PDA

Zobacz pełną wersję : Ekspresy cisnieniowe - jakie polecacie?



30-11-2005, 10:03
Nie wiem czy taki temat pasuje we wnetrzach, ale sprawa jest dość pilna a tutaj częściej zaglądacie :D
Mam dylemat jaki kupić ekspres ciśnieniowy. Wymarzyłam sobie zrobić taki prezent na gwaizdkę dla mężusia a tutaj klops. Taki wybór, że włos na głowie staje- bez waszej pomocy będę musiała jednak zdradzić się z pomysłem i wybierać ekspres z mężem. I będzie po niespodziance :cry: Proszę was o opinie na powyższy temat. :D

rafał ...
30-11-2005, 11:08
Dużo zależy od budżetu jaki chcesz na to przeznaczyć, bo można wydać od kilkuset złotych do kilku tysięcy, a jak się postarasz to nawet i więcej.

Jak określisz cenę to łatwiej będzie doradzić co w tych pieniądzach można kupić najlepszego.

30-11-2005, 12:04
Myślę, że ok.1000zł.

kofi
30-11-2005, 12:26
Pani w Pożegnaniu z Afryką uświadamiała nas, że dobre są właśnie takie od 1000 zł, a najlepsze to takie z 2 tys. Firmy nie wymieniała, ale jak macie gdzieś jakiś specjalistyczny sklep z kawą, to spóbuj tam zapytać. Tyle, że to normalne, że oni będą namawiali na droższy. Chociaż ta nasza pani była bardzo powściągliwa we wciskaniu czegokolwiek.

rafał ...
30-11-2005, 13:12
1000 to i dużo i mało, kupisz za to dobry ekspres manualny, czyli kawa będzie dobra ale będziesz musiała kupować kawę mieloną lub mielić w młynku i bawić się w każdorazowe wsypywanie i wysypywanie.

Nie kupisz jednak automatu z wbudowanym młynkiem, gdzie kawę robi się naciskając jeden przycisk.

Z własnego doświadczenia: w domu mam manualny, w pracy automat. Kawa smakuje podobnie, ale w pracy pije jej znacznie więcej z uwagi na łatwą i szybką obsługę, w domu czasami po prostu nie chce mi się robić.

ewak39
30-11-2005, 13:53
Prenumeruje czasopismo konsumenta "Which?", ostatnio byl przeglad roznego rodzaju ekspresow. Moge tu wrzucic kilka opinii, tylko np. czy takie ekspres ma miec funkcje spieniania mleka itp?

Inka1
30-11-2005, 14:40
Ja mam ciśnieniowy KRUPSa (z taką opcją, że druga część to przelewowy i jest tez spieniacz mleka). Jeśli jesteś smakoszem to ja polecam taki ciśnieniowy, który ma sporo barów (mój ma 15), kawa jest pyszna, mocna, gęsta (o ile tak można rzec :wink: ) i aromatyczna.

Zbigniew Rudnicki
30-11-2005, 16:57
Mam KRUPS-a.

Dominik!
30-11-2005, 18:44
Ja polecałbym co najważniejsze ekspres z dyszą do spieniania mleka.
O ciśnieniu to chyba każdy wie. A czy taki z większą ilością automatyki, czy nie - zależy od Ciebie ( i Twojej kieszeni). Ja użytkuję (od kilku ładnych lat) dość prosty ekspres i jestem z niego zadowolony.
Mimo, ze jest trochę zabawy z ze zrobieniem kawy - ma to swój urok - picie kawy (i jej przygotowanie) jest pewnym rytuałem :D

Jacek
01-12-2005, 11:05
Kupiłem Krupsa bo do włoskich wyrobów nie mam zaufania poza tym miał fajny wygląd (w otwrtej kuchni jest to dość wżne) Warczy co prawda jak traktor (w pierwszej chwili chciełem go oddać) ale kawę parzy pyszną. Jak wejdziesz na strnę maniaków kawowych to się dowiesz że ekspres manualny poniżej 2 K to nie ekspres a kawa mielona sprzedawana w marketach to nie kawa. Ale nie dajmy się zwariować najważniejsze aby mieć radochę z picia dobrej kawy.

Pozdrawiam i zyczę słusznych wyborów

01-12-2005, 12:27
Bardzo wam dziękuję za pomoc. Wczoraj widzialam Krupsa przecenionego z ok.900zł na 550zł. Wyglądał ładnie, miał funkcję capuccino plus- spienienie mleka, miejsce na 2 filiżanki. Nie pamiętam teraz cisnienia, ale było większe niż tych ekspresów co stały w pobliżu.
Chyba się zdecyduję. :D

Zbigniew Rudnicki
01-12-2005, 13:01
1,5 roku temu był na tym forum wątek kawowo-ekspresowy.
Można odszukać.

krzysztofh
01-12-2005, 14:48
Poszukaj na te stronie. Dobry ekspres ciśnieniowy to taki, do którego wlewasz wodę i sypiesz kawę ziarnistą. Potem tylko naciskasz guzik i po 15s kawa zaparzona w filiżance i oczywiście świeżo zmielona.
Wada to dość duże urządzenie raczej do większych kuchni no i fakt że urządzenie pobiera trochę energii, nawet jak wyłączysz opcjonalnie aby nie podgrzewało tacki na filiżani.
Ale smak kawy jest nieporównywalny z ekspresami ciśnieniowymi, które działają na zasadzie napełniania każdorazowo zmieloną kawą sitka z rączką na jedną filiżankę.
Piszę to na podstawie wrażeń smakowych (mam taką w biurze).

http://www.saeco.com.pl/saeco_incanto_de_luxe_black.html

OLA.J.
01-12-2005, 15:18
Duże ale są takie , które można pieknie wbudować w szafke tak jak kuchenkę i inne sprzęty, niestety jedna wada : dużó droższe od wolnostojących

ozzie
01-12-2005, 19:22
Ja polecalabym ekspresy Gaggia, Seaco tez sa dobre. Moim absolutnym marzeniem jest ten, firmy kitchenaid. Mam robota tej firmy i blender, produkty kitchenaid sa po prostu niezawodne.

oto ten ekspres
http://www.cookinstyle.co.uk/default.aspx?act=Uprod_C7_S88_P1546&aid=Shopzilla&pd=Y
Cena jest zabojcza, ale dziala i wyglada super :wink:

Apia
01-12-2005, 21:12
A my mamy ekspres szwajcarskiej firmy Jura
http://www.jura.com/en/products_com/products_home/products_e-line-/e80.htm
Kawka wychodzi znakomita.

ozzie
01-12-2005, 22:02
Widzialam ten ekspres jura, super i kawa tez znakomita :)
Kitchenaid podoba mi sie za troche retro stylistyke, no i te czerwien :) Mozna wybrac tez bardziej stonowany kolor. pozdrawiam

aga.fabi
04-12-2005, 12:47
Mam KRUPS-a i polecam :D

Alis31
05-12-2005, 11:20
A ja mam SAECO rewelacja,polecam,kawka jest przepyszna.

KAS01
18-12-2005, 15:05
Ja w pracy mam Saeco Royal Digital Plus (http://www.saeco.com.pl/saeco_royal_digital_plus.html)
I również potwierdzam, że kawa rewelacja. Do domu też sobie kupie jakiś automat tej firmy.
pozdrawiam
Konrad

19-12-2005, 17:50
Dzięki wielkie za pomoc- wybrałam Krupsa. Mam nadzieję, że mężuś będzie zadowolony z gwiazdkowego prezentu :lol:
Ja na pewno będę - w końcu napiję się dobrej kawki w domu.

Dominik!
19-12-2005, 21:54
A ja powiem wam, że na budowie nawet smakuje mi zwykła "fusianka" z kubka :wink:

plaza123
19-12-2005, 22:01
Podzielam to co pisali wczesniej inni. :D

Ja mam szwajcara "jura" , moj model nie jest za drogi i nie za tani .Tak w srodku . :D
Wiem , ze byl sprzedawany w Polsce za okolo 5000 PLN.

http://img416.imageshack.us/img416/8118/ekspress9qp.jpg

Kawka naprawde jest bardzo pyszna i oplaca sie naprawde "zainwestowac" w taka maczynke.
:D

Zochna
19-12-2005, 22:50
ja się zgłaszam z Saeco :) Mam manualny - i bardzo lubie
walić kolbą w zlewozmywak żeby wywalić fusy ;)
Tak serio - to dużo zależy od kawy - dobra Arabica to 90% sukcesu :)

wbrat
20-12-2005, 10:09
gorgu77: na pewno prezent bedzie sie podobal! :D


ja się zgłaszam z Saeco Mam manualny - i bardzo lubie
walić kolbą w zlewozmywak żeby wywalić fusy
Tak serio - to dużo zależy od kawy - dobra Arabica to 90% sukcesu

No wlasnie.... ja mam Saeco za 300zł i uwazam ze jest super - nie ma zadnych bajerow, ale kawe robi. W zasadzie jesli chodzi o smak kawy to modele za kilka stowek nie roznia sie niczym od tych za kilkanascie - tu i tu zazwyczaj 15barow wiec kawa taka sama. Najwazniejsza roznica to mlynek - tanie go nie maja (tak jak ten moj), wiec tu moze byc newralgiczne miejsce jesli chodzi o smak - wiadomo - co swiezo zmielona, to swiezo zmielona.

Skoro juz taki watek sie zrobil w dziale wnetrz, to moze ktos podzieli sie doswiadczeniami z roznymi gatunkami kaw - ktore wyjatkowo polecacie a ktore odradzacie (gorgu77 - Tobie tez sie przyda ta wiedza - kup tez koniecznie kawe pod choinke!).

Ja poki co moge powiedziec, ze razem z ekspresem kupilem w markecie kawe saeco tak, zeby od razu wyprobowac jak to to dziala i ta kawa bardzo mi nie odpowiada - jak dla mnie jest po prostu niesmaczna.

KAS01
20-12-2005, 10:53
Ja jednak widze dużą różnice w smaku kawy zrobionej w ekspresie ciśnieniowym w stosunku do zwykłego. Dla mnie ta z ciśnieniowego jest zdecydowanie lepsza.

Zbigniew Rudnicki
20-12-2005, 11:18
LAVAZZA Qualita Pro (dość droga) od święta
elite PEDRO'S mielona, na co dzień.
Kawy nie ubijam zbyt mocno, za to połowę mielę dodatkowo i mieszam z tą grubo mieloną fabrycznie (tak kawę przygotowują włosi, a raczej kupują gotową espresso).
Wskaźnikiem prawidłowego przygotowania i ubicia kawy jest, aby przy parzeniu ciekła "ciurkiem" przez jeden otworek, a "kroplowała" przez drugi.
Jeżeli przy parzeniu expressowym kawa jest kwaśna - to znaczy że jest zepsuta, przechowywana w złych warunkach = dyskwalifikacja.

KAS01
20-12-2005, 11:43
Na codzień piję w dużych ilosciach (kilka dziennie, bo bardzo lubie kawe, a nie znoszę herbaty) kawę Astre niskodrażniącą (http://www.astra.com.pl/index.php?st=77&par=112&t=9&IdProdukt=6). Jest to jedyna kawa jaką znam która nie powoduje u mnie żadnych dolegliwosci (np. przyspieszone bicie serca), przy takiej ilosci jaką wypijam.

wbrat
20-12-2005, 13:11
Ja jednak widze dużą różnice w smaku kawy zrobionej w ekspresie ciśnieniowym w stosunku do zwykłego. Dla mnie ta z ciśnieniowego jest zdecydowanie lepsza.

Z tym oczywiscie sie zgadzam. Ja pisalem o roznicach w kawie zrobionej w ekspresie cisnieniowym za 300zł i za 3000zł (oba 15 bar). Pomijając kwestię świeżości mielenia kawy, bedą smakować tak samo.

Czekam na dalsze propozycje: gatunki kawy, ktore najbardziej wam smakuja! :)

higgins
20-12-2005, 19:57
Też zamierzam kupić taki ekspres i cały czas zastanawiałem się jak to jest z tymi manualnymi - aby zaparzyć filiżanke kawy trzeba nasypać , zamknąć włączyć, potem wyciągnąć wysypać, wypłukać, nasypać ponownie itd.? Czy może mi ktoś powiedzieć czy dobrze rozumiem? a jak jest w automatach? Tam te fusy to ....gdzieś sobie leca i wysypuje się je "hurtowo"? >>>>> :o

Zochna
20-12-2005, 21:29
higgins - w manualnym mozesz wyciurkac jednorazowo jedna lub dwie.
Potem - jak mowisz - wysypac, wyplukac , nasypac, ubic, wkrecic, nacisnac i nastepne dwie..ja tam lubie ten rytual :) Chociaz przy duzej ilosci chetnych to troche trwa..
A w takim automacie to sypiesz ziarna - sam odmierza ilosc w zaleznosci od wielkosci i mocy kawy i lejesz - dopoki sie woda nie skonczy albo pojemnik z fusami nie zapelni no albo kawa nie skonczy. To wysypujesz - nalewasz wode wsypujesz kawe i od nowa. Mam taki w pracy - mysle ze pojemnik wytrzymuje fusy z 15-20 kaw ..

MALINKA
20-12-2005, 23:22
Mam Krups-a - z młynkiem, spienianiem mleka. Używam od roku i jestem bardzo zadowolona. Cena co prawda nie jest zachęcająca (3500) ale było warto. kawy próbowaliśmy różne ale stanęło na Tchibo cafe espresso - niestety do kupienia tylko u dystrybutora - trzeba kupić karton (paczki po 0,5kg w ziarnach). Nie jest dostępna w sklepach. Ale jeśli ktoś ma firmę, w której idzie dużo kawy to warto zamówić bo jest naprawdę dobra. W firmie mamy ekspres Bosh-a - ale zdecydowanie lepszy jest KRUPS. Kawa też smakuje inaczej mimo tego że jest to kawa tej samej firmy.

higgins
21-12-2005, 14:16
higgins - w manualnym mozesz wyciurkac jednorazowo jedna lub dwie.
Potem - jak mowisz - wysypac, wyplukac , nasypac, ubic, wkrecic, nacisnac i nastepne dwie..ja tam lubie ten rytual :) Chociaz przy duzej ilosci chetnych to troche trwa..
A w takim automacie to sypiesz ziarna - sam odmierza ilosc w zaleznosci od wielkosci i mocy kawy i lejesz - dopoki sie woda nie skonczy albo pojemnik z fusami nie zapelni no albo kawa nie skonczy. To wysypujesz - nalewasz wode wsypujesz kawe i od nowa. Mam taki w pracy - mysle ze pojemnik wytrzymuje fusy z 15-20 kaw ..
Dzięki, teraz to wiem ze musze jeszcze "przyoszczędzić" na automatyczny bo taki bardziej mojej pieknej bedzie pewnie odpowiadał 8)

wbrat
21-12-2005, 14:24
Tak jak pisalem wyzej ja mam reczny i ciekawi mnie jak w automatach rozwiazuje sie problem spieniania mleka - u mnie podstawiam szklanke pod dysze i spieniam, w automatach mleko gdzies sie wlewa, ono plynie sobie rurkami gdzies az w koncu znajduje sie w filizance - niby wygodniej, ale zastanawiam sie jak sie czysci te rurki i zbiornik na mleko - chyba nie jest to takie proste, nie? U mnie przecieram dysze i juz. A tam?

pozdr.

rimsky
12-01-2006, 10:14
W prezencie slubnym dostalismy Saeco Vienna Superautomatica (wtedy ok 1600 zl). Po roku przestal robic dobra kawe. Kilka wizyt u serwisantow saeco - podobno wszystko ok, a ekspres nie mieli dobrze i - jak dla mnie - nie osiaga temperatury takiej, jak powinien. W MM mowia ze saeco robi cale bebechy do drogich ekspresow. Mozliwe...
Ok rok temu kupilismy Clatronica za 237 zl. Manualny z dysza do spieniania. Z pelnym przekonaniem ze podziala moze pol roku i wyrzucimy.
Trzeba troche zabawy, bo wszystko sie wklada ubija itp samemu, ale kawa swietna.
I dziala do tej pory bez zarzutu.
Tak do przemyslenia...

Zbigniew Rudnicki
12-01-2006, 11:11
Mój KRUPS spienia dobrze, ale kłopotliwe jest użycie , a potem mycie.
Więc spieniam mleko ręcznym mikserkiem kupionym w IKEA.
Taki ze srebrną (kolor) rączka i obrotową sprężynką.
Mleko może być zimne lub ciepłe.

Galja
12-01-2006, 18:08
Polecam to ofrum: http://www.forum.kawa-online.com/
Naprawde się wiele można tam dowiedzieć :D
Pozatym: ekspres to jedno, a kawa to drugie.jeżeli do super-extra-hiper najdroższego ekspresu wsypiesz pedro'sa to nic nie pomoże. A jak dasz Kimbo lub Illy ewentualnie coś z lavazza to od razu smak sie polepszy.Obowiązkowo szkalneczka wody obok do popicia i podniesienia walorów smakowych.
Prawdziwy barista nawet z ekspresu za 300zł "wydusi" małą-czarną-najlepszą pod słońcem :wink: 8)

leli1
23-01-2006, 14:48
Pytania do uzytkownikow Krupsa-czy macie jakies sprawdzone pomysły co do czyszczenia sitek? Przezyłam niemałe zdziwko kiedy po ok 2 mies uzytkowania calkiem zatkało sie sitko (kawa ledwo kapała), poszlam do najblizszego serwisu-sitka na zamowienie!! czekałam ok 2 tyg. i dostałam sitko (na 1 filizanke) za ok 40 zł!!! Teraz wysiadło sitko na 2 filizanki....ciekawe jak dlugo bede czekac i ile kosztuje. Na uszczelke sie niestetety nie doczekałam (na szczescie mąż skutecznie poki co skleił starą).
Czy tylko ja mam problemy z czesciami do krupsa, czy tez to ogolny problem. A moze znacie miejsca gdzie mozna sie prosto i szybko w nie zaopatrzyc?!

tacim
26-09-2009, 08:23
Temat stary jak świat ale nowego nie będę zakładał. Kupuje sprzęt do kuchni i tu 2 pytania czy warto inwestować w express do zabudowy . Mogę kupić tanio Whirlpoola ACE 100 IX taka padlinka . Jakieś macie przemyślenia używacie expresy . Ja nigdy nie miałem więc nie mam wiedzy w tym temacie na co zwracać uwagę itd.

miHoo79
26-09-2009, 17:11
Jak dla mnie licza sie tylko 2 firmy:
1. JURA
2. SAECO

reszte pomijam ;)

ellaj
26-09-2009, 17:28
Jest juz gdzies nowy watek na temat i tez pytalam o te ekspresy do zabudowy.
Niestety, nikt nie udzielil mi odpowiedzi.
Tez chcialam ekspress do zabudowy, ale chyba wybiore firme bosch lub siemens.
Chcialam ekspress, mikrofale i piekarnik w jednej, poziomej linii.
W innym z kolei watku podpowiedziano mi, ze te zabudowane ekspressy moga przeciekac i wtedy wszystko leci za meble.
I chyba zdecyduje sie na wolnostojaca jure.
Jura podobno najlepsza firma, jesli chodzi o ekspressy do kawy.

Nefer
26-09-2009, 17:34
Jak dla mnie licza sie tylko 2 firmy:
1. JURA
2. SAECO

reszte pomijam ;)

Też tak mam.

aneta s
26-09-2009, 19:54
Jura zdecydowanie, do tego dobra ziarnista kawa i jestem prawie w niebie :lol:

tacim
26-09-2009, 21:30
ale ceny kosmos Jura do Saeco

Nefer
26-09-2009, 21:33
ale ceny kosmos Jura do Saeco

Czy ja wiem... Jura ENA5 to ok, 2500.
Nie wiem czy można kupić dobry ekspres taniej.. Jeden już kupiłam - jest beznadziejny i w zasadzie nikt go nie używa.

aneta s
27-09-2009, 07:31
Ja podobnie jak Nefer kupiłam jeden ekspres nietani bo wydawało mi się, że Jura za droga. Oczywiście działa ...ale kawka nie jest taka smaczna :roll: postanowiłam nie eksperymentować już więcej :evil: mam nadzieję, że nie będzie awaryjny i nie wydam majątku na serwis :wink:

tacim
27-09-2009, 09:38
to na co nalezy zwrócić uwagę kupując expresa

ellaj
27-09-2009, 13:24
Ja juz tylko bede patrzyla na wyglad, bo na jure sie zdecydowalam.
I chce duzo bajerow, nawet jak ich nie bede uzywala :)

Nefer
27-09-2009, 13:47
A ja chcę tylko jeden guzik :) I świeżo mielone ziarna kawy :)

m&k
27-09-2009, 14:14
Jura, Saeco, Siemens robione są w jednej fabryce..
my myśleliśmy nad jurą, ale wybraliśmy Siemensa TK 76009 - pełny automat ciśnieniowy
http://i22.photobucket.com/albums/b324/cirri/MCSA038766_TK76009_defeps.jpg

tak naprawdę ważna jest temperatura zaparzania oraz kiedy kawa była palona
(polecam Marfisę z palarni La Brasiliana z Ferrary)
więcej profesjonalnych porad na forum:
http://www.caffeprego.pl/phpBB2/index.php

Nefer
27-09-2009, 14:24
Jest ładny - ale nie tańszy niż Jura :) :wink:

m&k
27-09-2009, 15:09
Nefer - zależy która Jura ;-)

ellaj
27-09-2009, 15:36
Nefer - zależy która Jura ;-)

A, to inna sprawa :)

aneta s
27-09-2009, 15:38
Ja nie chcę za mocno zbajerowanego, bo z doświadczenia wiem, że wielu funkcji nie uzywa się wogóle :wink: Jak dla mnie najważniejsza w tym całym kawowym zawrocie głowy jest kawa właśnie :lol: bo jak ziarno będzie niesmaczne to nawet najdroższy i najlepszy ekspres cudów nie zdziała :wink: Właśnie popijam pyszną, drugą juz dzisiaj kawusię :wink:

Nefer
27-09-2009, 21:25
Ja nie zamierzam szaleć - w końcu piję kawę w domu tylko 2 razy w tygodniu :)
więc wystarczy Jura ENA 5 :

http://www.michellocaffe.pl/zdjecia/Jura_Ena_5_d.jpg

Grazia-Ol
09-11-2009, 09:03
"Przymiarkę" do ekspresu Jura zrobiłam wczoraj w MM.
I co ?
1. Ekspresy Jura 3 szt. - wybór słaby
2. Informacje sprzedawców mierne.
3. Dzień bez VAT w MM to bzdura.

Dlaczego?
1. Wcześniej robiłam rozeznanie u trzech sprzedawców z różnych stron kraju. Ekspresy Jura cena brutto z przesyłką + termos na mleko + 1 kg Lawazza tańsze od ekspresów Jura sprzedawanych bez VAT w MM (bez termosu i 1 kg kawy) :o

Których modeli nie polecali sprzedawcy?
1. Ena 5 - prostota zawodna
2. F70 - klawiatura dotykowa zawodna
3. Z 5 II - raczej do małej gastronomii
4. J5 - słaby do swojej ceny

I o dziwo 2 sprzedawców poleciło stary sprawdzony F50 (w MM cena bez VAT 3.770 PLN :o ), u spredawców brutto taniej ok. 150 PLN :wink:
Wróciłam z MM nez termosu i z przeświadczeniem, że więcej tam nie pójdę, bo żelazko Rowenta, kte można kupić już od 300 zł w necie, u nich kosztuje 456 zł.

Nadal, nie wiem, który ekspres mam kupić? Njaczęsciej pije się 2, w święta 4, a okazjonalnie więcej kaw. Mimo tego chcę prosto; podejść, postawić, przycisnąć, wypić kawę z mlekiem. :wink: Może być spienione.

Czy ktoś taki ma? Myślę o Jurze i o uratowaniu domu od bankructwa.

Pozdrawiam kawoszy.

Aha, czytałam wszystkie wątki. :roll:
:wink: :wink: :wink: :wink:

joliska
09-11-2009, 11:26
Od 2 miesięcy mam automat Saeco Talea Ring Plus - nie zamieniłabym go na inny, nie szkoda mi pieniędzy, jakie na niego wydałam. Odradzono mi - i słusznie - sprzęt, przez który przepływa mleko. Mnóstwo rurek, wężyków, zakamarków, których nie sposób doczyścić... Mleko spieniam albo pod dyszą, albo w Mlecznej Wyspie, którą dostałam w komplecie :D

Grazia-Ol
09-11-2009, 12:39
Joliska

Bardzo cenną informację podałaś :D
Byłam przekonana, że najlepiej jak wszystkie funkcje zamknięte są w jednym systemie.

:roll: Czytałam gdzieś o dużej awaryjności tej marki. Ale nie jestem pewna gdzie :roll: czytałam, ale z Twojej wypowiedzi wygląda, że są Ok.

coffee
09-11-2009, 14:37
Fajni Ci sprzedawcy w MM. Prostota zawodna, elektronika też :wink: Najlepiej pewnie zalać kawę wrzątkiem i nic się nie zepsuje :D

Ena5 faktycznie nie jest skomplikowana, ale dla mnie to tylko zaleta. Mleka nie spieniam codziennie, ale nawet jeśli, to czyszczenie nie jest żadnym problemem. Grunt to wyrobić w sobie nawyk czyszczenia, wtedy zajmuje to kilkanaście sekund.
Tfu, tfu więcej jej nie chwalę, bo jeszcze coś zaszwankuje...

Morlena
19-12-2010, 18:52
Proszę użytkowników dobrych ekspresów ciśnieniowych, które jednocześnie kieszeni przed świętami nie zrujnują ze szczętem o pochwalenie się czym dysponują.
Dziś wysłuchałam w sklepie peanów na cześć ekspresu KRUPS Nescafe Dolce Gusto i kawa latte macchiato na poczekaniu przyrządzona przez panią była rzeczywiście przepyszna. Ja jednak wolałabym nie być zmuszana do używania wyłącznie kapsułek.

Darpiot
24-12-2010, 23:28
z ekspresów do zabudowy - kupiłem Siemens TK76K572. Rewelacja. Meble są w trakcie budowy więc ekspres od miesiąca zajmuje zaszczytne miejsce stojąc na stoliczku i czekając na zabudowę. Ale kawę przyrządza taką że bajka.

prawdziwy.anika
25-12-2010, 09:10
z ekspresów do zabudowy - kupiłem Siemens TK76K572. .chyba nie o takiej cenie Morlena myslala mowiac o niezrujnowanej kieszeni....:???:

Morlena
26-12-2010, 10:28
No nie:eek:
Ale widzę, że odzew mizerny. :(
Po świętach ruszam po ekspres, nie wiem wprawdzie jaki, ale może jeszcze ktoś się tu pochwali sprzętem?

EZS
26-12-2010, 11:25
nie znam tanich, ale chciałabym znać ;)
W pracy mam saeco z młynkiem. W drugiej pracy ;) tanzszą wersję bez młynka. Cóz, po porównaniu z całą odpowiedzialnoscią mogę stwierdzić - jeżeli nie kapsułki (bo dają zwykle dobrą kawę) , to wersja z młynkiem. Choćby dlatego, że nikomu się nie chce mielić kawy na świeżo i do wersji bez młynka szybko przechodzi się z lenistwa na kawę zmielona fabrycznie, a to już nie jest to. Teraz samo saeco - dobry ekspres ale delikatny. Szybko się zakamienia, w zasadzie w obu przypadkach używamy wodę z filtra albo butelkowaną a i tak ciagle woła o odkamienienie. Jak mu coś dolega, to się zawiesza (ta elektronika!) i po kawie. Jednym słowem musi być dopieszczony, czyszczony itd. Ale z drugiej strony oba stoją w pracy więc są obsługiwane przez licznych i róznych ludzi i jakoś to wytrzymują od 3-4 lat. Czyli w sumie dobra firma. Niestety - nietania.

Z DolceGusto kawy nie piłam. Piłam z kapsułkowca tchibo i mam ochotę się skusic do domu. Kawa wychodzi drożej (jednostkowo) niż mielona czy zaiarnista, ale to też zależy od gatunku. Może ktoś ma doświadczenia?

malkul
27-12-2010, 09:58
Polecam lekturę http://www.caffeprego.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=2186 . Nie najświeższe ale wskazano na co zwrócic uwagę przy dokonywaniu wyboru.:stirthepot:

mirka23
27-12-2010, 22:22
Morlena i jak tam zakup ekspresu ?
ja zdecydowałam się na ekspres do zabudowy z młynkiem, jest to spory wydatek, to prawda, ale do nowej kuchni warto wydać więcej kasy
Przedtem używałam zwykłego przelewowego ekspresu - to inna bajka.
Rozumiem, że chcesz kupić wolnostojący ekspres, jeżeli tak to możliwości jest naprawdę wiele :)
Zależy jakie funkcje , czy ręczny, czy automat ? Parę linków do oglądania, no i ceny różne, ale takie raczej przyziemne :)

http://allegro.pl/profesjonalny-ekspres-cisnieniowy-clatronic-15bar-i1368209460.html#gallery

http://allegro.pl/profesjonalny-ekspres-zelmer-13z016-nerro-plus-i1368715279.html#gallery

http://allegro.pl/cisnieniowy-ekspres-do-kawy-15bar-delonghi-bar-390-i1372676881.html

http://allegro.pl/ekspres-cisnieniowy-delonghi-bar-14-nowy-i1379646426.html#gallery

Z tymi na kapsułki to jak z odkurzaczami na worki, tani odkurzacz - drogie worki :( cwaniaki :mad:

Ach ! może już kupiłaś ? , ja długo bym nie pociągnęła bez kawy :D

Morlena
28-12-2010, 18:26
mirka23, nie kupiłam, nadal się zastanawiam. A że mam w pracy świetny ekspres Jura i do tego dobrą kawę illy, nie pali się aż tak bardzo. Ale weekend sylwestrowo-noworoczny bez dobrej kawy może okazać się trudny do przeżycia, więc pewnie w piątek na coś się zdecyduję (mam nadzieję).

ellaj
28-12-2010, 20:09
Morlena, najlepszy z najtanszych to juz tylko Ena 5 Jura. Okolo 2600zl.
Bylam na niego zdecydowana. Wiele osob go poleca na forum.
Niestety, napisalam do przedstawiciela i polecil mi rowniez inne, przy okazji je dokladnie opisujac.
Zdecydowalam sie na inny, ale kosztuje ok. 9tys.
Jura to w ogole najlepsza firma produkujaca ekspressy do kawy. Jest jeszcze saeco, ale Jura to numer1.
Tez kiedys chcialam do zabudowy, ale ktos tu napisal, ze zdarzalo sie, ze plyny przeciekaly do mebli i ciezko bylo to wyczyscic, przez co drewno sie psulo.
Dlatego zdecydowalam sie na wolnostojacy.

mirka23
28-12-2010, 21:26
Jura to mercedes w śród ekspresów, ale czy po zaparzeniu takiego samego rodzaju kawy w dajmy na to dwóch różnych firmowo ekspresach,
ale o podobnych parametrach będzie jakaś różnica ? pewnie nie
Ja jestem zadowolona z mojego ekspresu, no poza jednym może małym drobiazgiem- trzeba systematycznie CZYŚCIĆ I ODKAMIENIAĆ, ale to chyba z każdym trzeba.
Właśnie dziewczyny skończyły mi się pastylki do odkamieniania, a tu weekend sylwestrowy się zbliża, trzeba jakoś przeżyć tę noc , a bez kawy się nie da !!!! :lol2:

wierzch
29-12-2010, 12:50
Morlena, moze znajdziesz interesujace Cie informacje w ponizszych watkach:
Ciśnieniowy ekspres do kawy (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?t=47911)
DO SMAKOSZÓW KAWY (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?t=56807)

Pozdrawiam

Robespierre
30-12-2010, 23:50
Osobiście używam Nespresso - czyli kapsułki.
Niestety droższa impreza bo jedna kapsułka to koszt ok 2 zł ale efekty wyśmienite.

Każdy z naszych znajomych potwierdza że tak dobrej kawy dotąd nie pił...

Plusem kapsułek jest to że każdemu można zaparzyć inny smak oraz indywidualnie dobrać moc.

:)

mirka23
02-01-2011, 20:42
http://scouteu.s3.amazonaws.com/cards/images_vt/merged/szczesliwego_nowego_roku_2043.jpg

william.bonawentura
02-01-2011, 22:40
Po świętach ruszam po ekspres, nie wiem wprawdzie jaki, ale może jeszcze ktoś się tu pochwali sprzętem?

Ja mogę polecić mój DeLonghi EC155. W promocjach kosztuje ok. 250zł a robi rewelacyjną kawę - jak dla mnie bez różnicy w stosunku do np. ekspresu za 5000zł który mamy w pracy. Pewnie, że automatyczne nakładanie, ubijanie kawy, opróżnianie sitka itd. jest fajnym bajerem ale właśnie w firmie, gdzie ekspres ma robić kawę za kawą a nie w domu. Tutaj zabawa z przekręcaniem rączki itd. jest jak dla mnie częścią magicznej przyjemności picia kawy. Inna sprawa, że nigdzie we Włoszech nie spotkałem się z tym, żeby w kawiarni używali "automatu".

grave
03-01-2011, 12:05
Mnie się bardzo marzy taki ciśnieniowy z młynkiem, aromatem świeżo zmielonej kawy, spieniający mleczko, z podgrzewaną tacką i innymi bajerami...
Póki co dostalem w prezencie kapsułkowca Dolce Gusto... to tez sympatyczne urządzenie ale tylko namistka pawdziwiego ekspresu. Ekspres wyjdzie bardziej ekonomicznie, bo koszt 1kapsulki to 1,25zł, ale jak się nie ma co się lubi... taki kapusłkowiec kosztuje 300-450zł, a ekepress np.Seaco (żona ma w pracy - świetna sprawa!) ok 1500, i jednak wyjdzie taniej w użytkowaniu mimo wszystko...

Bart
10-01-2011, 11:22
Witam,
ostatnio kupiłem Philips Senseo - na saszetki. Generalnie polecam - kawa wychodzi moim zdaniem naprawdę dobra. Na pewno nie gorsza niż przy dolce gusto . No i to jest chyba zdecydowanie najtańsza opcja, a na pewno najlepszy stosunek cena/jakość. Sam ekspres na allegro to 200 pln, a kawa wychodzi ok. 50 gr. za saszetkę (capucino ok 1-1,2). Minusy to brak dystrybucji w Polsce, i mała dostępność kawy w tradycyjnej dystrybucji. Natomiast w sieci jest pełen wybór. No i można wybierać między różnymi producentami kaw (przede wszystkim Douwe Egberts - największy wybór, ale również tchibo, jacobs, lavazza, nescaffe i in.) wynika chyba to z tego że jest to bardzo popularny ekspres na zachodzie szczególnie w Holandii. Natomiast jeżeli chodzi o kawę typu latte to z saszetek nie wychodzi za dobra, lepiej samemu spienić mleko i dodać do kawy - wówczas jak najbardziej jest ok. Ewentualnie można kupić droższy model senseo za ok. 600 pln, który ma dodatkowy zbiornik na mleko i robi podobno bardzo dobrą latte.

madzioochna
23-01-2011, 10:20
Ostatnio temat przerabiany był u mnie w domu, bo chcieliśmy kupić rodzicom w prezencie. Kupiliśmy Jurę Impressa C5. Od początku byliśmy zdecydowani na Jure, bo jak już mieliśmy wydawać kupę kasy to wolę na coś porządnego, Jura ma opinię małoawaryjnego sprzętu.
Co do modelu to doradzono nam wybrać jeden z najprostszych, ponieważ te wyższe modele różnią się wyłącznie ilością funkcji i bajerów np. zapamiętywanie czyjejś kawy.

katjes1
24-01-2011, 22:52
Mogę polecić Bork CM EMN 9922 BK (na kawę zmieloną). Kupiliśmy po świętach przed internet (dostępny jest też ten ekspres w Media Markt ale cena jest prawie dwa razy wyższa). Kawa wychodzi naprawdę pyszna!

prokopek
25-01-2011, 14:38
A my mamy już rok zelmera piano - i polecam każdemu. Kosztował jakieś 300pln ale mleko spienia, kawę parzy i - co ważne - nie z kapsułek :)
Polecam, a jak ktoś chce to zapraszam na kawę :)

aadamuss24
25-01-2011, 15:38
Polecam Jurę C5 :) Użytkuję od kilku lat trzy sztuki tego modelu i wszystkie działają super, nie wieszają się, czyszczenie bardzo proste i łatwe do wykonania, kawa suuuper. Jeden pracuje w pracy gdzie przerób ma trochę większy niż domowy i daje radę. pozdr adam

grave
25-01-2011, 16:00
taak kapsułki to porażka.... nieekonomiczne, poza tym kawa szybko traci ciepło...

witu102
25-01-2011, 20:42
ja mam Tchibo Caffisimo i jestem zadowolony. Jedyny "szkopuł" to mimo, że do obsługi mamy 5(!!) przycisków, to bez przeczytania instrukcji robienie cappucino zajęło mi 10 minut...prosty w obsłudze (po zapoznaniu się z instrukcją) kawa dobra dużo możliwości kombinacji (cappucino, machiato, espresso itd) cena przystępna ja kupiłem jak była promocja, że ekspres 359zł a do tego bon na 100zł czyli w efekcie 259zł dałem. Koszty kawy moim zdaniem niskie wychodzi 1zł/kapsułkę...

grave
26-01-2011, 11:38
no wlasnie 1zł.. u mnie nawet 1,25zł! a jak wsypiesz kawy to choć zakup wydaje się drogi to jednak więcej tej kawy wypijesz i suma suamrum wyjdzie taniej!

Bart
26-01-2011, 12:28
W SENSEO wychodzi jedna kawa ok 50gr

agatek751
27-01-2011, 22:55
Ja polecam ekspres Nivona. Mleko spieniane z kartonu, długo utzrymuje się pianka, kawa albo ziarnista albo mielona. Instrukcja tylko trochę skomplikowana, ale ja blondynka może dlatego.....
Znajomi długo szukali w necie co jest najmniej wadliwe i okazalo się, że Nivona ma ponoć dobre opinie. Zakupili.

grave
28-01-2011, 10:11
a ja tam jak się już zdecyduje to chyba na SAECO... moja żóna ma w pracyi bardzo mi się podoba!

redlum
30-01-2011, 19:46
a my mamy Krups-a EA8050 - może nie jest jakiś fullwypas - ale kawa jest wyśmienita; siostra ma Siemens TK 52001 i też nie narzeka

żona m
17-02-2011, 16:58
My jestśmy wierni Saeko, to nasz drugi ekspres tej firmy i jesteśmy zadowoleni. Jak coś to polecam akurat te firmę.

masterb
19-03-2011, 13:33
Ja też polecam Saeco...
Użytkuję go od czerwca 2010 i jak narazie super, intuicyjna obsługa, wszystko działa, crema jest taka, jak być powinna..

agalind
19-03-2011, 16:19
Mamy w domu Krups 8260 z wyspą mleczną. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, ze się nie zawiodłam (pomimo różnych komentarzy). Znajomi też go mają (ok. 2 lat) i nie narzekają. Kupiliśmy go 1,5 roku temu i na razie tylko od czasu do czasu zmieniamy filtr, w tym czasie był 3 razy czyszczony tabletami. Używamy filtrowanej wody, bo u nas w kranie jest bardzo twarda. Łatwy w obsłudze, niedużo miejsca zajmuje. Zapach świeżo mielonej kawy = bezcenne!

ellaj
14-04-2011, 21:02
Ja sie juz zdecydowalam.
Zamawiam Jura Ena 9 one touch. Nowosc.
Ma wszystko, co potrzebuje.

malkul
03-06-2011, 20:20
Proszę o poradę, :popcorn: który ekspres wybrać, rozpatruję trzy: Jura Ena 9 One Touch , Jura Impressa F50 Platin lub DELONGHI model ESAM 3500.S. Czy ktoś mógłby sie wypowiedzieć?:)

ellaj
03-06-2011, 22:09
Ena 9 jest lepsza od f 50, bo nie trzeba przestawiac filizanek.
DeLongi nie znam.
Jeszcze nie kupilam, ale juz sie na ena9 zdecydowalam.

aksamitka
04-06-2011, 08:55
ja polecam ariette chic, dziala juz 5 lat bez problemu, koszt ok 400zl

jarett
09-07-2011, 00:36
Zależy czy zależy Ci na wygodzie czy na smaku. Jeśli na tym drugim to żadne kapsułki (fu!) i żadne kombajny mielące i spieniające. Widzieliście kiedyś coś takiego w dobrych restauracjach? Tylko tradycyjny ręczny ekspres ciśnieniowy (taki może troszkę droższy, nie za 200-300zł) + młynek żarnowy (również taki powyżej 300 zł, a są i za 1500zł). Mielenie kawy to jakiś problem? Umówmy się - to trwa 10-15 sekund, a razem z nasypaniem/przesypaniem nie więcej niż minutę. Jeśli nie masz czasu zmielić kawy to znaczy, że nie masz też czasu się nią delektować. Zresztą zawsze można zmielić na 2-3 dni na zapas i trzymać w pojemniku próżniowym w lodówce. Szybką kawę przed pracą można robić z gotowej - mielonej (czarna lavazza albo czerwona illy naprawdę dają radę). A na dłuższe posiedzenia 'ręcznie' mielona. Taki zestaw przy odrobinie wprawy da naprawdę kawę lepszą niż z 'kombajnu' i będzie połowę tańszy. Trzeba tylko przestrzegać prostych zasad ekspres musi być dobrze nagrzany (dłużej niż 'do zgaśnięcia lampki') a kawa nabita do tygielka przed samym parzeniem. Nie wcześniej - kawa nagrzana traci aromat. Z tego samego powodu ważny jest dobry młynek, który w możliwie najmniejszym stopniu nagrzewa kawę podczas mielenia.

Jedyna wada takiego rozwiązania - jeśli trzeba zrobić więcej kaw - to trzeba się naprawdę nieźle napałować. Jeśli zależy Ci na wygodzie - to kombajn. Broń boże kapsułek - cholera wie co do nich sypią, a kawa z nich nie ma połowy tego smaku co z tradycyjnego ekspresu. Mówię to jako nałogowy kawosz (chociaż nie koneser) doświadczony kilkunastoma różnymi ekspresami i kilkudziesięcioma gatunkami kawy.

joliska
09-07-2011, 07:27
Jarett,
wywołałeś temat kawy: kupujesz w sklepach kawowych świeżo palone ziarno czy jednak paczkowane?

A z kapsułkowymi walczę od zawsze... Mam Saeco (Talea Touch Plus) i nie wymieniłabym go na nic innego (mimo że wyższość kolbowych jest niezaprzeczalna)

Milker
15-07-2011, 22:44
Najlepsze ekspresy to nivona. Bezawaryjne, kawa pyszna. Ja polecam

Teska
17-07-2011, 08:52
co do Nivony - porazka,ale to u Ciebie wyjdzie za jakies 1,5 roku jak nie wczesniej - polecam forum kawoszy caffepreggo....
Saeco od kiedy wykupił je Philips z jakościa niestety zeszło na tzw psy...
Jura...no cóz polecam w/w forum.

ja kupilam de Longhi Ecam 23.450 - jest ok parzy swietne espresso - kawę kupuję swieżo mielona Brazyliane i Izzy Gold - do odkrycia w/w forum myslałam ze lavazza to całkiem fajna kawa...ha ha ha teraz juz nie kupię zadnej kawy z naszych sklepów tylko swieza palona kawka i powiem wam wtedy kazdy ekspres zaparzy cudowna kawusię...

Milker
20-07-2011, 23:01
co do Nivony - porazka,ale to u Ciebie wyjdzie za jakies 1,5 roku jak nie wczesniej - polecam forum kawoszy caffepreggo....
Saeco od kiedy wykupił je Philips z jakościa niestety zeszło na tzw psy...
Jura...no cóz polecam w/w forum.

Mam nadzieję, że nic złego nie wyjdzie i z naszej nivony jeszcze trochę pokorzystamy :)
Co do saeco - zgadzam się w 100%.

m-333
22-10-2011, 23:03
A ja Saeco polecam z całego serca :)
Mieszkam we Włoszech i, oprócz De Longhi,Gaggia czy Ariete to jedna z najmocniejszych marek. My posiadamy Saeco Syntia - ekspres jest super. Polecam! :)

gosiako
24-10-2011, 08:49
Ja mam saeco primea touch plus, polecam:) kawka pyszna, aromatyczna i pięknie wygląda:)

Matskocz
24-10-2011, 12:36
w pracy używamy Saeco Nina Cappuccino, znawcą nie jestem, ale kawa wychodzi dobra + spienianie działa iście fantastycznie :)

firewall
24-10-2011, 18:44
Używałem Boscha, a od prawie 2 lat mam Jurę Ena 7. I to jest to. Zdecydowałem się po obejrzeniu fabryki Jury.

jacek.nowak
30-10-2011, 11:47
Ja mam takiego (http://www.mixmedia.pl/bosch-ekspres-bosch-tca-4101-barino,id-23359)Boscha
Wcześniej nie miałem doświadczenia z innymi ekspresami, ale z tego jestem zadowolony. W miarę tani a kawa - pyszna:D

hadesziom
01-11-2011, 11:32
Witam,

planuję zakupić ekspres ciśnieniowy, lecz szczerze mówiąc małe mam pojęcie o modelach i strukturach.
Zależałoby mi, by prócz mielenia kawy była opcja robienia cappucino. Rozglądałem się trochę i zobaczyłem, że jedne modele mają opcje tylko pienienia mleka (pod ciśnieniem), a inne działają inaczej. Wkłada się rurkę do opakowania mleka i tyle, automat robi wszystko samodzielnie. Mam do wydania około 1500zł, zależy mi na porządnym modelu (by za rok się nie rozkraczył). Słyszałem, że delonghi produkuje dobre modele. Widziałem też, że w niektórych modelach prócz pojemnika na kawę jest także pojemnik na czekoladę. Czy tego typu modele są o wiele droższe?


Pozdrawiam

lpilsniak
04-11-2011, 17:39
Osobiscie polecam Jure C5, intensywnie uzytkuje od 4 lat i do chwili obecnej nie bylo zadnego problemu.

martacbr
11-11-2011, 13:27
Ja bardzo polecam Delonghi esam 5500. Od roku taki posiadamy, zroblismiy nim ponad 5000 kaw i jestesmy zachwyceni. Ma wbudowany młynek do mielenia kawy, ale mozna też stosowac kawę sypaną. Istnieje mozliwosc regulacji wzgledem twardosci wody. Dzięki regulacji przy dzbanuszku z mleczkiem mozna wybrać między latte, cappuccino a zwykłą czarną. No i dla mnie najwazniejszym plusem jest to ze za pomoca 1 przycisku ekpres czyści wyjscie dzbanuszka od mleczka, a następnie sam dzbanek mozna wsadzic do lodówki. Jesteśmy już od niego uzależnieni ;) Jedyny minus to cena. W zeszłym roku zapłaciliśmy za niego ok 3500zł Ale znakomity smak i zapach kawy wynagradza nam poniesione koszty. Znajomi mają starszy model, który można taniej kupić i też się nieźle sprawdza.

gtsvectra
11-11-2011, 16:55
Ja bardzo polecam Delonghi esam 5500. Od roku taki posiadamy, zroblismiy nim ponad 5000 kaw i jestesmy zachwyceni. Ma wbudowany młynek do mielenia kawy, ale mozna też stosowac kawę sypaną. Istnieje mozliwosc regulacji wzgledem twardosci wody. Dzięki regulacji przy dzbanuszku z mleczkiem mozna wybrać między latte, cappuccino a zwykłą czarną. No i dla mnie najwazniejszym plusem jest to ze za pomoca 1 przycisku ekpres czyści wyjscie dzbanuszka od mleczka, a następnie sam dzbanek mozna wsadzic do lodówki. Jesteśmy już od niego uzależnieni ;) Jedyny minus to cena. W zeszłym roku zapłaciliśmy za niego ok 3500zł Ale znakomity smak i zapach kawy wynagradza nam poniesione koszty. Znajomi mają starszy model, który można taniej kupić i też się nieźle sprawdza.

czuć tu marketing szemrany,


a poza tym 5000 kaw przez rok to ponad 13 kaw dzień w dzień, co dzień, a może jestem niedowaiarkiem...

Ekspert_PhilipsSaeco
16-11-2011, 11:15
Witaj Hadesziom,
Ekspresy do kawy z wbudowanym młynkiem i zintegrowanym pojemnikiem na mleko należą do wyższych linii ekspresów automatycznych. Zastosowane w nich rozwiązania powodują, że włączając jeden przycisk możesz przygotować dowolny typ kawy – w tym cappuccino.
W cenie, którą wskazujesz możesz kupić ekspres automatyczny, ale z dyszą do spieniania mleka. W przypadku ekspresów marki Philips Saeco, dysza jest wyposażona w końcówkę Panarello, która ułatwi Ci spienianie nawet, jeśli nie masz doświadczenia jako profesjonalny barista.
Przemyśl jednak, czy nie warto zainwestować nieco więcej w ekspres w pełni automatyczny, czyli za zintegrowanym pojemnikiem na mleko. Daje on dużą wygodę użytkowania i wiele możliwości przygotowywania różnych kaw.
Wybierając taki ekspres, powinieneś zwrócić uwagę przede wszystkim na:
- rodzaj młynka do kawy,
- liczbę dostępnych funkcji, programów do przygotowywania kawy,
- łatwość czyszczenia, np. czy blok zaparzający jest wyjmowany,
- wielkość pojemników na wodę i zużytą kawę.
Ze swojej strony proponuję Ci przyjrzeć się ekspresom z linii Syntia Cappucino marki Philips Saeco. Zastosowano w niej wspomniane rozwiązania (łącznie ze zintegrowanym pojemnikiem na mleko). Może zainteresuje Cię też fakt, że modele z tej serii zyskały certyfikat Italian Testers „Espresso&Cappucino Perfetto”, co daje Ci pewność, że kawa z ekspresu Philips Saeco ma wyjątkowe walory smakowe.
W razie pytań – napisz na [email protected]. Chętnie odpowiem.
_____________________
Ekspert Philips Saeco, udzielam porad i odpowiadam na Państwa pytania dotyczące ekspresów do kawy Philips Saeco. Zapraszam do dyskusji lub kontaktu bezpośredniego.

JoShi
19-11-2011, 12:20
a poza tym 5000 kaw przez rok to ponad 13 kaw dzień w dzień, co dzień, a może jestem niedowaiarkiem...
Ktoś tu nieźle popłynął, prawda?

martacbr
21-11-2011, 17:13
Razem z mężem pijemy ok. 6 dziennie (każde po 3). Często babcia opiekuje się naszą córcią i też sobie kawkę walnie. Wystarczy, że w tygodniu ktoś nas odwiedzi, w sobote lub niedziele ktos wpadnie no i kolejnych kilka kaw... A nie mówię już o imprezach, urodzinach, świetach wizytach rodzinnych itp. Mieszkamy za granicą więc 2-tygodniowy urlop babci, kuzynki, koleżanek i innych urlopowiczów często się zdarza. No ale nie licząc gości. Ja i mój mąż dziennie pijemy 6 kaw, co pomnożone przez 364 daje 2184 kaw rocznie. Do tego należy doliczyć naszych gości... Rozumiem, że są osoby, dla których kawa może nie istnieć lub piją tylko 2 kawki dziennie ale my z mężem uwielbiamy kawę a ilość zrobionych przez nas kaw podałam z wyświetlanych przez ekspres statystyk (dokładnie liczy ile zostało zrobionych latte, ile cappucino itp.) Ahh, zapomnialam jeszcze dodać: 1 porcja kawy to porcja filiżankowa. My pijemy w kubkach gdzie wchodzą 2 porcje kawy więc ten wynik należy pomnożyć przez 2.
No chyba, że ktoś w sklepie robił sobie kawę a nam sprzedał używany ekspres... ;) Oby nie! ;)
Pozdrawiam niedowiarków.

JoShi
22-11-2011, 15:33
Dobra ściema nie jest zła.

grazi
11-12-2011, 18:35
Reaktywuję temat. Poszukuję dobrego ekspresu najlepiej jeden przycisk, różne rodzaje kawy, ale raczej nie z kapsułek. Czy dostanę w cenie do 2 tys.? Saeco Talea Ring Plus jest taki? Ostatnio sporo poniżej 2 tys. widziałam

Nefer
11-12-2011, 18:37
Tylko Jura.

AmberWind
11-12-2011, 18:58
Tylko Jura.

w pelnej rozciaglosci zgadzam sie z przedpiszczynia :yes: Jesli automat to najlepiej Jura :-)

First Austria
15-12-2011, 12:15
Wszyscy, którzy marzą o prawdziwym ekspresie ciśnieniowym zdecydowanie powinni wziąć udział w tym konkursie!

Zapraszamy do wzięcia udziału w „Konkursie na kreatywny przepis”! Wystarczy tylko zapisać sięna stronie do newslettera i przesłać swój przepis. Czekają na Was fantastyczne nagrody w tym ekspresy ciśnieniowe oraz zestawy do stylizacji włosów. Konkurs trwa od 09.12.2011 do 09.01.2012

Więcej informacji na stronie first-polska.com.pl/konkurs/

compi
17-12-2011, 18:05
Artykuł wywołujący spore kontrowersje http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,116219,10803325,Ekspresy_do_kawy___niezalezny_te st__Lura_z_maszyny.html

Ekspert_PhilipsSaeco
23-12-2011, 14:31
Witaj Grazi,

Wybierając ekspres do kawy, powinnaś zwrócić uwagę na kilka elementów:
- rodzaj młynka do kawy,
- liczbę dostępnych funkcji, programów do przygotowywania kawy,
- łatwość czyszczenia, np. czy blok zaparzający jest wyjmowany,
- wielkość pojemników na wodę i zużytą kawę.

Twój pierwszy wybór padł na model Talea Ring Plus, czyli ekspres automatyczny z dyszą do spieniania mleka i końcówką Panarello, ale może zainteresuje Cię też inne rozwiązanie – mam tu na myśli zakup ekspresu automatycznego, ale ze zintegrowanym pojemnikiem na mleko – np. Syntia Cappuccino marki Philips Saeco. Dzięki takiemu rozwiązaniu, będziesz mogła przygotować dowolny typ kawy z mlekiem bez konieczności jego samodzielnego spieniania. Może zainteresuje Cię również fakt, że ekspres Syntia Cappucino zyskał certyfikat Italian Testers „Espresso&Cappuccino Perfetto”. Daje Ci on pewność, że kawa z ekspresu spełnia wszystkie wymogi stawiane przez znawców smaku.
Mam nadzieję, że pomogłem, ale gdybyś miała jeszcze jakieś pytania – napisz na [email protected].

Pozdrawiam,
Ekspert Philips Saeco.
_____________________
Ekspert Philips Saeco, udzielam porad i odpowiadam na Państwa pytania dotyczące ekspresów do kawy Philips Saeco. Zapraszam do dyskusji lub kontaktu bezpośredniego.

grazi
14-02-2012, 14:41
Dziękuję bardzo za szczegółową odpowiedź. I skorzystam z oferty, szczególnie, że cenię markę Philips

optima
02-03-2012, 11:58
Witam
Nie chce zakładać osobnego wątku o ekspresowych/automatach do kawy pod zabudowę, więc zapytam tu, czy ktoś z Was posiada takie cudo, jakieś opinie? Cena nie zachęca do kupna, ale możliwość zabudowania go w szafce akurat w moim przypadku maja duże znaczenie, niższa cena tylko w IKEA- ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tych produktach, o użytkowaniu i o kawie jaka z nich wychodzi.

aksamitka
02-03-2012, 14:41
poszukuje opini o Krups EA 8260

marynianka
11-03-2012, 21:19
U mnie w pracy w bufecie jest ekspres jura, chyba w leasingu i ciągle jeździ do naprawy, często się psuje funkcja spieniania mleka, przyjeżdża wtedy ekspres na wymianę, mam wrażenie, że jakość w stosunku do ceny nie jest najwyższa. Ja bym go nie kupiła.

anjap
15-05-2012, 18:16
W pracy mamy Saeco, nie wiem jaki model, ale to taki duży, typowo biurowy :) W domu mam kolbowy Saeco Nina Capuccino, który użytkuję od 2.5 roku. Polecam Saeco. W tym moim domowym brakuje mi młynka, ale jak go kupowałam budżet miałam ograniczony. Jak będę kupowała nowy to na pewno z młynkiem.

dwiemuchy
17-05-2012, 15:19
Ja po konsultacjach na forum kawowym trzy czy cztery lata urzęduję na zestawie Baby Gaggia + Ascaso i-mini. I mając porównanie z zainstalowynymi w pracy Jurami, wolę to moje (no dobra, dużo to kwestia regulacji i mało kto pije tak naprawdę klasyczne espresso 7/25/25). Fakt faktem, trzeba się pobawić, ale nawet jeśli goście przychodzą podoba im się to.

pionan
25-05-2012, 11:35
ekspress? Po doświadczeniach stwierdzam śmiało, że żaden. Może i są ekspresy które parzą dobrą kawę, ale jak dla mnie to i tak wygrywa kawiarka. Porządna kawiarka na indukcję około 100zł - smak kawy - bezcenny, a powiedzmy 2k zł, które miałbym wyrzucuć na ekspres, wolę przeznaczyć np na rower, wakacje...lub na milion innych rzeczy :)
W zwykłym włoskim gospodarstwie domowym ludzie nie mają ekspresów. Wszedzie królują kawiarki,a w końcu Włosi słyną ze słabości do kawy.

Adrianna66
11-06-2012, 21:38
Ja nie mam ekspresu i jakoś żyję . A też bardzo lubię kawę .Czy warto kupowac ?Może kupcie coś , co bardziej się przyda w domu .

popey111
20-06-2012, 19:02
Ja nie mam ekspresu i jakoś żyję . A też bardzo lubię kawę .Czy warto kupowac ?Może kupcie coś , co bardziej się przyda w domu .
Ja sobie życia bez ekspresu już nie wyobrażam :)

anjap
20-06-2012, 19:54
Jak wybierałam ekspres to troche tutaj czytałam: http://caffeprego.pl/phpBB3/viewforum.php?f=3. Fakt że kociokwiku od natłoku informacji mozna dostac ale, własnie po to są fora :)

anastazja-81
15-01-2016, 21:37
Chętnie sama bym kupiła ekspres do kawy, tylko niestety budżet ograniczony. Pewnie z tych tańszych kawa nie jest taka smaczna?

joliska
16-01-2016, 10:03
Niki, sama kawiarka czy ekspres pysznej kawy Ci nei zrobią... Jakiej kawy używasz? Kupujesz mieloną czy sam mielisz? Jeśli sam mielisz - czy masz świeże ziarno i na jaką grubość mielisz? Jeśli kupujesz mieloną - gotowiec ze sklepu czy w palarni kawy?

bartus01
19-01-2016, 19:33
Witam kawoszy:)

Niech mnie ktoś wyprostuje jesli źle myślę:)

Czy zamiast wydać 3 tys. na dobry ekspres, nie lepiej kupić włoską kawiarkę z prawdziwego zdarzenia, dobry żarnowy młynek i reczną maszynkę do ubijania mleka wydając na te sprzęty jakieś 300 zł. a resztę przeznaczyć na zakup porządnej kawy ziarnistej co starczy na hmmm bardzo długo?
Taki rytualny sposób parzenia kawy jakoś bardziej mi się podoba, ma to jakiś taki barmański urok :) co sądzicie?

paula812
19-01-2016, 20:40
Najlepsza kawa jest z kolbowego dobrego ekspresu, nic wam nie da tak gęstego espresso, a wydawanie 3 tysięcy na automaty to bez sensu. Pracowałem w firmie ze sprzętem RTV i AGD około roku i trochę doświadczenia tam podłapałam w temacie kawy.

sosnowiecki
21-01-2016, 11:34
Ja też używam kawiarki do parzenia kawy. A gdzie ją kupiłem? Przywiozłem z Włoch w komplecie z przepyszną kawą. Ale może ktoś podrzuci tutaj link do sklepu w Polsce gdzie można kupić świetną kawiarkę.

bartus01
21-01-2016, 18:26
Ok , niech mi ktoś wytłumaczy różnice w kawie z kawiarki za 100 zł. ze swieżo zmielonej dobrej kawy z mielkiem od kawy z ekspresu z górnej półki np. nivona za 3 tys pln.
ps. nie pije kawy ale musze kupić sprzęt:) do kawy...

nefer1
27-01-2016, 11:30
Ja też używam kawiarki do parzenia kawy. A gdzie ją kupiłem? Przywiozłem z Włoch w komplecie z przepyszną kawą. Ale może ktoś podrzuci tutaj link do sklepu w Polsce gdzie można kupić świetną kawiarkę.

www.mojeespresso.pl

nefer1
27-01-2016, 11:35
Ok , niech mi ktoś wytłumaczy różnice w kawie z kawiarki za 100 zł. ze swieżo zmielonej dobrej kawy z mielkiem od kawy z ekspresu z górnej półki np. nivona za 3 tys pln.
ps. nie pije kawy ale musze kupić sprzęt:) do kawy...

wg mnie to właśnie zalezy od tego na czym komu zależy :) jeśli smak kawy i rytuał nie jest aż tak istotny to na pewno wystarczy automatyczny ekspres za kilka tys złotych co zrobi za nas wszystko. Jeśli chcemy czegoś więcej i czerpiemy przyjemność z mielenia świeżo palonej kawy (polecam te z polskich mikropalarni, jakości specialty) to kawiarka, młynek i spieniacz będzie lepszym rozwiązaniem :)

pozdrawiam kawowo!

nefer1
27-01-2016, 11:38
Chętnie sama bym kupiła ekspres do kawy, tylko niestety budżet ograniczony. Pewnie z tych tańszych kawa nie jest taka smaczna?

jest smaczna, wszystko zależy od tego jakiej kawy używasz, czy jest świeżo palona, skąd pochodzi i w czym zaparzasz. Kawiarka to wydatek rzędu ok 100 zł (w zależności od rozmiaru). Polecam też np drippery i do tego jasno palone ziarna, np z polskich palarni. Kawa z metod przelewowych jest jeszcze w Polsce nie do końca doceniona, a wychodzi naprawdę dobra :)

nefer1
29-01-2016, 09:59
Ja jakiś czas temu również kupowałem sobie nowy ekspres do kawy. Zależało mi na czyms w miarę niedrogim ale jednocześnie parzącym smaczną kawę. Zdecydowaliśmy się na ekspres Philips Minuto. Ekspres niewielki , ładny prosty wygląd oraz robi rewelacyjną kawę. Dodam,że kupowałem w sklepie rtv Euro agd. Obecnie można tam kupić ten sprzęt na 50 rat 0% tak więc nie jest to takie duże obciążenie finansowe.

Najważniejsze aby kawa smakowała temu kto ją pije :)))

mulretto
29-01-2016, 15:52
Ja mam prosty ekspres do kawy za ok.300 zł. teraz żałuję, że go kupilem, bo mogłem poczekać troche i kupić od razu lepszy. W tej cenie nie ma sensu kupować byle badziewia

firewall
29-01-2016, 16:52
Kupno porządnego ekspresu tzw. automatycznego wiąże się z zakupami dodatków typu filtry,tabletki odkamieniające,tabletki czyszczącze,płyny do czyszczenia przystawek itd. A to wszystko kosztuje. Gdy jest mocno oczujnikowany to bez tego zbuntuje się i nie zrobi kawusi.Jeśli słabiej oczujnikowany da się oszukać ale po jakimś czasie padnie( np. post #121). Niektórzy chcąc być "mądrzejszy inaczej" sami robią mikstury lub kupują dziwne zamienniki, a po pewnym czasie pomstują na "badziewną" firmę która bierze grube tysiące za psujące się "badziewie".

popey111
26-10-2018, 20:43
Dobrą kawę zaparzy również tańszy model ale trzeba będzie się bardziej napracować :)

Luxum
28-10-2018, 22:40
U nas w biurze i na produkcji są ekspresy NIVONA. Służą od 6 lat. W każdy dzień roboczy przynajmniej kilkadziesiąt kaw.
Każdy z nich miał zaledwie klika awarii. A to spieniacz, a to czujnik wody, a raz aparat zaparzający.
Jak na taki "przebieg" to właściwie ekspresy bezawaryjne. Używamy wyłącznie kawy Lavazza Oro Gold. Kawa jest przepyszna.
Ważna uwaga. To co nie zawsze opłaca się przy innym sprzęcie AGD, tak ubezpieczenie przy ekspresach do kawy jest obowiązkowe, a przynajmniej bardzo rozsądne.
I tutaj uwaga na propozycje sklepów. Każdy z dużych sklepów oferuje ubezpieczenie sprzętu nawet na 5 lat ( 2 + 3 ), ale jest bardzo drogie. Nie każdy wie, że takie ubezpieczenie można kupić na "wolny rynku" już po zakupie sprzętu. Koszt ubezpieczenia jest nawet 4 krotnie niższy.

BoguslaN
10-11-2018, 19:29
Czesć, chciałbym kupić ekspres ze spieniaczem mleka, taki żeby robił dobre capuccino. Budżet to 2 tyś. Jaki model możecie polecić?

Fugaz
16-11-2018, 18:52
Pierwsze pytanie, które sobie zadajcie - jaką lubicie kawę? Duży kubek, espresso, z mlekiem pianką itp. Jest wiele sposobów na pyszną kawę, a wybór automatycznego ekspresu to ostateczna ostateczność i wcale nie najlepszą. Można kupić rewelacyjne ekspresy przelewowe za 500-900pln, jest wybór kawiarek za około 100pln, alternatywy, french pressy, V60 i pewnie jeszcze kilka innych. Najważniejsze jest ziarno - nie ze sklepu, a z palarni, których jest u Nas mnóstwo. Moja skromna rada - zacznijcie od dobrej kawiarni, gdzie podają nie tylko kawy na bazie espresso - ale mogą przyrządzić kawę w inny sposób. Kosztujcie i wtedy podejmijcie decyzje o zakupie ekspresu. Temat kawy jest niesamowicie bogaty. Ja mam w pracy ekspres automatyczny z wysokiej półki - i smak kawy w porównaniu z tym co piję w domu jest beznadziejny. Myślałem, że to wina kawy więc wziąłem z domu do pracy i też było blech. Dobra kończę wypociny - zapamiętajcie - świeża kawa z palarni zmielona w młynku żarnowym na przefiltrowanej wodzie to podstawa - a ekspres, byle nie automatyczny.

home_lover
17-03-2020, 11:23
ja kiedyś miałam ekspres, ale w sumie i tak robiłam w nim espresso albo kawę czarną, więc jak się popsuł (działał dobre parę lat), to już odpuściłam sobie jego naprawdę i od tego momentu korzystam po prostu z kawiarki ciśnieniowej. W sumie już się przyzwyczaiłam i tak jakoś nastrojowo się robi, jak wyciągam kafeterkę i parzę kawusię :D

CafeDelTom27
19-03-2020, 10:15
Mam deLonghi Prima Donna Avant od 9 lat.Na początku był szał na kawy mleczne ale teraz tylko kawy czarne nam smakuja.Dzis z czystym sumieniem moge ją polecic.Kazda marka kawy inaczej smakuje ale najlepsze jest to ze dzieciaki uwielbiają mleko z tego ekspresu czy do płatków czy do kakao.