PDA

Zobacz pełną wersję : Pompy ciepła powietrze woda



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74

miki121
29-12-2012, 23:17
no wiem ale nie można było powiedzieć że zostałeś bez ogrzewanie :)

r19
29-12-2012, 23:18
[QUOTE=r19;5706270]

chyba, jednak nie... popatrz na cytowany watek, tam juz 'zwalone; cytowanie bylo .. ale spytalem. jesli sadzisz jednak ze do mnie. masz prawo

Moment, moment... chyba się nie oburzasz?
Ja nie sięgnąłem do źródła, więc nie patrzyłem czyja to była wypowiedź, a ja nic szczególnego tam nie napisałem :)

ana-76
29-12-2012, 23:24
Oni handluja inna marka, wiec Zubadan prawie nie ma defrostow ;-)

:) nadrobilam kilkanaście stron Twoich wypocin i cieszę się że o mnie nie zapomniałeś :):):) miło z Twojej strony. Mitsubishi odszrania się jak najbardziej ale trochę inaczej niż atlantic :) Czytałam że bardzo rożsmieszyło Cię to jak napisalam że M hotel kończy. Ciesze się że udało mi sie wprowadzić Cie w dobry nastrój a mój M ów hotel skończył a hotel pracuje i właściciel zadowolony oczywiście jak zechcesz podam linka do hotelu będziesz nawet mógł zadzwonić do włąściciela i spradzić. Tylko nie wiem czy nastrój Ci się nie spieprzy... dwa tygodnie temu zaczoł kolejny hotel....

Magnolia18
29-12-2012, 23:25
no wiem ale nie można było powiedzieć że zostałeś bez ogrzewanie :)

taaaa :) chcialbys dosta TE rachunki :P ?

ana-76
29-12-2012, 23:26
[QUOTE=ana-76;5706236] do mnie bylo

Ana. to do mnie mialo byc ? no jasne przecież teksty lepsze niż u Bareji :) A z tym zaproszeniem do kościoła to w kontekście tej tacy dla księdza :D

Magnolia18
29-12-2012, 23:26
[QUOTE=Magnolia18;5706279]

Moment, moment... chyba się nie oburzasz?
Ja nie sięgnąłem do źródła, więc nie patrzyłem czyja to była wypowiedź, a ja nic szczególnego tam nie napisałem :)

ale w zadnym wypadku :) dlaczego mialbym ?

Magnolia18
29-12-2012, 23:29
[QUOTE=Magnolia18;5706250] no jasne przecież teksty lepsze niż u Bareji :) A z tym zaproszeniem do kościoła to w kontekście tej tacy dla księdza :D

lo matko ... Ana... ale chyuab pomylilas :)

r19
29-12-2012, 23:31
[QUOTE=ana-76;5706305]

lo matko ... Ana... ale chyuab pomylilas :)

Zdesperowanemu sprzedawcy wolno się pomylić :)
No widocznie pompy Atlantica lepiej się sprzedają :)

ArturWi
29-12-2012, 23:31
taaaa :) chcialbys dosta TE rachunki :P ?
Mariusz,przyrównaj poniższą tabelkę do swojego domu i sprawa będzie jasna z rachunkami.
Powinno być podobnie jak poniżej.
157044


No widocznie pompy Atlantica lepiej się sprzedają :)
Atlantic i Panasonic są w podobnej cenie,Zubadan baaaardzo odbiega od tego ;)

ana-76
29-12-2012, 23:33
Ale ja nie piszę o powiększeniu COP a tylko o konieczności odmrażania.
150m3/h plusowej temperatury puścić na chłodnicę non stop ? Jednostka była by oszroniona mimo to ?
Laikiem jestem i się nie znam.Sprawdzę to u siebie :)

Nie wiem,sprawdzę najpierw u siebie jak to będzie funglać ;)
Taki mam plan.

nieźle kombinujesz :) dokladnie tak mam zrobione od trzech lat ...

ana-76
29-12-2012, 23:34
[QUOTE=Magnolia18;5706314]

Zdesperowanemu sprzedawcy wolno się pomylić :)
No widocznie pompy Atlantica lepiej się sprzedają :)
hahahahah

Pyxis
29-12-2012, 23:34
Tylko nie wiem czy nastrój Ci się nie spieprzy... dwa tygodnie temu zaczoł kolejny hotel....

Rzobawilas/les mnie ta swoja "kryptoreklama" :D

Jesli chodzi o pompy PW to jestes dla mnie teraz wiatrgodna/y jak "Prawda" za czasow glebokiego ZSRR.;)

ArturWi
29-12-2012, 23:37
nieźle kombinujesz :) dokladnie tak mam zrobione od trzech lat ...
A widzisz,jako inwestor to ja przyłożyłem się do "zdrady M" ale też jako inwestor z tego co widzę mam dobre wizje czyli dla mnie plus ;)

To tylko dla sceptyków mojego drugiego image i moich wymysłów na "dobry dom" ;)

r19
29-12-2012, 23:41
Rzobawilas/les mnie ta swoja "kryptoreklama" :D

Jesli chodzi o pompy PW to jestes dla mnie teraz wiatrgodna/y jak "Prawda" za czasow glebokiego ZSRR.;)

Nie słyszałeś o takiej akcji "Za 2 lata Zubadan w każdym hotelu."?
:)

pomarszczonyfred
29-12-2012, 23:45
wykres pewnie nie uwzględnia poboru pompy obiegowej oraz odmrażania?
7 kW od -5°C, nieźle ale to woda na młyn co mają glębowce

ana-76
29-12-2012, 23:46
[QUOTE=ana-76;5706305]

lo matko ... Ana... ale chyuab pomylilas :)

a to nie Ty pisałeś bo z cytatu tak mi wyglądało?
ehe. jak tu przyznac w okolicy, ze zabawka za kilkadziesiat kilo pln jest malo co warta a ich smieciuchy i inne slimakowce groszkowe ida jak wsciekle przy minus 30
a czujne sasiedzkie oko te blizsze a i te dalsze w mig wychwyci, ze stojacy samochod serwisowy to nie odwiedziny na kawke.
czekam, kiedy ksiadz na kazaniu zapoda, ze te 'diabelskie' urzadzenie nic nie warte a bylo dac na tace.
ale twardy bede jak Tommy Lee Jones w Sciganym ...

miki121
29-12-2012, 23:46
Ale dlaczego nie ME to fajny produkt :)
Montuje ich klimy i reku i mogę powiedzieć tylko same +
Pompy są bardzo fajne ale nie zawsze cenowo klient się znajdzie :)
Chociaż ostatnio NIBE i ich lodówki - które kiedyś uznawałem za drogie się bardzo dobrze sprzedają :)
Więc kto wie ludzi nie raz mogą wydać trochę więcej kasy :)

miki121
29-12-2012, 23:47
wykres pewnie nie uwzględnia poboru pompy obiegowej oraz odmrażania?
7 kW od -5°C, nieźle ale to woda na młyn co mają glębowce

pompę tak defrostów nie :)

Pyxis
29-12-2012, 23:49
Nie słyszałeś o takiej akcji "Za 2 lata Zubadan w każdym hotelu."?
:)

Ale niech bedzie. :-) Mi to nie przeszkadza zupelnie, tylko to "parowkowe skrytozerstwo" jest jakies takie odstreczajace. Wiadomosci tez skromne (moze M za malo podpowiada albo za rzadko sie podmieniaja).

Magnolia18
29-12-2012, 23:49
Mariusz,przyrównaj poniższą tabelkę do swojego domu i sprawa będzie jasna z rachunkami.
Powinno być podobnie jak poniżej.
157044


Atlantic i Panasonic są w podobnej cenie,Zubadan baaaardzo odbiega od tego ;)

Arturo
Tabela mi NIC nie mowi. mozesz jak Krowie przy rowie ?

ArturWi
29-12-2012, 23:50
Nie słyszałeś o takiej akcji "Za 2 lata Zubadan w każdym hotelu."?
:)
Jeśli chodzi o Zubadana to nawet ja w to uwierzyłem aczkolwiek jestem ciężki w temacie wiary ;)
Zubadan u mnie poległ ze względu na kasę,gdyż jest nie porównywalnie droższy w stosunku do innych pomp,aczkolwiek miki121 uważa ją za wzór ;)

ana-76
29-12-2012, 23:51
Nie słyszałeś o takiej akcji "Za 2 lata Zubadan w każdym hotelu."?
:)

Jest taka ewentualność :D posunę się dalej w mieście w ktorym mieszkam jest 9 kościołów w dwóch pracują już Zubki. Jak ja uwielbiam to Waszą zawiść :) W tym roku też zostala otwarta nowa siedziba firmy, powierzchnia biurowa 360m jak myślicie czym ogrzewana? a i w domku 3 rok śmiga iiiilegancko :) no to teraz czekam wyżywajcie się. Pixis ostatnio narzekal że go z eko wywalili bo wkuuuu***** wszystkich dla podniesienia swego ego to się może popisać :)

miki121
29-12-2012, 23:52
No ZUBADAN i NIBE to górna półka :)

Magnolia18
29-12-2012, 23:52
[QUOTE=Magnolia18;5706314]

a to nie Ty pisałeś bo z cytatu tak mi wyglądało?
ehe. jak tu przyznac w okolicy, ze zabawka za kilkadziesiat kilo pln jest malo co warta a ich smieciuchy i inne slimakowce groszkowe ida jak wsciekle przy minus 30
a czujne sasiedzkie oko te blizsze a i te dalsze w mig wychwyci, ze stojacy samochod serwisowy to nie odwiedziny na kawke.
czekam, kiedy ksiadz na kazaniu zapoda, ze te 'diabelskie' urzadzenie nic nie warte a bylo dac na tace.
ale twardy bede jak Tommy Lee Jones w Sciganym ...

Ana. no ja. chyba.
i do tego masz jakis problem ?

pomarszczonyfred
29-12-2012, 23:53
no i pewnie "Capacity at compressor maximum frequency" - ciekawe kiedy sprężara albo falownik wyleci w kosmos jak będzie miesiąc albo dwa szedł na full,

ana-76
29-12-2012, 23:53
Rzobawilas/les mnie ta swoja "kryptoreklama" :D

Jesli chodzi o pompy PW to jestes dla mnie teraz wiatrgodna/y jak "Prawda" za czasow glebokiego ZSRR.;)

wiarygodnA o ile dobrze widzę płci nie zmieniłam :)

Magnolia18
29-12-2012, 23:53
[QUOTE=r19;5706316]
hahahahah

zle ZAS cytujesz. :(

Pyxis
29-12-2012, 23:55
Pixis ostatnio narzekal że go z eko wywalili bo wkuuuu***** wszystkich dla podniesienia swego ego to się może popisać :)

Uuuuu, zle mnie tu oceniasz. Nigdy nie kopie lezacego. :D

miki121
29-12-2012, 23:55
no i pewnie "Capacity at compressor maximum frequency" - ciekawe kiedy sprężara albo falownik wyleci w kosmos jak będzie miesiąc albo dwa szedł na full,

Wiesz jedna na 40 innych miała taki problem więc nie rób z tego tragedii :)

Magnolia18
29-12-2012, 23:55
No ZUBADAN i NIBE to górna półka :)

szkoda jak decydowalem, tego mi nie mowiles :(

Pyxis
29-12-2012, 23:56
wiarygodnA o ile dobrze widzę płci nie zmieniłam :)

Ale ja nie wiem kto pisze. Ty czy "Twoj M".

ana-76
29-12-2012, 23:57
[QUOTE=ana-76;5706338]

Ana. no ja. chyba.
i do tego masz jakis problem ?
łomatko a czy ja napisałam że mam z tym problem???? czytałam kilkanaście wcześniejszych stron i bawiłam się przednie z Twoich tekstów przy tym wymiękłam :) i się odezwałam bo gadasz niczym bareja (KOMPLEMENT!) gdybys nie zakumał :D

miki121
29-12-2012, 23:57
szkoda jak decydowalem, tego mi nie mowiles :(

a mówiłem ale także mówiłem o cenie :)
i różnica była znaczna w twoim przypadku....
i wiele razy pisałem że z ATLANTICIEM, DAIKINEM I ZUBADANEM jest jak z samochodami:
ZUBADAN AUDI
DAIKIN VW
ATLANTIC SKODA...
Każdy wybiera na co ma kasę i na ile może sobie pozwolić :)
I każda z nich da radę i będzie działać :)

ana-76
30-12-2012, 00:00
Uuuuu, zle mnie tu oceniasz. Nigdy nie kopie lezacego. :D

ale ja nie leżę siędzę sobie wygodnie na kanapie :) to uważaj musisz nóżkę wyżej zadrzeć.

Pyxis
30-12-2012, 00:01
ATLANTIC SKODA...


Trabant miki, Trabant. :)

Pyxis
30-12-2012, 00:02
ale ja nie leżę siędzę sobie wygodnie na kanapie :)

To Ci sie tak tylko wydaje. :)

miki121
30-12-2012, 00:02
TRABANTA to ty masz w swojej kotłowni :)
uważaj bo myszki białe ci karton z obudowy zjedzą :)

ana-76
30-12-2012, 00:03
Ale ja nie wiem kto pisze. Ty czy "Twoj M".

:D i dreczy Cię to strasznie?

ArturWi
30-12-2012, 00:05
Arturo
Tabela mi NIC nie mowi. mozesz jak Krowie przy rowie ?
Przede wszystkim dokładne wyliczenie zapotrzebowania domu na ciepło przy odpowiedniej temperaturze zasilania,to jest bardzo ważne.
TRI16 ma przy -5st.C i 60st.C ma moc tylko 10,5kW.
Jakie ma Twój dom zapotrzebowanie na moc ? Może większe,może mniejsze ?
Jeśli będziemy to wiedzieli,będziemy wiedzieli co szwankuje lub czy ma to z tym związek.

Pyxis
30-12-2012, 00:06
:D i dreczy Cię to strasznie?

Wcale, ale wole sie ubezpieczyc, zeby sie "ono" nie obrazilo. :-)

Pyxis
30-12-2012, 00:08
TRABANTA to ty masz w swojej kotłowni :)
uważaj bo myszki białe ci karton z obudowy zjedzą :)

Co sie czepiasz. Nowczesna karoseria kompozytowa to przyszlosc motoryzacji. Trabant byl prekursorem tego tredu. Atlantic tez kiedys bedzie mial godnych nastepcow ;-)

ana-76
30-12-2012, 00:09
To Ci sie tak tylko wydaje. :)

hmmm jestem po campari ale jestem pewna że siędzę nie leże :) chociaż zaraz spadam do spania bo mnie dzieć o 7 obudzi :)

miki121
30-12-2012, 00:11
Przede wszystkim dokładne wyliczenie zapotrzebowania domu na ciepło przy odpowiedniej temperaturze zasilania,to jest bardzo ważne.
TRI16 ma przy -5st.C i 60st.C ma moc tylko 10,5kW.
Jakie ma Twój dom zapotrzebowanie na moc ? Może większe,może mniejsze ?
Jeśli będziemy to wiedzieli,będziemy wiedzieli co szwankuje lub czy ma to z tym związek.

Artur szczerze mówiąc zastanów się co piszesz :)
Bo zapotrzebowanie to jedno a defrosty to było drugie a zapotrzebowanie trzecie...
Jeżeli pompa nie da rady termodynamiką to wyrówna grzałkami :)
A po zmianie agregatu na nowy zamiast defrost co 35 minut jak w zegarku pompa działa inaczej tzn. wychodzi jej godzinę i dłużej...
Więc nie sądzę że zmiana agregatu miała znacząco wpływ na zapotrzebowanie budynku ;)

miki121
30-12-2012, 00:12
Co sie czepiasz. Nowczesna karoseria kompozytowa to przyszlosc motoryzacji. Trabant byl prekursorem tego tredu. Atlantic tez kiedys bedzie mial godnych nastepcow ;-)

Ja się nie czepia ja tylko się bawię...
a co do pompy ciepła powiem jedno NIEWAŻNE JAKA WAŻNE ŻE POMPA a nie śmieciuch :)

Pyxis
30-12-2012, 00:15
Ja się nie czepia ja tylko się bawię...
a co do pompy ciepła powiem jedno NIEWAŻNE JAKA WAŻNE ŻE POMPA a nie śmieciuch :)

A to prawda. Sasiad obejrzal moje sprzeta i zrezygnowal z kotla (przezornie przeczekal zeszla zime czy nie bede narzekal ;-) ). Tez ma PCi, a ja jeden dymiacy komin w sasiedztwie mniej :-)

Magnolia18
30-12-2012, 00:17
a mówiłem ale także mówiłem o cenie :)
i różnica była znaczna w twoim przypadku....
i wiele razy pisałem że z ATLANTICIEM, DAIKINEM I ZUBADANEM jest jak z samochodami:
ZUBADAN AUDI
DAIKIN VW
ATLANTIC SKODA...
Każdy wybiera na co ma kasę i na ile może sobie pozwolić :)
I każda z nich da radę i będzie działać :)


nie. z tym sie nie zgodze
wszak wiesz ze Audi w garazu

miki121
30-12-2012, 00:18
nie. z tym sie nie zgodze
wszak wiesz ze Audi w garazu

ale to w garażu a pompa działa z powrotem i będzie działać :)
a twoje audi też mi się podoba :)

Magnolia18
30-12-2012, 00:19
Przede wszystkim dokładne wyliczenie zapotrzebowania domu na ciepło przy odpowiedniej temperaturze zasilania,to jest bardzo ważne.
TRI16 ma przy -5st.C i 60st.C ma moc tylko 10,5kW.
Jakie ma Twój dom zapotrzebowanie na moc ? Może większe,może mniejsze ?
Jeśli będziemy to wiedzieli,będziemy wiedzieli co szwankuje lub czy ma to z tym związek.

Spytaj Michala, ja nie wiem :)
Poza tym po co 60/* ?

Magnolia18
30-12-2012, 00:25
ale to w garażu a pompa działa z powrotem i będzie działać :)
a twoje audi też mi się podoba :)
mam nadzieje, ze bedzie.
Audi by nie mialo problemow

miki121
30-12-2012, 00:30
Tak??
Ciekawe ja też ma audi w garażu :)
i miałem jedne problemik ;)
nie ma rzeczy idealnych - każde ma prawo mieć problem.
Bo to my ludzie je składamy ( audi, zubadany, atlatnici itp. ) i mamy prawo popełnić błąd :)

ArturWi
30-12-2012, 00:32
Artur szczerze mówiąc zastanów się co piszesz :)
Bo zapotrzebowanie to jedno a defrosty to było drugie a zapotrzebowanie trzecie...
Jeżeli pompa nie da rady termodynamiką to wyrówna grzałkami :)
A po zmianie agregatu na nowy zamiast defrost co 35 minut jak w zegarku pompa działa inaczej tzn. wychodzi jej godzinę i dłużej...
Więc nie sądzę że zmiana agregatu miała znacząco wpływ na zapotrzebowanie budynku ;)
Jak najbardziej,nie znam się na defrostach,nie jestem serwismenem ;)
Być może to wada materiału.
Ale bez konkretnej wiedzy na temat zapotrzebowania domu Magnolii na ciepło nie będziemy wiedzieć dokładnie co się dzieje i czemu tak a nie inaczej.
Zresztą Magnolia też nie wie ile,co i jak ;)
Licznik zużycia jest,to podstawa,druga podstawa to wiedzieć ile PCi powinna zużyć energii,wtedy można postawić diagnozę czy kWh zużywają się głownie na defrosty czy na ogrzewanie :)

Jeśli nowa jednostka w pełni wpłynie na zużycie energii to jest ok.

Osobą sprawą jest fakt,że wg mnie przy ok.-7-10st.C musi wspomagać się grzałkami ale to tylko ja jako wyrocznia i czarnoksiężnik a jak wiadomo czary się nie sprawdzają
;)


Poza tym po co 60/* ?
Czy na grzejniki masz zasilanie max.45st.C i to im wystarczy do osiągnięcia odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu ??

Magnolia18
30-12-2012, 00:37
Tak??
Ciekawe ja też ma audi w garażu :)
i miałem jedne problemik ;)
nie ma rzeczy idealnych - każde ma prawo mieć problem.
Bo to my ludzie je składamy ( audi, zubadany, atlatnici itp. ) i mamy prawo popełnić błąd :)

Tak nie bede sie ..
OBY moja jednostka byla dobrze poskladana
:)

Magnolia18
30-12-2012, 00:40
Jak najbardziej,nie znam się na defrostach,nie jestem serwismenem ;)
Być może to wada materiału.
Ale bez konkretnej wiedzy na temat zapotrzebowania domu Magnolii na ciepło nie będziemy wiedzieć dokładnie co się dzieje i czemu tak a nie inaczej.
Zresztą Magnolia też nie wie ile,co i jak ;)
Licznik zużycia jest,to podstawa,druga podstawa to wiedzieć ile PCi powinna zużyć energii,wtedy można postawić diagnozę czy kWh zużywają się głownie na defrosty czy na ogrzewanie :)

Jeśli nowa jednostka w pełni wpłynie na zużycie energii to jest ok.

Artur, Michala, partnerze
przyjdz do mnie i oblicz, prosze. Jam w tym ciemny. Kiedy moglbym Cie goscic ?

simluc
30-12-2012, 00:52
Zubadan u mnie poległ ze względu na kasę,gdyż jest nie porównywalnie droższy w stosunku do innych pomp,aczkolwiek miki121 uważa ją za wzór ;)

No nie wiem jak z tym cenami ale ja mam dostęp do takich:

modele jednofazowe:

Zubadan PUHZ HRP71 VHA 8,5kw 14700 zł + VAT
Zubadan PUHZ HRP100 VHA 11,2kw 15900 zł +VAT

modele trójfazowe:
Zubadan PUHZ HRP 100 YHA 11,2kw 16,8 tys zł + VAT
Zubadan PUHZ HRP 125 YHA 14,0kw 18 tys zł + VAT

Ceny oczywiście nie z Polski, zależne od wahań złotówki oraz widzimisię ;) sprzedawcy.

Wychodzi z tego, że można mieć Audicę w cenie Skody?


W zestawach jednostka zewnętrzna + wymiennik + elektronika, czyli wszystko co potrzebne do montażu -swoją drogą panowie (w kolejeności alfabetycznej hydrauli, miki, wihajster)- ile u was za montaż tego zubadana (Stanica, niedaleko Gliwic).

ArturWi
30-12-2012, 00:56
(Stanica, niedaleko Gliwic).
Toż to mój sąsiad jesteś,w Stanicy miałem działkę kupować ;)
Jeśli masz okazję kupić po takich cenach to bierz od razu,za 3tys.zł masz montaż w Polsce i PCi jak ta lala :)
10 klocków jesteś do przodu :)

Artur, Michala, partnerze
przyjdz do mnie i oblicz, prosze. Jam w tym ciemny. Kiedy moglbym Cie goscic ?
Nie mam daleko,ok.10 km(od siostry ok.1km bo ze Smolnicy) także wpadnę w przyszłym tygodniu ;)

Magnolia18
30-12-2012, 01:08
Jak najbardziej,nie znam się na defrostach,nie jestem serwismenem ;)
Być może to wada materiału.
Ale bez konkretnej wiedzy na temat zapotrzebowania domu Magnolii na ciepło nie będziemy wiedzieć dokładnie co się dzieje i czemu tak a nie inaczej.
Zresztą Magnolia też nie wie ile,co i jak ;)
Licznik zużycia jest,to podstawa,druga podstawa to wiedzieć ile PCi powinna zużyć energii,wtedy można postawić diagnozę czy kWh zużywają się głownie na defrosty czy na ogrzewanie :)

Jeśli nowa jednostka w pełni wpłynie na zużycie energii to jest ok.

Osobą sprawą jest fakt,że wg mnie przy ok.-7-10st.C musi wspomagać się grzałkami ale to tylko ja jako wyrocznia i czarnoksiężnik a jak wiadomo czary się nie sprawdzają
;)

Czy na grzejniki masz zasilanie max.45st.C i to im wystarczy do osiągnięcia odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu ??

ale zadajesz mi pytanie na ktore moge nie znac odpowiedzi, prawda ?
Wiem pare innych roznych rzeczy, malo waznych pewne dla Ciebie, ale tego akurat nie wiem. Moge? Micha tez to wiedzial :P
Artur, nie czepiam sie. Ale wyglada tak, ze PO ... stara sie mnie uswiadomic. ze to CO kupilem nie ma sensu ...

Magnolia18
30-12-2012, 01:15
Nie mam daleko,ok.10 km(od siostry ok.1km bo ze Smolnicy) także wpadnę w przyszłym tygodniu ;)

ze Smolnicy to jak bedzie trzeba to Cie na sznurkach przyciagna :) "P

u nas jak to w WILCZYM ... ukryte SS i te INNE sa dalej / a i pod ziemia siedza...

ArturWi
30-12-2012, 01:18
ale zadajesz mi pytanie na ktore moge nie znac odpowiedzi, prawda ?
Wiem pare innych roznych rzeczy, malo waznych pewne dla Ciebie, ale tego akurat nie wiem. Moge? Micha tez to wiedzial :P
Artur, nie czepiam sie. Ale wyglada tak, ze PO ... stara sie mnie uswiadomic. ze to CO kupilem nie ma sensu ...
Prawda :)
Możesz :)
Ty wiesz co kupowałeś i czy dobrze czy źle,ja też wiem co kupiłeś ;)
Przeżyj pierwszy sezon grzewczy bez komentarzy,po sezonie wypowiedz się czy dobrze kupiłeś czy źle ale zawsze będąc świadomym swojego zużycia energii przez dom.
Inaczej wszystkie Twoje komentarze są bez sensu i mają się nijak do wyrażonej opinii.

Magnolia18
30-12-2012, 01:21
No nie wiem jak z tym cenami ale ja mam dostęp do takich:

modele jednofazowe:

Zubadan PUHZ HRP71 VHA 8,5kw 14700 zł + VAT
Zubadan PUHZ HRP100 VHA 11,2kw 15900 zł +VAT

modele trójfazowe:
Zubadan PUHZ HRP 100 YHA 11,2kw 16,8 tys zł + VAT
Zubadan PUHZ HRP 125 YHA 14,0kw 18 tys zł + VAT

Ceny oczywiście nie z Polski, zależne od wahań złotówki oraz widzimisię ;) sprzedawcy.

Wychodzi z tego, że można mieć Audicę w cenie Skody?


W zestawach jednostka zewnętrzna + wymiennik + elektronika, czyli wszystko co potrzebne do montażu -swoją drogą panowie (w kolejeności alfabetycznej hydrauli, miki, wihajster)- ile u was za montaż tego zubadana (Stanica, niedaleko Gliwic).

Artuto. jakie do przodu ?
to cena BEZ zasobnika etc. a instalacja?

ArturWi
30-12-2012, 01:27
Artuto. jakie do przodu ?
to cena BEZ zasobnika etc. a instalacja?
Zerknij na "polskiego" zubadana do się dowiesz czemu do przodu ;)

Magnolia18
30-12-2012, 01:44
Prawda :)
Możesz :)
Ty wiesz co kupowałeś i czy dobrze czy źle,ja też wiem co kupiłeś ;)
Przeżyj pierwszy sezon grzewczy bez komentarzy,po sezonie wypowiedz się czy dobrze kupiłeś czy źle ale zawsze będąc świadomym swojego zużycia energii przez dom.
Inaczej wszystkie Twoje komentarze są bez sensu i mają się nijak do wyrażonej opinii.


Artur,
byles przy tym ?

hydraulik_
30-12-2012, 07:23
No nie wiem jak z tym cenami ale ja mam dostęp do takich:

modele jednofazowe:

Zubadan PUHZ HRP71 VHA 8,5kw 14700 zł + VAT
Zubadan PUHZ HRP100 VHA 11,2kw 15900 zł +VAT

modele trójfazowe:
Zubadan PUHZ HRP 100 YHA 11,2kw 16,8 tys zł + VAT
Zubadan PUHZ HRP 125 YHA 14,0kw 18 tys zł + VAT

Ceny oczywiście nie z Polski, zależne od wahań złotówki oraz widzimisię ;) sprzedawcy.

Wychodzi z tego, że można mieć Audicę w cenie Skody?


W zestawach jednostka zewnętrzna + wymiennik + elektronika, czyli wszystko co potrzebne do montażu -swoją drogą panowie (w kolejeności alfabetycznej hydrauli, miki, wihajster)- ile u was za montaż tego zubadana (Stanica, niedaleko Gliwic).


Podaj kontakt na te ceny

U mnie montaż : podstawa z kwasówki ,kabelki, rurki.miedzianeSrubunki zaworki ,filtry rozdzielnica, uruchomienie, to niestety 5000-6000 zł ,a do ciebie daleko.

Ceny montażu są różne bo i sposób jest różny .Niektórzy nie dają zaworów filtrów śrubunków (zgrzewają na sztywno).
Działa ,ale sztuka cierpi.U mnie uruchomienie to cały dzień ,ale da się zrobić w godzinę.

ana-76
30-12-2012, 08:32
Artuto. jakie do przodu ?
to cena BEZ zasobnika etc. a instalacja?

kupić tanio nie sztuka, trzeba jeszcze zamontować i montują a potem się okazuje że serwisowi nie opłaca się przyjechać .... U mojego M można zakupić samą Pc z super rabatem.... i zamontować samemu jak się potrafi :)

malux20
30-12-2012, 08:39
przez wiele lat wielu zakłada klimatyzatory to pewnie dla nich nie ma aż tak wiele różnicy
rozumiem zależność montaż - odpowiedzialność ale pewne sprawy trzeba skalkulować

ana-76
30-12-2012, 09:33
pewnie, że wielu montuje i na pierwszy żut oka wygląda jak montaż klimatyzatora... dlatego jeśli ktoś wyrażą chęci to tadadadm proszę bardzo dostaje rabat i bierze ciężar odpowiedzialności za prawidłową pracę, montaż na swoje barki :) To trochę tak jak z autami i ich serwisem. Możesz jechac do serwisu zlecić im naprawę auta i oni dają ci gwarancję na to co zrobią i możesz jechać do serwisu kupić jakąś część , a potem pan Kazio tanio ją zamontuje. Jak coś schrzani to za to odpowiada.... ot cała tajemnica i kalkulacja :)

malux20
30-12-2012, 09:40
po pierwsze pan kaziu czasami wystawia fakturę
a po drugie bez faktury możesz trafić na uczciwego sprzedawcę[albo nie]
co nie znaczy że nie rozumiem twoich myśli

miki121
30-12-2012, 09:45
Podaj kontakt na te ceny

U mnie montaż : podstawa z kwasówki ,kabelki, rurki.miedzianeSrubunki zaworki ,filtry rozdzielnica, uruchomienie, to niestety 5000-6000 zł ,a do ciebie daleko.

Ceny montażu są różne bo i sposób jest różny .Niektórzy nie dają zaworów filtrów śrubunków (zgrzewają na sztywno).
Działa ,ale sztuka cierpi.U mnie uruchomienie to cały dzień ,ale da się zrobić w godzinę.

Popatrz jak te ceny mamy zbliżone :)
U mnie wychodzi 3000zł za montaż i 3000zł za materiały :)

malux20
30-12-2012, 09:47
ale to chyba cena całej kotłowni:o

miki121
30-12-2012, 09:52
ale to chyba cena całej kotłowni:o

Montaż pompy ciepła z materiałami tzn. chłodnicza strona ( do 10mb. ) elektryka ( bez licznika ) rurki, zaworki, filterek, naczynko itp ( bez zaworu trójdrogowego ).
Cena może ulec zmianie w zależności od komplikacji, ilości obwodów długości instalacji itp. :)
Np przy popach TRI każdy metr więcej instalacji chłodnicznej to jest dwie rurki i dwa kabelki to 160zł. netto

malux20
30-12-2012, 09:59
ja szanuję twoją robotę
ale cena jest dla mnie nie do przełknięcia
za dojazd do klienta nie doliczasz już w tym?

miki121
30-12-2012, 10:01
ja szanuję twoją robotę
ale cena jest dla mnie nie do przełknięcia
za dojazd do klienta nie doliczasz już w tym?

Nie nie doliczam

piter719
30-12-2012, 10:50
też chciałem ZUBADANA, bo widziałem i słyszałem jak działa, ale ta cena byłaaaa po za moim zasięgiem

ana-76
30-12-2012, 11:03
po pierwsze pan kaziu czasami wystawia fakturę
a po drugie bez faktury możesz trafić na uczciwego sprzedawcę[albo nie]
co nie znaczy że nie rozumiem twoich myśli
a gdzie ja napisałam, że Pan Kaziu zrobi źle? napisałam że wówczas ryzyko bierze na siebie :) jeśli komuś to odpowiada nie widzę problemu. M dużo sprzedaje np losneyi i klienci sami to sobie montują, akurat przy zubadanach trzeba mieć trochę wiedzy by podłączyć je elektronicznie, jeśli ktoś ma to zawsze będzie mial taniej:)

miki121
30-12-2012, 11:08
No lossney to jednak najcichsze reku na polski rynku :)

ana-76
30-12-2012, 11:19
No lossney to jednak najcichsze reku na polski rynku :)

a to akurat nie jedyna jego zaleta :) mam znajomą która ma centralę za 18tyś z 2kw grzałką, odłączyli grzałkę bo rachunki ich żarly, a jak odłączyli grzałkę to centrala przy mrozach przestała pracować bo się zalodziła. Tymczasem moja pracuje od trzech lat non stop nawet przy -30. Wyłaczana jest gdy trujemy muchy latem i ostatnio raz jak sąsiad palił jakieś gówno w piecu przed świętami i wiatr był w naszą stronę...

miki121
30-12-2012, 11:22
no tu masz rację trochę ich w życiu powiesiłem i produkt może nie tak wybajerowany jak inne ale technicznie super

ana-76
30-12-2012, 11:29
no tu masz rację trochę ich w życiu powiesiłem i produkt może nie tak wybajerowany jak inne ale technicznie super

sterownik w zubadanie też nie jest wybajerowany :)

miki121
30-12-2012, 11:30
jest prosty :)
zarówno w obsłudze jak i zrozumieniu :)

pomarszczonyfred
30-12-2012, 13:25
a jak tam zubadany już nie wybuchają?

źródło: http://www.klimaplus.com.tr/toolbox/urunler/Ecodan/2.Databook/A-Outdoor-unit.pdf - strona 94.

zubadan max parametry dla -15°C w katalogu technicznym - dlaczego podawane są w katalogach marketingowych -25°C?

PUHZ-HRP71VHA2 - j.z.
wydajność -15°C - 45°C outlet - 6.77 kW
pobór mocy -15°C - 4,91 kW
COP -15°C - 1.38!
co w tym rewalacyjnego?


dla porównania odpowiednik mocowy Hitachi RWM-3FSN3E
wydajność -15°C - 45°C outlet - 6.22 kW
pobór mocy -15°C - 2.86 kW
COP -15°C - 2,16!
jeżeli dorzucę 3 kW z grzałki to mam wydajność 9,22 kW a COP 1.57
w Sound Pressure level bez trybu night mode różnica na korzyść Hitachi 10dB

hydraulik_
30-12-2012, 14:25
wystarczy porównać charakterystyki zubadana i innych .Powalają tylko ceną

miki121
30-12-2012, 15:00
widzę ochy i achy nt zbadanów....
a ja mam pytanie - ile by mnie kosztował Zubadam, z montażem, tak żeby zapewniał te 8kw dla -20C na zewnątrz(bez grzałek), razem z kotłownią i zasobnikiem CWU(jaki zasobnik,jaka cena zasobnika)

DODAŁEM: tak na szybko znalazłem aukcję 8kw z montażem (czyli bez zasobnika) za 40,4tys
http://allegro.pl/pompa-ciepla-zubadan-8kw-modul-hydrauliczny-montaz-i2813923571.html
no jak to cudo faktycznie tyle kosztuje, to nie mam więcej pytań...gruntówka 8kw wyjdzie taniej :D

A to aukcja ANN męża :)
Trafiłeś tak od razu

miki121
30-12-2012, 15:01
wystarczy porównać charakterystyki zubadana i innych .Powalają tylko ceną

Ale nie możesz powiedzieć że są złe :)

Magnolia18
30-12-2012, 15:21
Moja NOWA TRi gada jak powinna :):)
Slicznie dochodzi do temp. zadanej, przebija ja nawet i sobie moduluje i chodzi na luzie, defrost ciezko wylapac bo mi sie nie chce gnic przy sterowniku 2h a po 1h na razie jak bylem nie stwierdzilem.
Grzejniki cieplutkie bo cieplo nie 'pita' na defrost. Zadaje sobie temp. zblizone do 40* a w domu 23* i wiecej -> wtedy slicznie PC 'idzie drzemac' i nie zyluje sie 24h na 100%.
Tfu tfu na psa ... i tak dalej :) Oby sie nie skonczyla jak poprzedniczka !

miki121
30-12-2012, 15:23
:)

Pyxis
30-12-2012, 15:24
A to aukcja ANN męża :)
Trafiłeś tak od razu

KLIMA-MED. Tez tu taki sprzedawca zagladal. Chyba dosyc szybko zgaszony zostal :D

hydraulik_
30-12-2012, 15:25
Ale nie możesz powiedzieć że są złe :)
Wole Atlantica nawet temperatury daje wyższe dla -20 C.
Daikiny się szronią na ruszcie wylotowym i tunelu wentylatora,

Jakoś nie mogę przekonać się do innych ,sam widzisz jak działają .Tylko ,ze ty zamontowałeś tyle Atlanticów ile zubadanów jest w Polsce,
Nawet przyjmując lepszą kontrolę jakości w M wolę Atlantica.
Była taka firma jak Rotex bardzo droga .Kotły rozpadały się po 7-8 latach.A kondensat o mocy 21 kW kosztował 30 000 zł.
Brak części itp.
ciekawe czy jak kupisz dwa zubadany to potraktują cie tak jak kupując 50 atlanticów.
Powiedziałeś i masz i klient zadowolony

Pyxis
30-12-2012, 15:25
Tfu tfu na psa ... i tak dalej :) Oby sie nie skonczyla jak poprzedniczka !

Miki wpadnie i wymieni. On ma u Ciebie etat do konca zycia ;-)

Adde
30-12-2012, 15:26
Witam wszystkich serdecznie
od bardzo dawna śledzę ten wątek jednak dopiero teraz zabieram głos gdyż
od niedawna stałem się użytkownikiem Pompy
PCi P-W Atlantic Alfea Excelia TRi 16kW
domek dwukondygnacyjny, rekuperator, gwc,
230 metrów po podłodze wszystko w podłogówce, 18 cm grafit ściany, na sufitach na razie 5 cm pod zabudową k/g docelowo dojdzie jeszcze 15 cm grafitu na stropie
instalację wod-kan, podłogówkę i pompę wykonał miki z tego forum

chętnie podzielę się wszystkimi spostrzeżeniami dotyczącymi jej pracy, zakładam podlicznik i chcę pompę opomiarować tak jak zrobił to "chciałbympompe"

W tej chwili nie mam jeszcze doprowadzonej wody (wykorzystuje uprzejmość sąsiada) dlatego pompa grzeje tylko podłogę a w zasadzie jej dolną część

pompa chodzi i bez problemu bardzo szybko poradziła sobie z zagrzaniem dołu (chociaż wolałbym żeby grzała dół i górę bo zamiast jeden raz będę musiał wygrzewać podłogę dwa razy)

Niestety kilka spraw nie daje mi jednak spokoju i chciałbym popytać użytkowników, zarówno tych którym miki montował pompę jak i wszystkich pozostałych czy wszystko jest w porządku:
od bodajże 10 dni pompa chodzi na ciśnieniu w podłogówce poniżej 0.5

Pewnie jestem przewrażliwiony, ale tak jak wspomniałem pompa nie ma stałego dopływu wody tylko trzeba doprowadzić wąż od sąsiada i mam obawy, że lada moment ciśnienie spadnie do zera i przy kilku dniach mrozów -10 jak dzisiaj w nocy z układem stanie się coś czego wolałbym uniknąć
tym bardziej, że górny obieg zanim został wyłączony przez mikiego też został napełniony i klika dni chodził ale teraz pompa go nie podgrzewa.

pozdrawiam i z góry dziękuję za każdą odpowiedź

miki121
30-12-2012, 15:33
dół się odpowietrzy to pójdzie w ruch razem z górą :)
a że chałupa duża i metrów rury też ponad 2000mb. to sobie wygrzewamy piętrami na początku :)
Tak samo jak odpowietrzam :)
To się nazywa ułatwienie sobie pracy :)

Magnolia18
30-12-2012, 15:35
dzis miales -10* ? gdzie na Slasku ?

Magnolia18
30-12-2012, 15:36
Miki wpadnie i wymieni. On ma u Ciebie etat do konca zycia ;-)

Te, te :) Nie zycz drugiemu co Tobie ... i tak dalej :P
Moze ten egzemplarz bedzie smigal jak przykazano.

hydraulik_
30-12-2012, 15:51
będzie śmigał
Kiedyś uruchamiałem inna udało się za 4 razem ( chińczyk )teraz chodzi już 3 lata)

Magnolia18
30-12-2012, 16:02
będzie śmigał
Kiedyś uruchamiałem inna udało się za 4 razem ( chińczyk )teraz chodzi już 3 lata)
Tamta jednostka tez chwile popracowala wlasciwie. Bo i marzec/kwiecien a teraz caly listopad i kawalek grudnia bylo wsio OK. No nic sie zobaczy :)

Adde
30-12-2012, 16:03
Magnolia18 napisał:
dzis miales -10* ? gdzie na Slasku ?

jakieś 15 km od Katowic

miki121
30-12-2012, 16:04
Wole Atlantica nawet temperatury daje wyższe dla -20 C.
Daikiny się szronią na ruszcie wylotowym i tunelu wentylatora,

Jakoś nie mogę przekonać się do innych ,sam widzisz jak działają .Tylko ,ze ty zamontowałeś tyle Atlanticów ile zubadanów jest w Polsce,
Nawet przyjmując lepszą kontrolę jakości w M wolę Atlantica.
Była taka firma jak Rotex bardzo droga .Kotły rozpadały się po 7-8 latach.A kondensat o mocy 21 kW kosztował 30 000 zł.
Brak części itp.
ciekawe czy jak kupisz dwa zubadany to potraktują cie tak jak kupując 50 atlanticów.
Powiedziałeś i masz i klient zadowolony

Ja też wolę Atlantica :)
Chociaż Magnolii 16 mi krwi napsuła i 4 dni straciłem przy tym cudzie :)
Niestety nie chce mi się kombinować z ściąganiem monobloków i lodówek z Atlantic-a więc uzupełniam ofertę o PC NIBE w zakresie lodówek i monobloków ;)
A że dla mnie Atlantic jest dobrą firmą i fajni ludzie tam pracują to inna sprawa :)

malux20
30-12-2012, 16:06
dobrze że wam ta tri w końcu działa
ale przy dzisiejszych temp to chyba defrost to tak jak ufo
czy się mylę?

Pyxis
30-12-2012, 16:07
Tamta jednostka tez chwile popracowala wlasciwie. Bo i marzec/kwiecien a teraz caly listopad i kawalek grudnia bylo wsio OK. No nic sie zobaczy :)

Ta spokojnie popracuje do konca gwarancji i wtedy...... ;-)

Zartuje, zycze jak najlepiej, bo wk....jace sa takie sytuacje, jak nie wiedomo co sie zepsulo, bo przy nastepnej takiej awarii coz bedzie robic? Ja bym teraz podmienial czesci do skutku zamiast wymieniac calosc. W koncu by sie znalazlo "winowajce" i wtedy czlowiek sie nie boi przyszlosci. Teraz nadal bedziesz mial z "tylu glowy" ten problem i bedziesz sie stresowal powaznie przy byle jakim zakloceniu pracy swojej pompy.

wihajster
30-12-2012, 16:16
Miki, a była możliwość jakiegoś sprawdzenia przetworników ciśnienia (bo skoro są tam EZR to elektronika oprócz temperatur, ciśnienia też powinna brać pod uwagę?). Jeśli sprawy orurowania, ilości czynnika, czujniki NTC były na 100% właściwe i elektronika również to na razie tylko to przychodzi mi do głowy. Pytam czysto teoretycznie czy masz wgląd do wartości odczytywanych (widzianych) przez elektronikę aby w prosty sposób porównać to z odczytem na manometrach.

malux20
30-12-2012, 16:18
nie wiem gdzie to napisać ale się przyznam że bałem się trochę dzisiejszego dnia
odkręciłem pętle w pokoju w którym założyłem drewnianą podłogę 15mm merbau
rano od 9 do teraz podłoga zwiększyła na wierzchu się o 4 stopnie do 22
zasilanie caly dzień to bylo 26 stop.

Pyxis
30-12-2012, 16:20
nie wiem gdzie to napisać ale się przyznam że bałem się trochę dzisiejszego dnia
odkręciłem pętle w pokoju w którym założyłem drewnianą podłogę 15mm merbau
rano od 9 do teraz podłoga zwiększyła na wierzchu się o 4 stopnie do 22
zasilanie caly dzień to bylo 26 stop.

Czyli tak jak Ci wczesniej pisalem. Bedziesz mial max 24-25*C

Magnolia18
30-12-2012, 16:53
dobrze że wam ta tri w końcu działa
ale przy dzisiejszych temp to chyba defrost to tak jak ufo
czy się mylę?

Te moje wczesniejsze cudo defroscilo sie przy +10 i przy -10* . zadnej roznicy 'jej' to nie robilo. wczoraj polecial defrost przy 4* za oknem, bezwietrzna pogoda, sloneczko a PC bez zadnego szronu na niej . Zadnego. Az polecialem zerknac czy to moze juz 'po', ale nie , trafilem akurat 'o czasie' i mialem mozliwosc ogladac te cudo atlantica :)

ana-76
30-12-2012, 19:42
KLIMA-MED. Tez tu taki sprzedawca zagladal. Chyba dosyc szybko zgaszony zostal :D

taaaa napewno. Sory ale mój M uważa, że szkoda czasu na udawadnianie że nie jest wielbłądem :) i że zna się na tym co robi... takim jak Ty co to wszystko wie najlepiej i ma typową postawę Polaka... do****lić każdemu... podziwia mikiego i zastanawia się kiedy te setki pc zamontował i cały czas jest na forum :)

ana-76
30-12-2012, 20:05
Wole Atlantica nawet temperatury daje wyższe dla -20 C.
o dziwo u mnie pracuje trzeci sezon w dość ekstremalnych warunkach pogodowych jako jedyne źródło ogrzewania bez ŻADNYCH DODATKOWYCH GRZAŁEK i nie ma najmniejszego problemu by w domu była komfortowa temperatura 22-25


Jakoś nie mogę przekonać się do innych ,sam widzisz jak działają .Tylko ,ze ty zamontowałeś tyle Atlanticów ile zubadanów jest w Polsce,
Nawet przyjmując lepszą kontrolę jakości w M wolę Atlantica..
masz do tego prawo :) jestem ciekawa czy próbowałeś czegoś innego, czy to tylko takie gadanie... niektórzy boją się sprzedawać droższych urządzeń argumentując 'że klient nie kupi bo go nie stać' Mój M miał przyjemność być APS przez kila lat i świadomie wybral Mitsubishi nie atlantica....Nie wiem ile miki zamontował Atlantików, ale nie sądzę by mój mąż był jedynym montażysto zubadanów w Polsce :)

Była taka firma jak Rotex bardzo droga .Kotły rozpadały się po 7-8 latach.A kondensat o mocy 21 kW kosztował 30 000 zł.
Brak części itp...
Sugerujesz że Japończycy zrobili gówno gorsze od chińczyków? (nie żebym mówiła że wszystko co z chin to badziew), nie przypominam sobie by M narzekał na brak dostępności jakiś części zamiennych do Mitsubishi, a do fujitsu i owszem.... Ostatnio na płyte główną do klimatyzatora przypodlofgowego czekał ze 2 mc...


ciekawe czy jak kupisz dwa zubadany to potraktują cie tak jak kupując 50 atlanticów.
Powiedziałeś i masz i klient zadowolony
nie bardzo kumam o co CI chodzi :D

r19
30-12-2012, 20:05
@ana-76 - doczekam się na tę wycenę? (może być orientacyjna)

M się detalistami nie zajmuje. Wybuduj hotel albo kościół to bedziesz targetem :)

miki121
30-12-2012, 20:08
taaaa napewno. Sory ale mój M uważa, że szkoda czasu na udawadnianie że nie jest wielbłądem :) i że zna się na tym co robi... takim jak Ty co to wszystko wie najlepiej i ma typową postawę Polaka... do****lić każdemu... podziwia mikiego i zastanawia się kiedy te setki pc zamontował i cały czas jest na forum :)

w wolnym czasie...
bo jakoś nie sądzę że twój M teraz jest na montażu :)
a forum traktuje jak hobby :)

ana-76
30-12-2012, 20:13
a jak tam zubadany już nie wybuchają?



wybuchają średnio raz w miesiącu :) a tak poważnie to faktycznie było takie zdarzenie cztery lata temu w Angli że urządzenie wybuchło i o ile dobrze wiem wszystkie urzadzenia z tej serii zostały klientom wymienione na wszelki wypadek. Podobne przypadki były w jakimś koncernie samochodowym...

miki121
30-12-2012, 20:14
taaaa napewno. Sory ale mój M uważa, że szkoda czasu na udawadnianie że nie jest wielbłądem :) i że zna się na tym co robi... takim jak Ty co to wszystko wie najlepiej i ma typową postawę Polaka... do****lić każdemu... podziwia mikiego i zastanawia się kiedy te setki pc zamontował i cały czas jest na forum :)

http://forum.muratordom.pl/member.php?110210-klimxxed

a jednak się pojawia jego firma na forum :)

miki121
30-12-2012, 20:22
Ale dlaczego jaja.
Ann M sprzedaje ZUBADANY - POMPY CIEPŁA i chwała mu za to :)
Bo każda pompa to plus a nie minus w naszym środowisku :)

ana-76
30-12-2012, 20:22
M się detalistami nie zajmuje. Wybuduj hotel albo kościół to bedziesz targetem :) Sory ale mój M o tej porze śpi :) zaczyna prace baaardzo wcześnie. A ja nie zajmuje się kosztorysowaniem klientów. Masz pytanie wyślij do biura lub do M bezpośrednio na @ , aukcje potrafiłeś znaleźć :) A targetem jest każdy i ten co kupuje termometr za 21,90 i ten co buduje hotel za ponad milion... każdy traktowany jest jednakowo. Taka zasada od lat... Pamiętam jak kilka lat temu M montował jeden klimatyzator na drugim końcu Polski za 1800zł, a w ubiegłym roku dla tego samego klienta robił cały biurowiec. Nie znasz nie oceniaj pochopnie :D

r19
30-12-2012, 20:24
nie wszyscy czytają fora... z regóły faktycznie Ci którzy mają podłogókę+kaloryfery z czasem 'plują sobię w brodę', że taki system wybrali. Jest też grupa ludzi której ciężko powiedzieć że to byl zły wybór żeby np. w oczach sąsiada nie wyjść na durnia i dalej 'chwalą' rozwiazania podłogówka+kaloryfery oraz Ci którym nieznający się na rzeczy Pan "Kazio" zrobił podłogówkę i albo nie grzeje albo grzeje tak, że chodzić faktycznie po tym nie idzie. Tacy klienci też mówią nigdy w życiu podłogówki :(


pewnie, że wielu montuje i na pierwszy żut oka wygląda jak montaż klimatyzatora... dlatego jeśli ktoś wyrażą chęci to tadadadm proszę bardzo dostaje rabat i bierze ciężar odpowiedzialności za prawidłową pracę, montaż na swoje barki :) To trochę tak jak z autami i ich serwisem. Możesz jechac do serwisu zlecić im naprawę auta i oni dają ci gwarancję na to co zrobią i możesz jechać do serwisu kupić jakąś część , a potem pan Kazio tanio ją zamontuje. Jak coś schrzani to za to odpowiada.... ot cała tajemnica i kalkulacja :)

Biedny ten pan Kazio, często mu się obrywa :)

ana-76
30-12-2012, 20:27
w wolnym czasie...
bo jakoś nie sądzę że twój M teraz jest na montażu :)
a forum traktuje jak hobby :)
odpowiedzialam juz r19 ale z szacunku odpowiem raz jeszcze z szacunku dla Twojej osoby. Mój M o tej porzez zazwyczaj śpii :) bo bardzo wcześnie zaczyna prace... w wolnym czasie czyli w porze gdy dzieci nie śpią (a o tej porze też już śpią) zajmuje się głównie nimi:D

ana-76
30-12-2012, 20:28
http://forum.muratordom.pl/member.php?110210-klimxxed

a jednak się pojawia jego firma na forum :)

jasne że się pojawiła ale widzisz z jaką częstotliwością się wypowiada :D?

ana-76
30-12-2012, 20:32
Biedny ten pan Kazio, często mu się obrywa :)

faktycznie :) niezły jesteś ja bym tego nie zauważyła. a Panu Kazikowi obrywa się równie często jak i Panu Stasiowi :)

ana-76
30-12-2012, 21:16
spoko, skoro potwierdzasz, że to wasza firma i wasza aukcja, to już nie musze szukać dalej, aukcja na allegro zawiera większośc danych które mnie interesują, a resztę potrafię bez problemu znaleźć...
potwierdza to tylko co wiedziałem już wcześniej - sprzęt może i dobry, ale ta cena...

swoją drogą, to inna jest adres siedziny firmy na allegro, a inny na stronie która mi wyskoczyła....poprawcie to, bo brzydko to wygląda :P
masz rację, nie wiem czy zauważyłeś że niedawno firma zmieniła siedzibę główną, stąd różne adresy :) nic brzydkiego w tym nie ma...

klaudiusz_x
30-12-2012, 21:20
dzis miales -10* ? gdzie na Slasku ?
U mnie gruntowy -12
Poczekajmy, czy pompa Magnilii nie zrobi kolejnego psikusa za jakiś czas? Rachunek prawdopodobieństwa może wskazywać że będzie ok. Jeśli nie, to mijać firmę szerokim łukiem.
ALE. Miki pisał o swojej w innym wątku. Czyżby zbyt częsta powtarzalność wadliwych egzemparzy?

ana-76
30-12-2012, 21:33
jeszcze przez miesiąc siedziby są dwie główna i punkt.Nie mniej jednak Dzięki że zwrócileś uwagę, przekażę dalej :)

Magnolia18
30-12-2012, 21:33
U mnie gruntowy -12
Poczekajmy, czy pompa Magnilii nie zrobi kolejnego psikusa za jakiś czas? Rachunek prawdopodobieństwa może wskazywać że będzie ok. Jeśli nie, to mijać firmę szerokim łukiem.
ALE. Miki pisał o swojej w innym wątku. Czyżby zbyt częsta powtarzalność wadliwych egzemparzy?

Mozesz rozwinac mysl ?

1igor1
30-12-2012, 21:36
magnolia - i jak tam sprawuje się nowa jednostka??

hydraulik_
30-12-2012, 21:41
Ana -76 a co do PC maja grzałki,że u ciebie nie pracują a gdzieś pracują
To przecież tylko kwestia doboru PC.

Nie potrzeba zubadana żeby zagrzać np 100 m2 bez grzałek starym Atlanticem s 16 .Wiem bo taki jeden chodzi a grzałki odpiete bezpiecznikiem
Agregaty są z Tajlandii to nie chiny raczej Ale wlepka Kawasaki też jest ,to japonia?
Nie wiem w czym ten problem
Jaką temperaturę wyciągnie zubadan dla -20C
Bo tri 60 bez problemu dopiero dalej spada

I tak wolę atlantica,
Też mogę zapytać a ile mąż zamontował Atlanticów.

Nei twierdziłem ,że zubadan jest zły tylko ,że wolę atlntica Bo M jest bez sensownie drogi .

klaudiusz_x
30-12-2012, 21:44
Mozesz rozwinac mysl ?

W jednym z wątków (chyba o pompie "tymi ręcoma" Miki pisze o swojej i defrostach co 30-35 minut.

miki121
30-12-2012, 21:48
pisałem o grzaniu klimatyzatorem i defrostach co 30-35 minut :)

klaudiusz_x
30-12-2012, 21:51
pisałem o grzaniu klimatyzatorem i defrostach co 30-35 minut :)
Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
Być może nie był zamieszczony kompletny opis, stąd w domyśle pompa Atlantic.
Dziękuję za sprostowanie.

Magnolia18
30-12-2012, 21:54
magnolia - i jak tam sprawuje się nowa jednostka??

Pisalem dzis :) Zerknij wstecz. Wersja skrocona - bardzo dobrze :) dziala jak powinna ;)

simluc
31-12-2012, 03:43
a jak tam zubadany już nie wybuchają?

źródło: http://www.klimaplus.com.tr/toolbox/urunler/Ecodan/2.Databook/A-Outdoor-unit.pdf - strona 94.

zubadan max parametry dla -15°C w katalogu technicznym - dlaczego podawane są w katalogach marketingowych -25°C?

PUHZ-HRP71VHA2 - j.z.
wydajność -15°C - 45°C outlet - 6.77 kW
pobór mocy -15°C - 4,91 kW
COP -15°C - 1.38!
co w tym rewalacyjnego?


dla porównania odpowiednik mocowy Hitachi RWM-3FSN3E
wydajność -15°C - 45°C outlet - 6.22 kW
pobór mocy -15°C - 2.86 kW
COP -15°C - 2,16!
jeżeli dorzucę 3 kW z grzałki to mam wydajność 9,22 kW a COP 1.57
w Sound Pressure level bez trybu night mode różnica na korzyść Hitachi 10dB

Tak właściwie to co ty porównujesz? W karcie Hitachi oznaczenie RWM-3FSN3E przynależy do jednostki wewnętrznej, tzw. hydroboxa.

pomarszczonyfred
31-12-2012, 06:52
Tak właściwie to co ty porównujesz? W karcie Hitachi oznaczenie RWM-3FSN3E przynależy do jednostki wewnętrznej, tzw. hydroboxa.

widziałeś aby do agregatu zewnętrznego od PCi podłączyć wodę, widziałeś aby sam agregat mógł działać?
widziałeś aby sam hydrobox (pomijając działanie grzałek) mógł ogrzewać?
porównanie dotyczy całej pompy ciepła, choć podałem tylko typ jedengo elementu to nie rozpatruj tego osobno.
w urządzeniach typu split pojedyncze elementy systemu nie mogą działać samodzielnie, ani agregat ani hydrobox,
...

miki121
31-12-2012, 06:58
;)

fotohobby
31-12-2012, 10:03
http://forum.muratordom.pl/member.php?110210-klimxxed

a jednak się pojawia jego firma na forum :)

A najciekawsze jest to, że zarówno klimxxmed, jak i ana-76 czasami wykazują podobne braki umiejętności stosowania zasad ortograficznych, pewne byki aż biją po oczach.
Bardzo dobrana para :)

r19
31-12-2012, 10:20
A najciekawsze jest to, że zarówno klimxxmed, jak i ana-76 czasami wykazują podobne braki umiejętności stosowania zasad ortograficznych, pewne byki aż biją po oczach.
Bardzo dobrana para :)

Że o panu Kaziu to nie wspomnę :)

Pyxis
31-12-2012, 10:26
A najciekawsze jest to, że zarówno klimxxmed, jak i ana-76 czasami wykazują podobne braki umiejętności stosowania zasad ortograficznych, pewne byki aż biją po oczach.
Bardzo dobrana para :)

Mi tez to na "jednego schizofrenika" czasami wyglada :-)

Magnolia18
31-12-2012, 11:29
Tak tylko wrzuce :)
ponad 2h pracy, zaszronienie juz ponad 70% jednostki i caly czas defrostu niet :)
Jupi :D

Pyxis
31-12-2012, 11:34
Tak tylko wrzuce :)
ponad 2h pracy, zaszronienie juz ponad 70% jednostki i caly czas defrostu niet :)
Jupi :D

COP = 1,7
Jupi! :)

r19
31-12-2012, 11:43
COP = 1,7
Jupi! :)

Pyxis.... prześmiewco.... :) no daj spokój już Magnolii :)
Ważne, że jest ok, że mu działa tak jak powinno.

Pyxis
31-12-2012, 11:45
Pyxis.... prześmiewco.... :) no daj spokój już Magnolii :)
Ważne, że jest ok, że mu działa tak jak powinno.

No tylko zeby nie popadl ze skrajnosci w skrajnosc, bo totalny brak defrostow na powaznie zbije mu COP :-)

r19
31-12-2012, 11:49
To tak jeszcze w starym roku... podobny język miłości..... :)


ten typ tak ma :) mam takiego wója który jak komuś nie do***ie to żyć nie może... według Pixiego jedyna uczciwa praca to pisanie kodów cała reszta to ku**a i złodziej...


taaaa napewno. Sory ale mój M uważa, że szkoda czasu na udawadnianie że nie jest wielbłądem :) i że zna się na tym co robi... takim jak Ty co to wszystko wie najlepiej i ma typową postawę Polaka... do****lić każdemu... podziwia mikiego i zastanawia się kiedy te setki pc zamontował i cały czas jest na forum :)

kbab
31-12-2012, 11:50
Tak tylko wrzuce :)
ponad 2h pracy, zaszronienie juz ponad 70% jednostki i caly czas defrostu niet :)
Jupi :D
Poprzedni egzemplarz też przez kilka miesięcy pracował prawidłowo. Dzisiaj moja pc pp szybko podniosła temp z 21 do 24,5* (ok 35min) po czym się wyłączyła, ale przez ten czas nie było ani śladu szronu.

COP = 1,7
Przy dzisiejszych warunkach cop powietrznych pc może sięgać nawet do 5.

malux20
31-12-2012, 11:56
cop1,7 minus obiegówka:p
a co to sa wlasciwie defrosty?

nydar
31-12-2012, 12:09
Mam pytanie do speców od PC.Czy istnieje w przyrodzie PC o mocy max. ok.0,5kWh?

kbab
31-12-2012, 12:12
Mam pytanie do speców od PC.Czy istnieje w przyrodzie PC o mocy max. ok.0,5kWh?
Są takie pc, np do cwu, małe klimy, czy lodówki, ale nie kWh tylko kW i nie dodałeś czy chodzi o moc nominalną? Bo jeśli wyjściową to tylko małe lodówki.

Pyxis
31-12-2012, 12:32
Przy dzisiejszych warunkach cop powietrznych pc może sięgać nawet do 5.

Z bryla lodu na wymienniku? A jakiim ze to cudem? :-)

hydraulik_
31-12-2012, 12:55
A lód to z jakiego powodu przy +8 (leje się woda)

hydraulik_
31-12-2012, 13:15
Magnoliowa PC jeszcze pracuje.
Chyba katastrofę PC PW mamy za sobą.
Można wrócić do sukcesów
Te małe dwie grzeją takie coś (hala i biuro)
157403

Magnolia18
31-12-2012, 13:18
COP = 1,7
Jupi! :)

o matko, zas te copy, sropy. dla mnie wazne, ze dziala i jest znacznie lepiej niz bylo
jak zaczne sie jarac copami-sropami to sie Pyxis odezwe do Ciebie ;) masz jak w banku :)

Magnolia18
31-12-2012, 13:18
No tylko zeby nie popadl ze skrajnosci w skrajnosc, bo totalny brak defrostow na powaznie zbije mu COP :-)

dlaczego ma zbic ten magiczny cop ?

Magnolia18
31-12-2012, 13:21
Magnoliowa PC jeszcze pracuje.
Chyba katastrofę PC PW mamy za sobą.
Można wrócić do sukcesów
Te małe dwie grzeją takie coś (hala i biuro)
157403

Niezle. Mozesz zdradzic jakie moce maje te PC i powierzchnie do ogrzania ?

nydar
31-12-2012, 13:40
Są takie pc, np do cwu, małe klimy, czy lodówki, ale nie kWh tylko kW i nie dodałeś czy chodzi o moc nominalną? Bo jeśli wyjściową to tylko małe lodówki.

Chodzi mi o moc wyjściową.Jeżeli lodówki,a może witryny to musiały by być przystosowane do ciągłej pracy.Znasz jakieś modele?

1950
31-12-2012, 13:41
poszukaj klimatyzatorów,
ale raczej ciężko

hydraulik_
31-12-2012, 13:46
Niezle. Mozesz zdradzic jakie moce maje te PC i powierzchnie do ogrzania ?

2 x tri 16
Biuro 200m2 podłoga ,a hala z ADG ze 2000 m2 (ma być powyżej zera ) Wylewka podłogówki hali ponad 15 cm(akumulator) towar też akumulator.
Sam nie wierzyłem ,przy -8 chodziły na modulacji i było ciepło

SUSPENSER
31-12-2012, 13:54
Spoko rozumiem że forum murator polega w większości na doje... innym :)

Chyba źle rozumiesz bo "nie o to loto" na tym forum ;)

SUSPENSER
31-12-2012, 13:58
Podniecacie się jakimiś defrostami ;)
Na szybko wymyśliłem sposób na defrosty,no może nie na szybko bo o tym myślałem zawsze ale w innym celu ;)
Wywiew z reku ma zawsze plusową temperaturę,także jakby go umieścić pod pompą to by defrostów nie uświadczył...
Trza pomyślec u siebie,może innym będzie lżej ;)

Całkiem dobry pomysł, tylko, że zimą gdy będziesz miał stale powyżej 100 m3/godz wydajności rekuperatora to nie nadążysz nawilżać pomieszczeń, a poniżej 30% wilgotności nie jest komfortowo.

Załóż więc wydajność wentylacji na poziomie 50-100 m3/godz ;)

Pyxis
31-12-2012, 13:58
dlaczego ma zbic ten magiczny cop ?

No jakos przy poprzedniej jednostce COPa mi sie mocno przejmowales i im bardziej zchodzil w kierunku jednosci, tym wiecej "lez" roniles nad licznikiem.

Lod osadzajacy sie na wymienniku dzial jak swego rodzaju izolacja. Spada temp parownika, leci tez COP.

hydraulik_
31-12-2012, 14:12
No jakos przy poprzedniej jednostce COPa mi sie mocno przejmowales i im bardziej zchodzil w kierunku jednosci, tym wiecej "lez" roniles nad licznikiem.

Lod osadzajacy sie na wymienniku dzial jak swego rodzaju izolacja. Spada temp parownika, leci tez COP.

Projektanci to zauważyli i przyjęli odpowiednio większy wymiennik
Nie wiem czy widziałeś,ale szron pojawia się nierównomiernie na powierzchni ,Wymiennik posiada też trzeci wymiar .
od strony wentylatora nie jest tak zaszroniony .Oczywiście wzrastają opory przepływu ,

SUSPENSER
31-12-2012, 14:15
Tak??
Ciekawe ja też ma audi w garażu :)
i miałem jedne problemik ;)
nie ma rzeczy idealnych - każde ma prawo mieć problem.
Bo to my ludzie je składamy ( audi, zubadany, atlatnici itp. ) i mamy prawo popełnić błąd :)

Ja miałem już dość Audi i aluminiowych wahaczy - zmieniłem na SUV-a Renault ze stalowymi, któremu polskie drogi nie straszne ;)

Pyxis
31-12-2012, 14:16
Projektanci to zauważyli i przyjęli odpowiednio większy wymiennik
Nie wiem czy widziałeś,ale szron pojawia się nierównomiernie na powierzchni ,Wymiennik posiada też trzeci wymiar .
od strony wentylatora nie jest tak zaszroniony .Oczywiście wzrastają opory przepływu ,

Opory przeplywu rosna, maleje realna powierzchnia wymiany - jak by nie patrzec COP na tym ucierpi. Nawet przy przewymiarowanym wymienniku. :-)

SUSPENSER
31-12-2012, 14:21
a to akurat nie jedyna jego zaleta :) mam znajomą która ma centralę za 18tyś z 2kw grzałką, odłączyli grzałkę bo rachunki ich żarly, a jak odłączyli grzałkę to centrala przy mrozach przestała pracować bo się zalodziła. Tymczasem moja pracuje od trzech lat non stop nawet przy -30. Wyłaczana jest gdy trujemy muchy latem i ostatnio raz jak sąsiad palił jakieś gówno w piecu przed świętami i wiatr był w naszą stronę...

Mam rekuperator Nikol - w czym te Wasze są lepsze ?

Skoro nawiewa Wam dym do domu to znaczy, że macie kiepskie filtry - u mnie ten problem nie występuje - już przy filtrach klasy F5 dym nie przelatuje, jeśli sąsiad by bardzo dymił zawsze możesz założyć filtry klasy EU9.

Pyxis
31-12-2012, 14:27
Mam rekuperator Nikol - w czym te Wasze są lepsze ?
Skoro nawiewa Wam dym do domu to znaczy, że macie kiepskie filtry

Kobitka sie chyba przewroci (na sofe) ja to przeczyta. :D

Ona ma WSZYSTKO NAJLEPSZE. Od jej "M" zaczynajac, a na winie ktore popija konczac! Nic gorszego nie mogles chwalipiecie powiedziec. ;)

Magnolia18
31-12-2012, 14:41
No jakos przy poprzedniej jednostce COPa mi sie mocno przejmowales i im bardziej zchodzil w kierunku jednosci, tym wiecej "lez" roniles nad licznikiem.

Lod osadzajacy sie na wymienniku dzial jak swego rodzaju izolacja. Spada temp parownika, leci tez COP.

Nie przejmowalem sie copami a wadliwa praca PC. Mozesz sprawdzic co pisalem.
Nie mam lodu a jedynie maly szron i to na czesci powierzchni jednostki. Teraz defrost polecial jakos po nieco ponad 2h.
Generalnie doszukujesz sie nie wiem czego :P Zadowolony jestem, ze PC dziala poprawnie a nie defrosci sie co 30min tylko dla jakiejs chorej zasady mimo braku lodu. Tyle ;) Jak dla mnie to sporo natenczas. Wiem, wiem gdybym mial zakopana w ziemii DZ to takie pierdoly by mnie nie interesowaly.

simluc
31-12-2012, 14:57
widziałeś aby do agregatu zewnętrznego od PCi podłączyć wodę, widziałeś aby sam agregat mógł działać?
widziałeś aby sam hydrobox (pomijając działanie grzałek) mógł ogrzewać?
porównanie dotyczy całej pompy ciepła, choć podałem tylko typ jedengo elementu to nie rozpatruj tego osobno.
w urządzeniach typu split pojedyncze elementy systemu nie mogą działać samodzielnie, ani agregat ani hydrobox,
...
Agregat zewnętrzny to pompa ciepła- bez hydroboxa zrobisz instalację, na odwrót nie. Zubadany możesz kupić bez gotowego hydroboxa przez co cenowo zbliżają się do pomp innych producentów. Ceny takich właśnie zestawów czyli jednostki zewnętrznej, elektroniką i wymiennikiem Alfa Laval, podałem wcześniej.

miki121
31-12-2012, 15:01
Każda firma może ci sprzedać sam agregat bez hydroboxu :)
ME sprzedaje ZUBADAN-y od dawna które podpinaliśmy pod kurtyny powietrzne, centralę wentylacyjne - nagrzewnice / chłodnice :)

miki121
31-12-2012, 15:02
Magnoliowa PC jeszcze pracuje.
Chyba katastrofę PC PW mamy za sobą.
Można wrócić do sukcesów
Te małe dwie grzeją takie coś (hala i biuro)
157403

Jak rozumiem w TRI 16 w starej budzie :)
Bo z tego co mówili w Atlanticu z nowych nie robi się kaskad :(

simluc
31-12-2012, 15:02
Podaj kontakt na te ceny


Madziarzy mają takie ceny.

hydraulik_
31-12-2012, 15:04
Agregat zewnętrzny to pompa ciepła- bez hydroboxa zrobisz instalację, na odwrót nie. Zubadany możesz kupić bez gotowego hydroboxa przez co cenowo zbliżają się do pomp innych producentów. Ceny takich właśnie zestawów czyli jednostki zewnętrznej, elektroniką i wymiennikiem Alfa Laval, podałem wcześniej.

Podobnie można zrobić z każdą pompą .
Nie kupować hydroboksu tylko alfa laval i jakiś regulator.
Można nawet zrobić z zubadana gruntówkę odcinając wymiennik i montując alfa lavala

simluc
31-12-2012, 15:09
Przecież napisałem , że nie jest to goły agregat tylko zestaw (wymiennik + sterowanie PAC-IF031).

r.tyrman
31-12-2012, 15:14
Minęło 92dni. Pompa wzięła 2725kwh. Temperatura zadana 20 oC. A to moja kotłownia.

kbab
31-12-2012, 15:23
Chodzi mi o moc wyjściową.Jeżeli lodówki,a może witryny to musiały by być przystosowane do ciągłej pracy.Znasz jakieś modele?
Każda która z gniazdka bierze 150 do 200W. W pracy ciągłej nie do zajechania były agregaty ruskie, te z witryn zwłaszcza otwartych również mogą pracować ciągle.

hydraulik_
31-12-2012, 15:25
Jak rozumiem w TRI 16 w starej budzie :)
Bo z tego co mówili w Atlanticu z nowych nie robi się kaskad :(

nowe tri dają na bufor te same nastway

simluc
31-12-2012, 15:38
Podobnie można zrobić z każdą pompą .
Nie kupować hydroboksu tylko alfa laval i jakiś regulator.
Można nawet zrobić z zubadana gruntówkę odcinając wymiennik i montując alfa lavala
W zestawie nie jest jakiś regulator ale min taki dedykowany niedrogi element (7140 zl wg polskich radosnych cen):
http://www.klima-med.com/Products/310-sterownik-pac-if031b-e.aspx .

miki121
31-12-2012, 15:39
Fakt :)
Ale ciekaw jestem dlaczego w starych 16 można było w automatyce wpiąć trzy do kompletu a w nowych nie uwzględnili tego :)

wihajster
31-12-2012, 15:42
W zestawie nie jest jakiś regulator ale min taki dedykowany niedrogi element (7140 zl wg polskich radosnych cen):
http://www.klima-med.com/Products/310-sterownik-pac-if031b-e.aspx .
Nie doceniasz polskiej myśli technicznej...

hydraulik_
31-12-2012, 15:42
Fakt :)
Ale ciekaw jestem dlaczego w starych 16 można było w automatyce wpiąć trzy do kompletu a w nowych nie uwzględnili tego :)

ojtam

hydraulik_
31-12-2012, 15:44
W zestawie nie jest jakiś regulator ale min taki dedykowany niedrogi element (7140 zl wg polskich radosnych cen):
http://www.klima-med.com/Products/310-sterownik-pac-if031b-e.aspx .
Możesz zastosować dowolny swobodnie programowany regulator z wyjście 0-10V za 700 zł

simluc
31-12-2012, 16:27
źródło: http://www.klimaplus.com.tr/toolbox/urunler/Ecodan/2.Databook/A-Outdoor-unit.pdf - strona 94.

zubadan max parametry dla -15°C w katalogu technicznym - dlaczego podawane są w katalogach marketingowych -25°C?

PUHZ-HRP71VHA2 - j.z.
wydajność -15°C - 45°C outlet - 6.77 kW
pobór mocy -15°C - 4,91 kW
COP -15°C - 1.38!
co w tym rewalacyjnego?

Te dane dziwne masz.
ja mam inne - zubadany wszystkie tym sie charakteryzuja, ze do -15 maja stalą moc grzewczą- tak jak t-capy, tri , etc

i tak model hrp71 ma przy -15 i 45st 8 kW przy COP 1,6

(dane z czeskiej strony zubadan.cz)




dla porównania odpowiednik mocowy Hitachi RWM-3FSN3E
wydajność -15°C - 45°C outlet - 6.22 kW
pobór mocy -15°C - 2.86 kW
COP -15°C - 2,16!
jeżeli dorzucę 3 kW z grzałki to mam wydajność 9,22 kW a COP 1.57

domyslam sie, ze chodzi tobie o ras-3hvrnme, a jesli tak to:
nie doczytales dalej - a trzeba bylo- na kolejnych stronach hitachi podaje dane z uwzglednieniem defrostow, choc tylko do minus 7

i tak
dla -7 ma moc 6 kW i cop 2,07 - czyli dla minus 15 bedzie jeszcze słabiej

swoj drogą hitachi bardzo ładnie opisało sprawę defrostów i zalecilo, by przy dobieraniu mocy pompy stosowac wspolczynniki korygujace- i tak dla 0 stopni podalo 0,84- czyli jesli pompa dla 0 stopni ma 11 kw, to nalezy wziac pod uwage defrosty (ktore w hitachi moga trwac i 10 minut) i przemnozyc przez 0,84- wtedy dostanie się rzeczywistą moc urządzenia , czyli 9,24 kW mocy grzewczej

chcialbympompe
31-12-2012, 16:55
Ti tak model hrp71 ma przy -15 i 45st 8 kW przy COP 1,6
No a TRI 11 ma przy -15/+45 10,50kW i COP 2,1. Nie wiem więc w czym ten ME jest taki wspaniały?

pomarszczonyfred
31-12-2012, 17:37
do Simluc,
pozytywnym jest to, że dotarłeś do katalogów technicznych hitachi, są one dość dobrze zrobione i mozna się dużo dowiedzieć, jest więcej informacji technicznych niż marketingu, ale lepiej wiedzieć co bedzie niż, sie później rozczarować.
chodziło mi o urządzenie RAS-3HVRNME-AF+RWM-3FSN3E
odnośnie zubadana z danymi z czeskiej strony - podaj źródło katalogu technicznego bo takie wpisy na stronie są średnio wiarygodne, moje źródło odnosi się do katalogu technicznego.
dane odnośnie hitachi znalazłeś też w katalogu technicznym, teraz poszukaj takiego katalogu mitsubishi

jakbys doczytało poczatek tabeli to ja podałem max wydajnosć, fakt która powinna być skorygowana o defrosta, ale ten współczynnik dla -15-20°C to ok. 5% (strona 81), przy tak niskiech nie jest tak istotny jak w -3°C. odjęcie na derfrosta nawet 1 kW daje i tak lepszy wynik hitachi

gdybys doczytał górę tabeli to, ty podałeś wydajności nominalne, nie max, mitsubishi podaje maxymlane (str 49) bo dla -5 max to 8 kW w hitachi (bez uwzględnienia defrosta) a nominalna to 6 kW z defrostem, mogą się pojawić drobne wątpliwość przy analizie ale max wydajność odnosi się do maxymalnej częstotliwości pracy sprężarki, która nie powinna pracować w ten sposób non stop,

no i kwestia dlaczego w katalogu technicznym mitsubishi podaje do -15°C wydajności.
w mitsubishi wg. mnie jest więcej nie jasności dla przeciętnego urzytkownika, w hitachi odnalaześ istotne informacje bez problemu.
ciekawe jak w atlanticu teże jest wszystko czarno na białym, czy trzeba marketingować :)

pomarszczonyfred
31-12-2012, 18:12
miki na stronie www.rekuperatory.co/portal/alfea_excelia_instrukcja_20111.pdf, strona 9 jest napisane "że moc pompy co jest nie ujęta w poborach mocy" a wcześniej pisałeś, że jest, to jak to jest naprawdę? faktem jest, że trzyma parametr ale wcina kilowaty a jak jeszcze dodamy defrosta to może być cienko :(

miki121
31-12-2012, 18:31
oj widzę że starasz się pozyskać klientów bardzo mocno :)
i chwała ci za to :)
ja w przeciwności do ciebie na swojej stronie umieszczam na bieżąco wszystkie informację techniczne o urządzeniach atlantic-a :)
może i strona nie rozbudowana ale cóż niedługo będzie nowsza :) a każdego klienta odsyłam do tych informacji :)
A jak rozumiem hitachi nie ma defrostów i jest dużo lepsza niż atlantic bo ty ją sprzedajesz :)
koniec roku więc nie chce mi się z Tobą kłócić :)
więc miłej imprezy i nowej strony z pełną dokumentacją urządzeń :)
a i jeszcze jedno może ty mi odpowiesz czy pompa będzie tak samo pracowała na mazurach i w górach no i nad morze, :)
defrosty tak samo często wszędzie przy tej samej mocy :)

pomarszczonyfred
31-12-2012, 18:55
1. hitachi nie jest lepsze bo ja sprzedaję, jest lepsze bo hitachi to inna technologia, ma większe doświadczenie, teraz jest juz 3 generacja splitów PCi, monobloki w europie sprzedawali 20lat temu, zauważ, że nie piszę o cenach tylko skupiam się na parametrach, nikt ci nie zabrania sprzedawać hitachi
2. nie szukam klientów, chcę merytorycznie podyskutować ale jeżeli nie masz argumentu na obalenie mojej uwagi, że atlantic trzyma parametry kosztem wyżyłowanie sprężaki i wysokiego poboru, co w porównaniu z hitachi nie jest czymś rewelacyjnym, to cóż na to poradze,
3. hitachi ma defrosty, można to zobaczyć na mojej wizualizacji, naprawde z różną częstotkiwością.
4. co do pracy nad morzem, w górach ... jak to jest napisane w katalogu mitsubishi "Actual performance may vary depending on operating conditions."
5. forum jest po to aby dyskutować, handlujesz panasonic' iem, podaj parametry i namiar na katalog techniczny, zobaczym czy jest dobry tak naprawdę, czy to tylko hasła marketingowe

miki121
31-12-2012, 19:01
1. hitachi nie jest lepsze bo ja sprzedaję, jest lepsze bo hitachi to inna technologia, ma większe doświadczenie, teraz jest juz 3 generacja splitów PCi, monobloki w europie sprzedawali 20lat temu, zauważ, że nie piszę o cenach tylko skupiam się na parametrach, nikt ci nie zabrania sprzedawać hitachi
2. nie szukam klientów, chcę merytorycznie podyskutować ale jeżeli nie masz argumentu na obalenie mojej uwagi, że atlantic trzyma parametry kosztem wyżyłowanie sprężaki i wysokiego poboru, co w porównaniu z hitachi nie jest czymś rewelacyjnym, to cóż na to poradze,
3. hitachi ma defrosty, można to zobaczyć na mojej wizualizacji, naprawde z różną częstotkiwością.
4. co do pracy nad morzem, w górach ... jak to jest napisane w katalogu mitsubishi "Actual performance may vary depending on operating conditions."
5. forum jest po to aby dyskutować, handlujesz panasonic' iem, podaj parametry i namiar na katalog techniczny, zobaczym czy jest dobry tak naprawdę, czy to tylko hasła marketingowe

Handluje Ataltniciem i NIBE co do Panasonica to tylko jeden model T-CAP 9kW trójfazowy :)
Co do Panasonica to przede wszystkim porozmawiaj z ArturWi :)
Najpierw atakujesz ME potem Atalntica a teraz próbujesz zacząć z Panasoniciem ;)

pomarszczonyfred
31-12-2012, 19:15
coż jest jeszcze Dakin, LG... jeżeli jest to tylko kilka odrwanych od siebie parametrów, przereklamowany, to czemu ich nie pokazać, jeżeli coś jest lepsze a ma gorszą reklamę to czemu tego nie pokazać.
nie piszę że te urządzenia są złe ale nie aż tak dobre jak sie je opisuje.

miki121
31-12-2012, 19:18
i na końcu na podium zostanie Twój HITACHI ;)
a tak na serio to jak rozumiem to doświadczenie na temat ME, Atlantic-a i innych wyciągasz na podstawie pracujących PC PW oczywiście najlepiej zamontowanych przez siebie :)

pomarszczonyfred
31-12-2012, 19:52
miałeś się nie kłócić..., żadnego argumetu technicznego nie podajesz, tylko się czepiasz, że ja sprzedaje hitachi, co jest w atlanticu lepszego, atlantic jest lepszy bo więcej ich zamontowali.
nie jest kwestią super działanie w + temperaturach, schody się zaczynają jak jest w minusie, ludzie powinni wiedzieć, że ich atlantic od -7°C będzie im wcinał prawie 6kW (s16)
a i cop'y hitachi podaje dla wartości nominalnych pracy nie dla ostatniego oddechu sprężarki.

miki121
31-12-2012, 20:01
miałeś się nie kłócić..., żadnego argumetu technicznego nie podajesz, tylko się czepiasz, że ja sprzedaje hitachi, co jest w atlanticu lepszego, atlantic jest lepszy bo więcej ich zamontowali.
nie jest kwestią super działanie w + temperaturach, schody się zaczynają jak jest w minusie, ludzie powinni wiedzieć, że ich atlantic od -7°C będzie im wcinał prawie 6kW (s16)
a i cop'y hitachi podaje dla wartości nominalnych pracy nie dla ostatniego oddechu sprężarki.

atlantic podaje COP dla całego zakresu temperatur zasilania :)
od temperatury zasilania 30 do 60
w temperaturach od + 35 do -20
a co do urządzeń to osobiście najbardziej udanym modelem pompy w Atlatnicu jest TRI 11 :)

pomarszczonyfred
31-12-2012, 20:21
nie jest najbardziej udanym tylko ma największy skraplacz co powoduje, że stosunek odzysku ciepła do poboru mocy jest największy, jakbyś doczytał to byś zobaczył, że we wszystkich modelach jest ten sam skraplacz (najprawdopodobnej) różnią się tylko sprężarką (zawory rozprężna mogą być inne również), atlatic nie ma tak szczegółowych dok technicznych jak hitachi, ale to jest stała tendencja podyktowana ekonomią produkcji, wstawiają różne sprężaki i różnie programują elektronikę, może być tak że między S14 a S16, nie ma żadnych różnic, tylko inaczej ustawione swich'e, sprawdź sobie przy okazji.

miki121
31-12-2012, 20:41
oj fredziu fredziu :)
już dawno pisałem na tym forum że tri 11 to wyjściowa pompa do serii TRI :) i zarówno 14 i 16 przy minus 20 ma bardzo zbliżone parametry wręcz te same :)
a to sobie dawno sprawdziłem :) nawet w katalogu części zamiennych :) że TRI różnią się kartą regulacji :) A w serii S różnica jest większa ale ty to wiesz :)
a dtr-ki te które są na stronie są dla klientów a dla serwisu są jeszcze inne :)
dokładniejsze :)

pomarszczonyfred
31-12-2012, 21:06
nie ślędzę tego co wypisujesz :), ale ostatnio napisałeś że pobór mocy uwzględnia pompe obiegową, no cóż nie uwzględnia :(
ale co to znaczy wyjściowa pompa, odchodzi niepamięć :)
producent grzejników kupił raptem 2 wielkość urządzeń, z czego jedno tuninguje :), może nie dwie 1.5 bo w jednej tylko sprężakę zmieniają :),
ile traci mocy przy uwzględnieniu defrosta? w katalogu dla sewisantów to powinno być :)

miki121
31-12-2012, 21:15
nie ślędzę tego co wypisujesz :), ale ostatnio napisałeś że pobór mocy uwzględnia pompe obiegową, no cóż nie uwzględnia :(
ale co to znaczy wyjściowa pompa, odchodzi niepamięć :)
producent grzejników kupił raptem 2 wielkość urządzeń, z czego jedno tuninguje :), może nie dwie 1.5 bo w jednej tylko sprężakę zmieniają :),
ile traci mocy przy uwzględnieniu defrosta? w katalogu dla sewisantów to powinno być :)

w nowych pompach jest podobno uwzględnione :)
oj jaki ty mądry jesteś :)
jednogłośnie ogłaszam pompy pomarszczonego jakoś tam są najlepsze ani daikin, ani ME które wybucha, ani Panasonic, ani Atlantic nie dorównuje HITACHI :)
Ale cóż czas skończyć z Tobą dyskusję bo widzę że poza HITACHI nic nie widzisz :)

pomarszczonyfred
31-12-2012, 21:27
czy gdzieś napisałem, że jesteś "gupi", a ty cały czas starasz się udowodnić, że i tak ty jesteś mądrzejszy :)
i odnosisz do mnie tylko personalenie ani słowem o technicznych zaletach, wytknołem jakieś kity co wciskasz ludziom i nie potrawisz się obronić :)

ale dobrze koniec tematu coż.

pomyślności w Nowym Roku

miki121
31-12-2012, 21:35
No co ty powiedziałem że Twoje HITACHI jest takie super...
A jak mam dyskutować z Tobą technicznie jak na żadnej stronie - polskiej nie ma żadnych konkretnych informacji tylko bełkot marketingowy ;)
Nie zamontowałem żadnej PC HITACHI więc bez dtr-ki nie mogę prowadzić z Tobą żadnej polemiki technicznej..
Ty przejrzałeś kilka dtr-ek i już wiesz że Atlantic jest taki zły :)
A ile ty zamontowałeś tych Atlanticów ????
Wrzuć po nowym roku na swoją stronę dtr-ki swoich pomp i karty z COP przy temperaturach od -20 do +35 przy różnych temperaturach GZ i po przejrzeniu możemy podyskutować technicznie :)

Tomaszs131
31-12-2012, 22:01
Panowie naprawde niema co sie spierac, kazda pompa jest dobra dopuki sie nie spie...y.
Osobiscie uwazam, ze kazdy z Was znajdzie wystarczajaca ilosc klientow bo jedni wola francuska mysl techniczna a inni japonska.
Szczesliwego Nowego Roku.

miki121
31-12-2012, 22:07
Ja to wiem :)
A poza tym atlantic jest francuski a agregaty robi dla nich fujitsu więc francusko / japoński :)

Tomaszs131
31-12-2012, 22:26
miki sorki ;)
francusko-japonska;)

hydraulik_
31-12-2012, 22:51
schody się zaczynają jak jest w minusie, ludzie powinni wiedzieć, że ich atlantic od -7°C będzie im wcinał prawie 6kW (s16)
a i cop'y hitachi podaje dla wartości nominalnych pracy nie dla ostatniego oddechu sprężarki.

Przecież to nieprawda te 6kW przy -7 .Kto tak dobiera pompę ,żeby przy -7 pracowała na 100%.Co ty za głupoty opowiadasz.
Czy to że ty masz w DTR hitachi pobór dla np 50% mocy to masz lepsze urządzenie .
Co to ma wspólnego z rzeczywistością

hydraulik_
31-12-2012, 22:55
Panowie naprawde niema co sie spierac, kazda pompa jest dobra dopuki sie nie spie...y.
Osobiscie uwazam, ze kazdy z Was znajdzie wystarczajaca ilosc klientow bo jedni wola francuska mysl techniczna a inni japonska.
Szczesliwego Nowego Roku.
ciekawe gdzie hitachi produkuje hydrobox ,Daikin (japoński) jednostki zewnętrzne produkuje w Belgii a hydroboxy w Czechach.

miki121
31-12-2012, 23:17
A hitachi w Hiszpanii :)

Tomaszs131
31-12-2012, 23:30
A hitachi w Hiszpanii :)

He,he a to dobre :wiggle:

Tomaszs131
31-12-2012, 23:33
Jak to mowia kij ma dwa konce......

ArturWi
01-01-2013, 00:25
Przecież to nieprawda te 6kW przy -7 .Kto tak dobiera pompę ,żeby przy -7 pracowała na 100%.
O,jestem pierwszy w Nowym Roku ;)
Hydrauli,żebyś nie przedobrzył ;)
TRI16 przy -20st.C dysponuje mocą cieplną 10kW.
Takimi stratami ciepła mogą się pochwalić większe domy ok.160-200m2 bez ponad normatywnych izolacji.
Jeśli taka pompa zostanie dobrana do takiego domu a dodatkowo z grzejnikami to przy -7st.C ma zużycie prądu faktycznie ok.7kW/h

Fakt,że taki dom przy -7st.C potrzebuje tylko ok.6kW ale to oznacza,że mając do dyspozycji z TRI16 przy tej temperaturze 13kW pompa pracuje "tylko" 11h ale dalej z zużyciem 7kW/h.
Czyli w takich domach przy -7st.C przy TRI16 zużycie będzie 7kW*11h=ok.77kWh/dobę.
Przy -20st.C będzie to 7kW*24h=168kWh/dobę

Dlatego też dla mnie jakiekolwiek pompy TRI nie są liderami wśród powietrznych pomp,zwykła Extensa 8kW ma przy -7st.C ma moc 6,8kW i zużycie tylko ok.3kW a różnica cenowa między tymi pompami jest...bardzo duża,dla mnie jako zwykłego inwestora ;)

A co marek pomp to kalkulator mi podpowiada,że do obciążenia cieplnego ok.5,5kW przy -20st.C odpowiednie będą pompy Extansa a powyżej tegoż obciążenia T-CAP-y,biorąc pod uwagę inwestycję/eksploatację,Hitachi jeszcze nie przeglądałem,Zubadan za drogi jak na powietrzną :)

hydraulik_
01-01-2013, 08:11
nie masz racji

Z tabeli mocy wynika ,że dla -7 /+45 pobór maksymalny ( 100%) wynosi 6,38 kW
ale wtedy potrzeba 70 % moc a to wyjdzie 4,3 kW

ArturWi
01-01-2013, 09:23
nie masz racji

Z tabeli mocy wynika ,że dla -7 /+45 pobór maksymalny ( 100%) wynosi 6,38 kW
ale wtedy potrzeba 70 % moc a to wyjdzie 4,3 kW

Jeśli możesz zapodaj tą tabelę.
Ja się opieram na tym:
157543

miki121
01-01-2013, 09:24
Każda pompa pracująca w Takim domu na grzejnikach o podobnej mocy będzie miała bardzo podobne zużycie prądu :)
A Artur jakbyś dokładnie się wczytał to Extansa S8 nie jest pompą dedykowaną do grzejników lecz do podłogówki...
Pompy z serii TRI są w tym lepsze i dla tego pracują lepiej...
Dlatego przy doborze pompy trzeba znać GZ czy to grzejnik czy podłogówka ;)

miki121
01-01-2013, 09:29
Jeśli możesz zapodaj tą tabelę.
Ja się opieram na tym:
157543

A ja korzystam z dokładniejszej tabeli i TRI 16
- 7 / + 45 - moc 14,50kW i pobór około 6,48

chcialbympompe
01-01-2013, 09:37
Taki lekki OT:

www.st.com.pl - strona poświęcona serwisowi urządzeń HVAC
Niewiele na tej stronie o HVAC ;)

hydraulik_
01-01-2013, 09:39
Sorry popełniłem błąd z tą mocą przyjąłem zę przy 75 % zapotrzebowania moc pompy będż e tez na poziomie 75 % mocy max

Ale PC PW nie maja stałej moc. w tym punkcie pracy pompa ma moc maksymalną 14 kW
A zapotrzebowania nie całe 7 kW więc pobór wyjdzie max 3,3 kW.
Jest prawda i prawda ekranu i g ..prawda

PRAWDA

miki121
01-01-2013, 09:45
no po st zapomniałem dopisać 24 :)
www.st24.com.pl
dzięki za zwrócenie uwagi ;)

ArturWi
01-01-2013, 09:50
Sorry popełniłem błąd z tą mocą przyjąłem zę przy 75 % zapotrzebowania moc pompy będż e tez na poziomie 75 % mocy max

Ale PC PW nie maja stałej moc. w tym punkcie pracy pompa ma moc maksymalną 14 kW
A zapotrzebowania nie całe 7 kW więc pobór wyjdzie max 3,3 kW.
Jest prawda i prawda ekranu i g ..prawda

PRAWDA
No tak ale dom przy -7st.C posiada 6kW strat ciepła i te straty ciepła trzeba uzupełnić.
Czy będziemy grzali 11h z mocą 14kW i poborem 7kW czy też 24h z mocą 6kW i poborem 3,3kW to jest jedno i to samo i zużycie dobowe będzie podobne.
Z uwagi na tanią taryfę w takich domach lepiej jest grzać krócej a mocniej niż dłużej a słabiej.

miki121
01-01-2013, 09:50
Tak się zastanawiam o co ci Artur chodzi ???
Ja mam duży dom tak duży jak piszesz i wyliczasz :)
I ja zużywam 85kW prądu przy grzejnikach elektrycznych na dobę :)
z cwu dla 3 osób

ArturWi
01-01-2013, 09:51
Tak się zastanawiam o co ci Artur chodzi ???

Zawsze o pełne i dogłębne wyjaśnienie tematu :)

malux20
01-01-2013, 09:53
artur to ty jesteś ekspertem ;) ale wbrew pozorom przemyśl ostatnie zdanie
a może czy uwzględniłeś wszystkie czynniki [post przedostatni]

ArturWi
01-01-2013, 09:56
artur to ty jesteś ekspertem ;) ale wbrew pozorom przemyśl ostatnie zdanie
a może czy uwzględniłeś wszystkie czynniki [post przedostatni]
Chodzi Ci o to ?
No tak ale dom przy -7st.C posiada 6kW strat ciepła i te straty ciepła trzeba uzupełnić.
Czy będziemy grzali 11h z mocą 14kW i poborem 7kW czy też 24h z mocą 6kW i poborem 3,3kW to jest jedno i to samo i zużycie dobowe będzie podobne.
Z uwagi na tanią taryfę w takich domach lepiej jest grzać krócej a mocniej niż dłużej a słabiej.
Jak najbardziej przemyślane i przeliczone :)

miki121
01-01-2013, 09:57
nie wiem co oznacza dla ciebie pewne i dogłębne ale jeżeli dom posiada stratę na poziomie 6kW na godzinę to znaczy że na dobę potrzebuje 144kW tzn że przy -7 pompa może pracować przez cały czas na 50% swojej mocy i zjeść nam 72kWh prądu :) tzn. że dom z twoich wyliczeń jest dziurawy jak sito :)
a pomijam kwestię że pompy zazwyczaj się sprzedaje do innych temp. pracy tzn. podłogówki a takie parametry pracy uzyskujemy przy budynkach z lat 80 modernizowanych które jechały na oleju lub porpoanie :)
Więc te 72kWh dla takiego kogoś kto płacił za olej to mały pikuś :)

miki121
01-01-2013, 09:59
Chodzi Ci o to ?
No tak ale dom przy -7st.C posiada 6kW strat ciepła i te straty ciepła trzeba uzupełnić.
Czy będziemy grzali 11h z mocą 14kW i poborem 7kW czy też 24h z mocą 6kW i poborem 3,3kW to jest jedno i to samo i zużycie dobowe będzie podobne.
Z uwagi na tanią taryfę w takich domach lepiej jest grzać krócej a mocniej niż dłużej a słabiej.
Jak najbardziej przemyślane i przeliczone :)

Stare domy zazwyczaj nie mają podłogówek ani płyt które skumulują energię w tanie taryfie..
Grzejnik nie jest wstanie dobrze kumulować energię..
Więc pozostaje jedynie przegrzewanie domu w nocy co nie jest dobry rozwiązaniem :)

ArturWi
01-01-2013, 10:02
nie wiem co oznacza dla ciebie pewne i dogłębne ale jeżeli dom posiada stratę na poziomie 6kW na godzinę to znaczy że na dobę potrzebuje 144kW
Dokładnie tak.
Zakładając moc urządzenia na 144kW i możliwość akumulacji tej energii bez strat to wtedy wystarczy nam 1h grzania na dobę,oczywiście hipotetycznie ;)
I nie chodzi tutaj o grzanie czy nie grzanie w dzień czy akumulacyjne ale o same zużycie energii przez urządzenie,które akurat przy -7st.C przez dobę będzie na podobnym poziomie.

malux20
01-01-2013, 10:09
wychodzi tu kombinowanie z copem i taryfami
podejrzewam że im krócej pompa ma chodzić to tym większa temperatura zasilania a to pewnie niezbyt korzystnie wplywa na cop
pewnie się też zgadzamy że idealnie dla pompy i podlogówki byłoby jakby chodziła 24h bez przerw[no tak cop powietrznej i taryfy]

ArturWi
01-01-2013, 10:17
wychodzi tu kombinowanie z copem i taryfami
podejrzewam że im krócej pompa ma chodzić to tym większa temperatura zasilania a to pewnie niezbyt korzystnie wplywa na cop
pewnie się też zgadzamy że idealnie dla pompy i podlogówki byłoby jakby chodziła 24h bez przerw[no tak cop powietrznej i taryfy]
Wg tabeli jaką zapodałem w TRI moce i zużycie dla temperatur zasilania +35 i +45st.C od -7st.C są takie same :)

malux20
01-01-2013, 10:22
ok hm

hydraulik_
01-01-2013, 10:24
To g..prawda to do fredowych wywodów

Liwko
01-01-2013, 10:46
Byliście gdzieś na imprezie, czy tańczący z pompami było? Biedni ludzie...

ana-76
01-01-2013, 11:02
Liwko normalnie Kocham Cię za ten tekst :)

ana-76
01-01-2013, 11:03
apropo Hitachi to mój hasbentus mówi, ze słyszał iż to dobry sprzęt :)

miki121
01-01-2013, 11:07
ale nikt nie mówi że to zły sprzęt :)
tylko wkurza mnie jak ktoś mówi że wszystko inne ME, DAIKIN, Atlantic itp jest g... bo jego hitachi do których nie ma żadnej dtr-ki na stronach polskich dystrybutorów jest naj :)

miki121
01-01-2013, 11:16
Wg tabeli jaką zapodałem w TRI moce i zużycie dla temperatur zasilania +35 i +45st.C od -7st.C są takie same :)

Ciekawe jakie tabele ty czytasz bo ja je też mam i jakoś inaczej wychodzi :)
TRI 11
-7°C/+30 - 3,84kW 11,55kW COP 3,01
-7°C/+35 - 3,92kW 11,20kW COP 2,86
-7°C/+40 - 4,04kW 10,85kW COP 2,69
-7°C/+45 - 4,16kW 10,50kW COP 2,52
I jak z tym samym :)

malux20
01-01-2013, 11:37
te dane dają trochę do myślenia

miki121
01-01-2013, 11:41
wszystkie te dane są w tabelkach :)

malux20
01-01-2013, 11:46
te dane dają do myslenia
a jak ktoś nie ma ochoty myśleć to niech bierze gruntową

miki121
01-01-2013, 11:53
dobrze zbudowany dom o niskim zapotrzebowaniu z dobrze wykonaną podłogówką i wszystko ładnie działa :)
nie mówię nie gruntowym PC ale nie zawsze można i nie zawsze się opłaca gruntówki :)

Liwko
01-01-2013, 11:58
nie zawsze się opłaca gruntówki :)

No jeżeli ktoś pompę potrzebuje na 10-15 lat...

Liwko
01-01-2013, 11:58
A że nie zawsze można to się zgodzę.

hydraulik_
01-01-2013, 11:59
W sąsiednim wątku ludzie podają zużycie prądu Warto poczytać bo są i gruntowe i PW
Bywają ciekawe porównania
Mało kto dla gruntówek podaję tyle danych co dla PW

te dane dają do myslenia
a jak ktoś nie ma ochoty myśleć to niech bierze gruntową

miki121
01-01-2013, 12:05
A że nie zawsze można to się zgodzę.

ważne że pompa a każdy dom i inwestycja jest indywidualna :)

hydraulik_
01-01-2013, 12:06
No jeżeli ktoś pompę potrzebuje na 10-15 lat...
Ja moją gruntówkę wywaliłem po 7 latach hibernatus,
W Stieblu wymieniłem sprężarkę po 5 latach.


Poczekamy zobaczymy .Czy sprężarka pracująca on off dłużej pochodzi ,czy z iwerterem
To jak jazda samochodem Gaz hamulec gaz hamulec czy delikatnie gazem tyle ile trzeba.

Pyxis
01-01-2013, 12:14
Poczekamy zobaczymy .Czy sprężarka pracująca on off dłużej pochodzi ,czy z iwerterem

Tu chyba wieksza role odegra sprawa soft startu. Czy sprezarka go ma, czy nie.

miki121
01-01-2013, 12:18
no tutaj miękki start to nie sprawa żywotności sprężarki tylko całkiem co innego :)
Rozruch sprężarek chłodniczych zawsze powoduje powstawanie wysokich pików prądowych, co czasami może nawet uniemożliwiać start przy zbyt małych zabezpieczeniach. Zastosowanie softstartu powoduje obniżenie prądów rozruchowych o 40%, nawet bez konieczności uprzedniego wyrównywania ciśnień w instalacji.

Pyxis
01-01-2013, 12:32
no tutaj miękki start to nie sprawa żywotności sprężarki tylko całkiem co innego :)
Rozruch sprężarek chłodniczych zawsze powoduje powstawanie wysokich pików prądowych, co czasami może nawet uniemożliwiać start przy zbyt małych zabezpieczeniach. Zastosowanie softstartu powoduje obniżenie prądów rozruchowych o 40%, nawet bez konieczności uprzedniego wyrównywania ciśnień w instalacji.

Czy zmniejszenie pradu rozruchowego na pewno nie wplywa na zywotnosc czeci elektrycznych i mechanicznych sprezarki?

Silniki maha najczesciej zabezpieczenia typu C odporne na chwilowy prad rozruchu.

miki121
01-01-2013, 12:36
Takim zabezpieczenia powinno się stosować przy PC także...
A do silnika lepsze są zabezpieczenia typu D :)

Liwko
01-01-2013, 12:45
W sąsiednim wątku ludzie podają zużycie prądu Warto poczytać bo są i gruntowe i PW
Bywają ciekawe porównania
Mało kto dla gruntówek podaję tyle danych co dla PW

Bo może przy gruntowych nie ma o czym gadać?...
Wiem jedno. Przy delikatnej zimie (poprzednia), zużywam 4000kWh rocznie, przy ostrej (dwie poprzednie), zużywam z 500-600kWh więcej. Nuuuudaaaa panie, nuuuudaaa.

Pyxis
01-01-2013, 12:54
Takim zabezpieczenia powinno się stosować przy PC także...
A do silnika lepsze są zabezpieczenia typu D :)

No ale co z moim pytaniem o zuzycie czesci machanicznych i elektrycznych?

wihajster
01-01-2013, 13:30
Poczekamy zobaczymy .Czy sprężarka pracująca on off dłużej pochodzi ,czy z iwerterem
Nie sama sprężarka grzeje chałupę tylko jest ona jednym z elementów urządzenia. Bez niej nic nie będzie działało, tak samo bez parownika czy zaworu rozprężnego etc...

Sprawa trwałości sprężarki - twierdzisz że w pompie powietrznej inwerterowej będzie większa niż gruntowa on/off???
Dla mnie jest to mocno naciągana teoria.
Ile razy załącza się P-W w ciągu doby? Czy aby na pewno masz rację? Dla gruntowej można osiągnąć 4 starty na dobę bez większego problemu a czasami nawet mniej (np. Pyxis). Czy to dużo wg Ciebie?

Jeżeli chcesz być obiektywny to wspomnij proszę o czymś ważniejszym dla trwałości. O wpływie różnicy ciśnień na jakiej pracuje sprężarka pompy P-W... Przecież tam są o wiele gorsze dla sprężarki warunki pracy niż w gruntowej i praca na parowaniu -15C i skraplaniu +35 (a przy CWU pewnie +60) bardziej zarzyna sprężarki niż 4 starty na dobę w gruntówce.

A jeżeli już zastanawiasz się "co dłużej pochodzi", to wcale nie jest sprawa tylko sprężarki. Tu nie chodzi o sprężarkę, tylko o CAŁOŚĆ. Jest "prawie pewne" że prędzej padnie inny z wielu kluczowych elementów pompy P-W
Jest tu wiele więcej detali w tej konstrukcji (i o wiele wyższy poziom skomplikowania budowy jak też algorytmu sterowania uwzględniającego masę danych) niż w gruntowej i niedawno mieliśmy wszyscy dobry przykład: prawie nówka maszyna u Magnolii była nie do naprawienia na miejscu, NIBY WSZYSTKO SPRAWDZONE I WYMIENIONE A NIE DZIAŁA JAK NALEŻY?
Dobrze że była na gwarancji to za darmo została wymieniona. Co będzie gdy taka sytuacja lub podobna zdarzy się komuś po 6 latach albo później?
Skoro sam serwisant się poddał i serwis fabryczny również? Wymienić całą jednostkę zewnętrzną bo nie można znaleźć przyczyny? Jakie to koszty skoro sama elektronika jak miki121 wspominał 3200 netto?

Trochę za bardzo się rozpisałem i przepraszam za nadmierną ilość tekstu. Ale bądźmy uczciwi do końca w przedstawianiu sprawy.

Można tutaj czytając wątek od początku mieć wrażenie że powietrzne pompy są takie super fajne - tańsze (no nie zawsze, ME króluje nawet nad gruntówkami z cenami >40kPLN), szybki montaż, i ogólnie extra, gorszy COP ale "i tak bardziej się opłaca".

Niewygodne sprawy się pomija, prawda?
To, że w połowie życia gruntówki pompa powietrzna będzie zwyczajnie do wymiany to już lepiej klientowi nie uświadamiać?
I w ogólnym rachunku w perspektywie np. 25 czy 30 lat lepiej tego nie uwzględniać w kalkulacjach opłacalności?

kbab
01-01-2013, 13:35
No ale co z moim pytaniem o zuzycie czesci machanicznych i elektrycznych?
Tu trzeba uwzględnić fakt, że skomplikowane i drogie układy w powietrznych pracują w zdecydowanie gorszych warunkach zewnętrznych co niewątpliwie ma wpływ na ich trwałość.

malux20
01-01-2013, 13:39
jeżeli mi przyjdzie wymienić w połowie grunt wymienić powietrzną to ja będę w okolicach 0
większe koszty grzania mogą zrównoważyć zyski z zaoszczędzonych pieniędzy przy zakupie-odsetki od hipoteki, lokaty,obrotu kasą.
problemem są za wysokie ceny powietrznych

malux20
01-01-2013, 13:41
oczywiście jak ktoś kupił powietrzną za 25 a w to miejsce grunt byłby za 33 to się komplikuje

wihajster
01-01-2013, 13:46
oczywiście jak ktoś kupił powietrzną za 25 a w to miejsce grunt byłby za 33 to się komplikuje
Otóż to.
Ale pomijam przypadki w których gruntowej z pewnych względów "nie można". Albo np. modernizacje z oleju czy LPG.
W większości nowych inwestycji jednak warunki są.

miki121
01-01-2013, 13:57
No ale teraz wihajster pojechałeś a w gruntówkach nic się nie psuję ????
To prawie ta sama technologia :)
Inne tylko DZ :)
Więc i w jednym i drugim się ma prawo zepsuć i w jednym i drugim trzeba za części zapłacić..
Przykład Magnolii jedne na 80 uruchomień w tym roku a np. w Rybniku w zeszły roku klient miała awarię DZ koszt naprawy około 50k też przypadek jeden na setki ale zdarza się..
Nie popadajcie w skrajności w skrajność :)

pomarszczonyfred
01-01-2013, 14:01
He,he a to dobre :wiggle:
nie bardzo rozumiem zarzut, co ma fabryka w Hiszpanii do działania urządzeń, może to, że koszty transportu są niższe niż w przypadku produkcji w azji.


nie mam wpływu na to, że dokumentacja techniczna nie jest dostępna u polskiego importera, ale na stronie hitachiaircon.com, mozna się zarejestrować i nie ma problemu z pobraniem.

jako, że "inni" nie korygują wydajności o defrosta załączam tabelkę maxymalnych wydajności bez defrosta

wihajster
01-01-2013, 14:05
No ale teraz wihajster pojechałeś a w gruntówkach nic się nie psuję ????
To prawie ta sama technologia :)
Pamiętasz reklamę piwa Żywiec???
"PRAWIE" ;)

Zigobar
01-01-2013, 14:16
wihajster
Nawiązując do podanej wcześniej informacji - czy to możliwe, aby TRI11 i TRI16 miały taki sam skraplacz?

malux20
01-01-2013, 14:17
zamiast 9 kwh w grudniu byłoby 6 kwh tylko i wyłącznie w tanszej taryfie
czyli powietrzną doba 4,5 zł
gruntową 1,98 zł
to ponad 100% różnicy :o
mnożąc to x31 wyjdą niebagatelne kwoty w miesiącu

miki121
01-01-2013, 14:20
nie bardzo rozumiem zarzut, co ma fabryka w Hiszpanii do działania urządzeń, może to, że koszty transportu są niższe niż w przypadku produkcji w azji.


nie mam wpływu na to, że dokumentacja techniczna nie jest dostępna u polskiego importera, ale na stronie hitachiaircon.com, mozna się zarejestrować i nie ma problemu z pobraniem.

jako, że "inni" nie korygują wydajności o defrosta załączam tabelkę maxymalnych wydajności bez defrosta

możesz puścić na adres [email protected]

miki121
01-01-2013, 14:21
Pamiętasz reklamę piwa Żywiec???
"PRAWIE" ;)

Pamiętam i pamiętam jeszcze jedną różnicę :
" pracujemy po to aby żyć a nie żyjemy by pracować " :)
Żywiec ma fajne reklamy

wihajster
01-01-2013, 14:24
wihajster
Nawiązując do podanej wcześniej informacji - czy to możliwe, aby TRI11 i TRI16 miały taki sam skraplacz?
Skraplacz czy parownik??
A pytanie chyba do miki121.

miki121
01-01-2013, 14:25
wihajster
Nawiązując do podanej wcześniej informacji - czy to możliwe, aby TRI11 i TRI16 miały taki sam skraplacz?

Pomiędzy agregatem TRI 11 / TRI 14 / TRI 16 różnica jest jedna w każdej z nich jest inna karta regulacji :)
Reszta pozostaje ta sama :)

malux20
01-01-2013, 15:08
no dodając zysk na cwu i prawie darmowe przeglądy przy pow i inne jej minusy to te 8 tyś wart jest przemyślenia
a właśnie czemu 8 tyś