PDA

Zobacz pełną wersję : Salon od północnego/wschodu, czy ktoś mógłby pokazać?



tubapl
17-11-2010, 17:39
Witam!

Jak w temacie, czy mógłby ktoś z szanownych forumowiczów który wybudował swiadomie bądz nie:) pokazać mi jak wyglada i prezentuje sie w swietle dziennym salon od strony polnocnego wschodu? Stoje przed chyba najwiekszym dylematem swojego zycia..jak posadowic do na dzialce. Jestem z Gliwic ale moge dojechac w obrebie slaska. moj mail [email protected]. Bede zobowiazany.

1igor1
17-11-2010, 19:01
Ja tak mam i jestem zadowolony, ale salon mam połączony z kuchnią która jest na południowo wschodniej stronie w sumie w kuchni i salonie 5 okien i jest bardzo jasno.

kamilunia111111
20-11-2010, 16:13
Witam
Poszukuje osob z Krakowa lub okolic, ktore maja salon od strony polnocno wschodniej lu polnocnej. Bede bardzo wdzieczna za pokazanie mi jak prezentuje sie swiatlo( lub jego brak) w tym wnetrzu. Mam nadzieje, ze nie jest tak zle, gdyz rozpoczelam juz budowe domu i nie moge juz nic zrobic. Pozdrawiam i czekam na maile [email protected]

AJa?!
20-11-2010, 16:35
Jak już zaczęłaś budowę to nie denerwuj się. Postawią ściany, zaleją strop i zobaczysz jak się rozchodzi. Bez nerwów. Na pewno nie będziesz miała bardzo ciemno. Bo trochę światło będzie wpadać od wchodu.

ave!
20-11-2010, 17:34
Jeśli w salonie tym będą okna i będzie to duże w miare pomieszczenie, w ogóle nie powinno być problemu!. I nie będzie widać, że okna wymagają pilnego mycia ;) a jeśli będzie to pomieszczenie otwarte, jasne kolory... powinno być ok
. W mieszkaniu duży pokój miałam od północy - i miał dwa duże okna, powierzchnia pokoju ok 20 m. Nie miałam zasłon, rolet - były żaluzje ale dlatego, żeby zasłonić się wieczorem przed przechodniami ;) - strona pln nie była dla mnie problemem.

qqlio
20-11-2010, 22:34
Jeśli w salonie tym będą okna i będzie to duże w miare pomieszczenie, w ogóle nie powinno być problemu!. I nie będzie widać, że okna wymagają pilnego mycia ;) a jeśli będzie to pomieszczenie otwarte, jasne kolory... powinno być ok
. W mieszkaniu duży pokój miałam od północy - i miał dwa duże okna, powierzchnia pokoju ok 20 m. Nie miałam zasłon, rolet - były żaluzje ale dlatego, żeby zasłonić się wieczorem przed przechodniami ;) - strona pln nie była dla mnie problemem.

U mnie co prawda pn-zach, ale okna od polnocy bardzo sobie chwale - jest jednolite, nie bijace po oczach swiatlo, a popoludniu zachod dorabia swoje oswietlenie.
Jest ok.
Minus to na pewno jakies tam wyzsze koszty ogrzewania (okna od pn), ale jakos mi to snu z powiek bardzo nie spedza.
Pzdr

cyma2704
21-11-2010, 15:20
Aktualnie salon od północnego zachodu. Dwa okna i drzwi balkonowe są zadaszone ok. 150cm. Jasno jest tylko w słoneczne dni, w pozostałe szaro, buro, beznadziejnie. Nasz klimat niestety nie śródziemnomorski, więc tych słonecznych dni nie za wiele . Jako że jestem światło i ciepłolubna, w nowym domu salon jest od południowego zachodu.

pola08
22-11-2010, 06:39
Ja mam salon od północy, a kuchnię od zachodu. Zdjęcia w moim dzienniku. Nie martw się. Ja jestem zadowolona. Wolę taki stonowany salon (lepiej się w nim odpoczywa) niż taki prześwietlony. No i nie widać każdego paproszka i kurzu...

kamilunia111111
26-11-2010, 16:48
Dziekuje Wam wszystkim za odpowiedz, troche sie uspokoilam, dodam jedno okno ( tak na wszelki wypadek, poki nie ma elewacji) i mam nadzieje, ze bedzie super. Nadal jednak chcialabym zobaczyc na zywo taki polnocny salon lub polnocno wschodni. Ja planuje skonczyc budowe gdzies w marcu, zainteresowanych takim salonem zapraszam do ogladania. Pozdrawiam

kamilunia111111
15-12-2010, 14:29
Dziekuje Ci bardzo za pomoc. Zadzwonie

Ilona Agata
15-12-2010, 14:39
Mój brat również ma salon z jadalnią od północnego wschodu, choć wnętrza ma ładne, mi się zawsze wydaje, że jest u niego jakoś "zimno". Z drugiej strony jemu to nie przeszkadza, a jego synek nawet - jak jest u kogoś w gościnie - zasłania okna roletami, bo twierdzi, że słońce mu przeszkadza w zabawie i trzeba poczekać (z odsłonięciem okien) do zachodu, bo w domu nie może tak świecić ;).

kamilunia111111
16-12-2010, 14:59
Widze, ze duzo jest opini na ten temat. Jednak przewazaja te z salonem na poludnie. Ja niestety nie moge juz nic zmienic, jedyne co teraz robie to wstawiem wiecej okien i robie otwarte przestrzenie aby swiatlo wpadalo ze wszystkich syton. Moj dom jest na trzy strony swiata, polnoc, wschod i zachod (blizniak). Teraz jeszcze bede musiala odpowiednio go urzadzic, niestety nie tak jak mi sie najbardziej podoba. mi podoba sie czarna gresowa podloga wysokopolyskowa, ciemne meble ale bede teraz musiala uradzac na bialo i troche zoltego, seledynowego dodac.

iwona666662
16-12-2010, 21:06
Ja też mam projekt bliźniaka dom w dmuchawcach dokładnie. Zrób jasne jasne wnętrze ja zrobiłam wszystko kolor wenge!!!!!!!i jest przezto jeszcze ciemniej.no cóz. Teraz juz trudno.ogólnie i tak mi sie u mnie podoba;_))i przedewszystkim lekkie białe firanki jak najwiecej światła.duzo bym mogla gadac;-))

duś
16-12-2010, 23:23
Widze, ze duzo jest opini na ten temat. Jednak przewazaja te z salonem na poludnie. Ja niestety nie moge juz nic zmienic, jedyne co teraz robie to wstawiem wiecej okien i robie otwarte przestrzenie aby swiatlo wpadalo ze wszystkich syton. Moj dom jest na trzy strony swiata, polnoc, wschod i zachod (blizniak). Teraz jeszcze bede musiala odpowiednio go urzadzic, niestety nie tak jak mi sie najbardziej podoba. mi podoba sie czarna gresowa podloga wysokopolyskowa, ciemne meble ale bede teraz musiala uradzac na bialo i troche zoltego, seledynowego dodac.
akurat czarna podłoga na wysoki połysk doświetli wnętrze, bo zadziała jak lustro.
nie masz łatwego zadania, ale masz szanse stworzyc przytulne wnętrze. jeśli sama tego nie czujesz, nie masz pomysłu - może warto zwrócić się do fachowca. uważam, że to idealna sytuacja. ktoś kto widzi jak doświetlone jest pomieszczenie i zna twoje wybrażenie z pewnością pomoże wypracować kompromis między teorią a praktyką.

kamilunia111111
17-12-2010, 14:40
masz racje. zastanawiam sie nad fachowcem. jezeli urzadze sama i popelnie bledy tu juz bedzie za duzo bledow jak na jeden dom. salon polnocny i jeszcze zle urzadzony. niestety to nastepny wydatek do tych wszystkich, ktore juz mam przy budowie. ale coz...

kamilunia111111
17-12-2010, 14:42
to gadaj ile mozesz!!!!!!! wszystkie wskazowki sa bardzo mile widziane!!!!!! mieszkasz moze gdzies blisko krakowa???

iwona666662
17-12-2010, 20:38
mieszkam w Tarnowskich Górach.....

joliska
18-12-2010, 12:48
Mój numer drugi wrazie czego 510-345-717

Iwono, podawanie nr telefonu w taki sposób moim zdaniem jest nierozsądne...

kamilunia111111
18-12-2010, 16:39
Nic sie przeciez nie dzieje. Zawsze znajdzie sie ktos kto musi pouczac innych. Dziekuje Ci bardzo za numer, moze jeszcze ktos z niego skorzysta. Iwona ma doswiadczenie i moze pomoc wielu osoba takim jak ja.