PDA

Zobacz pełną wersję : taśma antypoślizgowa? czy coś innego?



Aga-Białystok
29-11-2010, 21:35
Hej, ślisko mi się na ganku zrobiło :( Na razie położyłam grubą wykładzinę dywanową na podkładzie z plecionki, ale to taki ryzyk fizyk, już nie mówiąc o wątpliwych walorach estetycznych. Coś muszę na ten ganek z gresu rzucić. Myślałam o taśmach antypoślizgowych - czy ktoś użytkuje? Czy po takiej taśmie zostają ślady (oczywiście chciałabym ją na wiosnę zerwać)? A może ktoś zna jakiś inny patent? Ja i moje zdrowie będziemy wdzięczni za cenne rady :)
Pozdrawiam!
Aga

jaki
30-11-2010, 08:58
ja zastosowałam połączone ze sobą wycieraczki gumowe takie grube z otworkami..

Aga-Białystok
30-11-2010, 09:26
Jaki, coś takiego? http://www.leroymerlin.pl/produkty/wycieraczka-gumowa-alfa,1249284148,1249283807.html
A w jaki sposób je połączyłaś? Związane po prostu?
Dzięki!!

jaki
30-11-2010, 09:29
Dokładnie takie same, połączyłam grubszym sznurkiem. Schody też tym udekorowałam. Mam już trzeci sezon i sprawdza się

Aga-Białystok
30-11-2010, 11:22
Grejt, no to jadę dziś dokonać zakupu! :) Dziękówa!

Aga-Białystok
30-11-2010, 20:27
Informuję, że działa znakomicie. Dostępne były maty metr na półtora za 99 zł, ale o dziwo bardziej opłacało się kupić wycieraczki za 10zł. Połączyłam je czarnym sznurkiem- nic nie widać i po problemie :D

jaki
01-12-2010, 08:55
Cieszę się

MarzannaPG
25-12-2010, 15:31
Można prosić o zdjęcia tych gumowych mat na schodach? Jak to rozwiązałyście na stopniach? Maty przycięte czy też nie i czy połączone sznurkiem z tymi na podeście?

Milunia
25-12-2010, 16:06
Testowałam dwa rodzaje taśm z Tesy ok 30 zeta za 5m ( do wyboru dwa warianty bezbarwna i czarna) oraz tańszą 10m za ok 20zł .
Pierwsza ma strukturę grubego papieru ściernego , druga zaś tylko wypukłe guziołki. Ale i jedna i druga musi być klejona na idealnie suche i przy temp podłoża pow. +5 st. więc raczej teraz klejenie odpada, choć znajoma w desperacji kleiła klika dni temu grzejąc najpierw taśmę na grzejniku ( efekt raczej marny).
Moje wrażenia są takie: fajna jeśli jest mokro od deszczu, jeśli śnieg przymarznie to i tak kicha bo obkleja szorstką powierzchnię. Przeźroczysta jest niewidoczna do momentu kiedy się nie zabrudzi - później i tak robi się czarna... Szorstka jest lepsza od takiej z wypukłościami , jedną jak i drugą można usunąć preparatami do zmywania naklejek .
Pomysł z wycieraczkami w gumowe kółeczka - jest bardziej praktyczny i też o tym myślę. A że nie wygląda?- no na pewno lepiej niż domownicy w gipsie w końcu byle do wiosny :D

Aga-Białystok
25-12-2010, 16:07
Maty bez problemu się przycina do rozmiaru stopnia. Ja nie łączyłam z tymi na podeście, mimo niewielkiego rozmiaru trzyma się idealnie. Właściwie to jakby trochę przymarza do płytek, a teraz jak jest odwilż to trzyma się na takich wypustkach, które są z 'lewej' strony maty. Jutro postaram się zrobić zdjęcia - w świetle dziennym:) Jeśli kogoś nie kłuje w oczy 'estetyka' takiej maty (moim zdaniem wygląda zupełnie normalnie), albo nie ma innego wyboru to naprawdę polecam to rozwiązanie.

Aga-Białystok
26-12-2010, 07:28
353463534735348

MarzannaPG
26-12-2010, 16:05
Dziękuję bardzo za zdjęcia. Jutro biegnę do Liroya po wycieraczki. Mam dokładnie taką samą przed drzwiami. Połączę parę sznurkiem ale tą na stopień będę musiała przyciąć, bo mam węższy niż szer. wycieraczki.

freetask
28-12-2010, 10:16
są taki kratki do łączenia tych wycieraczek... warto wspomnieć, że te gumowe wycieraczki mogą zostawiać plamy. Miałem taką i po kilku miesiącach trzeba było się napracować aby usunąć ślady po niej - ale może na jakąś kiepską gumę trafiłem...

MarzannaPG
28-12-2010, 10:51
Poproszę o zdjęcia takich kratek. Pewnie to estetyczniej niż wiązanie sznurkiem.
Gumowe wycieraczki rzeczywiście zostawiają czarne ślady, zwłaszcza na moim klinkierze, ale kiedy myję mopem schody to zmywają się bez problemu. Klinkier dopiero 'przeżywa' pierwszą zimę, a że teraz, wiadomo, schodów nie myję, to może po dłuższym czasie trudniej te ślady umyć. Zobaczę wiosną... Ale lepiej pomęczyć się ze śladami gumy niż w gipsie...

Aga-Białystok
28-12-2010, 16:17
Te czarne ślady to...gumką myszką się ściera :D
P.S. Czarnego sznurka (supły od spodu) kompletnie nie znać

jaki
28-12-2010, 18:22
Te wycieraczki które zostawiły plamy to były tylko w zimie czy też latem? Moje nie zostawiały żadnych plam

G.N.
28-12-2010, 19:10
Poproszę o zdjęcia takich kratek... Takie cuś
http://dywanstyl.pl/img/products/thumbnail/1870_5113.jpg http://dywanstyl.pl/img/products/thumbnail/1870_5116.jpg

MarzannaPG
28-12-2010, 20:35
G.N. Dzięki za zdjęcie! Sprytne te kratki
Jaki - to właściwie nie są plamy tylko takie kreski od gumy, jak ktoś ma buty podgumowane to też potrafi zostawić ślad na płytkach, nie zauważyłam czy pogoda ma tu znaczenie, ale bezproblemowo schodzą przy myciu mopem.

Milunia
08-01-2011, 19:56
Właśnie chciałam się podzielić nowym zastosowaniem dla taśm antypoślizgowych: otóż świetnie nadają się do podklejania butów :))
zdesperowana tym że dziecię co rusz zalicza wywrotkę idąc do szkoły w ślizgających się ( niestety nowych) butach postanowiłam wypróbować taśmę przyklejając kilka paseczków do oczyszczonej i odtłuszczonej benzyną extrakcyjną podeszwy. Efekt? Rewelacja! Na razie minęło kilka dni ale taśma trzyma nawet jeśli nie na zawsze to warto tym bardziej przy tej pogodzie gdy pada i zamarza na chodnikach- polecam wszystkim ślizgającym się :)

Arturos32
09-12-2015, 05:50
Hej, ślisko mi się na ganku zrobiło :( Na razie położyłam grubą wykładzinę dywanową na podkładzie z plecionki, ale to taki ryzyk fizyk, już nie mówiąc o wątpliwych walorach estetycznych. Coś muszę na ten ganek z gresu rzucić. Myślałam o taśmach antypoślizgowych - czy ktoś użytkuje? Czy po takiej taśmie zostają ślady (oczywiście chciałabym ją na wiosnę zerwać)? A może ktoś zna jakiś inny patent? Ja i moje zdrowie będziemy wdzięczni za cenne rady :)
Pozdrawiam!
Aga

Hej, no powiem Ci, że to śliski temat. :) Chociaż tak szczerze mówiąc, to naprawdę trzeba uważać, taka podłoga może być naprawdę niebezpieczna. U mojej siostry było podobnie. Szukaliśmy skutecznego sposobu. Tym bardziej, że ma 3 - letnie dziecko, baliśmy się, że w końcu rozbije sobie głowę. Siostra przykleiła taśmy, ale z czasem się odkleiły... Nie zostawiły na szczęście śladów po odklejeniu. Fakt jest taki, że długo przyklejone nie były, po prostu same odeszły od podłogi. Nasz kuzyn polecił metodę antypoślizgową [SPAM]. To taka niewidoczna mgiełka, która tworzy specjalną powłokę. Nie zmieniła koloru podłogi no i działa.