PDA

Zobacz pełną wersję : Remont pokoju



rice on ice
03-12-2010, 10:44
Witam Serdecznie,

Właśnie jestem podczas wykonywania remontu w jednym z pokoi. Remont polega na: zerwaniu, zeskrobaniu starej warstwy farby,mycie powierzchni, gruntowanie równanie ścian i sufitu Rotbandem, gładź gipsowa Semin CE 68.Pomieszczenie ma w sumie 70m2 powierzchni remontowej. Człowiek, który wykonuje te prace zażyzył sobie kwotę 4000zl na wszytko z jego materiałem. Czy jego cena nie jest wygórowana a wręcz bardzo wysoka powrónując ceny innych fachowców i tych samych materiałów. Mieszkam w Warszawie.

Proszę o opinie co sądzicie o tej cenie??

Pozdrawiam ciepło.

Szymo

panicz
04-12-2010, 07:46
Ponad 57zł/m2? Trochę drogo... Jestem w stanie wykonać ten sam zakres, na tych samych materiałach (lub ewentualnie na naturalnych gipsach nidy) za 3000zł. Cena brutto, gwarancja.

kamykkamyk2
05-12-2010, 09:33
Może fachman ma zarejestrowaną działalność, daje gwarancje, uczciwie robi, to i zarobić chce, równie dobrze może chcieć naciągnąć.

rice on ice
06-12-2010, 08:32
Faktycznie gość ma zarejestrowaną działalość, robi bardzo dobrze , no i oczywiście , że chce zarobić jak każdy z resztą.
Tylko czy jego wymagania finansowe nie są lekko wygórowane?! Kolega wyżej z tego co twierdzi wykonuje ten sam zakres za 1000zl mniej a to duża różnica.
No nic dzięki za odpowiedzi..jakoś się z nim dogadam, bo faktycznie jest dobry i godny polecenia ale cenowo strzela w serducho:)
Pozdrawiam
Szymo

Kornacki
06-12-2010, 15:00
To strasznie drogo !!!! 4 tys. zł za 70 kw. !!!

Na FAVORE.pl znalazłem w dziale remonty ofertę np. dla Łodzi za 17 zł za metr kw. i to 2 warty gładzi dają.
http://www.favore.pl/cat101524_remonty-kompleksowe.html

Nawet jeśli doliczyć do tego robociznę, to nie będzie aż tak drogo, jak ten twój spec zaśpiewał. Lepiej zmień fachowca, zanim wydrenuje ci portfela do końca. Nawet samemu warto spróbować przejechać szpachlą po ścianie.:)

paschalica
17-12-2010, 14:52
Polecam http://www.cennik-uslug.pl/

marcin_cinas
21-12-2010, 10:59
Kto te ceny tam powstawiał jakby się tyle to miało na prawdę kosztować to nikt by chyba się nie budował bo większość cen jest przynajmniej 2x za duża.

jare32
22-12-2010, 09:47
Witam...a ja uważam ze zaproponowana cena jest dobra...przecież dotyczy robocizny i materiału...zresztą zazwyczaj jest tak ze dla kogoś to dużo a dla innego mało...odwieczny problem popytu i podaży...ostatecznie można przecież wykonać to samemu i wyjdzie tylko koszt materiału :)

gr***ch
28-12-2010, 18:26
Bardzo dobra cena za fachową robotę. I to z materiałem który przypominam trzeba pojechać, kupić, przywieść i wnieść.Po za tym zysk i podatki - niektórzy nie znają pojęcia podatki albo rejestracja.Jak Inwestor jest zadowolony to proponuje nie kombinować bo za parę złoty już nie jeden się przejechał.

panicz
28-12-2010, 21:21
Może niektórzy nie znają pojęcia podatki, zus i rejestracja. Ja znam. Wiem również ile kosztuje materiał na wykonanie takiego zlecenia oraz wiem, że dokładne wykonanie takiego zlecenia to kwestia kilku dni. Stąd taka a nie inna moja propozycja cenowa. Na rynku z zusami i usami od ponad 5 lat. Pozdrawiam

gr***ch
29-12-2010, 17:40
Uderz w stół a nożyce się odezwą. Ja nie pisałem nic o Twojej wycenie w swoim poście i generalnie mnie to nie interesuje kto za ile by to zrobił.Stwierdziłem fakt że cena jest ok bo jest ok. O zaniżaniu robocizny byle by zlecenie dorwać nie będę tu dyskutował.