PDA

Zobacz pełną wersję : Klej zamiast tynku



TOMEK99
22-11-2010, 22:31
W moim domku został mi nie otynkowany korytarz a mam już ułożone płytki na podłodze a tak sobie wymyśliłem żeby nie tynkować tych ścian tylko zaciągnąć klejem do siatki.Jeśli ktoś robił podobnie prosił bym o jakieś wskazówki porady na ten temat.

fubek84
05-12-2010, 18:46
klej do siatki nakłada się cienkowarstwowo, z czego masz ściany? Generalnie lepszy wydaje mi się tynk gipsowy do nakładania ręcznego.

TOMEK99
05-12-2010, 22:41
Ściany mam z pustaka solbeta i tak się zastanawiałem też nad tynkiem tylko wydawało mi się ze klejem by poszło szybciej niż tynkiem.Ale teraz coraz bardziej przekonuje się do tynku właśnie gipsowego ale to tylko na ściany bo na sufit przykręcę płyty gipsowe.

Dominik101218
27-12-2010, 11:35
A mi się wydaje że powinieneś położyć siatkę z klejem a na to np gipsar potem zatrzeć i pomalować i wszystko jest ok. mi się nawet wydaje że jest to wytrzymalsze niż zwykły tynk sam mam tak w domu zrobione i jest ok.

bind
29-12-2010, 16:06
Możesz spokojnie położyć klej, potem zatopić w nim siatkę. Następnie jak zatrzesz, możesz gruntować i malować. Tynk będzie co prawda jaśniejszy od kleju i lepiej pokryje go farba.