PDA

Zobacz pełną wersję : Pompy ciepła powietrze woda



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74

kamyk68
20-12-2012, 10:26
Po pierwsze nikt nikogo nie straszy.
Wina leży po Naszej stronie.
Pompa która Pan zakupił uległa uszkodzeniu w trakcie transportu z Naszej winy. Więc została Panu faktura korygujaca proszę o podeslanie podpisanej a my zwrócimy pieniążki za pompę.


Panu to grzecznie mówiąc my juz chyba Dziekujemy:o

r19
20-12-2012, 10:35
Panu to grzecznie mówiąc my juz chyba Dziekujemy:o

Daj spokoj. Nie odbieraj nadziei Magnolii, Szymkowi, Czlowiekowi z jeziora we mgle (bez urazy) i Niechcialbympompy.

dorian77
20-12-2012, 10:52
Masakra, w rozmowie wszystko cacy! Będę musiał podziękować firmie Ciepły Dom za przyszłe prace.

tank102
20-12-2012, 11:00
Nie jest tak żle jak piszą inni .
Myślę że po 21 grudnia, wszystko będzie iść w dobrym kierunku.
Dlatego powtarzam że organizacja, organizacja, servis, organizacja , szybkość działania i wszysscy będą zadowoleni.

kamyk68
20-12-2012, 11:04
Nie jest tak żle jak piszą inni .
Myślę że po 21 grudnia, wszystko będzie iść w dobrym kierunku..



A co liczysz że będzie koniec świata?????:bye:


Majowie juz mówią że nie:yes:

r19
20-12-2012, 11:04
Nie jest tak żle jak piszą inni .
Myślę że po 21 grudnia, wszystko będzie iść w dobrym kierunku.
Dlatego powtarzam że organizacja, organizacja, servis, organizacja , szybkość działania i wszysscy będą zadowoleni.
21? Tzn. jak konca swiata nie bedzie?
Magiczna data. Na jakosc biznesu nawet wplywa :)

Liwko
20-12-2012, 11:29
coś nam ten MIKI coraz więcej wpadek zalicza ...

Mam takiego znajomka, którym tez wszyscy na początku są zachłyśnięci. Po czasie jednak przychodzi otrzeźwienie.

r19
20-12-2012, 11:47
A kto jest bez winy niech pierwszy rzuci sprężarką...

Liwko
20-12-2012, 11:54
Po tych wpisach, zastanawiam się tylko, kto z forumowiczów optował za tak zaszczytnym tytułem pod jego nickiem??? Bardzo jestem tego ciekaw.

malux20
20-12-2012, 12:10
straszenie sądami za wpisy:(

r19
20-12-2012, 12:11
A mnie zastanawia co innego. I pewnie nie tylko mnie. Dlaczego po aferze postowej niejakiego 'przesladowcy' Miki nie napisal wprost:
Nigdy nie nazywalem sie Gołuch.
Niesmak pozostal.

Pyxis
20-12-2012, 13:04
Sie ciekawie robi tutaj.
Ja za "krwiopijcami" nie przepadam, ale zeby po jednym zniesmaczonym kliencie grzebac go zywcem, to moze troszke za szybko. NIGDY nie masz sie 100% zadowolonych klientow. :-)

Zigobar
20-12-2012, 13:34
czytajac o problemach magnolii z odszranianiem dokopalem sie do tematu defrostow opisywanego przez mitsubishi,

otoz mitsubishi juz w 2005! roku wprowadzilo modele Zubadan ze stala moca grzewcza do -15 stopni, gwarantowana praca do -25 (przy tej temp. spadek mocy to 20%), radzace sobie dobrze (jakkolwiek to rozumiec) z defrostami, wydluzajac przerwy pomiedzy cyklami odszraniania do 150 min.Sam defrost trwa 3 minuty.

Widac wynalazek jest rewolucyjny, skoro innym firmom polowiczne skopiowanie tego rozwiazania zajelo 5-6 lat.

Polowiczne , bo nadal defrosty moga byc problemem - przyklad magnolii.

Dla chcacych moge podrzucic linka w jezyku angielskim do tego opracowania.

pzdr
szymon

"ana-76" pisała kiedyś, że jej Zubadan odszrania się:
Przy -7*C co 4,5h przez 3 minuty.
Przy -15*C co 2h przez 3 minuty.
Powrót do żądanej temperatury trwa 10 minut.

Pyxis
20-12-2012, 13:39
"ana-76" pisała kiedyś, że jej Zubadan odszrania się:

To mile dziewcze to sprzedawca i instalator tych wlasnie pomp. Gardlowala za nimi prawie do pierwszego siku. :-)

Zigobar
20-12-2012, 14:10
To mile dziewcze to sprzedawca i instalator tych wlasnie pomp. Gardlowala za nimi prawie do pierwszego siku. :-)

Pamiętam. Sprzedawcą jest jej mąż (podobno). Ubaw trochę był, bo w pewnym momencie (o ile pamięć mnie nie myli) nie do końca było wiadomo, które z nich się udziela.:D
Niektórzy zaczęli analizować styl pisania i takie tam... Tak mi się przynajmniej to kojarzy.

Magnolia18
20-12-2012, 14:17
Tak na szybko bo pracy nawal a dzien w plecy ...

Mam dostac nowa jednostke zewnetrzna, wymiana plyty nic nie dala :|

r.tyrman
20-12-2012, 14:25
A to moja wczorajj o 15-tej, na dworze +2. w środku 20oC.

Magnolia18
20-12-2012, 14:30
A to moja wczorajj o 15-tej, na dworze +2. w środku 20oC.

ja nie mam takich 'grzybow' :)
moja jest leciusienko oszroniona, to nawet nie lod a warstewka jakby ktos splunal

1igor1
20-12-2012, 14:35
Sie ciekawie robi tutaj.
Ja za "krwiopijcami" nie przepadam, ale zeby po jednym zniesmaczonym kliencie grzebac go zywcem, to moze troszke za szybko. NIGDY nie masz sie 100% zadowolonych klientow. :-)
Tylko to już nie jest jedna osoba, coraz więcej osób zaczyna na mikiego narzekać, że terminy, że coś tam, dla mnie sprzęt ma się prawo popsuć, ale termin to rzecz święta, druga sprawa to czas naprawy pompy magnolii, jeżeli faktycznie z jego pompą jest coś nie tak, to czemu to tak długo trwa, to powinno trwać max 3 dni robocze w sezonie grzewczym. a trwa już i trwa i końca nie widać ...

1igor1
20-12-2012, 14:38
A to moja wczorajj o 15-tej, na dworze +2. w środku 20oC.
o masakra, tak normalnie wygląda Atlantic?? moja mitsubishi nigdy tak nie wygląda, daikina którego widziałem w akcji też nigdy tak nie wyglądał, chyba coś u ciebie nie tak, ale ja się nie znam fachowcem nie jestem

chcialbympompe
20-12-2012, 14:44
A to moja wczorajj o 15-tej, na dworze +2. w środku 20oC.

Coś mi się zdaje, że masz niedrożny odpływ wody z tacki. U mnie szronienie występuje na całej powierzchni wymiennika ale po defroście całość jest czyściutka!

autorus
20-12-2012, 14:48
Sie ciekawie robi tutaj.
Ja za "krwiopijcami" nie przepadam, ale zeby po jednym zniesmaczonym kliencie grzebac go zywcem, to moze troszke za szybko. NIGDY nie masz sie 100% zadowolonych klientow. :-)

Jak zwykle się z kolegą zgadzam. Zaczyna mnie to irytować.

Proszę napisać np ze np jutro będzie koniec świata to się w końcu z czymś nie zgodzę :)

autorus
20-12-2012, 15:04
http://youtu.be/TFGbE7dWC3g
defrost :)

r19
20-12-2012, 15:15
http://youtu.be/TFGbE7dWC3g
defrost :)

A tu Pananasonic:
http://www.youtube.com/watch?v=ninpcv4mlvQ

Już teraz wiem, co miał na myśli malux mówiąc, że ma lodowisko.
Sika i sika.....

malux20
20-12-2012, 15:34
taki mały gratis
zawsze to zdrowiej łopatą rozwalać niż piec czyścvić
zdaję się że miki tu pisał że zmienił nazwisko.

autorus
20-12-2012, 15:41
No włąśnie o to mi chodziło. twój link jest dużo lepszy :) referencyjny że tak powiem :)


A tu Pananasonic:
http://www.youtube.com/watch?v=ninpcv4mlvQ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2F watch%3Fv%3Dninpcv4mlvQ)

Już teraz wiem, co miał na myśli malux mówiąc, że ma lodowisko.
Sika i sika.....

Wiecie co to jest ta rurka przy agregacie? Mi to przypomina rurę rewizyjną do opaski drenerskiej :) Coś takiego ma u siebie :)

Pyxis
20-12-2012, 15:42
Już teraz wiem, co miał na myśli malux mówiąc, że ma lodowisko.
Sika i sika.....

Brak odprowadzenia wody to wielkie nieporozumienie

malux20
20-12-2012, 15:46
ale jak to wykonać ?
niby jakiś kamyszek pod pompą ale to i tak jak przyjdz\ie mróz to dupa

Liwko
20-12-2012, 15:50
zdaję się że miki tu pisał że zmienił nazwisko.

A zmienił? Nie pisał dlaczego?

Pyxis
20-12-2012, 15:51
ale jak to wykonać ?
niby jakiś kamyszek pod pompą ale to i tak jak przyjdz\ie mróz to dupa

U amerykanca z pierwszego linka sie dalo, to i u nas powinno sie dac. :-)
Podgrzac trzeba odplyw. Nie ma innej rady.

r19
20-12-2012, 16:03
U amerykanca z pierwszego linka sie dalo, to i u nas powinno sie dac. :-)
Podgrzac trzeba odplyw. Nie ma innej rady.
Koszty Panie... koszty.... a scop spada.

r19
20-12-2012, 16:04
A zmienił? Nie pisał dlaczego?
Bo zony bylo ladniejsze :)

Pyxis
20-12-2012, 16:07
Koszty Panie... koszty.... a scop spada.

Smieciami palic. Koszty beda nijnizsze, ale chyba nie o to chodzi. :-)
Przeciez, jak bedzie caly cza ujemna temperatura przez powiedzmy 2-3 tyg, to tam bedzie wywrotka lodu. Koszmar jakis.

r.tyrman
20-12-2012, 16:09
ja nie mam takich 'grzybow' :)
moja jest leciusienko oszroniona, to nawet nie lod a warstewka jakby ktos splunal

Co Magnolia? Poczułeś się raźniej? Ja nie. Miałem wielką nadzieję że czeka mnie ostatnia wizyta mikiego w związku z reku. Niestety chyba na tym się nie skończy ;(

unim
20-12-2012, 16:09
Daj spokoj. Nie odbieraj nadziei Magnolii, Szymkowi, Czlowiekowi z jeziora we mgle (bez urazy) i Niechcialbympompy.

U nich jest podobnie jak u HAL9000 tylko mają więcej cierpliwości i na ogólnym Forum nie wszystko piszą mając wciąż nadzieję że może będzie ok...

Liwko
20-12-2012, 16:14
i na ogólnym Forum nie wszystko piszą mając wciąż nadzieję że może będzie ok...

Mówisz że może się obrazić?

Magnolia18
20-12-2012, 16:24
Co Magnolia? Poczułeś się raźniej? Ja nie. Miałem wielką nadzieję że czeka mnie ostatnia wizyta mikiego w związku z reku. Niestety chyba na tym się nie skończy ;(

Dlaczego mialbym sie razniej czuc ? Dalej jestem z tym co bylem. Wymiana plyty nic nie dala, mam niby dostac nowa jednostke, ktora moze bedzie dzialac.
Obecnie mamy likend mrozny do minus 10*. Ale juz nie licze, ze przy mrozach te defrosty znikna. Jak mowilem, tu jest jakas wieksza skucha.
Podobno mam jednostke 'w starej budzie' ( obudowie ) 'z wyprzedazy'. Tak mi sie cos o uszy obilo, przypadkiem. Mam sie czuc razniej ?

r19
20-12-2012, 16:27
Dlaczego mialbym sie razniej czuc ? Dalej jestem z tym co bylem. Wymiana plyty nic nie dala, mam niby dostac nowa jednostke, ktora moze bedzie dzialac.
Obecnie mamy likend mrozny do minus 10*. Ale juz nie licze, ze przy mrozach te defrosty znikna. Jak mowilem, tu jest jakas wieksza skucha.
Podobno mam jednostke 'w starej budzie' ( obudowie ) 'z wyprzedazy'. Tak mi sie cos o uszy obilo, przypadkiem. Mam sie czuc razniej ?
Raczej wypompowany :(

r19
20-12-2012, 16:45
Miki, skoro zostało to wywleczone i niektórzy zdążyli przeczytać, bardzo proszę żebyś napisał stanowczo, że to nie jest o Tobie /post 151/
http://forum.muratordom.pl/post2639209.htm#2639209
Przepraszam, ale ja takiej 100% pewności nie mam.

unim
20-12-2012, 16:46
A mnie zastanawia co innego. I pewnie nie tylko mnie. Dlaczego po aferze postowej niejakiego 'przesladowcy' Miki nie napisal wprost:
Nigdy nie nazywalem sie Gołuch.
Niesmak pozostal.

Czy to możliwe że miki121 Michał Piękny właściciel Ciepły Dom czy tam ST24 to może być Michał Gołuch?

miki121
20-12-2012, 18:10
Do zainteresowanych zapraszam do domu na kawkę jak chcę sobie zobaczyć dowód..
Po drugie nie rozumiem o co chodzi z tą nagonką..
To już jest przegięcie....
U magnoli18 byłem 3 raz po prawię całym dniu i sprawdziłem wszystko co mogło spowodować usterki..
serwis dosyłał informację o innych częściach a w dniu dzisiejszym po moich namowach wymieniają Magnoli pompę w dniu jutrzejszy..
Co do zdjęć Pana Tyrmana trzeba sprawdzić odprowadzenie skroplin - i potraktować pompę ciepło wodą z czajnika rozmrozić lód i to wszystko.
Co do Nazwiska to podał już tu wcześniej z jakiego na jakie zmieniłem więc warto czytać.
Co do kolegi z mgieł to w sprawach montażu pompy i problemów z nimi proszę się zapytać kto to montował i nie wkładać wszystkiego do mojej kieszenie.
Bo widzę że za moment to ja będę winieni za koniec świata.
Więc jeżeli ktoś twierdzi że kogoś olałem z pompą to proszę zapytać się magnolii ile razy byłem u niego spędzając u niego czas w kotłowni.
Co do opóźnień to fakt wpisanie inwestorowi "do uzgodnienia" jest błędem i od teraz każdy etap określam jasno i czytelnie tygodniem danego miesiąca i wpisuje to w kalendarz a nie dostaje w piątek telefon do trzech klientów że w poniedziałek mam wejść na wszystkie trzy budowy...

miki121
20-12-2012, 18:14
A to moja wczorajj o 15-tej, na dworze +2. w środku 20oC.

Witam Panie Romualdzie a nie lepiej było wczoraj zadzwonić i porozmawiać???
Bo jak widzę o jakimś problemię dowiaduję się z forum a nie z telefonu :(

Magnolia18
20-12-2012, 18:31
... U magnoli18 byłem 3 raz po prawię całym dniu i sprawdziłem wszystko co mogło spowodować usterki..
serwis dosyłał informację o innych częściach a w dniu dzisiejszym po moich namowach wymieniają Magnoli pompę w dniu jutrzejszy. ...

Poza tym, ze Miki nie 'sluchal' mnie ;), ze pompa zle dziala a szukal i kombinowal, ze wilgotnosc, ze rurki, ze SA budowalo czego wynikowa jest 2 tydzien defrostow, final moze sie okazac pozytywny. Aczkolwiek mam jednak obawy czy ta nowa jednostka ( tez z wyprzedazy? w starej budzie ? ) zadziala. Tak juz mam niestety, ze jak sie nieco zraze to pozniej musze zobaczyc aby uwierzyc. W sterownik WiFi coraz mniej wierze :(
Poki mam gdzie jeszcze mieszkac, walizki nie spakowane, jakos dam rade :)

PS.
Nie wiem, nie znam sie, nie orientuje sie. Nie znam tego Zyczliwego czy Msciciela czy jak tam Mu bylo ...
Michas, sam sie lepiej poczuje :) Pls, powiedz, ze nie nazywales sie nigdy jak ten tam Jegomosc, Golas, Goluch ??

miki121
20-12-2012, 18:38
Już to pisałem ale widzę że na tym forum każdy ma w dupie prawdę tylko pisze po to aby się przyje....
Nie z wyprzedaży tylko nową..
Ale widzę że niezależnie co się stanie z jednostką to zawsze ja muszę się gimnastykować...
Bo duże firmy mówią na reklamację jest 14dni...
A ja jeżdżę bo ja nie mam 14 dni i muszę się prosić o każdą część w większości tych firm na D, M, A i cholera wie co jeszcze :(
A wy jak sęp zlatujecie się nad człowiekiem...
Ale spoko robię swoje i mam w d.... opinie klientów którzy nie dość że naciągają umowy na terminy zakresy itp. a potem jak nie straszy że obrobi dupę na forum bo nie zrobię 50m2 podłogówki extra....
albo beszczelnie twierdzić że w umowie na ogrzewanie była instalacja wod-kan...

miki121
20-12-2012, 18:39
Poza tym, ze Miki nie 'sluchal' mnie ;), ze pompa zle dziala a szukal i kombinowal, ze wilgotnosc, ze rurki, ze SA budowalo czego wynikowa jest 2 tydzien defrostow, final moze sie okazac pozytywny. Aczkolwiek mam jednak obawy czy ta nowa jednostka ( tez z wyprzedazy? w starej budzie ? ) zadziala. Tak juz mam niestety, ze jak sie nieco zraze to pozniej musze zobaczyc aby uwierzyc. W sterownik WiFi coraz mniej wierze :(
Poki mam gdzie jeszcze mieszkac, walizki nie spakowane, jakos dam rade :)

PS.
Nie wiem, nie znam sie, nie orientuje sie. Nie znam tego Zyczliwego czy Msciciela czy jak tam Mu bylo ...
Michas, sam sie lepiej poczuje :) Pls, powiedz, ze nie nazywales sie nigdy jak ten tam Jegomosc, Golas, Goluch ??

Czy twoja pompa była z wyprzedaży???
Bo z tego co wiem to nie :)

r19
20-12-2012, 18:54
Miki, to tylko kilka slow. Zrob to dla Magnolii.

Magnolia18
20-12-2012, 18:55
Czy twoja pompa była z wyprzedaży??? Bo z tego co wiem to nie :)

Wygladala na noweczke :) Wyprzedaz nie oznacza sprzedazy czegos uzywanego. Ale np. wygonienie 'starych bud' cokolwiek to znaczy :)
Wiesz co? Dla mnie moze wygladac jak skladak budy trabanta z silnikiem z bizona. Jak bedzie grzac i nie defroscic to ja jestem na TAK ! :)

BTW.
pytanie off topic do znawcow. Sa jakies odpowietrzniki do grzejnikow automaty czy chociazby takie polowiczne?

miki121
20-12-2012, 19:03
Wygladala na noweczke :) Wyprzedaz nie oznacza sprzedazy czegos uzywanego. Ale np. wygonienie 'starych bud' cokolwiek to znaczy :)
Wiesz co? Dla mnie moze wygladac jak skladak budy trabanta z silnikiem z bizona. Jak bedzie grzac i nie defroscic to ja jestem na TAK ! :)

BTW.
pytanie off topic do znawcow. Sa jakies odpowietrzniki do grzejnikow automaty czy chociazby takie polowiczne?

Są odpowietrzniki :)

miki121
20-12-2012, 19:06
Miki, to tylko kilka slow. Zrob to dla Magnolii.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?207086-Opomiarowana-Atlantic-TRI/page5&highlight=Pokorzy%C5%84ski

Tutaj już raz odpowiedziałem na Wasze pytanie :)

Magnolia18
20-12-2012, 19:10
Są odpowietrzniki :)

eee takie na srubokret to ja tez znam :) chodzi mi o siakis patent co sam to robi

r19
20-12-2012, 19:14
Nie widze tam odpowiedzi. Napisz wprost. Co Ci zalezy? Foch?

miki121
20-12-2012, 19:14
A taki może być???

http://www.afriso.pl/katowy-frac12-gz-p-623.html?page=1&cPath=1_532_542

chcialbympompe
20-12-2012, 19:14
eee takie na srubokret to ja tez znam :) chodzi mi o siakis patent co sam to robi
Są automaty ale one muszą pracować w pionie. A co? Masz problem z zapowietrzaniem instalacji?

miki121
20-12-2012, 19:20
W linku powyżej dałem info o kątowym :)

miki121
20-12-2012, 19:21
Nie widze tam odpowiedzi. Napisz wprost. Co Ci zalezy? Foch?

A nazwisko mam po żonie bo moje było Pokorzyński więc mając wybór pomiędzy Piękny i Pokorzyński wybrałem oczywisty

A to mało czytelne ???

Magnolia18
20-12-2012, 19:24
A taki może być???

http://www.afriso.pl/katowy-frac12-gz-p-623.html?page=1&cPath=1_532_542

szlag, nie tani ..troche tez wiochowaty :D a do tych plaskich takich jak za komuny grzejnikow nie pasuje .. mam kilka takich podwojnych jeszcze. dziedziczone :)
Bo jak podliczylem, wymienic wszystkie na ALU to troche siana zas pojdzie. Arturo jak odpali ten sklep to napadne Go i bede meczyl o 50% upustu.

Magnolia18
20-12-2012, 19:26
Są automaty ale one muszą pracować w pionie. A co? Masz problem z zapowietrzaniem instalacji?

eee nie wiem czy mam. ale jak znam zycie zawsze sie cos zassa. mam w 1 pionie zrobiony taki jakby 'lewy' pion i odpowietrznik wlasnie taki ale prosty i dzis SE pokrecilem i zaaapssssssytalo ... czyli gdzies cos siedzi. knuje juz ze wszystkim. zima za pasem :)

r19
20-12-2012, 19:29
A nazwisko mam po żonie bo moje było Pokorzyński więc mając wybór pomiędzy Piękny i Pokorzyński wybrałem oczywisty

A to mało czytelne ???
Juz nie draze dalej.
Nie mniej jednak po poprzedniej zonie mogles miec inne.

miki121
20-12-2012, 19:31
szlag, nie tani ..troche tez wiochowaty :D a do tych plaskich takich jak za komuny grzejnikow nie pasuje .. mam kilka takich podwojnych jeszcze. dziedziczone :)
Bo jak podliczylem, wymienic wszystkie na ALU to troche siana zas pojdzie. Arturo jak odpali ten sklep to napadne Go i bede meczyl o 50% upustu.

Sklep jest mój :)
Tak jak pisałem wracam do serwisu i modernizacji kotłowni tylko kotłowni nie całych instalacji :)
Wszystkie umowy do końca roku zawarte kończę w nadchodzącym roku a od nowego roku tylko montaż samych kotłowni i serwis :)
A co do sklepu to jest to pomysł dla ludzi którzy nie maja ochoty biegać po sklepach tylko kupują co chcą przez internet :)

miki121
20-12-2012, 19:34
Juz nie draze dalej.
Nie mniej jednak po poprzedniej zonie mogles miec inne.

tak PO OSTATNIEJ MIALEM JOHNSON A WCZEŚNIEJSZEJ SMITH A JESZCZE WCZESNIE WAŁĘSA A JESZCZE WCZEŚNIEJ KOWALSKI A DUŻO DUŻO WCZEŚNIEJ LENIN...
Chcesz sprawdzić to se wsadź d.... w auto i wpadnij na kawę do Żywca to zobaczysz a poza tym coś jeszcze chcesz wiedzieć co jem jaki lubię seks czy jestem pijakiem...
Odpowiedziałem na pytanie na które nie musiałem a jeżeli Tobie nie pasuje to twój problem....

A jeśli bym wierzył w reinkarnację to może 4 życia temu nazywałem się Gołuch nie wiem nie pamiętam :)

miki121
20-12-2012, 19:37
szlag, nie tani ..troche tez wiochowaty :D a do tych plaskich takich jak za komuny grzejnikow nie pasuje .. mam kilka takich podwojnych jeszcze. dziedziczone :)
Bo jak podliczylem, wymienic wszystkie na ALU to troche siana zas pojdzie. Arturo jak odpali ten sklep to napadne Go i bede meczyl o 50% upustu.

W układzie otwartym ma prawo pojawiać się nieraz trochę powietrza :)
Ale są to śladowe ilości i automat może być spokojnie zastosowany :)
A że one nie ładne to i fakt ale to ma za zadanie działać a nie wyglądać :)

gall86
20-12-2012, 19:40
miki zacząłeś sprawy serwisowe wywlekac na forum (albo odpowiadac klientom na ich żale) i zbierasz teraz tego zniwo. nie ma sie co czarowac, dobrej reklamy sobie tutaj raczej nie zrobiles. takze wez sobie moja rade do serca i nie prowadz dziennika serwisanta tutaj.

miki121
20-12-2012, 19:42
To nie ja prowadzę dziennika tylko klienci :)
A poza tym każde urządzenie ma prawo się zepsuć nawet to za 26k i więcej..
A poza tym czy nie widzisz że nawet to "zepsute" grzeje dom???

chcialbympompe
20-12-2012, 19:51
W układzie otwartym ma prawo pojawiać się nieraz trochę powietrza :)
PC u Magnolii pracuje w układzie otwartym???

miki121
20-12-2012, 19:53
PC u Magnolii pracuje w układzie otwartym???

Tak i zachowuje się bardzo fajnie :)
Zgodnie z info od Atlantica przy ciśnieniu 0,9 bar może chodzić poprawnie :)

gall86
20-12-2012, 19:54
miki klient ci cos zarzuca to odpowiadasz, ze takie sprawy prowadzisz poza forum i konczysz dyskusje. dwa, nigdzie nie napisalem ze cos sie nie moze zepsuc. wszystko sie psuje i po to sa gwarancje i inne wynalazki, aby problem rozwiazac. Trzy uwazam, ze sprawa magnolii to temat, ktory tez nie mial prawa sie tu toczyc. magnolia nie ma bladego pojecia co ma zainstalowane w domu, nie widzial do tego instrukcji i nie wiem z czym to sie je, ale wyczytal od roznych fachowcow, ze tak jest zle i sie rzuca...

Liwko
20-12-2012, 19:55
Miki, pracowałeś w rekuperatory.pl?

miki121
20-12-2012, 19:56
Wraz z kartą gwarancyjną dostał instrukcję obsługi.
Plus dostęp na Naszej stronie w zakładce biblioteka atlantica pełna bazę materiałów..

r19
20-12-2012, 19:57
Miki, skomentuj celem podsumowania.
http://chojnice24.pl/forum/temat/3218/energoklima-z-chojnic/0/

miki121
20-12-2012, 19:57
Miki, pracowałeś w rekuperatory.pl?

Robiłem dla nich co nie co :)

simluc
20-12-2012, 19:57
tak PO OSTATNIEJ MIALEM JOHNSON A WCZEŚNIEJSZEJ SMITH A JESZCZE WCZESNIE WAŁĘSA A JESZCZE WCZEŚNIEJ KOWALSKI A DUŻO DUŻO WCZEŚNIEJ LENIN...
Chcesz sprawdzić to se wsadź d.... w auto i wpadnij na kawę do Żywca to zobaczysz a poza tym coś jeszcze chcesz wiedzieć co jem jaki lubię seks czy jestem pijakiem...
Odpowiedziałem na pytanie na które nie musiałem a jeżeli Tobie nie pasuje to twój problem....

A jeśli bym wierzył w reinkarnację to może 4 życia temu nazywałem się Gołuch nie wiem nie pamiętam :)

Nieszczesliwe to twoje nazwisko, tu inna sprawa z polnocy Polski :
http://chojnice24.pl/forum/temat/3218/energoklima-z-chojnic/
, w ktorej pierwsze skrzypce gra firma we wladanie niejakiej Moniki o nazwisku Piękna. Metody zastraszania bardzo podobne do postu sprzed paru godzin zamieszczonego w tym watku przez hala
Przybliżę jak znajdę chwilę. Właśnie przed chwilą naszła mnie telefonicznie szanowna małżonka użytkownika MIKI strasząc mnie prawnikiem jakobym działał przez swój post na szkodę firmy.

i

z watku chojnickiego:

Po drugie może przestań być anonimowy.
W poniedziałek zgłaszam tą sprawę do Chojnickiej Prokuratury.

Bo z tego co wynika to można to zakwalifikować jako:

Zniesławienie, pomówienie, obmówienie, oszczerstwo – występek polegający na pomówieniu innej osoby, grupy osób, instytucji, osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności.

Zagrożony karą grzywny albo karą ograniczenia wolności na podstawie art. 212 § 1. Kodeksu karnego. Sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo karze pozbawienia wolności do roku jeżeli pomawia inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania (art. 212. § 2. k.k.).

źródło:http://pl.wikipedia.org/wiki/Zniesławienie

Więc proszę może podpisywać się z imienia i nazwiska a nie się ukrywać.

Pozdrawiam

Monika Piękna "

a tu wlasciciele z Bielska Bialej:
http://www.biznesfinder.pl/Bielsko-Biala_Rekuperatory+Slask_3888498.html

Cos za duzo tych podobienstw (nie zgadza sie tylko nazwisko Gołuch, do tego nowy dom w Zywcu, zaniechanie instalacji pomp w 2013, przekazanie firmy Arturo- Arturo - sprawidzileś, czy firma jest "czysta"?

Oczywiscie to sa najpewniej tylko moje urojenia i paranoje ;)

pzdr
szymon

Magnolia18
20-12-2012, 19:58
Sklep jest mój :)
Tak jak pisałem wracam do serwisu i modernizacji kotłowni tylko kotłowni nie całych instalacji :)
Wszystkie umowy do końca roku zawarte kończę w nadchodzącym roku a od nowego roku tylko montaż samych kotłowni i serwis :)
A co do sklepu to jest to pomysł dla ludzi którzy nie maja ochoty biegać po sklepach tylko kupują co chcą przez internet :)

Eeee, takich sklepow pewnie pelno, ze nie wspominajac o Allegro. Aaaaa juz chyba kumam. Arturo CieplyDom a nie sklep mial brac. Skucha zas :)
No to nic. Ciebie bede meczyl o mega-extra-ultra prajs :)

autorus
20-12-2012, 20:01
Miki, skomentuj celem podsumowania.
http://chojnice24.pl/forum/temat/3218/energoklima-z-chojnic/0/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fchojnice24.pl%2Ffo rum%2Ftemat%2F3218%2Fenergoklima-z-chojnic%2F0%2F)

Czy to ty tam występujesz pod Ryszard70?

Magnolia18
20-12-2012, 20:02
To nie ja prowadzę dziennika tylko klienci :) A poza tym każde urządzenie ma prawo się zepsuć nawet to za 26k i więcej..
A poza tym czy nie widzisz że nawet to "zepsute" grzeje dom???

Sadze, ze do mnie ... Michas, grzeje, widziales jak grzeje. A za ile to mowilem.
Co zas do gall86. Jak sie ciesze, ze Cie widze :)

gall86
20-12-2012, 20:02
sami detektywi tutaj sa :o

miki121
20-12-2012, 20:03
Miki, skomentuj celem podsumowania.
http://chojnice24.pl/forum/temat/3218/energoklima-z-chojnic/0/

No właśnie stary temat jak śnieg :)
Już dawniej miałem z tym problem :)
Bo pracowałem dla tej firmy :)
Dla Pan G :)
Tylko że nie piorę jego problemów ani spraw...
Robiłem tam rok i miałem z tego kasę...
Ale jak ktoś komuś nie pasuje to próbuje zrobić komuś problem...
Ja nikogo nie okradłem a w sprawie tych pomówień już toczy się postępowanie :)
Bo osobą oczerniająca i podstawiająca się za 4 niki okazała się właścicielem firmy konkurencyjnej która przegrała z moją żoną przetarg na montaż klimatyzacji w pomieszczeniach technicznych UM oraz kilku innych instytucji budżetowych :)

gall86
20-12-2012, 20:03
Wraz z kartą gwarancyjną dostał instrukcję obsługi.
Plus dostęp na Naszej stronie w zakładce biblioteka atlantica pełna bazę materiałów..
dostac moze i dostal, ale z zapoznaniem sie z nia bylo juz pewnie duzo gorzej :D

Magnolia18
20-12-2012, 20:05
Tak i zachowuje się bardzo fajnie :)
Zgodnie z info od Atlantica przy ciśnieniu 0,9 bar może chodzić poprawnie :)

Opinia subiektywna, uzytkownia, laika, dla innych lamera. Zwal jak zwal :) Otoz, jako uzytkownik, uwazam, sadze ze bez wymiennika jest lepiej. Co mam na poparcie odczucia? Heh, nie chcecie wiedziec :D
Mowie powaznie o odczuciu. Nie, ze ironia

Liwko
20-12-2012, 20:08
sami detektywi tutaj sa :o

A ty kto, Monika?

HAL9000
20-12-2012, 20:08
Miki, skoro zostało to wywleczone i niektórzy zdążyli przeczytać, bardzo proszę żebyś napisał stanowczo, że to nie jest o Tobie /post 151/
http://forum.muratordom.pl/post2639209.htm#2639209
Przepraszam, ale ja takiej 100% pewności nie mam.
Szkoda, że to przeczytałem - miałbym może spokojniejsze Święta... Niestety, wszystko co zostało napisane w poście 151 pasuje jak ulał do moich "przygód" z użytkownikiem MIKI121

miki121
20-12-2012, 20:08
Nieszczesliwe to twoje nazwisko, tu inna sprawa z polnocy Polski :
http://chojnice24.pl/forum/temat/3218/energoklima-z-chojnic/
, w ktorej pierwsze skrzypce gra firma we wladanie niejakiej Moniki o nazwisku Piękna. Metody zastraszania bardzo podobne do postu sprzed paru godzin zamieszczonego w tym watku przez hala

i

z watku chojnickiego:


a tu wlasciciele z Bielska Bialej:
http://www.biznesfinder.pl/Bielsko-Biala_Rekuperatory+Slask_3888498.html

Cos za duzo tych podobienstw (nie zgadza sie tylko nazwisko Gołuch, do tego nowy dom w Zywcu, zaniechanie instalacji pomp w 2013, przekazanie firmy Arturo- Arturo - sprawidzileś, czy firma jest "czysta"?

Oczywiscie to sa najpewniej tylko moje urojenia i paranoje ;)

pzdr
szymon

Drogi Szymonie a kto oddaje Arturowi firmę ???
Bo jakoś mi się wydaje że nie my ??
My spłacamy Artura i zostajemy bez niego:)
A to czy ja kupiłem dom w Żywcu to też problem..
Ludzie ODPIERDOLCIE SIĘ od ludzi którzy pracują.
Żaden z klientów który jest na forum i któremu wykonałem instalację nie został oszukany ani okradziony...
A jakbyś nauczył się czytać nie zaniechanie montażu pomp ciepła tylko montaż samych kotłowni :)
A to jest różnica

Liwko
20-12-2012, 20:10
Robiłem dla nich co nie co :)

A nazwisko Tomasz Kowalski coś ci mówi?

miki121
20-12-2012, 20:10
Szkoda, że to przeczytałem - miałbym może spokojniejsze Święta... Niestety, wszystko co zostało napisane w poście 151 pasuje jak ulał do moich "przygód" z użytkownikiem MIKI121

Jak widzę jesteście oskarżycielem i sędzią???
Bo chyba tak to wygląda :)

miki121
20-12-2012, 20:11
A nazwisko Tomasz Kowalski coś ci mówi?

No brookvent :)

r19
20-12-2012, 20:11
Czy to ty tam występujesz pod Ryszard70?
Nie.

gall86
20-12-2012, 20:11
A ty kto, Monika?

nie, twoj nowy dostawca energii :D

Magnolia18
20-12-2012, 20:13
miki klient ci cos zarzuca to odpowiadasz, ze takie sprawy prowadzisz poza forum i konczysz dyskusje. dwa, nigdzie nie napisalem ze cos sie nie moze zepsuc. wszystko sie psuje i po to sa gwarancje i inne wynalazki, aby problem rozwiazac. Trzy uwazam, ze sprawa magnolii to temat, ktory tez nie mial prawa sie tu toczyc. magnolia nie ma bladego pojecia co ma zainstalowane w domu, nie widzial do tego instrukcji i nie wiem z czym to sie je, ale wyczytal od roznych fachowcow, ze tak jest zle i sie rzuca...

nie no, ja Ciebie zaczynam UWIELBIAC :) , jak Babcie kocham :)
ZUCH !
Wroc prosze do szkoly, naucz sie czytac ze zrozumieniem ewentualnie popros kogos aby Ci wytlumaczyl jak krowie przy rowie :)
Polemika jakakolwiek z Toba wydaje sie zbedna.
Szczerze jednak musze przyznac, napelniles mnie usmiechem :) Dziekuje.

miki121
20-12-2012, 20:15
Spoko może faktycznie czas sobie odpuścić dywagacje z Wami :)
Bo jak widzę niedługo się dowiem że wszystko złe jest przeze mnie.
A co do pomówień to zasada jest jedna i prosta oraz pytanie do Was panowie Magnolia18, Tank102, Piter719, r.tyrmann, probelexx, chciałbympompe itp.
Okradłem Was???
Zabrałem Wam coś czy zrobiłem robotę zgodną z zakresem ??
Czy zamiast pompy takiej jak w umowie dałem inną???
Bo czegoś nie rozumiem ???
Ale cóż piszę do forum o usunięcie mojego konta i temat kończę :(

Liwko
20-12-2012, 20:16
Miki, skomentuj celem podsumowania.
http://chojnice24.pl/forum/temat/3218/energoklima-z-chojnic/0/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fchojnice24.pl%2Ffo rum%2Ftemat%2F3218%2Fenergoklima-z-chojnic%2F0%2F)

Jestem w szoku :o
Powiedz mi. Dlaczego skoro sprawa wygrana dalej można o tym przeczytać??? Gdyby tak było, to następnego dnia by już tego wpisu nie było. Przecież tam są pełne dane, imię i nazwisko:o
Coś mnie się zdaje, że ta sprawa nie została wygrana, ale może się mylę...

Magnolia18
20-12-2012, 20:16
dostac moze i dostal, ale z zapoznaniem sie z nia bylo juz pewnie duzo gorzej :D

Zalosny jestes.

Liwko
20-12-2012, 20:19
No brookvent :)

Weryfikuję informacje jakie dostałem o tobie na priva. Jak na razie się wszystko zgadza :yes:
Bez obawy, są słabsze niż te tutaj sprzed chwili.

gall86
20-12-2012, 20:20
nie no, ja Ciebie zaczynam UWIELBIAC :) , jak Babcie kocham :)
ZUCH !
Wroc prosze do szkoly, naucz sie czytac ze zrozumieniem ewentualnie popros kogos aby Ci wytlumaczyl jak krowie przy rowie :)
Polemika jakakolwiek z Toba wydaje sie zbedna.
Szczerze jednak musze przyznac, napelniles mnie usmiechem :) Dziekuje.

czytam i rozumiem. do tego zastanawiam sie czy jak ci czajnik zle wode grzeje to tez na forum czajnikow zalisz sie czy znasz inne matode dzialania?

Magnolia18
20-12-2012, 20:21
Spoko może faktycznie czas sobie odpuścić dywagacje z Wami :)
Bo jak widzę niedługo się dowiem że wszystko złe jest przeze mnie.
A co do pomówień to zasada jest jedna i prosta oraz pytanie do Was panowie Magnolia18, Tank102, Piter719, r.tyrmann, probelexx, chciałbympompe itp. Okradłem Was??? Zabrałem Wam coś czy zrobiłem robotę zgodną z zakresem ?? Czy zamiast pompy takiej jak w umowie dałem inną???
Bo czegoś nie rozumiem ??? Ale cóż piszę do forum o usunięcie mojego konta i temat kończę :(

Odpowiadam. NIE. na kazde z pytan !
Ja nie chce ino defrostow :D

chcialbympompe
20-12-2012, 20:21
magnolia nie ma bladego pojecia co ma zainstalowane w domu, nie widzial do tego instrukcji i nie wiem z czym to sie je, ale wyczytal od roznych fachowcow, ze tak jest zle i sie rzuca...
Rozumiem, że znasz go osobiście?

miki121
20-12-2012, 20:22
Weryfikuję informacje jakie dostałem o tobie na priva. Jak na razie się wszystko zgadza :yes:
Bez obawy, są słabsze niż te tutaj z przed chwili.

Oj widzę że wam tutaj nie pasuje :)
Za dużo pomp sprzedałem za dobrze mi poszło :)
Ale spoko Liwko :)
Możesz robić co chcesz :)

HAL9000
20-12-2012, 20:24
Jak widzę jesteście oskarżycielem i sędzią???
Bo chyba tak to wygląda :)

Nie - nigdy nie miałem zapędów prawniczych i to w odniesieniu do Pana osoby od samego początku był mój błąd. Kiedy przed chwilą wracałem ze swojej budowy gdzie po całym dniu normalnej pracy muszę jechać i palić w kominku żeby mi instalacja nie zamarzła to przyszła mi do głowy taka refleksja - jakim bezczelnym trzeba być człowiekiem, aby po tym jak się zostawiło klienta na przysłowiowym i prawdziwym - zważywszy na porę roku - lodzie mieć jeszcze czelność oskarżać tegoż klienta o działanie na szkodę firmy?? To jakieś wyjątkowe kuriozum jest...

miki121
20-12-2012, 20:26
Ale kiedy zaproponowałem Panu w zamian za TRI11 DUO pompę NIBE 12kW w wersji lodówkowej to Pan nie wyraził zgody...
Więc nie wiem czy tu można powiedzieć że olałem Pana ale każdy ma prawo inaczej rozpatrywać tą sprawę

Magnolia18
20-12-2012, 20:29
czytam i rozumiem. do tego zastanawiam sie czy jak ci czajnik zle wode grzeje to tez na forum czajnikow zalisz sie czy znasz inne matode dzialania?

Z czym masz problem gdzie ja sie z czym zale ? Irytuje Cie to ? Poczytaj Sobie jakies romansidlo.
Moje zbojnickie prawo powiedziec ( zalic sie wg Ciebie ) na forum jaki mam problem. Nikogo od czci, poki co, nie osadzam, odpowiadam na pytania zainteresowanych, sam szukam odpowiedzi. Azaliz, mam Ciebie prosic o pozwolenie ?
Juz wczesniej to pisalem. Pewnie nie doczytales. aaaa nie zrozumiales :) ---> zapytaj jak uzyc wyszukiwania i uzyj frazy Austerlitz. Podpowiem, zebys nie przeszukiwal calego netu a jedynie te forum i ten watek.
Fajny jestes :)

chcialbympompe
20-12-2012, 20:31
A co do pomówień to zasada jest jedna i prosta oraz pytanie do Was panowie Magnolia18, Tank102, Piter719, r.tyrmann, probelexx, chciałbympompe itp.
Okradłem Was???
Zabrałem Wam coś czy zrobiłem robotę zgodną z zakresem ??
Czy zamiast pompy takiej jak w umowie dałem inną???
Nie okradłeś, sprawiałeś bardzo sympatyczne wrażenie, dałeś pompę zgodnie z zamówieniem, mało tego - dałeś sterownik lepszy niż w umowie. Co do zakresu to pozostało jeszcze to i owo do zrobienia a przyjazd jakoś się nie składa od maja (sam pytałeś na forum to dopowiadam zgodnie z prawdą)...

Magnolia18
20-12-2012, 20:32
Oj widzę że wam tutaj nie pasuje :)
Za dużo pomp sprzedałem za dobrze mi poszło :)
Ale spoko Liwko :)
Możesz robić co chcesz :)

na moj gust. Liwko na + dla Ciebie, Michas sie wypowiedzial

simluc
20-12-2012, 20:32
Weryfikuję informacje jakie dostałem o tobie na priva. Jak na razie się wszystko zgadza :yes:
Bez obawy, są słabsze niż te tutaj z przed chwili.

sprzed, nie przystoi rekordziscie forum ;0)

miki121
20-12-2012, 20:33
Nie okradłeś, sprawiałeś bardzo sympatyczne wrażenie, dałeś pompę zgodnie z zamówieniem, mało tego - dałeś sterownik lepszy niż w umowie. Co do zakresu to pozostało jeszcze to i owo do zrobienia a przyjazd jakoś się nie składa od maja (sam pytałeś na forum to dopowiadam zgodnie z prawdą)...

Zgadza się chcieliśmy zimą wyregulować pompę ciepła i jej współpracę z kotłem gazowym.
Ale tak jak mówiłeś mam ostatnio urwanie głowy i trochę mało czasu :)
Więc w najbliższym wolnym czasie - styczeń podjadę do ciebie z wcześniejszym wyprzedzeniem poinformuję :)

gall86
20-12-2012, 20:39
Z czym masz problem gdzie ja sie z czym zale ? Irytuje Cie to ? Poczytaj Sobie jakies romansidlo.
Moje zbojnickie prawo powiedziec ( zalic sie wg Ciebie ) na forum jaki mam problem. Nikogo od czci, poki co, nie osadzam, odpowiadam na pytania zainteresowanych, sam szukam odpowiedzi. Azaliz, mam Ciebie prosic o pozwolenie ?
Juz wczesniej to pisalem. Pewnie nie doczytales. aaaa nie zrozumiales :) ---> zapytaj jak uzyc wyszukiwania i uzyj frazy Austerlitz. Podpowiem, zebys nie przeszukiwal calego netu a jedynie te forum i ten watek.
Fajny jestes :)

Nie chce sie w dawac z toba w klotnie, bo to nie ma sensu. Obserwuje po prostu z boku twoja i mikiego polemike w sprawie twojej instalacji i pewne rzeczy uwazam, ze nie powinny sie tu pojawic. raz, ze miki powinien uciac wszelkie dyskusje od razu (nie tylko twoja). Nie zrobi tego to byl jego blad, dusykusje tocza sie dalej, teraz juz w ogole przerodzily sie w jakies sledztwo.
Co do twojej sprawy. z tego co tutsaj czytam, miki robi dosc sporo, by twoj problem wyprostowac, ty jakby tego nie zauwazajac piszesz na forum rozne rzeczy, mimo ze powienes wiedziec co by bylo, gdybys zglosil sie w sprawie serwisu do innej firmy. wydaje mi sie, ze w momencie gdy miki rozwiazuje twoj problem (ktora swoja droga jest skomplikowany) nie powinienes odnosic sie do tego co sie dzieje, tylko poczekac na zakonczenie sprawy i opisac sprawe po jej zakonczeniu. i nie chodzi mi tu o krycie czy falszywe zeznania. po prostu dac mu dzialac, ustalic konkretny termin realizacji i tyle. po terminie jak najbardziej mozesz pisac, ze zrobil dobrze, zle, to urwal tam poprawil, itp. tyle ode mnie

Liwko
20-12-2012, 20:39
ale o co chodzi? bo link nie działa....
"użytkownik nieokreślony. Jeśli wszedłeś na nieprawidłowy link, proszę powiadom administratora"

Spróbuj jeszcze raz. Raz działa a raz nie. Chyba redakcja się zastanawia co z tym zrobić.

chcialbympompe
20-12-2012, 20:41
Zgadza się chcieliśmy zimą wyregulować pompę ciepła i jej współpracę z kotłem gazowym.
Ale tak jak mówiłeś mam ostatnio urwanie głowy i trochę mało czasu :)
Więc w najbliższym wolnym czasie - styczeń podjadę do ciebie z wcześniejszym wyprzedzeniem poinformuję :)
To może byś mi to o czym rozmawialiśmy dodatkowo wysłał pocztą i sam zamontuję/podłączę?

simluc
20-12-2012, 20:41
Drogi Szymonie a kto oddaje Arturowi firmę ???

A jakbyś nauczył się czytać nie zaniechanie montażu pomp ciepła tylko montaż samych kotłowni :)
A to jest różnica
skrot myslowy, mialem na mysli zakonczenie sprzedazy, jak mniemam zajmiesz sie tylko montazem pomp i innych ustrojstw sprzedawanych przez zewnerzne firmy, typu cieplydom,si?

Liwko
20-12-2012, 20:41
Możesz robić co chcesz :)

Gadasz? :D

miki121
20-12-2012, 20:41
Spoko gdzie trzeba napisać aby zlikwidować konto???
Liwko ty wiesz wszystko więc może tym razem pomóż :)

malux20
20-12-2012, 20:41
miki tobie ludzie zawierzyli w pewien sposób jedną z ważniejszych rzeczy -cieplo domowe
jak masz prawo tu szukać klientów to oni mają prawo szukać tu rozwiązania problemu.
to nie telewizor czy odpadająca tapeta .

Pyxis
20-12-2012, 20:42
Liwko ty wiesz wszystko więc może tym razem pomóż :)

Liwko wie nawet wiecej niz wszystko ;-)

miki121
20-12-2012, 20:42
skrot myslowy, mialem na mysli zakonczenie sprzedazy, jak mniemam zajmiesz sie tylko montazem pomp i innych ustrojstw sprzedawanych przez zewnerzne firmy, typu cieplydom,si?

No i kolejne dochodzenie co ja będę robił :)

chcialbympompe
20-12-2012, 20:43
Co do twojej sprawy. z tego co tutsaj czytam, miki robi dosc sporo, by twoj problem wyprostowac, ty jakby tego nie zauwazajac piszesz na forum rozne rzeczy, mimo ze powienes wiedziec co by bylo, gdybys zglosil sie w sprawie serwisu do innej firmy.
Nie kumam. Dlaczego miałby się zgłaszać do innej firmy, niż tej, która dobrała, sprzedała, zamontowała i uruchomiła PC? Czy ty się dobrze czujesz i masz jako-takie rozeznanie w sytuacji?

miki121
20-12-2012, 20:43
miki tobie ludzie zawierzyli w pewien sposób jedną z ważniejszych rzeczy -cieplo domowe
jak masz prawo tu szukać klientów to oni mają prawo szukać tu rozwiązania problemu.
to nie telewizor czy odpadająca tapeta .

Ale o co ci chodzi???
To u Magnoli pół pompy wywaliłem i przekopałem wszystko a w finalnym rozwiązaniu załatwiłem nową jednostkę..
Czy to według ciebie jest mało???

Liwko
20-12-2012, 20:44
sprzed, nie przystoi rekordziscie forum ;0)

Popatrz, dwa piwa a już we łbie się kolebie:D

miki121
20-12-2012, 20:45
Nie kumam. Dlaczego miałby się zgłaszać do innej firmy, niż tej, która dobrała, sprzedała, zamontowała i uruchomiła PC? Czy ty się dobrze czujesz i masz jako-takie rozeznanie w sytuacji?

Proste serwis przejmuje Atlantic Polska w standardzie i jeżeli nie chcę to nie muszę nawet palcem kiwnąć poza montażem i potem wszystkie problemy na infolinie atlantica :)

miki121
20-12-2012, 20:48
spoko to moje wpadki i kij w plecy :)

gall86
20-12-2012, 20:50
Nie kumam. Dlaczego miałby się zgłaszać do innej firmy, niż tej, która dobrała, sprzedała, zamontowała i uruchomiła PC? Czy ty się dobrze czujesz i masz jako-takie rozeznanie w sytuacji?

O ile wiem pompa jest firmy atlantic, a nie robiona w garażu przez mikiego...
Inna kwestia, ze chodzilo mi o to, gdyby gwarantem byl inny serwis. chyba wiadomo jak z reguły wyglada serwis gwarancyjny. wydaje mi sie, ze nieco inaczej niz to co robi miki...

simluc
20-12-2012, 20:50
to moze bardziej na temat, znalazlem ciekawe ceny w sieci na pompy powietrze woda (oczywiscie nie u nas), szczegolnie ciekawe na zubadany, jesli ktos jest zainteresowany to pisac, wrzuce linki, ale wczesniej prosba o podanie ceny za sama jednostke jaka zaplaciliscie (z cena za montaz lub bez) , moze byc na priv

pzdr
szymon

malux20
20-12-2012, 20:53
no proste

ja bym magnolii tu nie przytaczał - poczekajmy na rozwiązanie sprawy .
miki to nie lepiej kupić pompy w internecie , sprowadzić z francji jak i tak zostanie serwis firmowy/
miki sprawiasz tu i w realu sympatyczne wrażenie.
może lepiej skupić się na najbliższej okolicy/
tak jak mówiłeś śląsk ci wystarczy

simluc
20-12-2012, 20:54
O ile wiem pompa jest firmy atlantic, a nie robiona w garażu przez mikiego...
Inna kwestia, ze chodzilo mi o to, gdyby gwarantem byl inny serwis. chyba wiadomo jak z reguły wyglada serwis gwarancyjny. wydaje mi sie, ze nieco inaczej niz to co robi miki...

ale to twoje wydaje mi sie ma tyle samo wspolnego co moje paranoje na temat przeprowadzki mikiego z zona monika z pomorza do zywca

Magnolia18
20-12-2012, 20:55
Nie chce sie w dawac z toba w klotnie, bo to nie ma sensu. Obserwuje po prostu z boku twoja i mikiego polemike w sprawie twojej instalacji i pewne rzeczy uwazam, ze nie powinny sie tu pojawic. raz, ze miki powinien uciac wszelkie dyskusje od razu (nie tylko twoja). Nie zrobi tego to byl jego blad, dusykusje tocza sie dalej, teraz juz w ogole przerodzily sie w jakies sledztwo.
Co do twojej sprawy. z tego co tutsaj czytam, miki robi dosc sporo, by twoj problem wyprostowac, ty jakby tego nie zauwazajac piszesz na forum rozne rzeczy, mimo ze powienes wiedziec co by bylo, gdybys zglosil sie w sprawie serwisu do innej firmy. wydaje mi sie, ze w momencie gdy miki rozwiazuje twoj problem (ktora swoja droga jest skomplikowany) nie powinienes odnosic sie do tego co sie dzieje, tylko poczekac na zakonczenie sprawy i opisac sprawe po jej zakonczeniu. i nie chodzi mi tu o krycie czy falszywe zeznania. po prostu dac mu dzialac, ustalic konkretny termin realizacji i tyle. po terminie jak najbardziej mozesz pisac, ze zrobil dobrze, zle, to urwal tam poprawil, itp. tyle ode mnie

Kochany, pozwoliz na te forme spoufalenia ?
Nie znasz tematu, kompletnie nie znasz. Nawet doczytac nie potrafisz.
Ale zeby bylo jasne i dla CIEBIE. To Miki instalowal i sprzedawal mi te PC, bo teo nie doczytales, nie zrozumiales. Zatem do mojego kolegi Michala sie odezwalem, ze cos sie zle dzieje. Michas, zas staral sie szukac tam gdzie wg mnie nie bylo rozwiazania ( wiem wiem nie czytam instrukcji, nie wiem co mam w domu, w ogole jestem leszcz i los ). Zatem pytalem na forum aby ktos cos podpowiedzial poniewaz w przeciwienstwie do Ciebie i Michala to JA mialem problem w grzaniu i rachunkach za te nie-grzanie. Po 2 tygodniach okazalo sie, ze serwis Atlantica wymieka i chce wymienic PC ...
Wiesz, co ? Podaj nr karty ale nie z Zabki do wozka a kredytowej a ja podwine uszy i niech grzeje/nie grzeje a kreci licznik jak chce. Ty placisz. Wchodzisz ?
Nie wyrywaj sie zbytnio. Nie wiesz jeszcze ile PCi 16kW na defrostach potafi nakrecic na liczniku.
Zamilcz prosze.

miki121
20-12-2012, 20:56
Ej a wiesz gdzie się urodziłem???
Bo jak tak to nie dyskutuj :)
Żona w moje strony się przeniosła a:)
Zabronione

miki121
20-12-2012, 20:58
czasami lepiej sobie uciec :)
bo nawet jakbym puścił tu skan dowodu to bym się dowiedział że to podróba :)

chcialbympompe
20-12-2012, 21:00
czasami lepiej sobie uciec :)
Zbyt dojrzałe zachowanie by to nie było a na małego chłopca nie wyglądasz.

chcialbympompe
20-12-2012, 21:01
Proste serwis przejmuje Atlantic Polska w standardzie i jeżeli nie chcę to nie muszę nawet palcem kiwnąć poza montażem i potem wszystkie problemy na infolinie atlantica :)
Chyba nie wiesz jak bardzo się mylisz. Jako twój klient nie muszę wcale korzystać z gwarancji producenta. Zdajesz sobie z tego sprawę?

gall86
20-12-2012, 21:02
hehehehe, powaznie miki instalowal te pompe?

bez jaj... pisales, ze pompa dzialala tip-top racja? potem, praktycznie z dnia na dzień cos sie schrzanilo czy tak? czytajac watek od momentu awarii wyczytuje, ze miki nie saczy drinkow na karaibach, tylko byl juz kilka razy i szuka rozwiazania. gdyby to byl serwis producenta, to czekalbys dlugi czas zanim ktokolwiek by sie toba zainteresowal. tego zdajesz sie nie zauwazac.

PS. troche szacunku ok?

HAL9000
20-12-2012, 21:03
Ale kiedy zaproponowałem Panu w zamian za TRI11 DUO pompę NIBE 12kW w wersji lodówkowej to Pan nie wyraził zgody...
Więc nie wiem czy tu można powiedzieć że olałem Pana ale każdy ma prawo inaczej rozpatrywać tą sprawę
Tego nawet nie skomentuje, bo bajek się nie komentuje tylko ogląda przed dziennikiem... Proszę kontynuować, może coś o osobistym wyjeździe do Francji po pompę dla mnie w pierwszych dniach stycznia?? Z tego co pamiętam takie Pan radosne deklaracje mi przez telefon też składał? Myśli Pan, że są tu ludzie, którzy w to uwierzą? Ale Pan dobrze wie, że verba volant, scripta manent i stąd Pana niechęć do pisemnych uzgodnień - z tych trudniej się wyplątać prawda?

miki121
20-12-2012, 21:04
Ale jak ktoś robi nagonkę na ciebie bo na 30 klientów jeden nie może się ze mną dogadać to trudno.
Chciałem załatwić lepsza pompę w jak najszybszym terminie ale jak ktoś nie chce to nie mam na to wpływu..
Liwko pisze po firmach itp. za moment będą mi pod dom przychodzić aby zobaczyć co robię...
A to że instalacje są zrobione i pompy działają to już nie ważne ważne jest to że jest ktoś po kim można pojeździć :)

malux20
20-12-2012, 21:04
magnolia to jak to kręci licznik?

r19
20-12-2012, 21:06
czasami lepiej sobie uciec :)
bo nawet jakbym puścił tu skan dowodu to bym się dowiedział że to podróba :)
Odkrecania kotem ogona ciag dalszy. Nikt nie neguje tego co masz obecnie wpisane w dowod.
Nigdy nie nazywalem sie G.
Nie chce przejsc przez gardlo?
Probujesz wszystko zamienic w zart, ale z tym "odpierdolcie sie" to nerwy poniosly.

r.tyrman
20-12-2012, 21:06
Spoko może faktycznie czas sobie odpuścić dywagacje z Wami :)
Bo jak widzę niedługo się dowiem że wszystko złe jest przeze mnie.
A co do pomówień to zasada jest jedna i prosta oraz pytanie do Was panowie Magnolia18, Tank102, Piter719, r.tyrmann, probelexx, chciałbympompe itp.
Okradłem Was???
Zabrałem Wam coś czy zrobiłem robotę zgodną z zakresem ??
Czy zamiast pompy takiej jak w umowie dałem inną???
Bo czegoś nie rozumiem ???
Ale cóż piszę do forum o usunięcie mojego konta i temat kończę :(

Skoro już zostałem wywołany do tablicy. To może Pan odpowie: czy ja naciągnąłem na dodatkowe prace, czy niedotrzymywałem terminów zapłaty? Czy chociaż raz nie dotrzymałem danego słowa? A może źle potraktowałem pana albo któregoś z pracowników. Ja jako jedyny w tym towarzystwie używam nazwiska (którego proszę nie mylic) i już teraz imienia i nie obawiam się utraty serwisanta. Prosze się uderzyc w piersi a nie oskarżac klientów.

miki121
20-12-2012, 21:07
Tego nawet nie skomentuje, bo bajek się nie komentuje tylko ogląda przed dziennikiem... Proszę kontynuować, może coś o osobistym wyjeździe do Francji po pompę dla mnie w pierwszych dniach stycznia?? Z tego co pamiętam takie Pan radosne deklaracje mi przez telefon też składał? Myśli Pan, że są tu ludzie, którzy w to uwierzą? Ale Pan dobrze wie, że verba volant, scripta manent i stąd Pana niechęć do pisemnych uzgodnień - z tych trudniej się wyplątać prawda?

No i widzi Pan tutaj też była propozycja z mojej storny w Atlanticu że oni załatwią tak abym mógł podjechać odebrać pompę do Atlantic-a do francji :)
Ale cóż dostałem odpowiedź że to trudne do wykonania i miałem dostać info nie dostałem..
A telefonicznie mówiłem Panu że możemy podmienić na nibe tak jak u innego klienta który chciał duo tri ale nie udało się załatwić więc kupiłem dla niego NIBE :)

Magnolia18
20-12-2012, 21:08
to moze bardziej na temat, znalazlem ciekawe ceny w sieci na pompy powietrze woda (oczywiscie nie u nas), szczegolnie ciekawe na zubadany, jesli ktos jest zainteresowany to pisac, wrzuce linki, ale wczesniej prosba o podanie ceny za sama jednostke jaka zaplaciliscie (z cena za montaz lub bez) , moze byc na priv
pzdr
szymon

hmm. ale dlaczego mam podawac ile zaplacilem. ale oki podam
za 16kW TRI zaplacilem ... 19K / 27K/ 32 K/ 37K *

* niepotrzebne skreslic

miki121
20-12-2012, 21:08
Skoro już zostałem wywołany do tablicy. To może Pan odpowie: czy ja naciągnąłem na dodatkowe prace, czy niedotrzymywałem terminów zapłaty? Czy chociaż raz nie dotrzymałem danego słowa? A może źle potraktowałem pana albo któregoś z pracowników. Ja jako jedyny w tym towarzystwie używam nazwiska (którego proszę nie mylic) i już teraz imienia i nie obawiam się utraty serwisanta. Prosze się uderzyc w piersi a nie oskarżac klientów.

BROŃ Boże nie oskarżam tylko pytam się czy coś co dostał Pan jest niezgodne z umową :)
Tzn. pompa zbiornik itp.

miki121
20-12-2012, 21:10
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?114689-skasowanie-konta&p=4944898&langid=1

ale widzę że już byłeś w tym wątku :P

Kurcze a ja nie mogłem znaleźć dzięki.
Kompletnie zapomniałem :)

ArturWi
20-12-2012, 21:17
skrot myslowy, mialem na mysli zakonczenie sprzedazy, jak mniemam zajmiesz sie tylko montazem pomp i innych ustrojstw sprzedawanych przez zewnerzne firmy, typu cieplydom,si?
Ciepły Dom sp.z o.o istnieje i będzie istniała i prosperowała.Jest już ładnych kilka umów zawartych na przyszły rok.
Ja wycofuję po prostu swoje udziały w spółce i przechodzę na własny rozrachunek,zaczynam o zera :)
I to nie tylko są pompy ciepła,także jeszcze trochę pobędę...mam nadzieję ;)

to moze bardziej na temat, znalazlem ciekawe ceny w sieci na pompy powietrze woda (oczywiscie nie u nas), szczegolnie ciekawe na zubadany, jesli ktos jest zainteresowany to pisac, wrzuce linki, ale wczesniej prosba o podanie ceny za sama jednostke jaka zaplaciliscie (z cena za montaz lub bez) , moze byc na priv

pzdr
szymon
A jednak konkurencja ;)

autorus
20-12-2012, 21:19
Faktycznie jutro może być na prawdę koniec świata :)

miki121
20-12-2012, 21:21
Spoko artur :)
Tu i tak już zapadł wyrok :)
Zgłosiłem prośbę do forum muratora :)
I rezygnuje z zabawy w doradzanie szukanie rozwiązań :)
Bo i tak nie ma sensu :)
A co do istnienie firmy to powiem tak istniała istnieje i istnieć będzie bo robót z poza tego forum mamy na ponad rok do przodu :)
Ale tym razem to działa inaczej kalendarz i data klient ma obsuwę to informuje o dokładnie ile bo potem ja muszę wszystko prostować a klienci się denerwują :)

Magnolia18
20-12-2012, 21:21
hehehehe, powaznie miki instalowal te pompe?

bez jaj... pisales, ze pompa dzialala tip-top racja? potem, praktycznie z dnia na dzień cos sie schrzanilo czy tak? czytajac watek od momentu awarii wyczytuje, ze miki nie saczy drinkow na karaibach, tylko byl juz kilka razy i szuka rozwiazania. gdyby to byl serwis producenta, to czekalbys dlugi czas zanim ktokolwiek by sie toba zainteresowal. tego zdajesz sie nie zauwazac.

PS. troche szacunku ok?

no z dnia na dzien sie popsulo. dziwne ?
Prosze. ale to prosze. Wskaz, gdzie ja pisalem ze dzial 'tip-top' :)
Szacunku? do Ciebie? Bez urazy, nie zaslugujesz. Poczytaj sam siebie, kurde ale po co? I tak nie zrozumiesz co pisales ..

Michas, znasz azaliz? I nie boli Cie to ?

---------------------------------------------------------------------------

Naroslo widze tego sporo. Jesli ja jestem winny biczujcie. tylko szukalem rozwiazania.
Cytujac ... wez sie przyznaj jako facet, ze wyje****s w kosmos 30K pln w zabawke co nie grzeje ... zimno w domu a rachunki wieksze nize poprzednio
Rodzina, sasiedzi, znajomi ...
Tak. gallU ANONIMIE. poza zroumieniem czytania, jeszcze winienes zycia zaznac ...

chcialbympompe
20-12-2012, 21:22
No i miki121 dezerteruje:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?114689-Jak-usunac-konto-z-Muratora&p=5693346&viewfull=1#post5693346
Dziwna decyzja :(

HAL9000
20-12-2012, 21:24
BROŃ Boże nie oskarżam tylko pytam się czy coś co dostał Pan jest niezgodne z umową :)
Tzn. pompa zbiornik itp.
Zapewne ja byłem nie teges względem wielce szanownego Pana Miki121, pewnie dlatego, że zapłaciłem za usługę, która nie została wykonana, a którą nagle kiedy w/w poinformowałem o rozwiązaniu umowy z winy wykonawcy ten nagle chciał dokończyć... No tak, ale przecież Pan Miki121 jest dla nas klientów za dobry - to jego ulubione powiedzienie z tego co zdążyłem zauważyć. I w ogóle lubi wspominać o prokuraturze, więc chyba jednak miał już z nią niejaki kontakt. Ja Panie MIKI, prokuraturę i prokuratorów bardzo lubię i chętnie poczekam na takie wezwanie z Pana strony.

HAL9000
20-12-2012, 21:26
No i miki121 dezerteruje:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?114689-Jak-usunac-konto-z-Muratora&p=5693346&viewfull=1#post5693346
Dziwna decyzja :(
Tylko dlaczego mnie nie dziwi...?

gall86
20-12-2012, 21:27
do przedwczoraj nie bylo problemow a od 2 dni nie osiagam zadanej temp. w domu ... krzywa podniesiona, przesunieta, CWU grzanie wylaczone, temp. za oknem nieco wyzsza niz wczoraj ( kilka stopni ) a ciagle to samo. dochodzi do 52* na zasilaniu i zaraz defrost i po defroscie mamy jakies 35* i zaczyna grzac do 52-53* i dalej jak wyzej

skleroza...

Pyxis
20-12-2012, 21:27
No i miki121 dezerteruje:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?114689-Jak-usunac-konto-z-Muratora&p=5693346&viewfull=1#post5693346
Dziwna decyzja :(

"Krew" z niego wyssalismy.
Na szczescie Liwko zostaje! ;-)

Magnolia18
20-12-2012, 21:27
magnolia to jak to kręci licznik?

hmm, chyba w prawo ... dobrze mowie :) ?
byli ostatnio pseudo znajomi co mi skrzynke zmieniali na slupie ... uuuu widzisz, na supie mam skrzynke. a tam 63A
i nie chcieli coby w lewo szlo. mowia ze w lewo to lewucha jakas czy cus...
Malux, nie pytaj bo to nie Twoja Liga :D zuzycia. no chyba ze chcesz sie podniecic przed snem :P:P
ponad 100 dziennie teraz ;> chcesz cos powiedziec ?

chcialbympompe
20-12-2012, 21:32
ponad 100 dziennie teraz ;> chcesz cos powiedziec ?
To może przejdź na grzałki? Chyba drożej nie wyjdzie...

zieli
20-12-2012, 21:32
hmm, chyba w prawo ... dobrze mowie :) ?
byli ostatnio pseudo znajomi co mi skrzynke zmieniali na slupie ... uuuu widzisz, na supie mam skrzynke. a tam 63A
i nie chcieli coby w lewo szlo. mowia ze w lewo to lewucha jakas czy cus...
Malux, nie pytaj bo to nie Twoja Liga :D zuzycia. no chyba ze chcesz sie podniecic przed snem :P:P
ponad 100 dziennie teraz ;> chcesz cos powiedziec ?

wow :jawdrop:
przy takim zużyciu to trzeba Cię podziwiać za cierpliwość

malux20
20-12-2012, 21:33
żona każe zapytać się czy na każdym pietrze masz basen
100=można powiedzieć że przechodzisz na system małpkowy

Magnolia18
20-12-2012, 21:34
Faktycznie jutro może być na prawdę koniec świata :)

wamac. nie gadaj. czekam na nowa PC. aczkolwiek na co mi ona skoro bedzie ...

malux20
20-12-2012, 21:35
po pompie widzę że masz okolo 200m2 domu

miki121
20-12-2012, 21:37
No i miki121 dezerteruje:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?114689-Jak-usunac-konto-z-Muratora&p=5693346&viewfull=1#post5693346
Dziwna decyzja :(

A co mam zrobić :)
Przecież koledzy forumowi robią ze mnie złodzieja :(

Magnolia18
20-12-2012, 21:37
skleroza...

nie skleroza. a to wlasnie Twoje z 'z dnia na dzien' .. uuu

miki121
20-12-2012, 21:38
Zapewne ja byłem nie teges względem wielce szanownego Pana Miki121, pewnie dlatego, że zapłaciłem za usługę, która nie została wykonana, a którą nagle kiedy w/w poinformowałem o rozwiązaniu umowy z winy wykonawcy ten nagle chciał dokończyć... No tak, ale przecież Pan Miki121 jest dla nas klientów za dobry - to jego ulubione powiedzienie z tego co zdążyłem zauważyć. I w ogóle lubi wspominać o prokuraturze, więc chyba jednak miał już z nią niejaki kontakt. Ja Panie MIKI, prokuraturę i prokuratorów bardzo lubię i chętnie poczekam na takie wezwanie z Pana strony.

Ja z Panem dyskusji nie będę prowadził bo sesnu nie ma żadnego.
Papierami wszystko zalatwie i temat zamykam.

Magnolia18
20-12-2012, 21:39
czuję się dyskryminowany....malux od razu się dowiedział jak zapytał :P

tyle Was. pomylilem? Juz mnie nie kochasz? pamietam ile slodzisz :D

chcialbympompe
20-12-2012, 21:40
aczkolwiek na co mi ona skoro bedzie ...
"Koniec świata nie będzie"! Reklam nie oglądasz?
Najbardziej debilny jest MM, który z okazji końca świata radzi kupić aparat fotograficzny bo następne pokolenie (po końcu świata?) miały twój wizerunek. No ale atmosfera na forum faktycznie jakaś taka dekadencka...

simluc
20-12-2012, 21:40
Spoko artur :)
Tu i tak już zapadł wyrok :)
Zgłosiłem prośbę do forum muratora :)
I rezygnuje z zabawy w doradzanie szukanie rozwiązań :)

Mam wrazenie, ze tobie forum bylo potrzebne do znajdowania odpowiedzi na problemy, ktore wychodzily przy twoim montazu. Pamietam, ze hydraulik nigdy nie bal sie dzielic wiedza, gosc z daikina zdaje sie takze, a ty-hmmm.... raczej zadawales pytania, ale to tylko moj spaczony obraz swiata.
Miki nie maz sie, ogranicz pole dzialania, zacznij byc bardziej terminowy a wszystko zostanie po staremu, czyli bedziesz montowal dobre pompy zadowolonym klientom. Nic tak nie wkurza czlowieka jak niedotrzymywanie terminow....

ArturWi
20-12-2012, 21:41
Zapewne ja byłem nie teges względem wielce szanownego Pana Miki121, pewnie dlatego, że zapłaciłem za usługę, która nie została wykonana, a którą nagle kiedy w/w poinformowałem o rozwiązaniu umowy z winy wykonawcy ten nagle chciał dokończyć... No tak, ale przecież Pan Miki121 jest dla nas klientów za dobry - to jego ulubione powiedzienie z tego co zdążyłem zauważyć. I w ogóle lubi wspominać o prokuraturze, więc chyba jednak miał już z nią niejaki kontakt. Ja Panie MIKI, prokuraturę i prokuratorów bardzo lubię i chętnie poczekam na takie wezwanie z Pana strony.
Ja znam to trochę z innej strony np.z niemożnością wejścia na budowę pomimo gotowości firmy ale nie jest to temat na forum do rozstrząsania.
Takie sprawy załatwia się jak ludzie,przy czym to dwie strony są równe a nie jedynie inwestor,który ma zawsze rację.
Plany,żeby jechać do Francji były jak najbardziej,to ja miałem jechać a przy okazji zajrzałbym na Plac Piqual czy jak tam sięto pisze ;)
Z NIBE także,szczerze,gdybym miał taką propozycję to nie zawacham się ani chwili,ta pompka jest droższa od Atlantica Duo o ok.10tys.zł.

miki121
20-12-2012, 21:42
Ja znam to trochę z innej strony np.z niemożnością wejścia na budowę pomimo gotowości firmy ale nie jest to temat na forum do rozstrząsania.
Plany,żeby jechać do Francji były jak najbardziej,to ja miałem jechać a przy okazji zajrzałbym na Plac Piqual czy jak tam sięto pisze ;)
Z NIBE także,szczerze,gdybym miał taką propozycję to nie zawacham się ani chwili,ta pompka jest droższa od Atlantica Duo o ok.10tys.zł.

Nie broń mnie bo i Tobie się oberwie..
Sam mialeś przyjemność słuchać rozmów z klientami którzy w ciągu godziny 5 razy zdanie zmieniali..
Według Pana Zbyszka ja kłamię a sam byłeś ze mną w Wawie w Atlanticu jak próbowałem ratować sprawę pompy.
Ale ja kłamie więc temat uważam za zamknięty.
Myślę że sama informacja u źródła - Atlantica o fakcie jak cisnołem w tej sprawie aby moją wpadkę z uszkodzoną pompę wymienić na najnowszy model TRI DUO.

Magnolia18
20-12-2012, 21:42
To może przejdź na grzałki? Chyba drożej nie wyjdzie...

a wiesz, ze o tym myslalem ? ale po co mi wtedy PC? wciaz mam wiare, ze mialem padaczkowa jednostke a po interwencji Michala, Atlantic wysle sprawne urzadzenie

chcialbympompe
20-12-2012, 21:42
A co mam zrobić :)
Przecież koledzy forumowi robią ze mnie złodzieja :(
W takiej sytuacji focha to może strzelić dzieciak i zabrać zabawki z piaskownicy. Skoro złodziejem nie jesteś to w czym problem? Możesz ignorować wątki "kryminalne" a skupić się na merytorycznych.

Magnolia18
20-12-2012, 21:44
żona każe zapytać się czy na każdym pietrze masz basen
100=można powiedzieć że przechodzisz na system małpkowy

oswiec mnie prosze. jam nie gall anonim zem bystry taki... co to system malpkowy ??

miki121
20-12-2012, 21:44
Mam wrazenie, ze tobie forum bylo potrzebne do znajdowania odpowiedzi na problemy, ktore wychodzily przy twoim montazu. Pamietam, ze hydraulik nigdy nie bal sie dzielic wiedza, gosc z daikina zdaje sie takze, a ty-hmmm.... raczej zadawales pytania, ale to tylko moj spaczony obraz swiata.
Miki nie maz sie, ogranicz pole dzialania, zacznij byc bardziej terminowy a wszystko zostanie po staremu, czyli bedziesz montowal dobre pompy zadowolonym klientom. Nic tak nie wkurza czlowieka jak niedotrzymywanie terminow....

Masz rację i rozumiem ciebie po to w nowych umowach są daty a nie forma do uzgodnienia bo to jest potem problem zarówno dla mnie jaki i dla inwestora.
Ale jest tu także drugi problem - dostawcy którzy trochę inaczej rozmują terminy :)

Magnolia18
20-12-2012, 21:46
po pompie widzę że masz okolo 200m2 domu

24 z piwniac
rok budowy 1930, rozbudowa o polowe jakos 1980-90 ?
czesc niemiecka, solidna budowa :) Michal wie co w piwnicy jest :D

simluc
20-12-2012, 21:49
hmm. ale dlaczego mam podawac ile zaplacilem. ale oki podam
za 16kW TRI zaplacilem ... 19K / 27K/ 32 K/ 37K *


* niepotrzebne skreslic

w du... z tymi cenami :) mam zgadywac? to ja podam bez linkow ceny zubadana 3-fazowego 14kW - 21 tys brutto (nasze zlote), model 23 kW za 35tys zl brutto. W zestawie jednostka dwuwiatrakowa zewnetrzna, wymiennik plytowy alfa laval, pelna elektronika.

miki121
20-12-2012, 21:49
W takiej sytuacji focha to może strzelić dzieciak i zabrać zabawki z piaskownicy. Skoro złodziejem nie jesteś to w czym problem? Możesz ignorować wątki "kryminalne" a skupić się na merytorycznych.

Masz rację bo robote robię i w przeciwności do innych instalatorów po odpaleniu nie wyrzucam do Atlantica :)
A sprawić satysfakcję jednemu klientowi nie dam bo inni mają urządzenia i oni są ważni :)
Więc ważne aby pompy działały :)

malux20
20-12-2012, 21:50
jedna małpka druga małpka i będzie cieplo
ilość ciepła zawarta w 100gramach-małpkach
a może do twojego domu to ten wynik jest ok?

HAL9000
20-12-2012, 21:52
A co mam zrobić :)
Przecież koledzy forumowi robią ze mnie złodzieja :(

Nie robią, tylko czekają na dojrzałe zachowanie, Będę pierwszą osobą na tym forum jeśli okaże się, że w zaistniałej sytuacji będzie Pan potrafił zachować się jak człowiek odpowiedzialny za swoje poczynania a nie tylko "opluwał klientów"

ArturWi
20-12-2012, 21:52
Nic tak nie wkurza czlowieka jak niedotrzymywanie terminow....
Sam jestem inwestorem i potwierdzam ale byłem też świadkiem jak Atlantic dał d..y z modułami do zasobników CWH a w ciągu tygodnia było zaplanowanych 5 montaży.Przez całą drogę z Wawy miki dzwonił po klientach proponując im T-CAPy w zamian,żeby nie tracić czasu.

Magnolia18
20-12-2012, 21:53
jedna małpka druga małpka i będzie cieplo
ilość ciepła zawarta w 100gramach-małpkach
a może do twojego domu to ten wynik jest ok?

buahahah. teraz kumam. pozdor dla Zony. To Ci dopiero smieszka ;>

miki121
20-12-2012, 21:54
Z Panem skończyłem dyskuję Panie Zbigniewie

HAL9000
20-12-2012, 21:54
Ja znam to trochę z innej strony np.z niemożnością wejścia na budowę pomimo gotowości firmy ale nie jest to temat na forum do rozstrząsania.
Takie sprawy załatwia się jak ludzie,przy czym to dwie strony są równe a nie jedynie inwestor,który ma zawsze rację.
Plany,żeby jechać do Francji były jak najbardziej,to ja miałem jechać a przy okazji zajrzałbym na Plac Piqual czy jak tam sięto pisze ;)
Z NIBE także,szczerze,gdybym miał taką propozycję to nie zawacham się ani chwili,ta pompka jest droższa od Atlantica Duo o ok.10tys.zł.
Jak widzę ciągnie swój do swego...

miki121
20-12-2012, 21:55
No i nie mówiłem :)

chcialbympompe
20-12-2012, 21:57
A ten koniec świata to na którą zapowiadają? Bo nie wiem czy się kłaść spać czy nie warto?

HAL9000
20-12-2012, 21:57
No i nie mówiłem :)
Zna Pan pojęcie "towarzystwo wzajemnej adoracji"?

miki121
20-12-2012, 21:57
Lepiej poczekaj :)

Magnolia18
20-12-2012, 21:57
o matko. po 2h prawie nadgonilem
masakra

Michal. wez prosze powiedz zes nie ten G... prosze
Arturo, sorka ze pomylilem sklep z cieplymDomem
gall.Anonim ... wez prosze mysl.
Malux i inni. no mam zuzycie. wiedzialem, ze bedzie. SA te sprawy ale defrosty to inna rzecz,

i juz ;)

miki121
20-12-2012, 21:58
Zna Pan pojęcie "towarzystwo wzajemnej adoracji"?

Tak ale jakby Pan zwórcił to u Nas jest rozwód więc adoracja już nie występuję :)

zieli
20-12-2012, 21:58
A ten koniec świata to na którą zapowiadają? Bo nie wiem czy się kłaść spać czy nie warto?
12 w południe więc śmiało można iść spać:yes:

miki121
20-12-2012, 21:59
o matko. po 2h prawie nadgonilem
masakra

Michal. wez prosze powiedz zes nie ten G... prosze
Arturo, sorka ze pomylime skleu z cieplymDomem
gall.Anonim ... wez prosze mysl.
Malux i inni. no mam zuzycie. wiedzialem, ze bedzie. SA te sprawy ale defrosty to inna rzecz,

i juz ;)

ja już nie ma chęci ani ochoty tłumaczyć :)
bo i niemam się z czego :)
a Tobie pokażę dowód albo inny kwit abyś widział :)

HAL9000
20-12-2012, 22:02
Tak ale jakby Pan zwórcił to u Nas jest rozwód więc adoracja już nie występuję :)

Widać to zwłaszcza po postach

Liwko
20-12-2012, 22:03
Liwko pisze po firmach

Słuchaj gnojku! To już jest oszczerstwo! Nie możesz sobie wyobrazić, że to do mnie o tobie piszą???
Lepiej to odszczekaj!
Co do usunięcia wpisów z twoim nazwiskiem, to gdyby sprawa była wygrana, zapewne sąd kazał by je usunąć! Nie kazał??? Dziwne...

Magnolia18
20-12-2012, 22:03
ja już nie ma chęci ani ochoty tłumaczyć :)
bo i niemam się z czego :)
a Tobie pokażę dowód albo inny kwit abyś widział :)

Michas. Szkodzi Ci to powiedziec ? Przerazasz mnie teraz :(

malux20
20-12-2012, 22:03
spoko
no ja dziś pierwszy raz od tygodnia napaliłem w kominku bo mi franca dziś przekroczyła 10kwh przy ustawionej temp 19, 5 w domu
pierwszy dzień mrozow

miki121
20-12-2012, 22:05
Czy ja pisze o tobie per "gnojku"...
Nie :)
Wywnioskowałem to z Twojej wypowiedzi :)

ArturWi
20-12-2012, 22:05
spoko
no ja dziś pierwszy raz od tygodnia napaliłem w kominku bo mi franca dziś przekroczyła 10kwh przy ustawionej temp 19, 5 w domu
pierwszy dzień mrozow
to ci franca :)

chcialbympompe
20-12-2012, 22:06
spoko
no ja dziś pierwszy raz od tygodnia napaliłem w kominku bo mi franca dziś przekroczyła 10kwh przy ustawionej temp 19, 5 w domu
pierwszy dzień mrozow
Napaliłeś drewnem ze stacji benzynowej za 15zł w ramach oszczędności? :D

malux20
20-12-2012, 22:07
czy można pw wkleić w sytuacji wyższej konieczności?
liwko ma rację w 100%

malux20
20-12-2012, 22:08
nie:D
brykiet dębowy 600zł tona
w sobotę zważę worek to powiem ile poszło

Magnolia18
20-12-2012, 22:13
spoko
no ja dziś pierwszy raz od tygodnia napaliłem w kominku bo mi franca dziś przekroczyła 10kwh przy ustawionej temp 19, 5 w domu
pierwszy dzień mrozow

buahahhahaha
Malux:)
jestes po gall.u.Aonimie 2 moim ulubionym. tzm staniesz ise chyba :D
19.5 ?? to u mnie labrador. taki pies wiesz? czekoladowy nie lubi mrozow :> ...
21-22 to w nocy jest. tak lubia. NIE ja. ale jest. zatem o zuzycie nie winienes pytac :)
a juz ze jak wzielo iles tam kWh to kominek... uuu
Sluchaj, badz sluchajze z krakowska. na pokaz to robisz ?

ArturWi
20-12-2012, 22:16
a juz ze jak wzielo iles tam kWh to kominek... uuu
Sluchaj, badz sluchajze z krakowska. na pokaz to robisz ?
A gdzie tam na pokaz,malux jak tak się napatrzy na licznik,ale tak bardzo dokładnie to tak nienawidzi tej powietrznej,że hej ;)

chcialbympompe
20-12-2012, 22:16
W ramach oszczędności by PC nie zużyła więcej niż 10kWh na dobę malux jedzie 50km i rozpala w kominku ;)

Liwko
20-12-2012, 22:16
Wywnioskowałem to z Twojej wypowiedzi

Czy ja piszę krzaczkami? Napisałem, że dostałem wiadomość na priva. Tak czy nie? Więc nie rób ze mnie gnoja, który szuka na ciebie haka!
Informacje o tobie, i to nie najlepsze, jak widać same się rozchodzą!

miki121
20-12-2012, 22:19
Czy ja piszę krzaczkami? Napisałem, że dostałem wiadomość na priva. Tak czy nie? Więc nie rób ze mnie gnoja, który szuka na ciebie haka!
Informacje o tobie, i to nie najlepsze, jak widać same się rozchodzą!

A to widzisz nerwy :(
Przepraszam

Liwko
20-12-2012, 22:20
miki, nie mam zamiaru ani ochoty, dyskutować z tobą na prywatnej skrzynce. I o korespondencji też nie zamierzam.

miki121
20-12-2012, 22:21
ok rozumiem

r.tyrman
20-12-2012, 22:22
Zadaje Pan pytanie: Czy towar zgodny z opisem. Tak, Należy zadac dwa dopełniające pytania. 1) Czy jest Pan zadowolony z jakości montażu? Chyba tak. 2) Czy jest Pan zadowolony z dotrzymywania terminów? Nie.

miki121
20-12-2012, 22:23
Dzięki za info

Magnolia18
20-12-2012, 22:28
W ramach oszczędności by PC nie zużyła więcej niż 10kWh na dobę malux jedzie 50km i rozpala w kominku ;)

nie rancie mnie
po co? dla sasiadow ?
wamac. to ja zaraz bede eko palil. a Miki zapoda jak moja 16 TRI nic nie bierze :D
Michas. zrobimy Arturo konkurencje, ze Jego te cale COP1 to ciul ( po slonsku ) warte :D

Malux ... uuu

kbab
20-12-2012, 22:30
21-22 to w nocy jest. tak lubia. NIE ja. ale jest. zatem o zuzycie nie winienes pytac :)
a juz ze jak wzielo iles tam kWh to kominek... uuu
Nie czepiam się, ale czy robiłeś OZCdla swojego domu? Obawiam się, że masz za małą pc do zapotrzebowania - może ona po prostu nie daje rady dostarczyć do systemu aż tyle ciepła? Aby się o tym przekonać może odłącz kilka grzejników.

240 bez piwnic
rok budowy 1930, rozbudowa o polowe jakos 1980-90 ?
czesc niemiecka, solidna budowa
Takie "coś" niezbyt ocieplone może potrzebować sporo większej mocy, nawet do 200W/m2 - dałeś niecałe 67W/m2. Podaj jakieś "historyczne" dane o zużyciu.

autorus
20-12-2012, 22:33
montaż PC bez OZC to hardcore :) Ja bym już wolał skoczyć na banji :)

r.tyrman
20-12-2012, 22:40
Mogę jutro nie dac rady, więc dzisiaj życze Wam radosnych, pogodnych, rodzinnych, spokojnych, ciepłych i w zdrowiu... Świąt.

ArturWi
20-12-2012, 22:41
montaż PC bez OZC to hardcore :)
Dokładnie wyliczone obciążenie cieplne domu to podstawa w doborze powietrznej pompy :)

miki121
20-12-2012, 22:42
Nawzajem :)
Proszę o info jeżeli będzie Pan miał problem z lodem :)

Magnolia18
20-12-2012, 22:43
Nie czepiam się, ale czy robiłeś OZCdla swojego domu? Obawiam się, że masz za małą pc do zapotrzebowania - może ona po prostu nie daje rady dostarczyć do systemu aż tyle ciepła? Aby się o tym przekonać może odłącz kilka grzejników

Takie "coś" niezbyt ocieplone może potrzebować sporo większej mocy.

Odlaczyc grzejniki teraz? Moze pietro?
Te COS w chwili zakupu PC smialo mialo ...

Te COS dalej funguje. :) te COS ma sie dobrze. potrzebuje tylko dzialajacej PC.
PS/
Chesz, zobaczyc te COS ? zapraszam, naprawde z calego serca:) lubie jak sie ludzie dziwia :) a i poza standardowa kawka/herbatka, dobry obiad dostaniesz
Te COS ma takie mury ze sie zdziwisz :)

malux20
20-12-2012, 22:47
to se pośmialiśta
a jaką proponujecie utrzymywać temperaturę w domu niezamieszkałym?
pochwalta się jakie trzymaliśta tymparatury przez kilka miesięcy przed wprowadzeniem?
budowę mam okolo 40m od obecnego domu:D

aha żeby było jasne w grudniu poszło okolo 25 kg brykietu

ArturWi
20-12-2012, 22:50
to se pośmialiśta
a jaką proponujecie utrzymywać temperaturę w domu niezamieszkałym?
pochwalta się jakie trzymaliśta tymparatury przez kilka miesięcy przed wprowadzeniem?
budowę mam okolo 40m od obecnego domu:D

aha żeby było jasne w grudniu poszło okolo 25 kg brykietu
Ja planuję przez jakiś miesiąc grzać do 22st.C żeby sprawdzić rzeczywiste zużycie a potem tak na 17st.C.

zieli
20-12-2012, 22:54
Ja planuję przez jakiś miesiąc grzać do 22st.C żeby sprawdzić rzeczywiste zużycie a potem tak na 17st.C.
tylko grzejąc niezamieszkały i nie wysuszony dom
to też nie będzie do końca miarodajne

Magnolia18
20-12-2012, 22:54
to se pośmialiśta
a jaką proponujecie utrzymywać temperaturę w domu niezamieszkałym?
pochwalta się jakie trzymaliśta tymparatury przez kilka miesięcy przed wprowadzeniem?
budowę mam okolo 40m od obecnego domu:D

aha żeby było jasne w grudniu poszło okolo 25 kg brykietu

mea culpa. zachowalem sie jak gall ANONIM. nie doczytalem ;(
ale na chu****czke sie pytasz ile ja mam na licznku ??? :)
mam bo mam. bo nie lubie wungla. i jak mi Michas naprawi to bede sie smial i pil pwiko/winko/koniaczek/liskacza/ * niepotrzebne skreslic i sie bede smial :)

uuuu. jak pragne tego

malux20
20-12-2012, 22:55
przy 22 w listopadzie wyszło 100 zł w g11

miki121
20-12-2012, 22:55
No ostatnio musiałem tumaczyć że dom bez izolacji na poddaszu to nie można grzać do 22 :)
Niestety klient stwierdził że nie mam racji a straty przez dziury w izolacji na poddaszu - brak izolacji jest normalne :)

kbab
20-12-2012, 22:57
Odlaczyc grzejniki teraz? Moze pietro?
Te COS w chwili zakupu PC smialo mialo ...
To żadne OZC, podaj chociaż zapotrzebowanie na ciepło z lat ubiegłych -przecież czymś było ogrzewane, jeśli nie możesz to jakie okna, izolacja ścian, pod podłogą, nad stropem - bez tego nawet pobieżnie nie określisz mocy pc.

malux20
20-12-2012, 22:58
wścibski jestem

SUSPENSER
20-12-2012, 23:02
Gdyby takie jaja jak tu działy się w wątku z kotłami wtedy Arturo miałby używanie, a tam cisza i spokój, a gdy komuś forumowicz z płatnym profilem sprzeda kocioł to wszystko potem działa jak trzeba i nie ma za co kogo nawet opierniczać.

To przekonuje mnie, że temat doboru i sprzedaży PPC w Polsce to jeszcze ciągle partyzantka i amatorka - podobnie jak kilka lat temu było z kotłami z podajnikami - też były z nimi ciągle problemy bo brakowało odpowiednich urządzeń i fachowców.

Gdy przeminą te "choroby wieku dziecięcego" zapewne PPC i fachowcy od nich będą równie skuteczni jak dzisiaj inni w wątku o kotłach - życzę wszystkim, żeby jak najszybciej to nastąpiło :yes:


To żadne OZC, podaj chociaż zapotrzebowanie na ciepło z lat ubiegłych -przecież czymś było ogrzewane, jeśli nie możesz to jakie okna, izolacja ścian, pod podłogą, nad stropem - bez tego nawet pobieżnie nie określisz mocy pc.

Albo niech poda ile i jakiego węgla [oraz w jakim kotle] spalał na dobę przy największych mrozach to się obliczy ;)

Magnolia18
20-12-2012, 23:22
To żadne OZC, podaj chociaż zapotrzebowanie na ciepło z lat ubiegłych -przecież czymś było ogrzewane, jeśli nie możesz to jakie okna, izolacja ścian, pod podłogą, nad stropem - bez tego nawet pobieżnie nie określisz mocy pc.


ale juz podaje
245m2 dokladnie. 1 pietro
budunek namierzyc latwo. adres znasz
dol 15cm styropian. gora welna moze z 20 a moze 20 nie wiem
sciany 30-40cm cegla badz beton .czolgowy
ok zebys mial jazde :)
jedna ze scian ...nie puszcza NIC


Gdyby takie jaja jak tu działy się w wątku z kotłami wtedy Arturo miałby używanie, a tam cisza i spokój, a gdy komuś forumowicz z płatnym profilem sprzeda kocioł to wszystko potem działa jak trzeba i nie ma za co kogo nawet opierniczać.

To przekonuje mnie, że temat doboru i sprzedaży PPC w Polsce to jeszcze ciągle partyzantka i amatorka - podobnie jak kilka lat temu było z kotłami z podajnikami - też były z nimi ciągle problemy bo brakowało odpowiednich urządzeń i fachowców.

Gdy przeminą te "choroby wieku dziecięcego" zapewne PPC i fachowcy od nich będą równie skuteczni jak dzisiaj inni w wątku o kotłach - życzę wszystkim, żeby jak najszybciej to nastąpiło :yes:

srata tata

wykrakal ON, ze sie pojawia.. ...

hydraulik_
21-12-2012, 06:31
Dokładnie wyliczone obciążenie cieplne domu to podstawa w doborze powietrznej pompy :)

Co to oznacza dokładnie?

Czy powierzchnia razy wsp wystarczy i x 40
I wentylacja oczywiście

czy konieczna jest pieczątka na końcu:yes:

kamyk68
21-12-2012, 06:57
znam jednego gościa który robi OZC przed montażem...

?????:o

kamyk68
21-12-2012, 07:10
i bynajmniej nie jest to ten pan którego masz na mysli...ale coś czułem ze cie ten wpis cię tu przygoni :P



:yes:Pozdrawiam:D

SUSPENSER
21-12-2012, 07:31
jak dla mnie wystarczy OZC, może być bez pieczątki :P
znam jednego gościa który robi OZC przed montażem...

Czyli jest prekursor - może niebawem inni przekonają się, że warto.

Z kotłami jest odwrotnie - najczęściej instalatorzy przewymiarowują je nawet 2-3 krotnie bo nic nie liczą i nie rozumieją, że kocioł zasypowy dobiera się inaczej a skoro zasypowy daliby np. 25 kW to z podajnikiem też taki dadzą, a że różnica w cenie zakupu niewielka to i ciśnienie ze strony inwestora na dokładniejszy dobór małe.

Gdyby PPC np. 14 i 28 kW różniły się w cenie o kilkaset zł wtedy działoby się tu to samo, tyle, że to było by korzystne [możliwość korzystania z 2 taryfy], ale nie ma tak lekko i raczej nie będzie.

Podsumowując: brak odpowiedniego dopasowania PPC kończy się problemami z ogrzaniem budynku przy największych mrozach, a kotła na ekogroszek pracą przez większość roku z ułamkiem mocy nominalnej ze sprawnością niższą od deklarowanej przez jego producenta [która jest podawana dla mocy nominalnej].

1igor1
21-12-2012, 09:25
kurcze chyba faktycznie idzie koniec świata, pół forum mam po angielsku, pół po polsku, o co kaman??

Pyxis
21-12-2012, 09:40
Od jakiegoś czasu tak się zdarza... co jakiś czas - chociaż dla mnie to jest wysoce niesatysfakcjonująca odpowiedz

U mnie pomoglo dopiero ustawienie jezyka "domyslny dla forum".

Co admin zainstaluje poprawki do skryprow obslugujacych forum, to sie cos sypnie. Normalna sprawa. Tylko po co co chwile grzebac w czyms co dziala OK? :-)

kbab
21-12-2012, 09:45
ale juz podaje
245m2 dokladnie. 1 pietro
budunek namierzyc latwo. adres znasz
dol 15cm styropian. gora welna moze z 20 a moze 20 nie wiem
sciany 30-40cm cegla badz beton .czolgowy
ok zebys mial jazde :)
jedna ze scian ...nie puszcza NIC
Co prawda podałeś niewiele. Daj coś z siebie policz z grubsza U dla przegród zewnętrznych, sam widzisz czytając FM, że ludzie dbają o okna, dokładają kupę kasy aby mieć U=0,7 a nie 1,1, dokładają dodatkowe cm izolacji do ścian zew na stropy i od gruntu aby zmniejszyć zapotrzebowanie domu. Napisałem to "coś" - nie miałem nic złego na myśli, we wrocku oglądam czasem piękne poniemieckie wille - czasem dech zapiera, ale aby coś w nich zmienić to trzeba pytać o pozwolenie konserwatora zabytków, ludzie w takich domach marzną lub spalają w sezonie jelcza z przyczepą koksu (obciążenie cieplne sięga 240W/m2). Uważam, że jeśli nie masz dobrej izolacji przegród zew to powinieneś mieć kaskadę pc i takie dwie może być za mało - ale to trzeba było policzyć przed inwestycją w pc. Piszesz, że masz dość wungla - nawet nie dodałeś ile go szuflowałeś przed pc - jak również nie dodałeś nic o mocy poprzednich kotłów grzewczych - dlatego nie dziw się, że masz takie problemy, Miki w Twoim przypadku najprawdopodobniej nic nie zrobi jak nie zmniejszysz zapotrzebowania na ciepło, chyb że jak w/w dołoży do kaskady jeszcze taką samą pc lub dwie. Spróbuj w moim kalkulatorze "OZC dla laika" podstawić swoje dane, nic nie podałeś o wentylacji - jak podstawisz w arkuszu to zobaczysz jaka moc jest potrzebna na samą wentylację.
Dodam jeszcze abyś zwrócił uwagę na mostki termiczne, zwykle w takich domach ciężko je wyeliminować a może być ich sporo - może badanie kamerą termowizyjną coś pokaże.

ArturWi
21-12-2012, 09:51
znasz jakiegoś instalatora, który przed montażem PC, robi OZC dla danego domu?
Może ja nie jestem instalatorem,bo nie instaluje(przynajmniej własnymi rękami)ale przed doborem pomp,które ostatnio ofertowałem wyliczałem OZC :)
Nie widzę potrzeby,żeby klient płacił drożej za mocniejszą pompę niż potrzebuje :)
Taki już jestem.
I czy to będzie pompa,czy gaz,czy ekogroszek czy prąd,powtarzam zawsze,że zawsze konieczne jest dokładne wyliczenie OZC :)
Dla mnie to podstawa przed wyborem źródła ciepła dla domu.

Co to oznacza dokładnie?
Czy powierzchnia razy wsp wystarczy i x 40
I wentylacja oczywiście czy konieczna jest pieczątka na końcu:yes:
To oznacza optymalny dobór pompy dla warunków -20st.C +21st.C a to może oznaczać,że w domu ok.200m2 może śmiało się sprawdzić pompa 8kW ;)
Ostatnie dwa domy,jeden 220m2 pod Wawą (zresztą wcześniej klient dostał ofertę na TRI16) obciążenie cieplne 5,2kW drugi na Śląsku z podobną powierzchnią ze stratami lekko poniżej 5kW.
Propozycja moja była na 8kW lub trójfazowa 9kW z wyjaśnieniem w jakich warunkach będzie pracowała 8kW,klienci wybrali spokój ducha czyli będą T-CAP-y :)
Wentylacja jest oczywiście brana pod uwagę bo straty tutaj mogą być duże.
Pieczątka nie jest konieczna,zadowolenie klienta owszem ;)

Dla pytających się wcześniej czemu Panasonic a nie Atlantic tutaj mamy dobry przykład,gdybym miał w ofercie tylko Atlantica musiałbym zaproponować TRI11,która jest mocniejsza i droższa niż T-CAP 9kW.

kbab
21-12-2012, 10:06
To oznacza optymalny dobór pompy dla warunków -20st.C +21st.C a to może oznaczać,że w domu ok.200m2 może śmiało się sprawdzić pompa 8kW
W moim kalkulatorze moc kotła dopasowuję dla delta=50 tj wew/zew 25*/-25*, wtedy nawet przy -30* kocioł powinien utrzymać wew 20*.

ArturWi
21-12-2012, 10:23
no to jesteś drugi...i chwała ci za to....swoją drogą, ten pierwszy, to tez wyedukowany na FM :)
a swoją drogą, Miki pewnie nie robił OZC? wiesz coś na ten temat?pytam ciebie, bo miki już chyba jest skasowany...
Nie wiem,tak daleko wstecz nie wnikałem w działania mikiego ;)

Miki nie wykasowany,trzyma się nieźle :)

Pyxis
21-12-2012, 10:25
A propos kalkulartora, to czy jesli na CO zuzylem w grudniu srednio 24,8 kWh/dobe i zaloze COP na poziomie 4,2 to moge powiedziec, ze moj dom ma zapotrzebowania na cieplo w warunkach grudniowych na poziomie 4,3 kW ? Beda uprawnione takie zabawy kalkulatorem?

kbab
21-12-2012, 11:02
Beda uprawnione takie zabawy kalkulatorem?
To prosty kalkulator, niektórzy twierdzą że uwzględnia nawet mostki o których nie wiedzą - z tym się zgadzam. Wynik rzeczywisty będzie tym dokładniejszy im dokładniejsze podstawimy dane.
Przydatny jest zwłaszcza do szybkich wyliczeń dla zmiany np U dla poszczególnych przegród - wtedy może pomóc w wyborze - bo czasem dodatkowa inwestycja nijak się ma do efektu ekonomicznego - przerost formy nad treścią.

lukasza
21-12-2012, 15:40
że ludzie dbają o okna, dokładają kupę kasy aby mieć U=0,7 a nie 1,1, dokładają dodatkowe cm izolacji do ścian zew na stropy i od gruntu aby zmniejszyć zapotrzebowanie domu.
...... Uważam, że jeśli nie masz dobrej izolacji przegród zew to powinieneś mieć kaskadę pc i takie dwie może być za mało - ale to trzeba było policzyć przed inwestycją w pc. Piszesz, że masz dość wungla - nawet nie dodałeś ile go szuflowałeś przed pc - jak również nie dodałeś nic o mocy poprzednich kotłów grzewczych - dlatego nie dziw się, że masz takie problemy, Miki w Twoim przypadku najprawdopodobniej nic nie zrobi jak nie zmniejszysz zapotrzebowania na ciepło, chyb że jak w/w dołoży do kaskady jeszcze taką samą pc lub dwie.
Dodam jeszcze abyś zwrócił uwagę na mostki termiczne, zwykle w takich domach ciężko je wyeliminować a może być ich sporo - może badanie kamerą termowizyjną coś pokaże.

Kbab drobne uwagi z mojej strony:
1. różnica między oknami - pakietami szybowymi - między 0,7 a 1,1 jest b. niewielka, ja dopłaciłem raptem kilka czy kilkanaście % w oknach normalnych. Za to w oknach dachowych, różnica jest ogromna w kosztach. Zawsze zachęcam każdego w rozmowie na zmianę pakietu z 2 na 3 szybowy.
2. nie wiem dlaczego ale i ja mam odczucia podobne do Ciebie, że TRI16 na 240m2 domu starego i modernizowanego może być za mało a do tego na grzejnikach GZ. Żeby się nad tym zastanowić Magnolia musiał by podać info o ociepleniu piwnicy - sufitu, wentylacji itp a najlepiej czym palił, w jakim piecu i ile zużył w poprzednich latach a być może forum rozwiąże jego problem w 5 min (tzn da refleksje co jest nie tam z tą mocą). Z tym, że czyżby tak błahy problem (prosty w sensie dedukcji a nie dla Magnolii) mógłby tematem forum tak długo bez takich podstaw i nawet Miki o tym nie wspomina na swoją obronę?
3. popieram. Kamera termowizyjna tania nie jest ale przy tym zużyciu prądu przez Magnolie to warto wydać kasę.

Panowie Arturo i Miki. Dziękuję za eksperymentalny udział w forum (z mojego punktu widzenia). Nie będę tu pisał elaboratu choć dane i info a nawet doświadczenie (liczone w PLN) ku temu mam jak się prowadzi biznes (marża, czas dostawy, umowy, rola serwisanta, terminu u producenta plus itp, itd, ect). Już nie będę analizował i uczył co to media społecznościowe i jak na nich firma zyskuje a jak może stracić, tu przysłowie czym wojujesz od tego giniesz jest w 100% prawdziwa.

Dziękuję Wam za skuteczne zniechęcenie mnie do PC PW. Na gruntową nie mam warunków (las). I nie chodzi mi o wasze działania lub ich brak co o pokazanie jak rozwinięty jest rynek serwisu i zaopatrzenia producentów PC w części i support. Poziom żenujący. Czas może aby kilku producentów założyło tu konta firmowe i broniło swoich interesów bo ja im mogę zarzucić iż z obrazu forum to ja szybciej kupię część do PC chińskiej niż oni zareagują na pomoc w serwisie (o części nie wspomnę). Jak zawsze powtarzam: serwis musi być "pod ręką", z tradycjami i częściami. Ot zalety np: gazu ziemnego.
Po1. Ja takich warunków serwisu u siebie nie widzę,
Po 2. Mam obawy co będzie z częściami do PC za 5-7 lat jak już teraz za dostawą PC trzeb czekać (wasze wywody o zamianach PC, dostawie części itd).

Dzięki, przyjdzie mi palić peletem. Oby rozpalarka i stacja pogodowa działała zawsze.

p.s. forum po angielsku -suuper

autorus
21-12-2012, 16:08
dobrze, że mam sporo czasu i pod wpływem kolegi Adama_mk jednak zaplanowałem podłogówkę wodna. Muszę się jeszcze nad tymi pw porządnie zastanowić.

Pyxis
21-12-2012, 16:25
dobrze, że mam sporo czasu i pod wpływem kolegi Adama_mk jednak zaplanowałem podłogówkę wodna. Muszę się jeszcze nad tymi pw porządnie zastanowić.

Podlogowka wodna to naprawde piekna sprawa. Z kazdym dniem to cora bardziej doceniam.
Zaden z "mitow" na jej temat sie nie potwierdzil, a obawy co do duzej inercji dzialaja teraz na moja korzysc. :-)

r19
21-12-2012, 18:37
Lukasza, akurat Mikiego nie wykonczyljeden niezadowolony forumowy klient, tylko demony i "sukcesy" przeszlosci.

lukasza
21-12-2012, 19:13
Lukasza, akurat Mikiego nie wykonczyljeden niezadowolony forumowy klient, tylko demony i "sukcesy" przeszlosci.
czy go wykończyli czy wykończył się sam, nie moja sprawa. Poziom dyskusji zszedł z meritum na sprawy osobiste. Żenujące dla firmy, dla odbiorców PC PW mniej bo to osoby prywatne, piszące w swojej prywatnej sprawie ... w środku zimy. Jednak to oczyszczenie było potrzebne i może dla wielu niemiłe, ale dla innych czytających o PC PW bardzo pouczające.

Jak dla mnie pomysł FM aby dawać konta firmowe jest zły, od biedy konta dla producentów "rozsądnych" coś jak koleś od Rockwool'a. Czy ktoś z producentów PC się odważy taki założyć? Wątpię, nie ma 1 normy na scop'y, cop'y, sropy więc woda jest mętna i nikt się nie wychyli. Sprzedawców - dystrybutorów i ich uwagi trzeba brać b.ostrożnie bo za mało ryzykują swoimi wpisami (firma X, Y ma mniej do stracenia niż producent X, Y). Zostaje słuchać i analizować vox populi (vox dei).

Ja teraz przerzucam zainteresowanie na pellet i analizuję czy mi go za 2-5 lat np: nie wykupią na pniu (dosłownie) elektrownie itp.

chcialbympompe
21-12-2012, 19:27
Ja teraz przerzucam zainteresowanie na pellet i analizuję czy mi go za 2-5 lat np: nie wykupią na pniu (dosłownie) elektrownie itp.
Może nie jestem na bieżącą ale jak rozumiem skreślasz PC P-W z powodu nagonki na miki121? Przecież takie pompy pracują od lat i ludzie są zadowoleni.
Dostępność części to raczej tez nie problem. Przecież na miki/artur rynek pomp ciepła się nie kończy!

ArturWi
21-12-2012, 19:39
Może nie jestem na bieżącą ale jak rozumiem skreślasz PC P-W z powodu nagonki na miki121? Przecież takie pompy pracują od lat i ludzie są zadowoleni.
Dostępność części to raczej tez nie problem. Przecież na miki/artur rynek pomp ciepła się nie kończy!
Dokładnie :)
Dla mnie pompy ciepła to też nie jest pępek Świata,po prostu jest to jedna z kilku propozycji jakie mogę zaoferować ;)
Co do pomp,dostępność części nie budzi zastrzeżeń,będą zawsze dostępne bo Polska to nie Alaska gdzie dojazd w zimie jest utrudniony a pompy działają i psują się nie tylko w Polsce.

Co do występowania oficjalnych przedstawicieli Panasonica czy Atlantica to myślę,że był to żart :)
Za takowy też uznaję występowanie oficjalnych przedstawicieli Mercedesa,Audi,Fiata itp.na forum motoryzacyjnym :)

Magnolia18
21-12-2012, 21:10
Juz podawalem wczesniej.
Kociol Klimosz 21kW na eko z podajnikiem slimakowym, zeliwny. 'Spalalem' a raczej wrzucalem ok. 1T wungla a w mrozy ok. 1.5T
Wczesniej nie mialem zaworu 3 drogowego bo byly 2 pompki obiegowki zatem cale cieplo szlo na instalacje, wtedy na sterowniku bylo 40-42* na zasilaniu. Bylo b.cieplo w domu i czesc okien na pietrze mialem caly rok uchylone. Gdybym dal 50* za zasilaniu to w domu bylaby tropikalna wyspa.
Po zamontowaniu zaworu 3D, na zasialniu roznie 60-65* ale zawor skrecony praktycznie na max, tzn. min. ciepla na instalacje.
PC daje rade, ogrzewa mi do 23*, koszty ponizej kosztow wegla. Defrosty znaczaca pdwyzszaja te koszty oraz powoduja prace pompy na caly gwizdek przez praktycznie caly czas. Eliminacja defrostow jest podstawa do urealnienia kosztow.

ArturWi
21-12-2012, 21:34
Juz podawalem wczesniej.
Defrosty znaczaca pdwyzszaja te koszty oraz powoduja prace pompy na caly gwizdek przez praktycznie caly czas. Eliminacja defrostow jest podstawa do urealnienia kosztow.
Przy dobrych ukladach sezonowe zużycie prądu przy pompie będziesz miał na poziomie kosztów z ekogoszka :)

kbab
21-12-2012, 21:36
'Spalalem' a raczej wrzucalem ok. 1T wungla a w mrozy ok. 1.5T.
Ok, nadal się nie czepiam, chciałem pomóc, ale mam już dość wyciągania od Ciebie ważniejszych info o Twoim systemie.

akurat Mikiego nie wykonczyljeden niezadowolony forumowy klient, tylko demony i "sukcesy" przeszlosci.
.....sprawia Ci to przyjemność?????
masz jakieś problemy natury prawniczej - załatw to w odpowiednim dziale - jest taki na FM, tu najwyżej wrzuć odnośnik - natomiast tam będziesz mógł liczyć na pomoc prawników, bo oni tu nie zaglądają
Ty i tobie podobni likwidują forumowicza, który pomógł już wielu osobom (mnie również - poprosiłem i otrzymałem odpowiedź na priva) - do tej pory Miki chciał i pomagał, dzięki Wam może przestać - czy o to Wam chodzi??? Kim Ty jesteś, komu na FM pomogłeś, masz więcej plusów niż On???
Oczywiście popełnił błąd, że wdał się w tą pyskówkę, ale dzięki WAM straci całe FM, chyba że Go zastąpicie i będziecie udzielać rad ludziom z problemami z pc pw, ale do tego trzeba mieć jakieś podstawy, czego Wam brak.
ZATEM WNOSZĘ DAJCIE SPOKÓJ W TYM TEMACIE

malux20
21-12-2012, 21:47
faktycznie pomagał
zauważ że tu na forum istnial żeby robić kasę
troszkę zmienia to

Magnolia18
21-12-2012, 21:56
Przy dobrych ukladach sezonowe zużycie prądu przy pompie będziesz miał na poziomie kosztów z ekogoszka :)

no i byloby zajerzyscie :) koszt ten sam a i le luzu wiecej, nie wspominajac o braku syfu

Magnolia18
21-12-2012, 21:57
Ok, nadal się nie czepiam, chciałem pomóc, ale mam już dość wyciągania od Ciebie ważniejszych info o Twoim systemie.


ale ze co mam podac?

piter719
21-12-2012, 21:58
Spoko może faktycznie czas sobie odpuścić dywagacje z Wami :)
Bo jak widzę niedługo się dowiem że wszystko złe jest przeze mnie.
A co do pomówień to zasada jest jedna i prosta oraz pytanie do Was panowie Magnolia18, Tank102, Piter719, r.tyrmann, probelexx, chciałbympompe itp.
Okradłem Was???
Zabrałem Wam coś czy zrobiłem robotę zgodną z zakresem ??
Czy zamiast pompy takiej jak w umowie dałem inną???
Bo czegoś nie rozumiem ???
Ale cóż piszę do forum o usunięcie mojego konta i temat kończę :(
ja jestem z obsługi zadowolony i miałem dodatkowy -gratisowy- przyjazd bo kabel okazał się felerny:yes:

ArturWi
21-12-2012, 21:59
zauważ że tu na forum istnial żeby robić kasę
troszkę zmienia to
Nie traktuj wszystkich wg siebie,miki mimo tego,że zarabiał dzięki forum ale na forum też próbował rozwiązywać wiele problemów z którymi inwestorzy się spotykali,nie tyko dotyczących powietrznych pomp i nie dotyczących bezpośrednio jego "interesów".
Nie każdy tak jak TY ma kasę,żeby jak coś nie tak to wymienia cały system wentylacyjny,cały system grzewczy,cały system izolacyjny(nie długo może cały dom)
Przy okazji,skąd znasz firmę DEC ? Nie od mikiego ? Zarobił na tym u Ciebie chociaż 1 grosz za polecenie tej firmy jeśli chodzi o termofleksy ?
Na tym skorzystało dużo ludzi...za darmo,bo teraz podobnie jak Ty musieliby wymieniać wentylację.
Malux,zastanów się czasami co piszesz...

Pyxis
21-12-2012, 22:02
Nie traktuj wszystkich wg siebie,miki mimo tego,że zarabiał dzięki forum ale na forum też próbował rozwiązywać wiele problemów z którymi inwestorzy się spotykali

No faktem tez jest, ze sporo tych problemow jako firma sam wygenerowal. Przynajmniej ja odnioslem takie wrazenie :D

ArturWi
21-12-2012, 22:06
No faktem tez jest, ze sporo tych problemow jako firma sam wygenerowal. Przynajmniej ja odnioslem takie wrazenie :D
Nie zaprzeczam ani nie potwierdzam ;)
Ale na to skumulowało się masę rzeczy,o których zwykły inwestor nie ma pojęcia :)

malux20
21-12-2012, 22:09
deca nie poznałem od mikiego
dowiedziałem się o nich jak sam po hurtowniach musialem szperać w sprawie instalacji
słowa mikiego brałem pod uwagę w tym temacie
systemu izolacyjnego nie wymieniłem tylko tu i ówdzie dodałem
systemu grzewczego też na razie nie:D
o kasie nie chcę tu gadać.
takie okreslenia jak gardzę są niepotrzebne

mam szczerą nadzieję że jako osoba prywatna pozostaniesz mi życzliwy

życzę wesołych swiąt w zgodzie szacunku i milości z innymi bliżnimi

malux20
21-12-2012, 22:17
ja to nawet pamiętam jak w ostatniej chwili zmieniałeś decyzję odnośnie przewodów.

lukasza
21-12-2012, 22:18
Dokładnie :)
Dla mnie pompy ciepła to też nie jest pępek Świata,po prostu jest to jedna z kilku propozycji jakie mogę zaoferować ;)
Co do pomp,dostępność części nie budzi zastrzeżeń,będą zawsze dostępne bo Polska to nie Alaska gdzie dojazd w zimie jest utrudniony a pompy działają i psują się nie tylko w Polsce. 1.

Co do występowania oficjalnych przedstawicieli Panasonica czy Atlantica to myślę,że był to żart :) 2
Za takowy też uznaję występowanie oficjalnych przedstawicieli Mercedesa,Audi,Fiata itp.na forum motoryzacyjnym :) 3

odpowiem w kolejności wstawiania cyfr u Ciebie w cytacie:
1. byłeś w USA? Ja byłem i coś w te pół roku zobaczyłem, no i wnioskuję że Alaska vs Polska to twój żart (nie obrażajmy Alaski!). A co do PC PW w Alasce a nawet w Kanadzie to jest to u nich temat tak marginalny, że mogą o nim opowiadać i powoływać się na niego tylko przedstawiciele handlowi a nie poważni ludzie na forum. Zobacz na blog "OWK czyli HVAC" bodajże Carbona to Cię ze zdjęciami wyprostuje jak na północy Ameryki Północnej stosuje się powszechnie gaz, a coś na kształt PC PW jest powszechne, ale to raczej klimatyzator.
2. No skoro Rockwool może mieć oficjalne konto na FM to czemu nie Atlantic? Ile Atlantic Polska ma więcej obrotu niż Rockwool Polska no z 10 czy 20, czy 30 razy MNIEJ? ...więc czemu żartować. A jest też ktoś z Polskiej firmy od ociepleń, firma - producent polska i tego Atlantica też bije z 10x obrotami jak nie 30! Wpisz w google Atlantic, to jest na 5 czy 6 miejscu wyszukiwarki a inni sprzedawcy regionalni przed. Już ten kto zna zasady google może się zastanowić co to znaczy.
3. Logika. Nie porównuj rynku motoryzacyjnego do rynku budownictw czy ciepłownictwa (jak to nazywać). Takie porównania nic wartościowego nie wniesie do rozmowy.

i moje 4. Moje zdanie o rynku PC przedstawiłem właśnie po czytaniu Waszych postów, czy mam je przytaczać? Ile to piszecie jak Was dystrybutor olewa, jak to po pompę sami do Francji jedziecie, jak to jedno zastępujecie drugim (lepszym oczywiście a i pewnie droższym) bo jest aktualnie na rynku. Takich "kwiatków" pisaliście wiele. I nie chce o tym dyskutować bo faktów z forum już nie zmienisz, tylko interpretację wypowiedzianych słów, ale tak można wałkować wszystko w kółko.

Otóż co do ekogroszku i pelletu (tylko Polskie firmy co ma i swoją wartość, kilku liderów rynku) ma dystrybutorów i serwisantów w rejonie Wielkopolska dużo, dużo więcej niż Atlantic od PC (podał 5 ale 2 z Leszna). O gazie i oleju i firmach Buderus itd nie wspomnę: od dystrybucji do serwisu przebijają PC (i;e to już serwisantów gazu będzie w byle miejscowości 40 tys). Co do prądu to system na tyle prosty, że serwisant jest w niemal co 3 większej wsi a części w necie wszystkie w 24h i wysyłka z Polski. Chyba paliwa stałe, gaz, olej i prąd to 98% rynku i biją na głowę w dystrybucji, serwisie, dostępności, odległości, magazynach itd PC. Tu nawet nie ma o czym dyskutować!

Ja już świątecznie pozdrawiam wszystkich, obowiązki i praca wzywa jeszcze :(

malux20
21-12-2012, 22:18
jeśli chodzi o moją obecną instalację to jest tylko i wyłącznie zasługa michała

ArturWi
21-12-2012, 22:20
mam szczerą nadzieję że jako osoba prywatna pozostaniesz mi życzliwy
życzę wesołych swiąt w zgodzie szacunku i milości z innymi bliżnimi
Nie zmieniam swoich poglądów mających na celu przymilanie się klientom,podobnie będzie w życiu prywatnym ;)
Aczkolwiek forum żyje własnym prawem ;)

malux20
21-12-2012, 22:27
moje poglądy
powietrzna jest ok
ale w bardzo dobrze zaizolowanym domu prąd wyjdzie w perspektywie 10 -15 lat tyle samo co przy powietrznej
klopoty i syf z ekogroszku to też trochę naciągane
przy odpowiedniej kotłowni to ten piec spelni doskonale zadanie
a i jeszcze jedno gruntowe w kwocie 30 tyś są do przemyślenia

kbab
21-12-2012, 23:06
ale ze co mam podac?
Poczytaj na spokojnie o jakie dane prosiłem, potem sam sobie odpowiedz czy podałeś odpowiedzi. Moje pytania były konkretne, które pozwoliłyby przybliżyć się do rozwiązania Twojego problemu, dodaj do tego system grzewczy (GZ) tj jakie masz grzejniki (podłogówka, ścienne, czy tradycyjne) i jakiej są mocy.
Podaruj sobie wypowiedzi typu "1 czy 1,5T wungla" - bo tylko Ty wiesz do czego to przypiąć - na dzień, tydzień, dekadę, miesiąc, półrocze czy rok.
Daj coś z siebie i w końcu podlicz swoje roczne zapotrzebowanie na energię, zauważ że swój problem rozwodzisz na kilkudziesięciu stronach tego wątku, ale jakiekolwiek konkrety ciężko z Ciebie wycisnąć - chyba że tak Ci zależy na tej pomocy?
Dziwię się Mikiemu, że tak się przy Tobie gimnastykuje, a wystarczyłoby kilka podstawowych danych wrzucić do mojego kalkulatora i miałbyś dokładnie policzoną stratę swojego domu i niezbędną moc kotła. Dlatego tym bardziej obstawiam swoje zdanie, że Twoja pc jest zbyt małej mocy, dlatego nie jest w stanie pomimo "wypruwania z siebie flaków" zaspokoić potrzeb.