PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka sciana pod piaskowiec?



tymira
08-01-2011, 10:25
Witam
Prosze o pomoc otóż moj problem polega na tym ze chce poloyć piaskowiec (imitacje z gipsu) na sciane w pokoju niestety na dole sciany na wysokości 20 cm przy scianie idą 2 rurki od ogrzewania centralnego i tu prose o pomoc czy mogę:
- zabudowac te rurki i cala sciane plytami regipsowymi? czy bende mógł na te regipsy klaść piaskowiec? czy to raczej nie wytrzyma?
- czy czeka mnie jedynie pogrubienie calej sciany o jakies 5 cm pustakiem i dopiero na to piaskowiec?
- a moze jakies pomysly ktos ma lepsze?
dodam ze 1 plytka wazy okolo 3kg a tych plytek na sciane wyjdzie okolo 72 czyli okolo 216kg

Niestety nie moge innej sciany wybrac tylko tą
POZDRAWIAM

karol40
22-02-2011, 17:59
witam
spokojnie można kleić do regipsu trzeba go przykołkować do ściany i zastosować dobry grunt
powodzenia K.P

darroo
24-02-2011, 18:48
Witam a jakie masz ogrzewanie? Bo jeżeli gazem to może kup odpowiednią długość rurek alu pex, dwa śrubunki i zesztukuj je z miedzianymi( bądz stalowymi) w odpowiednich miejscach ,wykuj bruzdę i wpuść je w tą ścianę. Na czasie może nie zaoszczędzisz ale na portfelu na pewno.

Grin
27-02-2011, 18:37
Spokojnie wytrzyma.. u nas tak jest.. ściana 5 metrów kładli od dołu stabilnie się opierało... i pięknie się trzyma.. nic się nie dzieje.. jest scianą dekoracyjną wkomponowali mi w to na środku plazmę ... Także spokojnie kładź...
pozdrawiam..