PDA

Zobacz pełną wersję : Jak ocieplić/okryć katalpę na zimę?



Gutek & Fredek
20-11-2010, 13:27
Mam przy domu katalpę. Rośnie już trzeci albo czwarty rok. Ostatniej zimy zmarzło jej pół korony. Jak ją okryć, żeby sytuacja się nie powtórzyła? Okryć czymś koronę, czy owinąć pień?

Elfir
20-11-2010, 18:37
wysuszyć.
Katalpa przemarza w zasadzie tylko, jeśli nie zakończyła wegetacji w sierpniu.
Dlatego powinna być sadzona na suchych i przepuszczalnych glebach, nie nawożona latem.

Gutek & Fredek
22-11-2010, 07:51
Nawożona nie była, bo i bez tego rośnie jak szalona. A po czym teraz poznać czy ona zakończyła wegetację w sierpniu? A jeśli nawet nie zakończyła to tez nie owijać?

Elfir
22-11-2010, 10:49
Zakończenie wegetacji oznacza zdrewnienie pedów. Po prostu od sierpnia nie powinna wytwarzac młodych liści i mieć przyrostów.

Mozesz spróbować owijać na zimę, ale teraz jest jeszcze za wczesnie.

Blechert
24-11-2010, 09:37
Moją katalpę przycinam trochę co miesiąc, więc ma młode listki do końca. Nie okrywam. Co roku bardziej rwie się do rośnięcia. Mróz nie robi na niej wrażenia.
Mojej mamie pies pogryzł pień w połowie. Pogryziona do połowy uschła. Dlatego doradzam, miej oko na pieska:)

Gutek & Fredek
25-11-2010, 18:37
Nie mam psa. Psy odwiedzające mam na oku. Za to mam kota. I mój i koty z sąsiedztwa uwielbiają ostrzyć pazury na katalpowym pniu. Z tego powodu ma założona taka plastikowa osłonkę przez cały rok.

Blechert
26-11-2010, 20:23
Ha ha, katalpa jest nie tylko smaczna ale i jędrna skoro aż chce się w nią wbijać pazurki:)

chopinetka
19-02-2011, 13:10
Witam
Moja katalpa na szczęście bez oznak zmarznięcia choć po zeszłej zimie długo nie mogła zdecydować się na powrócenie do życia, czyli długi rozbieg. Dobrze, że dałam jej szansę bo małż już chciał ją wykopać. Moje pieski jej nie ruszają i życzę sobie żeby tak zostało bo to moje oczko w głowie. Uwielbiam to drzewko.

pozdrawiam