PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wygładzić ściany?



joka_debian
23-11-2010, 17:32
Witam
Mam na ścianach w mieszkaniu takie coś (fotki w załączniku):

Chcę wygładzić ściany i pomalować, jednak problem w tym, że pojęcia nie mam jak je wygładzić. Przeszlifować całość i przejechać cienką warstwą gipsu, żeby wyrównać wgłębienia.a później znowu szlifować?

joka_debian
24-11-2010, 20:47
Pomóżcie proszę, chciałbym zabrać się za to w najbliższy weekend, a nie chciał bym namieszać.
Dodam, że to co obecnie jest na ścianie jest miękkie (to chyba gips), da się szlifować.

dunicjusz
25-11-2010, 18:21
Pomóżcie proszę, chciałbym zabrać się za to w najbliższy weekend, a nie chciał bym namieszać.
Dodam, że to co obecnie jest na ścianie jest miękkie (to chyba gips), da się szlifować.

polecam gładź wapienną, jeśli jet miękkie to zetrzyj czymś, a jeśli to gips to później nałóż gładź gipsową

marcin_cinas
25-11-2010, 18:48
Jeśli to gips i idzie łatwo to skrobać to zeszlifuj te większe nierówności potem odkurz, grunt i gładź.

joka_debian
25-11-2010, 18:49
Hmmm..., możliwe, że teraz jest na ścianie gładź wapienna. Jest to bardzo miękkie - paznokciem bez problemu można to mocno zadrapać.
Czyli mam to delikatnie zetrzeć (tyle, żeby nierówności wygładzić i pozbyć się farby), a żeby wgłębienia wyrównać całość przejechać gładzią wapienną (tylko cienką warstwę)?
Dobrze rozumuję?


Jaki grunt dać na ścianę zanim położę gładź?

dunicjusz
26-11-2010, 07:15
dokładnie, jeśli tak zrobisz będzie w porządku

Jacek Zysnarski
26-11-2010, 07:37
Piękna ściana na położenie lazuru-wspaniała faktura!
Jak zrobić:-to znacznie prostsze niż wygładzenie ściany:
1. środek gruntujący (może być Unigrunt Atlasa)
2. Farba podkładowa ( zwykła biała farba emulsyjna lub-lepiej coś z lateksów np. Kabe Akrylatex, Prolatex)
3. Farba lazurująca np. Kabe Lazur W-pomalować i zetrzeć lekko wilgotna gąbką
Wspaniały rustykalny efekt , niski koszt i można zrobić samamu.
Koszt:: grunt ok. 0,60zł/m2; farba biała ok. 1zł; lazur ok. 0,80zł/m2.Razem materiały-ok. 3zł/m2

Jeśli pomysł jest zły-.środek gruntujący+ gładź wapienna np. Hufgard Optolith KFI-1kg=0,95zł
Koszt 1m2-ok.6zł. Wilgotną gładź filcować pacą z gąbki. Nie jest gładkie jak szyba-ale to ładniej.

Najgorszy pomysł to gips-bo to paskudztwo!

joka_debian
26-11-2010, 18:44
Ciekawy pomysł, faktycznie fajnie może to wyjść.
Dodam, że w kuchni mam taką samą fakturę (jaśniejszy kolor - kremowy). Czy tam nie lepiej byłoby wygładzić to jednak?

Dziękuję Wam za cenne rady i wskazówki.