PDA

Zobacz pełną wersję : Naklejki i szablony na ścianę



Strony : [1] 2

olutka75
30-09-2007, 10:26
No własnie- noszę sie z zamiarem zrobienia dekoracji ściennej- albo kupie szablon albo specjalne nalklejki, wolalabym naklejki, ale czy one będą dobrze trzymać sie na ścianie? jakie macie doświadczenia?

Damro
30-09-2007, 12:54
O ija też jestem ciekawa,może ktoś się wypowie na ten temat :D

damianr
30-09-2007, 15:07
witam
my mamy w domu ściany zdobione malowidłami ale widziałem tez dekoracje naklejane i wyglądają nieźle... - niestety nie wytrzymują próby małych ciekawskich dzieci... 8)
pozdrawiam

Aguś83
30-09-2007, 15:44
Myśmy niedawno malowali wzorek na ścianie za pomocą szablonu - grecka meandra. Trochę trzeba się namęczyć, żeby w miarę prosto i estetycznie to wyglądało. Ale efekt końcowy jest zadawalający :D

jacekp71
30-09-2007, 19:46
jak ktos sie chce pobawic farbami to proponuje www.szabloneria.pl

Olenka717
01-10-2007, 09:49
A my w pokoiku córci połaczyliśmy dwa w jednym nakleiliśmy naklejki z Kubusiem Puchatkiem i przyjacółmi a proste elementy jak niebo, rzeka namalowaliśmy sami. Na razie wszystko dobrze sie trzyma a córcia jeszcze nie "zdewastowała' swoimi ciekawski rączkami. :D

DarioAS
01-10-2007, 10:00
właśnie wczoraj kupiłam naklejki, dziś prawdopodobnie wylądują naścianie. Zobaczymy co z tego wyjdzie :wink: .
Na początku też miałam zamysł, żeby malować, ale doszłam do wniosku, że nie mam tyle czasu by codziennie iść na budowę i się przy tym "bawić", więc poszłam na łatwiznę :P

mika31
01-10-2007, 11:10
Kurcze te szablony są dosyć drogie. Czy to jest jednorazowego użytku?
Jeśli nie, to może zorganizujemy sobie jakiś rynek wtórny czy wymianę wzorów?

Morrwa
01-10-2007, 11:14
Kurcze te szablony są dosyć drogie. Czy to jest jednorazowego użytku?
Jeśli nie, to może zorganizujemy sobie jakiś rynek wtórny czy wymianę wzorów?

Nie - one nie są jednorazowe. Ja mam dwa szablony jeszcze dziewicze. Będę się nimi bawić w grudniu - potem chętnie wypożyczę lub wymienię się.

A czy są drogie - to zależy od rozmiaru.... Ja mam rozmiary największe - XXL - i to faktycznie już jakaś kwota jest - aczkolwiek chyba nie jest ina zaporowa.

mika31
01-10-2007, 11:54
Cena nie zaporowa dla 1 sztuki, ale jakby się chciało więcej wzorków to już trochę szkoda .. :( , także chetnie powymieniam się.

karolka22
01-10-2007, 12:04
A ja szblony do naklejania wczoraj kupiłam w Ikea,mają 3 wzory do wyboru i cena zadowalająca 26zł szt.

olutka75
01-10-2007, 20:51
A kupilas w Ikei szablony czy naklejki w końcu?Bo to nie to samo..
Dzięki za wszystkie opinie..a może pokażecie coś konkretnego od siebie z domów, chętnie pooglądami i pewnie nie tylko ja..

DarioAS
02-10-2007, 11:37
a proszę bardzo. Właśnie wczoraj się nakleiły :lol: :lol: :lol: :lol:
I nawet jestem zadowolona :wink:
http://images24.fotosik.pl/93/8d17f7d4123eaec0med.jpg
http://images24.fotosik.pl/93/fa395c07f4b12dcdmed.jpg

karolka22
02-10-2007, 13:11
moje z Ikei to naklejki takie cudne maki.


DarioAS te twoje naklejki super, sciana nabrała "wyrazu" :D
[/url]

olutka75
02-10-2007, 15:04
dARIO- A ILE JEST W KOMPLECIE TAKICH KWIATóW? i W JAKIM Są KOLORZE?

DarioAS
02-10-2007, 21:34
w komplecie są cztery sztuki (dlatego tak są ułożone), kupiłam je także w Ikea za niecałe 50 zł. W 10 minut wylądowały na ścianie. Zero brudzenia, męczenia i efekt natychmiastowy :wink: .
Kolor jest albo czarny albo złotawy.

Karolka22 ja też miałam na oku maki :wink: .
Tylko po pomalowaniu tymi kolorami sypialni zmieniłam koncepcję :lol: :lol:

olutka75
03-10-2007, 10:10
Qurczę, szkoda, ze nie tych naklejek w brązie..
dzięki za porady, dziewczyny..a tak w ogóle, to uważacie, że naklejki będą się dobrze trzymać na ścianie? malunki- wiadomo- są trwalsze, ale pewnie sporo roboty z ich wykonaniem..

zielony_listek
03-10-2007, 10:40
Qurczę, szkoda, ze nie tych naklejek w brązie..
dzięki za porady, dziewczyny..a tak w ogóle, to uważacie, że naklejki będą się dobrze trzymać na ścianie? malunki- wiadomo- są trwalsze, ale pewnie sporo roboty z ich wykonaniem..

Firmy sprzedające gotowe naklejki piszą, że to folia matowa samoprzylepna - więc to chyba taka zwykła folia samoprzylepna z rolki jest?

Jak masz w pliku obrazek, to można wyciąć ploterem tnącym z folii dowolnego koloru (no może nie pełna paleta, ale sporo kolorów). Nie wiem, jakie są teraz ceny takich usług, jeden cennik w internecie widziałam - 30 zł/m2 (wycięcie, jeśli skomplikowany wzór to więcej) + 10 zł/m2 folia + folia transportowa ok. 12 zł/m2 (chyba że jedna prosta całość, to mozna bez transportowej nakleić). To by dawało na oko ok. 50 zł za m2. Nie wiem, czy to tanio czy drogo, nie mam rozeznania w firmach swiadczących tego typu usługi (dawniej się tym zajmowałam, ale na gładkie powierzchnie, nie ściany). No i jak sie chce cos malutkiego, to trezba pamiętać, że fimy mają tzw. minimalki (czyli zamówienie musi byc powyżej jakijśtam powierzchni czy kwoty, np. co najmniej pół metra).

Pozdrawiam
zielony_listek

Angelika
03-10-2007, 11:00
a proszę bardzo. Właśnie wczoraj się nakleiły :lol: :lol: :lol: :lol:
I nawet jestem zadowolona :wink:
http://images24.fotosik.pl/93/8d17f7d4123eaec0med.jpg
http://images24.fotosik.pl/93/fa395c07f4b12dcdmed.jpg

wyglądjaę rewelacyjnie - takie bardzo przestrzenne. Super wrażenie :-)

Maja W.
03-10-2007, 11:31
Jacekp71 dzięki za linka... stronka jest super!!
DarioAS ślicznie ci wyszły te ściany :lol:

DarioAS
03-10-2007, 16:27
Jacekp71 dzięki za linka... stronka jest super!!
DarioAS ślicznie ci wyszły te ściany :lol:

Bardzo dziękuję. Chociaż szczerze mówiąc, to byłam bardziej nastawiona na krytykę niż miłe słowa :wink: .
Ciągle się zastanawiałam, czy to nie będzie tandetnie wyglądać :roll:

Olenka717
13-10-2007, 12:23
http://images11.fotosik.pl/96/4ef94ad7b68fdb70.jpg (www.fotosik.pl)

http://images23.fotosik.pl/101/722827267c2722f0.jpg (www.fotosik.pl)

Tak wyglądają naklejki w pokoiku naszej córuni, jak pisałam wcześniej niebo, rzekę malowaliśmy sami pozostałe elementy to naklejki.
pozdrawiam :D

DarioAS
13-10-2007, 13:57
wyszło super!
ja w pokoju dziecka też mam dużo kubusiowych motywów, ale nie naklejek tylko tapetę :wink:
i dodatki oczywiście Z Kubusiem :wink:

a teraz właśnie skończyłam ścianę w salonie i tu już jest wzór malowany
http://images25.fotosik.pl/99/41a4e82548cce0e4med.jpg

Niania
24-10-2007, 15:50
jak ktos sie chce pobawic farbami to proponuje www.szabloneria.pl


Dla tych, którzy wolą naklejki - do wyboru do koloru.

www.artofwall.com.pl

Mam zamiar niedługo przyzdobić ścianę w kuchni i też myślę - szablon czy naklejka.Jak już dojdę do jakiegoś wniosku i pomysł się zrealizuje obiecuję fotkę :D

mona-32
08-08-2008, 23:37
Cześc!!
Czy malował ktoś może szablonem gotowym ścianę nie bardzo wiem jak do tego się zabrać aby wyszło dobrze.Próbowałam na kartce ale rozmazuje się obraz,farba zachodzi pod szablon ,zastanawiam się czy nie zwrócić tego bo mogę i zakupić gotową naklejkę na ścianę.Poradzcie mi :(

jacekp71
09-08-2008, 00:39
gesta farba na okragly pedzel, i nie malujesz, tylko "dziobiesz" tym pedzlem po scianie ....

Annja
09-08-2008, 06:45
My malowaliśmy z szablonu duży - ponad 2 metrowy - wzór na ścianie i wyszło OK ale zabawy było z tym dużo. Ja "tamponowałam" gąbką. Farba musi być faktycznie bardzo gęsta, a gąbka ledwo, ledwo zmoczona.
Wogóle nie rozważałam naklejek, bo widziałam takie cudo na ścianie w restauracji i wyglądało fatalnie - na odległość widać, że to naklejka ( papier był błyszczący ), do tego miejscami odklejało się od ściany.

JANINKI-AMORKI82
09-08-2008, 12:05
Cześc!!
Czy malował ktoś może szablonem gotowym ścianę nie bardzo wiem jak do tego się zabrać aby wyszło dobrze.Próbowałam na kartce ale rozmazuje się obraz,farba zachodzi pod szablon ,zastanawiam się czy nie zwrócić tego bo mogę i zakupić gotową naklejkę na ścianę.Poradzcie mi :(

mona albo gęsta farba i gąbka - nawet taka typu "zmywak", albo jednorazowy szablon - naklejka + malowanie jw (pod naklejany szablon farba nie zacieka), albo naklejka gotowy wzór.

LeoAureus
09-08-2008, 18:24
Ja również robiłam gąbką i gęstą farbą, wyszło dobrze 8)

josephine
09-08-2008, 21:13
Na farbach się nie znam, więc wybaczcie głupie pytanie - jak farba jest gęsta - jakaś konkretna firma?

LeoAureus
09-08-2008, 21:45
Moja gęsta to był Dulux 8)

Annja
10-08-2008, 06:51
Moja gęsta to były Pory Roku Nobilesa, u teściów "produkowałam
się" z pomocą Duluxa Kolory Świata. Obie były OK, ale przyznaję, że Dulux był bardziej gęsty

Taleja
10-08-2008, 17:18
Też polecam gąbkę. Próbowałam małym wałkiem ale zdecydowanie za dużo farby na nim było i robiły się zacieki. Bez problemu potem zamalowałam je farbą w kolorze ściany ale zabawy trochę było.

I koniecznie gęsta farba - jak piszą poprzednicy :)

thinking
10-08-2008, 20:30
A ja słyszałam jeszcze, że można przyłożyć szablon, miejsce dekoru pomalować kolorem ściany (pod szablon, po bokach podejdzie kolor ściany). Jak wyschnie dopiero należy pomalować tym innym kolorem w jakim ma być dekor. Wówczas nie ma zacieków. Pozdrawiam :D

misha555
10-08-2008, 22:55
a ja szukam i szukam malego szablonu prostego samochodziku do pokoju dla malego chlopca.... ani na allegro nie znalazlam, ani w 3 marketach, w kotrych do tej pory szukalam.....wszytsko jakies kwiatowe - bardziej do pokoju dla dziewczyneczki.....
moze wy wiecie gdzie najlepiej szukac?? ja nie mam na tyle zdolnosci manualnych zeby sobie zrobic taki szablonik....

Wasze uwagi co do sposobu malowania zapamietam i wykorzystam za kilka tygodni :)

Anisia3
10-08-2008, 23:13
Nie wiem, gdzie kupic szablonik z samochodzikiem, ja mam takie dziewczyńskie wzory, ale jedno wiem na pewn - Pod szablon kupowany w hipermarkecie, mający grubośc około 1 mm na pewno wpłynie farba. Im cieńszy szablon tym lepiej. No i powinien całą powierzchnia przylegac do ściany.
Najlepsze do malowania są farby akrylowe dostępne w sklepach dla plastyków.

elutek
11-08-2008, 07:30
chciałabym też pomalować sobie pokój z jakimś fajnym wzorem szablonu -
co do farby to już wiem, ale jak przytwierdzić ten szablon do ściany?
taśmą papierową?
i jeśli to będzie taki długi szlaczek, to wcześniej narysować linię od poziomicy? :roll:

Ineso
11-08-2008, 08:43
a ja szukam i szukam malego szablonu prostego samochodziku do pokoju dla malego chlopca.... ani na allegro nie znalazlam, ani w 3 marketach, w kotrych do tej pory szukalam.....wszytsko jakies kwiatowe - bardziej do pokoju dla dziewczyneczki.....
moze wy wiecie gdzie najlepiej szukac?? ja nie mam na tyle zdolnosci manualnych zeby sobie zrobic taki szablonik....

Wasze uwagi co do sposobu malowania zapamietam i wykorzystam za kilka tygodni :)

Gdzieś widziałam autka, ale teraz nie mogę znaleźć :(

Może takie - też super dla chłopca?
samolocik:
http://www.decoration-maison.fr/stickers-muraux/stickers-muraux-enfant/sticker-lavion-533.htm

pociąg:
http://www.decoration-maison.fr/stickers-muraux/stickers-muraux-enfant/sticker-le-petit-train-532.htm

Ineso
11-08-2008, 08:50
mam i autka:
http://www.creavea.com/stickers-muraux-vroum-vroum_boutique-acheter-loisirs-creatifs_1780.html

:)

adema_de
11-08-2008, 10:37
Poszukaj szablonu na http://www.szabloneria.pl/ tam są różne wzory dla dzieci, są też autka.

Anisia3
11-08-2008, 11:23
chciałabym też pomalować sobie pokój z jakimś fajnym wzorem szablonu -
co do farby to już wiem, ale jak przytwierdzić ten szablon do ściany?
taśmą papierową?
i jeśli to będzie taki długi szlaczek, to wcześniej narysować linię od poziomicy? :roll:
Elutku, mozna spróbować taśmą papierową, ale efekty bywają różne. raz się trzyma dobrze, raz farba wpłynie pod spód. Najlepszy, wypróbowany przeze mnie jest specjalny klej do szablonów. Wejdź sobie na moją stronę, link jest pod moimi postami i zobacz. ten niebieski Stamperii. Naprawdę rewelacyjny. Wystarczy raz psiknąć i mozna szablon przeklejać kilka razy, trzyma. Do momentu, aż nie nawłazi na niego paprochów. Wtedy szablon trzeba umyć i spryskać znowu.
Ja nie mam w tej chwili tego kleju na stanie, ale możesz zobaczyć jak wygląda. Może gdzieś w swoim mieście znajdziesz.
Jeśli chodzi o długie szlaczki to chyba dobrze byłoby zaznaczyć ołówkiem na scianie dwa punkty - początek i koniec szablonu i tak na całej długości gdzie ma byc namalowany.

martynka1
11-08-2008, 15:08
Jak w temacie. Kupiłam na allegro naklejki dla córki do pokoju. Miały miec trwałość 3 lata lub wielokrotnego uzytku. Niestety zaczynają się odklejać, na brzegach odstawać od ściany. Ściany są wygipsowane, odmalowane świeżo, nie powinno nic takiego mieć miejsca. A jednak. Co radzicie. Podkleic jakims klejem? Jakim ? Czy co robić?

Trociu
11-08-2008, 16:19
Wszystko zależy od tego co zamierzasz zyskać. Jeżeli trwałe przymocowanie do ściany - to przykleić. Jeżeli zachowanie ich właściwości (trwałość 3 lata lub wielokrotność użytku) - reklamować u sprzedawcy.

misha555
11-08-2008, 20:17
Nie wiem, gdzie kupic szablonik z samochodzikiem, ja mam takie dziewczyńskie wzory, ale jedno wiem na pewn - Pod szablon kupowany w hipermarkecie, mający grubośc około 1 mm na pewno wpłynie farba. Im cieńszy szablon tym lepiej. No i powinien całą powierzchnia przylegac do ściany.
Najlepsze do malowania są farby akrylowe dostępne w sklepach dla plastyków.

dziekuje ANISIA cenna uwaga - zapamietam i zwroce na to uwage przy kupnie :)


mam i autka:
http://www.creavea.com/stickers-muraux-vroum-vroum_boutique-acheter-loisirs-creatifs_1780.html

:)

dzieki INESO doceniam :D choc moj francuski jest bezndziejny jednak wydaje mi sie ze to niestety naklejki... choc sliczne i czegos w tym stylu szukam.... :)

Ineso
11-08-2008, 20:37
dzieki INESO doceniam :D choc moj francuski jest bezndziejny jednak wydaje mi sie ze to niestety naklejki... choc sliczne i czegos w tym stylu szukam.... :)

I tak byś na francuskiej stronce nie kupiłą;) Więc w skrócie robi się tak: kopiujesz ten wzór, prosisz kogoś znajomego, zeby obrobił Ci to w Corelu (albo i innym graficznym, nie znam się) i udajesz się do punktu poligraficznego, żeby Ci wycięli ploterem taki wzorek - i już masz szablonik :lol: Mniej więcej ja to tak mam zamiar załatwic;)

misha555
11-08-2008, 20:41
no tak :D na to nie wpadlam :oops:
ok, dodaje stronke do ulubionych i wgrywam Corela :)
reszta mam nadzieje uda mi sie zalatwic przez allegro :) mieszkam zbyt daleko punktow poligraficznych :)
dzieki INESO

Ineso
11-08-2008, 21:06
Nic się nie martw, ja też, gdybym nie miałą zdolnych kolegów z ploterem, nie wiedziałabym, że można takie czary....Pochwal sie rezultatem koniecznie. Ja dopiero w październiku będę maziac, w związku z tym nadal poszukuję wzoru idealnego (drzewa) :wink:

mikita
12-08-2008, 08:47
Ja bym spróbowała zareklamować. Może to ciut wredne, ale jak sprzedawca będzie "nieugodowy" to powiedz, że napiszesz o wadach naklejek na forach "dzieciowych" itp. Ja też mam naklejki z allegro, ale nic kompletnie się nie dzieje, mimo, że wielokrotnie je przeklejałam (ciągle zmieniała się koncepcja), a w intrukcji było, że można przeklejać max.2-3 razy:)

fillette
09-09-2008, 12:49
mikita
A czy mogłabyś mi powiedzieć jakie dokładnie masz te naklejki, bo się własnie przymierzam do zakupu. Z góry dziękuję

ohh
09-09-2008, 13:08
Ja również kupiłam na allegro naklejki wielokrotnego użycia ("dżungla" chyba :-? ) i jestem bardzo zadowolona. Mam je już rok, w międzyczasie odklejałam je i przyklejałam jeszcze raz niektóre i nic sie nie dzieje.

martynko1
a może przykleiłaś je na świeżo pomalowaną ścianę? Z tego co pamiętam w instrukcji było napisane, że po malowaniu trzeba odczekać tydzień (albo nawet dłużej)

misia1979
09-09-2008, 13:28
powinnaś je oddać niezwłocznie do reklamacji

fillette
09-09-2008, 16:17
Czy były to może takie

http://www.allegro.pl/item426581577_naklejki_dzungla_safari_ogromny_zest aw.html

albo takie

http://www.allegro.pl/item433692437_naklejki_safari_dzungla_sredni_zesta w.html

albo takie

http://www.allegro.pl/item421475611_naklejki_mega_zestaw_dzungla_safari_ ponad_2m.html

ohh proszę daj znać :lol:

B_Gosiek
10-09-2008, 21:27
a ja kupiłam naklejki welurowe i sa super
strona producenta
http://www.klimatydomu.pl/

ohh
11-09-2008, 08:36
fillette
ja mam u siebie te pierwsze: http://www.allegro.pl/item426581577_naklejki_dzungla_safari_ogromny_zest aw.html

fillette
11-09-2008, 09:11
ohh dzieki za odpowiedź :lol:

Bastorek
11-09-2008, 17:47
a ja skorzystałem ze wzoru i namalowałem na ścianie.Nic póżniej nie będe musiał zdzierać czy skrobać a po prostu zamaluje.

mona-32
27-09-2008, 22:03
Witam!
Kupiłam do pokoju mojego synka naklejki Krecik bardzo mu się spodobały i proszę was może macie jakiś pomysł co można dorysować aby nie wyglądały trochę sztucznie.Myślałam o drodze po którym jedzie krecik w tym samochodzie.Proszę o poradę bądź jakieś zdjęcia:)
http://images37.fotosik.pl/15/a7e74d98089fece2.jpg (www.fotosik.pl)

wisia30
27-09-2008, 22:07
Ile dałaś za te naklejki?? Bo widziałam dziś podobne za 39,90 i zastanawiałam się czy to promocja czy normalna cena.

mona-32
27-09-2008, 22:16
Ile dałaś za te naklejki?? Bo widziałam dziś podobne za 39,90 i zastanawiałam się czy to promocja czy normalna cena.
Jak widziałaś takie same to bardzo mało ,Ja kupiłam w L...Marley za 79.90

Bastorek
27-09-2008, 22:17
może naklej go tak jakby jechał po listwie przypodłogowej a z samolotem wyżej tak jakby leciał i można domalować chmury łatwym sposobem.

beciaw2
03-10-2008, 10:22
Witam
Kupiłam na allegro naklejki na ścianę pokoju. Są to powycinane z matowej folii motylki z drobnymi kwiatkami tworzące ciekawy wzorek. W tubie przyszły motyle naklejone na folie i drugi płat przezroczystej folii samoklejącej zabezpieczonej papierem. Nie bardzo wiem jak to się nakleja na ścianę. Sprzedawca mimo iż deklaruje przesłanie instrukcji nie odpowiada na moje emile od ponad tygodnia a dzieci się niecierpliwią.
Czy ktoś naklejał już coś podobnego na ścianę i może mnie uświadomić jak to się robi?

yacol
03-10-2008, 10:28
wiem ze tu http://www.klimatydomu.pl/ mają jakies ale chyba welurowe. Moze i tam jest instrukcja ? A to niemozna poprostu przykleic ??

beciaw2
03-10-2008, 12:26
Wzór składa się z bardzo drobnych, cieniutkich elementów. Próbowałam podważyć paznokciem, ale zagina się i niszczy. Pozatym to są pojedyńcze małe elementy, które tworzą geometryczny wzór w równiutkich odstępach. Mam wątpliwości czy udałoby mi się tak precyzyjnie ułożyć.

JANINKI-AMORKI82
03-10-2008, 13:33
beciaw - ja się zajmuje takimi naklejkami, tyle, że ja sprzedaje już gotowe do montażu i z instrukcją, zaraz prześle ci priv z informacją jak to zrobić :-). Pozdrawiam.

JANINKI-AMORKI82
03-10-2008, 13:44
instrukcja poszła na priv.

premiumpremium
17-10-2008, 18:10
Mam pytanie do osób, które się zdecydowały na taka ozdobę.

Czy te naklejki nie odpadają razem z tynkiem/farbą?
Czy są z nimi jakieś problemy?

Ciekawią mnie za i przeciw, zanim ja się na takie coś zdecyduję :)

JANINKI-AMORKI82
17-10-2008, 18:41
Witaj! Ja się tym zajmuję więc jeśli masz jakieś pytania odnośnie naklejek na ścianę - chętnie pomogę :-).
Są naklejki i naklejki, jak ze wszystkim ;-).
Generalnie jest tak, że naklejki plotowane z folii nie odpadają o ile spełnionych jest kilka warunków: dobrze przygotowana ściana, naklejka nałożona zgodnie z instrukcją. Wszelkiego rodzaju naklejki nie nadają się na ściany pokryte farbami z dodatkiem lateksu czy silikonu, które to substancje są tłuste i po prostu klej się do nich nie trzyma.
Jeśli chodzi o problemy to mogą być jedynie w przypadku większych wzorów przy przenoszeniu naklejki na ścianę - ale jeśli robi się to w 2 osoby - powinno być ok. Z innych problemów z jakimi spotkałam się tu na forum to trzeba zwracać uwagę czy na naklejkę jest nałożony 'transport" czy trzeba to wykonać we własnym zakresie - dla osoby niewprawionej, przy większym wzorze może to być problem.

kropi
17-10-2008, 18:49
Ja miałem taki pomysł, żeby chłopakom na suficie zrobić "droge mleczną" ze świecących punkcików. I teraz nie wiem, czy lepiej kupić farbę fosforyzującą (gdzie? jaką?) czy szukać takich świecących gwiazdeczek do naklejania?

JANINKI-AMORKI82
17-10-2008, 19:02
kropi - moim zdaniem - lepiej kup gwiazdeczki (są nie tylko gwiazdki ale i planety itp.), ja z rok temu kupowałam dzieciakom siostry - zestaw kilkaset elementów kosztował mnie bodajże 20zł.

kropi
17-10-2008, 19:04
O, suuuper :D - a możesz zdradzić źródło?

vendea
17-10-2008, 19:16
premium, osobiscie uwazam, ze naklejki najlepiej nadaja sie do pokoi dziecinnych. moim zdaniem duze, intensywne wzory na scianach na przyklad salonu nie sa eleganckie i szybko "mecza".

jest teraz moda na te ozdoby i czasami wrecz mnie przeraza ich skala i intensywnosc. ja ci odradzam. powies na scianie pasujace do wnetrza lustro, prawdziwy obraz, ciekawy plakat albo po prostu pomaluj ktoras ze scian na kontrastowy kolor.

JANINKI-AMORKI82
17-10-2008, 19:30
O, suuuper :D - a możesz zdradzić źródło?

kropi - w najzwyklejszym "markiecie" ;-) (nie pamiętam dokłądnie ale chyba Real), widziałam też w Lidlu i w Praktikerze - pojawiają się przed świętami.

kropi
17-10-2008, 20:22
premium, osobiscie uwazam, ze naklejki najlepiej nadaja sie do pokoi dziecinnych..Tak jak ze wszystkim, tak i z naklejkami można przedobrzyć. Czasem jednak ożywiają nudną płaszczyznę ściany, dodają trochę lekkości i humoru do poważnego wnętrza. Jak z każdą przyprawą, trzeba ostrożnie :wink:

Jelonek72
17-10-2008, 21:02
Kropi, takie fosforyzujące gwiazdki są u nas w Smyku. Są też i inne motylki i takie tam , ale wiesz co te gadżety po jakimś czasie nie dają już takiego efekty - nie wiem od czego to zależy , bo one niby "ładują" się od słońca, nasłonecznienie w pokoju mojego chrzestniaka było cały czas te samo, a jednak po pewnym czasie gwiazdki zostały z sufitu zdjęte , bo nic się z nimi nie działo , tylko kurz się zbierał :)


Ja sama myślę o naklejkach do dziecinnych pokoików i do sypialni - mam chrapkę na takiego wielkiego dmuchawca w sypialni ( hehehe) tylko proszę mi tu z Freudem nie wyskakiwać :P

premiumpremium
17-10-2008, 21:15
premium, osobiscie uwazam, ze naklejki najlepiej nadaja sie do pokoi dziecinnych. moim zdaniem duze, intensywne wzory na scianach na przyklad salonu nie sa eleganckie i szybko "mecza".

jest teraz moda na te ozdoby i czasami wrecz mnie przeraza ich skala i intensywnosc. ja ci odradzam. powies na scianie pasujace do wnetrza lustro, prawdziwy obraz, ciekawy plakat albo po prostu pomaluj ktoras ze scian na kontrastowy kolor.

Ja taką duuużą naklejkę chciałam wrzucić do sypialni, nad łóżko, na skosie - tam mi ona pasuje.

Lustro już mam ;)

Wrotek
21-10-2008, 19:45
a ja szukam i szukam malego szablonu prostego samochodziku do pokoju dla malego chlopca.... ani na allegro nie znalazlam, ani w 3 marketach, w kotrych do tej pory szukalam.....wszytsko jakies kwiatowe - bardziej do pokoju dla dziewczyneczki.....
moze wy wiecie gdzie najlepiej szukac?? ja nie mam na tyle zdolnosci manualnych zeby sobie zrobic taki szablonik....

Wasze uwagi co do sposobu malowania zapamietam i wykorzystam za kilka tygodni :)


Takie szablony możesz znaleźć w galeriach internetowych, a jeżeli nie znajdziesz poszukaj klip-arta (one najlepiej się do tego nadają), który Ci się podoba i wstaw tutaj adres. Za free przerobię go na wektor i będziesz mogła wyciąć sobie naklejkę w firmie, która się tym zajmuje na przykład tutaj [moderowano] Wycinałem u nich i policzyli mi tylko za folię i transport :)

misha555
21-10-2008, 19:55
WROTEK dzieki serdeczne, ale juz jestem po malowaniu...
kupilam jeden szablon w markecie ale srednio jestem zadowolona ... byl zrobiony na zbyt grubej folii (ale cuda zdzialal maly pedzelek :) - dwa dni roboty...) na szczescie drugi szablonik zrobilam sama (metoda prb i bledow :D ) - ten znacznie lepiej sie sprawdzil - cienka przezroczysta folia uzywana do oprawy skserowanych kartek :wink: nie musialam robic zadnych poprawek :)

Anisia3
21-10-2008, 21:51
A pisałam, że szablony z marketów sie nie nadają. Trzeba słuchac bardziej doświadczonych. :wink:

Elfir
22-10-2008, 08:31
Rysowałam pedzelkiem kontur na ścianie i potem go wypełniałam.

Bastorek
22-10-2008, 18:35
ja znowusz malowałem szablony farbą w sprayu lub z pistoletu, nie ma zacieków i gładkie wykończenia kantów są tylko trzeba szerzej zabezpieczyć ściane bo spray szeroko 'psiuka'.

GGGosik
22-10-2008, 19:03
[...]na szczescie drugi szablonik zrobilam sama (metoda prb i bledow :D ) - ten znacznie lepiej sie sprawdzil - cienka przezroczysta folia uzywana do oprawy skserowanych kartek :wink: nie musialam robic zadnych poprawek :)

Dokładnie tak samo zrobiłam swoje szabloniki :)
Przydał mi się do wycinania w folii nożyk do tapet (kilka sztuk w różnych
rozmiarach można kupić w supermarkecie - ja kupiłam w Carrefourze)

mariuszdro
22-10-2008, 20:03
a co myślicie o takich wałkach z wzorkiem??? coś podobnego jak kiedyś były...
widziałam dziś coś takiego w Leroy Merlin i się zastanawiam...
ewa

BONIAss
22-10-2008, 23:08
Ja malowałem, ale miałam poradnik od innych farb dziecięcych tego samego producenta. Wyszło ok.

M3
04-02-2009, 22:33
Witam Forumowiczów :) Czy moglibyście napisać coś o Waszych doświadczeniach z szablonami malarskimi lub naklejkami ściennymi różnych firm? Sporo producentów jest na rynku, ceny nie są niskie a trochę strach czy nie kupi się czegoś co zaraz od sciany odpadnie ... A więc - co polecacie a czego nie?

Marfa
04-02-2009, 23:44
Ostatnio na którymś forum o tym chwilę rozmawiałyśmy..
Popularne okazały się 2 internetowe sklepy:
www.szabloneria.pl
www.naklejkiscienne.pl
Ktoraś koleżanka z forum kupiła NAKLEJKĘ z tej pierwszej strony i była zadowolona :)
Duży jest tam wybór wzorów, ale ceny też czasami słuszne :)

A moja znajoma ostatnio kupiła szablon w zwykłym markecie (Castorama czy Leroy) i też ładnie wyszło jak namalowała!

Ja też powoli przymierzam się do zakupu i chyba jednak wybiorę szablon taki do malowania farbą. Można wtedy dobrać sobie dowolny kolor farby którą namalujesz i na pewno nie odpadnie :) no i do wielokrotnego wykorzystania się nadaje !!!!

Pozdrawiam

PS. I jeszcze krótki wątek o malowaniu na ścianie: http://forum.muratordom.pl/malowanie-na-scianie,t150278.htm

Gogdi
05-02-2009, 09:50
Ja kupiłam szablon i naklejki tutaj: http://airpainter.pl/sklep
Naklejki wyszły super, szablonu jeszcze nie użyłam, wciąż nie mogę zdecydować się na miejsce:)
Co najfajniejsze zrobili mi szablon na zamówienie, według moich wskazówek, czyli dokładnie taki jak chciałam. Polecam.
Najwięcej wzorów, ale i ceny najwyższe jest tu http://www.artofwall.com.pl/

alektyc
05-02-2009, 10:02
Ja kupowałam szablon w sklepie www.dekormania.pl jestem zadowolona, jest wielokrotnego użytku. Na allegro są szablony jednokrotnego użytku, według mnie bez sensu bo koszt taki jak naklejki a trzeba jeszcze malować.

gerbera17
23-02-2009, 11:48
Wiem że o szablonach sporo juz było bo juz kilka godzin to czytam.

Jednak nie znalazlam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie....

Chcę samodzielnie zrobić duuuuże (1,5 - 2m) szablony do namalowania wzoru na ścianę.
Zastanawiam się w czym wyciąć wzory. Jakaś twarda folia byłaby ok tylko gdzie to kupić?
A może na kawałku tapety zmywalnej? jest dość sztywna i skalpel dobrze wytnie wzory.
Głowię się nad pomysłem czym szablon przykleić do ściany by równomiernie przylegał a potem łatwo sie odkleił i w dodatku nie pozostawił śladu na ścianie....
Macie jakies pomysły? Robił ktos tak?

Chcę wypróbować rzadki krochmal - czy pozostałości krochmalu dadzą się zmyć z wyschniętej ściany?

proszę o pomysły
pozdr
Gerbera17

Gogdi
23-02-2009, 14:31
Ja bym szukała w firmach reklamowych, zajmujacych się oklejaniem samochodów, robiących bilbordy, flagi reklamowe i takie tam. Mam konkretny namiar na taką firmę we Wroclawiu.

zielony_listek
23-02-2009, 14:32
Głowię się nad pomysłem czym szablon przykleić do ściany by równomiernie przylegał a potem łatwo sie odkleił i w dodatku nie pozostawił śladu na ścianie....
Macie jakies pomysły? Robił ktos tak?


Jest specjalny klej tzw. klej chwilowy. Trzyma krótko, potem nie pozostawia śladów, cos takiego:
http://dekormania.pl/product_info.php/products_id/487

Albo taki:
http://www.toiowo.sklep.pl/index.php?products=product&prod_id=65

Ineso
23-02-2009, 18:23
Folia samoprzylepna. Ja trochę za mocno docisnęłam jak kleiłam i w efekcie trochę pod światło widać było resztki kleju, ale da się wyszorować gabką.

jomico
24-03-2009, 15:16
Szukam ciekawego pomysłu na ścianę w sypialni. Modne są ostatnio naklejki i szablony. Co o nich sadzicie? Wychodzi to tak ładnie jak na zdjęciach reklamowych?

JANINKI-AMORKI82
24-03-2009, 15:44
jomico - ja może niezbyt obiektywna jestem ;-) bo się tym zajmuje, ale jeśli mogę ci doradzić to zdecydowanie naklejki (zależy czy chcesz powtarzać wzór w domku czy kilka różnych). wychodzi na prawdę fajnie i całkiem naturalnie wygląda taka naklejka, a wzorów jest tyle, że można wymodzić coś niepowtarzalnego i oryginalnego. jeśli byłbyś zainteresowany - zapraszam na priv, mogę przygotować wizualizację na Twojej ścianie :-).

oczywiście na pewno znajdą się zwolennicy i przeciwnicy jak w każdej modzie. ja mówię o swoich odczuciach (i to nie tylko ze względu na fach).

jomico
24-03-2009, 15:49
dziękuję - jak będę mieć kolory ścian i meble wstawione to na pewno się odezwę bo nie mam pomysłu :(

JANINKI-AMORKI82
24-03-2009, 15:50
ok - zapraszam, coś wymyślimy ;-)

AMFI
24-03-2009, 15:53
a mogłabym poprosić o więcej informacji na temat takich naklejek? czy sa robione indywidualnie czy mozna kupic gotowe?(w sklepie widziałam tylko szablony...)

JANINKI-AMORKI82
24-03-2009, 16:09
AMFI - co tylko chcesz :-D.
Naklejki są albo z gotowych wzorów (my mamy kilkaset) albo indywidualnie przygotowywany wzór na życzenie, ale więcej info zapraszam na priv nie chcę żeby tu jakaś nachalna reklama była ;-).

AMFI
24-03-2009, 16:20
JANINKI-AMORKI82
właśnie zajrzałam na Twoją www :-) i chyba znalazałm cos ciekawego :-)

JANINKI-AMORKI82
24-03-2009, 16:21
tam niestety na razie nie ma wszystkiego (jest jakaś 1/10), ale co jakiś czas przybywa ;-).

jaksie
24-03-2009, 19:37
Moje zdanie jets takie: naklejki bardziej pasują mi do nowoczesnych wnętzr, młodzieżowych pokojów itp Szablony wydają mi się jakies bardziej "eleganckie" ;)
Mam w domu dwa, efekt bardzo fajny, ale lnie spodziewaj się, że będa to równe, ostre brzegi, są raczej takie lekko poszarpane. Ale właśnie temu nie wyglądają tak idealnie równo jak naklejki i to mi się w nich podoba.

JANINKI-AMORKI82
24-03-2009, 20:02
jaksie - widzisz, to wszystko zależy... zarówno naklejka jak i szablon może być i "nowoczesna, młodzieżowa" i "dostojna" ;-). Zależy od wzoru, sposobu wykonania, wnętrza, dobranej kolorystyki, jest tych czynników kilka ;-).
a kwestia "poszarpania" brzegów to też nie tylko kwestia tego, że to szablon - zależy jak zrobiony, z jakiego materiału, jaką techniką itd. naklejki też się zdarzają "poszarpane" jeśli akurat wzór taki jest (w takim stylu).

jomico
24-03-2009, 20:06
JANINKI-AMORKI82 - a czy masz też szablony? Bo jakoś też bardziej mi się one podobają, np. ściana kolor x, druga y i szablon kolor y na x, zeby całość współgrała..

jaksie
24-03-2009, 21:09
jaksie - widzisz, to wszystko zależy... zarówno naklejka jak i szablon może być i "nowoczesna, młodzieżowa" i "dostojna" ;-). Zależy od wzoru, sposobu wykonania, wnętrza, dobranej kolorystyki, jest tych czynników kilka ;-).
a kwestia "poszarpania" brzegów to też nie tylko kwestia tego, że to szablon - zależy jak zrobiony, z jakiego materiału, jaką techniką itd. naklejki też się zdarzają "poszarpane" jeśli akurat wzór taki jest (w takim stylu).

Prosze mnie wyprowadzić z błędu, jeśli sie mylę, ale czy naklejki nie są śliskie, błyszczące?

Ja jednak wolę farbę na farbę :D

anet1
24-03-2009, 21:52
Również się nad tym zastanawiam, przecież taka naklejka się błyszczy, inaczej odbija światło i przez to odznacza się na ścianie...

JANINKI-AMORKI82
25-03-2009, 07:29
na tym właśnie cały wic polega, że naklejki / tatuaże ścienne są zrobione z folii MATOWEJ dzięki czemu wkomponowują się w ścianę, nie odbijają inaczej światła niż normalna farba, oczywiście mogą być też błyszczące ale to już na specjalne życzenie.

jomico - po południu wyślę ci priva odnośnie szablonów.

piterazim
25-03-2009, 08:05
rodzaj naklejki to kwestia gustu, prywatnie podobają mi się te takie włochate - chyba welurowe

grafmet
20-05-2009, 19:21
Reklama

JANINKI-AMORKI82
20-05-2009, 19:48
Jeśli macie jakieś pytania odnośnie naklejek - chętnie odpowiem, pomogę.

Wybierając firmę ważne jest aby sprawdzić z jakiej folii wykonane są naklejki. Z mojego doświadczenia wynika, że najlepszy jest ORACAL ale pewnie co firma to inne upodobania mają.

Jeśli chodzi o to czy naklejka czasem nie odpadnie od ściany to w przypadku dobrze pomalowanej ściany (nie odpada farba płatami, nie pyli i nie jest silikonowa bądź lateksowa) - nie będzie problemów. Ważna jest też technika nakładania (aby nie zatłuścić paluchami kleju od spodu naklejki) - w tym celu nakładana jest specjalna folia transportowa, żeby właśnie nie łapać za naklejkę tylko za tą folię.

Acha i jeszcze ważne - sprawdź czy folia transportowa jest nałożona od razu czy też dostajesz arkusz i sama go musisz nałożyć - w tym drugim przypadku mogą być problemy.

jak macie jakieś pytania to zapraszam.

taura
20-05-2009, 20:46
my jeden szablon kupilismy w leroy merlin sprawdzil sie na prawde wysmienicie a ostatnio w castoramie kupilismy taka naklejke do korytarza narazie jeszcze nie przyklejona ale mam nadzieje ze efekt bedzie super

http://www.najpiekniejszetapety.pl/images/056_resize.jpg
http://www.nouvellesimages.com/img_Magnolia_KALOU_ref~HOST056_mode~zoom.jpg

Juniorka
22-05-2009, 13:07
JANINKI-AMORKI82 - czy rzeczywiście na ścianę pomalowaną farbą lateksową nie można dać naklejki? :(
W sypialni nad łóżkiem chciałam mieć naklejkę dużego drzewa. Czy przez farbę lateksową mam sobie odpuścić naklejkę, czy może są jakieś specjalne rodzaje naklejek przeznaczone do takich ścian?

karolinnab
22-05-2009, 14:45
JANINKI-AMORKI82 - czy rzeczywiście na ścianę pomalowaną farbą lateksową nie można dać naklejki? :(
W sypialni nad łóżkiem chciałam mieć naklejkę dużego drzewa. Czy przez farbę lateksową mam sobie odpuścić naklejkę, czy może są jakieś specjalne rodzaje naklejek przeznaczone do takich ścian?

Ja mam lateksowego beckersa i naklejone naklejki. Trzymaja sie bardzo dobrze. Kilka razy na poczatku przeklejalam bo mi sie koncepcja zmieniala ;) i nie bylo problemow.

Tylko wydaje mi sie ze teraz po kilku miesiacach od przyklejenia nie za bardzo beda chcialy bezproblemowo zejsc. Jakos tak mocniej sie trzymaja farby niz jak byly świezo naklejone.

Juniorka
22-05-2009, 14:56
Karolinnab - dzięki, pocieszyłaś mnie, bo właśnie mamy lateksowego Beckersa. I jeszcze jak szukałam teraz naklejek to często było info, że naklejki nienadają się na lateksowe ściany (w jednym miejscu to nawet podkreślali, że chodzi o Beckersa).
Tchnęłaś we mnie nadzieję :wink:

JANINKI-AMORKI82
22-05-2009, 15:03
wg producenta folii, z której wycinane są naklejki nie należy naklejać ich na farby lateksowe czy z dodatkiem silikonu ponieważ substancje te są tłuste, a klej na folii do tłustego nie trzyma i po prostu może zdarzyć się tak, że naklejka odpadnie.
Dziwi mnie również, że koleżance tutaj udało się naklejkę przekleić - generalnie jak się raz nałoży folie (naklejkę) to już przekleić się nie da bez uszczerbku dla naklejki tudzież ściany (chyba, że to były jakieś maleńkie, proste wzorki to może). Chyba, że rozmawiamy o różnych naklejkach (bo są przecież różne np. drukowane na folii wielokolorowe lub (i o tych mówię) tzw. tatuaże czyli naklejka wycinana z folii w jednym kolorze).
juniorka - zawsze możesz poprosić o kawałek folii z jakiej wykonana jest naklejka do przetestowania na twojej ścianie i sprawdzić.

karolinnab
22-05-2009, 15:09
to moje naklejki na farbie lateksowej,
czy one sa male? no moze duzej powierzchni styku ze sciana nie maja, choc wzor konkretny rozmiarowo ;)

kupilam na allegro, byla informacja ze mozna je wielokrotnie przeklejac i to sie sprawdzilo
nie bylo ostrzezenia ze na lateksowej farbie nie mozna

http://img190.imageshack.us/img190/8943/naklejki.jpg

Juniorka
22-05-2009, 15:16
JANINKI-AMORKI82 - dzięki, dobry pomysł z prośbą o próbkę. No chyba, że dostanę od sprzedawcy zapewnienie, że nie będzie żadnych problemów z naklejeniem jej na lateksowej ścianie.
A jeśli chciałabym takie duże drzewo w jednym kolorze, to na co zwrócić uwagę przy zakupie naklejki?

JANINKI-AMORKI82
22-05-2009, 15:55
JANINKI-AMORKI82 - dzięki, dobry pomysł z prośbą o próbkę. No chyba, że dostanę od sprzedawcy zapewnienie, że nie będzie żadnych problemów z naklejeniem jej na lateksowej ścianie.
A jeśli chciałabym takie duże drzewo w jednym kolorze, to na co zwrócić uwagę przy zakupie naklejki?

juniorka - ważne jest czy naklejka będzie w 1 kawałku czy w kilku, jeśli w kilku to jakiej one będą wielkości i jak łączone - niech ci prześlą dokładnie jak to wygląda tzn gdzie są łączenia bo czasem ludzie tak beznadziejnie dzielą wzory (np. na dużej powierzchni wiele drobnych miejsc stykających się - może być problem z idealnym trafieniem we wszystkie) , że potem na prawdę Klient może mieć problem z nałożeniem tego na ścianę (chyba, że ma kilka osób do pomocy). Powiem szczerze, że kawałki szerokości 1 m i długości np. 2 m ciężko się nakłada, lepsze są mniejsze takie po pół-0,6m szerokości - i taki najlepiej w 2-3 osoby nakładać. acha no i tak jak pisałam wcześniej czy folia transportowa jest nałożona od razu - spotkałam się z takimi firmami, które wysyłają oddzielnie naklejkę i oddzielnie folie i potem musisz sama tę folię nałożyć - przy małych wzorach nie ma problemu, przy dużych - może to być problematyczne).

Juniorka
22-05-2009, 16:25
JANINKI-AMORKI82 - dzięki za info, o folię dopytam. Nie wiem jaki dokładny będzie wymiar tego drzewa ale chciałabym żeby miało ok. 1.4 m. szer. i ok. 1 m. wysokości, będzie w 1 kawałku (chyba, bo tak wynika ze zdjęcia).

JANINKI-AMORKI82
22-05-2009, 16:28
JANINKI-AMORKI82 - dzięki za info, o folię dopytam. Nie wiem jaki dokładny będzie wymiar tego drzewa ale chciałabym żeby miało ok. 1.4 m. szer. i ok. 1 m. wysokości, będzie w 1 kawałku (chyba, bo tak wynika ze zdjęcia).

to zapewnij sobie kogoś do pomocy przy takim formacie (najlepiej dwie osoby)

Juniorka
22-05-2009, 16:45
JANINKI-AMORKI82 - dzięki za info, o folię dopytam. Nie wiem jaki dokładny będzie wymiar tego drzewa ale chciałabym żeby miało ok. 1.4 m. szer. i ok. 1 m. wysokości, będzie w 1 kawałku (chyba, bo tak wynika ze zdjęcia).

to zapewnij sobie kogoś do pomocy przy takim formacie (najlepiej dwie osoby)OK, będę pamiętać, dzięki.

magda76
02-06-2009, 10:48
Chodzi mi o te naklejki dostępne na allegro, niektóre są naprawdę fajne, ale na żywo nie widziałam. Macie? Podobają Wam się? Myślę, żeby sobie sprawić w sypialni jakieś fajne drzewko, ale co, jeśli się znudzi? Czy można ją bez problemów zdrapać?

iwett27
02-06-2009, 12:31
Szukam fajnych dziecięcych szablonów na ściane do pokoju synka, takich które moge pomalowac farbą. W castoramie nie mieli nic ciekawego z dziecięcymi wzorami. Chcialabym jakies postacie z bajek itd...Wiecie gdzie tgo szukac badz pod jakim hasłem???? Z góry dzięki!

jaksie
02-06-2009, 12:51
http://www.szabloneria.pl/index.php?k1,szablony-malarskie-dla-dzieci-baby-room

dzióbek
02-06-2009, 13:32
jak wyżej oraz:

http://www.artofwall.com.pl/
http://airpainter.pl/sklep/
http://www.newmedia-art.pl/
http://www.przyklejka.pl/
http://www.artofwall.com.pl/
http://www.dekormania.pl/

karolcia14m
02-06-2009, 13:36
http://crown.pl/szablony/dla-dzieci.html

dzióbek
02-06-2009, 13:49
Ponoć (nie próbowałam) wystarczy je podgrzać suszarką do włosów i powoli odklejać, ale może wypowie się ktoś już doświadczony. Też wypatrzyłam sobie kilka naklejek, szczególnie podoba mi się filiżanka z rozsypanymi ziarenkami kawy do kuchni. Uzupełni mi pustkę na jednej ścianie. :lol:

karolcia14m
02-06-2009, 13:55
Z doświadczenia - ja nie podgrzewałam suszarką - i powiem, że schodzą pięknie razem z farbą i tynkiem :evil: dlatego trzeba uważać przy naklejaniu.

JANINKI-AMORKI82
02-06-2009, 14:23
hmm..jak dobrze położona farba to nie ma prawa zejść z tynkiem i farbą (choć myśmy testowali również na badziewnie zrobionych ścianach u nas w kanciapce i też zeszło bez problemu a tynk i farba zostały na swoim miejscu). widocznie dużo zależy od marki folii (inne kleje) z jakiej są zrobione.
jak macie jeszcze jakieś pytania - zapraszam.

JANINKI-AMORKI82
02-06-2009, 14:25
Ponoć (nie próbowałam) wystarczy je podgrzać suszarką do włosów i powoli odklejać, ale może wypowie się ktoś już doświadczony. Też wypatrzyłam sobie kilka naklejek, szczególnie podoba mi się filiżanka z rozsypanymi ziarenkami kawy do kuchni. Uzupełni mi pustkę na jednej ścianie. :lol:

podgrzewać można na szybie, lustrze, blasze i innej gładziutkiej i nie nasiąkliwej powierzchni, na ścianie mogą zostać plamy po kleju.

magda76
03-06-2009, 06:58
no nic, zamówiłam póki co do pokoju dziecka i na ścianę wokół kontaktów. Ale kusi mnie drzewo do sypialni i chyba w końcu skusi. W razie jakby trzeba było zdjąć, to ten kawałek zamaluję, zresztą za parę lat i tak pewnie malowanie będzie konieczne. A co sądzicie o fototapetach? Mam upatrzoną taką uliczkę, super klimat, tylko cena :(

janii
13-06-2009, 18:31
Czy ktoś korzystał może ze specjalnego kleju wodnego do szablonów?

Mam do pomalowania duże, dość skomplikowane drzewo i obawiam się efektu po zastosowaniu tylko taśmy malarskiej :(

monah
14-06-2009, 01:11
Łukaszu. piękny opis. ale obraz jest warty więcej niż tysiąc słów!!!
brzmi to bardzo, BARDZO ciekawie.
proszę o zdjęcia Twoich szpachlobrazów!!!!!!!
;)

LeoAureus
14-06-2009, 11:23
Ja również szpachluję szablony :D A ponieważ do tej pory robiłam raczej mniejsze "obrazki", tak mniej więcej 70 cm x 50 cm, to używałam do tego najzwyklejszej szpachelki i zaraz po zaszpachlowaniu zdejmowałam szablon.
Po wyschnięciu troszkę szlifuję papierem ściernym, żeby nie było kanciasto, a potem małym pędzielkiem maluję :D

http://img.photobucket.com/albums/v420/Anel/DSC08900.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v420/Anel/DSC08911.jpg

janii
14-06-2009, 20:23
Łukasz Piekarz
Jestem pod wrażeniem !!
Na razie spróbuję jednak farbą, a jak oswoję się już z "techniką" to następny szablon wykonam Twoją metodą :D

LeoAureus

Na prawdę ciekawie to wygląda :wink:

tmx
14-06-2009, 23:21
LeoAureus - super
JANINKI-AMORKI82 - fajne są te przy włącznikach swiatła

raffran
14-06-2009, 23:29
Skoro jestesmy w temacie szablonow to moze komus sie przyda
http://www.szabloneria.pl/

zoan25
18-06-2009, 15:25
LeoAureus
Przepiękne!!!

Łukasz Piekarz
opis bardzo dokładny i mam ogromną chęć wyprubować to u siebie...

JANINKI-AMORKI82
21-06-2009, 11:41
JANINKI-AMORKI82 - fajne są te przy włącznikach swiatła

;-)

LeoAureus
21-06-2009, 19:03
zoan25, tmx, janii, dzięki :)
Niedługo pochwalę się następnymi :wink:

zoan25
25-06-2009, 13:49
ja czekam niecierpliwie na nowe zdjęcia. Sam też nie próżnuję..... :D

zoan25
30-06-2009, 14:01
a oto, co stworzyłam.... :D
http://images48.fotosik.pl/154/d92a34c991dec6b1m.jpg

http://images39.fotosik.pl/150/1661db81c767b9e4m.jpg

zoan25
30-06-2009, 14:04
:oops:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d92a34c991dec6b1.html

zoan25
30-06-2009, 14:04
:oops:
przepraszam, ale nie umiem wklejać zdjęć

Besta77
30-06-2009, 14:49
:oops:
przepraszam, ale nie umiem wklejać zdjęć

Pomogę :)

http://images48.fotosik.pl/154/d92a34c991dec6b1med.jpg

Wygląda super!

A propos' zdjęć - musisz kliknąć na tym zdjęciu - wchodzisz w jego właściwości, kopiujesz adres obrazka z rozszerzeniem .jpg i potem wklejasz do posta: najpierw w nawiasach tutaj adres obrazka z .jpg na końcu znowu nawias.

zoan25
30-06-2009, 15:01
:oops: trochę techniki....
dziękuję Besta77

http://images39.fotosik.pl/150/1661db81c767b9e4m.jpg

LeoAureus
01-07-2009, 20:16
Zoan25, naprawdę super! :D

JANINKI-AMORKI82
02-07-2009, 08:16
:oops:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d92a34c991dec6b1.html

zoan - fajnie wyszło !

zoan25
02-07-2009, 13:19
Dziękuję, ale to Wasza zasługa!
W rzeczywistości wyglądają jeszcze ładniej i jak zrobię lepsze zdjęcia to wkleje- cciałam tylko pokazać, że to jest naprawdę proste. Ja szablon wycinałam z wykładziny tzw. gumolitu. Jest super do obróbki, a po odklejeniu wystarczy umyć, osuszyć i można znowu gipsować...

LeoAureus
02-07-2009, 21:45
I jeszcze szablon sama zrobiłaś!!! Zdolniacha! :P

iwett27
02-07-2009, 22:05
Piekne te Wasze dzieła!!!!!!!!!!!!!!!! Jeśli chodzi o ten gips....to nakładac go na "gładko" czy jakas metodą??? Chętnie wypróbuje ta technikę u siebie:)

zoan25
05-07-2009, 13:39
szablon robi sie bardzo łatwo: wystarczy coś narysować- kwiatki lub delfinka :D - i ostrym nożykiem wyciąć.
Gips na delfinku zrobiłam gładki, a na kwiatkach na mokrym gipsie paluszkiem porobiłam góreczki :D ...ot i cała sztuka.

piu
06-07-2009, 01:22
ja mam taką gotową masę w tubce z casto (superprofi), gładką i bardzo gęstą. Coś dla leniuchów :oops:

pawel klepacz
03-09-2009, 07:25
witam,
zna ktos jakas firme w okolicach wroclawia ktora wykonuje takie cuda na scianach ?

pozdrawiam

JANINKI-AMORKI82
04-09-2009, 05:54
WROTEK dzieki serdeczne, ale juz jestem po malowaniu...
kupilam jeden szablon w markecie ale srednio jestem zadowolona ... byl zrobiony na zbyt grubej folii (ale cuda zdzialal maly pedzelek :) - dwa dni roboty...) na szczescie drugi szablonik zrobilam sama (metoda prb i bledow :D ) - ten znacznie lepiej sie sprawdzil - cienka przezroczysta folia uzywana do oprawy skserowanych kartek :wink: nie musialam robic zadnych poprawek :)

dlatego też właśnie dobre są szablony jednorazowe ze specjalnej do malowania folii przylepnej, niestety nie wychodzi to tanio.

Tawananna
14-09-2009, 21:16
Zastanawiam się właśnie nad zakupem naklejki na ścianę. Chodzi jednak o wynajmowane mieszkanie i nie wiem, czy będę w stanie tę naklejke później odkleić bez pozostawiania śladu (chodzi tylko o ścianę, nie o ponowne wykorzystanie naklejki - choć to byłby oczywiście plus). Ściany są białe, matowe, nowo odremontowane - nie mam pojęcia, jaki to rodzaj farby. Jakie naklejki kupić, by dało się usunąć je bez uszczerbku dla ściany (i kaucji ;))?

anziel
11-10-2009, 21:51
tak jak w temacie ;)
po prostu CHWALCIE SIĘ swoimi scianami ozdobionymi przez naklejkami lub malowanymi za pomocą szablonów :-)

JANINKI-AMORKI82
12-10-2009, 09:01
skorzystaj z szukajki - na forum temat przewijał się wielokrotnie ;-).

cieszynianka
13-10-2009, 01:13
Tu:

http://forum.muratordom.pl/cos-na-sciane-inspiracje,t134951.htm?highlight=naklejki%20ścian y

http://forum.muratordom.pl/malowidla-scienne,t66210.htm?highlight=naklejki%20ściany

http://forum.muratordom.pl/szablony-malarskie-moze-ktos-chce-jakis-sprzedac,t166929.htm?highlight=naklejki%20ściany

http://forum.muratordom.pl/szablony-na-sciane,t137700.htm?highlight=naklejki%20ściany

http://forum.muratordom.pl/szablony-czy-naklejki,t155551.htm?highlight=naklejki%20ściany

http://forum.muratordom.pl/sciana-inaczej,t87085.htm?highlight=naklejki%20ściany

http://forum.muratordom.pl/inspiracje-sciany-klatki-schodowej,t150657.htm?highlight=naklejki%20ściany

http://forum.muratordom.pl/szablony-i-naklejki-scienne-ktore-polecacie,t151044.htm?highlight=naklejki%20ściany

http://forum.muratordom.pl/naklejki-na-sciane,t142997.htm?highlight=naklejki%20ściany

http://forum.muratordom.pl/naklejki-na-sciane,t137850.htm?highlight=naklejki%20ściany

:wink:

basiula252
08-01-2010, 20:07
ja mam naklejki zamszowe kupone gdzies ot tak! :oops: przyklejone na zwykły tynk :P i...w krytarzu prubowałam je odrywac i co sie okazało odrywaja sie z tynkiem :o :o <miały byc wielokrotnego uzytku>kicz wiecej nie kupie:(

ohh
11-01-2010, 10:08
Ja jakieś 3 lata temu kupiłam na allegro naklejki do pokoju synka w tym stylu http://www.allegro.pl/item867849903_naklejki_na_sciane_safari_0_9_m2_pre zent.html
Od tego czasu 3 razy je odklejałam i przyklejałam jeszcze raz. Na ścianie nie zostawiły żadnego śladu, a i naklejki okazały się być wielokrotnego użytku :)

Gogdi
12-01-2010, 12:57
Wiele zależy od rodzaju i koloru farby na ścianie. I od stanu tejże sciany również....
Najłatwiej naklejki schodzą z lateksowej, ale nie ma się co łudzić, ze nie zostanie żaden ślad. Zresztą ściany odkryte same zmieniają kolor, wystarczy spojrzeć na ścianę, na której dłuższy czas wisiał obraz. A naklejka przylega jeszcze sciślej.
Co mogę polecić to naklejki papierowe z IKEI, U mnie w biurze wiszą już 3 rok, od jakiegoś czasu zaczynają równomiernie odpadać a na ścianie specjalnie nie widać:)

KamillaDeMon
29-01-2010, 12:40
A może spotkaliście się z szablonem/naklejką DMUCHAWIEC :)
Ogólnie poszukuję coś na białą ścianę do bardzo odważnej kuchni.

JANINKI-AMORKI82
29-01-2010, 12:51
A może spotkaliście się z szablonem/naklejką DMUCHAWIEC :)
Ogólnie poszukuję coś na białą ścianę do bardzo odważnej kuchni.

ja mam u siebie naklejki "dmuchawiec" - zapraszam na priv jeśli jesteś zainteresowana.
http://deccoria.pl/galeria/foto,id,13828,132499

a tu trochę innych wzorów w moich galeriach:
http://deccoria.pl/galerie,user,12556

KamillaDeMon
29-01-2010, 13:20
http://deccoria.pl/galeria/foto,id,25273,272560

O coś takiego mi chodzi:)

hanraf
10-02-2010, 14:45
Wiecie może, gdzie dostanę takie naklejki na ścianę ale jakiś tekst lub napisy?

carolineeeeee
08-03-2010, 20:18
Jestem na etapie urządzania swojego własnego M. Moje pierwsze :) więc musi wygladać!! :) Lubię prostotę. W niej widze urok. Postawiłam dodać charakteru swoim wnętrzom i postawiłam na naklejki ścienne. Kuszą :) Przeglądałam sklepy internetowe i zasoby allegro. Wzorów mnóstwo. Przegladałam także fora by uzyskać informacje i opinie użytkowników. JAk większość poszukuję czegoś gustownego w dobrej cenie. I tutaj także natknełam się na interesującą opinię na temat [MODEROWANO] Miał być "fajny" efekt za rozsądną cenę. Wybrałam dekor, folię, kolor, i dalej krok 1, 2, 3... I wybór dostawy. I tu moje zdziwienie - kurier JEDYNE 50zł! Pocztą kilka złoty taniej. Obliczyłam - naklejka w cenie 29 zł ( brzmi nieźle) w rezultanie kosztowałaby mnie JEDYNE 80 zł! Koszmar! Nabjanie ludzi w butlkę! Stąd pytanie do rzeczywistych użytkowników naklejek, do tych którzy ozdabiali swoje ściany w ten sposób lub tych którzy są w stanie zaoferować cenę dobrze wykończonej naklejki w rozsądnej cenie - gdzie kupić, u kogo nabyć - by zostać usatysfakcjonowaną?

eda84
12-05-2010, 14:32
Chcialabym sobie udekorowac taki oto grzejnik naklejka, tylko mam obawy, ze jak przyjdzie sezon grzewczy to ona po prostu sie odklei, jak myslicie ?

http://www.tanie-ogrzewanie.pl/img/produkty/_big/grzejniki_purmo_kos__v_1.jpg

monikaa13
14-06-2010, 21:39
http://www.allegro.pl/item1073862100_naklejki_na_sciane_scienne_21wzorow _dla_dzieci.html

http://img709.imageshack.us/img709/8645/kwiaty16.jpg

Może ktoś kupił i może coś o nich powiedzieć. Czy wysokość łodygi ok. 40cm i największe kwiaty ok. 15cm będą wyglądałay fajnie na ścianie czy są za małe?

I czy ktoś w ogóle ma pojęcie gdzie można takie kupić i po ile?

http://cokupic.pl/produkt/FunkyRoom-NAKLEJKI-NA-CIAN-kwiaty-305-element-w-

red_woman
15-06-2010, 21:25
Witam :)
pomiędzy drzwiami od łazienki a ubikacji ma scianke 50cm i jest ona taka pusta dlatego zastanawiam się nad jakość naklejką aby troszke ją uatrakcyjnic :D
Stad też moja prośba o jakieś pomysły, własciwie to w necie jest multum tego typu naklejek, dlatego też bardziej mnie ciekawi jak one w rzeczywistości na ścianie wyglądaja.
Macie może takie cuda na ścianie? jeśli tak to pochwalcie się :)
pozdrawiam

El_majster
24-09-2010, 10:17
Jedna z moich naklejek http://pixers.pl/naklejki/retro/3410262. Poza tym np. w kuchni lubie motywy japonskie albo roslinne. Fajni sie komponuja zwlaszcza z moim naslonecznieniem (kuchnia + balkon).

bluezee
15-12-2010, 12:49
Podobają mi się na naklejki na ścianę w postaci cytatów. Znalazłam nawet na Allegro sprzedawcę, który ma takie w swojej ofercie. Powiedzcie mi jak to wygląda z bliska na ścianie? Czy to się nie odkleja po czasie? Możecie wkleić zdjęcia tych naklejek jeżeli macie takie w soim domu? Zastanawiam się czy tego nie zamówić

A tu link do aukcji: http://allegro.pl/naklejki-na-sciane-naklejka-napisy-1m-63-wzory-i1354416167.html

lady in red
15-12-2010, 13:11
Ja mam już ze 3 lata taką naklejkę i trzyma się rewelacyjnie.Zastanawiam się nawet czy jeśli kiedyś ją będę chciała zerwać nie zejdzie mi z tynkiem :)
Przed nalepieniem trzeba ścianę dobrze oczyścić,odkurzyć.

bluezee
15-12-2010, 13:20
Lady in red a wkleisz zdjęcie? A jak to wygląda z bliska?

lady in red
15-12-2010, 13:45
Zdjęcia poszukam wieczorem w domu.Naklejka wygląda naprawdę ciekawie i jestem zadowolona.

bluezee
16-12-2010, 08:12
Nie wiem czy nie zrobię błędu jeśli zastosuje ją w swoim salonie. Zastanawiam się czy te naklejka nie będzie wyglądąć kiczowato? A wy co sądzicie na temat naklejek w postaci cytatów? KIczowate to jest czy fajne?

joliska
16-12-2010, 08:15
Naklejkom - nie.
Ale jeśli to jest napis, to można rozważyć, o ile wpisze się w 100% w klimat wnętrza. Napis wtedy jest motywem pierwszoplanowym, dookoła którego buduje się resztę, nie odwrotnie: cytat na doczepkę, pozostanie doczepką... Zauważ, że najczęściej naklejki pojawiają się w sypialniach - to najłatwiejsze aranżacje.
Cytaty na tak: dłuższe, literackie - po polsku lub w języku obcym.

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSo7AN0MWLMeUJUYZiTunXtda4BAMy1I sLQuAQG8zPSUMk6BGr10g

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:D7RE51vp4lfz7M:http://blog.2modern.com/images/2008/10/02/stickers1.jpg&t=1

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:FeRphbPiglFM0M:http://www.aijographics.com/media/catalog/product/cache/1/image/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/w/a/wall-quote-wall-decal-graphic-wall-sticker-aijo-graphics-LIFE-IS-NOT-MEASURED.jpg&t=1

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRpPFXU2J3i7yC3gciqQeqXSHQAvd5tB cd6Tkv1HkAfbVdv2KvICA

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTs5UaOcfR-eS7IqbHGKxEXSG0UavPJ8Ck50-J3UQm5I6qeVtH7

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTYq7FYNMsGNFwU_RcC3Pe8rwp028RAN h5Ykppm96axiV8K_7c6

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT3ustSLy5elLz3eD0fSunmnw0JuEvIH g_5LVng1cIjWLbfV7vdpQ

http://blog.wallwritten.com/wp-content/uploads/2010/08/Nicole-Cavicchia-WoF-edit-fairy-quote-455x600.jpg

http://www.bimago.com/media/catalog/product/cache/6/1/226216/1/small_image/175x135/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/Decorative_wall_stickers.jpg

http://www.bimago.com/media/catalog/product/cache/6/0/226206/1/small_image/175x135/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/Decorative_wall_stickers.jpg

http://blog.wallwritten.com/wp-content/uploads/2010/08/Dahlia-Saavedra-WoF-August-1-600x450.jpg

nemi
16-12-2010, 08:48
Osobiście nie przepadam za naklejkami, ale te z napisami, które wrzuciła joliska wyglądają świetnie. Może sama zastanowię się nad czymś takim, ale raczej w sypialni, bo tam nie mam pomysłu na aranżację. :)

magda762
16-12-2010, 11:45
Właśnie zakupiłam. Przewidziana do sypalni na łóżko.

lady in red
17-12-2010, 11:02
To fajnie.Jak nakleisz naklejkę na ścianę wrzuć fotki :)

lady in red
20-01-2011, 13:04
Czytałam gdzieś w innym Twoim poście,że naklejka już jest:)Czy mozemy prosić o fotki?

monikaa13
20-01-2011, 13:14
Ja też chętnie zobaczę.

A co do naklejek to napiszcie jak to jest zrobione, że brzegi się nie odklejają??? Mamy naklejki w pokoju dziecka, naklejki kwiaty, motylki itp. Wszystko ok. ale na brzegach się zadzierają i odklejają. Nie rzuca się to z daleka w oczy ale z bliska widać, że jest poprostu odklejone. To samo na końcówkach liści, są bardzo cieniutkie i normalnie się odklejają.

Chciałabym bardzo napis do przedpokoju. Wolałabym szablon do malowania ale takich nie ma. Same naklejki :( Poradźcie coś.

nielot2
20-01-2011, 13:29
To ja się podepnę. Chętnie zobaczę jak to u Was wygląda. Mamy dylemat czy szablon malarski czy naklejki.

monikaa13
20-01-2011, 13:30
nielot2, a masz szablon malarski z całymi napisami???

lady in red
20-01-2011, 13:30
Moniko 13!
Chyba źle nakleiłaś naklejkę lub nie odkurzyłaś ściany.Moja naklejka na ścianie jest bardzo duża i super się trzyma.Mam wrażenie,że jak kidyś będziemy chcieli zmienić wystrój i ją zerwać zejdzie razem z tynkiem.Naklejka ta jest u mnie już 2 lata i nie mam do niej żadnych zastrzeżeń:)

nielot2
20-01-2011, 13:36
nielot2, a masz szablon malarski z całymi napisami???

Nie sprecyzowałem. Moja wina - my się generalnie zastanawiamy nad kwestią naklejki Vs szablon. Ale cytaty nas (przynajmniej mnie bo żona jeszcze nie widziała) przekonują.

Mnie korci coś takiego w sypialni i w salonie. Problem z salonem jest taki że na jednej ze ścian będzie tapeta w pionowe pasy i boję się że przy dodaniu naklejki/szablonu zrobi się odpustowo bo będzie za dużo bajerów

pasie
20-01-2011, 18:27
Ja mam pomysł na naklejkę/fototapetę w wiatrołapie (chyba bedzie lepsza od tapety:rolleyes:) tylko ściana ma wymiar 2,5 na 3,0 i się zastanawiam po pierwsze jak będzie wygladała naklejka na tak dużej scianie a po drugie jak z jakością takich naklejek
np. to jest faworytka mojego małża
http://1.1.1.2/bmi/www.mamita.pl/fototapety-male/66.jpg
http://www.mamita.pl/66.html
a ja bym wolała jednak napisy ale ciężko znaleźć coś fajnego
to mój wiatrołap
39136 a ściana do naklejenia jest przez całą długość wiatrołapu naprzeciw lustra:rolleyes:

nielot2
22-02-2011, 22:01
Wątek umarl widzę..... Czyli że nadal nikt z tysięcy ludzi zaglądających na forum nie ma w domu/mieszkaniu nalepek/ szablonów ??

Ilona Agata
22-02-2011, 22:23
Nieśmiało się zgłoszę. Ja mam naklejkę, ale nie są to litery - być może nikt nie pisze, ponieważ mają na ścianie inny wzór niż cytaty (a pytanie w pierwszym poście dotyczyło napisów). Równie prawdopodobne jest to, że naklejki nie mają zbyt wielu zwolenników (trzeba przyznać, że ocierają się czasami o kicz) i aż strach czasami je pokazać wszem i wobec. Chociaż ja moją naklejkę lubię, bez niej byłoby "pusto" i nudno :).

nielot2
22-02-2011, 22:47
To moze uogolnic watek zmieniajac tytul...

Nie ma się czego bac - po prostu pokazcie swoje naalepki i szablony !!!! .

Ilona Agata
22-02-2011, 22:57
Ok, to na początek moja naklejka (może coś się ruszy w tej sprawie?):

http://img225.imageshack.us/img225/1573/pict0380k.jpg

nielot2
22-02-2011, 23:07
Brawa za odwagę :) Proponuję od razu dodawać info gdzie kupiona i jakie wrażenia :) Może się wątek przyjmie.




Czy jest opcja zmiany tytułu wątku i dodanie również szablonów ?

nielot2
23-02-2011, 21:49
Mnie zastanawia taka jedna rzecz - po co daje się wzory na łożko, nad głowami ?? Przecież wtedy nijak nie idzie się nimi nacieszyć. To jakoś mi się tak na opak wydaje. Ot takie ogólne spostrzeżenie po oglądaniu setek albo juz tysięcy wzorów.

Widzę że odważnych brak. Trudno. My już postanowiliśmy i na 99% w każdym pokoju jakiś szablon/naklejka się znajdzie. A co.... :)

pasie
23-02-2011, 22:06
U nas proces decyzyjny idzie w ślimaczym tempie:mad: - jedynie Starszak sobie naklejki wybrał - zamówione i czekamy:yes: i on zaszalał na maxa bo będzie miał aż trzy sztuki w pokoju i nie przetłumaczysz taki wiek....... a nasz wiatrołap straszy nadal pustą ścianą:rolleyes:

Ilona Agata
23-02-2011, 22:08
Mnie zastanawia taka jedna rzecz - po co daje się wzory na łożko, nad głowami ?? Przecież wtedy nijak nie idzie się nimi nacieszyć. To jakoś mi się tak na opak wydaje. Ot takie ogólne spostrzeżenie po oglądaniu setek albo juz tysięcy wzorów.

Może dlatego, że po wejściu do pokoju pierwszą rzeczą, na którą się patrzy, jest właśnie łóżko, a więc również i ściana za nim ;). Ja, kiedy w nim leżę (zazwyczaj bokiem), patrzę przed zaśnięciem na naszą naklejkę :). A na przeciwko nie miałam miejsca, bo ściana jest z drzwiami przesuwanymi do garderoby, a jedyną jej wolną przestrzeń zajmuje kaloryfer :(.

reni1980
23-02-2011, 22:18
to i ja pokaże, to jednak pokój córki a nie salon,
joliska twoje inspiracje są boskie , skąd ty to bierzesz kobieto!!!!!!
http://img714.imageshack.us/img714/1460/p1030597w.jpg

nielot2
23-02-2011, 22:20
Oby tak dalej....więcej, więcej !!!!

joliska
24-02-2011, 06:58
joliska twoje inspiracje są boskie , skąd ty to bierzesz kobieto!!!!!!

Od wujka Googla oczywiście :)
http://images.google.pl/images?hl=pl&biw=1280&bih=709&gbv=2&tbs=isch:1&sa=1&q=Wandaufkleber&aq=f&aqi=&aql=&oq=

http://images.google.pl/images?hl=pl&biw=1280&bih=709&gbv=2&tbs=isch:1&sa=1&q=V%C3%A4ggklisterm%C3%A4rke&aq=f&aqi=&aql=&oq=

http://images.google.pl/images?hl=pl&biw=1280&bih=709&gbv=2&tbs=isch:1&sa=1&q=Wall+sticker&aq=f&aqi=g3&aql=&oq=

Z naklejkami i szablonami moim zdaniem jest problem analogiczny z wenge - pozornie łatwo je zaaranżować... A to nieprawda: piękne jest naturalne wenge, a naklejki i szablonu sprawdzą się, jeśli nie będą - wybaczcie właścicielki - roślinami wyrastającymi z listwy podłogowej lub lewitującymi nad stołem...

Szablony, naklejki itp. + instrukcje wykonania: http://www.makeupthewall.com/?c=28

http://zeospot.com/wp-content/uploads/2009/07/wall-design-with-spyro-graphs.jpg

http://www.aufkleber-nord.de/templates/xtc4/img/Z9%20Wandtattoo%20Zitat%20Lebe.jpg

jaksie
24-02-2011, 07:11
Ja miałam wzory z szablonów malarskich w starym mieszkaniu, robiłam to ok. 4 lat temu, już mi się opatrzyły i wydają mi się banalne, no ale tak dzieje się z wieszością "hitów". Teraz zdecydowaliśmy się na naklejki tylko w pokojach dzieciecych. A że bardzo podobają mi sie napisy, to zamówiliśmy tapetę do kuchni i wypiaskowaliśmy szkło w wiatrołapie

http://images37.fotosik.pl/243/5d2d3a2b62c1ade0med.jpg (http://www.fotosik.pl)

bluezee
24-02-2011, 08:20
Jak tylko wezmę aparat od rodziców to też wkleje swoją naklejkę. W końcu to ja założyłam wątek i do czegoś mnie to zobowiązuje:)

nielot2
24-02-2011, 11:24
jaksie - jaka tapete ? Moze te z mamita.pl ? Bo u nas taka z mamity w napisy wyladuje na 100%. Tylko jeszcze nie wiemy czy w salonie czy w przedpokoju.

bluezee - koniecznie, koniecznie .. :)

MarJel
24-02-2011, 11:53
to i ja pokaże, to jednak pokój córki a nie salon,
joliska twoje inspiracje są boskie , skąd ty to bierzesz kobieto!!!!!!
http://img714.imageshack.us/img714/1460/p1030597w.jpg

Reni, no cudny ten pokoik! W jakim wieku córcia? Pokarz więcej jak możesz pokoju. Ja u swojej planuję w tym stylu i w takiej kolorystyce.
http://img823.imageshack.us/img823/3452/71907y.jpg (http://img823.imageshack.us/i/71907y.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://img25.imageshack.us/img25/9985/71910.jpg (http://img25.imageshack.us/i/71910.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

I taką tapętkę już zamówiłam
http://img844.imageshack.us/img844/4185/imagefuncphpm.jpg (http://img844.imageshack.us/i/imagefuncphpm.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

I poproszę namiar na tego elfika z motylkami.

jaksie
24-02-2011, 13:10
Mamy taką
http://images43.fotosik.pl/658/d08997aff5140608med.jpg (http://www.fotosik.pl)
robiona na zamówienie, ale zainspirowana gotową. Zmieniliśmy tylko trochę czcionkę i kolorystykę.

bluezee
24-02-2011, 13:41
No baaaardzo fajnie Jaskie prezentuje się u Ciebie:) Wogóle teraz jest szał na napisy, wyrazy literki. Też się w to wciągłam. Czekam właśnie na swoje literki, ale takie stojące do postawienia, które lada dzień powinny przyjść

rataj75
24-02-2011, 13:44
super jaksie, a możesz wrzucić zdjęcie okna z tą roletką ?

jaksie
24-02-2011, 13:47
No mogę, ale tu? Zaśmiecamy wątek o szablonach ;)

U nas tapeta zmywalna była koniecznością, bo bardzo chlapała i brudziła się ta ściana, kiedy zmywałam, obierałam coś itp. Chciałam motyw kuchenny, ale wszytsko zbyt konkurowało z półką, a z niej nie chciałam zrezygnować. Dlatego padło na napisy.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?19809-Dekoracja-okna/page109
tam wstawiłam

nielot2
24-02-2011, 13:54
jaksie - a mozesz zdradzic ile ta tapeta kosztowala i gdzie ja robiliscie ? Bo w mamita.pl to ceny jednak troche chore sa :(

jaksie
24-02-2011, 14:02
Zapytam mojego ministra finansów, bo nie pamiętam. Ale (jak dla mnie) niemało :(, tyle pamiętam.

Robiła nam to firma robiąca reklamy i wydruki wielkoformatowe. Oni też przyklejali. Tapeta była w 2 poziomych arkuszach.

http://kaizen-reklama.pl/v1/strona/

ANNNJA
24-02-2011, 15:36
Jaksie,.....wtrącę się, bo kiedyś już odpowiadałaś na to- i też wtedy zachwyciło się dużo osób, ja też do nich należę!!!!!
oj, o ile dobrze pamiętam, to coś między 700 a 1000zł

jaksie
24-02-2011, 15:50
Tak, pewnie coś koło tego. Warto dodać, że dostaliśmy kilka-kilkanaście projketów najpierw w wersji elektronicznej, a kiedy już zdecydowaliśmy się na konkretny, to dostaliśmy 3 próbki tapety w róznych odcieniach.

poketon
15-03-2011, 23:38
witam.Od razu powiem że nie jest to reklama ani namawianie do kupna.Od jakiegoś czasu zajmuję się wykonywaniem takich naklejek.Czy to cytaty czy też inne grafiki każde ma swoje wady i każdy powinien być ich świadom.Jeżeli ktoś zamawia naklejkę której elementy są cienkie (okolo 1 mm) to po jakimś czasie po otarciu się o nią ona odejdzie na rogach.No chyba ze ktoś kupił naklejki z folii stosowanej do reklam zewnętrznych-takowe posiadają klej permanentny co przy ich usuwaniu daje efekt zrywania ze sobą farby.Ja używam folii niemieckiem specjalnie przeznaczonej do tego typu zastosowań i jak dotąd problemu nie miałem a i moi klienci tez się nie skarżą. Cytaty z reguły obfitują w cienkie "nitki" stąd też ryzyko odstawania na rogach większe.

nielot2
17-03-2011, 14:33
w związku z moją wybujałą fantazją i wizjonerstwem odnośnie ścian juz zrobiliśmy zakupy. W salonie będzie naklejka-napis, w sypialny spory szablon a w kuchni naklejki z kawą :) Teraz tylko trzeba zacząć remont..... Jeszcze 2 tygodnie zostały :)

mimmi
24-03-2011, 13:22
w związku z moją wybujałą fantazją i wizjonerstwem odnośnie ścian juz zrobiliśmy zakupy. W salonie będzie naklejka-napis, w sypialny spory szablon a w kuchni naklejki z kawą :) Teraz tylko trzeba zacząć remont..... Jeszcze 2 tygodnie zostały :)

Ziarenka kawy wyglądają bardzo fajnie, kiedyś nawet zrobiłam wizkę w cad kuchnie z taką fototapetą między blatem a szafkami wiszącymi, aby pomóc podjąć decyzję niezdecydowanej użytkowniczce innego forum i nawet sama się przekonałam do takiego wzoru, pomimo że kawy nie lubię.;)


to i ja pokaże, to jednak pokój córki a nie salon,
http://img714.imageshack.us/img714/1460/p1030597w.jpg

Śliczna naklejka; dlaczego takie rzeczy nie były dostępne kiedy ja byłam dzieckiem?!

jaksie
24-03-2011, 13:31
Ja nie żałuję ;) Dzięki temu miałam na jednej ścianie namalowaną przez ojca scenę z "Calineczki", a na drugiej z "sierotki Marysi i krasnoludków" :)

ombligo777
28-03-2011, 22:37
Reni cudna ta wrozka, to naklejka czy szablon byl?

reni1980
28-03-2011, 22:38
ombligo to naklejka

zdrawko
30-03-2011, 15:53
Czy ktoś wie gdzie można kupić naklejki na ściane do pokoju dziecięcego?

ombligo777
30-03-2011, 15:59
Zdrawko w internecie jest tego pelno. Ja kupilam np. na allegro.

nielot2
12-06-2011, 11:41
Remont skończony , wzorki na ścianach

Naklejka w salonie

http://img806.imageshack.us/img806/8372/dscf98011.jpg (http://img806.imageshack.us/i/dscf98011.jpg/)

http://img64.imageshack.us/img64/1753/dscf98031.jpg (http://img64.imageshack.us/i/dscf98031.jpg/)



Szablon w sypialni :

http://img808.imageshack.us/img808/3813/dscf97931.jpg (http://img808.imageshack.us/i/dscf97931.jpg/)

http://img204.imageshack.us/img204/8008/dscf97871.jpg (http://img204.imageshack.us/i/dscf97871.jpg/)

lady in red
08-07-2011, 13:14
Naklejki w naszym domu:
http://desmond.imageshack.us/Himg200/scaled.php?server=200&filename=p7062066.jpg&res=medium
http://desmond.imageshack.us/Himg13/scaled.php?server=13&filename=p7062067.jpg&res=medium
wiatrołap: (w rzeczywistości wygląda lepiej,trudno zrobić zdjęcie ze względu na gabaryty pomieszczenia :D)
http://desmond.imageshack.us/Himg827/scaled.php?server=827&filename=p7062069.jpg&res=medium
Pozdrawiam :)

jaksie
08-07-2011, 13:21
Sypialnia wyszła bardzo fajnie :) wiatrołap mniej mnie zachwyca.

MadzialenkaT
08-07-2011, 19:28
lady in red świetnie wyszły Ci, aż sobie zapisałam w inspiracjach

zdrawko ja mam sprawdzonego allegrowicza, zamawiałam dla różnych dzieciaków w rodzinie napisy z imionami, pociąg i świecące gwiazdeczki - redHotfrog, jak będę kiedyś w odwiedzinach u maluchów to zrobię zdjęcia.

jaksie masz namiary na tą firmę, bo szukam sprawdzonej do siebie do przedpokoju, jeśli tak to bardzo proszę na Priv.

stokrotkaa
09-07-2011, 08:08
Polecicie jakiś wzór do nowoczesnej białej kuchni? Bo takie z kawą nie bardzo mi się podobają :)

lady in red
11-07-2011, 09:48
MadzialenkoT!
Miło mi że Ci się podoba :)Ale żeby aż zapisywać w inspiracjach?:o.Wydaje mi się,że mój dom jest taki zwyczajny....A jeśli Ci się podoba niedługo otwieram własny watek,więc z góry serdecznie zapraszam :)

stokrotkoo!
To może jakiś napis np.Bon apetit napisany fajną czcionką?Lub jakąś mini sentencję?

MarJel
11-07-2011, 10:47
A jeśli Ci się podoba niedługo otwieram własny watek,więc z góry serdecznie zapraszam :)



To kiedy ten wątek:popcorn:, bo sypialnia narobiła mi smaczka:D

Matilde1
11-07-2011, 10:50
Dziewczyny, Wy tu obcykane jesteście z dekoracjami i naklejkami, może będziecie w stanie mi pomóc. Spodobały mi się takie naklejki jak widać na zdjęciu
65254

Jedyne co znalazłam to http://www.inke.nl/order/order.php?lang=nl , dosyć drogo to wychodzi. Czy może spotkałyście się z takimi naklejkami na rynku polskim?

bluezee
23-07-2011, 21:14
Moja naklejka:
http://img20.imageshack.us/img20/719/p7220149.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/20/p7220149.jpg/)

MadzialenkaT
24-07-2011, 15:06
lady in red no to już czekam w kolejce do czytania :)

bluezee fajnie wygląda ta Twoja naklejka, zrób z jakiejś dalszej perspektywy zdjęcie jeśli masz możliwość.

manhatan17
24-07-2011, 20:53
Reni, no cudny ten pokoik! W jakim wieku córcia? Pokarz więcej jak możesz pokoju. Ja u swojej planuję w tym stylu i w takiej kolorystyce.
http://img823.imageshack.us/img823/3452/71907y.jpg (http://img823.imageshack.us/i/71907y.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://img25.imageshack.us/img25/9985/71910.jpg (http://img25.imageshack.us/i/71910.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

I taką tapętkę już zamówiłam
[URL=http://img844.imageshack.us/i/imagefuncphpm.jpg/]http://img844.imageshack.us/img844/4185/imagefuncphpm.jpg


Skąd pochodzą fotki "inspiracji"? Pięknie to wygląda :) Z góry dziękuje za odp.

colour
25-07-2011, 13:14
Szablony sprawdzają się bardzo fajnie i są stosunkowo łatwe w użyciu, tylko trzeba uważać na zacieki. Z naklejkami mam natomiast nie najlepsze doświadczenie - przez jakiś czas wyglądały bardzo ładnie (maki chyba z IKEA), były zrobione z zadrukowanej matowej folii, ale po jakimś czasie zaczęły się odklejać od ściany i rolować, niczym nie dawały się przykleić ponownie, ale są też naklejki welurowe, może te trzymają się lepiej ściany niż te z folii (?).

redcode
25-07-2011, 13:56
Ten model łózka to już chyba legendą obrósł :P

annawia
11-01-2013, 20:36
Nie wiem, czy tu jeszcze ktoś zagląda, w każdym razie chciałabym zapytać o rodzaj farby na ścianę, na której będzie naklejka. Ponoć musi być tylko farba akrylowa. Lateksowa się nie nadaje? Jakie macie doświadczenia?

majamaki
12-01-2013, 13:05
faktycznie, kiedyś w mieszkaniu miałam naklejkę, której żywot był bardzo krótki - uznałam, że przyczyną jest kiepska naklejka.... a ściany miałam pomalowane farbą lateksową

Juniorka
13-01-2013, 21:42
chciałabym zapytać o rodzaj farby na ścianę, na której będzie naklejka. Ponoć musi być tylko farba akrylowa. Lateksowa się nie nadaje? Jakie macie doświadczenia?

Ja mam nakleję na ścianie lateksowej (farba Beckers z mieszalnika), po ok. 3 latach nie odkleił się ani milimetr naklejki. Lateksowa się nadaje :)

adam_baza
13-01-2013, 23:58
Mam do was pytanie czy naklejki na ścianę z biegiem czasu nie racą kolorów i nie zagniją się rogi?

Justyna P
14-01-2013, 08:29
Lady in red sypialnia piękna. A zdradzisz co masz za mebelki - interesuje mnie łóżko i szafki. Szukam czegoś dokładnie takich i jakoś nie mogę trafić na ładne białe.

liszew
14-01-2013, 12:52
Ja nabrałem ochoty sam coś stworzyć na ścianie bez żadnych szablonów.

Justyna P
15-01-2013, 19:10
A ja mam pytanie. Co prawda niby szablony oklepane ale u nas zagoszczą - dmuchawce w pokoju starszego syna, żyrafka bądź drzewko z huśtawką w pokoju młodszego, no i zaplanowany jest napis w salonie - biały na czarnej śianie. Ale mam pytanie czy korzystaliście z szablownów wielokrotnego użytku - zastanawiam się jak je się mocuje i czy farba nie podchodzi przy malowaniu. Czy widzieliście gdzieś napisy na ścianę wielkości ok 2,5 m na 2,5 czy takie tylko na zamówienie.

monikaa13
15-01-2013, 19:19
My mamy dmuchawiec w łazience i uważam, że wygląda świetnie. Jeszcze nam się nie znudzil przez te parę lat.

Sapiens
28-11-2013, 16:32
To się trzyma kupy? Zastanawiam się nad takim zakupem świątecznym. Młody męczy mnie o Chojraka...
http://allegro.pl/chojrak-tchorzliwy-pies-naklejka-scienna-i3712985842.html

To nie odpada od ściany zbyt szybko? Montaż da się zrobić samemu?
Dzięki za odpowiedzi!

fajna kobieta
28-11-2013, 17:00
No jak nie będzie odklejal to nie odpadnie.Ja mam alfabet i trzyma sie juz trzeci rok.

Me*t
29-11-2013, 10:03
Naklejenie takiej naklejki wcale nie jest trudne, jednak warto robić to w 2 osoby, aby od razu usuwać pęcherzyki powietrza. Jeżeli synek nie będzie zdrapywał jej ze ściany, to nie odpadnie.
Swojej siostrzenicy podarowałam fluorescencyjne gwiazdki i jest bardzo szczęśliwa. Koszt niewielki radość dziecka ogromna :)

Domator38
25-07-2015, 21:02
Ja kupiłem takie [LINK DO PRASY CODZIENNEJ] i mały był bardzo zadowolony. Trzymają się ściany solidnie i wyglądają naprawdę porządnie. Fajna sprawa :)

Secundo
15-08-2015, 22:26
Witam,
jestem obecnie na etapie urządzania pokoiku dla dziecka. Nie bardzo podobają mi się przeładowane tapety, pomyślałam więc o naklejkach na ścianę, takich jak tutaj: [moderowano linki] Czy ktoś z Was korzysta z takiego rozwiązania? Podoba wam się coś takiego?

piotrek_81
17-08-2015, 09:19
U nas u młodego w pokoju były kiedyś naklejki ale niestety nie wytrzymały jego ciekawości. Nie wiem może to też po prostu jakość tych naklejek. Teraz jak już jest starszy to sam sobie wiesza plakaty ;)

Majowa Alicja
16-09-2015, 13:55
zamiast naklejek fajnym pomysłem są drewniane napisy, można takie zamówić na allegro, albo w sklepach z wyposażeniem wnętrz,a jak się przyklei na masę mocująca to nie zostawiają śladów kiedy już zachcemy je zdjąć, co w przypadku naklejek jest raczej niemożliwe.

p!nk
17-09-2015, 19:43
Teraz faktycznie napisy są w modzie. Wyglądają ciekawie, tylko zastanawia mnie, czy nie płowieją szybko i czy się nie odklejają. Bo wiadomo..na początku wszystko super wygląda, tylko dobrze by było, żeby to z parę lat się utrzymało.

karolinka478
18-09-2015, 11:44
ja osobiście nie polecam, gdyż szybko zmieniają kolor i nie wyglądają później estetycznie :(

Majowa Alicja
22-09-2015, 13:27
nie słyszałam żeby płowiały, w każdym razie u siebie nie zauważyłam, a już trochę czasu napisy wiszą na ścianie. jeśli macie ze sklejki drewnianej to może warto pomyśleć nad nałożeniem jakieś farby albo bejcy? będzie ciekawie wyglądało, w końcu to drewno, można się nim bawić

Ania333
12-05-2017, 16:56
Można napisy zrobić malowane za pomocą szablonu malarskiego zamiast naklejki, wtedy zdecydowanie dłużej to wytrzyma. Tak jak ktoś wspomniał wcześniej dzieciaki są ciekawskie i często niszczą naklejki (wiem to autopsji), a malunku nie wykończą łobuzy. :)

PannaAnna1
04-08-2017, 13:24
Witam,
jestem obecnie na etapie urządzania pokoiku dla dziecka. Nie bardzo podobają mi się przeładowane tapety, pomyślałam więc o naklejkach na ścianę, takich jak tutaj: [moderowano linki] Czy ktoś z Was korzysta z takiego rozwiązania? Podoba wam się coś takiego?

Do pokoju dziecka znajdziesz tu sporo inspiracji. Mi się szczególnie podobają wzory na ścianę z taśmy malarskiej:spam:

marzenka.o
10-08-2017, 14:20
Na Homebooku jest sporo takich szablonów. Ja zawsze tam w pierwszej kolejności szukam.