PDA

Zobacz pełną wersję : Tynk czy płyty kg - remont mieszkania - wolę płyty karton gips



LUKI_DI
26-12-2010, 21:04
witam.

chciałbym przeprowadzić remont mieszkania .

w części są stare tynki ( na ścianach ceglanych) a w części - na poddaszach płyty KG.

czy mam wszystko zrobić w płytach KG czy tam gdzie jest mur - położyć znowu tynk?

Jakie są plusy i minusy.

Ja wolę tynk bo płyta kartonowo gipsowa jest pusta pod spodem i nie daje wrażenia stabilności - tylko pustej ściany, poza tym mole słabo się trzymają w niej).

Tynk wydaje mi się solidniejszy ale może przez to w mieszkaniu jest chłodniej?

Jak jest , co wybrać ?

Pozdrawiam, LD.

EZS
26-12-2010, 22:08
a coś dolega temu tynkowi, co już leży?
Bo ja bym po prostu pomalowała. Ale jak bardzo chcesz go skuć, to zależy jak równa jest ściana. Do równej plyty można do przykleić i wtedy nie ma wrazenia pustki, do bardzo nierównej się nie da, trzeba albo ruszt (nie chcesz) albo tynkiem wyrównać.
plusy - minusy? Tynk to praca mokra. Musi wyschnąć. Na niego i tak większość daje gładź. Można tynk gipsowy od razu, ale jest droższy no i mniej twardy. Cegła czyli stary dom? Jak stary to bym gipsowych nie ryzykowała, a nuż jest wilgoć w scianie? Jak nowy, to pewnie ma równe ściany i ja bym dała plyty - szybko i łatwiej.
Może jednak najpierw poczytaj?

LUKI_DI
26-12-2010, 22:29
tynk co leży ma 80 lat i się sypie . Ściany raczej są suche bo to piętro.
ale znajomy mówi mi , ze karton gips - bo jest bezproblemowy.

"po kliku remontach , powiem Ci tak , nie bawił bym sie w zadne tynki , suche , mokre , gipsowanie itp
jak bede miał jeszcze jeden remont , to jade z karton gipsem
na sciany mozesz połozyc cienszy , jak robisz sciany działowe to grubszy . pomalowac i basta albo połozyc tapety
czysto i szybko"

To mnie przekonuje.

Racje ma ?

EZS
27-12-2010, 09:59
ma racje.
Ale pytanie, czy da się ten gk przykleić do ściany (musi być równa) czy trzeba go klaść na ruszcie, bo to już nie jest tak miłe, mniej wytrzymałe no i robactwo jakieś ma gdzie mieszkać..
Co do suchości i piętra - radziłabym się upewnic a nie zakładać z góry.
Przy okazji uważaj z oknami. już tu tyle postów bylo - wymieniłem okna w starym domu i nagle grzyb...

kross74
28-12-2010, 10:20
co do karton gips ,mam wyłożone 4 pokoje i jest okej , aco do robactwa to czasami lepiej mieć takich sąsiadów niż żadnych polecam kg

Roberrrto
28-12-2010, 10:43
Ja też jestem za przyklejaniem płyt, będzie i łatwiej, i szybciej, nie będzie wrażenia pustki, będą płyty pracować razem z podłożem, no i zabiorą mniej miejsca niż na stelażu. Klej mogę polecić Ci cekol gs-20, Tylko pamiętaj o dokładnym oczyszczeniu ścian i zagruntowaniu, żeby w przyszłości nic razem z klejem nie odpadło. Dobry grunt jest najważniejszy. A jeżeli ściany mają delikatne nierówności, to kleju możesz dać mniej, ale gęściej.

bind
29-12-2010, 15:00
Z płytami z pewnością zaoszczędzisz sporo czasu i nerwów. Przyklej płyty, zaszpachluj łączenia pomaluj i z głowy. Z tynkiem będziesz musiał się trochę namęczyć no i jeżeli zależy Ci na gładkich ścianach to na całej powierzchni czeka Cię kładzenie gładzi. Jak dobrze przykleisz płytę to nie będzie "pusta".