PDA

Zobacz pełną wersję : alternarywa dla betonu



duduś
30-12-2010, 18:55
Planujemy od strony męża warsztatu ogrodzić naszą posesję . Jest to znaczna część działki do odgrodzenia. Wiadomo ,mąż upiera się przy betonowym płocie . Ja osobiście wolałabym coś b. subtelnego ale w podobnej cenie , nie może być ażurowe więc siatka odpada . Czy znacie jakieś produkty będace alternatywą dla płotów betonowych?. Może jakieś zdjęcia . ( chociaż tak po cichu myślę że ten betonowy płot to będzie najtańsza wersja , ale żeby on chociaż miał jakieś wzory)

EZS
30-12-2010, 19:17
ja mam płot betonowy, niestety zastałam go gotowego. Tez mnie kuł ale pomalowałam go na brązy (a'la drewno) obsadziłam tujami i innymi krzaczyskami i musze przyznac, że wyglada nawet ładnie. Jest jeszcze opcja droższa, na części typowo odpoczynkowej (z ławeczką) rozpiełam na nim matę wiklinową. tak jest przytulniej.

oogrodniczka
30-12-2010, 20:10
Można zrobić zieloną ścianę - wystarczy tylko obsadzić taki płot pnączami i już nie będzie szpecić.

duduś
31-12-2010, 06:52
EZS a pmiętasz jaką farbą malowałaś , może masz zdjęcie tego kolorowego betonu?

EZS
31-12-2010, 16:22
farbę kupiłam najtańższą, elewacyjną. Jakiś dulux jeden w bardzo ciemnym brązie (to góra "dziurawa" i słupki) a drugi rudawy brąz na dolne panele. Malowałam zupełnie bez przykładania się bo beton jest chropowaty i trudno równo zamalować, a i tak fajnie wyszło.
Zdjęcia przejrzałam wszystkie, ale akurat płotu nie uwiecznilam, musiałabym zrobic, choć zimą to żaden płot ładnie nie wygląda, nawet drewniany ;)

Marian_D
01-01-2011, 12:25
A ja myślę, że szary beton najlepiej odda "klimat":

http://i.iplsc.com/-/0000SIQKS8Q0S0L1-C303.jpg

Zawsze, gdy przejeżdżam przez Oświęcim, zastanawiam się, czym kieruje się ktoś, kto dobrowolnie stawia coś takiego obok domu.

Doskonale rozumiem, że brak kasy może przyćmiewać nieco dobry gust. Ale na Boga! Są też inne metody budowy funkcjonalnego ogrodzenia przy podobnych kosztach.

adam_mk
01-01-2011, 13:20
Fakt!
JEST klimat....
:lol:
Adam M.

cyma2704
01-01-2011, 13:29
Jadę do nowego domu koło podobnego w klimacie ogrodzenia, za którym przebywają osoby za pieniądze podatników.

Zawsze się dziwię, jak za własne pieniądze ludzie fundują sobie tego rodzaju koszmary. Można się odgrodzić od otoczenia w ciekawszy, niekoniecznie kosztowny sposób.

EZS
01-01-2011, 15:04
i tak i nie
jak pisalam, ja swój płot zastałam, ale z drugiej strony - za nim sąsiad ma warsztat. I całe góry żelastwa, złomu, ze 3 szopki łącznie z kurnikiem. I tak coś tam ponad płot wystaje. Ale gdybym na ten inwentarz miała patrzeć co dzień, to już wolę patrzeć na betonowy płot. Jedyną alternatywęą jaką widzę, jest płot drewniany, panelowy. Niestety mało trwały. I zawsze można nim "przystroić" beton...

Elfir
03-01-2011, 01:10
a dlaczego płot a nie żywopłot? Albo po prostu lista ściana rozmaitej zieleni? Przecież to nie granica posesji a tylko oddzielenie części roboczej (warsztat) od wypoczynkowej (ogród).

Rafter
03-01-2011, 01:52
Zróbcie palisadę z drewna impregnowanego ciśnieniowo.
Półwałki o średnicy 10-14 cm powinny być ok, przykręcasz do konstrukcji jak sztachety

duduś
03-01-2011, 20:36
Rafter proszę o zdjęcie czegos takiego . Aha i namiar na firmę która napewno ciśnieniowo impregnuje drewno bo w Polsce jest ponoć tylko kilka firm posiadających takie maszyny ( kolosalnie drogie) - inni piszą że ciśnieniowo a robia to zanurzeniowo Przy cisnieniowym cena kosmiczna