PDA

Zobacz pełną wersję : Jak mam policzyć bloczki fundamentowe...



grzesiektymek
14-12-2010, 14:20
...biorąc pod uwagę ze ściany nośne bedą miały grubość 29 + 15 styropian.
Liczyć biorąc pod uwagę grubość ściany fundamentowej 38 czy moze 25(fundament tez bedę ocieplał styropianem 5 cm .
Może wogole pustak ceramiczny ściany nośnej wystawać te 4 cm za sciane fundamentowa?

jajmar
14-12-2010, 22:51
Może

Zbigniew100
15-12-2010, 06:38
Może

;)


...biorąc pod uwagę ze ściany nośne bedą miały grubość 29 + 15 styropian.
Liczyć biorąc pod uwagę grubość ściany fundamentowej 38 czy moze 25(fundament tez bedę ocieplał styropianem 5 cm .
Może wogole pustak ceramiczny ściany nośnej wystawać te 4 cm za sciane fundamentowa?

Proszę pytać kierownika budowy, on pewnie nie gryzie, a ma wszystkie decyzje konstrukcyjne potwierdzić wpisem w dziennik.
Według prawa budowlanego ściana konstrukcyjna musi mieć nie mniej niż 10 cm. Wszystko zależy jakie są obciążenia , jaki materiał, jakie wymiary.
W projekcie typowym bywa ,że są zaproponowane różne rozwiązania konstrukcyjne ścian dla różnych materiałów. Ułatwia to podejmowanie decyzji ponieważ nie trzeba wykonywać obliczeń.
Techniczne , rozwiązanie gdzie jest przewieszenie pustaka ceramicznego o 4 cm jest dopuszczalna.
Zmian szerokości ściany fundamentowej może spowodować konieczność zmiany konstrukcji ławy fundamentowej /zwiększenie jej wysokości /

slavkor
24-12-2010, 00:44
Można też kupić bloczki fundamentowe tzw 3/4 o wymiarach 12x25x30 i sprawa rozwiązana
Murujesz wtedy nimi poprzecznie - ja tak mam ( ściany z ceramiki Leier gr. 30 cm)

face
29-12-2010, 15:42
bloczki policzysz:
mnozac laczna dlugosc scian nosnych razy wysokosc sciany(pod wieniec) masz powierzchnie scian (pamietaj aby nie sumowac scian o roznych grubosciach)
odejmujesz powierzchnie otworow drzwiowych i okiennych, powierzchnie slupow zelbetowych w scianach
jak wszystko poodejmujesz to przemnoz razy zuzycie wybranych pustakow na m2 i masz ilosc pustakow
do tego doloz ze 20 szt i gotowe:p