PDA

Zobacz pełną wersję : gwiazda betlejemska i grudniki



lilka.w
13-12-2010, 22:05
1)Dostalam tydzien temu przepiekna gwiazdę betlejemską.Niestety nie wygląda już tak ladnie - po prostu marnieje w oczach.W domu jest ok.25 stopni,kwiat ma wilgotno.O co tu chodzi?:( Chcialabym ją utrzymać w dobrej formie do świąt...
2)Kupiłam tez dwa małe grudniki obsypane pąkami.Pąki stopniowo rozkwitają,ale sporo ich spada.Staram się ich nie przestawiać,mają wilgoć i ciepło.Co robię źle?

egry
14-12-2010, 06:10
Odnośnie grudnika. Bardzo często reaguje zrzucaniem pąków na przestawienie i dotykanie. Dlatego też najlepiej w okresie gdy ma pąki nieruszać go (co jest trudne gdy w sklepach kuszą kolorami i obfitością paków). Co do wilgoci to ja swojego podlewam stosunkowo oszczędnie, mój lubi raczej chłód niż ciepło. Jak stał w zbyt ciepłym miejscu nie chciał kwitnąć.

Mymyk_KSK
15-12-2010, 20:23
Z kolei poinsecja (gwiazda betlejemska) mogła zostać przechłodzona podczas transportu - a na to już nic nie poradzisz...

oxa
17-12-2010, 08:57
Podłączę się chociaż chodzi mi o cyklamena. Już kolejny któremu żółkną liście i marnieje w oczach. Znacie jakiś sposób? Pierwszego wstawiałam do wody na +- godzinę - dwa razy w tygodniu, w tym raz z odżywką. Stał 2 tyg. i padł po jednej nocy. Podejrzewam, że było mu za gorąco, bo piec zwariował i zaserwował nam tropiki. Drugiego podlewałam, bo może nie lubi stać w wodzie, też po ok 2 - 3 tyg poległ. Teraz trzeci i znów żółkną. Czy to są kwiatki na chwilę? Ma tyle pączków w necie piszą, że dość prosty w obsłudze a tu lipa :/

mirawoj
17-12-2010, 09:59
http://www.roslinyozdobne.info/cyklamen.html

A tu sposób uprawy skrótowo.