PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt łazienki - wizualizacje

Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

moniss
03-03-2013, 18:39
adrria77
Poprzednia wizualizacja:
- farba biała na suficie i szeroki pas pod sufitem, reszta malowanych ścian to jasny szary
- jasne płytki Sewilla szara Opoczno, na podłodze Flower Grafit Opoczno, mozaika Tubądzin Bastille Brun
Na wizualizacji poniżej:
- jasne płytki to Amor szary Opoczno, reszta bez zmian
- biała farba na suficie i pas poniżej, ściana z drzwiami w kolorze jasno-szarym
Szafki (2 kolory do wyboru):
szafka nad wc: płyta meblowa w kolorze srebrny dąb, pozostałe szafei: płyta meblowa zebrano

174158 174159 174160

Mam w łazience szafkę z lustrem o głębokości 12cm i papier toaletowy mieści się w niej bez problemu (ale to też zapewne zależy od marki papieru ;) )

moniss
03-03-2013, 19:04
lapka widzę jeden poważny problem z umieszczeniem wc za kominem. Stelaż w tę wnękę się zmieści, ale będzie mało miejsca od strony ściany z oknem aby wygodnie usiąść na wc. Pomiędzy ścianą a wc powinno być 20cm, a będzie w najlepszym razie ok.7cm.

KILKA PYTAŃ:
1. Czy główna część łazienki ma 138x180cm? (coś słabo widać napisy)
2. Jakie wymiary mają okna i na jakiej są wysokości od podłogi?
3. Okna to to zakreskowane?
4. wc masz zamiar powiększyć o te 28-30cm, do wielkości głónej łazienki? To takie pytanie kontrolne, sprawdzające czy dobrze zrozumiałam ;)

monia_
03-03-2013, 19:20
A tak w ogóle przyglądam sie temu nowemu ustawieniu Twojej łazienki i coraz bardziej mi się podoba :D Jeśli nie przeszkadza Ci, że będzie trzeba wskoczyć do wanny aby okno otworzyć.

moniss ja też coraz bardziej skłaniam się jednak do tej opcji. Na korzyść szczególnie przemawia długa powieszana szuflada oraz dodatkowa wisząca szafeczka na kosmetyki:yes:
Mycie okna z wanny przeżyję;) Przecież okien nie pucuje się co tydzień, ja to nawet nie co miesiąc więc luz:P
Boję się tylko tej całej szklanej kabiny, czy ciężko taką utrzymać w czystości:confused:

lapka
03-03-2013, 19:31
lapka
KILKA PYTAŃ:
1. Czy główna część łazienki ma 138x180cm? (coś słabo widać napisy)
2. Jakie wymiary mają okna i na jakiej są wysokości od podłogi?
3. Okna to to zakreskowane?
4. wc masz zamiar powiększyć o te 28-30cm, do wielkości głónej łazienki? To takie pytanie kontrolne, sprawdzające czy dobrze zrozumiałam ;)

Cześć, już odpowiadam:
1. główna łazienka 180x178;
2. okna są na wysokości 156cm, szerokość ok. 55cm (wysokości nie mam zanotowanej).
3. tak, te zakreskowane;)
4, tak. teraz toaleta ma wymiary 95 (w tym 20cm komin)x152 , ale zmierzam ją wydłużyć do178cm jak w łazience głównej

Obawiałem się, że sedes może być za blisko ściany. Tam znajduje się pion kanalizacyjny.

adrria77
03-03-2013, 19:39
Moniss nie otwiera mi się załącznik...
Co do szafki nad wc zmierzała nasza lazienkowa, wisi co prawda nad umywalka ale jest płytka, i papier się w niej mieści :-) ma 15cm, więc pewnie stelarz zbudujemy też na 15cm.
Monia_ ja mam obecnie całą szklana kabinę, ma chyba 12lat a wygląda super, błyszczy się jak nowa prawie, bez zaciekow, więc się takiej nie bój, po prysznicu sciagam wodę a myje porządnie raz na tydzień :-)

bettka
04-03-2013, 00:35
Witajcie,
czy ktoś pomógłby mi skonkretyzować projekt łazienki dość długiej i wąskiej, jak na załączonym rzucie? Może ktoś z Was ma u siebie podobny układ? Wymiary łazienki to 175x304 cm. Jaką kabinę wstawić przy szer. 175, aby dało się swobodnie przejść - czy tylko drzwi przesuwne wchodzą w grę? Jak układać glazurę, aby wizualnie poprawić proporcje?

monia_
04-03-2013, 12:01
bettka ja bym chyba zamieniła wc i prysznic. Prysznic dałabym na końcu, może tylko szklaną ściankę czyli typowy walk in? Ile masz miejsca w rogu? Jaka jest odległość ściany od okna i jakie okno?

bpestka
04-03-2013, 12:42
Nie wiem czy to dobre miejsce na moje pytanie, ale może cos poradzicie. planuje w lazience prysznic obok wanny, przy czym jeden bok stykać ma się z wanną. Jak to rozwiązać, czy przycinac szybe i montowac ja na wannie (ale jak: bezpośrednio na wannie czy wypuścic np 1 cm glazury i dopiero na tym oprzec szybę) czy tez dostawić do wanny, ale co wtedy z czystością, bo na pweno cos będzie dostawalo się między szybe a obudowe wanny. prosze o radę.

moniss
04-03-2013, 14:32
bettka ja bym chyba zamieniła wc i prysznic. Prysznic dałabym na końcu, może tylko szklaną ściankę czyli typowy walk in? Ile masz miejsca w rogu? Jaka jest odległość ściany od okna i jakie okno?

bettka, podoba mi się twój układ.
Boczne ścianki prysznica zrobiłabym z przezroczystych luxferów (pustaków szklanych), aby nie było zbyt mrocznie.
Drzwi, jeśli się da, to przesunęłabym w prawo, aby było więcej miejsca przed umywalką.
174296
Wymiary kabiny na wizualizacji wraz z bocznymi ściankami z luxferow to 120x82cm. Drzwi mogą być przesuwne lub otwierane, jak wolisz

Maciejka2
04-03-2013, 18:24
A gdzie obecnie masz pion kanalizacyjny i w którym miejscu drzwi?
Możesz w paincie zaznaczyć kolorem na rzucie łazienki, który zrobiłam.

Wklejam lazienke z "odplywami" jakie sa obecnie zrobione. Pion nie pamietam gdzie jest :/ .Dom jest parterowy, wiec pewnie innaczej to rozwiazali. Sprobuje poszukac. Drzwi maja szerokosc 90, ale to za duzo. Teraz mam ok 75 i jest ok. Przepraszam za jakosc, ale dopiero sie ucze radzic sobie z wklejaniem zdjec na forum :) . Dzis wlasnie zalozylam fotosika.
http://images35.fotosik.pl/1830/152cdf52bd6e9558.jpg

I jeszcze rzut lazienki z planu. Te czerwone kreski pokazuja jak zmienila sie lazienka. Teraz ma 6m2. Lazienka zrobiona przez Ciebie jest w lustrzanym odbiciu, ale reszta jest identyczna.
http://images35.fotosik.pl/1830/5cbe51ca66dae733.jpg

Drzwi wejsciowe sa pojedyncze, a nie podwojne, wiec jest wieksze pole manewru w hollu. Wiatrolapu nie bedzie. I wlasnie sobie dlatego wymyslilam, ze cofne ten prysznic, ale tylko max 40 -50 cm.

Ana_7
04-03-2013, 20:03
Ana_7, tu kolejne 2 wersje:
1. nadal z wanną wolnostojącą
174089 174090
2. z zabudowaną wanną i prysznicem
174091

Dziękuję bardzo:)

albireo
04-03-2013, 20:55
Witam po długiej przerwie. Nasza łazienka jest już w dużej mierze gotowa, ale ponieważ jednak koncepcje zmieniały się kilka razy znowu potrzebuję pomocy. Mam problem z zagospodarowaniem kąta z umywalką w łazience. Zależy mi na umieszczeniu tam wysokiej szafki - słupka - aby np. schować mopa... Szerokość to 2 m. Drzwi znajdują się 38 cm od ściany. Okno z kolei 40 cm od ściany. Umywalka to Koło Ovum. Płytki szare - wyżej czarny dekor. Ściana ciemno-szara. Szafki będą robione na zamówienie - do końca tego tygodnia chciałabym przekazać projekt stolarzowi.

Słupek chcę umieścić przy drzwiach, a więc może mieć max 38 cm głebokości. Blat, na którym będzie umywalka z oczywistych powodów musi być szersza (sama umywalka ma 40 cm głębokości).
To co rozważam to:
1) przerwa między słupkiem, a blatem z umywalką. Mogę tam wstawić kosz na śmieci lub z boku mieć relingi na ręczniki
2) Spróbować zrobić bardziej ciągłą zabudowę. Wtedy jednak powstaje problem - jak połączyć ładnie te dwie różne głębokości?
a) Po prostu zestawić obok siebie? Jak na wizualizacji poniżej?
174394
b) Blat zrobić ze skosem
c) Blat zrobić z łukiem

Inny dylemat - szafka pod umywalką. Ponieważ Ovum jest dosyć wysoka szafka ta z kolei jakaś imponująca nie może być + chcę by była podwieszana pod blatem, a nie sięgająca podłogi.
Mogę ją zrobić pod całym blatem, albo zostawić trochę przestrzeni koło okna - tam mogłabym postawić kosz, krzesło by uzyskać toaletkę lub pod spód wsuwać niedużą ławę pomocną przy rozbieraniu

I ostatni - umywalkę planowałam umieścić centralnie, mamy jednak pewną swobodę. Mamy też niemowlaka - czy lepiej przesunąć ją trochę w lewo by z prawej mieć 70 cm blatu, na którym można położyć przewijak???

monia_
04-03-2013, 21:50
Osobiście nie lubię łączeń słupek do podłogi i szafka podwieszana, jakoś mi się gryzie. Te boki szafki/szuflady tez wg. mnie zbędne. Za ciężkie te meble do dosyć małej przestrzeni.
Ja bym słupek też podwiesiła i zrobiła wyższy do lustra, a lustro szersze a słupka do końca ściany.

albireo
05-03-2013, 08:25
Dzięki Monia_ za opinię.

Czyli lepiej by było tak?
174441
Cały czas zastanawiam się czy robić ciągłość zabudowy, czy jednak zrobić przerwę między słupkiem a blatem. Pewnie byłoby lżej, ale zmniejsza to blat

wiolcia4444
05-03-2013, 09:27
Witajcie, może ktoś będzie miał jakiś ciekawy pomysł na taką malutką łazienkę:
szerokość: 1,70, długość: 3,00,
drzwi wejściowe na krótszej ścianie, ale praktycznie w rogu, łazienka bez okna, wentylacja w przeciwległym rogu do wejścia.
Zależy mi na samym prysznicu, bez wanny.
Może podpowiecie coś?

monia_
05-03-2013, 11:35
albireo wg. mnie zdecydowanie lepiej:yes: tylko jeszcze ten drewniany bok po prawej bym usunęła-wydaje mi się zbędny. Odnośnie połączenia węższego słupka i szerszego blatu ja bym chyba zostawiła zwyczajnie na prosto. Odstępu też bym nie robiła, teraz ma to jakaś spójność i ciekawie wygląda:)

Maciejka2
05-03-2013, 12:27
albireo,
mnie sie rowniez bardziej podoba wesja 2 (ta ze slupkiem niedotykajacym podlogi). Jak dla mnie blat moze zostac, a pod nim mozna np. postawic kosz na smieci. Polaczenie miedzy slupkiem a blatem zostawilam bym na prosto, bez scinania. :)

albireo
05-03-2013, 15:07
Potestowałam sobie dzisiaj układy z kawalkiem deski i stwierdziłam, że niestety ten układ nie jest najbardziej praktyczny - albo musiałabym zrobić bardzo szeroki słupek, albo przerwę - po prostu 50 cm blat zaczyna się za blisko drzwi i przy wchodzeniu do łazienki trzebaby od razu robić skręt.
Zaczęłam kombinować ze ściętym blatem:
174501
Opcją pozostaje przerwa pomiędzy słupkiem, a blatem.
Sama już nie wiem...

monia_
05-03-2013, 15:39
To ja chyba wolę z odstępem. Taki ścięty blat jakoś mi się nie podoba. Poza tym czy taki skrawek blatu zrobi różnicę?

albireo
05-03-2013, 15:53
No właśnie nie wiem - mi nie zależy na tym blacie - racej na spójności. P prostu nie wiem, czy lepiej będzie wyglądać z, czy bez tego kawałku blatu. W przypadku przerwy - lustro i tak od słupka, czy dopiero od blatu?
Załączam wersję z lustrem na całości.
174505

Maciejka2
05-03-2013, 19:54
Wydaje mi sie, ze sciety blat nie bedzie wygladal dobrze. Lustro chyba od blatu lepiej.

moniss
05-03-2013, 22:36
albireo, czy blat koniecznie musi mieć 50cm głębokości? Może być płytszy i na nim odpowiednich wymiarów umywalka, lub też umywalka częściowo wystająca poza obrys blatu

albireo
06-03-2013, 07:27
Tak, umywalka to Koło Ovum http://kolo.com.pl/produkt/umywalka_stawiana_na_blat_ovum_by_antonio_citterio _60_cm_bez_otworu_z_przelewem/34277
Może mieć ciut mniej niż 50 cm, ale nie dużo...

moniss
06-03-2013, 09:37
Jakiej głębokości możesz dać blat, aby nie wpadać na niego wchodząc do łazienki? 40-45cm?
Ta umywalka ma 60x40cm, więc 42-45 blatu powinno wystarczyć.
No i jeszcze jedno pytanie, czy to koniecznie musi być właśnie ta umywalka?

adrria77
06-03-2013, 10:35
moniss dziekuje bardzo za wizualizacje. jednak pierwsza wersja z czarnymi szafkami podoba mi sie bardziej. poza tym ta szafka nad wc mnie nie przekonuje, jest za duza i przytlaczajaca... zastanawima sie jakby wygladala mniejsza, na szerokosc pasa ciemnych plytek za kibelkiem.
kiedys spodobalo mi sie takie ulozenie:
174665
myslisz ze takie ulozenie pasuje do moejej lazienki, czy moze lepiej pozostawic to takim nowoczesnym projektom?
moniss a moge miec jeszcze jedna prosbe? masz w swoim programie do wizualizacji plytki opoczna. spodobala mi sie bardzo lazienka z plytkami Fusion. moglabys w wolnej chwili zrobic wizualizacje w tych plytkach mojej drugiej lazienki. ponizej rzut.
174666
za prysznicem dalabym fusion graphite inserto, pod lustrem fusion graphite mosaic, a reszta jasna raczej, tylko ktoras sciane pomalowalabym na jakis zywy kolor zeby bylo weselej :) dzia

albireo
06-03-2013, 10:59
No i jeszcze jedno pytanie, czy to koniecznie musi być właśnie ta umywalka?

Tak. To musi być ta umywalka. Moim zdaniem 40 blat to maksimum aby wygodnie wchodziło się do łazienki.

misiaiviki
06-03-2013, 19:01
Proszę serdecznie o ocenę mojego projektu- przyznaję, nie mam talentów dekoratorskich i chętnie przeczytam WSZYSTKIE uwagi.

Czego w projekcie się nie udało zrobić:
- szafka obok umywalki, ta z umywalką i pralka mają być na jednej wysokości,
- pralka w zamyśle schowana za jakimiś drzwiczkami,
- miedzy pasami kolorów- srebrne listwy wykończeniowe (profile) bodajże 1cm, czyli szary- srebrny profil- fioletowy- srebrny profil- biały,
- lustro w jednej tafli
to chyba tyle...
Doradzi ktoś?

albireo
06-03-2013, 20:18
misiaiviki : moi zdaniem masz z dużo rodzajów kafli - czy na pewno dół i góra łazienki muszą być w różnych kafelkach? A może zrezygnować z góry i tam sama farba?
Dlaczego nie udało się z wspólną zabudową pralki i umywalki? Masz już je zakupione i jest za duża różnica wymiarów?
Poniżej kilka przykładów, jak to mogłoby wyglądać (częśc z nich umożliwia zasłonięcie pralki)
174756
174758
174759

Szafka nad sedesem wygląda conajmniej dziwinie - szczególnie na tle tych dekoracyjnych kafli. Ja bym zrezygnowała z jednego, albo drugiego. Czy na pewno zabudowa stelaża sedesu będzie na równi ze ścianą? W większości przypadków ona jednak wystaje - wtedy dosyć wygodnie można wkomponować szafkę nad stelaż.
Nie jestem też przekonana do tej szafki obok sedesu. Domyślam się, że chciałaś go trochę osłonić, ale z drugiej strony teraz trzeba do niego iść "na około"
Grzejnik powiesiłabym albo bliżej umywalki, albo prysznica - zakładam, że będziesz na nim m.in suszyła ręczniki - dobrze by było gdyby w takim razie wisiały blisko miejsca gdzie się ich używa. Ponadto lepiej by jednak nie wisiały tuż przy sedesie ze względu na rozbryzgiwane bakterie. Jeśli nie planujesz wieszać ręczników na grzejniku - zignoruj te komentarze ;)

duś
06-03-2013, 20:26
z górzy przepraszam, będę narzekać

szafka nad wc wygląda dziwaczanie.
nie podobają mi się kwiatkowe dekory. same dekory nie są złe, nie dyskwalifikuję kafli choć zupełnie nie mój gust, ale nie podoba mi się ta dziwna ozdoba na ścianie. i w ogóle - kwiatki pojawiają się moim zdaniem w totalnie przypadkowych miejscach. (za lustrem, za sedesem, trochę pod prysznicem!?) - bez urazy, wygląda to tak, jakbyś koniecznie na każdej ścianie chciała umieścić kwiatek. po prostu dla zasady - ma być kwiatek i basta, bo przecież kafel z kwiatkiem jest w tej kolekcji.

czy ten słupek przy umywalce jest konieczny!? w ogóle słupki? ten przy wc też mi wygląda dziwnie
gdybym miała decydować w tej łazience zrobiłabym długi blat pod którym w szafce schowana by była pralka i w pozostałej części duże szafki + szuflady. one będą głębokie, w przeciwieństwie do pół-słupka, który z uwagi na brak dostępu do tylnych ścianek jest zazwyczaj płytki (ok 25-30 cm).
jeśli zaś potrzebujesz tych słupków, to masz długa pustą ścianę na której można powiesić dwa równoległe słupki (vis-a-vis okna) (w słupkach i tak nie zmieścisz ręcznika, bo one sa za małe, więc argument z cyklu daleko od prysznica odpada - przy takim układzie nie masz miejsca na wieszak i kąpiący się będzie musiał zostawiać ręcznik nad praklą)

moniss
06-03-2013, 20:51
adrria77, niestety mam starą wersję programu i z nowszych kolekcji co najwyżej jest jedna czy dwie płytki, niestety serii Fusion nie mam wcale :(
Bardzo fajnie wygląda ta szafka nad stelażem wc. Popieram ten pomysł :)
Co do koloru szafek, to mi też najbardziej podobają się czarne, zwłaszcza błyszczace byłyby świetne: eleganckie i nowoczesne.

misiaiviki, podpisuję się pod tym co napisała albireo:
- likwidacja szafki obok wc (możesz wstawić tam bidet jeśli potrzebujesz)
- jeśli stelaż wc ma być schowany w ścianie, to szafka wisząca nei wygląda najlepiej, lecz jeśli stelaż będzie wystawał ze sciany, to szafka nad nim o takiej samej głebokości będzie OK (patrz foto w poście adrria 77)
- szafki koło umywalki, łącznie z szafką pralkową w jednej linii i jednej wysokości (przyktyte tym samym blatem)
- jesli decydujesz się na dekor pionowy nad wc, to zrezygnuj z dekorów poziomych pod prysznicem i naprzeciw okna
- dekor nad umywalką nie wygląda najlepiej, poza tym w większości jest zasłaniany przez lustro - można go sobie darować
- dekor naprzeciw okna... ta ściana jest pusta, więc aż się prosi o coś przyciągającego uwagę. Tak więc dekor jak najbardziej, lecz pionowy, odwzorowujący kształt okna.
- może trochę mniej rodzajów płytek? płytki podłogowe mogą pojawić sie na ścianie aż do wysokości parapetu (tak jak te szare). Gdyby to była moja łazienka, to na podłodze położyłabym te szare i pociagnęłabym je tak jak u Ciebie aż pod okno.
- zrezygnwałabym z ostatniego pasa białych płytek pod sufitem, aby dać łazience pewien oddech, czyli zakończyłabym płytkowanie równo z górą krawędzią okna
- w przypadku szklanej kabiny powinien być odstęp mięszy szafkami a szkłem, w celu umycia tego ostatniego ;)

Poza tym kolorystyka mi się podoba :)

Możesz inaczej ustawić umywalkę, pralkę, szafkę: od ściany na której są obecnie w kierynku drzwi. Wtedy drabinkę będzie można umieścić, tam gdzie obecnie masz lustro (będzie clisko do suchego i ciepłego ręcznika i od prysznica i od umywalki)

albireo, czy na blacie o głębokości 40cm zmieści się upatrzona przez Ciebie umywalka? Jeśli tak, to nie trzeba by robić ścięć blatu, a proste wyglądają najlepiej :)

albireo
06-03-2013, 21:38
albireo, czy na blacie o głębokości 40cm zmieści się upatrzona przez Ciebie umywalka? Jeśli tak, to nie trzeba by robić ścięć blatu, a proste wyglądają najlepiej :)
Raczej nie - sama umywalka ma 40 cm a jej kształkt nie sprzyja wystawaniu za blat. Jeśli ustawię ją na blacie o identycznej jak ona sama szerokości będę miała za nią mikro-przerwę, do której będzie mi się chlapać, gdzie będzie ściekać woda mydło itdp - zrobi mi się siedlisko bakterii, którego nigdy nie doczyszczę. (ależ czarna wizja ;))
Czyli albo zostaję ze ścięciem, albo z przerwą. Chyba, że są jakieś zupełnie inne opcje, których nie rozważałam - typu słupek z lewej strony i jakiś pofalowany blat.

Ścięcie nie musi być proste - wydaje mi się, że u mnie lepiej będzie wyglądać jakieś wygięte, coś w stylu:

https://lh5.googleusercontent.com/-jxgM4YQsmIw/UTe0a1KeY7I/AAAAAAAAAzM/XrJVMpN6T2Q/s855/ScreenHunter_09%2520Mar.%252006%252022.22.jpg

I wtedy to wygląda mniej więcej tak:
https://lh4.googleusercontent.com/-nTAFG8tESgU/UTe2w8M5vPI/AAAAAAAAAzs/4vX0Bm6uYl0/s374/ScreenHunter_12%2520Mar.%252006%252022.36.jpg

Albo z przerwą
https://lh5.googleusercontent.com/-ETXKEwbE_0I/UTe0ou-HErI/AAAAAAAAAzY/KHvYKCaqvc0/s384/ScreenHunter_08%2520Mar.%252006%252022.21.jpg

W tej ostatniej wersji zastanawiam się, czy szafka powinna być pod całym blatem. Zakładam, że raczej tak, bo inaczej mi przestrzeń wyjdzie za bardzo poszatkowana.

I pozostaje mi kwestia doboru koloru - na wizkach to jest jakiś buk. Cała łazienka jest utrzymana w ciemnej tonacji. Drzwi będą w kolorze wenge. I początkowo zakładałam, że meble także powinny być wenge. Ale zaczynam się bać, że jednak będzie w tej łazience za ciemno - i rozważam jasny kolor mebli (i parapetu). Np. dokładnie taki jak na wizualizacjach.

albireo
06-03-2013, 21:55
A jeszcze się zastanawiam - może gdyby to była wersja z przerwą oba meble dociągnąć do podłogi?

duś
06-03-2013, 22:48
ta druga wersja wygląda fajnie
po prawej masz wygodne miejsce na drobiazgi, które zawsze lądują na wierzchu (ja np. nie umiem schować buteleczki perfum do szafki) czy choćby kwiatka dla ozdoby

moniss
06-03-2013, 23:29
Raczej nie - sama umywalka ma 40 cm a jej kształkt nie sprzyja wystawaniu za blat. Jeśli ustawię ją na blacie o identycznej jak ona sama szerokości będę miała za nią mikro-przerwę, do której będzie mi się chlapać, gdzie będzie ściekać woda mydło itdp - zrobi mi się siedlisko bakterii, którego nigdy nie doczyszczę. (ależ czarna wizja ;))

No tak, nie pomyślałam o tym siedlisku brudu i bakterii ;)
Ta kolorystyka płytek z wizualizacji jest ładna, jasna i bardzo elegancka dzięki ciemnemu pasowi.
Może idź w tą stronę.
Co do parapetu, to zamiast dawać tam typowy parapet, po prostu wypłutkuj wnękę okienną. Bardzo ładnie to wygląda i jest praktyczne.

Na Twojej wizualizacji z przerwą pomiędzy szafkami (to jest lepsza opcja niż z wycinanym blatem), dociągneła bym lustro do słupka i obniżyła je aż do tego mniej ciemnego pasa dekoru.
W lukę pomiędzy szafkami można dać kosz na śmieci, np. wiszący na boku szafki umywalkowej.

Można meble dociagnać do podłogi, ale zawsze łatwiej utrzymać podłogę w czystości, gdy nic na niej nie stoi ;)

albireo
06-03-2013, 23:50
moniss, duś - dzięki za sugestie. W takim razie ostatecznie nie będzie docinania blatu, tylko przerwa między słupkiem a umywalką (pewnie stanie tam kosz na śmieci). Lustro na cała wolną ścianę - do wysokości słupka, nad tym centralnie oświetlenie (myślę nad korytkiem dostosowanym kolorystycznie do mebli - coś w stylu:
http://www.galerialamp.com.pl/zdj_produkty/363.Korytko_40_z_dolnym_szkl.jpg

I ostatnia decyzja w tym tygodniu - pozostać w kolorystyce z wizualizacji, czy jednak ciemniejsze meble (wenge, jak drzwi)?

duś
07-03-2013, 00:39
mi się podoba taki drewniany kolor, ale to już oceń na żywo macając płytki.
i jedno i drugie pasuje, ale wenge może być zbyt ciemna (zresztą wenge wendze też nie równa - jedne sa cieplejsze inne chłodniejsze). na bank ciemniejsze będzie trudniejsze w utrzymaniu nieskazitelnej czystości, co w łazience może być dosyć ważne (zmusisz wszystkich domowników, żeby nie chlapali na twój cudny blat vs. będziesz za nimi ganiać i przecierać 8x dziennie? :)) (w wc pod nablatowa mam ciemne drewno - każdą kroplę wody widać, natomiast jak bardzo upieprzony był mój jasny stolik kawowy (chwilowo się u mnie nie sprząta) zobaczyłam dopiero jak się położyłam na drzemeczkę i słońce zechcialo zaświecić jakby mocniej)

albireo
07-03-2013, 06:52
mi się podoba taki drewniany kolor, ale to już oceń na żywo macając płytki.
i jedno i drugie pasuje, ale wenge może być zbyt ciemna (zresztą wenge wendze też nie równa - jedne sa cieplejsze inne chłodniejsze). na bank ciemniejsze będzie trudniejsze w utrzymaniu nieskazitelnej czystości, co w łazience może być dosyć ważne (zmusisz wszystkich domowników, żeby nie chlapali na twój cudny blat vs. będziesz za nimi ganiać i przecierać 8x dziennie? :)) (w wc pod nablatowa mam ciemne drewno - każdą kroplę wody widać, natomiast jak bardzo upieprzony był mój jasny stolik kawowy (chwilowo się u mnie nie sprząta) zobaczyłam dopiero jak się położyłam na drzemeczkę i słońce zechcialo zaświecić jakby mocniej)

Chyba zdecyduje się na jasne. Mam nadzieję tylko, że nie zrobi się za dużo różnych kolorów drewna - drzwi już nie zmienię (są nawet zamontowane) - i będą wenge.

A jeszcze jedno pytanie - co na okno? Ja myślę o zwykłych roletach mniej więcej w kolorze kafli - czyli szarawe. Kafelki mają lekkie maziaje, ale ponieważ tkaniny z takimi maziajami raczej nie będzie ;) to chyba po prostu dopasowane kolorystycznie.
A może wręcz przeciwnie - użyć rolety jako elementu kolorystycznego w łazience (bo oprócz tego tylko, szare, bardziej szare, czarne i drewno)

duś
07-03-2013, 08:36
ja roletom zwykłym mówię nie - nie lubię ich, nie podobają mi się, z nimi czy bez nich okno wygląda tak samo gołe.
natomiast cokolwiek wybierzesz, nie dawałabym kontrastowego koloru - albo do ramy okiennej, albo do innego dominującego koloru w pomieszczeniu.

natomiast ja bym pomyślała o żaluzjach, np. drewnianych (tylko wówczas znów pojawia się pytanie o kolor okien itd).

albireo
07-03-2013, 09:18
natomiast ja bym pomyślała o żaluzjach, np. drewnianych (tylko wówczas znów pojawia się pytanie o kolor okien itd).
Nie wiem tylko, czy one sprawdzą się w małej łazience

Radika
07-03-2013, 09:35
Witam!
Dawno mnie tutaj nie było, łazienka czekała grzecznie na remont. Zmieniły się kolory. Wybraliśmy taki zestaw płytek:
http://www.leroymerlin.pl/files/media/image/567/1273567/product_series/original.jpg
Łazienka jest mala i teraz nie wiem jak te kafle położyć. Myślę, żeby zrezygnować z mozaiki.
Pytanie do Was, czy takie obrazki jak ta gejsza można położyć np. na ścianie pod prysznicem, czy to będzie dobrze wyglądało, czy lepiej takie obrazki rezerwować na czyste ściany, bez mebli i dodatkowych ozdobników?
Wymiary łazienki to 155x195.
Na stronie 166 pisałam o układzie kabiny i toalety podwieszanej.
Co myślicie o takim rozwiązaniu jak na zdjęciu powyżej, czy takie ułożenie kafli tj. czerwone dół, później pasek decoru i góra beż jest modne, nowoczesne, czy niekoniecznie?
(Kafle chciałabym kłaść w drugą stronę czyli szerszym bokiem, może optycznie to poszerzy pomieszczenie.)
Ja bym chyba jednak wolała pionowy pasek tego czerwonego, może na zabudowie geberita, albo tam gdzie umywalka i lustro. Tylko, że wtedy nie wiem jak położyć ten decor, bo śliczny on jest chciałabym go u siebie w łazience. Może z 30 cm od sufitu?
Pomóżcie proszę, macie przeogromną wiedzę, podzielcie się proszę:)

duś
07-03-2013, 09:49
Nie wiem tylko, czy one sprawdzą się w małej łazience
a czemu nie?

albireo
07-03-2013, 11:36
a czemu nie?
Ze względu na wilgoć. Niby wentylację powinniśmy mieć tam dobrą, ale wydaje mi się, że w małych łazienkach jakoś zawsze tej wilgoci jest więcej.
Ale poprzyglądam się żaluzom drewnianym - na pewno zajmie mi to sporo czasu, bo to znowu wchodzi problem - jak dokładnie dobrać drewno do drewna...
ramy okienne mamy białe

Kierowniczka
08-03-2013, 09:00
Witam wszystkich :)
Zwracam się z uprzejmą prośbą o uwagi - to bardzo wstępny projekt rozmieszczenia instalacji w mojej łazience. Na razie z rzeczy wybranych mam tylko płytki - będzie to gres tarasowy z paradyża torro http://www.paradyz.com/plytki/tarasowe-salon/torro (na podłodze ciemniejszy na ścianach jaśniejszy)
jeżeli chodzi o dekory (tylko mozaika) to będzie pasek na blacie (wysokość blatu - 2 kwadraty mozaiki) pasek na scianie obudowującej wanne (też wysokość na 2 kwadraty)... I tu mi się skończyły pomysły :)
175122

duś
08-03-2013, 12:11
Ze względu na wilgoć. Niby wentylację powinniśmy mieć tam dobrą, ale wydaje mi się, że w małych łazienkach jakoś zawsze tej wilgoci jest więcej.
Ale poprzyglądam się żaluzom drewnianym - na pewno zajmie mi to sporo czasu, bo to znowu wchodzi problem - jak dokładnie dobrać drewno do drewna...
ramy okienne mamy białe
hmmm... nie słyszałam, aby ktokolwiek miał problem z żaluzjami i wilgocią, ale temat trzeba zbadać. alternatywą mogłyby być ewentualnie żaluzje alumioniowe - te współczesne są znacznie ładniejsze niż znane z dawnych lat (a któraś babeczka zrobiła je w kuchni (gdzieś w Pochwalcie się swoimi kuchniami na bank znajdziesz) i muszę przyznać, że efekt przeszedł moje naśmielsze przypuszczenia)
a propos koloru - cokolwiek nie wybierzesz, ja bym dobierała do okiennej ramy, czyli w tej sytuacji biel

bettka
10-03-2013, 03:03
monia_ dzięki za odzew, długo się zastanwiałam nad prysznicem pod oknem, ale tam chyba tylko wanna by pasowała. Okno jest PCV w orzechu awnęka obok okna jest wąska ok 60 cm, za mało na prysznic.

bettka
10-03-2013, 03:14
bettka, podoba mi się twój układ.
Boczne ścianki prysznica zrobiłabym z przezroczystych luxferów (pustaków szklanych), aby nie było zbyt mrocznie.
Drzwi, jeśli się da, to przesunęłabym w prawo, aby było więcej miejsca przed umywalką.
174296
Wymiary kabiny na wizualizacji wraz z bocznymi ściankami z luxferow to 120x82cm. Drzwi mogą być przesuwne lub otwierane, jak wolisz

Moniss, dziekuję za wizualkę, ale jednak chyba nie luksfery na rzecz prostego przezroczystego szkła. Ile może kosztować kabina robiona w tym wypadku na wymiar (2 boki i drzwi przesuwne)? Obecnie użytkuję tylko wanne, czy taka kabina bardzo się brudzi? Nie wiem, czy nie przydałoby się więcej miejsca na przechowywanie różności. I nie wiem, co zrobić na ścianie przeciwległej do ciągu łazienkowego. Płytki czy farba?

czarnaola
10-03-2013, 16:09
Witam serdecznie. Poniżej przedstawiam projekt mojej łazienki. Byłabym wdzięczna za wszelkie uwagi i sugestie, gdyż sama go zrobiłam - a jest to mój pierwszy projekt :) .
175656175657175658175659175660

duś
10-03-2013, 16:44
a co to ma być to ponad wanną? obrazek? dekor?

czarnaola
10-03-2013, 17:40
a co to ma być to ponad wanną? obrazek? dekor?

Bliżej nieokreślony obrazek. Próbowałam coś wykombinować z fototapetą (taką żeby wydawało się że za tą wanną jest niezmierzona przestrzeń), ale żadna z moich koncepcji mi się nie podobała i został obrazek - jak się znudzi można wymienić na inny. Jak tak przyglądam się temu projektowi to nie podoba mi się, że płytki są do sufitu a tak sie już teraz nie robi) - tylko że nie mam na razie innego pomysłu. Poza tym płytki za wanną i za kaloryferem zrobię chyba w kolorze podłogi. Planowane przeze mnie płytki to Arkesia (grys i grafit) Paradyża.

duś
10-03-2013, 19:26
Bliżej nieokreślony obrazek. Próbowałam coś wykombinować z fototapetą (taką żeby wydawało się że za tą wanną jest niezmierzona przestrzeń), ale żadna z moich koncepcji mi się nie podobała i został obrazek - jak się znudzi można wymienić na inny.
weź tylko poprawkę na to, że to jest wanna, w wannie się chlapie, a wstawanie po kąpieli, żeby opłukać ciało może delikatnie mówiąc skończyć się zamoczeniem obrazka.

Jak tak przyglądam się temu projektowi to nie podoba mi się, że płytki są do sufitu a tak sie już teraz nie robi) - tylko że nie mam na razie innego pomysłu.
jasne, że się robi. iluż zwolenników, tyluż przeciwników. zdania podzielone pół na pół

albireo
10-03-2013, 21:34
Witam serdecznie. Poniżej przedstawiam projekt mojej łazienki. Byłabym wdzięczna za wszelkie uwagi i sugestie, gdyż sama go zrobiłam - a jest to mój pierwszy projekt :) .
175656175657175658175659175660
Na tej ścianie z okem, nie ma płytek, prawda? Wydaje mi się, że to dosyć ciekawie może wyglądać i spokojnie możesz zostawić płytki na pozostałych ścianach.
Kilka pytań - zabudowa sedesu - na pewni da się równo ze ścianą? Weź to pod uwagę, gdyż może się okazać, że będzie ona wystawać - wtedy musisz pomyśleć, co zrobić z przestrzenią nad nią.
Masz stosunkowo mało przestrzeni magazynowej - pomyśl, czy nie potrzebujesz ciut więcej.

moniss
10-03-2013, 22:29
czarnaola
Zgadzam sie z albireo, ładnie wyglądają te dwie wypłytkowane aż do sufitu ściany . Ładnie kontrastują z tymi tylko pomalowanymi. Pas płytek grafitowych za drabinką też jest OK.
Jeśli nie uda się stelaża wc całkowicie zabudować w ścianie, to płytki aż po sufit + wystajcy stelaż...to może być już za dużo i wówczas, prawdopodobnie trzeba by przynajmniej na tej jednej ścianie obniżyć linię płytek.
Te płytki na wizualizacji są bardzo ładne.

bettka
na drugiej ścianie pomyśl może o fototapecie: coś co wprowadzi iluzję wielkiej przestrzeni, tajemniczego ogrodu itp.
Przy prysznicu proponowałam luxfery ze względu na łatwiejsze utrzymanie czystości, a poza tym szafkę umywalki będzie można dosunąć aż do samej ścianki (przy kabinach szklanych raczej zostawia się odstęp aby móc je wyczyścić)

kasik6
11-03-2013, 07:35
Cześć potrzebuję pomocy: chcę zrobić żółto (lub pomarańczowo) białą łazienkę z podłogą żółtą lub pomarańczową nie chcę białej ze względu na wygodę (mniej walki z białymi fugami:rolleyes: ) czy widzieliście jakieś fajne płytki lub już gotowe łazienki?

Gosiek33
11-03-2013, 07:45
wystarczy trochę pogooglać

http://urzadzone.pl/zolta-lazienka-galeria,artykul.html?material_id=4e2d5c22fbaedd985 7020000

http://arch.blox.pl/2008/11/CIEKAWE-PROJEKTY-DOMOW.html

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?144565-%C5%81azienka-Darujcie-sobie-uprzejmo%C5%9B%C4%87-potrzebna-krytyka!!

http://projektyarchiko.blogspot.com/2012_05_01_archive.html

kasik6
11-03-2013, 08:17
Dzięki, dużo oglądam i nic jakoś do głowy mi nie przychodzi muszę chyba wrzucić swoją łazienkę i poprosić o pomoc w poukładaniu całości.::)

Datkap
11-03-2013, 11:56
Witam
W niedługiej przyszłości będę robić remont łazienki i przedpokoju ale martwi mnie właśnie łazienka mam malutką i jeszcze dodatkowo z kominem. Proszę o pomoc w aranżacji. Musi być wanna najlepiej z prysznicem. Pralki nie będę wymieniać jednak wszystko inne idzie do wymiany. Załączam schemat obecny łazienki. Bardzo proszę o pomoc.

175818

bettka
11-03-2013, 13:23
Moniss, dzięki za radę. Jak to właściwie jest z utrzymaniem czystości kabiny? Bo ja do tej pory miałam tylko wanny ;-) Czy nawet jak jest szkło z powłoką to osadza się kamień i osad z mydła? I trzeba polerowac po kazdym użyciu? :-(

Gosiek33
11-03-2013, 13:58
Osad zależy od twardości wody i częstości użytkowania. Na szkle z powłoką też się osadza, choc nie tak jak na zwykłym - powłoka zasadniczo przyspiesza spływanie kropli wody

Sniper
11-03-2013, 23:17
Witam,

Jestem na etapie projektowania łazienki. Zależy mi, żeby na powierzchni 5,2 m2 zmieścić wygodną wannę, szeroką umywalkę (80-100 cm), WC, bidet i jakieś szafeczki na drobiazgi. Pralkę przeniosę do garderoby obok. Czy mogę prosić o opinie dot. poniższego projektu? Czy ma ręce i nogi? Co można zmienić, żeby to usprawnić?

http://strony.aster.pl/sniper/Mieszkanie/Projekt%2030A.jpg

http://strony.aster.pl/sniper/Mieszkanie/Projekt%2030B.jpg

http://strony.aster.pl/sniper/Mieszkanie/Projekt%2030W.jpg

Dodam, że wszystkie przyłącza i odpływy zaprojektowane są dokładnie tam, gdzie umieściłem urządzenia. Jedynie w miejscu wiszących szafeczek developer przewidział pralkę, ale jak wspomniałem, wywędruje do pomieszczenia obok.

duś
11-03-2013, 23:24
te szafeczki się nie otworzą, będą haczyć o bidet.

czy bidetta wchodzi w grę? bo układ jest generalnie poprawny i sensowny, tylko w okolicy muszli robi się bardzo ciasno.

rozwiązaniem byłoby umieszczenie większej szafy obok bidetu (otwieranej na ścianę) - mam pewne wątpliwości czy to by ładnie wyglądało, ale przynajmniej byłby dostęp)

Sniper
12-03-2013, 03:08
te szafeczki się nie otworzą, będą haczyć o bidet.Fakt, mogą haczyć. Ale gdyby dolna szafka była w formie uchylnego cargo, problem byłby mniejszy. Ewentualnie możemy poszukać/zamówić szafki o głębokości 20 cm, tylko czy takie maleństwa mają sens?

Zapomniałem dodać, że wymiary podałem w stanie surowym. Ile powinienem odjąć na gresy? 3,5 cm wystarczy? Moglibyśmy dosunąć WC do ściany na 20 cm zamiast 23,5 cm. Nie będzie za ciasno?

Bidetu w stronę WC już chyba nie mogę przesunąć? Obecne 25 cm to nawet mniej niż zalecane...

Jest jakakolwiek szansa, żeby jeszcze ugrać tam jeszcze parę cm, żeby zyskać na ergonomii? Może inną ceramikę? Wybraliśmy Villeroy & Boch Subway 2.0 o szerokości 37,5 cm. Dla porównania Koło Ego ma 35 cm. Na dwóch urządzeniach to już 5 cm różnicy, ale nie mamy przekonania do tej firmy. Może jest jakiś alternatywny, zbliżony designem zestaw dobrej firmy?

czy bidetta wchodzi w grę?

Bierzemy z żoną takie rozwiązanie pod uwagę, ale trochę mniej nas to przekonuje. Zdania na forum też są podzielone i chyba jakoś bardziej ciągnie nas w stronę bidetu. Mamy nawet taki projekt:
http://strony.aster.pl/sniper/Mieszkanie/Projekt%2027A.jpg
Po obu stronach WC są szafki częściowo schowane w ścianie (zabudowie geberitu). Mają 35 cm głębokości i wystają 15 cm ponad obrys zabudowy. Brakuje tylko pomysłu gdzie zawiesić bidettę. Mimo wszystko szukamy alternatywy z bidetem.

rozwiązaniem byłoby umieszczenie większej szafy obok bidetu (otwieranej na ścianę) - mam pewne wątpliwości czy to by ładnie wyglądało, ale przynajmniej byłby dostęp)

To też jest jakiś pomysł. Spróbowałem coś takiego zaprojektować i niegłupio wyszło. Zrobiłem zabudowę geberitu na całej ścianie, jednocześnie ukrywając w niej szafkę o głęb. 35 cm, tak by wystawała 15 cm ponad obrys zabudowy (identycznie jak powyżej). Optycznie skróciła się łazienka, ale chyba lepiej wygląda niż taki słupek o wysokości 120 cm?

http://strony.aster.pl/sniper/Mieszkanie/Projekt%2033A.jpg

Jakoś nie pasują mi też szafki przy umywalce. Może je całkiem zlikwidować i zamiast szafki umywalkowej 80 cm dać 100 cm? Coś w tym stylu?
http://strony.aster.pl/sniper/Mieszkanie/Projekt%2034A.jpg

asiazett
12-03-2013, 08:11
Sniper

moim subiektywnym zdaniem rozstawienie tych mebelków w kąt prosty i jeszcze wpuszczenie jednego w ścianę, a drugiego nie - jakoś psuje estetyką :( A nie można by ich połączyć w jedna bryłę w formie szafy z przesuwnymi drzwiami i problem otwierania półek byłby z głowy, a jednoczęsnie wszystko wyglądało by spójnie?

pozdrawiam
asiazett

monia222b
12-03-2013, 09:49
Witam

po projekcie kuchni przyszedł czas na łazienkę. pomieszczenie ma niewiele ponad 4,2 m kw, instalacja jest już podłączona wg projektu dewelopera i dlatego nie chcielibyśmy zbyt dużo zmieniać. Zamiast wanny zdecydowaliśmy się na prysznic, swoje stałe miejsce ma tez WC oraz umywalka, która ma się znajdować na blacie z płytek.
Tematem spornym jest nadal pralka oraz bidet. Jesli nie byłoby bidetu, zyskalibyśmy miejsce na dodatkową szafkę, oraz zmieściłaby się w łazience standardowa pralka. Jesli pralka mialabaly stac kolo prysznica, to bedzie ladowana od gory

Poniżej zamieszczam wstępne projekty i proszę Was bardzo o poradępozdrawiam!
176085176086176087

Chciałam dodać, że mam problem z dobraniem płytek, ponieważ zauważyłam, że ostatnio standardem stała się płytka 20x60 lub 30x60, a w tak małej łazience nie wyglądałoby to korzystnie... Co o tym myslicie?
łazienka ma byc nowoczesna, ale w stonowanych kolorach - beże, szarości itp. Może macie jakies fajne pomysły? chcę ją powiększyć duzym lustrem na szerokosc blatu i ładnym oswietleniem.

duś
12-03-2013, 12:30
@sniper

trochę co innego miałam na myśli proponując "zwrócenie szafki w stronę łazienki" - wówczas 2 szafki wyglądają... no mi się to nie podoba. w takiej sytaucji musiałaby tam być 1 szafka (myślałam dokładnie o tym, o czym napisała asiazett).

natomiast uważam, że projekt który jest na twojej 1 wizce wygląda ok. wkoło kibello jest swobodnie (uwaga na miejsce montowania szczotki klozetowej - za wc na bank będzie dosyć miejsca, a tam gdzie umieściłeś ją na wizce - znów nie otworzy ci się szafka), choć ja mam znów mieszane uczucia a propos tych dwóch "twin towers". lubię symetrię ale chyba nie aż tak. sama nie wiem. natomiast od strony funkcjonalnej - zdecydowanie bidet do odstrzału.

jest jeszcze jeden pomysł - jeśli rezygnujecie ze słupków (od razu uprzedzam, że nie wiem czy to technicznie możliwe) to możnaby wyjechać ze stelażem bardziej na łazienkę i wówczas ponad zabudową geberitu i bidetu można na całej szerokości zrobić szafkę. mam u siebie taką o głębokości 25-30 cm (coś trzeba było zrobić z dziwaczną wnęką, wieczorem mogę dokładnie sprawdzić jej głębokość) i powiem ci, że mieszczą mi się tam zarówno proszki i żele do prania, zapas szamponów, past do zębów, papieru toaletowego, apteczka itd.) oczywiście szafka w tym miejscu nie będzie idealna dla trzymania kosmetyków typu mejkap i przybory do golenia, ale wyobrażam sobie, że pod umywalką masz dwie szuflady czyli ew. ręczniki się tam zmieszczą (30 cm głebokości to trochę mało na ręcznik kapielowy, choć gdybym miała zabudowę na całej ścianie, to bym pewnie jakoś zgrabniej je posładała) plus te najczęściej używane pięknidła. pomierzcie to koniecznie, bo rozwiązanie jest moim zdaniem bardzo sensowne (ja tej wnęki wykaflowanej nie mam - nie brudzi się jakoś nadzwyczajnie, a ewentualne zabrudzenia zmywają się wodą)

Elfir
12-03-2013, 12:46
Może po prostu jedna duża zamykana szafka nad zabudową geberitu ubijakcji i bidetu? Masz na to całą szerokość ściany

duś
12-03-2013, 17:15
@monia222b

skoro przyłącza są postanowione, to problem jest rozstrzygnięty. pytanie jest tak naprawdę do was, czy bidet jest wam niezbedny. ja uważam, że da się bez niego żyć, a w mimo wszystko niedużej łazience wolałabym móc się swobodnie ruszyć. dostęp do pralki musi być wygodny, wyjście z prysznica - także. no i po ręcznik spod prysznica będziesz sięgać ponad pralką.

płytki duże w takiej łazience jak najbardziej się sprawdzą. optycznie powiększą przestrzeń, bo ściany nie będą tak poszatkowane fugami

monia222b
12-03-2013, 17:51
Coraz bardziej zastanawiam się nad tym bidetem. Chyba jestem skłonna z niego zrezygnowac na rzecz dodatkowej szafki.
@ duś: skoro duże płytki powiększyłyby moją łazienkę, to masz moze jakis fajny pomysl? jaki kolor,gdzie polozyc dekory zeby nie przesadzic, mat czy polysk, jaka podloga? Lazienka jest dosc wysoka jak na mieszkanie w bloku, bo 2,80. Bedziemy chcieli obnizyc sufit i zamontowac w nim halogeny
pozdrawiam

duś
12-03-2013, 18:10
wyobraź sobie po prostu poruszanie po tej łazience w celu zrobienia tych kilku typowych czynności. sama dojdziesz do wniosku, co ci odpowiada, a co nie.

jeśli chodzi o dodatkową szafkę - co powiesz na przedłużenie blatu do końca ściany? (grzejnik montowany byłby ponad blatem)
oczywiście to wymaga refleksji nad sposobem montowania umywalki i ewentualną decyzją o zrobieniu szafki na zamówienie. ale taka długa zabudowa pomieściła by zarówno brudownik, miejsce na akcesoria pralniane, jak i zapas typowych łazienkowych kosmetyków.

a propos płytek - co rozważasz w ogóle? serii czy producenta nikt za ciebie nie wybierze. zastanów się od razu czy chcesz to łączyć z drewnem, jaką kabinę planujesz, jaki grzejnik (jeśli kafle mają być białe - koniecznie bialy, jeśli szare - lepiej będzie wyglądał srebrny).
natomiast ze swojej strony doradzałabym prostotę, oszczędność z dekorami (co nie oznacza rezygnacji z nich) i zastosowanie ich raczej dla podkreślenia detalu a nie jako jednego z głównych kafli we wnętrzu. jeśli pomysł z długą szafką ci się podoba - rozważ koniecznie co widzisz na blacie. czy konglomerat jakiś, czy drewno, czy może jeszcze inny rodzaj tworzywa... jeśli szafka - jaki front...

żebyśmy ci tu mogli popodpowiadać musisz się trochę bardziej określić

p.s. nie obniżałabym sufitu w łazience. halogenki żrą masę prądu, a ładna lampa=plafon po środku sufitu czy kilka spotów doświetli łazienkę równie ładnie. natomiast te 10-15 cm dają mimo wszystko sporo przestrzenności. ale to znów takie moje - do rozważenia

monia222b
12-03-2013, 19:31
@ duś: dzięki za wszystkie rady. Może rzeczywiscie nie warto obnizac sufitu - ale myslisz, ze wtedy plytki az na wysokosc 2,80 polozyc? chce uniknac wrazenia "studni". Co do kolorow i plytek: chcielibysmy, by lazienka byla miejscem, gdzie mozna odpoczac, dlatego odpadają mocne kolory i dekoracje. Kolorystyka plytek to kolory natury: beże, brązy, biel i szarosci. Łazienka ma byc minimalistyczna ale tez przutylna. Jedyny wyrazniejszy kolor, np dla dodatków to zielony (ulubiony kolor męża)

kolory i klimat łazienki (zastanawiam sie jednak ciagle nad praktycznoscia jasnych plytek na podlodze...)
176221

Podobaja mi sie tez dodatki drewniane, alternatywa do drewna bylby moze plytki drewnopodobne z kolekcji Paradyża My Way
tak jak tu: 176214

Blat miałby byc wykonany z płytek, w nim umywalka wtopiona w blat, do tego podwójne szuflady z lakierowanego MDFu, np w kolorze bialym lub ecru. na szerokosc calego blatu lustro wmurowane w plytki i nad nim ladne oswietlenie
przyklad:
176220

Odnosnie wyposazenia lazienki zdecydowalismy sie na prysznic 90x90 z wysokim brodzikiem (z mysla o dzieciach). Moze kupimy taki brodzik, ktory da sie oblozyc plytkami i dopasowac go przez to bardziej do calosci wnetrza.
Grzejnik juz jest - bialy, montowal go deweloper wiec nie bedziemy go wymieniac.

Bede wdzieczna za cenne wskazowki co do plytek:) Z gory dzieki!

duś
12-03-2013, 19:59
jeśli chodzi o jasne płytki na podłodze, to one się na bank sprawdzą, jeśli będą miały delikatną fakturę lub maziajki. nic bardzo kontrastowego, ale żeby powierzchnia nie była gładziutka i jednolita, bo wtedy i każdy okruszek, włosek i krople wody. ze śmietankowym wysokim pomysłem dostaniesz szału, zwłaszcza przy dzieciach, które przy każdym wycieraniu rąk będą na twojej wypolerowanej podłodze zostawiać świeże ciapki

a propos kafelkowania do wysokości sufitu - ja jestem na tak i uważam, że to wcale łazienki nie przytłoczy. ale drugie tyle osób będzie zaraz na nie.
na bank musisz kafle pociągnąć do wysokości kabiny lub ciut wyżej (pomysłowi wykaflowania na wysokość kabiny tylko wnętrza samej kabiny jestem bardzo na nie, uważam, że to wygląda nieładnie), więc siłą rzeczy dwie sąsiednie ściany też będą musiały być do tej wysokości dociągnięte. sama sobie odpowiedz na pytanie, czy różnicowanie wysokości kafli na ścianie z lustrem i drzwiami będzie w takim razie wyglądało ok, czy taki efekt by ci odpowiadał (biorąc pod uwagę planowane przez ciebie duże lustro, zapewne wklejane... pociągnęłabym kafle jednak do samej góry. w ten sposób nie stracisz proporcji).

bardzo mi się podoba to skontrastowanie kafli na pierwszej wizce. gdybym ja miała wybierać - to byłby kierunek
może fajnie by było zrobić ścianę za lustrem w takim ciemniejszym odcieniu szarości (i blat również ciemnoszary). grzejnik by się wprawdzie odcinał, ale to w końcu łazienka, grzejniki nie wyglądają w nich źle czy nie są absolutnie zaskakujące. a resztę wówczas w jasnym popielu? szafki mogłyby mieć kolor szarości lub drewna i mamy trzy kolory, które się ładnie uzupełniają. tylko to jest opcja bardzo prosta, moja, być może dla ciebie zbyt prosta. wizualką niestety nie poratuję

monia_
12-03-2013, 20:40
Potrzebuję Waszej porady, co zmienić, co poprawić:confused:

176229
176230
176231
176232
176233

monia_
12-03-2013, 20:41
176234
176235
176236
176237

monia_
12-03-2013, 20:44
Kolor płytki drewnopodobnej nie bardzo mi się podoba. Na wizualizacji woodentic ochra, ale potrzebuje chyba czegoś ciemniejszego, głębszego.

Pas-drewnopodobny pod prysznicem powinien być na prosto, na ścianie naprzeciw lustra.

Lustro chyba powinno być ciut niżej.

asiazett
12-03-2013, 21:26
Poniżej zamieszczam wstępne projekty i proszę Was bardzo o poradępozdrawiam!
176085176086176087

Jak dla mnie to też opcja pierwsza wygrywa. Bidetu używa sie sporadycznie, nawet przy założeniu, że ktoś może często, to i tak wydaje mi się, że pralka jest częściej i powszechniej używana. Nawet wstawiając pralkę małą, z wkładem od góry - dostęp jest słaby zarówno do pralki jak i do prysznica...

Zgadzam się w 101% ze zdaniem Duś:
@monia222b

czy bidet jest wam niezbedny. ja uważam, że da się bez niego żyć, a w mimo wszystko niedużej łazience wolałabym móc się swobodnie ruszyć. dostęp do pralki musi być wygodny, wyjście z prysznica - także. no i po ręcznik spod prysznica będziesz sięgać ponad pralką.

Natomiast stanę trochę w opozycji do podwieszanego sufitu i kafelkowania "po same uszy" :P

2,80 m to rzeczywiście dość dużo i nie wiem po co miały by na tej wysokości być kafle? Obniżenie sufitu spowodowało by chociażby zmiejszenie kubatury pomieszczenia = np. większa łatwość jego ogrzania. Nie jestem też fanką halogenów w zabudowie sufitowej (+ znowu zgadzam się z arumentem Duś, że są bardzo energochłonne i w dodatku jak dla mnie zbyt mało oświetlają, zawsze mam wrażenie, że pomieszczenie jest nie wystarczająco doświetlone, niezależnie ile halogenów się w nim nie znajdzie - nia mam pojęcia na czym to polega :/), więc może w połączeniu tych dwóch argumentów podsunę Ci pomysł podwieszenia sufitu z zostawionym kawałkiem miejsca - przerwą między kartongipsem na stelażach, a bocznymi ścianami pomieszczenia (nie wiem, czy wyraźnie i obrazowo to opisuję, ale mam nadzieję, że zdjęcia trochę doprecyzują, co próbuję przekazać...) a te przerwy między sufitem a ścianami wypełnione listwami led. W połączeniu z innymi oświetleniami typu np. kinkiety nad lustrem dadzą wystarczającą ilość światła i na pewno dużo lekkości w całej łazience...

Na zdjęciach podwieszenia są szczątkowe, a ja myślę o takiej tafli k-g na niemal całej powierzchni sufitu, minus wspomniane marginesy od ściany...
http://intellio.pl/images/galeria/domy/projekt_wnetrza_dom_sufit_podwieszany_led_1.jpg
http://www.modernhome.pl/data/include/cms/01sufity/6.JPG

moniss
12-03-2013, 21:32
monia_, ja bym zrezygnowałą z drenianego parapetu - zamiast tego te same płytki co pod oknem.
Co do prysznica, to masz rację: drewno naprzeciw lustra.
Czy lustro to szafka z lustrem? Tak to wygląda.
Ja bym dała dłuższą wannę - lepiej będzie wyglądała, a masz przecież miejsce aby ją "wyciągnąć" :)
Ładne płytki na ścianie :)

monia_
12-03-2013, 21:43
Lustro to zwykłe lustro, tylko ciut odstaje dołem na potrzeby podświetlenia. Myślę czy nie lepiej tak zabudować:
176255
176256

monia_
12-03-2013, 21:45
Drewnopodobny pas na kibelku powinien być chyba trochę węższy. Jakby tylko na szerokość miski klozetowej. Jak Wam się wydaje?

asiazett
12-03-2013, 21:48
(zastanawiam sie jednak ciagle nad praktycznoscia jasnych plytek na podlodze...)

Myślę, że ważniejsza od koloru jest faktura płytek. Nie powiem Ci jaka jest dobra, a jaka zła, bo sama dokładnie nie wiem... Ja sama prawie wszystkie kafelkowane podłogi mam białe z grafitowymi fugami i jedyny mankament to właśnie faktura jednych z płytek, które łapią wszelkie zachlapania i nie chcą schodzić. Natomast pyłki, kurze, paproszki czy włosy są widoczne tak samo jak na innych kaflach - w odpowiednim oświetleniu i jak się dokładnie przyjrzysz. Myślę, że szare podłogi muszą być bardzo praktyczne, niezaleźnie od odcienia... Bardziej zwróciła bym uwagę na fakturę, czy może jakość płytek podłogowych.

monia_
12-03-2013, 21:50
Zastanawiam się też nas zakończeniem ściany z wc. Może przełożyć kaloryfer na ścianę z oknem i zrobić jak na wizualce poniżej:176257
176258

asiazett
12-03-2013, 21:54
Drewnopodobny pas na kibelku powinien być chyba trochę węższy. Jakby tylko na szerokość miski klozetowej. Jak Wam się wydaje?

Tak. Ten pas też przykuł moją uwagę, bo jakby wydaje się niesymetryczny - i względem miski WC (rozumiem, że chodziło o zmieszczenie uchwytu na papier w tym samym obszarze...) i wzdlędem nierównych odstępów od prysznica vs. od wanny. Też obstawiam zrobić węższy :)

Co się zmieniło na zdjęciach ze "zmienionym" lustrem, bo nie wychwytuję różnicy, a ogólnie pomysł z podświetleniem lustra bardzo mi się podoba :)

Kaloryfer zostawiła bym tam gdzie był pierwotnie. Obok lustra wygląda zbyt "ciapato" :P Może tylko mało wygodnie będzie powiesić/zdjąć ręcznik, jak się będzie stało poza wanną, a nie w niej, ale obok okna było by chyba podobnie. Na wizualizacjach tego nie widać, ale przecież w realu ten piękny grzejnik nie wygląda aż tak pięknie, bo jest obwieszoany nie zawsze idealnie rozłożonymi i nie zawsze kolorystycznie pasującymi ręcznikami, co tym bardziej psuło by krajobraz dużej ściany z oknem :P

albireo
12-03-2013, 22:09
I znowu zgłaszam się z prośbą o pomoc w wykańczaniu łazienki - a tym razem właściwie WC.
Pomieszczenie 1x1.5 metra - będzie tam tylko sedes Koło Ovum + mini umywalka Koło Nano.
Na podłodze Lensitile Grys:
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR5wbEDSBlG8JsHWsXIktdwepA1pA98a etlDLpmvXNQKy-qBVwu
Ściany pomalowane na oliwkowy kolor. Zabudowa stelaża WC pomalowana na biało.
nad zabudową szafka-lustro.

https://lh4.googleusercontent.com/-9k3vK36R0-Q/UT-bixxZP4I/AAAAAAAAA3c/72OVmhp5gEE/s512/ScreenHunter_13%2520Mar.%252012%252022.17.jpg
https://lh5.googleusercontent.com/-6pRelOYRZ2g/UT-bi-tivII/AAAAAAAAA3Y/5kd94iKaSlg/s541/ScreenHunter_14%2520Mar.%252012%252022.18.jpg

Dzwi w kolorze wenge.
To z czym mam problem to
a) oświetlenie - kable wyprowadzone są tak by umożliwić powieszenie czegoś nad sufitem + nad lustrem. nad lustrem zastanawiałam się nad korytkiem w kolorze wenge. Nie mam pomysłu jednak na to co ma być na suficie - plafon? zwis jakiś?
b) ściana na wprost umywalki. Nie wiem, czy zostawić ją tak jak jest, powiesić tam małe obrazki w ciemnych ramkach? A może machnąć tam jakiś malunek z szablonu (tylko nie dmuchawce)? Nie wiem, czy to nie za mała przestrzeń na takie rzeczy. Myślałam jeszcze o lustrze - wted chyba na całą ścianę, ale od wysokości stelaża?

monia_
12-03-2013, 22:19
Tak. Ten pas też przykuł moją uwagę, bo jakby wydaje się niesymetryczny - i względem miski WC (rozumiem, że chodziło o zmieszczenie uchwytu na papier w tym samym obszarze...) i wzdlędem nierównych odstępów od prysznica vs. od wanny. Też obstawiam zrobić węższy :)

Co się zmieniło na zdjęciach ze "zmienionym" lustrem, bo nie wychwytuję różnicy, a ogólnie pomysł z podświetleniem lustra bardzo mi się podoba :)

Kaloryfer zostawiła bym tam gdzie był pierwotnie. Obok lustra wygląda zbyt "ciapato" :P Może tylko mało wygodnie będzie powiesić/zdjąć ręcznik, jak się będzie stało poza wanną, a nie w niej, ale obok okna było by chyba podobnie. Na wizualizacjach tego nie widać, ale przecież w realu ten piękny grzejnik nie wygląda aż tak pięknie, bo jest obwieszoany nie zawsze idealnie rozłożonymi i nie zawsze kolorystycznie pasującymi ręcznikami, co tym bardziej psuło by krajobraz dużej ściany z oknem :P

Kibelek wg. mnie powinien być odrobinę bliżej prysznica, bardziej symetrycznie właśnie. Uchwyt na papier nie był w ogóle jeszcze planowany-inwencja twórcza projektanta:P Pas drewnopodobny na szerokość kibelka czyli ok.35-40cm.

Lustro - zmiana dot. obudowy nad lustrem. Zabudowa od sufitu karton gipsem i jakieś światłow zabudowie (to te zdjęcia z brązową płytką pod lusrtem) albo bez zabudowy (to te zdjęcia z szarą płytką pod lustrem i wiszącym oświetleniem).

Grzejnik- masz rację lepiej byłoby go nie eksponować koło okna. Dzięki za cenne uwagi!

Czy pas drewnopodobny pod prysznicem dać na ścianie z wc czy na ścianie z drzwiami:???:
obawiam się, czy na ścianie z wc nie będzie za dużo tego "drewna", 2 pasy obok siebie:confused:

monia_
12-03-2013, 22:28
monia_, ja bym zrezygnowałą z drenianego parapetu - zamiast tego te same płytki co pod oknem.
Co do prysznica, to masz rację: drewno naprzeciw lustra.
Czy lustro to szafka z lustrem? Tak to wygląda.
Ja bym dała dłuższą wannę - lepiej będzie wyglądała, a masz przecież miejsce aby ją "wyciągnąć" :)
Ładne płytki na ścianie :)

moniss dziękuję za pochwałę płytek:) Nowa Gala Signum- czyli moja pierwsza upatrzona szarość;)
Dłuższa wanna hmm... niby fajnie, tylko ja króciak jestem i w dłuższej wannie mi nie wygodnie. U rodziców jest 170 i ja tam się zapadam. Poza tym większa wanna=więcej wody:/
Może bardziej wycentrować tą wannę?

moniss
12-03-2013, 22:35
Tak jak dawno temu pisałam: zabudowa nad lustrem ładnie wygląda zwłaszcza z oświetleniem w niej ;)
Co do wc, to może drewno na całą szerokośc zabudowy?
I jeszcze słowo o prysznicu. Kiedyś miałaś pomysł aby na pasie drewna dać panel prysznicowy/kurki - jak zwał tak zwał, a po jednej i drugiej stronie wnęki na szampony i żele. Myślę że takie coś dobrze by wyglądało. A na razie we wnękach prysznicowych na wizualizacji, nie podoba mi się ta mozaika (płytka podstawowa byłaby lepsza).

moniss
12-03-2013, 22:38
Zastanawiam się też nas zakończeniem ściany z wc. Może przełożyć kaloryfer na ścianę z oknem i zrobić jak na wizualce poniżej:176257
176258

Ładnie to wygląda :), tak wąski pas nad wc, jak i zabudowa wnęk nad wanną. Ale co do nowej lokalizacji drabinki to zgadzam sie z asiazett

asiazett
12-03-2013, 22:50
Lustro - zmiana dot. obudowy nad lustrem. Zabudowa od sufitu karton gipsem i jakieś światłow zabudowie (to te zdjęcia z brązową płytką pod lusrtem) albo bez zabudowy (to te zdjęcia z szarą płytką pod lustrem i wiszącym oświetleniem).

To ja powiem, że bez tej zabudowy nad lustrem podoba mi się bardziej, bo jest lżej, czyściej i przejrzyściej, ale z drugiej strony i tak bym widziała potrzebę dodania oświetlenia nad lustrem...

Czy pas drewnopodobny pod prysznicem dać na ścianie z wc czy na ścianie z drzwiami:???:
obawiam się, czy na ścianie z wc nie będzie za dużo tego "drewna", 2 pasy obok siebie:confused:

Ja myślałam, że pas drewnopodobny jest wciśnięty w kąt prosty między ścianą z drzwiami i ścianą z półeczką mozaikową i ten kąt tak zabudowuje/ścina, co wydało mi się bardzo oryginalnym pomysłem :wave:- zaskoczyłaś mnie tym, że to tylko złudzenie optyczne :jawdrop: i że ten pas będzie tylko na jednej ze ścian... :/ A może to ścięcie kąta jest możliwe i jest dobrym patentem...? A jeśli tak się nie da, to przynjamniej zrobiłabym dwa pasy - po jednym na każdej ze ścian :) Ale i tak przy ścięciu kąta każda inna opcja wydaje mi sie "blada" :P hihi

monia_
12-03-2013, 22:57
Pas drewna ma być właśnie taki wąski, tylko kolor bym chciała coś jak blat pod umywalką.

Pod prysznicem taki sam wąski. Półki-wnęki mogą się nie udać:( ściana jest z cegły 11cm, za mało na wydrążenie wnęk:cry: Macie pomysł jak to rozwiązać:confused:

moniss mnie zabudowa wnęk nad wanną podoba się bardzo tylko co mam wtedy zrobić z grzejnikiem:confused: Help!

Za małą mam tą łazienkę;)

monia_
12-03-2013, 23:02
To ja powiem, że bez tej zabudowy nad lustrem podoba mi się bardziej, bo jest lżej, czyściej i przejrzyściej, ale z drugiej strony i tak bym widziała potrzebę dodania oświetlenia nad lustrem...

Ja myślałam, że pas drewnopodobny jest wciśnięty w kąt prosty między ścianą z drzwiami i ścianą z półeczką mozaikową i ten kąt tak zabudowuje/ścina, co wydało mi się bardzo oryginalnym pomysłem :wave:- zaskoczyłaś mnie tym, że to tylko złudzenie optyczne :jawdrop: i że ten pas będzie tylko na jednej ze ścian... :/ A może to ścięcie kąta jest możliwe i jest dobrym patentem...? A jeśli tak się nie da, to przynjamniej zrobiłabym dwa pasy - po jednym na każdej ze ścian :) Ale i tak przy ścięciu kąta każda inna opcja wydaje mi sie "blada" :P hihi

pas drewnopodobny jest na wizualkach po skosie- dobrze widzisz, ale to znów inwencja twórcza projektanta;) Mój pomysł był na prosto. Wizualizowała to moniss pare stron wcześniej.
Mnie po skosie się nie widzi, poza tym zmniejsza przestrzeń prysznica.

asiazett
12-03-2013, 23:10
Półki-wnęki mogą się nie udać:( ściana jest z cegły 11cm, za mało na wydrążenie wnęk:cry: Macie pomysł jak to rozwiązać:confused:

Jaki jest wymiar prysznica?

moniss mnie zabudowa wnęk nad wanną podoba się bardzo tylko co mam wtedy zrobić z grzejnikiem:confused: Help!

A jakie miało by być zastosowanie tych półek?

P. S. Mimo wszystko obstaję przy skosie w prysznicu :P "Ale to jest Twój tron!" - oczywiście :P hihi

pozdrawiam

monia_
12-03-2013, 23:18
Jaki jest wymiar prysznica?

A jakie miało by być zastosowanie tych półek?

P. S. Mimo wszystko obstaję przy skosie w prysznicu :P "Ale to jest Twój tron!" - oczywiście :P hihi

pozdrawiam

Prysznic 90x90cm

Pólki nad wanną- z praktycznego punktu widzenia zastosowanie w zasadzie żadne:P może kiedyś jakiś bibelocik, świeczka cy cuś, ale wizualnie mi się podoba, jakieś urozmaicenie, bo mam wrażenie, że taka bardzo poukładana ta moja łazienka.

asiazett
12-03-2013, 23:29
To z czym mam problem to
a) oświetlenie
b) ściana na wprost umywalki.

Jesli korytko wenge, to na górę też bym dała wenge - właśnie plafon, tym bardziej , że chyba dobrze pasował by do koncepcji... http://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/23014-29632-thickbox/nekla-plafon-40-wenge.jpg Na takie małe pomieszczenie, myślę, że wystarczył by 2 - żarówkowy. Potrójny też mógłby być...

Ze ścianą na przeciwko umywalki chyba bym się wstrzymała. Wzory z szablonów mnie osobiście nie porywają. Jeśli obrazki to może z czasem znajdziesz coś co by było strzałem w 10! bo na siłę i szybko kupowane, może nie porywać aż tak jak coś wyczekanego i wyszukanego... :P Lustro mogło by powiększyć optycznie całą łazienkę, tylko jakoś mi się nie komponuje z tym małym lusterkiem na przeciwko. Ja bym może jako ozdobnik tej ściany spróbowała poszukać jakiejś pasującej i oryginalnej, jednokolorowej (brąz, może ciemniejsza zieleń, może przezroczysta błyszcząca) naklejki ściennej - teraz robią je już coraz bardziej efektowne...

Tak czy siak poczekała bym do momentu, aż łazienka będzie fizycznie, a nie tylko na wizualizacjach - wtedy może bardziej precyzyjnie będziesz wiedziała co się tam nada i co Ci się spodoba, a te wszystkie opcje, o których napisałam nie są związane z remontem, tylko można je dołożyć w dowolnej chwili, bez udziału sprzętu "ciężkiego" tudzież "brudnego" :P

asiazett
12-03-2013, 23:38
To może zmniejszyć prysznic do 90x80 a wtedy ścianę z półeczką zlicować z tą wystającą zabudową dolnopłuku... Niestety nie wypowiem się na temat praktyczności i przestrzenności kabiny 90x80 - bo nie wiem jak się to sprawdza. Z drugiej strony zmniejszać przysznic, żeby zwiększyć półkę... No sama musisz ustalić priorytet :)

Ja doradzam z półeczek nad wanną zrezygnować - bo wyjdą z tego jedynie zbieracze kurzu. Do Twojej łazienki chyba mi nie pasują bibeloty, właśnie minimalizm jest w niej elegancki. Masz też kilka elementów "zaskakujących", jak np. lustro, więc myślę, że nic tej łazience nie brakuje :D
Nawet właśnie zastanawiałam się nad tym uskokiem, który jest pod kaloryferem - tam też zrobi się zbieranina trudnodostępnego kurzu. Nie dało by się tej ściany wyprostować i na niej powiesić drabinkę? Na gładkiej ścianie, a nie z uskokami...

monia_
13-03-2013, 11:57
Tak jak dawno temu pisałam: zabudowa nad lustrem ładnie wygląda zwłaszcza z oświetleniem w niej ;)

moniss miałaś rację tylko jak z tych, co to wszystko muszą zobaczyć a najlepiej pomacać:P

Prysznic musi być 90x90, bo moim priorytetem jest wygodny i spory, marzy mi się taki od lat;) Może jakieś połki w rogu? Wiecie taki jakby dobudowany nieduży trójkąt:confused:

asiazett bibelotów to ja tam pewnie długo nie postawię-taka nieozdobna jestem:P ale podoba mi się, że dzięki zabudowie wanny niweluje się trochę zabudowa geberitu.
W planie było zupełnie bez półek-wnęk. Efekt inwencji twórczej projektanta i tak waham się nad nimi cały czas;)

duś
13-03-2013, 12:41
2,80 m to rzeczywiście dość dużo i nie wiem po co miały by na tej wysokości być kafle? Obniżenie sufitu spowodowało by chociażby zmiejszenie kubatury pomieszczenia = np. większa łatwość jego ogrzania. Nie jestem też fanką halogenów w zabudowie sufitowej (+ znowu zgadzam się z arumentem Duś, że są bardzo energochłonne i w dodatku jak dla mnie zbyt mało oświetlają, zawsze mam wrażenie, że pomieszczenie jest nie wystarczająco doświetlone, niezależnie ile halogenów się w nim nie znajdzie - nia mam pojęcia na czym to polega :/), więc może w połączeniu tych dwóch argumentów podsunę Ci pomysł podwieszenia sufitu z zostawionym kawałkiem miejsca - przerwą między kartongipsem na stelażach, a bocznymi ścianami pomieszczenia (nie wiem, czy wyraźnie i obrazowo to opisuję, ale mam nadzieję, że zdjęcia trochę doprecyzują, co próbuję przekazać...) a te przerwy między sufitem a ścianami wypełnione listwami led. W połączeniu z innymi oświetleniami typu np. kinkiety nad lustrem dadzą wystarczającą ilość światła i na pewno dużo lekkości w całej łazience...

Na zdjęciach podwieszenia są szczątkowe, a ja myślę o takiej tafli k-g na niemal całej powierzchni sufitu, minus wspomniane marginesy od ściany...
http://intellio.pl/images/galeria/domy/projekt_wnetrza_dom_sufit_podwieszany_led_1.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fintellio.pl%2Fimag es%2Fgaleria%2Fdomy%2Fprojekt_wnetrza_dom_sufit_po dwieszany_led_1.jpg)
http://www.modernhome.pl/data/include/cms/01sufity/6.JPG (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.modernhome.pl% 2Fdata%2Finclude%2Fcms%2F01sufity%2F6.JPG)

ja jestem na nie konstrukcjom k-g, zwłaszcza w niedużych pomieszczeniach (bo w dużych to jeszcze okej - służą jakiemuś podziałowi przestrzeni, wyodrębnieniu stref, natomiast podwieszenie dla samego podwieszenia - :no:).
moje doświadczenia z taśmą ledową w podświetleniach dodatkowo potwierdzają, że jest to niewystarczające oświetlenie do korzystania z łazienki, o makijażu czy zwykłym patrzeniu w lustro już nie wspominając. może to rzecz wyboru taśmy czy innych parametrów, ale dla mnie takie światło jest zbyt ciemne, zbyt rozproszone. mam coś takiego w salonie i stwierdzam, że to oświetlenie jest idealne do oglądania tv, ale nie poczytam przy tym gazety czy nie pogadam z gośćmi (w kibello gości nie podejmujesz, ale moim zdaniem w łazience musi być jasno).
nie kwestionuję obniżenia sufitu w ogóle, choć sama bym tego nie robiła. jeśli nie chcesz dość klasycznego oświetlenia w postaci centralnie umieszczonej lampy czy plafonu, w nowoczesnych wnętrzach rewelacyjnie sprawdzają się rozmaite korytka (aquaform, chors, philips - chyba każdy producent ma coś w swojej ofercie). można je wpuścić w obniżony sufit, ale te niewpuszczane też wyglądają estetycznie. wiele zależy od zastosowanej żarówki, ale te o szerokim kącie świecenia i ciepłym świetle bardzo ładnie oświetlają pomieszczenie.

I znowu zgłaszam się z prośbą o pomoc w wykańczaniu łazienki - a tym razem właściwie WC.
Pomieszczenie 1x1.5 metra - będzie tam tylko sedes Koło Ovum + mini umywalka Koło Nano.
Na podłodze Lensitile Grys:
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR5wbEDSBlG8JsHWsXIktdwepA1pA98a etlDLpmvXNQKy-qBVwu
Ściany pomalowane na oliwkowy kolor. Zabudowa stelaża WC pomalowana na biało.
nad zabudową szafka-lustro.

https://lh4.googleusercontent.com/-9k3vK36R0-Q/UT-bixxZP4I/AAAAAAAAA3c/72OVmhp5gEE/s512/ScreenHunter_13%2520Mar.%252012%252022.17.jpg
https://lh5.googleusercontent.com/-6pRelOYRZ2g/UT-bi-tivII/AAAAAAAAA3Y/5kd94iKaSlg/s541/ScreenHunter_14%2520Mar.%252012%252022.18.jpg

Dzwi w kolorze wenge.
To z czym mam problem to
a) oświetlenie - kable wyprowadzone są tak by umożliwić powieszenie czegoś nad sufitem + nad lustrem. nad lustrem zastanawiałam się nad korytkiem w kolorze wenge. Nie mam pomysłu jednak na to co ma być na suficie - plafon? zwis jakiś?
b) ściana na wprost umywalki. Nie wiem, czy zostawić ją tak jak jest, powiesić tam małe obrazki w ciemnych ramkach? A może machnąć tam jakiś malunek z szablonu (tylko nie dmuchawce)? Nie wiem, czy to nie za mała przestrzeń na takie rzeczy. Myślałam jeszcze o lustrze - wted chyba na całą ścianę, ale od wysokości stelaża?

lustro na całą szerokość ściany uważam za dobre rozwiązanie. wenge przy lampach mi się natomiast nie podoba. myślę, że ładniej by u ciebie przy tej oliwce wyglądała prosta biała czy srebrna oprawa. zgadzam się z asiazett, że w kwestii obrazków nie ma się co śpieszyć (ja bym widziała tam jakies grafiki, coś w czerni/bieli lub z niewielką ilością koloru), ale cokolwiek się tam nie pojawi - nie masz problemu z ramką.
co do wyboru konkretnych lamp... dalabym coś prostego, niezwracającego uwagi na sufit i bardziej odjechany kinkiet nad umywalkę.

monia222b
13-03-2013, 12:48
@ monia:) podobaja mi sie Twoje plytki, lubie taka kolorystyke:) moglabys mi napisac jak sie one nazywaja? pozdrawiam

monia_
13-03-2013, 12:59
monia222b Wizualizacje są w dwóch kolorystykach.
Szare to Nowa Gala Singnum SG12 + płytki drewnopodobne Paradyż Woodentic Ochra. Druga kolorystyka to Paradyż Crema Marfil by My Way oraz Paradyż Noce Naturale by My Way.

monia_
13-03-2013, 17:43
jest nowy pomysł: jakby kaloryfer przełożyć na ścianę z lustrem? Nad wanną obok tej wiszącej szafki. Co myślicie o tym rozwiązaniu? Oczywiście tylko przy założeniu, że byłaby ta udziwniona obudowa nad wanną po lewej;)

moniss
13-03-2013, 20:37
monia_, najlepszym rozwiązaniem będzie jednak pozostawienie grzejnika obok zabudowy wc. Na kominie raczej go nie powiesisz. Na ścianie z oknem - za bardzo wyeksponowany (reczniki) no i odwraca wzrok od okna, które powinno być na tej ścianie głównym obiektem przyciągającym wzrok.

monia_
13-03-2013, 20:44
moniss prawdopodobnie masz rację, czyli zostawimy grzejnik koło zabudowy wc. Trochę szkoda bo pomysł z zabudowa wpadł mi w oko;)

albireo
13-03-2013, 20:56
lustro na całą szerokość ściany uważam za dobre rozwiązanie. wenge przy lampach mi się natomiast nie podoba. myślę, że ładniej by u ciebie przy tej oliwce wyglądała prosta biała czy srebrna oprawa. zgadzam się z asiazett, że w kwestii obrazków nie ma się co śpieszyć (ja bym widziała tam jakies grafiki, coś w czerni/bieli lub z niewielką ilością koloru), ale cokolwiek się tam nie pojawi - nie masz problemu z ramką.
co do wyboru konkretnych lamp... dalabym coś prostego, niezwracającego uwagi na sufit i bardziej odjechany kinkiet nad umywalkę.

Ja właśnie coraz bardziej przychylam się do opcji z lustrem. Zastanawiam się tylko czy takie od płowy ściany będzie na pewno dobrze wyglądać.

teraz przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł - lustro na całą szerokość ściany ale tam, gdzie jest umywalka. A na przeciw te obrazki, naklejka czy co mi tam później przyjdzie do głowy - coś jak na inspiracji poniżej:
176455

Jeśli chodzi o obrazki to już mam kilka pomysłów - mam kilka fajych czarno-białych zdjęć stacji kolejowych z trasy przy której mieszkam.

monia_
13-03-2013, 21:17
albireo pewnie myślę schematycznie ale wg mnie opcja z lustrem nad umywalką na całą długość ściany będzie najlepsza:) Lustro nad wc jakoś mi nie leżało. Nie wiem, co na ścianę naprzeciw bo z dekoracji/dodatków to ja słaba jestem.

monia222b
13-03-2013, 21:22
Drodzy forumowicze:) dzis za mną kolejna próba dobrania płytek w klimacie załączonych w tym wątku wizualizacji. Szukam płytek w odcieniach szarosci z elementami beżu i brązu, nie moge jednak znalezc takiej kolekcji. Musialabym w takim razie połączyć 2 rodzaje płytek. Czy możecie mi podpowiedziec, jakie płytki mogłabym zestawić ze sobą?

@ duś: dzięki za wszystkie rady. Może rzeczywiscie nie warto obnizac sufitu - ale myslisz, ze wtedy plytki az na wysokosc 2,80 polozyc? chce uniknac wrazenia "studni". Co do kolorow i plytek: chcielibysmy, by lazienka byla miejscem, gdzie mozna odpoczac, dlatego odpadają mocne kolory i dekoracje. Kolorystyka plytek to kolory natury: beże, brązy, biel i szarosci. Łazienka ma byc minimalistyczna ale tez przutylna. Jedyny wyrazniejszy kolor, np dla dodatków to zielony (ulubiony kolor męża)

kolory i klimat łazienki (zastanawiam sie jednak ciagle nad praktycznoscia jasnych plytek na podlodze...)
176221

Podobaja mi sie tez dodatki drewniane, alternatywa do drewna bylby moze plytki drewnopodobne z kolekcji Paradyża My Way
tak jak tu: 176214

Blat miałby byc wykonany z płytek, w nim umywalka wtopiona w blat, do tego podwójne szuflady z lakierowanego MDFu, np w kolorze bialym lub ecru. na szerokosc calego blatu lustro wmurowane w plytki i nad nim ladne oswietlenie
przyklad:
176220

Odnosnie wyposazenia lazienki zdecydowalismy sie na prysznic 90x90 z wysokim brodzikiem (z mysla o dzieciach). Moze kupimy taki brodzik, ktory da sie oblozyc plytkami i dopasowac go przez to bardziej do calosci wnetrza.
Grzejnik juz jest - bialy, montowal go deweloper wiec nie bedziemy go wymieniac.

Bede wdzieczna za cenne wskazowki co do plytek:) Z gory dzieki!

duś
13-03-2013, 21:55
teraz przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł - lustro na całą szerokość ściany ale tam, gdzie jest umywalka. A na przeciw te obrazki, naklejka czy co mi tam później przyjdzie do głowy - coś jak na inspiracji poniżej:
176455
ja w sumie od początku o czymś takim myślałam. tj. że lustro na tej ścianie właśnie

ja mam małego jobla na punkcie kolejek i mostów kolejowych, więc pomysłowi umieszczenia kilku ładnie powiększonych fotografii, w szerokim białym passe-partout i w prostej ciemnej ramie, tak żeby się odbijały w lustrze, zdecydowanie przyklasnę. i to jest właśnie ten argument, żeby oświetlenie górne było maksymalnie niezwracające uwagi. natomiast nad umywalką widziałabym lampkę, która zamówiłam do siebie jako kinkiet nad lustro (tylko że wciąż w kartonie) - przezroczysta beluga fabbian'a. niestety ty masz wejście na innej ścianie, więc ta lampka mogłaby zawadzać drogę wchodzącym do wc... ale pomyślałabym nad czymś takim nieco bardziej "nieoczywistym"
:)

@monia222b - no offence, ale czy ty nie oczekujesz, że my ci tu wyszukamy kolekcję płytek i powiemy, co masz zamówić?
nie ma tak prosto. nie wynika to z naszej niechęci, ale chociażby z prostej przyczyny cenowej. "tak samo" wyglądające kafle możesz zamówić za kilkanaście/kilkadziesiąt złotych za metr albo za kilkaset. różnica ogromna, a potem będzie, że proponujemy ci coś tandetnego albo dla elit i poza zasięgiem portfela. zresztą pytań więcej - płytka, gres, fuga czy bez fugi, gładka, matowa, z fakturą, na połysk...
pokaż nam przynajmniej, co ci się podoba - paradyż, tubądzin, opoczno, pilch, cersanit, nowa gala, polcolorit, końskie... wymieniam na gorąco producentów, których pamiętam sprzed dwóch lat. wpisujesz w googla hasło płytki łazienkowe i przeglądasz sobie oferty. jak coś zaciekawi - wpisujesz nazwę kolekcji w google images i podglądasz wizualizacje, realizacje - weryfikujesz jak to wygląda w wersji innej niż katalog producenta. zajrzyj też do wątku "nasze łazienki" - dziewuchy pokazują tam gotowe realizacje, może znajdziesz kafel, który cię oczaruje.
alternatywę ci z chęcią podpowiemy, ale bez jakichkolwiek propozycji z twojej strony... no obawiam się, że w tej sytuacji to musisz się z jakimś projektantem wnętrz skontaktować i on ci konkretny projekt na konkretnych produktach wedle twoich preferencji zrobi.

a propos łączenia różnych płytek z różnych kolekcji - uwaga, bo wymiary mogą się nie zgadzać i może to się odbić na liniach fug (nie zawsze musi to być dostrzegalne, ale warto o tym pamiętać). jeśli jednak zaryzykujesz - polecam wybór płytek przynajmniej od tego samego producenta

monia222b
14-03-2013, 06:23
Przejrzalam wczoraj po raz setny strony polskich producentow plytek i wpadly mi w oko 3 serie z Cersanita, byc moze udaloby sie polaczyc niektore plytki

na podloge szare Ancona http://www.cersanit.com.pl/katalog.php?mod=seria&id=476&dzial1=476&nr_dz_gl=7
lub Persero grys http://www.cersanit.com.pl/katalog.php?mod=seria&id=470&dzial1=470&nr_dz_gl=7&lang=pl.

a na sciany tez Persero i Syrio - glownie te bezowe, ale jako akcent moze byc brazowy i szary
http://www.cersanit.com.pl/katalog.php?mod=seria&id=470&dzial1=470&nr_dz_gl=7&lang=pl.

nie widzialam tych plytek jeszcze na zywo wiec trudno mi stwierdzic czy beda pasowaly do siebie - wymiary sie jednak zgadzaja

duś
14-03-2013, 10:23
Przejrzalam wczoraj po raz setny strony polskich producentow plytek i wpadly mi w oko 3 serie z Cersanita, byc moze udaloby sie polaczyc niektore plytki

na podloge szare Ancona http://www.cersanit.com.pl/katalog.php?mod=seria&id=476&dzial1=476&nr_dz_gl=7 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.cersanit.com.p l%2Fkatalog.php%3Fmod%3Dseria%26id%3D476%26dzial1% 3D476%26nr_dz_gl%3D7)
lub Persero grys http://www.cersanit.com.pl/katalog.php?mod=seria&id=470&dzial1=470&nr_dz_gl=7&lang=pl (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.cersanit.com.p l%2Fkatalog.php%3Fmod%3Dseria%26id%3D470%26dzial1% 3D470%26nr_dz_gl%3D7%26lang%3Dpl).

a na sciany tez Persero i Syrio - glownie te bezowe, ale jako akcent moze byc brazowy i szary
http://www.cersanit.com.pl/katalog.php?mod=seria&id=470&dzial1=470&nr_dz_gl=7&lang=pl (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.cersanit.com.p l%2Fkatalog.php%3Fmod%3Dseria%26id%3D470%26dzial1% 3D470%26nr_dz_gl%3D7%26lang%3Dpl).

nie widzialam tych plytek jeszcze na zywo wiec trudno mi stwierdzic czy beda pasowaly do siebie - wymiary sie jednak zgadzaja

no właśnie to że "oficjalnie" wymiary się zgadzają, to nie zawsze prawda w rzeczywistości. jak byś się miała decydować - zmierz na żywo w miarę możliwości.
nie łączyłabym na twoim miejscu beżu z siwym. jeśli miałyby być szarości, to konsekwentnie chyba wybierałabym szarości, jeśli beże - dwa odcienie beżu. ancona podoba mi się bardzo, persero traci na zbliżeniu. fajną szarość podobną do persero mam opoczno w serii lorena - moim zdaniem jest delikatniejsza.

monia_
14-03-2013, 11:21
monia222b z wymienionych przez Ciebie mnie najbardziej podoba się kolekcja Syrio. Tak więc widzisz ile ludzi tyle gustów. Podzielam zadanie duś nie łączyłabym szarych i beżowych. Dla mnie szare to tonacja raczej chłodna, beże ciepła i jakoś mi się nie komponują. Może kiedyś zmienię zdanie jeśli zobaczę naprawdę ładne i ciekawe połączenie. Póki co jestem na nie takiej mieszance.

Stoliczek
14-03-2013, 14:26
Mam gorącą prośbę o pomoc. Zabieram się do aranżacji głównej łazienki w domu, obeszliśmy Bartycką w Warszawie, ale tam głównie płytki z wyższej półki.
Łazienkę mamy taką:
176578
po prawej ścianka, za którą będzie prysznic (sama bateria z deszczownicą, bez brodzika), po lewej zamieniamy sedes i umywalkę, umywalkę chcę szeroką, myślę, że 80-90 cm, wstępnie obie rzeczy z Koła. Pod oknem wanna 180x80 Koło Perfect, zabudowana z dwóch stron. Na ścianie naprzeciwko prysznica szerokie lustro, a pod nim półeczka, zabudowana do podłogi. Przy ściance przezroczyste drzwi tak, żeby powiększyć "komorę" prysznicową. I teraz - czy ktoś mógłby nam to zwizualizować/podpowiedzieć w jakim programie to zrobić? Przymierzałam się do 3, ale nie ma tam płytek Tubądzina, do których się wstępnie przymierzamy. A podobają mi się płytki Lingo niebieskie, których aranżacji nie ma w katalogu Tubądzina. Może ktoś ma pomysł na jakieś płytki - raczej z serii budzetowych, ale jak coś super to może być z wyższych. Kolor chyba właśnie zielen/niebieski/ceglasty na beżu/kremie. Tak żeby cała łazienka nie była zielona/niebieska, a tylko akcenty lub pewne jej części. DOdatkowo myślałąm o mozaice w miejscu prysznicowym. Czy są w ogóle tanie mozaiki?

Sylwia_LBN
14-03-2013, 16:49
Hej! Ja też przychodzę z prośbą o pomoc.
Męczę się małą łazienką i nijak nie mam już na nią pomysłów. Podpowiedzcie proszę czy coś tu jeszcze zmienić/zabrać/dołożyć? Czy na podłodze dać płytki jasne drewnopodobne, które trochę ociepliłyby wnętrze czy pozostać przy szarości takiej jak na ścianie? Z góry dzięki za wszelkie rady.

176600

176601

W rzeczywistości płytka ma kolor taki jak na załączonym wyżej zdjęciu, na wizualizacji wychodzi niestety taka kawa z mlekiem jakaś.

duś
14-03-2013, 16:58
ja bym nic nie dokładała. w prostocie siła.
choć mieszane uczucia mam a propos tego lustra ponad wc. jakoś tak przez to ten kinkiet mało symetrycznie... sama nie wiem.
bardzo fajna szarość

Sylwia_LBN
14-03-2013, 21:05
Duśku dziękuję Ci - i wierz mi, ja sama nie jestem do tego przekonana :( Gdybym miała zachować jako taką symetrię musiałabym dać drugi kinkiet, który oświetlałby mi miskę. Trochę głupie, nie? Z kolei takie wąskie lustro nad samą umywalką też niezbyt dobrze wyglada. Ewentualnie zlikwidować całkiem to wklejane lustro, położyć płytki i zawiesić normalne lustro w ramie na płytkach. Ja myślisz? A podłoga? Taka jak na wizualce czy pozostać przy szarościach?

STEFANY
14-03-2013, 22:09
Sylwia, płytki bardzo ładne, według mnie podłoga jak najbardzie drewnopodobna. Sama szarość przytłoczyłaby pomieszczenie.
Zgadzam się z Duś, coś mi nie stroi przy umywalce...ale lustro w wąskiej wersji chyba zaszkodzi. Ja zostawiłabym takie. Mnie się wydaje, że dodatkowy chaos w obszarze umywalki wprowadza rozmieszczenie płytek. Fuga między pierwszą a drugą wypada Ci tak jakoś dziwnie w 1/3 szerokości umywalki. Może tu coś pokombinuj, będzie ciut mniej chaosu. Niestety kosztem ułożenia w drugiej strony przy prysznicu, ale to miejsce jest mniej wyeksponowane.
A tak na marginesie masz pomysł gdzie umieścić ręcznik przy umywalce?

duś
14-03-2013, 22:39
uhu, przy jasnej podłodze tak.
myślę, że lustro np. w złotawej ramie (nawiązującej co nieco do podłogi) albo ciemnej (do szafki) mogłoby fajnie wypełnić jednolitą płaszczyznę, wyciągnąć trochę "strefę umywalkową.
mimo że ten kinkiet bardzo mi się podoba (ogromnie jest mi przykro, że nie znalazłam dla niego miejsca u siebie) - ale nie wiem, czy nie jest zbyt surowy do tego wnętrza. on mi się tak jakoś z betonami kojarzy, a ty masz jednak całkiem ciepło-wyglądające kafle w planach i dosyć tradycyjną szafkę... może coś mniejszego...

Turlututu
15-03-2013, 07:26
A ja bym zdecydowanie zostawila lustro tak jak jest. Ladnie doswietli przestrzen takie duze, a bez ramy nadaje bardziej skromnego charakteru. Pomyslalabym o zamienie jednak kinkietu na dluga belke albo, jeszcze lepiej) na wiszace z sufitu pare lampek na dlugich sznurkach (wtedy znika problem z asymetrycznosci).
Dobrze by bylo, tak mi sie wydaje), by dociac tak plytki, aby fuga wypadla na srodku baterii.
I przemyslalabym wybor szafki pod umywalke. Ta mi wyjatkowo nie pasuje. Gryzie mi sie to drewno z drewnem z plytek podlogowych. Moze biala?

Jeszcze jedno pytanie - widze, ze w okolicy prysznica planujecie 7 plytek na wysokosc (czyli pewnie 2,10 m) Czy nie jest to za nisko? Pytam, bo u nas tak deweloper zrobil przez pomylke i chlapie sie jak wsciekle (i bedziemy poprawiac)

monia222b
15-03-2013, 08:17
monia222b z wymienionych przez Ciebie mnie najbardziej podoba się kolekcja Syrio. Tak więc widzisz ile ludzi tyle gustów. Podzielam zadanie duś nie łączyłabym szarych i beżowych. Dla mnie szare to tonacja raczej chłodna, beże ciepła i jakoś mi się nie komponują. Może kiedyś zmienię zdanie jeśli zobaczę naprawdę ładne i ciekawe połączenie. Póki co jestem na nie takiej mieszance.

Dzięki dziewczyny za porady:) Chciałabym pojechać dziś zobaczyć te płytki na żywo, bo kolor w internecie zazwyczaj odbiega od tego w rzecywistosci. I mialabym okazje żeby sprawdzić, czy płytki do siebie pasują. Odradzacie mi łączenie beżu z szarościami - a moze zamiast beżu dałabym białe lub śmietankowe płytki choc na część łazienki? moglabym ją w ten sposób rozjaśnić. Musze tylko znaleźć takie plytki, ktore pasują wymiarami do tych z Cersanita.
moze cos w tym stylu - fajnie pasowałyby tu zielone dodatki
176676176677176678

asiazett
15-03-2013, 08:56
monia222b

Ja tam może nie była bym w opcji przeciw łączeniu szarości z beżem. Trzeba to wprawdzie robić umiejętnie, ale ogólnie wydaje mi się to do zaakceptowania. Z tym tylko, że ja nie gustuje w brązach i beżach w łazienkach. A Twoja propozycja biel + szarość + zieleń = REWELACJA! Naprawdę śliczna kompozycja :) Szczególnie fragment nad WC (może ja niekoniecznie właśnie połączyła bym to z WC :P ale sam pomysł jest świetny!)

Mirabillis
15-03-2013, 08:58
Duśku dziękuję Ci - i wierz mi, ja sama nie jestem do tego przekonana :( Gdybym miała zachować jako taką symetrię musiałabym dać drugi kinkiet, który oświetlałby mi miskę. Trochę głupie, nie? Z kolei takie wąskie lustro nad samą umywalką też niezbyt dobrze wyglada. Ewentualnie zlikwidować całkiem to wklejane lustro, położyć płytki i zawiesić normalne lustro w ramie na płytkach. Ja myślisz? A podłoga? Taka jak na wizualce czy pozostać przy szarościach?

hejka Sylwia

Ja mam górna łazienke biało grafitową podłoge tez pociagnełam w graficie bo nie chciałam wprowadzac nowego koloru do wnetrza chiałam pozostac przy tak oszczednej tonacji. Aby nie było zbyt surowo dałam szafke w kolorze jesion casino ciemny z eggera i drzwi tez beda w takim deseniu. Ale przyznac musze ze płytki drewnopodobne sa bardzo atrakcyjne bedziesz jedenak musiała drzwi zrobić w takim samym kolorze być moze trzeba bedzie je zamawiac u stolarza bo możliwe ze zgotowców bedzie cięzko dobrać podobna kolorystykę.Jak juz zdecydujesz sie na płytke drewnopodobną to przed zakupem obskocz prodeucentów drzwi i sprawdź czy dostaniesz cos bardzo zblizonego w kolorystyce. Ja niestety musze robic drzwi na zamówienie i je wybarwiać aby uzyskać taki odcien jak meble. Zgadzam sie z duś i stefany ze lustro pociągniete nad wc jakos tak dziwnie wygląda, ja bym zostawiła je na szerokości umywalki.

Sylwia_LBN
15-03-2013, 10:30
Dziewczyny – bardzo Wam wszystkim dziękuję za to, że chce Wam się doradzać :)

Pierwszy pomysł na łazienkę był taki, że miała być surowa - tylko w szarych płytkach – na podłodze 60x60, na ścianach 30x60 ułożone poziomo żeby już nie wyciągać jej optycznie w górę (wysokość 275cm). Łazienka ma wymiary 156x245cm, więc zbytnio tam „poszaleć” nie można. Pomyślałam, że na końcu zrobię kabinę na całą szerokość łazienki żeby już nie zabudowywać żadnymi ściankami. Odpływ liniowy i szyba – część stała i drzwi lub tylko szyba tak jak jest na wizualizacji. Przed kabiną miska WC i umywalka i tyle. Drzwi do łazienki będą drewniane białe robione na zamówienie, więc tu chyba nie będzie problemu z kolorami, ale jeszcze nie wiem jaki wzór – na pewno coś prostego. Farbę na ściany będę dobierać do koloru płytek, sufit raczej biały. Miska WC Roca Gap, umywalka stawiana na blat lub w blacie (pewnie Roca Diverta – z serii Gap nie ma umywalki bez otworu na baterię), baterie podtynkowe.
Potem w sklepie zobaczyłam tę płytkę drewnopodobną i nawet mi się spodobała. Na wizualizacji tego nie widać ale ona jest jasna i taka jakby stara – nie wiem jak to wytłumaczyć, ale wygląda to mniej więcej tak jakby drewno zanurzyć minimalnie w wodzie i tam gdzie ma wystające słoje to zrobił się taki czarny nalot. Nie wiem czy wiecie o co mi chodzi.
Nie upieram się jednak aby kłaść te płytki drewnopodobne bo cały czas mam w głowie ten pierwotny plan surowości.
Gdybym została przy szarościach to może wtedy faktycznie lustro tylko nad umywalką, prostokątne w białej ramie i szafka pod umywalkę z białego lakierowanego mdf? Ale co wtedy ze ścianą nad WC? Pozostawić ją tak bez niczego?

STEFANY, Turlututu – macie rację co do płytek nad umywalką. Będą docięte tak aby fuga wypadała na środku baterii lub baterię umieszczę na środku płytki a wtedy po bokach dwa docięte wąskie pasy (tylko nie wiem czy to już nie będzie za dużo dobrego) – nie mogę całości przesunąć w stronę prysznica bo wtedy z kolei płytki wyjdą niesymetrycznie przy misce, więc mogę zmienić tylko te przy samej umywalce.
Co do wysokości płytek w kabinie – wydaje mi się, że 210cm powinno być ok. Ale tylko mi się wydaje. Nie mam praktyki. Dziewczyny wypowiedzcie się proszę na jaką wysokość macie ułożone płytki w kabinach.

Duśku – ta płytka w ogóle nie jest ciepła, ona na żywo wygląda jak nie do końca dobrze zatarty beton. I jest czysto szara, nie wpada w żaden inny odcień. Kinkiet też bardzo mi się podoba, dlatego myślałam o wklejanym lustrze, bo do tego kinkietu lustro w ramie to już na pewno nie będzie pasować. Co do szafki to jeszcze nie mam na nią pomysłu, ta jest wstawiona na potrzeby wizualizacji. Na pewno wiem, że jakaś musi być ale jaka? Nie wiem. Co Wy byście tu widziały?

Mirabillis – taka jak pisałam wcześniej drzwi będą białe, proste. A mogę gdzieś zobaczyć zdjęcia Twojej szarej łazienki?

Dzięki jeszcze raz za wszystko :hug: i baaardzo proszę o jeszcze.

Sylwka

duś
15-03-2013, 11:01
@monia222b

bardzo fajne te inspiracji.
dokładnie te same argumenty, o których pisze asiazett, mogłabym powtórzyć. beż + szarość mogą wyglądać pięknie, ale idealne dobranie odcieni wymaga ogromnego wyczucia. musisz pamiętać, że to nie kwestia dwóch płytek, które zestawiasz ze sobą w sklepie, ale całych ścian, na których w dodatku gra oświetlenie.
natomiast te zestawienia, które pokazałaś - przepiękne. delikatne, a w zależności od humoru - poprzez ręczniczki mogłabyś zmieniać kolorystykę. śmietankowe kafle zdecydowanie tak. jeśli zdecydujesz się na którąś z szarości cersanitu, to poszukaj jasnego koloru w 1 kolejności u tego samego producenta, wówczas nie powinno być problemów z rozmiarem.

a propos bielutkich kafli, to tylko jedna uwaga - odradzam zamontowanie ich na blacie, co wynika z prostej przyczyny. biała fuga lubi się brudzić i żółknąć i o ile na pionowej powierzchni nie jest tak narażona na wybarwianie, nawet w okolicy umywalki, to na płaskim - już bardziej. niech ci się jakiś kosmetyk do mejkapu rozleje i katastrofa gotowa.

asiazett
15-03-2013, 11:25
Fugi mogą być też na całości kafli szare. Mi się bardzo podobaja duże białe kafle z szarymi fugami :)

Mirabillis
15-03-2013, 11:31
No Sylwia to już cos więcej wiemy.Łazienka nie jest duża wiec jak na mój gust wprowadzenie drewnopodobnej płytki ryzykowne,zwłaszcza ze drzwi białe ,armarura biała i pewnie szafka też. Powierzchnia nie jest duza słusznie zauwazyłaś ze zbytnio szaleć nie mozna,pytanie czy takie oszczedne w kolorystce wnetrze pasuje ci.Pomysł z odpływem liniowym swietny,polecam sama mam w dolnej biało czarnej takie rozwiązanie a moja dolna jeszcze mniejsza niż twoja bo 155 x225.Zastosowanie takiego rozwiazania czyli kabina po całej szerokości sprawiło ze pomieszczenie nie straciło na wielkosci tzn nie zrobiło sie jeszcze mniejsze-dodam ze podłoge mam tam białą a kabina robiona na zamówienie niestety kosztowna sprawa. Malutka łazienka ale strasznie ja lubie, meble i armatura białe ,płytki to Zień . Górna - płytki Venis Porcelanosa ściana :Ruggine Aluminio 33x100, podłoga Forroker Aluminio 60x60 a ściany białe :mozaika barwolf 250 kiesel.Wszystkie lustra sa osadzone w płytkach nie lubie opraw,ram wokól szkła. ja lubie takie oszczedne ale bez przesady wnetrza, a jak jest z Tobą to sama najlepiej wiesz. Jesli masz wątpliwości to radziłabym poprosic dziewczyny o jakies gotowe realizacje łazienek z podłogami drwnopodobynymi+białe drzwi i szare płytki.Duś czu Piu mają mnóstwo takich linków,zdjęć i inspiracji wiec może sypną czyms konkretnym. Ja swoich zdjęć nie zamieszczam nigdzie bo poprostu najzwyczajniej w sweicie uważam ze nie ma sie czym chwalić.
Mam nadzieje ze nie namieszałam Tobie w głowie i nie stersuj sie az tak bardzo ufaj swojej intuicji.
pozdrawiam

Mirabillis
15-03-2013, 11:35
Płytki mam na całej wysokosci ściany w obu łazienkach -to wynika z rozmieszcenia kabin i wanny. W górnej skosy pomalowane na biało tak jak sufity.

koza79
15-03-2013, 11:38
U mnie łazienka mała jest właśnie biało szara a w dodatkach czerwień. Zajrzyj może coś skorzystasz.
176745

176746

Sylwia_LBN
15-03-2013, 11:44
Mirabillis - no właśnie u mnie pomysł na taką a nie inną kabinę z takiego powodu jak u Ciebie - aby pomieszczenie nie straciło na wielkości. I podobnie jak Ty lubię oszczędne wnętrza:) Napisz proszę jak masz rozwiązaną kabinę: czy tak jak na mojej wizualizacji sama szyba stała i przejście do kabiny, czy też szyna stała + drzwi? I jeszcze - jak się sprawuje biała płytka na podłodze w łazience? Pytam, bo górną łazienkę planuję właśnie w białej płytce, ale póki co muszę się uporać z tym małym szarakiem.
Napisz jeszcze proszę czy płytki do sufitu w małej łazience nie powodują efektu studni.

Koza - fajna Twoja łazienka :) Czy możesz napisać do jakiej wysokości masz płytki w kabinie? I co to za umywalka?

Dziewczyny - jeśli widziałybyście w tej łazience jakiś wstawki w postaci mozaiki etc. to też piszcie proszę.

koza79
15-03-2013, 11:50
Płytki są do samej góry. Umywalka to art ceram la fontana.

Sylwia_LBN
15-03-2013, 12:02
Płytki są do samej góry. Umywalka to art ceram la fontana.

Rozumiem, że na samej górze jest biała płytka (dlatego mi się wydawało, że nie są do sufitu).

A powiedzcie mi jeszcze czy bardzo rzuca się w oczy jeśli sanitariaty w łazience nie są z tej samej firmy? Chodzi mi o taką sytuację jak u mnie, mianowicie: podoba mi się miska WC i bidet z serii Gap (Roca) ale za cholerę nie mogę dobrać umywalek nablatowych bez otworu na baterię. Z tego wszystkiego zaczęłam się już zastanawiać nad zmianą baterii na takie które są montowane na umywalce, jednak chciałabym tego uniknąć. I stąd pytanie o sanitariaty różnych firm - kolorem się nie martwię, bo większość firm ma swoje produkty w podobnym kolorze, jeśli nie tym samym. Wiem, bo w sklepie jak wariatka latałam z małą umywalką Roca i przykładałam ją do ceramiki innych firm żeby porównać tę biel właśnie. Z tego co widzę na forum zdecydowana większość forumowiczów łączy w łazienkach różne firmy. I może to głupie pytanie, ale czy nie przeszkadza Wam to, że na misce jest napis Roca a na umywalce Koło na przykład?

STEFANY - ręcznik mam zamiar wieszać chyba na relingu szafkowym. Gorzej, że nie mam pomysłu gdzie powiesić jakiś drążek na duży ręcznik prysznicowy. Pozostaje mi chyba tylko ściana na przeciwko miski WC przy wejściu do kabiny.

duś
15-03-2013, 12:56
A powiedzcie mi jeszcze czy bardzo rzuca się w oczy jeśli sanitariaty w łazience nie są z tej samej firmy? Chodzi mi o taką sytuację jak u mnie, mianowicie: podoba mi się miska WC i bidet z serii Gap (Roca) ale za cholerę nie mogę dobrać umywalek nablatowych bez otworu na baterię. Z tego wszystkiego zaczęłam się już zastanawiać nad zmianą baterii na takie które są montowane na umywalce, jednak chciałabym tego uniknąć. I stąd pytanie o sanitariaty różnych firm - kolorem się nie martwię, bo większość firm ma swoje produkty w podobnym kolorze, jeśli nie tym samym. Wiem, bo w sklepie jak wariatka latałam z małą umywalką Roca i przykładałam ją do ceramiki innych firm żeby porównać tę biel właśnie. Z tego co widzę na forum zdecydowana większość forumowiczów łączy w łazienkach różne firmy. I może to głupie pytanie, ale czy nie przeszkadza Wam to, że na misce jest napis Roca a na umywalce Koło na przykład?

sam napis nie przeszkadza, ale właśnie te biele. wszystko zależy od światła, układu sprzętów... czasem tego nie widać, a czasem... u mojej przyjaciółki wanna niestety "wyszła" całkiem kremowa. i niestety rzuca się to w oczy nie tylko budującym i zwracającym uwagę na detale.

Mirabillis
15-03-2013, 13:02
Mirabillis - no właśnie u mnie pomysł na taką a nie inną kabinę z takiego powodu jak u Ciebie - aby pomieszczenie nie straciło na wielkości. I podobnie jak Ty lubię oszczędne wnętrza:) Napisz proszę jak masz rozwiązaną kabinę: czy tak jak na mojej wizualizacji sama szyba stała i przejście do kabiny, czy też szyna stała + drzwi? I jeszcze - jak się sprawuje biała płytka na podłodze w łazience? Pytam, bo górną łazienkę planuję właśnie w białej płytce, ale póki co muszę się uporać z tym małym szarakiem.
Napisz jeszcze proszę czy płytki do sufitu w małej łazience nie powodują efektu studni.

Koza - fajna Twoja łazienka :) Czy możesz napisać do jakiej wysokości masz płytki w kabinie? I co to za umywalka?

Dziewczyny - jeśli widziałybyście w tej łazience jakiś wstawki w postaci mozaiki etc. to też piszcie proszę.

U mnie obie kabiiny stała szyna +drzwi otwierane w obie strony.Białe płytki brudza sie tak samo jak każde inne,napewno jest sporo przesadnych opini na ich temat.Dolną łazienke mam juz prawie 1,5 roku a wciaz sa prowadzone prace budowlane i wcale nie wygladają na zabrudzone czy pożółkłe.Zbytnio tez sie nie roztrzasam nad nimi i w pełni z niej korzystamy i naprawde nie widze róznicy pomiedzy nimi a czarnymi płytkami w wiatrołapie. Dodam ze cały dół salon,jadalnie,kuchnie,pokój,korytarze mam w podobnej o kilka tonów ciemniejszej ale i tak jasnej płytce tak wiec zwolenników takich rozwiazan nie jest zbyt dużo a ja sie zdecydowałam i już. Robie po swojemu tak jak lubie i jak mi sie podoba doradców nie słucham a i sama tez nie stosuje takich metod. najtrudniejsze w utrzymaniu sa właśnie szkalne kabiny i baterie na których kazda kropla wody zostawia slad i to mnie naprawde doprowadza do szału.Tym jestem bardzo zaskoczona i wykonczona u nas dodatkowo twarda woda i to bardzo.
W dolnej łazience mam płytki do sufitu (dwie ścianyw tym jedna w prysznicu w czarnej mozaice z biała fugą) ale pomieszczenie ma wysokosć 258 cm jest wiec nizsze niz twoje i nie sprawia efektu studni.W łazienkach łaczyłam armature róznych producentów i nie wydaje mi sie aby był to jakis grzech czy przestepstwo.

-

Sylwia_LBN
15-03-2013, 13:17
Mirabillis - ja się źle wyraziłam: pytałam o białą płytkę na podłodze ale miałam na myśli raczej białą fugę. Czy czyszczenie jej to jakaś straszna uciążliwość? Jeśli nie gorsza niż szklana kabina czy baterie (z tymi dwoma już doświadczenie mam) to jestem w stanie to przeboleć :D

A co do łączenia armatury różnych producentów to mam w nosie czy to grzech czy przestępstwo, bardziej mi chodzi o to czy jak już się łazienkę użytkuje to zwraca się uwagę na te różne napisy.

Duś - boję się trochę tych różnych odcieni, ale muszę ryzykować bo z Roca nie dobiorę umywalek i wanny :( Mam nadzieję, że się nie pogryzą. Bo będą nie tak strasznie blisko siebie no i osadzone w innych kolorach, przykładowo WC na szarej płytce a umywalka na białym blacie.

monia_
15-03-2013, 13:46
Sylwia dla mnie szary/biały+drewno to ulubione połączenie. Na szybko mam kilka kiedyś wyszukanych inspiracji:
176786
176787
176788
176789176790

Mirabillis
15-03-2013, 13:49
Sylwia niestety czyszczenie kabin i baterii to everest wszystkich domowych upierdliwości po kazdym ich uzyciu należałoby to od razu wycierać a nie zawsze jest czas na to. Zaschniete krople wody są trudne do usuniecia zwykły windows nie pomoze ja wkraczam wtedy z cięzkim sprzetem ale to jest syzyfowa praca bo z tych przedmiotów korzysta sie w ciagu dnia bardzo czesto-dla mnie to najwiekszy domowy koszmar. natomiast fugi myje tak jak płytki mopem- są "wylane" na równi z płytkami.Mój dom to nie centrum handlowe ,domownicy w butach nie chadzaja tylko w papciach badź skarpetach z utrzymaniem czystości jasnych fug naprawde nie ma takiego strasznego halo. Jesli ktos prowadzi dom otwarty dla znajomych to obowiazek scigania butów jest chyba naturalnym odruchem i nikt nie powinien czuc sie tym faktem urażony.

monia_
15-03-2013, 13:52
monia222b piękne te Twoje inspiracje:) szare+białe/śmietankowe jestem na tak;) Do tego zależnie od nastroju kolorowe dodatki i jest bajka:) Jeśli pójdziesz w tym kierunku to będzie jedna z moich ulubionych łazienek;)

monia_
15-03-2013, 13:55
Odnośnie szklanych kabin to już się z tym pogodziłam, że albo będę biegać ze ścierką kilka razy dziennie, albo przyzwyczaję się i będę udawać, że nie widzę:P a czyścić jak będą zapowiedziani goście:P

asiazett
15-03-2013, 16:57
Ja mam trzyścienną szklaną kabinę i początki jej obsługi były prawdziwym, niewyśnionym koszmarem. Dopóki za podpowiedzią jednej z forumek nie zaczęłam ściągać wody z szyb po każdym prysznicu. Zajmuje to ok. 1,5 minuty (hihi) a efekt jes taki, że kabina wprawdzie nie jest idealnie przejrzysta, ale czy po 2 dniach, czy po tygodniu - wygląda podobnie. Średnio raz na tydzień myję ją preparatem do czyszczenia kabin i już się lubimy - tak jak to było w planie.

Co do baterii i śladów zachlapań na nich - podeprę się wypowiedzią poprzedniczki, bo to bardzo trafiony opis:

...będę udawać, że nie widzę:P a czyścić jak będą zapowiedziani goście:P I tak właśnie robię...

I jesli chodzi o armaturę różnych producentów, to ja kupując swoją nawet nie myślałam o tym kryterium, więc wszystko mam inne. Co też wydaje mi się naturalną sprawą, jeśli się planuje i wybiera co chce się mieć (in. ma się wizję), bo w jednej kolekcji czasem ciężko było by znaleźć wszystko dopasowane, choćby ze względu na wymiary tego co się faktycznie potrzebuje. Sylwia - zasadniczo, myślę, że nie patrzy się na etykietki jak już się wszyskiego używa w codzinnym trybie. Ja nawet mam komplet bidet i muszlę WC z Roca i na bidecie jest znaczek, a na klozecie nie ma... I co zrobić? :P Olać - kolokwialnie mówiąc - hihi, ale mi wyszedł żarcik!

pozdrawiam

monia222b
15-03-2013, 19:00
@monia222b

bardzo fajne te inspiracji.
dokładnie te same argumenty, o których pisze asiazett, mogłabym powtórzyć. beż + szarość mogą wyglądać pięknie, ale idealne dobranie odcieni wymaga ogromnego wyczucia. musisz pamiętać, że to nie kwestia dwóch płytek, które zestawiasz ze sobą w sklepie, ale całych ścian, na których w dodatku gra oświetlenie.
natomiast te zestawienia, które pokazałaś - przepiękne. delikatne, a w zależności od humoru - poprzez ręczniczki mogłabyś zmieniać kolorystykę. śmietankowe kafle zdecydowanie tak. jeśli zdecydujesz się na którąś z szarości cersanitu, to poszukaj jasnego koloru w 1 kolejności u tego samego producenta, wówczas nie powinno być problemów z rozmiarem.

a propos bielutkich kafli, to tylko jedna uwaga - odradzam zamontowanie ich na blacie, co wynika z prostej przyczyny. biała fuga lubi się brudzić i żółknąć i o ile na pionowej powierzchni nie jest tak narażona na wybarwianie, nawet w okolicy umywalki, to na płaskim - już bardziej. niech ci się jakiś kosmetyk do mejkapu rozleje i katastrofa gotowa.

Dzięki jeszcze raz za wszystkie pomysły i rady:) jak przeglądałam katalog cersanita to nie zauwazylam, ze w jednej z wymienionych przeze mnie kolekcji jest tez biala plytka - w katalogu wygladala na szarą. Zrobilam małe zestawienie wszystkich 3 kolekcji z Cersanita o wymiarach 29,57x59,8. Sama już nie wiem na które odcienie się zdecydować, może mogłybyście mi podpowiedzieć które z kolorów pasowałyby do siebie - jak myślicie, ile odcieni płytek mogę połączyć?
176878

moje typy:
176879

a tu rzut łazienki
176981

kasik6
16-03-2013, 09:41
Witam serdecznie :) czy może ktoś przetestował na jakiej wysokości powinien być brzeg umywalki nablatowej żeby nie zachlapać wszystkiego dookoła umywalka będzie taka

176962

wzrost domowników od 168 do 175 cm :cool:

Ladybird76
16-03-2013, 20:48
Witam

Mój dom pomału "rodzi się" a co za tym idzie na etapie fundamentów jeszcze niezasypanych muszę ustalić odpływy kanalizacyjne i najlepiej abym wiedziała gdzie będę miała w łazienkach ubikacje i co? i nie wiem, normalnie nie wiem co wybrać i jak byłoby dobrze oraz funkcjonalnie. Mam łącznie trzy łazienki ale mam problem z dwiema. Może coś poradzicie i doradzicie o co bardzo proszę....
177051177052

piu
16-03-2013, 22:40
Witam

Mój dom pomału "rodzi się" a co za tym idzie na etapie fundamentów jeszcze niezasypanych muszę ustalić odpływy kanalizacyjne i najlepiej abym wiedziała gdzie będę miała w łazienkach ubikacje i co? i nie wiem, normalnie nie wiem co wybrać i jak byłoby dobrze oraz funkcjonalnie. Mam łącznie trzy łazienki ale mam problem z dwiema. Może coś poradzicie i doradzicie o co bardzo proszę....
177051177052

3 - bez zmian
10 - będziesz tam miała pralkę ? jeśli nie, to byłyby lepsze opcje

Ladybird76
17-03-2013, 08:06
3 - bez zmian
10 - będziesz tam miała pralkę ? jeśli nie, to byłyby lepsze opcje

10- to łazienka mojej mamy (dom dwulokalowy ) więc jestem zmuszona tam dać pralkę choć wiem, że lepiej by to wyglądało bez niej!
w temacie 3 - tamtejszej łazienki mam jeszcze takie propozycje:
177099177100

Mirabillis
17-03-2013, 10:14
Kasik6 - dolna mała 85 cm a i tak sie chlapie trzeba uważać.Przy myciu rąk i delikatnym strumieniu wody nie ma problemu-ale reszta czynności juz bardziej problematyczna.Duza na pietrze podwójna 80 cm i tego problemu nie ma.Skłaniam sie wiec ku teorii ze wieksza praktyczniejsza,mniejsza niestety problem z chlapaniem istnieje. Wysokosc tutaj chyba nie odgrywa wiekszej roli.

Sylwia_LBN
17-03-2013, 10:31
monia - Twoje inspiracje super! Dziękuję :) Trzecie zdjęcie - w takich kolorach mam zamiar zrobić górną łazienkę - tyle, że bez tej pomarańczki.

Dziewczyny - dzięki za uspokojenie w sprawie napisów na ceramice, przestaję się przejmować :)

I jeszcze pytanie: czy można na ścianie układać płytki 80x80? Pytam bo "moje" płytki są też w takim wymiarze i przyszło mi do głowy, że gdyby je położyć to nie miałabym wtedy takiego dużego problemu z docinaniem ich, bo na ścianie z umywalką (dł. 245cm) weszły by mi dokładnie trzy płytki - o te kilka cm, które zostanie jestem skłonna skrócić łazienkę. Tyle, że wtedy prysznic wyszedłby mi w wymiarach 80x156 - szyba mocowana na złączeniu dwóch płytek. Tylko czy 80 to nie będzie za wąski ten prysznic?

Jeśli ta koncepcja jest sensowna to może wtedy prysznic i podłogę zrobić w tej szarej płytce a resztę w białej z tej samej kolekcji? Ona nie jest czysto biała, to raczej taki off-white.

Czy to brzmi sensownie?

Mirabillis
17-03-2013, 14:28
Sylwia ja mam prysznic 75x 155 szału nie ma wiec twoje 80 cm to wypas.

kasik6
17-03-2013, 16:51
dzięki Mirabillis ta ma 51x37 głębokośc 13cm olbrzym to to nie jest

Mirabillis
17-03-2013, 16:59
Kasik moja tez kolosem nie jest ma 46x40 gł 14,5 cm

kasik6
17-03-2013, 17:53
no to ściereczki w dłoń i do roboty trza się brać :wiggle:, a jakie masz baterie? ja szukam ściennej

piu
17-03-2013, 18:35
10- to łazienka mojej mamy (dom dwulokalowy ) więc jestem zmuszona tam dać pralkę choć wiem, że lepiej by to wyglądało bez niej!
177099177100

Wanna pod skosem może być niewygodna, Musi być już naprawdę przyzwoita wysokość ściany, by to miało sens.

moniss
17-03-2013, 21:15
177099177100

Obie wersje są lepsze niż tamta pierwsza. Dałabym tam tylko kwadratowy brodzik prysznicowy.
I teraz ważne pytanie: masz 2 linie przerywane na rysunkach, ale brakuje tam opisu jakie oznaczają wysokości. Czy możesz to dopisać, a także wysokość ścianki kolankowej?

slonko-88
18-03-2013, 11:17
Witam jestem tutaj nowa ale czytam forum od dawna... chciałabym zapytac bo planuję zrobić nową łazienke i jestem na etapie poszukiwania płytek... spodobaly mi sie ostatnio płytki z połyskiem cermaiczne z firmy Ceramstic kolekjca Alchemia... w sklepie wygladały cudownie... co mozecie powiedziec o tych płytkach?? a może znacie jakas inna kolekcje z innej firmy w odcieniach szarosci i bieli badz tez bieli i czerni chodziłoby mi o takie połaczneia gdyz łazienka ma byc bardzo nowoczesna... w alchemi podobaja mi sie dekory ale same w sobie płytki tez maja ladny design :)

monia222b
18-03-2013, 11:26
z biaych i szarych pytek widzialam ostatnio kolekcje Avangarde z Opoczna, moze tez wpadna Ci w oko:)

asiazett
18-03-2013, 11:45
slonko-88

Alchemia jest dość doceniania. Kilka osób na forum się nad nią zastanawiało, kilka się na nią zdecydowało... Też uważam, że te płytki są ładne :) Ta oryginalna aranżacja producenta jest śliczna. Choć osobiście nie miałam do czynienia z tymi płytkami, więc może poszukaj na forum kogoś kto je ma już założone, żeby się mógł wypowiedzieć :)

Mirabillis
18-03-2013, 13:45
no to ściereczki w dłoń i do roboty trza się brać :wiggle:, a jakie masz baterie? ja szukam ściennej

Ja mam podtynkowa z Grohe kupiona na łazienka plus.

monia_
18-03-2013, 14:08
Potrzebuję Waszej rady: jaki wymiar płytek powinnam użyć w mojej łazience? Przypomnę łazienka jest 265x237
Płytki z Nowej Gali Signum są dostępne w 3 rozmiarach: 30x60, 60x60 i 45x45cm. Jak będzie najlepiej?

moniss
18-03-2013, 15:49
monia_ ja uwielbiam prostokąty, więc poszłabym w tym właśnie kierunku, tak na ścianach jak i na podłodze

Sylwia_LBN
18-03-2013, 15:56
monia, a ja myslę, że powinnaś sobie rozmierzyć gdzie co ma stać żebyś miała jak najmniej docinek i aby nie wyszło Ci tak jak na mojej wizualizacji - fuga w 1/3 szerokości umywalki :)

monia_
18-03-2013, 17:02
zastanawiam się, czy może zostać tak jak w wizualizacji czyli na ścianach 30x60cm a na podłodze 60x60cm :confused: Lubię jak najmniej poszatkowane powierzchnie;)

asiazett
18-03-2013, 17:39
Ja też w ciemno bym stawiała na 30 x 60 plus 60 x 60. Ale... to właśnie jest w ciemno, bo jak mamy przewidzieć, jak to wyjdzie na ścianie i w całokształcie? Najbliżej prawdy było by zrobić wizualizację w tych wszystkich konfiguracjach i wtedy podjąć decyzję... :)

monia_
18-03-2013, 17:46
asiazett wizualizacja właśnie jest;) 5 lub 6 stron wcześniej. Użyte płytki 30x60 na scianach i 60x60 podłoga. Dlatego pytam, czy wg Was jest ok?

kasik6
18-03-2013, 17:48
dzięki za info

asiazett
18-03-2013, 20:08
asiazett wizualizacja właśnie jest;) 5 lub 6 stron wcześniej. Użyte płytki 30x60 na scianach i 60x60 podłoga. Dlatego pytam, czy wg Was jest ok?

Ok. Sorry monia_ :eek: Mnie tu akurat tych kilka stron nie było, próbowałam nawet nadrobić zaległości, ale kumulacja tylu Monik w jednym miejscu i jednym czasie mnie przerasta, nie ogarniam "who is who?". Dla bezpieczeństwa więc w tej sytuacji wstrzymuję się od głosu - hihi :cool:

monia_
19-03-2013, 11:46
asiazett spoko:) faktycznie wyjątkowo popularne imię;)

2112wojtek
20-03-2013, 14:22
Kasik6 - dolna mała 85 cm a i tak sie chlapie trzeba uważać.Przy myciu rąk i delikatnym strumieniu wody nie ma problemu-ale reszta czynności juz bardziej problematyczna.Duza na pietrze podwójna 80 cm i tego problemu nie ma.Skłaniam sie wiec ku teorii ze wieksza praktyczniejsza,mniejsza niestety problem z chlapaniem istnieje. Wysokosc tutaj chyba nie odgrywa wiekszej roli.
Niestety nie macie racji. Wujek N. opisał to dosyć dawno w swojej biblii.
Wysokość mocowania umywalki ma spore znaczenie. Górna krawędź umywalki powinna być usytuowana na wysokości ok 75- 85cm nad podłogą.
Wzrost użytkowników zawierający się w przedziale standardowym nie ma tu wiele do rzeczy. Dla podanego tutaj wzrostu domowników powinno być to ok 85cm.
Inna sprawa ,że i baterie montuje się również na określonej wysokości, zwłaszcza naścienne i natynkowe. Wylewka baterii powinna być ok 15-20cm nad dnem miski,żeby woda nie chlapała, a więc sama bateria ścienna mocowana jest na wysokości 25-35cm nad miską .
Dużo zależy tutaj też od kształtu baterii i sposobu podawania przez nią wody.

monia_
20-03-2013, 19:40
mam poprawki do projektu:) Doradźcie proszę: czy drewniany pas pod prysznicem zostawić na ścianie z drzwiami czy przenieść na ścianę z wc:confused:
177868
177869
177870

Ladybird76
20-03-2013, 20:43
Wanna pod skosem może być niewygodna, Musi być już naprawdę przyzwoita wysokość ściany, by to miało sens.

Wanna zostaje wykluczona... jeden prysznic z liniowym a drugi z głębszym brodzikiem!

Ladybird76
20-03-2013, 20:47
Obie wersje są lepsze niż tamta pierwsza. Dałabym tam tylko kwadratowy brodzik prysznicowy.
I teraz ważne pytanie: masz 2 linie przerywane na rysunkach, ale brakuje tam opisu jakie oznaczają wysokości. Czy możesz to dopisać, a także wysokość ścianki kolankowej?

Pierwsza linia na wysokości 140 gdyż skos dachu to 35 stopni a wysokość ścianki kolankowej 100cm
Mój mąż się uparł przy pierwszej opcji tzn z kabiną po stronie umywalki a Ja właśnie z kabiną oddzielnie - samodzielnie stojącej no i nie możemy dojść do kompromisu :)

2112wojtek
20-03-2013, 21:12
mam poprawki do projektu:) Doradźcie proszę: czy drewniany pas pod prysznicem zostawić na ścianie z drzwiami czy przenieść na ścianę z wc:confused:
177868
177869
177870

To faktycznie jest dylemat.
Mnie, osobiście urzekły te dwie "trójkątne" półeczki w kabinie.
Z której bajki je wyjęłaś?

monia_
20-03-2013, 21:27
2112wojtek masz kiepski dzień czy taka Twoja natura?

2112wojtek
20-03-2013, 21:35
2112wojtek masz kiepski dzień czy taka Twoja natura?
Dzień , jak dzień -nie ma nic do rzeczy, kiedy estetyka skrzeczy.( proszę! rym mi wyszedł)
Drugim frapującym elementem jest lampka nad drzwiami.
To dobrze, że się tam znalazła, czasem można mieć kłopoty ze znalezieniem klamki albo nawet wyjścia.

PS chyba to jednak taka natura moja podła.Wybacz.

kasik6
20-03-2013, 21:38
Witam, jak myślicie się czy sensownie będzie wyglądać taka łazienka (ma być płytka meissen daino beige lappato) jak powinno wykończyć się ścianki przy oknie wyłożyć płytkami czy zostawić gołą ścianę?

177926177927177928177929177930

kasik6
20-03-2013, 21:39
i dryga płytki opoczno polinezja żółta i biała 177931177932177933177934[ATTACH=CONFIG]177935[/ATTACH

z góry dziękuję za pomoc

2112wojtek
20-03-2013, 21:58
Witam, jak myślicie się czy sensownie będzie wyglądać taka łazienka (ma być płytka meissen daino beige lappato) jak powinno wykończyć się ścianki przy oknie wyłożyć płytkami czy zostawić gołą ścianę?

Trochę brakuje tu konsekwencji z tymi płytkami. Płytka na brzegach nie należy do najładniejszych powierzchni, będzie je widać, zwłaszcza przy szpaletach okiennych.

asiazett
20-03-2013, 21:59

Ja bym chyba pociągnęła płytkami, bo obok umywalek (tam gdzie wisi ręcznik) trochę ryzykowne było by malowanie, a z kolei na środku ściany robić taki wyrwany z kafli pas - to też nie za bardzo...

Co to jest za prostokąt nas WC i bidetem?

Co do samych płytek się nie wypowiem, bo nie gustuję w beżach i brązach w łazience, więc nie była bym obiektywna :P

asiazett
20-03-2013, 22:02
Trochę brakuje tu konsekwencji z tymi płytkami. Płytka na brzegach nie należy do najładniejszych powierzchni, będzie je widać, zwłaszcza przy szpaletach okiennych.

Można je wykończyć brzegową listwą aluminiową.

2112wojtek
20-03-2013, 22:12
Można je wykończyć brzegową listwą aluminiową.
A pewnie ,że można. Można i plastikową a nawet drewnianą.
System Shluttera ma nieograniczone wręcz możliwości a pomysłowość ludzka nie zna granic.

ewa72_krakow
21-03-2013, 07:05
A pewnie ,że można. Można i plastikową a nawet drewnianą.
System Shluttera ma nieograniczone wręcz możliwości a pomysłowość ludzka nie zna granic.

Przepraszam ,ze sie wtrace - to jak wykonczyc parapet okna w lazience, bo akurat pod nim bede miec wanne :) (i nie wiem jeszcze jak wysoko "pojade" w gore z plytkami).

2112wojtek
21-03-2013, 09:10
Przepraszam ,ze sie wtrace - to jak wykonczyc parapet okna w lazience, bo akurat pod nim bede miec wanne :) (i nie wiem jeszcze jak wysoko "pojade" w gore z plytkami).
Parapet najlepiej wykończyć parapetem :):)
Chociaż wewnątrz , tam gdzie jest zastosowana odporna powłoka ścian nie musi go nawet być.

kasik6
21-03-2013, 10:19
Ja bym chyba pociągnęła płytkami, bo obok umywalek (tam gdzie wisi ręcznik) trochę ryzykowne było by malowanie, a z kolei na środku ściany robić taki wyrwany z kafli pas - to też nie za bardzo...

Co to jest za prostokąt nas WC i bidetem?

Co do samych płytek się nie wypowiem, bo nie gustuję w beżach i brązach w łazience, więc nie była bym obiektywna :P

Czyli dać płytki wszędzie do wysokości okna lub drzwi bo chyba nie są na takiej samej wysokości czy do sufitu? Nad WC i bidetem są szafki. Jak „wypłytkuję” wszystko to może być mdło bo płytka przypomina trawertyn, chciałam białymi ścianami ożywić trochę, okno będzie miało ok 15 cm parapetu.

kasik6
21-03-2013, 10:21
A co z drugą łazienką?

monia_
21-03-2013, 12:19
2112wojtek naturę faktycznie masz złośliwą:P może bardziej konstruktywne uwagi?
Szukam pomysłu/rozwiązania na kosmetyki pod prysznicem. Najlepiej wnęki, ale ściana działowa ma tylko 11cm więc muszę odpuścić:bash: Nie chce żadnych metalowych, plastikowych półeczek- już widzę je całe zapyziałe mydłem, kamieniem itp. Szampon i żel ustawiony na podłodze to jakiś horror. Te trójkąty to jedna z opcji- wg. mnie też akurat nie trafiona.
Może Ty masz jakiś pomysł "najlepszy doradco na tym forum!!!" ?

Odnośnie oświetlenia- to inwencja własna projektanta. Nad oświetleniem na razie się nie zastanawiałam, za wyjątkiem światła przy lustrze. Gdzie będą lampki na suficie to póki co pieśń przyszłości:P Ale doceniam Twoje spostrzegawcze złośliwe oko:P

moniss
21-03-2013, 12:27
Czyli dać płytki wszędzie do wysokości okna lub drzwi bo chyba nie są na takiej samej wysokości czy do sufitu? Nad WC i bidetem są szafki. Jak „wypłytkuję” wszystko to może być mdło bo płytka przypomina trawertyn, chciałam białymi ścianami ożywić trochę, okno będzie miało ok 15 cm parapetu.

Ja bym w łazience nie dawała standardowego parapetu, tylko bym tę wnękę okienną wypłytkowała. Świetnie to wygląda, zwłaszcza gdy płytki są zeszlifowane pod kątem, chociaż z listwą pod kolor płytek też widziałam i wyglądało nienajgorzej).
Ja bym chyba zostawiła fragmenty ścian niepłytkowane - zawsze po kilku latach można tylko zmienić kolor farby i już mamy całkiem inną łazienkę :)
Obudowę stelaża wc i bidetu nie wyciągałabym tak wysoko, a co za tym idzie nie płytkwałabym pod sufit. Czyli wypłytkowana niska obudowa stelaża a nad tym tylko farba łączącą malowanie ścianki pod drabinką z malowaną ścianą koło drzwi.
Nad stelażem możesz powiesić jakie tylko chcesz płytkie szafki: czy 2-4 mniejsze, czy jedna większą, kwadratowe lub prostokątne itp.
A najważniejsze, że będzie można to za kilka lat zmienić bez demolki w łazience ;) Wystarczy tylko zmienić kolor farby i ewentualnie wymienić szafki (ilość, kształt, kolor.

2112wojtek
21-03-2013, 13:00
Szukam pomysłu/rozwiązania na kosmetyki pod prysznicem. Najlepiej wnęki, ale ściana działowa ma tylko 11cm więc muszę odpuścić:bash: Nie chce żadnych metalowych, plastikowych półeczek- już widzę je całe zapyziałe mydłem, kamieniem itp. Szampon i żel ustawiony na podłodze to jakiś horror. Te trójkąty to jedna z opcji- wg. mnie też akurat nie trafiona.

Odnośnie oświetlenia- to inwencja własna projektanta. Nad oświetleniem na razie się nie zastanawiałam, za wyjątkiem światła przy lustrze. Gdzie będą lampki na suficie to póki co pieśń przyszłości:P Ale doceniam Twoje spostrzegawcze złośliwe oko:P
"Pogrub" sobie ścianę ( lub jej kawałek czy fragment :cool:) od strony prysznica i zrób wnęki, skoro zamiast stali wolisz szorować płytki, wymuruj wąski podest, skoro utensylia nie mogą stać na podłodze, przy okazji łatwiej będzie umyć sobie nogi :D albo zbuduj kabinę prostokątną z dostawianym słupkiem , w którego środku będzie miejsce na kosmetyki, albo ...

Dziękuję ,że doceniasz spostrzegawczość.
Aha! Taka umywalka z taką baterią, to też szorowanie, w dodatku bardzo skomplikowane.:)

monia_
21-03-2013, 13:11
2112wojtek nie po to robię prysznic 90x90, żeby go teraz zmniejszać "pogrubiając" ściany. Prysznic bez brodzika, żeby nie było żadnych podestów:P Z praktycznego punktu szampon/żel na podłodze to po prostu niewygoda.

Wc, umywalka, baterie, wanna- nie wybrane więc czepiaj się do woli, bo to znów na razie nie moja decyzja:P Nasza łazienka jak i reszta domu jest na razie w dość wczesnym stadium. Chciałam póki co rozplanować podstawowe rzeczy, żebym potem nie musiała kuć ścian albo podłogi.

2112wojtek
21-03-2013, 13:18
kombinuj, kombinuj. Przestrzeni użytkowej kabiny w żadnym z podanych wyżej sposobów nie zmniejszasz.
Jedynie w pomyśle ze słupkiem zmieniasz powierzchnię szkła z 90x90 na np 90x70 na rzecz słupka o szerokości 20cm,który nie zmieni kubatury prysznica nawet o cm3.
Aż taki rozrzutny to nie jestem, jak mnie posądzasz

moniss
21-03-2013, 13:33
2112wojtek może lepiej pokaż to na jakimś przykładzie (no wiesz - rysunek, fotka), bo na razie nie do końca wiem/wiemy jak miałoby to wygladać o czym pisałeś.

A co z drugą łazienką?
kasik6
Nie płytkowałabym już ponad żółtym pasem płytek.
Nie gra mi do końca zabudowa wucetowo-wannowa: m.in.podświetlane wnęki pionowe.
Może zabudowę stelaża pociagnąć do końca ściany pod skosem? Bo zabudowa tak nagle się urywa zaraz za wc, jakby coś jej się stało ;)
A co powiesz na to, aby przedłużyć zabudowę nad całą wannę i tam zrobić wnęki na gąbki, mydła i szampony?

monia_, powtórzę za 2112wojtek: kombinuj, kombinuj.
Ja pod prysznicem mam stojak teleskopowy - co prawda koszyczki-półeczki aż tak bardzo się nie brudzą, jak się obawiasz, lecz mycie za nogą stojaka to jedynie karcherem - tak więc odradzam ten system. Prawdę mówiąc lepsze by były wiszące koszyczki/półeczki. Dobrze się czyści mydło z koszyczków malowanych(chyba jakaś specjalna farba) niż chromowanych.
A może szkalne narożne półeczki?

kasik6
21-03-2013, 14:00
2112wojtek może lepiej pokaż to na jakimś przykładzie (no wiesz - rysunek, fotka), bo na razie nie do końca wiem/wiemy jak miałoby to wygladać o czym pisałeś.

kasik6
Nie płytkowałabym już ponad żółtym pasem płytek.
Nie gra mi do końca zabudowa wucetowo-wannowa: m.in.podświetlane wnęki pionowe.
Może zabudowę stelaża pociagnąć do końca ściany pod skosem? Bo zabudowa tak nagle się urywa zaraz za wc, jakby coś jej się stało ;)
A co powiesz na to, aby przedłużyć zabudowę nad całą wannę i tam zrobić wnęki na gąbki, mydła i szampony?
Moniss dzięki bardzo za uwagi, czyli zabudowa od skosu do końca ściany z wanną bez podświetlenia koło wc? odpowiada mi to i zapłytkowanie tylko do paska i zlicowanie płytek ze sciana żeby nie było uskoku - moze tak być ?

kasik6
21-03-2013, 14:06
Ja bym w łazience nie dawała standardowego parapetu, tylko bym tę wnękę okienną wypłytkowała. Świetnie to wygląda, zwłaszcza gdy płytki są zeszlifowane pod kątem, chociaż z listwą pod kolor płytek też widziałam i wyglądało nienajgorzej).
Ja bym chyba zostawiła fragmenty ścian niepłytkowane - zawsze po kilku latach można tylko zmienić kolor farby i już mamy całkiem inną łazienkę :)
Obudowę stelaża wc i bidetu nie wyciągałabym tak wysoko, a co za tym idzie nie płytkwałabym pod sufit. Czyli wypłytkowana niska obudowa stelaża a nad tym tylko farba łączącą malowanie ścianki pod drabinką z malowaną ścianą koło drzwi.
Nad stelażem możesz powiesić jakie tylko chcesz płytkie szafki: czy 2-4 mniejsze, czy jedna większą, kwadratowe lub prostokątne itp.
A najważniejsze, że będzie można to za kilka lat zmienić bez demolki w łazience ;) Wystarczy tylko zmienić kolor farby i ewentualnie wymienić szafki (ilość, kształt, kolor.

Początkowo chciałam dać płytki tylko pod oknem ale nie zgrywało się to ze ścianą z lustrem i a z drugiej strony z prysznicem, jak zakończyć szafkę nad WC? – zrobić ją do sufitu?

moniss
21-03-2013, 14:08
i zlicowanie płytek ze sciana żeby nie było uskoku - moze tak być ?
Wyjaśnij o które zlicowanie bez uskoku chodzi, bo w pierwszej chwili pomyślałam o zabudowie ścianki aż pod sufit i trochę sie zszokowałam :D
Ale chyba chodzi o to, że zabudowa stelaża ma być pociagnięta na całej długości ściany, już bez półeczki/podeściku za wanną - czy tak?

Początkowo chciałam dać płytki tylko pod oknem ale nie zgrywało się to ze ścianą z lustrem i a z drugiej strony z prysznicem, jak zakończyć szafkę nad WC? – zrobić ją do sufitu?

Może być przyciężkawo z jedną wielką szafką aż po sufit. Może 2 prostokątne z odstępem między sobą i odstępem nad samym steażem.
A może 4 mniejsze kwadratowe tuż obok siebie i przytulone do góry stelaża, lub z odstępem nad stelażem, a szafeczki tworzyłyby coś a'la obraz

kasik6
21-03-2013, 14:22
Wyjaśnij o które zlicowanie bez uskoku chodzi, bo w pierwszej chwili pomyślałam o zabudowie ścianki aż pod sufit i trochę sie zszokowałam :D
Ale chyba chodzi o to, że zabudowa stelaża ma być pociagnięta na całej długości ściany, już bez półeczki/podeściku za wanną - czy tak?

zabudowa tak jak napisałaś a zlicowanie na górze nad paskiem żółtym sciany z płytkami żeby nie było uskoku płytka -ściana około 2 milimetrów):rolleyes:

Może być przyciężkawo z jedną wielką szafką aż po sufit. Może 2 prostokątne z odstępem między sobą i odstępem nad samym steażem.
A może 4 mniejsze kwadratowe tuż obok siebie i przytulone do góry stelaża, lub z odstępem nad stelażem, a szafeczki tworzyłyby coś a'la obraz o takiej szafce z 4 mniejszych myslałam - tylko czy pociągnąć do góry czy zakończyć na wysokokości drzwi?

moniss
21-03-2013, 14:54
Do wysokości drzwi

kasik6
21-03-2013, 18:56
dzięki

Sylwia_LBN
22-03-2013, 10:54
Ponownie proszę Was o pomoc :)
Zmiany jakich dokonałam:
- zmiana koloru płytki na bianco (w rzeczywistości jest to taki off - white)
- zmiana rozmiaru z 60x60 na 80x80 - przy wymiarach łazienki 245x156 wychodzą mi na dłuższej ścianie trzy płytki (o te kilka cm, które zostają skrócę łazienkę aby nie docinać tego wąskiego paska, który jest na wizualizacji) i na krótszej ścianie prawie dwie płytki (będą docięte tak aby miały taką samą szerokość)
Wydaje mi się, że tak będzie lepiej: będą jakby trzy części, każda po 80cm: w jednej umywalka na środku płytki, w drugiej miska WC - co prawda nie na środku ale po jej lewej stronie będzie wieszak na papier, więc mam nadzieję, że nie będzie się to tak rzucać w oczy, trzecia strefa prysznic.

Pytania:
1. Przede wszystkim - czy taki układ ma sens?
A jeśli tak to:
2. Na jaką wysokość kłaść płytki? Ścianka prysznicowa będzie miała 200cm. Czy na taką samą wysokość kłaść płytki? Wtedy patrząc od dołu byłoby to 40+80+80. Czy może zrobić trzy pełne płytki? Wtedy wysokość wyjdzie 240cm. Czy nie zrobi się studnia? I co wtedy ze ścianą na której są drzwi? Kłaść płytki również nad drzwiami?
3. Czy na ścianie naprzeciwko umywalki kłaść płytki na całej szerokości czy tylko w strefie prysznicowej a reszta farba?
4. Lustro - na płytkach czy wklejane? Jeśli wklejane to wąskie tylko nad umywalką czy na szerokość dwóch płytek, czyli również nad miską WC? Górna krawędź lustra musi być na wysokości 200cm.
5. Czy obniżać sufit? Obecnie wysokość pomieszczenia to 275cm.

Poradźcie proszę jak to wszystko ogarnąć żeby było ok :)

P.S. Kolor płytki na podłodze to na zdjęciu trzecia od lewej, kolor ściany - pierwsza

178325178326178327.

178324178323

Sylwia_LBN
22-03-2013, 10:54
jeszcze dwie wizu:
178333178334

asiazett
22-03-2013, 11:26
2. Na jaką wysokość kłaść płytki? Ścianka prysznicowa będzie miała 200cm. Czy na taką samą wysokość kłaść płytki? Wtedy patrząc od dołu byłoby to 40+80+80. Czy może zrobić trzy pełne płytki? Wtedy wysokość wyjdzie 240cm. Czy nie zrobi się studnia? I co wtedy ze ścianą na której są drzwi? Kłaść płytki również nad drzwiami?

A możesz pokazać na wizualizacji jak by to było z trzema pełnymi płytkami?

3. Czy na ścianie naprzeciwko umywalki kłaść płytki na całej szerokości czy tylko w strefie prysznicowej a reszta farba?
4. Lustro - na płytkach czy wklejane? Jeśli wklejane to wąskie tylko nad umywalką czy na szerokość dwóch płytek, czyli również nad miską WC? Górna krawędź lustra musi być na wysokości 200cm.
5. Czy obniżać sufit? Obecnie wysokość pomieszczenia to 275cm.

Faktycznie przeciwległa ściana wydaje mi się trochę "pusta". Być może odkafelkowanie jej wprowadziło by jakąś świeżość, którą można by było jakoś zagospodarować kolorem...

Lustro dała bym wolnowiszące - wklejane mi nie pasuje tak na jedną kaflę jak i na 2 :( to może jakaś ciekawa rama wprowadziła by trochę pozytywnego zamętu to tego skromnego wystroju.

I sufitu chyba bym nie obniżała. Wprawdzie ja w swojej troszkę podobnej łazience żałuję, że nie obniżyłam, bo aż się prosi, ale ja mam 2,90 m. A Ty jakbyś miała obniżać to o ile? o 10 - 15 cm?

moniss
22-03-2013, 11:29
- zmiana rozmiaru z 60x60 na 80x80 - przy wymiarach łazienki 245x156 wychodzą mi na dłuższej ścianie trzy płytki (o te kilka cm, które zostają skrócę łazienkę aby nie docinać tego wąskiego paska, który jest na wizualizacji) i na krótszej ścianie prawie dwie płytki (będą docięte tak aby miały taką samą szerokość)
A może zamiast skracać łazienkę daj w pionie po jednej i po drugiej stronie lustra (i płytki pod nią) szklaną mozaikę (po jednym pasku)
Ja bym zrezygnowała z płytkowania ściany z drzwiami, a przy umywalce powiesiłabym ręcznik wysoko (wieszak-reling na wysokości twarzy - aby wytrzeć twarz czy ręce nie trzeba ręcznika ściągać z wieszaka, druga zaleta - ochrona ściany przed chlapaniem)

Odpowiedzi:
2. Na jaką wysokość kłaść płytki? - 200cm
3. Czy na ścianie naprzeciwko umywalki kłaść płytki na całej szerokości czy tylko w strefie prysznicowej a reszta farba? - Ja bym zrezygnowała na tej scianie z płytek ewentualnie zostawiłabym tylko w strefie prysznicowej
4. Lustro wklejane zamiast płytki nad umywalką a po bokach szklana mozaika (albo jakaś inna: kamienna, metalowa itp.)
5. Taka wysokość jest OK, chyba że masz zamiar montować halogenki w suficie, to wtedy podwieszany

Megiska
22-03-2013, 11:54
Witajcie dziewczyny!!
Z pewną taką nieśmiałością :lol: wstawię moją planowaną łazienkę z prośbą o pomoc. :rolleyes:

http://imageshack.us/a/img837/8286/azienkadolna.jpg

Chodzi o to, że chciałabym zrobić większy-dłuższy ;) prysznic, tak, żeby był tylko z odpływem liniowym bez drzwi, może po lewej stronie??
Między wanną a prysznicem ścianka z luksferów??, która stanowiła by równocześnie 1 ze scian prysznica?
Wanna najlepiej narożnikowa i duża gdyż mąż ma 190 cm :lol: może mogła by zachodzić trochę na okno?? Mogłabym leżąc (nie wiem kiedy ;)) patrzeć sobie za okno i się relaksować?? :lol:
Umywalka będzie jedna (nie potrzebne są 2) we wnęce, za umywalką jest komin i piec z zasobnikiem.
Kibelek i bidet mają być obok siebie (bidet jest konieczny)
Nie wiem jakie drzwi (ażurowe) do "kotłowni" ??

Może miałybyście jakieś pomysły??
nie mam pomysłu też na kafelki, ale to akurat mogę wymyślać później ;)
generalnie muslę o wanili z ciemną czekoladą, albo wanilia z szarością??
podobają mi sie na podłodze duze płytki kwadratowe ok 60x60 a na ścianie poziome ok 60x30 :grin: generalnie z średnio niższej półki (raczej 50, 60zł/m2 niż 160 :lol:)
Bardzo Wam dziękuję za pomoc !! :hug:

monia222b
23-03-2013, 12:53
@ Sylwia_LBN
Śliczne płytki na podlodze:) bardzo podoba mi się Twój projekt!

Sylwia_LBN
23-03-2013, 13:36
Dziewczyny - przede wszystkim dzięki za pomoc :)

monia222b - Dziękuję. A nic byś tam nie zmieniła? :D Płytki podłogowe "na żywo" są naprawdę piękne :) Zdjęcie z netu nie oddaje ich uroku.

asiazett - niestety nie mam wizualizacji z trzema pełnymi płytkami.

Co do lustra i przeciwległej ściany to przyszło mi do głowy, że może zrobić lustro po obydwu stronach, tzn. na przeciwko siebie o szer. 80cm, czyli zamiast pierwszego pasa płytek. Od podłogi do wysokości ułożenia płytek. Niestety, sama nie potrafię robić wizualizacji, więc nie wiem jakby to wyglądało.

Sufit - myślałam żeby go obniżyć do wysokości 2,50 - 2,60. Tylko w części gdzie jest umywalka i miska a w miejscu prysznica zostawić wysoko. Chodzi mi o efekt taki jak na załączonym zdjęciu:

178574

moniss - nie wiem czy chcę tam "zaszaleć" z mozaiką, bo chciałam aby łazienka była raczej z tych surowych. Trochę ociepla ją płytka drewnopodobna. Boję się, że mozaika to już będzie za dużo dobrego. Zwłaszcza, że będzie to kolejny kolor. Z tej samej serii co płytki nie kupię mozaiki ponieważ producent oferuje tylko taką drobną (kwadraciki 1x1cm i nie są one gładkie tylko takie jak klawiszujący stary chodnik - jeśli wiesz co mam na myśli :))

asiazett
23-03-2013, 18:30
Sufit - myślałam żeby go obniżyć do wysokości 2,50 - 2,60. Tylko w części gdzie jest umywalka i miska a w miejscu prysznica zostawić wysoko. Chodzi mi o efekt taki jak na załączonym zdjęciu:

178574

Jak dla mnie pomysł z sufitem - bomba! Uwielbiam oryginalność, a ta jest bez przepychu. Poza tym skromność całej łazienki pozwala Ci "zaszaleć". Zwróć tylko uwagę, że na zdjęciu wyższa część sufitu jest podświetlona (nie wiem czy to naturalne światło czy nie, ale tak na pewno wygląda ciekawiej, więc tam bym jakoś wsadziła ledy...

Co do mozaiki mam podobne wrażenie jak Ty. Znalazłam na forum takie zdjęcie (przepraszam autora za tą pożyczkę, to dla dobra społeczeństwa :rolleyes:) - być może to by była opcja dla Ciebie, na zachowanie fragmentu łazienki, z tym, że na zdjęciu wykafelkowany jest jedynie kawałek ściany, a u Ciebie było by przecież po całości, co może stanowić pewną różnicę dla jakości tego efektu, ale rozważyć można :) Taki dekor - niedekor :P Pomyślałam, żeby ten myk zastosować na środku Twojego przysznica:

178638

asiazett
23-03-2013, 18:55
Megiska

Dlaczego prysznic bez drzwi?

Nie rozumiem jak prysznic miał by się łączyć z narożną wanną? Prysznic sugerujesz wstawić w ten narożnik, w którym teraz jest wanna. Wannę - tam gdzie jest prysznic i to narożną, przy jednoczesnym stykaniu się "ostrego" końca wanny ze ścianką z luksferów. Jeśli chodzi o mnie to niestety albo słabo to ogarniam albo dobrze ogarniam i mi się nie widzi. Przede wszystkim być może z mojej awersji do luksferów (brrr...) tym bardziej do kolorystyki, którą obstawiasz...

Ja mam podobne wejście do "schowka" w łazience. Na razie zamiast drzwi zawiśnie firanka, a docelowo chcemy tam zamontować przesuwne drzwi jak do szafy. Można to przy okazji wykorzystać na wysokie lustro, tyle, że nie widzę ile szerokości ma to Twoje wejście...?

Co do kafli to wanilia i czekolada znów nie są moimi "ulubieńcami", ale podpowiedzieć Ci mogę kolekcję Tubądzin Braid - są szare i beżowe (to nie wanilia, ale może Ci podpasują), nawet nadają się razem ze sobą. Cenę mają trochę wyższą niż Twoja założona (w przedziale powiedzmy 70 - 100 zł), ale przynajmniej nie 160 - 200 zł :)

178645 178646

grzeniu666
23-03-2013, 19:19
Próbuję się uporać z układem w małej łazience (górnej). Czy mogę prosić o jakieś rady?

Oto założenia:
- wymiary łazienki to 315 x 180 cm, wysokość 250cm,
- drzwi na tej ścianie jak widać, miejsce i kierunek otwierania jeszcze dowolne (tej działówki jeszcze nie ma), po drugiej stronie przedpokoik w ~kwadracie o wymiarach tej ściany (tj 180 cm) x 210 cm,
- okna nie ma,
- w tej dłuższej ścianie (przy której umieszczam wc czy umywalkę) nie mogę bruzdować, więc aby schować rury będę musiał zrobić jakąś zabudowę,
- przepusty kanalizy i wody są przy tej dłuższej ścianie, w okolicy styku wanna/zabudowa wc, stąd nie bardzo widzę inną opcję jak umieszczenie wszystkich punktów wod-kan właśnie na tej ścianie,
- wanna prosta, szerokości 70-75cm,
- bakterię wannową umieściłbym chyba przy dłuższym boku wanny (jak w pliku "1"),
- w pierwszym rzędzie dążę aby określić dokładnie miejsca dla wc i umywalki, bo lada chwila będę musiał odpowiednio pociągnąć rury wody i kanalizy, poszukuję więc przede wszystkim układu. Płytki czy materiały narazie dałem pierwsze z brzegu, ale generalnie chyba najchętniej biel, czerń, drewno, jakieś intensywne wstawki,
- pralka (którą chcę tu wstawić, może w szafce zabudowana) jak najbardziej może być płytka, widzę że spokojnie coś koło 40cm głębokości można kupić, wiadomo kosztem pojemności).
- na drugiej dłuższej ścianie przewiduję wieszaczki, drabinkę, kosz (w kącie).

Pytanie pomocnicze: czy warto próbować dobierać odległości "w module" wymiaru płytki, aby fugi się schodziły z kantami/załamaniami? Na wannę czy zabudowę wc chyba teraz najbardziej mi pasuje po 80cm (szerokości, na tej dłuższej ściany), a zdaje mi się że pod tym względem 90cm byłoby lepsze (np. pod płytkę szer. 30 lub 45cm), a to już się trochę chyba za szeroko robi...

Niżej załączam moje przymiary, kilka układów, chyba dwa ostatnie mnie najbardziej przekonują. Będę wdzięczny za opinie czy wskazówki. Pozdrawiam!

PS. Jeśli to pytanie nie nadaje się do tego wątku proszę o naganę, usunę.

asiazett
23-03-2013, 19:21

Wczytała się blondzia w wypowiedź Wojtka i chyba zakumała :) Nie wiem teraz tylko, czy blondzia będzie umiała to wytłumaczyć... :bash:
Myślę, że może chodzić o taki efekt, jakby wykuć w ścianie wnękę na tyle, na ile się uda, a to co braknie do pełnej użyteczności takiej półeczki - "wyciągnąć" jeszcze na zewnątrz tej ściany (z efektem 3D :P). To by powstała taka jakby "ramka" /"kołnierz", które dodały by wystarczającą ilość miejsca na kosmetyki...

asiazett
23-03-2013, 19:36
grzeniu666

1) bateria wannowa - zdecydowanie na środku dłuższego boku. Nawet mniej chodzi o tą baterię, co o pogrubiony brzeg wanny - pogrubienie bliżej ściany, a nie przy rancie wanny - i lepiej wygląda i łatwiej kosmetyki tam stawiać

2) osobiście wolała bym półeczki ze sprzętami mieć bezpośrednio przy umywalce, a nie na przeciwległej ścianie, więc opcję drugą bym obaliła - choć wydaje mi się też najładniejsza :bash:

3) lustro pociągnięte nad wannę - super :)

4) i tylko mi osobiście nie podoba się brak zabudowy pod umywalką i w wersjach 1. i 2. ładniej, "lżej" wyglądały te opcje z blatem pod umywalką. Ale rozumiem, że nie można mieć wszystkiego - jeśli półeczki po lewej to nie blat pod umywalką. Oddaję swój głos na półeczki. A z aranżacją umywalki proponuję coś jeszcze pokombinować :)

moniss
23-03-2013, 20:01
grzeniu666, jak dla mnie opcja nr. 1 jest najlepsza: tak półeczka za wanną jak i szafki i półeczka przy umywalce.
Kosz na śmieci (waciki itp.) oraz na brudne pranie można dać pod umywalkę i zamknąc to drzwiczkami lub ładną zasłonką.

Sylwia_LBN
23-03-2013, 20:10
Asia - dzięki za rady! Tak jak na zdjęciu wcześniej załączonym chciałabym aby w tym wyższym suficie nad kabiną były jakieś światełka. Opcja z ciętymi płytkami fajna, ale musiałabym dać ciemniejszą fugę żeby uzyskać taki efekt a tego wolałabym uniknąć. Zostanę chyba przy tym kafelkowaniu całej ściany bo już brak mi pomysłów a to ta prostsza łazienka :)

Przy okazji gratuluję nowego mieszkańca domku, a przede wszystkim półmetkowej Alicji :hug:

asiazett
23-03-2013, 21:12
Spoko - to była tylko taka luźna propozycja, sama mam wątpliwości jak by to wyglądało.

I dzięki za gratulacje :) Czyli, że ktoś w ogóle na ten mój dziennik zagląda :wiggle: hihi

kakusek
23-03-2013, 21:12
Sylwia pamietaj tylko ze nad prysznicem musisz dac oprawy o dpowiednim IP (wodoszczelne)
Mozesz tez w tej obnizonej czesci zrobic wneke i wstawic tam tasme ledowa na cala szerokosc lazienki.

Megiska
24-03-2013, 01:38
asiazett
Dziękuję za odpowiedź ;-)
Faktycznie wersja ze ścianką miała być w wersji pierwotnej :-D wszystko mi sie pokićkało...
Chcielibyśmy gdzieś lukswery zwłaszcza gdyby łazienka była w wersji morskiej (można je podświetlić ledami)

teraz w bloku mamy bardzo jasny błękit+mozajka (mozajki już nie chcę, chyba, że z dala od wody, albo ew. taką bezfugową...)

http://imageshack.us/a/img266/4158/antoczerwiec2008100.jpg

http://imageshack.us/a/img547/32/antoczerwiec2008099.jpg

Co do kolorystyki, wolałabym kolory morskie, ew błękity, ale mały wybór jest w tych kolorach, zwłaszcza, że chciałabym na ściany 60x30 a na podłogę 60x60

Podoba mi się kolor coś w ten deseń...

http://img201.imageshack.us/img201/9845/04af6d9f188a067202568f8.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/201/04af6d9f188a067202568f8.jpg/)

Megiska
24-03-2013, 02:23
luksfery...
może boczną ściankę z nich zrobić, albo chociaż fragment...
prysznic bez drzwi najchętniej, bo mam dosyć mycia drzwi kabinowych... :bash:

http://imageshack.us/a/img685/6130/luksfery.png

http://imageshack.us/a/img7/5412/luksfer.png

moniss
24-03-2013, 11:41
kerro masz bardzo dużą łazienkę, więc możesz poszaleć i np. zrobić prysznic walk-in.
Co do ustawienia wanny pod skosem mam pytanie: jak wysoka jest ścianka kolankowa i jaki jest kąt nachylenia dachu?
Gdze masz pion kanalizacyjny? A może na razie wszystko jest jeszcze do ustalenia?

Megiska, jakie wymiary ma Twoja łazienka, bo na rysunku trudno je odczytać.
Inne brakujące wymiary: szerokość wejścia do pomieszczenia gospodarczego i ścianki z umywalką, oraz wysokośc parapetu okiennego (jak jest za wysoko to nici z oglądania świata przez okno siedząc w wannie ;) )

adrian2002002
24-03-2013, 14:38
Moi rodzice wykończyli już cały dom oprócz jednego pomieszczenia. Jest to łazienka. Jestem w 3 klasie gimnazjum i planuję rozwijać się w kierunku właśnie architektowania wnętrz. Tutaj pokazuje Wam projekt, który wykonałem w programie net+ 2012. Co o nim sądzicie?

178834
178835
178836

Megiska
24-03-2013, 15:30
moniss dzięki :hug:

Może teraz bedzie lepiej?
http://img577.imageshack.us/img577/3429/azienkadolnawymiar.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/577/azienkadolnawymiar.jpg/)

Szerokość 1 ściany z oknem 288cm
Szerokość 2 ściany 265cm
Drzwi szerokość 90cm
Drzwi od pieca 80cm, ale chyba można mniejsze łamane?
Ścianka za zlewem 89cm

Ściana 2 z planu ma 265, a po dodaniu wymiarów 2 x drzwi i ścianki ze zlewem wychodzi 259cm, ale chyba lepiej, że wychodzi więcej niż mniej ;-)

Nie mogę znaleść na jakiej wysokości jest okno, ale i tak nie ma to większego znaczenia...najwyżej pogapię sie w gwiazdy ;-)

Już mam, okno jest chyba na wysokości 90cm. W planie jest oznaczone jako h=90cm.

Dziękuję!! :-)

grzeniu666
24-03-2013, 18:32
asiazett, moniss, dziękuję bardzo za uwagi!

Faktycznie szafka/półki wysokie po przeciwnej stronie chyba słabo. Troszkę dłubnąłem wersję 1, załączam co powychodziło.

Można pod blatem (pod umywalką) dać szuflady (w 2 rzędach po jakieś 15-20cm), a brudy wrzucać do jakiegoś kosza (niskiego, względnie lekkiego w formie, i może kolorze nie czuję jak rymuję) po przeciwnej stronie przy drzwiach.

Szafka do samej podłogi robi się trochę ciężka, no chyba że kolorem tych szafek i ew. podłogi odciążyć...?

Lustro - w tym układzie również można pociągnąć po całości, czy tak lepiej?

Reasumując wymiary, wychodzi mi (od prawej):
- 80 cm na wannę (z tą półką od ściany)
- 80 cm na zabudowę wc,
- 90 cm pod blat umywalki (ta część między wiszącą szafką a zabudową wc, umywalka centralnie na tej szerokości),
- 65 cm na szafkę wiszącę i pralkę.
Trzyma się to... (pardon my french)?

Pozdrawiam :)

asiazett
24-03-2013, 21:45
Moi rodzice wykończyli już cały dom oprócz jednego pomieszczenia. Jest to łazienka. Jestem w 3 klasie gimnazjum i planuję rozwijać się w kierunku właśnie architektowania wnętrz. Tutaj pokazuje Wam projekt, który wykonałem w programie net+ 2012. Co o nim sądzicie?

178834
178835
178836

Witaj Adrian :)

Nie jestem żadną specjalistką w tej dziedzinie, ale rzuciło mi się w oczy parę miejsc, nad którymi może warto by się pochylić...

1) pokombinowała bym, żeby ukryć w jakiejś zabudowie pralkę. Cała łazienka jest dość harmonijna, powiedziała bym nawet, że lekko "nowocześnie romantyczna" :wiggle: więc ta kanciasta pralka psuje krakobraz :( całe pomieszczenie nie wygląda na małe, więc można tam poszaleć

2) Lustro i mozaikę warto by było pociągnąć do jakiegoś wspólnego wymiaru z czymś. Lustro wystaje poza obręb szafki z umywalką, a jak dla mnie to te dwie linie mozna by połączyć, żeby były spójne. Mozaika też mam wrażenie, że urywa się w połowie

3) Czy rodzice są swiadomi decyzji o wannie wolnostojącej? Jest to bardzo ładny element, ale też wymaga innej obsługi, według mnie jest mniej praktyczna, bo się więcej wokół niej chlapie. Oczywiście nie oznacza to, że to zły pomysł, tylko trzeba rozważyć, czy się faktycznie takie coś chce mieć. Bo przecież ludzie to sobie instalują i pewnie są zadowoleni, ale przed podjęciem decyzji warto by było zdrążyć temat :)

4) Co kolejne wynika z wanny - ten róg za nią będzie trudno dostępny, np. do sprzątania, a jednocześnie podatny na chlapanie - też rzecz warta przemyślenia. Poza tym dość bliska okolica wanny pomalowana jedynie farbą też może być ryzykowna w kwestii utrzymania czystości

5) Nie widzę nigdzie prysznica - ma go nie być?

6) te fioletowe pasy to jak sądzę tapeta? - wzór też urwany w połowie ściany.

To tyle tak na szybko wyhaczyłam. Mam nadzieję, że nie zniechęcam Cię tymi uwagami, a motywuję do dalszej pracy, bo ogólnie łazienka sprawia miłe wrażenie. Mam też nadzieję, że inni tez pomogą Ci ulepszać Twój projekt i 3mam kciuki za jego powodzenie. Fajny prezent dla rodziców taka inicjatywa :D

Pozdrawiam
i działaj chłopaku :)

asiazett
24-03-2013, 21:51
grzeniu666

Zdecydowanie lustro na całej długości i "odelżona", wisząca półka pod umywalką. Kosz na pranie po przeciwnej może sobie spokojnie stać, tylko żeby jakiś był" fajny", a nie brzydki :P hihi - ale porada :bash: Kolory chyba zostawiła bym te ciemniejsze, bo o ile jaśniejsze może i świeższe, to już z drzwiami sie gryzą. Chyba, że drzwi będą inne? :)

grzeniu666
24-03-2013, 22:37
Kosz na pranie po przeciwnej może sobie spokojnie stać, tylko żeby jakiś był" fajny", a nie brzydki :P hihi - ale porada :bash: Kolory chyba zostawiła bym te ciemniejsze, bo o ile jaśniejsze może i świeższe, to już z drzwiami sie gryzą. Chyba, że drzwi będą inne? :)

Okej, kosz będzie fajny :) Jaką głębokość dla niego przyjąć, bo aby nie stał w świetle drzwi muszę właściwie wymurować tę działówkę. Im mniej tym lepiej ze względu na użytkowanie tego wejścia, szybkie spojrzenie do ynterneta i wychodzi mi że 35, max 40 cm powinno być wystarczające? To by było tak jak na tym moim załączonym rzucie. Otwór drzwiowy, drzwi, ich stronność jeszcze wirtualne. Docelowe ubieranie tego "projektu" w płytki kolory itp w drugim etapie, jeszcze przede mną, najpierw muszę wygospodarować weekend na tour po salooonach z płytkami etc. obejrzeć co oferuje rynek i dlaczego aż tyle :eek:

Pozdrawiam, dzięki!

asiazett
25-03-2013, 06:52
Jeden weekend to za zdecydowanie mało :/ Nadzieją dla Ciebie jest tylko fakt, że jedeś facetem... :cool:

bpestka
25-03-2013, 08:07
A to moja nieudolna wizualizacja dolnej łazienki o wymiarach 290*150. W płytkach (szary gres 179002 ) maja być dwie ściany: na przeciwko wejścia i z oknem. Ściana z drzwiami pomalowana na biało. Ściana obok umywalki - biała cegła na niej grzejnik simple biały (już wisi). Obudowa stelaża WC pociągnięta do samej góry i przedłużona do ściany z cegłą. Nad tą częścią obniżony sufit. Obok wc kabina walk in. Umywalka umieszczona na szafce (ok90cm) z drewna (przepraszam za zapożyczenie z forum) troszkę z przesunięciem w prawo. nad nią lustro. Wpierw myślałam o lampach zwisających z obu stron lustra, ale wczoraj w gazecie zobaczyłam zdjęcie z lampami z boku i fajnie to wyglądało. Prysznic o wymiarach 100 *150. Tylko podpowiedzcie, jak zostawię ścianę tylko pomalowana to czy nie będzie na nią chlapało? Aby zlagodzić surowośc planuję zakup armatury roca: bol i meridian .Czy jest to dobry kierunek? Mam do Was jeszcze prośbę o poradę. w zwiazku z tym, że lazienka ma wymiary 290*150 nie wiem na ktory wc powinnam zdecydować się. Meridian ma 56 cm dlugości co z obudowa wyniesie ok 77 cm zaś compacto 48 cm (69 cm). Czyli zostanie mi wolnej przestrzeni w pierwszym przypadku ok 73 cm zaś w drugim ok 81 cm. Co wybrać większy wygodniejszy wc czy szersze przejście?
A taki jest plan łazienki
I wogóle czy to wszystko ma jakiś sens? dzięki
179004
179007
a może tak:
179008

moniss
25-03-2013, 11:19
Megiska, czy chodzi Ci o taki układ prysznic-wanna?
179035 179036
Prysznic to tylko ścianka z luksferów o dł. 100cm, wejście oczywiście otwarte. Gdyby zamiast luxferów dać szkło, to byłoby więcej miejsca pod prysznicem (teraz poniżej 80cm)
Wanna asymetryczna i o dł. 180cm, coby Twój małż się pomieścił ;)
Wc i bidet:
- stelaże schowane w ścianie
- muszle można dać krótsze (na wizu 61cm) i będzie wówczas więcej miejsca aby dojśc do schowka

Umywalka z szafką wiszącą z szufladami o szer. 90 i gł. 40cm

Sylwia_LBN
25-03-2013, 15:55
I dzięki za gratulacje :) Czyli, że ktoś w ogóle na ten mój dziennik zagląda :wiggle: hihi

A myślałaś, że co? Że dla siebie tylko piszesz? :p

Megiska
25-03-2013, 16:45
MONISS
Dzięki wielkie :hug:
Wstawię rysunek tego o co mi chodziło, ale zdolności plastycznych nie mam, więc wybacz ;-)
myślałam, żeby ścianka ta dłuższa była przeźroczysta, żeby optycznie nie zmniejszać jej, a żebyjakaś ścianka, np z luksferów była między wanną a prysznicem... ale nie wiem czy się da. można by kibelek i bidet przesunąć ciut w stronę drzwi od kotłowni jeśli drzwi były by przesuwane i chowane za ścianką ze zlewem?? Wtedy ciut więcej miejsca nam zostaje...
nie śmiejcie sie z rysunku, jest baaardzo poglądowy tylko ;-)

http://img18.imageshack.us/img18/5584/skanowanie0001bx.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/18/skanowanie0001bx.jpg/)

:lol2:

adrian2002002
25-03-2013, 17:39
asiazett bardzo dziękuję za opinię i pokazanie co jest źle. Oczywiście, że jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy, ponieważ dopiero zaczynam przygodę z tą dziedziną. Nie byłem jeszcze na żadnych naukach ani nic, a jest to tylko mój pierwszy wytwór. Posiedzę nad tym jeszcze trochę i po poprawkach jeśli coś wyjdzie to wstawię zdjęcia. A co do samego wykonania to mam dużo więcej pomysłów na fajne projekty nie tylko łazienek, lecz ze względu na to, że robię to w programie net + 2012 to mam bardzo okrojone możliwości co odbiło się chociażby na tym, że pralka nie jest zabudowana. Jeśli chodzi o prysznic to tak, nie ma go tam być. Moja mama też wspominała o tym, że chciałaby mieć w tej łazience bio kominek. Może znalazłby się jakiś program w którym mógłbym popracować trochę bardziej "abstrakcyjnie" ? ;)

BubuEcierecie
25-03-2013, 18:05
Też będę bardzo wdzięczna za polecenie jakiegoś darmowego, ale bardziej profesjonalnego programu- Wasze wizualizacje są piękne, a to co ja "tworzę" nie przypomina Waszych wizualizacji nawet odrobinę :(
Ogólny projekt łazienki już mam, natomiast chciałabym zobaczyć jak będą w niej wyglądały konkretne płytki, meble itp. Podłączenia już są.
Marzy mi się szara łazienka, taka lekko betonowa, ale jasna ;) z zielonymi dodatkami i ewentualnie zielonymi listwami szklanymi w roli dekorów.
Takie płytki, mniej więcej :) (Signum Nowa Gala)
http://www.cmb.com.pl/_uploads/thumb/uploadsBoksyzastepszy152152e-jpg_669_372_normal_1.jpg
Listwa szklana, np. Vivida Zefir Paradyż
http://www.lazienki24.pl/cache/images/e/9/5/e9515d61ef959d360b886987b4d1de88.jpg

ogólnie coś takiego :)
179097
Myślałam też o drewnianych meblach i podłodze- płytki imitujące drewno. Pralka oczywiście w zabudowie- prawdopodobnie żaluzja drewniana.
Może komuś udałoby się przenieść moje pomysły na projekt? :)

Wrzucę rozmieszczenie sprzętów z wymiarami
179105

moniss
25-03-2013, 18:09
Megiska, nie chodzi o to czy drzwi do schowka się otworzą czy nie, bo zawsze znajdzie się rozwiazanie na jakieś zamknięcie. Problemem jest po prstu ilość miejsca aby wejśc do tego pomieszczonka, no i aby móc cokolwiek tam wtaszczyć (jaki tam będzie piec z zasobnikiem?)