PDA

Zobacz pełną wersję : Vesila - trochę klasyki na przedmieściu



Strony : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

narendil
16-09-2012, 07:25
Cześć vesi :hug:

karolek59
16-09-2012, 20:54
oj

Ale z tego Ryśka agent

no nic to chyba trza cierpliwie czekać ?

buziaczki

vesila
16-09-2012, 23:50
hej dziewczynki,
jestem wykończona, miałam dzis przeboje z wujkiem lubego :-x
jutro odpisze ...

vesila
17-09-2012, 08:50
Vesilko dotarłam :wiggle:
A tu takie dylematy kinkietowe http://mp3car.pl/forum/images/smilies/szok.gif http://mp3car.pl/forum/images/smilies/szok.gif http://mp3car.pl/forum/images/smilies/szok.gif
za dużo Ci się podoba :( - mam taki sam problem :rotfl:
Mnie podoba się
Westinghouse
i ten jest ciekawy Elstead Lighting Hampstead HS1
A na sufit też bym jakiegoś plafonu chyba poszukała.
Miłego weekendu życzę :hug:
ps zdjęcia salonu pokazują już co nie co, ale dalej za mało :p

Admete, no mam psiakość problem z wyborem lamp:bash:
muszę chyba zacząć od lampy sufitowej w łazience, a potem któreś kinkiety dopasować
dzięki za głosik :hug:
ps. salon nie nadaje sie do pokazania :no: jeszcze nie
czekam na dwie pufy, ławę, szafkę tv, zasłony...


Witaj, dawno nie zagladałam...
Z kinkietów głosuję na brennę - jednak cena robi swoje, a i sama rozważam ja poważnie ;)
a ten plafon (http://miviena.pl/american_diner_plafon_2_stal_szklo,127,571.html) znasz ? na żywo bardzo ładnie się prezentuje ;) no i ta cena ;)
Kamila (śliczne imię:wiggle:)
dzieki za głosik :hug: na kinkiet, ten plafon znam, śliczny, tylko szkoda że nie jest w chromie:(


Cześć vesi :hug:
Hej Aniu-pędziwiatrze wykończeniowy :D


oj
Ale z tego Ryśka agent
no nic to chyba trza cierpliwie czekać ?
buziaczki
Karolka,
mam cierpliwość anielską, muszę, albo czeka mnie dożywocie ze starymi meblami w salonie
buziaczki odwzajemniam :)


a teraz lecę do was http://www.cosgan.de/images/midi/sportlich/s030.gif

pysiaczek
17-09-2012, 09:46
vesilko melduję, że i ja nadrobiłam ;)

Z kinkietów do łazienki bardzo podoba mi się Massive Brenna :yes:
Piękny miałaś wschód słońca 10.09 :D
I fajną rabatkę zaczynasz tworzyć :yes:
A Twoje hemnesy w łazience nieustannie mi się podobają :)

1976pinacolada
17-09-2012, 21:53
Vesi - chciałam Ci tylko napisac..... kontynuując Ryśkowy science fiction ;)

P pojechał do niego w sobotę na ostateczną rozmowę - i nie chodziło o szafe Julki tylko o dokonczenie rozgrzebanych spraw. R jak zobaczył P to powiedział tylko "ten to mnie chyba zabije" a P wiele się nie zastanawiając odparł (przy wszytkich pracownikach i jakiś klientach) : nie zabije Cię , bo musisz najpierw naprawić to co spier...łeś :rotfl:
No i stanęło na tym, że w środę przyjeżdżają. Dziś potwierdzili. I w środę maja przymierzyć płyty pod szafe Julki (kurna chata dał cene o tysiąc niższą niz ktoś inny ) i poprawić wszystko co jest rozgrzebane. I wiesz, za szafe Julki nie zapłacę ani złotówki póki ostatnia śrubka nie będzie wyregulowana

Pisałaś, że ma być u Ciebie jutro chyba.... Daj znać czy dotarł ;)

vesila
17-09-2012, 22:26
Pysiaczku,
rany jakie komplementy http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/e050.gif thank you
jestem zadowolona z tych hemnesów łazienkowych, ale materiał z jakiego sa wykonane, to.... przemilczę :roll:

Kinguś, Kinguś
no i co my z tym Ryśkiem poczniemy :confused: kusi ceną a potem olewa:x...
moze by go tak:http://www.cosgan.de/images/midi/boese/n035.gif :rotfl:

A tak z innej beczki...
dzieciaki były w szkole, ja wchodzę ok południa do ich pokoju i staje jak wryta....
bo za oknem, na parapecie siedział równie zdziwiony kotecek i taaakimi oczami patrzył na mnie, aż sie uśmiałam i mu fote szybko zrobiłam
137138
nie wiem czyj on, ale cieszę sie że jest, bo często widzę jak poluje na coś w moim ogrodzie i mam nadzieję że wyłapie te wszystkie szkodniki ryjące i robiące dziury.


edit: w studni nam brakuje wody, a do wodociągów nie jesteśmy podłączeni, masakra...

1976pinacolada
18-09-2012, 08:46
edit: w studni nam brakuje wody, a do wodociągów nie jesteśmy podłączeni, masakra...




ło matko, i co teraz bedzie ?? Jak coś, to wiesz....;) zapraszam na kapiel ;) :rotfl:

vesila
18-09-2012, 09:54
hmmm... trza oszczędzać wodę teraz i czekać na deszcze :sick:
wykąpałam się :P

narendil
18-09-2012, 12:01
Nieciekawie ze studnią :(
vesi, mimo iż ciężko znoszę deszczową pogodę, dla Ciebie:


http://www.youtube.com/watch?v=TS-kj8OP_CAhttp://www.youtube.com/watch?v=TS-kj8OP_CA

vesila
18-09-2012, 12:29
Nieciekawie ze studnią :(
vesi, mimo iż ciężko znoszę deszczową pogodę, dla Ciebie:

:rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

mam tak tańczyć ??http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/k010.gif :lol2:

nie jest tragicznie, woda jeszcze jest, nie siorbie przy pompowaniu, a tak było wczoraj, bo zachciało sie mi trawnik podlewać i mase wody poszło nim sie zorientowałam że wody brakuje, ale dziś woda już jest powyżej poziomu końca rury, tylko ile? niewiadomo...
deszczowej pogody też nie cierpię :no:

pysiaczek
18-09-2012, 13:09
vesi czy te łazienkowe Hemnesy są z czegoś innego niż pokojowe? Ja mam w sumie tylko jedną komódkę (3 szuflady) pokojową to jestem w niej zadowolona nawet :)

narendil
18-09-2012, 13:24
mam tak tańczyć ??http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/k010.gif :lol2:

No a jak?
Mogę potowarzyszyć :rotfl:

vesila
18-09-2012, 13:42
vesi czy te łazienkowe Hemnesy są z czegoś innego niż pokojowe? Ja mam w sumie tylko jedną komódkę (3 szuflady) pokojową to jestem w niej zadowolona nawet :)
pysiaczku,
te białe hemnesy nie są drewniane, tylko z płyty + farba, liche okropnie, na stronie Ikei jest napisane z czego są zrobione; muszę uważać by ich nie pobijać, a lustro jest jakieś takie ... plastykowe :sick:
ale i tak sie mi podobają :lol:


No a jak?
Mogę potowarzyszyć :rotfl:
No to dawaj :lol2:

TwoOfUs
18-09-2012, 16:45
Vesi w końcu udało mi się nadrobić. Nieciekawie z tą studnią, będziecie musieli latem uważać z podlewaniem albo częściej zaklinać deszcz :lol2:
U mnie też ostatnio jazdy z wodą. My mamy ze studni i miejską z tym, że ostatnio ta ze studni okropnie śmierdzi a miejska jakaś brudna :sick:. Będziemy musieli wyjaśnić tą sprawę przed przeprowadzką.


Massive Brenna będzie fajny do Twojej łazienki :)

karolek59
18-09-2012, 22:00
Heyka

Vesi
no lipa z ta woda
widzisz kochna wodę trza oszczędzać a
nie robić naleweczki;)i codzienne kąpiele :lol2::lol2:

Buziole zostawiam


Juz się nie mogę doczekać twojego salonu ale zes se pozamawiała i nic nam nie mówisz

vesila
18-09-2012, 22:20
Hej Karolka,
ja u Ciebie , Ty u mnie :lol:

no lipa z ta woda
widzisz kochna wodę trza oszczędzać a
nie robić naleweczkii codzienne kąpiele
Buziole zostawiam
Juz się nie mogę doczekać twojego salonu ale zes se pozamawiała i nic nam nie mówisz
no widzisz, a ja myślałam że mamy studnię bez dna :lol2:
swoją drogą to ja codziennie młotej tłukę sie do łazienki, żeby nie lata tyle wody, a ta mi gada że sie musi zagrzać pod prysznicem, bo jej zimno :evil:
a naleweczkę to szykuję jeszcze ze śliweczek, co mi w ogródku wyrosły :P
natomiast mój salon, oj... nawet w jednej setnej nie będzie tak pikny jak twój :no:

Two,
nasza woda ze studni też na początku śmierdziała, nawet po przegotowaniu, bo po prostu była zastana, ale po przeprowadzce szybko sie przefiltrowała, jest czyściutka, tylko cholernie twarda...
dzięki za głosik na kinkiet :hug:

--------------------------------------------

a Rysiek, oczywiście dziś sie nie pojawił:x

1976pinacolada
19-09-2012, 06:54
Heloł - ciekawe czy do mnie dotrze ......

Siedzę w kuchni i pot po dupie mi sie leje..... mam w domu chyba ze 30 stopni przez to włączone centralne :sick:

pysiaczek
19-09-2012, 12:03
pysiaczku,
te białe hemnesy nie są drewniane, tylko z płyty + farba, liche okropnie, na stronie Ikei jest napisane z czego są zrobione; muszę uważać by ich nie pobijać, a lustro jest jakieś takie ... plastykowe :sick:
ale i tak sie mi podobają :lol:

Mi akurat to w tej komodzie pasuje, że ona jest w płyty bo już sobie wyobrażam jej blat jakby to była sosna :o (u nas ta komoda stoi w przedpokoju zaraz koło drzwi i każdy na nią odkłada coś ciągle, rzuca klucze, stawia zakupy itp). No i nawet taka solidna mi się kurcze wydaje :rolleyes:

Z tą wodą to niezła akcja :o

narendil
19-09-2012, 14:05
Nadal mam tańczyć :rotfl:
Nogi mnie bolą...

vesila
19-09-2012, 14:39
Aniu nie tańcz:lol2:, chmury już wiszą nad nami, kosiłam trawę i zwiałam przed deszczykiem do domu
a teraz łeb mi napierdziela

agawi74
19-09-2012, 15:40
Hej Sylwuś:hug:Zaglądam na chwilkę wolnej chwili i co czytam? Studnia prawie wyschła?:jawdrop:
Rany w Wawie pół Wisły wyschło, ale u nas w studni woda jest:) Mam nadzieję, że Wam się polepszy, bo deszcze nadchodzą...
Co jeszcze słychać u Ciebie|? Buziaki:)

karolek59
19-09-2012, 23:01
Sylwia
donosze że widziąłm dzisiaj w Tk maksie
rewelacyj a szafke do łazienki
z jasnym blatem kamiennym, przeszklona z jedna szufladką
zapinana na fajna chromowaną zapinkę
bardzo bardzo solidnie wykonana
jakbym ja miał gdzie wcisnąc to bym sie nie zastanawiała minuty
koszt coś ok 300 zł z groszami

JEST CUDNA

pysiaczek
20-09-2012, 07:33
Karolko a fotki nie cyknęłaś? ;)

vesi dobrze, że popadało :)

vesila
20-09-2012, 08:38
Hej Sylwuś:hug:Zaglądam na chwilkę wolnej chwili i co czytam? Studnia prawie wyschła?:jawdrop:
Rany w Wawie pół Wisły wyschło, ale u nas w studni woda jest:) Mam nadzieję, że Wam się polepszy, bo deszcze nadchodzą...
Co jeszcze słychać u Ciebie|? Buziaki:)
Aga,
ty jesteś niemożliwa, roboty po pachy i jeszcze do każdego na forum zaglądasz :hug:
z wodą póki co tragedii nie ma, to przez podlewanie trawnika brakło, ale na drugi dzień już trochę wody napłynęło ze źródełka :)
A ja czekam na stolarza i doczekać sie nie mogę dziada :roll:



Sylwia
donosze że widziąłm dzisiaj w Tk maksie
rewelacyj a szafke do łazienki
z jasnym blatem kamiennym, przeszklona z jedna szufladką
zapinana na fajna chromowaną zapinkę
bardzo bardzo solidnie wykonana
jakbym ja miał gdzie wcisnąc to bym sie nie zastanawiała minuty
koszt coś ok 300 zł z groszami
JEST CUDNA
Karolinka
dzięki za info, ale kurde nie we wszystkich tikejach jest to samo:(
nie wiem czy w Krk też będzie - to raz
chwilowo jestem bez kasy :bash: - to dwa


Karolko a fotki nie cyknęłaś? ;)
vesi dobrze, że popadało :)
No właśnie, masz może fotke Karolka?
Pysiaczku,
dziś u nas pada, leje, pada....
przynajmniej trawnik odżyje trochę

1976pinacolada
20-09-2012, 09:37
Aga,
A ja czekam na stolarza i doczekać sie nie mogę dziada :roll:



no to czekamy se razem :popcorn: :popcorn: :popcorn:

mmajeczkaa
20-09-2012, 10:19
I jak stolarz dotarł czy dalej go nie ma ???

Mówisz, że studnia prawie wyschła, u nas na razie wody wszędzie pod dostatkiem ;)

A tak w ogóle to dawno mnie tu nie było i nie wiem czy pisałam, ale bardzo podoba mi się Twoja łazienka :rolleyes:

vesila
20-09-2012, 12:05
Hej Maju, no dawno cie nie było :hug:
Rysiek nie dotarł, dotarł za to do pinacolady, więc może i do mnie kiedyś dotrze :confused:

A mnie nagle wzięło, poszłam i przekopałam kawałek trawnika przed domem, bo było dużo pustych placków i jakieś nierówności, po wyrównaniu sypnęłam na to nawozem i nasionkami, więc niech pada dalej ...
teraz muszę jechać do sklepu gdzie zamawiałam pufy do salonu (miały być w takim kolorze jak narożnik), dzwonili że jakąś próbkę im przysłali, która różni sie trochę od mojej próbki :sad:

1976pinacolada
20-09-2012, 12:13
Rysiek nie dotarł, dotarł za to do pinacolady, więc może i do mnie kiedyś dotrze :confused:



chodzi jak w zegarku . Narazie przynajmniej ;)

Kamilcia
20-09-2012, 21:02
Kamila (śliczne imię:wiggle:)
dzieki za głosik :hug: na kinkiet, ten plafon znam, śliczny, tylko szkoda że nie jest w chromie:(









a wiesz, ze mnie w dzieciństwie moje imię BARDZO się nie podobało - ja chciałam miec na imię jak wszyscy - Ania albo Agnieszka ;) Teraz juz jest ok :)

mówisz, ze ten plafon stal nie będzie pasował do chromowanych kinkietów? kto to tak wysoko będzie głowe zadzierał ;)

przeboje z panem stolarzem... masakra

1976pinacolada
20-09-2012, 21:06
chodzi jak w zegarku . Narazie przynajmniej ;)

Nie zrobił oczywiście wszystkiego bo Ryskiem by sie nie nazywał :cool: Ale załozył okienko w dolnej łazience i dopasował płyty do garderoby Julki zatem zainwestował juz jakąś kase , którą mu wiszę. A o to chodziło, żeby chciał mu sie skończyć. na odchodne dostał front jednej szuflady kuchennej do poprawki i zmusiłam go do wymierzenia zmywarki - bo tez jest do poprawki ;) Druga częśc ma byc we wtorek...

Ps. wczoraj podłączał się na szybciocha do wodociagów miejskich bo .......mu studnia wyschła ;)

karolek59
20-09-2012, 23:09
Niestety dziewczynki szafki nie obfociłam bo mi bateria padła :bash:
ale na prawde była genialna

vesila
21-09-2012, 07:14
Kinga,
ja drania mam ochote olać totalnie, tylko cholera ta cena, chyba sie wybiore do niego, twierdził że już elementy mebli ma gotowe do złożenia, niech mi je pokaże.
Co do studni, no jakoś mi go nie żal :P oby tylko sie nie okazało że i nas to czeka :roll:


Karolka,
nio trudno muszę sobie wyobrazić jak cudna ta szafka, napisz mi w którym tikeju ją widziałaś?
aż mnie skręca żeby wybrać sie do krk, tylko czasu nie mam ostatnio....

vesila
21-09-2012, 07:21
mówisz, ze ten plafon stal nie będzie pasował do chromowanych kinkietów? kto to tak wysoko będzie głowe zadzierał ;)
JA :lol2:
i nie tak wysoko, to tylko 260cm ;)

1976pinacolada
21-09-2012, 10:39
Kinga,
ja drania mam ochote olać totalnie, tylko cholera ta cena, ...

Ja dokładnie z tego samego powodu zaciskam zęby

vesila
22-09-2012, 00:24
Miałam dzisiaj gosciófff: mami i siostra z dzieciakami...:wiggle: były ploty, chichy i naleweczka babuni poszła cała :lol:
ale, ale... od mojej mami dostałam.... uwaga............. ok 300stu cebulek krokusów http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/e015.gif
chyba musze sie zaopatrzyć w jakiś sprzęt do wsadzania cebulek :rolleyes:

Kamilcia
22-09-2012, 08:25
JA :lol2:
i nie tak wysoko, to tylko 260cm ;)

szalona !

a krokusy - uwielbiam !

narendil
24-09-2012, 08:10
ale, ale... od mojej mami dostałam.... uwaga............. ok 300stu cebulek krokusów http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/e015.gif
WOW!
Miłego dziubania :hug:

Domi87
24-09-2012, 10:17
Krokusy są cudne, ale sadzenie 300 cebulek...:lol2: no chyba bym się nie zebrała do tego:P

pesce
24-09-2012, 16:56
Sylwia
donosze że widziąłm dzisiaj w Tk maksie
rewelacyj a szafke do łazienki
z jasnym blatem kamiennym, przeszklona z jedna szufladką
zapinana na fajna chromowaną zapinkę
bardzo bardzo solidnie wykonana
jakbym ja miał gdzie wcisnąc to bym sie nie zastanawiała minuty
koszt coś ok 300 zł z groszami

JEST CUDNA

normalnie poszłam do naszego Tikeja i jest Ci ona:) Vesi czeka na Ciebie w Bonarce

https://lh5.googleusercontent.com/-xwiGFJ2ovko/UGCCPqpmq0I/AAAAAAAADcQ/07HvEhHfJqQ/s512/2012-09-24%252014.46.51.jpg

vesila
24-09-2012, 17:27
szalona !
a krokusy - uwielbiam !


WOW!
Miłego dziubania :hug:


Krokusy są cudne, ale sadzenie 300 cebulek...:lol2: no chyba bym się nie zebrała do tego:P

Oj tam, oj tam :lol:
dokupiłam dziś jeszcze po parę sztuk cebulek białych i ciemnofioletowych tulipanów oraz 10 średnich i 10 małych koszyczków na cebulki :D no i jeszcze doliczyć trzeba 11 cebulek hiacyntów i 18 narcyzów zakupionych w lidlu; w sumie mam ok 370 cebulek :P



Pół dnia dziś wywłóczyłam sie z mami i siostrą po centrach handlowych w krk, ledwom żywa ;)
troszkę tylko sie obkupiłam w: styropianową pufkę dzieciakom do pokoju, chromowany świecznik, karafkę, srebrne osłonki doniczkowe, i kuchenne przydasie z tikeja: nożne do masła i ceramiczny obierak do jarzyn, reszta to artykuły spożywczo - chemiczne
widziałam w tikeju szafeczkę zachwalaną przez Karolkę :yes: faktycznie ładniutka, ale nie kupiłam, też nie bardzo miałabym ja gdzie postawić, obfociłam ją telefonem
138393
a obok była jeszcze jedna 138392
za to długo zastanawiałam sie nad kupnej tego do wiatrołapu 138395 138397
w końcu odpuściłam, ale nie wiem czy dobrze .... jestem cholernie niezdecydowana :bash:

vesila
24-09-2012, 17:31
normalnie poszłam do naszego Tikeja i jest Ci ona:) Vesi czeka na Ciebie w Bonarce

dzieki pesce :hug:
tak długo pisałam swojego posta (z przerwami) i nie zauważyłam, że w miedzy czasie ty wstawiłaś tą samą szafkę :lol2:

pesce
24-09-2012, 18:28
wida, ze byłąś przede mną bo ja ją do zdjęcią odkręciłam i tak zostawiłam ;)

karolek59
24-09-2012, 20:21
No i co ładniutka co??
mnie się bardzo podoba
ale ja niestety nie mam na nią miejscówki

Pokaz cos tam nakupowała?????:popcorn::popcorn::popcorn::popcor n::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::po pcorn:

vesila
24-09-2012, 21:28
Ładna, ładna ta szafeczka, stałam nad nią chwile i dumałam czy mam ją gdzie postawić, no ale nie mam gdzie; w łazience - to byłoby za dużo dobrego, w wiatrołapie taka biała mi nie pasi, w holu nie ma placa , w salonie nie pasuje, w sypialnie tyż nie, no i szafeczka została gdzie stała :lol2:

dziś już ciemno, ale moge jutro fotki nabytkom zrobić i pokazać ;) ale to nic specjalnego...

w ogóle to wybrałam sie głównie po większe zakupy do selgrosa w krk, ale jak już byłam w bonarce to nagle mnie olśniło, że karty nie zabrałam :o:bash: bez komentarza

karolek59
24-09-2012, 21:49
[QUOTE][ że karty nie zabrałam :o:bash:/QUOTE]

niezła agentka

No to jutro zajrzę poczaić cos tam nakupowała


a ta do wiatrołapu tez fajna- ciekawa

Drop_Inn
24-09-2012, 22:17
Szafka faktycznie fajna :yes:
W Bonarce byłaś?
Nie rzucili przypadkiem jakichś ładnych szafek nocnych?

vesila
24-09-2012, 22:35
Dropi, w tikeju?
jedna była z takimi przecierkami i drewnianym blatem, ale tylko jedna:( dużo było komód,
w m1 też byłam i nie było:no:

agawi74
24-09-2012, 22:54
Hej vesilko:D

Fajne obie szafeczki, ale szczególnie ta do wiatrołapu. Ja bym brała:yes:
Masz ponad 300 cebul do wsadzenie?:jawdrop::jawdrop: Dziewczyno, to już zaczynaj wsadzać, bo nie zdążysz przed zimą:lol2:
A na serio, to radzę Ci zapatrzeć się w sadzarkę, bo inaczej będą Cię bolały palce:sick: Mam na myśli coś takiego

narendil
25-09-2012, 09:37
Vesi, wpychasz te cebulki? :lol2:

mugatka
25-09-2012, 09:43
Kupiłam taką sadzarkę i udało mi si nią wsadzic kilka cebulek ... potem się powyginała i do kosza :(
Może zależy od firmy ale ja się "przejechałam" ..

pysiaczek
25-09-2012, 10:42
Ja mam zwykłą sadzarkę tzn. nie jakąś firmową drogą, tylko że metalowa a nie plastikowa jest ta część co się ją do ziemi wsadza i pięknie daje radę już 3 rok :)

Szafeczki bardzo fajne obie choć malutkie. W tej do wiatrołapu niewiele byś zmieściła, ale jeśli miałaby pełnić głównie funkcję ozdobną to spokojnie możesz brać :)

narendil
25-09-2012, 10:56
vesi, mam pytanko techniczne.
Pisałaś u mnie o zmywarce BOSCH SMV 50E90EU.
Powiedz mi, jak ona sygnalizuje zakończenie pracy? Piskiem?
Czy ma może takie światełko, które informuje o tym, że zmywanie trwa?
W necie znalazłam sprzeczne opinie, a już się prawie na nią zdecydowałam :rolleyes:

vesila
25-09-2012, 15:10
Hej kobietki


Hej vesilko:D
Fajne obie szafeczki, ale szczególnie ta do wiatrołapu. Ja bym brała:yes:
Masz ponad 300 cebul do wsadzenie?:jawdrop::jawdrop: Dziewczyno, to już zaczynaj wsadzać, bo nie zdążysz przed zimą:lol2:
A na serio, to radzę Ci zapatrzeć się w sadzarkę, bo inaczej będą Cię bolały palce:sick: Mam na myśli coś takiego
Dzięki Agus za sadzarkę,
właśnie wczoraj pytałam w jednym ogrodniczym o coś do wsadzania cebulek, to nie wiedział o co mi chodzi i proponował zwykłą szufelkę do kwiatków, coś kiedyś obiło sie mi o uszy że jest takie do wsadzania, ale nie wiedziałam jak to wygląda i jak sie nazywa:razz:
nie gadaj mi o tym stoliczku , bo już żałuję że nie kupiłam :(, a do krk mam kawał drogi i nie wiem kiedy znowu pojade do tikeja


Vesi, wpychasz te cebulki? :lol2:
a nie wpycham jeszcze, bo trawa niewykoszona, i sprzętu do wsadzania nie mam, a po za tym boje sie że mysiory mi te cebulki zeżreją, a wiem że mam te cholery w ogrodzie :evil:


Kupiłam taką sadzarkę i udało mi si nią wsadzic kilka cebulek ... potem się powyginała i do kosza :(
Może zależy od firmy ale ja się "przejechałam" ..
dzięki Mugatko, będą zatem szukać jakiejś solidnej wsadzarki


Ja mam zwykłą sadzarkę tzn. nie jakąś firmową drogą, tylko że metalowa a nie plastikowa jest ta część co się ją do ziemi wsadza i pięknie daje radę już 3 rok :)
Szafeczki bardzo fajne obie choć malutkie. W tej do wiatrołapu niewiele byś zmieściła, ale jeśli miałaby pełnić głównie funkcję ozdobną to spokojnie możesz brać :)
Pysiaczku a pamiętasz gdzie kupowałaś ta sadzarkę?
Białe szafeczki malutkie, bardziej ozdobne niz pakowne, a ten czarny stoliczek to bym na klucze miała i ... chyba tyle :lol2:


vesi, mam pytanko techniczne.
Pisałaś u mnie o zmywarce BOSCH SMV 50E90EU.
Powiedz mi, jak ona sygnalizuje zakończenie pracy? Piskiem?
Czy ma może takie światełko, które informuje o tym, że zmywanie trwa?
W necie znalazłam sprzeczne opinie, a już się prawie na nią zdecydowałam :rolleyes:
Aniu,
zmywarka piszczy cicho po zakończeniu pracy chyba ze cztery razy, a potem sie sama wyłącza, nie trzeba pamiętać o wyłączeniu, ja nastawiam zmywanie często na noc i ide spać, rano dopiero otwieram zmywarkę.
Nie ma żadnego światełka na zewnątrz, ale chyba ma jakieś zabezpieczenie, że gdy sie otworzy drzwiczki w trakcie zmywania to sie zatrzymuje, nie wiem na 100% bo nie zdarzyło sie mi otwierać w trakcie, ale wieczorem sprawdzę w instrukcji to ci napiszę.

1976pinacolada
25-09-2012, 19:55
nie gadaj mi o tym stoliczku , bo już żałuję że nie kupiłam :(, a do krk mam kawał drogi i nie wiem kiedy znowu pojade do tikeja
.


oj tam, oj tam - przesadzasz ;)

Moja mama ma wsadzarkę, która ma kształt metalowego stożka z drewnianą jękojeścią. Wbijasz metalowy szpikulec w ziemię, robisz kilka okrężnych ruchów i dziura gotowa ;) Ale wsadzarka chyba pamieta I wojnę światową :rotfl:

Co do mysiorów to poszukaj ultradźwiękowego odstraszacza i zamontuj na zewnątrz domu. Poszukaj TU (http://www.odstraszacze.com/index.php?category_id=233). My planujemy kupić na kuny bo mój sobie ubzdurał, że takowe zimą nas moga nawiedzić. Nie wiem dlaczego o dzikach nie pomyślał ;) Te juz przychodzą :jawdrop:

Moze wpadłabym jutro na kawkę :rolleyes: ???

vesila
25-09-2012, 21:57
Kinga, te odstraszacze są podobno g*wno warte,
mam plan taki: kupić z pół metra siatki przeciw kretom, którą daje sie pod trawnik, pociąć tą siatkę na kawałki i nakryć koszyczki z cebulkami a resztę cebulek powsadzać w tej siatce po całej działce; nie wiem tylko czy ktoś mi sprzeda taki mały kawałek siatki;)
no kochana, na dziki to chyba tylko solidny płot z bali pomoże ;)
na kawę wpadaj kiedy tylko masz ochotę :yes: tylko zadzwoń lub sms-ka wyślij wcześniej czy jestem w domu, bo ja nagle coś se przypomnę i juz mnie nie ma :p

vesila
25-09-2012, 22:02
narendil,
w instrukcji zmywarki napisane: " Podczas trwania programu, drzwi otwierać bardzo ostrożnie. Zachodzi niebezpieczeństwo pryskania gorącej wody z wnętrza urządzenia."

1976pinacolada
26-09-2012, 06:53
Sylwia - ja mam ultradźwiekowy odstraszacz owadów i powiem Ci, że jestem zadowolona :yes: Nawet jak owad wpadnie do domu to po jakimś czasie pada bo to działa na ich układ nerwowy. nawet latem przy otwartych drzwiach tarasowych (odstraszacz włączony w salonie) muchy na tarasie świrowały a objawiało się to tym, że padały na ziemię na "plecy" i kręciły się jak bączki :rotfl:

Jak się ogarnę to zadzwonie - póki co jeszcze piżama i te sprawy...dopiero dzieci wyprawiłam - Ty pewnie tez .

pysiaczek
26-09-2012, 07:43
Pysiaczku a pamiętasz gdzie kupowałaś ta sadzarkę?


Vesi jeśli mnie pamięć nie myli to w Castoramie i kosztowała coś ok. 10zł :)


Sylwia - ja mam ultradźwiekowy odstraszacz owadów i powiem Ci, że jestem zadowolona :yes: Nawet jak owad wpadnie do domu to po jakimś czasie pada bo to działa na ich układ nerwowy. nawet latem przy otwartych drzwiach tarasowych (odstraszacz włączony w salonie) muchy na tarasie świrowały a objawiało się to tym, że padały na ziemię na "plecy" i kręciły się jak bączki :rotfl: .

pincolada a czy na osy też to działa? :)

narendil
26-09-2012, 09:51
Aniu,
zmywarka piszczy cicho po zakończeniu pracy chyba ze cztery razy, a potem sie sama wyłącza, nie trzeba pamiętać o wyłączeniu, ja nastawiam zmywanie często na noc i ide spać, rano dopiero otwieram zmywarkę.
Nie ma żadnego światełka na zewnątrz, ale chyba ma jakieś zabezpieczenie, że gdy sie otworzy drzwiczki w trakcie zmywania to sie zatrzymuje, nie wiem na 100% bo nie zdarzyło sie mi otwierać w trakcie, ale wieczorem sprawdzę w instrukcji to ci napiszę.

Dziękuję :hug:
Miałam nadzieję, że ma może takie fajne światełko pokazujące czy program jeszcze trwa.
Ale to w sumie taki bajer, bez którego można żyć. Teraz nie mam i jest OK. A dopłacać nie wiadomo ile nie mam zamiaru.
Wyobraź sobie, że moja obecna zmywarka piszczy przez 5 minut co 10 sekund. Masakra :P

1976pinacolada
26-09-2012, 10:11
pincolada a czy na osy też to działa? :)


szczerze to nie wiem bo osa jak wpadała do domu (a zdarzało sie to latem czesto) to byłam szybsza niz odstraszacz ;) Nie wiem jakby sie zachowywała po chwili latania w takim "szczerzonym" pomieszczeniu

1976pinacolada
26-09-2012, 10:12
Dziękuję :hug:
Miałam nadzieję, że ma może takie fajne światełko pokazujące czy program jeszcze trwa.
Ale to w sumie taki bajer, bez którego można żyć. Teraz nie mam i jest OK. A dopłacać nie wiadomo ile nie mam zamiaru.
Wyobraź sobie, że moja obecna zmywarka piszczy przez 5 minut co 10 sekund. Masakra :P


Ja wyłączyłam dźwięk w ogóle bo mnie wkurzał nawet przyciszony :mad: Ale ja mam odkryty panel wiec widze czy koniec mycia czy nie.

vesila
26-09-2012, 11:19
Kinga,
ale to na owady to wiem że działa, a na owocówki nie działa :-? natomiast o tych na krety to już od paru słyszałam że nie działa, pokombinuję z siatką ;)

Pysiaczku
dzieki za info:hug:

Aniu,
no niestety bajeranckiego światełka nie ma, ale jakoś mi go nie brakuje, w mieszkaniu w ogóle zmywarki nie miałam:p
pare razy zdarzyło sie mi otworzyć zmywarkę pod koniec programu, bo myślałam że nie usłyszałam tego pipczenia takie ciche jest i krótkie, ale po otwarciu, w środku sie lampecki świeciły, a gary suszyły ( wtedy zmywarki w ogóle nie słuchać i można pomyśleć że już sie wyłączyła)

pysiaczek
26-09-2012, 12:38
szczerze to nie wiem bo osa jak wpadała do domu (a zdarzało sie to latem czesto) to byłam szybsza niz odstraszacz ;) Nie wiem jakby sie zachowywała po chwili latania w takim "szczerzonym" pomieszczeniu

Dzięki za odpowiedź :) A powiedz jeszcze: mocno to hałasuje jak dla człowieka?

karolek59
26-09-2012, 22:13
Niestety wszelkie odstraszacze ultradźwiękowe
nie działają na krety
my już przerabialiśmy wszystko

w końcu M zakupił jakaś wyrzutnie hehhe:lol2::lol2:
i poskutkowało:yes::yes:

vesi
a ty masz problem z owocówkami?
bo ja tak i to cholerny

nic nie trzymam na wierzchu tzn żadnych owoców i warzyw które mogły by je zwabiać
a owocówki mam nawet w kiblu :sick::mad::mad:

masz tu babo placek jak nie muszyska to teraz owocówki
proszę uroki mieszkania na wsi wśród pół i lasów
tyle co ja tu widziąłm fauny i flory w trakcie tych 3 miesięcy to przez całe życie nie miałam okazji spotkać :lol2::lol2:

vesila
26-09-2012, 22:31
hmm, ja nie mam kretów, tylko nornice i chyba szczury polne:sick: i przez to mam obawy przed wsadzeniem cebulek kwiatów do ziemi bez jakiejś osłony przed tymi szkodnikami

z owocówkami to niestety chyba wszyscy problem mają, z owocami przynosimy 'to' do domu i nawet umycie owoców nie daje nic, bo one jajka składają pod skórką jabłek, nektarynek, itp; stąd są w np lodówce:sick: ja wciągam to dziadostwo do odkurzacza, a owoce w piekarniku trzymam (nie włączonym ofkors) bo z lodówki są zimne

oj Karolka, to gdzieś ty sie uchowała do tej pory? :lol2: ja na wsi wychowana, to wszelkie robactwo polne mi nie obce :no:

agawi74
26-09-2012, 22:32
Hej vesilko:D
no na krety to nic nie działa. W naszym starym ogródku sąsiad miał kreta- wypróbował wszystkiego (dosłownie), a pomógł pies, który rano kreta po prostu zagryzł.:sick:

Na owocówki polecam zakup takiego jabłuszka z płynem- działa i nie jest szkodliwe dla środowiska.:)
http://zwalczaj.pl/image.php?main=images/pulapka-muszki-owocowki-bros.jpg&watermark=watermark.png

A co do tej wsadzarki cebul- ja mam ją drugi rok i nic mi się nie powyginało. Fakt, że mam Gardeny- jest ze 3 razy droższa od takiej niewiadomego pochodzenia, ale chyba warto.
Buziaki:hug:

vesila
26-09-2012, 22:44
O! dzięki Aga, nie wiedziałam że coś takiego jest do kupienia, ja jeszcze pułapkę na nie zrobiłam- nakryłam szklankę z winem folią spożywczą i porobiłam malutkie dziurki, muszki sie tam wciskały i topiły :lol2:



A to moje ostatnie nabytki;)
138756 138757 138758 138759 138760

narendil
27-09-2012, 06:15
Ładne nabytki :)

Dzień dobry!

vesila
27-09-2012, 07:45
Dzień dobry Aniu http://www.cosgan.de/images/midi/frech/a090.gif

vesila
27-09-2012, 08:58
Właśnie kupiłam sobie na westwing paterę wykorzystując bon rabatowy i darmową przesyłkę :wiggle:
http://static.westwing.pl/p/jolipa-Aluminiowa-patera-2798-1955-1.jpg
138778

1976pinacolada
27-09-2012, 10:06
Dzięki za odpowiedź :) A powiedz jeszcze: mocno to hałasuje jak dla człowieka?


słuchac delikatne pykanie. Najtrafniejsze porównanie to chyba do tykania wskazówek zegara..... Wie bardzo ciche. W ciagu dnia nie do wychwycenia, w nocy przy totalnej ciszy słychac ale nie przeszkadza

agawi74
27-09-2012, 15:27
Piękna patera Sylwuśhttp://www.pic4ever.com/images/84.gif i wcześniejsze dodatki też:yes: szczególnie karafkahttp://www.pic4ever.com/images/16.gif
Z tym winem na muszki też miałaś dobry sposób:lol2: podobno dobrze działa jeszcze cytryna z cukrem...
Buziaki:hug:

vesila
27-09-2012, 18:16
Dziękuję Aguś
pomysł z pułapką na owocówki, odgapiłam od pinacolady :D

1976pinacolada
27-09-2012, 18:34
Dziękuję Aguś
pomysł z pułapką na owocówki, odgapiłam od pinacolady :D


u mnie non stop stoja 2 szklaneczki-pułapki . Z winem albo z octem winnym :yes: Pełno w nich topielców. Plątają się jeszcze pojedyncze sztuki po kuchni ale bez porównania z tym co było wcześniej

Ps. Rico mnie dzis nawiedził :jawdrop: Przyjechał w momencie kiedy wychodziłam z domu :bash: Musiałam go odprawic z kwitkiem ale meble kazałam wnieść do środka . Jakby mnie znów zwodził to sami skręcimy :wiggle: Najważniejsze , że teraz ja mu cos wiszę a nie on mnie :P

vesila
27-09-2012, 18:40
boziuuu , walnęłam posta długiego i niechcący kliknęłam wróć :-x
skasowało wsjo...

vesila
27-09-2012, 18:41
Najważniejsze , że teraz ja mu cos wiszę a nie on mnie :P
Ty cwaniaro :lol2:

vesila
27-09-2012, 19:10
ponieważ se skasowałam własną twórczość pisarską, to w skrócie:
przez miesiąc nie kosiłam trawy bo było sucho i nie chciałam siana na działce zamiast trawnika,
przez parę ostatnich dni zaczęłam jednak kosić po kawałku, bo trawa juz pokaźna wyrosła miejscami i chwasciory też
dzis prawie cały dzień kosiłam ponad połowę ogrodu, co chwile musiałam zapierniczać z pełnym trawy koszem na drugi koniec działki, by go opróżnić, bo nie mam taczek:bash: pod koniec na dodatek zaczęło padać, nogi mi prawie do d**y wlazły, ale wykoszony mam cały ogród, trochę też chwastów powyrywałam, jednak większość nadal w trawie siedzi i mnie do rozpaczy doprowadza:-x
ciesze sie ze udało mi sie wykosić cała trawę i od razu zaczęło padać:lol2:, nie bede mieć siana w ogrodzie (co niektórzy mają takie suche trawniki)
za to pękł mi gumowiec, co zobaczyłam dopiero jak je opłukiwałam mając na nogach i poczułam nagle ze mam wodę w gumiaku :sick:
szczeliłam se na koniec fotki ogrodu stojąc w deszczu :p może coś nada sie do pokazania ;)

karolek59
27-09-2012, 22:13
oj Karolka, to gdzieś ty sie uchowała do tej pory? :lol2: ja na wsi wychowana, to wszelkie robactwo polne mi nie obce :no:

No jak to gdzie???
w mieście w bloku:yes::lol2:
muchaaaaaa toż to atrakcja niesłychana :lol2:

Co do tych pułapek w słoiczku to ja mam ich sryliony ale przyuważyłam że one potrafią stamtąd wyleźć zołzy jedne :mad::mad::mad:
mimo że dziurki robiłam igłą:yes:



Vesi

ale żes sie obkupiła cudności
:o:o:opaterę mam podobna

narendil
28-09-2012, 07:05
Pracowita kobietka z Ciebie, vesi!



szczeliłam se na koniec fotki ogrodu stojąc w deszczu :p może coś nada sie do pokazania ;)
I co? Nada się cuś?

vesila
28-09-2012, 08:06
Vesi
ale żes sie obkupiła cudności
:o:o:opaterę mam podobna
Karolka - podziękował,
a patere to ja wiem że masz podobną, widziałam :D



Pracowita kobietka z Ciebie, vesi!
I co? Nada się cuś?

Aniu, z ciebie większy pracuś - tak, tak :yes:
zdjątka sia nadawały, ale padłam na kanapie ze zmęczenia nim je wgrałam na picasa web album, a teraz słonko świeci, to zrobie nowe :p

vesila
29-09-2012, 00:59
fotki ogrodowe w galerii (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?177022-zak%C4%85tek-quot-nie-quot-pokoju&p=5556412#post5556412)
w sumie to jestem z siebie zadowolona, niemało pracy włożyłam w pielęgnacje trawnika...

1976pinacolada
29-09-2012, 06:59
Vesi - jaką Ty masz piękną trawę :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: Jestem w szoku bo pamiętam jak co dopiero pokazywałaś zdjęcia kapust
Szkoda, że ja nigdy takiej miec nie będę :( No cóż, na samym piachu nic nie urośnie :( Stawiam zatem na ogród "naturalny" zasiany 5cm warstwa igliwia ;)

mugatka
29-09-2012, 09:17
Vesi piękna trawa ... jaka soczysta zieleń jak na wiosnę ...:)
A wrzosowisko będzie się rozrastać czy planujesz tam inne "kwiotki" ? :)

admete
29-09-2012, 19:25
Vesi :bye:
Nadrobiłam :wiggle:

Kochana Twoja trawa jest :jawdrop:
Chylę czoła za wysiłek włożony w pielęgnację :yes:
Bosze to mi uświadamia ile nas czeka roboty :bash:

Nowe nabytki świetne a patera w szczególności :cool: - też będę na taką polować, jak już przyjdzie pora na gadżety :)

Ja mam chyba 2 razy tyle cebulek :o.
Zanim posadzę dokładnie policzę :p

Dobrze że doczytałam o ustrojstwie do ich sadzenia :wiggle:

Koszyczki też muszę zakupić.
Gdzie kupowałaś swoje? i jakie średnice wybierałaś?
Musze kupić i nie wiem jakie wziąć.

Pozdrawiam i buziole zostawiam :hug:

Drop_Inn
30-09-2012, 23:06
Piękna patera :yes:
Też wpadła mi w oko na Westwingu, ale mój dom jednak za mało elegancki na nią :lol2:

narendil
01-10-2012, 09:37
Wow, trawa robi wrażenie :)

Dzień dobry!

pysiaczek
01-10-2012, 09:55
vesilko fajne te nowe nabytki a w szczególności karafka i paterka :yes:

pinacolado a czy dałabyś jeszcze jakiś namiar internetowy na to konkretne urządzenie, które Ty masz? Bo rodzice mieli już podobne (ale nie tykało jak zegar tylko melodyjki grało :o) i tak średnio się sprawdzało. A fajnie byłoby trafić od razu na takie jak Ty masz :)

Z owocówkami to faktycznie potwierdzam, że wino im wybitnie smakuje :D

vesila
01-10-2012, 10:50
Kobietki kochane, luby przyjechał bez uprzedzenia dwa dni temu i nie miałam czasu na forum, już odpisuję...

Ogólnie dziękuję za miłe słowa o trawniku :hug:http://www.cosgan.de/images/midi/liebe/g010.gif, i pomyśleć że jeszcze 4 miesiące temu było tak (https://lh4.googleusercontent.com/-PJAs_8xtuQg/T7WAghu4hlI/AAAAAAAACDk/id7ogr1i1f0/s640/DSC00118.JPG)




A wrzosowisko będzie się rozrastać czy planujesz tam inne "kwiotki" ? :)
wrzosowisko jeszcze sie rozrośnie o parę sztuk, a co więcej to nie wiem http://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/k035.gif coś co uchowa sie w cieniu i mchu...



Koszyczki też muszę zakupić.
Gdzie kupowałaś swoje? i jakie średnice wybierałaś?
Musze kupić i nie wiem jakie wziąć.
Pozdrawiam i buziole zostawiam :hug:
Kochana, koszyczki kupowałam w lokalnym sklepie ogrodniczym,
jessuu nie wiem jakie średnice, nie mierzyłam, nie pytałam, ale do małych wejdzie co najwyżej jedna duża cebulka hiacynta, a do tych średnich to tak jak Agawi wkleiła wcześniej - kilka sztuk sie zmieści, chyba ma ok 10 cm średnicy.


Piękna patera :yes:
Też wpadła mi w oko na Westwingu, ale mój dom jednak za mało elegancki na nią :lol2:
eee no co ty gadasz? pierwsze słyszę żeby dom był mało elegancki dla patery :rolleyes: a zwłaszcza twoje piekne wnetrza, że niby mało eleganckie? ej http://www.cosgan.de/images/smilie/boese/p030.gif


Wow, trawa robi wrażenie :)
Dzień dobry!
Czesc Aniu :)


vesilko fajne te nowe nabytki a w szczególności karafka i paterka :yes:
Dziekuje http://www.cosgan.de/images/smilie/liebe/k020.gif

1976pinacolada
01-10-2012, 13:30
Witam się w ten słoneczny dzionek.
nie ma jak siedzieć w domu z jęczącym dzieckiem :bash:



vesilko fajne te nowe nabytki a w szczególności karafka i paterka :yes:

pinacolado a czy dałabyś jeszcze jakiś namiar internetowy na to konkretne urządzenie, które Ty masz? Bo rodzice mieli już podobne (ale nie tykało jak zegar tylko melodyjki grało :o) i tak średnio się sprawdzało. A fajnie byłoby trafić od razu na takie jak Ty masz :)

Z owocówkami to faktycznie potwierdzam, że wino im wybitnie smakuje :D

Pysiaczku - ja mam TEN (http://www.odstraszacze.com/index.php?product_id=467&category_id=239) Nie wiem tylko dlaczego teraz jest on w kategorii gryzonie :sick: Jak ja go kupowałam jakies 4-5 lat temu to był w kategorii pająki ;) Ale jedno jest pewne - to jest dokładnie ten sam :yes:

Drop_Inn
01-10-2012, 15:46
eee no co ty gadasz? pierwsze słyszę żeby dom był mało elegancki dla patery :rolleyes: a zwłaszcza twoje piekne wnetrza, że niby mało eleganckie? ej http://www.cosgan.de/images/smilie/boese/p030.gif


W sensie, że u mnie albo jakieś babcine gadżety, albo recyklingowe żelastwo... elegancka, klasyczna patera mogłaby się czuć osamotniona :cool:

narendil
01-10-2012, 19:55
Pysiaczku - ja mam TEN (http://www.odstraszacze.com/index.php?product_id=467&category_id=239) Nie wiem tylko dlaczego teraz jest on w kategorii gryzonie :sick: Jak ja go kupowałam jakies 4-5 lat temu to był w kategorii pająki ;) Ale jedno jest pewne - to jest dokładnie ten sam :yes:
Czytam mając w pamięci to ustrojstwo do wtykania cebul.
I zastanawiam się, o co do diaska chodzi?
Gryzonie? Pająki? Wsadzać je w ziemię można, czy jak :rotfl:


W sensie, że u mnie albo jakieś babcine gadżety, albo recyklingowe żelastwo... elegancka, klasyczna patera mogłaby się czuć osamotniona :cool:
Iiii tam, dokupiłabyś jakiś dzbanuszek na mleko albo cukiernicę, to nie czułaby się taka samotna ;)

vesila
01-10-2012, 20:35
W sensie, że u mnie albo jakieś babcine gadżety, albo recyklingowe żelastwo... elegancka, klasyczna patera mogłaby się czuć osamotniona :cool:


Iiii tam, dokupiłabyś jakiś dzbanuszek na mleko albo cukiernicę, to nie czułaby się taka samotna ;)
Otóz to właśnie :D


Czytam mając w pamięci to ustrojstwo do wtykania cebul.
I zastanawiam się, o co do diaska chodzi?
Gryzonie? Pająki? Wsadzać je w ziemię można, czy jak
:rotfl: oj Anka, Anka ....

agawi74
02-10-2012, 00:23
:rotfl: oj Anka, Anka ....

Popłakałam się ze śmiechu:lol2::lol2: Czym byłby świat bez naszej Ani:D
Sylwuś, trawkę masz BOSKĄ:jawdrop:Nie chcę już słyszeć żadnego narzekanie na nią:no::mad:
Wrzoski pięknie kwitną, czyli plan ogrodowy na ten rok wykonany?:D
Patera super!
Buziaki:hug:

narendil
02-10-2012, 10:19
:rotfl: oj Anka, Anka ....

Popłakałam się ze śmiechu:lol2::lol2: Czym byłby świat bez naszej Ani:D
Tiaaa, śmiejcie się, śmiejcie z biednej małej mnie :P
A jak kiedyś będziecie musiały pająki do ziemi wtykać, to wspomnicie słowa Zosi samosi :rotfl:

vesila
02-10-2012, 11:38
P
Sylwuś, trawkę masz BOSKĄ:jawdrop:Nie chcę już słyszeć żadnego narzekanie na nią:no::mad:
Wrzoski pięknie kwitną, czyli plan ogrodowy na ten rok wykonany?:D
Patera super!
Buziaki:hug:
:hug:Dziekuje kochana, ale trawa nie cała tak fajna...


Tiaaa, śmiejcie się, śmiejcie z biednej małej mnie :P
A jak kiedyś będziecie musiały pająki do ziemi wtykać, to wspomnicie słowa Zosi samosi :rotfl:
Oj tam Aniu :hug:

---------------------------------------------------------------------------------------------

Ktoś sie zachwycał moim trawnikiem ?? no to proszę , oto rzeczywistość
zachowałam fotke widoku z góry specjalnie na później :p
https://lh3.googleusercontent.com/-Yx1NNq3FNGk/UGYrJ16p8JI/AAAAAAAACek/y_2TuVahDPg/s800/DSC00638.JPG
umiejętnie zrobione zdjęcia ukryły łyse placki w trawniku, ale patrząc z balkonu nic sie nie ukryło :lol2:

agawi74
05-10-2012, 01:01
Hej vesilko,

a co tutaj taka cisza jak w kościole?:o
trawka w przyszłym sezonie zagęści się tak szybko, ze nawet nie zauważysz kiedy. U nas też tak było na początku, a teraz mamy prawdziwy busz:lol2:
Co słychać vesi? buziaki:bye:

vesila
05-10-2012, 07:46
Hej Aguś,
nic sie nie dzieje to cisza ;)
luby mnie wkręcił na siłę w fakturowanie i męczyłam ostatnio excela:sick: blee...
te placki w trawniku są w większości od roundup-u, pod drzewami miałam okropne skupisko tych kapuścianych chwastów więc je spryskałam nio i niestety wszystko w koło też wyżarło, obsiałam te placki, ale nie wiem czy w tym roku jeszcze coś wzejdzie, a i jeszcze kret trochę zrył, myślałam że to nornice ale wczoraj pies sąsiada zagryzł jednego :wiggle: (dobry piesek :yes:)
Aga, a ty nie masz busz, tylko cudny dywanik trawiasty, który sie mi marzyhttp://forum.barcis.pl/images/smilies/zauroczona.gif

1976pinacolada
06-10-2012, 22:17
Dobry wieczór :)

vesila
07-10-2012, 13:21
Dobry wieczór :)

Dobry dzień,

albo i nie dobry, bo leje, bo jestem bez wody, bo nie ma lubego i muszę znowu sama borykać sie z tym problemem:bash:
przedwczoraj/piątek wymienił mi pan hydrofor(pompę wody) na nowy, bo ze starego kapało bardzo, z pare litrów na dobę, wiec kupiłam nowy, koszt ok 700 zł, i wczoraj rano brakło wody w kranie, poszłam do kotłowni, bo sadziłam ze pompa znowu sie sama nie włączyła, co sie czesto zdarzało a tymczasem hydrofor pompował powietrze:o nie wiem jak długo, ale był gorący wiec wyłączyłam, i nie wiem czy go szlak trafił:confused:, bo woda w studni jest ale pompa choć sie kreci to wody nie pompuje :cry:

do tego przyszły pufy i jestem zła bo nie dali mi takich nóżek jak przy narożniku, chociaż prosiłam i dogadałam sie ze sprzedawca ze załatwi, lecz nic nie załatwił albo sie nie zgodzili, a cóz im to było inne nóżki dać niz te które były w katalogu oferowane do tych puf :mad:zamawiałam pufy wajnert, bo mamy narożnik tego producenta i zależało mi na tym by pasowały do narożnika kolorem, przeszyciami i stylem
oficjalnie wiec stwierdzam:
producenci mebli Wajnert - sa zacofani, zadufani i zupełnie niereformowani, nic dla klienta, albo bierzesz co mamy w katalogu albo pocałuj sie kliencie w d**e! to samo było z łóżkiem, nie chcieli mi tapicerować tkaniną, pomimo ze jest w ofercie, ale oni rekomendują ekoskóre i TYLKO tym tapicerują łózka.... oczywiście łóżka nie zamówiłam :evil:

nikomu już nie polecam mebli Wajnert

nózki przy pufach musze wymienić, bo pufy sa za wysokie, w stosunku do siedziska narożnika...

mugatka
07-10-2012, 13:32
vesila :hug:

1976pinacolada
07-10-2012, 13:34
ojej :(

:hug:

vesila
07-10-2012, 13:45
vesila :hug:


ojej :(
:hug:

Dziękuję kobietki :hug:,
naprawdę mam juz dosyć tych przebojów z wodą, na szczęście blisko mam do takiego źródełka gdzie dobra woda sie leje cały czas i można sobie zawsze nabrać do pojemników/butelek/kanistrów za darmo, pod dostatkiem ...
wiec kursuje tam często autem:rolleyes:

1976pinacolada
07-10-2012, 14:05
Dziękuję kobietki :hug:,
naprawdę mam juz dosyć tych przebojów z wodą, na szczęście blisko mam do takiego źródełka gdzie dobra woda sie leje cały czas i można sobie zawsze nabrać do pojemników/butelek/kanistrów za darmo, pod dostatkiem ...
wiec kursuje tam często autem:rolleyes:

niech zyje murowianka :wave:

sylwia - to nie rozwiązuje problemu bo przeciez co innego do gotowania a co innego do kapieli. Moze najwyższy czas pomyśleć o podłączeniu się do wodociągów ??

Ps. mnie przyszedł pierwszy rach za wode :bash: Od 9 lipca (czyli 2 dni po przeprowadzce) do 4 października. 510zł :( (w tym zalanie )
Podobno robia odczyty co 3 miesiące stad taka kwota :( Musze tam zadzwonic i zapytac czy mozna co miesiąc ....Bedzie łatwiej

narendil
07-10-2012, 19:32
Cześć vesilko :hug:

Czy na ten brak wody taniec pomoże?
Czy jakiś inny sposób trzeba wymyślić? :stirthepot:

Z meblami lipa.
Skoro firma Wajnert jest tan elastyczna, to nie rozważam ich pod kątem przyszłego narożnika :P

vesila
07-10-2012, 23:17
Kinga,
ale sugerujesz ze woda z murowianki (nasze miejscowe nazywanie publicznego ujęcia wody źródlanej;)) jest niezdatna do picia:confused: no co ty, ja od lat tam chodzę po wodę na herbatkę, zupki, no do spożycia, bo miejska była dla mnie blee
rachunek masz spory bidulo :hug: ale więcej zalewania chałupy mieć juz nie będziesz, więc kolejne rachunki będą na pewno mniejsze :yes:
ja opłacam tylko kanalizację, i jak dla mnie to mogliby przysyłać rachunek właśnie co pół roku, bo duże opłaty naliczają za samo rozliczenie:evil:
odnośnie podłączenia do wodociągów - to nie takie hop siup, trzeba projekt do tego, pozwolenia, kopanie, przerabianie, może za pół roku by dało rade :rolleyes:


Aniu,
tym razem tance nie pomogą na wodę, coś nowa pompa nawala, albo nie wiem co, rura w studni w wodzie zanurzona więc praktycznie powinno zasysać wodę, a jednak nie ciągnie :(
jutro dzwonie po pana co mi tą pompę wymieniał, może on coś doradzi lub naprawi...
i znowu kasa w plecy zamiast na lampy:bash:
a wajnert niech mnie w tyłek kopnie, nic juz od nich nie zamówię, chociaż solidne te meble mają, ale żeby nóżek nie dać takich jak przy narożniku (2cm)tylko wyrąbali takie na kilkanaście cm, brak słów ...

1976pinacolada
08-10-2012, 07:34
Kinga,
ale sugerujesz ze woda z murowianki (nasze miejscowe nazywanie publicznego ujęcia wody źródlanej;)) jest niezdatna do picia:confused:

Alez skąd :no: Nic takiego nie napisałam :no: Gdyby tak było to B wymarłaby :rotfl:
Sugerowałam tylko i wyłącznie, że cięzko w butelkach przytachać wode na kąpiel ;)

Pół roku moze potrwac ale im wczesniej zaczniesz procedure tym szybciej te pół roku minie.....

narendil
08-10-2012, 08:03
Aniu,
tym razem tance nie pomogą na wodę,
Ufff, bo mam okrutne zakwasy ;)



jutro dzwonie po pana co mi tą pompę wymieniał, może on coś doradzi lub naprawi...
Szczęśliwie kciuki trzymać mogę bez problemu.
https://lh4.googleusercontent.com/-AX7L_xkaH-s/T3K2v9I2aTI/AAAAAAAAD0g/W-pmDgcUAVU/s360/trzymam_kciuki.jpg



i znowu kasa w plecy zamiast na lampy:bash:
To normalne świństwo, ze strony pompy!

vesila
08-10-2012, 08:36
Szczęśliwie kciuki trzymać mogę bez problemu.
Kciuki pomogły, jest woda w kranie:wiggle:
jaka słodka wiewiórka:D
Aniu :hug::hug::hug:



To normalne świństwo, ze strony pompy!
:rotfl::rotfl::rotfl:
mało śniadaniem nie oplułam laptopa http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/d015.gif

mmajeczkaa
08-10-2012, 13:41
Vesi zostawiam :hug:

Zawsze zaglądam jak jestem na fm, ale nie zawsze coś piszę, ach ten notoryczny brak czasu :sick: :sick:

Hurra dla wody w kranie, też kiedyś mieliśmy różne przejścia z pompą :yes: więc tym bardziej się cieszę wodą z wodociągu :)

A własna woda ze studni przydaje się do podlewania roślin ;)

narendil
08-10-2012, 20:57
:rotfl::rotfl::rotfl:
mało śniadaniem nie oplułam laptopa http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/d015.gif
Jasny gwint, ja się chyba przestanę odzywać :P
Kolejna prawie opluła monitor :rotfl:

Dobry wieczór!

karolek59
08-10-2012, 20:57
Sylwio

ciesze się że sprawa wody załatwiona :yes::hug:

kurczę ale dziady z tych mebli Wajnert:mad:


:hug:

vesila
09-10-2012, 19:09
Vesi zostawiam :hug:
Zawsze zaglądam jak jestem na fm, ale nie zawsze coś piszę, ach ten notoryczny brak czasu :sick: :sick:
Hurra dla wody w kranie, też kiedyś mieliśmy różne przejścia z pompą :yes: więc tym bardziej się cieszę wodą z wodociągu :)
A własna woda ze studni przydaje się do podlewania roślin ;)
Dziękuje Maju za uściski, my do podlewania wody mamy deszczówkę w nieużywanym szambie, ale bez pompy :rolleyes: czyli póki co lipa :sick:


Jasny gwint, ja się chyba przestanę odzywać :P
Kolejna prawie opluła monitor :rotfl:
Dobry wieczór!
Aniu, Aniu... nasza kochana, nie przestawaj, ja uwielbiam takie teksty :D


Sylwio
ciesze się że sprawa wody załatwiona :yes::hug:
kurczę ale dziady z tych mebli Wajnert:mad:
:hug:

Karola,
bez bieżącej wody czułam sie jak w średniowieczu :sick:

narendil
09-10-2012, 19:51
Aniu, Aniu... nasza kochana, nie przestawaj, ja uwielbiam takie teksty :D
Dobra, dobra. Tak się droczę ;)
Gdzie mi się by tak dobrze rozmawiało, jak nie z Wami :hug:

Ale za powstałe szkody nie zwracam!

agawi74
10-10-2012, 16:35
Hej vesilko,

co ja czytam o pufie?:(:mad::mad: Palanty jedne! Mam nadzieję, ze dobierzesz nóżki:hug:
Super, ze woda już działa:lol2:
Miłego popołudnia:bye:

vesila
11-10-2012, 22:03
Dziś sie w miarę wypogodziło, wzięłam sie za koszenie, i niestety już widać jesień w trawniku, pomimo ostatnich deszczów, po skoszeniu trawa jest taka trochę uschnięta, średnio to wygląda:roll:, no ale za to tam gdzie dosiałam - trawka sie puściła :wiggle: a i chwaściorów jakoś tak mniej widze :wiggle:... już nie mogę sie doczekać wiosny :lol2:
Kupiłam sobie sadzarkę do cebulek Gardenia, drogawa z deka ale może sie przydać nie tylko mi, bo moja mami co rok przywozi cebulki kwiatowe z wiednia :rolleyes: i rozdaje swoim kochanym córeczkom :P
Jak juz sie ściemniło i nie dało kosić, wzięłam sie za porządek w garażu bo ledwo sie tam autem dało wjechać, ale w trakcie porządkowania zadzwoniła wygadana kuleżanka i w efekcie narobiłam w garażu jeszcze większego bajzlu i musiałam to zostawić bo sie późno zrobiło, auto póki co musiało zostać przed garażem :rolleyes:
Zadanie na jutro: koszenia i sprzątania garażu ciąg dalszy
kiedy ja te cebulki posadzę :confused:

agawi74
11-10-2012, 23:27
Vesilko, żółte źdźbła trawy o tej porze roku to normalne, a wręcz wskazane. U nas też gdzieniegdzie się pojawiają.;)
Co do cebulek to bardzo dobrze, ze nie posadziłaś ich wcześniej Wrzesień był za ciepły. Dzisiaj Anetka pisała u mnie, ze cebulowe, które niedawno posadziła puściły zielone :jawdrop:Ja za swoje dopiero mam się zamiar zabrać.
Super, że kupiłaś wsadzarkę, nie będziesz żałować. A z garażem zdążysz- nie zając:lol2:
Dobrej nocki:hug:

vesila
12-10-2012, 11:22
Ech Aguś, no co jak co, ale bałagan to mógłby uciekać :lol2:
i ulżyło mi z tymi cebulkami, za to dziś dla odmiany przymroziło u nas rano

---------------------------------------------------
Ja męczę lampy już X miesięcy i na nic sie zdecydować nie mogę, do holu niby już wszystko dograłam tylko kupować, no ale ciągle mi siedzą w głowie te chromowane zwisy ktore na weswing kiedyś były
http://lampenetto.dk/images/thumbnails/450x360/images/FOCUS-Pendel-Krom-Lille-504050.png
no i one sa do kupienia w sklepie (http://lampenetto.dk/pendler-1/hagro-focus-pendel-lille-krom-p823)intranetowym w Danii, znacie kogoś kto by mi sprowadził te lampy, na stronie jest tylko po duńsku i tłumacz google pokazał, ze wysyłka poza danie tylko na wyspy owcze i grenlandie :cry:

na miviena maja podobną, ale ta powyżej zdecydowanie bardziej sie mi podoba
http://miviena.pl/gfx/big/1337925918.4205.jpg

czy dać sobie spokój z tymi chromowanymi i brać te czarne klosze Alfa colore + chromowane zawiesie
http://www.lights.com.pl/images/normal/27/6327.jpg
sa bardzo tanie i może kiedys na westwing znowu dadzą te zwisy moje upatrzone, to wtedy nie będzie szkoda tych kloszy wymienić...
Co myślicie?...
ja juz nie wiem sama co zrobić:confused:
najbardziej chciałabym te pierwsze chromowane, ale sa poza moim zasięgiem:bash:

pysiaczek
12-10-2012, 13:05
vesi skoro chorujesz na te chromowe to może tymczasowo sobie odpuść zakup lamp a może pojawią się one znów w tym sklepie? :)


Pysiaczku - ja mam TEN (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.odstraszacze.c om%2Findex.php%3Fproduct_id%3D467%26category_id%3D 239) Nie wiem tylko dlaczego teraz jest on w kategorii gryzonie :sick: Jak ja go kupowałam jakies 4-5 lat temu to był w kategorii pająki ;) Ale jedno jest pewne - to jest dokładnie ten sam :yes:

Bardzo Ci dziękuję pinacolado za tego linka - przyda się :yes: :)

karolek59
13-10-2012, 21:57
Heyka

to ja wrzucę parę groszy na temat lamp
pamiętasz chciałam do sypialni masive maslo( dzięki tobie:wiggle::hug:_)
szukłam w kilku sklepach wszędzi mnie zlewali kazali czekac w sumie 2 miesiące
poczym łaskawie ( po moich przypomnieniach) raczyli poinformowac że produkacja wstrzymana
więc z braku laku wziełam zamiennik
no i niby wizualnie oki
ale mój M jak to zobaczył to się przeraził że to taki badziew
narobił sie przy niej strasznie


Stwierdził jaki pieniądz taki produkt
wiec może Sylwio warto poczekać?
jak nie ta z westwing to może jakaś inna ci się trafi?
a może kiedyś coś fajnego do tikeja wrzucą:rolleyes:
podskocz się do Praktikera ostatni widziałam że maja kilka nowości

vesila
14-10-2012, 20:10
Pysiaczku, Karolka
dzięki za sugestie w sprawie lamp, no to jeszcze poczekam trochę

Karolka, a ja właśnie znowu trafiłam na tą massive maslo w necie (http://asperatus.pl/pl/p/Lampa-wiszaca-Maslo-406223110-Massive/10996)
to samo było jak chciałam kupić siene do salonu, wszyscy pisali że już wycofana, a ja nadal widze te lampy w sprzedaży, a ty szybciochem pokazuj nam tą sypialnię z lampą, nieważne jaką:D

1976pinacolada
14-10-2012, 20:19
Vesi - Ty wiesz, że ja w sprawie lamp to Ci raczej nie doradzę :no: ale przyszłam uzyczyć trochę swojej energii ;) Mnie roznosi :P

vesila
14-10-2012, 21:12
Dzięki Kinga :hug:
w ciąży nie jestem na bank :P, to raczej anemia :rolleyes:

1976pinacolada
14-10-2012, 21:41
Dzięki Kinga :hug:
w ciąży nie jestem na bank :P, to raczej anemia :rolleyes:


no to tym bardziej trzeba cos z tym zrobic :mad:
marsz do lekarza !!!

vesila
15-10-2012, 10:46
no to tym bardziej trzeba cos z tym zrobic :mad:
marsz do lekarza !!!
ee tam, no i co mi lekarz doradzi? wątróbkę i wołowinę? bleee....

1976pinacolada
15-10-2012, 11:30
ee tam, no i co mi lekarz doradzi? wątróbkę i wołowinę? bleee....


a może jakis zestaw witamin + żelazo ?? :P

vesila
15-10-2012, 11:59
W końcu ze stolarzem coś ruszyło, podobno ława i stolik tv sa gotowe do lakierowania, ale powiedziałam mu że najpierw muszę zobaczyć meble nim je pomalują, no i waham sie troche jaki kolor dobrać. W salonie mam już dwa kolory drewna: panele w jakimś odcieniu dęba i schody bukowe w naturalnym kolorze; narożnik i pufy (https://lh4.googleusercontent.com/-l6nvPfWNYmg/UHvmoCmMZyI/AAAAAAAAChA/mDFVCbLCIlE/s912/DSC00679.JPG) są ciemnobrązowe. Schody w przypływie wiekszej energii i wolnego czasu planuję przemalować: białe tralki, ciemne stopnie i balustrada- coś jak kolor paneli. Jaki kolor tych mebli? Ja bardzo lubię jasne meble.

Przypominam kolor paneli i schodów, stara fotka, ale dobrze oddaje rzeczywiste kolory, słup jest juz obudowany bukiem-jak schody.
https://lh5.googleusercontent.com/-4xhsGR8G-hA/TzEVM_TQARI/AAAAAAAABvQ/0nXabcl-DKs/s912/DSCN2668.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-QPziQH1Z-fk/UHvnFpwRIuI/AAAAAAAAChU/vXc59vw4yw4/s1024/DSC00680.JPG


Taki kształt maja mieć meble:
142176142177

oraz kolory / wybarwienia mebli które bardzo mi sie podobaja, wszystkie jednakowo podobają i nie wiem co począc, więc proszę doradźcie mi coś
1)1421782)1421803)142179

Narożnik z pufami pójdą kiedyś na poddasze (taki mam plan) ale póki co są i muszą być w salonie, luby nie dojrzał jeszcze do stylowych kanap i absolutnie sie mu takie nie podobają, zresztą on często śpi na narożniku, więc nie pozbędzie sie go za chiny ludowehttp://www.cosgan.de/images/smilie/boese/a050.gif nic nie poradzęhttp://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/k035.gif

vesila
16-10-2012, 07:55
nikt mi nic nie doradził :(
no dobra strzele se jakiegoś babola kolorystycznego :P
dobiorę kolorystykę pod panele



a może jakis zestaw witamin + żelazo ?? :P
Kinga, jak sobie przypomnę to łykam żelazo,
a młody sie mnie już pare razy pytał, przy tym, czy jestem w ciąży :eek: cwaniak jeden wyczytał z opakowania :evil:

karolek59
16-10-2012, 12:53
Sylwia
moje sugestię
meble;
-białe fajnie będą sie komponowac ze sztukateria ,listwami, drzwiami i oknami
-bielone
według mnie biały czy bielony pasuje zawsze i wszędzie
ewentualnie pod kolor paneli( żeby juz nie wprowadzać kolejnego odcienia drewna)

narendil
16-10-2012, 12:57
Jeśli meble mają być w kolorze drewnianym, to pod panele.
Ale ja bym je na czarno zrobiła. I błyszcząco :rolleyes:

agawi74
16-10-2012, 15:32
Vesilko, ja dopiero przeczytałam o Twoich mebelkach:rolleyes: Super, że będą gotowe.
Kochana w sprawie koloru, to jeżeli lubisz jasne, to takie zrób, ale nie czysto białe.
Czarne i błyszczące jak radzi Ania, to świetny pomysł,ale nie w Twoim salonie moim zdaniem, bo zrobi się glamour. A chyba nie o taki efekt Ci chodzi.

Nie wiem tylko czy Twój stolarz bawi się w lekkie bielenie mebli, ale ja tam widzę mebelki w naturalnym kolorze, tylko leciutko pobielone z przewaga koloru natural. Coś w tym stylu

http://sklep.romantic-home.pl/images/Stoliki/26111.jpg

http://sklep.romantic-home.pl/images/Stoliki/26114.jpg


Mam nadzieję, że Ci nie namieszałam:rolleyes::hug:

vesila
16-10-2012, 18:44
Dziękuję wam kochane za sugestie :hug::hug::hug:
chociaż każda co innego proponuje :P:lol2:

Karolka, lubię białe meble, ale kuchnia mi wystarczy, za to pobielane bardzo mi sie podobają
Aniu, czarne błyszczące odpadają, z paru powodów: nie lubię ciemnych mebli drewnianych, chyba szkoda zamalowywać (mdf to jak najbardziej), może jakiś mały mebelek - kwietnik czy cuś, ale nie cała ława i szafka tv, ponadto nieustannie musiałabym je ścierać z kurzu i pilnować by nie porysowali ławy, no nie widzę takich u siebie w salonie
Aga, no trafiłaś tymi mebelkami absolutnie w mój gust, bardzo sie mi podobają, muszę tylko zobaczyć te meble i obgadać sprawę bielenia,
dziś miałam je obejrzeć ale jak zwykle do gościa sie nie dodzwoniłam, a potem wyłączył telefon:evil:

Amtla
16-10-2012, 19:27
Podzielam opinie agawi :) Jeśli kolorek drzewniany to jak najbardziej zbliżony do podłogi widzę. Ta przecierka powyżej i styl do Twoich wnętrz moim zdaniem super...Chyba, że wolisz elegancję?

vesila
16-10-2012, 19:52
Hej Amtla,
przecierki lubię u innych, ale to nie mój styl, elegancko bym chciała, bardzo chciała, a myślisz że takie naturalne i lekko pobielone są nieeleganckie :confused:
mam pare takich stolików zapisanych,
142512 142513 142511 142514
ja myślała ze one eleganckie :oops: :( no ale ja zwykła kobita,matka, żona, kura domowa... nie żadna tam projektantka wnętrz, więc sie nie znam

Amtla
16-10-2012, 20:46
Nie chciałam napisać, że są nieeleganckie, chyba źle to faktycznie ujęłam:sick: . Powinno być: klasyczne :rolleyes:

Wszystkie przedstawione stoliki-ławy są bardzo OK :)

1976pinacolada
16-10-2012, 20:57
Hej Amtla,
przecierki lubię u innych, ale to nie mój styl, elegancko bym chciała, bardzo chciała, a myślisz że takie naturalne i lekko pobielone są nieeleganckie :confused:
mam pare takich stolików zapisanych,
142512 142513 142511 142514
ja myślała ze one eleganckie :oops: :( no ale ja zwykła kobita,matka, żona, kura domowa... nie żadna tam projektantka wnętrz, więc sie nie znam



No to witaj w klubie :lol2:

Dla mnie najładniejszy kolor na 2 zdjęciu :yes:

ps. Rychu był dzis u mnie :P Przygadałam mu trochę. Bo mi mówi, że przyjedzie do mnie z fotografem coby kuchnie obfocić. No to pytam kiedy. A on mi mówi, że nie wie kiedy bo ten fotograf to artysta i z nim sie cięzko umówić. No to mu powiedziałam ze tak jak z nim ;) najpierw go zamurowało a po chwili sie usmiechnął i poszedł se ....Bez kasy ofkors bo go bierzemy na przetrzymanie ;)

vesila
16-10-2012, 22:16
No wiesz Amtla, klasyka to mój styl, tylko nie wszędzie sie mi udaje męża do tego stylu przekonać;)

Kinga, dzięki za głosik, każdy jest ważny dla mnie :hug:

a Rysiek, wczoraj pierwszy raz od trzech m-cy odebrał mój tel (do tej pory dzwoniłam na zmianę z lubego i młodych gdy mojego nie odbierał) słowami "cześć słoneczko" :wtf:
na co mnie zamurowało przez chwile: raz że odebrał, dwa takimi słowami, a ja nie lubię sie tak spoufalać z wykonawcami :roll: był taki milutki, że myślałam: no wreszcie są te meble, a dziś guzik - znowu nie odbierał :mad:

agawi74
16-10-2012, 22:57
"cześć słoneczko" :wtf:
:lol2: Serio? Wykonawca Cię tak vesilko przywitał?:lol2: Juz ja bym mu odpowiedziała:mad::spam:


Vesi, czyli myślałyśmy o takim samym kolorze mebli:wiggle: moim zdaniem to strzał w 10:rolleyes: Tylko pytanie, czy stolarz będzie chcial to robić, bo bielenie strasznie pracochłonne jest i nie każdy to potrafi. Oby się udało:)
A tak z ciekawości- jeżeli to nie tajemnica- powiedz ile sobie zażyczył Twój stolarz za stolik kawowy? Chciałam wiedzieć dla porównania z gotowymi:)

vesila
16-10-2012, 23:09
Aga,
poszło info na priv ;)

agawi74
16-10-2012, 23:23
Aga,
poszło info na priv ;)

Dzięki vesi:hug:

1976pinacolada
17-10-2012, 07:27
"cześć słoneczko " :jawdrop: :rotfl:

Moze się pomylił dlatego odebrał :rotfl: (myślała, że to kochanka a to ta upierdliwa klientka :lol2: )

vesila
17-10-2012, 08:11
No tak Kinga,
zamurowało mnie na dobre pare sekund i nie wiedziałam co powiedzieć, mam nadzieje że to kto inny miał dzwonić do niego dlatego bez zastanowienia palnął czułe słówko nie patrząc kto dzwoni. Ale niech se gada co chce, byle mi te meble w końcu zrobił, bo czekam przeszło 3m-ce :bash:

1976pinacolada
17-10-2012, 08:23
, bo czekam przeszło 3m-ce :bash:




standarcik Ryskowy ;)

wg mnie bielenia powinien sie podjąć. Nie wiem jak to sie robi rpofesjonalnie ale ja bym to najpiewrw bejcą potraktowała w takim kolorze co ten 2 stolik), potem rysy grubym papierem ściernym wzdłuz i na to biały olej......'Niech Ci zrobi próbkę koloru - mnie tak robił. Z vtym ze ja mam bielony czysty dąb a u Ciebie cos ciemniejszego trzeba dlatego o tej bejcy pomyslałam choc nie wiem czy tak sie to robi profesjonalnie :eek:

vesila
17-10-2012, 08:35
Wysłałam mu mail z tymi meblami lekko bielonymi i napisałam że takie chcę, bo przez telefon tego nie da rady pokazać, a spotkać sie z nim nie ma jak, bo zawsze twierdzi że na montażu i zadzwoni potem, ale nigdy nie dzwoni .... i nie odbiera .....masakra...

vesila
17-10-2012, 22:18
Wreszcie mam wykoszony cały trawnik, tzn same sobie wykosiłam, masakra....
ale mogę wziąć sie za wsadzanie cebul, tylko nadal mam te cholerne szkodniki w ogrodzie, już sama nie wiem co to: kretówki pojawiły sie może ze trzy razy, poza tym coś zryło ziemię tuż pod trawa, takie długie korytarze, oraz te dziury i goła ziemia wokół tych dziur, sypałam trutkę na nornice, ale nadal widzę ze cos ryje ziemię:bash: obawiam sie ze wsadzę te cebulki i te cholery mi wszytko wyżrą:x

Marzą sie mi też drzewka owocowe, jednak kompletnie sie nie znam na gatunkach, odmianach, uprawie, nie wiem nic a nic...
w wątku ogrodniczym - drzewka owocowe (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?95075-Drzewka-owocowe-do-ogrodu) może cos sie dowiem,
jeśli znacie jakieś odmiany jabłoni z jabłkami twardymi, słodkimi i soczystymi to poproszę nazwę:)

narendil
17-10-2012, 22:20
no ale ja zwykła kobita,matka, żona, kura domowa... nie żadna tam projektantka wnętrz, więc sie nie znam
Ledwo żyję, ale jeszcze dooopsko dam radę obić :P
Taaaki :jawdrop: dom zrobiła i się nie zna! Phi :P

Amtla
18-10-2012, 07:37
...no ale ja zwykła kobita,matka, żona, kura domowa... nie żadna tam projektantka wnętrz, więc sie nie znam

To zdanie doskonale mnie opisuje vesilko :yes:

Jeszcze raz napiszę, na temat mojego niefortunnego doboru słowa. Tak to jest, jak kobieta się spieszy i wszystko chce przeczytać. A potem pisze skrótami myślowymi. Tak naprawdę, chodziło mi o meble klasyczne typu np.fornirowane. A te proponowane przez Ciebie doskonale pasują właśnie do zdobień listwowych w domku.

Ja nie muszę jeszcze raz pisać, jaki ładny domek stworzyłaś...:yes::D

vesila
18-10-2012, 14:53
Ledwo żyję, ale jeszcze dooopsko dam radę obić :P
Taaaki :jawdrop: dom zrobiła i się nie zna! Phi :P
:hug: bardzo mi miło, ale naprawde nic wielkiego nie zrobiłam:)


To zdanie doskonale mnie opisuje vesilko :yes:

Jeszcze raz napiszę, na temat mojego niefortunnego doboru słowa. Tak to jest, jak kobieta się spieszy i wszystko chce przeczytać. A potem pisze skrótami myślowymi. Tak naprawdę, chodziło mi o meble klasyczne typu np.fornirowane. A te proponowane przez Ciebie doskonale pasują właśnie do zdobień listwowych w domku.
Ja nie muszę jeszcze raz pisać, jaki ładny domek stworzyłaś...:yes::D
Amtla:hug:,
ciesz sie że jednak dobrze stoliki dobrałam, ale nie wszystkim sie muszą podobać, dla mnie są ładne, dla innych zapewne paskudne, ot ile ludziuf tyle gustóf ;)
----------------------------------------------------------------
Byłam dziś u stolarza i widziałam wreszcie moje meble, zrobił je z litego buku, hmmm nóżki nie są dokładnie takie jak chciałam, bo
miały byc takie
142903
a zrobił takie
142904
nie wiem czy mam sie czepiać???
miałam problem z doborem wybarwienia, nic sie mi nie podobało, a stolarz nie wiedział jak i czym to pobielić by wyglądało jak na inspiracjach, w końcu stanęło na tym że ja kupię pastę wybielająca Starwax i jak bedzie to zrobi mi próbkę, zastanawiam sie czy bejce tez kupić, bo z tych co mi pokazywał, to wszystkie nie do końca mi odpowiadały
szkoda mi trochę że te nóżki inne som :(

1976pinacolada
18-10-2012, 16:07
Vesi - ja nie bardzo widzę różnicę więc nie doradzę czy rzucać się czy nie ;)
jak jest to dla Ciebie do przełknięcia to zostaw a negocjuj cene ;)

vesila
19-10-2012, 18:03
Hej Kinga,
nóżki niby w moim ulubionym stylu, ale chciałam trochę inne, czy ten chłop choć raz nie może zrobić czegoś dokładnie jak w projekcie :mad:


A poza tym, jestem dziś umordowana jak po maratonie, a tu jeszcze kooopa prania czeka do prasowania, a na dodatek jutro luby przyjeżdża, jakąś "parapetówę" dla kolegi zapowiedział i musze cosik upichcić, chyba se strzele kolejnego energy drinka, inaczej padnę za dwie godziny i nie wstanę az sie wyśpię a czasu nie mam kruca bomba :bash:
Umyłam dziś okna drugą część od południa (od północy umyłam w zeszłym tygodniu)... masakra... nijak nie szło tych szyb wytrzeć żeby smug nie było, namachałam sie szmatą jak głupia, a za tydzień pewnie i tak będą brudne jak słońce w nie poświeci, bo dopóki słońce w szyby nie świeci to okna są super czyściutkie. Pozostało jeszcze na poddaszu jakoś tak byle jak umyć przed zimą, bo od ponad roku tam nie myte, albo i dłużej :sic:
Wzięłam sie też za cebulki, część powsadzałam do koszyczków i tylko paręnaście prosto do gruntu bo zrobiło sie ciemno, super jest ta wsadzarka gardenia, (agawi dzieki :hug:) Koszyczki z cebulkami zasypane ziemią, narazie stoją w garażu, potrzebuję miec więcej czasu na kopanie dołków łopatą, i musze więcej koszyczków dokupić na te lepsiejsze i droższe cebulki, mam nadzieję że to uchroni je przed pożarciem przez te ryjące cholery.
Spadam na jakieś szybkie zakupy a potem dalej do roboty:roll:

mmajeczkaa
19-10-2012, 19:42
Vesi mi osobiście akurat te drugie nóżki lepiej się podobają :)

I dzięki Tobie ( zdjęciom które wkleiłaś ) wymyśliłam coś do siebie :) I już mi się ten pomysł podoba :)

Dzięki ... Miłego weekendu :hug:

karolek59
19-10-2012, 22:25
Vesi
czepiasz sie
przeca te 2 nózki sa ładniejsze
no i fajnie że zdecydowałaś sie na taki kolor będzie piknie


A co do okien
to ja myję ściągaczką do szyb samochodowych
dwa pociągnięcia , spryskiwacz i okna błyszcza i żadnej smugi nie uświadczysz ;)

buziaki

ps wysłałam ci maila
zakupy zrobione

admete
20-10-2012, 05:08
Vesi wreszcie do Ciebie dotarłam :)

Nóżki prawie się nie różnią - musiałam się dopatrywać różnicy :o - więc nie ma czym się przejmować :no:

Z lampą na hol (jak nie pomyliłam) wstrzymaj się dopóki nie upolujesz tej chromowanej - bo widzę że naprawdę Ci w oko wpadła :yes:

Te moje cebulki leżą w tych workach :sick: - wiesz że nie pomyślałam żeby nasypać ziemi do koszyków żeby w nich czekały (aż kałuże wody wyschną z rabat :mad:) - tak zrobię :yes:, albo posadzę gdzie indziej.

Udanego weekendu :hug: i miłej imprezki :wiggle:

vesila
23-10-2012, 19:27
mamma mia, ależ sie zapuściłam z własnym wątkiem :rolleyes:


Vesi mi osobiście akurat te drugie nóżki lepiej się podobają :)
I dzięki Tobie ( zdjęciom które wkleiłaś ) wymyśliłam coś do siebie :) I już mi się ten pomysł podoba :)
Dzięki ... Miłego weekendu :hug:

Maju no to podziel sie z nami coś tam wymyśliła


Vesi
czepiasz sie
przeca te 2 nózki sa ładniejsze
no i fajnie że zdecydowałaś sie na taki kolor będzie piknie

A co do okien
to ja myję ściągaczką do szyb samochodowych
dwa pociągnięcia , spryskiwacz i okna błyszcza i żadnej smugi nie uświadczysz ;)
buziaki
Karolka,
już sie dowiedziałam czemu te smugi nie do uniknięcia miałam, bo myłam w pełnym słońcu :rolleyes:i nic nie pomagało, ściągaczki też używałam


Vesi wreszcie do Ciebie dotarłam :)
Nóżki prawie się nie różnią - musiałam się dopatrywać różnicy :o - więc nie ma czym się przejmować :no:
Z lampą na hol (jak nie pomyliłam) wstrzymaj się dopóki nie upolujesz tej chromowanej - bo widzę że naprawdę Ci w oko wpadła :yes:
Te moje cebulki leżą w tych workach :sick: - wiesz że nie pomyślałam żeby nasypać ziemi do koszyków żeby w nich czekały (aż kałuże wody wyschną z rabat :mad:) - tak zrobię :yes:, albo posadzę gdzie indziej.
Udanego weekendu :hug: i miłej imprezki :wiggle:
Aga,
no mamy z tymi cebulkami roboty po pachy:sick: ale efekt na wiosnę będzie wynagrodzeniem

ja mam narazie tak cebulki powsadzane, kupiłam ziemię- podłoże kwiatowe do tych cebulek - dlatego łatwiej mi w garażu je było pwsadzać w koszyczki
143807143803143804143805143806

Wszystkie zgodne jesteście odnośnie nóżek, ale ja i tak wolałabym te moje wybrane:P, jednak już daruje sobie wymianę.
Dziś zawiozłam stolarzowi paste wybielającą, zrobił na szybko próbki z dwoma bejcami, niestety nijak nie udało sie osiągnąc efektu takiego jak na inspiracjach, to chyba przez rodzaj drewna :( moje sa bukowe więc takie mocno gładkie. Coś tam w końcu wybrałam, wszystko tak na szybko i mokro wybierane, bo Rysiek nie miał czasu, nie wiem jak to ostatecznie będzie wyglądało, mam lekkiego cykora co końcowego wybarwieniahttp://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/d075.gif

Wczoraj powłóczyłam sie trochę po sklepach, kupiłam tanio kryształowe zawieszki na choinkę w selgrosie, w pepko świeczki w chromowanej, ceramicznej osłonce, w tikeju dozownik na płyn do naczyń z miejscem na czyścik - długo takiego szukałam i w końcu sie mi udało zdobyć, mają tam też mnóstwo pięknych ozdób świątecznych:klik (https://lh5.googleusercontent.com/-yGWM6cI99zk/UIbchMb-ABI/AAAAAAAACjI/Rfle2jAPzAI/s512/20121022.jpg) klik (https://lh4.googleusercontent.com/-k3lQ6HcM4-E/UIbcnEF9A8I/AAAAAAAACjw/aP_NHWkKQ5s/s640/20121022%2528001%2529.jpg) klik (https://lh4.googleusercontent.com/-RQQbhu1tmxI/UIbcmAcl-LI/AAAAAAAACjo/mZVWNQ6SCgs/s512/20121022%2528002%2529.jpg) klik (https://lh4.googleusercontent.com/-aKnBj8oBeSY/UIbclxPCz4I/AAAAAAAACjs/0nuq2hRpUsA/s640/20121022%2528003%2529.jpg) klik (https://lh4.googleusercontent.com/-xyfWKflHyHI/UIbckDj1CQI/AAAAAAAACjc/LpqliyIie5g/s640/20121022%2528004%2529.jpg) i swieczniko-lampki (https://lh6.googleusercontent.com/-MhGiHY30c3g/UIbci_mctHI/AAAAAAAACjQ/wxRc_4iAegY/s640/20121022%2528007%2529.jpg)
i moje nabytki ;):p
https://lh3.googleusercontent.com/-rHP4UXfxCus/UIbbhQILUjI/AAAAAAAACiU/b5X13pwNiFc/s512/DSC00699.JPG
https://lh6.googleusercontent.com/-aMiaOfcEbsY/UIbbjPQTicI/AAAAAAAACic/sKPR05zgUbA/s512/DSC00700.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-j1T-hC9g1FU/UIbb4eBP_fI/AAAAAAAACi0/m_Cz5u5eeqI/s622/DSC00701.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-EjQEhuuHMYE/UIbbpFPM92I/AAAAAAAACik/K6hB46f-9RI/s720/DSC00707.JPG
https://lh5.googleusercontent.com/-HLmr6awQI0Q/UIbcHacJVQI/AAAAAAAACjA/9uZIGPVNJjk/s800/DSC00709.JPG

1976pinacolada
23-10-2012, 20:00
Vesi no to się obkupiłaś :jawdrop: A za te koszyczki i cebulki to ja Ciebie i age podziwiam :yes: Ja nie planuję , wiem, wiem, leń ze mnie i tyle :P

karolek59
24-10-2012, 21:54
Vesi
no to ładnie zaszalałaś:jawdrop:
jaki fajny ten domowniczek :wiggle:
ojoj muszę się wybrać do tikeja
pełen szacun za te sadzonki :jawdrop:

a ławą sie nie przejmuj na pewno będzie gites
buziaki zostawiam

vesila
24-10-2012, 22:30
Vesi no to się obkupiłaś :jawdrop: A za te koszyczki i cebulki to ja Ciebie i age podziwiam :yes: Ja nie planuję , wiem, wiem, leń ze mnie i tyle :P

Jaki leń ??? ty widzisz co piszesz? takiego pracusia ja ty to ze świeczka szukać
na szczęście te cebulki wieloletnie, bo jakbym tak co rok musiała sie z nimi babrać to nie dla mnie;)


Vesi
no to ładnie zaszalałaś:jawdrop:
jaki fajny ten domowniczek :wiggle:
ojoj muszę się wybrać do tikeja
pełen szacun za te sadzonki :jawdrop:
a ławą sie nie przejmuj na pewno będzie gites
buziaki zostawiam
właśnie zobaczyłam jakie cudo ty planujesz do salonu, z klasyki i glamour idziesz w NY style :)

tylko se nie myślcie kochaniutkie że ja te ozdoby świąteczne z tikeja nakupiłam,
:no::no: ja tylko pokazałam jakie śliczności tam maja ;)

karolek59
24-10-2012, 23:18
Jaki leń ??? ty widzisz co piszesz? takiego pracusia ja ty to ze świeczka szukać
na szczęście te cebulki wieloletnie, bo jakbym tak co rok musiała sie z nimi babrać to nie dla mnie;)


właśnie zobaczyłam jakie cudo ty planujesz do salonu, z klasyki i glamour idziesz w NY style :)

tylko se nie myślcie kochaniutkie że ja te ozdoby świąteczne z tikeja nakupiłam,
:no::no: ja tylko pokazałam jakie śliczności tam maja ;)

ja see robię misz masz na maksa ;)Ciekawe co z tego wyjdzie :jawdrop:

ej no ja wiem że ty tylko fotencje nastrzelałas ale ładniutkie tam mają cacka
a ty tez poszalałaś nie ma co

vesila
24-10-2012, 23:34
Karolka,
poszalałam z zakupami to u ciebie :rolleyes: :D
jak sie zaczniemy chwalic naszymi choinkami to bedzie radochy po pachy :lol2:

agawi74
24-10-2012, 23:47
Ale poszalałaś vesi z tymi zakupami:jawdrop::jawdrop: Wszystkie nabytki piękne:yes:Ja nie mam czasu na łażenie po sklepach:mad:
Nogi stoliczka bardzo mi się podobają- nie żałuj tamtych:hug:
A kiedy będzie kompletne zamówienie?:popcorn::popcorn:

vesila
25-10-2012, 00:41
Aguś,
ja jednak mam plan kiedyś podciąć te nóżki i wtedy będzie git i tak jak chciałam:razz:, ale poczekam z tym az wykończymy górę i zwolni sie na dole pokój na biurka, bo puki co często z laptopami przy ławie siedzimy i ława musi byc nieco wyższa. Meble juz na dniach mają być, moze nawet jutro...

zmykam spać...
:goodnight:

1976pinacolada
25-10-2012, 14:58
Sylwia - P wczoraj był u Ryska (dopiero teraz zapłacilismy mu za szafe Julki ;) ) i widział Twoje mebelki. Rysiek mu pokazał i mówi że to ława naszej przyjacółki :rotfl:

vesila
25-10-2012, 15:45
Tiaa.... i co Twój szanowny na to??
bo pewnie na widok ławy w takim stylu to sie skrzywił ;)
a swoją drogą to miały być te meble dzis gotowe :roll: i cisza...

1976pinacolada
25-10-2012, 17:21
Tiaa.... i co Twój szanowny na to??
bo pewnie na widok ławy w takim stylu to sie skrzywił ;)
a swoją drogą to miały być te meble dzis gotowe :roll: i cisza...


Mówi mi: ale wiesz, ten stół to jakis powyginany był :rotfl: Uświadomiłam go wówczas, że masz dom w ciut innym stylu niz my ;)

Byłam wczoraj z Lena na kontroli u pani doktor GAR..... (pewnie kojarzysz, dosc znany pediatra) i mówiła nam ze przez przypadek odkryła fantastycznego stolarza. Tata jednej z małych pacjentek. Zrobił jej teraz ostatnio 2 szafy i jest zchwycona a ona raczej z tych upierdliwych jak my ;) :P No i umówiłysmy się, że jak w koncu uciułamy na meble do salonu to skorzystamy z kontaktu bo na Ryska w tym zyciu ja juz się nie decyduję :no:

vesila
26-10-2012, 18:57
Byłam dziś u stolarza, zobaczyć co tam zmajstrował z ta pastą - zarobił na próbę jedną wewn półkę.
jak zobaczyłam na miejscu moje zabejcowane meblehttp://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/k020.gifhttp://www.cosgan.de/images/midi/konfus/a025.gif - myślałam że sie rozpłaczęhttp://www.cosgan.de/images/midi/konfus/c035.gif albo Ryśkowi nie wiem co zrobie :eek::x:cry:
zabejcował wszystko na kolor taki bordowo-wiśniowy, no masakra:sick::bash: powiedziałam że to nie ten kolor wybrałam i to nie przejdzie, nie podoba sie mi i niech teraz kombinuje jak to naprawić.... latał, biegał, kombinował; poszły w ruch: szczotka, papier ścierny, pasta wybielająca, wosk, lakier.... a ja stałam i sie krzywiłam na kolejne próbki, w końcu coś mu sie udało, nie jest to to co chciałam, ale już do przyjęcia - czyli poszła kolejna warstwa bejcy ale ciemnobrązowej , na to pasta wybielająca starwax, potem przetarte lekko papierem ściernym i na to jeszcze lakier wodny... nie wiem co to wyjdzie na całym meblu:confused:, bo próbka miała ledwo parę cm2

potem kupiłam dwie jabłonie i z lubym wsadziliśmy je w ogrodzie, i jeszcze zgrabiłam kupe lisci z pod tych dwóch duzych czereśni, zmarzłam jak diabli, co za paskudne zimno, ja chce wiosnę ;)

1976pinacolada
26-10-2012, 20:19
Byłam dziś u stolarza, zobaczyć co tam zmajstrował z ta pastą - zarobił na próbę jedną wewn półkę.
jak zobaczyłam na miejscu moje zabejcowane meble - myślałam że sie rozpłaczę zabejcował wszystko na kolor taki bordowo-wiśniowy,

No to 1 wew półkę czy całe meble bo nie kumam :eek:

Pilnuj i niech poprawia do skutku

Drop_Inn
26-10-2012, 22:21
Cześć vesi, dawno mnie nie było (szkoda, że Cię nie ma w galeriach, bo tam zawsze trochę bardziej mi po drodze;)).

Ależ Ty masz przejścia z tym stolarzem, mam nadzieję, że mimo wszystko efekt będzie taki jak oczekiwałaś.
Nóżki też w pierwszej chwili wydały mi się takie same, dopiero po wpatrzeniu się dostrzegłam delikatną różnicę. Moim zdaniem są bardzo ładne :yes:

Nabytki jak zwykle super (zazdroszczę Ci tego rajdu po sklepach, kiedy ja ostatnio byłam w tikeju...)

Dobrej nocy i weekendu, bo najwcześniej pewnie w poniedziałek uda mi się zajrzeć na forum :bye:

vesila
26-10-2012, 22:41
No to 1 wew półkę czy całe meble bo nie kumam :eek:
Pilnuj i niech poprawia do skutku
No wszystko zabejcował, a na próbę tą pastą wybielającą pomaział jedną zabejcowaną półkę, ja nie wiedziałam ze on wszystko pomalował jak z nim przez tel gadałam, dopiero na miejscu zobaczyłam i... ech...szkoda gadać....


Cześć vesi, dawno mnie nie było (szkoda, że Cię nie ma w galeriach, bo tam zawsze trochę bardziej mi po drodze;)).
Ależ Ty masz przejścia z tym stolarzem, mam nadzieję, że mimo wszystko efekt będzie taki jak oczekiwałaś.
Nóżki też w pierwszej chwili wydały mi się takie same, dopiero po wpatrzeniu się dostrzegłam delikatną różnicę. Moim zdaniem są bardzo ładne :yes:
Nabytki jak zwykle super (zazdroszczę Ci tego rajdu po sklepach, kiedy ja ostatnio byłam w tikeju...)
Dobrej nocy i weekendu, bo najwcześniej pewnie w poniedziałek uda mi się zajrzeć na forum :bye:

Dropi :hug:
miło że wpadłaś, taki rajd po sklepach w krk to rzadko mi sie zdarza, raz na miesiąc a czasem i przez dwa miesiące tam nie bywam
no i juz myślałam jakby tu mój watek do galerii przenieść i nie wiem jak, bo tu gadamy, a zdjęcia w dziennikuhttp://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/a050.gif

Drop_Inn
26-10-2012, 22:51
no i juz myślałam jakby tu mój watek do galerii przenieść i nie wiem jak, bo tu gadamy, a zdjęcia w dziennikuhttp://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/a050.gif


Też nie wiem, może by joliska pomogła :)

karolek59
26-10-2012, 23:56
Vesi
dropek dobrze gada
przenieś sie

do galerii
bedzie znacznie łatwiej do Ciebie zagladać
ło matko ty to masz przeboję z tym Ryskiem
szkoda słów
mam nadzieję ze jakoś uda sie uzyskać upragniony przez Ciebie kolor

tak to jest z tymi meblami robionymi na zamówinie albo przez neta
właściwie bierzemy kota w worku
w sumie
ja wszystko tak kupuję więc co jakiś zakup to mam prawie sraczkę ze stresu cóż to będzie za kwiotek :eek:

vesila
27-10-2012, 00:00
Vesi
dropek dobrze gada
przenieś sie do galerii
bedzie znacznie łatwiej do Ciebie zagladać
ale jak, ale co, oba wątki:confused:, ja wasze subsrybuje i tak mam wszystkie co lubie w kupie:)


ja wszystko tak kupuję więc co jakiś zakup to mam prawie sraczkę ze stresu cóż to będzie za kwiotek :eek:

uśmiałam sie nieźle z tej sraczki :rotfl:

vesila
28-10-2012, 09:42
No to sie narobiło.... za oknami biało :o

☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆

od jakiegoś czasu przymierzam sie do kupna kinkietów do łazienki, zupełnie innych niż planowałam:p i zrobiłam wizualną przymiarkę do lustra

144696☆ 144697
pasują:???: jak je zobaczyłam- to te widzą sie mi najbardziej

☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆

i poszukuje takiego wieszaka na reczniki w cenie do stu zł

http://image.architonic.com/img_pro2-2/118/4687/cl-htr-b.jpg
ten jest stad (http://www.architonic.com/pmpro/decor-walther-bathroom-accessories-bathroom-sanitaryware/3101881/3220082/2/2/1)
jesli traficie na podobny, z kulistą rozetką, to poproszę o namiarhttp://forum.barcis.pl/images/smilies/modli.gif

☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆

pora zwlec sie łózka:rolleyes: i obfocić pierwszy śnieg;)

Amtla
28-10-2012, 11:24
Kinkiety bardzo mi się podobają :D i pasują moim zdaniem. Zdradź co to za produkt proszę.....może ukradnę pomysł :cool:

Beauty
28-10-2012, 14:42
Vesilko , nie wiem czy się już u Ciebie oficjalnie witałam :Dale zagladać zaglądam i pochwalę kinkiety ,,,,cudne są ...:yes:

vesila
28-10-2012, 18:11
Kinkiety bardzo mi się podobają :D i pasują moim zdaniem. Zdradź co to za produkt proszę.....może ukradnę pomysł :cool:
Ciesze sie że pasują, inne wydawały sie mi jakieś takie małe do tego lustra
jak już kupię to podam skąd one :p


Vesilko , nie wiem czy się już u Ciebie oficjalnie witałam :Dale zagladać zaglądam i pochwalę kinkiety ,,,,cudne są ...:yes:

http://www.cosgan.de/images/more/schilder/142.gif
Beatko
nie wiedziałam, że do mnie zaglądasz, jakże mi miło :hug: i wstyd zarazem, bo ja u ciebie tak rzadko bywam i cichaczem:oops:
dziękuję za kinkiety

karolek59
28-10-2012, 21:47
http://forum.barcis.pl/images/smilies/foch.gifhttp://forum.barcis.pl/images/smilies/naughty.gifhttp://forum.barcis.pl/images/smilies/naughty.gif
nie ładnie się tak nabijać z kuleznki
:lol2:
kinkiet ekstra
bardzo ładne wyszperałaś
jest ja najbardziej za
jak mi sie rzuci w oko okraglinek dam cynka

vesila
28-10-2012, 22:30
Karola,
no ja sie nie śmiać, jak to śmieszne :lol2:
:hug:

☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆

No paczta co wyszperałam teraz
MOJE LAMPECKI DO HOLU :wave:
tylko w wersji plafonu
http://quelo.pl/5235-8868-thickbox/focus-p1.jpgtutaj (http://quelo.pl/lampy-wiszace/5235-focus-p1.html)


a polowałam na takie, które i tak musiałabym skrócić do ok 40-50 cm
http://www.idelight.dk/images/Focus%20pendel%20504050-p.jpgtu (http://www.idelight.dk/shop/focus-pendel-oe16-492p.html)

no i...... co myślicie o tych plafonach do holu???
zaraz se machnę wyklejankę...

vesila
29-10-2012, 00:06
Zrobiłam sobie wyklejanki z lampami do holu,
ale mam jeszcze jeden dylemat: drzwi do wiatrołapu - siedziały sobie ponad rok w garażu, nie tęskniłam za nimi bo maja obrzydliwe szybki w skrzydłach i kolor mi nie pasujący(to tez pozostałość po poprzednim właścicielu); dzis lubego nagle olśniło, przypomniał sobie o tych drzwiach i wtaszczył takie usyfione do domu, nawet mnie nie pytajac:mad:
o prosze:
................144889:o:x:x

wyczyściłam je, nie wyglądają źle, ale powiedzcie mi co ja mam z tymi drzwiami począć??
plastykowe szybki na bank idą do wymiany na szklane - tylko jakie? przeźroczyste? matowe? z grawerem?
no i kolor? - malować te drzwi na biało, czy zostawić takie jak są????
na wizkach poniżej widać już umyte drzwi


a teraz lampecki w holu: chromowane plafony (http://quelo.pl/5235-8868-thickbox/focus-p1.jpg) kontra czarne abażury (http://alfasc.com.pl/Resources/Pictures/2/9/1/17007a_0.jpg)
proporcje chyba tylko coś nie berdzo mi wyszły, jedne lampy za duze, drugie za małe:rolleyes:

144890144891

https://lh4.googleusercontent.com/-qLKjJZSl7e8/UI3BYXCZwgI/AAAAAAAACk4/Lio4aHqr_Xo/s640/hol%2520lampy2.jpghttps://lh4.googleusercontent.com/-jrIw5AeitUo/UI3BXxlzb7I/AAAAAAAACk0/2JOcCeL7YRg/s640/hol%2520lampy3.jpghttps://lh5.googleusercontent.com/-rAzh8-pXhlw/UI3BWmYB0KI/AAAAAAAACkk/DkAMDdphf0A/s640/hol%2520lampy6.jpghttps://lh4.googleusercontent.com/-R2nRkZSfmvs/UI3BXT2tN6I/AAAAAAAACkw/VgtcHSokgnc/s640/hol%2520lampy4.jpg

pesce
29-10-2012, 06:02
to ja tak na szybko zostawię swój głos. Drzwi koniecznie na biało, szybki matowe i kinkiety :) Na wizkach wyglądają super.

edit:
a te wiszące?
http://quelo.pl/wiszace-nowoczesne/5220-focus-w1-22.html będą za duże?

vesila
29-10-2012, 07:27
pesce thx:hug:
zastanawiałam sie nad tymi lampami co wkleiłaś, no i do holu chyba za duże i za drogie;)

karolek59
29-10-2012, 10:44
Vesi
mnie te lampy plafony się tam nie widza jakoś za nowocześnie
znacznie lepiej wygląda ta wizka z czarnymi wiszącymi abażurami

Mnie się wydaję że tam muszą wisieć czarne lampy takie charakterne

Drzwi strzeliłabym na biało
szybki przezroczyste ze szlifowanym rantem sama takie planuje
i według mnie takowe wyglądają najlepiej

karolek59
29-10-2012, 10:47
:wave:
jesteś w galeriach
superowo

mmajeczkaa
29-10-2012, 13:11
:wave:

Jak dobrze, że jesteś w galeriach :yes:

Lampy ... dla mnie zdecydowanie te z tymi czarnymi abażurami ...
drzwi na biało ... szybki ... nie wiem jakie ;)

1976pinacolada
29-10-2012, 15:01
no proszę , co za zmiana ;)

agawi74
29-10-2012, 15:32
Hej vesilko, ale pędzisz:lol2: nie nadążam:mad:
Witam wśród galerianek:wave: już Cie dawno namawiałam, pamiętasz?:p
Kochana kinkieciki wynalazłaś cudne, w holu bardziej mi się widzą te z czarnymi abażurami. Drzwi niekoniecznie białe- jedne brązowe fajnie wyglądają:yes: Znalazłam taki wieszak ręcznikowy- oczywiście dostępny w chromie- cena niestety ciut wyższa niż chciałaś- 139zł, ale tańszych i z 5 letnią gwarancją to raczej nie znajdziesz:no:
http://www.mizar.pl/img/towary/duze/32252_73034.jpg

Do kupienia TUTAJ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.twojabateria.p l%2Flazienka-retro%2Fcifial-gold-edwardian-wieszak-obrecz)

Buziaki:D

kamiku
29-10-2012, 16:32
to ja tak na szybko zostawię swój głos. Drzwi koniecznie na biało, szybki matowe i kinkiety :) Na wizkach wyglądają super.


zgadzam sie w 100% :yes:

I przy okazji witam serdecznie z gospodynia :)

editg
29-10-2012, 17:15
:wave:

nareszcie wśród nas :P

chociazza mna nikt tu nie zatesknil :(

oddaje glos: dla mnie drzwi raczej białe, jakie szybki to nie mam pojecia (sama wole pelne) i czarne abażurki :yes:

kinkiety łazienkowe super pasuja. uwielbiam kuleczki. strzał w 10

a stolarzowi nakop do d*y. ode mnie ;)

Drop_Inn
29-10-2012, 18:27
Posta mi wcięło cholerka :mad:


Ale fajnie, że Cię tu jednak zwabiłyśmy :wiggle:

Kinkiety do łazienki piękne :yes:

Co do zwisów do holu, ja lubię mieszać, więc podobają mi się te w chromie (jedynie w połączeniu z brązowymi drzwiami coś mi zgrzyta). Mimo, że z industrialną nutką - wydają mi się bardzo eleganckie i stylowe. Jak skończę pracę odszukam w inspiracjach hol w podobnym klimacie do Twojego z jeszcze bardziej surowym oświetleniem. Moim zdaniem ciekawy :)

Czarne abażurki niezłe, ale też takie trochę... zachowawcze :rolleyes: Pomieszczenie jest dość neutralne, myślę, że można by tu bardziej poszaleć z oświetleniem :)

vesila
29-10-2012, 20:10
Bede teraz chyba godzine pisać posta.....
najpierw:
http://www.picgifs.com/mini-graphics/mini-graphics/texts/mini-graphics-texts-669909.gif
dla Joliski, że przeniosła mój watek :hug:

Vesi
mnie te lampy plafony się tam nie widza jakoś za nowocześnie
znacznie lepiej wygląda ta wizka z czarnymi wiszącymi abażurami
Mnie się wydaję że tam muszą wisieć czarne lampy takie charakterne
Drzwi strzeliłabym na biało
szybki przezroczyste ze szlifowanym rantem sama takie planuje
i według mnie takowe wyglądają najlepiej

:wave:
jesteś w galeriach
superowo
Karolka,
dzięki za opinie, ten szlifowany rant nazywa sie fazą, u mnie odpada bo to jest jedna tafla plastyku i na to po obu stronach nałożone są szprosy,


:wave:
Jak dobrze, że jesteś w galeriach :yes:
Lampy ... dla mnie zdecydowanie te z tymi czarnymi abażurami ...
drzwi na biało ... szybki ... nie wiem jakie ;)
Maju
dziękować za głosik


no proszę , co za zmiana ;)
bo kobieta zmienna jest:lol:


Hej vesilko, ale pędzisz:lol2: nie nadążam:mad:
Witam wśród galerianek:wave: już Cie dawno namawiałam, pamiętasz?:p
Kochana kinkieciki wynalazłaś cudne, w holu bardziej mi się widzą te z czarnymi abażurami. Drzwi niekoniecznie białe- jedne brązowe fajnie wyglądają:yes: Znalazłam taki wieszak ręcznikowy- oczywiście dostępny w chromie- cena niestety ciut wyższa niż chciałaś- 139zł, ale tańszych i z 5 letnią gwarancją to raczej nie znajdziesz:no:
http://www.mizar.pl/img/towary/duze/32252_73034.jpg
Do kupienia TUTAJ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.twojabateria.p l%2Flazienka-retro%2Fcifial-gold-edwardian-wieszak-obrecz)
Buziaki:D
łooo matko, co za drożyzna http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/e015.gif, a ja dwa wieszaki potrzebuje :cry: zdziercy :evil:
Aguś,
pamietam, pamiętam kochana jak mi pisałaś :yes:
dziekuję za glosik, i kurcze im dłużej patrze na te drzwi tym bardziej one mi pasują w tym kolorze, bo kolor nie jest brzydki, tylko nie pasował do pozostałych w holu, ale one i tak inne są
dzieki za namiar na wieszak, cena mnie powaliła powyżej


zgadzam sie w 100% :yes:
I przy okazji witam serdecznie z gospodynia :)

Kamiku
http://www.picgifs.com/mini-graphics/mini-graphics/texts/mini-graphics-texts-803363.gif
miło mi przywitać nową kuleżankę
dziękować za 100% zgodę :D


:wave:
nareszcie wśród nas :P
chociazza mna nikt tu nie zatesknil :(
oddaje glos: dla mnie drzwi raczej białe, jakie szybki to nie mam pojecia (sama wole pelne) i czarne abażurki :yes:
kinkiety łazienkowe super pasuja. uwielbiam kuleczki. strzał w 10
a stolarzowi nakop do d*y. ode mnie ;)
Edytko kochana :hug:
a wiesz że ja dziś myślałam o tobie i planowałam wywołać cie do tablicy
dzięki za głos,
a stolarzowi, to nawet nie byłoby to takie trudne, bo jakiś taki mało-duży on :lol2:



Ale fajnie, że Cię tu jednak zwabiłyśmy :wiggle:
Kinkiety do łazienki piękne :yes:
Co do zwisów do holu, ja lubię mieszać, więc podobają mi się te w chromie (jedynie w połączeniu z brązowymi drzwiami coś mi zgrzyta). Mimo, że z industrialną nutką - wydają mi się bardzo eleganckie i stylowe. Jak skończę pracę odszukam w inspiracjach hol w podobnym klimacie do Twojego z jeszcze bardziej surowym oświetleniem. Moim zdaniem ciekawy :)
Czarne abażurki niezłe, ale też takie trochę... zachowawcze :rolleyes: Pomieszczenie jest dość neutralne, myślę, że można by tu bardziej poszaleć z oświetleniem :)
Dropi,
dziękuję i tobie za opinie:hug:
musiałaś się wybić z lampami, no musiałaś??? :p
mi sie tak podobają te chromowane, ale jak nie pasują to na siłe wciskać nie chcę

______________________________________________

Moje drogie kobietki, miło mi ogromie, za tak wielkie powitanie w galerii forumowiczów

http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c017.gif




Skoro twierdzicie że czarne lampy w holu lepsiejsze, oprócz Dropi:D, to niech będą czarne:D, są tanie jak barszcz, więc ucieszą i lubego:lol2:
A drzwi do wiatrołapu... hmm http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/a015.gif... może was zaskoczę ale podoba sie mi ich kolor, trochę szkoda mi je zamalowywać, tylko ten plastyk w nich mnie drażni okropnie, hmm.. jutro ma być stolarz z moimi meblami do salonu, już mu mówiłam o przemalowaniu tych drzwi na biało, twierdzi że nie będzie problemu, ale najpierw je musi zobaczyć, ciekawe ile zaśpiewa sobie za wymianę szyby i przemalowanie.... mam jeszcze czas na decyzję, bo drzwi muszę mu wcisnąc do podcięcia - ponieważ trą po podłodze i nie da sie zamknąć większego skrzydła

Koniec posta :lol2:
Lecę do was http://www.cosgan.de/images/smilie/sportlich/n010.gif

agawi74
29-10-2012, 23:19
Ale pościsko walnęłaś vesi:lol2:
Wiem, ze cena tamtego wieszaka nie powala,a le mam dla Ciebie coś nowego:yes:
Jest bardzo podobny model z polskiej firmy BISK-cena ok. 30 zł.
Moi rodzice mieli akcesoria z Biska w starym mieszkaniu- kompletnie nic się z nimi nie zrobiło przez wiele lat, także polecam.
Wieszaczek wygląda tak

http://www.bisk.eu/images/cache/71626_430x320_3.jpg
Seria Dakota (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.bisk.eu%2Fdako ta%2F71888-wieszak-owalny.html), a kupić możesz go np. tutaj (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fe-lazienkowy.pl%2Findex.php%3Fp6109%2Cbisk-dakota-wieszak-owalny-chrom-71626) :wiggle:

vesila
29-10-2012, 23:32
Aga jesteś MISZCZU niech cie uściskam za ten wieszak ostatni http://www.cosgan.de/images/midi/liebe/h025.gif
dzięki, dzięki, dzięki, nie jest tak piękny jak ten drogi, ale mi wystarczy taki :D

agawi74
29-10-2012, 23:37
Vesilko nie ma za co kochanahttp://th148.photobucket.com/albums/s10/kat88f/Emoticon/th_hug-1.gif Myślę, ze nie warto przepłacać, jeżeli ten Ci pasuje:yes:

vesila
30-10-2012, 15:13
Wklejam jeszcze na szybko moje drzwi do wiatrołapu obfocone za dnia,


MALOWAĆ czy NIE MALOWAC ?????

https://lh3.googleusercontent.com/-Op4dStxfhgU/UI_WZnPtnII/AAAAAAAACmA/mlkwK5dY5wI/s512/DSC00734.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-DxF67TfI7dg/UI_Wb9S3biI/AAAAAAAACl4/5PnivP3bxLs/s720/DSC00733.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-HdA3nlWsi6s/UI_WYU51uTI/AAAAAAAACmI/8guJLdps6hI/s512/DSC00736.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-KCQjVQ54jaA/UI_WdjU1iUI/AAAAAAAACmQ/Qb_bTkcLoYU/s512/DSC00735.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/-OQMiNiH_Tvc/UI_WmHO1mtI/AAAAAAAACmk/RglOovJfPIY/s512/DSC00732.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-MRqfo2INyBw/UI_Wabb__OI/AAAAAAAACls/1WnWS9PiskQ/s800/DSC00728.JPG

agawi74
30-10-2012, 15:57
Vesilko,

ja bym tych drzwi nie malowała :no:Wyglądają fenomenalnie:wiggle:
Z białymi będzie zbyt pospolicie;)

barbe-cue
30-10-2012, 16:36
Ja wprawdzie jestem gorącą przeciwniczką przemalowywania drewnianych mebli (no nie wszystkich - głównie chodzi mi o klasyczne, fornirowane lub o ładnym usłojeniu), a przed kilkoma forumowymi meblami nawet rzucałam się rejtanem (nocne szafki yokasty i łazienkowa komoda nihiru), ale akurat te drzwi wyjątkowo mi tutaj nie pasują w drewnianym kolorze. Ja bym pomalowała i dała szybki - jeśli nie chcesz przezroczystych, to z wytrawianego szkła.

vesila
30-10-2012, 17:19
kurka-rurka, jedna tak, druga nie....
czekam na więcej podpowiedzi :D mam czas do jutra,
dziś sie stolarz nie pojawił ;) jak zwykle...

drzwi sie mi nawet podobają, kolorem pasują do paneli w pokojach, ale białe też mi sie podobają i mam dylemat,
drzwi pójdą do stolarza, żeby je podciął, szyby wymienił i ewentualnie pomalował,
sama nie wiem jeszcze jakie szybki, mogą być przeźroczyste, bardzo bym chciała fazowane, ale ne-da-rady, więc pomyślałam o jakimś grawerze symetrycznym, no sama nie wiem

Barbe, a co to być wytrawione szkło :???:

barbe-cue
30-10-2012, 17:37
Chodzi mi o takie matowe - trawione, mrożone... Nie wiem, czy dobrej nazwy użyłam - ja znałam pod taką. Jeśli chcesz szybki nieprzezroczyste, to można też zrobić z lacobelu - o tyle lepsze, że bezpieczniejsze od szkła (ponoć nie jest takie kruche), ale ciut gorzej wygląda. Wiem, bo sama mam takie u siebie i teraz chyba wolałabym klasyczne szkło (a jeszcze fazowane, to już w ogóle bajka). Lacobel jest w dotyku taki jakiś lekko plasticzanny, ale to chyba ta powłoka (lakier?).

Te drzwi w kolorze brązowym same w sobie są ładne, ale tutaj wyglądają jak - no właśnie, sama to napisałaś - przypadkowo wyciągnięte z piwnicy/garażu i wstawione z braku laku. Albo jakbyście o nich zapomnieli przy malowaniu pozostałych.

vesila
30-10-2012, 18:00
Dzieki Barbe za opinie, to już wiem o co chodzi z tym szkłem, lacobelu nie lubię, wszędzie w około ludziska to zamawiają, ma to sens kiedy ktoś chce w kolorze, a ja zdecydowanie wolę szkło bezbarwne
myślałam jeszcze o czymś podobnym jak ma Kasiorek u siebie , o ile cena by mnie nie zabiła
145350
moze mnie Kasia nie powiesi za ta fotke, ale nie mam czasu przekopywać jej wątku by znaleźć to zdjęcie

karolek59
30-10-2012, 18:06
Myślę podobnie jak Barbe
drzwi mają bardzo ładny kolor ale nie widza mi się tam
chyba że nawiążesz do nich kolorystycznie jakaś komodą lub konsolka i postawisz w holu
Co do szyb jeśli nie faza to bezbarwne ale ja bym nie dawała żadnych ornamentów
już ozdobą tych drzwi jest to półkole u góry jak dla mnie to juz wystarczy
ale to moje skromne zdanie

barbe-cue
30-10-2012, 18:46
Dzieki Barbe za opinie, to już wiem o co chodzi z tym szkłem, lacobelu nie lubię

No, ja też się dowiedziałam poniewczasie, że niespecjalnie lubię ten lacobel. To znaczy wiesz, on nie wygląda źle, po prostu jak matowione szkło, tyle że jest gładki, a nie chropowaty. Dla wielu osób to zaleta, bo klasyczne trawione szkło jest koszmarne w czyszczeniu. Najbardziej chciałabym takie ze szkła trawionego i dodatkowo fazowanego (żeby fazy były przezroczyste, a środek - matowy). No nic, może kiedyś wymienię. Póki co, nie jest to coś, co by mi szczególnie przeszkadzało.

Jeśli chodzi o zdobienie na Twoich drzwiach, też zalecałabym oszczędność ;)

vesila
30-10-2012, 18:52
Dzięki Karolka,

no to mam 2:1 za przemalowaniem
nie mam miejsca w holu na konsolkę:(

145359kinkiety do łazienki zakupione TUTAJ (http://sklep.antresola-galeria.pl/index.php/lampy/kinkiety.html?p=2):wiggle:

vesila
30-10-2012, 18:57
Co do szyb jeśli nie faza to bezbarwne ale ja bym nie dawała żadnych ornamentów
już ozdobą tych drzwi jest to półkole u góry jak dla mnie to juz wystarczy



Jeśli chodzi o zdobienie na Twoich drzwiach, też zalecałabym oszczędność ;)

Ja jestem wam bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie i rady :hug:
stanie więc na szkle przeźroczystym i chyba białych drzwiach:)

admete
30-10-2012, 19:31
Vesilko nawet nie wiesz jak się ucieszyłam jak Cię zobaczyłam w galerii :wiggle::wiggle::wiggle:
Nigdy mi do dzienników nie po drodze, a na skróty przez linka w sygnaturze się nie da bo sobie go wyłączyłaś :P

Kinkiety do łazienki są rewelacyjne :jawdrop: - naprawdę to strzał w dziesiątkę - szczególnie że się tyle naszukałaś :hug:

Drzwi moim zdaniem do przemalowania na biało :yes:
Szyby jak Karola pisała przeźroczyste z tym frezem po obrzeżach - albo po prostu przeźroczyste

Z lampami do holu chyba póki co nie pomogę bo podobają mi się i te i te.
Ale jeśli Twoim marzeniem były te chromowane - to bierz ich skrócone wersje :yes:

1976pinacolada
30-10-2012, 20:00
No, ja też się dowiedziałam poniewczasie, że niespecjalnie lubię ten lacobel. To znaczy wiesz, on nie wygląda źle, po prostu jak matowione szkło, tyle że jest gładki, a nie chropowaty. Dla wielu osób to zaleta, bo klasyczne trawione szkło jest koszmarne w czyszczeniu. Najbardziej chciałabym takie ze szkła trawionego i dodatkowo fazowanego (żeby fazy były przezroczyste, a środek - matowy). No nic, może kiedyś wymienię. Póki co, nie jest to coś, co by mi szczególnie przeszkadzało.

Jeśli chodzi o zdobienie na Twoich drzwiach, też zalecałabym oszczędność ;)


I tu sie nie zgadzam, mało tego protestuję :P :P :P
I juz wyjasniam dlaczego.
Matowe szkł może byc piaskowane i trawione chemicznie.
Piaskowane jest koszmarne w czyszczeniu i chropowate w dotyku.
Trawione chemicznie jest IDEALNE w czyszczeniu i satynowe/aksamitne w dotyku.

Piaskowane mam szybki w starych meblach :mad:
Trawione mam szybki w nowych drzwiach wewnętrznych :yes: I moje szybki mają przezroczysta fazkę :wiggle: ja mam poziomy paseczek a Vesila może sobie zażyczyć fazke dookoła , o!

Sylwia - uffff...., w koncu sie mogłam wykazać u Ciebie :rotfl: i cos mądrego powiedzieć :P
\Co do drzwi to moja pierwsza mysl - przemalowac :yes:
Ale po dzisiejszych zdjęciach na których ujęłaś panele widzę wspólny mianownik :yes: I tez do głowy przyszła mi konsolka ..... Ale skoro nie ma na nią miejsca to może galeryjka ze zdjęciami w brązowych ramkach ?????
Jesli natomiast w hollu nie bedzie nic brązowego oprócz tych drzwi to zdecydowanie przemalować .

Ps. jestes pewna że chcesz je powierzyć Ryskowi???? Święta bez drzwi???? Przemysl to ;)

karolek59
30-10-2012, 20:06
Wklejam jeszcze na szybko moje drzwi do wiatrołapu obfocone za dnia,


MALOWAĆ czy NIE MALOWAC ?????











https://lh4.googleusercontent.com/-MRqfo2INyBw/UI_Wabb__OI/AAAAAAAACls/1WnWS9PiskQ/s800/DSC00728.JPG

A między tymi drzwiami nie zmieścisz jakiejs metrowej konsolki?

vesila
30-10-2012, 21:55
Admete dzieki za wsjo :hug:
sygnaturę czasem wyłączam w postach, czasem nie :p
frez/ faze w szybie mogłabym miec jedynie dookoła całej szyby, bo w srodku chyba sie nie da zrobić fazy:confused:, te szprosy sa nałożone na szybę, tzn nie ma tam kilku szybek tylko jedna duza i na niej listewki drewniane, o fazach mogę więc zapomnieć

aleś mi pomogła z lampami :rolleyes:

Kinga, jaki wywód :jawdrop:
poleciałam do twojej galerii przyjrzeć sie szybkom w drzwiach i tej fazie, kurka może sie jednak da w środku, tylko jak? nie ... u mnie chyba nie da rady, mysiałby Rysiek robić nowe szprosy i w nie montowane szybki, jak mam w kredensie, a wtedy cena poszłaby mocno w górę, a wtedy moj sie nie zgodzi, fazowanie jest drogie, ale spytam go o to
natomiast nie mam jakiejś obiekcji by nie mieć tych drzwi przez tydzień, skoro nie miałam ich wcześniej, a teraz i tak nie da sie ich zamknąc:rolleyes:

Karolka ,
zmieścić by sie zmiescila jakaś malizna, ale okropnie by przeszkadzała, no żywcem nie mam miejsca w holu na konsole by nam nie zawadzała

potrzebuje nowego domu :lol2:

barbe-cue
30-10-2012, 21:58
I tu sie nie zgadzam, mało tego protestuję :P :P :P
I juz wyjasniam dlaczego.
Matowe szkł może byc piaskowane i trawione chemicznie.
Piaskowane jest koszmarne w czyszczeniu i chropowate w dotyku.
Trawione chemicznie jest IDEALNE w czyszczeniu i satynowe/aksamitne w dotyku.


Pinacolada, schowaj te jęzorki ;), ja się nie kłócę, ja się nie znam, ba - ja nawet nie wiedziałam, że trawienie i piaskowanie to dwie różne techniki. Coś mi tam dzwoniło, ale widocznie nie w tym kościele :). Teraz to ja już taka mundra będę, że hej! No i już będę wiedziała, co w razie czego zamawiać - trawione z fazą na brzegu - jak mi się ten mój lacobel do cna odwidzi.

1976pinacolada
30-10-2012, 22:16
Kinga, jaki wywód :jawdrop:
poleciałam do twojej galerii przyjrzeć sie szybkom w drzwiach i tej fazie, kurka może sie jednak da w środku, tylko jak? nie ... u mnie chyba nie da rady, mysiałby Rysiek robić nowe szprosy i w nie montowane szybki, jak mam w kredensie, a wtedy cena poszłaby mocno w górę, a wtedy moj sie nie zgodzi, fazowanie jest drogie, ale spytam go o to
natomiast nie mam jakiejś obiekcji by nie mieć tych drzwi przez tydzień, skoro nie miałam ich wcześniej, a teraz i tak nie da sie ich zamknąc:rolleyes:


a mnie się wydaje że sie da na jednej tafli zrobic fazki jakie chcesz a potem z wierzchu dołozyć szprosy :yes:
Tydzień ??!! Czy my o tym samym Ryśku mówimy ?????? :rotfl:


Pinacolada, schowaj te jęzorki ;), ja się nie kłócę, ja się nie znam, ba - ja nawet nie wiedziałam, że trawienie i piaskowanie to dwie różne techniki. Coś mi tam dzwoniło, ale widocznie nie w tym kościele :). Teraz to ja już taka mundra będę, że hej! No i już będę wiedziała, co w razie czego zamawiać - trawione z fazą na brzegu - jak mi się ten mój lacobel do cna odwidzi.



No nie schowam :no: bo mi sie pierwszy raz u vesilki udało cos mądrego napisac :lol2: I musze sie troche powymądrzać w związku z tym :P
;)

1976pinacolada
30-10-2012, 22:19
Kinga, jaki wywód :jawdrop:
poleciałam do twojej galerii przyjrzeć sie szybkom w drzwiach i tej fazie.....



no to może się zbierzesz, podjedziesz i se pomacasz na zywca :rotfl:
Naprawde warto, mówie Ci :yes: ;)

Moze wpadniesz jutro na kawkę? Dopołudnia planuje byc w domku.....:)

vesila
30-10-2012, 22:21
a mnie się wydaje że sie da na jednej tafli zrobic fazki jakie chcesz a potem z wierzchu dołozyć szprosy :yes:
Tydzień ??!! Czy my o tym samym Ryśku mówimy ?????? :rotfl:
no chyba nie będzie malował drzwi przez miesiąc :evil: nie zapłace mu za meble, tylko wcisnę jeszcze te drzwi to może sie streści chłop z robotą trochę, nie??

barbe-cue
30-10-2012, 22:30
a mnie się wydaje że sie da na jednej tafli zrobic fazki jakie chcesz a potem z wierzchu dołozyć szprosy :yes:


No, kochana, to teraz ja się powymądrzam ;), bo zajrzałam do Twojej galerii i zaczęłam się zastanawiać, czy w ogóle masz na myśli fazki, mówiąc o swoich drzwiach? Ja tam widzę po prostu pasek niewytrawionego (przezroczystego) szkła, a nie fazę (no, chyba że patrzę nie na te drzwi, co trzeba). A faza to brzeg tafli szkła ścięty pod kątem, o na przykład tak jak tu (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fszybka.pl%2Ffazown ie-szkla.html). Dlatego na drzwiach Vesili nie da rady zrobić tak, jak mówisz - fazy wewnątrz tafli szkła i zamocować szprosy na wierzchu.

O, tutaj koleżanka w wątku po sąsiedzku (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82189-Tygodnik-Jednak-Budowy-Cybulkowy-D-O-M&p=2612547&viewfull=1#post2612547) ma piękne drzwi z fazowanymi szybkami.

vesila
30-10-2012, 22:41
och, jakie piękne te fazy w drzwiach, jak w moim kredensie :P
chyba będę dręczyć lubego i stolarza o takie ...


Barbe,
a gdzie Twoja galeria??? juz pół roku sie spóźniasz ;)...

barbe-cue
30-10-2012, 23:06
Eeee, jakie pół roku? Niedługo rok stuknie! :bye:

agawi74
30-10-2012, 23:15
No i co tam vesilko zdecydowałaś?:p
Ja podtrzymuję swoje zdanie i bym je zostawiła w takim kolorze, jakie są. Dają fajny smaczek kolorystyczny.
Na biało zawsze zdążysz przemalować...:rolleyes:

chopinetka
30-10-2012, 23:26
Witam
Przypadkiem trafiłam na twój wątek. Poczytałam opinie innych i moje pierwsze wrażenie mnie nie opuszcza - zostaw tak jak jest, inaczej stracisz zróżnicowanie tego pomieszczenia czyli charakterek - trochę zadziorny. Bardzo ważne będą dodatki.

pozdrawiam

vesila
30-10-2012, 23:45
Eeee, jakie pół roku? Niedługo rok stuknie! :bye:
i jeszcze sie z tego cieszy, zjawki pokazuje i znika, no dręczycielka :hug:
Barbe, dziękuje pięknie za wszystkie sugestie i opinie :)


No i co tam vesilko zdecydowałaś?:p
Ja podtrzymuję swoje zdanie i bym je zostawiła w takim kolorze, jakie są. Dają fajny smaczek kolorystyczny.
Na biało zawsze zdążysz przemalować...:rolleyes:
łoj Aguś, mętlik mam w głowie http://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/n055.gif...
odkąd zamówiłam białe drzwi wewn, to planowałam tez te do wiatrołapu na biało, ale gdy zawisły i je umyłam - to sie mi takie spodobały,
nie miała baba problemów to se znalazła :bash:
decyzja nadal nie podjęta :roll:


Witam
Przypadkiem trafiłam na twój wątek. Poczytałam opinie innych i moje pierwsze wrażenie mnie nie opuszcza - zostaw tak jak jest, inaczej stracisz zróżnicowanie tego pomieszczenia czyli charakterek - trochę zadziorny. Bardzo ważne będą dodatki.
pozdrawiam


:welcome: chopinetka
dziekuję bardzo za opinię
z dodatkami to raczej nie poszaleje w tym holu, w około tylko drzwi, drzwi, drzwi i łuki, parę ramek może gdzieś zawiśnie, ot i cały wystrój :rolleyes:

agawi74
31-10-2012, 00:12
łoj Aguś, mętlik mam w głowie http://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/n055.gif...

To zrób jak Ci serce podpowiada vesilko- w końcu to Ty tam mieszkasz i masz czuć się dobrze z kolorem:rolleyes:
Emotka boska:lol2::lol2:

barbe-cue
31-10-2012, 09:01
odkąd zamówiłam białe drzwi wewn, to planowałam tez te do wiatrołapu na biało, ale gdy zawisły i je umyłam - to sie mi takie spodobały,


Aaa, no to w ogóle nie ma problemu - rób tak, żeby Tobie się podobało. To że parę osób zrobiłoby na biało nie znaczy, że to jedyny słuszny wybór. A jak Ci się znudzi drewno albo przestanie grać, to przemalujesz. Ale szybki to wymień, bo te to raczej nie bardzo...

Jeszcze mam pytanie - te drzwi są z litego drewna, czy oklejane? Jeśli oklejane, to fornir drewniany, czy plastik / papier / nadruk? Na zdjęciu nie bardzo widzę, a może to by przesądziło Twój wybór? Jeśli plastik, to chyba lepiej to malnąć, nawet jeśli wizualnie jest ok. Jeśli drewno, to rób, jak Ci serce dyktuje i nie słuchaj forumowych ciotek.

narendil
31-10-2012, 09:07
O, vesi, przegapiłam przeprowadzkę do galerii :hug:
Z drzwiami nie pomogę, bo i takie nie są złe, i białe byłyby niezłe :)

1976pinacolada
31-10-2012, 09:19
No, kochana, to teraz ja się powymądrzam ;), bo zajrzałam do Twojej galerii i zaczęłam się zastanawiać, czy w ogóle masz na myśli fazki, mówiąc o swoich drzwiach? Ja tam widzę po prostu pasek niewytrawionego (przezroczystego) szkła, a nie fazę (no, chyba że patrzę nie na te drzwi, co trzeba). A faza to brzeg tafli szkła ścięty pod kątem, o na przykład tak jak tu (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fszybka.pl%2Ffazown ie-szkla.html). Dlatego na drzwiach Vesili nie da rady zrobić tak, jak mówisz - fazy wewnątrz tafli szkła i zamocować szprosy na wierzchu.

.


Ożesz , ale się znerwowałam z samego rana :mad: :mad: :mad: ;)
Kto tu ze mnie blądi kce zrobić , no kto ????
Ja wiem, że dopiero pierwszą rzecz udało mi sie dość mądrze napisać ale ja naprawde wiem co to fazka :P :P :P

Prosze bardzo , zdjęcie mojej, troche mało fotogeniczna jest ale JEST :P :P :P


http://img194.imageshack.us/img194/2721/dsc0201u.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/194/dsc0201u.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Ps. w przypadku trawionego szkła nie da się zrobic paseczka nietrawionego (podobno). Ja tak chciałam właśnie ale tak myk mozliwy tylko przy piaskowaniu. Bałam sie tej fazki (z babcinym wazonem kryształowym mi sie kojarzy :lol2: ) ale jest ok :yes:

vesila
31-10-2012, 09:26
Aaa, no to w ogóle nie ma problemu - rób tak, żeby Tobie się podobało. To że parę osób zrobiłoby na biało nie znaczy, że to jedyny słuszny wybór. A jak Ci się znudzi drewno albo przestanie grać, to przemalujesz. Ale szybki to wymień, bo te to raczej nie bardzo...

Jeszcze mam pytanie - te drzwi są z litego drewna, czy oklejane? Jeśli oklejane, to fornir drewniany, czy plastik / papier / nadruk? Na zdjęciu nie bardzo widzę, a może to by przesądziło Twój wybór? Jeśli plastik, to chyba lepiej to malnąć, nawet jeśli wizualnie jest ok. Jeśli drewno, to rób, jak Ci serce dyktuje i nie słuchaj forumowych ciotek.
o matulu, zeby to takie proste było,
drzwi podobaja sie mi takie jakie sa i biale tez by mi sie podobały, dlatego przyszłam z tym dylematem do was, a tu tez zdania podzielone
szyby ida do wymiany niezależnie od tego czy drzwi przemaluje czy nie
no i one sa drewniane, nie znam sie na drewnie, ale chyba z litej sosny


O, vesi, przegapiłam przeprowadzkę do galerii :hug:
Z drzwiami nie pomogę, bo i takie nie są złe, i białe byłyby niezłe :)
Ania,
no to dzięki- za wizytę:P

barbe-cue
31-10-2012, 09:33
Ożesz , ale się znerwowałam z samego rana :mad: :mad: :mad: ;)
Kto tu ze mnie blądi kce zrobić , no kto ????
Ja wiem, że dopiero pierwszą rzecz udało mi sie dość mądrze napisać ale ja naprawde wiem co to fazka :P :P :P



O pacz pani, czego to się można dowiedzieć :o. Zawsze myślałam, że takie ciachnięcia w środku tafli (czy babcinych wazonach) to rżnięte szkło, a faza to tylko na brzegu. No ale dobra, niech Ci będzie ;).

vesila
31-10-2012, 09:37
Kinga,
hmm, ja myślę, że ty masz racje i Barbe ma rację,
tzn, masz taki szlif ale obustronny, i on na tyle mały i płytki, ze nie ingeruje w stabilność szyby, u mnie fazy musiały by byc szerokie na ok 15 - 20 mm, nie da rady takich zrobić w środku szyby, popękałaby na bank w tych cienkich miejscach, tak mi sie wydaje, chyba że wstawiłabym jakieś szkło zbrojone grubości z 1,5 cm, jedyną opcją dla fazy w moich drzwiach jest zrobienie nowych szprosów i wstawienie małych szybek fazowanych, a to drogi interes jest, za same szybki fazowane do kredensu zapłaciłam 560zł- luby mało zawału nie dostał jak sie dowiedział :rolleyes:

editg
31-10-2012, 11:40
jakie w galeriach dyskusje sie toczą :D
wczoraj nie dalałam rady wpaśc, akurat jak napisałam o zabeckach to ala sie obudziła i do tej pory nie wiem, kto pierwszy odleciał :D taki ze mnie nocny marek, do dyskuscji sie juz nie nadaje, do klubu tez :(
jesli chodzi o moj drzwiowy glos to podobaja mi sie białe, ale faktycznie jak pokazałas to ujęcie z podłoga, nie wyglada to tak zle...zostaw poki mozesz, dziewczyny dobrze radza, zdazysz przemalowac. i luby bedzie szczesliwy :D

1976pinacolada
31-10-2012, 12:32
Vesi - no to bierzesz grubsza szybe i hartowaną i problema nie ma. Czyli da sie tylko nie wiem czy sie opłaca...? Wycenić zawsze można ;)

vesila
31-10-2012, 14:21
Edytko,
dzięki za głosik:hug:

Nadal myślę nad tymi drzwiami, booo...
ten cho***ny stolarz nadal nie pojawił sie z moimi meblami, wiec i nie zabrał drzwi, a tel nie odbiera:mad:
no....brak mi słów....:sick:

agawi74
31-10-2012, 14:30
ten cho***ny stolarz nadal nie pojawił sie z moimi meblami, wiec i nie zabrał drzwi, a tel nie odbiera:mad:
no....brak mi słów....:sick:

Vesilko nie denerwuj się :hug: Chociaż ja tego stolarza bym już dawno pogoniła- Ty i tak masz anielską cierpliwość:rolleyes:
Nie zamawiaj już nic u niego:no: Nie wierzę, ze nie ma w okolicy kogoś innego...

vesila
31-10-2012, 15:18
Chyba nie da sie nie denerwować, ja te meble zamawiałam przeca na początku lipca!!!http://www.cosgan.de/images/smilie/boese/e010.gif
koniec tematu bo mi ciśnienie skacze na sama myśl o tym

agawi74
31-10-2012, 15:32
Sylwuś tulaski zostawiam, mam nadzieję, ze po tym długim weekendzie wszystko już będziesz miała:hug:

Drop_Inn
31-10-2012, 21:07
Vesi, nie mogę znaleźć tej inspiracji z lampą, ale widzę, że decyzja już zapadła i pewnie i tak bym Cię nie przekonała ;)

Przytulam w związku ze stolarzem :hug:

1976pinacolada
31-10-2012, 21:49
Chyba nie da sie nie denerwować, ja te meble zamawiałam przeca na początku lipca!!!http://www.cosgan.de/images/smilie/boese/e010.gif



No i dlatego sie dziwię że jeszcze kusi Cię z tymi drzwiami :eek:
Ja juz sie z Ryska wyleczyłam :yes: Żałuję, ze Cie nim zaraziłam :bash:
Nigdy go juz nie polecę nikomu :no:

vesila
31-10-2012, 22:22
Sylwuś tulaski zostawiam, mam nadzieję, ze po tym długim weekendzie wszystko już będziesz miała:hug:
:hug:

Vesi, nie mogę znaleźć tej inspiracji z lampą, ale widzę, że decyzja już zapadła i pewnie i tak bym Cię nie przekonała ;)
Przytulam w związku ze stolarzem :hug:
:hug:
lampy do holu nadal nie kupione, kto wie ile jeszcze sama ze sobą i wyborem miedzy tymi lampami, bede sie borykać:rolleyes:


No i dlatego sie dziwię że jeszcze kusi Cię z tymi drzwiami :eek:
Ja juz sie z Ryska wyleczyłam :yes: Żałuję, ze Cie nim zaraziłam :bash:
Nigdy go juz nie polecę nikomu :no:
ech no niem mam juz sił nawet kląć na niego :-x

1976pinacolada
31-10-2012, 22:44
lampy do holu nadal nie kupione, kto wie ile jeszcze sama ze sobą i wyborem miedzy tymi lampami, bede sie borykać:rolleyes:




kurde, dlaczego te lampy sa takie trudne :bash: ja juz którys dzien siedze nad naszymi salonowymi i goowno :mad: Nic nie moge wybrac - a wszystko przez ten głupi kabel wychodzacy nie tam gdzie trzeba :mad: jeszcze chwila i zdecyduje sie na kucie :( :bash:

Drop_Inn
31-10-2012, 22:50
Ja mam z lampami odwrotnie - podoba mi się więcej niż mogę pomieścić ;)

vesila
31-10-2012, 23:33
kurde, dlaczego te lampy sa takie trudne :bash: ja juz którys dzien siedze nad naszymi salonowymi i goowno :mad: Nic nie moge wybrac - a wszystko przez ten głupi kabel wychodzacy nie tam gdzie trzeba :mad: jeszcze chwila i zdecyduje sie na kucie :( :bash:

psiakość, no ja to juz w ogóle od roku przekopuje sklepy z lampami i mam ledwo w salonie:sick:


Ja mam z lampami odwrotnie - podoba mi się więcej niż mogę pomieścić ;)
otóż to właśnie jest też moim głównym problemem:rolleyes:

vesila
31-10-2012, 23:44
i żeby nie było
wypatrzyłam tez czarne plafony takie jak te srebrne:p
http://lampa.co/5235-8868-large/focus-p1.jpg http://lampa.co/5235-8867-large/focus-p1.jpg

Drop_Inn
31-10-2012, 23:50
Czarne :no:

agawi74
31-10-2012, 23:58
Czarne :no:

Nooo też mi się wydaje, ze czarne nie. Wyglądają ciut plastikowo...:confused:

1976pinacolada
01-11-2012, 08:11
Dropku - mnie tez się mnóstwo podoba :yes: Mam dziesiatki zapisane w inspiracjach. Ale dopiero po wniesieniu mebli i ustawieniu nie małego wypoczynku okazało się że kabel pradowy wyszedł ni w pipę ni w oko w stosunku do stolia kawowego :bash: I szukam odpowiedniej lampy wiszącej na wysięgniku. Większość jest małych (ok 40cm srednicy) i na 1 żarówkę :bash:
Mam dość :mad:

admete
01-11-2012, 09:13
Vesi nie kombinuj z tymi lampami - ja myślę że powinnaś skończyć poszukiwania na tej srebrnej :yes:

karolek59
01-11-2012, 10:06
Sylwia
w sprawie drzwi
to jeśli one są drewniane to zostaw tak jak sa
wymień szybki i narka
jak cię będą wkurzać to wtedy je malniesz na biało
a w sprawie tej ostatniej wklejki to mimo że lubię i jestem za czernią u Ciebie ta akurat słabo się prezentuję być może w realu jest inaczej

admete
01-11-2012, 15:39
Napisałam że powinnaś skończyć poszukiwania :p,
ale znalazłam coś takiego (http://www.overstock.com/Home-Garden/Crystorama-Ascott-3-light-Pewter-Semi-Flush/7286183/product.html) :rolleyes:

vesila
02-11-2012, 00:32
No dobra, już dobra czarnych plafonów nie dam, tak tylko pokazałam :P


Sylwia
w sprawie drzwi
to jeśli one są drewniane to zostaw tak jak sa
wymień szybki i narka
jak cię będą wkurzać to wtedy je malniesz na biało
a w sprawie tej ostatniej wklejki to mimo że lubię i jestem za czernią u Ciebie ta akurat słabo się prezentuję być może w realu jest inaczej
Decyzje o malowaniu, bądź nie malowaniu drzwi podejmę chyba jak mnie przyciśnie - czyli przy stolarzu, jakoś tak zawsze zwlekam do końca, na szczęście cokolwiek tu postanowię nie będzie tragedii.. ufff...
a lampy, to rozumiem że te wcześniejsze czarne abażurki są jak najbardziej ok, ale plafony nie ??


Napisałam że powinnaś skończyć poszukiwania :p,
ale znalazłam coś takiego (http://www.overstock.com/Home-Garden/Crystorama-Ascott-3-light-Pewter-Semi-Flush/7286183/product.html) :rolleyes:
dzięki kochana,
jakie oni maja tam cudne lampy, tylko ja mam jeden łogromny problem, i aż wstyd mi sie przyznawać, ale prawie nie znam angielskiego:oops:

vesila
05-11-2012, 20:11
wykopuje z czeluści mój wątek, nie miałam czasu ostatnio wiele na fm
trochę też smutek mnie ogarnął na wiadomość o domku Neli Sza, czytałam kiedyś jej wątek, ten pierwszy....
:(

a u mnie?
---mebli do salonu nadal nie ma :-x:-x:-x:-x
---odpisali mi ze sklepu gdzie kupowałam kinkiety do łazienki, że juz nie ma i wycofane z produkcji :bash::bash::bash: zaproponowali inne, troche podobne
http://sklep.antresola-galeria.pl/media/catalog/product/cache/1/thumbnail/600x600/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/0/7/078144.jpg
a ja im ze takie wolę
http://sklep.antresola-galeria.pl/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/0/7/078136.jpg
i czekam na odpowiedź....
---drzwi do wiatrołapu bedą malowane na biało - luby sie zgodził, ino kce żebym sama sobie je pomalowała :sick:
---wczoraj byliśmy w ikei i kupiliśmy najtańsze, najmniejsze biurko narożne (http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/borgsjo-biurko-narozne__0137916_PE296727_S4.JPG) do sypialni, ranyyy juuulek ledwo mozna sie tam poruszać, ciasno jak we d***, ale za to nie mam biurka w salonie :lol:- coś za coś- mam nadzieje ze to przyspieszy wykonczenie poddasza, wtedy zwolni sie pokój na biuro:rolleyes:
nakupiłam se jeszcze osłonek białych na doniczki, uroczy malutki flakonik (http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/skor-wazon__0177250_PE305427_S4.JPG)na kwiaty oraz kilka kubów i miseczek ;)

muszę nadrobić teraz wasze watki, pewnie naklepane ???:P

1976pinacolada
05-11-2012, 20:29
Witamy Panią :yes:

agawi74
05-11-2012, 23:23
Hej vesi,

szkoda, ze mebli jeszcze nie ma...:bash:Co ten stolarzyna sobie myśli?:P
Kinkieciki oba fajne, chociaż rzeczywiście ten drugi ładniejszy:) Ten pierwszy ciut za długi.
A przeglądałaś ofertę Romantic Home (http://sklep.romantic-home.pl/index.php?cPath=42&osCsid=a269d79a1cd7105e7a17f2a6 8436edc1&sort=2a&page=1)? Sporo tam podobnych kinkietów znajdziesz:wiggle:

Fajne zakupy poczyniłaś. co do drzwi, to jeżeli zdecydowałaś się na białe, to ok, ale błagam Cie nie maluj ich sama! To samobójstwo- będą Ci się kleiły uszczelki i nie będą ładnie wyglądały ręcznie pomalowane. Chyba, ze zastosujesz natrysk. Jakbym miała je sama malować, to zastawiłabym takie jakie są:)
Buziaki zostawiam:bye:

admete
06-11-2012, 05:24
Przyszłam się przywitać z rana :bye:
:hug:

vesila
07-11-2012, 13:17
Nie wyrabiam ostatnio...
Wczoraj nawet kompa do rąk nie miałam czasu wziąć:bash:
Za to dziś wchodzę na westwing, a tam taaakie fajne lampki mają
http://static.westwing.pl/p/CADES-Zestaw-2-lamp-wisz%C4%85cych-%E2%80%9EInterrogatoire%E2%80%9D-1767-76851-1.jpg
no i dumam nad nimi, czy by do kuchni lub holu je zakupić:rolleyes:

oczywiście mebli do salonu nadal nie mam.... to już kpina totalna....


Witamy Panią :yes:
:hug:


Hej vesi,
szkoda, ze mebli jeszcze nie ma...:bash:Co ten stolarzyna sobie myśli?:P
Kinkieciki oba fajne, chociaż rzeczywiście ten drugi ładniejszy:) Ten pierwszy ciut za długi.
A przeglądałaś ofertę Romantic Home (http://sklep.romantic-home.pl/index.php?cPath=42&osCsid=a269d79a1cd7105e7a17f2a68436edc1&sort=2a&page=1)? Sporo tam podobnych kinkietów znajdziesz:wiggle:
Fajne zakupy poczyniłaś. co do drzwi, to jeżeli zdecydowałaś się na białe, to ok, ale błagam Cie nie maluj ich sama! To samobójstwo- będą Ci się kleiły uszczelki i nie będą ładnie wyglądały ręcznie pomalowane. Chyba, ze zastosujesz natrysk. Jakbym miała je sama malować, to zastawiłabym takie jakie są:)
Buziaki zostawiam:bye:
Aguś :hug:
ja nie planuję tych drzwi malować sama, poczekam, aż luby pojedzie do Be i dzwonie po stolarza, ale tego od kuchni, jest droższy ale bardziej terminowy
Kinkety w romantic-home widziałam, tylko te ich ceny :sick:


Przyszłam się przywitać z rana :bye:
:hug:
hej admete :hug:
ciekawa jestem jak tam u ciebie z wyborem lamp, tylko kurcze nie miałam ostatnio czasu na fm:cry:

karolek59
07-11-2012, 15:17
Vesi

Bardzo ładne te lampy myślę że będa u Ciebie pasowały ale strzel se wizualkę

Amtla
07-11-2012, 15:48
Bardzo żałuję, że nie ma już tych kinkietów :bash: pewnie tak samo jak Ty...