PDA

Zobacz pełną wersję : Przedpokój -- proszę o pomoc!!



monika3
17-01-2011, 11:20
Witam serdecznie :)

Zacznę może od tego że dostaliśmy z mężem dom po moich rodzicach. Dom ma ok 30lat i pewnie się domyślacie, że wymaga odnowienia.
Zrobiliśmy już ocieplenie budynku, wyremontowaliśmy dwa pokoje na parterze i praktycznie przerobiliśmy dwie łazienki.
Nie stać na na to, by od razu zrobić całość więc jak uzbieramy większą sumę oszczędności to bierzemy się za remont poszczególnych pomieszczeń.
Teraz "nadejszla" kolej na korytarz i przedpokój. Na razie planujemy, zastanawiamy się, szukamy aranżacji....Daty remontu jeszcze nie ustalilismy -- mam nadzieję na tegoroczną wiosnę ;)
Niestety nie mam dostępu do żadnych planów domu. Proszę więc uprzejmie użyć wyobraźni i wyobrazić sobie:
wchodzimy do domu i jest malutki korytarzyk -- znajduje się tutaj duża szafa, która docelowo zamieniona będzie na szafę zabudowaną z przesuwnymi drzwiami.
Po przekroczeniu tego korytarzyka jest przedpokój -- wymiary "na oko" 2,5x2 m. I właśnie tego pomieszczenia dotyczy ten oto wątek.
Z przedpokoju wchodzi się do kuchni, pokoju dziennego, pokoju "salonu" i do łazienki.
Obecnie w przedpokoju znajdują się:
wieszak
http://www.stema-meble.com/aukcje/WDR-wieszak/dab-caly-maly.jpg
stolik
http://img10.allegroimg.pl/photos/400x300/14/15/84/59/1415845997
lustro
http://img1.aukcjoner.pl/gallery/002298474/3_f.jpg
Całość utrzymana jest w takiej kolorystyce jak wieszak.

Moje pierwsze pytanie: czy dałoby zaaranżować w miarę nowoczesny przedpokój zostawiając te rzeczy? Jestem gotowa przemalować je jeśli zaszłaby taka potrzeba. Tylko zupełnie nie mam pomysłu jak połączyć klasykę z nowoczesnością? Chciałabym w przedpokoju i korytarzyku dać fajne kinkiety w nowoczesnym stylu, ściany być może będą szare....ale pytanie -- czy da się to zrobić z tymi rzeczami które już są???
Pomożecie?

Elfir
17-01-2011, 18:25
czemu służy stolik w przedpokoju?

duś
18-01-2011, 03:45
fajny ten stolik, ale aż się prosi, żeby go gdzieś przenieść. do salonu czy choćby sypialni.

co do przedpokoju - fajny wieszak, choć po mojemu zdecydowanie na biało lub czarno. zainwestowałabym do tego w takie samo gięte krzesło (o ile mi wiadomo, to nie są duże koszty). do coś na klucze, szaliki i czapki, no i koniecznie - miejsce na choćby 2 bieżące pary butów.
przeżywam aktualnie fascynację czernią i bielą i tak mi chodzi po głowie...

monika3
18-01-2011, 10:23
O jakże mi miło że ktoś zainteresował się moim wątkiem :-)

Elfir, stolik do tej pory służył nam jedynie jako miejsce na telefon stacjonarny. Wiesz, taki zwykły telefon...nie wiszący że tak powiem. Teraz pewnie telefony stacjonarne są raczej wiszące na ścianie, prawda?

Duś, baaardzo dziękuję Ci za odzew. Powiem Ci po cichutku, że jestem Twoją fanką ;-) Uważnie czytam Twoje rady dotyczące aranżacji i projektów kuchni i podziwiam Cię że tak znasz się na rzeczy, mimo iż zawodowo nie zajmujesz sie projektowaniem wnętrz. No, to posłodziłam Ci -- ale szczerze :-)
Stolik raczej przeniesiony nie będzie bo w salonie już mamy a w sypialni brak miejsca na dodatkowe meble. Jesli już to raczej się go pozbędziemy na forever ;-)
Dla przemalowania wieszaka na biało lub czarno mówię zdecydowanie tak. Co z lustrem? Też przemalować czy pozbyć się go?
A jakby te elementy połączyć z czymś nowoczesnym? Zamiast tego giętego krzesła cos innego?

Obiecuję zrobić zdjęcia jak to wygląda teraz :-)

joliska
18-01-2011, 12:09
Wieszak na czarno, jak pisała Duś, a lustro na jakiś odjazdowy kolor (srebro, złoto, fuksja, turkus) - szare ściany dają duże pole manewru z dodatkami :)

Co powiesz na przedpokój w takich klimatach:

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRuSoS1pf485oqJt8iknb9cSo7EGrK0Z cOHZzam4ofxo6cfCi0YLQ

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRWgxf2Y7s7S75I_9IfGrsnyd1BCIHmR 6F3GJmNKdYh8h1UE04t

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSWmylHUd-ZeifXEynpAWiP13ORiqZEEQT-qJwcTY3jzPbMl8yp

http://lh3.ggpht.com/_wZ1e9a6Ylqc/TTV0uz1a_SI/AAAAAAAAD8w/lJBleJPVTyg/414-IIBTZnL._SL500_AA300_.jpg

http://lh4.ggpht.com/_wZ1e9a6Ylqc/TTV0ixFHtEI/AAAAAAAAD8s/kP_868aVris/414-IIBTZnL._SL500_AA300_.jpg

http://lh6.ggpht.com/_wZ1e9a6Ylqc/TTV0YdGPmXI/AAAAAAAAD8o/9hQ9K2KjhXo/414-IIBTZnL._SL500_AA300_.jpg

mimmi
20-01-2011, 13:23
Witam serdecznie :)

Niestety nie mam dostępu do żadnych planów domu. Proszę więc uprzejmie użyć wyobraźni i wyobrazić sobie:
wchodzimy do domu i jest malutki korytarzyk -- znajduje się tutaj duża szafa, która docelowo zamieniona będzie na szafę zabudowaną z przesuwnymi drzwiami.
Po przekroczeniu tego korytarzyka jest przedpokój -- wymiary "na oko" 2,5x2 m. I właśnie tego pomieszczenia dotyczy ten oto wątek.
Z przedpokoju wchodzi się do kuchni, pokoju dziennego, pokoju "salonu" i do łazienki. [/img]
Całość utrzymana jest w takiej kolorystyce jak wieszak.


Hehe, problem z wyobrażeniem sobie czegoś z opisu jest taki, że każdy może to widzieć zupełnie inaczej. Nawet jeśli nie ma się planów domu, to przecież da się zmierzyć miarą wszelkie wymiary, czy nie? ;) Dodatkową pomocą będą też programy aranżacyjne, voxbox, net+, etc. w których robi się szybko proste aranżacje wnętrz.

duś
20-01-2011, 16:08
ślicznie dziękuję za te miłe słowa, rumienię się :)

jak najbardziej - krzesło może być dowolne. fajnie by ghost wyglądał albo jakiś bajerancki gięty plexi-fotel. retro-podnóżek też jest dobrym pomysłem, w końcu chodzi o coś, żeby na tym przycupnąć i buty ubrać.
myślałam, żeby ramę lustra nieco przerobić (ten łuczek mnie drażni heh), ale uważam, że joliska podsunęła świetny pomysł - można odwrócić uwagę od łuczka kolorem - turkus czy żółty w otoczeni szarości, bieli, czerni/brązu prezentuje się pięknie. do tego stanowi mocny, zabawny akcent, który nie odejmuje wnętrzu elegancji.
a stolik, skoro ma zostać, może też by w takiej sytuacji na czarno potraktować? wszystko zależy od stanu jakim on jest - jeśli byłby niezniszczony to mogłabyś za niego jakieś grosze na allegro dostać. ale jeśli oznaki czasu i przede wszystkim oznaki zniszczenia stają się bardzo widoczne...
a tak swoją drogą właśnie przyszedł mi do głowy całkiem sprytny pomysł. mam wrażenie, że ten stolik w przedpokoju zajmuje trochę miejsca (i głównie dlatego bym go przeniosła w inne miejsce), a przestrzeń w przedpokoju to jednak ogromna zaleta. może by tej stolik przeciąć na pół przez średnicę i zrobić z niego coś na kształt konsolki? wyglądałoby jak na zdjęciach dodanych przez joliskę tylko miałoby jedną nogę "przytuloną do ściany". idealne miejsce na wazon z kwiatami.

co do miejsca na klucze czy inne takie przedpokojowe - jestem w kropce. sama jestem na etapie wymyślania czegoś do mojego kwadratowego musztardowego przedpokoju i zupełnie nie mam pomysłu jak rozwiązać miejsce do założenia butów na siedząco, schowek na klucze (żeby nie były w zasięgu ręki przy otwartych drzwiach) i pasty do butów, miejsce na kilka bieżących kurtek. no i jeszcze gdzie tam wcisnąć wielgachne lustro :)

Elfir
20-01-2011, 21:31
ja schowek zrobiłam sama - zawiesiłam na ścianie skrzyneczkę a w środku poprzykręcałam haczyki i magnes.

duś
20-01-2011, 22:40
w moim przypadku to kwestia braku koncepcji. w korytarzu mam duże ciężkie ciemne szafy. chciałabym, żeby przedpokój jakoś tam do nich nawiązywał, ale był bardziej nowoczesny. ot brak mi koncepcji jeszcze ;) (kwestie funkcjonalności są w miarę określone)

nicol21
21-01-2011, 08:18
monika3 spodobal mi sie ten pomysl przeciecia stolika na pol i tak zeby ciagle ta noge od niego bylo widac.
i nie wiem czemu, ale opcja lustra jako zeberki tez mi sie spodbala, chyba bardziej niz jednolite farby,. plus wydaje mi sie ze zeberka plus ta zaokraglona gora lusterka moga fajnie wygladac :)
napisalam nie wiem czemu, poniewaz jestem bardzo przeciwna zeberkom, panterkom i takim tam....
choc wydaje mi sie rowniez ze jakis turkus bylby bardiej elegancki.

monika3
28-03-2011, 11:46
Dzień dobry :-)

Pozwalam sobie odświeżyć zakurzony watek i wyciągnąć go z otchłani ;-)

Kochani!
Temat przedpokoju na jakiś czas zszedł na drugi plan, a skoro tematu przez jakiś czas nie było to nie chciałam zawracać Wam główek.
Teraz powróciliśmy do planów remontowych zatem "oto jestem i reaktywuję wątek" ;-)

Wasze rady z uwagą przeczytałam, spodobał mi się pomysł przemalowania wieszaka na czarno lub biało, przerobienia lustra na prostokątne i zmiany koloru ramy. Porzuciłam natomiast pomysł zostawienia stolika -- stolik out!! Stawiam natomiast na jakieś fajne krzesło lub pufę, żeby można było przysiąść lub posadzić dziecko w czasie ubierania malucha.
Narazie tyle pomysłów zaczerpniętych z Waszych rad :-)

Teraz kolej na inny temat -- KOLORY ścian i podłogi. Na podłoge planujemy płytki i ogrzewanie podłogowe.

Poniżej zaprezentuję opis, plan i wszystkie fotki potrzebne do doboru kolorów.

W korytarzyku będzie szafa z drzwiami przesuwnymi. Z przedpokoju wchodzi się do pokoju nr 1, do pokoju nr 2, do kuchni i łazienki.
Pokój nr 1, pokój dzienny -- ściany szare, podłoga panele w kolorzę klon z szarymi słojami
Pokój nr 2, salon -- ściany ecru, podłoga panele w kolorze wenge
Kuchnia -- do remont w bliżej nieokreślonym terminie
Łazienka -- płytki biało szare

Na jaki kolor Waszym zdaniem pomalować ściany, jaki kolor płytek położyć by całość "nie gryzła się" z tym co już jest, by nie stworzyć czegoś co zupełnie nie pasuje do "parafii" (2 pokoi i łazienki). Jednocześnie chciałabym by przedpokój był jasnym i ciepłym pomieszczeniem. Teraz jest tam ciemna boazeria i mam dość tego ponurego wrażenia.
Acha, drzwi do łazienki i na korytarzy są do wymiany. Chciałabym iść w jasne kolory drewna, np. klon, dąb bielony....

monika3
28-03-2011, 11:54
I jeszcze plan wykonany własnoręcznie w paincie. Nie umiem go wgrać ;-(

http://img715.imageshack.us/img715/6247/planyw.png

joliska
28-03-2011, 12:09
Najbezpieczniej i najbardziej elegancko będzie pomalować przedpokój na delikatną szarość :)

monika3
28-03-2011, 13:21
Szary oczywiście biorę pod uwagę, jak najbardziej.
Chciałabym jednak mieć kilka opcji do wyboru...

Może poniżej pokaże kilka zdjęc przedpokoi, które zapisane mam w inspiracjach. Wolałabym iść w styl klasyczny.
Wśród fotek są także pufki, które mogłyby zagościc u mnie oraz wieszak w kolorze czarnym :)

Ostatnia inspiracja to przedpokój Rokoko :) W głębi widać czarne lustro. Nie pamiętam tylko jaki kolor ma na ścianach?

joliska
28-03-2011, 13:58
Rokoko ma kolor Duluxa, który jest w PL niedostępny :(

Pokaż szarości z pokoju i łazienki, to będzie łatwiej doradzić kolejny odcień :)

monika3
28-03-2011, 14:38
1) Płytki w łazience to Opoczno Ogranza szare i białe. Zdjęcie znalezione na szybko w necie

http://images39.fotosik.pl/82/6c688a7fb7879ad6med.jpg

2) Zdjęcie szarości w pokoju nr 1 w załączniku. Nie mam niestety nic innego

joliska
28-03-2011, 14:43
A znasz nazwę/numer tej szarości z pokoju?

monika3
28-03-2011, 14:54
Niestety nie Jolisko :(

A jakby iść w jakieś neutralne odcienie beige?

joliska
28-03-2011, 18:08
Beż może nie... Zerknij do mojej galerii - może któryś kolor wpadnie Ci w oko ;)

nicol21
28-03-2011, 19:32
ehhh nadal jestem zakochana w kolorach joliska :D są naprawdę super i napatrzeć się nie mogę jak "zmieniają barwę" pod wpływem światła.
gdzieś mam zapisane jakie to kolory... ale może joliska dorzucisz opis jaki kolor farby gdzie w swojej galerii i wtedy nie będzie o to tylu pytań :D to taka drobna sugestia tylko :D

joliska
28-03-2011, 20:04
Nicol - dopisałam numery 3 kluczowych kolorów w komentarzach pod fotkami :)

nicol21
28-03-2011, 20:28
grzeczna joliska :wiggle:
a z moich opisów i archiwów wynika że bazą była farba: Akrylit Dekorala
i jeśli dobrze kumam to farba bazowa może być innej firmy, prawda? ciekawa jestem czy wtedy też się uzyska taki efekt różnych kolorów.

a czy z perspektywy czasu możesz powiedzieć jak się dekoral spisuje? bo opinie różne widziałam...

joliska
28-03-2011, 20:46
Dobre masz notatki :yes:
Myślę, że zmiana odcienia pod wpływem światła to cecha koloru, a nie bazy... Dekoral, jak na tę cenę, zły nie jest - zwłaszcza na pierwsze malowanie w nowym bloku. Kolejne będzie na pewno na innej bazie (marzę o BM) :D

monika3
29-03-2011, 10:47
Z zaproszenia skorzystałam i powiem tylko -- pięknie u Ciebie Jolisko :)
Rzeczywiście kolory stonowane, eleganckie i jednocześnie ciepłe. Nie wiem czy dobrze widzę na moim monitorze, ale to jakby szary pomieszać z beżem, bo "zmieniają barwę" jak pisała Nicol.

Wytłumacz mi Jolisko jak chłopu na budowie z jakiej firmy farby dokłada się do tej bazy z Dekorala?
My generalnie stosujemy Tikkurile, bardzo sobie chwalę jakość.

Dobrze! Zatem jeśli ściany będą jasno szare to jaki kolor płytek dobrać? Pamiętajcie proszę, że w pokoju nr 1 panele są jasne klonowe a w pokoju nr 2 wenge. Łazienka - podłoga szara.

Nicol, a może Ty masz jakiś pomysł na ten mój przedpokój?
A może Duś tu zaglądnie i coś podpowie?

monika3
29-03-2011, 15:09
To znów ja :)

Odbiegając na chwile od tematu doboru kolorów ścian i podłogi chciałam Wam pokazać fotkę, która mnie zainteresowała.
Na pierwszej jest pomysł na aranżację przedpokoju -- jest tam lustro w czarnej ramie a zamiast tradycyjnego wieszaka stojącego jest wieszak ścienny. Tylko nie wiem co tam jest na ścianie? Przychodzi Wam coś do głowy?

http://www.we-dwoje.pl/p/a_i/20/20/4/2964/b/b_2_2964.jpg

joliska
29-03-2011, 19:08
Farba i panel ścienny lub pseudapanel z listw dekoracyjnych wypełniony farbą

monika3
30-03-2011, 09:02
Cześć!!

Acha, rozumiem. Dzięki Jolisko :)

Postanowiłam pokazać fotki mojego przedpokoju, by ten kto tu zagląda miał wyobrażenie o czym ja mówię ;)
Wiem, wiem! Rewelacji nie ma, ale jest czysto i schludnie -- to najważniejsze. Teraz gdy uzbieraliśmy trochę oszczędności więc chcemy wyprowadzić to pomieszczenie "na ludzi".
Po pierwsze i najważniejsze pozbywamy się boazerii i wykładziny! Planujemy gładkie ściany pomalowane na JAKIŚ kolor, płytki i ogrzewanie podłogowe.

Po kolei wyjaśnie co znajduje się na zdjęciach:
1) korytarzyk 1,8m x 2m, w miejscu obecnej szafy będzie szafa z drzwiami przesuwnymi.
2) widok na korytarz z przedpokoju -- drzwi idą do wymiany! Między korytarzykiem i przedpokojem są drugie drzwi, które chcę zlikwidować całkowicie.
3) od wejścia do przedpokoju na lewo jest wieszak (co o nim myśliscie? nadaje się po przemalowaniu na biało lub czarno?) i wejście do szaro-bialej łazienki (drzwi też do wymiany)
4) na wprost korytarza jest wejście do kuchni
5) na tej samej ścianie wejście do pokoju nr 2. Pomiędzy kuchnią i pok.nr 2 jest ścianka na której wisi teraz lustro. Lustro stamtąd out natomiast na tej ściance zamierzam powiesić ze trzy obrazki w białej lub czarnej ramie

cdn

monika3
30-03-2011, 09:19
cd :)
1) po prawej od wejścia do przedpokoju mamy pokój nr 1 (szary) i tutaj jest ten stolik, którego zamierzam się pozbyć
2) ściana gdzie jest ten cudny kaloryfer ma 1,2m i tam planuję przenieść lustro (przerobione w prostokąt, z przemalowaną ramą). Po obu stronach lustra będą kinkiety. Z kolei myślałam o przeniesieniu kaloryfera na tą krótszą ściankę. Wtedy kaloryfer musiałby być wąski i długi.

Może Wam nasuną się teraz jakieś pomysły na aranżację mojego przedpokoju? No i na kolorki?

Będę bardzo, bardzo wdzięczna z każda radę :)

2112wojtek
30-03-2011, 11:55
cd :)


Może Wam nasuną się teraz jakieś pomysły na aranżację mojego przedpokoju? No i na kolorki?


:) W sumie , to nie wiem po co się pytasz, skoro z tego co napisałaś doskonale widać, że wiesz czego chcesz i jak to masz zamiar zrobić. Na razie chyba na wszystkie Twoje pomysły tylko przyklasnąć i powiedzieć : "monika! tak trzymaj".

Mam tylko drobną uwagę o której wielu zapomina robiąc remont i rezygnując z drzwi do pomieszczenia.
Niestety wychodzi to najczęściej po skończonej robocie.
Wyrzucenie drzwi i futryny nie powoduje efektu otwartego wnętrza. Zazwyczaj wygląda to tak jakby zabrakło kasy na owe drzwi albo widoczną przeróbkę a nie zamierzone przedsięwzięcie.
Bierze się to stąd , że otwór ma te same wymiary co pozostałe, w których osadzona jest pozostała stolarka.

Jeśli już rezygnujesz z drzwi , dobrze jest zmienić proporcje otworu , jego wielkość, wysokość.
Nie będzie wrażenia przebudowy. Najlepiej wyciągnąć otwór maksymalnie do góry, tyle ile można i nie zostawiać tej nieszczęsnej, standardowej szerokości na "swobodnego chłopa".Jak mocno, to już niemal bez różnicy i tak tych drzwi tam przecież nie będzie.

monika3
30-03-2011, 13:36
Dziękuję Wojtku za odzew !!

Hmm...radzisz by otwór po ex-drzwiach zarówno poszerzyć jak i wydłużyć, ale nie wiem czy zauważyłeś że przecież takich otworów w przedpokoju jest 4 (kuchnia, 2 pokoje, gdzie drzwi i futryn nie ma + otwór po tych drzwiach, które zamierzamy wyrzucić). Musiałabym zatem wydłużać i poszerzać 4 otwory...w tym 2 w pokojach już wyremontowanych. Więc mimo wrażenia "sie nie da" :( Niemniej jednak dzięki za odzew!!!

nicol21
30-03-2011, 18:22
monika - teraz lepiej widze przestrzeń. kolory zdecydowanie jasne jako że mała przestrzeń i brak światła dziennego.

co do stolika który teraz masz to mi się tak średnio tego typu rzeczy podobają, ale stoliczek czy półeczka bardzo przydatne w przedpokoju są.
a może coś takiego przytwierdzonego do ściany [nie chodzi mi tu o styl tegoż cuda ale o ilustrację o co mi chodzi].

to ostatnie to wieszak w oryginale, ale można pewnei tego typu półeczkę zrobić, plus może i wieszak w takim stylu dać.
mi się nie podobają wieszaki takie jak masz więc go bym u siebie nie zatrzymywała, ale jeśli dla Was jest ok - to ok :)
http://img34.imageshack.us/img34/1405/z6808956xtezdoprzedpoko.jpg http://img863.imageshack.us/img863/3162/imgarchiwumallegropl.jpg http://img23.imageshack.us/img23/4938/abiliociennywieszaknaub.jpg

monika3
31-03-2011, 08:51
Cześć Nicol, dziękuję że zaglądasz tutaj :)

Po kolei:
Stolik
Stoliczka się pozbywamy! Stolik wybywa na wakacje :P
Pod lustrem zamierzam umieścić jakąś pufkę lub zakupić krzesło i postawić z boku lustra...

Wieszak
Wpadł mi w oko ten panel ścienny, który pokazałam na fotce wyżej. Tam gdzie jest również to czarne lustro.
W załączniku pokaże jeszcze taki wieszak podobny to tego jaki posiadam tylko w wersji Black. Czy w takim kolorze też jest bee? ;)
Co powiecie na takie pufy? (załącznik nr2)

monika3
31-03-2011, 14:03
Ech nooo, ciągle zastanawiam się jakie płytki dobrać do podłóg które już są w pokojach?

Zał. 1 panele w pokoju nr1 -- klon
Zał. 2 panele w pokoju nr2 -- wenge

Zastanawiam się czy iść w kolor podobny do tego klonu?

Podobają mi się płytki CALEDONIA półpoler BIANCO GRES REKTYFIKOWANY.

http://www.eplytki.pl/pliki/plytki_PARADYZ/PARADYZ-CALEDONIA-066188_rf215.jpg

duś
31-03-2011, 14:52
podłoga nawiązująca do tego klonu będzie chyba dobrym rozwiązaniem.
a jaki planujesz kolor drzwi?

po mojemu to pomieszczenie jest dosyć ciemne. wąskie i dodatkowo przytłoczone boazerią. nie ozdabiałabym ścian panelami, bo one zrobią to samo co w chwili obecnej robi boazeria. if i were you... ściany pomalowałabym jakimś kawowo-mlecznym beżem. ale takim zdecydowaniem beżem, a nie wpadającym w żółć. niech się stopi z podłogą. nie wiem, co z grzejnikami, ale jesli muszą zostać wymienić je na coś bardziej ozdobnego. szkoda że bajeranckie grzejniki są tak upiornie drogie no ale a nuż...
anyways - krzesło i ograniczenie liczby mebli do minimum - jak najbardziej tak. twój wieszak mi sie podoba (czarny lub biały), ale moim zdaniem wprowadza trochę nieporządku - obwieszony z każdej strony zawala przestrzeń, a u ciebie nie ma jej sporo. w tym wypadku rządek haczyków będzie bezpieczniejszy. szafę bym dała jednak tradycyjną, tj. zabudowę o typowym klasycznym froncie, pewnie białą. do tego lusto na ścianie na przeciw drzwi i jakąś odrobinę zwisającą lampę, żeby dawała przyjemne światło odbijające się w lustrze.

monika3
31-03-2011, 15:40
Dzięki Duś! Wieeelkie dzięki za zajrzałaś :)

Kolor kawowo-mleczny ścian, jak go określiłaś od początku wydawał mi sie odpowiedni do tego pomieszczenia, choć ostatecznego wyboru jeszcze nie dokonałam.
Płytki -- postaram się znaleźć coś w odcieniach paneli klonowych.

Radzisz Dusiu, żeby lustro zostawić w starym miejscu?? Planowałam je przenieść na ściane gdzie jest teraz kaloryfer -- tam jest więcej miejsca, myślisz że to zły pomysł?
Co do haczyków -- ściana może się brudzić od kurtek, dlatego pomyślałam o takim niewielkim panelu ściennym, ewentualnie jakiejś szybie na ścianie. Najprawdopodobniej jednak zostanie stary przemalowany wieszak -- obwieszony jest jedynie zimą kiedy kurtek jest więcej więc jakoś to będziemy musieli przeżyć;)

Dziękuję Ci raz jeszcze!!

joliska
31-03-2011, 18:19
Ale mleczno-kawowa ściana + płytki w beżu nawiązującym do klonu to może być za dużo dobrego :( Jeśli ta Caledonia jest biała z el. beżu, to byłaby ok. do obydwu Twoich podłóg...

duś
31-03-2011, 22:16
moniko a mogłabyś wrzucić rzut pomieszczenia?

wydaje mi się, że lustro nad kaloryferem niepotrzebnie przyciągnie uwagę do kaloryfera. można go ukryć pod ozdobnym panelem, no ale bałabym się kiczowatości potencjalnej.

masz rację jolisko, ja sobie takie ciasne wnętrza wyobrażam z białymi lub ciemno czekoladowymi drzwiami i listwami przypodłogowymi, które łamią monochromatyczność. stąd moje pytanie o drzwi.

monika3
01-04-2011, 11:04
Dziewczyny!!
Dziękuję że znajdujecie czas dla mnie :)


Ale mleczno-kawowa ściana + płytki w beżu nawiązującym do klonu to może być za dużo dobrego :( Jeśli ta Caledonia jest biała z el. beżu, to byłaby ok. do obydwu Twoich podłóg...

Jolisko, caledonia jest beżowa.

Wiecie jaki kolor chodzi mi jeszcze po głowie? Nie wiem czy to dobry pomysł dlatego proszę, wypowiedzcie się.
To jakby fioletowy-wrzosowy pomieszany z szarym, z przewagą szarości. W necie znalazłam coś takiego z Duluxa:
Amethyst Showers 6
http://www.dulux.pl/swatch/amethyst_showers_6.jpg

Albo poprostu postawię na szarość, w jasnym odcieniu i wówczas płytki dopasuję do jaśniejszych paneli.

Mętlik mam w głowie :(



wydaje mi się, że lustro nad kaloryferem niepotrzebnie przyciągnie uwagę do kaloryfera. można go ukryć pod ozdobnym panelem, no ale bałabym się kiczowatości potencjalnej.

Ale Dusiu, kaloryfer zostałby przeniesiony na tą krótką ściankę obok. Może udałoby mi się znaleźć jakiś długi a wąski grzejnik, prosty w formie ale ozdobny. Wtedy na tej ścianie wisiałoby tylko i wyłącznie lustro + dwa kinkiety po bokach lustra. Pod lustrem pufka lub krzesło postawione z boku lustra. Jak zapatrujesz się na taki pomysł?


masz rację jolisko, ja sobie takie ciasne wnętrza wyobrażam z białymi lub ciemno czekoladowymi drzwiami i listwami przypodłogowymi, które łamią monochromatyczność. stąd moje pytanie o drzwi.

Ciemno-czekoladowe drzwi mam w chwili obecnej i baaardzo chciałabym zmienić kolor drzwi. Zmęczona już jestem tymi ciemnościami panującymi w przedpokoju :( Myślałam o drzwiach w jasnym odcieniu, podoba mi się np. dąb bielony.
Hmmm, białe drzwi....myślę, myślę, myślę....a jeśli drzwi zewnętrzne są ciemno-brązowe to nie będą raziły białe drzwi wewnętrzne?

monika3
01-04-2011, 11:05
I jeszcze plan przedpokoju. Sama tworzyłam więc nie wiem czy jest ok...

http://img715.imageshack.us/img715/6247/planyw.png

joliska
01-04-2011, 12:59
Wiecie jaki kolor chodzi mi jeszcze po głowie? Nie wiem czy to dobry pomysł dlatego proszę, wypowiedzcie się.
To jakby fioletowy-wrzosowy pomieszany z szarym, z przewagą szarości. W necie znalazłam coś takiego z Duluxa:
Amethyst Showers 6

http://www.dulux.pl/swatch/amethyst_showers_6.jpgHmmm, białe drzwi....myślę, myślę, myślę....a jeśli drzwi zewnętrzne są ciemno-brązowe to nie będą raziły białe drzwi wewnętrzne?

Co za mądrala nazwał beżowe płytki Bianco?

Kup próbkę tego Duluxa, bo on może okazać się fioletowy...

U mnie są białe wewnętrzne drzwi i ciemnobrązowe wejściowe - da się z tym żyć :)

monika3
01-04-2011, 13:55
U mnie są białe wewnętrzne drzwi i ciemnobrązowe wejściowe - da się z tym żyć :)

Skoro da się z tym żyć, to podpytam męża co sądzi o białych drzwiach :) W planach jest wymiana 3 drzwi -- między wiatrołapem a korytarzykiem, do garażu wychodzące z tegoż korytarza i do łazienki.

Kolejna sprawa dziewczyny! Proszę, nie miejcie mnie dość...
Kolejna koncepcja -- tym razem zmiana koloru płytek na szare (fotki w załącznikach). Czy Waszym zdaniem szary mógłby sie "gryźć" z panelami wenge?
O te drugie panele w szarym pokoju nie martwię się, ponieważ są na nich szare "słoje" -- tu na bank zgrałyby szare płytki. Tylko co z tymi panelami wenge?

Nie wiem jak Wam dziękować, szczególnie Tobie Jolisko za czas i cierpliwość do mnie....

duś
01-04-2011, 13:58
szary wygląda obok wenge bardzo fajnie ;)
szary wygląda obok wszystkiego bardzo fajnie ;)

monika3
05-04-2011, 09:34
Cześć i czołem ekipo doradcza ;)

Przez weekend poukładałam sobie w głowie pomysły odnośnie mojego nieszczęsnego przedpokoju i z owych przemyśleń wyszły mi dwie koncepcje:

1) szare płytki na podłodze, ściany w mleczno-kawowym odcieniu

2) jasno-beżowe płytki, ściany szare lub szaro-wrzosowe.

Widziałyście zdjęcia, zatem która koncepcja Waszym zdaniem bardziej pasuje do tego wnętrza?

monika3
07-04-2011, 10:31
Cześć i czołem :)

Decyzja co do płytek jeszcze nie podjęta, chcemy na żywo zobaczyć i te szare i te jasno beżowe płytki i zdecydować co nam bardziej pasuje.
Zastanawiam się tylko nad jednym. Przy remoncie korytarza i przedpokoju chcemy już za jednym zamachem zrobić też podłogę w kuchni. Sama kuchnia w sensie meble, sprzęt i reszta wyposażenia będzie robiona może w przyszłym roku. Cóż, niestety musimy robić tak "na raty" :|
I teraz rodzi się wątpliwość -- czy dobrym pomysłem jest położyć takie same płytki w ciągu korytarz-przedpokój-kuchnia? Moim zdaniem mogłoby to stworzyć fajną całość, tym bardziej że wejście do kuchni jest vis-a-vis korytarza. Za taką koncepcją przemawia tez fakt iż nie chciałabym mieszać już z kolorami i materiałami podłogowymi na parterze -- jak wiecie są już panele w dwóch kolorach, teraz dojdą płytki (szare lub beżowe) i wolałabym uniknąć czwartego kolory podłogi w kuchni.
Boję się jednak, żebym później przy remoncie kuchni nie pluła sobie w brodę że wszystko będę musiała dopasować do położonych już płytek na podłodze. Choć sądzę, że szary/jasno-beżowy są kolorami neutralnymi i jak sama Duś napisała "do szarego WSZYTKO pasuje" :)

Jeśli ktokolwiek tu jeszcze zagląda to proszę o opinię o tym pomyśle jednakowych płytek w trzech pomieszczeniach, szczególnie chodzi mi o kuchnię...

joliska
07-04-2011, 10:59
Jaka kuchnia Ci się marzy? Jeśli biała lub drewniana orzechowa/dębowa, to nie ma problemu najmniejszego. A wyłożenie jednym kolorem całej powierzchni jest bardzo dobrym rozwiązaniem :)

duś
07-04-2011, 11:02
się zgadzam.

monika3
07-04-2011, 13:05
....to ja się zgadzam too ;)

Jaka mi sie kuchnia marzy?
Podoba mi się biała z drewnianymi elementami (blat, korpusy szafek). Albo dolne szafki drewno w ciepłym odcieniu, górne białe....
Wkleję kilka zdjęć, które zapisałam w swoich inspiracjach kuchennych. W większości są to kuchnie tutejszych forumowiczów :)
Myślę, że gdybyśmy zdecydowali sie na szarość na podłodze to takie kuchnie spasowałyby?

maruun2
08-04-2011, 16:05
dla mnie jednak i tak zbyt biało i szpitalnie, sterylnie, może jakiś grafit, coś..? granatowe kuchnie country bardzo mi się podobają.

joliska
08-04-2011, 20:27
Maruun, marudzisz :)

Moniko,
bierz szarawe płytki bez obaw :D

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR_HuiXlduWCWEgwWttzD_Y3XG7YCyM3 iHVw1NxgleiEeUFFSFeXA

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQaFKMk7x6rFVXcrb1RxMveKVThjZG5C m1Om_cf7gHcyLLWTjvn

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQmjVz7NCWu6USVoiOLcFi-KqW8uBWEnyQi28i6CI4LMEBs9cFf

monika3
13-05-2011, 09:52
Witam ponownie :-)

Po pond miesięcznym milczeniu odzywam się znów, ponieważ remont zbliża się wielkimi krokami a ja nadal w lesie z pomysłami odnośnie urządzenia przedpokoju.
Do przodu jesteśmy z płytkami -- te mamy już w domu. Wybór padł na Arkesie Grys z Paradyża.
Płytki są jasno szare z mazami, gdzieniegdzie w odcieniu jasnego ecru. W załącznikach zdjęcia.

I teraz podstawowe pytanie -- JAKI KOLOR ŚCIAN??
Chciałabym z szarościami poprzestać na podłodze i ściany pomalować w innym niż szary kolorze.
Możecie mi coś doradzić? Byłabym bardzo, bardzo wdzięczna :-)

Tyyyle mam jeszcze pytań i wątpliwości, ale będę je dawkować po kolei, żebyście się nie przestraszyły ;)

monika3
13-05-2011, 14:14
Pokaże Wam fotki jakie zapisałam sobie w moich inspiracjach dotyczących koloru ścian.
Pytanie tylko czy te kolory zgrają się z jasno-szarymi płytkami?

Siedzi mi w głowie pomysł Duś na ściany w kolorze kawy z mlekiem, z przewagą kawy :-)
Druga fotka oddaje ten kolor, który chodzi mi po głowie. Myślicie że takie połączenie kolorów jest ok?

duś
13-05-2011, 14:51
to jest masz na myśli ten paseczek z kawą, maliną, bielą i czernią?
dla mnie bomba!

(głęboko ubolewam nad faktem że mój przedpokój nie jest taki kawowy tylko musztardo-coś-tam)

monika3
13-05-2011, 15:53
Strasznie mi miło Dusiu że zaglądnęłaś do mojego przedpokoju :-)

Dokładnie mam na myśli ten paseczek i ten odcień kawowego koloru. Muszę zając się teraz szukaniem skąd wytrzasnęłam ten paseczek.
I wiesz co? Podsunęłaś mi pomysł że można by użyć gdzieś tej maliny....ale, ale. Stop -- za dużo tych kolorów namieszam.

Dziewczyny, wstępną wizję mam taką: będzie jasno-szara podłoga, kawowe ściany i czarne lub białe dodatki czyli wieszak, lustro i kilka ramek ze zdjęciami czy jakąś grafiką. Czy taka wizja przejdzie? ;-)

Na korytarzu (gdzie kolorystyka będzie identyczna z tą co w przedpokoju) zamontujemy szafę z drzwiami przesuwnymi. Czy to dobry pomysł by zrobić ją albo w kolorze podłogi (szara) albo w kolorze ścian (kawa)? To bardzo małe pomieszczenie więc wydaje mi się że jeśli kolor szafy zleje się z kolorem podłogi lub ścian, wizualnie nie zmniejszy to korytarzyka...

No nic. Idę szukać tego kawowego koloru z paseczka.

duś
13-05-2011, 17:03
jak sobie pomyślałam o tym paseczku to mi przyszło na myśl - kawowe ściany, białe drzwi, czarne ramki od obrazków i malinowy fotel ;)
chyba zamiast tych zasłonek do sypialni zacznę za farbą chodzić...

Kaśka73
14-05-2011, 11:29
widzę że nie jestem osamotniona w tym wykańczaniu się:)

po wielu pomysłach holl wiatrołap kuchnia i jadalnia w jednych płytkach i już podpatrywałam na różnych zdjeciach i fajnie to wyglada

myśle że to dobry wybór

monika3
16-05-2011, 08:47
Cześć dziewczyny :-)

Kaśka, witaj i dziękuję za komentarz :-) I zapraszam ponownie!!

Duś, a co Ty kobieto chcesz przemalowywać w swoim nowym mieszkaniu???

Dziewczyny, zrobiłam małą symulację. Rozłożyłam płytki w wiatrołapie. Do tego przyłożyłam moje spodnie i sweter w różnych odcieniach kawowego -- spodnie ciemna kawa z mlekiem, sweter jasna kawa z mlekiem. Które zestawienie wygląda korzystniej?

http://img38.imageshack.us/img38/5982/aga014.th.jpg

Zdjęcie przy włączonym oświetleniu
http://img577.imageshack.us/img577/3333/aga017.th.jpg

Zdjęcie bez górnego światła, dzień był pochmurny i wydaje mi się że kolory trochę przekłamane.
http://img405.imageshack.us/img405/6739/aga018.th.jpg

Marzy mi się rozjaśnienie tego przedpokoju...nie dość że jest niewielki to jeszcze boazeria dodatkowo potęguje wrażenie ciężkości i mroku w tym pomieszczeniu. Dlatego bardzie przemawia do mnie połączenie z jaśniejszym odcieniem kawowego. Ale rozumiecie, mogę nie być obiektywna dlatego proszę spójrzcie na te zestawienia i albo poprzyjcie mój pomysł albo go skrytykujcie ;-)

monika3
16-05-2011, 11:48
Wspomniałaś Duś o białych drzwiach. Ech...
Białe drzwi odpadły w przedbiegach niestety. Najprawdopodobniej zdecyduję się na ciemnoczekoladowe, takie jak drzwi wejściowe.
Podobają mi się takie modele jak w załączeniu.


Sprawa druga, ten malinowy fotel który pojawił się w Twoich myślach ;-)
Fotel w moim przedpokoju nie ma szans się zmieścić, ale wymyśliłam o pufe ewentualnie jakiś stołek.
Moje inspiracje poniżej.

Co o tym myślicie?

Kaśka73
16-05-2011, 15:32
mi podoba się zestawienie Twoich płytek z ciemniejszą wersją kawy

monika3
17-05-2011, 11:11
Kurcze, a nie uważasz Kasiu że ciemny kolor kawy przytłoczy ten niewielki przedpokój ? Koniecznie chciałabym go rozjaśnić, dlatego zdecydowałam się na jasno-szare płytki.
Wczoraj ze sklepu z farbami wzięłam stos katalogów ale nie miałam czasu na przejrzenie ich. Może tam natrafię na jakieś fajne połączenie szarego z różnymi odcieniami kawowego.
Jak wrzucam w google hasło szara podłoga i kawowe ściany to nic konkretnego mi się nie pokazuje :-(

monika3
17-05-2011, 13:39
To znowu ja :-)

Tym razem znalazłam takie połączenie szarej podłogi z kawowym kolorem ścian...zobaczcie...

monika3
20-05-2011, 11:18
Kolor na ścianę prawie-prawie wybrany...

...taki
http://www.tikkurila.pl/images/swatches/info/tikkurila_y484.gif

lub trochę ciemniejszy...
http://www.tikkurila.pl/images/swatches/info/tikkurila_x484.gif


I teraz zastanawiam się nad taką sprawą. Lustro i wieszak zdecydowanie będą czarne.
Chciałabym jednak przełamać te trzy kolory (jasno-szary, kawowy i czarny) jakimś kontrastującym elementem. W głowie siedzi mi ta malinowa pufa, ale skąd ja taką wezmę ???
Jaki inny kolor widziałybyście jako kontrast do tego przedpokoju? Pomarańcz?
Pomyślałam że grafiki w czarnych ramkach mogłyby wtedy nawiązywać do koloru pufy.

W malinowym odcieniu znalazłam w necie tylko takie krzesło (fotka zał.1), ale taki mebel będzie tylko zawadzał w małym pomieszczeniu. Zachorowałam natomiast na stołek Ikei (zał.2) Ostatecznie chciałabym osiągnąć taki efekt -- jasne pomieszczenie (zał.3) Widzicie ten kolor poduszki? To róż?

Kaśka73
20-05-2011, 16:08
wiesz może te kolory są jasne ale takie smutne?! coś cieplejszego byłoby ok i oczywiście akceny kolorystyczny może pomarańcz?

jeśli masz aktualne zdjęcie pomieszczenia to wklej

monika3
27-05-2011, 13:26
Witam!

Pokaże Wam zdjęcie jakie znalazłam w swoich przedpokojowych poszukiwaniach ;-) Urzekł mnie kolor ścian i drzwi !!

http://img824.imageshack.us/img824/5443/lustradoprzedpokoju2.jpg

Ale nie o tym chciałam...
Prosze o poradę odnośnie "czegoś" do siedzenia w moim przedpokoju. Czegoś by przycupnąć na chwilkę przy rozmowie telefonicznej czy do położenia torebki/plecaka przy ubieraniu się...

Czy hoker w przedpokoju to mebel nie na miejscu?? Czy zarezerwowany jest tylko do kuchni?/jadalni

http://img18.allegroimg.pl/photos/400x300/16/17/53/05/1617530561

http://img01.allegroimg.pl/photos/oryginal/16/19/72/48/1619724874

Czy lepiej poprzestać na zwykłej niskiej pufie?
http://allegro.zapodaj.net/images/7d9f6f3ad819.jpg

Podpowie mi ktoś? Bardzo proszę!!

duś
27-05-2011, 14:04
nie wyobrażam sobie "przycupnąć" na hokerze, aby pozapinać sprzączki w moich cudnych sandałkach czy posadzić dzieciaka, żeby go rozpłaszczyć.
(a siłując się ze sztybletami na bank bym się spierdzieliła)

monika3
27-05-2011, 14:43
Hahaha Duś, toś mi unaoczniła wady hokera w przedpokoju :-D

Czyli "coś" niskiego jest lepszym pomysłem. Dzięki bardzo za opinię!!

duś
27-05-2011, 14:53
hehe bo ja mam przepiękne ukochane sztyblety, które jednakowoż mają jedną wadę - brak zamka. jak się z nimi siłuję, to potrafię się skulać z kanapy (przy ściąganiu często asystuje m.), a jak sobie siebie wyobrażę przy tych akrobacjach "na wysokości"... to się nie może udać :)

monika3
30-05-2011, 14:00
Duś, skoro już charytatywnie zostałaś moim osobistym doradcą ;-) to ponękam Cię jeszcze w kwestii tego czegoś do siedzenia.
Skoro hokery odpadają to proszę podpowiedz mi za czym się oglądać do tego mojego przedpokoju. Nie wiem co pasuje a co nie do tego rodzaju pomieszczenia...

Moje propozycje:
krzesło nowoczesne (to byłby element kontrastowy do drewnianego giętego wieszaka i lustra w drewnianej ramie)
1)
http://img580.imageshack.us/img580/3430/dsc0672p.jpg
2)
https://lh4.googleusercontent.com/_Nen0__IW3KU/Sp-zk3PFkkI/AAAAAAAAAB0/dZao2BR9r5U/650_ing.jpg
3)
http://www.futuri.pl/aukcja/images/zdjecia/krzesla/krzeslo_fiore_czarny/krzeslo_fiore_czarny_2.jpg

czy raczej szukać czegoś klasycznego, psującego do pozostałych mebli:

...pufa mała...
http://www.futuri.pl/aukcja/images/zdjecia/pufy/pufa_dino_pomaranczowa/pufa_dino_pomaranczowa_2.jpg

pufa długa...
http://img05.allegroimg.pl/photos/400x300/16/08/37/52/1608375249_7

...czy jakiś stołek/taboret...
http://img18.allegroimg.pl/photos/oryginal/16/33/32/12/1633321244

Proszę doradź bo motam się jak pijany ;-)

duś
30-05-2011, 21:13
3 mi się podoba i ta pufa pomaranczowa ;)
krzesło fajne, można na nim cupnac i wyglada orginalnie. pufa prosta i na bank nie zajmie dużo miejsca, ale przysiadziesz na nim wygodnie i ;)

monika3
31-05-2011, 09:20
Dzięki Duś !! No widzisz...i już mi rozjaśniło się w głowie ;-)

Teraz czekam aż panowie wejdą i zajmą się moim przedpokojem i korytarzem a stanie się to (mam nadzieję!!) końcem czerwca.
Wstępną koncepcję wnętrza mam, pozostają kwestie doboru:

1/ szafy z drzwiami przesuwnymi (w kolorze płytek podłogowych--jasno-szare, czy w kolorze ścian-kawowy, czy może połączyć jakoś te dwa kolory?)

2/ kinkietów przy lustrze, plafonu na sufit

3/ drzwi wewnętrznych (najprawdopodobniej będą ciemnoczekoladowe) i listw podłogowych (myslę o kolorze płytek)

Narazie daję spokój moim doradcom. Duś, masz urlop wypoczynkowy ;-) Odezwę się jak będę musiała podjąć jakąś konkretną decyzję. Do zaklikania !!

duś
31-05-2011, 10:06
hehe żeby tak jeszcze moich trzech szefów myślało podobnie i zechciało mnie wysłać na urlop to by było świetnie :D
(a szafa zdecydowanie w kolorze ścian - zleje się i zamaskuje, broń cię panie boże nie używaj 2 kolorów :D)

monika3
31-05-2011, 13:15
Dawaj Duś nr telefonu do szefów -- przekonam ich że urlop Ci się należy i basta !! ;-D

Uświadom mnie jeszcze przed pójściem na ten urlop co z tymi szafami? Nie używać 2 kolorów to znaczy nie robić szafy wg wzoru w zał 1, z takim kontrastowym paskiem?
Zatem czy szafy z zał. 2 i 3 byłyby ok? Chodzi mi o wzór...

duś
31-05-2011, 22:22
tak naprawdę kontrastowy element w szafie 1 i 3 nawiązuje do innego elementu wnętrza (firanki, framug). i dlatego on gra, stanowi dopełnienie kontrastowe
u ciebie pomieszczenie przedpokojowe jest małe i raczej ciasne - jednolite lakierowane drzwi w kolorze ściany znikną ale powiększa przestrzeń (do tego pięknie odbija jakieś ramki z przeciwleglej ściany). poza tym jeśli chciałabym do czegoś nawiązać to u ciebie tych elementów brak - drzwi maja być ciemne, firanek brak. no i jeszcze na tle takiej jednolitej ściany - kontrastowe siedzisko będzie bardziej efektowne ;)

ps tylko najpierw rozeznaj się w kolorach szaf, łatwiej pewnie będzie dobrać kolor farby do koloru szafy aniżeli w druga stronę ;)

monika3
01-06-2011, 09:55
Yhmmm, łapię o co kaman ;-) Jednolita kolorystycznie szafa, zlewająca się z kolorem ścian, lakierowane fronty (lacobel?) ...

Znalazłam coś w ten deseń...
http://www.maestro-szafy.pl/galeria/images/97.jpg

Dzięki Duś za podpowiedź odnośnie rozeznania się w kolorach szaf...szczerze, nie pomyślałam o tym.

Przyszedł mi natomiast do głowy pomysł z połączeniem materiałów na fronty -- np lacobel + eko skóra wszystko w tym samych odcieniu, widziałam coś takiego na jakiejś fotce. Nie wiem tylko czy ten pomysł nie jest jakiś "odpustowy"?

duś
01-06-2011, 11:09
o super ta szafa! i te przecięcia (linie poziome) też wyglądają bardzo dyskretnie, bardzo na tak.

co do monochromatycznych barw - absolutnie nie odpustowo - można uzyskać bardzo fajny efekt, tyle że, aby się to nie zlało w jedną kupę, musi być rozmieszczone w przestrzeni. mam wrażenie, że wszystkie tego typu wnętrza to lofty o pow. 100 m2 (oczywiście sam salon) z wielkimi oknami (żeby naturalne światło operowało), bajeranckimi lampami (żeby wyeksponować różne faktury i struktury) i meblami barwionymi na zamówienie spejalne (żeby mieć ten sam lub możliwie najbardziej zbliżony kolor).
nie jestem pewna, czy to się sprawdzi w małym pomieszczeniu, tym bardziej takim, gdzie masz zawsze 1 rodzaj światła (o ile pamiętam, nie masz tam okien). ale żeby nie było - nie jestem architektem czy grafikiem i moja wyobraźna przestrzenna sprowadza się do bardzo mocno uproszczonej fantazji. więc może niech ktoś mądrzejszy się w tej materii wypowie.

p.s. ekoskóra - fe. strasznie się to ustrojstwo niszczy. rodzice kupili kanapę 2 lata temu i tydzień temu oddali tapicerowi w obroty. nigdy więcej!

monika3
01-06-2011, 13:37
Ja wiem że Ty Duś architektem nie jesteś ale i tak imponujesz mi znajomością tematu i swoją "fantazją" jak to ujęłaś :-) Naprawdę bardzo, bardzo mi pomagasz. I dlatego bardzo, bardzo Ci dziękuje że poświęcasz czas na mój wątek!!

Ja to niby wiem czego chcę, ale jak przychodzi co do czego to wolę wesprzeć się obiektywną opinią kogoś z zewnątrz...Tak mam i już. Nawet jak ide na zakupy ciuchowe to zabieram ze sobą koleżankę, która oceni mój wybór z boku i szczerze powie swoje zdanie.

Co do szafy...rzeczywiście mnie tez od razu wpadła w oko. Pewnie skończy się tak że zamówimy szafę wg tego wzoru ze zdjęcia, pozostaje jedynie dobór koloru.

Ufff...fajnie jak po kolei klaruje mi sie całość :) Dzięki Duś!!!

PS. Pozdrowienia dla najlepszego szefa na świecie.

monika3
14-06-2011, 08:48
Hejka :-)

Zrobiłam kolejny krok w kierunku zmian w przedpokoju ;-) Polegał on na pozbawieniu lustra łuku i przemalowaniu lustra i wieszaka na wspominany tu wielokrotnie kolor czarny.
Poniżej zdjęcia nowego image'u obydwu elementów wyposażenia przedpokoju -- póki co jeszcze w starej scenerii. Zdjęcia pokazują wygląd przed i po...

Uprzejmie proszę o opinie czy tak jest ok...

duś
14-06-2011, 09:24
moim zdaniem na plus!
poprzedni kolor był nijaki, tym bardziej w otoczeniu takiej samej boazerii. teraz się odznacza :)

monika3
14-06-2011, 11:08
Duś :) Jak zawsze mogę na Ciebie liczyć!! Dzięki.
Niniejszym zostajesz mianowana głównym architektem w moim domu :-D

~~~
Zastanawiam się za jakim oświetleniem rozglądać sie do tego przedpokoju?
Na sufit chciałabym plafon, natomiast przy lustrze dwa kinkiety.
Na początek pytanie o kolorystykę lamp -- szukać białych czy czarnych lamp?


Moje inspiracje w temacie sufitu. Pasuje coś takiego do przedpokoju?
http://www.lumina.sklep.pl/images/tmp/7/3/d/6/old/301943110P0.400x300.Jpg

http://www.lumina.sklep.pl/images/tmp/0/b/2/0/old/301753010p0.400x300.jpg

duś
14-06-2011, 20:50
hehe a potem to mnie będzie twój mąż, teść i wszystkie zwierzęta ścigać, ze złe ;))))

co do lampy to stoję przed takim samym dylematem i stanęło na białej całej (żeby sie zlala z sufitem). u mnie chodzi o to żeby lampa sie nie klocila z salonem, z którego jest widoczna bardzo. kinkietow nie mam, ale ty tak, wiec i ciebie pierwsze pytanie brzmi - jakie kinkiety? skromne? ozdobne?

monika3
15-06-2011, 09:44
Duś, mój mąż w temacie urządzania wnętrz wie że nic nie wie ale za to jego żona wie wszystko :-D
Teść -- hmmm, nawet gdyby cie ścigał to spokojnie poradzisz z nim sobie. Dobry chłopina z niego ;-)
A zwierząt nie posiadam.
Zatem problem z głowy -- zostajesz moim osobistym doradcą wnętrzarskim. Zapytam tylko nieśmiało o pensję.... :D

No dobra wracamy do tematu -- oświetlenie przedpokoju.
Kinkiety na pewno chciałabym proste, klasyczne. Poniżej wklejam te które wpadły mi do tej pory w oko.
Czy w dobrym kierunku idę?
Dobierać do kwadratowego plafonu kwadratowy kinkiet lub analogicznie okrągły plafon -- okrągły kinkiet?
No i najważniejsze pytanie -- do lustra w czarnych ramach dać czarne czy białe kinkiety???

duś
15-06-2011, 11:03
chyba ciemne bym wybierała (podobne kinkiety kombinuję do salonu, ale z decyzją czekam aż się pojawi główny wyeksponowany żyrandol, tyle że minister finansów hamuje moje zapędy wnętrzarskie i stwierdza, że woli nas oboje wysłać w końcu na urlop "za lampę" aniżeli w chwili obecnej usuwać niemodnego osrama z pola widzenia).
czy kwadrat czy koło na sufit - to by miało znaczenie tylko jeśli zdcydowałabyś się na czarną, a ja chyba jednak namawiałabym na białą. na poziomie oczu będziesz miała czarną ramę od lustra, pewnie jakieś obrazki w ciemnych ramach, pewnie ciemne kinkiety (moim zdaniem będą bardziej wyraziste - biel ma być tłem passepartout itd.). przykuwanie wzroku do elementu na suficiehm... obawiam się, że będzie to wyglądało trochę niehalo.

monika3
15-06-2011, 14:07
Dobrze gadasz Duś !!
Biały plafon wkomponowałby się w sufit...
Do tej pory sądziłam, że jak biały żyrandol to i kinkiety białe...no ale myślę że taka wersja jaką mi podpowiadasz będzie ok.

Mam tylko nadzieję że nie przesadzę z czernią w tym przedpokoju. Czarny wieszak, czarne lustro, czarne kinkiety i czarne ramki na zdjęcia czy grafiki...
Oby udało mi się z siedziskiem w kolorze malinowym...koniecznie muszę przełamać te kolory czymś kontrastowym.

Niemniej jednak pięknie dziękuje Duś -- kolejny problem rozwiązany :)

duś
15-06-2011, 15:08
Wiesz no jeśli się okaże że czerni za dużo, to zamiast czarnych ramek – takie aluminiowe cieniutkie (srebrne) są wyjściem. Nie zwracają tak uwagi jak czarne, a prostota pozwala je dopasować do niemal każdego wnętrza

monika3
16-06-2011, 10:38
Śmiem twierdzić Duś, żeś jest kopalnią pomysłów :)

Najlepiej będzie jeśli wstrzymam się z kupnem kinkietów i ramek -- jak już ściany będą pomalowane, zawieszę lustro i postawię wieszak wtedy okaże się w którą kolorystyczną stronę iść dalej.

monika3
16-06-2011, 11:04
Kolejny problem do rozwiązania.
Na ścianie gdzie będzie lustro i czarne kinkiety będzie też zamontowany włącznik światła i telefon stacjonarny.
Jak myślisz Duś -- dać czarne czy białe?

Poniżej zdjęcia na którym starałam się coś tam pomalować -- lustro kinkiety i ten telefon+włącznik. Wstyd pokazywać te moje wypociny ale chciałam unaocznić jak to może wyglądać.
Co Ty na to? Chyba lepiej być konsekwentnym i iść w czerń...

duś
16-06-2011, 15:46
kurcze rumienie sie ;))
wlacznik zdecydowanie biały (odzoba to to żadna moim zdaniem, czarny pasowalby gdyby ściana była czarna, a biały czy jakaś złamaną biel.. lepiej wtopią sie w ścianę)
co do telefonu, no cóż, fajnie wygladaloby coś retro albo stylizowany, choć tak mi przyszło na myśl ze takie żółte coś, plastic fantastik z lat 50 mogłoby wyglądać bosko. tylko nie wiem czy chcesz traktować telefon w tamtym miejscu jako zło konieczne czy jako ozdobke

monika3
17-06-2011, 09:01
Musiałam sobie Duś zagooglować jak wyglądały telefony z lat 50-tych bo nijak nie mogłam sobie przypomnieć jak to ustrojstwo sie prezentowało. Echhh, ta zawodna pamięć ;) :-D

Takie telefony miałaś na myśli?
http://img.bazarek.pl/21780/4484/2239305/4156728984da80cede2b6b.jpg

Jeśli o to Ci chodziło, to jednak nie przemawia do mnie taka koncepcja. Wolę klasyczny wiszący telefon.
Podążając Twoim tokiem myślenia Duś, analogicznie do włącznika światła -- jeśli telefon nie będzie ozdobą to chyba najlepiej będzie kupić biały. Będzie wisiał zaraz przy włączniku i sądzę że oba te elementy w kolorze białym powinny wyglądać dobrze.

PS. Ten telefon w musztardowym kolorze i drugi kremowy, okrągły fajnie wyglądają...

TuneRek
20-06-2011, 09:27
Pozwolę sobie podłączyć się pod temat przedpokoju.

Poradźcie jakie płytki (kolor) ułożyć w małym przedpokoju (ok 6m2) aby pasowały do takowych paneli (klik panele (http://www.leroymerlin.pl/produkty/panel-podlogowy-hdf-floorline-crystal-32-egger-dekor-dab-ardenski,1103734572,1177424819.html)) ułożonych w reszcie mieszkania.

monika3
21-06-2011, 11:54
Odpowiem Ci Tune tym cytatem :-)

szary wygląda obok wszystkiego bardzo fajnie ;)

~~~~
Niniejszym ogłaszam, iż remont zacznie się w piątek :-)
Na pierwszy ogień idą oczywiście "moje ukochane" boazerie i dechy z podłogi. Następnie fachowcy mają zrobić ogrzewanie podłogowe i mamy nadzieję że w sobote uda się wylewki położyć. Później, do wyschnięcia wylewek będą zajmować się ścianami -- nikt nie wie co kryje się pod boazerią. Potem płytki, malowanie ścian...
Taki jest plan, życie pokaże co tam jeszcze wyjdzie "w praniu".

Życzcie nam powodzenia ;-)

duś
21-06-2011, 12:02
o moniczko to kibicuję i czekam na relację, jak już będzie pierwsze efekty widać ;)

monika3
22-06-2011, 13:51
Duś, możesz być pewna, że jeszcze się odezwę.
Na relację też możesz liczyć bo podejrzewam, że jeszcze nie raz i nie dwa będę Cię prosiła o radę ;) Niby wizja jest ale na pewno wiesz że z realizacją tej wizji czasami może być różnie...

Pozdrawiam Cię serdecznie!!

duś
22-06-2011, 17:33
wiem, wiem... tylko z moja tapeta nie miałam wątpliwości co i jak ;) naszukalam sie, ale jak już ją namierzylam - love at first sight! ;)

monika3
27-06-2011, 11:14
Hello :-)

Remont w pełni...
Od piątku zrobione mamy ogrzewanie podłogowe i wylewki w kuchni, przedpokoju, korytarzu -- łącznie 30 m kw. oraz wyrównane ściany w przedpokoju.

Fachowcy zajmują się teraz ścianami, sufitami, elektryką. Płytki MOŻE będą kładzione w sobotę...wszystko zależy od tego czy wylewki będą suche. Może jak podłączą podłogówkę to zagrzejemy trochę by przyspieszyć to wysychanie...

Na dzisiaj muszę przygotować się z drzwi ;) Przyjeżdża stolarz do pomiarów i muszę pokazać mu wzór wg którego wykona nam drzwi.
Będzie 3 drzwi -- z wiatrołapu do korytarza, drugie w korytarzu - prowadzące do garażu i trzecie w przedpokoju -- do łazienki.

Mam takie opcje: (kolorystyka przypadkowa)
1) do garażu i z wiatrołapu
http://www.invado.pl/imgres.php?f=http://www.invado.pl/res/Image/wersje/Domino8o.jpg&r=160
lub
http://www.invado.pl/imgres.php?f=http://www.invado.pl/res/Image/wersje/domino4o.jpg&r=160
lub
http://www.interdoor.pl/img/155/54/170/_drzwi_main/bolzano_4_okleina_drewnopodobna_jesion_szary_wypel nienie_hpl_srebrne.jpg


2) do łazienki
http://static.porta.com.pl/images/products/doors/big/p359_2951_b.jpg
lub
http://www.pol-skone.pl/public/Image/wersja_SZPROSYpoprzeczne.JPG

Drzwi będą ciemnoczekoladowe -- takie jak drzwi wejściowe. Teraz tylko chodzi o wzór. Duś na które drzwi głosowałabyś?

duś
27-06-2011, 23:20
1 ;)
podobne mam u siebie, więc wybór był dla mnie oczywisty.
nie podobają mi się takie bardzo duże przeszklenia (tym bardziej w łazience - mleczne szkło nie pozwoli zajrzeć, ale na takiej płaszczyźnie, jeśli kibelek jest gdzieś w polu padania światła, będzie teatr cieni, a chyba nie chciałabym śledzić każdorazowego podciągania gatków mojej rodziny i gości :))

monika3
28-06-2011, 09:07
Ha! Wybór dokonany.

Do garażu i wiatrołapu takie:
http://www.invado.pl/sites/default/files/doors/domino4o.jpg

Do łazienki takie:
http://www.invado.pl/sites/default/files/doors/domino2o.jpg

Zdecydowałam się na takie przeszklone drzwi łazienkowe głównie ze względu na światło padające z łazienki. Jak wiesz Duś w przedpokoju nie ma naturalnego światła. Jedynie okno w łazience daje jakie takie światło słoneczne. Jeśli dałabym w łazience drzwi zabudowane to zaciemniłabym zupełnie przedpokój.
A kibelek stoi w naszej łazience zupełnie z boczku ;-)

Zmartwiona jestem, wiesz Duś.
Ściany czekają na drugą warstwę czegoś tam. Malować chcą dopiero po założeniu drzwi. O termin drzwi ma dzisiaj negocjować mąż, wstępnie ok. 2 tygodnie. Płytki położone będą albo w sobotę albo w przyszłym tygodniu. A na fugowanie mamy czekać UWAGA....24 dni!!!!!
Oszaleję!

duś
29-06-2011, 00:13
nie wiem czy to dłufo, ale mega szybko drzwi i reszta :D ja czekałam 8 tyg!

monika3
29-06-2011, 09:08
Bo to "po znajomości" Duś ;) Jutro ma zacząć się produkcja.

Tylko pojawił się kolejny problem. Stolarz radzi nam by z wiatrołapu do korytarza dać przeszklenie w drzwiach, bo za bardzo zaciemnimy ten mini korytarzyk. I co teraz? Nie chcę mieć 3 drzwi a każde z innej parafii.
Początkowo wymyśliłam identyczne drzwi do garażu i korytarza, inne - z przeszkleniem do łazienki. Teraz może by zrobić takie same do łazienki i do tego nieszczęsnego korytarza? Tylko czy między wiatrołapem a korytarzem pasują drzwi z taką dużą taflą szkła?
http://www.invado.pl/sites/default/files/doors/domino2o.jpg

Pokażę jak wygląda ten korytarzyk. Naprawdę jest maleńki...po prawej będzie szafa z drzwiami przesuwnymi a po lewej jest klatka schodowa na piętro i wejście do garażu.

duś
29-06-2011, 10:24
a gdyby tak wszystkie drzwi były z takim przeszkleniem?
z tegio, co widzę do garażu nie robisz antywłamaniowych, więc od strony technicznej chyba nie ma problemu (nic mi nie wiadomo o jakiś wymogach budowlanych), a jeśli chodzi o "jednolitość", to na bank in plus.

monika3
29-06-2011, 11:09
Wiesz Duś, co do drzwi do garażu raczej zdecydowani byliśmy na drzwi zabudowane. Jednak jak dobrze zauważyłaś fajnie byłoby ujednolicić wzór tych drzwi, bo jakby nie było to są drzwi w jednym pomieszczeniu.
Przedyskutuję jeszcze Twoją propozycję z domownikami, ciekawe jak oni to widzą.

W poście wyżej chodziło mi raczej o to czy drzwi z tak dużym przeszkleniem pasują do korytarza. I wiesz co? Patrząc na zdjęcie które wkleiłam wyżej wydaje mi się że źle nie powinno to wyglądać. Będzie zdecydowanie widniej...

~~~

Zdecydowaliśmy że nie będziemy dawać na ściany cokołów z płytek. Będzie listwa przypodłogowa z mdf-u.
Poradź mi proszę czy kolorystycznie dopasować je do płytek? Druga opcja to kolor drzwi, ale nie wiem czy to dobry pomysł....

duś
30-06-2011, 01:39
W poście wyżej chodziło mi raczej o to czy drzwi z tak dużym przeszkleniem pasują do korytarza. I wiesz co? Patrząc na zdjęcie które wkleiłam wyżej wydaje mi się że źle nie powinno to wyglądać. Będzie zdecydowanie widniej...
jeśli chodzi o adekwatność do pomieszczenia, to ja nie widzę problemu. nie jest przecież nigdzie powiedziane, że garażowe muszą być ciężkie i pełne. jeśli zaś nie przeszkadza wam cień widoczny za mlecznym szkłem - uważam, że zdecydowanie należy zainstalować wszystkie drzwi takie same.



Zdecydowaliśmy że nie będziemy dawać na ściany cokołów z płytek. Będzie listwa przypodłogowa z mdf-u.
Poradź mi proszę czy kolorystycznie dopasować je do płytek? Druga opcja to kolor drzwi, ale nie wiem czy to dobry pomysł....
stanowczo popieram i stanowczo polecam dobrać kolorem do drzwi. moim zdaniem wygląda to o niebo lepiej i nawet przy jasnych kaflach i ciemnych listwach - jest ok. wysyłałam ci linka do siebie - podglądnij, a nuż gdzieś widać listy, a jak nie - wkleję zdjęcie :)

monika3
30-06-2011, 08:11
O! To ja byłam święcie przekonana że listwy należy dobierać do podłogi.

Biegnę do Ciebie poszukać zdjęć :)

Edit...Widziałam ciemne listwy do jasnej podłogi w Twojej kuchni. Wyglądają dobrze, szczególnie że ładnie komponują się też z kolorem okien.

Muszę sobie to jeszcze przemyśleć. W zasadzie wypatrzyłam już listwy idealnie dopasowane do płytek.
Ok, myśle.... :)

duś
01-07-2011, 12:26
szkoły są chyba dwie (przynajmniej 2 dostrzeglam) - albo do stolarki drzwiowej, albo do podłogi. tyle ze w tym ostatnim wypadku zazwyczaj dobiera sie do podłogi drewnianej, nawet gdy graniczy z jasnymi np kaflami.
u mnie problemu nie było - podłoga i drzwi są w sumie dosyć podobnej kolorystyce (choć w przedpokoju mam nieco inny odcień (pól tonu różnicy) niż w salonie, bo tam jest szafa, która ma jeszcze 3 odcień brązu i jest największym elementem.
generalnie rzecz biorąc - w tym wszystkim chodzi chyba o to, żeby wybrać odcień pasujacy do wszystkich pomieszczeń

monika3
04-07-2011, 11:12
Cześć Duś :)

Podjęliśmy decyzję i listwy dobieramy do płytek.
Stwierdziliśmy że skoro w dwóch pokojach, w których położone są panele, listwy są dopasowane kolorystycznie do koloru paneli to brniemy w to dalej...

Relacja z frontu robót: ściany przygotowane do malowania. Być może dzisiaj nałożą pierwszą warstwę farby. A jutro prawdopodobnie układanie płytek. Później montaż drzwi. Ponadto po płytkowaniu ma przyjechać gość do szafy...
Powiem Ci że ciągnie mi się to wszystko jak flaki z olejem :| Ja to bym chciała żeby hop-siup i wszystko było zrobione. Zdaję sobie jednak sprawę że pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć...Pozostaje mi uzbroić się po zęby w cierpliwość i czekać aż ta rozpierducha dobiegnie końca...

Póki co zamówiłam lampy do przedpokoju:
Czarne kinkiety
http://asperatus.pl/userdata/gfx/0081ccd4bc471738a4844ce48d276f4f.jpg

i biały plafon
http://oswietlenie.dom.pl/7648-3107-medium/plafon-adriana.jpg

Zastanawiam się Duś nad kolejną sprawą. W miejscu gdzie do tej pory było lustro (zdj.poniżej), ścianka o szer. 45 cm planuję powiesić "coś" w ramkach. Początkowo myślałam o zdjęciach, ale nie mam niestety fajnie zrobionych zdjęć które nadawałyby się do powieszenia na publiczny widok.
Kolejny pomysł to grafiki ale zupełnie nie wiem co pasuje do przedpokoju...Zbyt nowoczesna grafika będzie wyglądała jak kwiatek do kożucha, a tryptyki pod żadnym pozorem nie wchodzą w grę.
Następny pomysł -- stylizowany napis, np. Home...Znalazłam kiedyś inną formę -- literki w ramkach. Zdjęcie wklejam poniżej.

Chciałabym w elemencie na tej ściance przemycić malinowy kolor. Nadal mam w głowie wizję malinowego pufa lub innego siedziska pod lustrem. I do tego malinowego można byłoby nawiązać kolorystycznie w grafice, napisie na ścianie.
Tylko pomysłów mi brak :\

Pomożecie? :-)

duś
04-07-2011, 16:23
do fotek wystarcZy ktoś z przyzwoitym aparatem i wiedza o tym, jak sie robi fotki. to wersja ekonomiczna.

z zakupem grafik może być drożej. na starowkach w większych miastach lokalni artyści wystawiają swoje obrazki, grafiki, ryciny... uwielbiam takie miejsca i zawsze coś wykopię, tym bardziej, ze uwielbiam stoczniowe panoramy, ale to zdecydowanie wydatek od kilkudziesięciu złotych, górnej granicy w zasadzie brak

może jakiś plakat zatem?

(literki mi sie bardzo podobają, ale ostatnio wszyscy je maja)

monika3
08-07-2011, 10:24
Cześć Duś :)

Po moich ostatnich przebojach z płytkami temat elementów dekoracyjnych zszedł na dalszy plan. No ale ostatecznie panowie od dziś działają z układanie płytek, więc wracam do tematu.

Czy ten napis mógłby być Twoim zdaniem w takie formie jak pokazałam wyżej? Wpadł mi bowiem do głowy pomysł z literkami w kolorze malinowym, białe passepartout i czarne lub aluminiowe ramki.

Drugi pomysł to grafika. Poniżej pokaże Ci co mi wpadło w oko...Na zdjęciu niezbyt dobrze widać powieszone obrazki, ale coś tam dojrzeć można. To jakieś drzewo, gałąź (?) I takie coś podoba mi się...
Pozostawałaby kwestia wyszukania gdzieś takich grafik.

duś
08-07-2011, 11:29
i jedno i drugie wygladaloby moim zdaniem ok ;)

monika3
27-07-2011, 11:03
Witam pourlopowo :)

Urlop przeznaczyłam w 1/3 na porządki po remoncie, reszta to odpoczynek.
No i nadszedł czas, by pokazać efekt prac remontowych.

1) Na początek drzwi -- fotka nie najlepszej jakości, ale przynajmniej widać w jakiej formie są te drzwi

2) Szafa

3) Szkło na frontach szafy jest identyczne ze szkłem w drzwiach. Kolor drzwi wyszedł jakiś czerwono-pomarańczowy ;\

4, 5) Stare-nowe lustro

monika3
27-07-2011, 11:07
...cd...

1) Lustro w blasku kinkietów ;)
2) Plafon adriana
3,4,5) płytki arkesia grys

monika3
27-07-2011, 11:10
Pod lustro mam juz zamówiony puf w kolorze malinowym -- jak się pojawi wstawię fotkę.

Teraz pozostaje do zagospodarowania ścianka -- zdjęcie w załączniku. Obrazki, szkice, czarne ramki, malinowy kolor....mam zamęt w głowie i zero konkretnego pomysłu.....

monika3
27-07-2011, 11:15
Duś, DZIĘKUJĘ Ci z całego serca za pomoc jaką mi okazałaś. Twoje rady były/są bezcenne. Jeszcze raz dziękuję :)

duś
27-07-2011, 23:44
no ładnie wyszło!
a szafa wcale się nie gryzie. na ściankę dałabym jednak coś w czarnej ramce (bo ściany i przedpokój dosyć jasne wyszły), malina niech na pufie zostanie jako ten mocny akcent :)

monika3
03-08-2011, 10:27
Pojawiam się znów :)

W przedpokoju pojawił się malinowy puf. Nie udało mi się znaleźć skóry więc wykonany jest z czegoś na "a" ;)

No i powraca temat obrazków. Nadal myślisz Duś, by jedynym akcentem malinowym był ten puf czy pokusić się o znalezienie obrazków w takim kolorze? Tylko z tego co przeglądałam w necie nie znalazłam niczego co pasowałoby do przedpokoju i jeszcze odpowiadało mojej wizji kolorystycznej...

Co radzisz Doradco? ;)

duś
03-08-2011, 13:02
wiesz co by fajnie wyglądało? czarno białe zdjęcie z wyciągniętym jednym kolorem (malinowym, a jakże). nie wiem, jak to się profesjonalnie nazywa - czasem taka opcja jest w aparatach, mozna w fotoszopie coś takiego ustawić. jakieś fajne zdjęcia was, dzieciaków czy zwierząt fajnie by się nadały :)

NatiKam
02-11-2012, 15:03
wiesz co by fajnie wyglądało? czarno białe zdjęcie z wyciągniętym jednym kolorem (malinowym, a jakże). nie wiem, jak to się profesjonalnie nazywa - czasem taka opcja jest w aparatach, mozna w fotoszopie coś takiego ustawić. jakieś fajne zdjęcia was, dzieciaków czy zwierząt fajnie by się nadały :)


Podpowiadam : ta funkcja w aparacie nazywa się ekstrakcją koloru, wystarczy wybrać kolor który ma zostać wyodrębniony a reszta zrobi się czarnobiała lub niektóre elementy wyjdą coś w rodzaju sepii (tak się dzieje,choć nie zawsze gdy wybierze się kolor czerwony i robi się zdjęcia ludziom i jak wiadomo w skórze też jest nieco czerwonego, różowego koloru).

NatiKam
02-11-2012, 15:28
Witam wszystkich, jestem nowa na forum.

Mam pytanie odnośnie płytek w przedpokojach i wykończeniu na łączeniu ze ścianą. W przedpokoju będę układać gres polerowany dokładnie taki jak ostatnimi czasy mają w castoramie w promocji http://www.castorama.pl/gres-polerowany-ivory-50-x-50-cm.html. Czytam wasze wpisy i widzę że do wykańczania używacie listew, mój mąż o zgrozo wymyślił cokoły, co w ogóle nie wchodzi w grę jak dla mnie. Jak waszym zdaniem jeszcze można wykończyć te miejsca, czy w ogóle jakieś listwy są konieczne?