PDA

Zobacz pełną wersję : Pompy ciepła powietrze woda



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74

simluc
03-02-2013, 23:46
czy może podac adres lub fragment normy 14511, mówiący o tym, że wartość wydajności i cop jest z uwzględnieniem defrostu.
poza daikien, mitsubishi oraz hitachi jakoś nie mogę natknąć się na jaka kolwiek informację o tym, że podane wartości obejmują defrost.
w przytaczanym przez ciebie czeskim producencie hotjet w dok technicznych nie znalazłem info o defroście.
wg. mnie jeżeli ktoś podaje parametry i nie doda że z uzględnieniem defrosta to tego defrosta nie uzględnia podawanych parametrach.
Fujitsu też podaje wyraźnie na swojej stronie niemieckiej- zobacz zrzut z katalogu w jez. ang.
Wolf takżee ma na swojej stronie copy wg obowiązującej normy.

Jeśli dany producent nie zaznacza wg jakiej normy są podawane copy to można to zweryfikować na niemieckiej stronie bafa.de (obrazek w załączniku dla hotjeta i heliotherma)

Link do strony : http://www.bafa.de/bafa/de/energie/erneuerbare_energien/waermepumpen/index.html

Aktualna lista pomp- powietrze-woda i gruntowych objętych dofinansowaniem ze zweryfikowanym copem wg normy EN 14511: http://www.bafa.de/bafa/de/energie/erneuerbare_energien/publikationen/energie_ee_waermepumpe_liste_ab_2013.pdf

rewo66
03-02-2013, 23:47
Generalnie ten temat mnie nie interesuje, ale na forum jest sporo tematów typu czarna lista, gdzie padaja oskarzenia, przestrogi itp oraz nazwy fim.a tu jakos ten temat sie nie potrafi utrzymac...

Mnie też. nie interesuje. Choc powinien. Ale nie mam powodów do obaw.
Tylko róznica jest w tym że na czarną listę umieszczają ci inwestorzy którzy zostali poszkodowani czy oszukani. I sprawy i konflikty może mają dalszy ciąg w odpowiednich do tego instytucjach. A tu zauwazyłem nagonke i zajadłość tych którzy nie mieli nic wspólnego z M. Nie zostali poszkodowani czy oszukani. I tu jest pies pogrzebany.

gall86
03-02-2013, 23:48
a TY
co co jestes ?
Masz cos do powiedzenia o PC-W ? nie?
Buda

Daruj sobie

sSiwy12
03-02-2013, 23:50
pewnie mikuś zagroził redakcji, że i ich prokurator dosięgnie i się wzięli i wystraszyli :)


Bo się odkrył i to mocno.

A oponuje, bo być może chodzi o dyspozycję art. 373 Prawo upadłościowe lub art. 41 § 2 KK z zaszłości, lub (i) działanie na szkodę spólki.

Magnolia18
03-02-2013, 23:55
Daruj sobie

Ja ? Nie masz NIC do powiedzenia jesli mowimy PCi-W.
czym straszysz ? PF?

gall86
04-02-2013, 00:03
ja cie strasze? moze lekarza odwiedzisz?

simluc
04-02-2013, 00:05
Dokładnie taki model : geoTHERM plus VWL S
Copy rewelacja, jedne z wyższych dla pomp p-w.

w porównaniu do np atlantica tri:
3,1 do 2,5 - o 24 procent lepsze przy -7/35 i 4,0 do 3,17 - o 26 procent lepiej przy 2/35.

Magnolia18
04-02-2013, 00:09
nie chce mi sie szukac

Tomaszs131
04-02-2013, 00:12
Panowie wyluzujcie bo mi jad pixele rozpuszcza.

rewo66
04-02-2013, 00:12
Copy rewelacja, jedne z wyższych dla pomp p-w.

w porównaniu do np atlantica tri:
3,1 do 2,5 - o 24 procent lepsze przy -7/35 i 4,0 do 3,17 - o 26 procent lepiej przy 2/35.

Ok. dobra tylko na różnicy w cenie to ja mogę płacić większe żuzycie prądu a jeszcze starczy na waciki dla mojej ładniej połówki. :yes:

wihajster
04-02-2013, 00:18
Ok. dobra tylko na różnicy w cenie to ja mogę płacić większe żuzycie prądu a jeszcze starczy na waciki dla mojej ładniej połówki. :yes:
Nie wiadomo czy większe???
Ten Vaillant ma do odszraniania GRZAŁKI!
I podczas tego procesu oprócz podgrzewania rur wymiennika i aluminiowych lameli musi zagrzać też całą objętość mieszanki glikol/woda znajdującej się w wymienniku.
To będzie największa niespodzianka tej pompy jak ktoś przy zakupie wbił sobie do głowy COPy z tabelki.
Chyba że zrobili odwracalny układ w jednostce wewnętrznej, tylko po co były te kable przy parowniku które widziałem?
Jest ktoś z serwisantów Vaillanta żeby mnie sprostować, bardzo bym prosił jeśli się mylę.

rewo66
04-02-2013, 00:27
Muszę sobie oblukac tem model dokładniej. Jeśli faktycznie wspomaga się grzałkami to zuzycie kW może nie wygladać za ładnie. Kwestia z jaką mocą używa tych grzałek jesli 3kW to może nie będzie dużego rozczarowania.

Swoją szosą przy zakupie PC kierować się kryterium COP wg tabelek to jak kupować samochód kierując sie max cyferką na prędkościomierzu zapominając o innych parametrach.

Magnolia18
04-02-2013, 00:31
bedziesz. Przyjmij to do wiadomosci.
Jestem tu nie przypadkiem - tyle niech ci starczy.>
uuu ma sie bac? BO? ...

ana-76
04-02-2013, 00:32
nie sadze ,żebym pisał o możliwych zmianach w defrostach.
Nie mamy tego w żadnej instrukcji

Chłopaki z Fujitsu mówili że coć można zmienić w jednostce zew ,ale nie radzą dotykać
a mój M mówi, że nie można zmienić tam defrostów bo tak pracuje fujitsu i nic tego nie zmieni... taki jego urok

simluc
04-02-2013, 00:34
Nie wiadomo czy większe???
Ten Vaillant ma do odszraniania GRZAŁKI!
I podczas tego procesu oprócz podgrzewania rur wymiennika i aluminiowych lameli musi zagrzać też całą objętość mieszanki glikol/woda znajdującej się w wymienniku.
To będzie największa niespodzianka tej pompy jak ktoś przy zakupie wbił sobie do głowy COPy z tabelki.
Chyba że zrobili odwracalny układ w jednostce wewnętrznej, tylko po co były te kable przy parowniku które widziałem?
Jest ktoś z serwisantów Vaillanta żeby mnie sprostować, bardzo bym prosił jeśli się mylę.
Copy podawane wg normy En 14511, zgodnie z którą uwzględnione są defrosty.

simluc
04-02-2013, 00:36
Swoją szosą przy zakupie PC kierować się kryterium COP wg tabelek to jak kupować samochód kierując sie max cyferką na prędkościomierzu zapominając o innych parametrach.
Raczej zużyciem paliwa byłoby tu bardziej adekwatnym porównaniem.

Magnolia18
04-02-2013, 00:38
Copy podawane wg normy En 14511, zgodnie z którą uwzględnione są defrosty.


nie wiem co to copy sropy i bez urazy ...
nie ze na ju huuuuuu i bez
ale jak chcecie zobaczyc PRAWDZIWY defrost, zapraszam.
anonima Galla tez :)
sie dowie

Michas ? Bedziesz i niedowirakom okazesz ? Miloby bylo :)
Gall tez przybadz, obiecuje ze pies nie ugryzie :)

rewo66
04-02-2013, 00:41
nie wiem co to copy sropy i bez urazy ...
nie ze na ju huuuuuu i bez
ale jak chcecie zobaczyc PRAWDZIWY defrost, zapraszam.
anonima Galla tez :)
sie dowie

Jak często inwerter robi ci siusiu :lol2:

wihajster
04-02-2013, 00:49
Muszę sobie oblukac tem model dokładniej. Jeśli faktycznie wspomaga się grzałkami to zuzycie kW może nie wygladać za ładnie. Kwestia z jaką mocą używa tych grzałek jesli 3kW to może nie będzie dużego rozczarowania.
W kwitach piszą: odmrażacz 6kW.

Magnolia18
04-02-2013, 00:52
Jak często inwerter robi ci siusiu :lol2:

He ?

rewo66
04-02-2013, 00:53
No grzała 6kW potrafi naciagnąć sam się przekonałem po pierwszym odpaleniu mojej PC w styczniu akurat w duże mrozy i temp. w domu 2* Troche prądu zjarało. Ale teraz juz ok zaczyna się normalizowac.

W domu teraz 18* przy nieskończonym ociepleniu sufitu.

rewo66
04-02-2013, 00:56
He ?

Przy defrostach czyli odszranianiu następuje odprowadzenie wody.
U mnie robi to co 2 godz. Przed chwilą zajrzałem do instrukcji oczywiście do tej części serwisowej ale tam jest tylko opcja wł. lub wył. i nic wiecej. Zatem muszą to byc fabryczne ustawienia.

simluc
04-02-2013, 01:02
Copy rewelacja, jedne z wyższych dla pomp p-w.

w porównaniu do np atlantica tri:
3,1 do 2,5 - o 24 procent lepsze przy -7/35 i 4,0 do 3,17 - o 26 procent lepiej przy 2/35.
Się muszę zacytować:

Copy powyższe jednak zawyżone, wg szwajcarskiej strony (z defrostami wyniki):

2,8 do 2,5 - o 12 procent lepsze przy -7/35 i 3,7 do 3,17 -o 17 procent przy 2/35

wyniki testowe- laboratorium w Szwajcarii
-7/35 - cop 2,8 i 2/35- cop 3,4 (o 7 procent lepiej niż przy atlanticu tri)

rewo66
04-02-2013, 01:05
Czyli rewelacji nie ma w stosunku do dość wysokiej ceny.

Magnolia18
04-02-2013, 01:21
Przy defrostach czyli odszranianiu następuje odprowadzenie wody.
U mnie robi to co 2 godz. Przed chwilą zajrzałem do instrukcji oczywiście do tej części serwisowej ale tam jest tylko opcja wł. lub wył. i nic wiecej. Zatem muszą to byc fabryczne ustawienia.

Ciesze Sie Twoim Szczesciem :)

simluc
04-02-2013, 01:35
Czyli rewelacji nie ma w stosunku do dość wysokiej ceny.
Nie ma. Mało tego, chyba testy nie poszły po myśli vaillanta i nie ma wyników w zestawieniu na 2012. Zdecydowanie lepiej w podobnej grupie cenowej wygląda Wolf - on ma rzeczywisty cop 3.2 przy -7/35.

Przeglądając wyniki testów natrafiłem na pompę słowackiego producenta:
http://www.wamak.sk/en/heat-pumps/air-water/aw-evi
Pompa Wamak AW Evi 13 przy -7/35 ma cop ... 3,2 a przy -15/35 2,7 (ona ma aż 10,1kg! czynnika R407c załadowanego).

Przy -7/55 ma cop 2,3!

Kasia & Krzysiek
04-02-2013, 07:21
W nowo budowanych domach jednorodzinnych?
Nie wiem jak to robisz, ze dajesz rade kogos przekonac do montazu pompy P-W ;-)

Moim zdaniem "bacteria killer" jak zwykle masz racje, przy nowym tylko idiota da się wpuścić w powietrzną :P

Kasia & Krzysiek
04-02-2013, 07:46
nie bede daleko szukal bo mi sie nie chce, ale tu masz typowy dla gorola tekst - przeplatanie wyrazow po polsku i slasku oraz proba napisania jakiegos wyrazu po slasku, ktora jest niestety nieudana. mialem troche takich kolegow, ktorzy na sile chcieli byc slazakami, wiec mnie nie oklamiesz :)

nie no wszyscy chcemy być ślązakami .... możemy.... pls....

ja chce być ślązakiem galuuuuuu pls

pomarszczonyfred
04-02-2013, 08:23
Fujitsu też podaje wyraźnie na swojej stronie niemieckiej- zobacz zrzut z katalogu w jez. ang.
Wolf takżee ma na swojej stronie copy wg obowiązującej normy.

Jeśli dany producent nie zaznacza wg jakiej normy są podawane copy to można to zweryfikować na niemieckiej stronie bafa.de (obrazek w załączniku dla hotjeta i heliotherma)

Link do strony : http://www.bafa.de/bafa/de/energie/erneuerbare_energien/waermepumpen/index.html

Aktualna lista pomp- powietrze-woda i gruntowych objętych dofinansowaniem ze zweryfikowanym copem wg normy EN 14511: http://www.bafa.de/bafa/de/energie/erneuerbare_energien/publikationen/energie_ee_waermepumpe_liste_ab_2013.pdf

muszę odnaleź normę, bo myślę że mijasz się z prawdą.
norma ta informuje o wydajności bez uwzględnienia defrosta (wydajność miedzy defrostami) i bez pomp obiegowych.
i rzetelne podawanie parametrów jest gdy się napisze "z uwzględnieniem defrosta" a nie wg. normy 14511.
wg. tej samej normy określa się guntowe dla przykładu:
http://www.sunenergy.pl/oferta/pompy-ciepla/p-c-solanka-woda-grunt-woda/ivt-premiumline-eq-c-e-6-17kw.html
przykład hitachi.
w przytoczonych przez ciebie paramatrach zaczynając od atlantica, czeskie PCi, niemieckie, nie ma podanej korekty defrosta. jeżeli ktoś przyjmie paramatr podany jako skorygowany to może się rozczarować.

gall86
04-02-2013, 09:24
nie wiem co to copy sropy i bez urazy ...
nie ze na ju huuuuuu i bez
ale jak chcecie zobaczyc PRAWDZIWY defrost, zapraszam.
anonima Galla tez :)
sie dowie

Michas ? Bedziesz i niedowirakom okazesz ? Miloby bylo :)
Gall tez przybadz, obiecuje ze pies nie ugryzie :)

Dzięki za zaproszenie, chętnie wpadnę jak będę miał chwilę. Byłem u Arturo72 zobaczyć pompkę, ale niestety jeszcze nie była na chodzie, a chce zweryfikować na chodzie.

sSiwy12
04-02-2013, 09:25
muszę odnaleź normę, bo myślę że mijasz się z prawdą.
norma ta informuje o wydajności bez uwzględnienia defrosta (wydajność miedzy defrostami) i bez pomp obiegowych.
.

Prawda i bez wentylatorów.

Polecam lekturę: http://instalreporter.pl/wp-content/uploads/2012/08/IR_2012_08_COP_dla_pomp_ciepla.pdf

sSiwy12
04-02-2013, 09:27
Byłem u Arturo72 zobaczyć pompkę, ale niestety jeszcze nie była na chodzie, a chce zweryfikować na chodzie.

Wyliczcie sprawność na podstawie temperatury w zasobniku CWU i licznika (a może instalator ma ciepłomierz? :cool:) - bardzo proszę.

gall86
04-02-2013, 09:28
nie no wszyscy chcemy być ślązakami .... możemy.... pls....

ja chce być ślązakiem galuuuuuu pls

hę? może się jeszcze nie przebudziłeś/łaś - nie wiem z kim mam przyjemność. poczytaj całość konwersacji pomiędzy mną i Magnolia18 to moze zrozumiesz.

pomarszczonyfred
04-02-2013, 09:37
Prawda i bez wentylatorów.

Polecam lekturę: http://instalreporter.pl/wp-content/uploads/2012/08/IR_2012_08_COP_dla_pomp_ciepla.pdf

nie szedł bym aż tak daleko z eliminowaniem wentylatorów, ponieważ mogą one być typu DC i wpięte w elektronike j.z.,
bez przepływu powietrza przez lamelę urządzenie nie po chodzi nawet minuty, dodatkowo bywa że agreagty - ich wentylatory mają zmienną wydajność.

gall86
04-02-2013, 09:46
tak kończąc OT który cię tak oburza - ale mam wrażenie że jesteś z tych, którzy twierdzą żę ślązacy to tylko w Rudzie Śląskiej mieszkają :P

To ja już też kończąc informuję, że tak nie twierdzę :)

sSiwy12
04-02-2013, 09:52
nie szedł bym aż tak daleko z eliminowaniem wentylatorów, ponieważ mogą one być typu DC i wpięte w elektronike j.z.,
bez przepływu powietrza przez lamelę urządzenie nie po chodzi nawet minuty, dodatkowo bywa że agreagty - ich wentylatory mają zmienną wydajność.

Pompy gruntowe, bez obiegówek też nie "pójdą"
Przy czym nie ja jestem autorem tej normy.

pomarszczonyfred
04-02-2013, 09:58
obiegówkę w gruntowej można podłączyć do gniazdka poza układem pomiarowy a wentylatorów w agregacie ze sterowaniem z płyty inwertera już nie.(bez dobudowania osobnego układu zasilająco sterującego wentylatorami oraz oszukaniem elektroniki w j.z., elektronika może wykryć ich brak i zatrzymać urządzenie)

ana-76
04-02-2013, 10:04
Zapytam tutaj w koncu PC PW to prawie jak klima z inverterem :)

Chcialem przymyslec ogrzewanie domu w okresach przejsciowych klimatyzacja, ale 1 jednostka moze miec problem wszsytko ogarnac.

Zastanawiam sie czy by nie uzyc klimatyzatora kanalowego, takiego co ma przynajmniej 2 wyjscia, tak, zeby ogrzewac wiecej stref.

Pytanie do znawcow tematu; czy klimatyzator kanalowy wielowyjsciowy jest w stanie regulowac parametry pracy dla kazdego wyjscia oddzielnie ?

Pozdrawiam

widzę, że nikt Ci nie odpowiedział... postaram się coś napisać. Otóż jest możliwość rozprowadzenia kanałów z nawiewem w kilku miejscach i regulacją dla każdego nawiewu z osoabna. Robione jest to w systemie VAV. Zalety-masz możliwość dowolnego regulowania. Jak się domyślam w dumu już mieszkasz czyli jest wykończony wzwiązku z tym trzeba byłoby zabudowywać kanały bo nie sądze byś chciał by były widoczne. Sam system jest droższy od montażu multisplita (jedna zewnętrzna, klika wewnętrzych) i do tego dochodzi częściowy remont (zabudowanie i malowanie kanałów) Przy multisplitach , gdzie w każdym pomieszczeniu można powiesić osobną jednostkę wewnętrzną. Wadą dla niektórych jest to ze jedenostka wewnętrzna jest widoczna. Takim klimatyzatorem inverterowym możesz grzać spokojnie do -10, a latem masz klimę. Klimatyzatorem kanałowym z systemem pracy całorocznej ogrzewaliśmy poprzednie biuro wielkości ok 70m2

sSiwy12
04-02-2013, 10:05
obiegówkę w gruntowej można podłączyć do gniazdka poza układem pomiarowy a wentylatorów w agregacie ze sterowaniem z płyty inwertera już nie.(bez dobudowania osobnego układu zasilająco sterującego wentylatorami oraz oszukaniem elektroniki w j.z., elektronika może wykryć ich brak i zatrzymać urządzenie)


A o czym konkretnie piszesz? :cool:

Mowa jest o COP :yes: i metodach badawczych ujednoliconą, obowiazująca normą, a nie o działaniu PCi.

pomarszczonyfred
04-02-2013, 10:12
A o czym konkretnie piszesz? :cool:

Mowa jest o COP :yes: i metodach badawczych ujednoliconą, obowiazująca normą, a nie o działaniu PCi.

chodzi mi dokładnie o ujednolicone podejście do wyznaczenia/podania cop

Kasia & Krzysiek
04-02-2013, 10:31
hę? może się jeszcze nie przebudziłeś/łaś - nie wiem z kim mam przyjemność. poczytaj całość konwersacji pomiędzy mną i Magnolia18 to moze zrozumiesz.

przebudziłem/łam ... to że się nie wypowiadam nie znaczy że nie czytam ... a po trzy ... to nie ważne co mówisz że myślisz ważne co można pomyśleć po twoich wypowiedziach ŚLĄZAKU. :p

sSiwy12
04-02-2013, 10:35
Norma jest ujednoliceniem.
Jeśli producent podaje COP, to również gdzieś małym drukiem przywołuje normę. Jeśli nie przywołuje, to nie wiadomo co miał na myśli - zwłaszcza jak nie ma opisu.
Jeśli podaje COP dla +7/35, 0/35, -7/35, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że COP został określony zgodnie z normą, czyli bez uwzględnienia zużycia energii przez "urządzenia towarzyszące" - czyli praktycznie samej sprężarki + wymienniki.

Ps. Raczej sam z siebie, producent nie "zanizy" COP. Poprzednia (wycofana) norma uwzględniała pobór energii przez "urządzenia towarzyszące" - dlatego nastapił cudowny skok w osiaganym przez PCi COP.

ana-76
04-02-2013, 10:59
tak tylko mi się nasunęło...
kiedyś zadałem proste pytanie o wycenę - i nie dostałem odpowiedzi...z uzasadnieniem, że to nie twoja branża (czy coś w tym stylu)
Teraz nagle stała się twoją branżą? czy mężowi się nudzi i pisze z twojego konta?(co już przerabialiśmy)
tak trudno założyć własne konto? - nie musi to być od razu profil płatny :P

co inneg wycena, a co innego informację ogólne, wyceny takiego systemu też bym nie podała bo nie wiem :) natomiast wiele słyszę i sporo koduje. W odróżnieniu do żon Pyxisa i Liwko mam pojecie techniczne i niektóre pojecia trochę "łapie" nie obca mi obsługa lutownicy , walcarki, czy polerki bębnowej (to moja branża)... A M na brak zajęcia nie narzeka. Z tego co wiem w tej chwili jest w stolicy , chcesz numer by sprawdzić?

lukasza
04-02-2013, 11:15
Moim zdaniem "bacteria killer" jak zwykle masz racje, przy nowym tylko idiota da się wpuścić w powietrzną :P

Panowie to może doradzicie mi abym nie był idiotą.
Dom nowy, ale bez gazu w ziemi. Brak w całej gminie i szybko nie będzie. Wiadomo wolałbym do pieca z węglem nie latać.

Działkę mam 30 arów a zaraz będzie 53 ary, z tego 42 ary to drzewa, reszta to droga i trochę trawy wokoło. Na poziome DZ brak miejsca.
Odwierty pionowe w pisku takim jak nad morzem, żółty, sypki, tylko u mnie wilgotny nie jest. Sąsiad dowiercił się do wody koło 36 metra. Więc tych odwiertów trochę trzeba by zrobić.

No to dać kupę kasy i zrobić x2 więcej odwiertów. Kupić piec na olej z baniakiem lub gaz z baniakiem do ziemi i drogo grzać czy PC PW dla idiotów. Aaa i co doradzicie ludziom nie tak "majętnym" jak ja co pod miastami kupują działeczki 7-8arów?

pomarszczonyfred
04-02-2013, 11:26
No to dać kupę kasy i zrobić x2 więcej odwiertów. Kupić piec na olej z baniakiem lub gaz z baniakiem do ziemi i drogo grzać czy PC PW dla idiotów. Aaa i co doradzicie ludziom nie tak "majętnym" jak ja co pod miastami kupują działeczki 7-8arów?

rozwiń swoją myśl PCi P-W dla idiotów.

Jacekss
04-02-2013, 11:27
z sensownych rozwiązań to pozostaje ci:
- PC + DZ pionowe (tego piachu chyba nie ma 36m wgłąb :))
- PC PW
- kocioł elektryczny

rewo66
04-02-2013, 11:37
z sensownych rozwiązań to pozostaje ci:
- PC + DZ pionowe (tego piachu chyba nie ma 36m wgłąb :))
- PC PW
- kocioł elektryczny

Jesli nie wągiel i gaz to faktycznie 3 powyższe są sensowne a wybór zawsze jest trudny.

No jest jeszcze coś co ostatnio wypłyneło czyli "panele na podczerwień" ale mnie one nie przekonują :no: nie mam ochoty być grzejnikiem dla domu.

Ja wybrałem PC p-w w końcu to mój cyrk i moje konie.

Jacekss
04-02-2013, 11:47
no pozostają jeszcze kable elektryczne
PC PW - wybór nie jest zły i relatywnie tani, jeśli pompa byłaby za te 15 kpln

lukasza
04-02-2013, 11:56
z sensownych rozwiązań to pozostaje ci:
- PC + DZ pionowe (tego piachu chyba nie ma 36m wgłąb :))
- PC PW
- kocioł elektryczny

- no niestety ten piach się ciągnie w dół, niedaleko mnie są duże złoża piasku kwarcowego, taka okolica. Zaleta jedyna ładnie sosny rosną i trawy takie ozdobne co się żonie podobają a w sklepie za takie chcą 15-20 zł. Ja mam takich setki.
- PC PW lub latać i zasypywać pellet. A wada PC do mnie to powyżej 20 tys pewnie koło 25 tys jak sam poszukam PC PW po dobrej cenie.
- kocioł nie. Potrzebuję z jakieś 6000kw na dom i z 3000kw na wodę, czyli w realu wyjdzie 10 000kw. Pewnie z 4-5 tys rocznie czystym prądem, za 5 lat jak podniosą ceny prądu i będzie 2x drożej i będę szukał pelletu lub PC PW to już lepiej od razu to kupić.

rewo66
04-02-2013, 12:02
No PC p-w taka ze średniej półki to ok. 25 patoli trzeba liczyć, ale szukać taniej zawsze warto. Jeszcze można pomysleć o chińskiej PC wyjdzie jeszcze taniej.

andriuss
04-02-2013, 12:19
to powyżej 20 tys pewnie koło 25 tys jak sam poszukam PC PW po dobrej cenie.
- kocioł nie. Potrzebuję z jakieś 6000kw na dom i z 3000kw na wodę, czyli w realu wyjdzie 10 000kw. Pewnie z 4-5 tys rocznie czystym prądem, za 5 lat jak podniosą ceny prądu i będzie 2x drożej i będę szukał pelletu lub PC PW to już lepiej od razu to kupić.

Jedno jest pewne: ceny wzrosną, spadną, albo pozostaną na tym samym poziomie. Nikt parę lat temu się nie spodziewał, że za sprawą amerykańskiego łupkowego ceny energii spadną, w USA m3 gazu na giełdzie kosztuje 8 centów, a w Polsce cena hurtowa MWh spada i jest najniższa od lat (do weryfikacji, nie pamiętam gdzie to analizowałem). Na Twoim miejscu podjąłbym ryzyko i kupił chińczyka pw za 5 KPLN. Jest szansa, że się rozsypie, ale bardziej prawdopodobne, że na złość wszystkim będzie działał.

hydraulik_
04-02-2013, 12:24
- no niestety ten piach się ciągnie w dół, niedaleko mnie są duże złoża piasku kwarcowego, taka okolica. Zaleta jedyna ładnie sosny rosną i trawy takie ozdobne co się żonie podobają a w sklepie za takie chcą 15-20 zł. Ja mam takich setki.
- PC PW lub latać i zasypywać pellet. A wada PC do mnie to powyżej 20 tys pewnie koło 25 tys jak sam poszukam PC PW po dobrej cenie.
- kocioł nie. Potrzebuję z jakieś 6000kw na dom i z 3000kw na wodę, czyli w realu wyjdzie 10 000kw. Pewnie z 4-5 tys rocznie czystym prądem, za 5 lat jak podniosą ceny prądu i będzie 2x drożej i będę szukał pelletu lub PC PW to już lepiej od razu to kupić.

PC PW jest za darmo w stosunku do peletu
Komin,kocioł ,kotłownia (2000 zł /m2) ,skład paliwa
A pc nie wymaga nic z tych rzeczy:yes:

Kasia & Krzysiek
04-02-2013, 12:30
Panowie to może doradzicie mi abym nie był idiotą.
...

Ja troszkę nalewam z "bacteria killer'a" sam jestem ...takim idiotą, i wybrałem powietrzną bo mam piach, brak gazu i nie widziało mi się dołożyć do gruntówki 20 kpln,

Powietrzna to nie jest rozwiązanie doskonałe (bo gruntówka to doskonałe jest) ale działa i grzeje, myślę że w miarę tanio (no na gruntówce będzie jeszcze taniej)- znaczy u mnie trochę ponad 1100 zł na grzanie i ciepła wodę od czerwca poprzedniego roku do teraz, ale do tego jeszcze z 1-1,5 mp mokrej brzozy, która się pali jak mokra brzoza i brykietu za 150 zł może więcej, i jest to pierwszy sezon, trochę mostków mam, o podłodze 190 m2 które grzeje. Oceń sam czy dużo czy mało i ile mniej np na gruntówce (powiedzmy, że gruntówa taniej by to zrobiła o 40 % więc wydałbym ok 650-700zł, drewna by poszło tyle samo pewnie bo lubimy kominek, a i jeszcze kluczowa sprawa jakie temperatury bo moja żona kiedyś do mnie "zrób coś bo zaczynamy zamarzać - wskazanie termometru ok.22C - optimum wtedy było mniej więcej 23,5-24 C ale powoli staram się obniżać ten standart do mrożących 22)
Jest kilka minusów (np. defrost obniżający sprawność) ale kluczowe jest .... dobry instalator i tyle.Powietrzna w każdym razie działa... to znaczy ja jestem idiotą i mnie się wydaje że działa.
Generalnie: bierz gruntową nawet jak nie masz miejsca na poziomy kolektor albo masz złe warunki (jak masz złe warunki albo za mało miejsca to jesteś po prostu głupi powinieneś wybrać taką działkę abyś mógł zainstalować kolektor poziomy z pompą ciepła ; najlepiej za 27 kpln);p

Jacekss
04-02-2013, 12:32
- no niestety ten piach się ciągnie w dół, niedaleko mnie są duże złoża piasku kwarcowego, taka okolica. Zaleta jedyna ładnie sosny rosną i trawy takie ozdobne co się żonie podobają a w sklepie za takie chcą 15-20 zł. Ja mam takich setki.


to chyba ewentualnie pozostaje ci zrobić badania geologiczne pod kątem DZ pionowego
pod warunkiem że decydowałbyś się na PC gruntową

lukasza
04-02-2013, 12:33
PC PW jest za darmo w stosunku do peletu
Komin,kocioł ,kotłownia (2000 zł /m2) ,skład paliwa
A pc nie wymaga nic z tych rzeczy:yes:

masz całkowicie rację, ale jak wybudowałem mury z kominem w 2009 roku to PC PW nie były tak znane. PC do ziemi była i dla mnie nadal z odwiertami jest za droga (szczególnie jak muszę je przewymiarować). Więc w 2009 roku sobie postawiłem dom i mam kotłownie z osobnym wejściem i kominem. Więc i jest mała presja aby to wykorzystać. Ja na dziś mam kompletną kotłownie z dobrym piecem na pellet za 13 k (mam 4 pompki grundfosa z darowizny :) vs PC PW za minimum 25k.

jakbym dziś stawiał dom to problemu bym nie miał. Bym go ogrzał samym prądem dopłacając do budowy z 20 tys (po zmniejszeniu kotłowni, bez schodów zewnętrznych, bez komina) no albo jakbym nie miał drzew to bym sam "wystrugał" DZ poziome bo koparkę mam za 50zł/h, ludzi do ziemi za darmo, tylko za podłączenie w studzience i zalanie bym zapłacił.

Jacekss
04-02-2013, 12:33
Ja troszkę nalewam z "bacteria killer'a" sam jestem ...takim idiotą, i wybrałem powietrzną bo mam piach, brak gazu i nie widziało mi się dołożyć do gruntówki 20 kpln,


a jak z głośnością tej pompy? mocno hałasuje, sąsiedzi zadowoleni czy "zadowoleni" ? :)

andriuss
04-02-2013, 12:35
Generalnie: bierz gruntową nawet jak nie masz miejsca na poziomy kolektor albo masz złe warunki

Zapominamy o prostszej opcji: wytnij drzewa, żeby sobie strzelić kolektor ;)

hydraulik_
04-02-2013, 12:40
masz całkowicie rację, ale jak wybudowałem mury z kominem w 2009 roku to PC PW nie były tak znane. PC do ziemi była i dla mnie nadal z odwiertami jest za droga (szczególnie jak muszę je przewymiarować). Więc w 2009 roku sobie postawiłem dom i mam kotłownie z osobnym wejściem i kominem. Więc i jest mała presja aby to wykorzystać. Ja na dziś mam kompletną kotłownie z dobrym piecem na pellet za 13 k (mam 4 pompki grundfosa z darowizny :) vs PC PW za minimum 25k.

jakbym dziś stawiał dom to problemu bym nie miał. Bym go ogrzał samym prądem dopłacając do budowy z 20 tys (po zmniejszeniu kotłowni, bez schodów zewnętrznych, bez komina) no albo jakbym nie miał drzew to bym sam "wystrugał" DZ poziome bo koparkę mam za 50zł/h, ludzi do ziemi za darmo, tylko za podłączenie w studzience i zalanie bym zapłacił.

To rób gruntówkę przecież za 10000 zł kupisz

hydraulik_
04-02-2013, 12:42
mam taką na warszawskim osiedlu szeregowców .nikt nie interweniuje

andriuss
04-02-2013, 12:45
mam taką na warszawskim osiedlu szeregowców .nikt nie interweniuje

Kolega sobie strzelił jakiś wypasiony model klimy Toshiby na balkonie w bloku, ostrzegałem go, że sąsiedzi go na widłach wyniosą, a to się takie cichutkie okazało, że absolutnie nie ma się czego czepić. W szoku jestem jak to idzie to przodu.

edit: dodałem dla uściślenia, że w bloku, obok innych balkonów.

Kasia & Krzysiek
04-02-2013, 12:52
- hałas nie jest spory (ale każdy ma gdzie indziej próg głośności ustawiony; na ten przykład ja jak popije i w nocy mnie susza zbudzi i bolący łeb jak nic nie działa w domu tylko ta pompa to mnie chce do szalu doprowadzić ale w pozostałych okresach mojego życia raczej nie narzekam ) no i umówmy się pompa chodzi w zimie kiedy każdy ma pozamykane okna, większy problem to wibracje ale tu było wiele opisów jak je zminimalizować, a czy sąsiedzi będą zadowoleni ?? to zależy od sąsiada i od ciebie... jak sąsiad upierdliwy to wqr..a go wszystko ale z drugiej strony nawet jeśli to jest ostoja spokoju a ty ustawisz wentylator tak żeby mu dmuchał na taras albo jakieś okno to pewnie może go wzruszyć.

IMHO spal ten las i bierz gruntówkę, GRUNTÓWKA NAJWAŻNIEJSZA, NIE BĄDŹ GUPKIEM

ana-76
04-02-2013, 12:55
Kolega sobie strzelił jakiś wypasiony model klimy Toshiby na balkonie, ostrzegałem go, że sąsiedzi go na widłach wyniosą, a to się takie cichutkie okazało, że absolutnie nie ma się czego czepić. W szoku jestem jak to idzie to przodu.
u mnie działki niewielkie więc i sąsiedzi blisko, żaden nie narzekał że mu głośno...

lukasza
04-02-2013, 13:21
To rób gruntówkę przecież za 10000 zł kupisz

wiesz ja tak jak niektórzy z zdaniem żony co do koloru pudła PC PW się nie muszę liczyć, ale drzew ruszyć nie mogę!
Nie będę jak moi sąsiedzi, co pokupowali działki 8-9 arów w lesie a później wycieli wszystko pod dom, parking, trawę i się dziwią gdzie jest teraz ten las. Miałbym kawałem pola to bym pędził w DZ poziome ile wlezie i postami głowy wam nie zawracał!

A jeszcze jedno mi całe 4 lata chodzi po głowie, jakby się ku... do oczyszczalni podłączyć. tzn woda - woda w układzie zamkniętym. Ile bym musiał mb rury przemycić do oczyszczalni, tam woda ma zawsze +4 ?? Tylko ku... bym w gminie musiał z 5 urzędników skorumpować bo są za tępi żeby mi to bez problemu udostępnić.

ana-76
04-02-2013, 13:35
wierzę ci, ale żeby z taką wiedzą nie potrafić "pi razy drzwi" powiedzieć ile będzie kosztować to o co prosiłem? naciągane jak dla mnie...
a przyznasz chyba, że M korzystał wcześniej z twojego konta....
nigdy w życiu :) ma swoje konto na muratorze, jkis czas temu nawet wykupil płatny profil, żeby nikt go o partyzantkę nie posądzał, jak się nie mylę to w przeciągu 3 lat zrobił z 10 postów :)
a zapomniałeś że ugiełam się i podałam Ci cenę jak zapytałeś o konkretny model po tym jak weszłam na stronę z cennikiem? :P Wychodzę z założenia że mogę mówić ogólnie o temacie, chociaż nie wszystkie szczegółowe zagadnienia techniczne są mi znane. Natomiast ciężko mi mówic o cenach bo ich najzwyczajniej w świecie nie znam... Ba z tego jak czasami słysze to M też nie strzela ceny z palca. Na zasadzie 20-30tyś. Zawsze robi konkrentą wycene co do złotówki i końcowo klient tyle płaci.

ana-76
04-02-2013, 13:40
wiesz ja tak jak niektórzy z zdaniem żony co do koloru pudła PC PW się nie muszę liczyć, ale drzew ruszyć nie mogę!
Nie będę jak moi sąsiedzi, co pokupowali działki 8-9 arów w lesie a później wycieli wszystko pod dom, parking, trawę i się dziwią gdzie jest teraz ten las. Miałbym kawałem pola to bym pędził w DZ poziome ile wlezie i postami głowy wam nie zawracał!

A jeszcze jedno mi całe 4 lata chodzi po głowie, jakby się ku... do oczyszczalni podłączyć. tzn woda - woda w układzie zamkniętym. Ile bym musiał mb rury przemycić do oczyszczalni, tam woda ma zawsze +4 ?? Tylko ku... bym w gminie musiał z 5 urzędników skorumpować bo są za tępi żeby mi to bez problemu udostępnić.
nie ruszaj drzeewek :D ja tam cały czas kombinuje jakby tu dokupić pola zza płotu by las posadzić :)

Kasia & Krzysiek
04-02-2013, 13:44
nie ruszaj drzeewek :D ja tam cały czas kombinuje jakby tu dokupić pola zza płotu by las posadzić :)

spal te "kszacory" i rób gruntówkę :)

Powietrzna dla gupków

Sławek...
04-02-2013, 14:02
A jeszcze jedno mi całe 4 lata chodzi po głowie, jakby się ku... do oczyszczalni podłączyć. tzn woda - woda w układzie zamkniętym. Ile bym musiał mb rury przemycić do oczyszczalni, tam woda ma zawsze +4 ?? Tylko ku... bym w gminie musiał z 5 urzędników skorumpować bo są za tępi żeby mi to bez problemu udostępnić.

kolektor pionowy zawsze możesz zrobić, będzie działał, pomysł z oczyszczalnią raczej nie do przeskoczenia (poza korumpowaniem urzędników mógłbyś zamrozić "złoże" a to by dopiero był zonk ;) )

jeżeli nie zdecydujesz się na gruntową to oczywiste, że bierz pod uwagę powietrzną, będzie trochę drożej ale lepsze to niż węgiel czy gaz w baniaku

lukasza
04-02-2013, 14:06
nie ruszaj drzeewek :D ja tam cały czas kombinuje jakby tu dokupić pola zza płotu by las posadzić :)

jak się mocno zdenerwuje do 15km od siebie kupię pole z 3 ha i dam rolnikowi w dzierżawa w zamian za słomę i przywiezienie tego do domu. Oczywiście wcześniej mi maszyna słomę na pellet przerobią za $. Będzie pelletu z 6ton dostarczonego bezpośrednio do kotłowni. W perspektywie 30 lat bo tyle minimum mam zamiar jeszcze pożyć (choć szczerze to szykuję się na 68 r.ż czyli rok po emeryturze coby rządu nie obciążać wydatkami to mam jeszcze 37 lat!) to na ziemi nie stracę a w okolicy nawet bankruci się zdarzają i można od komornika dobrze pole wyrwać.

Pyxis
04-02-2013, 14:14
Moim zdaniem "bacteria killer" jak zwykle masz racje, przy nowym tylko idiota da się wpuścić w powietrzną :P

Mysle, ze jestes dla siebie zbyt surowy. :)

Kasia & Krzysiek
04-02-2013, 14:25
nie nie ... o miszczu... jestem gupi jestem gupi

Sławek...
04-02-2013, 17:16
hehe :)

plusfoto
04-02-2013, 17:46
A tego admin jeszcze nie wyczaił? Gdzie indziej jakoś mu to poszło bystrzej.:lol2:

chcialbympompe
04-02-2013, 18:24
A są jakieś wieści z montażu u Artura?

Arturo72
04-02-2013, 19:28
A są jakieś wieści z montażu u Artura?
Dolewana część fundamentu pod pompę nie całkiem stwardniała,jak nie urok to sraczka lub wymarsz wojsk...

hydraulik_
04-02-2013, 19:35
Dolewana część fundamentu pod pompę nie całkiem stwardniała,jak nie urok to sraczka lub wymarsz wojsk...

Jakaś solidna budowle .A nie zasłoniłeś otworów do odpływu kondensatu?
ja stosuję ramy z kwasówki postawione na bloczkach betonowych (jest to na moich fotkach)

Arturo72
04-02-2013, 19:42
Jakaś solidna budowle .A nie zasłoniłeś otworów do odpływu kondensatu?
ja stosuję ramy z kwasówki postawione na bloczkach betonowych (jest to na moich fotkach)
Tak to wygląda:

167631

Musiałem dolewać jeszcze 15cm po szerokości.
Żółta rurka to przepust na przewody ;)

hydraulik_
04-02-2013, 19:46
I na tym chcesz postawić?

zobacz zdjęcie 241 w galerii na tym wątku
podaj maila wyślę ci materiały szkoleniowe (fotki z moich realizacji ) z zimy

fotohobby
04-02-2013, 20:03
yyy... Niskie troche ?

Arturo72
04-02-2013, 20:20
yyy... Niskie troche ?
Ma być podwyższone albo przez krawężniki albo na specjalnej ramie.

hydraulik_
04-02-2013, 20:23
Ma być podwyższone albo przez krawężniki albo na specjalnej ramie.

minimum 50 cm ---- rama

chcialbympompe
04-02-2013, 20:24
Ma być podwyższone albo przez krawężniki albo na specjalnej ramie.
No to po jakiego grzyba było "dolewanie fundamentu"???

Arturo72
04-02-2013, 20:43
No to po jakiego grzyba było "dolewanie fundamentu"???
Nie było mnie przy tym ale chodzi chyba o to,że rama czy krawężniki nie wejdą na cały fundament.

chcialbympompe
04-02-2013, 20:47
Nie było mnie przy tym ale chodzi chyba o to,że rama czy krawężniki nie wejdą na cały fundament.
No i?

Arturo72
04-02-2013, 20:53
No i?
No i słucham się poleceń mistrza,to on rządzi przy montażu.
Ma być dobrze i tyle :)

chcialbympompe
04-02-2013, 20:59
No i słucham się poleceń mistrza,to on rządzi przy montażu.
Ma być dobrze i tyle :)
Żeby czasem ten montaż nie trwał w tej sytuacji tyle co sprowadzanie pompy :(

Liwko
04-02-2013, 21:01
Gruntowa dawno by już działała :D

wihajster
04-02-2013, 21:05
Gruntowa dawno by już działała :D
Tak samo jak "czysty prąd" :D

simluc
04-02-2013, 21:06
napisał pomarszczonyfred
muszę odnaleź normę, bo myślę że mijasz się z prawdą.
norma ta informuje o wydajności bez uwzględnienia defrosta (wydajność miedzy defrostami) i bez pomp obiegowych.
.
Prawda i bez wentylatorów.

Polecam lekturę: http://instalreporter.pl/wp-content/...omp_ciepla.pdf
Nie myśl fredzie, nie jest to twoja mocna strona.


Prawda i bez wentylatorów.

Polecam lekturę: http://instalreporter.pl/wp-content/uploads/2012/08/IR_2012_08_COP_dla_pomp_ciepla.pdf

Zależy z jakiej lektury się korzysta. Ja swoje fakty opieram na wynikach laboratoryjnych przeprowadzanych w Szwajacarii - gdzie uwzględniają całe zużycie prądu i porównuję je z danymi producenta oraz stąd: www.portpc.pl/pdf/artykuly/022Lachman_201207_IR.pdf, zacytuję część odnośnie normy EN 14511 :

Wartości COP wg normy PN-EN 14511 uwzględniają zużycie energii przez sprężarkę, regulator, wentylator, pompę obiegową(uwzględnione tylko opory skraplacza) oraz funkcja odmrażania parownika.

Dla lubiących obrazki to samo w załączniku.

Arturo72
04-02-2013, 21:18
Tak samo jak "czysty prąd" :D
Przypuszczam,że "czysty prąd" najszybciej by był w użyciu :)

andriuss
04-02-2013, 21:25
Przypuszczam,że "czysty prąd" najszybciej by był w użyciu :)

Pewnie jakieś pół roku wcześniej ;) Życie.

Sławek...
04-02-2013, 21:55
No i słucham się poleceń mistrza,to on rządzi przy montażu.
Ma być dobrze i tyle :)

ach ten Twój Mistrz... ;)

od razu jak wspomniałeś o tym poszerzaniu to dziwne mi się to wydawało... postawiłbyś konstrukcję na tej stopie co była wylana, przykręciłbyś do stopy i pozamiatane, to że wystawałoby coś poza stopę nie ma żadnego znaczenia dla nośności tej konstrukcji...
no i nie muszę dodawać, że już od kilku dni bawiłbyś się sterownikiem i liczył kWh a tak to dalej d..a ;)

pomarszczonyfred
04-02-2013, 22:36
Nie myśl fredzie, nie jest to twoja mocna strona.



Zależy z jakiej lektury się korzysta. Ja swoje fakty opieram na wynikach laboratoryjnych przeprowadzanych w Szwajacarii - gdzie uwzględniają całe zużycie prądu i porównuję je z danymi producenta oraz stąd: www.portpc.pl/pdf/artykuly/022Lachman_201207_IR.pdf, zacytuję część odnośnie normy EN 14511 :

Wartości COP wg normy PN-EN 14511 uwzględniają zużycie energii przez sprężarkę, regulator, wentylator, pompę obiegową(uwzględnione tylko opory skraplacza) oraz funkcja odmrażania parownika.

Dla lubiących obrazki to samo w załączniku.

no widzisz smalec i gdyby wszyscy byli tacy mądrzy i myślący jak ty, to forum by było nie potrzebne.
a tak to takiemu nieduczonemu naganiaczowi się przydajesz :).
tak to ja sam bym musiał poszperać i poszukać normy,
dzięki.

piotrmak
04-02-2013, 22:38
Gruntowa dawno by już działała :D


Żeby czasem ten montaż nie trwał w tej sytuacji tyle co sprowadzanie pompy :(

Złośliwi jesteście:P

piotrmak
04-02-2013, 22:44
gdybym był zwolennikiem spiskowej teorii dziejów to bym napisał....
całe szczęście że nie jestem :P

Jaka ładna stopka:rotfl:

Arturo72
04-02-2013, 22:47
Spoko,poza umieszczeniem jednostki zewnętrznej na piedestale wszystko inne jest zrobione,łącznie z przeprowadzonymi rurkami chłodniczymi od jednostki wewnętrznej pod jednostkę zewnętrzną :)

Tomaszs131
04-02-2013, 23:09
Panowie mam maly dylemat i prosilbym o wsparcie.
Mianowicie zastanawiam sie czy kupic pompe z wbudowanym zasonnikiem 185 l, czy osobny nierdzewny 300 lub wiekszy ?
Wiem, ze zalezy to od m3 zuzytej wody. Rodzina 4 osobowa 2 wanny i prysznic. Na duzych zasobnikach moze byc duza strata ciepla a co za tym idzie wieksze zuzycie kw. IVT z wbudowanym zasobnikiem ma program CWU+ i gdy przewidujemy wieksze zapotrzebowanie na ciepla wode dogrzewa wode grzalkami do 70 stopni. Ponoc ma to zniwelowac roznice wynikajaca z pojemnosci zbiornikow.
To oczywiscie teoria a jak wyglada ta sprawa w praktyce?

rewo66
04-02-2013, 23:14
W praktyce to zależy ile zużywacie wody na dzień jako cała rodzina. Dostosuj zbiornik do rodziny a nie na odwrót :yes:

jasiek71
04-02-2013, 23:16
Dostosuj zbiornik do rodziny a nie na odwrót :yes:

jak szukasz oszczędności to raczej na odwrót ...:cool:

rewo66
04-02-2013, 23:19
No ja sobie nie wyobrażam powiedzieć żonie że ma oszczędzać na kąpieli :lol2:

Sławek...
04-02-2013, 23:22
jak używasz wody "bez szaleństw" to wystarczy Ci to 185

rewo66
04-02-2013, 23:34
Wg mnie te 185L to trochę za mało na 4 osobową rodzinę.

Tromsø
04-02-2013, 23:36
A jak głęboko powinien być zrobiony taki fundament??

Tomaszs131
04-02-2013, 23:38
Szalenstw nie planuje, ale jak juz rewo66 wyzej wspomnial nie zamierzam podrzucac zonie minutnika do lazienki:D
Cale zycie w bloku mieszkalem i nie mam pojecia jak ten temat ugryzc.

Sławek...
04-02-2013, 23:48
Wg mnie te 185L to trochę za mało na 4 osobową rodzinę.

nie przesadzaj rewo.. .zawsze może grzać CWU do trochę wyższej temperatury jak okaże się że będzie brakowało

Tomaszs131
04-02-2013, 23:51
nie przesadzaj rewo.. .zawsze może grzać CWU do trochę wyższej temperatury jak okaże się że będzie brakowało

Takiej wlasnie argumentacji uzyl fachowiec.

simluc
05-02-2013, 00:12
(...)Na duzych zasobnikach moze byc duza strata ciepla a co za tym idzie wieksze zuzycie kw. (...)
Postaw zbiornik w łazience za np. ażurowymi drzwiami tak by straty przeszły w grzanie łazienki.

piotrmak
05-02-2013, 00:25
Takiej wlasnie argumentacji uzyl fachowiec.

"Trochę" jest pojęciem względnym.
Czy stawiasz na oszczędności czy na pełen komfort?
Czy stawiasz na poskromienie żony i dzieci, czy sam poczekasz na wodę?
Czy dogrzewać grzałką 2 kwh czy grzałkami 2 kwh ale kilkoma?
Czy chcesz zaoszczędzić na inwestycji na wejściu i się męczyć latami?
Czy żona z dziećmi mają korzystać z życia a ty poczekasz...........bo kochanie nie ma ciepłej wody:)
Sam sobie odpowiedz
Pozdrawiam normalnego z dwoma wannami i prysznicem!!! Mam nadzieję, że salon 60m2 a nie dom 90 po całości:bash:

piotrmak
05-02-2013, 00:31
Postaw zbiornik w łazience za np. ażurowymi drzwiami tak by straty przeszły w grzanie łazienki.

Czy dałbyś sobie jajka ogolić dla paru złotych na sucho?
Jak to będzie wyglądało, ten zbiornik z ażurowymi drzwiami?
Kto ma sprzątać kurz na ażurach? On czy żona? Dla paru złotych?
Uprzedzę twoją odpowiedź:wave:
Ktoś kto montuje dwie wanny w łazience raczej gustuje w marmurach a nie w ażurach:P

Tomaszs131
05-02-2013, 00:45
Nic nie mowilem o dwoch wannach w jednej lazience.
Beda dwie lazienki.

simluc
05-02-2013, 01:25
(...)
Ktoś kto montuje dwie wanny w łazience raczej gustuje w marmurach a nie w ażurach:P
Ułańska fantazja! :)

piotrmak
05-02-2013, 01:58
Nic nie mowilem o dwoch wannach w jednej lazience.
Beda dwie lazienki.


Ułańska fantazja! :)

Tym bardziej duże zużycie CWU

piotrmak
05-02-2013, 02:02
Ułańska fantazja! :)

Czy to takie ważne, czy dwie łazienki czy jedna?
Ma używać osobno bądż sporadycznie?
Dla mnie jest jeden fakt. Dwie wanny.
To już dużo CWU. A może być użyte równocześnie.Może powstać problem. Ułańską fantazją dwóch wanien się nie zapełni.
Edycja: Chodziło mi o zbiornik 300 ltr.
Dwóch wanien się nie napełni ze zbiornika 175 ltr. Nie da rydy jak ktoś już tu pisał.Tym bardziej, że dwie łazienki. Marmury bym odpuścił, ale użytkowaniwe równoczesne niekoniecznie. Po to są w końcu DWIE łazienki z wanną a nie JEDNA z dwoma wannami

simluc
05-02-2013, 02:52
Czy to takie ważne, czy dwie łazienki czy jedna?
Ma używać osobno bądż sporadycznie?
Dla mnie jest jeden fakt. Dwie wanny.
To już dużo CWU. A może być użyte równocześnie.Może powstać problem. Ułańską fantazją dwóch wanien się nie zapełni
W czym problem ? 400l zbiornik , np Galmet Maxi z wężownicą 5mkw (zalecane 0,25mkw wymiennika na 1kW mocy grzewczej pompy ciepła, zatem i 20kW pompa powinna dobrze współgrać), grzejesz wodę do 52-60 stopni. Grzałka 10 kW na przykład zagrzeje w 2h . Grzejesz dwa razy dziennie- zaczynasz w nocy - o 4 np. w taniej taryfie . O 6.00 masz 400l gorącej wody. Potem grzejesz w taniej taryfie za dnia - 2h w taniej , zaczynasz np. o 15, na 17 masz kolejne 400l gorącej wody. Podmieszanej wody o temp 40-42stC wyjdzie jeszcze więcej. Mieścisz się bez bólu w taniej taryfie. Koszt w przekroju roku za 1 kWh wyjdzie przy dzisiejszych stawkach enei 0,30 zł. Rocznie 4350 zł przy zużyciu 24m3 wody o temp 50+oC miesięcznie. Zainstaluje sobie pompę ciepła gruntową i zejdzie do 2175/2.6 poza sezonem grzewczym- wykorzysta cała moc na grzanie wody, i tak z 30 procent mocy w sezonie grzewczym, reszta zostanie dogrzana grzałkami , ale też w taniej taryfie, czyli 0,3 x 2175/2.3 + 0,7x 2175, łącznie da to 2642 zł . 220 zł miesięcznie za pluskanie w wannie do woli.

Liwko
05-02-2013, 08:04
Fajna teoria. Jak wstawi sobie trzecią wannę do salonu to zużycie CWU jeszcze wzrośnie :D

Tomaszs131
05-02-2013, 21:11
Zapomnialem nadmienic, ze z jednej wanny tej z hydro-masazem bedziemy zadziej kozystac. Czesciej prysznic bedzie w uzyciu.
Tak czy inaczej 300l zbiornik to dobry wybor;)

Instaltechnic
05-02-2013, 22:14
...

Ciekawa teoria, ale dziury w niej jak w durszlaku:
- 400l na dwie wanny do pełna przy PC - nie zgodzą się chyba że tylko częściowo lub małe wanieneczki i tuż po wyłączeniu się pompy;
- 20kW nie będzie dobrze współgrać - będzie taktować.
- grzejesz wodę 52-60 st. - bzdura. O jakiej ty pompie piszesz? Rozważamy chyba zwykłe pompy?
- 2h grzania wody - też ciekawa teoria. Przy jakiej PC?
- zużycie 200l/osobę dziennie wody o temp. 50 st+, coś dużo. Pisał o 2 wannach ale tylko 4 osobach. A jak będą 4 wanny i 4 osoby to będzie jeszcze więcej?
- 400l gorącej wody - może jeszcze od samej góry po sam dół??
- reszta zostanie dogrzana grzałkami , ale też w taniej taryfie - to jest też ciekawe; poproszę o rozwinięcie, żebym dobrze to pojął.
- 220 zł za pluskanie w wannie - nie chce mi się liczyć ale to pluskanie w basenie już prawie. Ja tyle nie płacę za wszystko z grzaniem domu ;)

PS. Masz pompę albo jakąś styczność z tematem?

Tomaszs131
05-02-2013, 22:49
Moze wrozy z fusow?:D

Instaltechnic
05-02-2013, 23:09
Zapomnialem nadmienic, ze z jednej wanny tej z hydro-masazem bedziemy zadziej kozystac. Czesciej prysznic bedzie w uzyciu.
Tak czy inaczej 300l zbiornik to dobry wybor;)

Weź pod uwagę że wodę podgrzejesz max. do 47-49 stopni w górnej warstwie, a w rzeczywistości 46 stopni bym przyjął, lecz....
tylko w górnej warstwie zasobnika.
W dolnej zależnie od doboru możesz mieć około 30 stopni. Pomijam sam dół gdzie wpada woda 6-10 stopni i jest lodowato. Czyli z zasobnika 400l z wężownicą uzyskasz 200-250l wody o temp. użytkowej 38-39 st. Jak pochodzi parę godzin cyrkulacja to mniej. Piszę na oko, bo takich pomiarów nie robiłem, chociaż to nie problem.

Kilka osób z forum może przelać ten jeden raz wodę aż do 39 stopni i zobaczymy ile uzyskamy z jakiego zasobnika ;)
IMHO dwóch wanien tym nie napełnisz. Dlatego do CWU należy dobrać zasobnik kierując się niskotemperaturowym systemem zasilania, a nie szastać ilością wody jak przy kociołku gazowym. Oczywiście PC od 14kW wzwyż nagrzeje wodę na bieżąco może się najechać rodziny i 50 osób, poleci ciągłą pracą po I taryfie i spokojnie da radę.

Tomaszs131
06-02-2013, 00:02
Jak wyglada sprawa strat ciepla przy 400-500l zasobnikach?
Czy nie sa zbyt duze?

Pyxis
06-02-2013, 00:16
Jak wyglada sprawa strat ciepla przy 400-500l zasobnikach?
Czy nie sa zbyt duze?

A co rozumiesz przez "zbyt duze"?
Jesli potrzebujesz zasobnika 500l to straty sa wsam raz :)

chcialbympompe
06-02-2013, 07:20
Dolewana część fundamentu pod pompę nie całkiem stwardniała,jak nie urok to sraczka lub wymarsz wojsk...
Stwardniało już?

Tomaszs131
06-02-2013, 09:03
A co rozumiesz przez "zbyt duze"?
Jesli potrzebujesz zasobnika 500l to straty sa wsam raz :)

Chodzi o to czy zasobnik takej wielkosci jest wystarczajaco dobrze zaizolowany termicznie by niwelowac straty ciepla wynikajace z miejsca w ktorym pracuje(piwnica temp. 10 stopni)?

Pyxis
06-02-2013, 09:11
Chodzi o to czy zasobnik takej wielkosci jest wystarczajaco dobrze zaizolowany termicznie by niwelowac straty ciepla wynikajace z miejsca w ktorym pracuje(piwnica temp. 10 stopni)?

One wszystkie maja podobna izolacje . Kilka cm jakiejs pianki. Cieplo oczywiscie ucieka.

Ktos sie chwalil. ze zrobil dodatkowe docieplenie z welny mineralnej. Otulil ten zasobnik w "pierzynke". Nie pamietam czy podawal jakie sa zyski z tytulu takiej operacji, ale jak np grzanie CWU zimowa pora to 50zl, to oszczednosc 10 zl miesiecznie to nie powinno przekroczyc, a taka samorobka to by jednak (mnie) nieco "straszyla", wiec uznalem, ze gra nie warta swieczki.

Jacekss
06-02-2013, 09:42
u mnie zasobnik stoi w garażu, więc przy okazji robi za dodatkowy grzejnik ;)
straty jakieś są z 2-3 kWh/doba

Pyxis
06-02-2013, 10:27
u mnie zasobnik stoi w garażu, więc przy okazji robi za dodatkowy grzejnik ;)
straty jakieś są z 2-3 kWh/doba

U mnie grzeje warsztacik, wiec tez sie nie pale do jakis ruchow.

Arturo72
06-02-2013, 11:00
Stwardniało już?
Twarde jak beton.

Tomaszs131
06-02-2013, 12:28
u mnie zasobnik stoi w garażu, więc przy okazji robi za dodatkowy grzejnik ;)
straty jakieś są z 2-3 kWh/doba

Czyzby zasobnik dwuplaszczowy lepiej wypadal w tej konfrontacji?

Instaltechnic
06-02-2013, 13:28
Jak wyglada sprawa strat ciepla przy 400-500l zasobnikach?
Czy nie sa zbyt duze?

One wszystkie maja podobna izolacje . Kilka cm jakiejs pianki. Ciepło oczywiście ucieka.

Ktos sie chwalil. ze zrobil dodatkowe docieplenie z welny mineralnej. Otulil ten zasobnik w "pierzynke". Nie pamietam czy podawal jakie sa zyski z tytulu takiej operacji, ale jak np grzanie CWU zimowa pora to 50zl, to oszczednosc 10 zl miesiecznie to nie powinno przekroczyc, a taka samorobka to by jednak (mnie) nieco "straszyla", wiec uznalem, ze gra nie warta swieczki.

...ja bym rozróżnił dwie kwestie:
1. Rożnica na stratach pomiędzy zbiornikami, czyli jak ocenia Pyxis niech będzie 10 zł/m-c przy 300l i stosunkowo i 13zł na miesiąc na 500l. Czyli w piwnicy różnicy będzie 3złx12=36 zł rocznie. Liczę x 12, bo w piwnicy podobnie przez cały rok.
2. Jeżeli straty na zbiorniku dogrzewają ci warsztacik, kotłownię, pralnię, cokolwiek, to masz ogrzewania ze sprawnością dla CWU około 3,2 zamiast podłogowo przy sprawności około 4,0. Różnica bym powiedział pomijalna. Latem to pomieszczenie będzie miało pewnie wyższą temperaturę np. 20st. więc i straty będą trochę mniejsze, ale przyjmij różnicy 3złx6=18zł. 18 zł na rok myślę że jest do przełknięcia. Pompa jak będzie musiała dogrzać w droższej taryfie bo wody zabraknie (jak za mały zbiornik) to (różnica I-II: 0,69 - 0,34=0,35zł) za 18zł mamy tylko 52kWh, co daje 0,14kWh dziennie.

Czyli przy PC np. 9kW sprężarka 2,6kW (dane z http://www.ekontech.pl/technika.htm) żeby wyjść na zero w stratach pomiędzy zbiornikami 300 i 500l, PC by musiała dogrzewać w I taryfie:
- poniżej 7 minut dziennie (przypadek powyżej nr1 - cały rok)
- poniżej 3,5 minuty dziennie (przypadek nr 2)

Z punktu widzenia strat na zbiorniku CWU - taniej jest mieć straty nawet w nieogrzewanej piwnicy i nawet cały rok, niż za mały zbiornik i dogrzewać w I taryfie. Innymi słowy - straty na większym zasobniku z dużą nawiązką pokrywa nam grzanie go tylko w II taryfie.

Jak PC się włączy i dogrzeje wodę w I tar. nawet tylko 2 x po 20 minut na dobę, to płacimy minimum górką 145zł rocznie różnicy. Każdy może policzyć czy dla niego warto czy nie, bo zbiorniki są w różnych cenach i różnej jakości. Na tanim emaliowanym nie przepłacimy za większy zbiornik bo wyjdzie z 1000zł, ani na nierdzewce, bo droższa ale i na długie lata...

Jacekss
06-02-2013, 13:40
Czyzby zasobnik dwuplaszczowy lepiej wypadal w tej konfrontacji?

producent podaje straty dobowe ok 2 kWh, więc wychodzi więcej niż te 10 zł/mies
inna sprawa że przy okazji dogrzewa się pomieszczenie w którym stoi zasobnik, więc robi on za taki dodatkowy grzejnik pędzony w II taryfie

Pyxis
06-02-2013, 13:47
producent podaje straty dobowe ok 2 kWh, więc wychodzi więcej niż te 10 zł/mies
inna sprawa że przy okazji dogrzewa się pomieszczenie w którym stoi zasobnik, więc robi on za taki dodatkowy grzejnik pędzony w II taryfie

Instaltechnic dobrze wnioskuje co do wielkosci zasobnika. Jesli jest odpowiedni rozbior CWU, to zasobnik warto do takowego dopasowac aby grzac tylko tanim pradem.
Dodam tylko, ze dogrzewanie 300l w drogiej taryfie ustawia sie tylko dla histerezy i ono przy 2*C dla lata to cykl trwajacy 5min a dla zimy 10min.

Ty natomiast zle liczysz koszta. 2kWh/dobe to w kosztach dla COP=3 kwota 6,40 zl/miesiac w tanim pradzie

Instaltechnic
06-02-2013, 13:48
Czyzby zasobnik dwuplaszczowy lepiej wypadal w tej konfrontacji?

Raczej nie, bo cała powierzchnia będzie miała straty a nie głównie górna połowa :)

...ale z niego dwóch wanien nie obsłużysz. Poczytaj w wątkach na ten temat - niedawno były dyskusje na ten temat...

Jacekss
06-02-2013, 13:51
Ty natomiast zle liczysz koszta. 2kWh/dobe to w kosztach dla COP=3 kwota 6,40 zl/miesiac w tanim pradzie

przy użyciu PC to owszem ale przy kotle elektr to COP=1 i koszt x3

Instaltechnic
06-02-2013, 13:53
a to już tylko matematyka i nieważne jakie kto ma zdanie:
2kWh/doba x 31 dni x 0,34zł i podzielić przez 3,2 (COP) = 6,59zł. Zależnie od położenia, ale w granicach kraju raczej poniżej 10 zł.

chcialbympompe
06-02-2013, 14:26
Twarde jak beton.

Ale jak rozumiem agregatu na nim jeszcze nie ma?

Pyxis
06-02-2013, 14:49
przy użyciu PC to owszem ale przy kotle elektr to COP=1 i koszt x3

Ale nie trafiles na subforum o kotlach elektrycznych.

r19
06-02-2013, 15:06
Ale jak rozumiem agregatu na nim jeszcze nie ma?

Ale po co... wiosna idzie :)

Arturo72
06-02-2013, 15:11
Ale jak rozumiem agregatu na nim jeszcze nie ma?
Jeszcze nie.

Ale po co... wiosna idzie :)
Wosna,wiosną ale nie mam już praktycznie pożywienia dla kozy :)

Liwko
06-02-2013, 15:17
Wosna,wiosną ale nie mam już praktycznie pożywienia dla kozy :)


Trawę niech żre :D

chcialbympompe
06-02-2013, 15:42
Jeszcze nie.
A jakiś wolny termin na ten rok twój instalator znajdzie czy musisz czekać do 2014r. ?

Sławek...
06-02-2013, 15:43
...Gołuch zarobiony jest... w końcu solidny wykonawca z niego ;)

hydraulik_
06-02-2013, 15:56
...Gołuch zarobiony jest... w końcu solidny wykonawca z niego ;)
Ktoś ci płaci ,czy to tak bezinteresownie.

Sławek...
06-02-2013, 16:17
A Ty jesteś jego adwokatem?

1950
06-02-2013, 16:43
rozumiem, że ty jesteś prokuratorem?

Sławek...
06-02-2013, 17:09
a w mojej wypowiedzi kryje się jakieś oskarżenie kogokolwiek?
masz jakąś obsesję? zaraz zgłoszę Redakcji, że robicie na mnie nagonkę ;)

1950
06-02-2013, 18:12
nie nie kryje się, żadne oskarżenie,
ależ skąd,
wystarczy poczytać twoje wcześniejsze posty,
twoje i tobie podobnych,

abstrahując,
chciałbym się dowiedzieć od ciebie, czy miałeś bezpośredni kontakt z mikim?
czy cię oszukał,
i w sumie to wszystko,

mam nadzieję, że otrzymam odpowiedź,

Sławek...
06-02-2013, 18:34
pozwól, że zachowam się tak jak Twój Guru i nie będę odpowiadał na Twoje pytania ;)

aha i jeżeli już próbujesz mnie pomawiać to zacytuj moje posty w których oskarżam kogokolwiek bo to na pewno będzie pasjonująca lektura ;)

1950
06-02-2013, 18:57
na konkretne pytania, jakoś nie ma konkretnej odpowiedzi,
natomiast są insynuacje pod moim adresem,

nie mogę niestety, od ciebie wymagać obiektywizmu,
bo ci go brakuje,
a szkoda,

Sławek...
06-02-2013, 19:06
coś Ci się pomyliło "kolego"
to Ty zacząłeś bez żadnej podstawy mnie pomawiać bo to co mówię i mówiłem to ja dobrze pamiętam i nie znajdziesz w moich wypowiedziach żadnych oskarżeń rzucanych w kogokolwiek więc może lepiej zastanów się co wygadujesz...

jak chcesz już stawać w czyjejś obronie to przynajmniej przemyśl jaką linię obrony przyjąć no i zastanów się kogo bronisz...

a skoro już wkładasz kij w mrowisko to niech będzie:
Michał Piękny i Michał Gołuch to jedna i ta sama osoba
mam nadzieję, że tym odważnym stwierdzeniem nie uraziłem nikogo ani nikogo o nic nie oskarżyłem...

1950
06-02-2013, 19:21
a masz na to jakieś dowody?
bo o tym czytam już od długiego czasu,

ale tylko czytam,

a czy masz jeszcze jakieś dowody na pozostałe zarzuty?

konkrety, proszę,


nie chcę być złośliwy,
ale na bycie moim kolegą trzeba sobie zasłużyć,

twaro
06-02-2013, 19:21
a skoro już wkładasz kij w mrowisko to niech będzie:
Michał Piękny i Michał Gołuch to jedna i ta sama osoba
mam nadzieję, że tym odważnym stwierdzeniem nie uraziłem nikogo ani nikogo o nic nie oskarżyłem...


Potwierdzam. Jak ktoś chce dowodów zapraszam na priv.

1950
06-02-2013, 19:32
mój mail jest w stopce

Sławek...
06-02-2013, 19:40
a czy masz jeszcze jakieś dowody na pozostałe zarzuty?

konkrety, proszę,

o jakich pozostałych zarzutach mówisz?
konkrety proszę

(i tak dla Twojej informacji - to co napisałem to nie jest zarzut , trudno nazwać zarzutem informację o imieniu i nazwisku hehe)

a skoro już jesteśmy w temacie to taka mała perełeczka
nazwałbym to "skromne początki błyskotliwej kariery" :

http://www.husky.pl/instalatorzy_listaostrzegawcza.html

mik37
06-02-2013, 19:43
Panowie piszcie i pompach i dajcie sobie juz spokój z ta nagonką.Miki i tak jest juz tu spalony chociaż jak zauważyłem że w tym ewentualnym "drugim życiu" większość jego klientów była zadowolona.Wygląda na to że facet po prostu wziął za duzo robót a ceny miał dobre i temu chyba nikt nie zaprzeczy. Pisać dobre umowy bez zaliczek i mozna dawac zlecenia komu sie chce nawet mikiemu.

r19
06-02-2013, 19:55
Panowie piszcie i pompach i dajcie sobie juz spokój z ta nagonką.Miki i tak jest juz tu spalony chociaż jak zauważyłem że w tym ewentualnym "drugim życiu" większość jego klientów była zadowolona.Wygląda na to że facet po prostu wziął za duzo robót a ceny miał dobre i temu chyba nikt nie zaprzeczy. Pisać dobre umowy bez zaliczek i mozna dawac zlecenia komu sie chce nawet mikiemu.
Co da dobra umowa jezeli sprzedawca/instalator ucieknie na drugi koniec Polski i jeszcze zmieni nazwisko, zeby go nie mozna bylo znalezc?
Jezeli chcesz dac zarobic czlowiekowi, o ktorym pisza, ze oszukal wiele osob to prosze bardzo. Nikt ci tego nie zabroni.

Sławek...
06-02-2013, 20:00
... jak zauważyłem że w tym ewentualnym "drugim życiu" większość jego klientów była zadowolona....

a tak... też słyszałem, że instalator z niego dobry...

tak na marginesie:
1950 podobno miki poprawiał po Tobie robotę u jednego z forumowiczów, za którą wziąłeś pieniążki? to prawda czy fałsz?
skoro miki nie ujawnił tego faktu to nie dziwię się, że jako Olimp tego forum i Najlepszy Doradca tak go bronisz... ;)

1950
06-02-2013, 20:03
ponad rok mnie nie było na tym forum,
tam gdzie robiłem inwestor nic mi nie zgłaszał,

plusfoto
06-02-2013, 20:03
Sławek już się trochę uspokoiło i nagle ni z gruchy ni z pietruchy walnąłeś nazwiskiem i znów mamy pół strony za przeproszeniem pieprzenia.
Już kiedyś napisałem - jeśli ktoś ma dowód że jeden i drugi to ta sama osoba niech go tu wstawi i będzie spokój. Jakoś bez odzewu - brak odważnych?

chcialbympompe
06-02-2013, 20:17
1950 podobno miki poprawiał po Tobie robotę u jednego z forumowiczów, za którą wziąłeś pieniążki
Też to słyszałem od samego Michała. Niestety nie pamiętam o kogo chodziło :(

chcialbympompe
06-02-2013, 20:28
jeśli ktoś ma dowód że jeden i drugi to ta sama osoba niech go tu wstawi i będzie spokój.
Na samym początku jak pojawiły się "pomówienia" pod adresem miki121 stanąłem niejako w jego obronie prosząc o dowody. Wtedy pierwszy raz wypłynęło nazwisko Gołuch. Niestety oskarżyciel podwinął ogon i skasował posty. Miki121 odgrażał się zgłoszeniem sprawy do prokuratury co byłoby chyba naturalnym krokiem każdego. Czy to zrobił? Nie wiem.
Tak sobie tylko myślę: gdyby ktokolwiek zarzucił mi, że jestem oszustem, który nazywał się kiedyś "xxx" to odpowiedział bym zgodnie z prawdą: "nigdy nie nazywałem się xxx i jest to pomówienie". Takiego oświadczenia się nie doczekaliśmy pomimo próśb wielu osób.
Ja nie przesądzam czy miki121 to dawny oszust Michał Gołuch. Nawet wolę wierzyć, że nie jest to prawda. Jakoś jednak "pomówiony" zachowuje się dziwnie w tej sytuacji i nie zajmuje jasnego stanowiska.
Jak już pisałem u mnie robotę wykonał choć pewnych rzeczy nie skończył. Pewne drobiazgi też spieprzył i przez 9 miesięcy nie znalazł czasu by pojawić się na poprawki. Zadeklarował wizytę w kwietniu. Czy się pojawi? Pojęcia nie mam :( Z forum zniknął, posty pokasował... Raczej nie świadczy to o jego dobrych intencjach w mojej opinii.

Sławek...
06-02-2013, 20:50
Jakoś jednak "pomówiony" zachowuje się dziwnie w tej sytuacji i nie zajmuje jasnego stanowiska.


dokładnie, to widać jak na dłoni...

Patrząc na jego biznesową "karierę" (kilka firm, nazw, miejscowości, spółek) jego intencje nie są do końca jasne, chociaż rzeczywiście w obecnym życiu nie ma aż takich akcji jak miał w poprzednim wcieleniu...
jest takie powiedzenie, że pierwszy milion trzeba ukraść, może coś w tym jest ;)

chcialbympompe
06-02-2013, 21:00
Patrząc na jego biznesową "karierę" (kilka firm, nazw, miejscowości, spółek)
A znasz chociaż jedną firmę, w której formalnie figuruje miki121?

Sławek...
06-02-2013, 21:38
jego NIP jest już chyba spalony patrząc na dokonania poprzednie...
nazwisko jeszcze w tym kraju można zmienić w prosty sposób - przyjmując nazwisko żony, NIP-u niestety tak łatwo się nie wymaże, będzie się ciągnął za człowiekiem aż do końca...
co więc pozostało naszemu zdolnemu przedsiębiorcy? zakładanie firm, firemek i spółek na żonkę ;)

Tromsø
06-02-2013, 21:40
Dzisiaj oglądałem kilka pomp ciepła w moich stronach.
Wydaje mi się że to jest atlantic ale u Nas nazywają to GENERAL :)

wihajster
06-02-2013, 21:42
GENERAL bo to takie "amerykańskie".
To jest Fujitsu dla osób które skośnookich nie chcą ;)

Tromsø
06-02-2013, 21:44
Sprawdzałem jeden produkt 4 naklejki :)
GENERAL, FUJI ELECTRIC, ATLANTIC, FUJITSU

Pyxis
06-02-2013, 21:44
jego NIP jest już chyba spalony patrząc na dokonania poprzednie...
nazwisko jeszcze w tym kraju można zmienić w prosty sposób - przyjmując nazwisko żony, NIP-u niestety tak łatwo się nie wymaże, będzie się ciągnął za człowiekiem aż do końca...
co więc pozostało naszemu zdolnemu przedsiębiorcy? zakładanie firm, firemek i spółek na żonkę ;)

Eeetam, wystarczy zwykla spolka cywilna i masz nowy NIP. Co gorsza za kazdym razem inny :)

Tromsø
06-02-2013, 21:46
Wihajster a widziałeś takie pompy gruntowe w Polsce :
http://www.ctcvarme.se/web/sida_1_1.aspx

wihajster
06-02-2013, 21:56
Nie, takiej pompy w PL nie widziałem ani nawet nie słyszałem.
Ale widziałem prawdopodobnie wszystko co jest w tej pompie wewnątrz...

Tromsø
06-02-2013, 22:02
No to chyba oczywiste :)
W Szwecji to podobno pierwsza trójka sprzedaży ;)
Ale ceny wyjściowe urządzeń w przeliczeniu na pln to trochę duże. 10kW około 45000zł. urządzenie.

twaro
06-02-2013, 23:07
mój mail jest w stopce


Panie 1950, Olimpie forum, Synaju wszechwiedzących , po co ci ta wiedza?

Może masz jakiś deal z mikim jak hydraulik?

Odpisz na priva to ci podam konkrety:yes:

malux20
06-02-2013, 23:36
witam przy temp w dzień około plus 5 w nocy lekki mróz
dzienne zużycie za ostatnie 4 doby wychodzi 6,5 kwh -tyle wystarczy żeby utrzymać stałą temp w domu 21stop
fakt że słonce łaskawsze

Magnolia18
06-02-2013, 23:45
Malux
ja 100 zuzylem ;/+

bez kominka jednakowoz

malux20
06-02-2013, 23:54
a faktycznie w niedzielę spaliłem 15kg dąbexu
musimy dorzucić koszt 12 zł

Arturo72
06-02-2013, 23:57
dzienne zużycie za ostatnie 4 doby wychodzi 6,5 kwh

Malux
ja 100 zuzylem ;/+

Jak Dawid z Goliatem ;)
To powinna być lekcja dla sceptyków "lepszego" ocieplenia :)

malux20
07-02-2013, 00:05
no bez kominka to jednak miałbym z 10 kwh
a może nie aż tyle ponieważ w 100% pogodówka rządzi i ona ma prawie w du ... pompa swoje musi wyprudukować

Magnolia18
07-02-2013, 00:18
Jak Dawid z Goliatem ;)
To powinna być lekcja dla sceptyków "lepszego" ocieplenia :)

tylko dzis
nie ze 4 dni

Hydrauli_ ... ??
1950. Wie. Bo Byl


uuu.
darujcie sobie, ktokolwiek BY to nie byl. ZE .. do MINUS 3, 8 i pol , 23 i jedna trzecia :D
jeszcze nawet - 10 caly dzien nie bylo a max co STEROWNIK ma to - 10,7 !


edit
jak masz cokolwiek powiedziec co/do ilu/po co/ etc moja TRI ma dzialac/byc ...
* skad masz wiedziec JAK nie wiesz !
* slyszales? ja tez. O czym Szumia Wierzby

PS2
Kotla nie ruszalem ... korci ... Wciaz wieze ze ...

Magnolia18
07-02-2013, 00:59
Eeetam, wystarczy zwykla spolka cywilna i masz nowy NIP. Co gorsza za kazdym razem inny :)

srata tata
skonczylo sie. sprawdz

twaro
07-02-2013, 01:04
Dla wszystkich.

Wpisz w google: regon 340207835 i porównaj go na stronach;klimacik.pl, gołuch michał
i: st 24-serwis klimatyzacji i wentylacji katowice.
Porównaj nr. tel. ze strony st 24-serwis klimatyzacji i wentylacji katowice z nr. tel ze strony: www.biznesfinder.pl/Bielsko_Biala_rekuperatory+slask_3888498.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.biznesfinder.p l%2FBielsko_Biala_rekuperatory%2Bslask_3888498.htm l)

Polecam również strone:http://forum.gazeta.pl/forum/w,769,79902544,80156237,Spor_o_montaz_wentylacji.h tml (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fforum.gazeta.pl%2F forum%2Fw%2C769%2C79902544%2C80156237%2CSpor_o_mon taz_wentylacji.html) spór o montaż wentylacji

oraz: http://chojnice24.pl/forum/temat/3218/energoklima-z-chojnic/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fchojnice24.pl%2Ffo rum%2Ftemat%2F3218%2Fenergoklima-z-chojnic%2F)
post Ryszrd 70


Proszę szukać dalej.



ZOSTAW TO!!! (adminie).


P.S.
Kto ma rozdwojenie jażni?

1950
07-02-2013, 06:18
Panie 1950, Olimpie forum, Synaju wszechwiedzących , po co ci ta wiedza?

Może masz jakiś deal z mikim jak hydraulik?

Odpisz na priva to ci podam konkrety:yes:
po co ten sarkazm,

masz jakieś fobie,

chcesz się dowartościować?
myśląc, dowaliłem mu?

czy jeżeli to prześlesz mailem, to coś zmieni?

jak na razie w dalszym ciągu brak konkretów,

jednej rzeczy nie chcesz zrozumieć,
nikogo nie bronię,
takie postępowanie (na tym forum), jak miki to dziecinada,
ale chciałbym zobaczyć ciebie w tej sytuacji,
z piedestału na dno,
na dno, na którym każdy po nim jeździ,

ciekawy jestem,
dlatego chcę wiedzieć,


czekam

chcialbympompe
07-02-2013, 07:26
To może dla odmiany dam kolejnemu specowi szansę się wykazać (1950). Co to za parametr "defrost interval bypass" (zdaje się 2940)? Niestety ani słynny miki ani hydraulik_ nie odpowiedzieli :(

Kasia & Krzysiek
07-02-2013, 08:04
no ja się nie znam na regonach, pitach, nipach, wipach i cholera wie jeszcze jakich numerach ale po wpisaniu w google faktycznie

DAJMY JUŻ SPOKÓJ

A to linia 2940 dostępna jest z jakiego poziomu??

kbab
07-02-2013, 08:04
jak masz cokolwiek powiedziec co/do ilu/po co/ etc moja TRI ma dzialac/byc ...
* skad masz wiedziec JAK nie wiesz !
* slyszales? ja tez. O czym Szumia Wierzby

PS2
Kotla nie ruszalem ... korci ... Wciaz wieze ze ...
kiedyś dokładnie Ci policzyłem do jakiej temp Twoja pc da radę.
Czy uruchomiłeś grzałki?

hydraulik_
07-02-2013, 08:30
Sprawdzałem jeden produkt 4 naklejki :)
GENERAL, FUJI ELECTRIC, ATLANTIC, FUJITSU

A co ciebie dziwi?
Różnią się umowami z dystrybutorami a co za tym idzie ceną .
Atlantic Francja produkuje hydroboks

hydraulik_
07-02-2013, 08:32
Panie 1950, Olimpie forum, Synaju wszechwiedzących , po co ci ta wiedza?

Może masz jakiś deal z mikim jak hydraulik?

Odpisz na priva to ci podam konkrety:yes:

Tak planujemy zamach na rynek PC.

hydraulik_
07-02-2013, 08:36
To może dla odmiany dam kolejnemu specowi szansę się wykazać (1950). Co to za parametr "defrost interval bypass" (zdaje się 2940)? Niestety ani słynny miki ani hydraulik_ nie odpowiedzieli :(
Skoro już tam wlazłeś to rozpracuj .to jest OEM .Nastawy dla serwisu fabrycznego .niektóre funkcje znam ,Ale tej nie dotykałem.I nie dostanę info na ten temat.

Jacekss
07-02-2013, 08:47
a faktycznie w niedzielę spaliłem 15kg dąbexu
musimy dorzucić koszt 12 zł

koszt jak koszt, ale ile to energii w kWh, to znacząco zmienia wynik 6,5 kWh/doba

Kasia & Krzysiek
07-02-2013, 09:15
mam wrażenie że mijasz się z prawdą...
wystarczy w twoim profilu sprawdzić twoje posty żeby zobaczyć że faktycznie mniej, ale cały czas pisałeś...
więc wiesz....

o to to to...
mnie się też tak wydawało ale czasem myślę ze jestem wariatem...

r19
07-02-2013, 09:18
Zaraz się okarze, że to zmasowana nagonka na wszystkich instalatorów......

mar1173
07-02-2013, 09:19
koszt jak koszt, ale ile to energii w kWh, to znacząco zmienia wynik 6,5 kWh/doba

15 kg to ok. 60 kWh + 21=81/4=20,25kWh /d - kominek wspomagany PC

u mnie samo CO - 2.02-6.02- 97 kWh/5= 19,4 kWh/d -temp. wew. 22

Kasia & Krzysiek
07-02-2013, 09:23
Moim skromnym zdaniem (IMHO) wystarczy po prostu nieraz powiedzieć "dałem du..y" (bo nie umiem, mam gorszy moment, nie zauważyłem ... cokolwiek ) ale zaraz to poprawiamy i nie pisze tu tylko o tej branży ale o całości relacji i tych pretensji było by znacznie znacznie mniej (wiadomo że pieniaczy wszędzie się znajdzie)... ale to moje prywatne zdanie, i możliwe ze jestem w mniejszości

wihajster
07-02-2013, 09:28
Popieram K&K.

Kasia & Krzysiek
07-02-2013, 09:28
15 kg to ok. 60 kWh + 21=81/4=20,25kWh /d - kominek wspomagany PC

u mnie samo CO - 2.02-6.02- 97 kWh/5= 19,4 kWh/d -temp. wew. 22

a dobrze to liczysz ??

Malux pisze ile prądu wciągnęła pompa a nie ile energii wyprodukowała - fajnie że masz niskie zużycie ale chyba malux mimo wszystko ma niższe bo jak ty masz 20 kWh na dobę prądu pompy to daje jakieś 70 kWh ciepła na dobę (przy cop 3,5) ale chyba nie o to chodzi co by napinać się; malux jeszcze nie mieszka a to też ma raczej wpływ, a że kiedyś marudził że nie tego się spodziewał bo mu brała pompa po 30 kWh na początku to inna sprawa

mar1173
07-02-2013, 09:33
a dobrze to liczysz ??

Malux pisze ile prądu wciągnęła pompa a nie ile energii wyprodukowała - fajnie że masz niskie zużycie ale chyba malux mimo wszystko ma niższe bo jak ty masz 20 kWh na dobę prądu pompy to daje jakieś 70 kWh ciepła na dobę (przy cop 3,5) ale chyba nie o to chodzi co by napinać się; malux jeszcze nie mieszka a to też ma raczej wpływ, a że kiedyś marudził że nie tego się spodziewał bo mu brała pompa po 30 kWh na początku to inna sprawa
Policzyłem kWh za które zapłacił.
Czasami irytuje mnie to że ludziska podają swoje zużycie i zapominają że w międzyczasie hajcował w kominku. W tym przypadku zaniżył wynik o ok. połowę. Jak napalił w kominku w niedzielę to nie wiemy ile pompa zużyła w poniedziałek , wtorek itd. Mogło tak być że przy obecnych temperaturach i jego izolacji przez dwa lub trzy dni pompa wcale nie pracowała. A jak chce sprawdzić PC to ten kominek najlepiej zaspawać na jakiś czas, bo nawet raz w tygodniu jego odpalenie będzie wypaczało wyniki.

chcialbympompe
07-02-2013, 09:56
Skoro już tam wlazłeś to rozpracuj .to jest OEM .Nastawy dla serwisu fabrycznego .niektóre funkcje znam ,Ale tej nie dotykałem.I nie dostanę info na ten temat.
Czyli że niby co? Mam dojść eksperymentalnie do czego to służy? Jakoś nie bardzo się na to piszę. Jak rozwalę pompę to wszyscy stwierdzą "po co mieszałeś" :(

Kasia & Krzysiek
07-02-2013, 09:59
albo ja tego nie czaje albo ty

ale na moje oko gdyby zamienić to wszystko na jeden rodzaj; na energię oddaną do budynku to:

ty przez cztery dni wpakowałeś w dom 280 kWh (twój COP powiedzmy 3,5)
malux przez cztery dni 138 kWh (COP przyjęty 3, może mniejszy ale przyjęty 3) a i tak 60 kWh dostarczał nie przez 4 dni tylko jednego - w niedzielę

Kasia & Krzysiek
07-02-2013, 10:00
Czyli że niby co? Mam dojść eksperymentalnie do czego to służy? Jakoś nie bardzo się na to piszę. Jak rozwalę pompę to wszyscy stwierdzą "po co mieszałeś" :(

priv

Sławek...
07-02-2013, 10:03
takie postępowanie (na tym forum), jak miki to dziecinada,
ale chciałbym zobaczyć ciebie w tej sytuacji,
z piedestału na dno,
na dno, na którym każdy po nim jeździ,


to nie dziecinada, to nieuczciwość i o to w tym wszystkim chodzi...
dziesiątki razy wypieranie się bezsprzecznych faktów, mało tego - straszenie prokuraturą kogokolwiek kto te fakty ujawnia (to akurat to on i jego żona robią od zawsze), a na piedestał to tego Pana wyniosło to właśnie forum i to samo forum go z niego strąciło...taka jest kolej rzeczy...on potraktował to forum tylko i wyłącznie jako narzędzie do osiągnięcia swojego celu: wykreowania kolejnej tożsamości i to mu się prawie udało, nawet administrację forum sobie okiełznał...
chyba chciał być troszkę za cwany...

Kasia & Krzysiek
07-02-2013, 10:13
Sławek odpuść nie ma faceta już tutaj i tyle;

a Ty jak byś jakiejś Pani obiecał że "trzech instalatorów oszustów jednym pociągnięciem miecza zetniesz" albo krucjatę prowadził
:)

Sławek...
07-02-2013, 10:28
zauważ, że jego lobby niepotrzebnie rozpoczyna wymianę zdań i nadal drąży temat jakby chciało go jeszcze rzutem na taśmę wybielić...a to, że on prędzej czy później gdzieś się pojawi to moim zdaniem jest pewne i wcale nie zdziwiłbym się jak to stanie się na tym forum (oczywiście za pomocą kolejnego wcielenia ;) )

a czemu moje zaangażowanie w temacie?
nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale czasami na "czarnych listach" pojawiają się wpisy w stylu: firma X, właściciel o imieniu Y i nazwisku Z , partacz, wyłudzacz, niesłowny nie polecam nikomu, rozgrzebał robotę i zostawił, musiałem wyrzucić go z budowy, strzeżcie się... jak dotrzesz do faktów to okazuje się, że gość wziął 500 zł zaliczki, przy nakładaniu gipsu na ścianę zostawił rysę i może czegoś tam jeszcze nie doszpachlował a po niedzieli nie pojawił się na budowie bo samochód mu się zepsuł i to są dla wszystkich wystarczające przesłanki do zrównania go z ziemią na forum, najczęściej on sam bronić się tutaj nie może bo tu nie zagląda tylko próbuje jakoś te parę groszy zarobić...
i to jest moralne...

ale niemoralne jest pokazać kim na prawdę jest Forumowicz Wielki Sercem... tego nie wypada... jak można takie kłody mu pod nogi rzucać...
otóż można i nawet trzeba, to tyle z mojej strony...

mar1173
07-02-2013, 10:28
albo ja tego nie czaje albo ty

ale na moje oko gdyby zamienić to wszystko na jeden rodzaj; na energię oddaną do budynku to:

ty przez cztery dni wpakowałeś w dom 280 kWh (twój COP powiedzmy 3,5)
malux przez cztery dni 138 kWh (COP przyjęty 3, może mniejszy ale przyjęty 3) a i tak 60 kWh dostarczał nie przez 4 dni tylko jednego - w niedzielę

Nie bierz tego do serca. On napisał on napisał bez zastanowienia ja odpisałem bez zastanowienia.

Przy obecnych temp. przy dziennym zapotrzebowaniu 20 kWh na dobę po zamieszkaniu musiałby włączać klimatyzację.

To że pompa mało pobiera to nie jest zasługa jej tylko domu. I w tym przypadku może dla porównania używać całości jako systemu w przeliczeniu na np. zł/100m2.

Będziemy mogli porównać powietrzna PC + dobra izolacja i gruntowa PC + standardowa izolacja. Nie wnikając w koszty inwestycyjne tylko w bieżące.

Pyxis
07-02-2013, 10:35
To że pompa mało pobiera to nie jest zasługa jej tylko domu. I w tym przypadku może dla porównania używać całości jako systemu w przeliczeniu na np. zł/100m2.

Będziemy mogli porównać powietrzna PC + dobra izolacja i gruntowa PC + standardowa izolacja. Nie wnikając w koszty inwestycyjne tylko w bieżące.

Takie porownanie zuzycia na 100m2 podlogi zaproponowalem juz jakis czas temu i wiele osob tak wlasnie podaje. W moich zestawieniach zuzycia zawsze maz podany tez taki parametr.

malux20
07-02-2013, 11:21
ja na koniec tygodnia . miesiąca zawsze dopisuję kg przy kwh
styczeń to 310 kwh i 65 kg.
cop 3 przy powietrznej-fajnie -ale to chyba niemożliwe jednak zimą.

u mnie to działa tak ze w tygodniu temp ze słoncem spokojnie wystarcza.
[wręcz słonce podbioja bardziej temp niż pompa.
ale ze względu na to że pompa ma w 100% ma sterowanie pogodówką to ten kominek jakby ona nie widziała[wiem temp powrotu jednak]
jak będę miał 2 taryfy to kominek nawet przy copie 2 będzie średnioopłacalny..

mar1173
07-02-2013, 12:05
ja na koniec tygodnia . miesiąca zawsze dopisuję kg przy kwh
styczeń to 310 kwh i 65 kg.
cop 3 przy powietrznej-fajnie -ale to chyba niemożliwe jednak zimą.

u mnie to działa tak ze w tygodniu temp ze słoncem spokojnie wystarcza.
[wręcz słonce podbioja bardziej temp niż pompa.
ale ze względu na to że pompa ma w 100% ma sterowanie pogodówką to ten kominek jakby ona nie widziała[wiem temp powrotu jednak]
jak będę miał 2 taryfy to kominek nawet przy copie 2 będzie średnioopłacalny..

Przerywając na chwilę komisję śledczą policzmy:

Kominek wyprodukował ok. 65x4= 260 kWh

PC przy COP 2,5 potrzebowałaby na zastąpienie kominka 104 kWh

Razem 414kWh

414/31 = 13,35kWh/d
na 100m2 wyszło- 10,97 kWh/d (u mnie -12,78)

W złotówkach

414x0,6= 248,4zł
Razem -248,4zł/31=8zł/d
na 100m2 wyszło 6,5zł/d (u mnie 5,35)

Oczywiście ze względu na kominek są to przybliżone wyliczenia.
Jeśli się gdzieś pomyliłem to mnie poprawcie.

malux20
07-02-2013, 12:16
moim zdaniem ok
drewno liczone co do kg
dziekuje w imieniu kominka w wiare w jego sprawnosc.
przy założeniu że olewam kominek i grzeją tylko w drugiej przy copie 2[a niech będzie nawet z 500kwh]
to koszt będzie ok
aha przez sobotę i niedzielę tak napędzę podłogę że starczy to spokojnie do wtorku ,środy

Pyxis
07-02-2013, 12:17
Jeśli się gdzieś pomyliłem to mnie poprawcie.

Sie nie pomyliles i raczej dosyc realne zalozenia wydajnosci palonego brykietu. Zakladam podobnie.
"Zle" wyglada to 0,6 PLN w liczeniu kwoty, ale to juz inny temat. :)

hydraulik_
07-02-2013, 12:25
Sławek odpuść nie ma faceta już tutaj i tyle;

a Ty jak byś jakiejś Pani obiecał że "trzech instalatorów oszustów jednym pociągnięciem miecza zetniesz" albo krucjatę prowadził
:)
Im bardziej go szukasz ,tym bardziej go niema

hydraulik_
07-02-2013, 12:27
Czyli że niby co? Mam dojść eksperymentalnie do czego to służy? Jakoś nie bardzo się na to piszę. Jak rozwalę pompę to wszyscy stwierdzą "po co mieszałeś" :(
A jak ja namieszam ?
U kogo ma zrobić badania.
U mnie działają prawidłowo.

chcialbympompe
07-02-2013, 12:44
A jak ja namieszam ?
U kogo ma zrobić badania.
U mnie działają prawidłowo.
Ja mam takie dziwne, nieżyciowe podejście, że uważam, iż Atlantic powinien swoim własnym instalatorom i serwisantom udostępniać dokumentację i odpowiadać na pytania.

r19
07-02-2013, 12:57
Ja mam takie dziwne, nieżyciowe podejście, że uważam, iż Atlantic powinien swoim własnym instalatorom i serwisantom udostępniać dokumentację i odpowiadać na pytania.

Hydraulik, dlaczego napisałeś, że nie dostaniesz odpowiedzi na pytanie o ten parametr?
To jest jakaś wiedza tajemna?

Pyxis
07-02-2013, 13:02
Im bardziej go szukasz ,tym bardziej go niema

Widze "fan" Kubusia Puchatka ;)

hydraulik_
07-02-2013, 13:25
Ja mam takie dziwne, nieżyciowe podejście, że uważam, iż Atlantic powinien swoim własnym instalatorom i serwisantom udostępniać dokumentację i odpowiadać na pytania.

Są 3 stopnie dostępu.
Jest jakiś cel takiego podziału.
Czasem mamy dostęp do kolejnego.
Ale z chwile trzeba będzie udostępnić wersję programisty.

A konkretnie - masz problem z odszranianiem ,czy tylko chcesz wiedzieć co oznacza ten wiersz?

chcialbympompe
07-02-2013, 13:41
Są 3 stopnie dostępu.
Jest jakiś cel takiego podziału.
Czasem mamy dostęp do kolejnego.
Ale z chwile trzeba będzie udostępnić wersję programisty.

A konkretnie - masz problem z odszranianiem ,czy tylko chcesz wiedzieć co oznacza ten wiersz?
Wg moich obserwacji przy niskich temperaturach pompa odszrania się zbyt często (co około 35-40 minut). W oryginalnej dokumentacji Siemensa jest opis linii, w których można to zmienić. Nie mam jednak do nich dostępu w sterowniku Atlantic'a (pewnie jest z "poziomu programisty" jak go nazwałeś). Za to jest parametr, o który spytałem ale nie wiem jaki ma wpływ na pracę pompy.

Sławek...
07-02-2013, 13:51
Widze "fan" Kubusia Puchatka ;)

ta... kolejny...
Misio powinien zawiązać jakąś sektę, już ma kilku wyznawców na początek...

hydraulik_
07-02-2013, 14:23
ta... kolejny...
Misio powinien zawiązać jakąś sektę, już ma kilku wyznawców na początek...

Tak tak ty należysz do grupy ,a ja do bandy.
Przyjrzyj się co ty robisz .Ja pokazuje ,że to głupie

Pyxis
07-02-2013, 14:32
ta... kolejny...
Misio powinien zawiązać jakąś sektę, już ma kilku wyznawców na początek...

Nie w tym sensie. Mi chodzilo o "cycat". To o tym, ze im bardziej go szuka.... To wlasnie z Puchatka jest. :)

Sławek...
07-02-2013, 15:07
niestety nie znam takich lektur ;)...

Sławek...
07-02-2013, 15:08
Ja pokazuje ,że to głupie

tak? a możesz wyjaśnić dlaczego to takie głupie?

hydraulik_
07-02-2013, 15:10
stąd te frustracje

Gdyby przeczytał o chefalumpach i jagularach to miki byłby pikuś.

A teraz jest BUKA

Sławek...
07-02-2013, 15:25
nie wiem czy wiesz co oznacza słowo frustracja (jeżeli nie to doczytaj) i gwarantuję Ci, że o czym jak o czym ale o frustracji w moim przypadku mówić nie można ;)

hydraulik_
07-02-2013, 15:41
Dostałem info od Puchatka ,że daikin zrobił wyprzedaż pompek typ 6 i 7
ceny od 6000 +Vat

1950
07-02-2013, 15:42
żenujące

hydraulik_
07-02-2013, 16:26
nie wiem czy wiesz co oznacza słowo frustracja (jeżeli nie to doczytaj) i gwarantuję Ci, że o czym jak o czym ale o frustracji w moim przypadku mówić nie można ;)

wikip - Frustracja (łac. frustratio - zawód, udaremnienie) – zespół przykrych emocji związanych z niemożliwością realizacji potrzeby lub osiągnięcia określonego celu

Cel --Dokuczyć mikiemu

malux20
07-02-2013, 16:36
jeszcze z 2-3 miesiące sprzedawcy wyśmiewali mnie gdy mówiłem że koszt pompy w kraju są nierealne przesadzone nieadekwatne do stopnia ryzyka w działaniu , serwisowaniu
a tu proszę 6 tyś netto tylko wtedy ile za montaż brać?

a nie są to pompy do samej wody?

widze że ciągnie wilka do lasu

hydraulik_
07-02-2013, 16:54
jeszcze z 2-3 miesiące sprzedawcy wyśmiewali mnie gdy mówiłem że koszt pompy w kraju są nierealne przesadzone nieadekwatne do stopnia ryzyka w działaniu , serwisowaniu
a tu proszę 6 tyś netto tylko wtedy ile za montaż brać?

a nie są to pompy do samej wody?

widze że ciągnie wilka do lasu

Bo to nie jest cena tylko okazja cenowa

Ja na sprzedaży będę też chciał zarobić .
Przy takiej cenie rynkowej ja bym kupował po 3000 zł.

To pompki które fajnie zdają egzamin jako wspomaganie olejaków i węglówek .

Te same pompki na jesieni sprzedam po 10000 zł+ montaż

f.5
07-02-2013, 17:20
Bo to nie jest cena tylko okazja cenowa

Ja na sprzedaży będę też chciał zarobić .
Przy takiej cenie rynkowej ja bym kupował po 3000 zł.

To pompki które fajnie zdają egzamin jako wspomaganie olejaków i węglówek .

Te same pompki na jesieni sprzedam po 10000 zł+ montaż
masz wszelkie prawo zarabiać.
czyli liczysz marzę na poziomie 100% na sprzedazy urządzenia ?
Ty chciałbys kupować po 3000 promocja jest po 6000 na jesieni 10 000
dobrze rozumiem ?

hydraulik_
07-02-2013, 17:22
Źle rozumiesz

andriuss
07-02-2013, 17:23
Nauczcie się wreszcie - marża to udział zysku w cenie. Sto procent marży = zakup za zero. Przepraszam za off-top.

Sławek...
07-02-2013, 17:28
Cel --Dokuczyć mikiemu

Posłuchaj hydraulik... może Twoim celem jest bronić swojego ziomka Gołucha do ostatniej kropli krwi... ja tam tego nie wiem, ale wiem że moim celem na pewno nie jest dokuczanie temu Panu...
ja tylko rozmawiam z innymi forumowiczami o jego dokonaniach a to nie jest dokuczanie - gdybyśmy poszli tym tropem to Pan Gołuch-Piękny dokuczył sobie sam, bo ani ja ani nikt inny nie sterował jego poczynaniami więc kuku zrobił sobie sam na własne życzenie...
a jak Tobie jest tak bardzo przykro z tego powodu, że cały misterny plan w p..du (cytując klasyka) to podjedź do niego (nie raz zapraszał) i połącz się z nim w bólu, na pewno doceni ten miły gest z Twojej strony i może nawet zaproponuje Ci jakąś spółkę...kupicie parę daikinów po 3 tysie i ożenicie jesienią po 10 - czysty zysk...

ana-76
07-02-2013, 17:30
Wg moich obserwacji przy niskich temperaturach pompa odszrania się zbyt często (co około 35-40 minut). W oryginalnej dokumentacji Siemensa jest opis linii, w których można to zmienić. Nie mam jednak do nich dostępu w sterowniku Atlantic'a (pewnie jest z "poziomu programisty" jak go nazwałeś). Za to jest parametr, o który spytałem ale nie wiem jaki ma wpływ na pracę pompy.

a przed zakupem nikt Wam nie powiedział że ten TYP tak ma? Te urządzenia tak pracują i nikt nie zmieni na dłuższe odstępy w defrostach bo by siadły....

Kasia & Krzysiek
07-02-2013, 17:32
Sławek daj, że spokój. Po co tyle tego jadu wylewasz, jeszcze na innych.

Sławek...
07-02-2013, 17:36
a nie zauważyłeś / łaś że po raz kolejny nie ja zaczynam te wywody?
jeżeli ktokolwiek będzie mi wmawiał jakieś herezje to niestety, ale będę reagował...

ana-76
07-02-2013, 17:38
Dostałem info od Puchatka ,że daikin zrobił wyprzedaż pompek typ 6 i 7
ceny od 6000 +Vat

mimo całego szacunku, w jakim celu ta informacja? i czy to TY chcesz kupić , czy sprzedać, a może miki chce sprzedac Tobie w takiej 'promocyjnej' cenie... naprawdę nie rozumiem.

hydraulik_
07-02-2013, 17:41
Posłuchaj hydraulik... może Twoim celem jest bronić swojego ziomka Gołucha do ostatniej kropli krwi... ja tam tego nie wiem, ale wiem że moim celem na pewno nie jest dokuczanie temu Panu...
ja tylko rozmawiam z innymi forumowiczami o jego dokonaniach a to nie jest dokuczanie - gdybyśmy poszli tym tropem to Pan Gołuch-Piękny dokuczył sobie sam, bo ani ja ani nikt inny nie sterował jego poczynaniami więc kuku zrobił sobie sam na własne życzenie...
a jak Tobie jest tak bardzo przykro z tego powodu, że cały misterny plan w p..du (cytując klasyka) to podjedź do niego (nie raz zapraszał) i połącz się z nim w bólu, na pewno doceni ten miły gest z Twojej strony i może nawet zaproponuje Ci jakąś spółkę...kupicie parę daikinów po 3 tysie i ożenicie jesienią po 10 - czysty zysk...

Aleś ty głupi .Ja mikiego znam z forum w tym sensie ziomek . Znowu spisek grupy przestępczej
Właściwie skoro jakiś Gołuch powiazany z mikim jest zły to z tego wynika ,ze ja też może zmieniłem nazwisko i miejsce urodzenia.
Tyś chyba och...jał

Podajesz jakieś niczym nie poparte wyroki .
Znasz umowy ?Fakty? czy relację innego takiego jak ty.?

Wszystko przekręcasz -Daikiniy są po 6000 w górę i na jesieni można je będzie sprzedać po 10000 zL

a teraz taniej
Rozmawiamy tu o pompach może ktoś jest zainteresowany .Ja mogę sprzedać na Mazowszu i to mnie interesuje .

f.5
07-02-2013, 17:45
Źle rozumiesz
Miałem własnie taką nadzieję ze się mylę.


Nauczcie się wreszcie - marża to udział zysku w cenie. Sto procent marży = zakup za zero. Przepraszam za off-top.
Marza to udział zysku w cenie i z tym się zgadzam
100% marzy to : cena x + 100% zakupu x. tak ja to widzę - bynajmniej nie jest to zakup zero.

plusfoto
07-02-2013, 17:48
...Gołuch zarobiony jest... w końcu solidny wykonawca z niego ;)
Sławku wybacz - już napisałem wcześniej - było już cicho i spokojnie nagle wyskoczyłeś z tym postem i się zaczęło.

hydraulik_
07-02-2013, 17:51
a przed zakupem nikt Wam nie powiedział że ten TYP tak ma? Te urządzenia tak pracują i nikt nie zmieni na dłuższe odstępy w defrostach bo by siadły....

Tu nie decyduje czas tylko czujnik temperatury parownika.A ta temperatura zależy od zaszronienia.
Niech ktoś opisze jak przebiega ten proces .Bo ja jestem stronniczy.
Odszranianie nie może być zbyt częste (o dziwo).
Musi być tyle lodu ,żeby spływająca woda oczyściła skutki poprzedniego defrostu.Trudne

hydraulik_
07-02-2013, 17:53
podałem prostą informację Daikin sprzedaje po 6000 zł

I tyle nieporozumień, oskarżeń i podejrzeń

Czy uważacie to za normalne

Sławek...
07-02-2013, 17:55
posłuchaj hydraulik, zaczynasz wkładać w moje usta słowa, których nigdy nie wypowiedziałem...
g...no mnie obchodzi czy Ty zmieniałeś nazwisko, tego nie wiem i nigdy nie mówiłem...
co to znaczy że podaję jakieś wyroki? (pomijając fakt, że ciężko zrozumieć co autor miał na myśli) od wydawania wyroków jest SĄD a nie ja i w kompetencje sądu wchodzić nie zamierzam...
co do umów to ich nie czytałem, co do faktów to jest ich sporo i wystarczy je przeczytać żeby wyrobić sobie własne zdanie...

proponuję żebyś rzeczywiście zajął się swoją działką czyli sprzedawał pompy a nie prowokował debaty o Gołuchu bo szczerze mówiąc mi też znudziła się już jego barwna postać co nie znaczy że nie będę reagował na zaczepki ;)

Sławek...
07-02-2013, 17:58
Sławku wybacz - już napisałem wcześniej - było już cicho i spokojnie nagle wyskoczyłeś z tym postem i się zaczęło.

masz rację, wyskoczyłem i palnąłem co mi ślina na język przyniosła, ale moim celem nie było wałkowanie na nowo tego tematu, niestety w niektórych odezwała się jakaś dziwna solidarność z uciśnionym nie wiadomo po co skoro jak sami twierdzą nie mają z nim nic wspólnego...

a poza tym co takiego złego było w mojej wypowiedzi? przecież sam niedawno wszem i wobec oznajmił, że ma zapełniony już cały 2013 rok, no może jeszcze ze 2-3 terminy wolne znajdzie...

andriuss
07-02-2013, 18:01
Marza to udział zysku w cenie i z tym się zgadzam
100% marzy to : cena x + 100% zakupu x. tak ja to widzę - bynajmniej nie jest to zakup zero.

To o czym piszesz to narzut. Jeśli kupujesz za 10, a sprzedajesz za 15, masz 50% narzutu. W cenie sprzedaży jest 33% marży. 100% marży oznacza że 100% w cenie sprzedaży jest zyskiem. Przepraszam, że zwracam uwagę, ale gwoli ścisłości.

chcialbympompe
07-02-2013, 18:05
Tu nie decyduje czas tylko czujnik temperatury parownika.A ta temperatura zależy od zaszronienia.
Niech ktoś opisze jak przebiega ten proces .Bo ja jestem stronniczy.
Odszranianie nie może być zbyt częste (o dziwo).
Musi być tyle lodu ,żeby spływająca woda oczyściła skutki poprzedniego defrostu.Trudne
Spytam tak: algorytm odszraniania został stworzony do warunków panujących na 2000mnpm i zerowej wilgotności czy może -10mnpm (depresja) i wilgotności 98%? Odpowiem sam: został on "uśredniony" by zawsze "jakoś było". I stąd rzadko jest to optymalny proces. Sterownik Albatros2 przewiduje więc możliwości dostosowania defrostów poprzez ustawienie czasu minimalnego po jakim PC może rozpocząć proces a także czasu maksymalnego po jakim nastąpi wymuszony defrost niezależnie od pracy algorytmu. Można też ustawić "próg temperatury" powyżej której defrosty wcale nie są wykonywane. No ale ty chyba jako instalator to wiesz?

a przed zakupem nikt Wam nie powiedział że ten TYP tak ma? Te urządzenia tak pracują i nikt nie zmieni na dłuższe odstępy w defrostach bo by siadły....
Jak na żonę instalatora zadziwiająca wiedza. Nie do końca jednak prawdziwa (czytaj wyżej). Jeżeli defrost wykonywany jest przy np. 50% zaszronienia to śmiało można wydłużyć odstępy i na pewno nie "siądzie" od tego PC.

hydraulik_
07-02-2013, 18:07
zauważ, że jego lobby niepotrzebnie rozpoczyna wymianę zdań i nadal drąży temat jakby chciało go jeszcze rzutem na taśmę wybielić...a to, że on prędzej czy później gdzieś się pojawi to moim zdaniem jest pewne i wcale nie zdziwiłbym się jak to stanie się na tym forum (oczywiście za pomocą kolejnego wcielenia ;) )

a czemu moje zaangażowanie w temacie?
nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale czasami na "czarnych listach" pojawiają się wpisy w stylu: firma X, właściciel o imieniu Y i nazwisku Z , partacz, wyłudzacz, niesłowny nie polecam nikomu, rozgrzebał robotę i zostawił, musiałem wyrzucić go z budowy, strzeżcie się... jak dotrzesz do faktów to okazuje się, że gość wziął 500 zł zaliczki, przy nakładaniu gipsu na ścianę zostawił rysę i może czegoś tam jeszcze nie doszpachlował a po niedzieli nie pojawił się na budowie bo samochód mu się zepsuł i to są dla wszystkich wystarczające przesłanki do zrównania go z ziemią na forum, najczęściej on sam bronić się tutaj nie może bo tu nie zagląda tylko próbuje jakoś te parę groszy zarobić...
i to jest moralne...

ale niemoralne jest pokazać kim na prawdę jest Forumowicz Wielki Sercem... tego nie wypada... jak można takie kłody mu pod nogi rzucać...
otóż można i nawet trzeba, to tyle z mojej strony...
Bo to są pomówienia.
Nawet jeżeli jest kilka dziwnych spraw to nie wiemy kto jest winny .
Przytocz jakiś wyro sądu .Przecież dla klienta to prosta sprawa .Zgłasza do ochrony konkurencji i po sprawie .Klien jest chroniony z ustawy.
Wykonawca ponosi ogromne koszty takich sytuacji.To się nie opłaca.
Skoro brak jest wyroków .A przypadków tak wiele .To coś jest nie tak.
Dlatego bronie i Gołucha i Mikiego i każdego innego .Nawet ciebie jak coś tobie zarzucą na forum.

hydraulik_
07-02-2013, 18:19
Spytam tak: algorytm odszraniania został stworzony do warunków panujących na 2000mnpm i zerowej wilgotności czy może -10mnpm (depresja) i wilgotności 98%? Odpowiem sam: został on "uśredniony" by zawsze "jakoś było". I stąd rzadko jest to optymalny proces. Sterownik Albatros2 przewiduje więc możliwości dostosowania defrostów poprzez ustawienie czasu minimalnego po jakim PC może rozpocząć proces a także czasu maksymalnego po jakim nastąpi wymuszony defrost niezależnie od pracy algorytmu. Można też ustawić "próg temperatury" powyżej której defrosty wcale nie są wykonywane. No ale ty chyba jako instalator to wiesz?

C.

Nie do końca się rozumiemy.

Czujnik przyczepiony jest do rurki parownika .Im więcej lodu tym niższa jest temperatura .parownika w stosunku do otoczenia.
W pewnych zakresach narzucono czas minimalny i maksymalny .Czyli nie rzadziej i nie częściej.
W Atlantikach to głównie 40 minut do 240 minut .
Czyli jeżeli czujnik nie wykryje wystarczającego spadku temperatury to po 240 zrobi defrost.
Ale jak czujnik wykryje wcześnie niż 40 min to nie będzie defrostu.
Są jeszcze drobne szczegóły ,ale zasadniczo to tak

Sławek...
07-02-2013, 18:20
wiesz co...powiem jeszcze raz...
nie jest najgorsze to co on zrobił wcześniej... każdemu się może zdarzyć wtopa ;)
najgorsze jest to, że nadal oszukuje ludzi i to jeszcze za pośrednictwem tego forum... (głównie co do swojej przeszłości)
nawija tutaj wszystkim makaron na uszy, a tak na prawdę ma na celu jedno - pozyskanie klientów (czy chce ich "wywalić" czy nie - nie wiem i nie wypowiadam się, ale ryzyko istnieje)
gdyby jak już bomba pękła powiedział uczciwie: Panowie i Panie, stało się, miałem problemy, wydarzyło się kilka tematów jakie nie powinny mieć miejsca, przepraszam odkręciłem to już (ew odkręcam), mam nauczkę, itp to nikt by go z ziemią nie równał...
no ale on chce być mądrzejszy od nas wszystkich i nawet jak mu naplujesz w mordę to powie, że deszcz pada...

f.5
07-02-2013, 18:23
To o czym piszesz to narzut. Jeśli kupujesz za 10, a sprzedajesz za 15, masz 50% narzutu. W cenie sprzedaży jest 33% marży. 100% marży oznacza że 100% w cenie sprzedaży jest zyskiem. Przepraszam, że zwracam uwagę, ale gwoli ścisłości.
Prawdopodobnie wychodzi Ci to z tego licząc bardzo prosto.
10 + 23% vat + 19 % dochodowego wychodzi cena + marza ktora jest zyskiem na przykład te 100%

chcialbympompe
07-02-2013, 18:25
Nie do końca się rozumiemy.
Na podstawie samej temperatury można tylko szacować czy parownik jest oszronony na tyle by robić defrost czy nie. Dlatego indywidualna korekta w danej lokalizacji może poprawić wyniki pracy PC. Zgodzisz się?

Sławek...
07-02-2013, 18:25
Prawdopodobnie wychodzi Ci ...

co Ty w ogóle drążysz? ;)
przeczytaj sobie definicję marży i narzutu bo te dwa słowa są dość dokładnie sprecyzowane...
działa to tak jak już wyjaśnił Ci andriuss

..::M:D::..
07-02-2013, 18:26
Mam wielką prośbę , proszę załóżcie sobie osobny wątek nt mikiego bo k... nie da się już czytać tego forum

chcialbympompe
07-02-2013, 18:27
Prawdopodobnie wychodzi Ci to z tego licząc bardzo prosto.
10 + 23% vat + 19 % dochodowego wychodzi cena + marza ktora jest zyskiem na przykład te 100%
Raczej chodzi po prostu o definicję co to jest marża a co to narzut. Poszukaj w necie jak masz wątpliwości. Marża nie osiąga nigdy 100% - chyba, że przy kradzionym towarze ;)

hydraulik_
07-02-2013, 18:42
Na podstawie samej temperatury można tylko szacować czy parownik jest oszronony na tyle by robić defrost czy nie. Dlatego indywidualna korekta w danej lokalizacji może poprawić wyniki pracy PC. Zgodzisz się?
Nie, czujnik mierzy w pewnym sensie grubość szronu bo mierzy różnicę na wlocie do maszyny i temperaturę rurki parownika.Czujnik albatrosa nic do tego niema .Bo może być gdzie indziej.
A prędkość narastania jest zależna od wilgotności powietrza