałam wcześniej, ale chyba krótszy bym wolała, dlatego tamten mi wpadł w oko.

illusjon
26-02-2013, 13:12
Ten dłuższy już widziałam wcześniej, ale chyba krótszy bym wolała, dlatego tamten mi wpadł w oko.

Monia,

U mnie na wątku TUTAJ (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?209528-W-stylu-angielskim-czy-retro/page122) jest mowa o krótkich kinkietach (od MadyZ również) :yes:

barbe-cue
26-02-2013, 13:48
Vesilko, komoda tv bardzo fajna! Wiesz co, tak sobie myślę, że skoro ona jest tylko bejcowana i kapnięcie jakiegoś płynu (wygląda na herbatę lub colę) spowodowało trwałe plamki, to może powinniście jakoś ją zabezpieczyć, na przykład woskiem lub olejem? Dzięki temu komoda nie będzie się też rozsychać (tym bardziej, że masz tam sprzęt elektroniczny - wytwarzający ciepło). Z wyczyszczeniem tych dwóch plamek może być problem, bo pewnie wżarły się w drewno i trzeba byłoby je lekko zeszlifować, ale jednocześnie zeszlifuje się tę białą bejcę i będzie widać różnicę... Z drugiej strony - z czasem mebel nabierze fajnej patyny i plamki zupełnie znikną z pola widzenia ;).

vesila
26-02-2013, 18:03
dawaaaaaaaj ławeczkę :D te chromowane X cudne, mnie się okrutnie podobają a mojemu A nie, ale popracuje nad nim :lol2: bo muszę mieć coś w tym stylu
aaaaaaa... nie oddam:lol2: moja ci ona ulubiona :lol:
mojemu też sie nie podoba, ale już po fakcie :p


Vesi,
Ławeczka wyszła wspaniale, a komoda jest śliczna. Z pęknięciem na pewno sobie poradzicie, a tę plamkę to chyba widać tylko w zbliżeniu.
Nie mów o niej a nikt nawet nie zauważy :yes:.
Śliczności pokazałaś. :lol2:
Gratuluje gustu :hug:
Dziękuję Ilutku:hug:


I ja dołączam do zachwytów nad nowymi mebelkami :lol:
Bravo moja droga !!!!!!!
Miło mi http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/g050.gif


Vesi,
Dobrego tygodnia życzę :wiggle:
Wzajemnie Illusjon :hug:


Szukam tego kinkietu. Był dostępny w Decoratore, ale już nie ma. Nie wiesz, gdzie jeszcze można go dostać?
Pozdrawiam serdecznie.
Monika
Witam Cię serdecznie Moniko- królowo różhttp://www.cosgan.de/images/midi/figuren/a060.gif
widzę że Aguś już coś pomogła
Chyba nadal jest w sprzedaży w Galerii Antresola (http://sklep.antresola-galeria.pl/index.php/lampy/kinkiety/kinkiet-wall-light-vannes-9.html)



Monia, a może taki- ciut dłuższy?
http://sklep.romantic-home.pl/product_info.php?cPath=42&products_id=431
Albo sprawdź u MagdyZ- u niej jest zagłębie kinkietów:yes:
https://www.facebook.com/MintGrey
Aguś, na ciebie zawsze można liczyć :hug::hug:


Vesi
gościsz jeszcze szanownego?
pewnie tak bo mało cie na FM
Szanowny pojechał dwa dni temu, ale miałam jeszcze masę rzeczy do zrobienia, oraz ploty z moją mami i siostrami, mami na codzień w Austrii mieszka i zazwyczaj tylko na parę dni w miesiącu przyjeżdża do rodzinnego domku, wtedy spotykamy sie i plotujemy ile wlezie :D


Hej Vesi,
Tyle Cię na FM co na lekarstwo... :(
Ja rozumiem Luby 172986..., ale forumowym Ciotkom też trochę uwagi się należy... :lol2:
Juz jezdem :lol:


Alez cudne zakupy porobilas :rolleyes:
I lampa i lustro, komoda, laweczka.. wszystko mi sie podoba :D
Slicznie :yes:
http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c043.gif
Cieszę sie i dziękuję :hug:


Vesilko, ława tv bardzo fajna! Wiesz co, tak sobie myślę, że skoro ona jest tylko bejcowana i kapnięcie jakiegoś płynu (wygląda na herbatę lub colę) spowodowało trwałe plamki, to może powinniście jakoś ją zabezpieczyć, na przykład woskiem lub olejem? Dzięki temu komoda nie będzie się też rozsychać (tym bardziej, że masz tam sprzęt elektroniczny - wytwarzający ciepło). Z wyczyszczeniem tych dwóch plamek może być problem, bo pewnie wżarły się w drewno i trzeba byłoby je lekko zeszlifować, ale jednocześnie zeszlifuje się tę białą warstwę... Z drugiej strony - z czasem mebel nabierze fajnej patyny i plamki zupełnie znikną z pola widzenia ;).
Barbe,
pomysł fajny:yes:, ale po tym wosku, bądź oleju, kolor drewna chyba sie nieco zmieni, taak??
na te meble dają dwa lata gwarancji, choć pewnie nigdy z niej nie skorzystamy, ze względu na odległość...

-----------------------------------------------------

lecę poczytać co tam u was http://www.cosgan.de/images/smilie/figuren/c035.gif

barbe-cue
26-02-2013, 19:23
pomysł fajny:yes:, ale po tym wosku, bądź oleju, kolor drewna chyba sie nieco zmieni, taak??
na te meble dają dwa lata gwarancji, choć pewnie nigdy z niej nie skorzystamy, ze względu na odległość...

Pewnie nieco się zmieni, tj. nabierze trochę głębi (lekko ściemnieje) i być może delikatnego, satynowego połysku. Gdybyś się przymierzała, to wypróbuj gdzieś na tyle szuflady, czy efekt Ci odpowiada. Ja np. bardzo lubię woskowane / olejowane meble, bo pięknie się starzeją, ale oczywiście to rzecz upodobań!

Tutaj masz przykład (żeby pokazać stopień zmiany) komody z drewna surowego
173074

a tutaj - woskowana

173075

z tym że komoda nie była bielona i jest z olchy (inne drewno może wybarwiać się inaczej). Są też woski bielone i szare, jeśli zależy Ci na maksymalnym zachowaniu oryginalnego koloru.

vesila
28-02-2013, 08:34
Dzięki Barbe, za zobrazowanie :D
narazie zostaje jak jest, poczekam na ławę i zobaczę czy różnią sie odcieniem z komodą tv. Jeśli będą sie różnić to wtedy spróbuje coś z tą komodą zrobić by plamki zatuszować.


--------------------------------------------------

Moi drodzy, mam dwie wiadomości:
1) dostałam rabat 20% i bezpłatny transport na TA (http://www.artelore.com/img/productos/principal/f186a177e0166fd2ae9dc67e65d3ac750208b670.jpg)ław� � od Artelore, za te wady (plamki i pęknięcie):wiggle: ława ma być w sprzedaży za miesiąc:rolleyes:
2) znikam na trochę z forum, nie całkiem (będę zaglądać) i na chwile tylko....bo jestem zmęczona forum, to okropny pożeracz czasu, jest wiele wątków w których sie nie udzielam i obiecuje sobie je przeczytać i ciągle nie mam czasu:( muszę trochę odpuścić, zająć sie domem....

pa pa kochanihttp://www.cosgan.de/images/smilie/liebe/f035.gif

*Kasia*
28-02-2013, 09:20
Vesi odpocznij sobie :hug: ale wpadaj chociaz od czasu do czasu :hug:
Lawa super, a z rabatem jeszcze lepiej :D wiec sie zdecydujesz na nia?

illusjon
28-02-2013, 15:39
Vesi :hug:

Mam nadzieję, że od czasu do czasu odwiedzisz mnie :bye:

vesila
01-03-2013, 12:08
Vesi odpocznij sobie :hug: ale wpadaj chociaz od czasu do czasu :hug:
Lawa super, a z rabatem jeszcze lepiej :D wiec sie zdecydujesz na nia?
Kasiu:hug:,
Wpadać będę:yes: tylko rzadziej;)
Rabat i darmowa dostawa - to najlepsze argumenty dla lubego:lol2: Ława zaklepana:yes:


Vesi :hug:
Mam nadzieję, że od czasu do czasu odwiedzisz mnie :bye:
Oczywiście Ilutku:hug:

Natalia Stanko
01-03-2013, 16:52
Vesi - odpocznij od nas, ale nie zapominaj, że czekamy:rolleyes:

Ta ława jest świetna:wiggle:

Drop_Inn
01-03-2013, 22:05
Vesi, chyba jeszcze nie komplementowałam nowych nabytków.

Szafka pod tv bardzo ładna i ponadczasowa. Szkoda, że z defektami, ale za to będziesz mieć wymarzoną ławę w naprawdę okazyjnej cenie. Bardzo się cieszę, że udało się wynegocjować rabat. A te plamki może jakoś zastawisz i też nie będzie źle :)

Wiatrołapowa ławeczka bardzo charakterna - super się dogadała z lustrem.

Krótko mówiąc udały Ci się te hiszpańskie zakupy. Barrdzo :yes:

agawi74
01-03-2013, 22:48
Hej vesi, co ja czytam?:(:( I tak ostatnio mało Cię było, a teraz będzie jeszcze mniej?:cry::cry:
Nie zapomnij o nas:hug:

Zniżka na ławę super fajna rzecz, bo ława jest piękna:yes:
Miłego weeekndu:bye:

Amtla
02-03-2013, 10:34
Zniżka na ławę, darmowy transport :eek::jawdrop:

A ja myślałam, że takie rzeczy to tylko w bajkach :cool:

Będzie super w zestawienbiu :yes:

illusjon
02-03-2013, 19:35
Vesi,

Super Negocjatorze :lol2: . Przynoszę pozdrowienia :bye:

vesila
02-03-2013, 19:57
Vesi - odpocznij od nas, ale nie zapominaj, że czekamy:rolleyes:
Ta ława jest świetna:wiggle:
Nati,
to nie od was uciekam, tylko czasu brak, ale jest coś co mnie zaczęło drażnić na forum, dlatego zamilkłam;)


Vesi, chyba jeszcze nie komplementowałam nowych nabytków.
Szafka pod tv bardzo ładna i ponadczasowa. Szkoda, że z defektami, ale za to będziesz mieć wymarzoną ławę w naprawdę okazyjnej cenie. Bardzo się cieszę, że udało się wynegocjować rabat. A te plamki może jakoś zastawisz i też nie będzie źle :)
Wiatrołapowa ławeczka bardzo charakterna - super się dogadała z lustrem.
Krótko mówiąc udały Ci się te hiszpańskie zakupy. Barrdzo :yes:

Dropi,
hmmm... kochana ja nie chce by ktokolwiek czuł sie zobowiązany do komplementowania moich nabytków, domu, czegokolwiek...

właśnie to mnie zaczęło drażnić, te wymuszone ochy i achy, oraz u niektórych wręcz całodzienny rozpis zajęć z życia prywatnego domowników i ich samopoczucie :roll:
nie twierdzę że Ty z grzeczności komplementy piszesz, to takie moje ogólne odczucie do niektórych, nabrałam takiego przekonania, że za komplement należy odwdzięczyć sie komplementem, bo inaczej nie wypada;)
a ja bym chciała żeby ktoś dowalił mi prawdę, np: spierdolone masz to i to; to do tego nie pasje; to jest masakryczne, tamto źle wygląda.. itp..byle szczerze i bez chamstwa, ja sie nie obrażam za krytykę
Bardzo mi miło i podnosi mnie to na duchu, gdy czytam komplementy i pochwały w swoim wątku, ale wiem też jak bardzo kiepsko mam wykończony i urządzony dom, tak naprawdę i do końca to mi sie podoba w moim domu tylko sztukateria, co dzień jak sie budzę i widzę te gzymsy przy suficie to jestem nimi niezmiennie zachwycona, nic innego mi sie tak nie podoba w moim domu...
no to wygarnęłam co mi na fm nie grało :razz:


Hej vesi, co ja czytam?:(:( I tak ostatnio mało Cię było, a teraz będzie jeszcze mniej?:cry::cry:
Nie zapomnij o nas:hug:
Zniżka na ławę super fajna rzecz, bo ława jest piękna:yes:
Miłego weeekndu:bye:
Ciężko o Was zapomnieć Aguś, ale chyba muszę trochę odpuścić, bo mnie zaczęło co nieco drażnić, przejdzie mi za jakiś czas:yes:
a poza tym, kto mi pomoże lampy wybierać?:lol2:


Zniżka na ławę, darmowy transport :eek::jawdrop:
A ja myślałam, że takie rzeczy to tylko w bajkach :cool:
Będzie super w zestawieniu :yes:
Chyba tylko w naszym kraju sępią z nas wszyscy ile sie da, na zachodzie jednak szanują klienta, co mnie bardzo ucieszyło...
szkoda tylko, że to wszystko to wyrób chiński i jakość komody tv taka se


Vesi,
Super Negocjatorze :lol2: . Przynoszę pozdrowienia :bye:
Tego nauczył mnie luby:yes:, zawsze kazał sie targować, jesli była taka możliwość, choćby o pare złotych,
w tym przypadku, gdyby nie koszty transportu odesłałabym komodę tv do reklamacji, jednak jeden mail z fotkami wystarczył, takich sprzedawców sie chwali:yes:

---------------------------------------------------

Dziś rano, znowu znienacka, przyjechał kolega kuriera z przesyłką:eek::wtf:, dotarł wieszak stojący z westwing KLIK (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?177022-zak%C4%85tek-quot-nie-quot-pokoju&p=5852302#post5852302), boszzz.... kolejna chińszczyzna:bash:

a na all kupiłam wczoraj książkę
173996
dla takich ilustracji
173994 173995
mam plan z tych obrazków zrobić galerię w holu

illusjon
02-03-2013, 20:55
Bardzo mi miło i podnosi mnie to na duchu, gdy czytam komplementy i pochwały w swoim wątku, ale wiem też jak bardzo kiepsko mam wykończony i urządzony dom, tak naprawdę i do końca to mi się podoba w moim domu tylko sztukateria, co dzień jak sie budzę i widzę te gzymsy przy suficie to jestem nimi niezmiennie zachwycona, nic innego mi sie tak nie podoba w moim domu...

Vesi,

Jestem bardzo zdziwiona tym co piszesz, bo na zdjęciach zamieszczonych na forum tego nie widać.

Może jesteś maniakalną perfekcjonistką (nie wiem czy jest taka jednostka chorobowa?), ale moim zdaniem nie masz się czego wstydzić.

Jest na FM kilka aranżacji które skradły mi serce, ale wiem, że z takich czy innych powodów ja tak mieć nie będę.
Jest kilka osób, które odznaczają się niebywałym gustem. Mój Boże, no jest tak.
Jeszcze nie mieszkam w mieszkaniu a już wyobrażam sobie jak te dziewczyny urządziłby wspaniale to mieszkanie, a moje pomysły są sztampowe i takie bez polotu.

Ale z drugiej strony, są też tylko moje. Nikt z moich znajomych nie będzie miał podobnego mieszkania. Może będzie miał ładniejsze, może brzydsze lub zwyczajnie inne, ale ja nie biorę przecież udziału w konkursie i jestem dumna z kilku swoich pomysłów. To wystarczy.

Myślę Kochana, że jesteś zwyczajnie zmęczona zimą, stresem związanym z urządzaniem mieszkania i nawet nie wiem czym jeszcze.

Zgadzam się z Tobą jeżeli chodzi o niektóre ochy i achy.
Z drugiej strony ludzie są różni. Ty nie potrzebujesz takich aplauzów, a dla niektórych są one motorem do działania.
Powiem Ci jedno. Wyobrażam sobie, że każdy na forum stara się i wkłada w urządzenie domu tyle energii i czasu co ja. Czyli prawie cały wolny czas.
Nie mam serca takich osób krytykować, chociażby z tego powodu, że gusta są różne i mnie się nie musi podobać czyjaś koncepcja.

Staram się kierować zasadą, że jak mi coś "nie leży" to nie krytykuję ale też nie pochwalę.
Zostawiam ochy i achy dla pomysłów, które naprawdę mi się podobają.
Chyba, że jakaś rzecz jest poddawana pod dyskusję i właściciel wątku prosi o opinie. To co innego.


a na all kupiłam wczoraj książkę
173996
dla takich ilustracji
173994 173995
mam plan z tych obrazków zrobić galerię w holu

Vesi,

Aż się boje powiedzieć, ze to świetny pomysł :lol2:

:hug:

admete
03-03-2013, 06:07
Vesi odpocznij :hug: - mnie też by się przydało ;)

Wczoraj cały dzień było u nas słoneczko...czyli możemy już poważnie zacząć myśleć o ogrodzie :lol:
Dzisiaj dla odmiany pada śnieg :sick:

Jak tam Twoje cebulki w koszyczkach w garażu???
U mnie wyszły pierwsze krokusiki - i obawiam się że to koniec , bo reszta zmrożona pod lodem.


A wieszak może machnąć na czarno/biało ?

mrówka75
03-03-2013, 08:15
Mogę powiedzieć, że się podpisuję obiema rękami pod tym co napisała Illusjon :yes:
Prędzej czy później pewnie większość z nas dopada kryzys ( a pewnie i nie jeden) wykończeniowy.
Co do przekształceń galerii w blogi o życiu prywatnym- myślę, że gdzieś tam wszyscy po trochu opowiadamy o sobie trochę więcej niż tylko pokazujemy swoje wnętrza. Muszę się przyznać, że na niektóre galerie ( i nie tylko) nawet już nie zaglądam bo zrobiła się z nich trochę Nasza Klasa.:-(
Staram się nie krytykować , ale proszę oddaj ten wieszak , popsuł całe pomieszczenie :yes:

Ps. super książkę znalazłaś, ja szukam czegoś ale bardziej w stylu gotyckim - takie mroczne" cuś" mi się marzy - koniecznie z pismem gotyckim, już sobie nawet wymyśliłam, że dam zrobić nadruk na papierze czerpanym takim postarzanym.

karolek59
03-03-2013, 09:15
Vesi
przeca mamy wiosnę nie jesień skąd ta deprecha

znowu zaczynasz z tym swoim domem przecież juz ustaliłyśmy że całokształt jest oki:D:D
przecież wszyscy wiemy że kupiłaś gotowca więc nie miałaś zbytnio wpływu na jego układ itp
natomiast ty jetes miszczyni szperania więc niepowtarzalnymi dodatkami nadrobisz :lol2::lol2::lol2:


w kwestii ochów i achów jak najbardziej sie z tobą zgodzę juz kiedyś o tym pisałam
:(


Album + galeria świetny pomysł

co do wieszaka wybacz ale on mi tam w ogóle nie lezy
masz mały ale elegancki wiatrołap
a wieszak zwalisty taka kolubryna i ten kolor-mnie się nie widzi:(


Miłej niedzieli:hug:

narendil
03-03-2013, 18:14
vesi, tylko za długo od nas nie odpoczywaj :hug:
Zresetuj się, nabierz dystansu i wracaj.

Wieszak jakiś nie bardzo. Taki zupełnie z innej bajki, nie do Ciebie.

A pomysł na galarię podoba mi się. Lubię takie grafiki, czy jak to tam określić. Mam nadzieję, że w zakupionej książce znajdziej dużo interesujących.

illusjon
03-03-2013, 20:56
Vesi,

Ach... Och... Ten wieszak.... TO NIE TO.... 174179

Trzymaj się :hug:

tutli_putli
03-03-2013, 22:07
Vesila - wieszak odsyłaj czym prędzej, nawet się nie zastanawiaj ...i nie smutaj się tak a od forum trzeba czasem odpocząć :(
Pamiętaj, że dobre wnętrza powstają latami. Nawet jak od razu nie będzie tego co sobie wymarzymy to świat się nie kończy. Po paru latach będziesz mogła sobie zaaranżować na nowo jak Ci się wystrój znudzi - nic nie jest w końcu na zawsze :)
Jak patrzę na swoje obecne mieszkanie na zdjęciach i to co mam w nim teraz to aż nie wierzę, że tak je miałam kiedyś urządzone - podobać zaczęło mi się dopiero po 10 latach - z czasem zostało dopieszczone i akurat w takim momencie się z niego wyprowadzamy.
Ja tam jestem pełna podziwu dla Twojej determinacji, zapału i konsekwencji dla urządzania tego w końcu nabytego już gotowego domu. I nie wszystko akurat może mnie zachwyca (bo przecież nie musi) - ale lustro ławeczka i komoda, które komplementowałam ostatnio akurat tak. Nie spiesz się nie warto czasem kupować czegoś na siłę żeby tylko coś tam ustawić lub aby było, czasem warto odpuścić i poczekać na wymarzoną rzecz. :)

*Kasia*
04-03-2013, 09:56
Ksiazka super, czekam ja Ci wyjdzie galeria :D

Drop_Inn
04-03-2013, 13:51
kochana ja nie chce by ktokolwiek czuł sie zobowiązany do komplementowania moich nabytków, domu, czegokolwiek...

Kochana, nie czuję się zobowiązana :no:
Powiedziałam tak dlatego, że byłam już wcześniej, widziałam, ale nie miałam czasu by napisać o wrażeniach. I tak z opóźnieniem zareagowałam ;)

Vesi, nie masz kiepsko urządzonego domu :no: Mnie też się podoba Twoja sztukateria, i kuchnia, i wiatrołap z nowymi nabytkami (co do wieszaka zgadzam się z dziewczynami:)). Jedyne co bym zmieniła to granatowe mugaty w łazience, ale nawet z nimi ją lubię :)

agawi74
04-03-2013, 16:46
właśnie to mnie zaczęło drażnić, te wymuszone ochy i achy, oraz u niektórych wręcz całodzienny rozpis zajęć z życia prywatnego domowników i ich samopoczucie :roll:

Vesi- trafiłaś w sedno, bo ja tez tego nie znoszą:sick::sick: Owszem każdy coś tam napomknie o tym lub o tamtym, ale do diabła nie widzę potrzeby czytania na forum wnętrzarskim o cudzych ciążach, kotach, psach czy dzieciach:wtf::wtf: po 10 stron dziennie:eek: Przecież są inne fora tematyczne od tego! I naprawdę dziwię się, ze administratorzy fm na to pozwalają:evil:

Co do Twojego domku kochana to grubo przesadzasz- masz klimatyczne, przemyślan wnętrza:hug: Wiadomo, że każdy ma inny gust i inne spojrzenie, ale tutaj chodzi o całokształt, a nie szczegóły.

Wieszak fajny, ale nie do Twojego holu:no:

Będę czekać na Ciebie cierpliwie vesilko:hug:

Amtla
04-03-2013, 17:43
Uwielbiam takie wieszaki :D

Ale Twój wiatrołap to on po prostu zagraca....Ale co zrobisz z tymi płaszczami co przychodzą? Bo z gośćmi to wiem co zrobisz :cool:

vesila
04-03-2013, 19:10
Trafiłam na najnowszy katalog LampGustaf 2013 (http://viewer.zmags.com/publication/cc72abf9#/cc72abf9/1) - muszę sobie zapisać tutaj bo na dysk nie da rady pobrać, juz widze, że nie ma paru lamp, które sobie kiedyś upatrzyłam:(

Wybaczcie kchane, na posty odpisze... hmmm....jak będę mieć większą wolną chwilę:bye:

admete
04-03-2013, 20:04
:hug: :bye:

karolek59
04-03-2013, 20:15
Vesi

pamiętam że rozglądałas się za lustrami
co prawda odbiegają od twoich inspiracji
ale może lookniesz

174375jak obejrzysz to wykasuje

illusjon
05-03-2013, 10:53
Vesi,

Dzięki za "podrzucenie" katalogu. :)
Podobają mi się w mim lampy podobne do tych, które kupiłam do pokoju męża. :yes:
Kurczę, szkoda, że już zamówiłam. :(
Chociaż może nie. :confused:
Ze mną tak zawsze, jak sobie nie postoję trochę "w rozkroku" to dzień stracony :lol2:

vesila
06-03-2013, 10:39
Vesi,
Jestem bardzo zdziwiona tym co piszesz, bo na zdjęciach zamieszczonych na forum tego nie widać.
Może jesteś maniakalną perfekcjonistką (nie wiem czy jest taka jednostka chorobowa?), ale moim zdaniem nie masz się czego wstydzić.
Jest na FM kilka aranżacji które skradły mi serce, ale wiem, że z takich czy innych powodów ja tak mieć nie będę.
Jest kilka osób, które odznaczają się niebywałym gustem. Mój Boże, no jest tak.
Jeszcze nie mieszkam w mieszkaniu a już wyobrażam sobie jak te dziewczyny urządziłby wspaniale to mieszkanie, a moje pomysły są sztampowe i takie bez polotu.
Ale z drugiej strony, są też tylko moje. Nikt z moich znajomych nie będzie miał podobnego mieszkania. Może będzie miał ładniejsze, może brzydsze lub zwyczajnie inne, ale ja nie biorę przecież udziału w konkursie i jestem dumna z kilku swoich pomysłów. To wystarczy.
Myślę Kochana, że jesteś zwyczajnie zmęczona zimą, stresem związanym z urządzaniem mieszkania i nawet nie wiem czym jeszcze.
Zgadzam się z Tobą jeżeli chodzi o niektóre ochy i achy.
Z drugiej strony ludzie są różni. Ty nie potrzebujesz takich aplauzów, a dla niektórych są one motorem do działania.
Powiem Ci jedno. Wyobrażam sobie, że każdy na forum stara się i wkłada w urządzenie domu tyle energii i czasu co ja. Czyli prawie cały wolny czas.
Nie mam serca takich osób krytykować, chociażby z tego powodu, że gusta są różne i mnie się nie musi podobać czyjaś koncepcja.
Staram się kierować zasadą, że jak mi coś "nie leży" to nie krytykuję ale też nie pochwalę.
Zostawiam ochy i achy dla pomysłów, które naprawdę mi się podobają.
Chyba, że jakaś rzecz jest poddawana pod dyskusję i właściciel wątku prosi o opinie. To co innego.
Vesi,
Aż się boje powiedzieć, ze to świetny pomysł :lol2:

Jessuu... Ilu ale posta walnęłaś???:eek: znaczy sie długiego:lol2:

Ach, mój dom to porażka, chciałam elegancko ale przytulnie zarazem, tymczasem luby skutecznie co raz to nie zgadza sie na moje propozycje wykończeniowo-zakupowe, ciągle słyszę nie ma na to kasy, i muszę iść na tańszy kompromis, efekt tego marny... fakt, duużo czasu i energii wkładam w wykończenie, ale nie czarujmy sie, kiepsko mi to wychodzi, innym zresztą też czasami, ale nikt nie skrytykuje, bo wtedy huzia na Józia:yes: i tu mi nie chodzi o różnorodność gustów.
A ja dowiedziałam sie niedawno, że mój dom jest zimny, muzealny, wreszcie siostrzyczki moje to z siebie wykrztusiły:lol2: ale ja nie chce mieć pomarańczowych ścian, firaneczek, czerwonych dodatków, drewnianych słoników, itp dupereli... czy to znaczy że moje wnętrza skazane są na nieprzytulne:confused:


Vesi odpocznij :hug: - mnie też by się przydało ;)
Wczoraj cały dzień było u nas słoneczko...czyli możemy już poważnie zacząć myśleć o ogrodzie :lol:
Dzisiaj dla odmiany pada śnieg :sick:
Ja o ogrodzie myślę już od kilku dni, kpiłam nawóz do iglaków, do trawników i granulowany obornik do mojego mini sadu; zalałam szczurze dziury w ziemi cuchnącym płynem do odstraszania kretów, mam nadzieję że te szczury też wypędzi, za krety jeszcze sie nie wzięłam, ale szukam w necie jakiegoś skutecznego odstraszacza-wibratora, bo mam chyba ze sto kretowisk w ogrodzie :cry:

Jak tam Twoje cebulki w koszyczkach w garażu???
U mnie wyszły pierwsze krokusiki - i obawiam się że to koniec , bo reszta zmrożona pod lodem.
A wieszak może machnąć na czarno/biało ?
Matko kochana, Adme, chyba nie sądzisz, że ja te koszyczki z cebulkami w garażu trzymałam:eek::lol2: no wsadziłam wszystko w ogród, pierwsze kiełki już wystają z ziemi, ale to zaledwie ułamek tego co wsadziłam, ziemia nadal zamarznięta:(


Mogę powiedzieć, że się podpisuję obiema rękami pod tym co napisała Illusjon :yes:
Prędzej czy później pewnie większość z nas dopada kryzys ( a pewnie i nie jeden) wykończeniowy.
Co do przekształceń galerii w blogi o życiu prywatnym- myślę, że gdzieś tam wszyscy po trochu opowiadamy o sobie trochę więcej niż tylko pokazujemy swoje wnętrza. Muszę się przyznać, że na niektóre galerie ( i nie tylko) nawet już nie zaglądam bo zrobiła się z nich trochę Nasza Klasa.:-(
Staram się nie krytykować , ale proszę oddaj ten wieszak , popsuł całe pomieszczenie :yes:
Czyli jednak coś w tym jest, zamiast forum wnętrzarskie , stało sie plotkarskie:roll:

Ps. super książkę znalazłaś, ja szukam czegoś ale bardziej w stylu gotyckim - takie mroczne" cuś" mi się marzy - koniecznie z pismem gotyckim, już sobie nawet wymyśliłam, że dam zrobić nadruk na papierze czerpanym takim postarzanym.
Też super pomysł masz:yes:


Vesi
przeca mamy wiosnę nie jesień skąd ta deprecha
znowu zaczynasz z tym swoim domem przecież juz ustaliłyśmy że całokształt jest oki:D:D
przecież wszyscy wiemy że kupiłaś gotowca więc nie miałaś zbytnio wpływu na jego układ itp
natomiast ty jetes miszczyni szperania więc niepowtarzalnymi dodatkami nadrobisz :lol2::lol2::lol2:
w kwestii ochów i achów jak najbardziej sie z tobą zgodzę juz kiedyś o tym pisałam
Album + galeria świetny pomysł
co do wieszaka wybacz ale on mi tam w ogóle nie lezy
masz mały ale elegancki wiatrołap
a wieszak zwalisty taka kolubryna i ten kolor-mnie się nie widzi:(
Miłej niedzieli:hug:

Karolka, miszcza ozdobników masz TY:yes: ja mam muzeum w domu tylko bez eksponatów:lol2:


vesi, tylko za długo od nas nie odpoczywaj :hug:
Zresetuj się, nabierz dystansu i wracaj.
Wieszak jakiś nie bardzo. Taki zupełnie z innej bajki, nie do Ciebie.
A pomysł na galarię podoba mi się. Lubię takie grafiki, czy jak to tam określić. Mam nadzieję, że w zakupionej książce znajdziej dużo interesujących.
Postanowiłam, że nie będę uczestniczyć w wyścigu szczurów i komentować wszystkiego u wszystkich, tylko gdy coś warte uwagi i komentarza:p zresztą nie mam nawet czasu ostatnio.

Poszłam w grafiki z architektury, bo u mnie są te łuki, chce do nich nawiązać, w ogóle strasznie sie napaliłam na takie grafiki:lol:


Vesi,
Ach... Och... Ten wieszak.... TO NIE TO.... 174179
Trzymaj się :hug:
:cool:


Vesila - wieszak odsyłaj czym prędzej, nawet się nie zastanawiaj ...i nie smutaj się tak a od forum trzeba czasem odpocząć :(
Pamiętaj, że dobre wnętrza powstają latami. Nawet jak od razu nie będzie tego co sobie wymarzymy to świat się nie kończy. Po paru latach będziesz mogła sobie zaaranżować na nowo jak Ci się wystrój znudzi - nic nie jest w końcu na zawsze :)
Jak patrzę na swoje obecne mieszkanie na zdjęciach i to co mam w nim teraz to aż nie wierzę, że tak je miałam kiedyś urządzone - podobać zaczęło mi się dopiero po 10 latach - z czasem zostało dopieszczone i akurat w takim momencie się z niego wyprowadzamy.
Ja tam jestem pełna podziwu dla Twojej determinacji, zapału i konsekwencji dla urządzania tego w końcu nabytego już gotowego domu. I nie wszystko akurat może mnie zachwyca (bo przecież nie musi) - ale lustro ławeczka i komoda, które komplementowałam ostatnio akurat tak. Nie spiesz się nie warto czasem kupować czegoś na siłę żeby tylko coś tam ustawić lub aby było, czasem warto odpuścić i poczekać na wymarzoną rzecz. :)
Dobre wnętrza powstają latami?? :cry:
To w takim razie Darcy i Kasiorek sa arcymistrzynie:yes: bo chyba w rok urządziły domki tak, ze szczena opada:eek:
Dzięki za dobre słowa :D



Ksiazka super, czekam ja Ci wyjdzie galeria :D
Kochana to se poczekasz chyba jeszcze długo, bo ja miesiąc szukałam odpowiednich grafik, jeszcze kilka mam upatrzonych, podejrzewam,że ze dwa miesiące będę szukała odpowiednich ramek i może do lata sie wyrobie z galerią :lol2:


Kochana, nie czuję się zobowiązana :no:
Powiedziałam tak dlatego, że byłam już wcześniej, widziałam, ale nie miałam czasu by napisać o wrażeniach. I tak z opóźnieniem zareagowałam ;)
Vesi, nie masz kiepsko urządzonego domu :no: Mnie też się podoba Twoja sztukateria, i kuchnia, i wiatrołap z nowymi nabytkami (co do wieszaka zgadzam się z dziewczynami:)). Jedyne co bym zmieniła to granatowe mugaty w łazience, ale nawet z nimi ją lubię :)
No tak.. te nieszczęsne mugaty, ja to bym juz w ogóle wszystkie mugaty wywaliła w cholerę, ale cóż...
mam zapas białych taki, że spokojnie na wymianę starczy, jednak luby by mnie chyba złoił po doopie za marnotrawstwo kasy:rolleyes:
Dom mam taki, że całokształt jest po prostu żałosny i już;)


Vesi- trafiłaś w sedno, bo ja tez tego nie znoszą:sick::sick: Owszem każdy coś tam napomknie o tym lub o tamtym, ale do diabła nie widzę potrzeby czytania na forum wnętrzarskim o cudzych ciążach, kotach, psach czy dzieciach:wtf::wtf: po 10 stron dziennie:eek: Przecież są inne fora tematyczne od tego! I naprawdę dziwię się, ze administratorzy fm na to pozwalają:evil:]
Myślałam, ze tylko ja sie tak z choinki urwałam i czepiam niewiadomoczego
ulżyło mi, uf uff..

Co do Twojego domku kochana to grubo przesadzasz- masz klimatyczne, przemyślan wnętrza:hug: Wiadomo, że każdy ma inny gust i inne spojrzenie, ale tutaj chodzi o całokształt, a nie szczegóły.
Wieszak fajny, ale nie do Twojego holu:no:
Będę czekać na Ciebie cierpliwie vesilko:hug:
No właśnie całokształt jest kiepski, pełen kompromisów, przemyślane wnętrza mam - to fakt, ale chyba nie tak jak trzeba i nie do końca :lol2:


Uwielbiam takie wieszaki :D
Ale Twój wiatrołap to on po prostu zagraca....Ale co zrobisz z tymi płaszczami co przychodzą? Bo z gośćmi to wiem co zrobisz :cool:

To teraz ogólnie odniosę sie do postów o wieszaku w wiatrołapie:
jak go zobaczyłam na fotce, to myślałam: jest ekstra! ale na żywo: łoj:( kolory nie ten tego, wielki taki, ociosany jak od siekiery, zagraca... stoi u mnie w wiatrołapie i jak go widzę przez szyby w drzwiach do wiatrołapu, to wygląda ok, ale jak widzę z bliska to niefajny, jest za duży do mojego wiatrołapu:bash:
kupiłam ten wieszak bo goście nie maja co z kurtkami zrobić, w naszej szafie, zmieszczą sie dwie, góra trzy kurki dodatkowe i to na wcisk.
Wieszak odeślę, ale nie wiem jak rozwiązać problem z odzieżą wierzchnią gości...
A moze jakbym poprosiła MagdęZ, to zamówiła by dla mnie przy okazji takie wieszadełko??? strasznie sie mi podoba :lol:
http://media-cache-ec2.pinterest.com/originals/7c/31/8e/7c318e20f8b57904816a1fbb75759729.jpg
http://media-cache-lt0.pinterest.com/originals/70/17/34/7017349fed89bab0c7a20e2e9cbe94ee.jpg


Vesi
pamiętam że rozglądałas się za lustrami
co prawda odbiegają od twoich inspiracji
ale może lookniesz
174375jak obejrzysz to wykasuje
Kochana,
dziękuje ci bardzo za pamięć, ale te lustra nie bardzo do salonu mi sie widza nad kanapą
bardziej coś takiego jak Barbe pokazała
to jest np z Artelore, ale malizna, ma ledwo 25cm średnicy a kosztuje prawie 50euro:sick:
http://extranet.artelore.com/datos%5C0105093.jpg
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/549271_438417469571289_1109880743_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/602128_432780083468361_714900609_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/614502_361667960579574_702674669_o.jpg
foty z facebook (https://www.facebook.com/artelorehome/photos_stream)


Vesi,
Dzięki za "podrzucenie" katalogu. :)
Podobają mi się w mim lampy podobne do tych, które kupiłam do pokoju męża. :yes:
Kurczę, szkoda, że już zamówiłam. :(
Chociaż może nie. :confused:
Ze mną tak zawsze, jak sobie nie postoję trochę "w rozkroku" to dzień stracony :lol2:
U mnie lampy to najcięższy temat, na nic, kurka wodna, nie umie sie zdecydować:bash:
-----------------------------------------------
Mamy słoneczko, może dziś powalczę z kretowiskami http://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/gardening/smileys-gardening-469310.gif

*Kasia*
06-03-2013, 10:51
Vesi ile to wieszadelko kosztuje? Super jest :yes:
A na galerie poczekam sobie cierpliwie :cool:

illusjon
06-03-2013, 11:02
Vesi,

Przynoszę Ci wieszaki przykręcane do ściany z Almi Decor (http://www.almi-decor.com/pl/products/cat/32).

174673174674174675174676174677

*Kasia*
06-03-2013, 11:04
Znalazlam ten Twoj Vesi wiec pytanie jest nie aktualne :hug:

nihiru
06-03-2013, 11:14
Vesi, napisałaś:

"Bardzo mi miło i podnosi mnie to na duchu, gdy czytam komplementy i pochwały w swoim wątku, ale wiem też jak bardzo kiepsko mam wykończony i urządzony dom"

Wkleję Ci to samo, co kiedyś Narendil, jak złapała doła:

http://media-cache-lt0.pinterest.com/550x/6a/89/ac/6a89aca1c213e350edd2d97177d3e7c6.jpg

A jak chcesz brutalnej prawdy - zapraszam na gazetę:lol2:

edit: tak mi się jeszcze przypomniało o tym muzeum, to się pomądrzę (bardzo lubię się mądrzyć:p)

rady na to są dwie:

1. dodatki! akcesoria, tkaniny, poduszki, książki, kwiaty, wazony, świeczniki, pledy, SZTUKA; popatrz na te wszystkie zdjęcia, które Ci chociażby ostatnio Beauty wkleiła (z lustrami). ile tam jest RZECZY! wyobraź sobie, jakby te wnętrza wyglądały bez tego wszystkiego.

2. podejmowanie ryzyka - wnętrza, w których wszystko jest idealnie do siebie dopasowane,przewidywalne są odbierane jako nudne.

Nie jestem taka mądra sama z siebie. Jeśli posługujesz się angielskim, to poczytaj tego bloga:
http://abigailahern.wordpress.com/

Strasznie jest gadatliwa i mało zdjęć wrzuca:(, ale za to znakomicie motywuje do zmian:yes:
W sam raz do poczytania w trakcie odwyku od forum :lol2:

ivy17
06-03-2013, 11:49
Ja o ogrodzie myślę już od kilku dni, kpiłam nawóz do iglaków, do trawników i granulowany obornik do mojego mini sadu; zalałam szczurze dziury w ziemi cuchnącym płynem do odstraszania kretów, mam nadzieję że te szczury też wypędzi, za krety jeszcze sie nie wzięłam, ale szukam w necie jakiegoś skutecznego odstraszacza-wibratora, bo mam chyba ze sto kretowisk w ogrodzie :cry:]

Ktos ostatnio polecał /chyba pestak56/ Preparat "Pożegnanie z kretem" , może to bedzie dobre :-)

Co do wnętrz to ja jeszcze nie zaczełam a już sie boję o efekt...patrząc na te wszelkie inspiracje piękne chcialo by sie miec tak samo cudownie u siebie, ale niestety w moim przypadku ani metraz, ani projket, ani budżet ani umiejętności nie takie :( Jednak postaram sie z całych sił zeby było nam tam dobrze , a nie mojej dalszej rodzince czy znajomym :yes: My mamy sie tam czuć super:cool:
a co do Twojego chwilowego -jak mam nadziję -załamania popatrz na swoje wnetrza mniej krytycznie, masz wiele pieknych elementów:yes: Zawsze się może zdażyć cos co sie mniej podoba ale może jak pisze Nihiru dołożyc trochę elementów dekoarcyjnych i bedzie idealnie :D

juz sie nie wymądrzam bo nawet tynków jeszcze nie mam :cool:

tutli_putli
06-03-2013, 13:41
Vesi bierz pod uwagę to, że nie każdy dysponuje takim budżetem żeby wprowadzić się w rok do wnętrza, które jest od A do Z urządzone produktami z najwyższych półek przez projektantów :) (Kasiorek jest projektantką) Wnętrza obydwu mnie też urzekły ale nie mamy co się mierzyć z nimi :) i nie ma co się frustrować z tego powodu. Kochana tak krawiec kraje jak mu materii staje a sztuką to jest zrobić coś z niczego. Co uważam Tobie się udaje bardzo dobrze. :hug:

Kordelia
06-03-2013, 22:19
Vesi pozwól, że Cię przytulę :hug:
Dziś znów siadłam do Twojego wątku, bo szukam kilku rzeczy, które Ty już przerabiałaś i wsiąkłam kompletnie! Kochana Twój domek jest niezastąpionym źródłem inspiracji, tyle u Ciebie ciekawych rzeczy. Widzę jak daleko już zaszłaś i mam nadzieję, że ja też dam radę! "Trzeba być twardym nie miętkim" i idziemy dalej. Pamiętaj, że tworzenie własnego domu ma przede wszystkim dawać nam radość i to my mamy się w nim świetnie czuć.

karolek59
07-03-2013, 06:47
Vesi

wiem wiem że nie takie lustro ale wrzuciłam tak dla inspiracji

Ale mam pomysła nawet ci obfociłam co nie co ;)
ale wrzucę jak będę w domku

karolek59
07-03-2013, 06:47
i fajny chromowany wieszaczek mnie urzekł:rolleyes:i cena fajna;)

a w ogóle jakie widziałam przed momentem patery i inne pierdoły:jawdrop::jawdrop:

illusjon
07-03-2013, 10:05
Vesi,

Pochmurno za oknem to przynoszę ci trochę mojej pogody ducha, bo jakoś dzisiaj tak mam 174865174866174867174868174869

vesila
07-03-2013, 12:18
Ilu ,
dzieki wielkie za te wieszaki, ja to nawet nie zaglądam na strone AlmiDecor, bo oni chore ceny mają, juz nie raz widziałam jaką kosmiczną marże narzucają:spam:
nie szukałam wcześniej też takich wieszaków ściennych, ale teraz wiem, ze żaden stojący nie ma prawa bytu u mnie;)

Nihiru,
ja sklerozę mam, ale TY chyba pierwszy raz u mnie http://forum.barcis.pl/images/smilies/welcome.gif
dzieki Twoim radom i Yokasty, ościeżnice pomalowałam idealnie: malowanie - ścieranie, malowanie..itd
dzięki za podniesienie na duchu:hug:
z angielskiego jestem noga:bash: przyznaje ze wstydem:oops:

odnośnie rad, za które baardzo dziękuję, i które zawsze chętnie czytam:yes::yes:
Stwierdzam więc, że ja chyba w takim razie nie chce mieć przytulnego domu, bo:
nie zdzierżę tuzina poduszek, sryliona durnostujek, świeczników, które uwielbiam, mam juz tyle, że siłą powstrzymuje sie przed zakupem kolejnych, bo z kolei luby jak je widzi to by mi je wszystkie w kosz wywalił; ale zasłony w salonie będą plus jeszcze jakieś meble pod ścianą, bo takie nic tam jest, dojdzie dywan pod ławą, o ile trafie na ten właściwy, nad kanapą na pewno wielki zegar lub lustro, w holu galeria, i więcej planów póki co nie ma... jeśli to nie ociepli wnętrz i będzie nudno, to trudno, pani do sprzątania nie mam i nie chce sie stać niewolnikiem własnego domu, sprzątając całymi dniami:no: bo mam hopla na punkcie porządku, a im więcej ozdóbek tym więcej odkurzania, zarypałabym sie na amen....

Moi drodzy, ja nie mam doła wykończeniowego, mnie tylko drażniły te sztuczne zachwyty, tzn wg mnie sztuczne - dla ścisłości, oraz zbyt duża ilość komentarzy z życia prywatnego o dzieciach, kotach, ciuchach itp, no ale my taki naród jesteśmy ,że musimy zawsze sie czymś chwalić lub na coś narzekać, co niniejszym teraz czynię:lol2::lol2:
weźcie mnie powieście żebym sie zamknęła:-P

Ivy,
dziki za info, wczoraj rozgarniałam te kretowiska, ubłociłam sie jak dzika świnia, bo mokra ziemia była:rolleyes:
Dajmy juz spokój z moimi wnętrzami, wiele bym zmieniła, a najchętniej wybudowała dom od nowa;-)

Tutli,
dzięki , dzięki
marne efekty tego mojego tworzenia czegoś, ale miło mi:hug:

Kordelio
chyba pierwszy raz u mnie, witam Cie serdeczniehttp://forum.barcis.pl/images/smilies/welcome.gif
miło mi, miło bardzo:hug:

Karolka,
aleś mnie zaintrygowała, doczekać sie nie mogę,cos tam wyszukała/obfociłahttp://forum.barcis.pl/images/smilies/icon_evil.gif
jak widziałaś patry eleganckie, w cenie poniżej dwóch stów to ja chętna do ich oblukania tez jestem:yes::D

Hej Ilu,
jeśli wróci zima, to mi ta pogoda ducha sie przyda baaardzo, mam serdecznie dość zimna:cry:
w wiatrołapie mam dwa krzaczki: aronię i porzeczkę, kupione ze dwa tygodnie temu i już mi tak pięknie listki nowe wypuściły, i strach je wsadzić do gruntu, bo jak znowu przymrozi, to po krzaczkach w tym roku, ale za długo to w domu ich trzymać chyba też nie mogę, nienawidzę zimy:bash::bash:

nihiru
07-03-2013, 12:33
Nihiru,
ja sklerozę mam, ale TY chyba pierwszy raz u mnie http://forum.barcis.pl/images/smilies/welcome.gif

Eee, niemożliwe!:D Na pewno wcześniej zaglądałam, choć nie mam pewności czy na pewno pisałam. W każdym razie cieszę się z dobrze pomalowanych ościeżnic :lol2:



odnośnie rad, za które baardzo dziękuję, i które zawsze chętnie czytam:yes::yes:
Stwierdzam więc, że ja chyba w takim razie nie chce mieć przytulnego domu, bo:
nie zdzierżę tuzina poduszek, sryliona durnostujek, świeczników, które uwielbiam, mam juz tyle, że siłą powstrzymuje sie przed zakupem kolejnych, bo z kolei luby jak je widzi to by mi je wszystkie w kosz wywalił; ale zasłony w salonie będą plus jeszcze jakieś meble pod ścianą, bo takie nic tam jest, dojdzie dywan pod ławą, o ile trafie na ten właściwy, nad kanapą na pewno wielki zegar lub lustro, w holu galeria, i więcej planów póki co nie ma... jeśli to nie ociepli wnętrz i będzie nudno, to trudno, pani do sprzątania nie mam i nie chce sie stać niewolnikiem własnego domu, sprzątając całymi dniami:no: bo mam hopla na punkcie porządku, a im więcej ozdóbek tym więcej odkurzania, zarypałabym sie na amen....

Oj tam, oj tam...
Po pierwsze - żaden srylion - wystarczą trzy sztuki i jeden pled - sprzątania Ci od tego nie przybędzie, a wygodniej umościć się na kanapie;
Wazonów i tak przecież potrzebujesz - to możesz je przecież postawić na parapecie zamiast chować do szafki;
Jakieś fajne pudełko na chusteczki czy piloty koło sofy też się przyda;
Pufa czy taborecik też mogą oczy ucieszyć, a przydadzą się żeby nóg na stoliku nie kłaść.

Czyli same potrzebne rzeczy, a nie durnostojki :lol2:



Dajmy juz spokój z moimi wnętrzami, wiele bym zmieniła, a najchętniej wybudowała dom od nowa;-)

O nie! Tak łatwo się mnie nie pozbędziesz!:lol2:

jjana
07-03-2013, 12:57
Vesil, nie będę chwalić , bo szczerze mówiac nie widziałam Twojego domu :) Weszłam do wątku pierwszy raz szukając... rolet. Musze zamówić i nie wiem jaki mechanizm: sznurkowy czy kasetowy. Chodzę wiec od domu do domu, ale nic nie widzę.

Natknęłam się na Twój post o kretach. Dla mnie od zeszłego roku to drażliwy temat. Napiszę Ci więc, zebyś dała sobie spokój z samodzielną walką z nimi. Nie dasz rady. Ja walczyłam 3 meisiące. Kupowałam: śmierdzący proszek, karbik, świece, coś co miało się kręcić, pułapki. Zasypywałam koci żwirek i kocią śierść. Dziwne tylko, ze o północy skrzydeł motyla i nóżek pająka nie gotowałam. Wszystko na nic. Wydałam co namniej 300 złotych i codziennie rano wstaławałm i patrzyłam na nowe nory. Raz złapałam kreta na gorącym uczynku, rozkopałam norę, ale dziad uciekł. W akcie desperacji zadzowniłam o faceta - specjalistę. Wcześniej nie dzwoniłam, bo myślałam, ze to kosztuje nie wiadomo ile. Przyjechał z sąsiedniego miasta. Miał tabletki. Chyba po 3 zł od sztuki. Wsadził je do kilkunastu kopców. Zasypał. Od września kreta nie mamy. Zapłaciłam 40 złotych. Teraz widzę kreta u sąsiadów, którzy cale zeszłe lato smiali się z mojej walki. Nie wiem czy podam im numer ;) Krety to największe dziadostwo z jakim walczyłam. Moja dobra rada - wezij fachowca. Pozdrawiam :)

agawi74
07-03-2013, 15:57
Hej Vesi- widzę, że jesteś:wiggle:
Ja też nie przepadam za nadmiarem gadżetów w domu- dlatego u mnie skromnie:)
To okrągłe lustro fajne, ale cena chora:bash: Może najprościej zamów takie sobie u szklarza i sama opraw- na pewno jakaś ciekawą ramę dobierzesz, a cena powinna być dużo lepsza.
Miłego dzionka:bye:

karolek59
07-03-2013, 16:21
Vesi
ja wpadałam na ten sam pomysł co Aga
ale dzisiaj natknęłam sie na takie zegary w drewnianych ramach
174960174961174962174963174964

A co myślisz o takich zegarach?
jakbymwywaliła ten mechanizm w środku wstawiła lustro i załatwione
na pewno wyjdzie taniej
a ramy sa solidne i ładne
cena tez całkiem całkiem
największy zegar będzie miał średnicę ok 55 cm

nie chcą mi sie wkleić foty:bash:

reszta zdjęć u mnie zeby nie zaśmiecać twojego wątku

karolek59
07-03-2013, 16:25
174965174974

A takie wyszperałąm wieszaczki
są w 2 rozmiarach i kolorach gałeczek biel i czerń

Kordelia
07-03-2013, 18:35
Kordelio
chyba pierwszy raz u mnie, witam Cie serdeczniehttp://forum.barcis.pl/images/smilies/welcome.gif
miło mi, miło bardzo:hug:


A właśnie, że nie pierwszy raz! :D Tylko, że ja dotychczas bywałam tak po cichu, taki skryty czytacz forumowy jestem ;)

illusjon
08-03-2013, 00:18
Vesi,

Zasnęłam po kolacji przy stole 175092
A potem bardzo poruszył mnie Twój wpis i teraz nie zasnę...
Czuję, że bardzo na wyrost był Twój komplement, ale to bardzo mobilizuję. Dziękuję :hug:

illusjon
08-03-2013, 15:54
Vesi Kochana,

Agawi powiedziała mi, że wiesz skąd mogę dorwać takie kinkiety.
Wpadły mi w oko i nie mogę przestać o nich myśleć.

175212

agawi74
08-03-2013, 16:08
No to pięknie- teraz będzie na mnie:lol2:
Vesi, jak dokładnie nie takie to podobne- pamiętam, ze miałaś srylion kandydatów do swojej łazienki:)
Goździk dla Ciebiehttp://forum.vectra-unlimited.pl/images/smilies/biggrin.gif
http://i4.dobramama.pl/e6c42ceb32a5103c3276b8bd630d6d5a/gozdzik.jpg

Natalia Stanko
08-03-2013, 16:54
Poszła jak obiecała i nie wraca :rolleyes:

Vesilko - no nie wszyscy słodzą, a ile razy ja oberwałam ( zasłużenie co prawda, pamiętasz piórka?:cool:)

To zara Ty oberwiesz:)- oddaj w cholerę ten wieszak. Dziadostwo straszne. Przy tym cudownym lustrze i bossskiej ławeczce psuje cały efekt.
I wracaj tu natychmiast:hug:Ja nie powiem ani pół słowa o dzieciach, o ciuchach i innych pier^%$^%$:)

Drop_Inn
08-03-2013, 16:57
Vesi, ja u Ciebie w wiatrołapie widzę jakiś delikatny wieszaczek na ścianie :yes:

vesila
08-03-2013, 18:36
Dziewczynki koffane http://forum.vectra-unlimited.pl/images/smilies/biggrin.gif

tak na szybciocha wpadłam teraz...

właśnie obgadałam ze stolarzem, szafeczkę pod umywalkę do wc-ecika, która ma zasłonić tą pląntanine rureczek pod umywalką, i mam dylemat z kolorem, dałam mu kawałek granatowej płytki i powiedziałam że coś w ten deseń ma być, ale chce mu jeszcze wysłać sms-a z kolorem z palety RAL, tak dla ścisłości

to jest mój wc-cik
https://lh5.googleusercontent.com/-otNhwDTRrD4/UOtEtkeX7ZI/AAAAAAAACzU/uE9ko4E9ink/s720/DSC00841.JPG
i jakas stara fota, jeszcze bez lustra i dodatków
https://lh4.googleusercontent.com/-ACVfTR_edSM/ULDVr1zEvRI/AAAAAAAACog/SKwTGx3yGCc/s720/DSC00774.JPG

taki kolor mi sie podoba jak na poniższej inspiracji
http://media-cache-ec3.pinterest.com/550x/42/ab/a1/42aba12d2e998597d2cdebb2c75e2b91.jpg

oraz dylemat: które kolory z palety ??? różnica niewielka..
RAL 5007
http://media-cache-ec7.pinterest.com/550x/ed/ef/e7/edefe78389f534b2f32e898edaee0080.jpg
RAL 5023
http://media-cache-lt0.pinterest.com/550x/d7/76/90/d776906bf3819fc7a2e804f056ef1e0b.jpg

RAL 5007
http://www.europeankitchencenter.com/galleries/doors_design/degoreg/medium/dego54.jpghttp://www.gd-dorigo.com/images/products/11_lib_blu.jpghttp://www.powderbuythepound.com/images/P/ral5007.jpg

RAL 5023
http://www.furniture-d.nl/images/details/d_023_wandkast_RAL5023_v3.jpghttp://www.etnapolska.pl/pliki/Image/tn_RAL5023n.JPGhttp://www.powderbuythepound.com/images/P/ral5023-01.jpg

inne niebieskości i granaty:rolleyes:
http://www.fensteragentur.de/images/fenster/sapa/farben/ral-blau.jpg

narendil
08-03-2013, 19:34
A taki jak u admete? Nie wiem tylko, jaki Aga ma.
Z próbnika to bym wybrała 5008, 5011 lub 5013.

illusjon
08-03-2013, 20:26
Vesi,

dla mnie 513 jest faworytem.

vesila
08-03-2013, 22:55
Oj tam, oj tam...
Po pierwsze - żaden srylion - wystarczą trzy sztuki i jeden pled - sprzątania Ci od tego nie przybędzie, a wygodniej umościć się na kanapie;
Wazonów i tak przecież potrzebujesz - to możesz je przecież postawić na parapecie zamiast chować do szafki;
Jakieś fajne pudełko na chusteczki czy piloty koło sofy też się przyda;
Pufa czy taborecik też mogą oczy ucieszyć, a przydadzą się żeby nóg na stoliku nie kłaść.
Czyli same potrzebne rzeczy, a nie durnostojki :lol2:
Ha, ja to wszystko mam: kocyk na kanapie i dwie, trzy poduszki; wazonik - jeden jedyny stoi sobie za szybką w kuchennym kredensie i dobrze mu tam;
piloty na ławie, a chusteczki pod ławą:rolleyes: dwie duże pufy som obok kanapy i często wędrują po salonie, wedle upodobań domowników:rolleyes: ale narożnik i pufy z ciemnobrązowej skóry, wiec zimne wizualnie i w doopcie tyż, na parapetach szklane świeczniki i kwiotki, kwiotków zresztą mam pełno w salonie na schodach i obok schodów...


O nie! Tak łatwo się mnie nie pozbędziesz!:lol2:
Broń boziu, jak juz tu wlazłaś do mnie, to ja Cie stad tak szybko nie wyposzczę:no:, jesteś kopalnią wiedzy i chętnie z tego skorzystam:lol:


Vesil, nie będę chwalić , bo szczerze mówiac nie widziałam Twojego domu :) Weszłam do wątku pierwszy raz szukając... rolet. Musze zamówić i nie wiem jaki mechanizm: sznurkowy czy kasetowy. Chodzę wiec od domu do domu, ale nic nie widzę.
http://emoty.blox.pl/resource/th_WelcomeSign.gif jjana miło mi że weszłas
niestety mam tylko zwykle wewn. rolety gotowce z ikei zaciemniające oraz takie nakładane na ramy okna przepuszczające światło...


Natknęłam się na Twój post o kretach. Dla mnie od zeszłego roku to drażliwy temat. Napiszę Ci więc, zebyś dała sobie spokój z samodzielną walką z nimi. Nie dasz rady. Ja walczyłam 3 meisiące. Kupowałam: śmierdzący proszek, karbik, świece, coś co miało się kręcić, pułapki. Zasypywałam koci żwirek i kocią śierść. Dziwne tylko, ze o północy skrzydeł motyla i nóżek pająka nie gotowałam. Wszystko na nic. Wydałam co namniej 300 złotych i codziennie rano wstaławałm i patrzyłam na nowe nory. Raz złapałam kreta na gorącym uczynku, rozkopałam norę, ale dziad uciekł. W akcie desperacji zadzowniłam o faceta - specjalistę. Wcześniej nie dzwoniłam, bo myślałam, ze to kosztuje nie wiadomo ile. Przyjechał z sąsiedniego miasta. Miał tabletki. Chyba po 3 zł od sztuki. Wsadził je do kilkunastu kopców. Zasypał. Od września kreta nie mamy. Zapłaciłam 40 złotych. Teraz widzę kreta u sąsiadów, którzy cale zeszłe lato smiali się z mojej walki. Nie wiem czy podam im numer ;) Krety to największe dziadostwo z jakim walczyłam. Moja dobra rada - wezij fachowca. Pozdrawiam :)
Jak rozgrzebałam te wszystkie kretowiska to nowych póki co nie ma, ale tez nie mam odwagi truć tych zwierzątek, wolałabym by sobie po prostu poszły;)


Hej Vesi- widzę, że jesteś:wiggle:
Ja też nie przepadam za nadmiarem gadżetów w domu- dlatego u mnie skromnie:)
To okrągłe lustro fajne, ale cena chora:bash: Może najprościej zamów takie sobie u szklarza i sama opraw- na pewno jakaś ciekawą ramę dobierzesz, a cena powinna być dużo lepsza.
Miłego dzionka:bye:


Vesi
ja wpadałam na ten sam pomysł co Aga
ale dzisiaj natknęłam sie na takie zegary w drewnianych ramach
174960174961174962174963174964

A co myślisz o takich zegarach?
jakbym wywaliła ten mechanizm w środku wstawiła lustro i załatwione
na pewno wyjdzie taniej
a ramy sa solidne i ładne
cena tez całkiem całkiem
największy zegar będzie miał średnicę ok 55 cm

Aga, Karolka
ja juz też o tym myślałam, gdy zaczęłam szukać takich ozdobnych luster: żeby wywalić mechanizm zegara, lub dać stolarzowi do oprawy, bo chyba takie okrągłe,masywne ramy to tylko u stolarza
ale poczekam na ławę i wtedy do tematu wrócę
Karolka,
te zegary co pokazałaś, ładne są, ale ja czegoś bardziej eleganckiego szukam, taki vintage czy industrial, nie bardzo mi pasuje, bardziej taki jak u siebie wkleiłaś:yes:


174965174974
A takie wyszperałąm wieszaczki
są w 2 rozmiarach i kolorach gałeczek biel i czerń
Te wieszaczki to tez taki vintage, śliczne, u Dropi na jej ceglanej ścianie pięknie by sie prezentował taki, ale nie u mnie, nie che mieszać stylów, wiem że to może fajnie wyglądać, ale ja po prostu nie chcę:no:
ale baaardzo Ci dziękuję że o mnie pamiętasz, jesteś przekochana:hug::hug:


A właśnie, że nie pierwszy raz! :D Tylko, że ja dotychczas bywałam tak po cichu, taki skryty czytacz forumowy jestem ;)
http://emoty.blox.pl/resource/hide.gif To sie nie skrywaj , tylko doradź czasem coś, może wspólnymi siłami, uda sie mi sie jakoś ten mój dom urządzić :rolleyes:


Vesi,
Zasnęłam po kolacji przy stole 175092
A potem bardzo poruszył mnie Twój wpis i teraz nie zasnę...
Czuję, że bardzo na wyrost był Twój komplement, ale to bardzo mobilizuję. Dziękuję :hug:

Ha ha, to tak jak prawie ja :lol2: niemal już śpiąc na biurku napisałam posta u Karoli i potem walnęłam sie na łóżko i zasnęłam:rolleyes:



Vesi Kochana,

Agawi powiedziała mi, że wiesz skąd mogę dorwać takie kinkiety.
Wpadły mi w oko i nie mogę przestać o nich myśleć.

175212

Moja droga,
ja mam masę kinkietów zapisanych na dysku, ale takiego akurat nie:no:
większość wklejona na setnej stronie mojego wątku, ale zaraz jeszcze luknę, co tam mam w folderze"kinkiety":lol2:


No to pięknie- teraz będzie na mnie:lol2:
Vesi, jak dokładnie nie takie to podobne- pamiętam, ze miałaś srylion kandydatów do swojej łazienki:)
Goździk dla Ciebiehttp://forum.vectra-unlimited.pl/images/smilies/biggrin.gif
http://i4.dobramama.pl/e6c42ceb32a5103c3276b8bd630d6d5a/gozdzik.jpg
Dziękuję za goździka:hug:, mam nadzieję że mężuś obdarował Panią takim prawdziwym :D

Fakt, mam tych kinkietów zapisanych srylion :rolleyes::oops:


Poszła jak obiecała i nie wraca :rolleyes:

Vesilko - no nie wszyscy słodzą, a ile razy ja oberwałam ( zasłużenie co prawda, pamiętasz piórka?:cool:)
To zara Ty oberwiesz:)- oddaj w cholerę ten wieszak. Dziadostwo straszne. Przy tym cudownym lustrze i bossskiej ławeczce psuje cały efekt.
I wracaj tu natychmiast:hug:Ja nie powiem ani pół słowa o dzieciach, o ciuchach i innych pier^%$^%$:)
Oo, piórka pamiętam:lol:
:hug::hug:
Wieszak, już czeka na odbiór przez kuriera;)


Vesi, ja u Ciebie w wiatrołapie widzę jakiś delikatny wieszaczek na ścianie :yes:
Cieszyłam sie że kolejna rzecz odhaczona, a tu zonk:bash:
będę przymierzać wizualnie, te naścienne wieszaczki :rolleyes:

vesila
08-03-2013, 23:08
A taki jak u admete? Nie wiem tylko, jaki Aga ma.
Z próbnika to bym wybrała 5008, 5011 lub 5013.

Vesi,
dla mnie 513 jest faworytem.

Drogie Panie,
to będzie taka malusia szafeczka, nie ma co chyba rozwodzić sie za bardzo nad odcieniem granatu
ale wklejam wasze propozycje koloru, dla zobrazowania

RAL5008
http://content.luxology.com/asset/materials/images/77ea36f2c0f13619bac73b2d46b71869.png
http://www.powderbuythepound.com/images/P/ral5008.jpg
RAL5011
http://content.luxology.com/asset/materials/images/b001edb224f698fb64f6f321a2d5c714.png
http://www.powderbuythepound.com/images/P/ral5011.jpg
RAL5013
http://content.luxology.com/asset/materials/images/3100284f006478f5a3437fc2b367d280.png
http://www.powderbuythepound.com/images/P/ral5013.jpg

vesila
08-03-2013, 23:16
Acha,
pod ten 5013 to podpiąć mogę te moje granatowe mugaty:lol:
https://lh3.googleusercontent.com/-CGtP5rfSkJs/UQVjiAxtz5I/AAAAAAAAC34/fEoOJr5pO_4/s512/DSC00903.JPG

tutli_putli
09-03-2013, 10:44
Vesila a ja bym nie robiła szafki w takim mocnym kolorze tylko jednak w bieli (bo można nie trafić w odcień i wyjdzie zgrzyt) . Natomiast zastanowiłabym się czy nie przemalować ścian na ciemno tak jak u adamte. Odpadł by trzeci kolor jakim jest szarość i dodało by to harmonii. Ja granatowej szafki tam nie widzę kompletnie.

Natalia Stanko
09-03-2013, 11:25
kurczę, ja też myślałam o kolorze ścian

jeśli dasz białą szafkę, to nie będzie się rzucała w oczy tak jak granatowa.

granatowa będzie dominować - chodzi Ci o taki efekt? Wg mnie ten kolor na ściany jak najbardziej, a szafka biała:yes:

*Kasia*
09-03-2013, 16:00
Ja rowniez Vesi nie widze u Ciebie niebieskiej/granatowej szafki tylko biala :hug:
Co postanowilas z wieszakiem?

illusjon
09-03-2013, 20:35
Vesi,

Potwierdzam, dla mnie 5013 to faworyt, bo jest najmniejszy zgrzyt z mugatami.

Jednak podobnie jak przedmówczynie nie szłabym w ciemną szafkę. Zostawiłabym tak jak jest z biała szafka - ewentualnie granatowe gałki, albo jak już tak bardzo potrzebujesz więcej granatu to ścianę bym przemalowała.

Drop_Inn
09-03-2013, 20:48
Vesi, dobry pomysł ma Tutli z przemalowaniem ścian. Mimo, że kocham biel na ścianach, to mugaty akurat wolę w towarzystwie czegoś ciemniejszego. Niekoniecznie musi to być granat, może coś zupełnie innego?

illusjon
10-03-2013, 16:02
Vesi,

Jeszcze mi przyszło do głowy coś takiego:

175654

vesila
10-03-2013, 18:19
Dziękuje Wam wszystkim za rady i sugestie :hug::hug::hug:
przypomnę tylko, że jeszcze nie tak dawno, sugerowano mi tutaj, żebym tą szafeczkę zrobiła właśnie taką niebieską jak na inspiracji (http://media-cache-ec3.pinterest.com/550x/42/ab/a1/42aba12d2e998597d2cdebb2c75e2b91.jpg), absolutnie nie w kolorze granatowych mugatów...:rolleyes:

Wczoraj i dziś w wolnym czasie malowałam toaletę i szafkę :lol2: w Paint:p

Oto efekty:

175689 175690 175691

175692 175693

no i? no iii???? ładnie maluję?:lol2:

Natalia Stanko
10-03-2013, 19:20
ten 5011 ładnie wychodzi i na szafce i na ścianie, na ścianę jeszcze 5013:rolleyes:


vesi -nie postarałaś się, czemu ta biała szafka tak kontrastuje z szarą umywalką? SPECJALNIE TAK ZROBIŁAŚ?:)

vesila
10-03-2013, 19:51
vesi -nie postarałaś się, czemu ta biała szafka tak kontrastuje z szarą umywalką? SPECJALNIE TAK ZROBIŁAŚ?:)
:P
nie specjalnie:lol2: ta szafka nie jest tak naprawdę biała, trochę ja poszarzałym

no dobra zrobiłam szarą(białą) szafkę z granatową ścianą :lol2:
175706

tutli_putli
10-03-2013, 21:26
Kochana z malowania stawiam 6 i zapisuje się na lekcję. :) Granatowa ściana w tej łazience zmienia całkowicie jej oblicze i obowiązkowo taki kolor na ścianie powinien się tam znaleźć.:yes: O tej szafce, że miała być niebieska to nie doczytałam ale podtrzymuje swoje zdanie w 200% że tylko biała. Ciemna plama szafki (w jakim by nie była odcieniu) będzie swoim ciężarem skupiać wzrok i uwagę tylko na sobie i przytłoczy pomieszczenie niepotrzebnie.

narendil
10-03-2013, 21:30
vesi, cały czas myślałam, że ściany malujesz :oops:
Chyba muszę wolniej i uważniej czytać.

I patrząc na Twoje malowanki (:wiggle:) uważam, że szafka biała a ściany granatowe w RAL5011.

illusjon
10-03-2013, 21:35
Ha na wizualkach 5011 lepiej wygląda niż na próbkach.

Ale szafkę przy niebieskich ścianach pozostawiłabym białą, tzn. w kolorze umywalki.... :lol2::rotfl::lol2:

agawi74
11-03-2013, 00:40
Hej Vesi:)

ja głosuję za granatowymi ścianami- szafkę zostawiłabym białą;)
Jeżeli mam wybierać odcień tego granatu na ścianę, stanowczo nr RAL5011. Nie dobieraj go do koloru mugatów (5013):no: -jest jak dla mnie za bardzo chabrowy.
buziaki:bye:

narendil
11-03-2013, 06:10
(5013)-jest jak dla mnie za bardzo chabrowy.
O, to tego słowa mi wczoraj brakowało ;)
Aga, gdzie byłaś, jak ja pisałam?

Dzień dobry :)

nihiru
11-03-2013, 07:10
Ja się wyłamię - mnie się biała szafka nie podoba:no:

szafka - 5013
ściany - 5011 albo białe

illusjon
11-03-2013, 10:21
Vesi,

Trzymam kciuki za trafny wybór.
Chyba najbardziej właściwy podejmiesz sama, bo żadne wizualki i oglądanie na ekranie nie pokażą dokładnie gry światła dziennego i sztucznego.

Z tych wizek co wrzuciłaś mnie się wydaje, że najlepiej będzie dać:

jeżeli zdecydujesz się na granatową szafkę - 5013
jeżeli zdecydujesz się na granatowe ściany - 5011

Jeżeli zdecydujesz się i na granatową szafkę i ściany nie mieszaj kolorów, wybierz jeden.
W tej opcji chyba 5011, bo lepiej wygląda na większej powierzchni.

Miłego dnia.

illusjon
13-03-2013, 08:21
Vesi,

Gdzie jesteś? Jak tam Twoje wybory.
Postanowiłaś coś w sprawie łazienki?

Pozdrawiam serdecznie :hug:

vesila
13-03-2013, 15:52
Hello
wpadłam na chwilkę,
nie ma mnie bo: młody chory, luby przyjechał, papiery firmowe ogarniam i wszystko na kupę:rolleyes:

szafka będzie granatowa jak mugaty. chyba.............

bye :bye:

*Kasia*
13-03-2013, 19:48
Vesi widze ze podjelas decyzje wiec czekam na gotowa szafke :popcorn: szybkiego powrotu do zdrowka Synkowi zycze :hug:

illusjon
14-03-2013, 12:16
Hej Vesi,

Jakoś nie możemy na siebie trafić. Ja jak coś tam nie zapodam w dzień to wieczorem raczej marne szanse.

Ograniczyłam "bywanie" na FM, bo wtedy nie wyrabiam z pracą w domu i zupełnie tracę kontakt z K.

Trzymam jednak kciuki za Twoje decyzje łazienkowe i bardzo cierpliwie będę czekała na relację z dokonań.

Pozdrawiam serdecznie. :hug:

illusjon
17-03-2013, 12:44
Vesi,

Co u Ciebie? Jaka decyzja w sprawie ściany? Bo, że szafka w kolorze 5013 to wiem.
Odezwij się.
Miłej niedzieli.

karolek59
17-03-2013, 13:20
heyka Vesi

zdrówka dla młodego mój starszak też od kilku dni walczy z mega katarem
ciekawa jestem twojej ostatecznej decyzji w sprawie szafki

na wizka całkiem fajnie wygląda ta w kolorze mugatów
na pewno bardziej niż biała odcinająca sie od umywalki;)

agawi74
19-03-2013, 23:44
Hej vesi, co słychać?:wiggle:
Jak tam choróbska- wykaraskaliście się? mam nadzieję, że Ty się nie raziłaś?
I jaka jest ostateczna decyzja w sprawie szafki?:popcorn:
Też masz taką piękną wiosnę za oknem w tym roku?:bash:

vesila
20-03-2013, 11:23
Hej Kobietki
młody wyzdrowiał, to rozchorowała sie młoda, luby pojechał do be tyż przeziębiony, ja sie trzymam dzielnie, ale ta niekończąca sie zima doprowadza mnie do depresji :roll: nic mi sie nie chce, tylko spać i spać, masakra:bash:
na forum zaglądam cichaczem, bo pisać też sie mi nie chce:oops: wybaczcie...

z tą szafką do łazienki to juz sama nie wiem, raz myślę tak, za chwile inaczej, ten granat na ścianach u adme i nihiru kusi mnie bardzo, więc pewnie pomaluję, tylko nie wiem kiedy... póki co stolarz zabrał jedna płytkę granatową i pod ten kolor ma pomalować, ale też ostatnio pomyślałam, ze skoro szafka będzie drewniana, to może lepiej zrobić ja w kolorze orzecha:confused:
sama już nie wiem.....http://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/d075.gif

illusjon
20-03-2013, 18:55
Vesi,

Każdy może Ci radzić, tak jak jemu się wydaje, że Tobie będzie się podobało... ;)
A tak naprawdę my możemy Ci wrzucać inspiracje, ale Ty sama musisz to poczuć.
Jeżeli masz dosyć zimy, masz depresję, nic Ci się nie chce, a jak już zachce to sama nie wiesz czego to odpuść tę szafkę i ściany.
Zrób coś dla siebie. Jeśli lubisz, to wystrój dom na święta, daj głowie odpocząć. :yes:
Rozwiązanie samo przyjdzie :)
Krzepiące uściski przesyłam :hug:

PS

Wrzucę u siebie dzisiejsze fotki, ale strasznej jakości, bo Panowie kandelabr zabrali i nie miałam światła. ;)

Jeżeli znowu urządzisz mi 177856 to będę strasznie :cry: i strzelę 177859

illusjon
21-03-2013, 21:56
Vesi,

Przyszłam powiedzieć, że zaglądam do Ciebie nawet jak Ty gdzieś schowana jesteś.
Pozdrawiam :hug:

agawi74
21-03-2013, 23:04
Vesi,

Przyszłam powiedzieć, że zaglądam do Ciebie nawet jak Ty gdzieś schowana jesteś.

I ja, i ja! http://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/waving/smileys-waving-606884.gifhttp://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/waving/smileys-waving-606884.gif Zdrowiejcie sobie vesi:hug: Trzymam kciuki za ostateczne decyzje łazienkowe:wiggle:
Też mam podły nastrój przez ta pogodęhttp://www.sherv.net/cm/emo/sad/depressed.gif

Drop_Inn
22-03-2013, 08:35
Vesi, wracaj, brakuje nam tu Ciebie :hug:

Jeśli chodzi Ci po głowie przemalowanie ścian na navy, to szafka w drewnianym kolorze jest bardzo dobrym pomysłem - powinna fajnie ocieplić wnętrze. Dla mnie granat na ścianach i na szafce to za dużo :rolleyes:

nihiru
22-03-2013, 09:11
Mnie też się podoba pomysł z drewnianą szafką:yes:

vesila
22-03-2013, 11:14
Kobietki koffane,
wpadłam teraz na chwilunie oznajmić że dotarła moja lampa do kuchni z ww(westwing)
jest pikna, ogromna, może nawet za duża do mojej mini kuchni, ale nie oddam jej za nic
lece gotować zupke, bo od rana popitalam jak nakręcona

śniegu doprało aż mi sie na płacz zebrało jak rano zobaczyłam, to koszmar jakiś, chyba biegun północny przesunął sie z deka nad Polskęhttp://www.cosgan.de/images/midi/boese/a050.gif

wpadnę wieczorkiem:bye:

illusjon
22-03-2013, 11:38
Vesi,

Musisz wpaść na dłużej, opowiedzieć co u Ciebie i fotki wrzucić koniecznie. :rolleyes:

:popcorn:

narendil
22-03-2013, 12:38
Kobietki koffane,
wpadłam teraz na chwilunie oznajmić że dotarła moja lampa do kuchni z ww(westwing)
jest pikna, ogromna, może nawet za duża do mojej mini kuchni, ale nie oddam jej za nic


vesi, jaka miła wiadomość!
W końcu przysłali coś, co jest w porządku i zachwyca jak należy!

vesila
22-03-2013, 18:05
Aguś, Ilutku, Narendil, Tutli, Kasiu, Dropi, Nihiru, Karolka, i wszystkim pozostałym
Dziękuje pięknie za rady, uściski, za to że wpadacie tutaj i komentujecie :hug::hug::hug:
dopadła mnie niemoc przez tą pogodę, nienawidzę zimy :cry::cry::cry:
na dodatek, ostatnio luby jak odśnieżał to złamał kij przy łopacie, czy jak to się zwie i dziś rano jak zobaczyłam znowu wszędzie gruba warstwę śniegu:cry:... no masakra jakaś:bash: trza było tym kikutem odśnieżyć podjazd; klęłam w myślach na lubego i mało zawału nie dostałam, tak sie wystraszyłam, gdy nagle przywitała mnie sąsiadka, bo nie widziałam i nie słyszałam kiedy podeszła:rolleyes:

Szafka do wc-ecika będzie jednak biała :rotfl: decyzja ostateczna, myślałam nad wybarwieniem drewna, ale ciemne też bardzo by sie odcinało.
pomaluje ściany na granatowo, znalazłam nawet fajny program w necie gdzie można pokolorować sobie pokój KLIK (http://mycolortopia.com/), tylko paletę kolorów maja ograniczoną;) ale uwzględnia wszelkie cienie na ścianie.

A teraz moja lampa do kuchni :lol:
171226

tak wygląda u kogoś (http://m.onet.pl/styl-zycia/wnetrza,s0h2s)
http://ocdn.eu/images/pulscms/MmM7MDMsMjA4LDAsMCwx/923109db79f5a0feec96753dde086f2d.jpg

ja mam niżej sufit, więc zawiesie trochę ukróciłam, ale nie niszcząc żadnych elementów, trochę rozkręcania i przekładania elementów i jest oki, łatwo wrócić do oryginału
https://lh6.googleusercontent.com/-tNbRZqjxT48/UUyPP-iq6pI/AAAAAAAADGE/x0xUgc1Y7ew/s912/IMG_20130322_143856.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-mzAQLzxosC4/UUyPQlY2ayI/AAAAAAAADGI/pPalxx5VvG0/s912/IMG_20130322_144058.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-ZKycG1Q1FqE/UUyPX4pZYfI/AAAAAAAADGU/J5B0ELNljGM/s720/IMG_20130322_144344.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-T9cpbyAOk9E/UUyPYuRfnTI/AAAAAAAADGY/mKYoSPztYWs/s720/IMG_20130322_144402.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-UZf-7mPzjVQ/UUyPKuJr54I/AAAAAAAADF4/dEhBMsBd030/s720/IMG_20130322_144233.jpg

Ilutek, fotki robione komórką :P:P

no i jak widać, kabelek sobie - a lampa sobie, dzieli je chyba niecały metr :bash: juz widze mine lubego, jak sie dowie że trzeba kuć w suficie :mad::evil::roll::(

Drop_Inn
22-03-2013, 18:16
Vesilko, masz przepiękną lampę! Ogromnie mi się podoba :o

karolek59
22-03-2013, 18:19
:jawdrop::jawdrop:
Najpiękniejsza lampa jaka widziałam

zakup bardzo udany :wiggle::wiggle:

tutli_putli
22-03-2013, 19:17
Vesi lampa jest obłędna i będzie mega super dodatkiem do Twojej kuchni :lol2:
...i ogromnie się cieszę, że jednak zdecydowałaś się na białą szafkę do łazienki :wiggle:

ivy17
22-03-2013, 19:30
Lampa prześliczna :rolleyes: bardzo porządnie i masywnie wygląda. Po Twoim wieszaku z West i kilku innych przedmiotach o ktorych opinię czytałam miałam obawy czy będzię jak na zdjęciu..ale myśle, że odbiór jeszcze pozytywniejszy niż myślałam ....szkoda tylko, zż trzeba kuć :bash:

narendil
22-03-2013, 19:48
Ło matko!
Jaka ta lampa piękna :jawdrop:
vesi, nic a nic nie jest za duża! Pasuje idealnie!

Fala granatowym ścianom :wave:

Ja też na rezerwach energetycznych jadę.
Gdzie, do diaska (grzeczna i kulturalna jestem, więc nic więcej nie napiszę) jest słońce i wiosna?
:bash:

vesila
22-03-2013, 19:59
Vesilko, masz przepiękną lampę! Ogromnie mi się podoba :o
http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c043.gif

:jawdrop::jawdrop:
Najpiękniejsza lampa jaka widziałam
zakup bardzo udany :wiggle::wiggle:
http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c043.gif

Vesi lampa jest obłędna i będzie mega super dodatkiem do Twojej kuchni :lol2:
...i ogromnie się cieszę, że jednak zdecydowałaś się na białą szafkę do łazienki :wiggle:
http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c043.gif
no niepotrzebnie kombinowałam z tą szafką:rolleyes:

Lampa prześliczna :rolleyes: bardzo porządnie i masywnie wygląda. Po Twoim wieszaku z West i kilku innych przedmiotach o ktorych opinię czytałam miałam obawy czy będzię jak na zdjęciu..ale myśle, że odbiór jeszcze pozytywniejszy niż myślałam ....szkoda tylko, zż trzeba kuć :bash:
http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c043.gif
a wieszak z west nadal stoi w pudle i czeka na kuriera, jednak ze zwrotami to nie takie proste u nich:mad:
pisałam, dzwoniłam i lipa....

Dziękuję WAM za komplementa dla lampy, jestem nią zachwycona, ale nadal mam wyrzuty sumienia że kupę kasy za nią zapłaciłam, chyba lubemu podam połowę ceny, bo sknerus na zawał padnie, albo mnie udusi :rolleyes:

vesila
22-03-2013, 20:04
Ło matko!
Jaka ta lampa piękna :jawdrop:
vesi, nic a nic nie jest za duża! Pasuje idealnie!
Fala granatowym ścianom :wave:
Ja też na rezerwach energetycznych jadę.
Gdzie, do diaska (grzeczna i kulturalna jestem, więc nic więcej nie napiszę) jest słońce i wiosna?
:bash:


http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c043.gif:hug:
Aniu,
to dopiero mój trzeci zakup oświetleniowy, a mieszkamy już 8m-cy :lol2: w tym tempie może za pięć lat uda mi sie zastąpić wszystkie żarówy lampami;)

narendil
22-03-2013, 20:13
http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c043.gif:hug:
Aniu,
to dopiero mój trzeci zakup oświetleniowy, a mieszkamy już 8m-cy :lol2: w tym tempie może za pięć lat uda mi sie zastąpić wszystkie żarówy lampami;)
Nie wiem, vesi, jak Ty, ale u mnie zakup prawie wszystkich lamp równał się przeprowadzce :lol2:

vesila
22-03-2013, 20:25
Nie wiem, vesi, jak Ty, ale u mnie zakup prawie wszystkich lamp równał się przeprowadzce :lol2:

cosik ni kumam, czyli najpierw miały być lampeczki i dopiero przeprowadzka? ha! chciałabyś :p:lol2:
nie ma tak dobrze :no:

ida2
22-03-2013, 20:29
Vesila ale CUDNA lampa!!! :jawdrop::jawdrop::jawdrop:

narendil
22-03-2013, 20:34
cosik ni kumam, czyli najpierw miały być lampeczki i dopiero przeprowadzka? ha! chciałabyś :p:lol2:
nie ma tak dobrze :no:
No nie, przeca to oczywiste.
Skompletowałam oświetlenie (poza jedną lampą, w sypialni) i uznałam, że nic więcej się nie da zrobić, nie podoba mi się i czas na zmiany :rotfl:

vesila
22-03-2013, 23:05
Vesila ale CUDNA lampa!!! :jawdrop::jawdrop::jawdrop:
:welcome: Ida
ciesze sie że lampa sie podoba http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c043.gif



No nie, przeca to oczywiste.
Skompletowałam oświetlenie (poza jedną lampą, w sypialni) i uznałam, że nic więcej się nie da zrobić, nie podoba mi się i czas na zmiany :rotfl:
Aniu,
ja juz nic nie kumam,
to masz juz wszystkie lampy czy nie masz, czy masz i chcesz wymienić:confused:

narendil
23-03-2013, 06:37
Aj-waj :o
Aż tak pokręcona jestem?

vesi, decyzja o kupnie nowego mieszkania zapadła w momencie, kiedy po 3,5 roku od zamieszkania skompletowałam wszystkie lampy w poprzednim.
Straszę mojego męża, że to taki wyznacznik, kiedy się przeprowadzamy ;)

illusjon
24-03-2013, 17:32
Vesi,

Nie wiem czym bardziej się zachwycać...

Może zacznę od początku:

Lampa p-r-z-e-ś-l-i-c-z-n-a!!! :jawdrop:
Czuję, że tytuł Jaśnie Oświeconej powinien trafić teraz w Twoje ręce.
Cudo absolutne kupiłaś. :jawdrop:
Wygląda na Twoich zdjęciach dużo lepiej niż w katalogu :jawdrop:

Tym sposobem przechodzę do kwestii zdjęć.
Absolutnie profesjonalne. Jaka ostrość, balans bieli i gra kontrastów.
Profeska proszę Pani!

No i kuchnia!
Jaka sterylna,
Trzymasz służbę?
2 Franczeski pracują u ciebie na zmianę?
A może jaszcze Maria Tereza?

Szacun :rolleyes:

vesila
24-03-2013, 18:03
Aj-waj :o
Aż tak pokręcona jestem?

vesi, decyzja o kupnie nowego mieszkania zapadła w momencie, kiedy po 3,5 roku od zamieszkania skompletowałam wszystkie lampy w poprzednim.
Straszę mojego męża, że to taki wyznacznik, kiedy się przeprowadzamy ;)
eehmm..
chyba ja taka nie bardzo kumatahttp://emoty.blox.pl/resource/oups.gif


Vesi,
Lampa p-r-z-e-ś-l-i-c-z-n-a!!! :jawdrop:
Czuję, że tytuł Jaśnie Oświeconej powinien trafić teraz w Twoje ręce.
Cudo absolutne kupiłaś. :jawdrop:
Wygląda na Twoich zdjęciach dużo lepiej niż w katalogu :jawdrop:
http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c043.gif


Tym sposobem przechodzę do kwestii zdjęć.
Absolutnie profesjonalne. Jaka ostrość, balans bieli i gra kontrastów.
Profeska proszę Pani!
tia, teraz sie bedzie naigrawać ze mnie:p
ale fakt, luby na siłę mi wcisnął wypasioną komórę dotykową, której nie znoszę za to że jest dotykowa, ale aparat ma akurat bardzo dobry w sobie:yes: jednak do profeski daaaleko ;)

No i kuchnia!
Jaka sterylna,
Trzymasz służbę?
2 Franczeski pracują u ciebie na zmianę?
A może jaszcze Maria Tereza?
Szacun :rolleyes:
Ha ha ha
dokładnie tak określił moją kuchnie znajomy, który jest chirurgiem, powiedział że mam: sterylnie, szpitalnie, ale dodał: w dobrym znaczeniu - chyba nie chciał mnie urazić;) tylko że wtedy, jak i do tych zdjęć posprzątałam, bardzo rzadko udaje sie mi utrzymać taki ład na blacie:rolleyes:
No i jedna franczeska - to moja prawa ręką, druga franczeska - to lewa ręka:lol2: przez to moje dłonie wyglądają jak u 80-latki:(

vesila
24-03-2013, 18:32
Na all właśnie kupiłam za grosze kolejne lampki:

tą planuje przed wejściem do domu
http://img04.allegroimg.pl/photos/oryginal/31/02/69/65/3102696585

a tą to jeszcze nie wiem gdzie, ale taka tania była, że żal było nie kupić;)
http://img04.allegroimg.pl/photos/oryginal/31/02/61/74/3102617404

obie od jednego sprzedawcy

illusjon
24-03-2013, 18:35
To teraz będziesz Najjaśniej Oświeconą :lol2:

A lampki fajne.

Ta dryga jest interesująca. Jestem ciekawa jak ja wykorzystasz.

vesila
24-03-2013, 18:52
o nie Ilu:no:, u mnie w domu oświetlenia jest właśnie mało, ale i tak mam problem z wyborem:rolleyes:, tytuł tobie sie należy jak najbardziej:yes:

Ta druga opisana była jako miedziana, nie wiem czym jest pokryta, ale jak to pokrycie będzie niezbyt dobrej jakości i lampka jest faktycznie miedziana, to dam ją do chromowania, o ile uda sie powyciągać wnętrzności;)

mrówka75
25-03-2013, 09:08
Ostatnio zachwycałam się nową lampa w MG Magdy ale ta twoja to jest absolutnie cudna:jawdrop: czy możesz mi na priv napisać ile kosztowała:)

vesila
25-03-2013, 10:28
Ostatnio zachwycałam się nową lampa w MG Magdy ale ta twoja to jest absolutnie cudna:jawdrop: czy możesz mi na priv napisać ile kosztowała:)

Hej Mrówka
zaraz poleci priv :)

agawi74
25-03-2013, 18:03
Vesi,

lampa jest absolutnie CUDNA:jawdrop::jawdrop: i pasuje jak ulał do Twojej ślicznej kuchni:wiggle:
To był strzał w dziesiątkę:rolleyes:

Fajnie, ze decyzja, co do szafki podjęta- pięknie będzie się komponować z ciemną ścianą:rolleyes:
Buziaki :)

vesila
26-03-2013, 14:11
Ach, dzięki Aguś :hug:
bardzo sie ciesze że lampa pasuje:)


Zaraz po tym jak juz ją przymierzyliśmy w kuchni, od razu stwierdziłam, że plafony które kiedyś wypatrzyłam do holu, super zgrają z tą lampa. Siadam do kompa by je kupić i co? ZONK! Nie ma ich :eek::bash::cry::cry::cry:
napisałam do producenta, czy może jeszcze jakieś mają, odpisali,że wyprzedane wszystkie i juz nie będzie więcej :cry::cry::cry::cry:
jestem cholernie zła na siebiehttp://www.cosgan.de/images/midi/boese/k025.gif, bo jeszcze parę m-cy temu były w dwóch sklepach..

Mam prośbę do Was....
ktokolwiek trafi na takie plafony, lub bardzo podobne kształtem kloszy o śr max 20cm,
prosim bardzo o infohttp://smileys.smileycentral.com/cat/23/23_132_6.gif

179299

illusjon
26-03-2013, 14:36
Ach, dzięki Aguś :hug:
bardzo sie ciesze że lampa pasuje:)


Zaraz po tym jak juz ją przymierzyliśmy w kuchni, od razu stwierdziłam, że plafony które kiedyś wypatrzyłam do holu, super zgrają z tą lampa. Siadam do kompa by je kupić i co? ZONK! Nie ma ich :eek::bash::cry::cry::cry:
napisałam do producenta, czy może jeszcze jakieś mają, odpisali,że wyprzedane wszystkie i juz nie będzie więcej :cry::cry::cry::cry:
jestem cholernie zła na siebiehttp://www.cosgan.de/images/midi/boese/k025.gif, bo jeszcze parę m-cy temu były w dwóch sklepach..

Mam prośbę do Was....
ktokolwiek trafi na takie plafony, lub bardzo podobne kształtem kloszy o śr max 20cm,
prosim bardzo o infohttp://smileys.smileycentral.com/cat/23/23_132_6.gif

179299

Jejku, Vesi jakie piękne te plafony ... :jawdrop:

Cudo.

vesila
26-03-2013, 14:51
Cóż z tego Ilutku, jak już niedostępne http://www.cosgan.de/images/midi/traurig/d015.gif

Drop_Inn
26-03-2013, 14:51
Oj, znam ten ból kiedy się wreszcie decydujesz, a upatrzonego towaru niet.

Na szczęście moje doświadczenie mówi, że to ostatecznie okazuje się mieć dobre skutki w postaci jeszcze fajniejszych rzeczy :)

agawi74
26-03-2013, 16:14
Vesi co za pech:jawdrop::bash: Szkoda, bo plafonik pięknyhttp://www.mondeoklubpolska.pl/images/smilies/wall.gifhttp://www.mondeoklubpolska.pl/images/smilies/wall.gif
Może zapytaj producenta o listę sklepów z nim współpracujących- może się gdzieś jeszcze kilka uchowało?:rolleyes:
Trzymam kciuki:hug:

illusjon
26-03-2013, 16:20
Vesi,

Nie płacz. 179323

karolek59
26-03-2013, 16:27
ojoj
no szkoda :bash:
ale to może oznaczać tylko jedno znajdziesz piękniejsze
:hug:

Drop_Inn
26-03-2013, 16:31
Kompletnie inna niż zakładałaś, ale może Ci się spodoba:

http://www.archiwumlamp.pl/images/uploads/lampy_przed_i_po_renowacji_175.jpg

vesila
26-03-2013, 18:23
Oj, znam ten ból kiedy się wreszcie decydujesz, a upatrzonego towaru niet.
Na szczęście moje doświadczenie mówi, że to ostatecznie okazuje się mieć dobre skutki w postaci jeszcze fajniejszych rzeczy :)
Durna jestem,że ich nie kupiłam, bo ja pierwszy raz zachorowałam na takie gdy były na west i przegapiłam zakup, znalazłam je potem w Danii, ale kto mi kurna lamy z ściągnie, niby nie za oceanem, ale jednak niedostępne:bash:
później trafiłam na te plafony i zamiast pieronem je kupować to czekałam, no i mam za swoje...


Vesi co za pech:jawdrop::bash: Szkoda, bo plafonik pięknyhttp://www.mondeoklubpolska.pl/images/smilies/wall.gifhttp://www.mondeoklubpolska.pl/images/smilies/wall.gif
Może zapytaj producenta o listę sklepów z nim współpracujących- może się gdzieś jeszcze kilka uchowało?:rolleyes:
Trzymam kciuki:hug:
Masz rację spróbuję jeszcze jednego maila napisać, w końcu to nic nie boli;) ale to kolekcja z 2009r (http://www.2bm.pl/files/1892070395/file/katalog_2bm_2009.pdf). była, szkoda że ją wycofali bo pomimo że nowoczesna to jednak ładna


Vesi,
Nie płacz. 179323
:hug:


ojoj
no szkoda :bash:
ale to może oznaczać tylko jedno znajdziesz piękniejsze
:hug:
i droższe o tysiaka :rolleyes: to na pewno znajdę :lol2:


Kompletnie inna niż zakładałaś, ale może Ci się spodoba:
http://www.archiwumlamp.pl/images/uploads/lampy_przed_i_po_renowacji_175.jpg

Śliczny zwis Dropi, serio, ale nie pasuje ani do lampy kuchennej, ani do sieny w salonie, a ja bardzo chce by mi te lampy w holu pasowały do czegoś, no ten plafon byłby po prostu idealny, szukam dalej :(

Natalia Stanko
26-03-2013, 18:41
Vesi - lampa bosssska:)
a z MG ta po prawej nie pasowała by?
http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-frc1/r270/382349_548904458475987_1265484063_n.jpg

vesila
26-03-2013, 19:34
Nati
za malutki ten kinkiecik z MG:)

illusjon
27-03-2013, 13:12
Vesi,

Wiem, że nie tak piękna jak Twoja i za Wielką Wodą, ale jak się spodoba, to może masz kogoś, kto Ci kupi i wyśle.

Titan 1 Polished Aluminium Pendant FP005 (http://www.lights4living.com/fp005-titan-1-polished-aluminium-pendant/p12565)

179512

illusjon
27-03-2013, 13:16
I jeszcze taka:

Ripple Modern Aluminium Pendant FP322 (http://www.lights4living.com/fp033-titan-3-polished-aluminium-pendant/p12567)

179513

I jeszcze więcej tego typu lamp TUTAJ (http://www.lights4living.com/ceiling-lights/c34?p=54)

illusjon
27-03-2013, 14:58
Vesi i jeszcze taką :P

David Hunt Lighting Baby Station Lamp in Polished Chrome Finish (KLIK (http://www.castlegatelights.co.uk/lighting-type-c16/david-hunt-lighting-baby-station-lamp-in-polished-chrome-finish-p11436))
179533

Ta jest z UK (GB/UE) :rolleyes:

vesila
27-03-2013, 15:15
Dzięki piękne Ilu za lampeczki,
pierwsza w satynie to odpada, ale kształt ma idealny:)
druga ciut za bardzo wydłużony ma ten klosz
trzecia piękna:wiggle:, ale cena juz nie piękna:(

odnośnie tego plafonu idealnego do mojego holu:cool:
179534
dostałam odp. z 2bm, że nie wiedza czy ktoś jeszcze ma w ofercie te plafony, brali bezpośrednio od producena, czyli 2bm było tylko zleceniodawcą, produkcja podobno była nieopłacalna i żeby wznowić produkcje trzeba by 1000szt zamówić;) aż tyle to ja nie potrzebuje:rolleyes:

agawi74
27-03-2013, 15:49
dostałam odp. z 2bm, że nie wiedza czy ktoś jeszcze ma w ofercie te plafony, brali bezpośrednio od producena, czyli 2bm było tylko zleceniodawcą,

Ha, czyli 2 bm nie jest producentem- tak myślałam. Pytanie kto nim jest?:eek: Trza by się jakoś dowiedzieć i ich zapytać o swoich dystrybutorów:rolleyes:

illusjon
27-03-2013, 15:51
Vesi,

Jeszcze taka:

David Hunt Lighting Euston Metal Pendant with Red Cord (KLIK) (http://www.castlegatelights.co.uk/lighting-type-c16/david-hunt-lighting-euston-metal-pendant-with-red-cord-p12389)
179543

vesila
27-03-2013, 18:08
Ha, czyli 2 bm nie jest producentem- tak myślałam. Pytanie kto nim jest?:eek: Trza by się jakoś dowiedzieć i ich zapytać o swoich dystrybutorów:rolleyes:

nie chciała mi pani z 2bm zdradzić producenta, ale to było do przewidzenia, trudno...... odpuszczam na jakiś czas te lampy, muszę zając sie wyborem ogrodzenia:rolleyes: may działkę nieogrodzoną, psy i koty latają i wiadomo co :evil: wymusiłam niemal łzami na lubym to ogrodzenie, ale mam sama to załatwić...
tak więc lampki potem, ale będe mieć je cały czas na uwadze:)

vesila
27-03-2013, 18:10
Vesi,

Jeszcze taka:

David Hunt Lighting Euston Metal Pendant with Red Cord (KLIK) (http://www.castlegatelights.co.uk/lighting-type-c16/david-hunt-lighting-euston-metal-pendant-with-red-cord-p12389)
179543

Ilu, dzięki, ta byłaby idealna, tylko wielkość :eek: średnica 37 cm, to zdecydowanie za dużo, wręcz kolosy do mojego holu:rolleyes:

vesila
27-03-2013, 23:30
Eh, co tam lampy, bądź ogrodzie, utknęłam w sklepie za wielką wodą:rolleyes: http://www.overstock.com/wysyłają do PL, ceny podane w pln, nic tylko kupować:lol:

illusjon
28-03-2013, 07:54
Vesi,

Paskudo 179655, też znam ten sklep. ;)
Leczyłam się z niego tygodniami, a Ty mi go teraz przed świętami przypomniałaś? :mad:
Niedobre stworzenie :no::P

narendil
28-03-2013, 20:44
vesi, a idź że Ty z tym sklepem.
Wiesz ile jak tam czasu straciłam?

vesila
28-03-2013, 21:10
oj tam:-P
jak już tak obeznane z tym sklepem jesteście, to jak to jest z zakupami tam? bossszzz jakie bajera dywany tam mają:rolleyes: i stoliki...
jakieś cło do tego trzeba doliczać? jakie koszty wysyłki??
kupował ktoś tam już coś???

aaa i jeszcze jedno, jak to jest z lamami z usa? tam inne napięcie mają i u nas podobno trzeba jakieś dodatkowe zmieniacze napięcia montować, prawda to??:confused:

illusjon
28-03-2013, 21:42
Vesi,

Nie wiem jak się tam zamawia i jakie są napięcia, ale ja mogę stale i stale i stale lampy tam oglądać nie myśląc o napięciu, śliniąc się do ekranu i pożądać co drugą... 179855

vesila
28-03-2013, 22:28
no widzisz Ilu,
ja właśnie ślinie się teraz do tych:
http://media.bellacor.com.edgesuite.net/images/500/703804-17-14.jpg187$
http://media.bellacor.com.edgesuite.net/images/500/703803-14-14.jpg141$
http://media.bellacor.com.edgesuite.net/images/500/703802-10-14.jpg106$
http://media.bellacor.com.edgesuite.net/images/500/8607-730-1-109.jpg130$
http://media.bellacor.com.edgesuite.net/images/500/1234432PN.jpg178$
wszystkie z http://www.bellacor.com/
i wszystkie sa na 110-120 Volt:roll:

karolek59
28-03-2013, 22:37
cudne te lampeczki
aż sie boje zajrzeć do katalogu

illusjon
28-03-2013, 22:42
Lol :jawdrop:

Ta pierwsza jaka ładna :jawdrop:

Oszaleję, przez te lampy 179860

agawi74
28-03-2013, 22:50
Oj kusisz, kusisz vesi, a kyszhttp://www.mondeoklubpolska.pl/images/smilies/lol5.gif
Oczywiście, że w USA jest inne napięcie- zapytaj Beauty- ona niedawno ścigała latarenki i pisała, ze dają bardzo słabe światło...
No i pamiętaj, ze istnieje ryzyko, ze doliczą Ci cło na granicy i zamówienie nie będzie się opłacało. to samo z gwarancją- praktycznie nie istnieje, bo nie opłaca się wysyłać do naprawy. przemyśl, czy gra warta świeczki dla jednej lampy.

illusjon
28-03-2013, 23:37
Pewnie dobry elektryk będzie umiał przerobić napięcie w lampie, o ile jest tak zrobiona, że się da.
Bez zobaczenia zawsze jest ryzyko. ;)

agawi74
28-03-2013, 23:43
Sylwuś, najlepszego:hug: http://www.netanimations.net/Moving-animated-Easter-eggs.gif

http://images44.fotosik.pl/647/47f4f14bdeeacf6amed.jpg (http://www.fotosik.pl)

vesila
29-03-2013, 08:44
Pada śnieg, pada śnieg, dzwonią dzwonki sań...


taką mamy pogodę, znowu bielutko, puchato, aż miło :x

Aga
dziękuję za śliczną kolorową karteczkę :hug:

Z tymi lampami z usa, to tak się właśnie zastanawiam, czy warto, cenowo na pewno warto, u nas nie dostanie takich pięknych, w takiej cenie, mam elektryka-szwagra to go podpytam jak z tym napięciem. Ja potrzebuje dwóch takich zwisów do holu, pod tym jak wyprzedano te moje upatrzone plafony, nic innego mi sie nie podoba, a jak podoba to cenowo nie dla mnie;)

Idę śnieg odgarniać :bash:

Amtla
29-03-2013, 14:10
Zaśpiewajmy dziś Alleluja, Alleluja!
Dzisiaj mamy Wielkanoc,
dzień Zmartwychwstania, dzień cudów,
Bogu oddajmy należytą chwałę.
Jest to nasz Zbawiciel, tego świata Odkupiciel.
Udanych Świąt Wielkanocnych,
bez zmartwień, bez trosk.

http://www.malanowicz.eu/mm/pasje/silesiana/Wielkanoc/kroszonki.jpg

admete
29-03-2013, 15:28
Vesi sto lat nie byłam :oops::oops::oops:
wybacys http://emoty.blox.pl/resource/zawstydzony1.gif

z overstoca zamawiała Beauty - ale ktoś jej te lampy posłał droga morską ;)

Decyzja w sprawie łazienki - dobra - taki głos bym oddała(gdybym zajrzała na głosowanie :bash:)


No i lampa nad stół http://emoty.blox.pl/resource/szczena.gif http://emoty.blox.pl/resource/szczena.gif http://emoty.blox.pl/resource/szczena.gif

Jakiej jest długości????
Piękna Co ona :rolleyes:

Powiem Ci że te Twoje długie wybieranie, przebieranie i dobieranie naprawde procentuje - nieważne czy za rok czy za 5 - będziesz miała piekne oświetlenie które będzie Cię cieszyło za każdym razem jak na nie będziesz patrzeć :lol: - czego i sobie życzę :lol2:

:bye:
:hug:

illusjon
29-03-2013, 18:25
Wesołego Alleluja 180107

180108

Drop_Inn
30-03-2013, 10:04
Rodzinnych, radosnych i kolorowych Świąt, bez względu na to co dzieje się za oknem.

https://lh3.googleusercontent.com/-0Lz7cFr4PJw/UVVW2IpJwNI/AAAAAAAAB6c/fQiDha_-iv8/s640/DSC_2352pisanki.JPG

szocik
30-03-2013, 10:06
Zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt
życzą Szociki z Szociątkami

https://lh6.googleusercontent.com/-A_6KsiM-6dc/UVa3U5bQujI/AAAAAAAACFY/vYP9ZfcCpwo/s800/male-buty-kurczaczki1.JPG

*Kasia*
30-03-2013, 10:12
Vesi :hug:
http://img801.imageshack.us/img801/5661/wielkanocne282.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/801/wielkanocne282.jpg/)

tutli_putli
30-03-2013, 10:46
Wesołych Świąt :wiggle:
http://2.bp.blogspot.com/_E9JRcn4NhiQ/S7JC8x0SqsI/AAAAAAAAAB8/SA7593hIZiI/s1600/Weso%C5%82ego+Alleluja.jpg

słońce 2
30-03-2013, 12:44
http://i3.fmix.pl/fmi2732/7450d759000400f75156db62/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3688017/wiolcia?privateKey=a562875a28d4c1401333c75e503f836 e)

admete
30-03-2013, 19:26
http://i3.fmix.pl/fmi2731/7397e9710006d1745156b93b (http://www.fmix.pl/zdjecie/3687982/dsc-0021-crop/rozmiar/2?privateKey=26cabebb1085f093bfc9fa502abebd08)



Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych,

obfitości na świątecznym stole, smacznego jajka

oraz wiosennego nastroju w rodzinnym gronie

życzy Aga z rodziną

narendil
31-03-2013, 08:05
vesi,

https://lh4.googleusercontent.com/-1fMUitB1_Wc/T38v_5_x3uI/AAAAAAAAD3Q/ukFxYdEjKe8/s512/wielkanoc2012.jpg

karolek59
31-03-2013, 11:04
Sylwuś


http://i1.fmix.pl/fmi2583/69302dfd0023afe75158092c/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3688529/zyyyccc?privateKey=255f86a03e015ef71f988c51c2f981e c)

TwoOfUs
31-03-2013, 17:48
Vesi dużo słoneczka :hug:
http://www.infloral.pl/murator/kartkawielkanocna.png

illusjon
03-04-2013, 13:57
Vesi,

Kochana, ja rozumiem, że po świętach ciężko się ruszyć, ale dzisiaj już jest środa :bye:

vesila
03-04-2013, 14:03
Vesi sto lat nie byłam :oops::oops::oops:
wybacys http://emoty.blox.pl/resource/zawstydzony1.gif

z overstoca zamawiała Beauty - ale ktoś jej te lampy posłał droga morską ;)
Decyzja w sprawie łazienki - dobra - taki głos bym oddała(gdybym zajrzała na głosowanie :bash:)
No i lampa nad stół http://emoty.blox.pl/resource/szczena.gif http://emoty.blox.pl/resource/szczena.gif http://emoty.blox.pl/resource/szczena.gif
Jakiej jest długości????
Piękna Co ona :rolleyes:
Powiem Ci że te Twoje długie wybieranie, przebieranie i dobieranie naprawde procentuje - nieważne czy za rok czy za 5 - będziesz miała piekne oświetlenie które będzie Cię cieszyło za każdym razem jak na nie będziesz patrzeć :lol: - czego i sobie życzę :lol2:

Hej Admete,
wrzucam zrzut ekranu ze strony westa z tą lampą, tam jest wszystko o tej lampie
180998

Amtla, illusjon, Drop_Inn, szocik, *Kasia*, tutli_putli, słońce 2, admete, narendil, karolek59, TwoOfUs

Dziewczyny koffane, bardzo bardzo Wam dziękuję za te życzenia http://smileys.smileycentral.com/cat/11/11_2_104.gifi bardzo proszę o wybaczenie:oops:, że się nie odwdzięczyłam, ale mam nadzieję że spędziliście te dni w zdrowiu, ciepełku, miłej atmosferze oraz objedzeni do syta:D ja niestety nie miałam czasu usiąść przy komputerze od piątku:rolleyes:

mam teraz trochę roboty z firmowymi papierami, więc uciekam, ale postaram sie nadrobić później wasze wątki :bye:

vesila
03-04-2013, 14:04
Vesi,

Kochana, ja rozumiem, że po świętach ciężko się ruszyć, ale dzisiaj już jest środa :bye:

tak Ilutku kochany, później was odwiedzę bo robota wzywa... jak zawsze na początku miesiąca:roll:

illusjon
03-04-2013, 14:13
W takim razie nie przeszkadzam i do zobaczenia :hug:

narendil
03-04-2013, 14:33
Ja się wyrwałam na chwilę robocie.
Uznałam, że odrabianie pracy domowej w święta, mnie do tego upoważnia :rotfl:

agawi74
03-04-2013, 15:48
Ja się wyrwałam na chwilę robocie.
Uznałam, że odrabianie pracy domowej w święta, mnie do tego upoważnia :rotfl:

:lol2::lol2:

Hej Vesi,
pracuj sobie pracuj, ale jak skończysz to do nas zajrzyj:yes::D

*Kasia*
04-04-2013, 21:56
Kochana nawet nie wiesz jak bardzo Cie rozumie z brakiem czasu :hug:

illusjon
04-04-2013, 23:24
Vesi,

Przyszłam życzyć dobrej nocy, spokojnego piątku i więcej czasu po weekendzie :bye:

vesila
04-04-2013, 23:41
no dobra, pozaglądałam tu i ówdzie, to wracam do siebie :D

Kasiu, ja niby nie pracująca, ale cokolwiek do zrobienia jest w domu, to wszystko muszę sama, nie ważne czy jest luby czy go nie ma, on i tak nawet zakupów nie umie porządnych zrobić, o porządkach mowy nie ma, dla niego zawsze jest czysto do przesady, wiec co tu sprzątać:evil:
-----------------------------------------------------------------------

Ja dziś buszowałam znowu wśród lamp hamerykańskich, dlaczego u nas takich nie produkują:confused:
takie cudeńko znalazłam
http://www.homedepot.com/catalog/productImages/400/fd/fd061bb6-1fc4-40ee-aebd-2f29cf47e46f_400.jpgTUTAJ (http://www.homedepot.com/p/t/202786149?catalogId=10053&langId=-1&storeId=10051&N=5yc1vZbvloZ4vrZ1z10h8v&R=202786149#.UV36HFdRCZQ)

późnij utknęłam w Maisons du Monde (http://www.maisonsdumonde.com/BE/fr)
na szczęście zakupy tam sa dla mnie o tyle łatwiejsze ze luby może zamówić do siebie w be i przywieźć do pl. i wypatrzyłam tam dywany
do salonu pod ławę
http://www.maisonsdumonde.com/images/produits/FR/fr/taille_hd/5/31/111797_7.jpg

do pokoju młodych
http://www.maisonsdumonde.com/images/produits/FR/fr/taille_hd/16/4/104923_5.jpg

i cudo-zegar, ale drogi okrutnie:(
http://www.maisonsdumonde.com/images/produits/FR/fr/taille_hd/15/21/116584_1.jpg


ach, a wczoraj natknęłam sie na fantastyczne grafiki autorstwa Joseph Alexander Goode
dla mnie absolutnie piekne i chetnie powiesiłabym je u siebie w domu, tylko sa koszmarnie drogie, ceny od 180GBP:(
http://d15bx2axpp9a1x.cloudfront.net/inspiration/10225-612x612-1.png
http://d15bx2axpp9a1x.cloudfront.net/inspiration/10372-612x612-1.png
http://cache.achica.com/Media/sproduct/Main/JA-G28.NS.123.1.jpg
http://cache.achica.com/Media/sproduct/Main/JA-G30.NS.123.1.jpg

vesila
05-04-2013, 00:16
Vesi,

Przyszłam życzyć dobrej nocy, spokojnego piątku i więcej czasu po weekendzie :bye:

dziękuje Aniu, wzajemnie :hug:
jutro planujemy wypad do ikei, musimy zareklamować jeden materac, bo pod doopskiem młodej zrobił sie w materacu dołek:lol2:
no i raczej z pustymi rencami stamtąd nie wyjde:D

diana_teresa
05-04-2013, 06:49
Te grafiki faktycznie są cudowne

vesila
05-04-2013, 08:03
Te grafiki faktycznie są cudowne

:welcome: Diano
muszę mieć choćby namiastkę tych cudeniek, tylko bardzo sie postarali by w internecie nie było fot grafik w dużej rozdzielczości ;) można sobie wydrukować co najwyżej w formacie pocztówkowym:rolleyes:

------------------------------------------------------------------------

a tymczasem po wczorajszym poście zauważyłam, że w ACHICA, mają teraz w sprzedaży dywany takie jak chciałam z maisons du monde, a nawet ładniejsze
http://pl.cache.achica.com/Media/sproduct/main/5031193430553.NS.1513.1.jpg

http://pl.cache.achica.com/Media/sproduct/main/5031193419961.NS.288.1.jpg

http://pl.cache.achica.com/Media/sproduct/main/5031193403229.NS.601.1.jpg

http://pl.cache.achica.com/Media/sproduct/main/5031193432380.NS.601.1.jpg

http://pl.cache.achica.com/Media/sproduct/main/5031193432793.NS.151.1.jpg

i wiele innych TUTAJ (http://www.achica.pl/promotions.aspx)

illusjon
05-04-2013, 23:11
Vesi,

Ty Super Szperaczu :jawdrop:

Jakie dywany :jawdrop:

Ale czad. :jawdrop:

A ja nawet nie mam gdzie położyć :(

Drop_Inn
05-04-2013, 23:13
Vesi, dzięki za namiar na Achica, nie znałam tego miejsca.

Ilu, Ty masz dywany na stałe. I to jakie :o:)

agawi74
05-04-2013, 23:16
Hej vesi,

fajowe te dywany, chociaż nie przepadam- ale taki jeden mogłabym sobie strzelić do gabinetu np:yes:
Mógłby leżeć tylko latem- jak podłogówka nie działa:lol2:

vesila
06-04-2013, 21:57
Vesi,
Ty Super Szperaczu :jawdrop:
Jakie dywany :jawdrop:
Ale czad. :jawdrop:
A ja nawet nie mam gdzie położyć :(

:lol:
Dropi, dobrze napisała, Ty masz dywanikowe posadzki, a wiesz? że w angielskim stylu, dywany bądź wykładziny dywanowe to must have:yes: Sam Anglik mi tak rzekł ;)

vesila
06-04-2013, 22:01
Vesi, dzięki za namiar na Achica, nie znałam tego miejsca.
Ilu, Ty masz dywany na stałe. I to jakie :o:)

Dropi, niestety czytałam na fejsie niepochlebne opinie o achica, chyba nie odważę sie, póki co, u nich kupować.

vesila
06-04-2013, 22:07
Hej vesi,
fajowe te dywany, chociaż nie przepadam- ale taki jeden mogłabym sobie strzelić do gabinetu np:yes:
Mógłby leżeć tylko latem- jak podłogówka nie działa:lol2:

Ja też nie przepadam za dywanami, bo to kurzołapy, ale młodzi często rozsiadają sie na podłodze, nie mogę na to patrzeć, zwłaszcza zimą:rolleyes:
a w salonie pod ławę tez by sie przydało, zwłaszcza ze goście często nie chcą pantofli zakładać, u mnie podłogówka tylko w kuchni i w łazience, ale w łazience to coś jest nie tak, bo prawie nie grzeje:mad:

vesila
06-04-2013, 22:32
Wczoraj byliśmy w Ikei z reklamacją jednego materaca, reklamacja uznana, zwrócili kasę w formie bonu i musieliśmy młodej kupić nowy materac, ale juz nie mieli takich samych materacy, wiec trza było dopłacić, bo nowe były droższe:evil:
Przepadłam w dziale z ramkami i kompletnie nie wiedziałam które kupić:rolleyes: zdecydowałam sie na początek, na dwie białe.
Pojechaliśmy tez do M1 i obowiązkowo wizyta w tikeju, gdzie kupiłam kolejne dwie ramki i ceramiczny domek dla ptaszków z przeceny:lol2:

Do ramek już przymierzyłam grafiki, ale nie wiem jeszcze czy tak zostanie;)
https://lh4.googleusercontent.com/-VJ9GZXIchgU/UWCT_y9kQ8I/AAAAAAAADGo/j8wowQR_1UM/s912/IMG_20130406_232421.jpg

agawi74
06-04-2013, 22:55
Vesi, śliczne te rameczki:wiggle: Takie same białe mam w sypialni- są piękne i masywne:rolleyes:
Grafiki baaardzo mi się podobają, ale oczywiście możesz też dać inne- chociaż ja bym zostawiła te:yes:
Dobrze, ze reklamacja materaca uznana, szkoda tylko, ze więcej kasy musieliście wyłożyć... Swoją drogą, co za materace robi ta Ikea, skoro tak szybko się zapadł?:o:mad:

illusjon
08-04-2013, 09:47
Heya Vesi,

Miłego tygodnia życzę.

I u Ciebie ramki? :eek: Chyba jestem skazana na galerię :lol2:

*Kasia*
08-04-2013, 09:54
Vesi czekalam na te grafiki u Ciebie i sie nie zawiodlam:hug: slicznie wygladaja :yes: bedzie piekna galeria:cool:

*Kasia*
08-04-2013, 10:13
Vesi w decoratore jest w tym tygodniu 20% znizki na oswietlenie i jest taki cosik :D http://www.decoratore.pl/Produkty,id,664/Lampa_Nyborg

illusjon
10-04-2013, 07:33
Vesi,

Kochana, zniknęłaś i trochę się martwię. Wszystko ok?

Drop_Inn
10-04-2013, 12:04
Vesi, ramki bardzo smakowite. Pewnie już wiszą, co? :)

vesila
10-04-2013, 18:37
Jestem, czytam u was w miarę na bieżąco, tylko weny brak na pisanie.

Aga,
ja nie wiem co za materace robią dla ikea , ale jak tanie - to nie ma co oczekiwać super jakości, luby chciał tanio, no to ma, ja chciałam lekkie lateksowe, jemu było za drogo, ale jak to się mówi: "skąpy dwa razy traci":evil:
ja pamiętam twoje rameczki, też takie chciałam mieć no to se kupiłam:lol:
te grafiki to na pewno zostaną wykorzystane w galerii, tylko nie wiem czy w tych konkretnych ramkach:)

Dziekuję Aniu,
ja już dawno o galerii myślałam, najpierw planowałam motywy roślinne, potem zachciało mi sie architektury i padło na łuki romańskie nawiązujące do moich domowych przejść łukowych. A czy jesteś skazana na galerię?? no nie wiem, co kto lubi...:D
Dziękuję za troskę, u mnie wsjo ok, wiosna przyszła, to w ogrodzie czeka mnie masa roboty, dziś już nie wytrzymałam i chwaściory wyrywałam przed tarasem, wychodziły lekko jak z masła, aż chciało sie je usuwać :lol2: trawa jeszcze nie odżyła a to draństwo już sie pcha i rozpycha w trawniku:mad: ale ja im nie pozwolę:mad::lol2: więc mniej mnie będzie na forum;)

Kasiu dziękuję, to raptem trzy grafiki, jeszcze kilka fajnych grafik zostało w książce, tylko muszę ramek dokupić:cool:
Dzięki za info o lampach, te z linka, są dla mnie, mimo przeceny, jeszcze z połowę za drogie, bo ja dwa zwisy potrzebuję do holu:)

Dropi
rameczek nie smakowałam :lol2:
nie wiszą kochana, bo to dopiero początek, może do wakacji uda sie mi galerię skończyć i powiesić :D może...:rolleyes:

------------------------------------------------------------------

z ostatnich nowości, to dostałam dziś mail od Alfonso:
We have received the transfer, thank you very much.
I hope you receive the table during the next week.:wiggle:

illusjon
10-04-2013, 18:56
Mail od Illusjon:

You're alive! :lol2:
I'm very happy :hug:

agawi74
12-04-2013, 23:24
Aga,
ja nie wiem co za materace robią dla ikea , ale jak tanie - to nie ma co oczekiwać super jakości, luby chciał tanio, no to ma, ja chciałam lekkie lateksowe, jemu było za drogo, ale jak to się mówi: "skąpy dwa razy traci":evil:

Vesi, ja znam wersje, ze chytry traci dwa razy:lol2: co fakt, to fakt.
My zapłaciliśmy za materac więcej niż za całe łóżko- jest cały lateksowy. Śpi się super, ale tez nie wiem, czy warto było dawać tyle kasy i czy wytrzyma tyle lat?:eek:

Co poza tym słychać u Ciebie?
Miłego weekendu:D

vesila
12-04-2013, 23:54
Aguś dzieki ze zaglądasz:hug:
u mnie nic ciekawego, szukam wykonawcy do obłożenia słupków ogrodzeniowych płytkami Dakama CASTILLO (standard) brąz (http://hipermarket-new.pl/produkt/230/dakama-kamien-elewacyjny-castillo-standard-braz) i jest problem, nie ma kto tego zrobić :(
ponadto trawnik mój po zimie jest w opłakanym stanie, jutro wkleję fotki i poproszę was o rade jak to ratować/ naprawiać.

no i czekam na nowa odsłonę twojego gabinetu :lol:
udanego tapetowania wam życzę:D

vesila
12-04-2013, 23:56
Mail od Illusjon:

You're alive! :lol2:
I'm very happy :hug:

no żyje, żyję:lol2:
:hug:

vesila
13-04-2013, 12:07
Mam ogród w stanie takim,że tylko usiąść rozpłakać sie i połowę przekopać.

Kto sie zna, proszę o radę

tutaj długo leżał śnieg i było go najwięcej, bo zgarniany z podjazdu
https://lh3.googleusercontent.com/-wEVbjzMRe7s/UWk3d8s6mPI/AAAAAAAADII/lzYTuS8j-Kg/s720/DSC01398.JPG

placki wyschniętej lub zgniłej trawy
https://lh5.googleusercontent.com/-M3gBKhJdALM/UWk3i2XsYmI/AAAAAAAADHE/FwGY1OkzvpI/s912/DSC01395.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-puR4p19RWQg/UWk36VM9YdI/AAAAAAAADIA/I-3YDh6Tuio/s912/DSC01428.JPG

miejscami stojąca długo woda
https://lh4.googleusercontent.com/-BwhFFGwrUEE/UWk3mEpKudI/AAAAAAAADHM/nVbYeEOHJyM/s912/DSC01404.JPG

i to cholerne mysiory i krety zryły mi tak miedzy drzewkami ze koleiny sa okropne, jak to wyrównać?
da sie czymś nie niszcząc trawy? czy tylko glebogryzarka i na nowo sianie trawy??
https://lh5.googleusercontent.com/-uS7Kk_Sxbq4/UWk3stQBmVI/AAAAAAAADHU/VxRta5vKF18/s912/DSC01407.JPG
tutaj krzaczek aronii wsadzony jesienią
https://lh5.googleusercontent.com/-J5eLnjZn-bI/UWk3t4h8BBI/AAAAAAAADHg/-SPgUgcQReQ/s912/DSC01410.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/-T2fn4fN_2PE/UWk3ud7eyBI/AAAAAAAADHk/ybqrcVI_IZg/s912/DSC01413.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/-hx9b7cwGSzo/UWk33CaDn2I/AAAAAAAADIM/VlQjisG1MoE/s720/DSC01416.JPG

tutaj miejscami w ogóle nie ma trawy a ziemia zbita tak, że żadne nasionko sie chyba nie przebije
https://lh5.googleusercontent.com/-Q4UdnVXWeGY/UWk34QKK9xI/AAAAAAAADH0/QDENqdUKNS0/s912/DSC01419.JPG

i przed tujami szeroki na metr pas zgnitej trawy, zbitej ziemi i pełno kolein, grabi tam nie wbije
https://lh4.googleusercontent.com/-sHzTT1PY5Uc/UWk4CpoEHTI/AAAAAAAADIc/XppgdsSNw4Y/s912/DSC01422.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-3Vj8Ie7xHP8/UWk36xQHFGI/AAAAAAAADIE/N1NBBFgvkRw/s912/DSC01431.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-uCN-96wzD64/UWk38gJqg9I/AAAAAAAADIU/PvzoRKh57CE/s912/DSC01434.JPG

poradźcie coś proszę, czy muszę zorać ponownie pól ogrodu i zakładać trawnik na nowo???
zamówiłam trochę ziemi żeby podsypać tam gdzie woda stoi, powinnam ją z piaskiem wymieszać?
szczerze, to jestem załamana tym co mam w ogrodzie :(:(:(

vesila
13-04-2013, 20:15
Zaczęłam dziś wyczesywać grabiami do liści, tą wyschniętą trawę i nawet fajnie to odchodziło, aleee po wyczesaniu raptem z 10-20m2 miałam dosyć:sick: rzuciłam grabiami, wzięłam taczki i sekator, powycinałam dolne gałęzie sosnom i świerkom oraz kilka uschniętych odgałęzień tui.
teraz przeczytałam jakiś tam poradnik na ogrodowisko.pl i wiem tyle że:
- przydałby się walec - ponoć tym wyrównam zimowe wypiętrzenia ziemi więc może też i te zrobione przez nornice i krety, mogę walec wypożyczyć w lokalnej wypożyczalni sprzętu, mają taki na 110litrów.
- muszę kupić 2w1wertykulator i aerator, o dziwo luby sie zgodził ot tak, spytał tylko co to jest i rzekł: a kupuj jak chcesz :o:lol2:

no i w sumie to nie wiem za co pierwsze powinnam sie zabrać???
walcowanie? napowietrzanie? czy rozplantowanie nowej ziemi, którą zamówiłam i ma być w przyszłym tygodniu

czy może lepiej weltykulatorem spulchnić bardziej ziemie tam gdzie porobiły sie górki-dołki, potem dosiać trawę, przewalcować i na to sypnąć jeszcze świeżej ziemi, o ile mi jej starczy??
http://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/k045.gif

admete
14-04-2013, 08:01
Vesi w sprawie trawy nie pomogę bo się jeszcze nie znam :(
Wiem tylko tyle że my też mamy duży problem :sick:
Moja trawa po całości wygląda jak na Twoim pierwszym zdjęciu :sick:

Prawie cała zgniła :sick:, do tego tylko w jednym miejscu przed okanmi do salonu da się wejść na trawnik - reszta tonie w wodzie :bash:.

Współczuję :hug:, ale wierzę że dasz radę :hug:

Co do tych pięknych grafik motylami, a nie masz nikogo kto by to przerysował???
Ten chłopak który będzie robił dla mnie obrazy, jak mu pokazałam to (http://www.1stdibs.com/furniture/wall-decorations/prints/20th-c-framed-timney-fowler-ltd-printed-textile-neoclassical-figures/id-f_760579/) powiedział że takie szczegóły lubi najbardziej i wręcz się ucieszył że coś takiego miałby narysować :o:o:o, póki co padło na coś innego - ale cłopak ma talent.
Myślę że za obrazy weźmie symbolicznie - a ja mu wręcz dorzucę za pracę.
Myślę że mógłby spokojni Ci te grafiki przerysować :yes:
Lubi to a jak jeszcze troszke zarobi to będzie zachwycony.

Myślę że poczekamy na jego pierwszą pracę dla mnie i sama ocenisz czy zdolny czy nie :lol2:
Będzie też rysował to pomieszczenie z szachownicą - więc też zobaczysz, może się skusisz?

Buziole zostawiam :hug:
Miłej niedzieli :)

Natalia Stanko
14-04-2013, 09:05
Vesi - współczuje problemów, ale wierz mi, taki sam problem mają wszyscy:yes:

Niestety grabienie suchej trawy Cię nie ominie, ja też robię tę strasznie ciężką robotę z 2-3 godz a potem kombinuję, kogo by tu zatrudnić:D
Dopiero potem walcowanie nierówności, napowietrzenie i czekanie - bo trawa Ci odbije, ale nie wszędzie. Na łysych plackach- dosiewka.
Normalnie wyrazy współczucia raz jeszcze :hug:

vesila
28-04-2013, 23:15
Admete,
jeszcze daję radę, niemal codziennie siedzę w ogrodzie: usuwam chwasty w określonym kawałku, potem weltykulatorem, grabienie, gdzie dołki, tam dowózka ziemi, na to odsiewka trawy, niestety najbardziej czasochłonne jest usuwanie chwastów, ledwo 1/3 ogrodu dopiero ogarnęłam, a tu już trawę trzeba kosić w pozostałej części, zaczynam wątpić czy kiedykolwiek uda sie mi ogarnąć całość.

Odnośnie tych grafik, to już zakupiłam kalkę, moja młoda ma talent do rysunku, ma tablet graficzny i odpowiedni program grafiki, spróbuje przerysować jedną wydrukowaną grafikę na kalkę, potem skan do programu graficznego w wys. rozdzielczości, dopracowanie szczegółów i kolorów na tablecie i zobaczymy jak to wyjdzie, jak sie uda to potem do drukarni, niech wydrukują na odpowiednim papierze... pożyjemy zobaczymy;)

vesila
28-04-2013, 23:22
Nati,
normalnie, napisałaś jakby mi ktoś umarł, tfu tfu....:hug:
weltykulator se kupiłam 2w1 i już wszystkie kolce od aeratora poszły :bash: a nowy wałek do aeracji kosztuje stówkę:sick: ale mam w cholere kamieni w trawniku:bash:
więc działam już tylko weltykulatorem, gdzie wybrzuszenie to jeżdzę w tę i z powrotem weltykulatorem aż górki nie ma, wiadomo, trawy też ;) ale potem dosiewam i powinno być ok. do jesieni chyba sie wyrobię :lol2:

vesila
28-04-2013, 23:33
Nie mam ostatnio czasu na forum, plewienie w trawniku i w ogóle jego renowacja po zimie, kretach i nornicach, jest koszmarnie czasochłonne :bash:
ale do galerii (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?177022-zak%C4%85tek-quot-nie-quot-pokoju/page6)wrzuciłam trochę nowości ;)

życzę wszystkim udanego weekendu majowego
ja nic nie planuję, bo nie wiadomo czy luby przyjedzie:roll:

pa pa
:bye:

.

*Kasia*
29-04-2013, 10:16
Vesi jestes wreszcie :wave:
Sliczny zegar i lawa :yes:
Duzo Cie czeka pracy w ogrodzie :( ale kwiatuszki za to slicznie kwitna :D uwielbiam hiacynty :D

narendil
29-04-2013, 12:51
vesi, jak się cieszę, że ława dotarła :yes:
A jaki ładny zegar!
Czyżby w końcu Westwing się spisał?

PS. Nie odpisałaś na maila.
PS2. Prosiak jestem, bo Ci nie podziękowałam za namiary na sklepy :oops: Chrum chrum :hug:

vesila
30-04-2013, 22:52
Kasiu,
a co tam u was słychać?:D

muszę przyznać ,że hiacynty zakwitły mi pięknie,
niestety dziś zauważyłam, że już przekwitają, szkoda, no ale za to tulipany paczki mają to wnet zakwitną :D

vesila
30-04-2013, 22:56
Aniu,
west sie spisał po raz kolejny :yes:

PS
na mail już odpisałam :oops:
PS2
Prosiaczku, służę pomocą z przyjemnością, jeśli tylko potrafię :hug:

vesila
30-04-2013, 23:11
Dziś sie poddałam ....

wczoraj chciałam wykosić trawnik i te wszystkie chwasty, ale nie dałam rady odpalić kosiarki:bash: po zimie silnik nawet nie warknął:evil: szarpałam linką aż sił mi brakło, ale sie nie udało:( poczekam na lubego
a ponieważ nie miałam już sil wyrywać tych chwastów, miejscami to prawie trawnika nie było tylko same chwasty, opryskałam trawnik środkiem chwastobójczym Starane 250 EC 100ml Target (http://www.zielen24.pl/sklep/%C5%9Brodki-chemiczne/chwastob%C3%B3jcze/%C5%9Brodek-chwastob%C3%B3jczy-starane-250-ec-100ml-target-prod.html) przepraszając wszelkie żyjątka, które na tym ucierpiały:( jednak prawie codzienne kilkugodzinne plewienie skutkowało tym że byłam totalnie zmęczona i nieco obolała, a efekty marne - raptem kilka m2 dziennie, a działka 15ar...

Drop_Inn
03-05-2013, 16:57
Vesi, ława wygląda super. Wreszcie się doczekałaś :wiggle:

Pozdrawiam i życzę powodzenia z trawnikiem. Żałuję, że nie mogę nic doradzić, ale sama jestem dopiero na początku ogrodowej przygody :rolleyes:

vesila
13-05-2013, 09:48
Vesi, ława wygląda super. Wreszcie się doczekałaś :wiggle:
Pozdrawiam i życzę powodzenia z trawnikiem. Żałuję, że nie mogę nic doradzić, ale sama jestem dopiero na początku ogrodowej przygody :rolleyes:

:hug:

PS. ktoś kiedyś obiecał mi, że wpadnie na na malinówkę:P

Drop_Inn
13-05-2013, 09:53
A właśnie kilka dni temu jadąc autostradą myślałam sobie, że musimy się wreszcie umówić :D

vesila
13-05-2013, 10:48
Pogoda do bani to mam czasu trochę na forum :lol:

Kosiarkę luby naprawił, to kosiłam na raty trzy dni :rolleyes:
Oprysk na chwasty podziałał, niezbyt dokładnie, bo trawa już dosyć wysoka była gdy pryskałam, ale w porównaniu do tego co było, to różnica kolosalna, pozostało naprawdę niewiele chwastów, będę je pryskać za jakiś czas ponownie, tylko dam trawie odetchnąć po pierwszym oprysku.
Ponadto działałam weltykulatorem nadal, kawałek po kawałku, aż mi zaczęło śmierdzieć ostatnio z silnika, zła jestem jak cholera, dziadostwo jakieś:mad: pierwsze poszły kolce od aeratora, połamały sie po pierwszym użyciu, wałek wymieniłam na wertykulację i wysokość jak dla aeracji, potem bolce od gniazda wtykowego się wyłamały i trzymają na łasce, a teraz jeszcze silnik szlak trafia :bash: a nawet połowy działki jeszcze tym nie zjeździłam:evil:

Ruszamy z ogrodzeniem, jest tego niemało: prawie 200mb w tym 56 betonowych słupków...
w minionym tygodniu, omówiłam sprawę z panem, który będzie obkładał słupki betonowe: albo płytkami cegłopodobnymi, albo tynkiem silikatowym (chyba tak to sie nazywa). Czekam na wycenę....
U lokalnego producenta robiłam już wycenę na przęsła z kątownika + brama z automatem + furtka, i wstępnie koszty wycenił na ok 26.000 zł.
Mam sie spotkać z jeszcze innym producentem, zobaczę co oferuje.


A poza tym, kupiłam parę przydasi na west:
dwie patery, dwie latarenki i kosz stalowy na czasopisma :cool:

189101 189102 189103

W tikeju, nabyłam dwie stalowe donice, wsadziłam do nich po trzy szt bukszpanów i ustawiłam przed filarami domu, gdy bukszpany się rozrosną będę formować z nich, kule, albo stożki, coś tam na pewno ;)
a młoda nie chciała być gorsza i wsadziła sobie do dużej plastikowej donicy, ozdobne słoneczniki i jakoś jej to rośnie obok tarasu :D

I właśnie zadzwonił do mnie stolarz, będzie dziś szafeczka pod umywalką w toalecie, wreszcie zostaną zasłonięte te koszmarne rurki :wiggle: juz nie mogłam tego zdzierżyć ;)

tutli_putli
13-05-2013, 12:51
Vesi z niecierpliwością czekam na zdjęcia szafeczki :)

agawi74
13-05-2013, 15:06
Hej vesi,

kopę lat:lol2: co słychać? Fajne nowe nabytki:yes:
Możesz przeprowadzić renowację tych zniszczonych miejsc na trawniku- oczywiście po dokładnym wcześniejszym zgrabieniu:yes:
My tak zrobiliśmy i już wyrasta młoda trawka. Zresztą z tej starej reż by wyrosła, ale trzeba by było długo czekać.
Buziaki:bye:

mrówka75
13-05-2013, 18:41
a to ty podkupiłaś kosz na czasopisma:mad: Chociaż opis był chyba kosz na drewno ( czy coś takiego) to od razu spodobał mi się właśnie z myślą o gazetach:yes:

vesila
13-05-2013, 21:31
Vesi z niecierpliwością czekam na zdjęcia szafeczki :)
;-)


Hej vesi,
kopę lat:lol2: co słychać? Fajne nowe nabytki:yes:
Możesz przeprowadzić renowację tych zniszczonych miejsc na trawniku- oczywiście po dokładnym wcześniejszym zgrabieniu:yes:
My tak zrobiliśmy i już wyrasta młoda trawka. Zresztą z tej starej reż by wyrosła, ale trzeba by było długo czekać.
Buziaki:bye:
ogólnie jest ok :hug:
robię co mogę i na ile sił mi starcza by trawnik ładnie wyglądał, ale że sama na placu boju jestem, to trwa bardzo wolno:rolleyes:


a to ty podkupiłaś kosz na czasopisma:mad: Chociaż opis był chyba kosz na drewno ( czy coś takiego) to od razu spodobał mi się właśnie z myślą o gazetach:yes:
no musiała wypaplać, że w opisie było, że to kosz na drewno :P:P
dwa dni sie czaiłam by go kupić, a kto pierwszy ten lepszy:p

vesila
13-05-2013, 21:45
Internet dziś działa mi beznadziejnie:(

szafeczka w wc-ciku zamontowana i od razu zrobiło sie jakby czyściej i elegancko:lol2:
taka mała pierdołka - a kosztowała mnie az 3 stówy:roll: ale podoba sie mi i ciesze sie że w końcu jest:D

było tak:
https://lh6.googleusercontent.com/-jVJokp8FFE0/UZFPF5sVM6I/AAAAAAAADNU/oz50zE5meeg/s720/DSC01345.JPG

teraz jest tak:
https://lh4.googleusercontent.com/-U1zY4MBh5QY/UZFIRFf-YBI/AAAAAAAADM8/Q2uDg-mA9yk/s720/DSC01930.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-2MTKKl4hiS0/UZFInq6yH-I/AAAAAAAADNI/2DXszm_3e7w/s720/DSC01932.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/-94v4TBzUBKQ/UZFIKQPOgZI/AAAAAAAADMw/WkAtk6pgFfU/s720/DSC01945.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-TD7cjDa61xU/UZFIIr7PCtI/AAAAAAAADMs/GAaYEHANSdU/s720/DSC01942.JPG

mugatka
14-05-2013, 07:27
Vesi szafeczka bardzo udana, uporządkowała to miejsce zdecydowanie :) ten chaos "kabelkowy" rzucał się w oczy :)

vesila
14-05-2013, 09:52
Hej Mugatko :hug:
szafeczka była planowana od momentu zamontowania baterii, czyli ponad rok, te wszystkie wężyki pod umywalką tak mnie już ostatnio wkurzały jak nie wiem co; kolejny etap to malowanie na granatowo, tylko najpierw ogród doprowadzę do ładu i składu;)

tutli_putli
14-05-2013, 16:30
Super się wpasowała w całość - zdecydowanie dobrym posunięciem była biała szafka - a teraz czas na navy ściany :D

mrówka75
14-05-2013, 16:47
"no musiała wypaplać, że w opisie było, że to kosz na drewno
dwa dni sie czaiłam by go kupić, a kto pierwszy ten lepszy"

biję się w pierś i proszę o wybaczenie:bash: ale ten kosz to na drewno za elegancki i się mocno zdziwiłam jak przeczytałam opis.
Biała szafeczka to strzał w dziesiątkę, idealnie się zgrała.

Dozowniczek dojrzałam- to jakieś kryształki? ładnie wygląda:yes:

admete
14-05-2013, 19:11
Hej Vesi :bye:

Dopiero trafiłam do Twojej galerii :oops:
i obejrzałam zdjęcia nowych nabytków - super :yes:
Ale najbardziej podoba mi się gazetnik :p


Fajnie wkomponowałaś hiacynty w trawniczek :wiggle:
Moje dopiero teraz przekwitają - szkoda, bo cieszyły oko i pachniały cudnie :rolleyes:

Mam pytanko :rolleyes:
Karolek jakiś czas temu wkleiła zdjęcia ze sklepu z doniczkami - pisałaś że znasz stronę internetową z takimi cudeńkami - podzielisz się namiarem???
Kupiłam właśnie 4 kwiatuchy na parapety i szkoda żeby szpeciły doniczkami z obi na spodkach :lol2:

Pozdrawiam i buziaki ślę :hug:

Ps i jak rysowanie grafik :popcorn:

narendil
15-05-2013, 08:47
vesi, widzę, że masz bidetkę.
Z nieba mi spadasz :lol2:
Szczegóły poproszę. Jaka, skąd, jak się sprawuje, jak się tego w ogóle używa :rolleyes:

vesila
15-05-2013, 10:11
Super się wpasowała w całość - zdecydowanie dobrym posunięciem była biała szafka - a teraz czas na navy ściany :D
dziękować , to wasza zasługa, że szafeczka biała :hug::hug::hug::hug:



biję się w pierś i proszę o wybaczenie:bash: ale ten kosz to na drewno za elegancki i się mocno zdziwiłam jak przeczytałam opis.
Biała szafeczka to strzał w dziesiątkę, idealnie się zgrała.
dziękować :lol:

Dozowniczek dojrzałam- to jakieś kryształki? ładnie wygląda:yes:
dozownik z tikeja, cyrkoniami oklejony189520


Hej Vesi :bye:
Dopiero trafiłam do Twojej galerii :oops:
i obejrzałam zdjęcia nowych nabytków - super :yes:
Ale najbardziej podoba mi się gazetnik :p
a mi patery:D

Fajnie wkomponowałaś hiacynty w trawniczek :wiggle:
Moje dopiero teraz przekwitają - szkoda, bo cieszyły oko i pachniały cudnie :rolleyes:
Ps i jak rysowanie grafik :popcorn:
Mi też zal było przekwitających hiacyntów:( pięknie pachniały
ja sie nie bawiłam w żadne rabaty, nie mam na to czasu i chęci, więc wwszystkie cebulki, oprócz tulipanów wsadzałam w trawnikk;
mam jedna rabate pod oknem kuchennym, i pomysłu nadal brak co tam wsadzić poza tymi kilkoma wrzosami i tulipanami


vesi, widzę, że masz bidetkę.
Z nieba mi spadasz :lol2:
Szczegóły poproszę. Jaka, skąd, jak się sprawuje, jak się tego w ogóle używa :rolleyes:
Aniu
bidetka to zestaw z baterią Deante MAGNOLIA BDC 027M (http://www.nokaut.pl/baterie-bidetowe/bateria-deante-magnolia-bdc-027m.html) może też być Deante JAGUAR LINE BDX 027M (http://www.nokaut.pl/baterie-bidetowe/bateria-deante-jaguar-line-bdx-027m.html)
nie pamiętam już skąd, albo allegro, albo jakiś sklep internetowy.
Sprawuje się bez zarzutu, chociaż montaż tego ustrojstwa to tylko z instrukcją, chyba bardziej skomplikować sie tego nie dało:rolleyes:
Używa sie .... to zalezy o co ci chodzi :lol2: sposób działania tego ustrojstwa czy wygodę...
a) odkręcam wodę normalnie nad umywalką z baterii, ustawiam temperaturę, potem naciskam ten dynks przy bidetce i woda leci z bidetki, a z kranu nie, puszczam dynks i znowu leci z baterii a z bidetki nie.
b) mi wygodnie, bo doopę chudą mam :-P chociaż zawsze trochę zachlapię wodą deskę i czasem podłogę, to jednak nie problem dla mnie, bo po użyciu bidetki używam ręcznika papierowego, recznikiem papierowym wycieram też gdzie sie nachlapało i jest ok. Nigdy nie miałam okazji korzystać z osobnego bidetu, ale dla mnie możliwość manewrowania bidetką jest zdecydowanie na plus. Fajnie tez buty z błota sie tym opłukuje nad kibelkiem:D

Drop_Inn
15-05-2013, 10:59
Szafka udała się naprawdę bardzo ładnie :yes:
Zgadzam się, że biały był najlepszym wyborem. Teraz niecierpliwie czekam na nowy kolor ścian :)

Kto ją robił dla Ciebie? Ten stolarz, który dotychczas, czy kogoś nowego znalazłaś?

vesila
15-05-2013, 12:00
Dropku, dziękować :)
jestem zadowolona z jej wykonania, solidna robota, a łatwo nie było dopasować wycięcia do umywalki, robił ją ten sam stolarz co kuchnię, ościeżnice i malował drzwi, ten który palce sobie uciął. Drogi jest, ale nie mam zastrzeżeń do jakości jego wyrobów.

Drop_Inn
15-05-2013, 12:03
Kochana, a podeślesz mi na niego jakiś namiar?
Jest z Twoich okolic?
Ciągle szukam kogoś do wykonania zabudowy w przedpokoju, nie zaszkodzi i u niego zrobić wyceny :)

agawi74
16-05-2013, 00:10
Vesi,

szafka to był strzał w dziesiątkę:yes: Ślicznie:cool:
Wpisała się jak ulał- zmiana bardzo korzystna:)

Jeżeli chodzi o chwasty w trawniku, to my niczym nie pryskamy, bo to trochę takie błędne koło.
Dużo wydajniejszy jest nawóz z odchwaszczaczem- działa super, a chwastów ani śladu. Ale jest to chyba droższe rozwiązanie:(
Jeżeli się zdecydujesz, to polecam Ci ten
http://www.fhukaktus.pl/sklep/agrecol-nawoz-50kg-do-trawy-odchw-p-91.html

Buziaki:)

vesila
17-05-2013, 09:39
Aga,
dziękowac ślicznie :D
co do chwastów, to już po fakcie, bo opryskane i najważniejsze, że pomogło, ale dzięki za linka, na pewno jakieś nowe sie posieją, to skorzystam, chyba nie wyjdzie to drożej, bo za środek chwastobójczy zapłaciłam 42 zł i starcza na ok 10 ar a do tego osobno nawóz...

Zepsuła sie mi ponownie kosiarka po skoszeniu połowy ogrodu :bash: weltykulator muszę zawieźć do Krk do serwisu :bash:
ten ogród wykańcza mnie i sprzęt :lol2:

Za to od paru dni moje oczy cieszą tulipany, bardzo skromnie posadzone w porównaniu do bujnych i kolorowych rabat innych, ale jesienią troszkę dokupię, troszkę same sie rozrosną i z roku na rok będzie lepiej :cool: i narcyze - jedne juz przekwitły drugie dopiero kwitną

https://lh6.googleusercontent.com/-ThT-_Gwt4Uk/UZXl8r-msUI/AAAAAAAADO4/SoWv7i37tQM/s720/DSC01951.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-cs4RzPqFWZ4/UZXl9zhJCBI/AAAAAAAADPc/OfSenFES-uA/s720/DSC01979.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/--Y7VYiswgWk/UZXn8_KT_kI/AAAAAAAADPE/DVvGzKypVvs/s823/DSC01985.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-JHlOIEG2T9o/UZXl-embAwI/AAAAAAAADOc/IeHFWJo44Wo/s1024/DSC01980.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/-VHMg9cj5NwQ/UZXl732wo-I/AAAAAAAADOE/ljiMXOj18Y0/s912/DSC01704.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-1suCJczx0Mo/UZXl6rHQwyI/AAAAAAAADN0/tf49cCgwyZE/s1024/DSC01768.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-RIDNM2Fx_JI/UZXoKxcjHCI/AAAAAAAADPU/5HKCsKeC9xo/s720/DSC01984.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/-Qyaa3NW4iYk/UZXl-1ugHbI/AAAAAAAADO0/zUVPFv7g1zo/s720/DSC01982.JPG

*Kasia*
17-05-2013, 09:58
Ale sliczne kwiatki :wave:
Szawka super uzupelnila lazienke i ciesze sie ze wybralas biala:cool:
Nie moge sie doczekac zdcjec nowych nabytkow z west :D milego weekendu :hug:

narendil
17-05-2013, 20:37
vesi, dzięki za wyjaśnienie.
Głównie chodziło mi o to, co trzeba zrobić, żeby woda leciała :lol2:
Z resztą myślę, że dam sobie radę :D

Natalia Stanko
19-05-2013, 06:47
Super ta szafka wygląda, bo te węże i mnie by wk...
A te donice z ostatniego zdjęcia w TK kupiłaś? U nas takich nie było, albo rzadko zaczęłam tam zaglądać.
Pozdróweczka:hug:

vesila
20-05-2013, 21:59
Ale sliczne kwiatki :wave:
Szawka super uzupelnila lazienke i ciesze sie ze wybralas biala:cool:
Nie moge sie doczekac zdcjec nowych nabytkow z west :D milego weekendu :hug:
Dziękuje Kasiu :hug:
na nowe nabytki, jeszcze trochę trzeba poczekać,


vesi, dzięki za wyjaśnienie.
Głównie chodziło mi o to, co trzeba zrobić, żeby woda leciała :lol2:
Z resztą myślę, że dam sobie radę :D
Prosiem bardzo, ciesze sie że mogłam pomóc:D:hug:


Super ta szafka wygląda, bo te węże i mnie by wk...
A te donice z ostatniego zdjęcia w TK kupiłaś? U nas takich nie było, albo rzadko zaczęłam tam zaglądać.
Pozdróweczka:hug:
Dziekuję Nati :hug:
Donice kupione w tikeju, w Krk było ich całkiem sporo i naprawdę ładnych, ciężko mi było sie zdecydować.

agawi74
22-05-2013, 00:46
Hej Vesi,

cudne kwiatuchy i donice:yes:
Jak tam kosiarka? Naprawiona czy planujesz zakup nowej?
A co planujesz jeszcze wsadzić na tej rabacie przy wejściu? Masz sporo miejsca za tymi tulipankami:cool:
O skoszonej trawie odpowiedziałam Ci u siebie parę dni temu- jeżeli będziecie kupować nową kosiarkę, to dobrym pomysłem jest zakup z funkcję mulczowania- odpadnie Ci wtedy problem odpadów po skoszeniu:)
Buziaki:bye:

illusjon
22-05-2013, 11:47
Hej Vesi,

Jak tam Twoja galeria, Widziałam nowe nabytki i zakochałam się w gazetniku.

Pozdrawiam :bye:

vesila
22-05-2013, 18:30
Hej Vesi,
cudne kwiatuchy i donice:yes:
Jak tam kosiarka? Naprawiona czy planujesz zakup nowej?
A co planujesz jeszcze wsadzić na tej rabacie przy wejściu? Masz sporo miejsca za tymi tulipankami:cool:
O skoszonej trawie odpowiedziałam Ci u siebie parę dni temu- jeżeli będziecie kupować nową kosiarkę, to dobrym pomysłem jest zakup z funkcję mulczowania- odpadnie Ci wtedy problem odpadów po skoszeniu:)
Buziaki:bye:
eeetam cudne kwiatki, skromniutkie baardzo, może w liczbie kilka razy większej byłoby cudnie, ale ja mało ogrodowa, nie wiem co za tulipanami, rośnie tam tych parę wrzosów wsadzonych jesienią i nie wiem co więcej, kiedyś Maja przesłała mi całą listę roślinek cieniolubnych, ale nie mam czasu i chęci by to przeglądnąć i cos wybrać, ale kiedyś czas nadejdzie, że mnie natchnie, coś wyszukam, kupie i obsadzę tę jedyną rabatę w moim ogrodzie :lol2:

Przeczytałam o trawie i tej kosiarce z funkcją mulczowania.
Dzięki za info :hug::hug:
Tym czasem swoją kosiarkę obczaiłam: jak sie rozgrzał silnik, to nie chciała ponownie odpalić, musiałam czekać aż ostygnie, więc kosiłam na raty, potem luby przyjechał, olej wymienił i odpalała ponownie po wyłączeniu, za to wertykulator musiałam aż do Krakowa zawieźć do serwisu i czas oczekiwania ok 2 tyg:(


Hej Vesi,
Jak tam Twoja galeria, Widziałam nowe nabytki i zakochałam się w gazetniku.
Pozdrawiam :bye:
Właśnie będąc wczoraj w Krk nie obyło sie bez wizyty w tikeju i obkupiłam sie w kolejną ramkę :rolleyes: jak już ich będzie odpowiednia ilość to wtedy będę wieszać, póki co, to dwie stoją na parapecie, jedna tymczasowo wisi w kuchni, a wczorajsza stoi pod ścianą bo taka duża trochę. A dziś z braku chęci na cokolwiek (chyba ciśnienie niskie) szukałam w necie czterech identycznych ramek do salonu, ale jeszcze nic nie wyszperałam.

Jak miło, miło że znowu jesteś na forum :hug::hug::hug:

illusjon
23-05-2013, 14:47
Właśnie będąc wczoraj w Krk nie obyło sie bez wizyty w tikeju i obkupiłam sie w kolejną ramkę :rolleyes: jak już ich będzie odpowiednia ilość to wtedy będę wieszać, póki co, to dwie stoją na parapecie, jedna tymczasowo wisi w kuchni, a wczorajsza stoi pod ścianą bo taka duża trochę. A dziś z braku chęci na cokolwiek (chyba ciśnienie niskie) szukałam w necie czterech identycznych ramek do salonu, ale jeszcze nic nie wyszperałam.

Vesi,

U nas najpierw ja a potem K zapałał chęcią posiadania galerii.

Był nawet (może nawet nadal jest?), żeby to była galeria "rodzinna", ale zdjęcia chociaż budzą fajne często nostalgiczne wspomnienia zrobione są nie w jakości HD tylko WTF :bash:

Zobaczę jeszcze co z tą galerią u mnie będzie.
Może faktycznie bezpieczniej jakąś tematyczną zrobić?


Jak miło, miło że znowu jesteś na forum :hug::hug::hug:

Ja też się cieszę :hug::hug::hug:

vesila
23-05-2013, 15:52
Aniu
U nas fotografie rodzinne odpadają, ja nie lubię siebie oglądać na zdjęciach na co dzień, a luby to już w ogóle nawet zdjęć sobie nie pozwala zrobić, więc jak sie już na jakieś załapie, to raczej do ramki sie nie nadaje :rolleyes: Zresztą zdjęcia rodzinne wywołują u mnie tylko smutek i żal, że jesteśmy coraz starsi i to co było już nigdy nie wróci:( może jakiś kryzys wieku przechodzę, ale ciężko mi jest się pogodzić z upływającym czasem i starzeniem, wolę więc nie oglądać zdjęć z przed lat;)

W H&Y maja teraz promocję: druga rzecz za 10 zł i przymierzam sie właśnie do ramek :D

vesila
23-05-2013, 16:08
Mam pytanko:

CZY KTOŚ KUPOWAŁ JUŻ COKOLWIEK NA ETSY.com (http://www.etsy.com/?ref=si_home) ????

ceny wyświetlają sie w pln, ale jak jest z płatnościami? z dostawą?

vesila
24-05-2013, 08:02
nikt nie kupował poprzez etsy??? :(

Może wiec pomożecie mi w sprawie wieszaka do wiatrołapu :D
mam okazje kupić stary ale ładny wieszak chromowany, tylko trochu drogi jest,
pasowałby by taki ??

http://images7.fotosik.pl/6750/a6f17d41d2d26a57med.jpg
http://images7.fotosik.pl/6750/d02f6311e1ab221dmed.jpg

Zrobiłam wyklejankę i dodałam jeszcze obrazek, bo łysa ta ściana nad tym grzejnikiem,
gra to jakoś ze sobą czy nie bardzo, co myślicie??

191360 191361 191362 191363

tutli_putli
24-05-2013, 08:23
Vesi przez Etsy nie kupowałam. Co do wieszaka - jak zobaczyłam pierwsze zdjęcie samego wieszaka to jakoś tak nie bardzo mi pasował. Natomiast w zestawieniu z lustrem i konsolką moim skromnym zdaniem świetnie się komponuje :)

Sharlotka
24-05-2013, 08:31
Vesila,
masz przepiękne lustro - zamawiałaś lokalnie u szklarza, czy gdzieś wysyłkowo?

narendil
24-05-2013, 08:32
vesi, moje zdanie znasz :D

Na etsy nic nie kupowałam, ale podejrzewam, że mają opcję płatności kartą kredytową lub przez PayPal.

vesila
24-05-2013, 08:52
Vesi przez Etsy nie kupowałam. Co do wieszaka - jak zobaczyłam pierwsze zdjęcie samego wieszaka to jakoś tak nie bardzo mi pasował. Natomiast w zestawieniu z lustrem i konsolką moim skromnym zdaniem świetnie się komponuje :)
Tutli,
dzięki za opinię, muszę sie dobrze upewnic zanim go kupię, bo zwrotu nie będzie.


Vesila,
masz przepiękne lustro - zamawiałaś lokalnie u szklarza, czy gdzieś wysyłkowo?
Sharlot,
zmartwię Cie trochę, lustro przytachałam z TK-MAXX


vesi, moje zdanie znasz :D
Na etsy nic nie kupowałam, ale podejrzewam, że mają opcję płatności kartą kredytową lub przez PayPal.
Aniu, ty wiesz :hug::hug::hug:
ale ostatniego zwrotnego maila od ciebie dostałam pustego, pomyślałam, że przez pomyłkę odesłałaś http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/c065.gif

narendil
24-05-2013, 08:55
Aniu, ty wiesz :hug::hug::hug:
ale ostatniego zwrotnego maila od ciebie dostałam pustego, pomyślałam, że przez pomyłkę odesłałaś http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/c065.gif
Żartujesz?
A ja tak Ci polecałam targowanie się :lol2:

vesila
24-05-2013, 08:58
Żartujesz?
A ja tak Ci polecałam targowanie się :lol2:

Serio??
No masz, ale chyba telepatycznie coś mi podesłałaś bo sie targowałam :lol2:
ale niewiele pan opuścił cenę, ledwo 30 zeta;)

Drop_Inn
24-05-2013, 09:37
Cześć Vesi! :bye:

Muszę przyznać, że na początku miałam takie same odczucia jak Tutli - sam w sobie wydał mi się trochę zbyt masywny i kanciasty. Ale na wklejce wpasowuje się naprawdę bardzo fajnie, jakby to był zupełnie inny przedmiot :yes: Szczególnie te "główki" mi się podobają - fajnie zapełniają przestrzeń na ścianie. Jest elegancki, ale w lekkim, nowoczesnym wydaniu. Wiatrołap jest dość małym pomieszczeniem, także zbyt ozdobny mógłby moim zdaniem przytłoczyć, a ten pozwala grać pierwsze skrzypce pięknym gadżetom obok :)

admete
24-05-2013, 12:35
Vesi oddaję głosik za :yes:

W pierwszej chwili pomyślałam że za kanciasty do już kanciastych rzeczy w pomieszczeniu - ale te ozdobniczki nadają mu lekkości i wieszak fajnie się wpasowuje :yes:

Ile takie chromowane cacko? :)

illusjon
24-05-2013, 15:11
Vesi,

Pomyślałam dokładnie tak samo jak Tutli i Dropek.

Osobno nic takiego, nawet trochę razi, ale z ławeczką i lustrem rewelacja.
Jakby to był zupełnie inny przedmiot.

Jestem na TAK :yes:

agawi74
24-05-2013, 15:20
Vesilko, przepraszam, ale ten wieszak nie podoba mi się wcale:( :hug:
I w sumie jest to mało ważne, ze mi się nie podoba, ale uważam, ze u Ciebie po prostu nie pasuje. Za dużo zacznie się dziać w tym malutkim wiatrołapie- ten chrom i jego wizualny ciężar przyćmi wszystko. Dla mnie lustro powinno być nr 1 i na tym koniec.
A wieszak widziałabym biały, drewniany- coś w tym stylu

http://www.stema-meble.com/aukcje/WDR-wieszak/bialy-caly-duzy.jpg

vesila
24-05-2013, 18:35
Cześć Vesi! :bye:

Muszę przyznać, że na początku miałam takie same odczucia jak Tutli - sam w sobie wydał mi się trochę zbyt masywny i kanciasty. Ale na wklejce wpasowuje się naprawdę bardzo fajnie, jakby to był zupełnie inny przedmiot :yes: Szczególnie te "główki" mi się podobają - fajnie zapełniają przestrzeń na ścianie. Jest elegancki, ale w lekkim, nowoczesnym wydaniu. Wiatrołap jest dość małym pomieszczeniem, także zbyt ozdobny mógłby moim zdaniem przytłoczyć, a ten pozwala grać pierwsze skrzypce pięknym gadżetom obok :)
Dziękować za opinię:hug:
boję sie żeby nie strzelić takiego babola jak z poprzednim wieszakiem, który swoim ogromem przytłoczył to małe pomieszczenie.


Vesi oddaję głosik za :yes:
W pierwszej chwili pomyślałam że za kanciasty do już kanciastych rzeczy w pomieszczeniu - ale te ozdobniczki nadają mu lekkości i wieszak fajnie się wpasowuje :yes:
Ile takie chromowane cacko? :)
Dziękować za opinię :hug:
jeszcze sie na niego nie zdecydowałam, ale bliska jestem zamówienia
koszt to ponad 4stówy :sick:


Vesi,
Pomyślałam dokładnie tak samo jak Tutli i Dropek.
Osobno nic takiego, nawet trochę razi, ale z ławeczką i lustrem rewelacja.
Jakby to był zupełnie inny przedmiot.
Jestem na TAK :yes:
Dziękuję, dziękuję za opinię :hug:, każda jest na wagę złota


Vesilko, przepraszam, ale ten wieszak nie podoba mi się wcale:( :hug:
I w sumie jest to mało ważne, ze mi się nie podoba, ale uważam, ze u Ciebie po prostu nie pasuje. Za dużo zacznie się dziać w tym malutkim wiatrołapie- ten chrom i jego wizualny ciężar przyćmi wszystko. Dla mnie lustro powinno być nr 1 i na tym koniec.
A wieszak widziałabym biały, drewniany- coś w tym stylu
http://www.stema-meble.com/aukcje/WDR-wieszak/bialy-caly-duzy.jpg

Dziękuję bardzo za opinię :hug:
Aguś, a pamiętasz ten poprzedni kolos który kupiłam? klik (https://lh3.googleusercontent.com/-bA_s7VVaTa0/UTIuExDlblI/AAAAAAAADFY/PRdtu_R1mzs/s720/DSC01280.JPG) klik (https://lh3.googleusercontent.com/-MgiAMTEkSDw/UTIuBI4004I/AAAAAAAADFc/CNyAWdxZbS4/s720/DSC01277.JPG)był w podobnym stylu, i okazał sie tylko przeszkodą; zaczęłam rozważać takie wiszące na ścianie, ale nie wiedziałam gdzie miałabym go przykręcić, nad grzejnikiem nie bardzo, obok lustra by zaburzył symetrię i łatwo głową w haczyki mógłby ktoś uderzyć, no i nic nie wybrałam.
Ten chromowany ma małą podstawę, tylko 27x27cm i wysoki na 173, czyli nieprzesadzony gabarytowo, tamten miał 2m/wys i 50 cm/średnica, a może jak zawiśnie na mim jakas chusta i kapelutek, to nabierze lekkości?? jak myślisz?

vesila
24-05-2013, 18:54
A poza tym wpadłam pochwalić sie zakupami lampowymi :lol:

Plafon do toalety
http://img-3.fruugo.com/product/7/02/4286027_max.jpg
Searchlight Flush 7123-30CC Single Flush

Dwa kinkiety do łazienki
http://img-1.fruugo.com/product/3/45/4202453_max.jpg
Endon 9087-CH 9087-CH Modern Wall Lights Single

Były to nadzwyczaj błyskawiczne i nieplanowane zakupy, coś zupełnie do mnie niepodobnego:eek:
Trafiłam przypadkiem na coś, co sie zwie Targowisko Europy http://www.fruugo.pl/, zaczęłam przeglądać to i owo, doszłam do lamp i nagle rach ciach, wpadło kilka do koszyka, szybki tel do lubego by zapłacił, o dziwo nie marudził za bardzo, i teraz pozostaje czekać ok 2tyg na dostawę.
Nigdy wcześniej nie słyszałam o takim serwisie, oby to nie okazało sie jakieś oszustwo.

tutli_putli
24-05-2013, 19:26
Vesi Ty jesteś niesamowita z tymi zakupami i wyszukiwaniem fajnych sklepów w necie :D Podtrzymuje swoje zdanie odnośnie wieszaka wbrew temu co pisze Aga :Puważam, że właśnie ten który wkleiłaś genialnie pasuje do całości mimo że jest kosmiczny w swoim wyglądzie i na pierwszy rzut oka wcale mi się nie podobał to ma w sobie coś takiego intrygującego i nabiera smaczku przy konsoli i lustrze. Taki biały z Famegu mam aktualnie u siebie w holu jako wieszak budowlano- roboczy i myślę, że on się sprawdza ale na dużych powierzchniach. Żebyś mieszkała bliżej to bym Ci wypożyczyła :D

illusjon
27-05-2013, 07:49
Vesi,

Zakupy mi się podobają.

Obstaje przy zdaniu, że wieszak pasuje idealnie.

Sklep jest świetny. Już go dostałam do folderu :yes:

Miłego i słonecznego tygodnia życzę :bye:

agawi74
27-05-2013, 16:26
Vesi,

pamiętam ten Twój poprzedni wieszak, ale on był dużo bardziej toporny, niż ten mój biały....
Może masz racje, jak obwiesisz kurtkami ten chrom, to trochę jego obraz złagodnieje- zresztą rób tak, żeby Tobie się podobało.:hug:
Oświetlenie BOSKIE:jawdrop: i kinkiecik i platonik:yes:
Buziaki:)

hesperius
27-05-2013, 19:16
Vesila
Ladnie u Ciebie :)

Pozdrawiam :)

narendil
27-05-2013, 20:16
vesi, krótkie pytanie o Twoją bidetkę.
Twój wąż i rączka też są z tworzywa?
Bo mnie to zaskoczyło :rolleyes:

karolek59
27-05-2013, 20:58
Heyka Vesi :hug:

Ale u Ciebie nowości
:yes::eek:
ty masz oko szperaczki :yes::yes:
wszytko pikne
tylko wieszak mi nie leży mam wrażenie że widziałam go na żywca i był strasznie tandetny :(

Buziole

admete
28-05-2013, 06:32
Vesi no szok jak szybko podejmujesz decyzje lampowe :lol:
I to jakie :o plafon strasznie mi się podoba :o

Buziaki :hug: