PDA

Zobacz pełną wersję : Wykończenie ścian wewnętrznych



Dominik101218
27-12-2010, 08:11
Witam mam takie małe pytanie czy zamiast tynku zwykłego na ściany mogę dać siatkę z klejem od styropianu.A następnie na to wszystko nanieść gipsar a potem pomalować.Chyba to nie ma dużego znaczenia czy ja położę na ściany tynk czy siatkę z klejem a na to gipsar.Aha i które z rozwiązań ma dłuższą wytrzymałość tynk cementowo wapienny czy siatka z klejem a na to gipsar. Jaka to miej więcej wytrzymałość w przeliczeniu na lata.

BiG35
27-12-2010, 09:56
Może się okazać że nierówności surowego muru są zbyt duże by warstwa kleju je zniwelowała. Nie polecam.

gr***ch
28-12-2010, 18:18
Pełna zgoda. Najpierw łata w dłoń i kontrola nierówności. Zastanawia mnie ta siatka z klejem. Można spokojnie położyć cienkowarstwowy tynk gipsowy o podwyższonej przyczepności np knaufa i w niego wtopić siatkę.

gaol
28-12-2010, 21:57
Cześć. Zamiast tynku zwykłego można dać siatkę z klejem będzie to nie wątpliwie dużo tańsza metoda, ale:
- na ścianie nie mogą znajdować sie żadne przewody (niemożnością było by to wyrównać)
- każdy budynek pracuje (większa możliwa ilość pęknięć)
- zdecydowanie tynk cementowo wapienny(tynk cementowo-wapienny,gips szpachlowy,dwa razy gładź-polecam akrylowe)
Jeżeli chodzi o wytrzymałość to nie ma o czym mówić ( na ściany wewnętrzne daje się tynki)

bind
29-12-2010, 14:56
Nanieś zaprawę na całą powierzchnię ściany. W warstwę zaprawy wtop siatkę zabezpieczającą przed spękaniami. Po zatopieniu siatki w zaprawie zatrzyj powierzchnię całej ściany a następnie ostatecznie wyrównaj.