PDA

Zobacz pełną wersję : 2 kominy obok siebie nieszczelne PYTANIE



Vipas
01-01-2011, 18:03
Witam kupiłem dom który jest wykończony do połowy (tylko parter, piętro stan surowy) I mam mały problem był tutaj piec olejowy, postanowiłem dostawić do niego zwykły piec węglowy i jest on podłączony do komina wentylacyjnego niestety tylko on był wolny, do głównego komina jest podłączony piec olejowy w nim jest wkład więc jest wszystko dobrze, przejdę do rzeczy koło siebie są trzy kominy wygląda to tak:
____
|_|_|_|
1 2 3

pod 1 podłączony jest piec olejowy, 2 z kolei to wolny komin(wentylacyjny) pod 3 podłączyłem nowy piec. No i tu okazały się schody, ponieważ jest on nieszczelny na piętrze miałem pełno dymu, prowizorycznie go otynkowałem (jeszcze trochę leci jak jest duży wiatr) ale mniejsza z tym, przez komin 2 leci mi dym w piwnicy przez kratkę wentylacyjną, więc raczej ściana między kominem 2 a 3(ta czerwona) jest nieszczelna, sprawdziłem czy czasem od góry nie zasysa dymu jednak nie, więc jest nieszczelna, co w takim przypadku zrobić czy da sie jakoś ją uszczelnić proszę o jakieś porady.

Nie wiedziałem do jakiego tematu to podpiąć mam nadzieje że to dobre miejsce.

adam_mk
01-01-2011, 18:14
Z zawodu to Ty historyk jesteś?
:lol:
Stary Angielski sposób stosujesz?
:lol:
Oni robili to tak:
"Króla zabić nie wolno obawiać się jest dobrze "
Bo mieli problem (jak i Ty)
POTEM (po egzekucji) wstawili kropki gdzie trzeba i było - to nie ja!

"króla zabić. Nie wolno obawiać się, jest dobrze"
"Króla zabić nie wolno. Obawiać się jest dobrze"

WSTAW TE KROPKI I PRZECINKI
- to pogadamy!

Adam M.

coulignon
02-01-2011, 07:01
Adaś, Kolega Vipas chce popełnić samobójstwo a Tobie na zagadki się zbiera. :-)

A więc kolego Vipas - to co zrobiłes jest dość lekkomyślne ale przy odrobienie szczęścia może Ci dać miejsce na pierwszej stronie lokalnej gazety lub jakieś inne w dzienniku ogólnopolskim. W zależności jak liczna jest Twoja t rodzina którą prawdopodobnie zabijesz w ten sposób. I to wcale nie jest żart.

1. Podłączyłes kocioł węglowy pod byle jak wymurowany komin wentylacyjny - pierwszy błąd.Komin wentylacyjny nawet jakby był wybudowany dobrze to i tak się do tego nie nadaje ze względu na mały przekrój (z reguły 14X14 cm)
2. Gdyby to nie był kanał wentylacyjny to mozna by było wpuścić jakiś wkład do komina - rozwiązań jest mnóstwo. Tak czeka Cię budowa nowego komina.

M K
02-01-2011, 11:03
Vipas sam to wymyśliłeś czy ktoś Ci podpowiadał?
Pomysł z podłączeniem tego pieca, do kanału wentylacyjnego jest delikatnie mówiąc bardzo kiepski:(
Gazet nie czytasz, nie oglądasz telewizji?
Taka zabawa może skończyć się tragedią.
Jeżeli dalej chcesz mieć piec węglowy to postaw nowy komin albo rozbierz stary i postaw go od nowa.
Pomyśl również o wentylacji.
Jeżeli ma to być wentylacja grawitacyjna to jeden kanał na pewno nie wystarczy.
Zasięgnij rady doświadczonego budowlańca oraz kominiarza.

Vipas
02-01-2011, 15:25
Budowlaniec z hydraulikiem właśnie tak zrobili no i co z tym poradzić, normalnie ciągnie dobrze tylko jak jest wiatr i niskie ciśnienie wtedy nie ciągnie, a właśnie u góry na kominie jest daszek /\ czy to może mieć jakieś powiązanie ? A samobójstwa nie chce popełnić bo jakoś na parterze dymu nie mam w piwnicy kratkę mam zaklejoną a u gory to juz ina sprawa, a komina od nowa stawiał nie będe bo jest to raczej niemożliwe

M K
02-01-2011, 17:53
Budowlaniec z hydraulikiem właśnie tak zrobili no i co z tym poradzić, normalnie ciągnie dobrze tylko jak jest wiatr i niskie ciśnienie wtedy nie ciągnie, a właśnie u góry na kominie jest daszek /\ czy to może mieć jakieś powiązanie ? A samobójstwa nie chce popełnić bo jakoś na parterze dymu nie mam w piwnicy kratkę mam zaklejoną a u gory to juz ina sprawa, a komina od nowa stawiał nie będe bo jest to raczej niemożliwe

Opisałeś jak bezmyślni fachowcy razem z pozwalającym na to gospodarzem robią przeróbki o których nie mają bladego pojęcia.
Co gorsze, również nie mają pojęcia czym taka przeróbka może się skończyć.
Potem powiadasz, że samobójstwa nie chcesz popełnić a komina od nowa nie będziesz stawiał bo jest to niemożliwe.

Nie wiem czego oczekiwałeś, zakładając ten wątek, cudownej rady, w stylu: zdejmij daszek z komina lub uszczelnij komin jakimś środkiem.......
Ale takich cudownych środków nie ma a twój komin jest dziurawy jak sito.
Które zostało zachlapane tynkiem u góry i zatkane na dole.
A rady bagatelizujesz lub odrzucasz, bo kłopotliwe w wykonaniu.
Mam prośbę, włącz myślenie i poproś lokalnego kominiarza o wizytę i opinię.

coulignon
02-01-2011, 18:01
to pal w kotle olejowym.
Dlaczego masz w piwnicy zaklejoną kratkę?

M K
02-01-2011, 18:18
Napisał Vipas:
przez komin 2 leci mi dym w piwnicy przez kratkę wentylacyjną........

coulignon
02-01-2011, 19:29
nie dotyczytałem. Jeszcze raz gratuluję autorowi tzw "pomyślunku"

helixwroclaw2005
02-01-2011, 21:57
Vipas póki masz jeszcze komfortową sytuacje to dostaw w tym ciągu typowy systemowy komin "kanał fi160+wentylacja".
Niezbędne prace jak ingerencja w ścianę (bo pewnie tak jest), wykucie otworu w stropie + wymian w więźbie + coś tam do przełożenia na dachu + obróbka komina to jedyne rozwiązanie i zaznaczam, że oprócz wpisu Adama MK nic nie czytałem.