PDA

Zobacz pełną wersję : Pompy ciepła powietrze woda



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74

Pyxis
15-12-2012, 19:26
To dlaczego taki sie dziwnie składa, że zarówno Sofath, jak i Zirius podają dużo niższe wymagane długości DZ (czy to poziomego, czy pionowego), niż ich "glikolowa" konkurencja ?
I to w dodatku DZ jest umieszczone płycej.

Nie słychać, aby użytkownicy tych pomp marzli na skutek przemrożenia DZ pod koniec zimy....

Moze w stosunku do pomp tego typu prawa fizyki sie zalamuja. Taka osobliwosc. :-)

A powaznie, to pytanie jest zle postawione.
To ze producent sobie do swojej pompy sugeruje mniejsze DZ to jego sprawa, tylko co to ma wspolnego z iloscia energii zgromadzona w jakiejs okreslonej objetosci gruntu, ktora jest dla danych warunkow wartoscia stala?
Ja bym jednak bardziej polegal na uniwersalnych prawach fizyki niz na ich modyfikacji na podstawie ulotki producenta pompy.

jbloch
15-12-2012, 19:32
:D
Moze czas zaczac od jakiegos "energetycznego elementrza"?
Lekcja nr 1: "Z gowna bata nie ukrecisz". Zeby cieplo "przepompowac" z ziemi w dom, to to cieplo musi w tej ziemi siedziec, Malo ziemi nad kolektorem - malo energii. Zasada nader prosta do zapamietania i NIEZMIENNA. ;)
Sugerujesz, że zirusy nie działaja z przyzwoitym COPem?

jbloch
15-12-2012, 19:35
Moze w stosunku do pomp tego typu prawa fizyki sie zalamuja. Taka osobliwosc. :-)

A powaznie, to pytanie jest zle postawione.
To ze producent sobie do swojej pompy sugeruje mniejsze DZ to jego sprawa, tylko co to ma wspolnego z iloscia energii zgromadzona w jakiejs okreslonej objetosci gruntu, ktora jest dla danych warunkow wartoscia stala?
Ja bym jednak bardziej polegal na uniwersalnych prawach fizyki niz na ich modyfikacji na podstawie ulotki producenta pompy.

A co się dzieje z prawami fizyki w twoim DZ. bo temperatury takie mizerne masz, a rury masz zakopane o wiele więcej niż np. ja.

fotohobby
15-12-2012, 19:35
No cóż, uważam, że nie po to producent tak projektuje DZ, aby w styczniu/lutym odbierać telefony z reklamacjami :)

r19
15-12-2012, 19:47
Większość firm podaje parametry które są nazwijmy to laboratoryjne...
I na papierze to wygląda zawsze bosko a zima i mróz weryfikuje wszystko...
Wolę stosować pewne i sprawdzone rozwiązania....

Z cyklu... Przeżyjmy to jeszcze raz :)
Wypowiedź dotyczy pomp Panasonica. Minęło kilka miesięcy i już Panasonic się sprzawdził.... można sprzedawać :)

Pyxis
15-12-2012, 19:47
No cóż, uważam, że nie po to producent tak projektuje DZ, aby w styczniu/lutym odbierać telefony z reklamacjami :)

No to jakie moze byc wytlumaczenie tego "zjawiska"?
Ja mysle, ze chodzi tu po prostu o koszta. Jak zakopujesz miedz w ziemie, to o prostu troszke mniej zapasu daja, zeby to sie jakos im kosztowo zamknelo. Na glikolu przewymiarowanie DZ o 20 czy 25% to sa "grosze".

Pyxis
15-12-2012, 19:48
A co się dzieje z prawami fizyki w twoim DZ. bo temperatury takie mizerne masz, a rury masz zakopane o wiele więcej niż np. ja.

Te "chinczyk", a w miske chcesz ;)

Zigobar
15-12-2012, 20:05
Moze w stosunku do pomp tego typu prawa fizyki sie zalamuja. Taka osobliwosc. :-)

A powaznie, to pytanie jest zle postawione.
To ze producent sobie do swojej pompy sugeruje mniejsze DZ to jego sprawa, tylko co to ma wspolnego z iloscia energii zgromadzona w jakiejs okreslonej objetosci gruntu, ktora jest dla danych warunkow wartoscia stala?
Ja bym jednak bardziej polegal na uniwersalnych prawach fizyki niz na ich modyfikacji na podstawie ulotki producenta pompy.

Objętość gruntu z jakiej pobierana jest energia jest faktycznie znacznie mniejsza, zatem logicznym jest, że dla tej samej ilości energii pobranej, ta objętość musi zostać znacznie bardziej wychłodzona. I tak się dzieje. Ktoś tu kiedyś wspominał, że grunt może zostać ochłodzony do -15*C (jeśli dobrze pamiętam). O szczegóły trzeba pytać fachowców. Ja tylko się zastanawiam, jakie faktyczne temperatury parowania te układy osiągają np. w miesiącach styczeń/luty?
Przy głębokości zakopania 1m, nawet bez pobierania jakiejkolwiek energii, w środku zimy z temperaturą "szału nie będzie".

Pyxis
15-12-2012, 20:08
Objętość gruntu z jakiej pobierana jest energia jest faktycznie znacznie mniejsza, zatem logicznym jest, że dla tej samej ilości energii pobranej, ta objętość musi zostać znacznie bardziej wychłodzona. I tak się dzieje. Ktoś tu kiedyś wspominał, że grunt może zostać ochłodzony do -15*C (jeśli dobrze pamiętam). O szczegóły trzeba pytać fachowców. Ja tylko się zastanawiam, jakie faktyczne temperatury parowania te układy osiągają np. w miesiącach styczeń/luty?
Przy głębokości zakopania 1m, nawet bez pobierania jakiejkolwiek energii, w środku zimy z temperaturą "szału nie będzie".

No dla niektorych ta logika nie jest sprawa oczywista :-)

Te pompy maja znacznie mniejsze straty wewnetrzne, wiec moze takie wychlodzenie gruntu pozwala utzrymac jeszcze jakis znosny "ekonomicznie" COP.

fotohobby
15-12-2012, 20:10
No to jakie moze byc wytlumaczenie tego "zjawiska"?
Ja mysle, ze chodzi tu po prostu o koszta. Jak zakopujesz miedz w ziemie, to o prostu troszke mniej zapasu daja, zeby to sie jakos im kosztowo zamknelo. Na glikolu przewymiarowanie DZ o 20 czy 25% to sa "grosze".

Oczywiście, miedź kosztuje, ale nikt nie zaryzykuje niedowymiarowania DZ, bo miałby "ciepło" w lutym.
Jednak DZ dla 11kW to 280m ( deklarują COP=3,3) to fakt
Czy jak pisze Sofath " niewielka powierzchnia poziomego kolektora gruntowego, w budynkach dobrze ocieplonych 1:1 powierzchni ogrzewanej"

Jakieś rozsądne wytłumaczenie musi być, ale to nie noja działka. Lecz fakt, że na małą działkę BP jest idealne :)

Ktoś tu (Puzodom ?) Ziriusem handluje, więc mógłby wyjaśnić...

jbloch
15-12-2012, 20:11
Te "chinczyk", a w miske chcesz ;)
he , he , dobrze że tak daleko od ciebie mieszkam , a na dodatek taka odwilż .że do tej wiochy w której mieszkam to raczej amfibią byś musiał przyjechać.
A tak na poważnie , ja nie neguje praw fizyki bo one raczej są niezmienne, ale interpretacja czasami jest taka dziwna .Dajmy na ten przykład dwa odwierty po 70 m głębokości, to ile gruntu otacza te sondy wpuszczone w głąb ziemi, czy aby nie tyle samo co dwie nitki kolektora poziomego po 70 mb bieżących każda.Zaraz napiszesz, że tam głębiej w ziemi są wyższe temperatury, a i owszem.Tylko ja uważam że jednak jak wywiercisz dwa odwierty po 70 mb o średnicy np 15 cm to te dwie sondy otacza mniej ziemi niż np dwie rury zakopane w ziemi i oddalone od siebie o np 1 m.Owszem temperatury są trochę niższe, ale to wystarcza aby np ten zirus działał poprawnie.I nie ma tu mowy o żadnym łamaniu praw fizyki.

Zigobar
15-12-2012, 20:27
Ktoś tu (Puzodom ?) Ziriusem handluje, więc mógłby wyjaśnić...

puzondm

miki121
15-12-2012, 20:41
Z cyklu... Przeżyjmy to jeszcze raz :)
Wypowiedź dotyczy pomp Panasonica. Minęło kilka miesięcy i już Panasonic się sprzawdził.... można sprzedawać :)

Serwisuje kilka panasoniców zamontowanych kilka lat temu przez inną firmę..
Przekonałem się że jest też przyzwoita i jak napisałem powiększyłem ofertę o te pompy ze względu na trójfazowego T-CAP o mocy 9kW ( brak urządzenia o mocy poniżej 10kW w ofercie Atlantica ) oraz ze względu na brak w Polskiej ofercie Atlantica monobloków :)

jbloch
15-12-2012, 20:45
No twój marketing chińczyków jest w pełnie profesjonalny ;) ;) ;)
Nie jest na pewno profesjonalny, nie zajmuje się marketingiem chińskich PC , nie jestem zawodowo powiązany z branżą PC.

r19
15-12-2012, 21:04
Serwisuje kilka panasoniców zamontowanych kilka lat temu przez inną firmę..
Przekonałem się że jest też przyzwoita i jak napisałem powiększyłem ofertę o te pompy ze względu na trójfazowego T-CAP o mocy 9kW ( brak urządzenia o mocy poniżej 10kW w ofercie Atlantica ) oraz ze względu na brak w Polskiej ofercie Atlantica monobloków :)

T-CAPy weszły do sprzedaży rok temu. Z marca tego roku pochodzi Twoja wypowiedź wcześniej przeze mnie zacytowana.
Więc nie pisz, że przekonała Cię jakość, tylko, że sprzedajesz je w ciemno.

miki121
15-12-2012, 21:11
T-CAPy weszły do sprzedaży rok temu. Z marca tego roku pochodzi Twoja wypowiedź wcześniej przeze mnie zacytowana.
Więc nie pisz, że przekonała Cię jakość, tylko, że sprzedajesz je w ciemno.

Serwisuje PC a nie PC T-CAP :)
A o t-capie piszę że przy małej wydajności - 9kW mamy sprężarkę trójfazową :)
Czytaj ze zrozumieniem :)

r19
15-12-2012, 21:18
Serwisuje PC a nie PC T-CAP :)
A o t-capie piszę że przy małej wydajności - 9kW mamy sprężarkę trójfazową :)
Czytaj ze zrozumieniem :)

Nie mam problemów z rozumieniem tego co czytam.
Skoro kilkuletnie pompy panasonic są przyzwoite to skąd wiesz, czy modele aquarea, w tym t-capy są przyzwoite, skoro jeszcze w marcu tego roku uważałeś je za niesprawdzone. Nie minął jeden sezon grzewczy, a już uważasz je za ok.
Takie trele morele marketingowca i tyle.

miki121
15-12-2012, 21:20
Nie mam problemów z rozumieniem tego co czytam.
Skoro kilkuletnie pompy panasonic są przyzwoite to skąd wiesz, czy modele aquarea, w tym t-capy są przyzwoite, skoro jeszcze w marcu tego roku uważałeś je za niesprawdzone. Nie minął jeden sezon grzewczy, a już uważasz je za ok.
Takie trele morele marketingowca i tyle.

Z opinii użytkowników :)
A marketing to ja mam .....

Magnolia18
15-12-2012, 22:28
a to np do tego, że kolega Artur, był zaciekłym przeciwnikiem PC i niejednokrotnie obrażał ludzi którzy mieli PC lub się nie decydowali, gloryfikując grzanie prądem.
Teraz zmieniło mu sie może nie o 180 stopni, ale tak w okolicy 150 na pewno :P - oczywiście jest to związane z faktem, że sam zajmuje się sprzedażą i montażem PC
i jak się przypomni te posty sprzed 2-3 lat i skonfrontuje z terazniejszością, to ja doskonale rozumiem wpisy co poniektórych forumowiczów......
a wnioski to każdy sobie sam wyciągnie...

nie jest przypadkiem tak, ze Arturo zdecydowal sie na pompe znacznie wczesniej niz sam zostal marketingowcem/wspolnikiem/kimkolwiek w firmie Cieply Dom ? Chyba tak bylo ale reki uciac sobie nie dam, natomiast pamietam, iz jednym z powodow, ktory przekonal Go do zakupu PCi byla o wiele nizsza cena zakupu urzadzenia niz wczesniej przez Niego zakladana ...

Arturo72
15-12-2012, 22:40
nie jest przypadkiem tak, ze Arturo zdecydowal sie na pompe znacznie wczesniej niz sam zostal marketingowcem/wspolnikiem/kimkolwiek w firmie Cieply Dom ? Chyba tak bylo ale reki uciac sobie nie dam, natomiast pamietam, iz jednym z powodow, ktory przekonal Go do zakupu PCi byla o wiele nizsza cena zakupu urzadzenia niz wczesniej przez Niego zakladana ...
Dokładnie tak było i tak jest :)
Na pewno nie wydałbym kilkudziesięciu tys.zl na pompę,nie mój budżet ;)
Ze wględu na duże zużycie cwu zakładałem od poczatku pompę ciepła tylko do cwu a c.o miałem grzać prądem ale stwierdziłem,że za kilka tys.zł więcej mam powietrzną pompę do całości i z tego skorzystałem :)
Jakby nie było okazji to grzałbym prądem.

A że straciłem pracę przed dwoma miesiącami to trzeba było coś sobie znaleść...

miki121
15-12-2012, 22:47
A teraz Artur będzie grzał pompą a ja prądem :)

Magnolia18
15-12-2012, 22:54
A teraz Artur będzie grzał pompą a ja prądem :)

a ja bede palil wunglem :P:P

SUSPENSER
15-12-2012, 23:49
No proszę , jeszcze nie dawno twierdziłeś że ATLANTIC w całości jest produkowany we Francji,teraz okazuje się że coŚ tam produkuje Fujitsu, a największa fabryka Fujitsu jest z tego co mi wiadomo w chinach, do tego te wymienniki z tajlandi , to ile w końcu jest tej francuzkości w tej PC(oprócz
europejskiej ceny rzecz jasna)?Bo co do jakości to widzę że przy tych temperaturach , i przy tej wilgotności powietrza to te twoje Atlantici wysiadają przy mojej beee chińskiej PC.

Zawodowo mam do czynienia z komponentami z których produkowana jest większość maszyn i urządzeń i prawda jest taka, że zdecydowana ich większość pochodzi z Chin a w europie są tylko przepakowywane i sprzedawane jako Niemieckie itp.

Wiem, że niektórym można powiedzieć wprost, że potaniały ostatnio bo produkcja jest już w Chinach, inni wolą o tym nie wiedzieć i nawet nie pytają, trzecia grupa wierzy w cuda i myśli, że pomimo obniżki ceny w ciągu 2 lat o 50% kupuje nadal "made in EU".

Te, których produkcja ostała się jeszcze w europie mają już swoje chińskie odpowiedniki i tylko kwestią czasu jest aż będą podobnie sprowadzane i "markowane" jako made in EU - patrz działania marketingowe.

Obserwuję tą sytuację od kilku lat.

Można kupić chińskie jakości europejskiej lub najtańsze nic nie warte - jest pełny wybór.

Dlatego jedyne ryzyko przy kupowaniu chińskich jest w tym czy kupuje się wykonanie porządne, droższe czy najtańsze, kiepskie.

Jestem ciekaw czy do tych pierwszych należy PPC Hewalex do CWU do kupienia za około 4 000 zł ?

miki121
16-12-2012, 07:08
Ale widzisz to jest to co mówiłem że boje się montować no name chinola bo nie wiem z jakiej półki jakościowej on jest...
zazwyczaj ściągają te najtańsze :)

autorus
16-12-2012, 07:18
SUSPENSER (http://forum.muratordom.pl/member.php?32223-SUSPENSER) całkowicie się z tobą zgadzam, chinol chinolowi nie równy. Moja siostra mieszka w Japonii, i tam jest mnóstwo rzeczy chińskich. Ale jakość jest LUX.
Nie chodzi o to gdzie coś wyprodukowali tylko kto nadzorował produkcję. I jak dokładnie.

miki121
16-12-2012, 07:28
Tylko 90% Chińskich rzeczy które trafia na Polski rynek właśnie jest z tej grupy gorszej...

chcialbympompe
16-12-2012, 07:36
To może wrócę do mojego przemilczanego przez "Ciepły Dom" pytania... Co z udostępnieniem wizualizacji pracy PC? Podobno macie "w pełni opomiarowane" instalacje.

hydraulik_
16-12-2012, 07:52
Ostatnio zaobserwowałem pewną prawidłowość .
Tam gdzie montuje PC PW jako wspomaganie kotła na olej lub na węgiel ,trudno jest klientom wytłumaczyć ,że grzejniki mają być wystarczająco ciepłe , a nie gorące.
Ustawiają PC na dużo więcej i bawią się głowicami na grzejnikach.
Zmiana przyzwyczajeń jest bardzo trudna:cool:

malux20
16-12-2012, 07:57
ja się dorzucę

jeszcze raz namawiam do przemyślenia zakupu powietrznej
realna cena to powinno być 10-15 tyś więcej to nie jest warte
przy gruntowych za 30 i troszkę mniej to te kwoty są do zaakceptowania
nie patrzcie na copy scopy przed zakupem .
u mnie przy w miarę dobrym ociepleniu to jest ok -choć napisać że rzecz sprowadza się do mniejszego tylko copu to półprawda

chcialbympompe
16-12-2012, 08:09
ja się dorzucę

jeszcze raz namawiam do przemyślenia zakupu powietrznej
realna cena to powinno być 10-15 tyś więcej to nie jest warte
przy gruntowych za 30 i troszkę mniej to te kwoty są do zaakceptowania
nie patrzcie na copy scopy przed zakupem .
u mnie przy w miarę dobrym ociepleniu to jest ok -choć napisać że rzecz sprowadza się do mniejszego tylko copu to półprawda
Powtarzasz się i w dodatku publicznie przedstawiasz się jako idiotę, który robi co innego nisz doradza innym... Ta jakiś substytut samobiczowania czy co? W dodatku masz całkiem przyzwoite zużycie prądu a robisz z tego dramat. Do tego masz nowy dom, bak zysków bytowych i wilgoć technologiczną w budynku. Zdobądź się na trochę obiektywnej oceny.

jbloch
16-12-2012, 08:13
Tylko 90% Chińskich rzeczy które trafia na Polski rynek właśnie jest z tej grupy gorszej...
nie rzucaj zaraz tymi procentami , bo tego że 90 % to na jakiej podstawie twierdzisz. Rozglądnij się dosłownie w okół siebie i le masz rzeczy wyprodukowanych w chinach , jaka to jest jakośc, według ciebie. Ja właśnie teraż pracuje na chińskim komputerze , dobrze mi się sprawuje już od bodajże 2 lat, znajomy jeżdzi Toyotą wyprodukowaną w chinach, ja używam narzędzi w większości wyprodukowanych w chinach np. makita , dewalt, nie wiem czy wiesz ale prawie 90% wkrętarek akumulatorowych obojętnie jakiej markowej firmy jest wyposażona silniki produkowane w chinach przez znanego światowego producenta. To są na prawde dobre wyroby i nie uważam abyś miał racje z tymi swoimi 90 %.

miki121
16-12-2012, 08:16
Oczywiście że będzie..
I powoli są prace zamykane..
Niestety nie mam czasu siedzieć cały dzień przed kompem więc strony powstają trochę dużej..
Od 1 stycznia powinny już śmigać dwie:
pompy ciepła atlantica oraz serwis techniczny.
powstaje także 3 strona przy której jest najwięcej pracy i będzie ona poświęcona pompom ciepła powietrznym.
strona jest tworzona w taki sposób aby zwykły potencjalny kowalski mógł kliknąć np na poznań znaleźć pompy pracujące w tym rejonie i podejrzeć informacje o budynku, użytkownikach i konsumpcji CWU itp..
A użytkownik który będzie miał pompę kupioną u nas lub u innych i będzie chciał korzystać z takiego rozwiązania będzie musiał podpisać umowę :)
Po podpisaniu umowy będzie miał dostęp do swojego konta i wszystkich istotnych parametrów pracy pompy ciepła.
Niestety też są koszta..
Sam moduł kosztuje około 750zł netto plus liczniki energii z wyjściem impulsowym plus ciepłomierz itp..
Całość opomiarowania wychodzi na poziomie 2500zł netto z montażem i niż nie da się zjechać..
Koszt roczny dostępu około 125zł.
Dlaczego tyle to trwa??
Po pierwsze trzeba sprawdzić w działaniu taki monitoring co najmniej jeden pełny sezon aby móc wyłapać wszystkie niedociągnięcia.
Po drugie samo postawienie całości w komplet jest bardzo kosztowne a finansuje to ja ze swoich prac serwisowych a nie żadna duża firma.
Po trzecie dopiero w lutym dostane pierwsze dwa moduły wpinane na szynę spakowane do jednego pudełka.
Które przyjdzie wraz z czujnikami i oprogramowaniem..
Po czwarte gotowy moduł musi przejść testy i dopiero po tym czasie może trafić na rynek..
Po piąte - pierwsze zamówienie będzie musiało się składać z 100 modułów.
Po szóste - nadal negocjuje stawki z operatorami GSM o koszty transferu informacji
Po siódme - kiedy spełnię wszystkie te punkty to wtedy spokojnie będzie można to puścić w ogół.

Na tą chwilę urządzenie nie jest do końca spięte a co za tym idzie nie mam gwarancji co do prawdziwości pomiarów i wyników a nie chciał bym puścić czegoś co może wprowadzać w błąd do użytku..

autorus
16-12-2012, 08:21
Powtarzasz się i w dodatku publicznie przedstawiasz się jako idiotę, który robi co innego nisz doradza innym... Ta jakiś substytut samobiczowania czy co? W dodatku masz całkiem przyzwoite zużycie prądu a robisz z tego dramat. Do tego masz nowy dom, bak zysków bytowych i wilgoć technologiczną w budynku. Zdobądź się na trochę obiektywnej oceny.

:lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::l ol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol 2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2: :lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::l ol2::lol2::lol2:

piter719
16-12-2012, 08:41
ja się dorzucę

jeszcze raz namawiam do przemyślenia zakupu powietrznej
realna cena to powinno być 10-15 tyś więcej to nie jest warte
przy gruntowych za 30 i troszkę mniej to te kwoty są do zaakceptowania
nie patrzcie na copy scopy przed zakupem .
u mnie przy w miarę dobrym ociepleniu to jest ok -choć napisać że rzecz sprowadza się do mniejszego tylko copu to półprawda
przy twoim zużyciu mówienie że zamiast PW za 20 tyś byś wolał gruntówkę za 30 tyś i zaoszczędził przy okazji w sezonie nawet z 500 zł, i zrył cały ogród, to nie wiem czego ty oczekujesz.

Arturo72
16-12-2012, 08:44
To może wrócę do mojego przemilczanego przez "Ciepły Dom" pytania... Co z udostępnieniem wizualizacji pracy PC? Podobno macie "w pełni opomiarowane" instalacje.
Troszkę inaczej to wygląda...
Do 23.12.2012 będzie niespodzianka :)

malux20
16-12-2012, 08:44
macie pełne prawo panowie się nabijać
mam udawać że powietrzna to same pozytywy?
mam jakieś doświadczenia z grzaniem to się dzielę z innymi
[nie wszyscy traktują to jako idiotyzmy-wnioskuję to po rozmowach/listach osób zainteresowanych]
zresztą jak chcecie to mogę do was przekierowywać te zapytania -dużo ich nie jest ale w tygodniu zawsze kilka osób się kontaktuje
mam wprost napisać że ludzie z powietrznymi za 25 tyś to ludzie nabici w butelkę [sama w sobie cena jest ok tylko patrząc na ceny gruntowych to z dużym przekonaniem uważam że tak jest]
aha żeby wyrobić sobie zdanie na temat działania urządzenia warto je najpierw używać

malux20
16-12-2012, 08:50
piotr masz rację
ale jak rozwiązać stosowanie taryf przy powietrznej ?
przy powietrznej patrzysz na prognozy i się zastanawiasz co będzie lepsze z ustawieniami[gruntowa taka nie jest chyba?]
ciche to nie jest[nie wyobrażam sobie tego przy gęstej zabudowie
mniej czasu zajmuje mi czyszczenie pieca niż odkuwanie lodu[fakt że zdrowiej]
nie podobają mi się obowiązkowe serwisy [znacie ceny?]

miki121
16-12-2012, 08:52
Tak 300zł. netto przegląd
A z czego ty odkuwasz lód???

chcialbympompe
16-12-2012, 08:52
aha żeby wyrobić sobie zdanie na temat działania urządzenia warto je najpierw używać
Akurat używam PC P-W dłużej niż ty...
Zdaje się, że budujesz pierwszy dom. Pojęcie o budownictwie masz mizerne jak sądzę z wypowiedzi. Nie masz żadnego porównania jak twój dom zachował by się z innym źródłem ciepła ale ferujesz wyroki, że "gruntówka" lepsza. A może czas zrewidować swoje teoretyczne wyliczenia zapotrzebowania ciepła przez dom? Papier przyjmuje wszystko. Życie i "f(l)achowcy" budowlańcy weryfikują teorie...
Mam pomysł. Przejdź na tydzień na same grzałki i sprawdź zużycie (bez tego brykietu, itp). Porównaj potem do obliczeń OZC i zobacz co wyjdzie. Co ty na to?

Arturo72
16-12-2012, 09:01
Mam pomysł. Przejdź na tydzień na same grzałki i sprawdź zużycie (bez tego brykietu, itp). Porównaj potem do obliczeń OZC i zobacz co wyjdzie. Co ty na to?
Bardzo dobry pomysł malux,będziemy mieli porównanie z bitterem :)

malux20
16-12-2012, 09:02
to nie jest 1 dom
zwróć uwagę że nie piszę wprost że gruntowa jest lepsza
tylko że powietrzna ma jakieś minusy które mi się nie do końca podobają[rozumiem że innym mogą nie przeszkadzać]

dziękuję miki za czytelną odpowiedz
w moim przypadku te 300zł to niewinna kwota szkoda że podnosi mi koszty grzania o 30% lekko licząc
[wrzućcie to chłopakom od elektryki to będą mieli ubaw większy od was- jeszcze jak skojarzą optymalne wykorzystanie taryf to zupełnie]

malux20
16-12-2012, 09:09
no nie mam zamiaru przechodzić na grzałki [chyba że jakaś składka dla dobra ludzkości]
ozc moim zdaniem się zgadza a jak będzie pomyłka o 20- 30 % to da się przeżyć -to 200-300zł u mnie
ja szacuję cop pompy w sezonie grzewczym w okolicach 2,3-2,4 na maxa to te ozc się zgadza mi .
a brykiet[jego wart opałową to łatwo policzyć- myślę że nawet dokladniej niż cop powietrznej]

no właśnie papier wszystko przyjmnie -dotyczy to także parametrów i charekterystyki pracy pomp

pomarszczonyfred
16-12-2012, 09:10
Oczywiście że będzie..
Sam moduł kosztuje około 750zł netto plus liczniki energii z wyjściem impulsowym plus ciepłomierz itp..
Całość opomiarowania wychodzi na poziomie 2500zł netto z montażem i niż nie da się zjechać..
Koszt roczny dostępu około 125zł.
Dlaczego tyle to trwa??
Po pierwsze trzeba sprawdzić w działaniu taki monitoring co najmniej jeden pełny sezon aby móc wyłapać wszystkie niedociągnięcia.
Po drugie samo postawienie całości w komplet jest bardzo kosztowne a finansuje to ja ze swoich prac serwisowych a nie żadna duża firma.
Po trzecie dopiero w lutym dostane pierwsze dwa moduły wpinane na szynę spakowane do jednego pudełka.
Które przyjdzie wraz z czujnikami i oprogramowaniem..
Po czwarte gotowy moduł musi przejść testy i dopiero po tym czasie może trafić na rynek..
Po piąte - pierwsze zamówienie będzie musiało się składać z 100 modułów.
Po szóste - nadal negocjuje stawki z operatorami GSM o koszty transferu informacji
Po siódme - kiedy spełnię wszystkie te punkty to wtedy spokojnie będzie można to puścić w ogół.

Na tą chwilę urządzenie nie jest do końca spięte a co za tym idzie nie mam gwarancji co do prawdziwości pomiarów i wyników a nie chciał bym puścić czegoś co może wprowadzać w błąd do użytku..

oj miki ale ty mydlisz oczy ludziom, :) to mnie monitorung kosztuje rocznie 100 zł za transfer, utrzymanie strony z supportem 7/24 100 rocznie
100 modułów, myślisz że komuś będzie się chciało wszystkie przeglądać, co ty chcesz w każdej wsi miec swoje urządzenie :)
negocjujesz stawki operatorem GSM dobre, co ty chcesz transferować filmy :)
sam moduł to 1400 zł netto + czujniki i liczniki, ja jestem zadowolony,
a tak wogóle to chcesz zainwestowac 200 tys w monitoring?
dla mnie to jeden wielki kit

chcialbympompe
16-12-2012, 09:14
[wrzućcie to chłopakom od elektryki to będą mieli ubaw większy od was- jeszcze jak skojarzą optymalne wykorzystanie taryf to zupełnie]
Jaki masz problem z taryfami? Umiesz liczyć? Co innego u mnie przy grzejnikach - można się zastanawiać z uwagi na bark akumulacji. Weź najgorszy scenariusz - różnica temperatur noc/dzień na poziomie 0* i -10*. Dla Tri 11 i zasilania 35 stopni masz COP 3,15 do 2,64. Przy cenie prądu (u mnie) 0,56 dla całodobowej i 0,286zł dla nocnej bez liczenia widać co się opłaca.

r19
16-12-2012, 09:16
Malux, dlaczego ci nabici w pompy pisza do Ciebie na priv, a nie na forum?
Czy instalatorzy to mafiozi, boja sie ich?

malux20
16-12-2012, 09:20
ok masz rację
tylko nie wszystkie domy domy da się grzać tylko i wyłacznie w tanszych
ta różnica się zmniejszy
choć itak pewnie to będzie opłacalne
taki drobny szczeg. chłopaki przy gruntowej nie patrzą czy wieczorem się plus robi a nad ranem minus a następnego dnia odwrotnie jakoś tak stabilniej mają .

miki121
16-12-2012, 09:21
oj miki ale ty mydlisz oczy ludziom, :) to mnie monitorung kosztuje rocznie 100 zł za transfer, utrzymanie strony z supportem 7/24 100 rocznie
100 modułów, myślisz że komuś będzie się chciało wszystkie przeglądać, co ty chcesz w każdej wsi miec swoje urządzenie :)
negocjujesz stawki operatorem GSM dobre, co ty chcesz transferować filmy :)
sam moduł to 1400 zł netto + czujniki i liczniki, ja jestem zadowolony,
a tak wogóle to chcesz zainwestowac 200 tys w monitoring?
dla mnie to jeden wielki kit

Słuchaj fredd to w co ja inwestuje to mój problem..
Mój moduł i dodatki wyjdzie tyle samo co twój..
Ale mój jest zły bo jest mój i będzie na mojej stronie...
I tu ci gul skacze bo ktoś próbuje coś zrobić samemu i to chyba tu przeszkadza....

chcialbympompe
16-12-2012, 09:22
to mnie monitorung kosztuje rocznie 100 zł za transfer
Tylko coś strasznie zimno w tym twoim domku modelowym (18 stopni) :(

malux20
16-12-2012, 09:25
r19 bez przesady he he
nie demonizujmy :D

chcialbympompe
16-12-2012, 09:28
taki drobny szczeg. chłopaki przy gruntowej nie patrzą czy wieczorem się plus robi a nad ranem minus a następnego dnia odwrotnie jakoś tak stabilniej mają .
Wg mnie nie jest wcale tak różowo. Grzeją na maxa w nocy i czasem kończy się to spadkiem temperatury DZ poniżej zera. Myślisz, że wtedy jest taki fajny COP? Ustaw sobie grzanie wg taryf i nie patrz na COP.

PS.
To może firma "ciepły dom" zasponsoruje pracę grzałek u kolegi dla celów poznawczych? To przecież będzie groszowa sprawa...

miki121
16-12-2012, 09:31
Ja już nie sponsoruję nic nikomu :)
Bo tu paru takich było co chciało aby im zasponsorować :)
Parę tysięcy złotych wmawiając że przecież w umowie mamy poza co też instalacje wod-kan albo najpierw pisali że garaż bez ogrzewania podłogowego a potem dokładali 50m2 podłogówki mówiąc że to jest w umowie...

malux20
16-12-2012, 09:31
no w tym masz sporo racji
może wtedy wystarczy sypialnie przytłumić?

miki a co z tymi pierwszymi 10 instalacjami miały być jakoś tak promocyjnie

miki121
16-12-2012, 09:32
no w tym masz sporo racji
może wtedy wystarczy sypialnie przytłumić?

miki a co z tymi pierwszymi 10 instalacjami miały być jakoś tak promocyjnie

No i będą dla Naszych klientów :)

malux20
16-12-2012, 09:33
ato się chwali

pomarszczonyfred
16-12-2012, 09:54
miki wisi mi to co robisz ze swoją kasą.
a uruchamiałeś coś w Sianowie w przeciągu +/- pół roku?

miki121
16-12-2012, 10:06
Jakąś pompę kilka tygodni temu

pomarszczonyfred
16-12-2012, 10:09
a może właściciel wyjechał i zmniejszył temperaturę? :)

miki121
16-12-2012, 10:13
Też tak mam że od poniedziałku do piątku od 9 - 18 mam obniżenie temperatury :) do 18

pomarszczonyfred
16-12-2012, 10:16
i gadałeś z gościem z pod sławna co ma dom ponad 250 m2, 5 cm izolacji same grzejniki i wg twojej opinii koszt sezonu grzewczego na atalticu spokojanie zmaknie się w 4000 zł? (teraz facet ogrzewa sie węglem)

montaż 1 dzionek szybka sprawa :)

widzę coraz wyraźniej twoją dewizę "szybko sprzedać, gość mieszka daleko nie będzie mu się chciało mnie męczyć" :)

rwxw
16-12-2012, 10:20
przy powietrznej patrzysz na prognozy i się zastanawiasz co będzie lepsze z ustawieniami[gruntowa taka nie jest chyba?]
Przy gruntowej nie musisz sprawdzać pronoz, bo dz jest stabilne. Zerknij na http://pompaciepla24.com to zobaczysz działanie gruntowej na żywo.

miki121
16-12-2012, 10:20
i gadałeś z gościem z pod sławna co ma dom ponad 250 m2, 5 cm izolacji same grzejniki i wg twojej opinii koszt sezonu grzewczego na atalticu spokojanie zmaknie się w 4000 zł? (teraz facet ogrzewa sie węglem)

montaż 1 dzionek szybka sprawa :)

widzę coraz wyraźniej twoją dewizę "szybko sprzedać, gość mieszka daleko nie będzie mu się chciało mnie męczyć" :)

Nie :)
Gadałem z gościem który miał do ogrzania 100m2 domu bo kolejne 100m2 nie grzeje bo nikt nie mieszka i ma tam kilka stopni :)
I przy tych 100m2 spokojnie mógłby zmieścić się w 4000k

A teraz już wiem o co ci chodzi robiłem pompę u ciebie zamiast ciebie i mogłem zrobić kolejną zamiast ciebie no to się nazywa konkurencja

Pyxis
16-12-2012, 10:24
Wg mnie nie jest wcale tak różowo. Grzeją na maxa w nocy i czasem kończy się to spadkiem temperatury DZ poniżej zera.

Przy "normalnie" dobranej wielkosci DZ nie ma takiej opcji. NIGDY :-)

miki121
16-12-2012, 10:25
DZ źródło w gruntówce powinno być przewymiarowane :)
Moim zdaniem

rwxw
16-12-2012, 10:32
Wg mnie nie jest wcale tak różowo. Grzeją na maxa w nocy i czasem kończy się to spadkiem temperatury DZ poniżej zera.
Jak dz jest za małe w stosunku do potrzeb, to bez względu na to jak będą grzali, to temperatury dz spadną. Grzanie z przerwami podobnie wychłodzi dz, bo czasy regeneracji będą krótsze, ważna jest suma wyciągniętych kWh. DZ nie po winno zejść poniżej 0 po ciepłej stronie, bo 0 to silna bariera zamarzania. Z postów na Forum wynika, że nie za często do tego dochodzi.

chcialbympompe
16-12-2012, 10:37
DZ nie po winno zejść poniżej 0 po ciepłej stronie, bo 0 to silna bariera zamarzania. Z postów na Forum wynika, że nie za często do tego dochodzi.
Wystarczy poczytać wątek o temperaturze DZ i wiadomo, ze się jednak zdarza.Zresztą gdyby nie było takiego zagrożenia to po co glikol? Żeby było jasne - nie próbuję sugerować, że P-W będzie miała lepszy COP zimą :) Próbuję tylko malux-owi pokazać inną stronę medalu.

Pyxis
16-12-2012, 10:40
Po po "zimnej" stronie jak najbardziej leci ponizej zera.

Tej innej strony medalu nie ma. W tym sek. :-)

pomarszczonyfred
16-12-2012, 10:43
nie, nie oto chodzi,
problem jest taki, że ty naobiecujesz ludziom niewiadomo czego, dasz sterownik, aby się zamkneli, później taki klient widzi, że twoja gadka to jedno a życie to coś innego.
kolejni ludzie zastanawiający się nad pompą ciepła powietrzna trafią na niezadowolnego urzytkownika - i...wolą nie ryzyskować,
a zima się jeszcze nie zaczęła

chcialbympompe
16-12-2012, 10:43
Tej innej strony medalu nie ma. W tym sek. :-)
Oczywiście o wielki, nieomylny, wszechwiedzący i najmądrzejszy:wave:

miki121
16-12-2012, 10:44
ale twierdzisz że 4000 na 100 tego domu to za mało ???

chcialbympompe
16-12-2012, 10:47
a zima się jeszcze nie zaczęła
A możesz coś napisać o domq, którego wizualizację pokazujesz? Jak duży, itp? No i jakie jest zużycie prądu? Bo (chyba) podajesz tylko całkowite bez rozbicia na miesiące?

rwxw
16-12-2012, 10:50
Wystarczy poczytać wątek o temperaturze DZ i wiadomo, ze się jednak zdarza.Zresztą gdyby nie było takiego zagrożenia to po co glikol?
Po to glikol, bo po zimnej stronie spada poniżej 0, ale istotna jest ciepła strona, gdzie najczęściej na 0 się kończy. Tylko przy zbyt małych dz (zdarzało się to przy za krótkich odwiertach) po obu stronach temperatura spadała poniżej 0, ale jeśli nawet tak się zdarzy, to pc wciąż normalnie działa.

jbloch
16-12-2012, 11:00
ok masz rację
tylko nie wszystkie domy domy da się grzać tylko i wyłacznie w tanszych
ta różnica się zmniejszy
choć itak pewnie to będzie opłacalne
taki drobny szczeg. chłopaki przy gruntowej nie patrzą czy wieczorem się plus robi a nad ranem minus a następnego dnia odwrotnie jakoś tak stabilniej mają .
A ja twierdze że gruntowa jest lepsza pod każdym względem od powietrznej, a jeśli nabędzie się ją za podobne (lub mniejsze) pieniążki od powietrznej to jest ok.

jbloch
16-12-2012, 11:09
Wg mnie nie jest wcale tak różowo. Grzeją na maxa w nocy i czasem kończy się to spadkiem temperatury DZ poniżej zera. Myślisz, że wtedy jest taki fajny COP? Ustaw sobie grzanie wg taryf i nie patrz na COP.

PS.
To może firma "ciepły dom" zasponsoruje pracę grzałek u kolegi dla celów poznawczych? To przecież będzie groszowa sprawa...
W dobrze zrobionym DZ nie dochodzi do spadku temperatury zasilania poniżej zera.Natomiast powietrzna ma bardzo często zasilanie (DZ) znacznie poniżej zera stopni, dlatego gruntowa zawsze będzie lepsza od powietrznejj ( stabilniejsza praca niezależna od pogody, prostsza budowa (elektronika )przez to mniej problemotwórcza)

jbloch
16-12-2012, 11:22
DZ źródło w gruntówce powinno być przewymiarowane :)
Moim zdaniem
Ja bym powiedział ,że przewymiarowane DZ to normalne Dz. Zwrot ,,przewymiarowane DZ" istnieje w zasadzie tylko u monterów PC , którzy próbują zbić koszta robiąc małe dz.

Arturo72
16-12-2012, 11:23
A ja twierdze że gruntowa jest lepsza pod każdym względem od powietrznej, a jeśli nabędzie się ją za podobne (lub mniejsze) pieniążki od powietrznej to jest ok.
W przypadku mojego domu również ? Zwłaszcza,że interesuje mnie tylko kompleksowa usługa,bez ingerencji moich rąk ?
Proszę,wylicz mi "opłacalność" takiej pompy przy zużyciu w sezonie grzewczym na c.o i cwu ok.7500kWh(5000kWh na c.o i 2500kWh na cwu) i obciążeniu cieplnym przy parametrach -20st.C +21st.C na poziomie 3,5kW.
Chętnię zobaczę takie wyliczenie z niezależnych rąk ;)

klaudiusz_x
16-12-2012, 11:27
Tak 300zł. netto przegląd


Nie wiem czy dobrze pamiętam, w ciągu roku 50% w górę? Nieźle.

pomarszczonyfred
16-12-2012, 11:28
dom 180 m2, bez garażu, ytong energo 36 cm bez izolacji, parterowy,

jbloch
16-12-2012, 11:28
W przypadku mojego domu również ? Zwłaszcza,że interesuje mnie tylko kompleksowa usługa,bez ingerencji moich rąk ?
Proszę,wylicz mi "opłacalność" takiej pompy przy zużyciu w sezonie grzewczym na c.o i cwu ok.7500kWh(5000kWh na c.o i 2500kWh na cwu) i obciążeniu cieplnym przy parametrach -20st.C +21st.C na poziomie 3,5kW.
Chętnię zobaczę takie wyliczenie z niezależnych rąk ;)
P o jaką cholerę liczyć przecież to normalne że w eksplatacji gruntowa zawsze będzie, tańsza.Jak nie chcesz brudzić rąk przy montażu to trzba było skorzystać z tej oferty chinola z odwiertami.

miki121
16-12-2012, 11:33
Nie wiem czy dobrze pamiętam, w ciągu roku 50% w górę? Nieźle.

Mówimy o stawce ustalonej przez serwis atlantica :)
Ja mam z klientami ustaloną stawkę ale często PC atlantica montują firmy hydrauliczne a ja je uruchamiam potem rzadko która z nich chce mieć obsługę serwisową urządzenia i albo odsyła się klienta do Atlantic-a albo ja go przejmuje :)

Magnolia18
16-12-2012, 11:36
fiur fiur
przy niedzieli takie dyskusje :)

chcialbympompe
16-12-2012, 11:42
fiur fiur
przy niedzieli takie dyskusje :)
Bo co tu robić? Pić w Adwencie nie wypada, za oknem chlapa to chociaż podyskutować można ;)

miki121
16-12-2012, 11:50
Ale ja od rana pije ;)
Gorącą herbatę z cytryną ;)

klaudiusz_x
16-12-2012, 11:54
poprawione

wihajster
16-12-2012, 12:01
poprawione

autorus
16-12-2012, 12:14
jak wy lubicie gadać o niczym :)

rwxw
16-12-2012, 12:20
Sam moduł kosztuje około 750zł netto ...Po piąte - pierwsze zamówienie będzie musiało się składać z 100 modułów.
Skoro są takie warunki, to może warto zastanowić się nad zmianą koncepcji ? Za 750zł brutto można kupić nowego netbooka, który w przeciwieństwie do dedykowanego modułu daje nieograniczone możliwości, nawet można będzie pograć w jakąś grę w "pompowni". Prądu taki netbook zużywać dużo nie będzie, w pompowni nie ma problemu z zasilaniem więc na bateriach długo nie musi działać. Nie trzeba też kupować od razu 100 sztuk, a w przypadku takiego zakupu cena na pewno będzie niższa. W razie czego resztę można będzie łątwo upłynnić, z czym może być problem w przypadku modułów ;-).

wihajster
16-12-2012, 12:22
A ja twierdze że gruntowa jest lepsza pod każdym względem od powietrznej, a jeśli nabędzie się ją za podobne (lub mniejsze) pieniążki od powietrznej to jest ok.
A ja twierdzę, że gruntowa jest lepsza pod każdym względem od powietrznej nawet jeśli jest droższa od powietrznej (a jest) jeśli zakładamy długi czas planowanego korzystania z instalacji (powiedzmy 30 a nie 10 lat)
Nawet chciałem spróbować to udowodnić na zasadzie zakładu, która będzie ostatecznie tańsza po 30 latach uwzględniając wszystkie koszty eksploatacyjne, naprawy, serwisy powietrznych, wymianę powietrznej po 15-20 latach (na jednej z prezentacji bardzo znanej firmy specjalista na pytanie o żywotność ich pompy P-W odpowiedział że to około 17 lat), ale propozycja umarła (choć wciąż aktualna) ;)

r19
16-12-2012, 12:30
A po co te wszystkie wizualizacje, opomiarowania, itd.?
Jezeli to dziala to po co to na sile udowadniac?

Pyxis
16-12-2012, 12:34
To taki swoisty sposob likwidacji magiczno-zabobonnego podejscie czesciu inwestorow. Nieznane odstrecza, ale jak mozna sprawdzic "naocznie", ze u kogos to dziala, to jest latwiej :-)

autorus
16-12-2012, 12:37
A ja twierdze że gruntowa jest lepsza pod każdym względem od powietrznej, a jeśli nabędzie się ją za podobne (lub mniejsze) pieniążki od powietrznej to jest ok.

A ja twierdzę przeciwnie :) I sobie po-twierdziliśmy :)

Magnolia18
16-12-2012, 12:42
Bo co tu robić? Pić w Adwencie nie wypada, za oknem chlapa to chociaż podyskutować można ;)

z partyzanta mozna :) np idac do piwnicy 'sprawdzic' defrosty :lol2:

r19
16-12-2012, 12:43
Jak produkt jest dobry to sam sie obroni. I nie potrzeba tu moim zdaniem czarow i innych sztuk magicznych. A czy klient zadowolony czy nie z zakupu i tak sie po sasiadach rozniesie. No chyba, ze ktos niezadowolony ale do tego sie nie przyzna, co by nie byc posmiewiskiem okolicy :)

Magnolia18
16-12-2012, 12:44
Skoro są takie warunki, to może warto zastanowić się nad zmianą koncepcji ? Za 750zł brutto można kupić nowego netbooka, który w przeciwieństwie do dedykowanego modułu daje nieograniczone możliwości, nawet można będzie pograć w jakąś grę w "pompowni". Prądu taki netbook zużywać dużo nie będzie, w pompowni nie ma problemu z zasilaniem więc na bateriach długo nie musi działać. Nie trzeba też kupować od razu 100 sztuk, a w przypadku takiego zakupu cena na pewno będzie niższa. W razie czego resztę można będzie łątwo upłynnić, z czym może być problem w przypadku modułów ;-).

zalozmy, ze znajdzie sie netbook lezacy luzem. co z nim dalej robic ?

rwxw
16-12-2012, 12:49
A po co te wszystkie wizualizacje, opomiarowania, itd.? Jezeli to dziala to po co to na sile udowadniac?
Nie spotkałeś się z tym: "panie, to niemożliwe, żeby ogrzać chałupę zimnem wyciąganym z zimnej ziemi, to cuda jakieś, ja tam wolę kotłownię na wągiel za 15kzł". To nie jest udowadnianie niczego na siłę. Uważam, że te wszystkie wizualizacje pełnią dużą edukacyjną rolę i warto, żeby było ich jak najwięcej. Tak samo warto trąbić o tym, żeby dobrze i dokładnie ocieplać domy, bo nawet o tym w narodzie nie ma za dużo wiedzy :-(

rwxw
16-12-2012, 12:50
zalozmy, ze znajdzie sie netbook lezacy luzem. co z nim dalej robic ?
Zależy co się chce osiągnąć, a co Ty byś chciał ?

Magnolia18
16-12-2012, 12:51
Jak produkt jest dobry to sam sie obroni. I nie potrzeba tu moim zdaniem czarow i innych sztuk magicznych. A czy klient zadowolony czy nie z zakupu i tak sie po sasiadach rozniesie. No chyba, ze ktos niezadowolony ale do tego sie nie przyzna, co by nie byc posmiewiskiem okolicy :)

ehe. jak tu przyznac w okolicy, ze zabawka za kilkadziesiat kilo pln jest malo co warta a ich smieciuchy i inne slimakowce groszkowe ida jak wsciekle przy minus 30
a czujne sasiedzkie oko te blizsze a i te dalsze w mig wychwyci, ze stojacy samochod serwisowy to nie odwiedziny na kawke.
czekam, kiedy ksiadz na kazaniu zapoda, ze te 'diabelskie' urzadzenie nic nie warte a bylo dac na tace.
ale twardy bede jak Tommy Lee Jones w Sciganym ...

wihajster
16-12-2012, 12:54
(....) ze stojacy samochod serwisowy to nie odwiedziny na kawke.
(....)
Miki mówił że pił kawę??? Przy okazji rób zdjęcia to pokażesz sąsiadom ;)

Magnolia18
16-12-2012, 13:02
Miki mówił że pił kawę??? Przy okazji rób zdjęcia to pokażesz sąsiadom ;)

eee kawe spija, herbate, kapusniak wyzera, psa mi rozpuszcza
psuje co chwile cos nowego i kaze warte przy sterowniku pelnic, musze sie z roboty zwolnic zeby spelnic te wszystkie Jego zachcianki.
Tyle, ze wtedy na kapusniak mi braknie :( ale lodu z defrostow za to pod dostatkiem bedzie ;)

chcialbympompe
16-12-2012, 13:04
z partyzanta mozna :) np idac do piwnicy 'sprawdzic' defrosty :lol2:
Piwnicy cholera nie mam :(

chcialbympompe
16-12-2012, 13:08
zalozmy, ze znajdzie sie netbook lezacy luzem. co z nim dalej robic ?
Kupi interface 1-wire + czujniki temperatury + (jeżeli chcesz zliczać prąd) układ licznika na 1-wire. Reszta to sprawa softu. Ja mam to na linuxie. Nie wiem na czym postawił to rwxw.

pomarszczonyfred
16-12-2012, 13:09
po co wizualizacje, po to aby ci co uważają że P-W nie dają rady nie mieli na to agrumentu.
wihajster rozumem, że kupujesz pożadne auto raz na 30 lat i spokój,
czy nie lepiej jest zmienić na nowocześniejsze technologicznie urządzenie niż tłuc to samo urządzenie przez 30 lat,
a co z kwestią ekoligicznych czynników chłodniczych, może za 5-10 lat ktoś stwierdzi że r410a/407/134.... jest nie ekologiczny, i nie będzie dostępny, zamienniki nie będą spełniały parametrów i co wymieniamy pompeczkę i twoja teoria się rozpada.
świat nie idzie w kierunku trwałości rozwiązań lecz ciągłej wymiany,
inwestowanie w coś co może być ostatecznym rozliczeniu tańsze po 20-30latach jest wg mnie błędem
a co powiesz na rozwiącania oparte na CO2,

r19
16-12-2012, 13:09
Nie spotkałeś się z tym: "panie, to niemożliwe, żeby ogrzać chałupę zimnem wyciąganym z zimnej ziemi, to cuda jakieś, ja tam wolę kotłownię na wągiel za 15kzł". To nie jest udowadnianie niczego na siłę. Uważam, że te wszystkie wizualizacje pełnią dużą edukacyjną rolę i warto, żeby było ich jak najwięcej. Tak samo warto trąbić o tym, żeby dobrze i dokładnie ocieplać domy, bo nawet o tym w narodzie nie ma za dużo wiedzy :-(
Ten co tak gada do internetu nie zaglada. A juz na pewno nie bedzie potrafil zinterpretowac Twoich wykresow.

rwxw
16-12-2012, 13:14
Nie wiem na czym postawił to rwxw.
Oczywiście też na Linuxie. Linux jednak ma wadę: mało jest gier, więc w pompowni będziesz się nudził ;-)

rwxw
16-12-2012, 13:16
Ten co tak gada do internetu nie zaglada. A juz na pewno nie bedzie potrafil zinterpretowac Twoich wykresow.
Ale może bardziej kumaty kolega mu wytłumaczy przy piwie. Nie zaprzepaszczajmy tej szansy ;-)

Magnolia18
16-12-2012, 13:30
Piwnicy cholera nie mam :(

no to musisz poknuc :) gdzies ta pompka stoi tam sobie 'gabinet' stworz, sa takie segregatory ( ze niby wydruki i rozne dane tam trzymasz ) a w nich plac na flaszke i kielonki :) i juz masz full wypas stanowisko kontrolne ;)

Magnolia18
16-12-2012, 13:32
Kupi interface 1-wire + czujniki temperatury + (jeżeli chcesz zliczać prąd) układ licznika na 1-wire. Reszta to sprawa softu. Ja mam to na linuxie. Nie wiem na czym postawił to rwxw.

co Ty do mnie rozmawiasz :) oka poczekam na te cudo od Mikiego.

wihajster
16-12-2012, 13:35
a w nich plac na flaszke i kielonki :)
Gorzej wygląda sprawa z miłośnikiem browara.
Koncentracja zawartości mniejsza i wymagana objętość większa :(

Magnolia18
16-12-2012, 13:42
Gorzej wygląda sprawa z miłośnikiem browara.
Koncentracja zawartości mniejsza i wymagana objętość większa :(

no i masz. kolejne klody pod nogi sa nam rzucane :( ale nikt nie mowil, ze lekko bedzie. knujmy zatem dalej

autorus
16-12-2012, 13:50
Miki mówił że pił kawę??? Przy okazji rób zdjęcia to pokażesz sąsiadom ;)

Chwila to co w końcu pił MIKI, trzeba to ustalić bo widzę pewne nieścisłości. Bo to jest chyba najciekawsze w tym wątku ;)

r19
16-12-2012, 14:05
Zaraz tu wpadnie jakis ekogroszkowiec i stwierdzi, ze pompy to lipa bo skonczyly sie argumenty i gadamy jak potluczeni o pierdolach.
Zreszta ten watek jakis czas temu osiagnal dno. Zainteresowani nic sie juz tu nie dowiedza.
Brakuje przede wdzystkim jasnych stwierdzen typu 'kupilem pompe pw, po slubie to moja najwieksza pomylka, bo....', albo 'kupilem pompe pw i od miesiaca nie rozmawiam z zona, bo obrazona...', albo 'kupilem pompe pw i drugim razem kupil bym rowniez, bo...'
Malux cos jeszcze probuje cos przekazac, ale jego wypowiedzi tez sa pelne niedopowiedzen.

r19
16-12-2012, 14:07
Np. Magnolia robi postepy w kierunku rozwodu, bo niedlugo bedzie spedzal tyle czasu w piwnicy co ogorki na polce.

Magnolia18
16-12-2012, 14:21
Np. Magnolia robi postepy w kierunku rozwodu, bo niedlugo bedzie spedzal tyle czasu w piwnicy co ogorki na polce.

wiecej czasu spedzalem przy kotle :) ale cos w tym jest !

Kupilem pompe PW i nie spelnia ona moich oczekiwan bo ... defrosci co mnie irytuje. Nie defroscila wczesniej. Jak przestanie to ja jestem/bede na TAK i wszem i wobec bede wiescil, ze PCi PW funguje nawet na grzejnikach w starym domu, oczywiscie nie z oplatami rzedu 22.50pln miesiecznie :)

miki121
16-12-2012, 14:27
no to musisz poknuc :) gdzies ta pompka stoi tam sobie 'gabinet' stworz, sa takie segregatory ( ze niby wydruki i rozne dane tam trzymasz ) a w nich plac na flaszke i kielonki :) i juz masz full wypas stanowisko kontrolne ;)

A w pomieszczeniu z pompą butelki z wina home made i roczniki nie liche :)
A MOC w tych butelkach drzemie :)

r19
16-12-2012, 14:28
Kiedy masz miec sprawna?

miki121
16-12-2012, 14:32
Ogólnie poza tymi defrostami co nam co godzinę wpadają to pompka jest ok..
Osiąga temperaturę i w domu ciepło jest...
Ale Mariusz i mnie wkurzają te defrosty bo temperatura nam spada przez to na zasilaniu :)

r19
16-12-2012, 14:36
Czy przy normalnej pracy pompy w czasie defrostu zalaczaja sie grzalki?

miki121
16-12-2012, 14:43
Nie
Moim zdaniem tu też jest problem że grzejniki dla użytkowników są za zimne inne często niż przy kotłach na paliwa stałe..
Teraz musimy ją poobserwować i poczekać na -5 i niżej aby móc ją do końca sprawdzić..
Jeżeli to nie pomorze to po prostu demontaż i montaż nowej w zamian..
Proste jak drut...
Ale jeżeli się okaże że to kwestia indywidualności tego dom to trzeba będzie tą instalację jeszcze raz przetrzebić :(

chcialbympompe
16-12-2012, 14:43
Osiąga temperaturę i w domu ciepło jest...
No właśnie chyba nie w samych defrostach problem ale w tym, że domu było za zimno.
W innym przypadki chyba użytkownik by nawet nie zwrócił uwagi jak pracuje PC?

malux20
16-12-2012, 14:45
r mogę przyjąć taktykę że jest wszystko ok
i jest super.
pytaj się to będę jak najmniej ściemniał:D
podaję z dokladnością do kg brykiet dębowy to też niedobrze-to lepiej jak mam sciemniać że kominek do ozdoby?.
a ja uważam że dzisiejsza rozmowa tutaj nie jest do dupy- moze ktoś za rok dwa będzie szukal info przed zakupem.

przebija się powoli info tutaj że powietrzna niech pracuję w zwykłej taryfie g11
użytkownicy mogą nad tym się zastanawiać sprzedawcy informować
ps dzisiaj to weżmie mi z 6kwh

miki121
16-12-2012, 14:46
No właśnie chyba nie w samych defrostach problem ale w tym, że domu było za zimno.
W innym przypadki chyba użytkownik by nawet nie zwrócił uwagi jak pracuje PC?

Po paru zmianach w instalacji uzyskaliśmy wyższą temperaturę na zasilaniu niż była wcześniej..
I teraz trzeba chłodu aby sprawdzić co się dzieje ;)

miki121
16-12-2012, 14:48
r mogę przyjąć taktykę że jest wszystko ok
i jest super.
pytaj się to będę jak najmniej ściemniał:D
podaję z dokladnością do kg brykiet dębowy to też niedobrze-to lepiej jak mam sciemniać że kominek do ozdoby?.
a ja uważam że dzisiejsza rozmowa tutaj nie jest do dupy- moze ktoś za rok dwa będzie szukal info przed zakupem.

przebija się powoli info tutaj że powietrzna niech pracuję w zwykłej taryfie g11
użytkownicy mogą nad tym się zastanawiać sprzedawcy informować
ps dzisiaj to weżmie mi z 6kwh

Ja uważam że powietrzne mogą chodzić na jednej taryfie ale to moja opinia i tyle...

Magnolia18
16-12-2012, 14:50
A w pomieszczeniu z pompą butelki z wina home made i roczniki nie liche :)
A MOC w tych butelkach drzemie :)

po 12.
nie wypijaj wina nie swego bo defrost Cie nie opusci kolego :P

malux20
16-12-2012, 14:52
ciekawe wyjdzie porównanie gruntowej z 2 taryf. z pow na 1 taryfę[jeszcze ciekawiej z prądem w 2 taryfach

miki mogą czy powinny?

Magnolia18
16-12-2012, 14:54
Po paru zmianach w instalacji uzyskaliśmy wyższą temperaturę na zasilaniu niż była wcześniej..
I teraz trzeba chłodu aby sprawdzić co się dzieje ;)

wlasnie na razie jest + za oknem to i osiagnac zadana temp. latwiej. defrosty jak byly tak sa a i bywaja nawet po 35min przy zaszronieniu jednostki mniej niz w 50%
defrosty 'kradna' mi cieplo z grzejnikow przez co PC musi lazic na okraglo praktycznie, krecac licznikiem jak chomik bebnem

Magnolia18
16-12-2012, 14:55
Kiedy masz miec sprawna?

ze pompe ? nie do mnie to pytanie winno byc wycelowane

r19
16-12-2012, 14:59
Malux, a po co wrzucasz brykiet? Martwia Cie te 10 kWh?

malux20
16-12-2012, 15:07
ja mam g11 to przy minus 12-15 to chyba zaczyna opłaca się palić

doszłoby chyba z 20-25 kwh
no nie mogę patrzeć na lód przed domem

Magnolia18
16-12-2012, 15:48
ja mam g11 to przy minus 12-15 to chyba zaczyna opłaca się palić

doszłoby chyba z 20-25 kwh
no nie mogę patrzeć na lód przed domem

te 'Twoje' kilowaty to ja lykam na defrostach samych a raczej ich kompensowaniu

Liwko
16-12-2012, 15:56
W przypadku mojego domu również ? Zwłaszcza,że interesuje mnie tylko kompleksowa usługa,bez ingerencji moich rąk ?
Proszę,wylicz mi "opłacalność" takiej pompy przy zużyciu w sezonie grzewczym na c.o i cwu ok.7500kWh(5000kWh na c.o i 2500kWh na cwu) i obciążeniu cieplnym przy parametrach -20st.C +21st.C na poziomie 3,5kW.
Chętnię zobaczę takie wyliczenie z niezależnych rąk ;)

Przy COP2 i jednej taryfie będzie to około 2250zł
Przy COP4 i dwóch taryfach, będzie to około 750zł
Wybór należy do ciebie.

rwxw
16-12-2012, 16:02
Przy COP2 i jednej taryfie będzie to około 2250zł
Liczyłeś z defrostami ?;-)

Liwko
16-12-2012, 16:04
Tak 300zł. netto przegląd


:lol:

Liwko
16-12-2012, 16:05
Liczyłeś z defrostami ?;-)

Mam jeszcze odrobinę litości :lol:

Liwko
16-12-2012, 16:08
Przy COP2 i jednej taryfie będzie to około 2250zł
Przy COP4 i dwóch taryfach, będzie to około 750zł
Wybór należy do ciebie.

A zapomniałem dodać do COP2 przegląd za 300zł. :lol2:

rwxw
16-12-2012, 16:09
A zapomniałem dodać do COP2 przegląd za 300zł. :lol2:
Dobrze, że dojazd jest gratis (?) w tych 300zł netto. Przy gruntowej montowanej przez firmę też pewnie będzie jakiś przegląd gwarancyjny.

Liwko
16-12-2012, 16:14
No tak, w dodatku netto!
Firmy, które każą sobie płacić za obowiązkowe przeglądy odrzuciłem w przedbiegach :yes:

rwxw
16-12-2012, 16:23
Firmy, które każą sobie płacić za obowiązkowe przeglądy odrzuciłem w przedbiegach :yes:
Ważne, żeby klient był o nich poinformowany przed, a nie po zakupie. Miki informuje jakie są zasady, więc jest OK. Postawi rejestrację parametrów pracy pc, to zobaczymy, czy Twoje wyliczenia są dobre - sam jestem tego ciekaw.

miki121
16-12-2012, 16:26
No tak, w dodatku netto!
Firmy, które każą sobie płacić za obowiązkowe przeglądy odrzuciłem w przedbiegach :yes:

Masz 5 lat gwarancji a wymogiem jest przegląd który jest płatny.
Pozdrawiam

Arturo72
16-12-2012, 16:30
Przy COP2 i jednej taryfie będzie to około 2250zł
Przy COP4 i dwóch taryfach, będzie to około 750zł
Wybór należy do ciebie.
Przy jednej taryfie COP będzie zdecydowanie większy :)
Ale niech będzie.
A koszt inwestycji ?
Rocznie różnica w rachunkach wychodzi przy Twoim liczeniu 1500zł .
Powietrzną 8kW liczę już za 20tys.zł a gruntowa robiona od A-Z z DZ pionowym ile ?
Pradwopodobnie ze 40tys.zł
Czyli jakby nie było mam 20tys.zł na przyszłe większe rachunki na 13 lat ;)
Zalezy kto co woli ;)
Dla mnie pompa gruntowa była nie opłacalna i nie miałem na nią kasy i tyle.

Firmy, które każą sobie płacić za obowiązkowe przeglądy odrzuciłem w przedbiegach :yes:
A jak kupujesz auto z 3 letnią gwarancją i masz obowiązkowe,płatne przeglądy gwarancyjne w serwisie autoryzowanym to takze takie auta odrzucasz ?

rwxw
16-12-2012, 16:31
Masz 5 lat gwarancji a wymogiem jest przegląd który jest płatny.
Coś za coś, ale to jest OK. Powietrzne są "trochę" bardziej skomplikowane.

Liwko
16-12-2012, 16:31
Masz 5 lat gwarancji a wymogiem jest przegląd który jest płatny.
Pozdrawiam

Podczas trzech lat użytkowania miałem jedną awarię PC. Zadzwoniłem do producent (na szczęście w Polsce) i spytałem się co może być przyczyną. Okazało się, że padł (markowy) czujnik zaniku fazy. Pojechałem więc do sklepu, wydałem 50zł i w 5 minut wymieniłem. Opłata serwisowa 0zł.
Przy gruntowych serwisy są chyba zbędne, no ale przecież mówimy tu o powietrznych :)

miki121
16-12-2012, 16:33
No właśnie każde urządzenie trzeba przeglądać i kocioł i pompę a nie typowo po polsku dzwonić jak się rozpiep....
Typowo Polskie podejście.

Liwko
16-12-2012, 16:33
Przy jednej taryfie COP będzie zdecydowanie większy :)
Ale niech będzie.
A koszt inwestycji ?
Rocznie różnica w rachunkach wychodzi przy Twoim liczeniu 1500zł .
Powietrzną 8kW liczę już za 20tys.zł a gruntowa robiona od A-Z z DZ pionowym ile ?
Pradwopodobnie ze 40tys.zł
Czyli jakby nie było mam 20tys.zł na przyszłe większe rachunki na 13 lat ;)
Zalezy kto co woli ;)

To ile ty chcesz robić tych odwiertów przy twoim zapotrzebowaniu? Głębsze bywają dziury w zębach :D

rwxw
16-12-2012, 16:34
Powietrzną 8kW liczę już za 20tys.zł a gruntowa robiona od A-Z z DZ pionowym ile ?
A z poziomym ile ? Nie ma takich ?

Liwko
16-12-2012, 16:35
No właśnie każde urządzenie trzeba przeglądać i kocioł i pompę a nie typowo po polsku dzwonić jak się rozpiep....
Typowo Polskie podejście.

A powiedz, co by w moim przypadku dał serwis? Jakoś lodówki też nie serwisuję a działa. Jak będę ją serwisował za 300zł netto to będzie działać lepiej?

rwxw
16-12-2012, 16:36
Przy gruntowych serwisy są chyba zbędne
A kto sprawdzi filtry i ciśnienie w instalacji ? :)

Arturo72
16-12-2012, 16:37
A z poziomym ile ? Nie ma takich ?
Do poziomego trzeba mieć działkę a piszę o moim domu,ja mam 670m2 na której stoi dom o pow.zabudowy 180m2 :)
A nie pozwolę sobię,zeby na reszcie działki była tylko trawa ;)

miki121
16-12-2012, 16:39
A powiedz, co by w moim przypadku dał serwis? Jakoś lodówki też nie serwisuję a działa. Jak będę ją serwisował za 300zł netto to będzie działać lepiej?

Każdy klient wie lepiej i wie co i jak ma działać :)
Więc po co tu my instalatorzy :)

rwxw
16-12-2012, 16:39
A nie pozwolę sobię,zeby na reszcie działki była tylko trawa ;)
Ja też posadziłem krzaczory i nawet stawik mam nad poziomym, ale fakt, że trzeba mieć miejsce.

Liwko
16-12-2012, 16:41
A kto sprawdzi filtry

A fakt, nie wyobrażam sobie by moja druga połowa miała to zrobić :yes:
Ale to raczej tylko w pierwszym roku ;)

Arturo72
16-12-2012, 16:43
To ile ty chcesz robić tych odwiertów przy twoim zapotrzebowaniu? Głębsze bywają dziury w zębach :D
Kurde,zaraz będę miał zgryza,że nie łyknąłem gruntowego chińczyka za 20tys.zł z odwiertami 2x70mb ;)

Liwko
16-12-2012, 16:43
Każdy klient wie lepiej i wie co i jak ma działać :)
Więc po co tu my instalatorzy :)

No przy gruntowych, po podłączeniu, są najczęściej zbędni :)

rwxw
16-12-2012, 16:44
A fakt, nie wyobrażam sobie by moja druga połowa miała to zrobić :yes:
Ja też ;-)

Liwko
16-12-2012, 16:44
Kurde,zaraz będę miał zgryza,że nie łyknąłem gruntowego chińczyka za 20tys.zł z odwiertami 2x70mb ;)

A wiesz ile ja mam odwiertów przy zapotrzebowaniu ponad dwa razy większym?

Arturo72
16-12-2012, 16:49
A wiesz ile ja mam odwiertów przy zapotrzebowaniu ponad dwa razy większym?
Nie wiem,mi by stykło pewnie z 70m ale nikt mi nie ofertował takich cen co na powietrzną i dlatego powietrzna a nie z jakiegoś tam sentymentu.
Ja lubię prąd z COP1 i gdybym miał prysznic a nie wannę to grzeję prądem.
Gdyby ktoś mi powiedział,chłopie za 20tys.zł montuje Ci gruntową z DZ nawet poziomym o odpalam ją i masz gwarancje 5 lat to przeboleję i biorę ;)
No niestety,cuda się nie zdarzają ;)

rwxw
16-12-2012, 16:54
nie łyknąłem gruntowego chińczyka
Arturo, nie opowiadaj, że nie wiesz, że teraz wszystko jest produkowane w Chinach i okolicy. Taki model gospodarki, gdzie produkcję wypycha się w tańsze strefy - tak działa globalizacja. Do pracy potrzebna jest tania siła robocza, a resztę zrobią roboty. Chińczycy nie są głupi i szybko się uczą, przez co robią coraz lepsze produkty, robią też tanie i badziewne, ale to kwestia ceny za tonę danego produktu, te po 10$ za tonę będą badziewne... Później taki produkt po 10$ za tonę jest sprzedawany z 1000% marżą i jest świetnie.
Chciałbym żeby polski przemysł był w połowie tak nowoczesny jak chiński...

Liwko
16-12-2012, 16:55
Nie wiem,mi by stykło pewnie z 70m ale nikt mi nie ofertował takich cen co na powietrzną i dlatego powietrzna a nie z jakiegoś tam sentymentu.
Ja lubię prąd z COP1 i gdybym miał prysznic a nie wannę to grzeję prądem.
Gdyby ktoś mi powiedział,chłopie za 20tys.zł montuje Ci gruntową z DZ nawet poziomym o odpalam ją i masz gwarancje 5 lat to przeboleję i biorę ;)
No niestety,cuda się nie zdarzają ;)

A na chińczyka nie dawali gwarancji? Na dwa lata muszą! A ja w tym czasie by ci się nie rozleciał, to i dalej jakoś by to było :D

autorus
16-12-2012, 16:56
A jak kupujesz auto z 3 letnią gwarancją i masz obowiązkowe,płatne przeglądy gwarancyjne w serwisie autoryzowanym to takze takie auta odrzucasz ?


Ale dziwne pytanie, każdy wie ze szkoda kasy na serwisy płatne, w ogóle nie należy wymieniać oleju bo niby po co? Ważne, żeby przy sprzedaży móc z całą pewnością powiedzieć ze się do samochodu nie dołożyło ani złotówki ;)

miki121
16-12-2012, 16:58
I stworzyć książkę w której się wpiszę że serwisowany był w ASO

Arturo72
16-12-2012, 17:01
Arturo, nie opowiadaj, że nie wiesz, że teraz wszystko jest produkowane w Chinach i okolicy. Taki model gospodarki, gdzie produkcję wypycha się w tańsze strefy - tak działa globalizacja. Do pracy potrzebna jest tania siła robocza, a resztę zrobią roboty. Chińczycy nie są głupi i szybko się uczą, przez co robią coraz lepsze produkty, robią też tanie i badziewne, ale to kwestia ceny za tonę danego produktu, te po 10$ za tonę będą badziewne... Chciałbym żeby polski przemysł był w połowie tak nowoczesny jak chiński...
Ale tu nie chodzi tylko o części,tu jest ważna a nawet bardzo ważna sprawa serwisu i gwarancji na to.
Nie raz pisałem,że mimo tego,że części do zachodnich marek pochodzą z chin to duże firmy mają kontrole jakości tutaj lub tam i patrzą na ręcę i nie dopuszczą bubla.Co innego jak pompa montowana jest na rynek chiński i nie ma naklejki.

W zakładach Opla w Gliwicach kadra kierownicza,kontrola jakości jest niemiecka a nie polska...

A na chińczyka nie dawali gwarancji? Na dwa lata muszą! A ja w tym czasie by ci się nie rozleciał, to i dalej jakoś by to było :D
W czasie jak mi oferowali była rozmowa o rocznej gwarancji,tylko sprzedawcy a nie producenta.

Liwko
16-12-2012, 17:03
Ale dziwne pytanie, każdy wie ze szkoda kasy na serwisy płatne, w ogóle nie należy wymieniać oleju bo niby po co? Ważne, żeby przy sprzedaży móc z całą pewnością powiedzieć ze się do samochodu nie dołożyło ani złotówki ;)

Lodówę serwisujesz? Arturo powiedział, że kupi PC jak będą w cenie lodówek. Nadal nie są (choć są też tak drogie lodówki), choć zasada identyczna. Jednak nikt nie wymaga ich serwisowania!!! To tak jak z czyszczeniem kanałów wentylacji mechanicznej. Znajdą się zawsze owce (Arturo często o nich pisał, ale dzisiaj zmienił mu się punkt siedzenia) by je ostrzyc ;)

Liwko
16-12-2012, 17:05
W czasie jak mi oferowali była rozmowa o rocznej gwarancji,tylko sprzedawcy a nie producenta.

Bzdury gadali, nie ma czegoś takiego :no:

rwxw
16-12-2012, 17:14
Co innego jak pompa montowana jest na rynek chiński i nie ma naklejki.
Te pompy sprzedają na cały świat, a nie tylko na lokalny rynek - jest ich coraz więcej.

miki121
16-12-2012, 17:23
I bardzo dobrze niech tych chinoli za 2000 dolarów będzie coraz więcej :)
Jak zaczną się sypać to klienci będą wymieniać je na nowe a złomiarze zarobią na odzysku metali kolorowych.

Pozdrawiam

Liwko
16-12-2012, 17:30
Czyli podsumujmy.
Minusy:
PC powietrzne mają sporo gorszy COP od gruntowych
Namawianie na grzanie w jednej taryfie, to namawianie na opłaty w wysokości 60gr za kWh a nie 40gr
Obowiązkowa opłata serwisowa w wysokości 369zł brutto
Krótsza żywotność (początkowe niższe koszy walą w łeb)
Hałas

Plusy:
Szybsza w montażu
Szybszy zarobek

Jak widać, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia;)

Pyxis
16-12-2012, 17:30
To tak jak z czyszczeniem kanałów wentylacji mechanicznej.

Tak samo jest z myciem stop. Jedni to robia, a inni nie i tez jakos zyja :D

rwxw
16-12-2012, 17:31
złomiarze zarobią na odzysku metali kolorowych.
Dobre ;-) ;-) ;-). Pożyjemy, zobaczymy. Przynajmniej domy będą ogrzewane pc, a nie śmieciuchami.

miki121
16-12-2012, 17:32
Czyli podsumujmy.
Minusy:
PC powietrzne mają sporo gorszy COP od gruntowych
Namawianie na grzanie w jednej taryfie, to namawianie na opłaty w wysokości 60gr za kWh a nie 40gr
Obowiązkowa opłata serwisowa w wysokości 369zł brutto
Krótsza żywotność (początkowe niższe koszy walą w łeb)
Hałas

Plusy:
Szybsza w montażu
Szybszy zarobek

Jak widać, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia;)

I masz rację bo gruntowe to są takie idealne jak ty :)

miki121
16-12-2012, 17:32
;-) ;-) ;-) Pożyjemy, zobaczymy. Przynajmniej domy będą ogrzewane pc, a nie śmieciuchami.

Ale ja już to dawno napisałem że nieważne jaka pompa ciepła ważne że pompa :)

Arturo72
16-12-2012, 17:33
Czyli podsumujmy.
Minusy:
PC powietrzne mają sporo gorszy COP od gruntowych
Namawianie na grzanie w jednej taryfie, to namawianie na opłaty w wysokości 60gr za kWh a nie 40gr
Obowiązkowa opłata serwisowa w wysokości 369zł brutto
Krótsza żywotność (początkowe niższe koszy walą w łeb)
Hałas

Plusy:
Szybsza w montażu
Szybszy zarobek

Jak widać, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia;)
Aleś wymyślił :)

rwxw
16-12-2012, 17:33
Namawianie na grzanie w jednej taryfie, to namawianie na opłaty w wysokości 60gr za kWh a nie 40gr
Ja mam niecałe 30gr/kWh w taniej.

Liwko
16-12-2012, 17:35
Aleś wymyślił :)

A gdzież tam, ja tylko podsumowałem ostatnie 10 stron dyskusji ;)

Liwko
16-12-2012, 17:36
Ja mam niecałe 30gr/kWh w taniej.

Wiem, ale to by ich już zabiło :lol:

rwxw
16-12-2012, 17:36
Ale ja już to dawno napisałem że nieważne jaka pompa ciepła ważne że pompa :)
Dokładnie. Jak dziś wybrałem się pieszo do sklepu, to po drodze myślałem że się uduszę. Dobrze, że mieszkam na uboczu, a nie pośród śmieciuchów.

miki121
16-12-2012, 17:39
No ja mieszkam na dużej górze i nie ma tego problemu ale jak zjadę na dół do Żywca to masakra...

chcialbympompe
16-12-2012, 18:02
Bzdury gadali, nie ma czegoś takiego :no:
Widać mało wiesz na temat gwarancji, itp. Producent może nie udzielać gwarancji na produkt wcale! Tak samo sprzedawca! Gwarancja nie jest obligatoryjna!!! Jeżeli kupującym jest konsument to chroni go "niezgodność towaru z umową" ale to nie to samo co gwarancja i nie każda awaria musi zostać nieodpłatnie usunięta!

PS.
Jak czytam wypowiedzi niektórych posiadaczy gruntowych PC to odnoszę czasem wrażenie, że zakup PC to było największe osiągnięcie w życiu tudzież jakieś objawienie, do którego trzeba przekonać teraz cały świat. Sekta jakaś?

Liwko
16-12-2012, 18:29
Widać mało wiesz na temat gwarancji, itp. Producent może nie udzielać gwarancji na produkt wcale! Tak samo sprzedawca! Gwarancja nie jest obligatoryjna!!! Jeżeli kupującym jest konsument to chroni go "niezgodność towaru z umową" ale to nie to samo co gwarancja i nie każda awaria musi zostać nieodpłatnie usunięta!



Niezgodność towaru z umową trwa 6 miesięcy. W tym czasie domniema się, że wada tkwiła w produkcie i sprzedający ma obowiązek udowodnić, że tak nie było. Natomiast odpowiedzialność sprzedawcy!!! trwa dwa lata!!!
http://reklamacje.wieszjak.pl/terminy/250700,Jakie-sa-terminy-przy-reklamacji-konsumenckiej.html
No chyba że kupujemy rzecz używaną.

Co do dalszych insynuacji, to mogę cię zaręczyć, że najlepszymi rzeczami w moim domu są po kolei
-ogrzewanie podłogowe
-wentylacja mechaniczna
-stacja uzdatniania wody
i dopiero PC
Ma grzać tanio i to robi, żadnych fajerwerków.

Liwko
16-12-2012, 18:34
jak widać niektórzy czują bardzo silną potrzebę, żeby utwierdzać się w przekonaniu że dokonali słusznego wyboru :D

A ja żyłem w przekonaniu, że to ty ciągle się podniecasz temperaturami swojego DZ. Przyganiał kocioł garnkowi :P

autorus
16-12-2012, 18:37
I stworzyć książkę w której się wpiszę że serwisowany był w ASO

To się rozumie samo przez się. :lol2::lol2::lol2:

chcialbympompe
16-12-2012, 18:43
Niezgodność towaru z umową trwa 6 miesięcy.
Hm... Ja bym powiedział, że trwa do czasu przywrócenia towaru do stanu zgodnego z umową :)

Natomiast odpowiedzialność sprzedawcy!!! trwa dwa lata!!!
W praktyce przez 6 miesięcy od wydania towaru konsument jest górą (domniemanie istnienia wady). Później udowodnienie czegoś nieżyczliwemu sprzedawcy może być bardzo trudne. No ale to raczej OT niepasujący do tematu wątku.


Co do dalszych insynuacji
Uderz w stół... Czy ja kogoś konkretnie wskazałem?

pomarszczonyfred
16-12-2012, 18:52
albo gruntowcom przecieka glikol do warzyw na działce... albo są sfrustrowani tym że 30 lat będą się bujać ze swoją pompa gruntową, przez ten czas piedykni im to i tamto, ale się nie pochwalą :)
taki powietrzny po tych 5-10 latach pomyśli, mam troche wolnej gotówki może opyle moją starą maszynkę działa, jakieś pieniądze wezmę za to dołoże technologia poszła do przodu, kupie sobie jakiś nowszy sprzęcik, lepszy od grunktowej, bo za te pare latek nikt nie będzie pchał się w gruntowe :).

chcialbympompe
16-12-2012, 18:54
albo gruntowcom przecieka glikol do warzyw na działce...

10/10 :)

Magnolia18
16-12-2012, 18:55
Kiedy masz miec sprawna?

obawiam sie ze nie szybko jesli ma to isc tym trybem :(



Teraz musimy ją poobserwować i poczekać na -5 i niżej aby móc ją do końca sprawdzić..
Jeżeli to nie pomorze to po prostu demontaż i montaż nowej w zamian.

Minus 5* i nizej nie jest szybko spodziewane ... dzis mamy 9 dzien jak stwierdzono babola. Obecnie w domu cieplo ale koszty jakby byl minus za okne. Ale coz caly czas PC pracuje praktycznie na okraglo w systemie osiaganie temp. zasilania zadanej - defrost - osiaganie temp. zadanej - defrost i tak w kolko. bez grzania CWU w dalszym ciagu bo nie wiem czy to ma sens

plusfoto
16-12-2012, 18:55
A ja tam czekam na reaktor:cool:

miki121
16-12-2012, 19:05
Ponoć reaktory są w sprzedaży w USA :)
Ale są zamówione przez Al-kaide wszystkie produkowane do 2016 roku :)

miki121
16-12-2012, 19:06
A ja tam czekam na reaktor:cool:

Co do tych uniflexów mam coś chyba ale z 50 :)

Pyxis
16-12-2012, 19:06
albo gruntowcom przecieka glikol do warzyw na działce... albo są sfrustrowani tym że 30 lat będą się bujać ze swoją pompa gruntową, przez ten czas piedykni im to i tamto, ale się nie pochwalą :)

Mam glikol propylenowy w DZ, wiec mnie wali czy dostanie sie do ogrodka, bo zaszkodzic nie zaszkodzi.

Miedzy nami jest taka roznica, ze ja 30 lat bede mial ciepelko w domku i to za grosze. ;-)

miki121
16-12-2012, 19:07
obawiam sie ze nie szybko jesli ma to isc tym trybem :(



Minus 5* i nizej nie jest szybko spodziewane ... dzis mamy 9 dzien jak stwierdzono babola. Obecnie w domu cieplo ale koszty jakby byl minus za okne. Ale coz caly czas PC pracuje praktycznie na okraglo w systemie osiaganie temp. zasilania zadanej - defrost - osiaganie temp. zadanej - defrost i tak w kolko. bez grzania CWU w dalszym ciagu bo nie wiem czy to ma sens

Jutro mam nadzieję że się wyjaśni wszystko :)

Pyxis
16-12-2012, 19:07
A ja tam czekam na reaktor:cool:

Fermentacyjny. Jak trawe zaczniesz kosic. ;)

miki121
16-12-2012, 19:09
obawiam sie ze nie szybko jesli ma to isc tym trybem :(



Minus 5* i nizej nie jest szybko spodziewane ... dzis mamy 9 dzien jak stwierdzono babola. Obecnie w domu cieplo ale koszty jakby byl minus za okne. Ale coz caly czas PC pracuje praktycznie na okraglo w systemie osiaganie temp. zasilania zadanej - defrost - osiaganie temp. zadanej - defrost i tak w kolko. bez grzania CWU w dalszym ciagu bo nie wiem czy to ma sens

Mariuszu wykluczyliśmy wszystkie wady które mogły powstać z winy pompy teraz chcę sprawdzić instalację - sposób jej regulacji.

wihajster
16-12-2012, 19:11
albo gruntowcom przecieka glikol do warzyw na działce...
Tak, wszyscy mają rury PE z mikroperforacją.

taki powietrzny po tych 5-10 latach pomyśli, mam troche wolnej gotówki może opyle moją starą maszynkę
Komu??? W cenie złomu?
Reszta debilizmów nie zasługuje na komentarz, zresztą i na to w zasadzie szkoda było mojego czasu.
Masz jakieś kompleksy pomarszczony fredzie?

pomarszczonyfred
16-12-2012, 19:13
pijany zapytany czy jest pijany nigdy nie potwierdzi, że jest pijany a głupoty gada :)

rwxw
16-12-2012, 19:14
PC pracuje praktycznie na okraglo w systemie osiaganie temp. zasilania zadanej - defrost - osiaganie temp. zadanej - defrost i tak w kolko
Zamiast marudzić przezwycięż zwierza lenia i zainwestuj w 4 termometry, choćby takie: http://allegro.pl/zw9-termometr-elektroniczny-z-sonda-50-70c-kabel-i2829012560.html
Choć z drugiej strony pewnie Miki już to zrobił lub zrobi.

plusfoto
16-12-2012, 19:19
Ponoć reaktory są w sprzedaży w USA :)
Ale są zamówione przez Al-kaide wszystkie produkowane do 2016 roku :)
Trudno trzeba będzie turban na głowę założyć:D

pomarszczonyfred
16-12-2012, 19:33
ja nie wypisuje bzdur, że po 30 latach gruntowa i tak będzie lepsza,
czy się róźni jedna od drugiej sprażarka i w gruntowej wytrzyma 30 lat a w powietrznej 17, rozumiem, że ty masz półhermetyka copelanda nie do zarżnięcia
znajdą się chętni na używki

rwxw
16-12-2012, 19:37
Mam glikol propylenowy w DZ, wiec mnie wali czy dostanie sie do ogrodka
Ja jestem w jeszcze lepszej sytuacji, bo w razie czego z dz zrobię gorzką wódkę żołądkową na bitrexie ;-)

chcialbympompe
16-12-2012, 19:38
Zamiast marudzić przezwycięż zwierza lenia i zainwestuj w 4 termometry, choćby takie: http://allegro.pl/zw9-termometr-elektroniczny-z-sonda-50-70c-kabel-i2829012560.html
Skoro ten laptop się wolny wala to kup http://www.meraprojekt.com.pl/mp00202.html i kilka sztuk tego http://allegro.pl/ds18b20-termometr-1-wire-3-90-zl-szt-i2868057521.html
Przyda się też pasta termoprzewodząca.
Soft pod windowsa też się znajdzie skoro niekumaty w pingwiny jesteś. Myślę, że forumowicze pomogą to wszystko podłączyć gdybyś miał problem.

Magnolia18
16-12-2012, 19:49
Mariuszu wykluczyliśmy wszystkie wady które mogły powstać z winy pompy teraz chcę sprawdzić instalację - sposób jej regulacji.

przeciez tam NIC nie jest ustawione inaczej niz instrukcja przykazuje zatem wsio jest regulowane prawidlowo, jesli to nie wina pompy to czyja/czego? wilgotnosci rurek miedzianych badz stalowych bo juz domniemuje, ze nie samej wilgotnosci ...
sorry za zgryzliwosc ale pompa dziala wadliwie, kolejne domysly, pomysly sie nie sprawdzaja a ja wyladuje zaraz w ciemnej d***e jak przyjdzie minus duzy :(
btw. te 'jutro' slysze ...

Magnolia18
16-12-2012, 19:51
Zamiast marudzić przezwycięż zwierza lenia i zainwestuj w 4 termometry, choćby takie: http://allegro.pl/zw9-termometr-elektroniczny-z-sonda-50-70c-kabel-i2829012560.html
Choć z drugiej strony pewnie Miki już to zrobił lub zrobi.

ale po co ja mam w cos inwestowac? zeby udowadniac sobie/komus ze ta pompa lipnie dziala ? :) ja to wiem i kazdy kto zobaczy jej dzialanie w mig tez to zauwazy. Poza tym juz nie ma wymiennika, zostal zdemontowany dni temu 2

miki121
16-12-2012, 19:51
przeciez tam NIC nie jest ustawione inaczej niz instrukcja przykazuje zatem wsio jest regulowane prawidlowo, jesli to nie wina pompy to czyja/czego? wilgotnosci rurek miedzianych badz stalowych bo juz domniemuje, ze nie samej wilgotnosci ...
sorry za zgryzliwosc ale pompa dziala wadliwie, kolejne domysly, pomysly sie nie sprawdzaja a ja wyladuje zaraz w ciemnej d***e jak przyjdzie minus duzy :(
btw. te 'jutro' slysze ...

Nie piszę o instalacji pompy ciepła tylko o instalacji ogrzewania w twoim domu :)
Tak dla sprecyzowania...

miki121
16-12-2012, 19:53
ale po co ja mam w cos inwestowac? zeby udowadniac sobie/komus ze ta pompa lipnie dziala ? :) ja to wiem i kazdy kto zobaczy jej dzialanie w mig tez to zauwazy. Poza tym juz nie ma wymiennika, zostal zdemontowany dni temu 2

Ale jak rozumiem w domu jest zimno??
Skoro mówisz że lipnie działa????

Magnolia18
16-12-2012, 19:56
Nie piszę o instalacji pompy ciepła tylko o instalacji ogrzewania w twoim domu :)
Tak dla sprecyzowania...

no to teraz Michasiu mnie rozbawiles :) szczerze :)
co ma instalacja ogrzewania w domu do dzialania pompy ? wczesniej nie stanowila problemu przy instalowaniu PC, nie stanowila tez problemu podczas dzialania wlasciwego PC.
Nagle zaczela byc problemem ? Z dnia na dzien ?
PC wariuje i robi co chce ale to wina rurek w scianie ?! To chciales powiedziec ? Czy tez malo precyzyjnie sie wyraziles ?

r19
16-12-2012, 19:56
obawiam sie ze nie szybko jesli ma to isc tym trybem :(



Minus 5* i nizej nie jest szybko spodziewane ... dzis mamy 9 dzien jak stwierdzono babola. Obecnie w domu cieplo ale koszty jakby byl minus za okne. Ale coz caly czas PC pracuje praktycznie na okraglo w systemie osiaganie temp. zasilania zadanej - defrost - osiaganie temp. zadanej - defrost i tak w kolko. bez grzania CWU w dalszym ciagu bo nie wiem czy to ma sens
Etam. Za kilka dni maja byc znowu mrozy, nawet do -10 w dzien.
Inna sprawa, ze sukces odtrabiony awansem, ze winowajca jest termistor.
Az tu nagle testowac trzeba...
Albo i wymiana.

miki121
16-12-2012, 20:03
Patrzę na te wasze wpisy i wywody i szczerze mówiąc widzę tu samych fachowców - serwisantów.
Pompa pracuje poprawnie, ciśnienie w układzie chłodniczym i ilość czynnika jest zgodna z dtr-ką czujniki - termistory mają odpowiednie wartości.
Pobór i napięcie zgodne.
Temperaturę osiąga właściwą.
Temat odszraniania jest ciekawy i tu trzeba trochę pomyśleć bo większość pomp ciepła pracujących na wysokim parametrze ma odszranianie raz na godzinę w takim okresie niezależnie od producenta.
Przy instalacjach opartych o ogrzewanie podłogowe pompa się odszrania rzadziej..

Magnolia18
16-12-2012, 20:05
Ale jak rozumiem w domu jest zimno??
Skoro mówisz że lipnie działa????

jest plus za oknem, bylby minus nie byloby tego pytania jak sadze, kilka dni temu przerabialismy juz ten temat
PC dziala jak dzialala czyli co 30-40 min wlacza sie defrost powodujacy spadek temp. zasilania o 20*, ktore te stopnie za chwile odzyskuje krecac licznikiem pradu. Rozumiem, ze to wlasciwa i normalna praca urzadzenia?
Potwierdzisz jako fachowiec, ze te defrosty co 30-40 min. przy oszronieniu jednostki zewnetrznej w 40-50%, pozerajace mase wytworzonego ciepla, sprawiajace, ze PC chodzi praktycznie 24h ( plusowe temp. ! ) przy modulacji sprezarki 100% to wlasciwa praca ??
Bo byc moze sie myle i tak powinno byc i ta duza namiastka farelki tak wlasnie ma dzialac ?

hydraulik_
16-12-2012, 20:06
czasem coś nie działa prawidłowo ,zdarza się .
Ale diagnoza też nie jest łatwa .To dość skomplikowane ustrojstwa .
Jak padnie i pójdzie dym to proste.
Ale jak czujnik myli się o 2 stopnie .to trudniej.
Czasem ubytek czynnika daje takie efekty.
Może być ,że fabrycznie źle załadują .
To trudne tematy

r19
16-12-2012, 20:08
Miki, czy ja sobie wymyslilem ten termistor, czy sam o nim pisales?

miki121
16-12-2012, 20:14
Miki, czy ja sobie wymyslilem ten termistor, czy sam o nim pisales?

Termistor przekłamywał :)

miki121
16-12-2012, 20:15
czasem coś nie działa prawidłowo ,zdarza się .
Ale diagnoza też nie jest łatwa .To dość skomplikowane ustrojstwa .
Jak padnie i pójdzie dym to proste.
Ale jak czujnik myli się o 2 stopnie .to trudniej.
Czasem ubytek czynnika daje takie efekty.
Może być ,że fabrycznie źle załadują .
To trudne tematy

Czynnik wymieniony :(

rwxw
16-12-2012, 20:15
Poza tym juz nie ma wymiennika, zostal zdemontowany dni temu 2
Sorki, nie wiedziałem. Tak z ciekawości, czy cos to dało, czy nie za bardzo widać?

r19
16-12-2012, 20:15
Chcialbympompe tez ma grzejniki. Czy u niego defrosty tez sa co 35 minut?
Zdaje mi sie, ze wypowiedzi Mikiego zmierzaja do konkluzji, ze tak ma po prostu byc.
Tylko dlaczego Magnolia twierdzi, ze wczesniej bylo inaczej, znaczy sie dobrze.
Moze kolega od mgiel na jeziorze by napisal co u niego...

miki121
16-12-2012, 20:16
Chcialbympompe tez ma grzejniki. Czy u niego defrosty tez sa co 35 minut?
Zdaje mi sie, ze wypowiedzi Mikiego zmierzaja do konkluzji, ze tak ma po prostu byc.
Tylko dlaczego Magnolia twierdzi, ze wczesniej bylo inaczej, znaczy sie dobrze.
Moze kolega od mgiel na jeziorze by napisal co u niego...

No nie porównywał by domu chciałbympompe i magnoli to dwa inne światy :)

Magnolia18
16-12-2012, 20:17
czasem coś nie działa prawidłowo ,zdarza się .
Ale diagnoza też nie jest łatwa .To dość skomplikowane ustrojstwa . Jak padnie i pójdzie dym to proste. Ale jak czujnik myli się o 2 stopnie .to trudniej.
Czasem ubytek czynnika daje takie efekty. Może być ,że fabrycznie źle załadują . To trudne tematy

Racja, tyle ze czynnik wymieniony, czujnik tez, diagnoza trwa ponad tydzien, centrala wilgotnoscia sie zaslania aprawda taka, ze gdyby nie odwilz to lezalbym i kwiczal.
A na pocieszenie dostaje, info ze trzeba poobserwowac instalacje :)
Rozumiem, ze powinienem sie usmiechnac bo szkoda nerwow, bo zlosc pieknosci szkodzi, bo i tak nic nie zrobie etc.

Magnolia18
16-12-2012, 20:19
Sorki, nie wiedziałem. Tak z ciekawości, czy cos to dało, czy nie za bardzo widać?

znaczaco cieplejsze grzejniki w chwili grzania czyli w fazie do Defrostu. wyzsza temp. na grzejnikach + odwilz za oknem to najprawdopodobniej poprawa odczucia temp. komfortu w domu a nie dzialanie samej PC
ale ja sie nie znam, ja tylko place rachunki

Magnolia18
16-12-2012, 20:21
No nie porównywał by domu chciałbympompe i magnoli to dwa inne światy :)

ze tak spytam z czystej ciekawosci :)
jakie ma przelozenie dom do defrostow? im starszy tym szybciej Wywoluje Ten Dom odszranianie ?

miki121
16-12-2012, 20:24
Mariusz jeżeli pompa działa poprawnie - od strony technicznej to trzeba do tego podejść na spokojnie..
Jeżeli pompa działa poprawnie trzeba szukać.
Jutro zadzwonię do Atlantic-a i niech oni się wykażą bo ja głupi jestem więc koniec i kropka...
A jeżeli myślisz że się tym nie przejmuje to jesteś w głębokim błędzie ....

miki121
16-12-2012, 20:26
ze tak spytam z czystej ciekawosci :)
jakie ma przelozenie dom do defrostow? im starszy tym szybciej Wywoluje Ten Dom odszranianie ?

No i po co piszę i mówię jak i tak nie słuchasz mnie
Czym wyższy parametr tym częściej pompa się odszrania..
Twój dom nie należy do nowych a chciałbympompe ma dom doizolowany i na niskie paremetry przygotowaną instalację.

chcialbympompe
16-12-2012, 20:27
ale ja sie nie znam, ja tylko place rachunki
To ja ci wytłumaczę cytując klasyka:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=vz9rjng8qhc

jbloch
16-12-2012, 20:29
A powiedz, co by w moim przypadku dał serwis? Jakoś lodówki też nie serwisuję a działa. Jak będę ją serwisował za 300zł netto to będzie działać lepiej?
Ten argument używam od prawie dwóch, nie dotrzesz do ich mózgów

Zigobar
16-12-2012, 20:39
Czy ostatnio wyszedł jakiś zakaz podawania temperatur GZ? Bo jakoś nie zauważyłem.
Dowiemy się w końcu jakie temperatury układ osiąga, a jakie są wymagane w tej instalacji dla utrzymania temperatury zadanej w domu (23*C), przy obecnych i niższych temperaturach powietrza?

Magnolia18
16-12-2012, 20:40
Mariusz jeżeli pompa działa poprawnie - od strony technicznej to trzeba do tego podejść na spokojnie..
Jeżeli pompa działa poprawnie trzeba szukać.
Jutro zadzwonię do Atlantic-a i niech oni się wykażą bo ja głupi jestem więc koniec i kropka...
A jeżeli myślisz że się tym nie przejmuje to jesteś w głębokim błędzie ....

Myslisz, ze nagle dostana objawienia? Wszak pytani byli wiele razy. No ale zobaczymy. Nie mowie, ze sie nie przejmujesz ale dobijasz mnie przypuszczeniami, ze rurki, ze dom ma wplyw na ilosc defrostow.
Dziala poprawnie od strony technicznej, cokolwiek to znaczy. Zatem zechciej prosze Ty i ONI wielcy Atlantica rozwazyc moja sugestie, ze byc moze walniety jest soft ...

chcialbympompe
16-12-2012, 20:41
Mariusz jeżeli pompa działa poprawnie
A czy Atlantic/Fujitsu/Siemens wypuszcza jakieś nowsze softy do sterownika?

miki121
16-12-2012, 20:45
Myslisz, ze nagle dostana objawienia? Wszak pytani byli wiele razy. No ale zobaczymy. Nie mowie, ze sie nie przejmujesz ale dobijasz mnie przypuszczeniami, ze rurki, ze dom ma wplyw na ilosc defrostow.
Dziala poprawnie od strony technicznej, cokolwiek to znaczy. Zatem zechciej prosze Ty i ONI wielcy Atlantica rozwazyc moja sugestie, ze byc moze walniety jest soft ...

Jak nie widzisz niczego nie tak w urządzeniu to szukasz dalej taka zasada...
A przypuszczenia wasze może i są ciekawe ale w większości mało istotne i to jest istota całości sprawy.
Jedni drugich napędzają i kręcą kółko jakby nie wiadomo co się w twoim domu działo jakby sople wisiał na oknach a wy siedzieli w czapkach wokół koksownika.
A tu chodzi o problem z odmrażaniem i teraz trzeba znaleźć co jest powodem i jeżeli tego nie zrozumiesz to trudno nie mi to tłumaczyć wszak jak głupi monter jestem....
I jeśli nie rozumiesz że pompa nie zawsze może być przyczyną całej sytuacji to ja na to wpływu nie mam i nie będe miał.
A atlantic jak każda firma szuka rozwiązania w takiej sytuacji.

miki121
16-12-2012, 20:46
a czy atlantic/fujitsu/siemens wypuszcza jakieś nowsze softy do sterownika?


tak

Magnolia18
16-12-2012, 20:47
To ja ci wytłumaczę cytując klasyka:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=vz9rjng8qhc

dziekuje za wsparcie w tych ciezkich czasach :D
morda mi sie rozchmurzyla ;)

chcialbympompe
16-12-2012, 20:53
tak
A jaki jest najnowszy do naszych PC?

Magnolia18
16-12-2012, 20:54
Jak nie widzisz niczego nie tak w urządzeniu to szukasz dalej taka zasada...
A przypuszczenia wasze może i są ciekawe ale w większości mało istotne i to jest istota całości sprawy.
Jedni drugich napędzają i kręcą kółko jakby nie wiadomo co się w twoim domu działo jakby sople wisiał na oknach a wy siedzieli w czapkach wokół koksownika.
A tu chodzi o problem z odmrażaniem i teraz trzeba znaleźć co jest powodem i jeżeli tego nie zrozumiesz to trudno nie mi to tłumaczyć wszak jak głupi monter jestem....
I jeśli nie rozumiesz że pompa nie zawsze może być przyczyną całej sytuacji to ja na to wpływu nie mam i nie będe miał.
A atlantic jak każda firma szuka rozwiązania w takiej sytuacji.

to sople musza wisiec? parafrazujac nalezy zabic zeby Cie zamkneli, usilowanie nie wystarczy ...
te odmrazenie to cale clou, ktore powoduje nieustanna prace PC przez 24h aby w plusie osiagnac niebotyczne 23*
tyle Michas, dla Ciebie pierdola dla mnie bardzo istotna rzecz
konczac juz, 'nie zawsze pompa moze byc przyczyna' ... zatem co nia jest ? jesli pojdziemy w kierunku domu, rurek w nim zainstalowanych etc. krok ten nieco spozniony jest ...
Oby fachowcy z Atlantica cos wymyslili w miare szybko, Swieta za pasem

miki121
16-12-2012, 20:56
A jaki jest najnowszy do naszych PC?

Musiałbym sprawdzić ..
Jaki masz soft???

Magnolia18
16-12-2012, 20:58
Czy ostatnio wyszedł jakiś zakaz podawania temperatur GZ? Bo jakoś nie zauważyłem.
Dowiemy się w końcu jakie temperatury układ osiąga, a jakie są wymagane w tej instalacji dla utrzymania temperatury zadanej w domu (23*C), przy obecnych i niższych temperaturach powietrza?

obecnie czyli dzis wylicza sobie np temp. zadana na mniej niz 50* ( raz 43 innym razem 46, dlaczego nie wiem ) i zasilanie jest wtedy 41-43*
Dzis zadane na sterowniku pokojowym 23* potrafi 'wykrecic' ale PC pracuje 24h praktycznie.
czy te info jest wystarczajace ?

kronos85
16-12-2012, 21:05
miki121 Wymień mu całą jednostkę :-) jak to się okaże, że to NIE wina pompy to zamontujemy używaną Magnoli18 za dobre pieniądze w Kamionku :-)

miki121
16-12-2012, 21:13
Dobry pomysł nawet wiem gdzie dokładnie taki mały fajny domek :)

Magnolia18
16-12-2012, 21:15
tak z ciekawości zapytam - ile ci bierze kwh dziennie?

nie chcesz wiedziec :)
ale jak sie rozpedze, to w 3 miesiace zrobie wiecej niz Ty przez rok

Libunia
16-12-2012, 21:22
Skoro ten laptop się wolny wala to kup http://www.meraprojekt.com.pl/mp00202.html i kilka sztuk tego http://allegro.pl/ds18b20-termometr-1-wire-3-90-zl-szt-i2868057521.html
Przyda się też pasta termoprzewodząca.
Soft pod windowsa też się znajdzie skoro niekumaty w pingwiny jesteś. Myślę, że forumowicze pomogą to wszystko podłączyć gdybyś miał problem.

Nie wiem po co tak kombinować przecież wystarczy zwykły router który współpracuje z openwrt i ma port USB koszt od 100 zeta i dotego te moduły i mamy wszystko a jak chcesz wysyłać dane po 3g to podłańczasz modem na usb i tyle. Pobór prądu znikomy bo około 8W.
tu jest opis
http://openwrt.pl/doku.php/usb:1wire
albo ten http://www.tomkii.net/tech/pomiary/ASUS.html
a router to np taki nowy http://allegro.pl/router-tp-link-tl-wr1043nd-wys24h-kurier-i2842903754.html lub masę innych.
Więc można zrobić to taniej

SUSPENSER
16-12-2012, 21:42
Ale widzisz to jest to co mówiłem że boje się montować no name chinola bo nie wiem z jakiej półki jakościowej on jest...
zazwyczaj ściągają te najtańsze :)

Może spytaj jbloch który znalazł dobrą, chińską gruntową - może wie jak znaleźć dobrą powietrzną ?

miki121
16-12-2012, 21:48
No może :)

kamyk68
16-12-2012, 22:18
Magnolia 18


PODZIWIAM CIĘ ZA CIERPLIWOŚĆ:yes:

piter719
16-12-2012, 22:34
tak piszecie, że temp na plusie. u mnie od początku XII plusów nie widziałem. wczoraj i dzisiaj było najcieplej -2 ale za to cholernie wieje i to jest dużo gorsze niż było -10. a tu od wtorku znowu coraz zimniej:lol2:

piter719
16-12-2012, 22:42
A jaki jest najnowszy do naszych PC?
np ja mam 01.4
może jest zbyt skomplikowany i przydałby się prostrzy:mad:

piter719
16-12-2012, 22:43
obecnie czyli dzis wylicza sobie np temp. zadana na mniej niz 50* ( raz 43 innym razem 46, dlaczego nie wiem ) i zasilanie jest wtedy 41-43*
Dzis zadane na sterowniku pokojowym 23* potrafi 'wykrecic' ale PC pracuje 24h praktycznie.
czy te info jest wystarczajace ?
ja właśnie też sprawdzę te defrosty. ostatni był o 23.00 - 23.08

miki121
16-12-2012, 22:44
Mało funkcji klient mówi źle.
Dużo funkcji klient mówi źle.
To jaki ma być sterownik :)

piter719
16-12-2012, 22:50
miki a jak moje pyt na priv

miki121
16-12-2012, 22:56
miki a jak moje pyt na priv

jutro możemy się zdzwonić :)

Zigobar
16-12-2012, 23:07
obecnie czyli dzis wylicza sobie np temp. zadana na mniej niz 50* ( raz 43 innym razem 46, dlaczego nie wiem ) i zasilanie jest wtedy 41-43*
Dzis zadane na sterowniku pokojowym 23* potrafi 'wykrecic' ale PC pracuje 24h praktycznie.
czy te info jest wystarczajace ?

Mógłbyś podać jeszcze temperaturę powrotu.

Pytanie do biegłych w temacie:
Biorąc pod uwagę dotychczasowe wpisy na ten temat, czy to normalne, aby PC pracując z pełną mocą w temperaturze dodatniej osiągała w tej instalacji zaledwie 43*C (z przerwami na odszranianie co 40-50min.)?
Co stało się z jej mocą grzewczą skoro teraz jest "na styk", a wcześniej była wystarczającą przy ok. -10*C?
Przecież wcześniej odszranianie równiez musiało mieć miejsce. Może i rzadziej, ale jednak.
Czy jest możliwe uszkodzenie PC powodujące spadek mocy grzewczej i aby serwis podczas wizyty tego nie zauważył?

Magnolia18
16-12-2012, 23:13
Magnolia 18


PODZIWIAM CIĘ ZA CIERPLIWOŚĆ:yes:

w sensie ? co ja moge biedny misio ?

miki121
16-12-2012, 23:15
Jest możliwość ubytku czynnika w układzie ale to raczej nie to.
Układ został ponownie sprawdzony pod względem szczelności i napełniony zgodnie z wytycznymi producenta.
Co do temperatury pompa może nawet dawać przy pełnej mocy +3.... parę za to jest odpowiedzialna krzywa grzania inna do różnych GZ :)

Magnolia18
16-12-2012, 23:17
Mógłbyś podać jeszcze temperaturę powrotu.?

Powrot w zaleznosci od nie wiem czego to roznica 10-13*

Te 43* to obecnie, jak wysoka krzywa byla to PC wyliczala sobie np 59 do zasilanie bywalo i 51-52* teraz jest cieplej za oknem zatem nizsze temp. zadane przez PC. Chyba.

kamyk68
16-12-2012, 23:30
w sensie ? co ja moge biedny misio ?


Może uderz ręką w stół?????

Zigobar
16-12-2012, 23:32
Powrot w zaleznosci od nie wiem czego to roznica 10-13*

Te 43* to obecnie, jak wysoka krzywa byla to PC wyliczala sobie np 59 do zasilanie bywalo i 51-52* teraz jest cieplej za oknem zatem nizsze temp. zadane przez PC. Chyba.

Myślałem, że PC po usunięciu wymiennika osiąga max. 43*C na wyjściu i dlatego ledwo się wyrabia. Na dodatek delta GZ sięga 13*C?
Teraz to już nic nie wiem, dobranoc.

piter719
16-12-2012, 23:33
ja właśnie też sprawdzę te defrosty. ostatni był o 23.00 - 23.08
właśnie nastapił defrost, czas od do, to jak widac 80min. na zewn -5

miki121
16-12-2012, 23:37
No i całkiem fajnie :)

Magnolia18
16-12-2012, 23:40
Myślałem, że PC po usunięciu wymiennika osiąga max. 43*C na wyjściu i dlatego ledwo się wyrabia. Na dodatek delta GZ sięga 13*C?
Teraz to już nic nie wiem, dobranoc.

nie nie, mowa o dzisiejszym dniu. z wymiennikiem tez zasilanie bywalo i ponad 50*
natomiast delta jak zauwazylem zawsze jest dosc wysoka, bywalo i 16* ale srednio 10-13* a przy 10-11* wchodzi w defrost
PC potrafi na zasilaniu miec spora temp. ale calosc rozbija sie o defrosty co 30-40 min, ktore powoduja spadek na zasilaniu o 20* i wiecej i po defroscie PC znowu na pelnej mocy dobija do temp. 40-50* ( zalezie od ustawien i temp. zewnetrznej ) po to by po uzyskaniu w miare wysokiej temp. na zasilaniu, wejsc w defrost i cale te uzyskane cieplo stracic.
Caly czas o tym mowie, ze problemem sa defrosty czeste, ktore zabieraja wytworzone cieplo a PC pozniej goni aby nadrobic. I sie buja na maxa goniac kroliczka

aaa. defrost jakby dla zasady, bo jednostka zaszroniona max w polowie