PDA

Zobacz pełną wersję : Tynkowanie w zime



modeno2
13-01-2011, 17:41
Mam wytynkować ścianę w kotłowni dla hydraulika bo chce tam rozprowadzac rury i tp Mam to zrobić najlepiej teraz Dom stan surowy folia w oknach Czym najlepiej to zrobić gipsowym np Knaufem czy zwykłym cem-wap ? Oczywiście jakiś piecyk (koze) trzeba wstawić i nagrzać tam trochę

budownictwook
18-01-2011, 20:54
Osobiście odradzałbym tynkowanie w styczniu, gdyż na wewnątrz panuje wilgoć i później możesz mieć problem z grzybem. Skoro nie masz okien, to i piecyk nie pomoże.
Stracisz tylko kasę na ogrzanie.
Jeżeli już zaczniesz tynkować to proponuję cem- wap ponieważ jest to tańszy sposób i lepszy dla tych warunków. Do tynku gipsowego musisz mieć suche pomieszczenie i odizolowane od wilgoci.

michal_mlody
19-01-2011, 19:58
Tynkowanie zimą jest trochę ryzykowne a to ze względu na możliwe mrozy. Tynk może zostać przemrożony przed wyschnięciem i po jakimś czasie popękać i odpaść. Jeżeli musisz wytynkować tą ścianę to najlepiej tynkiem cementowo-wapiennym.

Pozdrawiam Michał

la***is
21-01-2011, 10:34
Mam wytynkować ścianę w kotłowni dla hydraulika bo chce tam rozprowadzac rury i tp Mam to zrobić najlepiej teraz Dom stan surowy folia w oknach Czym najlepiej to zrobić gipsowym np Knaufem czy zwykłym cem-wap ? Oczywiście jakiś piecyk (koze) trzeba wstawić i nagrzać tam trochę

Tylko tynk cementowo-wapienny z domieszką p. mrozową zastępującą wapno np. do -8 a i trochę nagrzać nie zaszkodzi, żeby mury złapały odrobinkę ciepełka