PDA

Zobacz pełną wersję : ZMYWARKA - problemy w użytkowaniu



Strony : 1 [2]

EZS
19-12-2010, 21:24
Jak w temacie. Od kilku dni moja zmywarka na programie 60 st pod koniec zmywania zaczyna pyrkotać. Tak jakby gotowała wodę albo coś. już dysz nie używa ale ewidentnie grzeję wodę do pary potem wypuszcza ją bezproblemowo i pyrkocze dalej (suszy).

Co jej dolega?
Marka whirpool, 3 latka.
Psuje się?

EZS
21-12-2010, 22:25
widzę, ze nikt nie miał takich problemów albo nikt tu nie zagląda :(

help
ona dalej pyrkoce

aadamuss24
21-12-2010, 23:45
Moja też pyrkocze i jeszcze warczy. Jak znajdę chwilę to wezwę serwis do tego całego whipolowego sprzętu który różne dziwne dźwięki wydaje, koszmar jakiś. pozdr adam

kurt76
23-12-2010, 09:41
Od ilu dB nie slychac zmywarki w salonie?
Ikeowskie zmywarki maja 50-52 dB, a mozna kupic takie 42 dB tylko czy warto przeplacac?

Obecna zmywarka gdyby nie to, ze jest w zamknietej kuchni to by byl koszmar.... co polecacie z cichych urzadzen za ok. 1500 zl?


Ja niby kupuje ta... Hoover HOD 85

http://www.skapiec.pl/site/cat/300/comp/747816_techniczne

ktos zna?

aadamuss24
23-12-2010, 13:47
Ikea jest bardzo głośna, zawału można dostać jak blisko jesteś a ta rzuci wodą :)

EZS
23-12-2010, 21:15
ale ta moja był cicha. Aż do teraz!
A teraz wydaje dzwieki, jakby gotowała wodę i to tylko na jednym programie, na innych nie cuduje...

plamiak
24-12-2010, 06:22
Przed wezwaniem serwisu sugeruję dokładnie wyczyścić wszystkie filtry... Jest to jedyna rzecz jaką może zrobić użytkownik w zmywarce. Piszę tak bo sąsiadka wezwała serwis do swojej - powód: bardzo długie mycie. Jak sie okazało nie wiedziała że filtr trzeba jeszcze rozebrać na dwie części...

MonkaD
30-07-2011, 13:23
Mam zmywarkę Electrolux od roku, wodę twardą. Problemem jest to, że szklanki nie są przezroczyste, zmywarka pozostawia na nich biały nalot, poza tym nie zmywa brązowego nalotu z herbaty. Używam tabletek 3w1 Calgonit tych najlepszych (nie pamiętam nazwy) przy włączonej funkcji tabletkowej. Co jak mam zrobić ?

marchewkowa
31-07-2011, 09:50
Kup osobno sol i nablyszczacz i dodaj do zmywarki zgodnie z instrukcja w ilosciach dla najtwardszej wody,bo ilosci zawarte w tabletkach,widocznie sobie nie radza.

william.bonawentura
31-07-2011, 12:17
Kup osobno sol i nablyszczacz i dodaj do zmywarki zgodnie z instrukcja w ilosciach dla najtwardszej wody,bo ilosci zawarte w tabletkach,widocznie sobie nie radza.
Twardość wody warto znać dokładną a nie ustawiać "na maksimum" bo można przesadzić z solą. Jeśli telefon do "wodociągów" nie da odpowiedzi to warto kupić w sklepie akwarystycznym tester "kropelkowy" twardości (5zł) i zrobić rzeczywisty pomiar wody we własnym kranie. Co do tabletek, to te najdroższe - w rozpuszczalnym, wygodnym opakowaniu są NAJGORSZE jeśli chodzi o skuteczność. Najskuteczniej działa żel, drugi w kolejności jest proszek, następnie tabletki w zdejmowanym opakowaniu i na końcu te "żelowe". Komfort stosowania jest oczywiście odwrotny :)

mpudlo
31-07-2011, 16:59
U nas pomogła dopiero stacja uzdatniania wody zamontowana "na początku" instalacji wodnej w domu.

Zniknęły nie tylko problemy z brudnymi szklankami (teraz są kryształowe, mimo korzystania z najgorszych tabletek w rozpuszczalnych opakowaniach:), ale też z zakamienionymi prysznicami i żółtymi kibelkami.

pozdro,
mp

natalutka
31-07-2011, 22:48
u mnie biały nalot pojawia się kiedy zmywarka wymaga czyszczenia ewentualnie kiedy za dużo rzeczy napakuję do zmywarki
kupuję wtedy żel do czyszczenia zmywarek (domol z rossmana lub jakiś z serii W5 z lidla) wstawiam butelke do pustej zmywarki, włączam najdłuższy program i problem znika.
używam tabletek all in 1 z lidla

marchewkowa
01-08-2011, 11:34
Twardość wody warto znać dokładną a nie ustawiać "na maksimum" bo można przesadzić z solą. Jeśli telefon do "wodociągów" nie da odpowiedzi
Na stronach wodociagow chyba nawet podane sa te wartosci,przynajmniej u mnie w miescie sa podane.:rolleyes:

marchewkowa
01-08-2011, 11:41
U nas pomogła dopiero stacja uzdatniania wody zamontowana "na początku" instalacji wodnej w domu.
Mozna wiedziec jaki to w przyblizeniu koszt?:rolleyes:

mpudlo
01-08-2011, 11:42
2800 zł z montażem.

Margoth*
01-08-2011, 11:53
Ja mam czasami ten sam problem i też mam pożal się Boże zmywarkę Elektrolux. Kiedyś miałam Boscha i żadnego nalotu na szkankach. Może te Elektroluxy to jakiś badziew?

bogusz_g
05-08-2011, 15:37
Ja mam czasami ten sam problem i też mam pożal się Boże zmywarkę Elektrolux. Kiedyś miałam Boscha i żadnego nalotu na szkankach. Może te Elektroluxy to jakiś badziew?

Ja również mam Elekctroluxa i bardzo sobie chwalę.
Miałem również problemy z białawym nalotem na bezbarwnym szkle. Po właściwym ustawieniu poziomu zmiękczania i ilości nabłyszczacza (pomimo stosowania tabletek all in one) wszystko lśni jak trzeba.

queene
08-08-2011, 19:10
ja też porzuciłam tabletki, stosuję najzwyklejsze (chyba Robot, ostatnio Ludwik) środki ale osobno ! efekt mycia jest znacznie lepszy...
a nalot pojawia po dłuższym używaniu tylko na kieliszkach z wina

Gremlinka
08-08-2011, 19:34
Jeżeli biały nalot nie chce zejść podczas szorowania, to masz nieodpowiednie szkło. Trzeba kupować odpowiednie szkło z przeznaczeniem do stosowania w zmywarkach. Niektóre "gatunki szkła" po prostu się nie nadają do zmywarek np. zwykłe szklanki z duraleksu czy czegoś zaraz robią się matowe. Kupowałam kieliszki do wina z przeznaczeniem do zmywarek i nic się z nimi nie dzieje.

michcio0711
10-08-2011, 19:35
Co do zmiękczania wody, to myślę, że nie ma znaczenia czego się używa (żel, tabletki, proszek...), ale sól trzeba sypać koniecznie!
Tabletka wody nie zmiękczy wystarczająco. Poza tym co ze zmiękczaniem w momentach, gdy tabletki już/jeszcze nie ma? Np. mycie wstępne czy suszenie?
Maszynę można sobie zakamienić na amen :/
Jeśli chodzi o montaż zmiękczacza, to ma on sens, ale dla wszystkiego w domu prócz zmywarki, bo ona ma dokładnie taki sam wbudowany :p
Nie polecam kupować soli do zmywarek w zwykłych sklepach, a jeśli już, to najtańszą jaka jest, marka bez znaczenia. Ona jest bardzo droga. 10 zł na kg zwykłego chlorku sodu to kosmos.
Ja kupiłem sól pastylkowaną do zmiękczaczy wody w worku 25 kg. Cena - 25 zł. Wychodzi 1 zł za kilogram, a można znaleźć jeszcze taniej :)

MonkaD
08-09-2011, 15:39
Rozwiązanie problemu: środek do czyszczenia zmywarek Calgonit Finish :)

Zielona Ania
20-09-2011, 11:40
Co do zmiękczania wody, to myślę, że nie ma znaczenia czego się używa (żel, tabletki, proszek...), ale sól trzeba sypać koniecznie!
Tabletka wody nie zmiękczy wystarczająco. Poza tym co ze zmiękczaniem w momentach, gdy tabletki już/jeszcze nie ma? Np. mycie wstępne czy suszenie?
Maszynę można sobie zakamienić na amen :/

To samo powiedział mi pan z serwisu.

A dlaczego ta sól w pastylkach jest lepsza od tej kupowanej w sklepach?

budulec91
19-10-2011, 11:44
Ja też mam ten problem, że zmywarka nie domywa szklanek.
Oprócz tego zniszczyła mi szklanki, są porysowane... może szkło było słabej jakości

budulec91
10-11-2011, 18:17
Kupiłam sól i wsypałam do odpowiedniego pojemnika w zmywarce, potem włożyłam tabletkę i nastawiłam program na mycie Economy ok. 160 min. Niestety nadal nie wszystkie szklanki są umyte. Co jeszcze mogę zrobić?

gtsvectra
10-11-2011, 21:15
Kupiłam sól i wsypałam do odpowiedniego pojemnika w zmywarce, potem włożyłam tabletkę i nastawiłam program na mycie Economy ok. 160 min. Niestety nadal nie wszystkie szklanki są umyte. Co jeszcze mogę zrobić?
1. nastawić program auto, jeśli to nie pomoże, to być może masz źle ustawione naczynia,
ps jaka zmywarka?

Zielony ogród
10-11-2011, 21:25
mam to samo, biały nalot na szklankach w nowej zmywarce elektrolux
dodatkowo jeszcze pojawiły sie białawe slady kropli wody
czy ta zmywarka jest taka trudna do ustawienia? mógłby tu zbiorowo udzielic porady jakis serwisant z Elektroluxa, chyba wysle im linka

Gremlinka
10-11-2011, 22:03
Dalej się upieram, że to wina szkła. Kup szkło z przeznaczeniem do zmywarek i wtedy trzeba sprawdzić co się będzie działo. Ważne jest aby sprawdzić twardość wody albo można dowiedzieć się w wodociągach. Wtedy trzeba sprawdzić w instrukcji jak ustawić zmiękczanie wody. W zależności od twardości ustawia się ilość soli dozowaną na cykl. Sól musi być zawsze. Kwestia ustawienia układu zmiękczania. Biały nalot na szklankach to twardość węglanowa wody, tzn. węglany wapnia i magnezu i na to działa sól. Inne rzeczy to źle ustaiony nabłyszczacz, jeżeli stosujesz (wtedy takie tęczowe smug jak jest za dużo), albo źle poukładane naczynia. Oczywiście warunkiem niezbędnym jest czysta zmywarka. Są preparaty do dezynfekcji (ktoś już wspomniał).
Mam kieliszki, którym nic nie jest i mam takie które się zmatowiły. W instrukcji jest to naweto opisane. Zmywarka bardzo niszczy naczynia. Np. teflonową powłokę patelni (większość patelni nie nadaje się do mycia w zmywarce). Chciałam pomóc, nie chciałam nikogo zdenerwować....

budulec91
14-11-2011, 21:23
Ja też mam zmywarkę elektrolux...
Może rzeczywiście kupię szkło przeznaczone do mycia w zmywarce

gtsvectra
16-11-2011, 11:09
Dalej się upieram, że to wina szkła. Kup szkło z przeznaczeniem do zmywarek i wtedy trzeba sprawdzić co się będzie działo. ....

moim zdaniem nie ma to najmniejszego znaczenia

żona m
24-11-2011, 20:41
nie ma znaczenia jakie szkło wkładamy do zmywarek. Biały nalot zniknie, gdy nabłyszczacz, proszek i sół będziemy dozować sami na maxa. Widocznie masz bardzo twardą wodę i skład tabletek jest zbyt słaby.

agalind
24-11-2011, 20:52
Szkło ma znaczenie, bo niektóre szklane wyroby się nadają inne nie. Miałam jeden rodzaj szklanek, na którym zrobił się biały nalot, ktorego nie dało się usunąć, podczas gdy inne były krystalicznie czyste.