PDA

Zobacz pełną wersję : Pompy ciepła powietrze woda



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74

lukasza
15-02-2013, 08:19
Ze bedzie taniej ? Nie bylo takich ustalen. Jedynie osobiscie kiedys stwierdzilem, ze jak zmieszcze sie w cenie wegla to jest na TAK. Koszt ten sam a roboty i syfu NIET :)

Rzecz inna, niezaleznie od kosztow ( tych jeszcze za sezon zimowy nie znamy, jedynie domniemywac mozna ) jesli osiaga sie koszty na poziomie X ale istnieja przeslanki, ze poprawienie paru elementow moze dac koszty na poziomie X minus ?? % ( zawsze jednak MINUS ) to w czym dywagacja ?
Ehhhh :)

1. Czyli osobiście jesteś w wielkim błędzie (byłeś) licząc że PC PW zmieści się w cenie węgla. Jakby to ująć w czarnej du... byłeś jak PC PW planowałeś (to skojarzenie z węglem, nic do Ciebie osobiście). Już nawet nie wspomnę, że grzejesz na grzejnikach. Dobrze jak ta PC PW będzie w cenie gazu ziemnego z tymi grzejnikami!

2. do sprawy X i X minus %. To że coś będzie taniej nie znaczy, że nie podlega to dywagacji. Też chiałbym być instalatorem, który dobiera PC a potem jak PC nie daje rady to robię Klientowi termowizję i mówię jak ma dom dostosować do PC. Od du ... strony (nie wiem co dziś mam z tą dupą). Skoro miałeś takie podejście do PC PW to podpowiem Ci, że samo policzenie , że będzie spowoduje X minus % to jeszcze nie powód by to robić, bo trzeba przeliczyć czy to jest opłacalne ekonomicznie. Nie ma sensu inwestować 10Y żeby zyskać rocznie 0,3Y.

sSiwy12
15-02-2013, 08:39
Tak czytam jawi mi się, obraz niesamowity.
Idę do lekarza i mam sprawdzać czy przepisał mi właściwą "terapię", a jak si nie znam, to mam zatrudnić konsultanta medycznego.:bash:

To nie odbiorcy wymuszają bylejakość instalatorów, tylko oni sami, chcąc sprzedać towar i usługi, dorabiają "ideologię właściwą".

Zawsze powtarzam że pompy ciepła nie dla idiotów i coraz częściej się utwierdzam, że stwierdzenie jest słuszne.

Przywołuje też słynne kilka lat temu, a zapomniane, przykazanie dla instalatorów - "temperatura (GZ) głupcze". Zapomniane a szkoda, bo pompa ciepła to niskotemeraturowe urządzenie grzewcze, czego wyrazem są wszelkie COP-y sropy i dupotropy, podawane dla DZ o temperaturze 35 stopni. A kolosalne znaczenie ma to przy powietrznych PCi.
Chwalicie się drodzy instalatorzy faktem, że Wasze PCi nie posiadają grzałek elektrycznych - a powinny je mieć (też, zwłaszcza, w PCi powietrznych). I nie chodzi tu tylko o ich pracę jako ewentualne wspomaganie w warunkach skrajnych, ale jako element ogrzewania awaryjnego.

I na zakończenie. P/W PCi to bardzo dobre rozwiązanie, często wręcz jedyne. Tyle, że zapominacie o tej temperaturze GZ i jedziecie z opowieściami o COP 3 - 7. A CWU ? A może zacznijcie informować inwestorów, że można zastosować niewielkie (3-5kW) elektroniczne przepływowe ogrzewacze CWU, które rozwiązują ten problem - bo oszczędzają energie elektryczną.

Tak wiem - oświecona góra ...., upadły anioł forum (ale forum też upadłe), piszę pierdoły, itp.

Jacekss
15-02-2013, 08:39
No i naczytasz sie takich głupot i polecisz do instalatora i powiesz ,że sprzedał ci zła PC.
I wyjdzie zgodnie z twoją teorią ,że to kolejny oszust.

stary ... widzę że z ciebie jeszcze wróżbita i prorok jest ;)
już wiesz jak się zachowam w przyszłości.. niesamowite, może branże trzeba zmienić hehe
jeszcze jedna uwaga - gdzie napisałem o oszustach? pisałem o "cfaniaczkach" :)

bay de łej - moja teoria to nie teoria tylko praktyka.. samo życie.. ile się nasłuchałem będzie pan zadowolony... a potem było punktowanie co źle zrobione :)
ile po drodze było wciskanie kitu, a potem tłumaczenia że teoria to teoria a w praktyce się upraszcza itp .. tak upraszcza że bele szybciej i do innej roboty lecieć..

twaro
15-02-2013, 08:44
Też chiałbym być instalatorem, który dobiera PC a potem jak PC nie daje rady to robię Klientowi termowizję i mówię jak ma dom dostosować do PC.

Nic prostszego. Pozazdrościłeś mikiemu?

Wystarczy pójść na szkolenie i zakupić kamerę.

A tak w ogóle o co ci chodzi?:confused:

fcb
15-02-2013, 08:48
Tak czytam jawi mi się, obraz niesamowity.
Idę do lekarza i mam sprawdzać czy przepisał mi właściwą "terapię", a jak si nie znam, to mam zatrudnić konsultanta medycznego.:bash:

zajebisty tekst :D zaraz dojdziemy do sytuacji ze bede zatrudnial dwoch instalatorow zeby jeden weryfikowal prace drugiego...

mkm silesia
15-02-2013, 08:53
jesli informujesz o zaletach/wadach danego rozwiazania to jest ok. mowie o sytuacji gdzie inwestor slyszy od wykonawcy: bedzie Pan zadowolony, bedzie cieplo w domu, bezstresowo a potem jest kapa i wszyscy maja polew z inwestora ze zdecydowal sie na PW.
po pierwsze inwestorzy którym robiłem instal. nie piszą na forum bo chyba są zadowoleni
po drugie ja też nie pisze na forum oprócz zimy jak mam trochę mniej roboty i siedzę przy kompie bo lecą oferty
po trzecie nie napisałem że panasonic to złe rozwiązanie natomiast napisałem że trzeba trochę pracy w kotłowni żeby lepiej działał niż u Artura
po czwarte do każdej umowy robię symulację kosztów ( i w tych symulacjach Panasonic wychodzi lepiej a Technibel dorównuje w realu) więc można przyjąć że oba urz. mają podobną sprawność średnio roczną - kwestia sterownika c.w.u itd. to moje subiektywne odczucie i tak naprawdę nie ma jak tego ocenić
po czwarte subiektywnie wolę Technibela SUBIEKTYWNIE ale najlepiej pasował by mi mix jedn. zewn. panasonic + hydro box tecznibel + soft 90% technibel,10% panasonic ale to SUBIEKTYWNIE bo tecnibela np. nie podepnę do netu a są klienci którzy chcą pompę z netem

Arturo72
15-02-2013, 09:06
Tak czytam jawi mi się, obraz niesamowity.
Idę do lekarza i mam sprawdzać czy przepisał mi właściwą "terapię", a jak si nie znam, to mam zatrudnić konsultanta medycznego.:bash:
To nie jest tak do końca,mamy np. pięciu instalatorów i sprzedawców,jeden sprzedaje urządzenia grzewcze na prąd,drugi na ekogroszek,trzeci pompy ciepła powietrzne,czwarty pompy ciepła gruntowe,piąty na gaz..
To inwestor musi zdecydować,który system wybierze,który będzie dla niego najbardziej optymalny pod każdym względem i to nie na podstawie gadki sprzedawców tylko na podstawie kompleksowej wiedzy o swoim domu.Jeśli sam nie potrafi zdecydować to znaczy,że nie wie co wybudował i musi płacić za nie wiedzę teraz i w przyszłości.
Dla mnie optymalnym rozwiązaniem był prąd,ze względu na zużycie cwu najtańszą alternatywą poza prądem była powietrzna,ekogroszek,gaz,gruntowe odpadły ze względu na cenę i to,że w powietrznej będzie COP2 a nie np.3,5 i będę wchodził częściej na drogą taryfę to też mnie satysfakcjonuje bo wiem,że nic tańszego bym nie znalazł.
Tak wogóle to przy Atlanticu 8kW chciałem grzać tylko w I taryfie,przy Panasie 9kW będą raczej II taryfy dzięki pełnej mocy do -15st.C ;)


natomiast napisałem że trzeba trochę pracy w kotłowni żeby lepiej działał niż u Artura

Np ?

ms-6
15-02-2013, 09:11
Poczytałem trochę i powiem szczerze, że zniechęciłem się do tej pompy !
Wykonano dla mnie kilka wycen i kiedy zacząłem zadawać pytania słyszałem: 15 cm na ścianę hmm trochę mało niech Pan da 20 cm będzie lepiej ocieplenie tzn styropian nie jest drogi więc się opłaca, Ci co ich namówiłem na 20 dziś daliby 25cm .......Wentylacja- grawitacyjna hmm , szkoda z mechaniczną by Pan miał dopiero niskie rachunki......
i tak w kółko :(
Po waszych wpisach widać jakie problemy są z pompami i porównując je np. z brudem od pieca na eko to jest przepaść. Piec na eko to rozwiązanie , które jest w 100 % pewne bez żadnych obaw bo idzie Pan spisać licznik, bez dodatkowych pod liczników i bez zbiorników na wodę powyżej 100l.
Wypisuje się tutaj ile to roboty przy piecu ale nie widzi się ile nerwów i latania jest o to żeby pompa działała i dała redę.

sSiwy12
15-02-2013, 09:15
Odnosiłem się tylko i wyłącznie do instalatorów PCi (bo to chyba taki temat ?), a w szczególności do tej wypowiedzi :




Dlaczego konsekwencje własnej niewiedzy przerzucasz na innych.Jesteś inwestorem i z mocy prawa masz się znać. Jak nie znasz się to zatrudnij projektanta.
Instalator nie jest od tego ,żeby krytykować własny towar .

mkm silesia
15-02-2013, 09:17
Np ?

to chyba problem Twojego fachowca nie lubię bawić się cudzymi zabawkami chyba że odpłatnie

fcb
15-02-2013, 09:19
Poczytałem trochę i powiem szczerze, że zniechęciłem się do tej pompy !
Wykonano dla mnie kilka wycen i kiedy zacząłem zadawać pytania słyszałem: 15 cm na ścianę hmm trochę mało niech Pan da 20 cm będzie lepiej ocieplenie tzn styropian nie jest drogi więc się opłaca, Ci co ich namówiłem na 20 dziś daliby 25cm .......Wentylacja- grawitacyjna hmm , szkoda z mechaniczną by Pan miał dopiero niskie rachunki......
i tak w kółko :(
Po waszych wpisach widać jakie problemy są z pompami i porównując je np. z brudem od pieca na eko to jest przepaść. Piec na eko to rozwiązanie , które jest w 100 % pewne bez żadnych obaw bo idzie Pan spisać licznik, bez dodatkowych pod liczników i bez zbiorników na wodę powyżej 100l.
Wypisuje się tutaj ile to roboty przy piecu ale nie widzi się ile nerwów i latania jest o to żeby pompa działała i dała redę.
wiesz to nie jest problem pomp ciepla tylko jakosci wykonania instalacji. wielu uzytkownikow tutaj na forum potwierdzilo ze sa zadowoleni z pompy. wiele osob narzeka na jakies niedociagniecia ale przewaznie wynikaja one z niekompetencji osoby wykonujacej ta instalacje. dzwinym trafem w wieszkosci te osoby byly obsluzone przez jednego wykonawce z pomorza. naczytalem sie wiele rzeczy ale dalej stoje przy decyzji ogrzewania pompa, smieciuchowi stanowcze nie !

sSiwy12
15-02-2013, 09:20
Po waszych wpisach widać jakie problemy są z pompami i porównując je np. z brudem od pieca na eko to jest przepaść. Piec na eko to rozwiązanie , które jest w 100 % pewne bez żadnych obaw bo idzie Pan spisać licznik, bez dodatkowych pod liczników i bez zbiorników na wodę powyżej 100l.
Wypisuje się tutaj ile to roboty przy piecu ale nie widzi się ile nerwów i latania jest o to żeby pompa działała i dała redę.

Bo to dupa, a nie instalator mówił (twierdził).
Świnia ma większe pojęcie o niebie, niż on o nowoczesnych systemach grzewczych i wentylacyjnych. Z wypowiedzi wynika, że ledwie załapał się na mechanikę kotła węglowego, a na "wykładach" o sterownikach siedział jak bezrozumny tuman.

Zbyt ostro napisałem - nie sądzę.

fcb
15-02-2013, 09:20
to chyba problem Twojego fachowca nie lubię bawić się cudzymi zabawkami chyba że odpłatnie
hehe przynajmniej szczera odpowiedz. chociaz rozumiem Arturo ze szuka tutaj rozwiazania. i co Hydraulik w tym przypadku tez wina inwestora ??

mkm silesia
15-02-2013, 09:21
Poczytałem trochę i powiem szczerze, że zniechęciłem się do tej pompy !
Wykonano dla mnie kilka wycen i kiedy zacząłem zadawać pytania słyszałem: 15 cm na ścianę hmm trochę mało niech Pan da 20 cm będzie lepiej ocieplenie tzn styropian nie jest drogi więc się opłaca, Ci co ich namówiłem na 20 dziś daliby 25cm .......Wentylacja- grawitacyjna hmm , szkoda z mechaniczną by Pan miał dopiero niskie rachunki......
i tak w kółko :(
Po waszych wpisach widać jakie problemy są z pompami i porównując je np. z brudem od pieca na eko to jest przepaść. Piec na eko to rozwiązanie , które jest w 100 % pewne bez żadnych obaw bo idzie Pan spisać licznik, bez dodatkowych pod liczników i bez zbiorników na wodę powyżej 100l.
Wypisuje się tutaj ile to roboty przy piecu ale nie widzi się ile nerwów i latania jest o to żeby pompa działała i dała redę.

Bzdury nic nie wnoszące do tematu piszesz znam ludzi którzy myślą odwrotnie mieli w starym domu super piec z podajnikiem za 8tyś teraz mają w nowym pompę za 16 i myślą odwrotnie niż Ty ALE CO Z TEGO

malux20
15-02-2013, 09:21
no ja nie grzebię
i spoko loko
wiesz te parę defrostów warte jest żeby w takim lutym patrzeć jak pompa nabija dziennie 7kwh[np x 0,35 kwh]
a te pogrubienie styro to najprostsza sprawa [ważniejsza dopilnowanie innych detali]
zaizoluj chałupę na maxa [dołożysz z 10 ]
olej reku[przy minimalnych stratach do przemyślenia i zakładaj gruntowa nawet.
choć ja po lutym widzę że to niepotrzebne

pozdrawiam chłop kujawiak

malux20
15-02-2013, 09:23
pisałł to kominkarz ściemniacz:D

sSiwy12
15-02-2013, 09:28
olej reku[przy minimalnych stratach do przemyślenia

Niby dlaczego - koszt wykonania prawidłowej (zgodnej z przepisami) wentylacji grawitacyjnej, jest porównywalny z kosztem WM z reku, a komfort nieporównywalny. Np. zimą nie pizga po nogach, a to oznacza, też mniejsze wydatki na lekarstwa :yes:

Arturo72
15-02-2013, 09:31
Poczytałem trochę i powiem szczerze, że zniechęciłem się do tej pompy !
Wykonano dla mnie kilka wycen i kiedy zacząłem zadawać pytania słyszałem: 15 cm na ścianę hmm trochę mało niech Pan da 20 cm będzie lepiej ocieplenie tzn styropian nie jest drogi więc się opłaca, Ci co ich namówiłem na 20 dziś daliby 25cm .......Wentylacja- grawitacyjna hmm , szkoda z mechaniczną by Pan miał dopiero niskie rachunki......
i tak w kółko :(

I bardzo dobrze radzili,15cm styro woła o pomstę do nieba :)

to chyba problem Twojego fachowca nie lubię bawić się cudzymi zabawkami chyba że odpłatnie
Spoko,damy radę ;)
U mnie pompa głównie ma na celu ładować akumulator składający się z 67m3 betonu i jestem pewny,że wywiąże się z tego ;)

chociaz rozumiem Arturo ze szuka tutaj rozwiazania.
Nie szukam żadnego rozwiązania,pompa narazie nie działa w pełni tego słowa znaczeniu.
Narazie muszę doprowadzić te 67m3 betonu do temperatury powrotu pow.20st.C a robię to po kolei,gdyż rzucenie jej od razu na głebokie wody skutkowało temperaturą powrotu pon.20st.C,gdzie pompa z automatu się wyłączała i grzałem grzałką :)

fcb
15-02-2013, 09:37
I bardzo dobrze radzili,15cm styro woła o pomstę do nieba :)
Arturo to jest wniosek poparty obliczeniami ? ile zaoszczedzisz przy wiekszej grubosci scian ? ile bedzie sie zwracac inwestycja w 20 cm styro w porownaniu do 15cm przy pompie ciepla ?

mkm silesia
15-02-2013, 09:38
I bardzo dobrze radzili,15cm styro woła o pomstę do nieba :)

Spoko,damy radę ;)
U mnie pompa głównie ma na celu ładować akumulator składający się z 67m3 betonu i jestem pewny,że wywiąże się z tego ;)

Nie szukam żadnego rozwiązania,pompa narazie nie działa w pełni tego słowa znaczeniu.
Narazie muszę doprowadzić te 67m3 betonu do temperatury powrotu pow.20st.C a robię to po kolei,gdyż rzucenie jej od razu na głebokie wody skutkowało temperaturą powrotu pon.20st.C :)

Według mojego SUBIEKTYWNEGO zdania błędna idea w przypadku pompy powietrze - woda i od razu piszę że nie będę się tłumaczył z moich SUBIEKTYWNYCH opinii

plusfoto
15-02-2013, 09:41
I bardzo dobrze radzili,15cm styro woła o pomstę do nieba :)


Jesteś pewny że w każdym przypadku? U mie zmiana z 15 na 25 da oszczędność rzędu 140zł/rok

PS Nie uwzględniłem COPA bo jak uwzględnię to hoho. Nawet przy 2,5 wychodzi niecałe 60

Arturo72
15-02-2013, 09:41
Arturo to jest wniosek poparty obliczeniami ? ile zaoszczedzisz przy wiekszej grubosci scian ? ile bedzie sie zwracac inwestycja w 20 cm styro w porownaniu do 15cm przy pompie ciepla ?
Dla mnie bzdurą jest myślenie,nie ocieplam bo kupuję pompę ciepła.
Mam dom zużywający na c.o wg obliczeń 4800kWh na sezon,zejście z projektowych 10000kWh,też teoretycznych obliczeń kosztowało 17tys.zł więcej.
Gdyby nie cwu grzałbym prądem z COP1 za 4tys.zł,a znowu prąd+pompa do cwu to koszt ok.12tys.zł,wolałem kupić za niewiele więcej powietrzną pompę o niskiej mocy.

Według mojego SUBIEKTYWNEGO zdania błędna idea w przypadku pompy powietrze - woda i od razu piszę że nie będę się tłumaczył z moich SUBIEKTYWNYCH opinii
Nie musisz się tłumaczyć ;)

Jesteś pewny że w każdym przypadku?
Oczywiście,izolacja domu wg mnie nie podlega "opłacalności".
Izolacja domu nie zepsuje się po iluś tam latach,cena energii grzewczej wciąż idzie w góre,za 15 lat jaka będzie cena energii i czy za 15 lat remont izolacji będzie tańszy niż przy budowie czy droższy ?

sSiwy12
15-02-2013, 09:43
błędna idea w przypadku pompy powietrze - woda

Podzielam taką opinię, ale z zastrzeżeniem, że także w przypadku każdego innego źródła. W przypadku domu dobrze izolowanego, taka bezwładność nie jest komfortowym rozwiązaniem. Moim zdaniem - oczywiście.

fcb
15-02-2013, 09:46
tak z ciekawosci ile wychodzi roznica w inwestycji na styro 15 cm i 20 cm grafitowego przy domu jednorodzinnym o rozmiarach srednich ( kubatura 200)

ms-6
15-02-2013, 09:47
malux - ty,ja i sporo innych - nie jestesmy dobrymi przykładami
bo w naszym przypadku wybór był świadomy, sporo wiedzieliśmy na ten temat, potrzebowaliśmy praktycznie tylko kogoś kto to zmontuje. W razie problemów nawet - bez problemów potrafimy zdiagnozować przyczyne i naprawić/poprawić.

Schody zaczynają się w momencie, jak ktos naczyta sie jakie to PC są super-hiper, nie wie nic na ten temat, dostanie wycene, zamontuje i ......potem dopiero są jaja - o czym mieliśmy okazje wielokrotnie tutaj czytac. jak np kolega, który miał zamontowanego Ziriusa i bluzgał na cały świat że mu zimno...okazało się , że z mieszacza puszczał na podłogi 29C - a nikt mu nie wytłumaczył jak się tym steruje. Dalej chyba nie wie, ale przynajmniej wie. jak ręcznie przestawić temperaturę na zasilaniu, zeby miec ciepło w domu.....

tutaj w pełni się zgadzam Z sSiwy12 - PC nie dla idiotów....

Przecież z całej filozofii PC instalatorzy krzyczą do inwestorów - ogrzewanie bezobsługowe Pan tylko podaje ile stopni chce mieś w domu!

Arturo72
15-02-2013, 09:49
tak z ciekawosci ile wychodzi roznica w inwestycji na styro 15 cm i 20 cm grafitowego przy domu jednorodzinnym o rozmiarach srednich ( kubatura 200)
W moim przypadku ok.7.5m3 a to daje 1500zł.

W przypadku domu dobrze izolowanego, taka bezwładność nie jest komfortowym rozwiązaniem. Moim zdaniem - oczywiście.

A tak kłociłeś się z TB na temat NCO ;)

fcb
15-02-2013, 09:50
ok.7.5m3 a to daje 1500zł.
do zaakceptowania :yes:

sSiwy12
15-02-2013, 09:54
Przecież z całej filozofii PC instalatorzy krzyczą do inwestorów - ogrzewanie bezobsługowe Pan tylko podaje ile stopni chce mieś w domu!

Bo to prawda - tyle, że każde źródło ciepła należy "ustawić indywidualnie" do każdego domu i potrzeb ich mieszkańców. Przy PCi, po ustawieniu faktycznie zapominasz, że masz jakieś ogrzewanie.

ms-6
15-02-2013, 09:55
Panowie może a raczej pewnie zadam banalne pytanie ale po to jest forum :)
Rożnica między pompą powietrzną a pompą z wymiennikiem?
Pompa powietrzna - jakby zamontować ją w garażu nie na dworze byłoby cieplej o około 5-10 oC dlaczego tak się nie robi?

sSiwy12
15-02-2013, 10:03
A tak kłociłeś się z TB na temat NCO ;)

Akurat nie w tym zakresie - czego sam jesteś przykładem, bo masz centralne i nie przy takiej wielkiej bezwładności.

sSiwy12
15-02-2013, 10:04
Pompa powietrzna - jakby zamontować ją w garażu nie na dworze byłoby cieplej o około 5-10 oC dlaczego tak się nie robi?

Bo w garażu, tego ciepłego powietrza jest tylko na kilkanaście minut pracy PCi - oczywiście upraszczając zagadnienie.

Arturo72
15-02-2013, 10:05
Pompa powietrzna - jakby zamontować ją w garażu nie na dworze byłoby cieplej o około 5-10 oC dlaczego tak się nie robi?
Bo w ciągu 15min pracy pompy w garażu masz taką samą ja nie niższą temperaturę niż na zewnątrz ;)

mkm silesia
15-02-2013, 10:25
ARTUR
"Dla mnie optymalnym rozwiązaniem był prąd,ze względu na zużycie cwu najtańszą alternatywą poza prądem była powietrzna,ekogroszek,gaz,gruntowe odpadły ze względu na cenę i to,że w powietrznej będzie COP2 a nie np.3,5 i będę wchodził częściej na drogą taryfę to też mnie satysfakcjonuje bo wiem,że nic tańszego bym nie znalazł.
Tak wogóle to przy Atlanticu 8kW chciałem grzać tylko w I taryfie,przy Panasie 9kW będą raczej II taryfy dzięki pełnej mocy do -15st.C ;)"

to nie tak prosto pełna moc do -15 nie oznacza że przy -15 masz lepszy cop
cop jest taki sam jak w zwykłej pompie przy -15
panasonc t-cap 9kw ma sprężarkę ze zwykłej 12kw
ale jak wiesz inwerter może pracować minimalnie na 30% więc jak będziesz potrzebował mniej niż 4kw to będziesz miał pompę on-off
dobra koniec bo z tego chleba nie będę miał

zieli
15-02-2013, 10:33
Poczytałem trochę i powiem szczerze, że zniechęciłem się do tej pompy !
Wykonano dla mnie kilka wycen i kiedy zacząłem zadawać pytania słyszałem: 15 cm na ścianę hmm trochę mało niech Pan da 20 cm będzie lepiej ocieplenie tzn styropian nie jest drogi więc się opłaca, Ci co ich namówiłem na 20 dziś daliby 25cm .......Wentylacja- grawitacyjna hmm , szkoda z mechaniczną by Pan miał dopiero niskie rachunki......
i tak w kółko :(
Po waszych wpisach widać jakie problemy są z pompami i porównując je np. z brudem od pieca na eko to jest przepaść. Piec na eko to rozwiązanie , które jest w 100 % pewne bez żadnych obaw bo idzie Pan spisać licznik, bez dodatkowych pod liczników i bez zbiorników na wodę powyżej 100l.
Wypisuje się tutaj ile to roboty przy piecu ale nie widzi się ile nerwów i latania jest o to żeby pompa działała i dała redę.

To wszystko zależy kto i jak wykonał instalację.
U mnie hydraulik spisał się dobrze instalator pompy również, spotkali się razem i ustalili co i jak,
aby później nie było niedomówień i zbędnych metrów rurek w kotłowni.
Wszystko co ustaliliśmy z wykonawcami zostało wykonane i nie mam żadnych zastrzeżeń do ich pracy(a przede wszystkim do wykonanej instalacji ).
A ja w tej chwili mogę powiedzieć że moja pompa śmiga jak ta lala i nie mam żadnych problemów i jestem bardzo zadowolony że nie wybrałem pieca na coś
A to że mam podlicznik i spisuje co się da to takie moje hobby:D.
Więc wydaje mi się że można być zadowolonym z Pci , ale może miałem fart do wykonawców.:yes:

Liwko
15-02-2013, 10:38
W moim przypadku ok.7.5m3 a to daje 1500zł.


A liczyłeś różnice w kosztach ogrzewania?
U mnie wynosi ona 40zł rocznie. Myślisz że dobrze bym zrobił dając 20cm zamiast 15?

hydraulik_
15-02-2013, 11:11
Tak czytam jawi mi się, obraz niesamowity.
Idę do lekarza i mam sprawdzać czy przepisał mi właściwą "terapię", a jak si nie znam, to mam zatrudnić konsultanta medycznego.:bash:


Ja ostatnio poprosiłem o zmianę leku bo mi szkodził ,przeczytałem ulotkę nowego .Różnił się nazwą.

Oczywiście można nie czytać

malux20
15-02-2013, 13:01
adigg ma rację
niech następni skorzystają z tego przepychania tematu.
jeśli chodzi o izolację
to tam 50 zł tu 100zł a tam 200zł
a na koncu-niemożliwe żeby 100m2 ogrzać za 1000 zl .
przy przeliczeniach macie rację -no ale jest okazja to zrobić a potem spokojniej poobserwować ceny paliw.

jeszcze jedno jak ktoś lubi troszkę ryzykować
to nie brać powietrznej tylko gruntową a chwilowo nie robić kominka za 10 tyś zł
i wtym miejscu przyda się się bardzo dobra izolacja żeby w przypadku awarii z tydzien spokojnie czekać na naprawę-taki przykład.

Pyxis
15-02-2013, 13:13
i wtym miejscu przyda się się bardzo dobra izolacja żeby w przypadku awarii z tydzien spokojnie czekać na naprawę-taki przykład.

Zawsze mozesz zainwestowac 150 zl w 3 fazowa nagrzwnice 6kW. Widzialam ostatnio w markecie.

Arturo72
15-02-2013, 13:32
to nie tak prosto pełna moc do -15 nie oznacza że przy -15 masz lepszy cop
cop jest taki sam jak w zwykłej pompie przy -15
panasonc t-cap 9kw ma sprężarkę ze zwykłej 12kw
ale jak wiesz inwerter może pracować minimalnie na 30% więc jak będziesz potrzebował mniej niż 4kw to będziesz miał pompę on-off
dobra koniec bo z tego chleba nie będę miał
Ale mi nie zależy na wyższym COP przy -15st.C tylko na wyższej dostępnej mocy grzewczej.8kW Atlantica dysponuje przy -15st.C ok.5kW mocy grzewczej a Panasonic ma dalej 9kW,u mnie ma to znaczenie przy grzaniu w II taryfie,jak pisałem wyżej,gdybym miał 8kW Atlantica to grzałbym tylko w I taryfie ale skoro mam pompę,której moc jest na tyle duża przy niskich temperaturach to wchodzę w dwie taryfy a pompa ma za zadanie ładować akumulator.

Przy okazji wieści z budowy,wszystkie pętle otwarte,temperatura zasilania 34st.C powrotu 25st.C a po nocy zastałem 42st.C na zasilaniu i 34st.C na powrocie,temperatura w domu wczoraj wieczorem 13,5st.C dzisiaj rano 17,9st.C przy połowie odkręconych petli.

malux20
15-02-2013, 13:36
powietrzna -to tylko za dużą
i nie chcę tu słuchać wywodów sprzedawców jakbym miał lepiej z małą pompą

Tomaszs131
15-02-2013, 14:46
Ale mi nie zależy na wyższym COP przy -15st.C tylko na wyższej dostępnej mocy grzewczej.8kW Atlantica dysponuje przy -15st.C ok.5kW mocy grzewczej a Panasonic ma dalej 9kW,u mnie ma to znaczenie przy grzaniu w II taryfie,jak pisałem wyżej,gdybym miał 8kW Atlantica to grzałbym tylko w I taryfie ale skoro mam pompę,której moc jest na tyle duża przy niskich temperaturach to wchodzę w dwie taryfy a pompa ma za zadanie ładować akumulator.

Przy okazji wieści z budowy,wszystkie pętle otwarte,temperatura zasilania 34st.C powrotu 25st.C a po nocy zastałem 42st.C na zasilaniu i 34st.C na powrocie,temperatura w domu wczoraj wieczorem 13,5st.C dzisiaj rano 17,9st.C przy połowie odkręconych petli.

A wiec wychodzisz na prosta, well done !!!:D

hydraulik_
15-02-2013, 16:31
powietrzna -to tylko za dużą
i nie chcę tu słuchać wywodów sprzedawców jakbym miał lepiej z małą pompą
5 x za duża a albo 10 x

hydraulik_
15-02-2013, 16:34
Ale mi nie zależy na wyższym COP przy -15st.C tylko na wyższej dostępnej mocy grzewczej.8kW Atlantica dysponuje przy -15st.C ok.5kW mocy grzewczej a Panasonic ma dalej 9kW,u mnie ma to znaczenie przy grzaniu w II taryfie,jak pisałem wyżej,gdybym miał 8kW Atlantica to grzałbym tylko w I taryfie ale skoro mam pompę,której moc jest na tyle duża przy niskich temperaturach to wchodzę w dwie taryfy a pompa ma za zadanie ładować akumulator.

Przy okazji wieści z budowy,wszystkie pętle otwarte,temperatura zasilania 34st.C powrotu 25st.C a po nocy zastałem 42st.C na zasilaniu i 34st.C na powrocie,temperatura w domu wczoraj wieczorem 13,5st.C dzisiaj rano 17,9st.C przy połowie odkręconych petli.

To trzeba kupić atlantic typ 11 to jest ta sama moc i trzy fazy.To tylko kwestia nazwy.
A ciekawe jak cenowo ?

malux20
15-02-2013, 17:53
tak jest x15

malux20
15-02-2013, 18:10
dobrze że ci artur ta pompa zatrybiła
bo jak dziś uslyszałem o meteorycie to pierwsze co pomyślałem- że przy twoim szczęściu mogła oberwać jednostka zewnętrzna- jednak omineła

Arturo72
15-02-2013, 18:36
To trzeba kupić atlantic typ 11 to jest ta sama moc i trzy fazy.To tylko kwestia nazwy.
A ciekawe jak cenowo ?
TRI11 jest droższa niż T-CAP 9kW,za "moich" czasów" cena dla kupujacego to ok.19-20tys.zł z VAT8% :)

hydraulik_
15-02-2013, 18:45
TRI11 jest droższa niż T-CAP 9kW,za "moich" czasów" cena dla kupujacego to ok.19-20tys.zł z VAT8% :)
Atlantic pewno by się dało za 23000 zł:(

Arturo72
15-02-2013, 19:07
Atlantic pewno by się dało za 23000 zł:(
O,ceny TRI spadają ;)
Dobre info dla inwestorów.

malux20
15-02-2013, 19:13
artur za tri 11 23 tyś to żaden spadek cenowy
zresztą 23 z montażem za tri 11 to chyba jakoś tak średnio konkurencyjnie przy cenach za gruntową - spadają szybciej im ceny niż przy powietrznych

ana-76
15-02-2013, 19:22
Jeb. To ile Wy te PC bedziecie odpalac? Dluzej niz u mnie ??

Pytanie brzmi. Jak w rok niecaly mozna odpalic 40 czy nawet gdzies widzialem 60 szt PC ?
Podpowiedz. Przy takiej szybkosci podlaczen jak u mnie i Arturo ( nie licze dostawy ).
Chcialbympompe, kto tam jeszcze ma z wiadomego zrodla... U Was tez odpalanie trwalo tyle ?
miałam zadać to samo pytanie :)

chcialbympompe
15-02-2013, 19:32
miałam zadać to samo pytanie :)

A jak długo "M" vel "ANA-76" "odpala" pompę?

Magnolia18
15-02-2013, 19:32
Wyobraźcie sobie sytuację dom bez izolacji w dachu - 15 C na dworze .
Klient ma pretensję ,że zamroził instalacje z winy instalatora bo zatrzymała się pompa ciepła.
Zaglądał tam raz na tydzień.

Nie wiadomo dlaczego PC się zatrzymała(np brak prądy).
Argument jest właśnie taki .Instalator nie powiedział ,że tak może się zdarzyć.

Nieco naciagany argument.
Przy okazji spytam, co ile dni nalezy PCi 'odwiedzac' by w wypadku jak wyzej nie byc posadzonym o brak nie wiem czego, opieki? zainteresowania?

chcialbympompe
15-02-2013, 19:33
Atlantic pewno by się dało za 23000 zł:(
Z zasobnikiem?

malux20
15-02-2013, 19:34
u mnie okolo 4h
plus hydraulik dodatkowo z 2 h

Arturo72
15-02-2013, 19:49
zasobnik zasobnikowi nierówny....
Zasobnik pod pompę nie koniecznie dwupłaszczowy ale z dużą wężownicą to koszt w przedziale 2,5-3,5tys.zł

Magnolia18
15-02-2013, 19:50
1. Czyli osobiście jesteś w wielkim błędzie (byłeś) licząc że PC PW zmieści się w cenie węgla. Jakby to ująć w czarnej du... byłeś jak PC PW planowałeś (to skojarzenie z węglem, nic do Ciebie osobiście). Już nawet nie wspomnę, że grzejesz na grzejnikach. Dobrze jak ta PC PW będzie w cenie gazu ziemnego z tymi grzejnikami!

2. do sprawy X i X minus %. To że coś będzie taniej nie znaczy, że nie podlega to dywagacji. Też chiałbym być instalatorem, który dobiera PC a potem jak PC nie daje rady to robię Klientowi termowizję i mówię jak ma dom dostosować do PC. Od du ... strony (nie wiem co dziś mam z tą dupą). Skoro miałeś takie podejście do PC PW to podpowiem Ci, że samo policzenie , że będzie spowoduje X minus % to jeszcze nie powód by to robić, bo trzeba przeliczyć czy to jest opłacalne ekonomicznie. Nie ma sensu inwestować 10Y żeby zyskać rocznie 0,3Y.

NIe rozumiemy sie ;)
Cena wegla - nie liczenie a wyrazenie nadziei, zyczenia to bylo. Poparte w jakims stopniu przez znawce.
Cena wegla cd. Sadze, ze zmieszcze sie :P ale poczekajmy do kwietnia ( rokowania sa lekko optymistyczne ). Jednakowoz dodam, iz to ze 'palilem' groszkiem nie znaczy, ze bylo tanio. Dobry groch jest drogi ( czeskie badziewia mnie nie interesowaly ), kupic calej wanny nie moge bo nie mam gdzie trzymac, kociol 'palil' jak palil. Szlo tego spoooooro. Dodatkowo CWU grzane pradem. Reasumujac mowa o moich kosztach wegla, realnie wydanych PLN.

ad2.
Zgadza sie, ze instalowanie PCi a pozniej sugerowanie tuningu domu pod te PCi aby 'to co obiecane' stalo sie faktem to LIPA. Zeby nie powiedziec naduzycie.
Co do X i minus X - tyczylo sie to aktualnej pracy PCi ( koszt X ) oraz ewentualnej pracy po korekcie instalacji ( koszt X minus ??% ).
Capisco ? :)

Arturo72
15-02-2013, 19:52
Z zasobnikiem?
TRI11 w takiej cenie to sądzę,że bez zasobnika ;)

Magnolia18
15-02-2013, 19:55
Tak czytam jawi mi się, obraz niesamowity.
Idę do lekarza i mam sprawdzać czy przepisał mi właściwą "terapię", a jak si nie znam, to mam zatrudnić konsultanta medycznego.:bash:
...

Lepiej bym sam nie powiedzial.

hydraulik_
15-02-2013, 19:56
TRI11 w takiej cenie to sądzę,że bez zasobnika ;)
Bez wielu rzeczy ,łatwiej przyjąć ,że goła pc

chcialbympompe
15-02-2013, 19:59
Bez wielu rzeczy ,łatwiej przyjąć ,że goła pc
No to co najwyżej na rozkładówkę PLAYpompa się nadaje a nie do instalacji w realnym domu :(

hydraulik_
15-02-2013, 19:59
sSiwy ja nigdy nie poprzestaję na jednym lekarzu w ważnych sprawach i sam czytam.
Wile razy trafiłem na partaczy .Ale akurat im nic nie zrobisz

hydraulik_
15-02-2013, 20:01
No to co najwyżej na rozkładówkę PLAYpompa się nadaje a nie do instalacji w realnym domu :(

Pytanie było o PC.Odpowiedźo PC
A ty gdzie montaz ,gdzie zbiornik , Tak żeby namieszać ?

malux20
15-02-2013, 20:02
jaja sobie robicie z tymi cenami
jeszcze golizna

ana-76
15-02-2013, 20:03
co masz na mysli ?? ja jeszcze nic nie kupilem i jestem wlasnie w fazie szukania instalatora. Instalator nie jest od krytykowania wlasnego towaru ale tez nie powinnien mydlic oczow ze jego zabawka dziala wspaniale a potem na forum pisac ze jednak w pewnych temp. to inne dzialaja lepiej ale sa drozsze a klient woli tansze. Ale czy spytal klienta i go uswiadomil ze jak dolozy np. 5 tys to problemow zadnych nie bedzie ? oczywiscie ze nie ! Jakie konsekwencje mojej niewiedzy ?? co Ty chlopie piszesz ? jesli Ty jestes takim specjalista to dla kogo trzymasz to wiedze, jesli nie dla klienta? ja od pol roku czytam forum codziennie i sciagam materialy na temat pomp zeby sie doszkalac bo wiem ze wlasnie nie moge liczyc na szczera opinie instalatora tylko na skrawek informacji o jego produkcie. Klient powinnien byc swiadomy co kupuje na nie specjalista z danego produktu no bo po co sa instalatrorzy ? pracuje w branzy automatyki przemyslowej i myslisz ze jak jade do klienta to kaze mu za mnie napisac program ? odpytuje go z wiedzy o programowaniu i wysmiewam jego niewiedze ? ehhh....
niestety w tym co piszesz jest bardzo dużo pawdy...niestety... zauważ, ze jak tylko ktoś napisał że zaplacil za pc wiecej niż ogół zostal wysmiany i nazwany frajerem... najprościej być najtańszym na rynku,nie trzeba wówczas nic tłumaczyć licy się tylko cena! Pamiętam jak miki zaczynal na forum wysmiewal zubadana na forum, na pw mowił ze on wie że on dobry ale jak go klientowi sprzedać... potem zmienil front i na forum mówił że przecież on móił że dobry tylko droższy. A ja zawsze powtarzam że to klient decyduje co kupi bo to jego kasa!

hydraulik_
15-02-2013, 20:03
jaja sobie robicie z tymi cenami
jeszcze golizna

Zadaj pytanie dostaniesz odpowiedź.
To była odpowiedź na inne pytanie.

Magnolia18
15-02-2013, 20:05
Według mojego SUBIEKTYWNEGO zdania błędna idea w przypadku pompy powietrze - woda i od razu piszę że nie będę się tłumaczył z moich SUBIEKTYWNYCH opinii

W taki sposob kazdy moze powiedziec, sie z CZYMS nie zgadza i stwierdzic, ze to subiektywne bez podania swoich racji.
Nawet Pyksio stara sie przedstawic swoj tok myslenia :)

chcialbympompe
15-02-2013, 20:05
Tak żeby namieszać ?
Tak żeby porównać po prostu. Są obecnie oferty za 27.000 na gruntówkę (chinol) z odwiertami, zasobnikiem i montażem. Powietrzna musi być tańsza dla zrekompensowania niższego COPu.

malux20
15-02-2013, 20:06
zadaję pytanie
czy wy nie macie sumienia z tymi cenami-no wiem prawo rynku czy jakoś tak

hydraulik_
15-02-2013, 20:07
zadaję pytanie
czy wy nie macie sumienia z tymi cenami-no wiem prawo rynku czy jakoś tak
A ty masz sumienie proponować komuś pracę za darmo.:)

Ile jesteś skłonny zapłacić za robociznę (reszta po twojej stronie i gwarancja)

malux20
15-02-2013, 20:08
zgadzam się z aną

chcialbympompe
15-02-2013, 20:08
Nawet Pyksio stara sie przedstawic swoj tok myslenia :)
Czyli "dosrać każdemu kto się ze mną nie zgadza" a czasem też dla sportu "dosrać każdemu kto się ze mną zgadza" ;) ;) ;)

malux20
15-02-2013, 20:08
wmawiaj to mi bardziej to uwierzę

hydraulik_
15-02-2013, 20:11
Tak żeby porównać po prostu. Są obecnie oferty za 27.000 na gruntówkę (chinol) z odwiertami, zasobnikiem i montażem. Powietrzna musi być tańsza dla zrekompensowania niższego COPu.
Mam dla ciebie zlecenie za tą cenę 40 kW .od jutra

chcialbympompe
15-02-2013, 20:14
Mam dla ciebie zlecenie za tą cenę 40 kW .od jutra
Po pierwsze to nie ja montuję PC a po drugie to nie strugaj wariata z tym 40kW. Bo w powietrznej to pewnie będzie kaskada a w gruntówce też nie będzie to 30kzł.

Pyxis
15-02-2013, 20:14
Czyli "dosrać każdemu kto się ze mną nie zgadza" a czasem też dla sportu "dosrać każdemu kto się ze mną zgadza" ;) ;) ;)

Akurat Ciebie w kazdym z tych przypadkow jest dosyc prosto "spacyfikowac" ;)

hydraulik_
15-02-2013, 20:16
Po pierwsze to nie ja montuję PC a po drugie to nie strugaj wariata z tym 40kW. Bo w powietrznej to pewnie będzie kaskada a w gruntówce też nie będzie to 30kzł.
To pisz precyzyjnie na .głupio piszesz to tak sami ci odpowiadam:)

Arturo72
15-02-2013, 20:19
niestety w tym co piszesz jest bardzo dużo pawdy...niestety... zauważ, ze jak tylko ktoś napisał że zaplacil za pc wiecej niż ogół zostal wysmiany i nazwany frajerem... najprościej być najtańszym na rynku,nie trzeba wówczas nic tłumaczyć licy się tylko cena! Pamiętam jak miki zaczynal na forum wysmiewal zubadana na forum, na pw mowił ze on wie że on dobry ale jak go klientowi sprzedać... potem zmienil front i na forum mówił że przecież on móił że dobry tylko droższy. A ja zawsze powtarzam że to klient decyduje co kupi bo to jego kasa!
Ana,jako obecny i teraźniejszy inwestor domu energooszczędnego i były "sprzedawca" pomp powietrzych muszę przyznać z żalem,że Zubadan dla mojego domu byłby nie trafioną inwestycją z uwagi na cenę.
Być może dla "durszlaków" podobnych do takich jak ma Pyxis,Zubadan byłby ok i wartą zainteresowania altenatywą gruntowej ale nie sądzę,żeby akurat na forum takie "durszlaki" byłyby większością wartą zainteresowania ;)
Ale dla mnie najważniejsza jest cena za system grzewczy bo wiem jaki ma dom i co po nim można się spodziewać :)

Tak żeby porównać po prostu. Są obecnie oferty za 27.000 na gruntówkę (chinol) z odwiertami, zasobnikiem i montażem. Powietrzna musi być tańsza dla zrekompensowania niższego COPu.
Ja bym wybrał zdecydowanie chińczyka :)
Oczywiście dla Twojego domu bo dla mojego ta cena jest zdecydowanie za duża :)

ana-76
15-02-2013, 20:20
Poczytałem trochę i powiem szczerze, że zniechęciłem się do tej pompy !
Wykonano dla mnie kilka wycen i kiedy zacząłem zadawać pytania słyszałem: 15 cm na ścianę hmm trochę mało niech Pan da 20 cm będzie lepiej ocieplenie tzn styropian nie jest drogi więc się opłaca, Ci co ich namówiłem na 20 dziś daliby 25cm .......Wentylacja- grawitacyjna hmm , szkoda z mechaniczną by Pan miał dopiero niskie rachunki......
i tak w kółko :(
Po waszych wpisach widać jakie problemy są z pompami i porównując je np. z brudem od pieca na eko to jest przepaść. Piec na eko to rozwiązanie , które jest w 100 % pewne bez żadnych obaw bo idzie Pan spisać licznik, bez dodatkowych pod liczników i bez zbiorników na wodę powyżej 100l.
Wypisuje się tutaj ile to roboty przy piecu ale nie widzi się ile nerwów i latania jest o to żeby pompa działała i dała redę.
to ze przeczytałeś o spieprzonych instalacjach (zrobionych defakto przez jednego instalatora) nie znaczy, że to standart... ja tam do pc nie biegam, nic mnie nie nerwi.

chcialbympompe
15-02-2013, 20:22
To pisz precyzyjnie na .głupi piszesz to tak sami ci odpowiadam:)
Bez urazy ale staraj się pisać po polsku, ok?
Porównuję instalację około 8kW. O ile niedawno powietrzna przekonywała ceną to przy cenie 27kzł za gruntówkę z odwiertami sprawa staje się dyskusyjna.
Dla mnie dyskusyjna była od początku ale decydującą rolę odegrały (w moim przypadku) konieczne prace ziemne przy gruntówce.

hydraulik_
15-02-2013, 20:26
Bez urazy ale staraj się pisać po polsku, ok?
Porównuję instalację około 8kW. O ile niedawno powietrzna przekonywała ceną to przy cenie 27kzł za gruntówkę z odwiertami sprawa staje się dyskusyjna.
Dla mnie dyskusyjna była od początku ale decydującą rolę odegrały (w moim przypadku) konieczne prace ziemne przy gruntówce.
A zauważyłeś ciekawą rzecz ,że ceny gruntówek spadły dzięki powietrznym?

Więc niech będą .I warto je chwalić chociażby z tego powodu .:D

Magnolia18
15-02-2013, 20:28
jaja sobie robicie z tymi cenami
jeszcze golizna

Pamietam jak 'Malucha' bez siedzien proponowano w mega cenie :) Salony oczywiscie. Zaraz sie wycofali bo ktos im paluszkiem pogrozil.
Ale oferta na Fiata 126p bez foteli poszla w swiat

Arturo72
15-02-2013, 20:29
A zauważyłeś ciekawą rzecz ,że ceny gruntówek spadły dzięki powietrznym?

To fakt :)
4 lata temu wyceny na gruntówki były na poziomie 70tys.zł co wyrażałem jako bzdurę i głupotę inwestorów decydujących się na takie rzeczy ;)

Pyxis
15-02-2013, 20:30
Ana,jako obecny i teraźniejszy inwestor domu energooszczędnego[...]
Być może dla "durszlaków" podobnych do takich jak ma Pyxis,Zubadan byłby ok i wartą zainteresowania altenatywą gruntowej ale nie sądzę,żeby akurat na forum takie "durszlaki" byłyby większością wartą zainteresowania ;)

Jak Ci ten dom tak wyjdzie tak "energooszczednie" jak "doradztwo" w sprawach energetycznych, to niczego dobrego spodziewac sie po nim nie moge.
Moze kiedys doczekam czasu, ze zaprezentujesz swoje zuzycie. Wtedy bedziesz partnerem do rozmowy, bo na razie to co najwyzej mozesz poteoretyzowac nad swoja "energooszczednoscia". Ja sie zmieszcze na cele CO pewnie w 1200 zl na sezon (do dzisiaj mam 870 zl). Daj Ci Boze takich kosztow CO.

Za ta cene powietrznej to bym nawet kopnac w d...e nie chcial. :)

mkm silesia
15-02-2013, 20:31
Bez urazy ale staraj się pisać po polsku, ok?
Porównuję instalację około 8kW. O ile niedawno powietrzna przekonywała ceną to przy cenie 27kzł za gruntówkę z odwiertami sprawa staje się dyskusyjna.
Dla mnie dyskusyjna była od początku ale decydującą rolę odegrały (w moim przypadku) konieczne prace ziemne przy gruntówce.

kto robi w takiej cenie i ciekawe jak długo będzie go stać dokładać do interesu (do pierwszego remontu wiertnicy?)

Liwko
15-02-2013, 20:36
kto robi w takiej cenie i ciekawe jak długo będzie go stać dokładać do interesu (do pierwszego remontu wiertnicy?)

Ja miałem wykonane w tej cenie kotłownie z PC 8kW i DZ w postaci 120m odwiertów. Wszystko robiła firma. Odwierty inna.

Bad
15-02-2013, 20:38
27 tys kosztowała w tamtym roku bez "promocji" 6 KW pompa Buderusa (7KW była droższa o 1000 zł) z wbudowanym 185 l zbiornikiem na wodę. Oczywiście to cena samego urządzenia bez kolektora. Ale i tak porównując koszt samej powietrznej pompy - 23 tys - to chyba jakieś nieporozumienie.

hydraulik_
15-02-2013, 20:38
J". Ja sie zmieszcze na cele CO pewnie w 1200 zl na sezon (do dzisiaj mam 870 zl). Daj Ci Boze takich kosztow CO.

Za ta cene powietrznej to bym nawet kopnac w d...e nie chcial. :)
Pogratulować (naprawdę szczerze.) Moje rachunki na stieblu są raczej nieatrakcyjne.
Zrobię fotkę domu .Ale 160 m2+ garaż 40m2
A poddasze ma izolacje w połaci ,ale nieużytkowe .
rachunki za styczeń blisko 900 zł

ana-76
15-02-2013, 20:40
A jak długo "M" vel "ANA-76" "odpala" pompę?

:) a co chciałęś drugą pc założyć?

Magnolia18
15-02-2013, 20:41
Pogratulować (naprawdę szczerze.) Moje rachunki na stieblu są raczej nieatrakcyjne.
Zrobię fotkę domu .Ale 160 m2+ garaż 40m2
A poddasze ma izolacje w połaci ,ale nieużytkowe .
rachunki za styczeń blisko 900 zł

Sam Sobie montowales ???

Arturo72
15-02-2013, 20:42
kto robi w takiej cenie i ciekawe jak długo będzie go stać dokładać do interesu (do pierwszego remontu wiertnicy?)
Jako inwestora nie interesuje mnie to.
Jakiś czas temu dostałem ofertę na chińską gruntową z 2 letnią gwarancją z odwiertami za 20tys.zł z możliwością zamiany po roku z chińskiej na nie chińską.
Nie skorzystałem,bo dla mojego domu była to za droga inwestycja ale dla "durszlaka"byłaby to propozycja nie do odrzucenia i gdybym miał "durszlaka" to ani chwili bym się nie zastanawiał :)

Pyxis
15-02-2013, 20:42
Pogratulować (naprawdę szczerze.) Moje rachunki na stieblu są raczej nieatrakcyjne.
Zrobię fotkę domu .Ale 160 m2+ garaż 40m2
A poddasze ma izolacje w połaci ,ale nieużytkowe .
rachunki za styczeń blisko 900 zł

No ale analizowales dlaczego? Przeciez musi byc jakas przyczyna. Nawet slaby SPF nie moze az tak po liczniku pojechac.
Mi z CWu za styczen wyszlo 331 zl. Samo CO zamknelo sie w 278 zl.
Za duza ta roznica. Stanowczo.

malux20
15-02-2013, 20:45
adigg ale to razem z samochodem w promocji do wożenia dzieci?
artur coś ci rachunki sie pierniczą
zresztą ja pamiętam jak byli sprzedawcy mi powiedzieli że mną gardzą jak głośno tu mówiłem że ceny powietrznych są przesadzone

hydraulik_
15-02-2013, 20:46
Sam Sobie montowales ???
Nie i tak .
!0 lat temu instalacja pez hibernatusa .Teraz wymieniłem na stiebla
To wielka chałupa .po podłodze 400 metrów i firma w garażu (23 C)
Izolacja dobra podłog a15 styro,fundamenty na 1,2 m z 12cm styropianu,
ściany 42 porotermu i 15 wełny dach40 cm wełny.

Bad
15-02-2013, 20:47
Zubadan 10kw z zasobnikiem wyjdzie cię pod 45k :P
Już pompę mam, więc nie skorzystam. :)
Aha - cena Buderusa dotyczyła oczywiście pompy gruntowej.

Pyxis
15-02-2013, 20:52
.
Nie skorzystałem,bo dla mojego domu była to za droga inwestycja

No to kable. Kable przeciez sa najtansze. :)

Magnolia18
15-02-2013, 20:52
Nie i tak .
!0 lat temu instalacja pez hibernatusa .Teraz wymieniłem na stiebla
To wielka chałupa .po podłodze 400 metrów i firma w garażu (23 C)
Izolacja dobra podłog a15 styro,fundamenty na 1,2 m z 12cm styropianu,
ściany 42 porotermu i 15 wełny dach40 cm wełny.

To ile w koncu tych metrow ? :



Pogratulować (naprawdę szczerze.) Moje rachunki na stieblu są raczej nieatrakcyjne.
Zrobię fotkę domu .Ale 160 m2+ garaż 40m2

ana-76
15-02-2013, 20:54
Zubadan 10kw z zasobnikiem wyjdzie cię pod 45k :P

i zobacz że znajdują się 'głupcy' którzy kupują i są na dodatek zadowoleni... idioci jak nic, mogłabym tu jeszcze kilka innych epitetów wykorzystywanych przez Was zacytować :) ale czy to coś zmieni???

hydraulik_
15-02-2013, 20:56
To ile w koncu tych metrow ? :

Korzystam z 200 m2 ale na poddaszu izolacja w połaci i tam jest bardzo wysoko .Ścianka kolankowa 7o cm.
temperatura 18 C na poddaszu (tam planowane są sypialnie i łazienki dla dzieci.

Po podłodze 400 m2

malux20
15-02-2013, 20:57
a tu pewnie wchodzi temat liczenia m2 od 1,20
ja juz to w jednym pasywniaku przerabiałem

Pyxis
15-02-2013, 20:58
i zobacz że znajdują się 'głupcy' którzy kupują

Kto bogatemu zabroni? :)

plusfoto
15-02-2013, 21:13
Ja cały czas zastanawiam sie dlaczego producenci a pośrednio sprzedawcy sprzedają nam urządzenia niekompletne. Dla przykładu pompa kosztuje x i tą cena każdy się chwali, ale żeby pompa działała to trzeba jeszcze dokupić urządzenie y, z, i Q. Dlaczego tego wszystkiego nie ma w komplecie i nie jest podana cena za całość. Przyjeżdża wtedy takie urządzenie, podłącza się do niego 6 węży, podpina do zasilania i działa.:D No ale chyba jak nie wiadomo o co chodzi to pewnie chodzi o kasę.

Arturo72
15-02-2013, 21:14
No to kable. Kable przeciez sa najtansze. :)

Bzdura,kable nie są najtańsze :)
Są takiej samej cenie jak wodna podłogówka+Kospel 12kW :)

Pyxis
15-02-2013, 21:15
Bzdura,kable nie są najtańśze :)

Moze sie okazac za rok, ze powietrzna tez nie.
"Kobieta zmienna jest...". :)

Magnolia18
15-02-2013, 21:15
Korzystam z 200 m2 ale na poddaszu izolacja w połaci i tam jest bardzo wysoko .Ścianka kolankowa 7o cm.
temperatura 18 C na poddaszu (tam planowane są sypialnie i łazienki dla dzieci.

Po podłodze 400 m2

Czyli metrow 200. To koszt wysoki. I sam u Siebie ? Hmm
Moze Ci termowizje trzeba zrobic ?

Moja powietrzna wiele wiecej nie wyssala ze mnie. 240m powierzchni mieszkalnej, min wys. 2.30

Pyxis
15-02-2013, 21:20
Czyli metrow 200. To koszt wysoki.

Nawet Magnolia zauwazyl, ze cos jest nie tak. ;)

Arturo72
15-02-2013, 21:27
Moze sie okazac za rok, ze powietrzna tez nie.
"Kobieta zmienna jest...". :)
Pyxis,rozmawiamy na innych poziomach "czasowych" i nie dojdziemy do porozumienia,Ty masz "durszlaka" a ja nie ,dla mnie Kospel 12kW+bojler był fajną inwestycją dla Ciebie okazał by się koszmarem.
U Ciebie gruntowa uratowała dupę u mnie byłaby drogim przekleństwem :)
Ja potrzebuję tylko 4800kWh do ogrzania domu...

hydraulik_
15-02-2013, 21:27
Nawet Magnolia zauwazyl, ze cos jest nie tak. ;)
Bo to zależy jak liczyć może kubatura.Bo strop pomiędzy parterem i poddaszem jest nieizolowany ,Parter h= 275 cm


sporo wody bo to firma i 6 ludzi + normanle potrzeby mieszkańców

Liwko
15-02-2013, 21:32
Pyxis,rozmawiamy na innych poziomach "czasowych" i nie dojdziemy do porozumienia,Ty masz "durszlaka" a ja nie ,dla mnie Kospel 12kW+bojler był fajną inwestycją dla Ciebie okazał by się koszmarem.
U Ciebie gruntowa uratowała dupę u mnie byłaby drogim przekleństwem :)

Lejce puściły, Arturo już nie musi udawać inteligenta :P
Wstawiłem się za Pyxisem.... nie wierzę :D

Arturo72
15-02-2013, 21:36
Lejce puściły, Arturo już nie musi udawać inteligenta :P
Wstawiłem się za Pyxisem.... nie wierzę :D
Nigdy nie ukrywałem,że jestem przeciwny "durszalkom" made in Liwko,Pyxis itp ;)
Niskie rachunki za ogrzewanie nie daje nam pompa ciepła tylko Wasz dom,a że macie "durszlaki" zamiast domów to niskie rachunki macie na niskim okresie użytkowania :)
Gruntowa uratowała Wam dupę...ale tylko do czasu ;)

malux20
15-02-2013, 21:38
co w tym złego
?
jako vprezesex ma dość szerokie pojęcie

Magnolia18
15-02-2013, 21:40
Nawet Magnolia zauwazyl, ze cos jest nie tak. ;)

O dzieki Ci za ten zaszczyt, iz raczyles zauwazyc :)

malux20
15-02-2013, 21:40
ho ho
a może oni mają w poważaniu wynalazki przepłacane

Pyxis
15-02-2013, 21:44
Ja potrzebuję tylko 4800kWh do ogrzania domu...

Ale teoretycznie? Jesli to sam obliczyles, to tak jak bys losowal jakas liczbe. Cos tam Ci wyszlo. Konfrontacja z rzeczywistoscia moze byc nader bolesna. :)
Poki co slij modly do kolegi, zebys wogole mial jakiekolwiek zrodlo grzania poza kozka.

Liwko
15-02-2013, 21:44
Nigdy nie ukrywałem,że jestem przeciwny "durszalkom" made in Liwko,Pyxis itp ;)
Niskie rachunki za ogrzewanie nie daje nam pompa ciepła tylko nasz dom :)
Gruntowa uratowała Wam dupę...ale tylko do czasu ;)

Drogi Arturo, mylisz pojęcia. Jeżeli dom opatulę warstewką folii to będzie durszlakiem? A jeżeli zamiast dać 15cm styropianu dałbym 20 i zaoszczędził bym 40zł rocznie to czy dobrze bym zrobił?
Czekam na odpowiedź :)

Pyxis
15-02-2013, 21:45
O dzieki Ci za ten zaszczyt, iz raczyles zauwazyc :)

;)

Magnolia18
15-02-2013, 21:46
Bo to zależy jak liczyć może kubatura.Bo strop pomiędzy parterem i poddaszem jest nieizolowany ,Parter h= 275 cm
sporo wody bo to firma i 6 ludzi + normanle potrzeby mieszkańców

Wystawie i ja moje 'oddzialy' na linie.
Parter 2.50-3.00, pod nim nie izolowana piwnica, nad nim pietro zas nad pietrem NIE izolowane pseudo poddasze ( bardzo niskie ale jednak, nieuzytkowe ).
5 ludzi doroslych ( dzieci nawet i wiecej 'kosztuja' ) + ponad normatywne potrzeby mieszkancow.

Moja PC w bunkrze ( by Miki ) vs Twoja gruntowa.
Ewidentnie Panie wykonawco cos nie teges.

PS.
Dalej bede podtrzymywal teze, ze moze u mnie byc lepiej ... aaa i na grzejnikach.

Regut1
15-02-2013, 21:46
Nigdy nie ukrywałem,że jestem przeciwny "durszalkom" made in Liwko,Pyxis itp ;)
Niskie rachunki za ogrzewanie nie daje nam pompa ciepła tylko Wasz dom,a że macie "durszlaki" zamiast domów to niskie rachunki macie na niskim okresie użytkowania :)
Gruntowa uratowała Wam dupę...ale tylko do czasu ;)

Arturo , wyluzuj .......................
I Livko i Pyxis już mieszkają, a Ty ......................................

malux20
15-02-2013, 21:46
te 4800kwh jest możliwe realne wręcz

Pyxis
15-02-2013, 21:48
Nigdy nie ukrywałem,że jestem przeciwny "durszalkom" made in Liwko,Pyxis itp ;)
Niskie rachunki za ogrzewanie nie daje nam pompa ciepła tylko Wasz dom,a że macie "durszlaki" zamiast domów to niskie rachunki macie na niskim okresie użytkowania :)
Gruntowa uratowała Wam dupę...ale tylko do czasu ;)

Heheh, jak rozumiem skoro moj "durszlak" bierze 1200 zl na sezon, to Twoj dom pewnie ogrzejesz za.... 400zl? Eee. no duzo. Masz bardzo cieply dom. 300 max?
Jak sie kura zesiura Arturo! (a Mance w poprzek stanie). :)

Kasia & Krzysiek
15-02-2013, 21:49
ooo...witki
panowie robi się ciepło jak zwykle

@Bad napisał, że 23 za pompę PW 11kW to dużo za grunt 7kW z zasobnikiem 27kpln to ok.
Ja się nie zgadzam. Po pierwsze primo pompa PW technicznie dużo bardziej zaawansowana (tak tak wiem zaawansowana się szybciej zepsuje) a po drugie primo 11kW kontra 7kW od tyle.

Arturo, Pyksis ma przewagę on użytkuje ten swój durszlak, i jak twierdzi za CO zapłaci 1200 zł, a ma większy chyba dom niż ty (jak mu drastycznie podniosą ceny np 2 x to zapłaci 2 x tyle ), a ty się tak napinasz obliczasz gniesz i wywijasz a zapłacisz ile mniej ?? a ile mniej wydałeś na instalacje (a umówmy się konstelacja sprzyjających warunków dla cen twojej instalacji CO jest bardzo dobra)

malux20
15-02-2013, 21:49
manka grodzka?

Magnolia18
15-02-2013, 21:49
te 4800kwh jest możliwe realne wręcz

Malux, ze tak sie wypuszcze, przyjacielu brykietowy :) Jakbys cytowal do czego sie odnosisz byloby nieco latwiej ... Moglbym prosic niesmialo ?

Kasia & Krzysiek
15-02-2013, 21:53
Jak sie kura zesiura Arturo! (a Mance w poprzek stanie). :)

kuźwa mać jego jedna

jak mnie drażnisz facet tak cię lubie .... ehhh

malux20
15-02-2013, 21:53
no do zużycia u artura
a co śniłeś że o tobie?
ps
ja już mam dość tego ściemniania - pompę włączam tylko na 2 razy w tygodniu - dlatego takie zużycie

Regut1
15-02-2013, 22:03
ja już mam dość tego ściemniania - pompę włączam tylko na 2 razy w tygodniu - dlatego takie zużycie
malux20
Szacun za opinie. Swoją drogą to kominek i PC PW nie głupie jest. No tylko Ty masz fajny kominek. Moim zdaniem w duecie może zagrać.

Pyxis
15-02-2013, 22:09
kuźwa mać jego jedna

jak mnie drażnisz facet tak cię lubie .... ehhh

;)
Nikt nie jest idealny.

malux20
15-02-2013, 22:10
hehe
przy gruntowej zagrałbym na całość i bez kominka,
regut ja kocham swój wkład[zasługa liwka duża]
tak poważniej dzięki kominkowi można cop uzyskać niezły
[2-3 tygodnie przepalania to max]
ostatnio się prawie popłakałem prawie jak przyszedłem na budowę po 13 h a w kominku palił się kloc dębowy.
wiem że malenstwo mnie nie zawiedzie
i kto mi uwierzy że z niego popiolu nie trzeba wynosić

Arturo72
15-02-2013, 22:11
Ale teoretycznie?

Drogi Arturo, mylisz pojęcia.
Dogie Liwki &Pixise ;)
Nie moja wina,że Wasze "durszlaki" dla zaspokojenia potrzeb tanich rachunków potrzebują dogich gruntowych ;)
Malux,podobnie jak ja miał teoretyczne wyliczenie zużycia energii przez dom przed budową...
Jak wygląda jego faktyczne zużycie energii przy powietrznej widać co tydzień.
Ja będę miał rochę większe zużycie ale to wynika z większego zapotrzebowania domu na ciepło.
Oczywiście nie omieszkam przedstawiać fotek licznika ze zużyciem energii tak jak zapowiedziałem i żeby uwidocznić,że durszalki typu "Liwko&Pixis" nie mają racji bytu wśród niskich rachunków za ogrzewanie :)

Kasia & Krzysiek
15-02-2013, 22:14
malux20
Szacun za opinie. Swoją drogą to kominek i PC PW nie głupie jest. No tylko Ty masz fajny kominek. Moim zdaniem w duecie może zagrać.

potwierdzam z własnego ...może zadziałać

malux jaki masz kominek

Regut1
15-02-2013, 22:15
Kiedyś napisałem że przy PC PW trzeba polubić kominek, a Ty masz kominek, który da się polubić :D

malux20
15-02-2013, 22:16
i brykiet i brykiet
10-15 kg tygodniowo
dziś miałem kolejną wizytę forumowicza z Małżonką wierzyli mi na slowo że grzeję przez merbau
był kłopot bo jak zadzwonili to szybko zasypywałem piaskiem kominek -

Pyxis
15-02-2013, 22:16
Malux,podobnie jak ja miał teoretyczne wyliczenie zużycia energii przez dom przed budową...
Jak wygląda jego faktyczne zużycie energii przy powietrznej widać co tydzień.

Tylko jak u siebie pale czasami w kominku, to krzycze do zony, zeby wrzucila dwa "maluxy" bo wygasa.
Poczekajmy moze az zacznie uzywac kominka tylko sporadycznie, a nie jako glowne zrodlo ciepla. Urealni sie zuzycie pradu.

pitersson
15-02-2013, 22:17
Dogie Liwki &Pixise ;)
Nie moja wina,że Wasze "durszlaki" dla zaspokojenia potrzeb tanich rachunków potrzebują dogich gruntowych ;)
Malux,podobnie jak ja miał teoretyczne wyliczenie zużycia energii przez dom przed budową...
Jak wygląda jego faktyczne zużycie energii przy powietrznej widać co tydzień.
Ja będę miał rochę większe zużycie ale to wynika z większego zapotrzebowania domu na ciepło.
Oczywiście nie omieszkam przedstawiać fotek licznika ze zużyciem energii tak jak zapowiedziałem i żeby uwidocznić,że durszalki typu "Liwko&Pixis" nie mają racji bytu wśród niskich rachunków za ogrzewanie :)

Zycze powodzenia, ale tez pokory:yes: powiedziales Hop a jeszcze nie przeskoczyles :)

Kasia & Krzysiek
15-02-2013, 22:19
eeee ... chyba kominek nie ma znaczenia a umiejętność palenia... ale kominek mam NAJLEPSZY NA ŚWIECIE
do regut'a było to

Magnolia18
15-02-2013, 22:20
Kiedyś napisałem że przy PC PW trzeba polubić kominek, a Ty masz kominek, który da się polubić :D

Kruca. Czas pokochac kominek :) Tyle, ze moj bez rozprowadzenia ciepla.

malux20
15-02-2013, 22:20
pyxis
palenie raz w tygodniu jest ok
to nie klopot
bez kominka w tygodniu pummmpa nie żre nawet 7kwh obecnie a cieplo jest [no jak w pasywniaku prawie 19 stop na kiblu]

Arturo72
15-02-2013, 22:20
Kiedyś napisałem że przy PC PW trzeba polubić kominek, a Ty masz kominek, który da się polubić :D
U mnie kominek będzie "badziewny" bodobnie jak dla niektórych moja pompa ;)
Wkład Basia za 2tys.zł z kratki.pl,obudowa z płyt szamotowych za ok.2tys.zł ,czyli kominek tylko dla oka a nie do grzania...

Zycze powodzenia, ale tez pokory:yes: powiedziales Hop a jeszcze nie przeskoczyles :)
Bo wiem co wybudowałem :)

Regut1
15-02-2013, 22:21
i brykiet i brykiet
10-15 kg tygodniowo
dziś miałem kolejną wizytę forumowicza z Małżonką wierzyli mi na slowo że grzeję przez merbau

Też jadę przez drewno, 15mm parkiet dębowy. Zobaczę po roku co z niego zostanie:D . U mnie inny nośnik ale z chęcią zaglądam po sąsiedzku :lol2:

malux20
15-02-2013, 22:21
a w czym palita?

Pyxis
15-02-2013, 22:22
Oczywiście nie omieszkam przedstawiać fotek licznika ze zużyciem energii tak jak zapowiedziałem i żeby uwidocznić,że durszalki typu "Liwko&Pixis" nie mają racji bytu wśród niskich rachunków za ogrzewanie :)

Ja czekam z utesknieniem na ten moment.
Jak rozumiem kwota rzedu 1200 zl to jest duzo? Czy ona ma mi jakos wzrosnac gdy Ty juz zasiedlisz swoj "potluczony termos"?

malux20
15-02-2013, 22:24
15 mm i szerokość 60mm?
żona nakazała mi przebierać w salonie deski przez telefon - jutro wraca do domu będzie jazda jak się starałem przebrać
no jak zobaczy

Kasia & Krzysiek
15-02-2013, 22:24
eeeee ja w mojej pompie PW pale ..... PRĄDEM.... kuźwa.. ale offtop

:)

plusfoto
15-02-2013, 22:24
malux spójrz na priw.

Sławek...
15-02-2013, 22:25
...Arturo, sory ale zacznij na prawdę grzać i dopiero pokazuj jaki jesteś gość...
już tutaj przerabialiśmy Twoją i kolegi propagandę sukcesu a jak wyszło to wszyscy wiedzą, dobrze, że w ogóle masz czym grzać ale o "spalaniu" to na razie wiesz tylko tyle co Ci na kartce wyszło...

Pyxis
15-02-2013, 22:26
pyxis
palenie raz w tygodniu jest ok
to nie klopot
bez kominka w tygodniu pummmpa nie żre nawet 7kwh obecnie a cieplo jest [no jak w pasywniaku prawie 19 stop na kiblu]

Ale ja nie pisze, ze klopot, tylko to jednak to wplywa na zuzycie pradu. Im cieplejszy dom, tym ten wplyw bardziej zuwazalny. Temperatury tez nie masz w domu "standardowej". Proponuje wiec jeszcze Arturkowi troszke poczekac.

malux20
15-02-2013, 22:26
regut spokojnie w przyszłym roku dębinka wytrzyma

malux20
15-02-2013, 22:27
z tymi 19 stop to ja mam sam polew w pasywniakach
u mnie tak po ludzku bardziej 21-22 w łazienkach

Regut1
15-02-2013, 22:28
a w czym palita?
Aż boje się przyznać :lol2: bo to niepopularne w tym wątku :D Instalacje zrobiłem w podłogowym z oczekiwaniem na przyszłość. A kominek "telewizorek" z rozporwadzeniem. Choć teraz pewnie dałbym nasadę kominową żeby temp w komin nie puszczać.

Arturo72
15-02-2013, 22:28
Ja czekam z utesknieniem na ten moment.
Jak rozumiem kwota rzedu 1200 zl to jest duzo? Czy ona ma mi jakos wzrosnac gdy Ty juz zasiedlisz swoj "potluczony termos"?
Za ogrzewanie 1200zł ? 4800kWh*0,42=2016zł/2,5=806zł
Bez komentarza ;)

...Arturo, sory ale zacznij na prawdę grzać i dopiero pokazuj jaki jesteś gość...

Proponuję,żebyś się na przyszłość nie błaźnił,zapoznaj się z tematem zużycia energii przez dom a potem pisz posty bo teraźniejszymi postami ośmieszsz się i to nie ziemsko,podobnie jak ekogroszkowcy ;)
Być może jesteś dla "durszlakowców" guru ale dla mnie,jeśli chodzi o zużycie energii przez dom jesteś "zielonym listkiem" ;)

Zużycie wg projektu gotowego to 86kWh/m2/rok czyli 118*86=10148kWh za sezon co przy COP2,5=4059kWh*0,45=1826zł za sezon grzewczy.
Przy budowie wprowadziłem szereg zmian co zaskutkowało zapotrzebowaniem 40kWh/m2/rok co daje zużycie w PLN 869zł przy COP2,5.

Kasia & Krzysiek
15-02-2013, 22:30
a u nas 23-24 ...

Liwko
15-02-2013, 22:30
Dogie Liwki &Pixise ;)
Nie moja wina,że Wasze "durszlaki" dla zaspokojenia potrzeb tanich rachunków potrzebują dogich gruntowych ;)
Malux,podobnie jak ja miał teoretyczne wyliczenie zużycia energii przez dom przed budową...
Jak wygląda jego faktyczne zużycie energii przy powietrznej widać co tydzień.
Ja będę miał rochę większe zużycie ale to wynika z większego zapotrzebowania domu na ciepło.
Oczywiście nie omieszkam przedstawiać fotek licznika ze zużyciem energii tak jak zapowiedziałem i żeby uwidocznić,że durszalki typu "Liwko&Pixis" nie mają racji bytu wśród niskich rachunków za ogrzewanie :)

Lejce wyraźnie puściły. Słoma znowu może swobodnie wyłazić z butów. Od lat na forum jest temat domu Arturko jaki on bardzo energooszczędny a ja na razie to kicha za kichą. Od miesięcy instalują mu do tego domu PC i końca nie widąć. Niby jest, a jakoby jej nie było (grzały)
Jak zabraknie opału do kozy posil się słomą z butów hehe :D

Kasia & Krzysiek
15-02-2013, 22:30
za ogrzewanie 1200zł ? 4800kwh*0,42=2016zł/2,5=806zł
bez komentarza ;)

porównaj domy gościu

malux20
15-02-2013, 22:31
plus ja się wstydzę tam zajrzeć
no ale wyślę to we wtorek
spedycją jakąś ludzką
przepraszam jak dojdzie to zrobisz przelew

Regut1
15-02-2013, 22:32
.....już tutaj przerabialiśmy Twoją i kolegi propagandę sukcesu a jak wyszło to wszyscy wiedzą, dobrze, że w ogóle masz czym grzać ale o "spalaniu" to na razie wiesz tylko tyle co Ci na kartce wyszło...

:yes:
Budowa skutecznie weryfikuje teorię. Na własnej d........ przeświczone ma to każdy, kto wybudował. :lol2:

Sławek...
15-02-2013, 22:33
Za ogrzewanie 1200zł ? 4800kWh*0,42=2016zł/2,5=806zł
Bez komentarza ;)

gorzej jak Ci cena za kWh wyjdzie wyższa a COP niższy,,, będzie kicha...

Pyxis
15-02-2013, 22:33
Za ogrzewanie 1200zł ? 4800kWh*0,42=2016zł/2,5=806zł
Bez komentarza ;)

Czyli Twoj "super termos" bedzie (oczywiscie teorteycznie) w grzaniu niecale 400 zl tanszy?! W skali sezonu!?
Tak jak napisales - bez komentarza. :)

BTW:
Jak wielka masz ta chawire, ze az tyle po liczniku pojedzie? Jakies patio masz czy cos? ;)

malux20
15-02-2013, 22:34
plus nie przyznawaj się że wyslę tobie pompę powietrzną po co konkurencja ma wiedzieć z czego zyje

kasia no to w tym kominku to bardziej palicie liściastym czy iglastym?

Magnolia18
15-02-2013, 22:36
Za ogrzewanie 1200zł ? 4800kWh*0,42=2016zł/2,5=806zł
Bez komentarza ;)

Co to za wspolczynnik? bo chyba nie cena z Tauronu za kWh ?

malux20
15-02-2013, 22:36
może uda się przy jego akumulacji zejść do ceny 0,42 za kilowat średnio
cholera wie.
ja to wam powiem że każde żródlo ciepła jest dobre byle było za co w nim grzać

Pyxis
15-02-2013, 22:37
gorzej jak Ci cena za kWh wyjdzie wyższa a COP niższy,,, będzie kicha...

Tutaj nic sie nie zgadza, bo zapotrzebowanie teoretyczne, cena za kWh za niska, a jesli dobra, to znaczy ze prad dwutryfowy i grzanie glownie w nocy, wiec COP za wysoki.
Pewnie dociagnie spokojnie do 1000zl i to jak ekipa na budowie sie z dociepleniem sprawila.

Kasia & Krzysiek
15-02-2013, 22:38
kasia no to w tym kominku to bardziej palicie liściastym czy iglastym?

tu Krzyś ... chyba se założę użytkownika

Brzózka, brykiety.. znaczy Maluxy :)

malux20
15-02-2013, 22:39
wiesz jak ci się spierniczy jakieś droższe żródelko to może milej pomyślisz o prymitywach
to żaden wstyd jężdzić ekonomicznym autem

Regut1
15-02-2013, 22:40
regut spokojnie w przyszłym roku dębinka wytrzyma
Dzięki, Poczekam do przysłego roku. Jak wytrzyma będę radził :yes:. Choć Twoje wcześniejsze posty n temat merabau lekko mnie pokrzepiły. Jak na razie trzymam wilgotność.

malux20
15-02-2013, 22:41
może niegrzecznie a co teraz kasia robi nie pali maluxami teraz
no no uważaj

malux20
15-02-2013, 22:42
da radę załóż jakiś kaganiec na wyjsciu

malux20
15-02-2013, 22:44
z tym merbaem to u mnie ściema
wszyscy wiedzą że jadę kominkiem

asolt
15-02-2013, 22:46
Tylko jak u siebie pale czasami w kominku, to krzycze do zony, zeby wrzucila dwa "maluxy" bo wygasa.
Poczekajmy moze az zacznie uzywac kominka tylko sporadycznie, a nie jako glowne zrodlo ciepla. Urealni sie zuzycie pradu.

Urealni się do poziomu który wynika z obliczeń ozc.

Pyxis
15-02-2013, 22:48
Drogie Liwki,Pyxisy,Sławki,czyżbyście mieli jakieś prowizje od pomp gruntowych ?

Dostaje niskie rachunki za ogrzewanie. Mozna to nazwac swego rodzaju "prowizja".;)

Regut1
15-02-2013, 22:49
da radę załóż jakiś kaganiec na wyjsciu
Mam dwa kagańce jeden na parter, drugi na poddasze. Zobaczymy co z tego wyjdzie, a nawet jak nie wyjdzie to myśle że będzie OK. . Czytam obiektywnych, liczę tony, grrzeje i czekam na konie sezonu. Palę dla siebie a nie dla wyniku:D

Pyxis
15-02-2013, 22:50
Urealni się do poziomu który wynika z obliczeń ozc.

Pewnie tak. Jadnak na pewno bedzie wiadomo, jak sie zamieszka i bedzie grzalo PCi.

Liwko
15-02-2013, 22:52
Drogie Liwki,Pyxisy,Sławki,czyżbyście mieli jakieś prowizje od pomp gruntowych ?
Czyżby zapowiadała się druga afera "gruntowa" ?
Liwko jest dla mnie od paru lat podejrzany oferując mi DZ za 1tys.zł ;)

Nie ściemniaj tylko na pytanie odpowiedz :P

Magnolia18
15-02-2013, 22:53
jak off top to jadziem :)

mam 3 uchylone okna . jak drzewiej bywalo .. nie chce mi sie robic foto termometru ( jak Ana . bez urazy ) ale jest 23*
heh. 'maluxow' nie zapodawano ...

hmm. to moze ja mam mini durszlak ? czy tez bunkier oficerski ...

malux20
15-02-2013, 22:53
nawet jak nam cś popęka to itak nam się będzie podobać.
czy możecie wyciągnąć jakieś wnioski że pompą steruje tylko pogodówka?
proszę prosze

Regut1
15-02-2013, 22:55
Urealni się do poziomu który wynika z obliczeń ozc.
Niooooooooooooo, m. in. kwestia tych m2. :lol2: Ja palę "dla siebie". Asolt gdybym teraz budował to miałyś zlecenie na ozc. W ogólnym rozrachunku taniej wychodzi. Mi się udało ale można się .................

Pyxis
15-02-2013, 22:55
Niskie rachunki to znaczy ile ? Jak to się ma do zapotrzebowania domu na energię ?
Niskie rachunki mechaniczne czy fizyczne ?
"Durszlakowo" czy izolacyjnie ?

Kwotowo.
Co to za "belkot mowy"? Czyzby faktycznie nerwy?

-------- Okres: 2012-10-01 do 2013-02-15 23:54:50 (138,00 [d]) ---------
Czas pracy CO: 826,56 [h] (87,4%)
Czas pracy CWU: 118,93 [h] (Cykli: 400) (Średnio dziennie: 2,9)
Suma pracy PCi: 945,5 [h]
Startów: 477 (Średnio dziennie: 3,5)
Czas pracy śr CO: 5,99 [h/d]
Czas pracy śr CWU: 0,86 [h/d]
Czas pracy śr: 6,9 [h/d]
Szacowane zużycie: 3269 [kWh] Średnio: 23,7 [kWh/d]
CWU: 583 [kWh] Średnio: 4,2 [kWh/d]
CO: 2686 [kWh] Średnio: 19,5 [kWh/d]
CO/100m2: 8,5 [kWh/(d*100m2)]
Koszt [2/98%]: 1077 zł w tym CO [1/99%]: 869 zł CWU [6/94%]: 208 zł
------------------------------------------------------------------------

Magnolia18
15-02-2013, 22:56
Mam dwa kagańce jeden na parter, drugi na poddasze. Zobaczymy co z tego wyjdzie, a nawet jak nie wyjdzie to myśle że będzie OK. . Czytam obiektywnych, liczę tony, grrzeje i czekam na konie sezonu. Palę dla siebie a nie dla wyniku:D

Nalac temu Panu! Wiinaaaaa ! Dobrze Rzecze !!

malux20
15-02-2013, 22:56
wiecie co to jednak duma mnie rozpiera
w dniu kiedy gwiazda betlejemska się rozpierniczyła wszedłem do historii jako nowa jednostka miary

asolt
15-02-2013, 22:57
Pewnie tak. Jadnak na pewno bedzie wiadomo, jak sie zamieszka i bedzie grzalo PCi.

Jestem tego wiecej niż pewien i mam do powód do tej pewności

Pyxis
15-02-2013, 23:00
Jestem tego wiecej niż pewien i mam do powód do tej pewności

Rozwin prosze. Co to za powod?

Pyxis
15-02-2013, 23:01
Nie widzę znaku zapytania tylko Twój atak " naciągacza i sprzedawcy" gruntowych a przy okazji propagatora "durszalków" dla własnego biznesu :)

Chyba uciekasz w jakis inny Swiat.

asolt
15-02-2013, 23:03
Rozwin prosze. Co to za powod?

Po prostu ja to liczyłem, wiem jak liczyc ,co liczyć i wiem jaka jest sprawdzalność moich obliczeń.

malux20
15-02-2013, 23:03
w asolcie denerwujące jest to że on na koncu ma rację

Regut1
15-02-2013, 23:07
w asolcie denerwujące jest to że on na koncu ma rację
:D
On pracuje dla siebie :lol2:

Pyxis
15-02-2013, 23:10
Po prostu ja to liczyłem, wiem jak liczyc ,co liczyć i wiem jaka jest sprawdzalność moich obliczeń.

Tego sie spodziewalem.
Widzisz, ja tez mam "inzynierkie" podejscie do takich rzeczy. Jednak z jakis powodow jak sie zaprojektuje, policzy i zbuduje most, to sie przeprowadza proby obciazeniowe i bada jego zachowanie. Wcale nie wynika to z nieufnosci co do umiejetnosci inzyniera. Teorie rzadko daje sie w 100% przeniesc do praktyki. Mnie ten element "niepokoi" a nie jakosc Twoich obliczen. One moga byc OK, tylko zalozenia moga sie roznic od rzeczywistosci na budowie. Zarowno jesli chodzi o ekipe jak i materialy.

Pyxis
15-02-2013, 23:10
Cały czas istnieje we własym świecie :)

To idz sprawdz, czy w kuchni dalej siedzi rozowy smok.

asolt
15-02-2013, 23:16
Tego sie spodziewalem.
Widzisz, ja tez mam "inzynierkie" podejscie do takich rzeczy. Jednak z jakis powodow jak sie zaprojektuje, policzy i zbuduje most, to sie przeprowadza proby obciazeniowe i bada jego zachowanie. Wcale nie wynika to z nieufnosci co do umiejetnosci inzyniera. Teorie rzadko daje sie w 100% przeniesc do praktyki. Mnie ten element "niepokoi" a nie jakosc Twoich obliczen. One moga byc OK, tylko zalozenia moga sie roznic od rzeczywistosci na budowie. Zarowno jesli chodzi o ekipe jak i materialy.

Ostatnio uzyskałem dane od jednego forumowicza dane na temat rzeczywistego zuzycia energii na c.o. dla 0,5 wymiany. Róznica była na poziomie ponizej 1 %.
Sam się zdziwiłem, liczyłem na ok 10 % niedomiaru. Za ekipę i materiały siła rzeczy odpowiadać nie moge, ale ci swiadomi inwestorzy starają sie tego pilnować (głownie ekipy)

Regut1
15-02-2013, 23:20
Przy odrobinie chęci i wkładu czasu można pracować tyko dla własnego domu i dużego zysku dla siebie i domu :)
Ja zawodowo pracuje w innej problematyce, a jak miałbym kogoś słuchać to raczej asolta-a .

Pyxis
15-02-2013, 23:21
W kuchni mam na tą chwilę 18st.C czyli więcej niż w pozostałych pomieszczeniach :)

Opadaja mi wszystkie czlonki (z rekami wlacznie). :)

Magnolia18
15-02-2013, 23:22
Ostatnio uzyskałem dane od jednego forumowicza dane na temat rzeczywistego zuzycia energii na c.o. dla 0,5 wymiany. Róznica była na poziomie ponizej 1 %.
Sam się zdziwiłem, liczyłem na ok 10 % niedomiaru. Za ekipę i materiały siła rzeczy odpowiadać nie moge, ale ci swiadomi inwestorzy starają sie tego pilnować (głownie ekipy)

Liczyles 'na zywo' czy tez z kartki ? Nie, ze sie czepiam ale pytam z ciekawosci bo jak na zywo to ja mieszkam o kilka rzutow beretem. Mokrym z 50% mniej. Od Arturo oczywiscie.
Jak na zywo, to moze wpadniesz na kapusniak Mamy ?

twaro
15-02-2013, 23:47
Ja nie słucham nikogo oprócz siebie i stwierdzam,że najlepiej na tym wychodzę :)

Kto z kim przystaje... .

Regut1
15-02-2013, 23:54
Ja nie słucham nikogo oprócz siebie i stwierdzam,że najlepiej na tym wychodzę :)
Nie głupie to ......................... tylko Twoje forumowe doświadczenia wskazują coś innego. Powiem więcie - Może i Ty tak ale .......................... już nie. :lol2:

Magnolia18
15-02-2013, 23:54
Ja nie słucham nikogo oprócz siebie i stwierdzam,że najlepiej na tym wychodzę :)

Zboczyles nie mniej jednak ...

niech pierwszy rzuci ... i tak dalej

twaro
16-02-2013, 00:06
Takie samo zachowanie jak u mikiego.

Po prostu bufonada:bash:

Sławek...
16-02-2013, 00:09
... uczeń prześcignął Mistrza? ;)

Magnolia18
16-02-2013, 00:19
NIE. Subiektywnie
Arturo to jak Pyksio. Obaj bronia Swoich tez. Do upadlego
Przy czym A sie zaprzedal w pewnym momencie.
Bez pracy byl. Ja rozumiem. Wspolnik posiada moc. Jak wielka ten wie kto mial okazje.
Czy nawrocenie to jedynie kes stali ? Wlasciwa odpowiedz moze udzielic wylacznie wlasciciel NIE durszlaka.
Nie sadze by to upublicznil.

Tak czy owak, jak zawsze Zenon Nowak :) Cap sie rozjuszyl i koze pedzi coraz mocniej. To bylo celem.
Niechaj CAP sie rozpanoszy i poczuje jak u Siebie. Poogladmy wtedy wyniki. Obawiam sie. ze czekac bedzie nam do zimy kolejnej.

twaro
16-02-2013, 00:21
Tak czy owak w mordę ma Nowak:D

(Czytaj Gołuch)

Magnolia18
16-02-2013, 00:42
Tak mnie naszlo jeszcze ... bo pitu pitu i srata tata z wielu stron ale ...
BEZ podjazdow do kogokolwiek ! Zeby bylo jasne :) Teoretycznie

Chciabym PC
Tak zamontujemy taka a taka
Koszty etc . pierdu pierdu . final. piatka jest umowa
Teraz bede do instalatorow bo taki zamiar mialem. ale do ogolu.
To ze chcialbym PC = instalujemy ?
CHCIALBYM !!!
Spytalem bo slyszalem, bo czytalem, bo swietna etc.
Wiem wiem hydrauli_ da mi instrukcje 200str ( moze miec i 10 i 2010 co za roznica ? ) mam NABYC wiedze ? z instrukcji ? zrozumiec cos ( jestem nauczycielem muzyki ale cieplo jak kazdy w zime chcialbym miec - dac Ci hydraulik_ partyture do poczytania ? to jak Wasze wykresy. TEZ wszystko widac i jest jasne ).
Czy swoista przyzwoitosc i uczciwosc wykonawcy ( nie mowie Firmy, wszak u nas do dzis to kuleje. Firma to spolka prawa handlowego, dzialanosc zas pod wlasnym nazwiskiem - skad inad bardziej powazana na zachodzie* o tym pozniej - to dzialanosc gospodarcza ) nie WINNA byc dla mnie czyms w formie zabezpieczenia?
Prosze Pani/Pana ... ALE uwzam, iz ... dupa strupa srata tata ALE to nie bardzo sie nadaje ( by hydrauli_ podac tanszego wykonawce. a po prawdzie nie zarobic ).
Wprost mowic ze to nie zadzial badz koszta beda ogromne. NIE . Sprzedac bo ON sie 'trzesiec' miec PC jak koledzy badz funfle z netu

Dziadek mi mowil. Ja My ( dziadkowie ) wyginiemy, tylko czesc synow przejmie a pozniej ...Jako lepek co ja tam kumalem. Jak to Dziadek. Mial racje.
Fachowca w jakiejkolwiek dziedzinie ... Dajcie MI. bo wyszukac to kazdy moze . ze 100 czy 200. Mowie Fachowca ! O tym mowil Dziadek !

Moze i elaborat i tak malo powiedzialem. Same teorie.

* Sp zoo / GmbH
Spolka to czesto ukrycie wlascicieli. Nie zawsze.
U nas nie wiedziec czemu spolki prawa handlowego sa lepie postrzegane
a na zachodzie 'firma' pod nazwa np. Johan Mueller z data zalozenia 1975 to COS. Bo?
Pan Mueller FIRMUJE SWOIM Nazwiskiem od lat wielu i odpowiada majatkiem
Wiem wiem majatek sie wyprowadza. Kto tak robi ? Walki tylko. A ja caly czas mowie o uczciwosci

zieli
16-02-2013, 00:49
Tak czy owak w mordę ma Nowak:D

(Czytaj Gołuch)
No i znowu bedzie usuwanie postow;)

Magnolia18
16-02-2013, 01:10
Tak czy owak w mordę ma Nowak:D

(Czytaj Gołuch)

Nie potwierdzam, nie zaprzeczam. i prosze nie wyciagac z tego zadnych wnioskow

r19
16-02-2013, 07:17
Rozumiem zal Magnolii. Uwierzyl, ze obejrzy swoj domek w kolorowej kamerce. Wszak obiecane mial. Jedynie Pinokio rysuje nosem po sniegu...

malux20
16-02-2013, 07:28
nie zaczynajmy tamtego tematu.
lepiej tak.
artur czy to tak trudno przyznać że gruntowa jest lepsza od powietrznej?
przy okazji -napisz że przepraszasz ze z nas głupków robiłeś jesienią-relację zwykły klient a sprzedawca.
pamiętam jak niby przypadkiem gadaliscie tutaj o reklamie na samochodach swojej firmie itp
trochę niesmak został- każdy z nas rozumię że praca jest ważna .
no i zaczołem-piszę to bo uważam że nagle jakoś tak inaczej się czujesz jakoś bardziej bojowo
uważam że w twoim domu powietrzna się na 100% sprawdzi

malux20
16-02-2013, 07:30
magma rację.
najpierw niby powietrzna jest super
a potem 200 stron czytaj baranie
albo 60 serwisów 300zł co rok i luzik
jesli tak to zakładajcie podajniki

hydraulik_
16-02-2013, 07:41
magma rację.
najpierw niby powietrzna jest super
a potem 200 stron czytaj baranie
albo 60 serwisów 300zł co rok i luzik
jesli tak to zakładajcie podajniki

Widać ,że nie czytasz ,
Żadnych serwisów nie potrzeba.

mkm silesia
16-02-2013, 07:52
magma rację.
najpierw niby powietrzna jest super
a potem 200 stron czytaj baranie
albo 60 serwisów 300zł co rok i luzik
jesli tak to zakładajcie podajniki

znów dyskusja na tym poziomie
zamiast 60 serwisów wstaw 60 baranów albo 60 bitew
http://www.youtube.com/watch?v=oYcLk89DREc

malux20
16-02-2013, 08:04
pewnie masz rację
ja sobie wyrobiłem zdanie
moim zdaniem powietrzne można traktować jako ciekawostkę
za realnymi cenami , dostępnym i tanim serwisem[chyba niemożliwe]
proponuje jeszcze kilka lat poczekać
a to że sprzedawca nie może robić po kosztach itp to nie problem klienta
on niech patrzy na swó portfel

mkm silesia
16-02-2013, 08:13
pewnie masz rację
ja sobie wyrobiłem zdanie
moim zdaniem powietrzne można traktować jako ciekawostkę
za realnymi cenami , dostępnym i tanim serwisem[chyba niemożliwe]
proponuje jeszcze kilka lat poczekać
a to że sprzedawca nie może robić po kosztach itp to nie problem klienta
on niech patrzy na swó portfel

Zerknij sobie na temperatury w mojej okolicy
okazuje się że powietrzna "chodzi" średnio na odparowani ok. -8 zimą wiosna i jesienią 0 odparowanie w gruntowej to ok. -5 do -10
http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php?year=2012
jak tak czytam to jedyny powód złego działania to chyba skopane instalacje gz

malux20
16-02-2013, 08:18
? ja jestem laikiem w tych tematach

malux20
16-02-2013, 08:21
każdemu kto sie pyta to mówię że jeżeli do gruntowej wystarczy dopłacić 10 tyś to wolałbym gruntową.

r19
16-02-2013, 08:24
Widać ,że nie czytasz ,
Żadnych serwisów nie potrzeba.
Czyli znany tu instalator wydymal 60 osob? No skoro sie chwalil, ze co roku wpadnie 60x300.... Skoro twierdzisz, ze nie trzeba....

sSiwy12
16-02-2013, 08:39
p
moim zdaniem powietrzne można traktować jako ciekawostkę


A moim zdaniem to jest bardzo dobre rozwiązanie alternatywne i nie ciekawostka, tylko sprawdzona w boju "jednostka" źródła ciepła, do ogrzewania domu.
Problemem jest to, że na pierwszy rzut oka, jest to "lodówka", którą wstawiamy do domu i chodzi - większość instalatorów w to wierzy, ale w tym przypadku, cudów nie ma. Pozostaje wiara, przerzucana na inwestora.

A najbardziej mnie bawi (mnie bawi, ale .....) jak w materiałach firmowych, nasze orły piszą, a "doradcy" powtarzają, że ta PCi zużywa xx mocy.:bash: - jak można traktować poważnie taka firmę ?

Pyxis
16-02-2013, 08:41
okazuje się że powietrzna "chodzi" średnio na odparowani ok. -8 zimą wiosna i jesienią 0 odparowanie w gruntowej to ok. -5 do -10


Nie wprowadzajmy "zastepczych" parametrow. Wystarczajaco dokladnym i obrazowym jest temperatura DZ przy obu tych pompach. Po co mieszac w glowach inwestorow?

Liwko
16-02-2013, 08:42
A nie mówiłem że Arturo lejce puściły?...
Ja cię Arturo nawet oszczędzałem jak byłeś ArturWi (czy jakoś tam). Myślałem, że spokorniałeś, założyłeś firmę i zaczynasz pracę na własny rachunek. Szanowałem to bo akurat wiem jak nie jest łatwo. Ale nie, ty byłeś tylko fałszywie grzeczniutki i milutki tu na forum z czystej chęci zysku i nic więcej! Jak firma się rypła, słoma z butów ponownie zaczęła wyłazić. Ale na szczęście to nie mój problem...
Bez odbioru.

Pyxis
16-02-2013, 08:48
Zależy co rozumiemy pod pojęciem lepsza,w jakich warunkach lepsza i w jakich kosztach lepsza.

Ile razy pozna walkowac ten sam temat z rozbiciem na jakies pseudodefiniowanie slowa "lepsza".
Po prostu gruntowa pozbawiona jest wszystkich wad powietrznej. Pod tym wzgledem jest lepsza. Tutaj nie ma juz dyskusji i wszystko zostalo po kilkakroc powiedziane. Jedyna zaleta powietrznej jest brak koniecznosci prac ziemnych przy wykonywaniu DZ. Kiedys jeszcze dochodzila cena , ale to juz nieaktualna sprawa.
Jesli tak banalnego tematu nie mozesz ogarnac, to nie masz szans na zrobienie kariery w temacie jakiegokolwiek doradztwa, bo ignorujesz fakty.

mkm silesia
16-02-2013, 08:49
no to masz jak na talerzu temperatury dz dla powietrznej to temp. powietrza u mnie 3 miesiące zimy średnio ok. -1 a pozostałe 6 miesięcy sezonu grubo na plusie
http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php?year=2012

Szymek98
16-02-2013, 08:56
hehe
przy gruntowej zagrałbym na całość i bez kominka,
regut ja kocham swój wkład[zasługa liwka duża]
tak poważniej dzięki kominkowi można cop uzyskać niezły
[2-3 tygodnie przepalania to max]
ostatnio się prawie popłakałem prawie jak przyszedłem na budowę po 13 h a w kominku palił się kloc dębowy.
wiem że malenstwo mnie nie zawiedzie
i kto mi uwierzy że z niego popiolu nie trzeba wynosić

To ja w moim nowo powstałym kominku 2 duuuże klocki dębowe wysezonowane spalam przy szybrach na minimum w 3 godziny i śladu nie było :) kominek 14kW bez płaszcza. Nie wiem jak u Ciebie 13 godzin się to wypala

Liwko
16-02-2013, 08:59
Nie puściły,byłem i jestem sobą ;)
Od zawsze byłem przeciwnikiem drogich,nie mających uzasadnienia ekonomicznego urządzeń do ogrzewania i obojętnie czy byłyby to powietrzne,gruntowe,solary,wypaśnie reku itp.

To nie gadaj o czyimś domu że jest durszlak bo ma 5cm mniej styropianu niż twój! Policz mi geniuszu ile m2 okien ma twój dom? U mnie jest ich 41m2! Zapewne gdybym zmniejszył każde ze swoich okien o 5cm2 to więcej bym oszczędził rocznie niż przez te głupie 5cm styropianu! Dlaczego nie zmniejszyłem? Bo nie chciałem!!! Rachunki na CO na poziomie 1200zł rocznie bardzo mnie zadowalają i zmniejszanie komfortu celem mniejszych rocznych rachunków nie wchodziło u mnie w grę!!! Dom chcieliśmy taki jaki mamy, umiesz to uszanować???

Pyxis
16-02-2013, 08:59
Od zawsze byłem przeciwnikiem drogich,nie mających uzasadnienia ekonomicznego urządzeń do ogrzewania i obojętnie czy byłyby to powietrzne,gruntowe,solary,wypaśnie reku itp.

Identycznie mozna potraktowac walenie kasy w docieplenie bez granic, ale tego jakos nie negujesz. :)

U Ciebie "od zawsze" znaczy tyle co od 2-3 miesiecy. Jest wielce prawdopodobne, ze za kilka miesiecy znowu ci sie "zmienii" i tym razem super beda nie wiem... panele na podczerwien :)

malux20
16-02-2013, 09:11
szymek chyba małą mocą kominka
sam się zdziwiłem-grab to był
powietrzne same w sobie są ciekawą propozycją
no ale ja uważam że cena ich [25 tyśnp] to porażka
10-15 tyś ze wszystkim i to będzie się sprzedawać
plus jasny i czytelny serwis

Szymek98
16-02-2013, 09:27
Od wczoraj mnie tu nie było a tu jak wesoło się zrobiło. Pyxisowi wszyscy odpuścili bo teraz Arturo dostaje po klawiaturze od każdego. A mówiłem mu kiedyś że ja wróżę mu max 6 miesięcy i spółka Ciepły dom się rozpadnie. A teraz celnie wszyscy zauważyli że Arturo bez płatnego profilu jest bardziej wygadany.

mkm silesia
16-02-2013, 09:29
szymek chyba małą mocą kominka
sam się zdziwiłem-grab to był
powietrzne same w sobie są ciekawą propozycją
no ale ja uważam że cena ich [25 tyśnp] to porażka
10-15 tyś ze wszystkim i to będzie się sprzedawać
plus jasny i czytelny serwis


i tyle kosztuje pansonic na dom 150m2 "dobrze wykonany" z rekuperacją ja za takie instalki kompletne wystawiam fakturę na 37-40tyś. chyba nie zdzieram bo już bym wymienił moje 13 letnie audi na gaz

ms-6
16-02-2013, 09:50
i brykiet i brykiet
10-15 kg tygodniowo
dziś miałem kolejną wizytę forumowicza z Małżonką wierzyli mi na slowo że grzeję przez merbau
był kłopot bo jak zadzwonili to szybko zasypywałem piaskiem kominek -
Wczoraj byliśmy z żonką potwierdzam !
W domku 21 stopni i bardzo ciepło (byliśmy około 2h), na podłodze nie czuć ciepła taka letniutka i drabinki w łazienkach to samo. Kominek malutki - obejrzałem dokładnie i widać że nie jest zbyt eksploatowany. Nadmieniam, że podłogówka nie była cała otwarta. Dom Super, pompa też fajna mieliśmy okazje wychodzić jak się załączyła - nie jest głośna. Sam właściciel równy koleś w całym tego słowa znaczeniu. Pozdrawiam i dzięki za możliwość obejrzenia w realu - zobaczyłem uwierzyłem :)

plusfoto
16-02-2013, 10:50
Oby się kuźwa nie okazało że to taki chwyt marketingowy jest taniej to się złapie frajerów a potem jak się dopierdzieli to oczy nam na wierzch wyjdą.:bash:
Pamiętacie jak było z olejem?

Liwko
16-02-2013, 10:55
Wczoraj byliśmy z żonką potwierdzam !
W domku 21 stopni i bardzo ciepło (byliśmy około 2h), na podłodze nie czuć ciepła taka letniutka i drabinki w łazienkach to samo. Kominek malutki - obejrzałem dokładnie i widać że nie jest zbyt eksploatowany. Nadmieniam, że podłogówka nie była cała otwarta. Dom Super, pompa też fajna mieliśmy okazje wychodzić jak się załączyła - nie jest głośna. Sam właściciel równy koleś w całym tego słowa znaczeniu. Pozdrawiam i dzięki za możliwość obejrzenia w realu - zobaczyłem uwierzyłem :)

Widzę że warto było zasiać to ziarenko :)

Liwko
16-02-2013, 11:04
nie sądzę...a wiesz dlaczego? bo wszędzie oferują gwarancję ceny na 3 lata i liczą sobie za to grubą kasę.....nałapią gości z gwarancją i z podpisanymi umowami, to wtedy ceny obnizą, przynajmniej za energię, bo przesył to inna bajka....

I wcale bym się nie zdziwił.

hydraulik_
16-02-2013, 11:13
Czyli znany tu instalator wydymal 60 osob? No skoro sie chwalil, ze co roku wpadnie 60x300.... Skoro twierdzisz, ze nie trzeba....

Skoro tak się omówili .
Ja nie widzę potrzeby.Ale to dotyczy wszystkich urządzeń .Można pojechać do autoryzowanego serwisu ,albo samemu wymienić olej i filtr .
Niektórzy dzwonią żeby popatrzeć na wszelki wypadek.
A ja mówię ,że nie da się naprawić profilaktycznie .Serwis nie gwarantuję niezawodnej pracy.

Ale czy to należy rozpatrywać w kategoriach oszustwa (wydymania).
Ja twierdze ,że niema takiej potrzeby

Ostatnio zajrzałem do mojej gruntowej .I w środku coś kapało (niedokładnie zrobiona izolacja) Warto czy nie warto zajrzeć?

sSiwy12
16-02-2013, 11:37
Powietrzna pompa ciepła za 46.000zł netto (a mam taka ofertę osoby z FM) powinna mi przysyłać automatycznie SMS-a, że coś z nią nie tak - wszak za coś "zapłaciłem".

f.5
16-02-2013, 11:54
To fakt :)
4 lata temu wyceny na gruntówki były na poziomie 70tys.zł co wyrażałem jako bzdurę i głupotę inwestorów decydujących się na takie rzeczy ;)

sąsiad moj jakies 4 lata temu dał tyle za gruntową- nawet ciut wieksze kwoty słyszałem.
argumentował ze nie chce gazu w domu
kominka tez nie ma - nie chciał zywego ognia.
ma 3 dzieci moze to było powodem

uwazasz go za ......... głupca ?

Sławek...
16-02-2013, 12:02
Arturo każdego uważa za głupca, każdy ma sp...ny dom (czyt. "durszlak"), jedynie on - Arturo zbudował dom idealny, jego dom jest w ogóle pozbawiony wad, jego pompa Panasonic jest najlepsza na świecie (niedawno najlepszy był Atlantic, ale to się już zmieniło), jego firma była najlepsza, doradzała ciemniakom jak zbudować równie idealny dom jak jego (niestety chyba ciemniaki się na tym nie poznali i firma zakończyła działalność), spółka w której Arturo jest viceprezesem jest również (jak nie trudno się domyśleć) najlepsza, oferuje oczywiście najlepsze pompy ciepła, jego wspólnik to najlepszy fachowiec, dobry człowiek - ma ponoć Wielkie Serce...
co tu gadać - wystarczy popatrzeć jak prężnie działają - u Artura czas montażu pompy już chyba przekroczył pół roku, ale co z tego - on i tak jest Najlepszy i najdoskonalszy, a reszta - cóż... głupcy...

f.5
16-02-2013, 12:05
?
Jakie jest faktyczne uzasadnienie w rachunkach dopłaty 10tys.zł za gruntową ?
Na swoim przykładzie możesz policzyć.
czy faktycznym uzasadnieniem moze byc chęc nieposiadania takiego czegos koło domu - 1 z argumentów.
srednio to wygląda mozna to obsadzic jakimis tujami bluszczem ogolnie zamaskować?
http://images47.fotosik.pl/1722/35d91c68ca2d8f42med.jpg (http://www.fotosik.pl)
pozdrawiam

hydraulik_
16-02-2013, 12:07
Arturo każdego uważa za głupca, każdy ma sp...ny dom (czyt. "durszlak"), jedynie on - Arturo zbudował dom idealny, jego dom jest w ogóle pozbawiony wad, jego pompa Panasonic jest najlepsza na świecie (niedawno najlepszy był Atlantic, ale to się już zmieniło), jego firma była najlepsza, doradzała ciemniakom jak zbudować równie idealny dom jak jego (niestety chyba ciemniaki się na tym nie poznali i firma zakończyła działalność), spółka w której Arturo jest viceprezesem jest również (jak nie trudno się domyśleć) najlepsza, oferuje oczywiście najlepsze pompy ciepła, jego wspólnik to najlepszy fachowiec, dobry człowiek - ma ponoć Wielkie Serce...
co tu gadać - wystarczy popatrzeć jak prężnie działają - u Artura czas montażu pompy już chyba przekroczył pół roku, ale co z tego - on i tak jest Najlepszy i najdoskonalszy, a reszta - cóż... głupcy...
Są dokładni i nigdzie się nie śpieszą.

Sławek...
16-02-2013, 12:08
Są dokładni i nigdzie się nie śpieszą.

i do tego mało biorą... normalnie finansowe perpetum mobile

asolt
16-02-2013, 12:19
Liczyles 'na zywo' czy tez z kartki ? Nie, ze sie czepiam ale pytam z ciekawosci bo jak na zywo to ja mieszkam o kilka rzutow beretem. Mokrym z 50% mniej. Od Arturo oczywiscie.
Jak na zywo, to moze wpadniesz na kapusniak Mamy ?

Nie rozumiem co znaczy na zywo, w 2012 roku wykonałem obliczenia ozc dla wymiany normowej i 0,5. Po zakonczeniu sezonu grzewczego nastąpiło podsumowanie zuzytej energii i wyszła zgodność z wyliczeniami dla 0,5 wymiany co mnie dziwi ponieważ był to 1 sezon grzewczy i zakładałem 10-15 % niedomiaru.

f.5
16-02-2013, 12:26
Arturo każdego uważa za głupca, każdy ma sp...ny dom (czyt. "durszlak"), jedynie on - Arturo zbudował dom idealny, jego dom jest w ogóle pozbawiony wad, jego pompa Panasonic jest najlepsza na świecie (niedawno najlepszy był Atlantic, ale to się już zmieniło),....................................... .............. a reszta - cóż... głupcy...
Wszytko fajnie , dobrze miec wybujałe ego to pomaga w zyciu tylko to co napisałes jest na kredyt a w dzisiejszych czasach sytuacja szybko ulega zmianie.
Tak apropos nawet myslałem aby miki zaproponował mi rekuperator bo na początku działalnosci miał w stopce Tychy ale jak widac migruje to tu to tam szkoda.

Tomaszs131
16-02-2013, 12:37
Po zniknieciu mikiego z forum znakazl sie nastepny formulowicz po ktorym mozna sobie pojechac jak po burym psie.
Wyluzujcie, dajcie mu zyc. Przeciez nic wspolnego z mikim juz nie ma, no chyba Cap ich jeszcze laczy dopuki nie zacznie dzialac jak nalezy.
Kazdy ma swoje "halo" zamiast je napietnowac trzeba sobie przesiac glupoty od informacji na ktorych moznabybylo polegac.

Tomaszs131
16-02-2013, 13:41
to nie o to chodzi.
Ty widzę pochodzisz to tego tak --> jak kali kogoś zjebie - to dobrze.....jak Kalego zjebać - to źle....?? bo tak to odbieram....
kto sieje wiatr, zbiera burzę....
przy okazji pojawiają się tzw złośliwości wtórne, ale jakbys poczytał postyArturo i ArturaWi z czasów rozkwitu biznesu, to też byś się nie powstrzymał....


to jak ja - tyle że nie reku, a PC - do rodziny...
same plusy były - tanio,blisko,solidnie itd

Wierz mi sledze forum uwaznie i pamietam czas ich wspolpracy. Sam mialem okazje rozmawiac z mikim i Arturem.
Nie skorzystalem z ich uslug gdyz wydalo mi sie to wszystko zbyt piekne by moglo zdac egzamin.
Przy zbyt duzym natloku pracy latwo o przeoczenia, pomylki czy robota na skruty.
Najwazniejsze, ze Artur zajal sie czyms innym. Moze i masz racje, ze cala sytuacje zle postrzegam. Wiem jedno nie mozna caly czas spogladac na czlowieka przez pryzmat jego poprzedniej roli w mikiego firmie. Pamietam sceptyczne podejscie Artura do PCI. Poglady czlowieka sie zmieniaja-moze sytuacja nie wiem. Wiem jedno jak mialbym mozliwosc kupic taniej PCI tez zmienilbym zdanie.

sSiwy12
16-02-2013, 14:20
Uważam go za nawiedzonego,który nie ma zielonego pojęcia za co dokładnie zapłacił ponad 70tys.zł...

Raczej Ty nie wiesz. A jeśli dom ma 300m2, a kwota obejmuje całą instalację tj CWU + podłogówka ?

f.5
16-02-2013, 14:22
Najwazniejsze, ze Artur zajal sie czyms innym. Moze i masz racje, ze cala sytuacje zle postrzegam. Wiem jedno nie mozna caly czas spogladac na czlowieka przez pryzmat jego poprzedniej roli w mikiego firmie. Pamietam sceptyczne podejscie Artura do PCI. Poglady czlowieka sie zmieniaja-moze sytuacja nie wiem. Wiem jedno jak mialbym mozliwosc kupic taniej PCI tez zmienilbym zdanie.
Z tym sie nie zgodzę bo akurat kto jak kto ale Artek dązy z niewiarygodnym samozaparciem do spełnienia swoich marzen Mila cos tam cos tam i prawdopodobnie byl by dobrym fachowcem w doradzaniu i obliczaniu i dobieraniu urządzenia do danej sytuacji tylko sposob w jaki prezentuje swoje opinie jest tak ortodoksyjny ze brakuje mu tylko jarmułki ,okrągłych okularów i sciany płaczu.

Moich klientow ktorzy chca wydac pieniądze nie nazywam na forum ---ze maja głupie pomysły-- kurcze zajebiscie ze mają głupie pomysły bo wowczas stac mnie na moje idiotyzmy.
Moim zdaniem skromnym szkoda ze mikiego nie ma bo osobiscie ciagle korzystam z pracy i porad osob z forum ktore byc moze sa drozsze bądz tansze nie wnikam ale jakos tak jest rodzinnie i wiem ze taka osoba polecona z tego forum nie narobi bajzlu.

Jesli jest ktos ze Śląska to poprosze o priv odnoscie rekuperatora w koncu dzieki forum podjąłem decyzje o zastosowaniu rakuperatora a tu taka dupa i posucha.

Magnolia18
16-02-2013, 14:29
Nie rozumiem co znaczy na zywo, w 2012 roku wykonałem obliczenia ozc dla wymiany normowej i 0,5. Po zakonczeniu sezonu grzewczego nastąpiło podsumowanie zuzytej energii i wyszła zgodność z wyliczeniami dla 0,5 wymiany co mnie dziwi ponieważ był to 1 sezon grzewczy i zakładałem 10-15 % niedomiaru.

Chodzi mi o to czy byles osobiscie i sam pomierzyles do wyliczen czy tez te magiczne OZC wykonales na podstawie dostarczonych danych.
To zasadnicza jak dla mnie roznica. :)

f.5
16-02-2013, 14:36
Uważam go za nawiedzonego,który nie ma zielonego pojęcia za co dokładnie zapłacił ponad 70tys.zł...
Wydanie takiej kwoty za pompę ciepła gruntową trzeba uważać jedynie jako kaprys inwestora a nie jako racjonalną decyzję czy nie jako alternatywę dla gazu czy kominka.


a nawiedzony to juz cos innego niz idiota. delikatniej pojechałes
zeby uscislic gosc po prawniczych studiach , swoja kanelaria dom ponad 300m2
nie wiem czy idioci konczą prawo ale na debila nie wygląda , max poukładany koles taki mial byc moze kaprys , decyzję podjąl takową a nie inną.
nie miał czasu myslec nad tematem pompy tylko poszedl do sklepu i zakupil
moze 70 zarabia w miesiąc ?
kurcze tyle zmiennych.

Ale tak prywatnie Artur czy czujesz ze budowa zamienia sie w DOM ?
jak osiągniesz 21 stopni wewnątrz czego życzę wyluzuj , zrob herbatę z mlekiem bawarkę rozpal kominek jesli juz masz
nie zapomnij otworzyc okna moze uslyszysz swiergot ptaka i wowczas poczujesz sie lepiej

Ps moze Liwko zaraz powie ze mi sloma z buciorow uwalonych z tynku wychodzi ale dzis przez 3 godziny zarobiłem na 2 miesiace palenia gazem.
fakt faktem ze dopiero jem sniadanie a jest 15:30 no ale jeszcze trza było glazurnika odwiedzic i kontrolę przeprowadzic czy prosto płytki kładzie.

Pyxis
16-02-2013, 14:48
przy okazji pojawiają się tzw złośliwości wtórne, ale jakbys poczytał postyArturo i ArturaWi z czasów rozkwitu biznesu, to też byś się nie powstrzymał....


Arturek tez jako pierwszy na forum uzmyslawial mi jakim to glupcem jestem nie robiac w domu kabli grzewczych. Ile to stracilem i jakiego frajera dalem z siebie zrobic instalujac pompe ciepla.
Jakos tak samo przychodzi, chociaz kopanie lezacego to nie jest powod do satysfakcji. :)

piter719
16-02-2013, 15:02
kto sieje wiatr,
największy wiatr to sieją : Sławek i Siwy ichyba Twaro
nie piszą nic na temat pomp PW o których jest wątek tylko szukają zaczepki, najpierw miki teraz Arturo
jak ich tu nie było to było rzeczowo ina temat a tak od kilkudziesięciu stron tylko jakieś czepianie się ludzi a nie maszyn.
nawet Pyxis w swoich zapartych poglądach i niekoniecznie miłych komentarzach używa konkretnych argumentów..:yes:

malux20
16-02-2013, 15:10
ja swiety tez nie jestem
ale idzie sie dogadac

ja to widzę tak stara cywilizacja jeszcze sie broni ale nowa już wchodzi
takie przełomy powodują ferment
dlatego chlopaki od gruntowych tu się udzielają.
tzw koniec cywilizacji białego człowieka

asolt
16-02-2013, 15:34
Chodzi mi o to czy byles osobiscie i sam pomierzyles do wyliczen czy tez te magiczne OZC wykonales na podstawie dostarczonych danych.
To zasadnicza jak dla mnie roznica. :)

Może to jest róznica, ale nie taka zasadnicza, a przynajmniej nie dla mnie. Wymiarów sprawdzać nie trzeba, nie spotyka się czesto odchyłek w wymiarach zewnętrznych, a jezeli juz są, to zmiany są ujęte w projekcie. Grubości i rodzaju ocieplen nie sprawdze gdyż nie bede robił przewiertów i pobierał próbki izolacji do badania aby potwierdzić zadeklarowane parametry, musze wierzyc inwestorowi na słowo. Nie jest w jego interesie aby dostarczyc mi błedne dane. To samo dotyczy okien, tu bazuje na danych dostarczonych przez dystrybutora okien i drzwi zewnetrznych i bramy garażowej (jezeli jest). Ukrytych wad wykonawstwa nie jestem stwierdzić metodą bezinwazyjną, a wiarygodnej termowizji w lecie nie da się zrobić. Czy ozc jest takie magiczne to nie wiem, ja nie widze w tych obliczeniach nic magicznego, po prostu typowe obliczenia inzynierskie.

1950
16-02-2013, 15:59
największy wiatr to sieją : Sławek i Siwy i chyba Twaro
:
a Siwego w czasie mojego stażu na forum, znałem jako forumowicza o zrównoważonych poglądach

twaro
16-02-2013, 16:36
największy wiatr to sieją : Sławek i Siwy ichyba Twaro.


Tak się składa że z mikim mam na pieńku.
Pompe ciepła mam. Może walę off topic, ale ściemniaczom nie odpuszczę:cool:

Kasia & Krzysiek
16-02-2013, 17:14
no ale wydawało mi się to oczywiste...porównujemy g-w 7-8kw z p=w 10-11kw - bo pw ma zimą kiedy jest największe zapotrzebowanie na CO mniejszą moc niż wynika to z nazwy...

Adiqq nie chce mis ie dochodzić która prawda jest bardziej mojsza, ale mijasz się z prawdą, i już to było tu wałkowane chyba kilkanaście razy, są pompy PW (o których mówił i montuje hydrauli) które mają stałą moc do -17C chyba w zasilaniu 35C, więc są ponad 1,5 raza mocniejsze do tej temperatury na dworze od rzeczonej gruntówki.
A dni z temperaturami poniżej -15 raczej na palcach jednej ręki pechowego drwala można policzyć.

Ale zawsze możemy się pokłócić czyja prawda bardziej mojsza.

malux20
16-02-2013, 17:17
moja moja

w tym roku to chyba w centralnej polsce zero

Pyxis
16-02-2013, 17:25
Adiqq nie chce mis ie dochodzić która prawda jest bardziej mojsza, ale mijasz się z prawdą, i już to było tu wałkowane chyba kilkanaście razy, są pompy PW (o których mówił i montuje hydrauli) które mają stałą moc do -17C chyba w zasilaniu 35C, więc są ponad 1,5 raza mocniejsze do tej temperatury na dworze od rzeczonej gruntówki.
A dni z temperaturami poniżej -15 raczej na palcach jednej ręki pechowego drwala można policzyć.

Ale zawsze możemy się pokłócić czyja prawda bardziej mojsza.

Ale tez opisywali instalatorzy pomp PW kosztem czego to sie odbywa. Bierzesz pompe PW 12kW, moderujesz jej mocy przy wyzszych temperatutach powietrza na 7kW i stopniowo odkreczsz "kurek" jak temperatura powietrza leci w dol. Masz stala moc, ale dzieki takiej wlasnie "sztuczce". De facto to duzo mocniejsze urzadzenie i za tym pojdzie jej cena.

Pomijam fakt, ze patrzenie tylko na jeden koniec "kija" (moc po stronie GZ) nie daje pelnego obrazu. Taka pompa pracujac ze stala moca 7KW bedzie w niskich temperaturach jechala z "COP" w okolicach 2 i krecila licznikiem 2x szybciej niz gruntowa 7kW przy dowolnej temperaturze powietrza na zewnatrz. Tez o tym trzeba pamietac.

Sławek...
16-02-2013, 17:47
największy wiatr to sieją : Sławek i Siwy ichyba Twaro


jak byś jeszcze nie wiedział to Ci wyjaśnię:
ja sobie tutaj zaglądam poczytać bo małomówny z natury jestem, ale jak widzę (nie będę stosował owijaczy) BURACTWO to reaguję.
Jak można negować i krytykować każdego kto zbudował inny dom? jak to nazwać? jak nazwać nazywanie czyjegoś domu (na który ten ktoś może wydał oszczędności całego życia albo się zapożyczył na długie lata) "durszlakiem" a właściciela tego domu głupcem?
a kim jest Arturo? tu pełna zgoda z Liwko - burakiem któremu słoma z butów wystaje i sam sobie zapracował na to określenie, jak był wielkim biznesmenem to każdemu wchodził po palcu w d..ę a teraz pokazuje swoją prawdziwą klasę...
na temat jego wspólnika pozwól, że się nie będę wypowiadał bo nie warto...

r19
16-02-2013, 17:54
największy wiatr to sieją : Sławek i Siwy ichyba Twaro

Kiedys nazywano mnie hejterem. A teraz poza podium. SKS jak nic.