PDA

Zobacz pełną wersję : ZMYWARKA - problemy w użytkowaniu



Strony : [1] 2

satina
30-09-2004, 14:52
Mam zmywarkę CANDY i od jakiegoś czasu nastawiam zmywanie, stosuję tabletki 3 w 1 różnych firm. Często zdarza się tak, że po skończeniu zmywania zostaje nie rozpuszczona tabletka która leży na dole zmywarki. Nie jest to za każdym razem i nie wiem od czego to jest uzależnione. Powiedzcie czy macie taki problem i czy też Wam się to zdarza. Pozdrawiam.

dorolek
30-09-2004, 15:19
nie mialam wprawdzie takiego problemu, ale przychodzi mi do glowy takie rozwiązanie: nie wszystkie zmywarki "rozpoznają" tabletki 3 w 1. może Twoja też?... spróbuj ze zwyklymi (odzdzielnie tableta, oddzielnie sól).

Magdzia
30-09-2004, 16:22
A mnie się wydaje, że możesz mieć czasem po prostu mniejsze ciśnienie wody, któe nie do końca wypłukuje tę tabletkę. Ja stosuję proszek i też nie zawsze bierze mi cały, czasem zostają takie zbite zawilgotniałe grudy.

Wciornastek
01-10-2004, 09:28
Uważaj też ja załadowujesz zmywarkę. W mojej muszę uważać, żeby nic nie zablokowało otwacia kieszeni na tabletkę.

Magdzia
01-10-2004, 09:40
Przecież ona się nie otwiera podczas zmywania, tylko woda ją wypłukuje proszek przez dziurki w klapce :o Przynajmniej u mnie tak jest... A o tym ciśnieniu napisane jest w mojej instrukcji obsługi w rozdziale "Rozwiązywanie problemów".

Wciornastek
01-10-2004, 10:04
Madziu w moim typie niestety się otwiera. Sama na początku kilka razy się wystraszyłam co się dzieje, bo słyszałam jakieś uderzenie. Dopiero potem fachowcy poinformowali mnie, że niektóre zmywarki mają tak.

Majka
01-10-2004, 10:17
W mojej zmywarce też jest klapka, ktora z trzaskiem odskakuje po plukaniu naczyń. Przez 2 lata zdarzylo sie chyba ze 2 razy, ze nie wyplukalo tabletki do końca. Zwalilam winę na siebie samą, podejrzewająć, ze nie zamknęłam dobrze klapki i tabletka spadla za wcześnie. :roll: I mojej zmywarce jest napewno obojetne czy daję 3 w 1, czy tylko podwojną. :D

01-10-2004, 10:51
U mnie podobnie- jest klapka i podobnie zdarzyło się raz czy dwa, że tabletka wylądowała nie do końca zuzyta na dnie zmywary. Niestety naczynia nie były też do końca wypłukane. Teraz wolę proszek- jakoś lepiej wyglądają naczynia- przede wszystkim szkło jest bez smug. Przy tabletkach (przede wszystkim Calg...3w1) smugi były zawsze (ach te reklamy) Może wina wody może nie, w każdym razie się zraziłam i powróziłam z powrotem do proszku, nabłyszczacza i soli i jestem :lol:

Magdzia
01-10-2004, 11:02
A ja mam inny problem - po umyciu naczynia są suszone i to jest normalne. Natomiast jeśli w porę nie uchylę drzwiczek, to ciepło i para wodna, która znajduje się w środku zmywarki, w miarę jej stygnięcia skrapla się i na moje czyste, nabłyszczone i suche naczynia spada deszcz. A nie mogę tego uniknąć, ponieważ włączam zmywarę o godz. 22 (kiedy mam tani prąd) i otwieram dopiero rano, nie będę się przecież zrywać ok. północy, żeby otworzyć zmywarkę, kiedy skończy!

Majka
01-10-2004, 11:20
Madzia, zmywarka ma z tyłu takie wywietrzniki. masz je otwarte?

Smugi robią mi sie na naczyniach, kiedy mam za malo wsypanej soli. W mojej zmywarce nie odnalazłam do tej pory jakiegoś jej czujnika.

Magdzia
01-10-2004, 11:49
nic nie wiem o żadnch wywietrznikach :o !!! nie widziałam żadnych, nie wiem więc, czy są otwarte, czy zamknięte, w instrukcji nic chyba o nich nie bylo?
A ja mam wskaźnik soli, więc to nie o sól chodzi.

basieczka
01-10-2004, 12:17
Ja miałam zacieki na szklankach jak było za dużo nabłyszczacza - zmniejszyłam i rewelacja. Stosuje tabletki 3 w jednym i mam do tego wsypany nabłyszczacz - więc siłą rzeczy było go za dużo. Bardzo dużo moich znajomych miało taki sam problem........ :P

satina
01-10-2004, 13:23
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, w mojej zmywarce też otwiera się klapka i z tego pojemniczka do którego wkłada się tabletkę czasami ona wylatuje częściowo zużyta. Nie potrafię zauważyć w jakich okolicznościach, napewno nie zależy to od rodzaju tabletki (wylatują z różnych firm). Chyba muszę zasięgnąc porady fachowca. Pozdrawiam.
Satina

jolanda124
03-10-2004, 17:11
tabletka spadla i to napewno nie bylo normalne, podejrzewam, ze za slabo zamknelam klapke. Zacieki to napewno wina nablyszczacza- za duzo :-?

Tommco
27-12-2004, 18:54
Witam!

Mam zmywarkę Aristona. Od jakiegoś czasu nie chce jej się myć górnego kosza. Nie wiem co jest grane. Oczyściłem wszystko, co można zwyczajnie oczyścić. A teraz to już nie wiem co mogę zrobić. Może macie jakieś pomysły...?

Proszę o pomoc...bo już ręczne zmywanie mnie nudzi...

Pozdrawiam

T.

zezo
27-12-2004, 19:06
Forum budowle, a ty taki temat.

Ale ci doradzę: KUP NOWĄ ZMYWARKĘ

jareko
27-12-2004, 19:21
moze nie az tak radyklane posuniecie ci zasugeruje jak kupno nowej zmywarki - trzeba ja dokladnie wyczyscic ale tego juz sam raczej bez jej rozbierania nie zrobisz :(
a na przyszlosc zanim wlozysz cos to jednak splucz wieksze zabrudzenia pod kranem z biezaca woda
moja polowa podobnie zanieczyscila doslownie wszystko co tylko mozna bylo a zaczelo sie wlasnie do niedomywania gornego kosza

Tommco
27-12-2004, 19:41
zezo Jak pewnie już po roku użytkowania forum wiesz, że liczymy tu na pomoc nie tylko w kwestiach budowlanych. Rozmawiamy o tym jakie AGD wybrac, kto woli psy a kto koty, a kto może siatkówkę...więc nie czuję żebym zrobił coś złego. Nie zamierzam też kupić nowej zmywarki, więc z Twoich rad nie skorzystam.

jareko Zazwyczaj staram się płukać, ale myślałem, że to czego nie dam rady, zostanie w tym filtrze co go się raz na jakiś czas czyści. A tu klops... Tak więc sugerujesz, że samemu to lepiej nie grzebać...? A jeśli to jest tyko jakieś jedno siteczko... :( Jak sobie przypomnę odcinki Usterki z TVNu to mną trzęsie na myśl, że mam jakiegoś fachowca wezwać...

Pozdrawiam

jareko
27-12-2004, 20:02
Tommco - badz optymista - albo dogadaj sie z ekipa TVN ;)
Moja tez plukala i nici - moze to wina proszkow? W koncu ta sama woda w kolko sie kreci i myje ;) U mnie po czyszczeniu przez fachure bylo OK przez kilka miesiecy ale wysiadl termostat i teraz stoi nie uzywana a mnie szalg trafia gdyz rekawy sam musze zakasac :( a jest to czynnosc ktorej nienawidze bardziej niz Leppera
Alibo bledem bylo popierac rodzimy przemysl Amice kupujac - sam juz nie wiem

Andrzej Leppiej
27-12-2004, 20:42
a jest to czynnosc ktorej nienawidze bardziej niz Leppera


i tu żeś mnie zawiódł ;-)

jareko
27-12-2004, 20:45
a jest to czynnosc ktorej nienawidze bardziej niz Leppera


i tu żeś mnie zawiódł ;-)
ale ty jestes Leppiej wiec ..... ;) nie o Tobie mowa ;)
Szacuneczek :)

Thom35
28-12-2004, 10:08
Spróbuj innych tabletek do zmywania. Calgonit zrobił się tak gów... nym produktem że szkoda mówić. Moja zmywarka (bosh) tak samo nie domywała naczyń. Zmieniłem proszek i problem zniknał. Kupiłem tabletki w takim zielonym opakowaniu. Niemieckie. Nazwy nie pamiętam.Znajdziesz w markecie.66 tab. kosztowało 38 PLN Dużo tańsze niż calgonit a efekt bez porównania lepszy.

Tomasz M.
28-12-2004, 10:30
Upewnij się, czy nie masz zatkanych dysz "zraszaczy" myjących naczynia na górnej półce. Ja miałem tam pełno pestek od cytryny (!). U mnie czyszczenie trochę pomogło, ale ogólnie sprzęt (Whirpool) już nieco świruje po 8 latach (np. nie otwiera pojemnika z proszkiem :evil: )

UKF
28-12-2004, 12:34
U nas Whirlpool po ok. 2 latach zaczął niedomywać w dolnym koszu. Mąż wyczyścił, co się dało (bez większego rozkręcania), tzn. filtry i dysze. Kupiliśmy też taki płyn do czyszczenia zmywarek (mała ale droga buteleczka, którą wstawiasz do pustej zmywarki i włączasz program mycia) i chyba odkamienienia. Pomogło! Teraz zmywa bez zarzutu!

Aha, od pewnego czasu też zmieniłam środki do mycia w zmywarce z Calgonitu na Claro (ten, o którym pisze Thom35): znacznie tańsze (choć na opakowaniu jest napisane, że polecane przez Miele) a na pewno nie gorsze...

Maria

kksia
28-12-2004, 14:09
Napiszczie więcej o tych środkach Claro - w którym hipermarkecie to się kupuje. U mnie tylko Calgonit, Robot i jakieś w czerwonych opakowaniach, niemieckie na S.

Co do niedomywania w górnym koszu warto też sprawdzić czy zmywarka prosto stoi. Mnie też niedomywało i przyczyną było to, ze po jakimś czasie użytkowania wysuneły się podkładki wyrównujące krzywiznę podłogi. :oops:

UKF
28-12-2004, 14:39
kksia, ja środki Claro kupuję w Auchan (W-wa). Niestety nie pamiętam cen, ale naprawdę są dużo, dużo tańsze od Calgonitu.
Czasami, niestety zdarza się, że jest już tylko pusta półka....
Przyznam się, że do kupienia ich po raz pierwszy skłonił mnie właśnie napis, że są polecane przez Miele. Potem obserwowałam, czy nie będzie różnicy in minus w efektach mycia: nie zauważyłam, więc jest ok.
Maria

Baru
28-12-2004, 18:30
A ja mam teraz w mieszkaniu Electroluxa, czwarty rok. Zadowolona z niej byłam, ale ponieważ to jest 45-tka, do domu muszę kupić 60-tkę, bo nas trochę przybyło :lol:. I planowałam zakup właśnie Electroluxa.
Ale końcem września - niespodzianka!! zmywarka nie bierze wody! Przyjechał macher, dwie godziny dłubał - wkurzył mnie w międzyczasie okrutnie i zachowywał się jak gburowaty pan i władca - stwierdził przy wyjściu, że to programator. Zesłabiło mnie, bo wiadomo, że to najdroższa część przecież, ale coż było robić :evil: , kazałam zamówić ten nieszczęsny programator! Czekałam prawie miesiąc!! Inny pan przyjechał, założył, a to bydlę dalej nie działało! I zaś pan się głowił ze dwie godziny, co jej jest. W końcu ją zabrali. Prawie dwa miesiące mi ją naprawiali! NIECH ŻYJE SERWIS ELECTROLUXA!! Okazało się, że padł higrostat (chyba dobrze zapamiętałam) i sama część kosztowała nie tak tragicznie, bo 55 zł, ale zabuliłam 160zł, bo robocizna przecież kosztuje! A ten higrostat to padł podobno dlatego, że ja mocno zabrudzone naczynia wkładałam, z resztkami jedzenia, z czym kategorycznie się nie zgodziłam, ale pan miał moje zdanie w baaardzo głębokim poważaniu. W związku z tym kupiłam już sprzęt Whirlpoola - piekarnik, płytę i okap, na zmywarkę przyjdzie jeszcze czas, bo będzie wolnostojąca.
Myję w calgonicie, kiedyś kupiłam w lidlu tabletki, ale śmierdziły strasznie. Niestety u nas na wsi auchana niet. :cry: Widziałam ostatnio w makro jakieś środki, czy ktoś z Was używa tego specyfiku?

Dorot
30-12-2004, 23:16
Widzę, że nie tylko ja mam takie problemy ze zmywarką.
Ja mam Candy już 5 lat i od jakiegoś czasu nie myje mi dokładnie na górnej półce.
Dawałam jakiś srodek do czyszczenia i odkamieniania zmywarek - własnie w takiej małej buteleczce.
Trochę się poprawiło, ale nie do końca. Szklanki i lampki do wina są w paskudne kropki, trzeba poprawiać ręcznie.

Pozdrowienia Dorot

Luśka
31-12-2004, 00:23
Miałam przez 5 lat Boscha (60cm) i pracowała idealnie. W nowym domu już od 1,5 roku mam też Boscha, ale nowszy model do zabudowy. I ciekawa sprawa - na szklankach zostaje taki ~1 cm biały osad. Używam Calgonit (kostki albo proszek + nabłyszczacz), sypię sól i nic nie pomaga. Czy to może zależeć od wody???

Thom35
31-12-2004, 08:40
Dzieki UKF za przypomnienie nazwy tabletek,. to rzeczywiście jest Claro. Jak macie problem ze niedomywaniem naczyń to spróbujcie właśnie tego . U mnie pomogło radykalnie. No i cena o wiele niższa. tez kupują w Auchałomie. No i jednak stosujcie choć raz w miesiącu ten preparat do czyszczenia zmywarek. To tez pomaga. Mam zmywarkę boscha od pieciu lat i działa bezproblemowo.

Jolka
31-12-2004, 09:18
Z tego co piszecie i z mojego doświadczenia to chyba Bosh jest najlepszy. Używałam zmywarkę Bosha przez 9 lat w dwóch kolejnych mieszkaniach (tą samą), bez żadnych problemów. Żadnego dodatkowego czyszczenia specjalymi płynami. Woda w Wawie jaka jest, każdy wie. Trochę gorzej myła jak zaaplikowałam jej jakiś tańszy środek lub włożyłam zaschnięte naczynia. Została w sprzedawanym mieszkaniu, zabudowana, i niech służy nowym właścicielom jak najdłużej.
Do nowej kuchni chciałam kupić jakąś inną, ale w końcu przyzwyczajenie robi swoje i kupiliśmy prawie takiego samego Bosha, tylko z ukrytym panelem sterującym. Jestem bardzo zadowolona. Zmywa b. dobrze poza już wcześniej wymienionymi przypadkami.

Tommco
03-01-2005, 11:54
Melduję z radością, że po zastosowaniu tej specjalnej, małej, drogiej buteleczki Calgonitu do czyszczenia zmywarek wszystko jest OK. Teraz co jakiś czas będę ją kupował. Może problem u mnie też wystąpił dlatego, że zmywarka nie zmywa codziennie, a gdzieś co 3 dni...bo nie zawsze chce nam się do niej pakować. W każdym razie, dzięki Wam jest już OK. Obyło się bez "fachowców".

Do tej pory stosowałem Calgonit 3 w jednym. Powiedzcie gdzie można kupić ten środek Claro, bo u mnie na wsi w Łodzi :lol: nie wybudowali jeszcze Auchan. Jest każdy inny, tylko nie ten :(

Dzięki raz jeszcze.

Pozdrawiam

T.

mpalys
28-02-2005, 09:15
Jest również w Geancie

Mały
28-02-2005, 19:38
Ja mam candy trio (kuchenkozmywarka) i moje uwagi:
1-wkładam tabletkę na dół (zagięcie grzałki) i włączam płukanie
2-po płukaniu (ok.5min) czekam jakis czas (15min-2 godz-zależy jak sobie przypomnę :) ) czyszcze sitko i włączam cały proces mycia
3-wyjmuję czyste
Druga ważna sprawa tabletki (albo jeszcze lepiej żel) muszą byc dobre (żadne tam robot ) -ja staram sie kupować w lidlu są tanie i dobre.
Od 5 lat nie mam problemu.
Aha -dlaczego nie wkładam do pojemniczka na tabletki?
Zdażało sie że wyciągałem częściowo rozpuszczoną tabletkę.

Mały
28-02-2005, 19:39
ups oczywiście ZDARZAŁO :oops:

FREDY
28-02-2005, 20:19
Polecam wszystkim sól do zmywarek "Robot". Znacznie tańsza a rewelacyjna w stosowaniu - duże grudy nie przyklejają się do obudowy.

Daria
02-03-2005, 12:07
Ja mam zmywarkę Amica i u mnie zdarza się że naczynia są niedomyte ale u mnie winą obarczam za to słabe ciśnienie wody. Myślicie, że to możliwe?
Ciśnienie mam po prostu tragiczne - woda z kranu leci jak krew z nosa o gorącej już nie wspomnę, bo się nie zdarza. Jak szykuję kąpiel, to grzanie wody w kotle muszę ustawiać na maksa i czekam 15 minut zanim się wanna napełni.
Boję się że w końcu sprzęty mi zastrajkują - zmywarka nie domywa, pralka nie dopłukuje dokładnie. Ech szkoda gadać. Aż się boję co to będzie jak się przeprowadzimy do domu, na jeszcze większe zadupie.

Wciornastek
25-04-2005, 14:02
Podobnie jak Daria mam zmywarkę Amiki. Mam ją już 3 lata i pierwszy raz zaczęły się problemy z niedomywaniem naczyń. Wyczyściłam wszystkie filtry, cały czas używam kostek Calgonitu. Ktoś powiedział mi że Calgonit Calgonitowi nie równy, a problemy zaczęły się gdy otworzyłam nowe pudełko kostek. Czy to możliwe, macie takie doświadczenia?[/list]

zofija
25-04-2005, 17:59
Słuchajcie, a gdzie te magiczne małe buteleczki odkamieniające kupujecie?

Tommco
25-04-2005, 19:10
Wiem, że sprzedają takie w MediaMarkt.

Pozdrawiam

T.

26-04-2005, 13:54
A ja właśnie czekam na pana z serwisu Boscha :evil:
Zmawarka prawie nowa ,chodzi jakieś 3 miesiące i od początku jest z nią problem!W założeniu szklanki miały być czyste i bez smug,w efekcie jest odwrotnie!!!Zapchana resztkami żarcia też nie jest ,bo krótko chodzi ,a ja przed włożenie talerze spłukuję,patelni po jajecznicy za cholerę nie domyje, nawet po trzecim pod rząd zmywaniu i to 70 stopniach.Po ostatniej wizycie pana z srwisu w ogóle przestała myć :evil: ciekawa jestem czy ten przepis ,że po trzykrotnej naprawie gwarancyjnej można się starać wymienić sprzęt na inny jeszcze istnieje?słyszał ktoś może?

sebanek
28-04-2005, 13:16
Miałam przez 5 lat Boscha (60cm) i pracowała idealnie. W nowym domu już od 1,5 roku mam też Boscha, ale nowszy model do zabudowy. I ciekawa sprawa - na szklankach zostaje taki ~1 cm biały osad. Używam Calgonit (kostki albo proszek + nabłyszczacz), sypię sól i nic nie pomaga. Czy to może zależeć od wody???

Kiedyś kupiłem nową sól - taką w granulkach i był osad na szklankach. Gdy wróciłem do standardowej osad zniknął.

ankalenka
28-04-2005, 16:15
do głowy by mi nie przyszło spłukiwać talerze przed zmywaniem w zmywarce! kawałków jedzenia oczywiście na nich nie zostawiam, ale o spłukiwaniu nie ma mowy. Nie wiem czy szanowni przedmówcy stosują się do zaleceń producentów i czyszczą filtry tak często jak trzeba. W mojej zmywarce (elektrolux) co tydzień trzeba czyścić mały filtr i co miesiąc duży. Do tego raz na kwartał używam tej buteleczki z płynem do czyszczenia zmywarki (Calgonit). Co do wyjmowania połowy niezużytej po myciu tabletki: też mi się tak zdażało jeśli zapomniałam aby nie wkładać b.dużych talerzy tuż przy pojemniku na kostki - poprostu nie było szans aby pojemnik się otworzył i tabletka wypadła.. a jeśli chodzi o niedomywanie w górnym koszu - też tak parę razy miałam ale tylko wtedy gdy mąż albo opiekunka do dzieci (czyt: osoby rzadko używające zmywarkę) włożyły do koszyka na sztućce łopatkę do patelni i zablokowały górną dyszę....
niby drobiazg a jednak..

Tommco
28-04-2005, 16:47
Proszę mnie oświecić...jak działa mechanizm otwierania klapki na proszek :)

Pozdrawiam

T.

ankalenka
28-04-2005, 23:02
już tłumaczę - poprostu banał - otwiera się pod wpływem strumienia wody. jeśli w bezpośrednim sąsiedztwie będą duże talerze, patelnia itp klapka jedynie uchyli się i tabletka nie wypadnie. przynajmniej u mnie tak było. od kiedy "ładujemy" duże płaskie talerze w głębi zmywarki a od przodu jedynie małe problem zniknął......

Tommco
28-04-2005, 23:20
a ja myślałem, że śmigło zahacza o takie cięgiełko...:)

ale pod wpływew strumienia...serio... :o

Pozdrawiam :)

T

Poznanianka
29-04-2005, 08:16
Tommco - mnie też zawsze zastanawiało, jak te drzwiczki do kostki się otwierają :o Ale wstydziłam się zapytać :oops: A dzięki tobie już wiem :D

Thom35
29-04-2005, 11:49
A według mnie ta magiczna klapka otwiera się pod wpływem zmiany temperatury. zmywarka rozpoczynając zmywanie najpierw i tak splukuje całe gary więc wodę leje, a klapka otwiera sie dopiera jak rozpoczyna się właściwe zmywanie w wysokiej temp.

ankalenka
29-04-2005, 12:12
tak czy inaczej, jak tuż przy tajemniczej klapce jest ustawiony jakiś spory gabaryt, to tabletka nie wypada, cnd.

Poznanianka
29-04-2005, 13:33
a może tam w środku siedzi taki tajemniczy robocik, który w odpowiednim momencie wyrzuca tę tabletkę do środka ? :D

Jolka
29-04-2005, 13:52
A ja mam klapkę odsuwaną (Bosh) i nic nie przeszkadza w jej otwarciu. I myślę, że otwarciem klapki, w jakikolwiek sposób, steruje elektronika.
A może ten robocik, to po prostu krasnoludek o imieniu Elektronik :D

Tommco
29-04-2005, 17:34
Mi się wydaje, że elektronika nie ma tu nic do gadania...

Może jest jakiś specjalista...?

Pozdrawiam

T.

res
09-09-2005, 12:28
Przepraszam za drastyczne postawienie pytania, ale tak jest. Mamy nową zmywarkę (Electrolux), zmywa ok, używamy tabletek 4x1 Calgonitu. Para po otwarciu, a potem i wnętrze ma taki zapach, jakby starej mokrej szmaty.
Czy tak właśnie "pachną" środki myjące zmywarki?

dana15
09-09-2005, 12:59
Ja też się nad tym zastanawiam :) Może nie porównałabym tego do starej mokrej szmaty, ale mnie mdli od tego zapachu.

res
09-09-2005, 13:43
No właśnie, to jest taki mdły trochę chlorowy, trochę zjełczały zapach. Zmywarka jest nowa, więc nie przypuszczam, że to jej zapach.

EDZIA
09-09-2005, 13:59
Oj res wygląda na to, że tak "pachną" jeszcze gorące środki zmywające.
Ja tego tak nie czuję, bo zwykle włączam zmywarkę wieczorem i wyładowuję czystą zawartość rano kiedy wszystko jest już "zimne" a i gorąca para nie bucha w twarz.

pozdrawiam
Edzia

MaciekW
09-09-2005, 14:00
Od czterech lat korzystamy ze zmywarki Electrolux, ale nigdy nie mieliśmy problemów zapachowych. Najpierw para, potem "bezwonnie".

Pierwotnie korzystaliśmy ze specjalnych wkładów zapachowych Calgonitu, ale przestaliśmy. Dawały przyjemny cytrynowy zapach, ale że zapachów niepożądanych nie wyczuwaliśmy, to jak raz się nie kupiło ...

Maciek

09-09-2005, 14:03
Jest taki preparat, nie pamiętam teraz jak się nazywa,
którym raz na jakiś czas odsmradzamy zywarkę, uruchamiając ją z tym czymś na pusto.

MaciekW
09-09-2005, 14:41
raz na jakiś czas odsmradzamy zywarkę, uruchamiając ją z tym czymś na pusto.
Faktycznie, moja Danuśka pamięta :D , aby co jakiś czas taka czynność miała miejsce.
Maciek

EDZIA
09-09-2005, 14:54
A ja nie używam żadnych takich dodatków zapachowych, czy raczej zapachobójczych.

JoShi
09-09-2005, 15:04
A ja nie używam żadnych takich dodatków zapachowych, czy raczej zapachobójczych.
Ja tez. Jesli zmywarka tak pachnie w srodku to jej problem. Gary i szklanki mi nie smierdza...

Majka
09-09-2005, 17:12
moja zmywara jakos nie smierdzi :roll: Goracej nie otwieram, rankiem wszystko bezwonne

BK
09-09-2005, 18:22
Trzeba kupić takie coś do zmywary, 18 zł za jedno i uruchomić program 70 stopni bez naczyć, po czym jest odkażone.

GośkaJ
09-09-2005, 20:41
Jak się nazywa to coś?

EDZIA
09-09-2005, 21:07
moja zmywara jakos nie smierdzi :roll: Goracej nie otwieram, rankiem wszystko bezwonne

To tak jak u mnie.
Dziś specjalnie w celu sprawdzenia otworzyłam krótko po zmywaniu i ...też śmierdzi ...taki chemiczny zapach.
Ale jednak tych środków odkażających nie będę używać :-?

joola
09-09-2005, 23:06
Jak się nazywa to coś?
Moja zmywarka (AEG) nie śmierdzi, ale średnio raz na pół roku używam Calgonitu do czyszczenia zmywarki.
http://www.calgonit.de/images/product8.jpg

Buteleczkę wkłada się do góry nogami do pustej zmywarki wsadzając ją do koszyczka na sztućce. Nastawia zmywarę na najwyższą temp. i po sprawie.

GośkaJ
09-09-2005, 23:25
Dzięki :D

Sp5es
10-09-2005, 13:09
Przepraszam za drastyczne postawienie pytania, ale tak jest. Mamy nową zmywarkę (Electrolux), zmywa ok, używamy tabletek 4x1 Calgonitu. Para po otwarciu, a potem i wnętrze ma taki zapach, jakby starej mokrej szmaty.
Czy tak właśnie "pachną" środki myjące zmywarki?


To nie proszkki śmierdzą, ale gnijące resztki. Sprawdź dokładnie czy się gdzieś coś nie zbiera, np. pod krawędzia drzwi i pod spodem

meganka
12-09-2005, 09:49
mam pytanie...
zastanawiam sie nad candy trio...
czy ktos doswiadczony moze mi poradzic-czy kupic osobno kuchnie i osobno zmywarke czy tez owo zintegrowane urzadzonko...
prosze o wypowiedz zwlaszcza posiadaczy candy trio...
Aha..
i czy warto kupowac taki sprzet w internecie-jak wyglada sprawa z reklamacjami,czy jest szansa kupic sprzet dobrej jakosci i czy jest taniej

z gory dzieki:)

Ew-ka
13-09-2005, 10:35
ja zawiesiłam w rogu zmywarki odświeżacz specjalnie do tych urządzeń o zapachu zielonego jabłuszka - bardzo ładny ,subtelny zapaszek :D
bodajże firmy ORO

a ze zmywarki "daje" - kiedy jest jeszcze ciepła

SławekD-żonka
13-09-2005, 10:45
ja zawiesiłam w rogu zmywarki odświeżacz specjalnie do tych urządzeń o zapachu zielonego jabłuszka - bardzo ładny ,subtelny zapaszek :D
bodajże firmy ORO

a ze zmywarki "daje" - kiedy jest jeszcze ciepła
My tez tego używamy, dodatkowo nie zatrzaskujemy urządzenia jak nie pracuje.

res
13-09-2005, 12:09
Po dwóch tabletkach calgonitu razem w 75 C bez naczyń zapach ściery zniknął. To co się zdarzyło z 2 razy teraz to nie całkowite rozpuszczenie się tabletek przy zwykłym zmywaniu w 65 C. Wczoraj zostało z pół tabletki w otwartym pojemniku, a wydaje się że nie było naczyń blokujących wypadnięcie. Zdaje się że trzeba na ten styk koszy i klapki uważać...

Monika B
17-09-2005, 16:23
Mie tam nie śmierdzi!
A tak gwoli ścisłości to poczułam cos ze dwa razy, a potem okazało się, że jednak czasem trzeba oczyścić filtr. Też raczej nie otwieram gorącej.

Travertino
22-09-2005, 13:31
Jesli zmywarka ma odkrytą grzałkę, tzn. nie jest ona zabudowana, to z czasem "śmierdzą" resztki, które się do niej przyklejają i z czasem przypalają.

JoShi
22-09-2005, 13:35
Jesli zmywarka ma odkrytą grzałkę, tzn. nie jest ona zabudowana, to z czasem "śmierdzą" resztki, które się do niej przyklejają i z czasem przypalają.
To chyba jakies przedpotopowe zmywarki tak maja....

Travertino
22-09-2005, 13:46
Jesli zmywarka ma odkrytą grzałkę, tzn. nie jest ona zabudowana, to z czasem "śmierdzą" resztki, które się do niej przyklejają i z czasem przypalają.
To chyba jakies przedpotopowe zmywarki tak maja....


Oj, wcale nie.
Chodze po sklepie i otwieram je po kolei (przymierzam się do kupna takowego sprzęcicha), to obserwuję, że 2 na 10 tak mają. Więc nadal je produkują lub są to jakieś końcówki, ale skoro sprzedają, i sprzedawali, tzn. że niektórzy takowe posiadają , prawda?

KasiaS
22-01-2006, 19:35
Umyłam nią 2 razy naczynia , było ok chciaż niby "turbosuszenie" mnie trochę zawiodło. Przy trzecim na wyśiwltaczu zamiast czau pozostałgo do końca pojawiły siędwie poziome kreski. Myśłałam że coś nie tak wcisnęłam, ale przy następnym to samo. Chciałm zaprogramować opóźniony start i w ogóle nie było cyferek tylko kreski. Padł wyświetlacz.

A tak szukałam dobrej zmywarki. Chyba nie ma okreslenia dobra, należy mieć tylko szczęście.
Kupiłam Electroluxa.

Albo mam pecha,

pozdrawiam

damiang
23-01-2006, 10:53
A próbowałaś wyłączyć z gniazdka i po chwili włączyć?
Nam czasem głupieje piekarnik no i reset przez pstryknięcie bezpiecznikiem pomaga :D

rafałek
23-01-2006, 12:00
Mamy Elektroluxa, ale do zabudowy czyli bez wyświetlacza. Ogólnie jest OK tylko jak twierdzi moja żona ma problemy z domywaniem taniego fajansu. Kupiłem taki na sztukę a Auchanie. Co ciekawe inne talerze w tym samym myciu domywa. Czy spotkaliście się z czymś takim?

Przekorek
23-01-2006, 12:04
Nie wierz żonie. Wszystkie są takie same. Ona po prostu domaga sie chińskiej porcelany. Zamiast zmywarki - wymień żonę :lol: .

sebo8877
23-01-2006, 12:13
Kup sie Whirpoola nie bedziesz miał problemów - mam prawie 2 lata i dziła bezzarzutów :wink:
Nie wszystkie mercedesy sa bezawaryjne :P

Sebo8877

gostomianum
23-01-2006, 14:49
niestety często takie firmy jak whirpool czy electrolux na polski rynek dają sprzęt 2 jakości...... nuie wiem czy ktoś czytał art. nma interii o mercedesach z salonu, które były wycofane z salonów w niemczech jako awaryjne.... i pewna Pani w ciągu kilku miesięcy miala wiele bardzo powaznych usterek w aucie wartym niejednego domu...

Inka1
23-01-2006, 15:22
Nie wierz żonie. Wszystkie są takie same. Ona po prostu domaga sie chińskiej porcelany. Zamiast zmywarki - wymień żonę :lol: .


Podaj no telefon do swojej żony, jutro będzie ściepa na twój nekrolog ;)

Wciornastek
24-01-2006, 10:04
Mamy Elektroluxa, ale do zabudowy czyli bez wyświetlacza. Ogólnie jest OK tylko jak twierdzi moja żona ma problemy z domywaniem taniego fajansu. Kupiłem taki na sztukę a Auchanie. Co ciekawe inne talerze w tym samym myciu domywa. Czy spotkaliście się z czymś takim?
rafałku ma rację, też kupiłam takie kubeczki dla dzieci (no wiesz im zawsze coś z rąk wypada). Gdy się im dobrze przyjżałam to zauważyłam że glazura jakby nierówna a miejscami odłazi.
Druga sprawa to czyszczenie fitlrów i tego no wiatraka. A kolejna to środki do zmywarki. Ja używam tylko kostki (lenistwo) i po trzech latach mam ranking - najlepsze Kostki Ludwik (tak, tak są takie i są super :D :D ), calgon, a potem somaty roboty i cała reszta.[/list]

rafałek
24-01-2006, 11:41
A gdzie kupujesz tego Ludwika, bo my jeszcze nie widzieliśmy.

Wciornastek
24-01-2006, 11:50
A gdzie kupujesz tego Ludwika, bo my jeszcze nie widzieliśmy.
Jak dotąd widuję jedynie w sklepach Społem. Jeszcze raz rewelacja i to pod względem czystości i zapachu (pachnie tak samo jak przy myciu zwykłym płynem Ludwik miętowym), szkło jest idealnie błyszczące i cena też rewelka ok 15 zł za opakowanie 24 szt.

Darek K.
24-01-2006, 13:39
Umyłam nią 2 razy naczynia , było ok chciaż niby "turbosuszenie" mnie trochę zawiodło. Przy trzecim na wyśiwltaczu zamiast czau pozostałgo do końca pojawiły siędwie poziome kreski. Myśłałam że coś nie tak wcisnęłam, ale przy następnym to samo. Chciałm zaprogramować opóźniony start i w ogóle nie było cyferek tylko kreski. Padł wyświetlacz.

A tak szukałam dobrej zmywarki. Chyba nie ma okreslenia dobra, należy mieć tylko szczęście.
Kupiłam Electroluxa.

Albo mam pecha,

pozdrawiam
Jak w instrukcji nie ma opisu tego błędu, to dzwoń do serwisu, powinni ci pomóc. Ja też mam zmywarkę Elektroluxa (ESF6160), od roku, i jestem bardzo zadowolony - też ma wyświetlacz, ale żaden błąd jeszcze się nie pojawił.

Darek

AniaS79
25-08-2006, 12:46
Mamy Elektroluxa, ale do zabudowy czyli bez wyświetlacza.
Nie bardzo rozumiem to "czyli" :) Ja mam do zabudowy i to z chowanym panelem, ale wyświetlacz jest :wink:

AniaS79
25-08-2006, 12:49
najlepsze Kostki Ludwik (tak, tak są takie i są super :D :D ), calgon, a potem somaty roboty i cała reszta.[/list]
Popieram w całej rozciągłości
:D

Ludwik w 100% NAJLEPSZY - zero "smug" i kolorowych śladów na szkle.
I brak matowienia :D


A gdzie kupujesz tego Ludwika, bo my jeszcze nie widzieliśmy.
Ja kupuję w hipermarketach :D

25-08-2006, 13:36
najlepsze Kostki Ludwik (tak, tak są takie i są super :D :D ), calgon, a potem somaty roboty i cała reszta.[/list]
Popieram w całej rozciągłości
:D

Ludwik w 100% NAJLEPSZY - zero "smug" i kolorowych śladów na szkle.
I brak matowienia :D


A gdzie kupujesz tego Ludwika, bo my jeszcze nie widzieliśmy.
Ja kupuję w hipermarketach :D

Potwierdzam - Ludwik jest the best :) Kupuję w marketach

milkad
11-12-2006, 00:58
Witam. Nie wiem czy dbrze zrobilam odświerzając stary post, ale nie chciałam zakladać nowego takiego samego tematu...
Też mam problem z niedokładnym myciem w górnym koszu zmywarki - candy CDI 45 - zaupiona 5 dni temu i po przepatrzeniu wszelkich porad już nie wiem co może być tego przyczyną. Już przy 1 myciu było źle i za każdym razem (a szła chyba 6 razy) talerze ustawione na gornym koszu są niedmyte !!! Czy przyczyną może być np. to że talerze pomimo tego że każdy jest w osobnej przegródce, w jakimś tam stopniu się stykają ? Ale nie da się ich ułożyć tak aby się nie dotykały... Z dolnym koszem nie ma problemu - tam jest wszystko czyste. Wiem że mogę wzywać serwis, ale chcę wykluczyć wszystkie możliwości...

Proszę o ewentualne porady. Sól jest, nabłyszczacz też...

Pozdrawiam.

kuleczka
11-12-2006, 08:51
U mnie powodem niedomywania w górnym koszu (zostawały takie szare kropeczki na szklankach) był właśnie brak soli. Stwierdziłam, że skoro te tabl są 5 w 1 :lol: to już sól dodatkowa niepotrzebna :-?
Uzupełniłam sól i problem się skończył po 3 myciu od dosyoania soli :wink:
Ale u Ciebie sól jest :roll:

Kostki Calgonit są moim zdaniem do bani. Ja używam
-Domol (bardzo tanie i niezłe)
- Somat
- Claro (są super)
-Ludwik ( tez bardzo dobre)

k.kryzys
11-12-2006, 12:16
klapka jest uruchamiana przez programator poprzez elektozaczep, po to by np. proszek dozować tylko w czasie zmywania zasadniczego a nie w czasie płukania najczęściej zmywanie wyglada tak, że zmywarka najpierw płucze wstępnie naczynia w zimnej lub ciepłej wodzie , zmienia wodę myje zasadniczo potem płucze jeden lub dwa razy. ja wszystkim polecam tradycyjne zmywanie za pomocą proszku a to dlatego, że proszek jest dostarczony w czasie zmywania zasadniczego, nabłyszczacz w czasie ostatniego płukania a sól cały czas, a do tego wszystkie wartości od proszku poprzez sol i nabłyszczacz można ustawić zależnie od wody jaką mamy w domu. co do nie domywania w którymś koszu najczęściej w górnym głowną przyczyną jest zabrudzenie dysz wylotowych a co zatym idzie nieobracanie sie ramienia ( łatwo to sprawdzić albo optycznie albo po odgłosach pracy słychać, że woda bije w jedno miejsce), po paru latach może nastąpić wyrobienie ramienia i w tedy konieczna jest wymiana nie są to duże koszty. Przed wezwaniem serwisu zawsze radzę przeczytać instrukcję

Cpt_Q
11-12-2006, 13:53
górnym głowną przyczyną jest zabrudzenie dysz wylotowych a co zatym idzie nieobracanie sie ramienia ( łatwo to sprawdzić albo optycznie albo po odgłosach pracy słychać, że woda bije w jedno miejsce), po paru latach może nastąpić wyrobienie ramienia i w tedy konieczna jest wymiana nie są to duże koszty. Przed wezwaniem serwisu zawsze radzę przeczytać instrukcję

ramię może się nie obracać również na skutek nieodpowiedniego ułożenia naczyń wewnątrz. Może wkładasz duże talerze na górną półkę, półka daje się wsunąć, ale średnica talerzy (lub czegokolwiek innego) może blokować swobodny obrót ramienia. No i właśnie - nieraz już wspominane - np. pestki z cytryn - to już klasyka :wink:

milkad
11-12-2006, 14:09
Dziękuję za rady, wiem że trzeba zwracać uwagę aby nic nie blokowało ramion spryskiwaczy, używam proszku nie tabletek, ramię górne się kręci - ustawiłam go w położeniu jakimś tam, a po otwarciu było w innym położeniu. Nie chodzi o smugi czy kropki na naczyniach, tylko o niedomyte naczynia... Przed włożeniem zgarniam resztki do śmieci, ale np. po zupce zostanie na talerzykach gdzie niegdzie jarzynka i po myciu ta jarzynka jest nadal... :-( Nie trzymam długo naczyń nie mytych zresztą próbowałam nawet opcji zraszania wczesniejszego i nic. Dzisiaj wyjęłam kosz, wsadziłam do wanny i puściłam w ramię silny strumień wody - leci przez wszystkie dziurki. Obawiam się że nawet jak wezwę serwis to nic na to nie poradzą - czytałam na forach że fachowcy w takich sytuacjach wymyślają cuda - np proponują układanie talerzy w co 2 albo co 3 otwór...
A tak chciałam mieć zmywarkę...ale już mnie nie cieszy.
Pozdrawiam i dziękuję za rady.

wilma
11-12-2006, 15:41
czy moze ktos podpowiedzieć:
czy takie matowe zacieki na szkle, szczególnie na brzegu kieliszków są spowodowane zbyt twardą wodą (używam kostek Calgonit powerballs)?
czy to oznacza, ze powinnam stosowac oddzielnie proszek, nablyszczac i sól a nie tabletki?
Czy nablyszczacz i sól mozna uzywac dodatkowo do kostek Calgonit czy to bedzie przegięcie w drugą stronę?

dzieki z góry
pozdrawiam

fracek
11-12-2006, 15:49
Witam.Firma Bosch wrecz to zaleca...

wilma
11-12-2006, 15:54
Witam.Firma Bosch wrecz to zaleca...

ale co? zaleca sól i nabłyszczacz dodatkowo do tabletek... czy sól, proszek, nabłyszczacz oddzielnie. No własnie mam Bosha dlatego tak dociekam

JoShi
11-12-2006, 16:31
ale co? zaleca sól i nabłyszczacz dodatkowo do tabletek... czy sól, proszek, nabłyszczacz oddzielnie. No własnie mam Bosha dlatego tak dociekam

Oddzielnie. Tak stoi w instrukcji mojej zmywarki. W każdym razie ja tak robie i nie mam żadnych zacieków.

GrzesH
08-08-2007, 09:35
Witam
Wczoraj pierwszy raz użyliśmy zmywarki, zmywaliśmy kubki, talerze, kieliszki do wina itp.
Zmywarkę mamy firmy Bosch pod zabudowę. Pierwszy start to program auto 55-65 stopni, zmywarka zmywała około dwóch godzin. Po zakończeniu programu po otworzeniu jej wszystko parowało i np. kieliszki do wina były mokre. Pomyślałem że zamknę ją i rano wyjmę suche i czyste naczynia, ale rano po otworzeniu nadal kieliszki były mokre.. wogóle na ściankach zmywarki były krople wody. Czy to normalne, program auto 55-65 stopni powinien mieć suszenie. Z tego co czytałem wcześniej inni pisali ze po myciu rano wyjmują suche i czyste naczynia, nie powiem kubki były czyste ale było na nich trochę wody. Do mycia jako środka myjącego użyłem kostki Calgonit 5 in 1.
Czy tak powinno być?? czy może od razu po zakończeniu mycia trzeba otworzyć zmywarkę żeby puki naczynia ciepłe wszystko wyschło?? jestem nowym użytkownikiem zmywarki i chciałbym żeby wszystko było w porządku, dlatego też pytam o to.

@nia
08-08-2007, 10:04
dokładnie - najlepiej po zakończeniu zmywania od razu otwórz zmywarkę (będzie dużo pary), wyciągnij dolną szufladę, a następnie potrząśnij delikatnie górną (żeby spadły resztki wody) i tak pozostaw - po kilku minutach wszystko będzie suchutkie i bez zacieków

tojaxdotka
08-08-2007, 10:20
A ja właśnie nie otwieram, żeby gorąca para wysuszyła dobrze naczynia

alison
08-08-2007, 10:27
A ja właśnie nie otwieram, żeby gorąca para wysuszyła dobrze naczynia

Dokładnie tak, to co napisała @nia wyżej to nie do końca prawda, bo jeżeli naczynia ustawione są prawidłowo to żadna woda nie powinna na nich pozostawać. Po to kupujemy automat, aby nie wykonywać zbędnych prac (patrz otwieranie dolnej szuflady i doszuszanie). A ta gorąca para po otwarciu zmywarki tez nie działa kojącą np. na szafki w kuchni, blat lub ścianę.
Tyle z mojej praktyki :wink:

GrzesH
08-08-2007, 11:33
Dwie sprzeczne odpowiedzi....... Cóż następnym razem po zakończeniu zmywania zostawie zmywarke na jakieś 10-15 minut i dopiero otworze i zobacze wtedy co będzie.... mam nadzieje że tym razem naczynia będą suche...

tojaxdotka
08-08-2007, 11:37
Zostaw na jakąś godzinę, 40 min.Po prostu spróbuj wyjmować jak w zmywarce będzie wszystko schłodzone.Wtedy będziesz mieć pełen obraz, czy dobrze suszy, czy nie.
Zwykle w zmywarkach suszy gorące powietrze, a więc dopóki wewnątrz jest ciepło, trwa suszenie ( nawet po zasygnalizowaniu końca programu), dlatego warto poczekać dłużej, żeby ocenić jakość suszenia.
Jeżeli po odczekaniu do ostygnięcia naczynia dalej będą mokre(a wybrany był program na wys. temp. z suszeniem),skontaktuj się z serwisem.
Niektóre programy zmywania (szybkie) nie suszą, wtedy naczynia w zmywarce pozostają mokre.
Niektóre naczynia (np. kubki) mają dno od zewnątrz wklęsłe i po zmywaniu zbiera się tam woda, zwłaszcza w zmywarkach, w których stoją prawie płasko. Ale z tego co wiem w zmywarkach Siemens/Bosch stoją pod dość dużym kątem
Wynik był 1:2 na korzyść nieotwierania :D

polikarpia
08-08-2007, 14:26
Daje naczyniom czas na ochłodzenie. Otwieram zmywarkę nie wczesniej niz pół godziny po zakonczonej pracy. Nie mam pary, a tym samym zacieków na szkle, nie parzę rąk, gorące powietrze nie niszczy mebli kuchennych. Sama wypracujesz na pewno własną metodę:)

Patsi
08-08-2007, 19:26
Chyba najbardziej wiarygodną ocenę dadzą ci talerze. jak są suche - woda nie ma się gdzie zbierać - to jest OK.

ja nie otwieram drzwi do suszenia (też mam boscha i często korzystam z programu 50 czy 55st). A jak bucha para to znaczy, że naczynia jeszcze się suszą :D

D`arek
08-08-2007, 21:43
Witam, nie wiem jaki masz model ale u mnie w Boschu są 2 poziomy suszenia. (zmywarka ma 5 lat ). Na początku fabrycznie była ustawiona na "1" i też nie suszyła dokładnie . Po czasie doczytałem w instrukcji że jest poziom "2" czyli intensywne suszenie (trzeba było wprowadzić ten poziom kombinacją przycisków). Po ustawieniu na "2" do dzisiaj nie mam problemów. Proponuję dokładnie wczytać się w instrukcję obsługi ,chyba ,że Bosch obecnie lub w Twoim modelu takiego rozwiązania nie stosuje. Pozdrawiam

Kipcior
09-08-2007, 11:23
My z żonką mamy Siemensa, póki co używaliśmy jej pare razy i w moim przypadku po 2 godzinnnym programie Auto55-65 otwieram zmywarkę i naczynia są wszystkie suchutkie, gotowe do wyjęcia i włożenia do szuflady.

Natomiast po umyciu testowo programem krotkim, gdzie nie ma suszenia to oczywiście naczynia sa mokre.

Co do tego otwierania szybkiego to też zastanawiałem się nad negatywnym działaniem pary na mebelki sąsiadujące ze zmywarką i doszedłem do wniosku że lepiej trochę poczekać, niż ryzykować jakieś uszkodzenie od gorącej pary.

Aga - Żona Facia
10-08-2007, 09:25
GrzesH i Kipcior czy moge Was prosić o podanie symbolu zmywarki.

alison
10-08-2007, 11:21
My z żonką mamy Siemensa, póki co używaliśmy jej pare razy i w moim przypadku po 2 godzinnnym programie Auto55-65 otwieram zmywarkę i naczynia są wszystkie suchutkie, gotowe do wyjęcia i włożenia do szuflady.

Natomiast po umyciu testowo programem krotkim, gdzie nie ma suszenia to oczywiście naczynia sa mokre.

Co do tego otwierania szybkiego to też zastanawiałem się nad negatywnym działaniem pary na mebelki sąsiadujące ze zmywarką i doszedłem do wniosku że lepiej trochę poczekać, niż ryzykować jakieś uszkodzenie od gorącej pary.

Też mam Siemensa model SE 54M576EU tu link:
http://www.euro.com.pl/zmywarki-do-zabudowy/siemens-se-54e576eu.bhtml

i najczęściej używam programu Auto 55. Obserwacje mam takie jak Kipcior.
Pozdrawiam

Aga - Żona Facia
10-08-2007, 12:19
alison fajna ta zmywarka. O ile godzin mozna opóźnić start (3-6-9 czy więcej?).

GrzesH
02-11-2007, 10:32
Witam
Jestem nowym użytkownikiem zmywarki, model zmywarki to Bosch SGI55M45EU, i mam problem. Naczynia, przedewszystkim sztućce i szklanki po wyjęciu ze zmywarki mają białe zacieki, które ciężko jest nawet usunąć po wyjęciu naczyń ze zmywarki. Zaobserwowałem że te zacieki pozostaja tam gdzie po zmywaniu pozostaje woda (po wyjęciu naczyń tam gdzie było jeszcze troche wilgoci tam właśnie robiły się zacieki). Troche jest to denerwujące szczególnie że miało być tak pięknie.... Środka jakiego używam do zmywania to Calgonik kostki 5 w jednym. W sklepie powiedziano mi że wystarczą te kostki i nieczego więcej nie używać (soli, nabłyszczaczy itp.). Gdy w sklepie powiedziałem że mam taki problem po użyciu kostek sprzedawczyni powiedziała że to na 100% nie jest ich wina bo ona ich używa i nic takiego nie ma, stwierdziła że problem musi być ze zmywarką...
Proszę o jakąkolwiek pomoc, może ktoś będzie coś wiedział na ten temat... może to wina wody (jest np. za twarda..) czy ktoś wie co zrobić żeby było ok??

dominia
02-11-2007, 10:49
Moim zdaniem to może być jednak wina kostek...
Użytkuję zmywarkę od 8 lat i wypróbowałam chyba wszystkie możliwe środki, przekonałam się, że moja zmywarka bez soli nie lubi pracować i choćby kostki były najlepsze sól zawsze musi być :wink:
Mimo reklam mój sprawdzony zestaw to: kostki Calgonit (tańsze bez bajerów), sól jakakolwiek, najlepiej gruboziarnista (na dłużej wystarcza) i płyn do nabłyszczania (od czasu do czasu). Raz na pół roku wkładam specjalny płyn do oczyszczania zmywarki i działa bez zarzutu :D

d5620s
02-11-2007, 10:51
czy twoja zmywarka obsługuje te kostki?:) bo nie kazdy model radzi sobie z 3 w 1... wielu producentów specjalnie zaznacza ze jest taka mozliwosc

Ptysia
02-11-2007, 12:37
mi sie raz tak zdarzylo ale nie wiem jaka byla przyczyna

i chyba to nie jest wina kostek bo uzywalam juz chyba wszystkich od najtanszych do najdrozszych i zawsze byl ok

Małgorzata & Bogdan
02-11-2007, 13:09
Koniecznie syp sól, woda pewnie jest zbyt twarda. Poza tym bez soli szybko zakamienią ci się przewody, ja właśnie miałam taką sytuację. Raz na pół roku /rok warto odkamienić zmywarkę specjalnym preparatem np. SCHNELLENTKALKER (sprzedają w serwisie Boscha) Ja też używałam różne kostki i te 5- czy ileś w jednym wcale nie są dużo lepsze. Wszystkie niestety rysują naczynia. Najlepiej byłoby używać płyny do zmywarek.

beatrycze744
02-11-2007, 13:36
Ja się sporo namęczyłam, żeby dogodzić mojej zmywarce :wink:
Rzeczywiście gdy używałam kostek były smugi i zacieki,
ale pokombinowałam:
1) ustawiłam twardość wody metodą prób i błędów (niepaniatna jestem chemicznie)
2) ustawiłam stopień nabłyszczania j.w.
3) używam dobranego zestawu: sól + proszek do zmywarek + płyn nabłyszczający.
Na podstawie moich doświadczeń stwierdzam:
dobrze dobrane proporcje środków + właściwe ustawienia zmywarki = pożądany efekt.

Radzę więc: poczytaj instrukcję obsługi zmywarki - może ma ona możliwość ustawienia opcji tak, by zmywała i suszyła/nabłyszczała dobrze. :D

Whoever
02-11-2007, 16:34
twarda woda
sol i inne zmiekczacze wody sa tylko reakcja
najlepiej zaloz sobie zmiekczacz wody przy wejsciu i tyle.
cos takiego powinno zalatwic sprawe:
http://www.ekostudio.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=72_76&products_id=196&zenid=6768bf684c45ecdd8e05482f8fc0bbf8
plus zobaczysz ze bedzie skora mniej wysychac, jedzenie lepiej smakowac, kamien sie odkaldac itp

powodzenia

Rezi
02-11-2007, 19:19
ustawić opcje zmywarki na 3w1

jak nie pomoże posłuchac beatrycze744

ruda1
02-11-2007, 19:23
Z mojego doświadczenia, a mam zmywarkę od 5 lat (też Bosch'a) wiem, że jak naczynia robiły się białe to z braku soli. Na wszelki wypadek wlewam też nabłyszczacza i nie ważne z jaką cyferka wkładam kostkę. :D

Zbigniew Rudnicki
03-11-2007, 13:00
Przy stosowaniu kostek (3 w 1) nie ma możliwości regulacji dozowania soli zmiękczajacej wodę - bo jest chyba jeden rodzaj kostek.
Kostka dopasowana jest do przeciętnej twardości wody.
W moim Elektroluksie jest 10 stopni regulacji.
Wodę mam twardą i nastawienie 10 (maksymalne) daje dobre rezultaty.
Soli wychodzi sporo.

Basiaw
22-01-2008, 09:46
Podciągam wątek o zmywarkach z ubiegłego roku, żeby nie zakładać nowego.

Mam pytanie do użytkowników zmywarek, bo muszę podjąć ostateczną decyzję co kupić. Powiedzcie mi proszę, czy rozstrzygające w wyborze powinny być kosze czy coś zupełnie innego?
Jak czytam opisy zmywarek to wychodzi mi, że generalnie tylko bosch ma regulację ustawień górnych i dolnych koszy, większość innych producentów ma w opisach tylko regulację wysokości górnego kosza.

Mój pierwszy wybór parę miesięcy temu to byłą ta zmywarka:
http://www.skapiec.pl/site/cat/331/comp/96169

Ponieważ jednak wykończeniówka domu się przedłuża (jeszcze miesiąc, dwa) to i zakup agd odłożyłam na później, ale jednak coś wybrac muszę i na nowo rozważam temat.
Czy mój pierwotny wybór, czyli zmywarka AEG ma sens czy jednak dołożyć trochę i kupić np. ten model boscha:
http://www.skapiec.pl/site/cat/331/comp/114109

a może wystarczy ten model Electroluxa?
http://www.skapiec.pl/site/cat/331/comp/171983

Ta jest chyba naprawdę cicha, tylko 43 decybele, tylko te nieszczęsne kosze mnie martwią... w życiu nie uzywałam zmywarki, nie mam pojęcia jak istotna jest ta kwestia.

Będę wdzięczna za porady, może ktoś z Forumowiczów ma któryś z wymienionych wyżej modeli?

pozdrawiam
Basia

JoShi
22-01-2008, 12:29
Jak czytam opisy zmywarek to wychodzi mi, że generalnie tylko bosch ma regulację ustawień górnych i dolnych koszy, większość innych producentów ma w opisach tylko regulację wysokości górnego kosza.

A do czego służy regulacja dolnego kosza? Mam regulację górnego i prawdę mówiąc szalenie rzadko z tego korzystam.

Basiaw
22-01-2008, 12:32
A do czego służy regulacja dolnego kosza? Mam regulację górnego i prawdę mówiąc szalenie rzadko z tego korzystam.

Z tego co udało mi się wyczytać ta regulacja na dole to możliwość składania "kolców", żeby wygodniej większe gary ułożyć.


pozdrawiam
Basia

AmberWind
22-01-2008, 13:38
Z tego co udało mi się wyczytać ta regulacja na dole to możliwość składania "kolców", żeby wygodniej większe gary ułożyć.


pozdrawiam
Basia

To chyba standard bo ja w moim Siemensie tez tak mam.
Dla mnie najwazniejsze byly cztery parametry:
- szerokosc 60 cm
- regulacja gornego kosza (na dolnym "kolce" sie skladaja)
- glosnosc do 44dB
- system AquaStop :-)

Basiaw
22-01-2008, 13:40
[quote=Basiaw]

To chyba standard bo ja w moim Siemensie tez tak mam.
Dla mnie najwazniejsze byly cztery parametry:
- szerokosc 60 cm
- regulacja gornego kosza (na dolnym "kolce" sie skladaja)
- glosnosc do 44dB
- system AquaStop :-)


Nie jestem pewna... z tego co czytałam, to bosch i siemens to prawie to samo i w przypadku zmywarek naprawdę fachowcy.
Skoro Twoja zmywarka ma 44 decybele, to pewnie to model dobrze powyżej 2 tysięcy zł?

pozdrawiam
Basia

AmberWind
22-01-2008, 13:49
Skoro Twoja zmywarka ma 44 decybele, to pewnie to model dobrze powyżej 2 tysięcy zł?

pozdrawiam
Basia

niestety, troche tak ...
Ale u nas jest kuchnia otwarta na salon i dlatego lodowke i zmywarke wybieralam wyjatkowo ciche 8)

JoShi
22-01-2008, 13:55
Z tego co udało mi się wyczytać ta regulacja na dole to możliwość składania "kolców", żeby wygodniej większe gary ułożyć.
To ma sens, ale jeśli to tlko tyle to nie wiem, czy warto płacić dużo więcej.

Basiaw
22-01-2008, 14:13
Z tego co udało mi się wyczytać ta regulacja na dole to możliwość składania "kolców", żeby wygodniej większe gary ułożyć.
To ma sens, ale jeśli to tlko tyle to nie wiem, czy warto płacić dużo więcej.


Ja też nie wiem, bo jak pisałam wcześniej to będzie moja pierwsza zmywarka dlatego podpytuję doświadczonych:-)


pozdrawiam
Basia

agakz
31-01-2008, 00:00
Podciągam jeszcze raz i mam pytanie:
nowa zmywarka do zabudowy Bosch, bardzo ciężko się otwiera i otwarte drzwiczki same się zamykają a powinny pozostać na dole. Czy to się gdzieś reguluje? :oops: :oops: :oops:

jabko
31-01-2008, 06:55
Tak.
Reguluje się na dole przy zawiasach. Ustawia się to w zależności jak ciężki front jest przykręcony.
W instrukcji jest opisane :lol:

BK
31-01-2008, 08:39
Dwie sprzeczne odpowiedzi....... Cóż następnym razem po zakończeniu zmywania zostawie zmywarke na jakieś 10-15 minut i dopiero otworze i zobacze wtedy co będzie.... mam nadzieje że tym razem naczynia będą suche...
Nie otwierać. Samo się wysuszy. Woda jest tam gdzie naczynia mają wgłębienia.

agakz
31-01-2008, 08:58
jakbko, dzięki :D Lecę szukać instrukcji.

queene
31-01-2008, 12:42
1. uchylam drzwi po skończeniu programu, para sobie ucieka nie czyniąc krzywdy niczemu ani nikomu a naczynia sie dosuszają
2. mam electroluxa i jest ok
3. regulacja kosza...w życiu z tego nie korzystałam pomimo tego ze to mam... :D

Basiaw
31-01-2008, 12:44
1. uchylam drzwi po skończeniu programu, para sobie ucieka nie czyniąc krzywdy niczemu ani nikomu a naczynia sie dosuszają
2. mam electroluxa i jest ok
3. regulacja kosza...w życiu z tego nie korzystałam pomimo tego ze to mam... :D


Pamiętasz może jaki masz model electroluxa? Czy w dolnym koszu kolce się składają?


pozdrawiam
Basia

queene
31-01-2008, 18:34
DE4944 mam ją juz 4 lata wiec jest dość "leciwa" :D kolce sie nie składają - jesli chodzi o te wystające coś zeby talerze stały w pionie ;) szczerze mówiac z funkcji opóźnionego startu tez nie korzystam...bo po co...albo zmywam naczynia albo nie :-? ma fajny 30 min program 60 stopni tzw. szybki i program eco - 2 h ale przy mniejszej temp. 50 stopni i własciwie tylko tych 2 programów używam

Basia1112
31-01-2008, 23:22
Jeżeli mogę moje 3 grosze.Zmywarki miałam już 2 .Po kilkunastu latach użytkowania dla mnie najważniejszy parametr to krótki program-30 min.Zmywarkę zawsze włączę wieczorem i idę spać.Rano wszystko jest czyste i suche.Z innych bajerów nigdy nie korzystałam i wg.mnie szkoda wywalać kasę.Opcja pół wsadu-jak nie mam pełnej zmywarki to po co ją włączać?Tak naprawdę korzysta się z jednego programu więc po co płacić za np.5? Zaznaczam tylko,że garnki zazwyczaj myję ręcznie-chyba ,ze mam wolne miejsce.

el-ka
01-02-2008, 00:15
Nie powinno się otwierać zmywarki - ona ma swój program i powinna doprowadzić go do końca. Niekiedy jak wiem, że myję kieliszki do wina z bardzo zagłębionym denkiem, to otwieram na chwilę i szmatką odsączam wodę z odwróconych podstawek.
Po otwarciu zmywarki warto też spojrzeć czy gdzieś nie zatrzymała się woda, bo przy wyjmowaniu zaleje resztę naczyń.
Trzeba też na początku sprawdzić nastawy płynu nabłyszczającego - jeśli za słabe do twardości wody, to właśnie zostają mokre naczynia.
No i ten poziom suszenia, o którym nie wiedziałam - ale pewnie zużywa wtedy więcej energii i nastaw fabryczny był ekooszczędny.

Sloneczko
01-02-2008, 00:35
A tak generalnie: warto mieć zmywarkę?

samigom
01-02-2008, 01:17
Warto! Zmywam w niej wszystko, garnki, kubki, niezliczona ilość łyżeczek... szkoda mi czasu i rąk na zmywanie ręczne.

To moja najlepsza pomoc kuchenna. Chwilowo jest na zesłaniu w garażu, ale już odliczam dni do montazu kuchni i zmywarki.

queene
01-02-2008, 10:44
A tak generalnie: warto mieć zmywarkę?
a to mozna żyć bez ?? :D
dla mnie nieoceniona pomoc, przy rodzinie 2+1 w zupełności wystarcza 45 cm i - jak wyżej zostało już napisane - zgadzam sie z tym ze ma mieć podstawowe funkcje a nie bajery za które sie płaci a nie używa

JoShi
01-02-2008, 13:18
Po otwarciu zmywarki warto też spojrzeć czy gdzieś nie zatrzymała się woda, bo przy wyjmowaniu zaleje resztę naczyń.
Dlatego najpierw wysuwa się i opróżnia dolny kosz, żeby woda z górnego na dolny nie poleciała.

rafalg
02-02-2008, 12:11
Witam,
Ja mam zmywarkę Elektroluxa. Generalnie chodzi ładnie. W pewnym momencie przestał domywac naczynia, ale ten problem już roziwązałem przez preparat do czyszczenia zmywarek.
Pozostała jeszcze jedna kwestia. W pewnych fazach mycia zmywarka chodzi bardzo głośno, przede wszystkim jak pobiera wodę, potem ją oddaje.
Czy mieliście też takie doświadczenia? Jak sobie z tym poradziliście?

jacekp71
02-02-2008, 12:58
A tak generalnie: warto mieć zmywarkę?

wg nas, to (obok odkurzacza centr. i plyty indukc.) jedno z najbardziej pomocnych i dostarczajacych wygode urzadzen domowych.
caly dzien pakujemy w nią naczynia, wieczorem mycie, potem tylko wyjac i poukladac sprzety w szafkach - sam miód :D
mamy 60cm, rodzina 2+1, jedno mycie na dzien, z rzadka co dwa dni, piguły 5w1, paka 70 szt. starcza na wiecej niz dwa miesiace, duza oszczednosc wody, za to troche wiecej idzie prądu ....

agakz
02-02-2008, 16:09
Tak.
Reguluje się na dole przy zawiasach. Ustawia się to w zależności jak ciężki front jest przykręcony.
W instrukcji jest opisane :lol:
w obrazkowej instrukcji obsługi do zmywarki Bosch dla blondynek jest pokazane gdzie w cokole zmywarki są śruby do regulacji linki otwierającej drzwiczki. W plastikowym panelu są twie tuleje na te śrubu, ale śrub w nich nie ma :o Ale nie, żeby zapomnieli je włożyć, tylko tył tulejki jest pełen, z plastiku... :o

agakz
05-02-2008, 22:32
podciągam bo nadal nie wiem co z tymi drzwiami :oops: :oops: :oops:
tzn jak je wyregulować...

Wito2008
05-02-2008, 22:52
witam,

zmywarkę Siemens użytkuję od dobrych 12lat bez żadnych problemów, raz tylko zatkał sie odpływ i zadziałał aquastop, po umyciu naczyń zostawiam zamkniętą do ochłodzenia poczym wyjmuję naczynia, myje średnio raz dziennie,
bład który zrobiłem to taki że kupiłem wąską 45cm zamiast 60, kupiłem pamietam model droższy bo miała więcej programów , z praktyki wychodzi że zawsze używamy jednego

angi
06-02-2008, 20:55
też myślę o siemensie, ale nie wiem jaki model, a nie chcę bardzo drogiej

Lookita
10-02-2008, 15:14
Ja uzytkuje 2 Bosche,troche inne wiekowo, niemniej konstrukcja sprzed 8-9 lat wnetrza i calej zmywarki jest bardzo podobna.Roznica zapewne dotyczy programow,niektore warto miec.
Ja raczej sklaniam sie zakupic wreszcie sobie do nowego domu Boscha lub Siema...i wart jest uwagi dodatkowy program-pol wsadu i Variospeed.Przez to podraza sie koszt zakupu ale..jak na razie przy 2 os. cala zmywarke musialbym trzymac dluzej z brudami i ryzyko smrodku jest wieksze.Nie patrze na glosnosc pracy zmywarek,moze po prostu kupujac drozsze modele do ich cichszej pracy sie przywyczailem..niemniej nie spie kolo zmywarki i az tak praca jej nie przeszkadza chyba w ogladaniu tv.

wusia
10-02-2008, 21:20
Proszę o podpowiedzi jaką chwalicie sobie zmywarkę 45 czy 60? Rodzina 2+1 nie wiem jaką kupić.

jacekp71
10-02-2008, 21:29
do mycia kubkow, talerzy i sztuccow z reguly wystarczy 45.
szescdziesiatka pomiesci tez parę garnków.

anna-maria3
11-02-2008, 09:19
Proszę o podpowiedzi jaką chwalicie sobie zmywarkę 45 czy 60? Rodzina 2+1 nie wiem jaką kupić.

U nas rodzina 2+1 i nie wyobrazam sobie, zeby zmieścic się w 45. Oczywiście, jak nie ma sie miejsca, to nie ma wyjścia, ale jeśli zmieścisz 60, to się nie zastanawiaj. Ja myję w zmywarce wszystko, co mogę myć (czyli ręcznie tylko plastikowe kubeczki synka i rurki do picia :) ). Zmywarkę włączam przeważnie raz dziennie, ale przy obiedzie "wielogarnkowym" zdarza mi się włączyć dwa razy...

Basiaw
04-03-2008, 07:45
Pozwalam sobie podnieść ten wątek, bo mam wątpliwość, której nie potrafię rozstrzygnąć. Rozważyłam różne modele zmywarek, zrobiłam selekcję i zostały mi dwa modele, z których chcę wybrać:
http://www.agito.pl/zmywarki/electrolux_esl_66020.1249.39472.html

albo
http://www.agito.pl/zmywarki/bosch_sgv_43m03_eu.1249.42187.html

Dlaczego akurat te- ano bo mieszczą się w moich możliwościach cenowych a po lekturze wielu wątków wychodzi mi, że mają dobre parametry.

Mój dylemat bierze się z tego, że electrolux ma podany poziom hałasu 43 decybele a bosch 49 i tu moje pytanie - czy ta różnica może być obiektywna i electrolux jest znacznie cichszy czy raczej podano różny poziom hałasu (np. maksymalny a uśredniony...) i bosch nie musi być głosniejszy?
Może ktoś zna te konkretne modele zmywarek? Dodam, że moja kuchnia jest półotwarta na salon, więc głośność urządzenia ma znaczenie.

pozdrawiam
Basia

Gluś
04-03-2008, 09:00
lub Siema... mam i odradzam. Miesiąc po upływie gwarancji przpalił się jakiś dżinks i kosztowało to ponad 1000 zł. Fakt że ja bez walki się nie poddaję i firma pokryła część kosztów , nie zmienia to faktu, że za niewielką dopłatą można było kupić nową zmywarkę.

Wito2008
04-03-2008, 11:14
każda może się zepsuć :D

Gluś
04-03-2008, 12:46
każda może się zepsuć :D to prawda ale koszty naprawy są różne :wink:

JustynaZ
05-03-2008, 11:51
a czy w 45cm da się umyć garnki, patelnie?
własnie projektuje mi jeden ludek kuchnię i przy mojej pracowitości i sympatii do zmywania regularengo szklaneczek, spodków itd...zasugerował 45-kę tylko okazyjnie do cięższego zmywania :roll:
tylko Wy polecacie 60-ki z tego co czytam.....

queene
05-03-2008, 12:17
duzych głębokich garnków nie da sie umyc natomiast patelnia 26 cm wchodzi bez problemu, jesli masz miejsce na 60-tke to kup wlasnie taką ale z mozliwoscią połowy załadunku

Gluś
05-03-2008, 12:35
przy mojej pracowitości i sympatii do zmywania regularengo szklaneczek, spodków itd... jak kupisz zmywarke to Ci przejdzie :wink:

Basiaw
05-03-2008, 12:41
przy mojej pracowitości i sympatii do zmywania regularengo szklaneczek, spodków itd... jak kupisz zmywarke to Ci przejdzie :wink:


Ja już nie mogę się doczekać, kiedy będę miała zmywarkę, znaczy kiedy się przeprowadzimy i będę mogła zacząć oszczędzać ręce i czas. Zmywanie zabiera tyle czasu, że rocznie to się chyba jakaś znacząca liczba roboczogodzin zbierze...
Mój ostateczny typ zmywarki to ta:
http://www.agito.pl/zmywarki/bosch_sgv_55m43_eu.1249.42190.html

Ta już w sumie przekracza założony przez mnie pułap cenowy, ale mam nadzieję, że jest tego warta, zwłaszcza funkcja Vario speed brzmi obiecująco.

pozdrawiam
Basia

Sloneczko
05-03-2008, 12:52
A może warto jeszcze trochę dołożyć i mieć cichszą i oszczędzającą wodę (9-litrowa)?
http://www.agito.pl/zmywarki/bosch_sgi_69t05_eu.1249.327766.html

Basiaw
05-03-2008, 13:04
A może warto jeszcze trochę dołożyć i mieć cichszą i oszczędzającą wodę (9-litrowa)?


Jednak nie... choćby dlatego, że ta ma panel odkryty a ja już mam front do zmywarki zintegrowanej.
Tak sobie myślę, że teraz zużywam takie ilości wody zmywając naczynia po 4 osobach (zlew jednokomorowy, wszystko myte pod bieżącą wodą), że zużycie 12 czy nawet 15 litrów na cykl da mi zauważalne różnice w ilości pobieranej wody.


pozdrawiam
Basia

queene
05-03-2008, 13:07
za 700 zl wiecej moim zdaniem niewarto, duzo wody uplynie zanim sie to zwroci a prądu pobiera tyle samo, jesli chodzi o dB to mam tez 49 dB i zupełnie nie przeszkadza ten poziom hałasu

Basiaw
05-03-2008, 13:14
jesli chodzi o dB to mam tez 49 dB i zupełnie nie przeszkadza ten poziom hałasu


Czy możesz mi jakoś opisać jaki to jest poziom hałasu? Czy dokuczliwy gdy się przebywa w kuchni? Jeśli zmywarka pracuje to czy przy tym poziomie hałasu można np. słuchać radia bez specjalnego podgłaśniania, rozmawiać z kimś kto przebywa w kuchni?
Pewnie głupie pytania, ale tak to jest, jak się nigdy nie miało do czynienia ze zmywarką...

pozdrawiam
Basia

queene
05-03-2008, 13:34
jesli chodzi o dB to mam tez 49 dB i zupełnie nie przeszkadza ten poziom hałasu


Czy możesz mi jakoś opisać jaki to jest poziom hałasu? Czy dokuczliwy gdy się przebywa w kuchni? Jeśli zmywarka pracuje to czy przy tym poziomie hałasu można np. słuchać radia bez specjalnego podgłaśniania, rozmawiać z kimś kto przebywa w kuchni?
Pewnie głupie pytania, ale tak to jest, jak się nigdy nie miało do czynienia ze zmywarką...

pozdrawiam
Basia
napisze tak...samo zmywanie ma różne etapy i generalnie różny jest tez poziom głośnosci i w przewadze zmywarka tylko coś tam sobie cichutko szumi, w mieszkaniu mam tak ze sypialnia jest naprzeciwko kuchni a zmywarka stoi przy samym wejsciu do kuchni...i zupełnie nie przeszkadza to np w zasypianiu (przy otwartych wszystkich drzwiach), cichej rozmowie (w domu śpi dziecko a zmywam wieczorem), oglądaniu tv (kuchnia sąsiaduje z pokojem tv i w linii prostej stoi 3 m od tv - uroki mieszkan :-? ) jest to zupełnie nie przeszkadzający w niczym poziom hałasu

Basiaw
05-03-2008, 14:01
Dzięki queene :)
Czyli generalnie nie ma się czego obawiać, zmywarka od pralki raczej głośniejsza nie jest no i nie wiruje talerzy na 1000 obrotów :wink:


pozdrawiam
Basia

queene
05-03-2008, 14:05
nie ma porównania do wirującej pralki :D bez obaw :wink: :D :D :D

JustynaZ
05-03-2008, 14:33
przy mojej pracowitości i sympatii do zmywania regularengo szklaneczek, spodków itd... jak kupisz zmywarke to Ci przejdzie :wink:

dobrze wiedzieć :D

Na początku nie chciałam w ogóle zmywarki, więc ostatecznie zdecydowałam się na 45-kę - "przyszłościowo".

A takie normalne garnki na zupy czy jakieś rondelki pomieści mam nadzieję?

A w ogóle blaszki na ciasta też wrzucacie do zmywary? :roll:

mikita
05-03-2008, 14:41
Też:) W życiu nie miałam tak czystych i błyszczących:)

mamass
05-03-2008, 14:45
przy mojej pracowitości i sympatii do zmywania regularengo szklaneczek, spodków itd... jak kupisz zmywarke to Ci przejdzie :wink:

dobrze wiedzieć :D

Na początku nie chciałam w ogóle zmywarki, więc ostatecznie zdecydowałam się na 45-kę - "przyszłościowo".

A takie normalne garnki na zupy czy jakieś rondelki pomieści mam nadzieję?

A w ogóle blaszki na ciasta też wrzucacie do zmywary? :roll:

musza byc nierdzewne. Odnosnie zegara-ja uzywam czesto-a w pralce prawie codziennie-dla mnie bardzo przydatny ze wzgledu na dwie taryfy-tansza i drozsza-powrzucam np rano przed wyjsciem ,wlacze opoznienie i wychodze. (Whirpool)-myje bez problemu, nigdy soie nie zepsula -a mam juz ok 5 lat. poza tym dla myjacych kieliszki-ja kieliszki myje recznie- po pewnym czasie zmywania w zmywarce(mocne srodki) zrobily sie matowe. Te nowe (kieliszki) juz do zmywarki nie trafily. Poza tym wsio-a te kolce na dole tez skladam czesto np gdy myje garnki

queene
05-03-2008, 15:29
[quote="mamasspoza tym dla myjacych kieliszki-ja kieliszki myje recznie- po pewnym czasie zmywania w zmywarce(mocne srodki) zrobily sie matowe. Te nowe (kieliszki) juz do zmywarki nie trafily. [/quote]
dokładnie, kieliszki i szklane kubki lepiej myc pod gorącą bieżącą wodą bez środków myjących, ja tylko opłukuje w max goracej wodzie i odwracam, wtedy nie ma zacieków

Gluś
05-03-2008, 15:34
Myję wszystko. Zmatowiały mi tylko arcoroki czy acopaki takie wiecie ( duraleksy ? ) kiedyś bardzo modne. I miałam powód coby sie pozbyć. Reszta leci równo do zmywarki bez sentymentów. Wyjątek stanowi zastawa ze złoconymi elementami.

queene
05-03-2008, 15:39
a ja wlasnie myje taką zastawę...a nawet 2 rodzaje :oops: na razie jest ok :wink:

Gluś
05-03-2008, 15:47
a ja wlasnie myje taką zastawę...a nawet 2 rodzaje :oops: na razie jest ok :wink: ja się nie odważę bo to pamiątkowa zastawa.

Basiaw
22-06-2008, 20:16
Mój ostateczny typ zmywarki to ta:
http://www.agito.pl/zmywarki/bosch_sgv_55m43_eu.1249.42190.html




Witam ponownie

Męczyłam Forumowiczów licznymi pytaniami na temat zmywarek, w końcu wybrałam powyższy model, dziś (nareszcie!) miało miejsce pierwsze pranie naczyń i jestem zachwycona. Wszystko czyściutkie, domyta osady herbaciane w kubkach. Zmywarkę otworzyłam zaraz po skończeniu zmywaniu, nie odczekiwałam aż wystygną a mimo to wszystko było suche.

pozdrawiam serdecznie
Basia

cieszynianka
22-06-2008, 20:29
Oczywiście blachy też i przypieczone brytfanny po mięsku również, bo po to ona jest.
Nie można myć w zmywarce desek kuchennych ze sklejki, bo się rozwarstwiają. :lol:

Zaraz po samochodzie to jest najlepszy wynalazek cywilizacji :wink:

małaMI
23-06-2008, 11:03
ja już się nie mogę doczekać kiedy moja wreszcie stanie na swoim miejscu

onna
23-06-2008, 18:55
hehe, ja tez. Póki co stoi zapakowana. Ciekawe czy się nauczę ją obsługiwać. W razie czego od zmywania będę miała męża ;)

andzik.78
23-06-2008, 21:07
Zazdroszczę wam. Teraz codziennie zmywam po 8 osobach :o :o (mieszkam z rodzicami i rodzeństwem) ale juz niedługo..pierwszy sprzęt agd to będzie zmywarka do naczyń.Z tego co tu wyczytałam to Bosch górą. Zastanawiam się jeszcze nad odkurzaczem centralnym ale nie wiem czy warto? Zreszta to juz temat na inny watek.(tylko go znależć nie mogę)..

yacol
16-08-2008, 10:24
Mam nową zmywarkę boscha, juz 4 mycie i za kazdym razem zostają jakies slady. Na czarnych talerzach to jest wogole masakra bo strasznie widac. Nawet na wewnetrznych scianach zmywarki są te ślady. Sitka czyste, sol ustawilem na 5 (w skali 1-7) bo tak mi wyszlo z poziomu twardosci wody. Nablyszczac wczesniej mialem na 5, teraz jest na 2 i tez sa slady. Za malo go chyba niejest bo szklanki az skrzypią i w sumie ladnie sie swiecą ale mają białe plamy. Wiecie co to moze byc ? Dodam ze z drzwi zmywarki nie da sie tego tak latwo usunac, z talerzy schodzi mikrofibrą. Uzywam tabletek calgonitu bo proszku nie bylo w sklepie. Moze to za duzo soli, co ? Pozatym naczynia nie są do konca suche. Mial ktos z Was taki przypadek ? Z gory dziekuję za pomoc

channel8
16-08-2008, 10:57
Wydaje mi się, że masz ustawiony zbyt wysoki poziom soli. Spróbuj zmiejszyć. Nastaw na - 3. Powinno pomóc.

ponury63
16-08-2008, 11:48
raczej za niski poziom soli, bo skoro szklo błyszczy, to poziom nablyszczacza jest OK
nie było instrukcji ? ze strony www.bosch-agd.pl/?24=1472 można wybrać typ, model i ściągnąć ["Dokumenty dodatkowe"]

za Boschem:
Na naczyniach pozostają częściowo białe plamy, szkło pokryte mlecznym nalotem.
- Za mało środka czyszczącego.
- Za mała nastawiona dawka płynu nabłyszczającego.
- Mimo twardej wody brak dodatku soli specjalnej.
- Urządzenie do zmiękczania wody nastawione na zbyt niską wartość.
- Nakrętka pojemnika na sól nie jest mocno dokręcona.
- Dla porównania, po użyciu środka czyszczącego bez fosforanu, wypróbować środek czyszczący z fosforanem.


za www.toreuse.pl/wiadomosci/zmywarka-od-a-do-z-porady-przed-i-po-zakupie
Białe plamy na naczyniach
Sprawdź:
- czy przed włożeniem do zmywarki zostały usunięte większe resztki potraw
- czy nie jest zbyt mało/brak nabłyszczacza
- czy nie jest zbyt mało/brak soli
- czy jest prawidłowo dobrany stopień twardości wody lub dozowanie soli nie jest zbyt małe jak na stopień twardości wody


naczynia nie będą do końca suche
- przy krótkich programach
- natychmiast po zakończeniu pracy zmywarki; wystarczy uchylić drzwiczki zmywarki i zostawić do odparowania na jakieś 20-30 minut

channel8
16-08-2008, 12:16
Zmywarkę uzytkuję 9 lat, a zmywarkę boscha od 3 lat - z "wiedzy potocznej": jak miałam białe plamy tzn. źle doręcilam nakretkę od dozownika soli (dozownik ustawiony mam na 3 - fabrycznie i nic nie zmieniałam, nawet nie badałam wody :oops: ). Jak jest za mało soli to naczynia się nie domywają - zostają jakies "resztki" poprzyklejane.

cieszynianka
16-08-2008, 16:11
U mnie robią się białe naloty, jak zapomnę uzupełnić nabłyszczacz.

Sonika
16-08-2008, 19:48
U mnie robią się białe naloty, jak zapomnę uzupełnić nabłyszczacz.

Dokładnie to samo miałam napisać :wink: .

OK
16-08-2008, 23:06
U mnie robią się białe naloty, jak zapomnę uzupełnić nabłyszczacz.

Dokładnie to samo miałam napisać :wink: .

Taki sam objaw występuje przy braku soli i/lub nabłyszczacza, lub złych ustawieniach :roll: Sprawdzone doświadczalnie :roll:
Mam taką wodę, że jest dobrze przy max. ustawieniu soli (twardości wody) i nabłyszczaczu na 4/5 (5=max) :roll:

Wody nie badałam :roll:

Marcin1978
18-08-2008, 09:53
Jak uzywam tabletek to u mnie trzeba przelaczyc zmywarke na te funkcje.
Nie pobiera wtedy nablyszczacza i soli. Z regoly tabletki zawieraja wszystkie potrzebne składniki. Moze poprostu masz wszystkie dawki 2x ??

anna_p
19-08-2008, 13:34
Może podpowiecie mi dlaczego moja zmywarka nie domywa naczyń. MAm zmywarke firmy Ariston. Tabletki Somat - moze to wina tabletek??

OK
19-08-2008, 13:46
Spróbuj innych tabletek, może brak soli? Pokombinuj z ustawieniami soli/nabłyszczacza.
U mnie wszystkomające tabletki w ogóle nie zdały egzaminu.
Woda tak twarda, że i tak zmywara pochłaniała ogromne ilości soli i nabłyszczacza. Przerzuciłam się na proszek i jest ok. Ustawienia metodą prób i błędów.

cieszynianka
19-08-2008, 15:06
Podobno do tabletek powinno się używać opcji 3 w 1 czy jakoś tak.
Ja też nie lubię mycia tabletkami, wolę tradycyjnie proszek&company :lol:

OK
19-08-2008, 15:09
Nie mam osobnego ustawienia na tabletki, a skoro i tak muszę używać &company, to taniej z proszkiem :lol:

net_ka
04-11-2008, 13:32
Podnoszę wątek, bo chciałabym zapytać o czas trwania cyklu zmywarek. Myślałam, że już wybrałam model (Bosch SGV 43M03EP), ale czas trwania jest strasznie długi (140 min). Nigdy w życiu nie miałam zmywarki, więc nie wiem czy jest to standardowa długość cyklu? NIgdzie też nie mogę znaleźć tych parametrów dla innych zmywarek :(

Plizz, proszę o odpowiedź, bo muszę się w miarę szybko zdecydować na AGD a jestem w lesie :(

mariuszdro
04-11-2008, 13:43
140 min. to masakra!!!!! to się odechciewa tego buczenia!!! też mamy na razie starego Boscha, który myje ok 1,5 h i uważam, że to jest długo, ale ponad 2 to już hicior! z tym że Bosche podobno tak mają.
w najbliższym czasie czeka nas kupno nowej zmywarki i raczej nie będzie to żółwi Bosch... :)

JoShi
04-11-2008, 13:59
A te 140 minut to samo mycie, czy razem z suszeniem?

kaśka maciej
04-11-2008, 17:50
A te 140 minut to samo mycie, czy razem z suszeniem?U mnie po tym czasie wszystko suche :roll:
Trochę długo jak na mój gust, dlatego jak nie mam za bardzo tłustych naczyń naciskam 1/2 i skracam mycie o 30 minut.
Mam Bosha.

net_ka
05-11-2008, 11:31
140 min to już "na gotowo".

Problem z tym, że nie mogę nigdzie znależć podobnych danych dla innych zmywarek. Tylko w tym jednym przypadku sklep internetowy mix media podał długość mycia :(

A wy sprawdzaliście takie parametry?

Cpt_Q
05-11-2008, 11:35
Dla mnie może myć i 5 godzin. Puszczam w nocy, jak idziemy spać (druga taryfa). Bosch - około 1.5 godziny.

net_ka
05-11-2008, 11:45
Cpt_Q - a jaki masz model, bo dla mnie 1,5 godz. a 140 min to jednak różnica.

Cpt_Q
05-11-2008, 12:19
Cpt_Q - a jaki masz model, bo dla mnie 1,5 godz. a 140 min to jednak różnica.
Ale ja nie jadę na programie na maxa - ten najdłuższy to też ok. 2 godzin (na najbardziej zapaskudzone gary).
Model: S10M1B, juz dość leciwy, u nas chyba 7 lat, albo i dłużej. My ją love :D

net_ka
05-11-2008, 12:34
Chodzi o to, że w tym modelu program normalny i eko trwa tyle samo czyli 140 min :o . Nie ma takiego pośredniego :(

Cpt_Q
05-11-2008, 12:37
Chodzi o to, że w tym modelu program normalny i eko trwa tyle samo czyli 140 min :o . Nie ma takiego pośredniego :(

To pewnie z tym eko to jest tak, że wprawdzie zużywa wszystkiego mniej (wody, prądu - niższa temperatura), ale musi to nadrobić czasem mycia, aby było skutecznie.

Anaor
17-11-2008, 16:31
Ja używam programu krótkiego 32 min wszystko pięknie umyte i suche tylko zostają biale zacieki, w instrukcji przeczytałam ze to wina braku soli. Gdy używa sie tabletki 5 w 1 to zdaje sie nie trzeba dodatkowo dawać soli ale niech tam wczoraj dodałam sól i.... zacieki jeszcze gorsze a raczej teraz białe kropki. Czym to moze byc spowodowane co robię żle zaznaczam ze naczynia są suche czyli dobrze osuszone a mimo to białe zacieki. W instrukcji nic więcej nie mogę wyczytac. Mam zmywarke Candy.

tuuska1
17-11-2008, 17:12
Program szybki jest zbyt krótki dla twoich naczyń, zmywarka zwyczajnie żle płucze, inaczej mówiąc masz nie wypłukane gary i stąd ten biały nalot. Oczywiści mogę się mylić.Sama podglądam zmywarkę na różnych programach i na krótkim programie miałam podobne doswiadczenia jak ty. Zmniejszenie bądź podwyzszenie soli , środka nabłyszczającego nic nie zmieniło.{próbowałam]

ZuzankaT.
17-11-2008, 17:19
Zmywarka to cudowny sprzęt domowy, zmywarka i pralka to sprzęty których nie zamieniłabym na nic.
Mam, Simensa o szerokości 45cm. Malutka zmywareczka ale inna nie zmieściła sę do mojej kuchni :( Jest mała ale mieści się w niej zadziwiająco dużo naczyń, wszystko zależy od odpowiedniego ułożenia. Ja zmywam w nocy więc kiedy rano wyciągam naczynia to wszystkie są suche i czyściutkie. moja zmywarka ma kilka programów ale prawdę mówiąc najczęściej korzystam z jednego 70 stopni i trwa 125 minut.

Polecam wszystkim ceniącym sobie czas i wygodę:)))

AgaAloes
17-11-2008, 20:16
Ja używam programu krótkiego 32 min wszystko pięknie umyte i suche tylko zostają biale zacieki, w instrukcji przeczytałam ze to wina braku soli. Gdy używa sie tabletki 5 w 1 to zdaje sie nie trzeba dodatkowo dawać soli ale niech tam wczoraj dodałam sól i.... zacieki jeszcze gorsze a raczej teraz białe kropki. Czym to moze byc spowodowane co robię żle zaznaczam ze naczynia są suche czyli dobrze osuszone a mimo to białe zacieki. W instrukcji nic więcej nie mogę wyczytac. Mam zmywarke Candy.

Biale zacieki pojawiaja sie tez od zbyt duzej ilosci plynu nablyszczajacego, ale nie wiem czy dodajesz :roll:

AgaAloes
17-11-2008, 20:43
Po 3 latach meki z Elekroluxem mam nowego Siemensa i zmywam w nim od dwoch tygodoni. Po przeczytaniu watku moje przemyslenia sa takie:

-Simens jest za cichy :o tzn. nie sluchac go wcale i nie wiem czy zmywa, wiec gdyby nie czerwona dioda nie widzielabym czy zmywarka juz skonczyla prace czy nie..wiec cicha ok..ale tylko z dioda

-Elektrolux wszytko mial "be" oprocz suszenia. Nigdy nie wyjelam morkych naczyn i to obojetnie czy otwieralam zmywarke podczas suszenia czy nie, ale strasznie rdzewialy mi sztucce. W Siemesie dluzej czekam na suche naczynia i mam mozliwosc regulacji intensywnosci tego suszenia, ale mam wrazenie tez ze dzieki temu naczycia nie niszcza sie tak (te same sztuce przestaly rdzeniwec :o ).

-Przemyslane kosze, widelki i regulacja na wszelakie sposoby i to z blokadami...no bajka....brawo za ergonomie dla Siemensa! Denerowaly mnie opadajace widelki i brak osobnego kosza na noze w Elektroluxsie. W Simensie wszystkie naczynia solidnie sie trzymaja na swoim miejscu i nie musze sie zastanawiac jak je "dobrze" ulozyc. W Elektroluksie czesto naczynia sie zsuwaly i obtlukiwaly :evil: szczegolnie bezsensowne byly te gorne nadstawki na filizanki. Kompletnie bezuzyteczne.

-Elekstrolux czesto nie domywal naczyn, zaklejamy mu sie dziurki w dyszach i nie bardzo bylo jak je wyczyscic. Gorna dysza w ogole sie nie zdjemowala :o
Teraz naczynia lsnia.

Psiocze...byc moze mialam jakis fatalny model, ale od pierwszego dnia mimo ze nasz E. byl nasza pierwsza zmywarka, bylam niezadowolona.

W simensie lubie jeszcze automatyczne programy i mozliwosc ich skrocenia o plowe..moze i kosztem zuzycia wiekszej ilosci energii, ale super ze jest wybor.

karolinnab
17-11-2008, 22:09
Mam Siemensa. Zmywam najczesciej programem auto. Wg instrukcji powinien chodzic jakies 140 minut, ale jak wlaczam zmywarke to mi wyswietla ok. 160 minut, dzisiaj byl rekord 180 minut. Jednak zawsze chodzi o wiele krocej, gdzies 1 godz. 30 - 1 godz. 40 minut. Dziwne to :roll:
A kiedy nie mam zaschnietych garow to zmywam programem szybkim, 32 minuty, razem z suszeniem, chociaz troche slabszym niz na auto. I wtedy zawsze daje pol tabletki, nalotow nie ma.

JoShi
18-11-2008, 12:09
Ja używam programu krótkiego 32 min wszystko pięknie umyte i suche tylko zostają biale zacieki, w instrukcji przeczytałam ze to wina braku soli. Gdy używa sie tabletki 5 w 1 to zdaje sie nie trzeba dodatkowo dawać soli ale niech tam wczoraj dodałam sól i.... zacieki jeszcze gorsze a raczej teraz białe kropki. Czym to moze byc spowodowane co robię żle zaznaczam ze naczynia są suche czyli dobrze osuszone a mimo to białe zacieki. W instrukcji nic więcej nie mogę wyczytac. Mam zmywarke Candy.
Może używanie tabletek na programie krótkim to błąd?

mbz
19-11-2008, 10:16
Mam Siemensa. Zmywam najczesciej programem auto. Wg instrukcji powinien chodzic jakies 140 minut, ale jak wlaczam zmywarke to mi wyswietla ok. 160 minut, dzisiaj byl rekord 180 minut. Jednak zawsze chodzi o wiele krocej, gdzies 1 godz. 30 - 1 godz. 40 minut. Dziwne to :roll:


To, ze chodzi krocej od zalozonego czasu, to zalezy od stopnia zabrudzenia naczyn wlozonych do zmywarki. Zmywarka ( domyslam sie, ze po stopniu zanieczyszczenia wody) "rozpoznaje" jak brudne sa naczynia, i jesli nie byly mocno zabrudzone, czas mycia sie skraca.

Anaor
19-11-2008, 11:02
Ja używam programu krótkiego 32 min wszystko pięknie umyte i suche tylko zostają biale zacieki, w instrukcji przeczytałam ze to wina braku soli. Gdy używa sie tabletki 5 w 1 to zdaje sie nie trzeba dodatkowo dawać soli ale niech tam wczoraj dodałam sól i.... zacieki jeszcze gorsze a raczej teraz białe kropki. Czym to moze byc spowodowane co robię żle zaznaczam ze naczynia są suche czyli dobrze osuszone a mimo to białe zacieki. W instrukcji nic więcej nie mogę wyczytac. Mam zmywarke Candy.

Biale zacieki pojawiaja sie tez od zbyt duzej ilosci plynu nablyszczajacego, ale nie wiem czy dodajesz :roll:

Nie używam płynu nabłyszczającego bo te tabletki są 5 w 1, wczoraj wypróbowałam program 90 min i faktycznie zacieków nie było może faktycznie na krótkim były zle wypłukane, tylko 90 min to strasznie długo ile więcej wtedy idzie wody i prądu no ale chyba nie mam wyjścia bo wycierać zacieki po każdym myciu to bez sensu.

A może wypróbuję jeszcze np pół tabletki na program krótki?

JoShi
19-11-2008, 11:40
90 min to strasznie długo ile więcej wtedy idzie wody i prądu no ale chyba nie mam wyjścia bo wycierać zacieki po każdym myciu to bez sensu.
Masz wyjście. Możesz zrezygnować z tabletek i używać trzech niezależnych środków (proszek+nabłyszczacz+sól) w ilościach odpowiednich dla Twojej zmywarki, Twojej wody i ulubionego programu. Poza oszczędnością wody i prođu jeszcze trochę zaoszczędzisz na chemii.

JanWerbinski
19-11-2008, 11:44
Instrukcja mojego Boscha wyraźnie twierdzi, że tabletek na krótkich programach się nie używa, bo mogą powstać zacieki.

Anaor
19-11-2008, 14:31
No więc chyba wszystko jasne dzięki za odpowiedzi teraz tylko pytanie ile dozować każdego środka?

JoShi
19-11-2008, 14:32
Nabłyszczacz i sól dozują się same. Trzeba tylko ustawić zmywarkę zgodnie z instrukcją i twardością wody.

tuuska1
19-11-2008, 22:13
W moim przypadku proszek do zmywarek lepiej sie sprawdza od tabletek. . Jego ilość jest uzależniona od stopnia zabrudzenia naczyń.{większe pole manewru}
Zmywarkę mam jednak dopiero miesiąc[ Siemens) a więc cały czas sie uczę.

JanWerbinski
20-11-2008, 09:46
Warto też pomysleć, że np w mojej zmywarce program krótki półgodzinny 35 stopni zużywa 0,8 kWh, a normalny eco 50 stopni (ponad 2 godziny) 1,05 kWh. Podobna jest różnica w zużyciu wody.

Wniosek.
Nie opłaca się stosować dla typowych naczyń programów krótkich. Naczynia mogą być po nich niedomyte. Kosztuje tylko 20% mniej od normalnego. Nadaje się tylko do zmycia szklanek itp.

Anaor
21-11-2008, 14:21
Wczoraj wypróbowałam program krótki i pół tabletki i... nie było zacieków :P
Wniosek do mniej brudnych naczyń będę używać krótki i mniej detergentów a do bardziej brudnych program dłuższy, dzięki jeszcze raz bo bez was do tego wniosku bym chyba nie doszła.

aniaj84
10-02-2009, 15:38
witam was forumowicze :) ! mam duzy problem ze swoją zmywarką! a było to tak: zakupiłam zmywarke whirpool typ adg 9536/1 i od momentu kiedy wsypałam do niej sól (oczywiście taką specjalną do zmywarek) calgonit szlag wszystko trafił :evil: ! moje naczynia są matowe, domyje to dopiero za 3 razem w zlewie!Myłam na wszystkich możliwych programach,ale niestety nie ma żadnej poprawy! komora zmywarki wygląda tak samo! są straszne zacieki i jest bardzo matowa! chciałam to reklamować ale pani probowała mi wmówić, że być może wsypałam co innego, że napewno wsypałam to tam gdzie nie trzeba i w ogóle nie chciała przyjąc mojej reklamacji..... :x ! a może ma ktoś z was taką właśnie zmywarkę i będzie mógł mi pomóc! jeśli tak to bardzo proszę o POMOC!!

miillka
10-02-2009, 15:50
Może nie nalałaś nabłyszczacza?

ewaks
10-02-2009, 15:57
wiesz, mialam to samo za pierwszym razem jak wsypalam sol. Jak sie potem okazalo nie zamknelam tego zbiorniczka w srodku zmywarki - chyba z wrazenia ze mam wreszcie takiego sprzeta ;p Sprawdz czy zbiorniczek na sol jest prwidlowo zamkniety. Jesli tak, to zmniejsz dozowanie soli, moze masz wode mieksza niz myslisz.

Trurl
10-02-2009, 16:14
poza tym przeczytaj jeszcze raz dokładnie instrukcję obsługi - zwłaszcza w zakresie zmiękczania wody w zależności od tego, jaka woda u Ciebie występuje.

JoShi
10-02-2009, 16:26
a poza tym napisz czy używasz tabletek i czy próbowałaś przeczytać inne wątki na temat tego problemu jakie można znaleźć na tym forum :)

ben88
10-02-2009, 16:51
Ja miałam taki problem jak brakowało mi soli. po uzupełnieniu soli i nabłyszczacza wszystko wróciło do normy.Moze dodaj nabłyszczacz :roll:

aniaj84
10-02-2009, 17:05
a poza tym napisz czy używasz tabletek i czy próbowałaś przeczytać inne wątki na temat tego problemu jakie można znaleźć na tym forum :)
tak używam tabletek a co do innych wątków to nie szukałam, a co....????

aniaj84
10-02-2009, 17:06
Może nie nalałaś nabłyszczacza?

no nie nalałam, ale jutro kupuje i spróbuję z nabłyszczaczem. :wink:

Edybre
10-02-2009, 17:27
Jeśli nie nalałaś nabłyszczacza i używasz tabletek to:
- sprawdź czy masz tabletki zwykłe czy takie 3 w 1, 4 w 1 itp. - wtedy twoja zmywarka musi być przystosowana do używania takich tabletek

- sprawdź, czy uruchomiłaś funkcję korzystania ze specjalnych tabletek (jeśli twoja zmywarka ma funkcję korzystania z tabletek 3 w 1)

Prawdopodobnie chodzi właśnie o brak nabłyszczacza.

Rezi
10-02-2009, 18:06
źle dobrana twardość wody na ustawieniu zmywarki - za duża
zmniejsz ilość nabłyszczacza do minimum

Trurl
10-02-2009, 18:14
...zmniejsz ilość nabłyszczacza do minimum
ejże, chyba się Kolega przejęzyczył...
Chyba chodzi o ustawienie zmiękczacza :roll:

Rezi
10-02-2009, 18:28
...zmniejsz ilość nabłyszczacza do minimum
ejże, chyba się Kolega przejęzyczył...
Chyba chodzi o ustawienie zmiękczacza :roll:

nabłyszczacza też
chodzi o ustawienie prawidłowej ilości soli bez nabłyszczacza

generalnie zawsze powinno się stosować sól, nawet razem z tabletkami

cieszynianka
10-02-2009, 18:32
Też mi się kiedyś tak zrobiło, jak w porę nie uzupełniłam nabłyszczacza :lol:

JoShi
11-02-2009, 08:59
tak używam tabletek a co do innych wątków to nie szukałam, a co....????
No bo jak byś poszukała to bys bez problemu znalazła odpowiedź, bo pytanie wraca na forum jak bumerang. A uzywanie jednocześnie tabletek i soli to niejednokrotnie przerost formy nad treścią i trzeba wtedy naprawde umiejętnie ustawić dozowanie soli.

Cpt_Q
11-02-2009, 10:22
...generalnie zawsze powinno się stosować sól, nawet razem z tabletkami

no chyba, że się używa wody destylowanej ;)

zbigmor
11-02-2009, 10:31
źle dobrana twardość wody na ustawieniu zmywarki - za duża
zmniejsz ilość nabłyszczacza do minimum


Już chyba bardziej zmniejszyć nie można :D

dyz
11-02-2009, 10:39
generalnie zawsze powinno się stosować sól, nawet razem z tabletkami

Nawet jak się zmiękczacz wody na wejściu do budynku?

kamionkal
11-02-2009, 11:07
generalnie zawsze powinno się stosować sól, nawet razem z tabletkami

a da się tak? chyba w wielu zmywarkach włączenie opcji 3w1 wyłącza dozowanie soli...

a co do głównego pytania - tak aja pisze rezi może to być za dużo nabłyszczacza (w instrukcji od mojej AEG jest napisane, że wapnowaty nalot może być spowodowany nadmiarem nabłyszczacza), ale u mnie akurat okazało się, że było go za mało i dopiero po podkręceniu dozowania nabłyszczacza problem zniknął.

aniaj84
11-02-2009, 11:28
tak używam tabletek a co do innych wątków to nie szukałam, a co....????
No bo jak byś poszukała to bys bez problemu znalazła odpowiedź, bo pytanie wraca na forum jak bumerang. A uzywanie jednocześnie tabletek i soli to niejednokrotnie przerost formy nad treścią i trzeba wtedy naprawde umiejętnie ustawić dozowanie soli.
to w takim razie proszę cię podaj mi linki do tych watków bo ja nie mam czasu żeby szukać :roll: :wink: :wink: :wink: a tak na marginesie kto pyta nie błądzi :wink: :wink: :wink:

Edybre
11-02-2009, 11:37
generalnie zawsze powinno się stosować sól, nawet razem z tabletkami

a da się tak? chyba w wielu zmywarkach włączenie opcji 3w1 wyłącza dozowanie soli...

a co do głównego pytania - tak aja pisze rezi może to być za dużo nabłyszczacza (w instrukcji od mojej AEG jest napisane, że wapnowaty nalot może być spowodowany nadmiarem nabłyszczacza), ale u mnie akurat okazało się, że było go za mało i dopiero po podkręceniu dozowania nabłyszczacza problem zniknął.

W moim Electroluxie włączenie opcji 3 w1 wyłącza nabłyszczacz, sól idzie bez zmian. Po przejściu na proszek trzeba właśnie dozowanie nabłyszczacza włączyć ponownie.

JoShi
11-02-2009, 13:15
to w takim razie proszę cię podaj mi linki do tych watków bo ja nie mam czasu żeby szukać :roll: :wink: :wink: :wink:
I uważasz, że ja mam?

aniaj84
11-02-2009, 16:30
to w takim razie proszę cię podaj mi linki do tych watków bo ja nie mam czasu żeby szukać :roll: :wink: :wink: :wink:
I uważasz, że ja mam?

piszesz,że to pytanie powraca jak bumerang na forum więc sądziłam, że znasz linki..

no a co do mojej zmywarki, to dzwoniłam po raz drugi żeby reklamować, pani po raz kolejny nie chciała mi przyjąć reklamacji! kupiłam nabłyszczać i zobaczę, jak teraz się nie uda nie dam za wygraną! no i zapomniałam dodać, że wybrałam łyżką prawie 3 szklanki tej cho..... soli ! ciekawe co teraz :roll: no zapomniałam zapytać jak często się sypie sól? i na jak długi okres czasu ona wystarcza???? bo ja już nic nie wiem. i nie rozumiem... :roll: :evil: :x :o :oops:

cieszynianka
11-02-2009, 16:41
Powinien być w zmywarce wskaźnik braku soli i nabłyszczacza :wink:

Trurl
11-02-2009, 17:34
...wybrałam łyżką prawie 3 szklanki tej cho..... soli !..

gdzie ta sól była wsypana?

Elka62
11-02-2009, 18:18
to w takim razie proszę cię podaj mi linki do tych watków bo ja nie mam czasu żeby szukać :roll: :wink: :wink: :wink: a tak na marginesie kto pyta nie błądzi :wink: :wink: :wink:
:o :o :o

Przestudiuj instrukcję obsługi, a jeśli nie dojdziesz sama do przyczyny - zadzwoń do serwisu. Jeśli nie masz czasu - tak będzie najszybciej.

expert użądzen agd
07-01-2010, 14:26
jestm expertem i wiem że bosch jest lepszy niż electrolux mimo wszystko wiem ze przyczyną tego ;dodano nieodpowiedni środek czysczący naczynie nienadaje się do mycia mechanicznego,za duza dawka plynu nablysczającego za duza dawka soli specjalnej powidzenia

Iwa_P
07-01-2010, 14:42
jestm expertem i wiem że bosch jest lepszy niż electrolux mimo wszystko wiem ze przyczyną tego ;dodano nieodpowiedni środek czysczący naczynie nienadaje się do mycia mechanicznego,za duza dawka plynu nablysczającego za duza dawka soli specjalnej powidzenia


____________________

EKSPERCIE co to sa 'UŻĄDZEN'?
;)

mia123
07-01-2010, 15:54
Kostki są wygodne, ale większość jednak zdecydowanie woli osobne produkty - lepsze efekty.

Judka
07-01-2010, 16:02
EKSPERCIE co to sa 'UŻĄDZEN'? ;)

Nie eKspercie ino eXpercie... :lol:

mia123
07-01-2010, 16:08
A może ÓŻONDŻEN ?

Iwa_P
07-01-2010, 16:19
'Ekspert' musi byc z najwyzszej polki! Mnie nie stac na takiego;(

Iwa_P
07-01-2010, 16:21
A może ÓŻONDŻEN ?




no na to bym nie wpadla:):):) Swietne!
Cos eXpert od 'użądzen' milczy;(