PDA

Zobacz pełną wersję : ocieplenie poddasza i tynki wewnętrzne - proszę o opinię



pete.c
12-01-2011, 15:56
witam,
jesteśmy na etapie ocieplenia poddasza.
firma która wykonywała elewację zewnętrzną dała mi następującą ofertę:
- montaż wełny 20 + 5 cm, folii aluminium, stelaży, płyt gk (111mkw * 45 zł) - 4995zł
- montaż wełny 20 + 5 cm, folii aluminium (strych, garaż: 99 mkw * 30 zł) - 2790 zł
- montaż płyty OSB podłoga strych (42 mkw * 15 zł) - 630 zł
- montaż włazu z drabinką systemową - 100 zł

co razem daje 8515 zł i niby rabat 4% - 340 zł
Tu mam wycenę z jednej firmy dlatego proszę o odpowiedź drogo to czy tanio bo firma robi dobrze czy może szukać dalej.

Mam też wycenę na tynki wewnętrzne (3 różne firmy - cena ta sama) - tynki gipsowe cały dom i cementowo wapienne w garażu i łazienkach - (24 zł * 450 mkw = 10800 zł)

Obszar to dolnośląskie, przy niemieckiej granicy.

Pozdrawiam,
P.

fubek84
12-01-2011, 19:22
Pozycja pierwsza moim zdaniem Tanio jeśli to pod malowanie będzie
poz 2 tym bardziej choć nie wiem dlaczego skoro robota ta sama
Montaż płyt OSB też w przystępnej cenie co wydaje się rozsądne

Pozdrawiam

MORHOT
12-01-2011, 20:50
pete.c dopytaj w jakim stanie zostawią Ci te kartongipsy, czy to ze szpachlowaniem, a jeśli tak, to czy na gotowa szlifowane pod farbę?
fubek84 w pozycji 2 robota nie ta sama, bo albo nie będzie stelaża i płyt GK (co wynikałoby z zapisu pete.c, ale dziwne jak by wtedy zamontowali paroizolację i drugą warstwę wełny), albo będą płyty kręcone bez spoinowania i szlifowania.... Trudno powiedzieć... pete.c rozjaśnij nam...

pete.c
12-01-2011, 22:54
tak, ma być gotowe do malowania.
ten górny stryszek jest stryszek nieużytkowy - rupieciarnia, wełna ma być na wierzchu i 'przykryta od dołu' folią paroizolacyjną z ekranem aluminiowym.

roberton
19-01-2011, 10:45
WITAM ....prosze nie zmieniac fachowcow .:wave:. według mojej oceny ich propozycja cenowa jest ,,bardzo atrakcyjna,,,, ponieważ moj kosztorys troche byłby większy cenowo(pisze tu jako ,,osoba wyceniajaca usluge,, .A ekipa sprawdzona !!!!lepiej niezmieniać!!!! danej sytuacji.Taniej tylko robią tzw. ,,fachowcy spod budki ,,,a konsekwencje to podwojny koszt materiałów i robocizny.:):bash:


Justysia