PDA

Zobacz pełną wersję : Pompy ciepła powietrze woda



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74

Lilianna_
16-12-2013, 20:42
Jakie możecie polecić ekologiczne rozwiązania instalacyjne dla domu 200m, aby były funkcjonalne i opłacalne pod względem finansowym?

fachman19
16-12-2013, 21:10
Jakie możecie polecić ekologiczne rozwiązania instalacyjne dla domu 200m, aby były funkcjonalne i opłacalne pod względem finansowym?

Szczytno -lasy- kocioł na drewno -Najtaniej i ekologicznie

Pyxis
16-12-2013, 22:24
Szczytno -lasy- kocioł na drewno -Najtaniej i ekologicznie

Nie rob sobie jaj. :)

fachman19
17-12-2013, 08:59
Nie rob sobie jaj. :)

Ale o co chodzi.?
Spełnia oczekiwania klienta .
Najtaniej i działa

map78
17-12-2013, 09:21
Szczytno -lasy- kocioł na drewno -Najtaniej i ekologicznie


Nie rob sobie jaj. :)


Ale o co chodzi.?
Spełnia oczekiwania klienta .
Najtaniej i działa

To wcale nie taki żart:no: Sprzedaż kotłów na biomasę mocno rośnie w ostatnich latach więc coś musi być na rzeczy, a ponadto to również odnawialne źródło energii. Jednakże z funkcjonalnością takiego systemu to już różnie bywa:) Sąsiad pod lasem ma taki kocioł i mówi, że już teraz musi 3 worki trocin na dobę zasypywać, a jego podwórko wygląda jak skład opału bo ma zgromadzonych chyba ze 200 worków na zimę:D

fachman19
17-12-2013, 09:44
Na Mazurach jest wieś letniskowa .Zamontowali olejaki i płaczą ,że drogo.
A za chałupą sterta drewna.
Jestem w szoku do dziś.To drewno gniło.
Co tam w zimie robić ?
Z nudów bym palił

Pyxis
17-12-2013, 15:55
Ale o co chodzi.?
Spełnia oczekiwania klienta .
Najtaniej i działa

Ognisko w salonie tez spelni te oczekiwania, co nie znaczy, ze mozna je polecac.

r2req
18-12-2013, 18:31
takie spostrzeżenia użytkownika po ponad miesiącu pracy pompy.

po początkowy problemach z rozruchem (zimna podłoga = zimny powrót i załączająca się grzałka), PC ruszyła z pełną parą na ustawieniach manualnych (tj. ustawiona temp. zasilania 35 i praca non-stop) i tak przez 2 tyg. - temp. wewn. ok. 20C

następnie trochę pouszczelniałem przewiewy (para tymczasowych drzwi zewn, dziury pod wywiew i nawiew rekuperacji, kominy, etc.) - temp. wewn. ok 23C i tak przez tydzień

ostatni tydzień to już praca w automacie ze sterownikiem pokojowym - temp. zadana dzień/noc 21/20C

dziś spisałem licznik - przez 30 dni zużycie 326 kwh (a w tym czasie pracowali też non-stop ludzie od gładzi, którzy nawet w dzień oświetlają sobie powerzchnie lampami 2x500kw)

także ja jestem zadowolony

ps. dom ocieplony w 70%, brak parapetów zewn/wewn, drzwi zewn główne jak i gospodarcze zbite z desek, brak podbitki


pozdrawiam

smart_guy1
18-12-2013, 18:50
Witam, chciałbym podpytać jakie waszym zdaniem powinno być zużycie energii elektrycznej przy ogrzewaniu podłogowym w domku 90m2 z użyciem PC???
Zapraszam też do moich spostrzeżeń opisanych w zadanym już nowym temacie dot. VIESSMANN POMPA CIEPŁA SPLIT POWIETRZE WODA - Vitocal 200-S 5,6 kW

fachman19
18-12-2013, 21:18
Ognisko w salonie tez spelni te oczekiwania, co nie znaczy, ze mozna je polecac.

Kominek?

Pyxis
18-12-2013, 22:19
Kominek?

Mialo byc najtaniej, wiec raczej ognisko. :)

Elfir
19-12-2013, 00:35
Usunęłam, gdyż prywatne przepychanki nie mają nic wspólnego z tematyką wątku.
Negatywne opinie o firmie (na własne ryzyko) można wyrazić we wątku "Czarna lista wykonawców".

Dostaniesz bana na tydzień, ale nie za pisanie o tamtej firmie tylko za personalne obrażanie innych forumowiczów (czyli mnie).

Też cię mam...

Sławek...
19-12-2013, 00:37
Usunęłam, gdyż prywatne przepychanki nie mają nic wspólnego z tematyką wątku.


to nie są prywatne przepychanki, ciekawe co byś mówiła jakby na Ciebie trafiło...

i mogłaś nie usuwać tylko przenieść do właściwego wątku - ładniej by to wyglądało

Elfir
19-12-2013, 00:39
Sławek - facet nazwał mnie w sposób obraźliwy, chociaż nie miał żadnych podstaw. Od dochodzenia praw jest sąd a nie forum. Gdyby pozwolić każdemu poszkodowanemu przez innego forumowicza pisać gdziebądź na forum, wątki byłby zaspamowane wzajemnymi oskarżeniami.

fachman19
19-12-2013, 07:57
wysoce prawdopodobne ,że forumowicze sami sobie dadzą rade jak ktoś przesadzi z informacjami .
A o firmach należy pisać .
Ja mam firmę ,ale jestem też klientem.Uważam ,że należy informować , a każdy niech wyciąga wnioski.
Forum ma informować o dobrych i złych produktach i rozwiązaniach .
Wykonawca jest istotnym elementem produktu np domu.

Mnie kiedyś wyciąłeś (hydraulik) i nawet nie wiem za co .

Oczywiście fachman też brzmi podejrzanie .
Jeżeli piszę ,ze coś robiłem i wiem .To podejrzane jest ,że robiłem.
Bo może ukryta reklama.

Zwróć uwagę ,że firmy na tym forum traktowane są raczej jako naciągacze i oszuści.

pdw88
19-12-2013, 08:30
przepraszam za zaśmiecanie ale jestem w kropce:
chciałem dziś zakupić zbiornik CWU do PC o taki z tym, że 250l
http://allegro.pl/galmet-sgw-s-b-200l-wymiennik-biwalentny-2-w-skay-i3775684584.html

Sprzedawca oznajmił mi, że się nie nadaję do pompy albowiem jest przeznaczony tylko i wyłącznie do solarów
Jak w końcu z tym jest ? Zbiornik do solarów i do pompy jest identyczny?

map78
19-12-2013, 09:00
przepraszam za zaśmiecanie ale jestem w kropce:
chciałem dziś zakupić zbiornik CWU do PC o taki z tym, że 250l
http://allegro.pl/galmet-sgw-s-b-200l-wymiennik-biwalentny-2-w-skay-i3775684584.html

Sprzedawca oznajmił mi, że się nie nadaję do pompy albowiem jest przeznaczony tylko i wyłącznie do solarów
Jak w końcu z tym jest ? Zbiornik do solarów i do pompy jest identyczny?

Możesz go wykorzystać do PC, ale będzie on nieefektywny. Jest do zbiornik przeznaczony do odbioru ciepła z dwóch różnych źródeł np z kotła i solarów, ale łączna powierzchnia wymiennika nawet jak byś spiął je razem jest za mała aby efektywnie pracować z PC. Do PC Galmet ma specjalną serię Maxi - nie jest on wcale dużo droższy od tego co wybrałeś, a posiada 3x większą wężownicę - co jest parametrem najważniejszym przy niskotemperaturowej PC. No chyba, że zamierzasz instalować pompę HT to wtedy będzie dobry:)

Pyxis
19-12-2013, 09:32
Ja mam taki biwalentny w ktorym te 2 wezownice sa polaczone w szeregi i podpiety jest do pompy ciepla. Mam 300l. Do mojej pompy jest on za maly (w lecie gdzy jest wysoka temp DZ i pompa pracuje z wieksza moca). Musze zasilac wyzsza temperatura.
Tak 200l to bedzie dobry do pompy 5kW. Biwalentny 300l to max do 8-9kW. Powyzej to juz ten dedykowany do pomp ciepla (Maxi).

pdw88
19-12-2013, 10:58
To może Koledzy doradzicie jakiś konkretny model dla 4 osobowej rodziny i pompy HEWALEX PCWU 3,8. H-A3

fachman19
19-12-2013, 11:45
przepraszam za zaśmiecanie ale jestem w kropce:
chciałem dziś zakupić zbiornik CWU do PC o taki z tym, że 250l
http://allegro.pl/galmet-sgw-s-b-200l-wymiennik-biwalentny-2-w-skay-i3775684584.html

Sprzedawca oznajmił mi, że się nie nadaję do pompy albowiem jest przeznaczony tylko i wyłącznie do solarów
Jak w końcu z tym jest ? Zbiornik do solarów i do pompy jest identyczny?

Nadaje się ,ale nie do każdej.

To kwestia mocy pompy i powierzchni wymiany wężownicy.
Jak kupisz taki zbiornik to sugeruję podłączy go odwrotnie niż w instrukcji.
Czyli zasilanie na dole a powrót na górze (dotyczy wężownicy ). Z moich obserwacji same zalety .Równy rozkład temperatur w zbiorniku,naturalne odpowietrzenie ,itp

Jacekss
19-12-2013, 12:39
Nadaje się ,ale nie do każdej.

To kwestia mocy pompy i powierzchni wymiany wężownicy.
Jak kupisz taki zbiornik to sugeruję podłączy go odwrotnie niż w instrukcji.
Czyli zasilanie na dole a powrót na górze (dotyczy wężownicy ). Z moich obserwacji same zalety .Równy rozkład temperatur w zbiorniku,naturalne odpowietrzenie ,itp

to się tyczy tylko podłączenia do PC czy każdego źródła

btw. czy ktoś orientuje się jak powinno działać naczynie przeponowe, czy podczas podgrzewania wody ciśnienie powinno wzrastać, czy też naczynie przeponowe powinno wyrównywać je tak aby nie przekroczyć ciśnienia max ?

Pyxis
19-12-2013, 12:52
to się tyczy tylko podłączenia do PC czy każdego źródła

btw. czy ktoś orientuje się jak powinno działać naczynie przeponowe, czy podczas podgrzewania wody ciśnienie powinno wzrastać, czy też naczynie przeponowe powinno wyrównywać je tak aby nie przekroczyć ciśnienia max ?

PC to specyficzne zrodlo ciepla, bo wraz ze wzrostem temperatury zasilania maleje mocno jego sprawnosc.

Ja mam w nim ustawione cisnienie nieco powyzej max cisnienia wody w instalacji = 3,5bar (przy normalnym uzytkowaniu naczynie nie pracuje w zasadzie). Jak nie ma rozbioru CWU podczas grzania, to nieraz dochodzi do sytuacji, ze naczynie kompensuje cisnienie (np podczas przgrzewania zasobnika przy dezynfekcji termicznej). Jeszcze nie mialem sytuacji, zeby doszlo do 4 barow przy grzaniu zasobnika 300l o 30K.

map78
19-12-2013, 13:26
To może Koledzy doradzicie jakiś konkretny model dla 4 osobowej rodziny i pompy HEWALEX PCWU 3,8. H-A3

Kup Galmet Maxi 300l za 3000zł i zapewniam Cię, że będziesz zadowolony. Nie ma co kombinować jeżeli na rynku jest pewne i sprawdzone rozwiązanie to po co sobie komplikować:confused: pozdrawiam

Jacekss
19-12-2013, 13:28
@Pyxis - ok dzienks.. czyli u mnie naczynie przeponowe nie jest ustawione jak trzeba...

mar1973
19-12-2013, 15:08
To może Koledzy doradzicie jakiś konkretny model dla 4 osobowej rodziny i pompy HEWALEX PCWU 3,8. H-A3

witam

pompę ciepła do c.w.u. HEWALEX PCWU-3,8.H-A3 nie podłącza sie do wężownicy!!!
podłącza się ją bezpośrednio do "zładu wody - do c.w.u." w zasobniku!!!

wszyscy piszą o wężownicach:lol2: - pewnie nigdy tej pompy nie widzieli, ani nawet o niej nie czytali:lol2:


pozdrawiam

Pyxis
19-12-2013, 17:09
pompę ciepła do c.w.u. HEWALEX PCWU-3,8.H-A3 nie podłącza sie do wężownicy!!!
podłącza się ją bezpośrednio do "zładu wody - do c.w.u." w zasobniku!!!

wszyscy piszą o wężownicach:lol2: - pewnie nigdy tej pompy nie widzieli, ani nawet o niej nie czytali:lol2:


A zauwazyles "cwaniaku", ze facet model pompy podal dopiero w ostatnim z postow? Co ja koorwa wrozka jestem?

pdw88
19-12-2013, 21:56
w takim razie co jest właściwe do współpracy z w/w pompą?

mar1973
19-12-2013, 22:07
w takim razie co jest właściwe do współpracy z w/w pompą?

witam

to zależy
pompą z Hewalexu możesz grzać c.w.u. gdy temperatury będą plusowe - jak masz zamiar lub jak ogrzewasz obecnie c.w.u.?

pozdrawiam

pdw88
19-12-2013, 22:45
wodę chcę ogrzewać w sezonie niegrzewczym z pompy, natomiast w sezonie grzewczym piec na ekogroszek

mar1973
19-12-2013, 23:06
wodę chcę ogrzewać w sezonie niegrzewczym z pompy, natomiast w sezonie grzewczym piec na ekogroszek

witam

to wszystko wyjaśnia
musisz zamontować zasobnik z 1 wężownicą lub 2-płaszczowy
do wężownicy lub płaszcza podepniesz kocioł na ekogroszek
a do króćca wlotu zimnej wody poprzez trójnik i króćca cyrkulacji podepniesz pompę ciepła


Praktyczne uwagi instalacyjne PCWU-3,8H-A3
1. Instalacja wodna pompy ciepła powinna zostad podpięta do możliwie najniższych wolnych kródców zbiornika, najlepiej poniżej połowy wysokości zbiornika.

przykładowy schemat podpięcia znajdziesz w INSTRUKCJA OBSŁUGI

http://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla/powietrzna-pompa-ciepla-pcwu38.html

pozdrawiam

SUSPENSER
20-12-2013, 21:53
wodę chcę ogrzewać w sezonie niegrzewczym z pompy, natomiast w sezonie grzewczym piec na ekogroszek

U mnie tak jest i Hewalex jest podłączony do Galmeta pionowego 120 litrów z wężownicą podłączoną do kotła na ekogroszek.

Działa przy nim podpięty w obieg cyrkulacji, ale COP maksymalny jaki uzyskałem to 2,7 [mam ciepłomierz i licznik en. el. jakby ktoś pytał], więc pewnie większy będzie lepszy, ale nie przepłacałbym za większy niż 140 litrów bo różnica w cenie będzie spora i ekonomicznie się to nigdy nie zwróci.

Moja rada 140 litrów z wężownicą i tyle.

Proszę mnie przekonać jeśli nie mam racji.

PS podobno Elektromet ma galwanicznie odizolowaną grzałkę elektryczną, na pewno łatwiej w nim wymienić anodę magnezową, i zasobniki są spawane przez roboty [spawy wysokiej jakości], więc jeśli chcesz wersję z grzałką elektr. wtedy wybierz Elektromet 140 litrów, jeśli nie to porównaj ceny i jeśli różnica będzie niewielka to wybrałbym Elektromet.

mar1973
20-12-2013, 23:11
U mnie tak jest i Hewalex jest podłączony do Galmeta pionowego 120 litrów z wężownicą podłączoną do kotła na ekogroszek.

Działa przy nim podpięty w obieg cyrkulacji, ale COP maksymalny jaki uzyskałem to 2,7 [mam ciepłomierz i licznik en. el. jakby ktoś pytał], więc pewnie większy będzie lepszy, ale nie przepłacałbym za większy niż 140 litrów bo różnica w cenie będzie spora i ekonomicznie się to nigdy nie zwróci.

Moja rada 140 litrów z wężownicą i tyle.

Proszę mnie przekonać jeśli nie mam racji.

PS podobno Elektromet ma galwanicznie odizolowaną grzałkę elektryczną, na pewno łatwiej w nim wymienić anodę magnezową, i zasobniki są spawane przez roboty [spawy wysokiej jakości], więc jeśli chcesz wersję z grzałką elektr. wtedy wybierz Elektromet 140 litrów, jeśli nie to porównaj ceny i jeśli różnica będzie niewielka to wybrałbym Elektromet.

witam

jaki średni COP uzyskałeś w czasie grzania c.w.u. pompą ciepła?
kiedy zacząłeś i zakończyłeś grzanie?

największym "problemem" w zbiornikach Galmetu, czy Elektrometu jest jakość wykonania i położenie emalii - w czasie płukania wężownic lub płaszczów wypływa zupa - no ale to "ekonomiczny zakup:-)

pozdrawiam

fachman19
21-12-2013, 06:56
witam

jaki średni COP uzyskałeś w czasie grzania c.w.u. pompą ciepła?
kiedy zacząłeś i zakończyłeś grzanie?

największym "problemem" w zbiornikach Galmetu, czy Elektrometu jest jakość wykonania i położenie emalii - w czasie płukania wężownic lub płaszczów wypływa zupa - no ale to "ekonomiczny zakup:-)

pozdrawiam
Wężownica od środka nie jest emaliowana

mar1973
21-12-2013, 09:02
Wężownica od środka nie jest emaliowana

witam

napisałem przecież, że wypływa "zupa", a nie "emalia"
choć kto to wie co oni z tymi wężownicami od środka robią:lol2:, jeżeli nie płuczą zbiorników przed wysyłką do klienta:(
kontrola jakości nie działa

pozdrawiam

Pyxis
21-12-2013, 09:17
napisałem przecież, że wypływa "zupa", a nie "emalia"


Przeciez? Przeciez z wczesniejszego postu jasno wynika twierdzenie, ze sa emaliowane, ale zle przez niedbalstwo.

gall86
21-12-2013, 20:05
Witam,
mam pytanie trochę z innej beczki. Otóż zastanawiam się czy montaż pompy ciepła, a dokładniej jednostki zewnętrznej na ścianie północnej może znacznie obniżyć jej osiągi w stosunku do montażu na innej ścianie? Akurat garaż mam od północnej i chciałem na jego ścianie to zamontować. Z tego co gdzieś tam wyczytałem to zalecany jest montaż na innych ścianach. Czy różnica w osiągach jest znaczna, czy też są to wielkości pomijalne?
Z góry dzięki za odpowiedź.

Arturo72
21-12-2013, 20:25
Witam,
mam pytanie trochę z innej beczki. Otóż zastanawiam się czy montaż pompy ciepła, a dokładniej jednostki zewnętrznej na ścianie północnej może znacznie obniżyć jej osiągi w stosunku do montażu na innej ścianie? Akurat garaż mam od północnej i chciałem na jego ścianie to zamontować. Z tego co gdzieś tam wyczytałem to zalecany jest montaż na innych ścianach. Czy różnica w osiągach jest znaczna, czy też są to wielkości pomijalne?
Z góry dzięki za odpowiedź.
Nie montuj jednostki zewnętrznej na ścianie bo będziesz przeklinał na czym świat stoi ;)
Postaw ją na stelażu a czy będzie od północy czy od południa nie ma znaczenia.

gall86
21-12-2013, 20:33
Nie montuj jednostki zewnętrznej na ścianie bo będziesz przeklinał na czym świat stoi ;)
Postaw ją na stelażu a czy będzie od północy czy od południa nie ma znaczenia.

Nieeee, bedzie na ziemi, jedynie chodzilo mi o kierunek :P od razu zakladalem montaz na jakims fundamencie, nie stykajacym sie z domem.

fachman19
21-12-2013, 21:24
Witam,
mam pytanie trochę z innej beczki. Otóż zastanawiam się czy montaż pompy ciepła, a dokładniej jednostki zewnętrznej na ścianie północnej może znacznie obniżyć jej osiągi w stosunku do montażu na innej ścianie? Akurat garaż mam od północnej i chciałem na jego ścianie to zamontować. Z tego co gdzieś tam wyczytałem to zalecany jest montaż na innych ścianach. Czy różnica w osiągach jest znaczna, czy też są to wielkości pomijalne?
Z góry dzięki za odpowiedź.

Jaka jest odległość pomiędzy ścianą północną a południową .
Jeżeli są w tej samej strefie klimatycznej to jest bez znaczenia

Może się zdarzyć w lecie ,że jednostka podgrzeję się na słońcu powyżej 43 C i nie ruszy.

Sławek...
21-12-2013, 21:31
Jaka jest odległość pomiędzy ścianą północną a południową .
Jeżeli są w tej samej strefie klimatycznej to jest bez znaczenia


o jakiej Ty strefie klimatycznej mówisz?
to są budynki w których ściana północna jest np w drugiej strefie a południowa w trzeciej? ;)

map78
21-12-2013, 21:41
Nie montuj jednostki zewnętrznej na ścianie bo będziesz przeklinał na czym świat stoi ;)
Postaw ją na stelażu a czy będzie od północy czy od południa nie ma znaczenia.

Ja mam na ścianie i jestem bardzo zadowolony. Za to te na fundamencie, czy stelażu nie wyglądają za ciekawie. Ale to moja opinia:)

mar1973
21-12-2013, 21:58
Witam,
mam pytanie trochę z innej beczki. Otóż zastanawiam się czy montaż pompy ciepła, a dokładniej jednostki zewnętrznej na ścianie północnej może znacznie obniżyć jej osiągi w stosunku do montażu na innej ścianie? Akurat garaż mam od północnej i chciałem na jego ścianie to zamontować. Z tego co gdzieś tam wyczytałem to zalecany jest montaż na innych ścianach. Czy różnica w osiągach jest znaczna, czy też są to wielkości pomijalne?
Z góry dzięki za odpowiedź.

witam

tak jak wszyscy już pisali nie ma to znaczenia, że północna strona

czasami montuje na ścianie, jak jest to na ścianie garażu dolegającego do domu to żadne dźwięki do domu nie dobiegają

pozdrawiam

fachman19
21-12-2013, 22:42
231294
a tak jest brzydko?

Ja mam na ścianie i jestem bardzo zadowolony. Za to te na fundamencie, czy stelażu nie wyglądają za ciekawie. Ale to moja opinia:)

Pyxis
21-12-2013, 22:59
231294
a tak jest brzydko?

Jesli nie liczyc tej zieleniejacej od gruntu elewacji to OK (tylko nie widze odprowadzenia wody).
To biale na scianie to wylot odkurzacza?

gall86
21-12-2013, 23:14
czy tak daleko od sciany to normalne? nie wyglada to za ciekawie, szczerze liczylem, ze bedzie to z 20-30cm od sciany, a nie jak na fotce

map78
22-12-2013, 00:06
231294
a tak jest brzydko?

No mnie się nie podoba:no:
Wolę tak:yes:
231306231307

Pyxis
22-12-2013, 01:19
Najlepiej na scianie od sypialni (juz tu tak jeden mial). ;)

fachman19
22-12-2013, 08:01
Jesli nie liczyc tej zieleniejacej od gruntu elewacji to OK (tylko nie widze odprowadzenia wody).
To biale na scianie to wylot odkurzacza?
To nie moja zasługa ( to zielone).Fotka z dnia montażu.Nie wszystko co złe to zasługa PC PW. A woda spada z góry na duł :yes:
Wykorzystujemy ciepłe powietrze z odkurzacza:rotfl:do osuszania terenu

231314231315

A było daleko od ściany bo opaski było szkoda klientowi .Klient nasz PAN

fachman19
22-12-2013, 08:07
No mnie się nie podoba:no:
Wolę tak:yes:
231306231307

Jakby nie było wibroizolatoeów ?

To u Ciebie?
Ja tak zamontowałem u siebie .Ale na wibroizolatorach i prawie nie było słychać .
Kiedyś mi zabrakło na budowie jednego wibroizolatora i zabrałem o siebie .
OJ znaczna różnica.:(

fachman19
22-12-2013, 08:10
czy tak daleko od sciany to normalne? nie wyglada to za ciekawie, szczerze liczylem, ze bedzie to z 20-30cm od sciany, a nie jak na fotce

minimalna odległość od ściany 10 cm

Pyxis
22-12-2013, 09:48
To nie moja zasługa ( to zielone).Fotka z dnia montażu.Nie wszystko co złe to zasługa PC PW. A woda spada z góry na duł :yes:


To zrob fotke, jak bedziesz na przegladzie u niego po roku. Teraz mial nalot glonow przy samym gruncie. Porownamy sobie.
Nigdy sie nie moge nadziwic, jak widze taki brak wyobrazni widoczny nawet dla kompletnego budowlanca-laika. :-)

map78
22-12-2013, 09:59
Jakby nie było wibroizolatoeów ?

To u Ciebie?
Ja tak zamontowałem u siebie .Ale na wibroizolatorach i prawie nie było słychać .
Kiedyś mi zabrakło na budowie jednego wibroizolatora i zabrałem o siebie .
OJ znaczna różnica.:(

Wszystko jest na swoim miejscu:yes:
Nie przenosi żadnych drgań nawet na ścianę kotłowni, a do domu ma jeszcze daleko:)
Zdjęcia są z dnia montażu, teraz jest jeszcze rurka do odprowadzania skroplin z tacy ociekowej. Na razie bardzo fajnie to działa, ani kropelka nie spada na ziemię. W środku jest kabel grzejny więc mam nadzieję, że i w czasie wielkich mrozów będzie OK.

mkm silesia
22-12-2013, 10:14
No mnie się nie podoba:no:
Wolę tak:yes:
231306231307

ja wiem że producent podaje minimalnie ileś tam cm ale jako instalator wiem że za parę lat będę musiał wyczyścić / umyć wymiennik w tym wypadku będzie problem. Otuliny na rurach to raczej do klimatyzacji znów ktoś poszedł w tanie badziewie

malux20
22-12-2013, 10:22
ja swojej chce zrobić kapliczke z kamienia lub odsunąć z 10 m od domu w iglaki[wyciszą?] podobno spadnie sprawnosc

mkm silesia
22-12-2013, 10:30
znów?
z tego co jakiś czas tutaj oglądamy, wnioskuję że to standard :P
bo to standardy z allegro w końcu metr otuliny kosztuje ze 5 zeta i jeszcze trzeba na rurę nałożyć wiadomo robocizna dochodzi a tu gotowa rura z otulina i działa i nie trzeba więcej wydawać na otulinę i mniej roboczogodzin zejdzie i klient zadowolony bo mniej zapłaci a to najważniejsze dla pokolenia allegro

map78
22-12-2013, 10:41
ja wiem że producent podaje minimalnie ileś tam cm ale jako instalator wiem że za parę lat będę musiał wyczyścić / umyć wymiennik w tym wypadku będzie problem. Otuliny na rurach to raczej do klimatyzacji znów ktoś poszedł w tanie badziewie

Niestety w Polsce już tak jest, że jak jeden instalator zobaczy "robotę" drugiego to jedyne co potrafi to skrytykować i wytknąć błędy. Jeżeli Twoje instalacje są tak doskonałe to wstaw jakieś zdjęcia zobaczymy (może się pośmiejemy:D)
Moim skromnym zdaniem instalacja ma być tak zrobiona, żeby działała sprawnie i nie szpeciła domu klientowi, a nie żeby instalatorowi było łatwiej przegląd zrobić:yes:

mkm silesia
22-12-2013, 10:49
Niestety w Polsce już tak jest, że jak jeden instalator zobaczy "robotę" drugiego to jedyne co potrafi to skrytykować i wytknąć błędy. Jeżeli Twoje instalacje są tak doskonałe to wstaw jakieś zdjęcia zobaczymy (może się pośmiejemy:D)
Moim skromnym zdaniem instalacja ma być tak zrobiona, żeby działała sprawnie i nie szpeciła domu klientowi, a nie żeby instalatorowi było łatwiej przegląd zrobić:yes:

No właśnie jak nie wyczyścisz wymiennika to nie będzie działać sprawnie (już działa mniej sprawnie bo masz straty na rurociągu który ma czasem z 90oC) no ale masz ładnie to jest najważniejsze.
Zobaczymy ścianę pod urządzeniem za kilka lat to może się pośmiejemy koledzy na P będą mieli argumenty przeciwko pw .

mkm silesia
22-12-2013, 10:56
a nie jest tak czasem, ze klient płaci jak za oryginalną otulinę, a dostaje jak to okresliłeś "standard allegro" ?
bo szczerze mówiąc, to pierwsze przyszło mi na myśl...

A to już pewnie zależy od taj wrednej nieuczciwej i złodziejskiej kasty instalatorów

mar1973
22-12-2013, 11:04
bo to standardy z allegro w końcu metr otuliny kosztuje ze 5 zeta i jeszcze trzeba na rurę nałożyć wiadomo robocizna dochodzi a tu gotowa rura z otulina i działa i nie trzeba więcej wydawać na otulinę i mniej roboczogodzin zejdzie i klient zadowolony bo mniej zapłaci a to najważniejsze dla pokolenia allegro

witam

zgadzam się z tobą - otuliny koniecznie trzeba "lepsze" dawać
szczególnie to widać jak ktoś taki rurociąg poprowadzi w gruncie - zimą brak śniegu nad miejsce, gdzie w ziemi są położone

pochwal się jakie otuliny stosujesz na rury chłodnicze

pozdrawiam

fachman19
22-12-2013, 11:07
To zrob fotke, jak bedziesz na przegladzie u niego po roku. Teraz mial nalot glonow przy samym gruncie. Porownamy sobie.
Nigdy sie nie moge nadziwic, jak widze taki brak wyobrazni widoczny nawet dla kompletnego budowlanca-laika. :-)
Masz bujną wyobraźnie.Fakty są inne.Kolejne zdjęcia które zamieściłem obejmują dłuższy okres.

fachman19
22-12-2013, 11:14
ja wiem że producent podaje minimalnie ileś tam cm ale jako instalator wiem że za parę lat będę musiał wyczyścić / umyć wymiennik w tym wypadku będzie problem. Otuliny na rurach to raczej do klimatyzacji znów ktoś poszedł w tanie badziewie

To zdjęcia z dnia montażu (w trakcie ).
Ja mam taką zasadę ,że po tygodniu sprawdzam jeszcze czy nie pojawiły się niespodzianki i dopiero wtedy montuję resztę izolacji.
Różnie wykonawcy do tego podchodzą .Czasem coś co wygląda na badziewie dla kogoś ,jest konieczne z punktu widzenia technologii montażu.
To kwestia wyobraźni

fachman19
22-12-2013, 11:17
bo to standardy z allegro w końcu metr otuliny kosztuje ze 5 zeta i jeszcze trzeba na rurę nałożyć wiadomo robocizna dochodzi a tu gotowa rura z otulina i działa i nie trzeba więcej wydawać na otulinę i mniej roboczogodzin zejdzie i klient zadowolony bo mniej zapłaci a to najważniejsze dla pokolenia allegro


Mierzysz innych swoją miarą .
Nie wyobrażasz sobie ,że inni mogą robić inaczej i dobrze

mar1973
22-12-2013, 11:23
witam


pochwal się jakie otuliny stosujesz na rury chłodnicze proszę:yes:

pozdrawiam



To zdjęcia z dnia montażu (w trakcie ).
Ja mam taką zasadę ,że po tygodniu sprawdzam jeszcze czy nie pojawiły się niespodzianki i dopiero wtedy montuję resztę izolacji.
Różnie wykonawcy do tego podchodzą .Czasem coś co wygląda na badziewie dla kogoś ,jest konieczne z punktu widzenia technologii montażu.
To kwestia wyobraźni

map78
22-12-2013, 11:37
No właśnie jak nie wyczyścisz wymiennika to nie będzie działać sprawnie (już działa mniej sprawnie bo masz straty na rurociągu który ma czasem z 90oC) no ale masz ładnie to jest najważniejsze.
Zobaczymy ścianę pod urządzeniem za kilka lat to może się pośmiejemy koledzy na P będą mieli argumenty przeciwko pw .

Dla mnie najlepszą miarą sprawności jest zużycie prądu, a śledząc takowy wątek na forum wiem, że to zużycie jest bardzo dobre porównując z innymi posiadaczami PC-PW. Przedstawiciel Panasonika, który dokonywał odbioru pompy powiedział, że instalacja jest wykonana bardzo dobrze (zaznaczam, że nie znali się z instalatorem), a "izolacja", którą widać na zdjęciu (jeżeli w ogóle coś na takim małym zdjęciu widać) to jest oryginalna otulina rurek w dniu montażu - teraz jest zaizolowana i owinięta taśmą samo-wulkanizującą. Co do tych przeglądów to jestem lekko skonfundowany, gdyż zarówno instalator jak i przedstawiciel Panasa powiedzieli, że to urządzenie nie wymaga żadnych przeglądów - no chyba, że koniecznie chcę zapłacić za to co mogę bez problemu zrobić samemu. Pozdrawiam i udanych podłączeń życzę na ten nadchodzący Nowy Rok:)

mkm silesia
22-12-2013, 11:38
To zdjęcia z dnia montażu (w trakcie ).
Ja mam taką zasadę ,że po tygodniu sprawdzam jeszcze czy nie pojawiły się niespodzianki i dopiero wtedy montuję resztę izolacji.
Różnie wykonawcy do tego podchodzą .Czasem coś co wygląda na badziewie dla kogoś ,jest konieczne z punktu widzenia technologii montażu.
To kwestia wyobraźni

Moje uwagi dotyczyły instalacji na ścianie z minimalną wymaganą odległością przez producenta urz. to co podaje producent to minimum dla urządzenia ale nie dotyczy to całości montażu czyli zdrowy rozsądek obowiązuje bo dla urz. wystarczy 20cm ale dla budynku już może nie.
Urządzenie mogę zdemontować i wyczyścić ... jak klient zapłaci :D
A jak będzie miał zdemontowane to może sobie elewacje odnowić żeby znów było ładnie i wszyscy będą zadowoleni klient bo ma ładnie ekipa od elewacji bo zarobi no i ja bo coś więcej zarobię za demontaż tak że montaż bardzo dobry jednak otuliny zmieniłbym nadal.

fachman19
22-12-2013, 11:48
Odpowiedź na pytanie jaka jest minimalna odległość - 10 cm.
Fachowiec odsunie .Większy fachowiec odsunie bardziej mniejszy mniej.
Kwestia wielkości fachowca:)

Oczywiście wiekość urządzenia ma znaczenie.

Wychodzi na to ,że jednak wielkość ma znaczenie:p

mkm silesia
22-12-2013, 11:48
Dla mnie najlepszą miarą sprawności jest zużycie prądu, a śledząc takowy wątek na forum wiem, że to zużycie jest bardzo dobre porównując z innymi posiadaczami PC-PW. Przedstawiciel Panasonika, który dokonywał odbioru pompy powiedział, że instalacja jest wykonana bardzo dobrze (zaznaczam, że nie znali się z instalatorem), a "izolacja", którą widać na zdjęciu (jeżeli w ogóle coś na takim małym zdjęciu widać) to jest oryginalna otulina rurek w dniu montażu - teraz jest zaizolowana i owinięta taśmą samo-wulkanizującą. Co do tych przeglądów to jestem lekko skonfundowany, gdyż zarówno instalator jak i przedstawiciel Panasa powiedzieli, że to urządzenie nie wymaga żadnych przeglądów - no chyba, że koniecznie chcę zapłacić za to co mogę bez problemu zrobić samemu. Pozdrawiam i udanych podłączeń życzę na ten nadchodzący Nowy Rok:)

jak będzie mi się chciało "naumieć" i mieć czas na takie zabawy to wstawię zdjęcie jak wygląda wymiennik po pyleniu topoli i co leci z wymiennika po zastosowaniu odpowiednich środków czyszczących dostępnych w specjalistycznych hurtowniach dla instalatorów kiedyś wymagali podania regonu teraz nie wiem bo to dawno było.
W wypadku topoli wystarczy użyć miotły ;)
Izolacje dla instalacji cieplnej a takowa jest instalacja freonowa pc określa odpowiednie rozporządzenie

mkm silesia
22-12-2013, 11:52
witam

proszę:yes:

pozdrawiam

Armacel

fachman19
22-12-2013, 11:54
Jeszcze nie czyściłem żadnej pc pw:bash:

mkm silesia
22-12-2013, 12:00
Jeszcze nie czyściłem żadnej pc pw:bash:

u to błąd polecam zaopatrzyć się w obwiednia chemię i zrobić fortę tej najstarszej pc a jeszcze lepiej jak w okolicy jest dużo starych węglowych pieców jak to ma miejsce u mnie (górnicy maja darmowe kartki na wongiel)
Topole to załatwiają sobie sami klienci miotełka - jak jest topolowa okolica

Pyxis
22-12-2013, 12:03
Masz bujną wyobraźnie.Fakty są inne.



Nie wyobrażasz sobie ,że inni mogą robić inaczej i dobrze



To kwestia wyobraźni

Widze, ze przy montazu PC PW najwazniejszym "atutem" jest rzeczona wyobraznia. Wystarczy, ze klient i instalator wyobraza saobie, ze to ma dzialac dobrze...
MSPANC :D

fachman19
22-12-2013, 12:06
Widze, ze przy montazu PC PW najwazniejszym "atutem" jest rzeczona wyobraznia. Wystarczy, ze klient i instalator wyobraza saobie, ze to ma dzialac dobrze...
MSPANC :D

Zabrakło kontrargumentów ?Jestem zaskoczony

mkm silesia
22-12-2013, 12:11
Ale marzenia sie spelniaja... I dziala :)
Najlepiej wtedy moze instalowac w okresie swiatecznym...
:)

ale co ty to nie działa jak to może być że zimne powietrze grzeje to się w pale nie mieści :D

fachman19
22-12-2013, 12:12
Kolega ze Śląska zapodał ciekawe dane

W Zabrzu temperatura -19 C wystąpiła raz w 2010 .
Przez kilka innych lat minimalna nie spadała poniżej -15C
Polecam poczytać w temacie z tabelkami i wykresami

Jest może co takiego dla Warszawy ?

Pyxis
22-12-2013, 12:15
Zabrakło kontrargumentów ?Jestem zaskoczony

Ale "kontrargumentow" na co? Ze tyku nie zakopuje sie w ziemi?
Rezczy oczywistych sie nieudowadnia.

231294

A jak Ty czy silesia instalujecie pompy i ktory jest wiekszym fachowcem, to nie mi oceniac. To musicie ustalic miedzy soba. :)

mkm silesia
22-12-2013, 12:15
Kolega ze Śląska zapodał ciekawe dane

W Zabrzu temperatura -19 C wystąpiła raz w 2010 .
Przez kilka innych lat minimalna nie spadała poniżej -15C
Polecam poczytać w temacie z tabelkami i wykresami

nie ciekawe a prawdziwe do weryfikacji na rządowych stronach gov
Łącznie z bezwładnością wylewek i budynku w dobrze zrobionych instalacjach i obiektach grzałki nie załączają się

fachman19
22-12-2013, 12:19
Ja to wiem:D

mar1973
22-12-2013, 12:20
witam

co do przeglądów - Panasonic wyraźnie wymaga dla zachowania gwarancji, aby były one dokonywane
kto był tym przedstawicielem Panasonica - możesz napisać na priv

dobrze, że dodatkowo zaizolowałeś rury

w nowej karcie gwarancyjnej "KARTA GWARANCYJNA URZĄDZEŃ GRZEWCZYCH MARKI PANASONIC", która obowiązuje od tego roku są następujące zapis":


2. Warunkiem utrzymania ochrony gwarancyjnej jest wykonanie 2 razy w roku przeglądów konserwacyjnych, do dokonania, których uprawnione
są wyłącznie:
a) wskazany w karcie gwarancyjnej sprzedawca lub instalator;
b) wskazany przez Panasonic Marketing Europe GmbH (Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością) Oddział w Polsce serwis.

pozdrawiam




Dla mnie najlepszą miarą sprawności jest zużycie prądu, a śledząc takowy wątek na forum wiem, że to zużycie jest bardzo dobre porównując z innymi posiadaczami PC-PW. Przedstawiciel Panasonika, który dokonywał odbioru pompy powiedział, że instalacja jest wykonana bardzo dobrze (zaznaczam, że nie znali się z instalatorem), a "izolacja", którą widać na zdjęciu (jeżeli w ogóle coś na takim małym zdjęciu widać) to jest oryginalna otulina rurek w dniu montażu - teraz jest zaizolowana i owinięta taśmą samo-wulkanizującą. Co do tych przeglądów to jestem lekko skonfundowany, gdyż zarówno instalator jak i przedstawiciel Panasa powiedzieli, że to urządzenie nie wymaga żadnych przeglądów - no chyba, że koniecznie chcę zapłacić za to co mogę bez problemu zrobić samemu. Pozdrawiam i udanych podłączeń życzę na ten nadchodzący Nowy Rok:)

fachman19
22-12-2013, 12:23
Ale "kontrargumentow" na co? Ze tyku nie zakopuje sie w ziemi?
Rezczy oczywistych sie nieudowadnia.

231294

A jak Ty czy silesia instalujecie pompy i ktory jest wiekszym fachowcem, to nie mi oceniac. To musicie ustalic miedzy soba. :)

Pogubiłem się w Twojej logice

Ale na wszelki wypadek

POMPA GRUNTOWA JEST LEPSZA

Pyxis
22-12-2013, 12:25
Pogubiłem się w Twojej logice

Ale na wszelki wypadek

POMPA GRUNTOWA JEST LEPSZA

I to jest wlasnie brak kontrargumentow, ktory komus zarzucasz. :)

fachman19
22-12-2013, 12:31
Ale "kontrargumentow" na co? Ze tyku nie zakopuje sie w ziemi?
:)

nie rozumiem tego zdania
gdzie tu argumenty?

mar1973
22-12-2013, 12:32
witam

możesz podać proszę, którą wersję z oferty Armacela?

pozdrawiam



Armacel

mar1973
22-12-2013, 12:37
witam

tak jak piszesz - nie czyszczone wymienniki powodują, że PC grzeją z mniejszą sprawością

czasami wystarczy przedmuchać - odkurzyć
a czasami bez mycia z dodatkiem chemii się nie obejdzie

pozdrawiam


No właśnie jak nie wyczyścisz wymiennika to nie będzie działać sprawnie (już działa mniej sprawnie bo masz straty na rurociągu który ma czasem z 90oC) no ale masz ładnie to jest najważniejsze.
Zobaczymy ścianę pod urządzeniem za kilka lat to może się pośmiejemy koledzy na P będą mieli argumenty przeciwko pw .

fachman19
22-12-2013, 12:40
Ale "kontrargumentow" na co? Ze tyku nie zakopuje sie w ziemi?
Rezczy oczywistych sie nieudowadnia.

231294

A jak Ty czy silesia instalujecie pompy i ktory jest wiekszym fachowcem, to nie mi oceniac. To musicie ustalic miedzy soba. :)


Aaaa tynku się nie zakopuję.

Jakoś nie mogę tego powiązać z Pompą Ciepła.
Cóż

r19
22-12-2013, 13:44
mar1973.... w kwestii formalnej.... mozesz pisac pod cytatami?
Inaczej zle sie to czyta.

mar1973
22-12-2013, 14:08
mar1973.... w kwestii formalnej.... mozesz pisac pod cytatami?
Inaczej zle sie to czyta.

witam

zrobię to dla Ciebie :)

pozdrawiam

Pyxis
22-12-2013, 19:46
Aaaa tynku się nie zakopuję.

Jakoś nie mogę tego powiązać z Pompą Ciepła.
Cóż

Ale po co masz to powiazywac? Ja tylko stwierdzilem fakt. Jak facet zakopal sobie tynk i bez pompy mu zielenieje, to z pompa bedzie mial kozuch, bo z niej sie "toszke" wilgoci do gruntu przedostanie, a odplywu nie widze.
Jakis blad w rozumowaniu robie?

fachman19
22-12-2013, 20:05
Trawa będzie rosła a przy gruntówce uschnie.
Czy ktoś ma problemy z odpływem wody ,w wersji bez odpływu????
Wyobraźnia podpowiada same szkody

Wilgotna ściana ulegnie erozji może to spowodować zawalenie budynku.

Pyxis
22-12-2013, 20:07
Czy ktoś ma problemy z odpływem wody ,w wersji bez odpływu????


Czyli pompa PW nie generuje dodatkowej porcji wilgoci?

Zeszlej zimy jeden z forumowiczow pokazywal fotki jakie ma lodowisko pod pompa. Chociaz screena moglem zrobic. :)

fachman19
22-12-2013, 20:17
A jak zrobisz wymiennik gruntowy pod dojazdem do garażu to śnieg będzie dłużej leżał a trawa późnij wzejdzie.
Gruntówka w sypialnie utrudnia sen.

oczywiście tak jak zamontowanie jednostki zewnętrznej obok wejścia do domu .Oczywiście może uszkodzić tynk wykonany do powierzchni gruntu.

Czy gdzieś napisałem nieprawdę???

Pyxis
22-12-2013, 20:22
A jak zrobisz wymiennik gruntowy pod dojazdem do garażu to śnieg będzie dłużej leżał a trawa późnij wzejdzie.
Gruntówka w sypialnie utrudnia sen.

oczywiście tak jak zamontowanie jednostki zewnętrznej obok wejścia do domu .Oczywiście może uszkodzić tynk wykonany do powierzchni gruntu.

Czy gdzieś napisałem nieprawdę???

Boze, Hydrauli, ty tak naprawde, czy tylko udajesz? :)

fachman19
22-12-2013, 20:23
Czyli pompa PW nie generuje dodatkowej porcji wilgoci?

Zeszlej zimy jeden z forumowiczow pokazywal fotki jakie ma lodowisko pod pompa. Chociaz screena moglem zrobic. :)

231468231469231470231471231472


Prawdziwy ARMAGEDON I ZNISZCZENIA

fachman19
22-12-2013, 20:25
Boze, Hydrauli, ty tak naprawde, czy tylko udajesz? :)

Staram się dotrzymać kroku :D

Pyxis
22-12-2013, 20:27
Ale to sie nie prezentuje za dobrze. Ja bym na cos takigo sobie nie pozwolil, ale moze dziwny jestem. :)

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=231469&d=1387740105

fachman19
22-12-2013, 20:31
231474231475
Tynk do ziemi ,opaska granitowa na żądanie klienta ,Takie zjawisko wystąpiło raz w ciągu 6 lat i trwało dwa tygodnie.

A widziałeś te inne zdjęcia ,czy umknęło??

Pyxis
22-12-2013, 20:54
A widziałeś te inne zdjęcia ,czy umknęło??

No ale co mam napisac?
To ponizej to tez "wiocha" nieziemska jesli chodzi o aspekt estetyczny. Pewnie "swietnie dziala", ale czy to jest OK wg Ciebie? Jakies smieci styro, kawalki rynien i ceglowka?

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=231474&d=1387740999

fachman19
22-12-2013, 21:01
To obiekty w budowie .
Akurat ten obiekt zalały wody gruntowe tak ,ze stał na środku jeziora.
Dopiero po wykonaniu robót zimnych dał się tam żyć.
Na zdjęciach chciałem pokazać jaka ilość wody powstaje i jakie skutki są w zimie.
Ty widzisz cegłę i bałagan.
Mam wrażenie ,że jesteś tendencyjny :D

Pyxis
22-12-2013, 21:08
To obiekty w budowie .
Akurat ten obiekt zalały wody gruntowe tak ,ze stał na środku jeziora.
Dopiero po wykonaniu robót zimnych dał się tam żyć.
Na zdjęciach chciałem pokazać jaka ilość wody powstaje i jakie skutki są w zimie.
Ty widzisz cegłę i bałagan.
Mam wrażenie ,że jesteś tendencyjny :D

Widze ile jest lodu i w jednym i w drugim przypadku. Widze tez jak jest sprawa odwodnienia zrealizowana.
Ja bym Ci nie zaplacil. Sorki. :)

fachman19
22-12-2013, 21:21
Widze ile jest lodu i w jednym i w drugim przypadku. Widze tez jak jest sprawa odwodnienia zrealizowana.
Ja bym Ci nie zaplacil. Sorki. :)

Odwodnienie nie jest konieczne ,wręcz niepotrzebne.
Ale jak sobie klient ,życzy można zamontować (bywają dziwni klienci).
Ale koszt podgrzewania odpływu jest duży.
Jeżeli w umowie nie ma nic o odpływie to dlaczego mam je robić.
Bo masz takie widzi misie.
Każdy pretekst jest dobry ,żeby nie płacić

mkm silesia
22-12-2013, 23:14
A ja myślę że Pan Pyxis powinien biec z tematem do TVN lód śnieg i to w środku zimy w koło domu toż to skandal niebywały wszystkie mochery będą głowami kręcić a lemingi słać smsy z wyrazami dezaprobaty :D

Pyxis
22-12-2013, 23:41
Jeżeli w umowie nie ma nic o odpływie to dlaczego mam je robić.
Bo masz takie widzi misie.


Bo masz sie za fachowca. :)
Klient zapewne nawet nie spodziewa sie takich "atrakcji" zalecaja montaz PC PW.

Pyxis
22-12-2013, 23:42
A ja myślę że Pan Pyxis powinien biec z tematem do TVN lód śnieg i to w środku zimy w koło domu toż to skandal niebywały wszystkie mochery będą głowami kręcić a lemingi słać smsy z wyrazami dezaprobaty :D

Silesia, ja bym od Ciebie paczki zapalek nawet nie kupil. :D

mkm silesia
22-12-2013, 23:52
Silesia, ja bym od Ciebie paczki zapalek nawet nie kupil. :D

wiem wiem że cię nie stać czytałem jak tam z wykopami kombinowałeś i z rurami jakimiś tanimi i ta wentylacja "grawitacyjna" co to niby działa no i jeszcze że tą tanią psującą się elektronikę ludziom wciskasz

Pyxis
23-12-2013, 00:26
wiem wiem że cię nie stać czytałem jak tam z wykopami kombinowałeś i z rurami jakimiś tanimi i ta wentylacja "grawitacyjna" co to niby działa no i jeszcze że tą tanią psującą się elektronikę ludziom wciskasz

Nadal bym od Ciebie nie kupil nawet tych zapalek. :)

compi
23-12-2013, 07:19
Jak ta grawitacja potrafi wychłodzić salon. Może warto kratki warto zasłonić? ; )

fachman19
23-12-2013, 07:38
Bo masz sie za fachowca. :)
Klient zapewne nawet nie spodziewa sie takich "atrakcji" zalecaja montaz PC PW.

Po raz kolejny powtarzam niewiedza klienta nie morze obciążać wykonawcy.
To inwestor jest odpowiedzialny za proces budowlany .Jeżeli się nie zna lub nie wie to musi zatrudnić fachowy nadzór

Ja klientowi mówię o wadach PC . Nie lubię podawać zawyżonych COPÓW.
Umawiam się i trzymam umowy .To chyba uczciwe.
Montaż PC to moje hobby , ale pracownikom muszę zapłacić.

Umowa obejmuje montaż pompy ciepła.

Budowa trawnika ,cokołu ,elewacji to inna sprawa .


A tak z innej beczki .Wyczytałem miedzy wierszami o jakiejś elektronice.
Robisz jakieś sterowania?
Ja potrzebuję sterowanie do pomp wodnych o mocy 4 kW i 11 kW około 100 szt rocznie
pracujących z falownikiem w kaskadzie z pomiarem ciśnienia.
Jak zainteresowany to zapraszam na priv

Pyxis
23-12-2013, 09:28
Umowa obejmuje montaż pompy ciepła.

Budowa trawnika ,cokołu ,elewacji to inna sprawa .


A tak z innej beczki .Wyczytałem miedzy wierszami o jakiejś elektronice.
Robisz jakieś sterowania?
Ja potrzebuję sterowanie do pomp wodnych o mocy 4 kW i 11 kW około 100 szt rocznie
pracujących z falownikiem w kaskadzie z pomiarem ciśnienia.
Jak zainteresowany to zapraszam na priv

Ja bedac klientem u ktorego montowal bys PC wymagal bym od Ciebie wskazowek odnosnie przygotowania miejsca montazu urzadzenia.NIekoniecznie samego wykonstwa. Martwi mnie jednak Twoja postawa. "Jest OK", to nie jest dobry komentarz do tych fotek, bo IMHO nie jest OK. Moze bedzie, ale poki co nie jest.

O elektronice to zupelnie inna sprawa. Argumentowalem w dyskusji z Silesia sprawe zachowania sie elektroniki eksploatowanej w warunkach zewnetrznych, bo sprzedaje m.in internet i mam sporo urzadzen do porownania instalowanych w roznych warunkach (te pod dachem duuuuzo rzadziej sie psuja , mimo, ze sa to urzadzenia zewnetrzne). Silesia twierdzi, ze elektronika nawet lepiej bedzie pracowala na zewnatrz niz w garazu (!). Argumemtacje mial jak to on niedorzeczna, ale to inna sprawa. :)

Pyxis
23-12-2013, 10:22
Zewnetrzna elektronika w 13 letnim aucie jakos chodzi...
A te roznice temperatur, te warunki pracy....
:)

A mi padla w autku po pol roku. Jaki z tego wniosek? :)

Pyxis
23-12-2013, 10:33
A jaki problem sprawic sobie zadaszenie nad PC?


Piszac "pod dachem" mam na mysli te pracujace w pomieszczeniach zamknietych (strychy, poddasza itp).

Pyxis
23-12-2013, 11:37
No nie... PC na strychu to kiepski pomysl :D
Ale one sa podworkowe ;)
Nasze samochody niestety w 100% tez ;)

Moje sprzety internetowe tez sa "podworkowe" w 100%, ale i tak te pracujace pod dachem dzialaja bardziej bezawaryjnie. Taka jest praktyka i tak tez podpowiada zdrowy rozsadek.

miloszenko
23-12-2013, 11:47
Pyxis, a moze te sprzety internetowe maja kepskiej jakosci zabezpieczenie IP? A moze sa montowane niezgodnie z przeznaczeniem?

Pyxis
23-12-2013, 12:15
Pyxis, a moze te sprzety internetowe maja kepskiej jakosci zabezpieczenie IP? A moze sa montowane niezgodnie z przeznaczeniem?

IP65 z tego co pamietam i oznaczane jako "outdoor".
Sa montowane tak jak byc powinny. Tzn tak jak to przewidzial ich producent.

To zadna nowosc, ze tak sie dzieje jak opisuje.

Vld
23-12-2013, 12:31
Myślę, że nie ma się co teraz podniecać IP
Czas pokaże co ta elektronika i invertery są warte. W klimach już pokazały, na alle... całe palety tego sprzedają z uszkodzona elektroniką.

Po swojej widzę, że warunki są tam nie kiepawe, np od -10C, do pary po defroście.

fachman19
23-12-2013, 13:02
Piszac "pod dachem" mam na mysli te pracujace w pomieszczeniach zamknietych (strychy, poddasza itp).

Jak myślisz co prędzej padnie .
Automatyka w jednostce zewnętrznej czy w kotle (wysoka temperatura i opary po spaleniu oleju lub gazu)
Kotły serwisuję 20 lat. Automatyka uległa uszkodzeniu kilka razy w kotłach koreańskich i 2 razy w niemieckich.
A jeszcze jedno gwarancja nie obejmuje sytuacji gdy kocioł wisi w pobliżu kuchenki i pralki.

fachman19
23-12-2013, 13:19
Ja bedac klientem u ktorego montowal bys PC wymagal bym od Ciebie wskazowek odnosnie przygotowania miejsca montazu urzadzenia.NIekoniecznie samego wykonstwa. Martwi mnie jednak Twoja postawa. "Jest OK", to nie jest dobry komentarz do tych fotek, bo IMHO nie jest OK. Moze bedzie, ale poki co nie jest.

:)

Jaszcze raz powtarzam .Na zdjęciach widać ile wody i jakie skutki pociąga za sobą montaż PCPW.
Ale ty oceniasz cegłę i na podstawię tego wyciągasz wniosek ,że za taką robotę nie płacisz.
Klienci wykonali tam elementy małej architektury .opaski ,murki i tp.
Ja zawsze informuję i odradzam montaż odpływów wody .Proponuję natomiast znalezienie takiego miejsca ,żeby nie było to uciążliwe.

Zastanawiam się skąd u ciebie taka nieufność i podejrzliwość.Czy na co dzień masz do czynienia z oszustami .

Ostatnio moi pracownicy pochodzący z okolic Miska Mazowieckiego poprosili ,żeby nie dawać im roboty w Warszawie.
W tak zwanym terenie ludzie ich szanują ,postawią kawę ,podziękują .A w Warszawie Traktują ich jak oszustów i partaczy.
Ciekawe?

Pyxis
23-12-2013, 13:23
Jak myślisz co prędzej padnie .
Automatyka w jednostce zewnętrznej czy w kotle (wysoka temperatura i opary po spaleniu oleju lub gazu)
Kotły serwisuję 20 lat. Automatyka uległa uszkodzeniu kilka razy w kotłach koreańskich i 2 razy w niemieckich.
A jeszcze jedno gwarancja nie obejmuje sytuacji gdy kocioł wisi w pobliżu kuchenki i pralki.

Nie wiem, nie serwisuje kotlow. Wiem, ze sprzet zalatwia mi raczej nie tyle temperatura co wilgoc (chociaz ta tez ma swoj udzial), a tej przy pompie PW jest sporo.

fachman19
23-12-2013, 13:26
Nie wiem, nie serwisuje kotlow. Wiem, ze sprzet zalatwia mi raczej nie tyle temperatura co wilgoc (chociaz ta tez ma swoj udzial), a tej przy pompie PW jest sporo.

Była zima, miałem komputer w samochodzie (zimnym) ,zaniosłem do domu (ciepło ).
Nie mam już tego komputera .:D

Na płytkach w kotłach miedź zmienia kolor na zielony.i dziła

Pyxis
23-12-2013, 13:26
Jaszcze raz powtarzam .Na zdjęciach widać ile wody i jakie skutki pociąga za sobą montaż PCPW.
[...]
Zastanawiam się skąd u ciebie taka nieufność i podejrzliwość.Czy na co dzień masz do czynienia z oszustami .


Widze ile jest tam "wody" i nie jest jej malo. Cegla i reszta smieci to juz zupelnie inna bajka.

Nie ma zadnej podejrzliwosci. Ja tylko komentuje fakty, a fakty sa takie, ze u mnie by takie "cos" nie przeszlo. Nie wiem jak w warszawce.

Pyxis
23-12-2013, 13:28
Była zima, miałem komputer w samochodzie (zimnym) ,zaniosłem do domu (ciepło ).
Nie mam już tego komputera .:D

No to masz taka sytuacje, jaka jest w pompie PW przy defroscie. Roznica taka, ze laptop nie byl w wersji "outdoor". :)

fachman19
23-12-2013, 13:40
No to masz taka sytuacje, jaka jest w pompie PW przy defroscie. Roznica taka, ze laptop nie byl w wersji "outdoor". :)
Ale pc jest

We Warszawce jakoś dużo niewarszawiaków walczących o kasę .O każdy grosz .

Ja nie mam z tym problemu

Wiem bo tu jestem od 30 lat ,o
Jednak od 40 ,czas płynie

POMPA GRUNTOWA JEST NAJLEPSZA
WARSZAWA JEST WARSZAWKĄ


WESOŁYCH ŚWIĄT

Pyxis
23-12-2013, 13:56
Ale pc jest


Dlatego nie zdycha od strzalu tak jak Twoj lapek. Warunki jednak ma ciezkie. :)

mkm silesia
23-12-2013, 21:28
kolejne pisanie bzdur przez kilka stron w wykonaniu olimpijskich szczytów trolingu - dlaczego nie ma konkretnych wpisów realnych użytkowników np. mam pompę pw po 2 latach dwa dni po gwarancji padła mi elektronika - no nie ma jest za to spam w wykonaniu gościa od marketingu szeptanego

Pyxis
23-12-2013, 22:26
kolejne pisanie bzdur przez kilka stron w wykonaniu olimpijskich szczytów trolingu - dlaczego nie ma konkretnych wpisów realnych użytkowników np. mam pompę pw po 2 latach dwa dni po gwarancji padła mi elektronika - no nie ma jest za to spam w wykonaniu gościa od marketingu szeptanego

Moze nikt nie chce z litosci zabierac Ci resztek chleba lowco jeleni.

mkm silesia
23-12-2013, 22:29
Moze nikt nie chce z litosci zabierac Ci resztek chleba lowco jeleni.

"siedzisz w biznesie" i nie wiesz że nie zadowolony klient powie 10 osobom a zadowolony dwóm :yes:

Pyxis
23-12-2013, 23:10
"siedzisz w biznesie" i nie wiesz że nie zadowolony klient powie 10 osobom a zadowolony dwóm :yes:

Ja sobie zdaje tez sprawe, ze forum muratora to nie jest caly Swiat.
Ludzie z pompami ciepla to jest margines u nas w kraju, a z pompami PW to juz naprawde promile.

mkm silesia
23-12-2013, 23:24
To dlaczego tu nie ma klientów niezadowolonych od hydraulika wel fachmana z wawy od mar(ka) z Bielska, Clarneta z Rybnika itd. wreszcie moich gdzie ci ludzie wylewający żółć z powodu niezadowolenia może chociaż jeden niezadowolony ponarzeka ten promil promila bo na razie narzekają "posiadacze" i instalatorzy gruntówek na coś czego nie maja i co jest ich konkurencją.
A byli od Mikiego ale to chyba z powodu przekrętów finansowych i zaliczkowych no i na koniec jak już nie mógł nadgonić następnymi zaliczkami to oszczędzał na materiałach ale tak to jest jak się robi pseudo tanio

map78
23-12-2013, 23:42
To dlaczego tu nie ma klientów niezadowolonych od hydraulika wel fachmana z wawy od mar(ka) z Bielska, Clarneta z Rybnika itd. wreszcie moich gdzie ci ludzie wylewający żółć z powodu niezadowolenia może chociaż jeden niezadowolony ponarzeka ten promil promila bo na razie narzekają "posiadacze" i instalatorzy gruntówek na coś czego nie maja i co jest ich konkurencją.
A byli od Mikiego ale to chyba z powodu przekrętów finansowych i zaliczkowych no i na koniec jak już nie mógł nadgonić następnymi zaliczkami to oszczędzał na materiałach ale tak to jest jak się robi pseudo tanio

O nie tak do końca:D O ile pamiętam to malux coś tam na pompkę obiegową narzekał;) ale żółci chyba nie wylewał:D:D:D

mkm silesia
23-12-2013, 23:47
pompka obiegowa to nawet w kotle węglowym występuje :yes:

jasiek71
23-12-2013, 23:54
O nie tak do końca:D O ile pamiętam to malux coś tam na pompkę obiegową narzekał;) ale żółci chyba nie wylewał:D:D:D
malux to chyba na wszystko narzeka ...:D
taki typ ...;)

Pyxis
24-12-2013, 00:01
To dlaczego tu nie ma klientów niezadowolonych od hydraulika wel fachmana z wawy od mar(ka) z Bielska, Clarneta z Rybnika itd. wreszcie moich gdzie ci ludzie wylewający żółć z powodu niezadowolenia może chociaż jeden niezadowolony ponarzeka ten promil promila bo na razie narzekają "posiadacze" i instalatorzy gruntówek na coś czego nie maja i co jest ich konkurencją.
A byli od Mikiego ale to chyba z powodu przekrętów finansowych i zaliczkowych no i na koniec jak już nie mógł nadgonić następnymi zaliczkami to oszczędzał na materiałach ale tak to jest jak się robi pseudo tanio

Kojarzysz co musialo sie stac, zeby brudy Mikiego zaczely na forum wyplywac? Na forum to sie pisze, jak idzie na noze z instalatorem, a nie jak sie jest "nie w pelni usatysfakconowanym".
Moze ja faktycznie dziwny jestem, ale te 2 foty Hydraulika jakos IMHO chluby mu nie przynosza. Powinno to nieco inaczej wygladac. Przynajmniej na moje oko laika.

Moze jeszcze za krotko jestes na forum, ale narzekajacy byli. I narzekajacy na lodowisko i na halas i na niska wydajnosc urzadzen w mrozy. Sadzisz, ze ja opinie o pompach PW wyrobilem sobie czytajac tylko posty instalatorow tychze? :)

Vld
24-12-2013, 00:17
Ciekawe, ilu jest tu posiadaczy PW pogwarancyjnych.

mkm silesia
24-12-2013, 01:14
Kojarzysz co musialo sie stac, zeby brudy Mikiego zaczely na forum wyplywac? Na forum to sie pisze, jak idzie na noze z instalatorem, a nie jak sie jest "nie w pelni usatysfakconowanym".
Moze ja faktycznie dziwny jestem, ale te 2 foty Hydraulika jakos IMHO chluby mu nie przynosza. Powinno to nieco inaczej wygladac. Przynajmniej na moje oko laika.

Moze jeszcze za krotko jestes na forum, ale narzekajacy byli. I narzekajacy na lodowisko i na halas i na niska wydajnosc urzadzen w mrozy. Sadzisz, ze ja opinie o pompach PW wyrobilem sobie czytajac tylko posty instalatorow tychze? :)

Narzekający byli oczywiście i na pompy gw też narzekali ogólnie każda instalke można skopać nawet węglową chyba się z tym zgodzisz.
A kojarzysz link który sam wstawiłeś z opomiarowanymi instalacjami nie przez instalatorów zarówno gw jak i pw tam w tym TWOIM linku dobrze zrobione instalacje pw maja średnioroczny scop 3,5 jasne że gruntowe miały lepszy o 0.7 0.8 ale ile to jest kasy w budynku z obciążeniem 35W/m2 (a takie jakoś ostatnio ludzie budują) a ile do wydania więcej na wiercenie to jest indywidualny wybór inwestora na co chce wydać czy teraz na odwiert czy co roku dokładać do rachunku ile? to każdy musi policzyć dla swojej inwestycji i sam zdecydować uwzględniając także rejon pl.
Tak samo jak źle można dobrać gw tak i pw i w mrozy będzie problem i to nie wina urządzeń - czasami złego doboru (bo np. ma być taniej mniejsza pompa) czasami to wina źle wykonanych budynków czasami źle wykonanych instalacji.

Pyxis
24-12-2013, 01:26
Efektywnosc instalacji to tylko jedna strona medalu. Druga stanowi "techniczny" aspekt zadowolenia z zakupu. Po tej fotce z rynna, styro, ceglowka i lodowiskiem jakos moja niechec do tych urzadzen tylko wzrosla. Trzeba byc troszke desperatem, zeby sie na takie cos zdecydowac. To nie kosztuje 10 tys zl.

Pratchawiec
24-12-2013, 01:44
Witam

Od lutego 2006 mam 3 invertery, intensywnie eksploatowane. Bez żadnego zadaszenia. W jednym, po roku wymieniono ( w ramach gwarancji) płytę główną.
Pozostałe, jak i ten z wymienioną elektroniką, działają bezawaryjnie do dziś.

Pozdrawiam

Pratchawiec

Pyxis
24-12-2013, 08:59
Witam

Od lutego 2006 mam 3 invertery, intensywnie eksploatowane. Bez żadnego zadaszenia. W jednym, po roku wymieniono ( w ramach gwarancji) płytę główną.
Pozostałe, jak i ten z wymienioną elektroniką, działają bezawaryjnie do dziś.

Pozdrawiam

Pratchawiec

No to user mial fuksa, ze zdechla na gwarancji jeszcze. :)

Przeciez ja nigdzie nie napisalem, ze wszystkie zdechna i ze to pewnik. Napisalem tylko, ze awaryjnosc elektroniki w urzadzeniach eksploatowanych pod chmurka bedzie wieksza, niz w takich ktore stoja sobie w suchej i cieplej "pompowni". Od razu podniosl sie "lament" instalatorow - zabij, a nie wiem czemu.

fachman19
24-12-2013, 09:15
Efektywnosc instalacji to tylko jedna strona medalu. Druga stanowi "techniczny" aspekt zadowolenia z zakupu. Po tej fotce z rynna, styro, ceglowka i lodowiskiem jakos moja niechec do tych urzadzen tylko wzrosla. Trzeba byc troszke desperatem, zeby sie na takie cos zdecydowac. To nie kosztuje 10 tys zl.
Ta woda pod pompą nie pochodzi z PC .
Woda z PC znajduje się na rynnie i cegle.
Zauważyłeś śnieg .? Jak myślisz ile wody wylało się na ten śnieg?
231713

Woda z pompy wygląda tak

231715

Takie coś raz widziałem .Te pompy miały problem z defrostem.Może dlatego taka sytuacja
Widziałem raz

Zazwyczaj jest tak

231716231717231718

No tak tylko 5 fotek na posta

fachman19
24-12-2013, 09:22
231719231720231721231722

Pokazuje wady ,tak bywa

Pyxis paleta nie jest moja

tank102
24-12-2013, 09:23
Efektywnosc instalacji to tylko jedna strona medalu. Druga stanowi "techniczny" aspekt zadowolenia z zakupu. Po tej fotce z rynna, styro, ceglowka i lodowiskiem jakos moja niechec do tych urzadzen tylko wzrosla. Trzeba byc troszke desperatem, zeby sie na takie cos zdecydowac. To nie kosztuje 10 tys zl.

Na siłę przekonuję na forum Pan Pyxis , że jego wybór jest jedynie słuszny, czyli pompa gruntowa.
A prawda okazuje się inna, ludzie są zadowoleni z pompy PW, z użytkowania gazu , nawet opalania węglem i drzewem.
Ja jestem użytkownikiem PW firmy ATLANTIC TRI 11 która pracuje z grzejnikami, niestety Daikin HT był troszeczkę drogi.
Jestem bardzo zadowolony pracuję pompa już prawie drugi rok.
Nie zamieniłbym pompy PW na żadną gruntówkę.

fachman19
24-12-2013, 09:32
No to user mial fuksa, ze zdechla na gwarancji jeszcze. :)

Przeciez ja nigdzie nie napisalem, ze wszystkie zdechna i ze to pewnik. Napisalem tylko, ze awaryjnosc elektroniki w urzadzeniach eksploatowanych pod chmurka bedzie wieksza, niz w takich ktore stoja sobie w suchej i cieplej "pompowni". Od razu podniosl sie "lament" instalatorow - zabij, a nie wiem czemu.

Ja też wymieniłem w trzech pompach

W pierwszym przypadku ,klient nie zapłacił rachunku ( elektrowni ) i podczas demontażu licznika się spaliło
W drugim piorun walnął : płyta i wentylatory

I ostatnio ,klient podłączał sterownik własnej konstrukcji wg własnej koncepcji .Wymiana sterownika

Ale co prawda to prawda wymiana inwertera z wentylatorami to bolesna sprawa.
Inna rzecz ,że jest 5 lat gwarancji .A trudno udowodnić klientowi ,że to piorun.Nawet jak powie ,wymieniamy na gwarancji

Ale po 5 latach boli nawet 6000 zł

Pyxis
24-12-2013, 10:22
Na siłę przekonuję na forum Pan Pyxis , że jego wybór jest jedynie słuszny, czyli pompa gruntowa.
A prawda okazuje się inna, ludzie są zadowoleni z pompy PW, z użytkowania gazu , nawet opalania węglem i drzewem.


Jestes idealnym targetem na cokolwiek. Daj Boze, zeby wszyscy klienci byli tacy! Amen.


Nie zamieniłbym pompy PW na żadną gruntówkę.

Nawet jak by kosztowala podobnie a dzialala lepiej? Coz za "blyskotliwy" umysl nam sie tu objawil! :D

Pyxis
24-12-2013, 10:25
Ale co prawda to prawda wymiana inwertera z wentylatorami to bolesna sprawa.
Inna rzecz ,że jest 5 lat gwarancji .A trudno udowodnić klientowi ,że to piorun.Nawet jak powie ,wymieniamy na gwarancji

Ale po 5 latach boli nawet 6000 zł

Pomizej masz cala elektronike z mojej pompy (do tego podpiety sterownik Frisko). Czy tutaj srednio kumaty elektronik-elektryk z lutownica nie da sobie rady?

http://www.szkut.com/dom/Dom73a.jpg

tank102
24-12-2013, 10:33
Jestes idealnym targetem na cokolwiek. Daj Boze, zeby wszyscy klienci byli tacy! Amen.



Nawet jak by kosztowala podobnie a dzialala lepiej? Coz za "blyskotliwy" umysl nam sie tu objawil! :D

Z tym umysłem to Pan przesadził......
Widzę że nie ma Pan przekonujących argumentów w sprawie pompy PW, i dlatego stara się Pan wszystko zanegować i obrażać innych. Po prostu trzeba ją użytkować. A o zrozumieniu problemów z pompą gruntową porozmawiać możemy z Panem po upływie 5 lat, gdy ogrody już się rozwiną.

Pyxis
24-12-2013, 10:37
Z tym umysłem to Pan przesadził......
Widzę że nie ma Pan przekonujących argumentów w sprawie pompy PW, i dlatego stara się Pan wszystko zanegować i obrażać innych. Po prostu trzeba ją użytkować. A o zrozumieniu problemów z pompą gruntową porozmawiać możemy z Panem po upływie 5 lat, gdy ogrody już się rozwiną.

W jakim sensie przesadzilem?
Wrazliwy jestes jak panienka na wydaniu. Obrazilem Cie, czym?

Drugi rok nad kolektorem na warzywniku uprawiam glownie pomidory (takie hobby). Rosna i nic im nie jest, a to bardzo wrazliwe rosliny w temacie zimnego gruntu. Kolektor plaski regeneruje sie w 100%, wiec nie bedzie efektu "kumulacji chlodu".

fachman19
24-12-2013, 13:41
Pomizej masz cala elektronike z mojej pompy (do tego podpiety sterownik Frisko). Czy tutaj srednio kumaty elektronik-elektryk z lutownica nie da sobie rady?

http://www.szkut.com/dom/Dom73a.jpg

Też kiedyś miałem takie radio :D

Teraz mam trochę bardziej jednorazowe

Teraz kocioł na eko grog jest bardzie rozbudowany

malux20
24-12-2013, 13:53
ja generalnie z powietrznej jestem zadowolony
ale o gruntowej nic złego nie powiem

SUSPENSER
24-12-2013, 14:21
witam

jaki średni COP uzyskałeś w czasie grzania c.w.u. pompą ciepła?
kiedy zacząłeś i zakończyłeś grzanie?

największym "problemem" w zbiornikach Galmetu, czy Elektrometu jest jakość wykonania i położenie emalii - w czasie płukania wężownic lub płaszczów wypływa zupa - no ale to "ekonomiczny zakup:smile:

pozdrawiam

Witaj,

Średnio uzyskiwałem SVER około 2,5, grzałem w okresie 03.08 - 20.09.2013

rwxw
24-12-2013, 14:46
Teraz kocioł na eko grog jest bardzie rozbudowany
Ale tu nie ma żadnej potrzeby komplikowania tej elektroniki. Większa komplikacja to tylko większy koszt zakupu i ewentualnej naprawy po kilku latach, a pożytek przy tym żaden. Ostatnio są "modne" nienaprawialne, jednorazowe produkty, pełne bezsensownych bajerów i niepotrzebnych wodotrysków, które zostały tak zaprojektowane, że się zepsują wkrótce po gwarancji. Staram się ich unikać, choć nie zawsze się da - takie podejście jest lepsze zarówno dla kieszeni jak i szeroko pojętego środowiska.

fachman19
24-12-2013, 15:24
Ale tu nie ma żadnej potrzeby komplikowania tej elektroniki. Większa komplikacja to tylko większy koszt zakupu i ewentualnej naprawy po kilku latach, a pożytek przy tym żaden. Ostatnio są "modne" nienaprawialne, jednorazowe produkty, pełne bezsensownych bajerów i niepotrzebnych wodotrysków, które zostały tak zaprojektowane, że się zepsują wkrótce po gwarancji. Staram się ich unikać, choć nie zawsze się da - takie podejście jest lepsze zarówno dla kieszeni jak i szeroko pojętego środowiska.

Masz rację,Ale

Zastosowanie elektroniki i inwertera pozwoliło wyeliminować np Bufor ,. Można zastosować mniejszy zbiornik na cwu..
Też uważam ,że proste jest lepsze .
Ale jak chcesz ekogrocha to musisz mieć elektronikę i podajnik.
Oczywiście można palić w kozie.
Nie żeby pc gruntowa to coś złego .To inne rozwiązanie które ma swoje wady i zalety.

Pyxis
24-12-2013, 22:19
Też kiedyś miałem takie radio :D

Teraz mam trochę bardziej jednorazowe

Teraz kocioł na eko grog jest bardzie rozbudowany

Teraz wszystko jest po 3 latach do wyrzucenia.
Jakos dziwnie ta prosta elektronika wzbudza moje zaufanie, pomimo ze na codzien mam do czynienia z komputerami i to niekoniecznie PCetami. :)

rwxw
24-12-2013, 23:40
Zastosowanie elektroniki i inwertera pozwoliło wyeliminować np Bufor
Ja też wyeliminowałem bufor ale bez inwertera ;-) Oczywiście nie zawsze się da, ale jeśli się całą instalację projektuje od początku, to nie ma problemu, żeby bufora po prostu nie było.

Ale jak chcesz ekogrocha to musisz mieć elektronikę i podajnik.
Nieeee !!!! Ekogrocha nie chcę, nigdy w życiu !!! Wolę już tą pc z radiem i prymitywną elektroniką ;-)

ZbyszekT
26-12-2013, 09:26
Czytam i czytam, całe Święta i już sam nie wiem..
Mam SSZ dom 80 m2 pow. użytkowej (piwnica + parter + poddasze po 45 m2 podłóg) i chciałbym do tego zamontować tanie i bezobsługowe ogrzewanie.
Czyli, co:
-parter podłogówka
-poddasze na drewnianym stropie - czy można tu zrobić podłogówkę na takim stropie? czy w skosach czy w ścianach czy w końcu grzejniki?

Do tego PC P-W - jako bezobsługowe i względnie tanie rozwiązanie.
40 K PLN na gruntową pompę na pewno nie będę miał, więc odpada.

Jaki model PC P-W sprawdza się w długoletnim ogrzewaniu? Możecie mi polecić konkretny model, producenta?

I też z praktyki, czy ktoś doświadczył różnicę pomiędzy takimi pompami za 5-10 K PLN a takimi za 20-25 K PLN?

mkm silesia
26-12-2013, 09:46
Różnica jest taka że te tanie np. z juli nie działają w niskich temp. za dobrze
Na piętrze zrób ścienne działa b. dobrze i lepiej chłodzi - latem na poddaszu na pewno to docenisz 24oC nie przekroczone przy zewnętrznej 30oC i więcej tak było u mnie na Śląsku tego lata
Tu sobie poczytaj na temat ściennego
http://ogrzewaniescienne.com.pl/
nie rób grzejników zwłaszcza do pw

Kristof_30
26-12-2013, 14:17
Witam wszystkich zużycie Tcap 9 jednofazowy do ogrzania 90m2 podłogówki, dostałem rachunek za prąd C11 od 10,10 - 12,12,2013 zużycie 1040kwh suma 780 zł na moje trochę za drogo a może jakieś inne spostrzeżenia.

mkm silesia
26-12-2013, 14:38
Napisz coś więcej o instalacji jakie projektowane tamp. zasilania delty przepływy jaki zbiornik cwu jakie zużycie ?
Dom nowy 100% plaszczyznowe czy z grzejnikami?

Pyxis
26-12-2013, 14:44
Silesia, maly domek a licznikiem PW kreci, jak by to byla pila tarczowa. Jakos Twoja "teoria" nie idzie w parze z praktyka :D

Kristof_30
26-12-2013, 14:49
Nie znam się na deltach i tych innych cudach, mam po prostu pompę ciepła dom nowy kończe srodek pompe zakladała AJB klima dom ocieplony 15 cm parterówka po podłogach do ogrzania 90 m2 samej podłogówki, temperatura ustawiona na 20 stopni jesli tak ma byc non stop to chyba odpalac bede częściej kominek, prąd w taryfie C11 enea woj zachodniopomorskie.

Kristof_30
26-12-2013, 14:50
A zbiornik jest na 250 litrów i jak go podgrzewam to wyłączam ogrzewanie i grzeje do temperatury troche ponad 40.

mkm silesia
26-12-2013, 15:00
Moja teoria się potwierdza instalacja ogrzewania jest tak samo ważna jak pompa dla niaktorych liczy się sprzedana sztuka i nawet nie pytają do czego to będzie podłączone

chcialbympompe
26-12-2013, 15:10
Witam wszystkich zużycie Tcap 9 jednofazowy do ogrzania 90m2 podłogówki, dostałem rachunek za prąd C11 od 10,10 - 12,12,2013 zużycie 1040kwh suma 780 zł na moje trochę za drogo a może jakieś inne spostrzeżenia.
Jak rozumiem to zużycie całego domu a nie samej PC więc można tylko wróżyć a nie oceniać.

mar1973
26-12-2013, 15:14
witam

jadąc na święta do rodziny wstąpiłem, miałem po drodze do jednego forumowicza (poprosił mnie o przyjazd) - pisał o dużym zużyciu prądu

i co się okazało - budynek niezamieszkany, nie do końca ocieplony, a na sterowniku pokojowym ustawione 16'C i histereza 2'C

pompa pracowała w dużej części na samych grzałkach - brak znajomości algorytmu pracy pompy ciepła
następowało i dalej następuje po wygrzewanie i pozbywanie ogromnych ilości wilgoci z murów

niewiedza kosztuje

pozdrawiam



Nie znam się na deltach i tych innych cudach, mam po prostu pompę ciepła dom nowy kończe srodek pompe zakladała AJB klima dom ocieplony 15 cm parterówka po podłogach do ogrzania 90 m2 samej podłogówki, temperatura ustawiona na 20 stopni jesli tak ma byc non stop to chyba odpalac bede częściej kominek, prąd w taryfie C11 enea woj zachodniopomorskie.

mkm silesia
26-12-2013, 15:14
I na taryfie budowlanej ale nawiedzony pyxis już wkleja gdzie popadnie

compi
26-12-2013, 15:25
On bez wirtualnego wroga nie umie już chyba żyć. To symptomy choroby u graczy komputerowych. Zaraz Kristofowi COP wyliczy

fachman19
26-12-2013, 15:46
A zbiornik jest na 250 litrów i jak go podgrzewam to wyłączam ogrzewanie i grzeje do temperatury troche ponad 40.

Przełączasz ręcznie te funkcje CO i CWU???

Ile izolacji pod podłogówką i który sezon

Pyxis
26-12-2013, 19:54
I na taryfie budowlanej ale nawiedzony pyxis już wkleja gdzie popadnie

Te ponad 1000kWh na budowlnej to inna energia niz na G12? Oooo! A jakas ciekawa "teorie" masz na poparcie jak zwykle? :D

Pyxis
26-12-2013, 19:55
On bez wirtualnego wroga nie umie już chyba żyć. To symptomy choroby u graczy komputerowych. Zaraz Kristofowi COP wyliczy

Ciebie mozna jak muche z gowna zganiac. Ty i tak wrocisz. :)

mar1173
26-12-2013, 20:24
Te ponad 1000kWh na budowlnej to inna energia niz na G12? Oooo! A jakas ciekawa "teorie" masz na poparcie jak zwykle? :D

Na G12 byłoby pewnie 2x mniej

compi
26-12-2013, 20:30
Ciebie mozna jak muche z gowna zganiac. Ty i tak wrocisz. :)

Tylko że ja w przeciwieństwie do ciebie smrodu na forum nie robię. Porównaj sobie swoje posty gdy startowałeś do tych obecnych. Rozkręciłeś się jak głupi gówniarz przy PS3 i żyjesz już w innym świecie. Zwieracze co i raz puszczają, hamulców nie masz i brak już kontroli nad sobą. Więcej masz szczęścia niż rozumu bo normalnie to jakiś mod powinien ci już dawno klapsa wymierzyć. Wracając do meritum, jak w innym wątku moje COP1 wyliczyłeś?

Arturo72
26-12-2013, 20:47
Witam wszystkich zużycie Tcap 9 jednofazowy do ogrzania 90m2 podłogówki, dostałem rachunek za prąd C11 od 10,10 - 12,12,2013 zużycie 1040kwh suma 780 zł na moje trochę za drogo a może jakieś inne spostrzeżenia.
1040kWh przy 0,75zł/kWh mówi tylko tyle,że masz duży koszt kWh i nic poza tym.
Nic nie piszesz o zużyciu cwu,nic nie piszesz o ociepleniu stropu,ociepleniu podłogi,wentylacji,wygrzewaniu posadzki,nic nie piszesz o wyliczonym OZC itp także ciężko odnieść się do tego zużycia.
Moja zużyła za ten okres na c.o znacznie mniej energii ale to już przy normalnym mieszkaniu.

Z drugiej strony pompa ciepła to nie jest urządzenie,które grzeje za darmo.

r.tyrman
26-12-2013, 20:52
Facet wyraźnie napisał:

Nie znam się na deltach i tych innych cudach, mam po prostu pompę ciepła dom nowy kończe srodek pompe zakladała AJB klima dom ocieplony 15 cm parterówka po podłogach do ogrzania 90 m2 samej podłogówki, temperatura ustawiona na 20 stopni jesli tak ma byc non stop to chyba odpalac bede częściej kominek, prąd w taryfie C11 enea woj zachodniopomorskie.

Jak go wykończy i wygrzeje to mu spadnie.:yes:

P.S.
Z Pyxisem się nie ma co kopać. Niech sobie smarka w swój monitor.

mkm silesia
26-12-2013, 20:59
Te ponad 1000kWh na budowlnej to inna energia niz na G12? Oooo! A jakas ciekawa "teorie" masz na poparcie jak zwykle? :D
A zauważyłeś mądry inaczej że to za dwa miesiące cały prąd łącznie z jakimiś pracami wykończeniowymi czy dalej będziesz się podniecał w wklejał gdzie popadnie sama obiegówka w tej pompie bierze 190w X 720h to ok 140kwh nich na inne prace weźmie też tyle co obiegówka czyli sprężarka zeżarła jakieś 200kwh/miesiąc niech będzie 300kwh i tylko nie pisz że gruntówka nie ma p. obiegowej bo ma dwie dz i gz

Kristof_30
26-12-2013, 21:20
Dziekuje za wszystkie uwagi, ja rozumiem ze ciepło z pompy nie jest za damo, tylko sie zapytałem czy to jest ok i jak bedzie jak sie wygrzeje mi dom bo faktycznie para jak przyjezdzam to non stop leje sie z okien i przełaczam manualnie ogrzewanie i wode w zbiorniku nie wiem czy dobrze robie, po prostu potrzebuje pomocy od uzytkowników jak najlepiej ja uzytkowac i nastawic i w jaki sposób. :bash:

rosomakx4
26-12-2013, 21:27
tylko nie pisz że gruntówka nie ma p. obiegowej bo ma dwie dz i gz

Mają dwie, a nawet i trzy licząc tą co CWU, tylko moja DZ 180W bierze tylko jak pompa pracuje, GZ max 40W pracuje jakieś 12h na dobe i w tym sezonie na ponad 200m chyba jeszcze nie zużyłem 1000 KWh i to w zasadzie wyłącznie w drugiej taryfie, musiałbym sprawdzić dokładnie, ale stawiam max 800 KWh w II taryfie i jakieś 20 w pierwszej
Zima póki co leciutka, to dla użytkowników PW dobra wiadomość, gorzej jak się zemści i potrzyma po -15-20 z dwa tygodnie, wtedy nie zazdroszcze

A co do argumentów Pyxisa, stawiam że elektronika ala stare radio przetrwa ze dwie PC PW, chyba że ktoś z Was twierdzi że upały, mrozy, deszcze są dla tej elektroniki ważniejsze niżeli prąd którym są zasilane, to samo dotyczy sprężarek, defrosty i inne ekstremalne warunki też nie są niczym co wróży dobrze jeśli chodzi o trwałość tego podzespołu

Zresztą gdyby dobra PC PW KOMPLETNA kosztowała 15 tysi to może bym się skusił, ale jeśli ma kosztować 25-30 to wybaczcie ale zakup gruntówki jest sto razy rozsądniejszym zakupem. Zwłaszcza tej bez znaczka za 15-20 tyś

mkm silesia
26-12-2013, 21:38
Mają dwie, a nawet i trzy licząc tą co CWU, tylko moja DZ 180W bierze tylko jak pompa pracuje, GZ max 40W pracuje jakieś 12h na dobe i w tym sezonie na ponad 200m chyba jeszcze nie zużyłem 1000 KWh i to w zasadzie wyłącznie w drugiej taryfie, musiałbym sprawdzić dokładnie, ale stawiam max 800 KWh w II taryfie i jakieś 20 w pierwszej
Zima póki co leciutka, to dla użytkowników PW dobra wiadomość, gorzej jak się zemści i potrzyma po -15-20 z dwa tygodnie, wtedy nie zazdroszcze

A co do argumentów Pyxisa, stawiam że elektronika ala stare radio przetrwa ze dwie PC PW, chyba że ktoś z Was twierdzi że upały, mrozy, deszcze są dla tej elektroniki ważniejsze niżeli prąd którym są zasilane, to samo dotyczy sprężarek, defrosty i inne ekstremalne warunki też nie są niczym co wróży dobrze jeśli chodzi o trwałość tego podzespołu

Zresztą gdyby dobra PC PW KOMPLETNA kosztowała 15 tysi to może bym się skusił, ale jeśli ma kosztować 25-30 to wybaczcie ale zakup gruntówki jest sto razy rozsądniejszym zakupem. Zwłaszcza tej bez znaczka za 15-20 tyś

Wychodzi że 280m2 podłogówki obsługuje ci pompa obiegowa 6tka jakie masz przepływy i jakie delty temperatur?
Na taki dom 90m2 pompa kosztuje koło 15tyś nie wiem dlaczego wcisnęli mu pompę 9kw t-cap z 12kw sprężarką pewnie działa na minimum modulacji i on-off
ile odwiert do takiego domku?
jak wygrzeje dom to pogadamy jakie zużycie

mar1973
26-12-2013, 21:45
Dziekuje za wszystkie uwagi, ja rozumiem ze ciepło z pompy nie jest za damo, tylko sie zapytałem czy to jest ok i jak bedzie jak sie wygrzeje mi dom bo faktycznie para jak przyjezdzam to non stop leje sie z okien i przełaczam manualnie ogrzewanie i wode w zbiorniku nie wiem czy dobrze robie, po prostu potrzebuje pomocy od uzytkowników jak najlepiej ja uzytkowac i nastawic i w jaki sposób. :bash:

witam

piszesz, że utrzymujesz 20'C - na czym to ustawiłeś?
wentylacja mechaniczna? rekuperator pracuje cały czas?

pozdrawiam

Kristof_30
26-12-2013, 21:45
Pompę sam taką chciałem bo nie chciałem mieć problemów ze nie da rady. I własnie o to pytam jakie ona musi mieć ustawienia.

Kristof_30
26-12-2013, 21:47
Nie mam rekuperatora a temperaturę ustawiłem na eurosterze bezprzewodowym.

Pyxis
26-12-2013, 21:49
sama obiegówka w tej pompie bierze 190w X 720h to ok 140kwh

A co mnie obchodzi ile bierze obiegowka w tej pompie? Przeciez to integralna czesc systemu CO. Czy Ty swoim klientom to rozbijasz i podajesz tylko COP dla sprezarki bez pompek, grzalki karteru i defrostow? Kretacz z Ciebie, kretacz. :)

Pyxis
26-12-2013, 21:51
Na taki dom 90m2 pompa kosztuje koło 15tyś nie wiem dlaczego wcisnęli mu pompę 9kw t-cap z 12kw sprężarką pewnie działa na minimum modulacji i on-off


No to dziala idealnie wg Twoich wytycznych! Stawialem, ze to Ty mu ja pocisnales.

mar1973
26-12-2013, 21:54
Nie mam rekuperatora a temperaturę ustawiłem na eurosterze bezprzewodowym.

witam

czy ta temperatura 20'C utrzymywana jest cały czas, czy masz ustawione np. obniżenie nocne?
jaką masz ustawioną histerezę na sterowniku w pomieszczeniu?

jaka masz temperaturę wody na wylocie z pompy i na powrocie do pompy?

wentylacja grawitacyjna drożna? działa?

pozdrawiam

mkm silesia
26-12-2013, 22:00
A co mnie obchodzi ile bierze obiegowka w tej pompie? Przeciez to integralna czesc systemu CO. Czy Ty swoim klientom to rozbijasz i podajesz tylko COP dla sprezarki bez pompek, grzalki karteru i defrostow? Kretacz z Ciebie, kretacz. :)

znowu manipulacje pompa obiegowa jest też w gruntowej czy nie?
Nie liczę tu scop tylko co ile zeżarło do liczenia scop możesz wliczyć obiegówkę odszranianie grzłake karteru (chodzi tylko na postoju a dobrze dobrany inwerter w czasie typowej temp. zimy czyli +2 -2 nie ma postojów ) dla gruntówki wlicz pompę dz to zwykła pompa nie w klasie A dobrzy producenci maja pompy dz w klasie B to też weź pod uwagę

Pyxis
26-12-2013, 22:03
znowu manipulacje pompa obiegowa jest też w gruntowej czy nie?
Nie liczę tu scop tylko co ile zeżarło do liczenia scop możesz wliczyć obiegówkę odszranianie grzłake karteru (chodzi tylko na postoju a dobrze dobrany inwerter w czasie typowej temp. zimy czyli +2 -2 nie ma postojów ) dla gruntówki wlicz pompę dz to zwykła pompa nie w klasie A dobrzy producenci maja pompy dz w klasie B to też weź pod uwagę

Jakie manipulacje? To, ze inwerter chodzi caly czas i miesza caly czas tez obiegowka to problem inwertera. Ja wliczam to, za co placi uzytkownik. Nie interesuja mnie Twoje "marketingowe" matactwa. Licznik nakrecil - klient placi.

mkm silesia
26-12-2013, 22:05
No to dziala idealnie wg Twoich wytycznych! Stawialem, ze to Ty mu ja pocisnales.

nie ja i nie w/g moich wytycznych
Myślę że jednak po 30 latach spędzonych przed komputerem zawodowo i społecznie na forum powinieneś oszczędności na c.o. zainwestować w co najmniej psychologa

mkm silesia
26-12-2013, 22:07
Jakie manipulacje? To, ze inwerter chodzi caly czas i miesza caly czas tez obiegowka to problem inwertera. Ja wliczam to, za co placi uzytkownik. Nie interesuja mnie Twoje "marketingowe" matactwa. Licznik nakrecil - klient placi.

tylko że pompa obiegowa 8 na 90m2 to trochę przesada i tu się kłania zły dobór

Pyxis
26-12-2013, 22:10
nie ja i nie w/g moich wytycznych
Myślę że jednak po 30 latach spędzonych przed komputerem zawodowo i społecznie na forum powinieneś oszczędności na c.o. zainwestować w co najmniej psychologa

Poki co to Ty zachowujesz sie jak schizol. Najpierw piejesz peany jak to fajnie jak inwerter pracuje na 30% modulacji. Jaki to COP wysoki i wogole. Za moment zarzucasz, ze facet wybral przewymiarowana pompe do domku i ze pracuje na 30% modulacji. Ty wez (wezcie) wieczorna procje lekow i sie skup (skupcie).
;)

Kristof_30
26-12-2013, 22:10
Już teraz nie utrzymuje cały czas, bo po tym rachunku nie wiedziałem co robić i doszedłem do wniosku ze jak przyjeżdżam teraz na weekend, to rozpalam kominek a potem włączam pompę jak temperatura osiągnie jakieś 15 stopni. Bo jak zrobiłem jak mi tu powiedziano ze pompa była cały czas właczona to wyszło take zużycie jak ja tylko pracuje na budowie w weekendy.

mkm silesia
26-12-2013, 22:12
Poki co to Ty zachowujesz sie jak schizol. Najpierw piejesz peany jak to fajnie jak inwerter pracuje na 30% modulacji. Jaki to COP wysoki i wogole. Za moment zarzucasz, ze facet wybral przewymiarowana pompe do domku i ze pracuje na 30% modulacji. Ty wez (wezcie) wieczorna procje lekow i sie skup (skupcie).
;)

na jakich jesteś lekach że nie zrozumiesz że nawet na 30% ta pompa jest grubo przewymiarowana

Pyxis
26-12-2013, 22:14
na jakich jesteś lekach że nie zrozumiesz że nawet na 30% ta pompa jest grubo przewymiarowana

Powaznie? To mial sobie sprawic pompe 2kW?
Jaka bys mu zaproponowal wg tych wytycznych?

Kristof_30
26-12-2013, 22:17
To źle że w końcu wybrałem taką ?

mkm silesia
26-12-2013, 22:19
Powaznie? To mial sobie sprawic pompe 2kW?
Jaka bys mu zaproponowal wg tych wytycznych?

myślę że Compi wystawił trafna diagnozę twojej psychozy pogadaj z kimś o tym już co najmniej dwie osoby Ci to radzą nie zastanawia cię to

Pyxis
26-12-2013, 22:19
To źle że w końcu wybrałem taką ?

Spytaj "kolegow" Silesia.

IMHO chyba ciutke pojechalo Cie to po kieszeni. Niepotrzebnie.

pancio11
26-12-2013, 22:19
Ale ja też z tej firmy gdzie Kristof kupił pompę mam kilka ofert - miałem u nich kupywać i montować pompę. Nie interesuje ich jaką masz izolację, z czego, jaką wentylację itp. Tylko metraż domu i tylko wg tego dobierają pompę. Mi też cały czas chcieli "wcisnąć" T-capa.

Pyxis
26-12-2013, 22:20
myślę że Compi wystawił trafna diagnozę twojej psychozy pogadaj z kimś o tym już co najmniej dwie osoby Ci to radzą nie zastanawia cię to

Tobie tez sporo osob mowi, ze piszesz bzdety, a Ty nadal uparcie lansujesz tu swoja (wszech)"wiedze". :)

Pyxis
26-12-2013, 22:22
Tylko metraż domu i tylko wg tego dobierają pompę. Mi też cały czas chcieli "wcisnąć" T-capa.

Silesia, gdzie sa Ci "uczciwi" instalatorzy dbajacy glownie o klienta tak jak Ty? :D

Maja to na magazynie, to to sprzedaja. Musisz miec jakies minimum wiedzy o tym, co kupujesz, bo inaczej jestes "zloty target". Wcisna Ci to, co im bedzie pasowalo. Rachunkow za pompe i eksploatacje przeciez oni nie placa, tylko Ty.

pancio11
26-12-2013, 22:25
Mało firm interesuje czy będziesz miał pompę przewymiarowaną. Zanim zacząłem się interesować pompami to miałem montować u siebie piec na ekogroszek. Chcieli mi dać 19KW.
Na Twoim miejscu Kristof zapłaciłbym za OZC i je zrobił. Pompę niedawno kupiłeś, może warto ją wymienić?

Kristof_30
26-12-2013, 22:29
Czy tu można uzyskać jakieś konkretne odpowiedzi, czy tylko jest tu rozpowszechniona kłótnia która nikomu nie pomaga, np takiemu zwykłemu użytkownikowi jak ja?

Kristof_30
26-12-2013, 22:32
Co mam wymienić na mniejszą, na mój chłopski rozum to większa da lepiej rade nawet jak ma zapas, nie będę zmieniał inwestycji która mnie kosztowała 28000 zł.

Pyxis
26-12-2013, 22:33
Czy tu można uzyskać jakieś konkretne odpowiedzi, czy tylko jest tu rozpowszechniona kłótnia która nikomu nie pomaga, np takiemu zwykłemu użytkownikowi jak ja?

Ale o co konkretnie pytasz?
Czy duzo Ci poszlo na CO? Duzo, ale masz mokra chalupe i w suchej na pewno bedzie mniej?
Czy masz przewymiarowana pompe? Masz i to sporo.
Czy to dobrze, ze przewymiarowana? IMHO poza kosztami nie wiedze jakis strasznych problemow. Bedziesz grzal tanim pradem w nocnej taryfie i bedzie naprawde tanio.

Kristof_30
26-12-2013, 22:36
Prosiłbym was forumowicze (fachowcy) o jakieś porządne rady takie jak :
jak ja ustawić
czy przy wygrzaniu domu to się zmieni
czy przy zmianie taryfy prądu będą mniejsze rachunki
jak ja eksploatować
:yes:

mkm silesia
26-12-2013, 22:37
Czy tu można uzyskać jakieś konkretne odpowiedzi, czy tylko jest tu rozpowszechniona kłótnia która nikomu nie pomaga, np takiemu zwykłemu użytkownikowi jak ja?

podziękuj olimpowi forum z ksywą pyxis
masz jakieś zdjęcie kotłowni masz sprzęgło albo mały bufor (100l) kto robił podłogówkę masz na to jakiś projekt temp. zasilania przepływy masz sterownik pokojowy na którym biegu pompa obiegowa masz went mech czy grawitacyjną ocieplenie skończone itd.
dom się wygrzewa jak wyschnie będzie mniej poza tym masz chyba taryfę budowlana to jakieś 30% drożej

pancio11
26-12-2013, 22:39
Nie mogą do Ciebie podjechać z tej AJB? Przecież mają rzut mokrym beretem do Ciebie. Nie wytłumaczyli Ci nic? Nie poustawiali?

Kristof_30
26-12-2013, 22:40
no i takich odpowiedzi oczekiwałem dzięki Pixis

Arturo72
26-12-2013, 22:42
Prosiłbym was forumowicze (fachowcy) o jakieś porządne rady takie jak :
jak ja ustawić
czy przy wygrzaniu domu to się zmieni
czy przy zmianie taryfy prądu będą mniejsze rachunki
jak ja eksploatować
:yes:
Dalej nie wiemy ile pompa faktycznie Ci zjadła na c.o ile na cwu ile z tego co podałeś było zużyciem budowlanym.
Po wygrzaniu domu,posadzki zużycie na c.o powinno się zmniejszyć.
Moc pompy masz dobrą do grzania 100% w II taryfie gdzie cena kWh to ok.0,35zł i te 1040kWh da ok.360zł,zakładając,że było ono tylko na cele grzewcze.

Kristof_30
26-12-2013, 22:43
Jestem skłonny zapłacic za dobre ustawienie i sprawdzenie bo mnie juz ch............ bierze z takimi domysłami :bash:

Arturo72
26-12-2013, 22:46
Jestem skłonny zapłacic za dobre ustawienie i sprawdzenie bo mnie juz ch............ bierze z takimi domysłami :bash:
Tam zbytnio nie ma co ustawiać,masz sterownik pokojowy i to chyba na nim opiera się działanie pompy.
Załóż sobie licznik zużycia energii przez pompę i będziesz wiedział ile dokładnie łyka.

Kristof_30
26-12-2013, 22:46
I jak zawsze arturo jest pomocny. :yes:

Pyxis
26-12-2013, 22:47
Jestem skłonny zapłacic za dobre ustawienie i sprawdzenie bo mnie juz ch............ bierze z takimi domysłami :bash:

Za nic na razie nie plac. Susz chalupe. Jak masz prad budowlany to bez szalenstw.
Sprawdz, czy nie mozesz sie juz tam zameldowac. Wtedy przejdziesz sobie na G12 (ja tak zrobilem w pierwszym sezonie w niezamieszkanym domu bez problemow). Wtedy dopiero ustawisz pompe do pracy w rezymie dwutaryfowym. Teraz niech trzyma te 15*C w domu i juz. Na weekendy jazda na kozie.

mar1973
26-12-2013, 22:47
Już teraz nie utrzymuje cały czas, bo po tym rachunku nie wiedziałem co robić i doszedłem do wniosku ze jak przyjeżdżam teraz na weekend, to rozpalam kominek a potem włączam pompę jak temperatura osiągnie jakieś 15 stopni. Bo jak zrobiłem jak mi tu powiedziano ze pompa była cały czas właczona to wyszło take zużycie jak ja tylko pracuje na budowie w weekendy.

witam

czyli rozumiem, jak Cię nie ma w domu to grzejesz pompą ciepła i utrzymujesz niższą temperaturę, a jak przyjeżdżasz do domu to grzejesz kominkiem do ok. 15'C a potem załączasz pompę ciepła?

pozdrawiam

Kristof_30
26-12-2013, 22:48
A czy możesz mi pomóc z schemacikiem i jaki pod licznik mam wstawić.

Kristof_30
26-12-2013, 22:51
Dokładnie teraz tak zacząłem robić, ze pale kominkiem i potem pompa, Pyxis nie mogę na razie przejeść bo to jest Enea ale już kończę kwity do odbioru.

mar1973
26-12-2013, 23:07
Dokładnie teraz tak zacząłem robić, ze pale kominkiem i potem pompa, Pyxis nie mogę na razie przejeść bo to jest Enea ale już kończę kwity do odbioru.

witam

pisałeś, że nie możesz uzyskać porady - zadałem parę razy po kilka pytań - nie odpowiedziałeś
pewnie też nie znasz algorytmu pracy pompy

moje wnioski:
tak jak wielu napisało wcześniej:
- pompę masz mocno przewymiarowaną, nawet bardzo mocno przewymiarowaną
- wygrzewasz dom, pozbywasz się wilgoci - to sprawia, że pompa pracuje znacznie "mocniej", w domach już wygrzanych, wysuszonych, zużycie energii spada o niektórzy mówią, że nawet o 1/3
- Twoja pompa przy Twoim "sposobie grzania", wyłączanie pompy, ponowne załączanie pracuje w znacznej części, śmiem twierdzić, że w większości przy pomocy grzałek!!!
- masz nie sprawną wentylację - nie pozbywasz się wilgoci
- jak będziesz utrzymywał temperaturę k. 15'C będziesz pracował na grzałkach

pozdrawiam

Kristof_30
26-12-2013, 23:10
Dziękuję za odpowiedz. Również pozdrawiam

Pyxis
26-12-2013, 23:13
- jak będziesz utrzymywał temperaturę k. 15'C będziesz pracował na grzałkach


Nie zuzyska powrotu na wymaganym poziomie nawet przy tak przewymiarowanej pompie?

r.tyrman
27-12-2013, 03:12
Prosiłbym was forumowicze (fachowcy) o jakieś porządne rady takie jak :
jak ja ustawić
czy przy wygrzaniu domu to się zmieni
czy przy zmianie taryfy prądu będą mniejsze rachunki
jak ja eksploatować
:yes:


Kolego Kristof:
dobrze dobrany bufor pozwoli Ci wykorzystać tą moc pompy jak i taryfę nocną.

P.S.
Słuchaj serca;), łecz czytaj mnóstwo.

fachman19
27-12-2013, 08:28
Nie zuzyska powrotu na wymaganym poziomie nawet przy tak przewymiarowanej pompie?

Jak ustawi zasilanie na poziomie 25 *C to na powrocie 20 *C .może pracować na grzałkach.
Wtedy ,masz rację ,COP =1
Może kolega poda odczyt dzienny aktualny (podczas pracy pompy)

fachman19
27-12-2013, 08:30
Kolego Kristof:
dobrze dobrany bufor pozwoli Ci wykorzystać tą moc pompy jak i taryfę nocną.

P.S.
Słuchaj serca;), łecz czytaj mnóstwo.

BUFOR??? może 5 m3 .Postaw obok domu

Pyxis
27-12-2013, 09:13
Kolego Kristof:
dobrze dobrany bufor pozwoli Ci wykorzystać tą moc pompy jak i taryfę nocną.


Masz jeszcze jakies idiotyzmy w zanadrzu? :D

Pyxis
27-12-2013, 09:15
Jak ustawi zasilanie na poziomie 25 *C to na powrocie 20 *C .może pracować na grzałkach.
Wtedy ,masz rację ,COP =1
Może kolega poda odczyt dzienny aktualny (podczas pracy pompy)

Przy 12kW i 90m2 chyba spokojnie moze w podloge leciec 30*C nawet w wychlodzonym domu. To chyba tylko kwestia ustawien? Czy cos przeoczylem?

Arturo72
27-12-2013, 09:41
Przy 12kW i 90m2 chyba spokojnie moze w podloge leciec 30*C nawet w wychlodzonym domu. To chyba tylko kwestia ustawien? Czy cos przeoczylem?
To nie takie proste i nie takie oczywiste.
Nie wiem jak w innych powietrznych ale w Panasie temp.zasilania jest uzależniona od temp.powrotu i dopóki powrót nie osiągnie określonej temperatury wzrost temperatury zasilania będzie blokowany przez określoną deltę T między powrotem a zasilaniem.

kbab
27-12-2013, 11:12
Jak ustawi zasilanie na poziomie 25 *C to na powrocie 20 *C .może pracować na grzałkach.
Wtedy ,masz rację ,COP =1
Może kolega poda odczyt dzienny aktualny (podczas pracy pompy)
Tak nieśmiało spytam - przy jakim przepływie czynnika grzewczego???

flisiu
27-12-2013, 11:35
tak sobie czytam i sie zastanawiam czy zawsze instalatorzy po sprzedaniu produktu maja klienta gleboko w d... Kristof nie jest pierwszym ktory nie ma pojecia o zakupionym przez siebie produkcie, ale co gorsze nie szuka pomocy w firmie ktorej kupil pompe tylko tutaj. jakbym mial tyle problemow i niewiedzy co Krostof to mojemu instalatorowi bym nie dal zyc :) za pol roku bede mial pompe u siebie i moze pojawia sie problemy z ogrzewaniem (mam nadzieje ze nie :) ) ale pierwsza osoba ktory sie o tym dowie bedzie instalator a nie forum... pozdro!

pancio11
27-12-2013, 11:42
Tu może nie instalatorzy mają klienta w d..... tylko tutaj Kristof ma ich w d......
Dziwne jest to, że AJB nie wytłumaczyła Kristofowi o pierwszych ogrzewaniach nowego domu itp.
Jak ja kiedyś z nimi rozmawiałem telefonicznie to gość mi w miarę wszystko wytłumaczył.
Coś mi tu Kristi nie gra...... czuję jakąś ściemę :stirthepot:

Vld
27-12-2013, 11:51
To nie takie proste i nie takie oczywiste.
Nie wiem jak w innych powietrznych ale w Panasie temp.zasilania jest uzależniona od temp.powrotu i dopóki powrót nie osiągnie określonej temperatury wzrost temperatury zasilania będzie blokowany przez określoną deltę T między powrotem a zasilaniem.

Jest to proste i oczywiste, tylko producent twojej pompy na to nie pozwala.
Nie przewidział takiej syt, że może to przeszkadzać. Chodzi o czujnik przepływu. Gdybyś go oszukał, wyłączył, czy cokolwiek innego, by pompa nie zatrzymywała się z powodu zbyt małego przepływu, to mógłbyś i 50C ustawić na zasilaniu, przy powrocie 15C

Arturo72
27-12-2013, 12:01
Jest to proste i oczywiste, tylko producent twojej pompy na to nie pozwala.
Nie przewidział takiej syt, że może to przeszkadzać. Chodzi o czujnik przepływu. Gdybyś go oszukał, wyłączył, czy cokolwiek innego, by pompa nie zatrzymywała się z powodu zbyt małego przepływu, to mógłbyś i 50C ustawić na zasilaniu, przy powrocie 15C
Nie jestem do końca pewny czy czujnik przepływu ma taką rolę,sądzę,że to elektronika ma określone delty T między zasilaniem i powrotem i to ona decyduje po powrocie jakie zasilanie dobrać.
U siebie mimo ustawionej 40 na zasilaniu dopiero po kilku godzinach grzania otrzymuje ją fizycznie jak powrót mam 35 a grzanie zaczyna się od zasilania 30 i powrotu 25 czyli delta T to 5 .
Zresztą ciężko powiedzieć akurat w Panasie czy jest możliwość ustawienia konkretnej temp.zasilania bo takiej opcji nie ma w sterowniku,ustawiam na krzywej grzewczej.

U siebie,gdzie mam masę betonu do rozgrzania żałuję,że nie ma właśnie możliwości ustawienia wysokiej temp.zasilania bo w moim przypadku byłoby to korzystniejsze do naladowania płyty.

mar1973
27-12-2013, 12:33
Jest to proste i oczywiste, tylko producent twojej pompy na to nie pozwala.
Nie przewidział takiej syt, że może to przeszkadzać. Chodzi o czujnik przepływu. Gdybyś go oszukał, wyłączył, czy cokolwiek innego, by pompa nie zatrzymywała się z powodu zbyt małego przepływu, to mógłbyś i 50C ustawić na zasilaniu, przy powrocie 15C

witam

montuję pompy ciepła gruntowe i powietrze-woda kilku firm i każda!!! z tych pomp dąży do delty = 5'C
chwilowo delta może kształtować się między 3 a 7'C (co też można zmierzyć, jak pompa startuje), ale natychmiast dąży do 5'C

i m.in. w Panasonicu tak jest jak pisze ARTURO72


U siebie mimo ustawionej 40 na zasilaniu dopiero po kilku godzinach grzania otrzymuje ją fizycznie jak powrót mam 35 a grzanie zaczyna się od zasilania 30 i powrotu 25 czyli delta T to 5 .

już niedługo we wszystkie pompy Panasonica już od 10'C na powrocie będą mogły pracować bez grzałek - w tej chwili tak jest w najnowszej pompie Panasonica T-Cap 16kW
dla innych obecnie graniczną temperaturą jest 25'C - praca bez grzałki oraz 18'C - gdzie grzałka i sprężarka pracują równolegle, a poniżej 18'C tylko grzałki

pozdrawiam

Jacekss
27-12-2013, 12:47
skoro tak jest w Panasach, to nie bardzo nadają się one do pracy w 2 taryfach albo nadają się ale nie grzejąc tylko od 21 do 6.
wylewka po kilku godz się wychłodzi, temp powrotu na pewno spadnie pon 25C. i COP leci na łeb na szyję

Sławek...
27-12-2013, 12:54
witam

montuję pompy ciepła gruntowe i powietrze-woda kilku firm i każda!!! z tych pomp dąży do delty = 5'C
chwilowo delta może kształtować się między 3 a 7'C (co też można zmierzyć, jak pompa startuje), ale natychmiast dąży do 5'C


a w jakich gruntowych zaobserwowałeś takie zjawiska?

mar1973
27-12-2013, 13:08
skoro tak jest w Panasach, to nie bardzo nadają się one do pracy w 2 taryfach albo nadają się ale nie grzejąc tylko od 21 do 6.
wylewka po kilku godz się wychłodzi, temp powrotu na pewno spadnie pon 25C. i COP leci na łeb na szyję

witam

nie jest, aż tak źle:)

temperatura wylewki spadnie, spadnie też oczywiści temperatura powrotu ale "szybko" 25'C osiągnie, no chyba, że będziesz wychładzał pomieszczenia i wylewkę znacznie poniżej 20'C


pompa zaczyna grzać - 40 minut - jak nie osiągnie temperatury wody na powrocie: 18'C to załączają się grzałki po osiągnięciu 19'C załącza się pompa i pracuje razem z grzałką po osiągnięciu 25'C pracuje już sama pompa

i po problemie:)

pozdrawiam

Arturo72
27-12-2013, 13:10
skoro tak jest w Panasach, to nie bardzo nadają się one do pracy w 2 taryfach albo nadają się ale nie grzejąc tylko od 21 do 6.
wylewka po kilku godz się wychłodzi, temp powrotu na pewno spadnie pon 25C. i COP leci na łeb na szyję
Aż tak źle to nie jest,po kilkunastu h od przerwania grzania 25st.C na powrocie mam po kilku,kilkunastu minutach a zwloka czasowa grzalki to chyba 40 min po pierwszym włączeniu.

Vld
27-12-2013, 14:01
witam

montuję pompy ciepła gruntowe i powietrze-woda kilku firm i każda!!! z tych pomp dąży do delty = 5'C
chwilowo delta może kształtować się między 3 a 7'C (co też można zmierzyć, jak pompa startuje), ale natychmiast dąży do 5'C
pozdrawiam

To chyba nie najlepiej świadczy o tych pompach, że przez "słuszne" dążenie do delty 5C wypada poza zakres pracy i przechodzi na grzałki.
Skoro kasują tak ciężkie pieniądze, to niech dosmarują linijkę kodu, by w razie spadku skraplania poniżej tych 25-30C, ograniczyła sobie przepływ i pracowała dalej z wysokim kopem.

Arturo
Mając do dyspozycji stałą moc i t powrotu, t zasilania mozesz regulować przepływem.

map78
27-12-2013, 14:02
skoro tak jest w Panasach, to nie bardzo nadają się one do pracy w 2 taryfach albo nadają się ale nie grzejąc tylko od 21 do 6.
wylewka po kilku godz się wychłodzi, temp powrotu na pewno spadnie pon 25C. i COP leci na łeb na szyję

Po przejściu Ksawerego nie miałem prądu przez 4 dni. Temp w domu spadła o 6st - wody w posadzce nie wiem, bo ten parametr mogę sprawdzić tylko na miejscu. Po powrocie zasilania grzałka się nie włączyła co oznacza, że te 25st na powrocie PC osiągnęła poniżej 40min. więc chyba nie jest tak źle jak tu większość uważa:no: Co do deltyT <5st to jest tak jak Arturo pisze, ale ja nie uważam tego za wadę - większość użytkowników PC różnymi metodami dąży to tego aby taka deltę u siebie mieć, a Panas załatwił to systemowo więc moim zdaniem tylko na plus.

fachman19
27-12-2013, 14:11
Przy 12kW i 90m2 chyba spokojnie moze w podloge leciec 30*C nawet w wychlodzonym domu. To chyba tylko kwestia ustawien? Czy cos przeoczylem?
Pisałeś o ostawieniu na 15*C .
To podłoga dość chłodna np 20 *C ( z doświadczenia wystarczy 17 C) .Powrót może być chłodniutki .Ciekawe przy jakim załączy grzałki np 25 C
W Atlanticu niema takiego problemu.

fachman19
27-12-2013, 14:14
Tak nieśmiało spytam - przy jakim przepływie czynnika grzewczego???
Dla ogrzewania podłogowego przyjmuje się dt 5 *

fachman19
27-12-2013, 14:19
tak sobie czytam i sie zastanawiam czy zawsze instalatorzy po sprzedaniu produktu maja klienta gleboko w d... Kristof nie jest pierwszym ktory nie ma pojecia o zakupionym przez siebie produkcie, ale co gorsze nie szuka pomocy w firmie ktorej kupil pompe tylko tutaj. jakbym mial tyle problemow i niewiedzy co Krostof to mojemu instalatorowi bym nie dal zyc :) za pol roku bede mial pompe u siebie i moze pojawia sie problemy z ogrzewaniem (mam nadzieje ze nie :) ) ale pierwsza osoba ktory sie o tym dowie bedzie instalator a nie forum... pozdro!

Czy z telewizorem robisz tak samo???
Warto przeczytać instrukcję .Czy uważasz ,że instalator powinien przejąć obsługę PC.
Czy do telewizora wzywasz sprzedawcę żeby zmienił program???
Dlaczego instalator ma ponosić koszty indolencji klienta. ????

Problem polega na tym ,że klient traktuję instalatora jak oszusta i jak nie jest wstanie zrozumieć , to wina instalatora.
Ja już byłem wzywany do awarii hydroforu ,bo stał obok PC

sSiwy12
27-12-2013, 15:38
Pompa ciepła z założenia jest bezobsługowa i taką jest, ale tylko w przypadku kiedy instaluje ją odpowiednio wykształcony instalator - a z tym bywa różnie.
Pompa ciepła (też z założenia) potrzebuje mniej uwagi ze strony użytkownika niż kocioł gazowy z bardzo podobnym sterowaniem.
Pompa ciepła ma być tak zainstalowana, aby, w danej lokalizacji, osiągała założone parametry.

Dobrze dobrana i zainstalowana pompa ciepła działa na zasadzie: kupiłeś, zainstalowałeś - ZAPOMNIAŁEŚ.

Ps. Telewizora, z reguły, nie kupuje się z instalacją.

fachman19
27-12-2013, 15:49
zgodzę się i jednocześnie się nie zgodzę...
bo niejednokrotnie mielismy tutaj przypadki, że klienci nie mieli najmniejszego pojęcia jak sprzęt działa i ja nim sterować...a to dla mnie po części wina instalatora....

to tak, jakbyś zamontował komuś telewizor i nie dał pilota - jak już trzymając się terminologii
Indolencja klientów to inna rzecz...i zauważcie coraz częstszy przypadek.....

OK
Akurat pilot jest w komplecie .To jednak kwestia instrukcji.200 stron
Ale pisanie ,że należy zamęczyć instalatora z tego powodu Sprawia wrażenie ,że za to odpowiada instalator.
Wile razy spotkałem się z inwestorami którzy wiedzą wiece niż ja .Wyczyniają cudeńka.Ja mówię czego nie wolno.
A czasem jak jest za ciepło (lub zimno ) to dzwonią ,że awaria.
Proszę o przekręcenie gałki w lewo i słyszę "ale ja jestem atechniczny"proszę przyjechać 100 km" na gwarancji oczywiście.
Brak szacunku do wykonawcy jest powszechny.
Zastanawiam się czasem kto tu kogo chce oszukać .Bo wygląda to tak -zrób złodzieju to może ci zapłacę. I zobaczymy kto kogo
Ja jestem za wzajemnym szacunkiem

fachman19
27-12-2013, 15:57
Pompa ciepła z założenia jest bezobsługowa i taką jest, ale tylko w przypadku kiedy instaluje ją odpowiednio wykształcony instalator - a z tym bywa różnie.
Pompa ciepła (też z założenia) potrzebuje mniej uwagi ze strony użytkownika niż kocioł gazowy z bardzo podobnym sterowaniem.
Pompa ciepła ma być tak zainstalowana, aby, w danej lokalizacji, osiągała założone parametry.

Dobrze dobrana i zainstalowana pompa ciepła działa na zasadzie: kupiłeś, zainstalowałeś - ZAPOMNIAŁEŚ.

Ps. Telewizora, z reguły, nie kupuje się z instalacją.

Pompa ma inne nastawy w nowym suszonym budynku i inne w normalnej eksploatacji. krzywa grzania.

A z telewizorem to po prostu brak winnego.

sSiwy12
27-12-2013, 16:00
Pompa ma inne nastawy w nowym suszonym budynku i inne w normalnej eksploatacji. krzywa grzania.
.

Przyznam, że jestem zaskoczony tą wypowiedzią - zwłaszcza instalatora.

fachman19
27-12-2013, 16:09
Przyznam, że jestem zaskoczony tą wypowiedzią - zwłaszcza instalatora.

Jestem zaskoczony twoim zaskoczeniem- zwłaszcza jako człowieka

Np wygrzewanie posadzki. Czy to obowiązek instalatora w ramach montażu PC????

sSiwy12
27-12-2013, 16:13
sSiwy12 - z założenia tak, ale na początku zawsze jest trochę regulacji, ustawiania - które musi wykonać użytkownik już podczas zamieszkania.
.

Moim zdaniem nie musi użytkownik - to rola instalatora, no i ale, pęd za zyskiem i zaniżanie cen przez instalatorów, skutkuje własnie takim stwierdzeniem.
Stąd też moja "teoria", że pompa ciepła nie dla idiotów.

sSiwy12
27-12-2013, 16:18
Np wygrzewanie posadzki. Czy to obowiązek instalatora w ramach montażu PC????

Nie - to rola zaprogramowanego sterownika PCi, jeśli jest.
Jeśli nie ma, to tylko sprawa umowy i godziwej zapłaty dla instalatora za dodatkowe czynności.

fachman19
27-12-2013, 16:22
Nie - to rola zaprogramowanego sterownika PCi, jeśli jest.
Jeśli nie ma, to tylko sprawa umowy i godziwej zapłaty dla instalatora za dodatkowe czynności.
i tu się zgadzamy.Nigdy nie odmawiam pomocy , ale czasem trzeba zmusić klienta do nauki:)

compi
27-12-2013, 16:24
Do porządnego i drogiego TV zazwyczaj wypada zamówić dosyć droga w usłudze kalibrację. Może ten system też tak ma?

plusfoto
27-12-2013, 16:26
Zgodzić się muszę co do jednego. LUDZIE NIE CZYTAJĄ INSTRUKCJI I MAJĄ TO W D...E. Wydaje się im że jak wydali tyle kasy to ma się robić wszystko samo. Znam to z własnego podwórka. Raz nawet miałem przyjemność usłyszeć od klienta " Panie nie po to chcę wydać na aparat 8K żeby teraz studiować 250 stron instrukcji i żebyś mi pan teraz pieprzył o jakichś balansach bieli czy innych duperelach. Za te pieniądze to ja mam wziąć aparat do ręki przyłożyć do oka i zdjęcie ma być idealne"

sSiwy12
27-12-2013, 16:31
i tu się zgadzamy.Nigdy nie odmawiam pomocy , ale czasem trzeba zmusić klienta do nauki:)

Błędne, ale jakże typowe stwierdzenie.
PCi ma działać poprawnie, bo za to inwestora skasowano.
Trudno wymagać od nabywcy nowego samochodu, aby sam sobie ustawiał przepływy w silniku, bo samochód zbyt dużo pali :yes:

sSiwy12
27-12-2013, 16:35
" Panie nie po to chcę wydać na aparat 8K żeby teraz studiować 250 stron instrukcji i żebyś mi pan teraz pieprzył o jakichś balansach bieli czy innych duperelach. Za te pieniądze to ja mam wziąć aparat do ręki przyłożyć do oka i zdjęcie ma być idealne"

I może miał rację, bo nikt mu nie wytłumaczył, że jego oczekiwania spełni "idiotencamera" za dużo mniejszą kasę.

fachman19
27-12-2013, 16:36
Moim zdaniem nie musi użytkownik - to rola instalatora, no i ale, pęd za zyskiem i zaniżanie cen przez instalatorów, skutkuje własnie takim stwierdzeniem.
Stąd też moja "teoria", że pompa ciepła nie dla idiotów.

W bloku jest konserwator i nikomu nie przyjdzie zaproponować mu pracy za darmo.
A instalator powinien zapewnić darmowa obsługę w okresie gwarancji .
Czasem jak montuję pc to reguluję instalację , bo jak zle grzeje to wina pc.
Nagminne jest szukanie awarii w kotle gdy jest ubytek wody .Bo kocioł pokazuje brak wody.
Nawet awaria hydroforu (nietypowy dźwięk) powoduje wezwanie serwisu do kotła .A jak stwierdzę ,że hydrofor ,to klient dziękuje za pomoc.
Ale przecież nic nie zrobiłem , więc nie zarobiłem,
CZY TO JEST UCZCIWE.
Ilu fachowców was oszukało.??
Ja rocznie mam około 10 oszustów którzy nie płaca.

sSiwy12
27-12-2013, 16:41
Ilu fachowców was oszukało.??


Nie chcesz tego wiedzieć - a jak chcesz cofnij się kilka miesięcy do tyłu w dziale pomp ciepła.

fachman19
27-12-2013, 16:44
Nie chcesz tego wiedzieć - a jak chcesz cofnij się kilka miesięcy do tyłu w dziale pomp ciepła.
Jedna sztuka i cała Polska o tym wie .Nawet w gazetach pisali.
A minęło już kilka miesięcy - następców brak.

A ostatnio nawet Dom Kultury w Węgrowie nie płaci.W ramach szerzenia kultury.

fachman19
27-12-2013, 16:46
on akurat jest w temacie i o ile dobrze pamiętam, sam jest poszkodowany w tej sprawie :bash:
To u mnie jeden z dziesięciu

Kristof_30
27-12-2013, 18:56
Człowieku jaka ściema idź lepiej do lekarza i nie opowiadaj tu opowieści z mchu i paproci :D