PDA

Zobacz pełną wersję : Podłączenie do wodociągu



thymalus
01-12-2010, 18:10
Witam wszystkich Forumowiczów! Forum przegladam od dawna ale od dzis jestem pelnoprawnym uzytkownikiem. Na moje dzialce jest studnia kopana i wodociag, ktorym woda /pod wlasnym cisnieniem/ zasila dwa sasiednie domy. Teraz ja chce sie podlaczyc do tego wodociagu. Czyli wstawiam trojak , rura pe /ok.30 mb. / i mam wode w domu. Wykonanie systemem gospodarczym wiec koszty to trojak, zlaczka i rura , jakies 150-200 zl. I tu zaczynaja sie schody. Okazuje sie, ze musze zglosic to w starostwie, a papiery jakie ode mnie zadaja /mapka, projekt, itp./ to koszt co najmniej 1000 zl. Pytanie czy jest inny sposob legalnie sie podlaczyc? Dlaczego nasze Panstwo tak nienawidzi i utrudnia zycie swoim obywatelom?

piotrmak
01-12-2010, 18:36
Rozumując Twoim tokiem, idzie sobie gościu, jest zimno, budowa domu więc wchodzi i śpi. Przecież tu nikt nie mieszka, a wodociąg jest czyjąś własnością, ma określona wydajność i kto zapłaci później za awarię jak walnie trójnik? Ty zapłacisz? Bo dwa domy nie mają wody czy wtedy będziesz miał wszystko w d...e bo ja już mam i maja konserwować rurę wodociągi? A jak znaleźć później ten trójnik? Po 10 latach bez dokładnych map?

thymalus
01-12-2010, 19:34
Rozumując Twoim tokiem, idzie sobie gościu, jest zimno, budowa domu więc wchodzi i śpi. Przecież tu nikt nie mieszka, a wodociąg jest czyjąś własnością, ma określona wydajność i kto zapłaci później za awarię jak walnie trójnik? Ty zapłacisz? Bo dwa domy nie mają wody czy wtedy będziesz miał wszystko w d...e bo ja już mam i maja konserwować rurę wodociągi? A jak znaleźć później ten trójnik? Po 10 latach bez dokładnych map?

Nie chcac sie rozpisywac byc moze napisalem zbyt ogolnie, choc nie sadze. Dzialka i studnia jest moja!!! Kilka lat temu zezwolilem sasiadom /nieodplatnie, bo sa fajne chlopy/ na podlaczenie sie do niej. Teraz tez jest trojnik do jednego z domow. Mnie chodzi o to, ze zanim wstawie ten swoj trojnik to musze wydac kupe forsy za cos co tyle nie wartuje i czy moge jakos tego uniknac. Oczywiste jest tez to, ze po skonczonych pracach geodeta naniesie ten moj wodociag /przylacz/ na mape.

martadela
01-12-2010, 20:05
Hmm
może lepiej zacznij od swoich "wodoiągów" znaczy dostawcy wody.
Oni muszą ci wydać warunki przyłączenia do sieci.

Rura teoretycznie, zakładając "jest twoja" ale jej zawartość - woda -należy do firmy która ją dostarcza.
To nie takie tralala, musisz mieć zawór przeciw zwrotny i przeciw skażeniowy, licznik wody, umowę na dostawę wody itd itp

Tomkii
01-12-2010, 23:07
Rura teoretycznie, zakładając "jest twoja" ale jej zawartość - woda -należy do firmy która ją dostarcza.
To nie takie tralala, musisz mieć zawór przeciw zwrotny i przeciw skażeniowy, licznik wody, umowę na dostawę wody itd itp
Nie załapałaś. Rura jest jej, studnia jest jej i woda w rurze również jest jej i całość odbywa się na jej gruncie. To prywatny "wodociąg" a w zasadzie "studnociąg" ;) sąsiedzki.
Spróbuj sprawę potraktować w urzędzie jako podłączenie do własnej studni (ani słowa o wodociągu!).

martadela
02-12-2010, 07:35
Nie załapałaś. Rura jest jej, studnia jest jej i woda w rurze również jest jej i całość odbywa się na jej gruncie. To prywatny "wodociąg" a w zasadzie "studnociąg" ;) sąsiedzki.
Spróbuj sprawę potraktować w urzędzie jako podłączenie do własnej studni (ani słowa o wodociągu!).

Myślisz?
To czemu woda płynie "pod własnym ciśnieniem" Czyżby to było źródło artezyjskie??

martadela
02-12-2010, 07:42
Dobra czytałam jeszcze raz, trochę to faktycznie tak wygląda - tylko skąd to ciśnienie??

Jeżeli jest tak że woda jest ze studni to też nie wspominałabym nic o wodociągu - bo niby jaki to wodociąg?
Tylko o podłączeniu wody ze studni do domu.
Trzeba będzie zrobić badanie wody - przynajmniej u mnie wymagają.

thymalus
02-12-2010, 14:00
Myślisz?
To czemu woda płynie "pod własnym ciśnieniem" Czyżby to było źródło artezyjskie??

Roznica poziomow. Wedlug poziomic na mapce studnia jest na wysokosci 265 mnpm a domy korzystajace z niej leza na poziomie 234 mnpm. A woda zawsze plynie w dol. Na takiej samej zasadzie jak "dawno temu" spuszczalo sie paliwo z baku.:)

martadela
02-12-2010, 16:01
Eh kurka wodna tylko pozazdrościć ;)